Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na RG 2012 te se igralo u vlaznim uslovima koji mnogo vise odgovaraju Novaku,mec se zavrsio 3-1 za Nadala.
    Sledece godine se igralo na jakom suncu,suv teren,ogroman odskok,i mec je dobijen na jednu loptu.
    Mozda je istina da bi Nadal dobio da je krov bio otvoren,u teoriji bi imao vece sanse ali nikad ne mozemo to sa sigurnoscu da tvrdimo.A sto se tice tice Us opena,ne znam jednostavno covjek je bio povrijedjen,i da nije bilo te povrede pitanje je kako bi se kretala Nadalova forma.U Torontu iako je bio osvojio igra nije bila bog zna kakva,trebala bi njemu brutalna igra za Novaka u finalu,ja nesto nisam siguran da je on to imao u sebi i bez povrede.Opet sve su ovo nagadjanja,okrenimo se buducnosti.
    Dobro si rekao,prvi dio sezone je kljucan i sve snage treba usmjerit na AO i Rg,pa odmarat do Us opena.
    Last edited by E1_PG; 21-11-18, 13:23.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_PG View Post
      Na RG 2012 te se igralo u vlaznim uslovima koji mnogo vise odgovaraju Novaku,mec se zavrsio 3-1 za Nadala.
      Sledece godine se igralo na jakom suncu,suv teren,ogroman odskok,i mec je dobijen na jednu loptu.
      Mozda je istina da bi Nadal dobio da je krov bio otvoren,u teoriji bi imao vece sanse ali nikad ne mozemo to sa sigurnoscu da tvrdimo.A sto se tice tice Us opena,ne znam jednostavno covjek je bio povrijedjen,i da nije bilo te povrede pitanje je kako bi se kretala Nadalova forma.U Torontu iako je bio osvojio igra nije bila bog zna kakva,trebala bi njemu brutalna igra za Novaka u finalu,ja nesto nisam siguran da je on to imao u sebi i bez povrede.Opet sve su ovo nagadjanja,okrenimo se buducnosti.
      Dobro si rekao,prvi dio sezone je kljucan i sve snage treba usmjerit na AO i Rg,pa odmarat do Us opena.
      Sa US smo zavrsili pricu

      Da se vratimo na WB i ta tvoja poredjenja sa RG.

      Zaboravljas 2 krucijalne stvari.
      Rafa je 2013 igrao sa zamotanim koljenima, vratio se poslje teske povrede sa kraja 2012.To mu je jedan od losijih RG-ova igra.
      Da je dosao jedno kolo ranije Rafa bi ga izgubio ili da su bili uslovi iz 2012.

      Dok je npr 2012 bio jedan od jacih Rafinih Roland Garoseva po nivou igre pa se moglo preci preko malo kise i vlage.

      Krov igra veliku ulogu, vjerovatno je bitniji on na travi nego ta mala kisica na sljaci (koja pravi veliki problem sa tezinom loptica, odskokom isl).
      Ne posmatram ja to generalno kao ti vec analiziram svaki segment igre.Novaka je cupao servis, sto se ne bi desilo bez krova.
      Rafa bi jos bolje bio u duzim razmjenama bez krova...Sva moguca logika nalaze tako nesto.

      Al haj necemo o tome, upravu si.

      Vidjecemo sta 2019 nosi, AO mi je zelja najveca.
      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

      Comment


      • Ne znam sta jos treba da mu se desi na tom AO,bez da ga neko ka Moniku Seles iz publike napadne sa nekakvom macetom.
        Koliko god bi volio da se uzme AO,ne mogu da povjerujem u mogucnost uzimanja te titule poslije toliko baksuzluka koji ga je tamo zadesio.Kakav kosmar od turnira.
        Last edited by E1_PG; 21-11-18, 13:47.

        Comment


        • Originally posted by Ivan_PG View Post
          Ne znam sta jos treba da mu se desi na tom AO,bez da ga neko ka Moniku Seles iz publike napadne sa nekakvom macetom.
          Koliko god bi volio da se uzme AO,ne mogu da povjerujem u mogucnost uzimanja te titule poslije toliko baksuzluka koji ga je tamo zadesio.Kakav kosmar od turnira.
          Ali bas hahah...a mozda se i vrati neka luda sreca u zivotu i poklopi mu se sve.

