Announcement

Collapse
No announcement yet.

Qantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Qantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

    F1 u Australiji
    Prvo malo podataka o F1 u Australiji. Prvi put je vozena 1985. na gradskoj stazi u Adelaideu. Pobednik je bio legendarni Keke Rosberg, otac vozaca Mercedesa Nica. Od 1996 trka se seli na Albert Park, takodje se trka smatra gradskom, jer se veci deo staze 9 meseci tokom godine koristi u svakodnevnom saobracaju. Ipak ovo je potpuno atipicna gradska staza, veoma je brza, ima mesta za preticanje i bice prvi test pravila koja bi trebala da omoguce vise preticanja od ove godine (o ovome vise kasnije). Najveci broj pobeda ima Michael Schumacher (4) od aktivnih vozaca pobedjivali su i Button (poslednja 2 puta), Lewis Hamilton (2008), Fernando Alonso (2006). Najvise pobeda od konstruktora ima McLaren (10). Staza ima 16 krivina, duga je 5.303 metra. Deo izmedju 10 i 11 krivine smatra se jednim od najzanimljivih mesta u F1, jedno od onih mesta gde se pokazuje vestina i mogucnosti automobila, kako odrzati sto vise brzine i aerodinamickog potiska i uci u 11 krivinu, a potom odrzati ritam do startno-ciljnog pravca. Ako to neko uradi bolje od vas dobre su sanse da ce vas preteci, ili odmah u 11ici ili u prvoj krivini sledeceg kruga. Jedna od starijih staza koja garantuje uzbudjenje i necete zazaliti ako ustanete ranije da je odgledate. Prosle godine je trka bila luda, kisa, mnogo odustajanja, sudaranja, pobeda osporavanog sampiona Buttona zbog odlicne taktike i sjajne voznje. I ove godine je moguca kisa.
    Takodje, jedna od staza cija je buducnost upitna, jer gradske vlasti Melbourna ne planiraju trenutno da produze ugovor sa Berniem posle 2015. zbog troskova i buke koju trka stvara. Mislim da je ovo prvo presudno, jer da donosi novac, lako bi oni stavili cepove u usi. Jednostavno je poseta pala prethodnih godina, konkurentnost Webbera je trend usporila, ali ne i zaustavila. Steta, jer Australija je zemlja koja je podarila sampione poput Brabhama i dugo je vazila za zemlju sa velikom F1 bazom. A za sada se niko ne javlja da zeli trku ako Melbourne odustane. Tako da bih preporucio da gledate trke, mozda su poslednje na ovoj legendarnoj stazi na kojoj su pobedili svi znacajniji vozaci od 80ih.
    Novo u 2011
    Dosta istorije, dobrodosli u 2011. Ocekuje nas sezona sa mnogo tehnickih i regulacionih promena. Najznacajnije su svakako pomerljivo zadnje krilo i zabrana difuzora bilo koje vrste, zabrana F-voda, promena snabdevaca gumama i povratak KERSa.
    Pomerljivo zadnje krilo je veoma zanimljiva promena. Obezbedjuje vozacu koji ga koristi vecu brzinu na pravcima, ali manje aerodinamickog prijanjanja, pa se mora iskljuciti u krivinama. Kontrolise ga iskljucivo vozac. Aktivira se sa volana. Trebalo bi da obezbedi vise preticanja u trkama. Moze se tokom kvalifikacija koristiti stalno, a u trkama samo na startno ciljnom pravcu, i to od strane vozaca koji se nalazi iza nekog drugog na manje od jedne sekunde. Bice iscrtane linije zone gde se moze koristiti u trci. Prema recima Fernanda Alonsa, ne obezbedjuje preveliku prednost.
    Zabrana difuzora je mera kojom FIA pokusava da spreci trazenje rupa u pravilima koje je rezultiralo double-decker difuzorom 2009. Sada vise nema fizicke veze izmedju prednjeg (kokpita) i zadnjeg dela (krila) formule. Izgledaju malo cudno, kao da fali jedan deo. Pretpostavljam da cmo se brzo navici. Takodje zabranjen je McLarenov patent F-vod koji su prakticno svi imali na kraju sezone. Celnici timova kazu da pomerljivo zadnje krilo obezbedjuje otprilike slicnu prednost.
    Idem odmah na KERS. Sistem za povratak kineticke energije je jedan od izuma F1 masinerije koji cemo mozda videti u svakodnevnoj upotrebi za desetak godina, mozda i manje. Funkcionise tako sto koristi trenje kod kocenja da bi ga pretvorilo u elektricitet koji napaja bateriju, koja se koristi kako bi obezbedila vecu snagu motoru. Ukljucuje se sa volana. Radi nesto poput push-to-pass sistema u americkim formulama. Moze se koristiti bilo kad kada je napunjen. Koriscen je tokom 2009. sa njim se najbolje snasao Ferrari, te godine je doneo veliku prednost na Spa njima i Force Indiji pa smo imali Fisija na drugom mestu. Jos uvek je upitno kako se sa njim snalazi Red Bull i to bi mogla da bude bitna stvar u borbi za titulu.
