Announcement

Collapse
No announcement yet.

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2014 (Monaco)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2014 (Monaco)

    Samo da imamo za početak, verujem da su svi bili zauzeti zbog nesrećnih događaja koji su zadesil centralnu i zapadnu Srbiju...

  • #2
    Drugi put meni reci da otvorim,pošto nisam bio toliko zauzet...!!

    Što se tiče VN Monte Karla,tu jedina je zanimacija gledati vozače kako odustaju ostalo će biti sve dosadno

    Comment


    • #3

      Comment


      • #4
        Da li je zbog krace staze, Mercedes nije suvise ispred?
        RedBul i Ferari tu negde.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Alen P View Post
          Da li je zbog krace staze, Mercedes nije suvise ispred?
          RedBul i Ferari tu negde.
          paa,tako izgleda,ali mislim da izgled malo vara.samo prvih 5 su u sekundi.Kimi,6.kasni sekundu ipo.meni lici da je ponovo sve prilicno isto kao I na proslim trkama.

          Comment


          • #6
            Kraća staza - manja razlika. Razliku u performansama je u suštini najmerodavnije posmatrati u procentima. Nije isto da si sporiji sekundu na Spa i sekundu na Monte Karlu. I u najzbijenijim sezonama po pitanju performansi se dešavalo da na Spa bude relativno ogromnih razlika.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #7
              Pa nije ni na prethodnim stazama, osim Španije, imao preveliku prednost, mada ovde Dani malo kvari utisak i prosek... Ali, deluje da će se za treće mesto boriti on i Seb, Seb se izgleda vratio na staro, solidno izgleda, naročito nakon onakvog starta... Scuderia možda i deluje malo bolje, ali samo u odnosu na fijasko u Španiji...

              I da, Bo77as opet jako dobar...
              Last edited by Vanja #66; 22-05-14, 13:02.

              Comment


              • #8


                Šta bi sa Kimijem, nisam mogao da pratim? Uhvatio tek pred kraj i video da je Alonso izvukao nešto, a Lewis napravio malu grešku u prvom sektoru...

                Comment


                • #9
                  Druže, sve je to lepo i rekao bih i svaka čast na trudu, ali koja je poenta kopiranja tekstova sa f1-serbia.com (i što je negde i nekorektno - bez linkova ka originalnim vestima), koje oni sami prevode sa nekih drugih kredibilnih sajtova na netu?

                  Marked i ja redovno ostavljamo naše lične izveštaje i kroz sito propuštene informacije i tekstove sa sajtova sa kojih su originalno potekli... Trenutno, situacija je takva da smo obojica u manjku vremena (malim delom i motivacije), te je nažalost i manjak postova na F1 podforumu, ali za kopiranjem tekstova sa drugih domaćih portala stvarno nema potrebe...

                  Comment


                  • #10
                    Hah
                    I ja sam imao ovakvih manira kad sam tek počeo da ulazim na forumima.Tako da svatam ga

                    Comment


                    • #11
                      Drago mi je sto se bar na trenutke gubi Mercedes sa prve pozicije. Naravno uz duzno postovanje navijacima Mercedesa,ali stanje u sampionatu ne pruza dovoljnu zanimaciju kako dolikuje F1 pa sam malo arogantan.

                      Comment


                      • #12


                        Interesantno je da je Pirelli napravio toliko konzervativne gume da je vozačima potrebno da odvezu out-lap i još jedan krug da bi se gume zagrejale, čak i na ovim super soft gumama... I pored toga, vremena su na 2.4s od prošle godine, gume su (iako ista kombinacija) sporije bar 0.6-0.7s, tako da ovo i nije toliko loše. Pritom, mislim da Rosberg, Seb i Alonso mogu da izvuku još po 2 desetinke u ovoj sesiji, sva trojica su, kao i Hulk, gubili vreme u zadnjem sektoru nakon što su napravili jako dobre sektore 1 i 2... Perez, kao i prošle godine, solidan, McLaren možda izgleda malo bolje, od Williamsa sam očekivao više, Renault je definitivno napravio pomak, što se vidi sa STR ekipom, Marussia izgleda ozbiljno bolje od Caterhama ovde, Bianchi je izvukao jako dobar krug, a Chilton zbog nekih problema nije ni izlazio na super soft gumama i opet je brži od Ericssona...

                        Mislim da će niko vezati treću pobedu ovde...

                        Comment


                        • #13
                          Ja licno bi voleo Rozberg da pobedi,ako negde moze da se ocekuje da se neko ubaci izmedju Mercedesa to je onda Monte Carlo..Ricardo je bas raspolozen samo da tako bude i u trci...jel postoji neki odredjen razlog zasto trening nije vozen u petak?
                          sigpic http://caseystoner.com.au/

                          Comment


                          • #14
                            Ne vozi se petkom u Monte Carlu, jer ima nekoliko serija koje treba da se spakuju, tako da je raspored rastegnut, jer grad ipak mora da funkcioniše. Ovde ti je zvanični raspored događanja, kao što vidiš, sve se završava do 6 uveče, nakon toga grad mora da bude prohodan (tako je to kad živiš od turizma )...

                            http://www.formula1.com/races/in_det...timetable.html

                            A mislim i da ima neka žurkica u petak ili četvrtak uveče... Enter Kimster...

                            Comment


                            • #15


                              Ha, kako se Rosberg izvukao, ono je bila jedna od najbolje tajmiranih grešaka u F1, naročito ako sutra uspe da zadrži prvu poziciju do prve krivine (a koliko sam čuo na SkyF1 Nico je tokom vikenda više vežbao start). Kako je Alonso izvukao onaj krug nemam pojma, nisam mislio da F14-T može ispod 1.17 ovog vikenda... Hm, možda ako odradi neku finu strategiju... ne, bolje da se ne zavaravam...

                              Kvyatu treba svi kolektivno kaup da skinemo, momak bukvalno prvi put vozi ovde i ušao je u Q3 posle onakve početničke greške u Q1 gde je izgubio nos. Momak ima vrlo perspektivnu budućnost. Šteta za onaj sudar Masse i Ericssona, mislim da bi Bianchi mogao da izvuče bolje vreme, ali nažalost teško da bi se pomerio napred...

                              Comment

                              Working...
                              X