Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadal kada bi pročitao zadnje postove mogao bi se početi spremati za sutrašnje finale.
    Fimale u kome i Anderson ima šansi zato jer je vidio da Novak nije igrao svoj najbolji tenis

    Comment


    • Da, i Nadalu je sudbina sa ostane najveći borac. Jednostavno ne postoji kriterijum po kome bi on bio najveći šampion. Ako se gledaju titule tu Federeru niko nije ni blizu. Ako se gleda H2H onda ga tu Novak ubija u posebno u drugoj fazi karijere.
      Zanljovo je da i Federer u zadnje vrijeme ima tendenciju da popravi H2H protiv Nadala. Jasno, preskače šljaku.

      Nadal je travu završio. Slijedi beton. Podloga na koja odgovara mnogima i na kojoj bude najviše iznenađenja u sezoni.

      Comment


      • Originally posted by DinoFC View Post
        Iskreno mislim da su ovo bili jedini uvjeti u kojima bi Novak pobjedio danas, Nadal bi ga samljeo na sljaci a mislim da bi i pobjedio da se igralo na betonu.

        Puno, puno Nadal bolje igra protiv Novaka nego 2011, jednostavno Djokovic je tada pregazio drugu verziju Nadala, koji je promijenio igru protiv njega, ne racunajuci period kad su ga svi gazili 2015 i 2016. Nadal igracki izgledao ravnopravnije nego ikad sa Djokovicem, to mi najupecatljivije daleko. U uslovima gdje treba biti najinferiorniji u odnosu na njega, cinio mi se nadmocniji i to me ohrabruje pred sljedece GS-ove


        I jos jedna stvar prestanite da ga nazivate najvecim sampionom u historiji jer ste taj termin obezvrijedili totalno. Detaljno objasnjavajuci zasto je on upravo najveci sampion.
        To,to, upravo tu poentu sam hteo da napravim onim komentarom zasto uopste nisam nezadovoljan zbog poraza.

        Comment


        • Matchup Novaka i Rafe je isti bilo na travi bilo na hardu,nema razlike,tako da ne ide vam ta prica da je ovo trava koja Rafi najmanje lezi,hard je Novakova omiljena podloga

          Inace Rafovci nemate razloga za nezadovoljstvo,vas Rafa je odigrao ovaj Wimb najbolje sto moze i to je najbitnije,ja bi vise zalio za Ao ove godine gde ga je povreda sprecila da osvoji turnir,ali sta je tu je,mozda vam se vrati na Uso

