Announcement

Collapse
No announcement yet.

VN Rusije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VN Rusije



    Trka 13:10

    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

  • #2
    Dodjosmo do toga da se Luis raduje i zahvaljuje ekipi za p2
    Na drugacijoj su strategiji, trka obecava..

    Comment


    • #3
      Mecka na kolenima. Ali obezbedili su naslov.

      Greska Binota sto malom nije od samog starta davo vetar u ledja nego su ga sabotirali, uvek je imao losiju strategiju i timska naredjenja. A sad se vidi da cetvorostruka prevara ne moze da se nosi sa Hamom i da jedini koji to moze unutar Ferarija je mister Lekler nova zvezda.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • #4
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • #5
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • #6
            Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            Mecka na kolenima.
            prvo skoči, pa reci hop....tako su mene učili u tvojim godinama

            Potpuna dominacija Mercedesa - opet

            Ferari, luzerska ekipa - opet eksperti da od 1 - 2 naprave 3 - ništa
            Last edited by VR6; 29-09-19, 14:50.

            Comment


            • #7
              @VR6 Iskusno, iskusno.

              Comment


              • #8
                Originally posted by VR6 View Post
                prvo skoči, pa reci hop....tako su mene učili u tvojim godinama

                Potpuna dominacija Mercedesa - opet

                Ferari, luzerska ekipa - opet eksperti da od 1 - 2 naprave 3 - ništa
                Prvo ja ne navijam za Ferari a Mecka je posle kvalifikacija i do izlaska spasonosnog VSC bila na kolenima. Levis je dobio besplatan pit-stop.

                i otkud ti znas kolko ja imam godina
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  Prvo ja ne navijam za Ferari a Mecka je posle kvalifikacija i do izlaska spasonosnog VSC bila na kolenima. Levis je dobio besplatan pit-stop.

                  i otkud ti znas kolko ja imam godina
                  Nisam gledao trku, ali koliko citam ovo je bio slucaj.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    Prvo ja ne navijam za Ferari a Mecka je posle kvalifikacija i do izlaska spasonosnog VSC bila na kolenima. Levis je dobio besplatan pit-stop.

                    i otkud ti znas kolko ja imam godina
                    godine - procena prema načinu razmišljanja 17 do 21, a verovatno imaš oko 25

                    a što se ovog drugo dela tiče, ne bih se složio sa tobom nikako. do odlaska Fetela na zamenu guma, posle 28 krugova vožnje na mekim gumama, razlika između Fetela i Hamiltona (srednje tvrde gume) je bila 5 sekundi, što je moraš priznati neočekivano malo i sad malo šbbkbb, Hamilton bi verovatno za neka 3-4 kruga prešao na meke, tako da sam gotovo siguran da ne bi bilo baš rutinski 1 - 2 za Ferari, ali to je sad sve u domenu u šbbkbb, tako da čestitke Hamiltonu i Botasu na odličnoj vožnji!
                    a Ferari bi trebalo ozbiljno da se pozabavi kako vozačima tako i "stručnim timom", jer ova svađa preko radija uopšte nije dobar znak, mogu samo da predpostavim kako se svađaju unutar 4 zida.

                    p.s. transkript razgovora između Ferarijevog boksa i vozača:

                    "He'll have to close up" - Ferrari's Russian GP radio transcript








                    1
                    F1
                    Luke Smith
                    29 Sep 2019
                    A run-down of the radio communications between Ferrari's pit wall and its drivers during Sunday's Russian Grand Prix.


                    Ferrari sparked controversy in Sunday's Russian Grand Prix as it used team orders with Sebastian Vettel and Charles Leclerc to try and orchestrate a one-two finish, only to trip over itself and leave its drivers frustrated.

                    A pre-race agreement to work together and get the jump on Mercedes' Lewis Hamilton in second place prompted pole-sitter Leclerc to back out of fighting Vettel at Turn 2, allowing the German driver to move into the lead.

                    But despite a number of calls from Ferrari asking Vettel to swap the places back, he did not, with the switch only coming after the team gave Leclerc the undercut in the pits.

                    A Virtual Safety Car ironically triggered by Vettel stopping on track due to an issue ultimately cost Leclerc victory, causing him to drop to third in the final classification behind both Mercedes drivers.

                    Here's a look at the radio chatter between Ferrari's pit wall - both race engineers and sporting director Laurent Mekies - and its drivers.


                    Lap 2 (SC)

                    Xavier Marcos Padros to Charles Leclerc: "We are looking into doing the swap partway into the race."

                    Leclerc to Padros: "Yeah yeah, no problem, this I understand."

                    Lap 6

                    Padros to Leclerc: "Sebastian will let you by next lap."

                    Sebastian Vettel to Riccardo Adami: "I would have got him anyways. But let's break away for another two laps."

                    Lap 7

                    Adami to Vettel: "Let Charles by."

                    Vettel to Adami: "He'll have to close up."

