Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lockout?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lockout?

    da li neko moze da mi objasni sta je tacno znaci lockout u nba....?

  • #2
    Re: marko peric

    Neko je vec objasnio u jednoj od tema. Ovi hoce da daju manje para igracima ili da smanje broj igaca, tako nesto, a igraci onda traze da se broj utakmica smanji, e ako se ne dogovore onda nece biti nba sledece sezone, to ti dodje lock out. Ako nisam lepo nesto napisao, ispravice me neko.

    P.S. Dobrodosao na forum. (*#^R^

    Comment


    • #3
      Re: Lockout?

      Cisto sumnjam da ce doci do lockout-a, garantujem da ce ostati isto kao sto je sada
      JUST PUNK

      NO NATIONS
      NO RELIGION
      NO AUTHORITY

      And most of all PEACE


      Anarchy

      Comment


      • #4
        Re: Lockout?

        Bilo mi je dosadno pa sam malo pretrazivao o Lockoutu. h5g6k8


        Za pocetak CBA (Collective Bargaining Agreement) je ugovor izmedju NBA lige i udruzenja igaca i propisuje sve oko ugovora izmedju klubova(poslodavaca) i igraca.Poslednji potpisani ugovor istice 30.juna 2011.godine.
        Mnogi igraci nisu zeleli da postanu Free Agenti sledece sezone pa nisu koristili poslednje godine svog ugovora (Pierce,Nowitzki,mislim da je nesto slicno bilo i sa Rich. Jeffersonom )...
        Stern je izjavio da je liga u protekloj sezoni imala ogroman gubitak,oko 400 miliona dolara,a 2/3 timova su bili u gubitku.Igraci zele da im se povecaju primanja(ili kao alternativa da se smanji broj utakmica),ali jos uvek nije potpuno definisano sta traze,najvece pretpostavke su da ce traziti smanjenje salary cap-a,promene oko trajanja ugovora kao i iznose minimalnih i maksimalnih ugovora.
        Prosli lock-out je uticao sigurno na neki nacin na kvalitet lige...timovi su odigrali 50 utakmica a ne 82.
        U slucaju lock-out-a mnogi igraci koji nemaju ogromne ugovore mogli bi lagano preci preko u Evropu,pa cak i All-Star igraci(Olympiakos je nudio Jamesu 50 miliona dolara ako bi zaigrao u Pireju,prosle sezone).
        Za vreme proslog Lock-Out-a uglavnom su samo evropljani ( i neamerikanci) dolazili na stari kontinent (Olowokandi,1.pick te godine,Divac) ali sada ih je mnogo vise u NBA ligi,a naravno i Amerikanci su zainteresovani...
        ...Ako zele da dodje do novog CBA morace obe strane popustiti malo,to je sigurno jer bi se moglo desiti propadanje NBA lige.


        Vecina vas je ovo znala,ali mozda dodje neko ko ne zna.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Re: Lockout?

          Cisto sumnjam da ce biti lockout. Verovatno ce se smanjiti broj utakmica i njima ce se smanjiti plate ali ce se i dalje igrati. Sad to sto kazes za James kad bi on igrao za Olimpiakos on bi dobiao te pare neracunajuci sponzore ali da li bi on morao da isplati neke pare Heat-u.
          JUST PUNK

          NO NATIONS
          NO RELIGION
          NO AUTHORITY

          And most of all PEACE


          Anarchy

          Comment


          • #6
            Re: Lockout?