          Veliki je Rafa,ako bude ovako igrao prestize on Rogera po broju slemova

          Po meni bi danas ista prica bila na hardu,a na sljaci bi Rafa 3:1 dobio,da bi Top Rafu Novak dobio na sljaci mora biti Top,njemu jos fali za to
          Last edited by Srkisa; 15-07-18, 01:50.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            A, kako se taj njegov neverovatni sampionski mentalitet materilizuje na terenu? Pa, igrom naravno, koja je jednake kvalitete kao i protivnicka ... toliko je Rafa napredovao u odredjenim segmentima i toliko je on dobro odigrao dva izuzetno teska meca u nizu, na podlozi koja realno je najteza za njega zbog niza okolnosti, da je iluzurno pricati samo o sampionskom mentalitetu, kao glavnim razlogom. Nista od toga ako nemas igru i to kakvu igru ...
            Naravno da je Novak zasluzeno pobedio, ali konstantno ponavljanje sampionskog mentaliteta meni u ovom kontekstu ne deluje kao kompliment, nego kao razlog zasto neko uspeva kroz karijeru postici takav uspeh. To, je fakt strasno bitna stvar, ali samo ako postoji realna podloga u vidu inzvanredne igre, koja se konstantno kod njega potcenjuje u vidu ovakvih hvalospeva.
            Niko ne postize karijeru ovakvog kalibra bez bez strasno visokog kvaliteta koji posjeduje u raznim segmentima, od kojih je mentalitet samo jedan dio.
            Naravno da ima izvanrednu igru. Da nema ne bi mu nista znacio taj ubilacki instinkt. Ali ono sto ga odvaja od svojih najvecih rivala (koji takodje imaju izanrednu igru) je sto je najveci borac, sto je u stanju da se izvuce iz mnogih neugodnih situacija i sto kada okrene momentum na svoju stranu jednostavno ne pusta isti da predje na protivnika. To radi bolje i od Djokovica i od Federera.
            Opasno me odusevljava kod njega sto se ne plasi da potegne i vecinom mu polazi za rukom, kada je suocen sa nezgodnom situacijom. Na brejk loptu, na mec loptu za protivnika skoro nikada ne igra pasivno, vec se trudi da preuzme stvari u svoje ruke.
            Fenomenalan igrac je Nadal, a to sto je najveci sampion ikada je samo bonus. On je uspeo da svoju igru prilagodi svim podlogama i snalazi se odlicno svugde. Opet i kada je inferiorniji u odnosu na rivala (kada rivalu odredjeni uslovi vise leze) ume da izvuce nestvarne stvari iz svog igrackog asortimana i tu marginu neutralise, cak okrene u svoju korist.
            Ista stvar je sa Novakom, koji je svoje najvece rivale: Rodzera i Nadala dobijao u uslovima i podlogama koji njima vise odgovaraju. Kod Rodzera je to malo redje...
            Nemojte zaboraviti jos jednu bitnu stvar. I ako je cinjenica da Novaku hard vise lezi, opet je Rafael trofejniji igrac na Severoamerickoj US Open turneji. To dovoljno govori koliki je sampion i kako igra. Ima jedan US vise od Novaka koji je uspesniji, konstantniji (brdo izgubljenih finala na US i u Sinsiju), ali Nadalova sampionska crta cini to da je trofejniji u odnosu na Djokovica na primer.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Evo nekih totalno neverovatnih podataka.. Ja mislim da je odavno trebalo da bude otvorena tema Nadal - Djokovic..
              IMG_20180715_025626.jpgIMG_20180715_025600.jpg

              Comment


              • Sandu,

                Sve se slazem. Dodacu jos par stvari.

                Nevjerovatno je koliko je Nadal unaprijedio svoju igru od 2006. Koji servis danas ima, koliko je agresivniji...
                Nevjerovatno je kako zna da prilagodi igru protivniku i uslovima. Kako je danas agresivno returnirao, kako je koristio FH drop udarce, kako je izlazio na mrezu...
                A tri USO titule. Od toga staje pamet. Razvio je novi stil igre za brzi hard.
                Njegova samouvjerenost, iskrena, prava, bez truncice arogancije i nadmenosti je vrijedna divljenja. Poslusajte danasnju konferenciju za stampu. U petom setu je imao 5 BL. 4 je Novak spasio odlicnim servisom. Peta se igrala, Novak je spasio fantasticnim pasing udracem. Pitali su Nadala da li je bio nestrpljiv u tom poenu izavsi nepotrebno na mrezu. On je bio maestralano odgovoru.

                Upravo ga je ta "nestrpljivost" dovela na prag pobjede. Njome je dobio brdo poena.

                -----------

                DinoFC,

                I ja sa nestrpljenjem ocekujem njihove naredne duele na podlogama mimo sljake. Da vidimo sto ce Nadal jos sve da izmisli i kako ce sa Novakom da se nosi kad Nole popravi kondiciju.

                Nadal ga nije razbio u 4. setu. Doveo ga je do suza, ponizio ga je, izmaltretirao ga je, ponovio je 2. set jucerasnjeg meca, ponovio je Olimpijadu 2008, ponovio je Montreal 2013. i ponovio je USO 2013. Ali ga nije razbio. Ti tu razliku ne osjecas.

                S druge strane Novak njega jeste razbio u 1. setu.

                Ja se nadam, pa i ocekujem, da ce njihovi buduci mecevi mimo sljake izgledati kao prvi set. Ti se nadas, pa i ocekujes, da ce izgledati kao cetvrti set. Bili zivi pa vidjeli kako ce stvarno biti.

                Konacno, Novak je dobio 5. set zato sto je ostao na nogama i pored ponizenja u 4. setu. Zato sto je pregrmio sumnju. Zato sto je znao da je bolji i pored onoga sto se desilo u 4. setu. Za to je najzasluzniji Beker.

                PS
                Apsolutno se slazem da su uslovi odgovarali Novaku. Ali je Nadal u top formi a Novak se tek vraca.
                Last edited by NI; 15-07-18, 08:04.