          To i WTF bi bili dovoljni da zodovolje sve moje apetite kad je u pitanju Rafina karijera.
          Sa samo jednim od ta dva bi bio prezadovoljan.

          Ne znam sta je jace iskreno, double carrer slam ili taj WTF...vjerovatno AO ovaj, a i veca je sansa za njega...
          Last edited by topspinforehand; 21-11-18, 14:28.
          - 19 Grand Slams titles (84 titles)
          - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
          - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
          - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
          - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
          - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
          - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
          - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

          Comment


          • Ja sam optimista za 2019. Rafa je napavio odličnu potezu što je propustio sve turnire poslije US opena

            Najbitniji su GS-ovi. Treba se fokusirati na GS-ove in ništa drugo.

            Možda ne bi bilo loše ove godine preskočiti koji turnir na šljaci, da sačuva snagu za RG.

            Baš me zanima da li če igrati IW te Miami.

            Nemam ništa protiv da poslije US opena ponovo izpusti sve turnire.

            WTF fali u kolekciji ali GS-ovi su bitniji.

            Comment


            • Nadal na AO:

              AO 2004
              Nadal je debitovao te godine na AO sa 17 godina,u tom trenutku kao 41.igrac svijeta.Dolazi do 3 kola gdje gubi od Lejtona Hjuita u tom trenutku 11-og igraca svijeta.Interesantno je da je Nadalov forhend znatno drugaciji od sadasnjeg top spin forhenda koji kasnije postaje njegov trademark,dosta ravnije je udarao.
              1R Nadal-Michal Tabara 61 62 62
              2R Nadal-Thierry Ascione 64 36 75 61
              3R Hewit-Nadal 76 76 62


              AO 2005
              Te godine Rafa dolazi na AO kao vec poznato lice u svijetu tenisa,iako ga je povreda omela da vec u 2004 godini do kraja iskaze svoj potencijal prije svega na sljaci koju je morao da preskoci,ostala je upamcena pobjeda protiv Federera u Majamiju te godine.Iako tek 56 igrac svijeta u tom trenutku dalo se naslutiti da ce upravo 2005 biti njegova godina.Ovaj put dolazi do osmine finala gdje ponovo biva zaustavljen od strane Hjuita buduceg finaliste u epskom mecu u 5 setova.
              1R Nadal-Julien Benneteau 60 64 62
              2R Nadal-Mikhail Youzhny 61 46 46 75 63
              3R Nadal-Bobby Reynolds 61 61 63
              4R Hewit-Nadal 75 36 16 76 62


              AO 2006

              Zbog povrede stopala Rafa preskace turnira te godine.

              „Upao sam u najdublju, najcrnju rupu u svom životu. Satima bih ležao na kauču, u kupatilu ili na stepeništu i ridao bih. Nisam se smijao, nisam govorio, izgubio sam želju za životom“, na ovaj način Nadal u svojoj autobiografiji opisuje mračni period sa kraja 2005. godine.

              Veoma dugo doktori nisu uspijevali da otkriju šta je uzrok bola u njegovom stopalu i oticanja istog svaki put kada bi se Nadal izložio velikom naporu. Bila je to rijetka bolest stopala, rijeđa kod muškaraca nego kod žena – jedna kost u stopalu nije dovoljno očvrsnula u djetinjstvu, deformisala se i postala Nadalova noćna mora.

              Medicinskog riješenja nije bilo, nazirao se kraj teniske karijere, a onda je doktor iznio jedinu moguću soluciji, prilično banalnu. Nadalove teniske patike bile bi namještene tako da skidaju pritisak sa bolne kosti, ali to je težinu tijela rasporedilo neravnomjerno i za posljedicu je imalo povrede sa kojima se Rafael nije ranije susretao – npr, istegnuća butine ili leđa. Na kraju, posle mnogo pomjeranja đona patike gore-dolje, nađeno je prihvatljivo, ali ne i idealno rješenje.