    Pirreli gume... Najbitnija tema u predsezonskom testiranju. Posle godina sa neunistivim Bridgestonima, cije su tvrdje komponente mogle da izdrze dve trke, dosli smo do Pirrelija koji je dobio zadatak da napravi gume sa visim stepenom degradacije. Izgleda da su suvise u tome uspeli. Na prvim testiranjima, gubitak vremena je bio stravican, neki su cak govorili da meksa mesavina koja bi se koristila u kvalifikacijama ne moze da izdrzi vise od 7-8 krugova. Posebno je Hamilton imao problema, kao najagresivniji vozac najvise je jeo gume. U Mecci su bili jako zabrinuti, i time i problemima u razvoju i pouzdanosti automobila kojih je bilo u izobilju. Kasnije tokom testiranja, utisak o gumama se malo popravio, Pirreli ih je preradio, a i njihovo opravdanje da se to desilo zbog previse hladnog vremena moze da pije vodu, jer su tada gume krtije i vise se trose nego obicno, ali je BS bio toliko jak da mu to nije smetalo. Ipak, treba sacekati prve trke pa izvuci zakljucak. Sada vec mitske super meke necemo videti do druge trke. I ove godine svaki vozac ce imati sest kompleta guma za vikend, 4 primarna i 2 opciona. Jedna mesavina ce biti tvrdja, jedna meksa, a zavisice od procene Pirrelija koje ce se mesavine koristiti za koju trku. Bice na principu po dve trke, objavljivace se mesec dana ranije.
    Toliko o tome nadam se da nisam smorio. Ove godine cemo videti i neke zanimljive tehnicke inovacije. Kako je igranje sa aerodinamikom prakticno zabranjeno, timovi su se bacili na eksperimente sa izduvnim sistemima. Renault je okrenuo cev na napred takod duva ispod i obezbedjuje bolji downforce. Koliko sam razumeo, duva na komponente i obezbedjuje veci protok vazduha, izvinjavam se nisam inzenjer pa ne razumem bas najbolje, ali mi je donekle jasan princip. Koliko je efektivan, govori da je vecina timova krenula da pravi slican sistem. Renaultov motor zvuci doslovno zlo sa njim. Da Kubica moze da vozi, verovatno bi bili u vrhu, ovako sa Heidfeldom i Petrovim (bez potcenjivanja), klace se sa Mercedesom. Inace, najbolje zelje Kubici, da se sto pre izvuce i da ga vidimo vec ove godine nazad na trkama. Falice. Mecca proba neki oktopod sistem uzduva koji kriju kao zmija noge, za koji se pretpostavlja da ce ako upali doneti veliku prednost, a ako ne mnogo problema. Kakve su srece ove godine, pretpostavljam da ce biti ovo drugo.
    Timovi
    Sto se tice timova, necu dugo. Nema puno promena vozaca u top timovima. Prema testovima, najvece sanse imaju RBR i Ferrari. Najbrzi krugovi su bili vlasnistvo mnogo timova tokom testiranja, kao i obicno, ali ova dva bolida pokazuju najbolji ritam na duzim stintovima i razlicitim komponentama. Cini se da RBR ima minimalnu prednost, nesto bolji aerodinamicki paket (dve reci - Adrian Newey), ali videcemo, koriscenje KERSa ce odluciti dosta toga. Posle njih dolazi Mclaren, koji ima probleme, ali niko ne sumnja da ce ih resiti. Ipak, cini se da bar na pocetku sezone ne moze da parira prvoj dvojci. Mnogo ce zavisiti od toga koliko brzo Hamilton prilagodi stil voznje novim gumama. Mercedes i Lotus Renault (uskoro ce valjda biti raspetljana zavrzlama oko imena, negde oko malezijskog Gran Prixa, mrzi me da pisem i o tome, to je tema za doktorski rad iz prava) su otprilike na istom nivou bili tokom testiranja, ipak Mercedes je preradio bolid i sada je ispred, sto bi uz bolje vozace, njih stavilo u rang sa Meccom. Sredina je veoma izjednacena, 1Malasiya (zvanican naziv Lotusa dok se sve ne raspetlja) se veoma priblizio sredini, i mogli bi od njih ocekivati prve bodove ove godine.
    Toliko od mene, znam da je ovo sve dosta dugacko, ali se nadam dobroj trci i sezoni. Neka najbolji pobedi i neka ne bude pokvarenih igara i slicnog. Mislim da nas ocekuje zanimljiv sampionat. Prenosi ce biti na nemackom RTLu (ako neka nasa kuca ne otkupi prenos, a niko se ne hvali, mada je izaslo par zanimljivih tekstova na RTSovom sajtu, da mi jednom ne bude zao sto placam pretplatu), a i dvojica likova sa ovog foruma ce ih svakako raditi. Svaka im cast, puno srece i ako treba pomoc, tu sam. Recimo da i ja prokomentarisem koju trku $8#a
    Uzivajmo u najbrzem, najekskluzivnijem i najbogatijem sportu na svetu.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