                Comment


                • Igrati takav fantastična meč in na kraju izgubiti. Nesvarno. Bolano. Tužno. Nemam pravi riječi.

                  To se može desiti jedino u Wimbleodnu

                  Nekč če kazati servis je sastavni dio igre. Istina ne. Nema šta.

                  Ali ostaje činjenica, da v Wimbledonu netko može raditi čuda na returnu, dati sve od sebe, da napravi brejk i protivnik razpali 3-4 aseva – servis winnera i ceo trud ide u ništa. Kao reternner u tom slučaju nisi baš ništa kriv. NIšta si ne možeš zamjeriti. Sve si Ok napravio i na kraju nije ti ni jasno šta si pogrešno napravio da si izgubio meč.


                  Nije to prvi put da Rafa izgubi meč u kojem je bio puno bolji protivnk u polju

                  Wimbledon 2017 protiv Mullera.

                  Basel 2015 finale protiv Rogera. Rafa je odigrao fanstatično 3.set. Roger nekako sve spašavao servisom i na kraju Rafa izgubi

                  Skoro se ista priča desila protiv Delpa u četrtfinalu. Rafa ga je bukvalno ubijao sa osnovne linije u 2. i 3.setu a na kraju rutinski izgubio oba seta.


                  Na šlajci nešto takvo nije moguče.

                  Comment


                  • Pa najbolje onda da se ukinu sve podloge osim sljake
                    Tenis je i jedno i drugo, trcanje i vracanje do prekosutra a i vrhunsko serviranje i brzo zavrsavanje poena. Da je sreca pa da imamo skroz ekstremne podloge, onda bi svi uzivali i tek bi onda videli ko je zaista najkomoletniji igrac.

                    Sent from my MI 6 using Tapatalk
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Ma najbolje da je bio mnogo bolji od Novaka. Niđe veze.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Zanimljivo je kako se uvijek sa Rafine strane čuje priča o podlogama, a baš je trava, podloga koja najviše odgovara RF, najrjeđa u sezoni.
                        Šta bi tek bilo da se i 2 mastersa igraju na njoj

                        Odnos prema podlogama upravo je i pokazala šljaka. Plava Madridska... Kmečali su od prvog kola i Rafa i Nole i...
                        Tata izašao na teren i osvojio.

                        Comment


                        • Originally posted by forum1nick View Post
                          Zanimljivo je kako se uvijek sa Rafine strane čuje priča o podlogama, a baš je trava, podloga koja najviše odgovara RF, najrjeđa u sezoni.
                          Šta bi tek bilo da se i 2 mastersa igraju na njoj

                          Odnos prema podlogama upravo je i pokazala šljaka. Plava Madridska... Kmečali su od prvog kola i Rafa i Nole i...
                          Tata izašao na teren i osvojio.
                          Plava šljaka je bila opasna za igru, tu su se svi teniseri složili. Nema kmečanja, zna se koji je teniser najkompletniji, bez premca, i jedini koji ne preskače sezone na nekoj podlozi.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by forum1nick View Post
                            Zanimljivo je kako se uvijek sa Rafine strane čuje priča o podlogama, a baš je trava, podloga koja najviše odgovara RF, najrjeđa u sezoni.
                            Šta bi tek bilo da se i 2 mastersa igraju na njoj

                            Odnos prema podlogama upravo je i pokazala šljaka. Plava Madridska... Kmečali su od prvog kola i Rafa i Nole i...
                            Tata izašao na teren i osvojio.
                            Nije samo podloga u pitanju, dvorana je takodjer u pitanju bila. Ako vi mozete kmecati zasto je boze dragi 10 juna u Parizu sunce i plakati zbog te cinjenice koja je vise nego ocekivana i logicna, mozemo i mi biti razocarani zasto su okolnosti bile takve da se igra ispod krova na 30 stepeni.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Plava šljaka je bila opasna za igru, tu su se svi teniseri složili. Nema kmečanja, zna se koji je teniser najkompletniji, bez premca, i jedini koji ne preskače sezone na nekoj podlozi.
                              O preskakanju sezone mozes da pricass tek kad Djokovic napuni 36 godina i odigra sve od januara do decembra, pre toga nikako.

                              Sent from my MI 6 using Tapatalk
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ostaje da se nadamo da će Britanci nabaviti kakvu takvu klimatizaciju naredne godine... oh, wait!
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X