PDA

Pogledati punu verziju : Ski skokovi

Strane : [1] 2 3 4 5

nenad2001
26.11.2007, 13:36
Pocinje cirkus ... ove nedelje u finskom KUUSAMO startuju ski skokovi ko je fanatik neka se javi ...

nenad2001
28.11.2007, 16:36
naravno jedan sam jedini koji ovo prati i super nek tako i ne ostane :D

dr.dule
28.11.2007, 19:19

i ja redovno 1.januara uz rusku salatu i sarmicu i naravno nama omiljeni sok poteklog iz kazana sa kupusom.

Patriota
03.12.2007, 19:07
novogodinja turneja uz ve? gore navedeno ................

Nemanja_lendov
05.12.2007, 14:01
Pratim kako da ne....

nenad2001
09.12.2007, 18:06
Sevnule su prve tri skakaonice Morgi sija jache nego ikad i verovatno ce poludeti ove sezone, ali cekaj brajko slede hladni dani dok se mocni Jane Ahonen zagreje, tesko si ga njemu...

nenad2001
09.12.2007, 18:07

i ja redovno 1.januara uz rusku salatu i sarmicu i naravno nama omiljeni sok poteklog iz kazana sa kupusom.

bato ne zaboravi da do bozica prikoljes i koje prasence nemoj da prodje bez resh pecenja

nenad2001
23.12.2007, 21:28
KUTEL SKINUO SKALP MORGIJU
Dakle drugi dan Engelberga je bio mnogo uzbudljiviji. Kutel je skinuo skalp Morgiju a zamalo da Kefler osveti Morgija i uzvrati Kutelu ali je ljosno na 138metara kao Ljokelsoj na 115m kakav peh... steta za Keflera bio je najbolji u dva dana a nije nijednom pobedio...Austrijanci su surovi a svi ostali bledi...Nemci se malo povratili ali slaba su uteha Nojmajer i Urman pred Cetiri skakaonice. Ulazimo u drugu fazu, Morgi je sigurno prvi a pratioci se jos nisu ozbiljno ukljucili u trku...Hilde i Slirenzauer su dobri mladi pocetnici ali smrvice ih sezona. Kefler je moguc za trku, Kutel tu i tamo ostali su pali a brkati sismis iz Poljske ce biti dobar ako se ne obruka...nazalost i najveci medju njima opet oscilira Ahonenu nikako da krene posle dobrih rezultata u Vilahu, opet pada u prosecnost. Dosad najuzbudljivije takmicenje drugi dan Engelberga mogao bi se nastaviti u Obersdorfu

nenad2001
30.12.2007, 20:27
Sjajan je Morgi jos malo morgen pa ce valjda i njemu da se smrkne. Steta za Keflera ali sam placa danak prevelikoj zelji. Turneja je bez velikih dilema osim Morgija nema ko drugi.vELIKI Ahonen brani staru slavu i njemu je laganica 130m kad je bio svetski sampion tu u Obersdorfu u dve serije je leteo preko 140 m.141, i 142,5. Pitam se gde su Janda Ljokelsoj, Malis brkati sismis a o Helvartu i ostalim nemcima samo u Otpisanima. Pozdrav fanovima skijumpa

nenad2001
01.01.2008, 16:07
Golobradi mladic iz Austrije, Gregor Slicamadeusmauzer, uspesno resio prvi domaci zadatak i ostvario prvu pobedu u sezoni.
Elem Morgiju je ono bavarsko pivo bilo mnogo jako pa se malo skromnije ponasao jutros.
Eh sta reci, udri Janne nek te mrze Svabe. Pozdrav svim ljubiteljima novogodisnjeg pecenja i rasola.

nenad2001
07.01.2008, 21:49
Hristos se rodi, mir Bozji.
Drago mi je da vidim tako nepodeljeno odusevljenje velikim uspehom Sina Lahtija, severnog ledenog srebrnog letacha Jednog jedinog miljenika neba, Jannea sina Odinova Ahonena.,Srbija ce jednog dana slaviti takvog letacha kad kod nashe dece nadjemo takve hrabre sportiste.Samo da nam Korac napravi skakaonice na Zlatiboru...
Zastitnik lika i dela Janne Ahonena u Srbiji, Nenad Stevanovic, licno na Bozic. Zainteresovani fanovi mogu za informacije da se obrate na moj mejl nenad2001@ptt.yu.Pratim neprekidno ovaj sport punih 20 godina.

nenad2001
09.01.2008, 19:55
Slika velikog majstora, Janne Ahonen.

[attachment deleted by admin]

nenad2001
13.01.2008, 16:17
Narode, proveseli se uz Srpsku Pravoslavnu Novu godinu :D

nenad2001
26.01.2008, 12:05
novogodinja turneja uz ve? gore navedeno ................
Pa da nije Noleta dal bi iko gledao TURNIR NAJSMARACKIJEG SPORTA.?

nenad2001
26.01.2008, 12:07

NOLE JE NASS SAMPION ALI OVDE NIJE MESTO ZA TENIS. KAD SE BUDE IGRAO NA VRHU SIDNEJSKOG OBLAKODERA TAD CE SE MERITI SA SKISKOKOVIMA. DOTAD BRISITE ODAVDE...

nenad2001
26.01.2008, 12:09
SHAMAN NA NEBU. 8) pozdrav za Noleta, nasheg Sampiona od No.1 Leteceg.

Patriota
26.01.2008, 12:13

NOLE JE NASS SAMPION ALI OVDE NIJE MESTO ZA TENIS. KAD SE BUDE IGRAO NA VRHU SIDNEJSKOG OBLAKODERA TAD CE SE MERITI SA SKISKOKOVIMA. DOTAD BRISITE ODAVDE...

ko je bre spominjao tenis od nas dvojice ovde na ovom topiku, jel ti ?ita dobro............ i ne dernjaj se tu bez potrebe..........

dr.dule
26.01.2008, 18:30
za nenad2001-a
pa sto me citiras i prozivas kada se nisam pojavio ovde jos od decembra....bezveze da komentarises moj post postavljen 28.novembra zbog slika koje prate moj post, gde god sam nekada napisao on je trenutno aktuelan....zabavi se sa izgledom tvog profila pa ces videti da i ti to mozes da uradis.

nenad2001
28.01.2008, 09:25
Ej bre Srbine, nema izvini, reko sam tenis je bizarno skup sport i ne zanima me...tek ako se igra na nekom Sidnejskom oblakoderu. ZA prozivku si sam kriv... A za Matorog da postuje i poshtuje malo cesce bio bi ovde pamcen, ovako za njegovu informaciju Helvart nosonja skace u Kontinetal kupu a on je mator bas kao i NO1.
E a sad ono za sta sam ovde: :)Zakopane,,, nastavila se serija otkazanih letova, prim. skokova.
Opomena od prosle sezone ostavila je traga, prim. Mazoch.
Morgenstern je definitivno zakoracio ka Prvoj tituli u Sv. kupu jer je jedini gonich J.A. ostao bez bodova, a trebalo je biti obrnuto pogotovu prvi dan kada je Morgi sa 12 stigao do podijuma, pitam se samo sta radi onih deset izmedju kad nisu u stanju ponoviti bolji skok, cak i srecnik Bardal nije uspeo iz dve serije. Uspeo je u jednoj drugi dan. Svaka cast, momak je to zasluzio jer je dugo veoma dobar u C.C.

Gledajmo Sapporo, moze li Ljokelsoey na talicnoj skakaonici zabeleziti bolji rezultat. Uostalom, ko ce tamo putovati?

NOLLE SVETSKI SAMPION.11111111
:) :) :) :) :)

nenad2001
02.02.2008, 11:03
8. pobeda Morgija u Sapporou...1zNenadio Happonen 2. mestom u Japanu.

nenad2001
03.02.2008, 10:59
Superiornom 9. pobedom u sezoni Morgenstern je utvrdio 1. mesto za konacni plasman i pre kraja Svetskog kupa....danas u Sapporou mada bez prave konkurencije jer su u Japanu izostali Slirenzauer i Ahonen. Pored Morgensterna sjajno izdanje imali su i Happonen, Bardal i Nojmajer kao i Romoren koji je konacno ostvario jedan dobar rezultat 4. mesto. Dobre rezultate imali su iNojmajer, Kranjec, Takeuchi dok su danas nesto slabiji bili Hilde i Koh. Hilde je jedva izborio plasman za drugu seriju u kojoj je dobrim skokom od 128,5m (110 u prvom) uspeo da se popravi za 18 mesta i zavrsi kao 12. sto mu nije bilo dovoljno da u generalnom plasmanu pretekne Slirenzauera i Ahonena. Bardal je izjavio da su uslovi takmicenja bili nesto promenljiviji u drugoj seriji zbog vetra,ali da je Morgenstern jako dobro skakao u ovom momentu ali da ipak nije nepobediv, dok je Happonen nagovestio mogucu pobedu u Svetskom kupu....www.ski-jumping. :)net.

nenad2001
07.02.2008, 20:33
Matti Nykanen konacno se ponovo oprobao u svom sportu...Skakao je na skakaonici u Taivalkoski HS 53, u kategoriji "preko 40-te" i skocio 45 m u obe runde i sa ukupno 190 poena zavrsio na 5 mestu. oko 30 poena iza pobednika Seppa Kinnunena. Nykanen je izjavio da je "najvaznije da je ucestvovao i povratio osecaj" nakon toliko godina...
Najuspesniji skijumper svih vremena poceo je sa treninzima jos proletos a cilj mu je ucestvovanje na Svetskom masters sampionatu u Taivalkoski sledeceg meseca. Postovanje velikanima ::) ::) ::) ::)
::)

nenad2001
10.02.2008, 16:57
ALL 4H
TRENUTNI POREDAK U SVETSKOM KUPU
1 MORGENSTERN Thomas AUT 1 1587
2 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 2 999
3 AHONEN Janne FIN 3 940

4 HILDE Tom NOR 4 881
5 LOITZL Wolfgang AUT 5 656
6 KUETTEL Andreas SUI 6 624
7 BARDAL Anders NOR 7 608
8 AMMANN Simon SUI 9 570
9 KOFLER Andreas AUT 10 461

nenad2001
17.02.2008, 21:31
Odlicno takmicenje u Vilingenu u kome je do pobede konacno stigao i Romoren, tako da se nastavlja sarenilo na vrhu posle obezbedjenja titule za Morgensterna.... Vrlo kompetativno takmicenje jer je vecina skakaca morala i preko 140 da bi stigla do znacajnijih bodova. Sjajno je videti i da Nebeski Car Ahonen s lakocom vraca duzinu na 143, kad je potrebno...Lepo je videti da su i letachi kao Romoren u boljoj formi jer tek nastupa svetsko prvenstvo u letovima u Obersdorfu pa cemo imati prilike da vidimo mozda dobru takmicarsku seriju letova narednog vikenda... :) :) :) :)

nenad2001
23.02.2008, 19:42
Zavrseno je Svetsko prvenstvo u ski letovima u Oberzdorfu..Poredak je sledeci. 1. Gregor Slirenzauer Austrija, 2. Martin Koh Austrija, 3. Janne Ahonen CAR NEBA Finska
Komentar:....Koch je ipak malo glavatiji nego sto treba... 221m je bilo cudo a 201m je dovoljan za drugo cudo i drugo mesto. Steta za Romorena...BER je ipak zasluzio medalju. Slirenzauer je otvorio novo poglavlje...Ljokelsoja necemo zaboraviti. ..Slireli ce se potvrdjivati u buducnosti ...a sta reci na kraju...Svi lete daleko ali samo jedan ostaje u vazduhu najduze....Mocan i vechan 1 je Ahonen...bronza za Srebrnu strelu Finske A sta reci za timsko...videcemo opet sutra u odlozenoj snimci...mislim Austrija je vidjena za 1. mesto...Norveska i Finska u borbi za drugo...ipak koliko ce stete naneti Kefler ili Bardal svojim reprezentacijama ili Hautameki svojoj videcemo...bice uzbudljivo i sjajno veche u Oberzdorfu...Pozdrav svim fanovima velicanstvene vestine letenja. CAR AHONEN DOKAZUJE DA JE JOS UVEK NA NEBU VISOKO I TO BEZ KRILA...KO UME DA RAZUME SHVATICE.... :) :) :)

maximus
23.02.2008, 20:40
E majke mi svaka cast za toliku predanost ovom sportu! :D

nenad2001
23.02.2008, 23:04
Hvala ;D
(a i ova porukica ispod slikice je jaka...mora da je od Cika Jove Zmaja...) ;)

nenad2001
04.03.2008, 12:06
Pocela Nordijska turneja posle silnih otkazivanja....Prvu pobedu odneo domaci letach Finac Janne HAPPONEN, drugi Slirenzauer treci Jakobsen....Danas se ponovo skace u Kuopiju a cetvrtak i petak su zakazani skokovi za Oslo i Lilehamer ako ne bude promena u rasporedu u nedelju cemo znati pobednika Nordijske turneje....Pozdrav

RogerFan
05.03.2008, 15:35
Sasvim sam zaboravila da se ovi skokovi racunaju za nordisku turneju :o
Kako stoji raspored bodova?