              Međutim, Nadal se izborio sa svime i posle tog trenutka, uz takve neprirodne kompromise sa tijelom, uspio je da osvoji još 16 Grend slem titula.

              AO 2007
              Na turnir dolazi kao 2 igrac svijeta,sampion RG,u tom trenutku vec suvereni kralj sljake,finalista Vimbldona i vec tada ozbiljan izazivac Federera u borbi za prvo mjesto.Medjutim turnir se za njega zavrsava vec u cetvrtfinalu,gdje biva porazen od strane Fernanda Gonzalesa tada 9 og igraca svijeta i buduceg finaliste.Na putu do cetvrtfinala zanimljivo Nadal pobjedjuje Stena Wawrinku buduceg sampiona i tada mladu nadu tenisa Endija Mareja u jednom pravom klasiku u 5 setova.
              1R Nadal-Robert Kendrick 76 63 62
              2R Nadal-Philipp Kohlschreiber 75 63 46 62
              3R Nadal-Stan Wawrinka 62 62 62
              1//16 Nadal-Andy Murray 67 64 46 63 61
              1/8 Fernando Gonzalez-Nadal 62 64 63





              AO 2008
              Nakon jedne veoma uspjesne ali i godine pune razocarenja,prije svega zbog poraza u finalu Vimbldonu drugu godinu za redom od strane Federera u fantasticnom mecu,nemogucnosti da se drugu godinu za redom domogne prvog mjeste Nadal ulazi u 2008 godinu sa ciljem da se napokon docepa trona.Medjutim,dobio je jos jednu ogromnu prijetnju na tom putu u vidu Novaka Djokovica,godinu dana mladjeg aktuelnog finalistu Us opena,3 igraca svijeta.Vec su mnogi predvidjali da je upravo Novak taj koji ce skinuti sa trona Svajcarca a sam Ao je pokazao da ta prica nije bez osnova,Novak dobija Federera u polufinalu 3-0 a zatim i osvaja titulu.Nadal sa druge strane stize do polufinala gdje biva pregazen od strane senzacije tunira,Zo Vilfrida Conge,koji je po sopstvenom priznanju odigrao kao na igrici.
              1R Nadal-Viktor Troicki 76 75 61
              2R Nadal-Florent Serra 60 62 62
              3R Nadal-Gilles Simon 75 62 63
              1/16 Nadal-Paul-Henri Mathieu 64 30(RET)
              QF Nadal-Jarkko Nieminen 75 63 61
              SF Jo-Wilfried Tsonga-Nadal 62 63 62

              Last edited by E1_PG; 21-11-18, 23:32.

              Comment


              • Sječam se tog meča na AO 2005 2R Nadal-Mikhail Youzhny 61 46 46 75 63

                To je bilo prvi put sam gledao Nadalov meč. U ono vreme Rafa se mi nije sviđao. Navijao sam za Južnog.

                Na početku njegove kariere sam simpatizirao za Rafu iz jednom jedinomg razloga - jer je postao ANTI FEDERER. A kasnije..........moj največi sportski idol ikad.

                Comment


                • Originally posted by jacques9 View Post
                  To je bilo prvi put sam gledao Nadalov meč. U ono vreme Rafa se mi nije sviđao. Navijao sam za Južnog.
                  Na početku njegove kariere sam simpatizirao za Rafu iz jednom jedinomg razloga - jer je postao ANTI FEDERER. A kasnije..........moj največi sportski idol ikad.
                  Ccc sramota Ja jako zalim sto nisam ispratila taj njegov uspon, kad se kao klinac pojavio i pokazao kakvo je cudo

                  Inace, AO je i meni najveca zelja i opet ga najvise mrzim Kakav WTF, to mi potpuno nebitno, sto se mene tice moze do kraja karijere da preskace te turnire
                  13/13!

