Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dobro bi bilo da neko ko zna spanski ovo prevede i da nam kaze ako ima neka zanimljivost,sigurno je inspirativno.

    Comment


    • Evo, nije me mrzelo
      Kaze uvek je verovao u to da ne treba da "titraju" svojim pulenima govoreci im da su najbolji, vec im govoriti realno kakvi su. To je uvek govorio Rafi, nije ga hvalio, vec mu govorio ono u cemu je los, kako bi to mogao da popravi, jer veruje da kad si svestan svoje realnosti, jedino tako mozes postici ciljeve koje zacrtas.
      Uglavnom je vise radio na izgradnji Rafinog karaktera, a manje tehnike igre. Kaze kako nikad nije uspeo da ga nauci da servira, al' to je Rafina krivica..nije da on lose poducava, nego oni lose nauce Moja ga je pitao kada je Rafa imao 15 godina da li bi potpisao sad da ce Rafa nekad da bude kao Albert Kosta, Toni je rekao da ne bi, jer veruje da Rafa moze vise. Moja se zacudio, a onda ga pitao da li bi potpisao da bude kao Karlos Moja. Toni mu prvo rekao da, a kad su se to vece pozdravljali, na vratima mu rece "nema sanse da bi potpisao"
      Zna da ga bije fama da je zahtevan trener, i jeste. Ali kaze kako nikad ne bi mogao da bude zahtevan prema onom igracu koji to ne moze da podnese i prema onom koga ne ceni dovoljno i za koga ne veruje da moze mnogo. Ali takodje misli da ne vredi da trener konstantno zahteva mnogo od igraca, vec se on trudio da nauci Rafu da sam od sebe zahteva mnogo. Sto veruje i da je postigao. Jednom su isli zajedno na turnir kad je Rafa imao 15 godina, i Toni nije bio na tom terenu kad je igrao, pratio je jos jednog igraca, medjutim Rafa je gubio 0:5 protiv dosta losijeg igraca, i jedan njihov prijatelj je primetio da mu je pukao reket i javio Toniju. Toni je otisao do Rafe, rekao mu to, ovaj promenio reket, popravio rezultat, na kraju izgubio ipak. I Toni mu na kraju meca kaze "da li je moguce da neko ko toliko dugo trenira ne moze da primeti da mu je pukao reket?" a Rafa mu odgovara "slusaj, toliko sam navikao da sam ja za sve kriv, da nisam ni pomislio da je do reketa"
      Nikad nije voleo da slusa izgovore za neki poraz. Pre nekoliko godina na US Openu Rafa mu se stalno zalio na to kako loptice nisu dobre, i jedan dan se Toniju smucilo to kukanje i rekao mu je "trebas onda da izgubis i da odes na Majorku, tamo su loptice dobre". Kaze, poslusao ga, izgubio Takodje u Australiji (valjda ove godine), igrao je neki bas los mec, i Toni ga nazvao, rekao mu kako je igrao lose, a Rafa mu kaze kako je bilo previse vruce, na sta Toni odgovara "pa izgleda da je bilo vruce samo na jednoj polovini terena, posto je ovaj drugi igrao odlicno".
      Nastojao je uvek da nauci Rafu da izdrzi sve moguce pritiske, terao ga da igra sa losim loptama, na losem terenu, produzavao mu treninge do beskonacnosti. I veruje da mu je to ojacalo karakter. Misli da je to najveci problem danasnjih igraca, jer imaju tehnologiju koja im olaksava, nutricioniste, statistike i analize udaraca.. i razne druge olaksavajuce okolnosti zbog kojih se sami ne trude da se poboljsaju. Kad je Rafa pocinjao, svi u vrhu su imali oko 20 godina, a sad svi imaju uveliko preko 30. Prosto, mladi igraci nemaju volje da se trude kad im se sve olaksava. On nasuprot, veruje u zrtvu, disciplinu, rad i trud. I nekada je mislio da su Borg, Mekinro i ostali sve to postigli zato sto su super nadareni, ali je on dokazao, pa i samom sebi, sa jednim obicnim momkom sa Majorke, da se uz zrtvu i trud moze mnogo.
      13/13!

      Comment


      • Rafa poceo da lupa lopticu u akademiji. Spavas li mirno Pariska sljako

        Comment


        • Mislis Istanbulska sljako
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Rano je poceo da trenira,trebao je nedje 10 aprila.Ovako jako su male sanse da se nece povrijedit do MC.Ali sta je tu je.

              Comment


              • Moram da priznam da sam sumnjao u Rafu,mislio sam da nije sposoban da se vrati na 1 mjesto ali me je on po ko zna koji put razuvjerio i pokazao koliki je sampion.
                Bravo Rafa.
                Preteci ce i Mekenroa po broju nedelja na prvom mjestu.
                Veliki je Rafa.

                Comment


                • Kakav povratak, najveci borac svih vremena
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Čestitam na zasluženom prvom mjestu

                    Comment


                    • Muahahaha vamos Rafa!
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Igrace Nadal Dejvis kup izgleda pocetkom aprila.Cini mi se da igraju protiv Njemacke.

                        Comment


                        • Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Jezgrovit, poprilično iskren i poučan intervju. Bravo Rafa!
                              "Federer i Đoković su mnogo radili da budu tu gde jesu, ali…"

                              Prvi teniser sveta Rafael Nadal rekao je da je talenat preduslov za uspeh u bilo kom sportu.
                              Izvor: B92 četvrtak, 5.04.2018. | 20:00 -> 20:08

                              Nadal je neposredno pred nastup u Dejvis kupu protiv Nemačke, kada će se vratiti nakon povrede sa Australijan opena, prokomentarisao veliki pritisak koji roditelji vrše na decu u ranoj fazi karijere.

                              ‘Bik sa Maljorke’ se osvrnuo na dvojicu najvećih rivala kada je govorio o onime što klinci osećaju kada počnu da treniraju.

                              "Postoji problem sa tim. Roditelji ne bi trebalo previše da pritiskaju decu da postanu profesionalni sportisti. Na primer, Rodžer Federer i Novak Đoković su teniseri koji su mnogo radili da bi stigli tu gde jesu, ali su rođeni sa posebnim talentom. Da biste pobeđivali i bili u vrhu u bilo kom sportu, morate da posedujete potencijal", rekao je Nadal.

                              Rafa je propustio Masterse u Americi, ali će se vratiti posle još jedne povrede.

                              "Živim sa inflamatornim lekovima i moram da ih koristim, ali nisam jedini, to svi rade. Izgubio sam u karijeri mnogo više nego moji najveći suparnici. Povrede su komplikovane jer, kada imate fizičke probleme, propustite mnogo meseci i ne možete da se takmičite".

                              Za kraj, rekao je da bi žrtvovao trofeje ako bi to značilo da se neće povređivati.

                              "Iskreno, voleo bih da sam osvojio manje turnira, ali da sam igrao bez bola", završio je Nadal.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • "I am available for the upcoming Davis Cup matches until the end of this year. I have a strong will to play, plus the next tie is after the last Grand Slam of the season."

                                Videlo se koliku volju ima kad je u pitanju DK. Lepo, mada ne znam kako ce uspeti sve to da izgura..
                                13/13!

                                Comment

                                Working...
                                X