Pozz

nenad2001
09.03.2008, 16:01
Slirenzaueru Nordijska turneja.!!!....prema ocekivanju mladjani Oster, uspeo je da spoji dva sjajna skoka i zaskoci Hildea na prvoj poziciji posle prve serije...Domaci navijaci ocekivali su pobedu Hildea ali ona mu je za dlaku umakla pored sjajno raspolozenog Slirelija....Finci, posebno Happonen nisu uspeli da zadrze prednost...Ahonen je ispao iz konkurencije sa 109 m u prvoj seriji dok se Happonen sjajno drzao u 2.seriji sa 125,5m i time uspeo da se probije skoro do samog vrha...
Pre kraja prva dva mesta se znaju,Morgi i Slireli oba Austrija.Mala dilema je 3. mesto...Hoce li ga Ahonen odbraniti pred naletom sjajnog Hildea videcemo sledece nedelje...
Ostala je Velikanka...ako vreme posluzi veliko takmicenje moglo bi da se zavrsi sjajnim serijama na Planici...Bog dao Ahonen se radovaooooo

iceman
18.03.2008, 11:53
Jane Ahonen objasnjava :)

nenad2001
18.03.2008, 12:07
Kraj sezone...komentar mozete videti na 5.str. www.mycity.co.yu...da ne zamaramo siroki auditorijum... :)

iceman
18.03.2008, 14:10
Kraj sezone...komentar mozete videti na 5.str. www.mycity.co.yu...da ne zamaramo siroki auditorijum... :)

Steta sto je tek treci :(

nenad2001
21.03.2008, 08:47
Treci ali najveci... :) :) :)

nenad2001
26.03.2008, 22:52
HELSINKI, (Beta-AP) - Viestruki svetski ampion u skijakim skokovima Jane Ahonen iz Finske saoptio je danas da ?e na kraju sezone zavriti 15 godina dugu karijeru. "Odluku sam doneo jo u januaru, kada sam se naao na pobedni?kom postolju posle turneje "?etiri skakaonice". Shvatio sam da je dolo vreme da se povu?em. Nisam nikom saoptio svoju odluku, poto sam eleo da budem koncentrisan do kraja sezone", izjavio je Ahonen. Finac je poslednju profesionalnu sezonu zavrio na tre?em mestu u Svetskom kupu u kome je u karijeri ostvario 37 pobeda, a ukupno je 121 put bio me?u tri najbolja skaka?a. Ahonen je "?etiri skakaonice" osvajao 1999, 2003, 2005. i 2006. godine. Dva puta je bio ampion sveta sveta u pojedina?noj konkurenciji - 1997. i 2005. godine, a osvojio je jo tri zlatne medalje u ekipnoj konkurenciji. Ahonen je, tako?e, zabeleio najdui skok u istoriji tog sporta, poto je 2005. godine u Planici preleteo 240 metara. Finac ?e karijeru zvani?no zavriti 9. jula na turniru u rodnom gradu Lahtiju, gde ?e samo probrani skaka?i dobiti priliku da se takmi?e.Osvaja? srebrnih medalja na zimskim Olimpijskim igrama 2002. i 2006. godine naveo je da namerava da se ubudu?e posveti svojom privatnom kompanijom, koja se bavi uvozom, uglavnom sportske opreme iz Nema?ke.

Patriota
26.03.2008, 23:13
jednom majstor uvek majstor.Jane Ahonen - najbolji....

nenad2001
09.04.2008, 19:54
Tako je.. :) :) :).
JEDAN MAJSTOR ZA SVA VREMENA...NA VREME JE SHVATIO DA NE MOZE BOLJE NEGO STO MOZE...AL NIKAD SE NE ZNA OSTAVIO JE IZA SEBE BARIJERU OD 240 metara... VRATICE SE ON U VANKUVERU I TO SAMO TAD I NIKAD. SUDBINA JE TO.
JANNE AHONEN...LETACH KOJI LETI BEZ KRILA. SREBRNA STRELA BOGOVA VALHALE OSTAJE VISOKO TAMO GDE I PRIPADA.

nenad2001
16.07.2008, 16:19
Odlazak Velikog Sina ski skokova je dolazak novih vremena...Covek koji je obelezio eru posle Nikenena u modernom konceptu ski skokova nije se povukao iz slavodobitnickih razloga ali je neverovatno jednodusno ocenjen kao KRALJ, to su izjave njegovih dugogodisnjih prijatelja i takmaca...trenera i obozavatelja (Nikunen, i ogromni Mika Kojonkoski, Vidhelcl i njegove kolege). Publicitet mu nikad nije prijao ali sad stvarno ima razloga da uziva u njemu..posebno od kad nije aktivan. Dobio je i drugog sina ali se nadamo da na naslednika necemo dugo cekati. NOVA ERA POCINJE!!!
BRAVO JANNE SLAVI TE CELA SRBIJA ONA KOJA ZNA STA VREDI U SPORTU.
OSTANI ZA KOPLJE IZNAD SVIH!!!GRANICE KOJE SI POSTAVIO TESKO CE SE DOSEGNUTI JOS DUGO GODINA NEZABORAVNA ISTORIJA JE NAPISANA. AHONEN 240m ZA POGLEDE U LEDJA OD SVIH :P :P :P

Liverpool FC
16.07.2008, 16:42
pa nema zimskih sportova na sport klubu mozda bi ste mogli da ubacite ski skokove.

nenad2001
17.07.2008, 09:59
mislim da ovde to ne moze...ja sam se ranije raspitivao...nisu preuzimali nista od toga. by the way :)

Admir_Sa
21.07.2008, 18:02
Od svoje 5-6 godine sam postao fun ovog sporta. Prvi skakac za kojeg sam cuo bio je Nikenen. I tako sam poceo da simpatishem Fince. Poslije njega na scenu je stupio Toni Nieminen, briljirao na OI 1992. A onda dolazi legenda koja se zove Janne Ahonen. Pratio sam ga cijelu karijeru i sad kada se povukao meni skokovi nikada vishe nece biti ono sto su bili. Moze se roditi 5 Maljisa, Shilenzauera, Morgensterna, ali jedan je Janne Ahonen. Nikada necu prezaliti onih 0,1 bod sa OI 2002 godine, kada su Finci ostali drugi iza Njemaca :-[

Janne Ahonen all the way

nenad2001
28.07.2008, 23:12
U redu je Admire ne moras se predstavljati kao veliki fan (to cine mnogi pa citiraju svoje biografije na slican neubedljiv nacin)...dovoljno je da si fan jer nas nema mnogo...Inace ima mnogo detalja zbog kojih vredi voleti ili zaliti za nekim uspehom ali jedno je sigurno Ahonen nikad nije zalio sto nije osvojio zlato...on je samo bio nezadovoljan srebrom. Takav je bio i ostao Janne the Mighty Ahonen... :D :D :D Pozdrav i probaj da pratish letnji gran pri ima zanimljivih rezultata sledeca skakaonica je 1 avgusta u Ajnzidelnu u Svajcarskoj, prenosi Jurosport. :D

nenad2001
14.09.2008, 11:56
Aman drugi put prvi drugog takmicarskog dana u exolimpijskom Naganu,(130-129,5m) ubedljiv nad rivalima ponovo ozivlelim Roarom Ljokelsojem(129-120,5)i supertalentovanim Daiki Itoom(124,5-129) kojem je ovo drugo drugo mjesto....hej
Prva serija okoncana je trijumfom starog asa Velikog Roara sa zapanjujucih 129m u telemarku...prikljucak su uhvatili malobrojni favoriti Kutel, Ito, naravno Aman pa i Kasai....a tu se prikljucio i 6.mestom mladajni Tepes kojeg je pratio Kramarsic. U drugoj seriji iako je stargate, tj. rampa bila na istoj koti 13. (88,5m duzini zaletista) duzine su bile upadljivo manje skoro svaki skakac je gubio desetak i vise metara...moguce zbog ledjnog vetra pri doskoku ili jednostavno zbog nedostatka kvaliteta.
Tek prvo je Kasai , posle dvadesetak takmicara,uletio u KT i sa duzinama od 120,5 i 123, uz dobre ocjene za stil obezbedio dobar plasman ispostavilo se za odlicno 5.mesto veterana iz Japana...Odmah potom je i Kutel preletio KT i preuzeo vodjstvo, a potom je drugi Japanac Daiki Ito, povratio 1. mesto za Japan duzinom od 124,5m...Ostalo je pitanje pobednika...Aman je pokazao sta znaci lovac na duzinu u pravom smislu te reci..izveo je najduzi skok u drugoj seriji od 129,5 metara i bio stabilniji u doskoku ipak na obe noge ali bez cucnja tako da nije bio previse kaznjen u ocjenama za stil...Bilo je jasno, Big Roar imao je tezak zadatak jednostavno nije to onaj Big Roar koji ima konstantne duzine...drugi skok tek da obezbedi podijum sa 120,5m nekako je uspeo.
Lep ucinak je i talentovanog Jurija Tepesa koga cemo nadam se vidjati kao i njegovog oca negde u vrhu cesce u buducnosti...Sjajno 9.mesto
Nemci su imali zapazene plasmane juniora sv.prvaka Andreasa Wanka i malo indisponiranog Nojmajera...
Uzbudjenja tek dolaze...
Vidimo se u Klingentalu...cekamo odgovor Slirenzauera pobednika Letnje turneje 4 skakaonice i sada drugoplasiranog u poretku Letnjeg Grand prixa... :) :) :)

nenad2001
04.10.2008, 13:55
Veoma zanimljivo i dobro organizovano takmicenje u Nemackom centru Klingentalu u okviru Letnjeg gran prija zavrseno je pobedom Austrijanca Gregora Slirenzauera.Slireli je dobio sa skokovima od 139m i 138,5m odlicne duzine ali oba za dlaku kraca od Amanovih 140m i 139,5m..ali sa slabije ocene za stil Hari Potera za nekih 1,9boda.Za dlaku ...Odlican nastup za Marina Koha koji je bio treci sa 139m i 135m i Men of the day.... Slireli je ponovio pobedu od prosle sezone u Klingentalu.
Malis 18., Romoren 19. a Morgi nije ucestvovao
Zanimljive duzine imali su Urman, Jakobsen, Smit, Vasiljev, pa i Slovenac Jurij Tepes.
Slireli je u drugoj seriji izveo zaista odlican skok, agresivan miran i koncentrisan na duzinu sa sjajnim telemarkom, dok je Aman imao odlican skok, miran i bez jasnog telemarka sa malom nesigurnoscu i doskokom na dve noge, sto je bilo dovoljno za nesto slabije ocene za stil. Veceras je za deset do sest predvidjeno zavrsno takmicenje u Liberecu gde cemo dobiti i konacnog pobednika. 8)