    Svaka cast za otvaranje teme i sjajan uvod.Ovo smo cekali dugoooo...jedva cekam subotu i nedljeu,samo mi nije jasno zasto niko od nasih televizija nije hteo da otkupi prava,ali sta je tu je. @(*6sd$%
    Uzivacemo uz dovjicu momaka,i njihove prenose,moja je zelja isto bila i sada jeste da budem komentator,a oni su se potrudili za to i nadam se da ce biti odlicni...
    Ocekujem pobedu Sumahera da vas ne lazem $#^%RT $#^%RT $a$7#
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

    Comment


    • #3
      Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

      [quote author=bice link=topic=3446.msg275769#msg275769 date=1300822590]
      Svaka cast za otvaranje teme i sjajan uvod.Ovo smo cekali dugoooo...jedva cekam subotu i nedljeu,samo mi nije jasno zasto niko od nasih televizija nije hteo da otkupi prava,ali sta je tu je. @(*6sd$%
      Uzivacemo uz dovjicu momaka,i njihove prenose,moja je zelja isto bila i sada jeste da budem komentator,a oni su se potrudili za to i nadam se da ce biti odlicni...
      Ocekujem pobedu Sumahera da vas ne lazem $#^%RT $#^%RT $a$7#
      [/quote]

      Hvala. Mislim da ce Schumacher ove godine bolje proci nego prosle, bolid izgleda konkurntnije, navikao se na promene, a i vise je ucestvovao u izradi, pa ce biti bolje prilagodjen njegovim preferencama.
      Inace da se nadovezem, da je Martin Brundle rekao da ce ovo biti sezona u kojoj ce vozaci morati da rade, da prave vise korekcija jer ce se gume brze trositi, ne mogu biti na autopilotu kao ranije. Tu je Michael najbolji, mozda i u istoriji posle Senne, tako da mozda se moze ocekivati koja pobeda.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

        Svaka cast Nebojsa &8@^J
        Ma RB ce opet voditi glavnu rijec,nadam se da Sumi moze da se umijesa u borbu za podijum $a$7#
        sigpic