                  Comment


                  • Zasto Rafa nije 2004 igrao RG, da li je to stvarno bila povreda, ili je Toni vizionar

                    Comment


                    • Originally posted by Sarafa View Post
                      Ccc sramota Ja jako zalim sto nisam ispratila taj njegov uspon, kad se kao klinac pojavio i pokazao kakvo je cudo

                      Inace, AO je i meni najveca zelja i opet ga najvise mrzim Kakav WTF, to mi potpuno nebitno, sto se mene tice moze do kraja karijere da preskace te turnire

                      Ja sam propustio te prve 3 ili 4 godine ali zato od polovine 2008 nisam meca propustio vjerovatno ni jednog, ako se koji potkrao onda su se gledali hajlajtsi od 25 minuta najmanje Ko iole zna gledati tenis mogao je vidjeti takodjer ogromni napredak i transformaciju kod Rafe od 2008 pa do danas iako je taj period 2004 - 2008 takodjer jako zanimljiv.
                      Takodjer procitao Rafinu knjigu "Mi Historia", tj pisao je John Carlin uz pomoc Rafe. Knjiga se odnosi samo do finala WB 2008 godine.Dobra stvar ko je propustio taj Rafin pocetak.
                      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                      Comment


                      • U ja sam onda jos i dobra, od sezone sljake 2006-te sam pocela da pratim.. Znam ja kakvi su bili njegovi poceci, istrazivala sam posle, gledala hajlajtse nekih meceva, ali opet, nije to to

                        Mrkela, na sta ciljas? Mislim, jeste Toni vizionar svakako, ali nije mi jasno na sta tacno alaudiras
                        13/13!

                        Comment


                        • Originally posted by topspinforehand View Post
                          Ja sam propustio te prve 3 ili 4 godine ali zato od polovine 2008 nisam meca propustio vjerovatno ni jednog, ako se koji potkrao onda su se gledali hajlajtsi od 25 minuta najmanje Ko iole zna gledati tenis mogao je vidjeti takodjer ogromni napredak i transformaciju kod Rafe od 2008 pa do danas iako je taj period 2004 - 2008 takodjer jako zanimljiv.
                          Takodjer procitao Rafinu knjigu "Mi Historia", tj pisao je John Carlin uz pomoc Rafe. Knjiga se odnosi samo do finala WB 2008 godine.Dobra stvar ko je propustio taj Rafin pocetak.

                          Ja baš sada čitam Nadalovu knjigu "Mi Historia". SVe što niste znali o Nadalu možete pročitati u ovoj knjigi. U svakom slučaju odlična knjiga.

                          Kad budete pročitali ovu knjigu lakše čete razumjeti zbog čega i zbog koga je Rafa takav borac. Šuti, trpi i odigraj svoj najbolji tenis, pa makar na jednjo nozi ili na pola mrtav. Rafa je odrastao sa ovakvom filozifijom tenisa.
                          Last edited by jacques9; 22-11-18, 13:08.

                          Comment


                          • Ja sam prvi mec gledao protiv Agasija na Vimbldonu 2006.
                            Gledam sam i pre toga nesto sitno, ali ne toliko pomno kao sa Agasijem.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Da li se slažete s tim, da je Rafa napravio odličnu potezu što je propustio sve turnire poslije US OPENA te dobro odmorio tijelo prek AUSI opena 2019?

                              Pa možna napravi opet takvu pavzu poslije AUSI opena do sezone šljake te MC-a-

                              Takve pametne strategije omugučit če mu dužu tenisku karieru

                              Na kraju krajeva u ovom dijelu njegove kariere jedinu GS-ovi igraju bitnu ulogu.

                              Comment


                              • Originally posted by Sarafa View Post
                                U ja sam onda jos i dobra, od sezone sljake 2006-te sam pocela da pratim.. Znam ja kakvi su bili njegovi poceci, istrazivala sam posle, gledala hajlajtse nekih meceva, ali opet, nije to to

                                Mrkela, na sta ciljas? Mislim, jeste Toni vizionar svakako, ali nije mi jasno na sta tacno alaudiras
                                Na to da Rafa nije bio spreman za titulu jos, da mozda zavrsi i RG karijeru bez poraza na RG, da ne bi Soderlinga ko zna sta bi bilo, imao je svakako nestvaran niz bez poraza na takvom turniru.

                                Comment

                                Working...
                                X