nenad2001
05.10.2008, 16:54
10. i poslednje takmicenje u Letnjem gran priju, odrzano u Lieberetzu, pokazalo je da je izostanak najboljih takmicara u Hakubi, posebno Slierenzauera bio samo manji predah, jer je sa dva trijumfa Slireli zadrzao top poziciju. Cini se da je Aman propustio sansu upravo u Kligentalu ali i da je tamo Slireli pokazao mozda i najbolji nastup u letnjoj sezoni, posebno impresivno dominantnim duzinama a i stilom zaista. Da li ce potrajati njegova forma ostaje da se vidi. Ko ce voditi borbu za sam vrh tokom zimske sezone,pored dva Austrijanca videcemo...treba ocekivati i iznenadjenja svakako.
Ville Larinto (18.g) je zaista mlada snaga Finske i u odsustvu iskusnijih predstavlja mogucu najavu boljih rezultata tokom naredne sezone ali
dva solidna rezultata (24. u Klingentalu i 6.mesto u Lieberetzu,) osim razlike u plasmanu ne dopustaju zakljucke o konstantnom podizanju forme, slabiji takmicari obicno imaju izrazitije razlike dva skoka, a Larinto je uspeo u Liberecu da spoji dva dobra skoka...No nadajmo se boljim danima za finske skakace..
Osim toga, lepo je bilo videti i dobro izdanje Daiki Itoa sa najduzim skokom i odlicnom kontrolom leta i telemarkom u zavrsnici sakupio je najvise bodova u drugoj seriji no ipak manje od Slirelija za prvo mesto.
Konacni plasman izgleda ovako> 1. Gregor Slirenzauer, AUT sa 670 bodova
2. Simon Aman, SUI sa 617 bodova
3. Mikael Urman, GER sa 346 bodova
4. Andreas Kutel, SUI sa 326 bodova
5. Andreas Kefler, AUT sa 317.
Sta reci za Malisa,koji je tek 34. sa skromnih 68 bodova, iako je propustio dosta takmicenja ipak je to vrlo slabo. Danas, samo na trenutak, Janda nas je podsetio dobrim izdanjem na sjajnu sezonu 2005/2006..ali tesko je prognozirati povratak Jande u sam vrh dok je Malis u konstantnom opadanju od protekle sezone, negde uvek medju prvih petnaest dok su mu plasmani u prvih pet sve redji. Da li je trebalo da se povuce!?mozda..to je ipak stvar njegove odluke. Mozda mu je potreban neki zavrsni udarac, neka titula da konacno stavi tacku na zaista sjajnu i bogatu karijeru. No ...do pocetka sezone ostalo je jos nesto vise od mesec i pol dana..ovo sto smo videli govori da su neki skakaci ozbiljno shvatili letnju predsezonu i da iako nekih poznatih imena nije bilo (recimo Damjan,Hautameki,Haponen,.) bice jako konkuretnih takmicenja.Kad sezona pocne, 27.11. bice svakako zanimljivo videti sve ove takmicare i jos neke koje nismo imali prilike da vidimo tokom 10 takmicenja letnje sezone. Prava uzbudjenja tek predstoje.... a do tada pozdrav svima, pripremite se ide duga zima 8).

milanche
12.10.2008, 05:25
Volim da gledam skokove,narocito 2. krug kada se sve resava. Ume tako da se zakuva da je to strasno! Nemam nekog posebnog favorita ,mozda Kefler zato sto uvek prati neki baksuz :) Volim sto nikad ne znas ko ce pobediti.

nenad2001
18.10.2008, 12:22
Mnogi smatraju da je ovaj sport jako dosadan...ja naravno ne mislim tako ...ima losih dana losih takmicenja, slabih takmicara ali ni jedan sport se ne moze uporediti sa ovako hrabrom vestinom letenja...a kakvih sve suludih sportova ima (meni najdosadniji su formula, snuker, trke automobila i ostale samoubilacke gluposti). Kefi je dobar ali Austrija ima mnogo odlicnih takmicara tako da je tu konkurencija velika za A tim trenutno najjaca...moji favoriti s :)u na dalekom severu ali ne u Norveskoj. Pozdrav 8)
Ahoselle mailman paraas.

milanche
02.11.2008, 15:14
Evo kvote sa bet at home ,ko ce osvojiti svetski kup 2008/09 :

Gregor Schlierenzauer (AUT) 1,95 Thomas Morgenstern (AUT) 5,00 Adam Ma?ysz (POL) 15,00
Anders Jacobsen (NOR) 15,00 Tom Hilde (NOR) 18,00 Simon Ammann (SUI) 18,00
Janne Happonen (FIN) 25,00 Bjrn Einar Romren (NOR) 25,00 Andreas Kttel (SUI) 30,00
Georg Spth (GER) 30,00 Anders Bardal (NOR) 35,00 Andreas Kofler (AUT) 40,00
Martin Koch (AUT) 40,00 Martin Schmitt (GER) 50,00 Wolfgang Loitzl (AUT) 65,00
Roar Ljkelsy (NOR) 65,00 Michael Neumayer (GER) 65,00 Michael Uhrmann (GER) 65,00
Jakub Janda (CZE) 75,00 Matti Hautamki (FIN) 80,00 Sigurd Pettersen (NOR) 100,00
Lars Bystl (NOR) 100,00 Jernej Damjan (SLO) 100,00 Dmitri Vassiliev (RUS) 100,00
Roman Koudelka (CZE) 150,00 Kamil Stoch (POL) 150,00 Robert Kranjec (SLO) 150,00
Daiki Ito (JPN) 200,00

nenad2001
04.11.2008, 18:39
Sjajno...slireli svakako prvi favorit...Morgi ce braniti titulu a zanimljivo je da se ne vidi jasno ko bi se jos umesao u borbu ne verujem da su Jakobsen i Malis podjednakih sansi..pre bih dao ovom prvom vece sanse...Da Romoren tesko, Haponen, takodje, Mozda Kefi moze vise al slabije mu izglede daju nego Kutelu zanimljivo...Kojesta za Jandu taj nema izgleda ma isto koliko i Bistel...Zanimljivo...GEORG SPET otpada za ovu sezonu 8).
Proslogodisnji pobednik SVKupa Tomi Morgi je proglasen sportistom godine u Austriji ispred Slirenzauera...ocigledno ih dobro ostre za ovu sezonu...

nenad2001
29.11.2008, 23:11
Danas je okon?ano prvo ovosezonsko takmi?enje u skiskokovima u finskom skicentru Kuusamu, na skakaonici Rukatanturi hs142.
Ono to smo danas videli u prenosu podsetilo nas je na prethodne sezone kada su uglavnom otkazivane druge serije ili uopte celo takmi?enje zbog vremena..danas je vreme ipak bilo odli?no a jedino su odluke sudija ?inile smornim celo takmi?enje. Naime, ju?e je otkazana druga serija timskog takmi?enja i preba?ena za danas posle individualnog takmi?enja...a sudije su pustile prvu seriju sa zaletita 6 to je izgledalo kao da ska?u na maloj 90metarskoj skakaonici, krajnje skromni i slabi skokovi, tako da je posle devet takmi?ara restartovana cela prva runda a onda smo videli krajnje ?udne rezultate i ponovo jako slabo izdanje nekih velikih skaka?a kao to su Ljokelsoj, Hautameki (zavrio kao 50ti), Jakobsena i Hildea...dok su se neki provukli u prvih petnaest kao autsajderi, Yuta Watase ili ?ak Janda. U svakom slu?aju pobednik prvog takmi?enja nije lirenzauer, nije ni Morgentern, kako smo o?ekivali ve? maleni Simi Aman kome je ovo tek ?etvrta pobeda u svetskom kupu i moda najava jedne uspene sezone kada ?e kona?no potvrditi svoje zlatne medalje iz Solt lejka i opravdati o?ekivanja koja su polagana u njega. Drugi je bio Volfi Lojcl, a tre?i Gregor lirenzauer, eto Morgentern ?etvrti a sjajan peti Bardal sa najduim skokom u drugoj seriji od 137m..ina?e svi su osim Amana bili u zaostatku iz prve serije i to prili?nom jer jedva da su imali skokove preko 120 metara dok je Aman izvukao celih 131m to mu jedonelo veliku prednost.U drugoj seriji, Bardal je sko?io 137m lirenzauer u skladu s rejtingom dobrih 133m a Amanu je 126,5 bilo dovoljno za prvo mesto. Najdui skok videli smo u timskom takmi?enju od Hautamekija koji je sko?io 140m dok je u individualnom nastupu zabeleio neverovatnih 78 m. Ina?e Finci su osvojili timsko takmi?enje i napravili iznenadjenje na svom terenu jer su bili ispred Austrijanaca dok su Norveani bili tek peti. Odrana je samo ponovoljena jedna serija od 4 timska skoka i tu je Fincima prednost donela sjajan timski nastup Olija, Kejturija, Larinta i Hautamekija koji su daleko slabiji od Morgija, Lojcla, lirenzauera i Koha ali su jednostavno skakali sjajno i uspeli da se opravdaju pred doma?om publikom.
Svetski kup nastavlja se naredne nedelje u Trondhajmu gde ?e se odrati dva takmi?enja

milanche
04.12.2008, 15:02
e u trondhaimu pobedjuju morgi ili slireli :) dosta je bilo zajebancije

nenad2001
07.12.2008, 16:48
Zajebancija tek pocinje...ako Simi ovako nastavi...a bude se i drugi...naravno Finci pre svega Mati i Laki srecnik Larinto...Svi su zaboravili na Artu Lapija al kad krenu i ostali bice klizavo Slireliju a Morgi tesko da ista moze da ispravi ove sezone...Doduse jako je rano bilo sta tvrditi....i Norvezani spremaju odgovore..ovaj vikend je bio sjajan u Trondhajmu...gledamo sledeci nastup u Pradjelatu da bismo mogli da kazemo nesto konkretnije o sansama nakon starta...ali mislim da bi Simi mogao konacno da napadne Svetski kup. Drago mi je da je brkati Malis daleko od forme a plasi me onaj leteci fakir Janda da se ne povampiri bilo bi steta gledati tog diletanta da se mesa medju najbolje. 8)

nenad2001
14.12.2008, 21:47
Drugi takmi?arski dan u Pradjelatu bio je razo?aravajuci i za takmi?are i za nas kraj ekrana a i za jedva primetne gledaoce koje izgleda slabo interesuju skokovi jer doma?ini italijani i nisu nigde u ovom sportu. Ipak, beleimo prvu pobedu u svetskom kupu za skoro anonimnog japanca Fumihiu Jumota ?ije ime komentator jedva pogodio pa ga zove Fumia. E taj Fumia danas je zahvaljuju?i najboljem skoku u jedinoj prvoj seriji, od 126 metara to bi ju?e jedva bilo za prvih dvadeset danas mu jedonelo prvo mesto. Naime, sneg i vetar ometali su skaka?e i na zaletistu i u vazduhu pa je odluka sudija bila korektna s obzirom da su mogu?i bili i opasniji padovi uz veoma slabu vidljivost.
Ovo je drugo otkazivanje ove sezone pored onog ve? standardnog u Kusamou kad je u timskim skokovima prihvacena samo jedna ponovljena serija. No dobro, deava se svake sezone ili zamena skakaonica ili totalni otkaz...prole pa ?ak i pretprole to je skoro bilo redovno. Elem, Jumoto je uspeo da se izbori za prvu stotku, dok je Aman opet pove?ao malo razliku svojim drugim mestom u odnosu na ?etvrto mesto lirenzauera ali dosad samo njih dvojica izgleda idu na lov za titulu ukoliko ne padnu u formi posle Novogodinje turneje napravi?e ?ak zna?ajnu razliku. Zanimljivo je da su otpali mnogi dobri skaka?i tako da je bodove odnelo dosta nierazrednih takmi?ara a ?ak je i Kasaiju polo za rukom da udje u prvih deset. Ljokelsoj, Hautameki, Jakobsen, Mali nije u?estvovao, pa i najve?e iznenadjenje sezone Vile Larinto ostali su bez bodova, dok je ampion Morgentern bio tek devetnaesti. Dakle priliku su iskoristili sasvim neo?ekivano mnogi skaka?i recimo, poput Johana Remena Evensena koji je bio ?ak tre?i i tako potvrdio da je najprijatnije iznenadjenje Norveana pored standardnog Bardala i o?ajnog Hildea..Romoren je tek uhvatio neki bod. Najbolji Finac bio je Hari Oli na estom mestu.Slede?e nedelje o?ekuje nas nadamo se pod boljim uslovima i dobra skakaonica u Engelbergu gde je prole sezone Kutel odneo prvu pobedu pred zahuhtalim Morgenternom i gde je rekorder jo uvek Veliki Mo?ni Sin Nebeski Janne Ahonen. 8)

milanche
16.12.2008, 14:09
Drugi takmi?arski dan u Pradjelatu bio je razo?aravajuci i za takmi?are i za nas kraj ekrana a i za jedva primetne gledaoce koje izgleda slabo interesuju skokovi jer doma?ini italijani i nisu nigde u ovom sportu. Ipak, beleimo prvu pobedu u svetskom kupu za skoro anonimnog japanca Fumihiu Jumota ?ije ime komentator jedva pogodio pa ga zove Fumia. E taj Fumia danas je zahvaljuju?i najboljem skoku u jedinoj prvoj seriji, od 126 metara to bi ju?e jedva bilo za prvih dvadeset danas mu jedonelo prvo mesto. Naime, sneg i vetar ometali su skaka?e i na zaletistu i u vazduhu pa je odluka sudija bila korektna s obzirom da su mogu?i bili i opasniji padovi uz veoma slabu vidljivost.
Ovo je drugo otkazivanje ove sezone pored onog ve? standardnog u Kusamou kad je u timskim skokovima prihvacena samo jedna ponovljena serija. No dobro, deava se svake sezone ili zamena skakaonica ili totalni otkaz...prole pa ?ak i pretprole to je skoro bilo redovno. Elem, Jumoto je uspeo da se izbori za prvu stotku, dok je Aman opet pove?ao malo razliku svojim drugim mestom u odnosu na ?etvrto mesto lirenzauera ali dosad samo njih dvojica izgleda idu na lov za titulu ukoliko ne padnu u formi posle Novogodinje turneje napravi?e ?ak zna?ajnu razliku. Zanimljivo je da su otpali mnogi dobri skaka?i tako da je bodove odnelo dosta nierazrednih takmi?ara a ?ak je i Kasaiju polo za rukom da udje u prvih deset. Ljokelsoj, Hautameki, Jakobsen, Mali nije u?estvovao, pa i najve?e iznenadjenje sezone Vile Larinto ostali su bez bodova, dok je ampion Morgentern bio tek devetnaesti. Dakle priliku su iskoristili sasvim neo?ekivano mnogi skaka?i recimo, poput Johana Remena Evensena koji je bio ?ak tre?i i tako potvrdio da je najprijatnije iznenadjenje Norveana pored standardnog Bardala i o?ajnog Hildea..Romoren je tek uhvatio neki bod. Najbolji Finac bio je Hari Oli na estom mestu.Slede?e nedelje o?ekuje nas nadamo se pod boljim uslovima i dobra skakaonica u Engelbergu gde je prole sezone Kutel odneo prvu pobedu pred zahuhtalim Morgenternom i gde je rekorder jo uvek Veliki Mo?ni Sin Nebeski Janne Ahonen. 8)