        Comment


        • #5
          Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

          Nebojsa stvarno svaka cast! &8@^J

          Bilo bi sjajno videti Sumija sa jacim bolidom u odnosu na proslu godinu,verujem da bi mogao da pobedi po koji put.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

            Hvala na pohvalama, trudicu se da svaku trku pripremim ovako, dobra vezba s obzirom da sam novinar, a i F1 zaludjenik. Evo jos jednom za one koji eventualno ne znaju link za prenose

            http://www.ustream.tv/channel/f1-live-2011#
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #7
              Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

              Imacemo link na srpskom,prenosice 2 momka koji su clanovi foruma,bar ovu prvu da ih vidimo a nadam se da ce biti dobri.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                [quote author=S-Nash link=topic=3446.msg275855#msg275855 date=1300829360]
                Imacemo link na srpskom,prenosice 2 momka koji su clanovi foruma,bar ovu prvu da ih vidimo a nadam se da ce biti dobri.
                [/quote]

                Khm, post iznad $#^%RT
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • #9
                  Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                  [quote author=NebojsaNS link=topic=3446.msg275856#msg275856 date=1300829445]
                  Khm, post iznad $#^%RT
                  [/quote]
                  A to je isti taj,mislio sam da je to neki drugi jer kad je Lorenzo-fan ostavio link pisalo je drugacije. $#^%RT
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                    http://www.b92.net/sport/saradnici/b...;nav_id=501146

                    Evo Babic kao dopunsko stivo mom sastavu. Ne slazem se bas u svemu sa njim, i dalje tvrdim da je i pored svih problema, McLaren treci tim F1, a ne Mercedes. Jeste, MGP je napredovao, i bice verovatno ispred Mecce na pocetku sezone, ali ne verujem da ce to dugo trajati. Pre ili kasnije ce taj oktopod sa komplikovanim tackama pregrevanja proraditi, ili ce jednostavno odustati od toga i preslikati Ferrari/ Redbull dizajn. I smatram da je Renault bolje plasiran od ovog sto mu on daje, tj. da je blizi vrhu nego sredini.
                    Zanimljive su slike, tu mozete videti taj deo koji nedostaje, pogotovo na slici Force Indije. Videcu da do trke napisem tekst o ovogodisnjim debitantima, pogotovo Di Resti, Maldonadu i Peresu koji bi mogli da budu znacajan faktor u godinama koje dolaze i mozda buduci vozaci vodecih timova.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                      Evo ja cu da napisem timove i vozace za 2011. godinu,ja mislim da niko nije napisao do sada,a ujedno cu ubaciti i neko moje misljenje o vozacima i timovima. @(*6sd$%




                      Da krenemo od Red Bull-a
                      Direktor:Kristijan Horner
                      Tehnicki direktor:Adrijan Njuvi
                      Vozaci:


                      1.Sebastian Fetel 2.Mark Veber


                      Automobil:Red Bull R 5/motor:reno RS27


                      Mislim da uz Ferrari imaju najkonkurentniji auto ove godine kao i prosle.Veoma su brzi a uz ovakva dva vozaca stvarno ne znam kako bi im neko mogao uzeti titulu u konstruktorima. &+I}\


                      McLaren


                      Direktor:Martin Vitmars
                      Tehnicki direktor:Pedi Louv
                      Vozaci:


                      1.Luis Hamilton 2.Dzenson Baton


                      Automobil:McLaren MP4-26/motor:F0108-Y


                      Meklaren je uvek konkurentan,ali ne verujem da ce moci nesto ozbiljno da se takmice sa RB ili Ferrerijem,ali od njih se naravno ocekuju pobede vozaca,i svakako cemo uzivati uz njihovo trkanje.


                      Ferrari


                      Direktor:Stefano Domenikali
                      Tehnicki direktor:Aldo Kosta
                      Vozaci:


                      1.Fernando Alonso 2.Felipe Masa


                      Automobil:Ferrari 150 Italia/motor:Ferrari 056


                      Uz RB najkonkurentniji auto,po meni,sjajan novi bolid,i nadam se da ce ova sezona biti uzbudljiva...


