Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pogodi strelce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pogodi strelce

    Poyyy ljudi. Pozivam vas sve da se zajedno takmicimo u jednoj smarackoj igri. Igra je jednostavna, pogoditi po jednog strelca sa svake utakmice premijer lige u dolazecem kolu.

    Ovde se mozete registrovati:

    pick.rs/public/index.php

    Sajt je trenutno u fazi izrade, ali sam ga osposobio dovoljno da mozemo da se takmicimo, tako da oprositite na svim problemima kojih ce sigurno biti. Testiranje i zavrsavanje sajta ce trajati do kraja ove sezone, a od sledece ce u svakom kolu biti novcanih nagrada za najbolje igrace a sada najbolji dobija samo bragging rights. Vec nas ima 15ak koji igramo, velika vecina je standardna ekipa sa ovog pdf-a.

    Pravila detaljno:

    1. Birate po jednog strelca iz svake utakmice.
    2. Ukoliko pogodite strelca, dobijate poene koje je taj strelac nosio.
    3. Poeni igraca zavise od jacine tima za koji igra i jacine protivnika, pa bi npr. na utakmici Fulam-Siti dobili 4.05 bodova ukoliko bi pogodili Aguera kao strelca a 7.40 bodova ukoliko pogodite Mitrovica kao strelca. Naravno, sve to mozete videti i sami kad budete birali igrace.
    4. Imate pravo da izaberete jednog kapitena.

    Naravno, sve kritike, zamerke i bagove pisite ovde ili meni na pm.

    Neka najkuratiji pobedi.



    Ps. znam koliko je ruzan sajt, bice lepsi kad to dodje na red
    Last edited by bici; 29-03-19, 20:02.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

  • #2
    aneks 4.1. kapitenu se dupliraju bodovi

    donezzi odluka
    Last edited by Nerealan; 29-03-19, 20:32.
    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
    До поновног сусрета, твој Швабо

    mala H2H 2018/19
    suicide
    2019
    velika H2H 2019/20

    Comment


    • #3
      Zasto je tolika razlika izmedju dva napadaca, bez obzira sto je razlika u klasi?
      Hoce li biti mozda vece razlike ako recimo gol postigne odbrambeni, nekako mi je to logicnije?
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • #4
        Aha..sada sam procitala ceo post [emoji3] zavisi i od jacine protivnika okee
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #5
          Originally posted by miloolja View Post
          Aha..sada sam procitala ceo post [emoji3] zavisi i od jacine protivnika okee
          Moje misljenje je da bi svima ekipe bile jako slicne da bodovi ne zavise od razlike u kvalitetu. Ovako kad imas Mitra na 7.5 a Aguera na 4.05, bar se zapitas da li tu mozes da stvoris prednost u odnosu na ostale birajuci Mitra. Nije nista urezano u kamenu, videcu do kraja sezone kakvi su paterni u biranju igraca. Ako se previse budu birali oni najbolji, onda cu napraviti jos vecu razliku.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • #6
            A odbrambeni?
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • #7
              Originally posted by miloolja View Post
              A odbrambeni?
              Osnovni koeficijent za odbrambene igrace je 7, napadace 4, krilne napadace 4.5... I onda se to dize na osnovnu jacine ekipe i jacine protivnika. Mada vidim da je to malo za odbrambene obzirom da ih je retko ko birao.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • #8
                Dobra ideja, moze ovo biti zanimljivo

                Mala je razlika u koeficijentima. Aguero i Zezus su isti a kad se sve sabere sanse za gol Aguera ce verovatno biti 70ak min, a Zezusa manje od 20. Sterling i Marez imaju isti koeficijent, Delf i Laport. Verujem da je i to veci posao, koji ce se lakse odraditi kad bude ljudi koji stalno budu igrali, samo kazem kao sugestiju.
                Ne znam kakvi ste sa programiranjem, ali mozda neka potvrda da si izabrao bas tog igraca, kao neki pravougaonik oko igraca ili nesto slicno.

                Tesko ce neko birati defanzivce ako im ne dignete koeficijente ili spustite napadacima. Ako na 10 meceva odigras sve napadace sa prosecnim koeficijentom 4.5 i pogodis svakog drugog to je 22.5. Treba da pogodis minimum 3 defanzivca prosekom preko 7.5 da bi bio samo na slicnom, ne da bi bio u odlicnoj prednosti jer si na svakom trecem mecu pogodio defanzivca koji ce dati gol. Evo primer: u 30.om kolu, poslednjem celom, samo je Valeri (za kojeg znam da je defanzivac) dao gol u mecu sa Totenhemom, od 33 gola. Cak bih golmane i iskljucio iz igre.

                Bilo bi jos zanimljivije kad bi bilo nekih uslova, ogranicenja. Npr mora da se izabere jedan defanzivac i dva ili tri veznjaka, tako nesto. I onda u opciji moj tim ide kao neka piramida, trougao sa 6 spiceva 3 veznjaka i jednim defanzivcem. Pored njih pise koeficijent, protivnik ili vreme igranja.
                Koliko pre meca moze da se bira, moze li da se menja?

                To su neki predlozi od ranog jutra. Ja sam svoj tim spremio za ovo kolo
                insta: engleski_dopisnik

                Comment


                • #9
                  Originally posted by NSG View Post
                  Mala je razlika u koeficijentima. Aguero i Zezus su isti a kad se sve sabere sanse za gol Aguera ce verovatno biti 70ak min, a Zezusa manje od 20. Sterling i Marez imaju isti koeficijent, Delf i Laport.
                  Da, to je trenutno problem kod startera i ovih sa klupe, svima je isti koeficijent. Radim na tome da ih odvojim, samo sto jos nisam dosao do konacne formule, jer je dosta faktora u igri, a za sada je sve automatizovano, pa bih i to da automatizujem. Verovatno cu izvlaciti trenutni prosek odigranih minuta, pa na osnovu toga praviti razliku. S tim sto bih i vukao sa fantazija ko ima zuti, narandzasti, crveni trouglic, pa bi i to trebalo da igra neku ulogu.