Fumisha :D :D :D ;D ;D :D

nenad2001
28.12.2008, 22:48
Prvih deset parova sutrasnjeg takmicenja u Oberzdorfu prve od cetiri ovogodisnje skakaonice. 8)
10. Ondrej Vaculik CZE
Stephan Hocke GER
9. Andreas Wank GER
Andres Bardal NOR
8. Korolev Alexej KAZ
Kuettel Andreas SUI
7. Lackner Daniel AUT
Koch Martin AUT
6. Damjan Jernej SLO
Schmitt Martin GER
5. Peterka Primoz SLO
Ville Larinto FIN
4. Pikl Primoz SLO
Morgenstern Thomas AUT
3. Freund Severin GER
Ammann Simon SUI
2. Zyla Piotr POL
Schlierenzauer Gregor AUT
1. Musiol Julian GER
Loitzl Wolfgang AUT

nenad2001
01.01.2009, 20:10
Zaista je Cvitkovic doajen sportskog novinarstva i ne treba mu loviti lapsuse..al ipak da na "straznjem djelu kacige pise 339m" to nikako nije uspeo videti..a posebno ne na skijama koje su ovog puta Atomic i na kojima ne pise ama bas nista s donje strane. Al nije to nista, kad je biser Zvonko Mihajlovski prenosio Nikenenove skokove on je govorio o kilometrima pa su ga pitali dal je prelazilo stotinak kilometara da doceka skakaca. Danas sam pratio multi prenos na 4 kanala RTS,HTV2,CableAjnz i Eurosportu i mogu reci da mi je ipak najvise paznje zadrzao Cvitkovic....Cak ni moj prijatelj Dusko (koji se uvek poziva na nepogresiv osecaj za iskonsku pravicnost) nije imao inspiracije.
Tolko o tome..
Ovaj put je duel Ammann Schlierenzauer resen u prvoj rundi da bi Ammanov suparnik u finalu bio njegova senka Leutzl, cetiri puta drugi ove sezone i konacno stigao do pobede.. (cekanje rezultata podgrevalo je sumnju da je to mozda uz blagonaklnost sudija koja mu je dobrodosla) ali ipak Leutzl je zasluzio da pobedi ovaj put. Ipak pre bih rekao da mu je onaj drugi skok koji je stilski bio zaista perfektan bio presudan jer je prednost koju je zahvaljujuci duzini imao Aman izgledala nedostizna posle prve seriji i mozda bi se ocekivao lov na daljinu ali je iskusni Lojcl fantasticnim stilom i uz minimalnu duzinsku razliku u odnosu na Amana drugim skokom uspeo da izvuce prednost za pobedu.Tesko je reci da nisu 20tice zasluzene pre bi trebalo sumnjati u slabije ocene za objektivno nesto slabiji skok Amana. (Ako se ne varam jedan od sudija bio je Ceh koji potcenio Amana sa 16,5 i cini mi je jedna sedamnaestica ne znam od koga...nebitno). Inace i Aman je pokazao da ume da iskontrolise let i na 140 gde je ranijih sezona kao po pravilu imao sunozni doskok bez telemarka, ove sezone sa sjajnim samopouzdanjem uspeva da izvede telemark i na krajnjim daljinama. Cini se da je razlika u bodovima za stil Lojcla i Amana uz diskrepanciju daljina kod Amana u konacnom zbiru od nekih 2,4..7 boda donela bitnu prednost matorom.
Definitivno, vrh. Zaista je lepo videti da je za vrh potrebno postici gotovo idealnu ujednacenost duzine skoka i stila bez obzira ko odneo pobedu.
Setimo se pobede od dva boda prednosti Ahonena nad Jandom pre par sezona u Bisofshofenu sa sjajnim duzinama od preko 140m gde je Janda nosio prednost stila ali ne na srecu i iskustva. Ahoselle can do it better.
Ima jos prostora za procenu pobetnika NT s obzirom na kombinatoriku brojeva bodova i brojem potrebnih pobeda za konacni trijumf i iskustva sa krajnjim pobednikom od prethodnih sezona. Ostaje da su sanse Lojcla, Amana i Slirenzauera jos uvek podjednake, tako da mozda pre Bisofshofena i necemo znati konacnog pobednika, sto je dobro. Nadamo se da ce tenzija pozitivno odraziti i da cemo uz dobro vreme gledati veoma kompetativno takmicenje sve do samog kraja...

nenad2001
12.01.2009, 08:45
NOVOGODISNJA TURNEJA OTISLA AUSTRIJANCIMA. POBEDNIK COVEK IZ SENKE...VOLFGANG LOJCL. Sjajan komentar legende Koraca, uvek saznamo i kompletnu vinsku kartu, nacionalne kapljice svih skicentara mitteleurope. ;D ;D ;D

fare
20.01.2009, 21:12
sto se mene tice ski skokovi netrebaju sportklubu ja to imam negdje drugo pratit

DANIJEL BL
21.01.2009, 08:18
Ma kakvi ski skokovi......

nenad2001
22.01.2009, 22:41
Ma kakvi ski skokovi......

Nema ni potrebe da negativno komentarisete ono sto vam se ne dopada tamo gde se o tome govori afirmativno. Hvala.

DANIJEL BL
23.01.2009, 08:09
Pa nije bilo negativno...meni se ?ak naprotiv veoma dopadaju....ali mislim da ih ima dovoljno na drugim kanalima.
Generalno,mislim da bi trebalo ubaciti malo zimskih sportova na SK.

fare
23.01.2009, 13:17
nisam ja napadao nego sam reko da mogu ih pratit na drugim kanalima pa ne treba i na sportklubu

nenad2001
24.01.2009, 22:44
kako bilo, ja ih pratim na Jurosportu...a ponekad i na drugim kanalima, kolko vidim Sportklub i ne poznaje kategoriju zimskih sportova osim mozda nekih na ledu...al nebitno, u forumu postoji mogucnost za komentare ovog sporta i to je ok.
Elem.Dodje Slirenzauer i do 16. pobede u Sv.kupu i to u Kanadi i tako skinuo sa prvog mesta Simona Amana kome je postolje sve dalje i dalje...dal ce se jos neko ukljuciti u borbu tesko...jer kako sada stvari stoje uskoro cemo imati novog pobednika onako kao se i najavljivalo...Slirenzauera, ali ostavimo da se sezona privede kraju a ima jos nekih petnaestak takmicenja... ipak bi mogao pobediti i neko iz prvih petnaest ko ove sezone nije toliko daleko od podijuma, mozda cak i neki veteran tipa Vasiljev (koji nema pobeda) ili Smit koji se dobro drzi, Hautameki koji ima par podijuma ove sezone, ali Malis tesko da moze ista...8. mesto kao da je sve sto moze...ako nije i slabiji....

fare
25.01.2009, 11:02
bice zanimljivo do kraja ovo takmicenje ali ja nemam posebnog favorita jer nema jane ahonena za koga sam navijo otkad znam za ovaj sport

nenad2001
25.01.2009, 22:31
ispravno momce ispravno... ;D ;D ;D

danas je Larinto podsetio na ludacke duljine Janne Ahonena, ali zamalo
jer je ipak Gregor Slirenzauer pokazao da je trenutno bez konkurencije...izjednacivsi se u duini sa novim rekordom Larinta od 149metara...drugi dan u Wistleru...jos jedna pobeda Slirija, ali kakva...remarkable 149m...! Ali i hrabri Larinto,(a podseca na nekog??) sjajno u lovu na daljinu,149m odlican tajming ali i dodir na outrun-u (potseca na nekog. ) ..Sta reci za Jakobsena i odluku Kojonkoskog...?steta steta... u dva dana bez znacajnog plasmana a sa tako dobrim izgledima...Ali i Malis je sastavio dva znacajna skoka,zamalo na podijumu( tek da se priseti)....Lojcl i Aman potezima ocajnika od 142 m za povratak u top 5. Morgensternu pravo cudo da se desi da je skocio barem 142m i u drugoj rundi zamalo da ostvari 1. pobedu u sezoni...onako neocekivano dobro nakon toliko vremena.

dr.dule
25.01.2009, 22:33
pa nema zimskih sportova na sport klubu mozda bi ste mogli da ubacite ski skokove.

cemu sluzi EuroSport

nenad2001
30.01.2009, 23:27
mogle bi i razveseljivacice na skokove...doduse u malim bundama... :D onako kako se vidjaju u Lahtiju... 8)

nenad2001
31.01.2009, 22:07
Kakav ispodprosecni takmicarski dan u Saporou, ko nije navikao na ovakve dogadjaje u Japanu prosto bi se iznenadio kako su kratki skokovi...skoro da je neregularno, jer bi se te duzine od 80 do 110 metara mogle postizati na Normal hillu a ne na Large hillu, pa ipak i u tako jadnoj konkurenciji, Slireli je komotno uzeo 100 dok je Aman potvrdio da je u deklinaciji svoje forme...Jos da sutra vidimo bledo razocaravajuce izdanje 39 takmicara i sasvim ocekivane skokove Slirenzauera pa da kazemo kako je kao i prosle sezone posle Saporoa (kad je Morgenstern definitivno potvrdio titulu) i Slirenzauer ucinio isto, mada ko zna...mozda ni prednost od 300 bodova ne bi bila dovoljna ako Aman veze barem tri pobede a mozda i koju vise negde pred kraj sezone na Nordijskoj turneji i na Planici pod uslovom da Slireli posustane i padne u formi, sto je ravno cudu...NO JASNO JE Slireli je pobednik Sv. kupa a mozda i svetski sampion. :-X

fare
31.01.2009, 22:18
pocetak sezone je bio starsno zanimljiv a polije novogodisnje turneje je totalno bezveze

nenad2001
07.02.2009, 15:14
pa Wistler je bio sjajan ali ocigledno da je pad forme kod favorita i nikakvo takmicenju u Saporou, i plafon forme Slirenzauera uticao da se dtakmicenje ubajati, ali sad je takmicenje u Nemackoj, Vilingen, Klingental i Oberzdorf i tu ce svakako biti zanimljivije, a onda sledi Liberec gde cemo ponovo videti nesto sto predstavlja cilj mnogim takmicarima jer je svetsko prvenstvo, jer je rasplet u svetkom kupu izvestan, pobedom Slirenzauera u Saporou.

fare
07.02.2009, 15:31
jedva cekam kraj sezone i planicu da vidim daleke skokove

nenad2001
08.02.2009, 22:44
I Wilingen je bio sjajan, Sliri je pobedio al zamalo Amana,(inace aktuleni rekord skakaonice i za Slirija ce ostati nedosanjani san, naravno drzi ga Mocni Ahonen sa 153m sto je najveci rekord na velikim skakaonicama, a inace skocio ga je 2005. i to je prihvaceno mada je nezvanicno izmereno 155m!!!) a sto se tice letova...oni ce biti uskoro vec ovog vikenda i to na jednoj od najboljih letaonica, u Oberzdorfu gde se mogu videti i letovi preko 220 m....ako ih bude... naravno Planica je monster hill gde se ocekuju letovi i preko 230,naravno na kraju sezone....