                      Mercedes GP


                      Direktor:Ros Bron
                      Tehnicki direktor:Nik Fraj
                      Vozaci:


                      1.Mihael Sumaher 2.Niko Rosberg


                      Automobil:Mercedes MGPW02/motor:F0108-Y


                      Prosle sezone veoma losi,a Sumaher je podbacio i to dosta.Ove seozne imaju dosta bolji auto i nadam se da ce ovoga puta biti cesce na podijumu..Naravno moj miljeni tim u F1 $#^%RT


                      Renault


                      Direktor:Erik Bulije
                      Tehnicki diretkor:Dzejms Alison
                      Vozaci:


                      1.Nik Hajdfeld 2.Vitali Petrov


                      Automobil:Reno R31/motor:Reno RS27


                      Videcemo kako ce biti,nema Kubice,ali tu je Nik koji je sjajan vozac.Mislim da mogu da podijuma i ove seozne,tesko mogu do neke pobede ali videcemo.


                      Williams


                      Direktor:Frenk Vilijams
                      Tehnicki direktor:Patrik Hed
                      Vozaci:


                      1.Rubens Barikelo 2.Pastro Maldonado


                      Automobil:Vilijams FW33/motor:CosworthCA 2010


                      Prolse seozne veoma dobri,Rubens iskusan,moze dosta visoko da bude plasiran,a od ovog momka ocekujm dosta,kazu da ima veliki potencijal i nadam se da ce to pokazati. <thumbsup>


                      Force India


                      Direktor:Vidzej Malija
                      Tehnicki direktor:Mark Smit
                      Vozaci:


                      1.Adrian Sutil 2.Pol di Resta


                      Automobil:Fors Inida VJM04/motor:Mercedes F0108-Y


                      Sta da kazem za njih?Sutil je odlican vozac,ima potencijala,prosle seozne bio solidan,dok ce mladi Britanac debitant u F1 verovatno biti dosta slabiji od njega.Ali videcemo.


                      Sauber


                      Direktor:Peter Zauber
                      Tehnicki direktor:Dzejms Kej
                      Vozaci:


                      1.Kamui Kobajasi 2.Serhio Perez


                      Automobil:Zauber S30/motor:ferreri 056


                      Prolse sezone lep povratak,Kobajasi je sjajan,mlada nada Japana,agresivno vozi,zeljan dobirh rezultata,dok mladog Pereza nisam gledao,ali kazu da je izuzetan vozac.


                      Toro Rosso


                      Direktor:Franc Tost
                      Tehnicki direktor:Djordjo Askaneli
                      Vozaci:


                      1.Sebastian Buemi 2.Haime Alguersuari


                      Automobil:STR6/motor:Ferrari 056


                      Isti vozaci kao prosle seozne,nisam nesto impresioniran njihovim autom,ali nadam se da ce mi pokazati da nisam u pravu


                      Lotus


                      Direktor:Toni Fernandes
                      Tehnicki direktor:Majk Gaskoin
                      Vozaci:


                      1.Jarno Truli 2.Heiki Kovalainen


                      Automobil:Lotus T 128/motor:Reno RS 27


                      Prosle sezone katastrofalni,nijedan osvojen bod,trkali su se da budu bolji od Virgina i Hispanije i bili su.Imaju iskusne vozace,ali hoce li ove seozne osvojiti bar 1 bod? (%fsd%&j


                      Hispania Racing tim


                      Direktor:Kolin Koles
                      Tehnicki direktor:Goef Vilis
                      Vozaci:


                      1.Narain Kartikejan 2.Vitantonio Ljuci


                      Automobil:HRF F111/motor:Cosworth CA2010


                      Katasrtofa porsle seozne ali valjda ce biti bolji ove.Za ovog vozaca nisam cuo ali od Ljucija se mogu ocekivati bodova,naravno uz dobar auto i mao srece.


                      Marusia Virgin


                      Direktor:Dzon But
                      Tehnicki direktor:Nik Virt
                      Vozaci:


                      1.Timo GLok 2.Dzerom D'Ambrozio


                      Automobil:VirginMVR-02/motor:Cosworth CA2010


                      Isto katastrofalni,a ni ove seozone se od njih ne ocekuje neki bod.