            [quote author=Lorenzo-fan link=topic=3355.msg267207#msg267207 date=1300032340]
            Cisto sumnjam da ce biti lockout. Verovatno ce se smanjiti broj utakmica i njima ce se smanjiti plate ali ce se i dalje igrati. Sad to sto kazes za James kad bi on igrao za Olimpiakos on bi dobiao te pare neracunajuci sponzore ali da li bi on morao da isplati neke pare Heat-u.
            [/quote]


            Ta prica oko Jamesa i Olympiakosa je bila aktuelna pred pocetak prosle sezone...samo sam je naveo kao primer.A u slucaju da se lock-out desi ne bi morao dati pare Miamiu,samo ne bi vazio njegov ugovor sa Heatom za tu sezonu,to bi bilo kao raskid ugovora, verovatno.
            Pretrazicu jos nesto narednih dana,da nam svima bude jasnije i da spremnije docekamo taj 30.jun. h5g6k8
            sigpic

            Comment


            • #7
              Zanimljiv text za lockout

              http://bleacherreport.com/articles/6...for-the-league

              Despite playing just 10 games in three years, Curry made $31 million in the process (interesting sidebar here, Curry has made $1 million for every point he has scored in the past three years).

              Eddy Curry za 3 godine, 31 poen i 31 milion dolara!!!
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • #8
                Koje zvezde ce po vama da zavrse u Evropi,ja mislim da ce:Brajant,Vejd,Gasol,Novicki ce u Nemacku,tako je najavio...

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Vule_89 View Post
                  Koje zvezde ce po vama da zavrse u Evropi,ja mislim da ce:Brajant,Vejd,Gasol,Novicki ce u Nemacku,tako je najavio...
                  Brajant i Vejd u Evropu?

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Vule_89 View Post
                    Koje zvezde ce po vama da zavrse u Evropi,ja mislim da ce:Brajant,Vejd,Gasol,Novicki ce u Nemacku,tako je najavio...
                    Ja iskreno mislim da nece ni jedna,imam neku teoriju da ce NBA da se igra vec od novembra,pocetka decembra-pa zato

                    Nikako ne bi voleo da takvi igraci igraju u evropi,nema nikakvu poentu...
                    Last edited by Ljuba90; 26-05-11, 16:40.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by emil_portnoy View Post
                      Brajant i Vejd u Evropu?
                      Pa ako bude strajka,Brajant je valjda spomenuo da bi rado otisao u Evropu...;)

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Vule_89 View Post
                        Koje zvezde ce po vama da zavrse u Evropi,ja mislim da ce:Brajant,Vejd,Gasol,Novicki ce u Nemacku,tako je najavio...
                        Mislim da nece niko preci ako se skrati sezona.A u slucaju potpunog lock-outa mozda se samo evropljani vrate.
                        Last edited by Black Mamba 24; 26-05-11, 16:45.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Bane posto se ti razumes u lockout sta mislis do kad ce trajati? znam ja da ti u glavnom o finansijskom delu pricas,ali zanima me tvoja prognoza...
                          Last edited by Ljuba90; 26-05-11, 16:55.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Ljuba90 View Post
                            Bane posto se ti razumes u lockout sta mislis do kad ce trajati? znam ja da ti u glavnom o finansijskom delu pricas,ali zanimame tvoja prognoza...
                            Pa sve zavisi kada "padne" dogovor. Ako se dogovore do 30. Juna onda zavisi od broja dogovorenih utakmica ali u principu tada bi trebali vec da pocnu u Novembru ili Decembru. Ako se ne dogovore do 30. Juna onda ce se ici na dalje pregovaranje pa kada se to zavrsi, ako se zavrsi, odmah po potpisivanju Kolektivnog ugovora bi pocela sezona. Sve zavisi kada ce se dogovoriti.
                            Licno bih voleo da se dogovore, naravno, prvo da bi sezona bila odigrana, a drugo da bih video osnovne klauzule novog Ugovora jer me to zivo interesuje zato sto su strane na toliko udaljenim pozicijama da ne mogu ni da pretpostavim na cega ce taj ugovor liciti!
                            Interes svih je da sto pre dodje do kompromisa, kako upravi lige tako i igracima i mislim da ce uspeti da rese problem jer je sve to biznis, a svi oni su jako racionalni ljudi i profesionalci i sve njih jako interesuje novac.

                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • #15
                              Ali u NFL-u nije resen problem,ako se ne varam...

                              hvala ti na opsirnom odgovoru. To su i moja ocekivanja,novemar,decembar ;)

                              Comment

                              Working...
                              X