ferrari1
13.02.2009, 15:10
Planica je zakon

nenad2001
14.02.2009, 17:58
JBT OVO JE VRH BRATE!!! prva pobeda za Olija prva za Fince i konacno izvanredno izdanje jednog Finca.... 225,5...ne tako perfektan kao kad je 2004. Ljokelsoj postavio rekord al sigurno izuzetno vesto izveden uz maksimalno koriscenje vetra i dvonozni (jedino izvodljiv) doskok ovaj let Olija svakako spada u jos jedno remek delo letecih Finaca...eh ovo bi se i Ahonenu svidelo....prosle sezone je tu uzeo bronzu sa cetiri leta preko 200 metara svaki maksimalno tehnicki izveden i stilski ujednaceni potpuno.
Ipak danas u
Norvezani bili apsolutno dominantni dal zbog velikog broja svojih skakaca..dal zbog ambicije da konacno skinu Ostere, tek Evensen, Jakobsen sjajni na podijumu, dobri Bardal u prvih deset, a veterani Romoren, Ljokelsoj i sjajni debiltant Sklet, uzimaju dobre bodove...u dobre dve serije...
Sto se vrha tice Aman hvata bodove, Hautameki pokazuje da moze da spoji dva dobra leta i solidan cetvrti, bez sanse da se pored raspolozenih norvezana popne na podijum al zato je Oli nadvisio sve sebe najvise...Rus Vasiljev sjajna pozicija posle prve serije sa odlicnim letom 215m, pa drugi skok njesra no ipak se izvadio da bude ispred danas tuznog Austrijanca Slirenzauera.. i naravno after all evo i njega da malo gleda odozdo drugima u ledja..jes ozbiljan taj decko Slireli... prvi put bez osmeha...
Valjalo je ovo gledati, ako ne zbog sjajnog rekorda Olija,225,5 i odlicnog drugog skoka Evensena 223,5 (da nije Olijevog ovo bi bio novi rekord) a ono zbog palca na dole koji je pokazao Slireli...konacno da mi lakne a i da se prekine ta crna serija njegovih pobeda. 8) 8)

fare
14.02.2009, 18:16
pa konacno da sliri prestane dominirat mrzim kad neko sezonom dominira kad nije zanimljivo i kad se ne obaraju rekordi

T-Snell
14.02.2009, 23:13
pa konacno da sliri prestane dominirat mrzim kad neko sezonom dominira kad nije zanimljivo i kad se ne obaraju rekordi
Bravo fare apsolutno se slazem raduje sto Simi Aman, Olli i Jacobsen ulaze u vrhunsku formu

nenad2001
15.02.2009, 11:02

Rekordi su tu da se obaraju a najlepse je kad to cini neko drugi a ne Slirenazauer. ;D
Al mu je Olli uzeo meru...he he...20+ bodova prednosti u prvoj seriji...odmah je mogao da spakuje skije al sta ces ostala mu je druga serija za utehu, onako kako je on drugima ostavljao. >:( >:( >:(

T-Snell
15.02.2009, 13:07
Samo da Slirenzauer ispadne iz forme i bice sve lepo... ;D ;D ;D
Nadamo se i da ce se Simi vratiti u formu iz prvog dela sezone, tu su i Olli, Jacobsen i Vasilliev.

nenad2001
15.02.2009, 18:21
Pa naravno...tko jos voli da gleda zutokljunca u horor varijanti. Ja sigurno nee...naravno ima i onih koji vole. :D :D :D
Takmicenje je pocelo sa 23. zaletista negde oko 101,5 metara da bi zavrsili na 36om zaletistu za nekih pet metara duze...sto je jedva donelo pet skokova preko dvesta metara....(Jakobsen, Vasiljev, Hautameki, Koh i Oli ubedljiv na 221,5)., zaista cudno bkad se zna da ponekad i sa mnogo kracih zaletista(tj.manjim brzinama) imamo neocekivano dobre skokove(letove) sada to nije bio slucaj, relativno pristojna duzina zaletista i vece brzine (oko 103km) jedva da je povecala broj skakaca koji su dosegli kalkulacionu liniju a mnogi su se mucili da uopste prelete 160m...no svejedno. Vec na pocetku takmicenja Norvezane je urnisao Stari orao Ljokelsoj svojim jadnim prvim skokom od 138m al se nekako kasnije malo iskupio pa ipak nisu pretekli Ostere, vec ziceraski cuvali prednost . Tek 4. mesto za Nor. a bili su vidjeni za prvo nakon jucerasnjeg ubedljive prednosti danas je prilicno razocaravajuce. ...Rusi neocekivano drugi, umalo prvi da je Ruuskanen omanuo drugi skok Finci bi kao po obicaju bili drugi, ovako taj Ruuskanen odigrao je kljucnu ulogu kao dobar timski skakac drugim letom uspeo je da zakrpi Ruse, Hautameki da trecoj seriji uhvati 1.postolje a Oli da razvali matorog Vasiljeva (iako je bio u prednosti i mogao je da bude kraci za deset metara)a on je odvalio jos jednom onako majstorski na 221m i za vise od 15m bio duzi od Vasiljeva i tako bezbedi novu timsku pobedu Fincima posle Kuusama. ...Austrijanci ocigledno smanjili gas a mogli su malo borbenije da izadju na ovo takmicenje a ne da se provuku sa 3. mestom kad su toliko dominantni...a navodno je Koh trenirao specijalno u Oberzdorfu za letove pa nista.. a kazu i da je Morgi nesto povredjen?? Slireli je verovatno bio prilicno indisponiran jucerasnjim nastupom pa ga je Pointner izostavio a cak se i zalio sto se juce skakalo u dve serije po losem vremenu.."I feel betrayed - it would have been better to cancel the competition after the first round. Where should I have jumped to as World Cup leader with such winds? I demand for us athletes to have a say in such decisions", he said after missing the historic number of seven straight victories.
Sve u svemu iako lep dogadjaj bio je prilicno otegnut i bez pravog tempa jer je sve bilo poznato pa su se Rusi mirno mogli ni krivi ni duzni (iako prilicno solidni) naci cak i na 1. mestu!!!
Ipak Norvezani osvajaju Grand prix Fis Tour team-a u Nemackoj i mogu biti zadovoljni dobrom formom Jakobsena, Evensena pa i Bardala i racunati na dobre rezultate u Liberecu...Fincima preostaje da Olija drze podalje od barova i provoda, dok ce Austrijanci oslonjeni na Slirenzauera i Lojcla biti u dobroj prilici za najsjajnija odlicja u Liberecu...

T-Snell
15.02.2009, 18:34
Meni je bas krivo Ljokelsoja mnogo ga volim, bilo je bas extra kad su se on i Ahonen "klali" pre 3-4 sezone skakao je kao besan! Sad je ispao skroz iz forme kao i Romoeren. Nadam se vracanju Norvezana u formu za Liberec. Kad pocinje svetsko prvenstvo?

fare
15.02.2009, 18:48
klali su se norvezani sa ahonenom do skoro ali sada katastrofa roar mi je jedan od drazih skakaca ali ahonen je vrh sada trenutno sam za mana koji je bio odlican ali znate i sami kakav je sad

T-Snell
15.02.2009, 22:30
Pazi fare bas se dosta slazemo oko skokova i meni je Roar jedan od najdrazih mozda i najdrazi, a sad navijam za Simija Amana ali je ispao iz forme vratice se valjda za svetsko. Volim i Kuettela kao i sve Norvezane.

fare
16.02.2009, 09:08
i ja ali austrijanci mi nisu dragi

ferrari1
16.02.2009, 10:40
Simon Aman je zakon

T-Snell
16.02.2009, 12:34
Ja isto brate mrzim Austrijance, ne nekoliko njih nego bas sve a najvise od svih me nervira Schlierenzauer ubedljivo!

ferrari1
21.02.2009, 18:25
Liberec:

1.LOITZL Wolfgang
2.SCHLIERENZAUER Gregor
3.AMMANN Simon

fare
21.02.2009, 20:52
a cetvrti stoch

ferrari1
21.02.2009, 21:27
a cetvrti stoch

Nije bitan 4 ;) ,broje se samo medalje.

fare
21.02.2009, 21:35
pa zato i kazem kakava steta za stocha ali bolje ovako da je amann zavrsio s medaljom

T-Snell
21.02.2009, 22:23
A Jacobsen i Olli usrali u drugoj seriji, a mogli su da osvoje po medalju. Ali sto kaze fare bolje ovako Aman je uzeo medalju.

fare
21.02.2009, 22:27
zao mi i jednog i drugog

T-Snell
21.02.2009, 22:33
Ma sve je lepo samo gde bas ova dvojica na prva 2 mesta. Po ko zna koji put u sezoni.

fare
21.02.2009, 22:46
ma bice srece drugi put

nenad2001
23.02.2009, 13:39
Ja isto brate mrzim Austrijance, ne nekoliko njih nego bas sve a najvise od svih me nervira Schlierenzauer ubedljivo!

:D :D :D...ipak Lojcla treba postovati, dugo je u takmicenju zasluzio je da bude barem na momente najbolji.
A za ostale se potpuno slazem... 8)
naduvenko, prepotenko i krljomor :P...(Morgi, Sliri, Koh)

fare
24.02.2009, 10:07
lojcl mi je najdrazi od svih njih

nenad2001
24.02.2009, 20:36
ok meni od njih niko nije drag, Lojcl je samo blaga pozitiva s obzirom na dugo prisustvo u Sv.kupu...a sto se ostalih tice imaju zaista neosporne kvaliltete imaju i sjajne rezultate ali sta s tim? Apsolutno me ne zanima jedan Morgenstern jos najmanje Slirenzauer pa da i pedeset puta pobedi...stavise uvek sam imao antipatije prema apsolutnim majstorima...a mnogo simpatija prema dostojanstvenim pobednicima koji su naucili da gube i jos vise cene svoje protivnike. Ahonen vs Malis.Ahonen vs Janda Ahonen vs Ljokelsoj, Ahonen vs Hanavald, Ahonen vs Smit, Ahonen vs all of remains.....etc..a tu je bio i nezanimljivi i neprimetni Lojcl, zutokljuni Morgenstern i do krajnosti nadobudni klinac...a sad novi sampion...Kad taj mali bude dostojan protivnik svojim takmacima zasluzice bez obzira na titule i broj pobeda da ga nazivamo Velikim, no mislim da se to nikad njemu desiti nece :P :P :P...pre ce to biti neko ko mozda i ne osvoji Sv.kup ili silne pobede ali uspe da parira jacim od sebe...kao Oli kao Jakobsen ili neko sasvim drugi... :)

nenad2001
24.02.2009, 20:39
ok meni od njih niko nije drag, Lojcl je samo blaga pozitiva s obzirom na dugo prisustvo u Sv.kupu...a sto se ostalih tice imaju zaista neosporne kvaliltete imaju i sjajne rezultate ali sta s tim? Apsolutno me ne zanima jedan Morgenstern jos najmanje Slirenzauer pa da i pedeset puta pobedi...stavise uvek sam imao antipatije prema "apsolutnim majstorima" tipa Nikenen, Sumaher itd..a mnogo simpatija prema dostojanstvenim pobednicima koji su naucili da gube i jos vise cene svoje protivnike. Ahonen vs Malis.Ahonen vs Janda Ahonen vs Ljokelsoj, Ahonen vs Hanavald, Ahonen vs Smit, Ahonen vs all of remains.ali uvek korektan i u porazu i u pobedi protiv bilo kog....etc..a tu je bio i nezanimljivi i neprimetni Lojcl, zutokljuni Morgenstern i do krajnosti nadobudni klinac...a sad novi sampion...Kad taj mali bude dostojan protivnik svojim takmacima zasluzice bez obzira na titule i broj pobeda da ga nazivamo Velikim, no mislim da se to nikad njemu desiti nece :P :P :P...pre ce to biti neko ko mozda i ne osvoji Sv.kup ili silne pobede (recimo Aman) ali uspe da parira jacim od sebe...kao Oli kao Jakobsen ili neko sasvim drugi... :)

fare
24.02.2009, 20:45
licko(tako zovem slirenzauera) se pojavio bas kada se oprostio jane ahonen tako da se ne moze pohvaliti da je pobijedio bilo koju istinsku legndu