                      Eto toliko od mene,nadam se da sam lepo sve napisao i objasnio h5g6k8
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                        @ bice

                        Samo par stvari. Prvo, mislim da si dobro procenio timove, sem Torro Rossa koji je pokazao odlicnu brzinu na testovima, i nije mnogo zaostajao za vodecima. Kao i RB, vrlo su blagi na gumama, nalaze se u rangu sa Williamsom, s tim da ce verovatno na suvi talenat Rubensa i Pastora, Williams biti ispred. I jedni i drugi su ispred Force Indije.
                        Drago mi je da neko jos deli optimizam za HRT. Hispania je dark horse, pre svega zato sto nemaju nijedan kilometar u gumama $#^%RT Willis je ozbiljan konstruktor, ne sumnjam da je napravio nesto sto lici na normalan automobil, proslogodisnja Hispanija je bila nedonosce. Sada imaju Williamsov menjac za razliku od X-treka koji ih je Bernie naterao da uzmu, kao i Cosworthov motor (koji su zadrzali).
                        Liuzzi je takodje koliko-toliko ozbiljan vozac, ima prirodnu brzinu, ali je malo svojeglav i ume potpuno bespotrebno da slupa auto. Ne bas dobra preporuka za tim u besparici cija je jedna od reklama za sponzore - This could be you $#^%RT. Dugo je bio tester i vazi za dobrog vozaca za povratne informacije.
                        Nathan Kartikeyan je klasican pay driver TATE i o njima ne pisem iz principa, jako me nerviraju takve stvari. Ima vec neko iskustvo iz F1 od pre 5 godina. I tada je bio beskoristan, sada je tek... Prica se da je fizicki veoma nespreman. Klasican bogati party boy.
                        Inace vraca se pravilo 107%, tako da verovatno necemo sve automobile gledati u trci, ono je bilo mucenje prosle godine sa novim timovima.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                          25. mart 2011
                          Prvi trening 2:30-4:00
                          Drugi trening 6:00-8:00

                          26. mart 2011
                          Treci trening 4:00-6:00

                          Kvalifikacije 7:00-8:00

                          27. mart 2011
                          Trka 8:00 (napomena-u noci izmedju subote i nedelje se vreme pomera sat u nazad zato je razlika u vremenu trke i kvalija)

                          Pocinjemo, vamos Alonso! #$&+|r #$&+|r #$&+|r $a$7#
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                            http://www.autosport.com/news/report.php/id/90124

                            Da prevedem sa nemustog PR engleskog: nemamo pojma kako ce se gume ponasati, ucicemo usput, bice jako veselo. %QWT&W
                            Pred nama je najzanimljivija sezona ikad, ubedjen sam. Eddie Jordan je rekao da je ovo prvi put da ce performanse guma mozda odluciti vise trka nego performanse masina ili vozaca.
                            Jos jedna stvar - 4 stinta ?!? To nismo imali odavno.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Re: Quantas Formula 1 Australian Grand Prix 2011 - Albert Park Circuit

                              Prvi trening

                              Pos Driver Team Time Laps
                              1. Webber Red Bull-Renault 1m26.831s 20
                              2. Vettel Red Bull-Renault 1m27.158s + 0.327 19
                              3. Alonso Ferrari 1m27.749s + 0.918 20
                              4. Rosberg Mercedes 1m28.152s + 1.321 16
                              5. Barrichello Williams-Cosworth 1m28.430s + 1.599 24
                              6. Button McLaren-Mercedes 1m28.440s + 1.609 29
                              7. Hamilton McLaren-Mercedes 1m28.483s + 1.652 26
                              8. Schumacher Mercedes 1m28.690s + 1.859 14
                              9. Kobayashi Sauber-Ferrari 1m28.725s + 1.894 13
                              10. Petrov Renault 1m28.765s + 1.930 15
                              11. Massa Ferrari 1m28.842s + 2.011 20
                              12. Heidfeld Renault 1m28.928s + 2.097 14
                              13. Sutil Force India-Mercedes 1m29.314s + 2.483 19
                              14. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1m29.328s + 2.497 21
                              15. Maldonado Williams-Cosworth 1m29.403s + 2.572 24
                              16. Ricciardo Toro Rosso-Ferrari 1m29.468s + 2.637 23
                              17. Perez Sauber-Ferrari 1m29.643s + 2.812 18
                              18. Hulkenberg Force India-Mercedes 1m31.002s + 4.171 20
                              19. Kovalainen Lotus-Renault 1m32.428s + 5.597 13
                              20. d'Ambrosio Virgin-Cosworth 1m35.282s + 8.451 17
                              21. Glock Virgin-Cosworth 1m35.289s + 8.458 15
                              22. Chandhok Lotus-Renault no time 1
                              23. Liuzzi HRT-Cosworth no time
                              24. Karthikeyan HRT-Cosworth no time