                  Originally posted by NSG View Post
                  Ne znam kakvi ste sa programiranjem, ali mozda neka potvrda da si izabrao bas tog igraca, kao neki pravougaonik oko igraca ili nesto slicno.
                  Vidis mislio sam da ce svima biti jasno da je ovaj u sredini izabran, ali je vec par ljudi pitalo kako se bira, tako da cu morati dodatno da isaram izabranog.

                  Originally posted by NSG View Post
                  Tesko ce neko birati defanzivce ako im ne dignete koeficijente ili spustite napadacima. Ako na 10 meceva odigras sve napadace sa prosecnim koeficijentom 4.5 i pogodis svakog drugog to je 22.5. Treba da pogodis minimum 3 defanzivca prosekom preko 7.5 da bi bio samo na slicnom, ne da bi bio u odlicnoj prednosti jer si na svakom trecem mecu pogodio defanzivca koji ce dati gol. Evo primer: u 30.om kolu, poslednjem celom, samo je Valeri (za kojeg znam da je defanzivac) dao gol u mecu sa Totenhemom, od 33 gola. Cak bih golmane i iskljucio iz igre.
                  Ima smisla, mora se dosta dici taj koeficijent za odbrambene i veznjake.

                  Originally posted by NSG View Post
                  Bilo bi jos zanimljivije kad bi bilo nekih uslova, ogranicenja. Npr mora da se izabere jedan defanzivac i dva ili tri veznjaka, tako nesto. I onda u opciji moj tim ide kao neka piramida, trougao sa 6 spiceva 3 veznjaka i jednim defanzivcem.
                  Trenutno nisam bas siguran za ovu opciju jer bi zakomplikovalo donekle stvari, a zeleo bih da igra ostane jako jednostavna za igranje.

                  Originally posted by NSG View Post
                  Koliko pre meca moze da se bira, moze li da se menja?
                  Ovo kolo je fiksno, biras do pred pocetak meca i nema menjanja. Vec od sledeceg kola ce moci da se menja, s tim sto postoji jedan problem usko vezan za gore pomenutu prvu pricu o bodovima startera i onih sa klupe. Generalni koncenzus je da pustim menjanje ekipe do pred pocetak meca, da ne bi bilo nagadjanja ko pocinje a ko ne. To bi onda napravilo problem jer eto ako Zesus pocne, svi bi ga gurnuli u prvi sastav i iskoristili te dodatne bodove. Tako da opet naginjem ka tome da zakljucavam sat vremena pre pocetka meca a da pre toga mozes da menjas ekipu.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • #10
                    Super je ovo.
                    Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                    Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                    Comment


                    • #11
                      E zeznuh se, juce se registrovao i zaboravio da izaberem i poce kolo, par minuta zakasnio. Odlicna ideja Bici, moze da bude veoma zanimljivo, za sada jedino eto to oko koeficijenta bi definitivno trebalo da dozivi neke promene. Sto se tice predvidjanja startnih postava, najbolje bi bilo da vuce tipa poslednjih 10 puta koliko je igrao i da se tako racuna verovatnoca za prvih 11.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mark it zer0 View Post
                        E zeznuh se, juce se registrovao i zaboravio da izaberem i poce kolo, par minuta zakasnio. Odlicna ideja Bici, moze da bude veoma zanimljivo, za sada jedino eto to oko koeficijenta bi definitivno trebalo da dozivi neke promene. Sto se tice predvidjanja startnih postava, najbolje bi bilo da vuce tipa poslednjih 10 puta koliko je igrao i da se tako racuna verovatnoca za prvih 11.
                        Probaj do 3 da odigras ako stignes. Otkljucao sam, samo ne moze prva da se igra.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • #13
                          Evo sad cu, pa cu ti napisati kada da zakljucavas.

                          edit: hajde proveri da li sam izabrao, trebalo bi da jesam, medjutim ne vidim nista kada kliknem na "my team"
                          Last edited by mark !t zer0; 30-03-19, 14:40.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by mark it zer0 View Post
                            Evo sad cu, pa cu ti napisati kada da zakljucavas.

                            edit: hajde proveri da li sam izabrao, trebalo bi da jesam, medjutim ne vidim nista kada kliknem na "my team"
                            Nije proslo. Jbga, bice za sledece kolo, svakako je u planu da mozes bilo kad da izaberes strelce iz meceva koji nisu poceli, ali nisam to jos implementirao. Sad probao nesto na brzinu al ocigledno ne prolazi neki upit a jbm li ga koji.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • #15
                              Bici

                              Zakljucaavanje sat vremena pre meca je prava stvar, bas zbog toga oko postava.

                              To za uslove je osnova da se neko zadrzi na igri. Sto je fantazi komplikovaniji to je zanimljiviji. Mozda za pocetak lagano dok se ne nakupi masa pa za sledecu sezonu neka ogranicenja. Fantazi ne bi bio zanimljiv da nemas budzet, pad i rast cena, 3 iz istog tima, jedan FT.. da svako kolo mozes iznova da biras novi tim, bez vrednosti igraca to bi ljude zasitilo posle nekoliko meseci. Ciljna grupa igraca ti je zahtevna, lako im dosade jednostavne igre. Naravno, ovo je samo sugestija, bez zelje da se ovo forsira

                              U sredu, cetvrtak je racunanje bodova?
                              insta: engleski_dopisnik

                              Comment

                              Working...
                              X