T-Snell
24.02.2009, 21:42
ok meni od njih niko nije drag, Lojcl je samo blaga pozitiva s obzirom na dugo prisustvo u Sv.kupu...a sto se ostalih tice imaju zaista neosporne kvaliltete imaju i sjajne rezultate ali sta s tim? Apsolutno me ne zanima jedan Morgenstern jos najmanje Slirenzauer pa da i pedeset puta pobedi...stavise uvek sam imao antipatije prema apsolutnim majstorima...a mnogo simpatija prema dostojanstvenim pobednicima koji su naucili da gube i jos vise cene svoje protivnike. Ahonen vs Malis.Ahonen vs Janda Ahonen vs Ljokelsoj, Ahonen vs Hanavald, Ahonen vs Smit, Ahonen vs all of remains.....etc..a tu je bio i nezanimljivi i neprimetni Lojcl, zutokljuni Morgenstern i do krajnosti nadobudni klinac...a sad novi sampion...Kad taj mali bude dostojan protivnik svojim takmacima zasluzice bez obzira na titule i broj pobeda da ga nazivamo Velikim, no mislim da se to nikad njemu desiti nece :P :P :P...pre ce to biti neko ko mozda i ne osvoji Sv.kup ili silne pobede ali uspe da parira jacim od sebe...kao Oli kao Jakobsen ili neko sasvim drugi... :)
Apsolutno se slazem sa ovim postom, meni a verovatno i vecini je skroz dosadno kada neko dominira a pogotovo kada je to neki uobrazeni klinac kao sto je Sliren-smokljan kako ga ja zovem. ;D
Ovi gore nabrojani momci su pre svega veliki ljudi i veliki sampioni. Slirencaueru tesko da pruzi ruku Amanu, a ovaj je njemu svaku pobedu cestitao cak i po nekoliko puta. Ove godine Jacobsen i Oli nisu dobro zapoceli sezonu i zato su pomalo u drugom planu. Sto se tice Loitzla ja ga licno ne volim nimalo pogotovo zato sto me iznervira svaki put kada umesto na daljinu predje nekog onim njegovim stilom. Ja najvise volim Norvezane i krivo mi je sto ove godine nijedan od njih nije u pravoj formi ali bice valjda bolje sledece. Amana i Kutela isto mnogo volim, a Fince pre svega cenim. Nemam neke posebne simpatije za njih ali ih cenim dosta.

nenad2001
28.02.2009, 18:28
Kutel novi svetski sampion a Austriji timsko zlato....Norvezanima srebro.
Japan sjajan treci. FInci pad nakon toliko drugih trecih mesta "konacno" :'( daleko od medalje dok su borbeni Cesi odlicni 5. a Poljaci i bez vece pomoci Malisa odlicni cetvrti.

T-Snell
28.02.2009, 19:46
Samo da cestitam Andiju legendi na zlatu, znao sam da ce kad-tad doci do svoje forme! Tako je majstore!

fare
01.03.2009, 14:30
bravoo

ferrari1
01.03.2009, 18:37
Cestitke Kutelu maestru

nenad2001
08.03.2009, 15:57
Kakvo smorno takmicenje za pocetak turneje Nordijske, ironicno nazvane Poslednja sansa...Ako ovako kilavo bude i dalje , treba Sliriju dopisati jos 4 pobede pa nek se sezona okonca bez trzanja.Toliko skakaca a niko nije u stanju da ponovi dva dobra skoka sem njega onda i ne zasluzuju da se takmice u dve serije,,nek budu "prvaci" ko Kutel na nevidjeno....bas razocaravajuce kad se uzme u obzir da neki skakaci (Vasiljev, Jakobsen,Hautameki,Oli, Smit,Morgenstern pa i Aman, Lojcl, ponekad ne znaju sta su dva dobra skoka..)dok su drugi potpuno aut Malis,Hilde,Larinto.

ferrari1
08.03.2009, 18:07
postaje dosadno takmicenje...

fare
08.03.2009, 19:55
ma odavno je vise to i ne gledam kada je to jedino od sporta i tad prebacim a prije nisam to propusto u toku godine

ferrari1
10.03.2009, 19:11
Nevjerovatno :D :D :D :D :D

Kuopio HS127:
1 OKABE Takanobu 1970 JPN 123.5 123.0 241.7
2 AMMANN Simon 1981 SUI 119.5 126.0 240.4
3 MALYSZ Adam 1977 POL 119.0 127.0 239.3

nenad2001
12.03.2009, 09:22
Neverovatno ali Istinito! A ono sto je najistinitije je da se The Favourite son of Heaven vraca! Veliki Ahonen doneo je pravu odluku. Sledece sezone videcemo ga na Novogodisnjoj turneji, Olimpijadi i Sampionatu u skiletovima. Nece ga biti u Svetskom kupu ali cemo prava uzbudjenja doziveti onda kada je to najpotrebnije na velikim takmicenjima. Nadamo se da ce konacno osvojiti to tako trazeno zlato u individualu na Normal i Large hillu i da ce konacno finska reprezentacija postati konkurentna za zlato. Moguci sastav bi bio Happonen, Ahonen,Hautaemaki, Olli (prve zamene Larinto, Keituri,Artu Lappi).

ferrari1
12.03.2009, 09:52
Odlicna vijest sto se tice Ahonena.

nenad2001
13.03.2009, 20:56
KOnacno i nova pobeda za Olija nakon tri neuspeha u nizu jednom konacno da zasedne ispred nosa Slireliju koji se potrudio da pobegne Amanu i definitivno. Ipak velike sanse zadrzao je i za osvajanje ili bolje reci odbranu Nordijske turneje.Medjutim, kome ce pripasti titula saznacemo tek nakon letova u Vikersundu koji su na programu vec sutra. 8)

ferrari1
13.03.2009, 20:59
Takmicenje je bilo fenomenalno i Oli je bio fenomenalan,nadam se da ce i sutra biti uzbudljivo kao i danas.

fare
13.03.2009, 22:22
hhh oli je dobar

nenad2001
14.03.2009, 21:42
Budala je rodjena radujte se ljudi! Cirkus u Vikersundu ziv covek kad bi i baba sletela na 180m on oce preko 220??? Kakav zvekan egotriper i egzibicionista, nije cudo sto posle sudije skracuju zaletista i za one koji bi da nesto urade dobrim skokom zbog ovakvih cirkuzanata i padobranaca skokovi postaju smor.
:) ;DOlli to ume bolje,zar ne?

ferrari1
15.03.2009, 08:30
Ma Olli je car

Admir_Sa
16.03.2009, 23:23
Budala je rodjena radujte se ljudi! Cirkus u Vikersundu ziv covek kad bi i baba sletela na 180m on oce preko 220??? Kakav zvekan egotriper i egzibicionista, nije cudo sto posle sudije skracuju zaletista i za one koji bi da nesto urade dobrim skokom zbog ovakvih cirkuzanata i padobranaca skokovi postaju smor.
:) ;DOlli to ume bolje,zar ne?

O kome je ovde rijec?

nenad2001
17.03.2009, 11:10
Slirenzauer ;) superstar megacar! dozivjeti 100-tu....do 30-godine ima ce ih ako ovako nastavi..i razjuri sve iz Sv. kupa. Decko je stvarno ambiciozan. :o ........al sto rece Rambo...tko ne poznaje osnovne zakone balistike zavrsice na glavi obrnute statistike.Tko visoko ljeti...retko hoda po zemlji gde pasti mora, nekad jednom a bogme nekad i dvaput (kao u subotu). ;D
Naravno, u nedelju je potvrdio sve svoje pobede ,a ostalo je da i na Planici srusi stari Romoerenov rekord :P ako pretekne ziv. Ostace valjda...treba stici do numere 47. (nikenen 46) a mlad je...(izbaksuziracemo mu narednu sezonu!!!) ;D ;D ;D

nenad2001
17.03.2009, 11:11
:D

nenad2001
03.04.2009, 10:34
TAMI KJURU oznacio je nakon ove sezone 2008/09.,KRAJ KARIJERE

Jedan od razloga svakako je i tripla operacija kolena nakon pada na Planici 2007, od koje se nije uspio oporaviti, a poslednji nastup ove sezone bio mu je u Lahtiju. Nedostatak forme bio je ocit,kao i psiholoski utisak nakon operacije tako da se Kjuru odlucio za kraj.

Najveci individualni uspeh mu je 3. mesto sa Svetskog prvenstva u letovima 2004.godine a osvajao je i timska odlicja.

Inace Slirenzauer je morao na operaciju nakon svih onih padova, jer je na poslednjem takmicenju u Ramzau povredio koleno i prebacen je bio u bolnicu.Sada se uspesno oporavlja sirokog osmjeha. ;) Pitam se dal su ga malo skratili za sledecu sezonu ;)

fare
03.04.2009, 10:35
koliko godina ima kiuru

nenad2001
04.04.2009, 22:04
32. pune.....Komentar zavrsene sezone procitajte na
http://www.4shared.com/file/96242676/9d8b2c64/ZAVRSNI_KOMENTAR_SEZONE.html

nenad2001
27.11.2009, 21:03
Ole ole Pocelo je pocelo poleteli su put neba sjajni majstori...Ovo prvo timsko takmicenje bilo je lagano bez opterecenja videlo se da se timovi uhodavaju....Svakako da Kale Keituri nije pravi izbor za Fince ...koliko se secam nije bio u sastavu tima pre takmicenja, umesto Larinta je tu, kao i Hautameki koji opet ne moze sastaviti dva skoka preko 130 da bi Finci bili makar malo konkurentniji. Ovako divno je bilo videti velikana Ahonena kako sa lakocom pokazuje standard bez pretenzije da dominira,(134 i 140) respektujuci mladog adlera Slirencauera (143, i 112) za kog definitivno mozemo reci da ce oci biti uprte u njega. Naravno ne samo zbog pobeda vec pre svega zbog jednog kiksa koji ga moze izbaciti iz top deset u kljucnim takmicenjima...chasing Schlierenzauer, nece mu biti lako sa toliko takmaca. DAnasnji kiks umalo je kostao Austrijance prvog mesta no Morgenstern je popravio stvar u poslednjoj seriji sa 139 m.

Sjajni su bili pre svih svakako veterani Malis i Lojcl, prvi konacno spojio dve vrhunske duzine koje garantuju podijum (preko 140)i gledano pojedinacno bio je odmah iza Amana a drugi, slobodno bi se moglo reci Volfgang AMADEUS Lojcl, besprekoran stil i konzistencija dobrih duzina nagovestavaju da ce spremno braniti trofej Cetiri skakaonice.

Dobro je da se i Kefler povratio i cini se da Austrijanci imaju jedini cetiri asa za vrh. Nemci su svakako napravili veliki uspeh pre svega mladi Paskal Bodmer dok je slab drugi skok Martina Smita kostao Nemce prvog trijumfa sto bi svakako bilo veliko iznenadjenje....vrlo solidni Urman, Nojmajer.

Rusi vrlo solidni cetvrti.

Dobar je bio i Kranjec ali se Slovenci nisu pojavili u drugoj seriji.

nenad2001
05.12.2009, 23:53
Lilehamer 1.dan ...1.Slirenzauer,2.Morgenstern,3.Malis 4.Oli, 5. Kranjec, ...8.Roar,9.AHONEN.
2.dan....

Dacha
14.09.2010, 17:23
Inace veliki sam ljubitelj ski-skokova,i jedva cekam da pocne nova sezona.Omiljen naravno Simon Aman,volim Malisa,Morgensterna pa i Koflera,ostale ne,a Gregora,Loitzla i ostalu kompaniju prezirem @R&}*

bice
14.09.2010, 17:30
Evo najzad neko ko voli ski-skokove $#^%RT
Ja obozavam da ih gledam.Omiljeni Morgenstern,Sedal i naravno Poljski orao Adam Malysz &8@^J
Mada mi se ne svidja ovo sto su uveli faktor vetra i kapije *%@(D!RY-

Vladan
14.09.2010, 17:34
Ja ne da volim,nego obozavam.Najvise sam volio Endija Goldbergera,a zadnjih godina navijam za Malisa.
Jedva cekam da pocnu ski skokove i alpsko skijanje '65slif

Dacha
14.09.2010, 17:37
Malis je zakon.Mada on jos ovu godinu i tesko ce vise.Volim i nemacku staru gardu(smit urman nojmajer)uvek od njih neko napravi iznenadjenje ipak nisu konstantni.Poljska ce biti otkrovenje ove sezone,imaju mnogo mladih skakaca i uz Malisa,bice opasna sila.