                              Drugi trening

                              Pos Driver Team Time Laps
                              1. Button McLaren-Mercedes 1m25.854s 32
                              2. Hamilton McLaren-Mercedes 1m25.986s + 0.132 31
                              $%&RQa
                              3. Alonso Ferrari 1m26.001s + 0.147 28
                              4. Vettel Red Bull-Renault 1m26.014s + 0.160 35
                              5. Webber Red Bull-Renault 1m26.283s + 0.429 33
                              6. Schumacher Mercedes 1m26.590s + 0.736 31
                              7. Massa Ferrari 1m26.789s + 0.935 34
                              8. Perez Sauber-Ferrari 1m27.101s + 1.247 39 #$&+|r
                              9. Barrichello Williams-Cosworth 1m27.280s + 1.426 34
                              10. Rosberg Mercedes 1m27.448s + 1.594 23
                              11. Alguersuari Toro Rosso-Ferrari 1m27.525s + 1.671 31
                              12. Petrov Renault 1m27.528s + 1.674 29
                              13. Heidfeld Renault 1m27.536s + 1.682 22
                              14. Buemi Toro Rosso-Ferrari 1m27.697s + 1.843 30
                              15. Kobayashi Sauber-Ferrari 1m28.095s + 2.241 35
                              16. di Resta Force India-Mercedes 1m28.376s + 2.522 33
                              17. Sutil Force India-Mercedes 1m28.583s + 2.729 31
                              18. Maldonado Williams-Cosworth 1m29.386s + 3.532 29
                              19. Kovalainen Lotus-Renault 1m30.829s + 4.975 22
                              20. Trulli Lotus-Renault 1m30.912s + 5.058 23
                              21. D'Ambrosio Virgin-Cosworth 1m32.106s + 6.252 36
                              22. Glock Virgin-Cosworth 1m32.135s + 6.281 30
                              23. Liuzzi HRT-Cosworth No time 1

                              I naravno, kao sto se obicno desava u F1, na prvom i drugom treningu, sve predsezonske kombinacije i predvidjanja padnu u vodu h5g6k8 McLaren moze sa najjacima, Lotus (1Malasya) nema tempo kao sredina, Torro Rosso nije znacajno napredovao iako je celo testiranje bio vrlo brz, Mercedes ne predvodi lov na Red Bull kao sto je rekao Schumacher, massa je ponovo ocajan iako je rekao da mu odgovaraju nove gume za razliku od proslogodisnjih, Renault se ponovo muci, HRT ponovo vozi samo instalacione krugove, a nekad ni to. RBR i dalje favorit, Vettel i Webber nisu koristili podesivo zadnje krilo tokom druge sesije, sto znaci oduzmite 0,7 do sekunde, i videcete koliko su ispred svih. Istorija ima tu tendenciju da se ponavlja.
                              Prvi trening se vozio uglavnom na primarnoj tvrdjoj mesavini, drugi na opcionoj i u vremenu kvalifikacija i trke, tako da je sto se tice vremena za sutra relevantniji drugi trening. U trci neko ne zna sta ce se dogadjati.
                              Cini se da cak cetiri automobila nece ispuniti normu od 107% #%d* Bernie, koga si ti primio u F1, a odbio si Lolu, Brabham i jos neke zanimljive projekte ciji bi automobili sigurno bili brzi od HRTa i Marrusije Virgina &*(@W6
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X