                    Lap 8

                    Adami to Vettel: “Let him by, gap is 1.4 seconds."

                    Leclerc to Padros: "You put me behind. I respected everything. We will speak later. But now it is difficult to close the gap obviously."

                    Lap 10

                    Adami to Vettel: “You are the fastest car on-track, head down, you are doing well. We are looking into Plan C, Charles is 1.9 behind."

                    Laurent Mekies to Leclerc: "Charles, we will do the swap later on. Lewis is a bit close, and we want to push now into the race. We will do it later, just focus on your race, thank you."

                    Leclerc to Mekies: "I completely understand. The only thing is that I respected. I gave the slipstream, no problems. But then I tried to push at the beginning of the race, but it's no problems. Manage the situation."

                    Lap 15

                    Padros to Leclerc: “Sebastian in front 3.7, Hamilton behind 3.3."

                    Lap 16

                    Padros to Leclerc: “You can push now."

                    Lap 24

                    Vettel to Adami: “My rears are falling off."

                    Lap 25

                    Adami to Vettel: “We are worried about Hamilton going long, Hamilton lap time 8.8."

                    Lap 26

                    Adami to Vettel: "Box now Seb, box now."

                    Lap 27

                    Vettel to Adami: “I’ve got no K."

                    Adami to Vettel: “Stop the car now."

                    Vettel to Adami: “Are you serious? Bring back f**king V12s."
                    potpuno se slažem sa ovom Sebovom poslednjom rečenicom: VRATITE NAM V12!!
                    Last edited by VR6; 29-09-19, 19:29.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by VR6 View Post
                      godine - procena prema načinu razmišljanja 17 do 21, a verovatno imaš oko 25
                      hahaha daj mi reci kolko ti imas da te odma spustim.


                      potpuno se slažem sa ovom Sebovom poslednjom rečenicom: VRATITE NAM V12!!
                      sad je kasno, svet ide prema elektricnim motorima.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                        hahaha daj mi reci kolko ti imas da te odma spustim.
                        najmanje 20 više od tebe

                        p.s. ajmo negde na drugu temu da diskutujemo o električnim motorima
                        Last edited by VR6; 29-09-19, 23:25.

                        Comment


                        • #13
                          Ne znam kako ljudi vide lagano P1 i P2 za Ferrari kada LEC:
                          - na bržim gumama nije uspio da napravi razliku veću od 3s u odnosu na Hamiltona na sporijim gumama
                          - na najsvježijim i opet najbržim gumama nije uspio napraviti ni priliku da prođe Bottasa
                          Ferrari P1 i P2 i Mercedes na koljenima u našem narodu kažu "što je babi milo..."
                          Ne kažem da bi Hamilton bez SC prošao na P1, ali ne vjerujem ni da bi Ferrari rutinski sačuvao svoje pozicije.

                          Današnja trka će ostati prilično nerazjašnjena. Kao da su na početku trke u Mercedesu "znali" za Ferrarijeve probleme. Takve su bile gestikulacije u box-u.
                          Ferrari je na početku priredio najveće iznenađenje ove sezone, kada je LeClerc odigrao potez drugog vozača i dao čist prolaz za Vettela. Za ovo iznenađenje imaju veliki respekt od mene. Nisam očekivao da su sposobni to izvesti.
                          Ovo što su kasnije radili nikome, pa ni njima nije jasno. Da su slutili tehničke probleme sa Vettelom onda bi bili ludi puštati ga na P1, a onda, kada ima ogromnu prednost (4-5s) nad LEC oni ga drže na stazi i puštaju da osim LEC i Hamilton topi prednost.
                          Taktika Ferrarija od sjaja do očaja.
                          I da, jeste VSC pomogao Mercedesu, ali je SC dao priliku LeClerc-u da sve to ispravi, ali tada se pokazalo da je Ferrari daleko od dominacije, posebno kada trka odmiče.

                          Comment


                          • #14
                            TT mi ne dozvoljava duži post, pa samo dopuna...
                            Što se Ferrarija tiče, sada je sve izvesnije na će naredne godine imati drugačiju postavu. Sa ovom dvojicom definitivno više neće moći odrediti pozicije 1 i 2 u timu, a u izjednačenoj sezoni to jako otežava borbu za titulu vozača.
                            Ako Vettel ode tu se oslobađa ogromna količina novca, pa je pitanje koga će dovesti da to potroši, a da pri tome pristane na ulogu drugog vozača?
                            Ova sezona je takmičarski već gotova, ali sledeća bi mogla biti kakvu već dugo nismo imali.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by VR6 View Post

                              p.s. ajmo negde na drugu temu da diskutujemo o električnim motorima
                              ma mene motori ne zanimaju, ja volim trke, naravno i zvuk treba da je tu kao i brzina. a sta im je iza ledja sto se mene tice moze da bude i ovo

                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment

                              Working...
                              X