Nija ne volim faktor vetra i kapije ali sta je tu je

T-Snell
14.09.2010, 18:35
Simmy Amman '65slif '65slif '65slif

Isto gotivim sve Norvezane, uvek sam navijao za njih, a omiljeni skakac generalno Roar Ljoekelsoey. &8@^J
I da, unistili su takmicenje onim novim sistemom bodovanja. #&^Dk*

Dacha
14.09.2010, 18:59
I ja sam voleo Ljokersoja ali vise ne.Inace obozavao sam i Martina Helvarta....Sad je Simi zakon za mene %QWT&W

Il Capitano
15.09.2010, 13:53
Kakav je bio Sven Hanavald skakač &8@^J. Osvojio je sve 4 skakaonice Novogodišnje turneje!

Ovako volim da gledam uglavnom samo Novogodišnju turneju i nemam nekog favorita posebno...

Dacha
15.11.2010, 18:40
Prati li jos neko ovaj sport???Jos malo pa ce sezona da pocne,jedva cekam *#AI&D

Casiraghi
15.11.2010, 18:44
Pratim ja i to i alpsko skijanje. @(*6sd$%

Casiraghi
15.11.2010, 19:05
Schlierenzauer je moj favorit. @(*6sd$%

Vladan
15.11.2010, 19:15
Pratim i ja,navijam za Malisa l5'%9
Posle njega za Slirija,ali vise pratim alpsko skijanje,jedan je Beni Rajh &8@^J

Il Capitano
15.11.2010, 19:16
dacho sad sam video Romoren drži svetski rekord na Planici iz 2005. godine, 239m @(*6sd$%

Ja sam mislio Sigurd Petersen h5g6k8

Pratim i ja ovaj sport, pogotovu 4 skakaonica novogidišnja turneja %QWT&W
Ovako nemam nekog favorita...

Casiraghi
15.11.2010, 19:22
Pratim i ja,navijam za Malisa l5'%9
Posle njega za Slirija,ali vise pratim alpsko skijanje,jedan je Beni Rajh &8@^J

Ima li tema alpsko skijanje,ako ne ajde da otvorimo.Ja to vise pratim od skokova,a favorit mi je Carlo Janka.

Vladan
15.11.2010, 19:24
Mislim da nema,otvori temu @(*6sd$%
Ja sam volio i Herminatora,a iako nesto ne volim Milera puno zelio sam da dodje do olimpijskog zlata,zasluzio ga je &+I}\

Dacha
15.11.2010, 19:37
Ja sam zaludjenik sto se skokova tiche,volim i skijanje ali u manjoj meri.Naravno volim Bode Milera
Sto se tice skokova volim Amana,Morgija,Keflera i Poljskog orla.Mrzim Ahonena,slilenzauera,Loitzla.Nadam se uzbudljivoj sezoni,nadam se da ovi mladi poljaci mogu dosta *#AI&D

Casiraghi
15.11.2010, 19:55
Evo tema je otvorena. @(*6sd$%

Dacho koliko vidim ti bas pratis sve sportove izuzev trkanja.Ti i ja smo izgleda izuzeci u nasim generacijama posto ostali ili prate samo 1-2 sporta ili ne prate uopste,ili govore da prate a ustvari jedan mec nisu ko svet odgledali.Svi su zaludjeni kompom.Neka,to ti valja.

Dacha
15.11.2010, 20:11
Naravno,pratim sve i trudim se da ispratim,mada nije lako.Najvise naravno tenis,onda fudbal,kosarku,ski skokove,gledam i ostalo ali ovo je ipak najzastupljenije na tv-u.I trkanje sam gledao pre,F1 ali me to vise ne privlaci,Moto gp sam takodje gledao i navijam za Stonera.Sto se ski skokova tiche ja mislim da ce Aman dominirati i ove godine

T-Snell
15.11.2010, 20:30
Ima Simmy da prca sve redom i ove sezone. #&^4A
Kako je samo prosle dominirao, pa niko nije mogao ni da mu pridje. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]
Posle njega volim sve Norvezane (ne znam zasto, ali za njih navijam u svim zimskim sportovima), a omiljeni skakac generalno mi je Roar Ljoekelsoey. Jos od Norvezana Romoeren, Ingebrigtsen, Hilde, Jacobsen, itd itd.

Sto se tice skijanja, stvarno slabije pratim zadnjih par godina, kad se jbg vozi rano ujutro vikendom, a ne sanse da ustajem zbog toga. $#^%RT
Stefan Eberharter i Bode najveci kraljevi. l5'%9

bice
15.11.2010, 20:34
Ljudi vi ne znate koji sam ja zaludjenik za ski skokove &d$7

Malis "Poljski orao" uz Morgensterna su mi omiljeni skakaci.Jedva cekam da pocen sezona $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 20:44
Vidimo bice,ti i ja smo ovde najveci zaludjenici $#^%RT i obojica volimo Malisa i Morgija.Stim sto je meni na prvom mestu veeeeliki

SIMON AMMAN *%54a

edit:Dusane pratis li ti ski skokove??Nedostaju nam tvoji postovi u ovoj temi

Dusan
15.11.2010, 20:46
Ih, ne pratim to, ali mozda i krenem. Sto vam nedostaju moji postovi?

Casiraghi
15.11.2010, 20:47
Vidimo bice,ti i ja smo ovde najveci zaludjenici $#^%RT i obojica volimo Malisa i Morgija.Stim sto je meni na prvom mestu veeeeliki

SIMON AMMAN *%54a

edit:Dusane pratis li ti ski skokove??Nedostaju nam tvoji postovi u ovoj temi

Pa ja nisam zaludjenik bas ali dosta dobro poznajem ovaj sport.Ja sam zaludjenik za MotoGP,a sto se Dusana tice pa moze jedna tema na ovom forumu da bude i bez njega. $%&5@$A

bice
15.11.2010, 20:49
Mnogo volim ski skokove.Kako sam se nervirao na ZOI u Vankuveru kada je Malis 2 puta uzeo srebro //h*svb Ali cak je rekao da nece vise skakati i onda je usao u formu.Ajmo Orle leti visoko kao nekada $8#a

P.S.Treba da neko napravi smajlije za skokove $#^%RT

Casiraghi
15.11.2010, 20:50
Mnogo volim ski skokove.Kako sam se nervirao na ZOI u Vankuveru kada je Malis 2 puta uzeo srebro //h*svb Ali cak je rekao da nece vise skakati i onda je usao u formu.Ajmo Orle leti visoko kao nekada $8#a

P.S.Treba da neko napravi smajlije za skokove $#^%RT

Volim njega,ali najvise Schlirija,mada sto se mene tice jedan je Janne Ahonen.

Dacha
15.11.2010, 20:54
Samo jedan moze biti Martin Helvart i Sven Hanavald $#^%RT $#^%RT $#^%RT
Dusane moras poceti da pratis ovo pod hitno,inache te ne smatramo za pravog poznavaoca sporta

bice
15.11.2010, 20:56
Tako je.Hanavald je bio veliki skakac. &8@^J

Dusan
15.11.2010, 20:56
bice evo ti smajli za ski skokove. http://www.dodaj.rs/f/1v/Z/2a0LKUct/1865.gif

Dacha
15.11.2010, 20:58
bice novogodisnji smajlici,videcemo sta ce gold da ubaci *#AI&D

Casiraghi
15.11.2010, 21:00
Hanavald &8@^J &8@^J &8@^J &8@^J
Ali ja volim Ahonena oduvek mi je bio kralj i kul lik nekako.

Dacha
15.11.2010, 21:01
Ja se stvarno nadam da ce nas malo ovi poljaci osveziti.Kako su samo odskakali ovu letnju turneju.Bice pakleno u Visli.
U timskoj konkurenciji naravno poljska bez premca &^@4(

Casiraghi
15.11.2010, 21:02
Koju disciplinu najvise volite iz skijanja?Ja slalom. +*@WT*48*

Dacha
15.11.2010, 21:04
Super G bre $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 21:08
Dushane moras pod hitno da se ukljucis u raspravu i udjes u sustinu ski skokova.Trebaju nam tvoji strucni komentari

T-Snell
15.11.2010, 21:12
Spust i Super G, a i veleslalom moze da prodje. Otprilike sve osim slaloma. $#^%RT

Ljudi, je l' opet pocinje sezona u Kuusamo-u?

Vladan
15.11.2010, 21:12
Stefan Eberharter i Bode najveci kraljevi. l5'%9

Jeste da je bio najveci Herminatorov protivnik,ali sam ga zestoko volio,veliki majstor brzih disciplina &8@^J
Ali ipak,Miki Valhofer je sto se toga tice najbolji l5'%9

Vladan
15.11.2010, 21:13
Koju disciplinu najvise volite iz skijanja?Ja slalom. +*@WT*48*

Ja veleslalom,mislim da je najzahtjevniji,i brzina i tehinka.Zna se ko je najbolji u veleslalomu &d$7

T-Snell
15.11.2010, 21:14
Ja veleslalom,mislim da je najzahtjevniji,i brzina i tehinka.Zna se ko je najbolji u veleslalomu &d$7

Tina Maze $#^%RT &Q45q@%

Dacha
15.11.2010, 21:14
Kusamo,Kuopio,Lilehamer pa Rovaniemi i time se zavrsava mini-nordijska turneja na pocetku

Casiraghi
15.11.2010, 21:15

Carlo Janka ko drugi. @(*6sd$%

A da to prebacimo na temu skijanje,otvorio sam. @(*6sd$%

bice
15.11.2010, 21:16
Ne svidja mi se samo sto su uveli faktor kapije i vetra *%@(D!RY-

Dacha
15.11.2010, 21:17
To se nikom ne svidja,ali sta da se radi.Koliko ja vidim ovde niko ne voli Loitzla i to podrzavam *(z$8

bojanaBG
15.11.2010, 21:18
Simon Aman #$&+|r #$&+|r #$&+|r

Vladan
15.11.2010, 21:19
Voli Bojana Lojcla $#^%RT

bice
Ma Loitzl nije los ali ga je usralo pre 2 sezone na Novogodisnjoj turneji $#^%RT Mene nervira Hari Oli &*(@W6

bice

Opet Svajcarac $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 21:20
Bojana jednom da se i mi slozimo $#^%RT

T-Snell
15.11.2010, 21:21
Nemoj Loitzl-a molim te 7&@%q , mada kako god okrenes ne volim Austrijance. 7&@%q

bojanaBG
15.11.2010, 21:21
Voli Bojana Lojcla $#^%RT

Mmmm, da i za njega navijam o*2#

Dacha
15.11.2010, 21:23
Ma volim Morgija i donekle Koflera ostale austrijance mrzim,kao i fince.Norvezane nit volim nit mrzim.Simpatishem nemce i pogotovo poljake.I veelika je steta sto Endi Kutel ne skache vise onako kako zna

Flash

Legenda &8@^J &8@^J &8@^J

Vladan
Nemoj Loitzl-a molim te 7&@%q , mada kako god okrenes ne volim Austrijance. 7&@%q

*%@(D!RY-
Ono sto je Lojcl radio prije dvije godine je bilo strasno &8@^J
Ja sam inace najvise volio Endija Goldbergera,a nikako ne podnosim Ahonena

Mmmm, da i za njega navijam o*2#

Zato sto je dobar ski skakac $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 21:24
Kako znam sta treba da pokrenem.Sad svi pisu ovde,skupilo se danas vise postova nego za celu istoriju ove teme $#^%RT

bojanaBG
15.11.2010, 21:25
Zato sto je dobar ski skakac $#^%RT

A zbog cega bi drugog? I#^@8 I#^@8

Sad najozbiljnije, navijam iskljucivo za Amana, odusevio me kad sam ga prvi put gledala, pre ne znam ni ja koliko godina i od tad samo za njega navijam #$&+|r

A Lojcla je lepo gledati o*2#

Casiraghi
15.11.2010, 21:26
Moja cetvorka Schlirenzauer,Malysz,Ahonen i Hautameki.

Dacha
15.11.2010, 21:26
Jeste ima odlican stil i uvek dobija 20 7&@%q $#^%RT $#^%RT

T-Snell
15.11.2010, 21:27
Da ne zaboravimo Slovence, Kranjec i ova mlada garda i covek zbog kojeg sam zavoleo skokove, Primos Peterka. &8@^J

bice
15.11.2010, 21:30
Prevc je takodje uz Kranjeca dobar $#^%RT

Vladan
15.11.2010, 21:31
Da ne zaboravimo Slovence, Kranjec i ova mlada garda i covek zbog kojeg sam zavoleo skokove, Primos Peterka. &8@^J

Peterka &8@^J
Ma ne moze covjek da ne cijeni takve sportiste.Zao mi je zbog Hautamakijevog talenta,morao je mnogo vise,Mati,ne Juki $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 21:32
Kubacki,ovaj momak ce da kida ove godine

T-Snell
15.11.2010, 21:33
Nije Juki, nego Jussi. $%&5@$A

Harri Olli je kralj, nekad dodje na kapiju, cisto da bi skocio i samo se spusti na 90 metara. &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

bice
15.11.2010, 21:34
Japanci nisu losi.Ali kako mene nerviraju Olli i Jacobsen vi ne mozete da zamislite.Jacobsen kao p**er &*(@W6

Dacha
15.11.2010, 21:35
Neko ko je mnogo obecavao prve sezone kad se pojavio a sad nije ni blizu te forme jeste Tom Hilde

T-Snell
15.11.2010, 21:36
Lars Bystoel je isto samo nestao odjednom, ali je uzeo cini mi se zlato na Olimpijadi na maloj skakaonici ili tako nesto.

Flash
15.11.2010, 21:37
Ljudi, sta je sa legendom Jane Ahonenom, jel on zavrsio karijeru?

Vladan
15.11.2010, 21:38
Oli ima problema sa formom,nekad je odlican,nekad ga nidje nema fghj48d
Zaboravio sam na Japance potpuno,Kasai &8@^J

Ljudi, sta je sa legendom Jane Ahonenom, jel on zavrsio karijeru?

Zavrsio,pa se vratio

bice
15.11.2010, 21:39
Mladi talenti u najvi koji ce harati svetom narednih godina po meni su:

Slirenzauer,Morgenstern,Bodmer,Ito,Remen-Evensen,Kranjec,Prevc,Hajek,Olli(mozda ako se sredi psihicki) $#^%RT

Dacha
15.11.2010, 21:41
bice,ne znam jesi li gledao letnju turneju,ali mali poljaci kidaju bice strasni,stoch,kubacki, i jos neki.Sto se tice Evensena on i nije nesto mlad ali je dosta kasno poceo da se bavi skakanjem bas kao i Jakobsen.Nije ni Kranjec mlad toliko

bice
15.11.2010, 21:43
Pa znam nisam gledao letnju turneju nisam mogao da uskladim kada ima prenos #%d*

Kranjec ima dosta godina sigurno oko 28 (%fsd%&j Evensen ima 25 mlad je $#^%RT

Casiraghi
15.11.2010, 21:44
Kubacki je strasan,mada je po meni Schliri najjaci od mladjih,ne zato sto navijam ali decko stvarno kida. &+I}\

Vladan
15.11.2010, 21:44
Morgenstern je bio monstruozan jedno vrijeme,pa sad prosjecni rezultati za n jega,Sliri puca pod pritiskom,ima formu ali kad treba kiksne,tu je najjaci sad Aman,nekad su to bili Malis i Ahonen!
Zaboravih i Francuza,Emanuel Sedal,solidan skakac,a tu je i Rus Vasiljev h5g6k8

Dacha
15.11.2010, 21:45
Kad se samo setim Torina i Vasiljeva dodje mi da zaplacem.Posle toga nista ozbiljnije.Bez podijuma cini mi se poslednje 2 sezone

bice
15.11.2010, 21:45
Ja volim Sedala ali pazite kako isplazi jezik kada skace &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(] Mnogo dobar lik +*@WT*48*

Casiraghi
15.11.2010, 21:46
Od Japanaca ovde nije pomenut Kazuyoshi Funaki.Olimpijski sampion,doduse 1998 ali olimpijsko zlato je olimpijsko zlato.

Dacha
18.11.2010, 15:37
http://img502.imageshack.us/img502/6655/skiskokovi.png
Ako nekog interesuje,poredak letnjeg GP-a prvih 10.U top 5 su chak 3 poljaka

bice
18.11.2010, 19:46
Evo ga najzad kalendar Ski skokova za 2010/11 godinu.

26/11/2010 Kuusamo (FIN) / Team - Large Hill - Men
27/11/2010 Kuusamo (FIN) / Individual - Large Hill - Men
30/11/2010 Kuopio (FIN) / Individual - Large Hill - Men
03/12/2010 Lillehammer (NOR) / Individual - Large Hill - Men
04/12/2010 Lillehammer (NOR) / Individual - Large Hill - Men
10/12/2010 Harrachov (CZE) / Individual - Large Hill - Men
11/12/2010 Harrachov (CZE) / Individual - Large Hill - Men
17/12/2010 Engelberg (SUI) / Individual - Large Hill - Men
18/12/2010 Engelberg (SUI) / Individual - Large Hill - Men
27/12/2010 Oberstdorf (GER) / Individual - Large Hill - Men
28/12/2010 Oberstdorf (GER) / Individual - Large Hill - Men
30/12/2010 Garmisch-Partenkirchen (GER) / Individual - Large Hill - Men
31/12/2010 Garmisch-Partenkirchen (GER) / Individual - Large Hill - Men
01/01/2011 Innsbruck (AUT) / Individual - Large Hill - Men
02/01/2011 Innsbruck (AUT) / Individual - Large Hill - Men
04/01/2011 Bischofshofen (AUT) / Individual - Large Hill - Men
05/01/2011 Bischofshofen (AUT) / Individual - Large Hill - Men
07/01/2011 Harrachov (CZE) / Individual - Ski Flying - Men
08/01/2011 Harrachov (CZE) / Individual - Ski Flying - Men
14/01/2011 Sapporo (JPN) / Individual - Large Hill - Men
15/01/2011 Sapporo (JPN) / Individual - Large Hill - Men
20/01/2011 Zakopane (POL) / Individual - Large Hill - Men
21/01/2011 Zakopane (POL) / Individual - Large Hill - Men
28/01/2011 Willingen (GER) / Team - Large Hill - Men
29/01/2011 Willingen (GER) / Individual - Large Hill - Men
01/02/2011 Klingenthal (GER) / Individual - Large Hill - Men
04/02/2011 Oberstdorf (GER) / Individual - Ski Flying - Men
05/02/2011 Oberstdorf (GER) / Team - Ski Flying - Men
11/02/2011 Vikersund (NOR) / Individual - Ski Flying - Men
12/02/2011 Vikersund (NOR) / Individual - Ski Flying - Men
11/03/2011 Lahti (FIN) / Team - Large Hill - Men
12/03/2011 Lahti (FIN) / Individual - Large Hill - Men
17/03/2011 Planica (SLO) / Individual - Ski Flying - Men
18/03/2011 Planica (SLO) / Team - Ski Flying - Men
19/03/2011 Planica (SLO) / Individual - Ski Flying - Men

Dacha
18.11.2010, 19:48
Nisu mi jasni sto ne izbace ovaj Harakov od letaonica,svake godine mora da se odlozi #%d*

Casiraghi
18.11.2010, 19:49
Vec sledeci petak,jedva cekam.Skijanje i ski skokovi menjaju F1 i MotoGP i taman kad se zavrse pocinje ovo dvoje.Extra!Sta mislite ko osvaja?

Dacha
18.11.2010, 19:50
Osvojice Simon Aman,definitvno,ali bi voleo da to bude Malis.Inace Ahonen je izjavio da je 100% spreman za novu sezonu.Od mogucih iznenadjenja tu su poljaci,kao sto mnogo puta napomenuh,stvarno me odusevljavaju a i Ito ce ove sezone da bljesne

bice
18.11.2010, 19:51
Da vec sledeceg petka...Nikada nisam voleo Kusamo nesto.Jedva cekam Novogodisnju turneju +*@WT*48*

Casiraghi
18.11.2010, 19:52
Osvojice Simon Aman,definitvno,ali bi voleo da to bude Malis.Inace Ahonen je izjavio da je 100% spreman za novu sezonu.Od mogucih iznenadjenja tu su poljaci,kao sto mnogo puta napomenuh,stvarno me odusevljavaju a i Ito ce ove sezone da bljesne

Delimo misljenje skroz, s tim da bi ja voleo da osvoji Schlirenzauer.Ito odlican preko leta,mogao bi da pokupi nekoliko pobeda.

bice
18.11.2010, 19:54
Morgenstern ili Malis da osvoje ja bih bio presrecan.Ali realno Sliri i Aman favoriti. &+I}\

Dacha
18.11.2010, 19:55
I Hilde je bio odlican,od njega nista ne mozes da ocekujes.Ali svakako prvi pik Simon Aman

Casiraghi
18.11.2010, 19:58
I Hilde je bio odlican,od njega nista ne mozes da ocekujes.Ali svakako prvi pik Simon Aman

Jao Hilde,to je ludak,i on i Hari Oli.Ta dvojica,pa samo zbog njih se nikad ne bi kladio na ski skokove.

VIX
18.11.2010, 20:00
Imam neki osjecaj da ce neki poljak postati neka od vecih zvezda ovog sporta . Tu su Kubacki, Stoch, Bachleda , ali sampion Aman h5g6k8

VIX
18.11.2010, 20:02

Jao Hilde,to je ludak,i on i Hari Oli.Ta dvojica,pa samo zbog njih se nikad ne bi kladio na ski skokove.

Ma nisu oni ludaci samo nisu konstantni i zato nikada nece biti veliki kao Janne Ahonen recimo $#^%RT

bice
18.11.2010, 20:03
Kamil Stoch ce biti tkrovljenje sezone &+I}\ &+I}\ ^a%v

Casiraghi
18.11.2010, 20:03
Ma nisu oni ludaci samo nisu konstantni i zato nikada nece biti veliki kao Janne Ahonen recimo $#^%RT

Pa kad kazem ludaci,mislim na to,nikad ne znas sta da ocekujes.Mogu da ne udju u drugu seriju,a mogu na podijum.Od Kubackog ocekujem dobru sezonu.

Dacha
18.11.2010, 20:06
Ja rekoh za mlade poljake jos pre par dana.Kubacki,Stoh ma stvarno navijam za njih

bice
19.11.2010, 11:34
Evo slike skakaonice i mesto gde se nalazi :

http://img259.imageshack.us/img259/6600/karttakuusamo2.jpg

Кусамо је место неколико међународних зимских спортских такмичења. У Рука скијање постоји стадион са Рукатунтури-брдо (ХС142) и мање-К64 скијашким скоковима брда и осветљена стаза и биатлон објекта. Од 2002, Светски куп Кицк-офф у скоковима и нордијској комбинацији и крос кантри скијање трке Светског купа у нордијским Рука Отварање крајем новембра на заједничкој догађају у Куусамо уместо. 2006 је 16.000 гледалаца, такмичења. [12]. Рука је у 2005, Фреестиле скиинг Светском купу уместо.

A evo i skakaonice :

http://img213.imageshack.us/img213/5096/kuusamoskoczniazima0519.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/5905/78131350.jpg

bice
19.11.2010, 11:38
Malo skakaca :

http://img18.imageshack.us/img18/525/78177863.jpg

Dacha
19.11.2010, 13:12
Kusamo je karakteristican po ovoj zastitnoj ogradi,koja sluzi za zasticivanje od vetra(samo ne znam koliko to pomaze),ja tipujem da ce pobediti Malish

T-Snell
19.11.2010, 13:35
Ima ova ograda i u Lahti-u isto, tamo je cak mislim i duza nego u Kuusamo-u.
Jbg, ne mozemo znati favorite dok ne vidimo bar kvalifikacije, sve je otvoreno.

Dacha
19.11.2010, 13:37
Verovatno se nece znati ni u kvalifikacijama,s obzirom da prvih deset iz prosle sezone ne moraju ucestvovati,ali po GP-u mislim da bi nekao Malis mogao biti visoko kotiran kao i Morgi,ali opet tamo nisu ucestvovali ovi najbolji skakaci Aman,Shliri itd.

milanche
20.11.2010, 07:24
Slovenci uvek dobro krenu u sezonu ali padnu u formi vec posle par nedelja.Kranjec je ako se dobro secam pre dve godine pobedio oba puta u Kusamu.

Dacha
21.11.2010, 20:14
Klemens Muranka, Adam Malysz, Kamil Stoch, Krzysztof Mietus, Dawid Kubacki, Marcin Bachleda and Stefan Hula ce nastupati u finskoj od poljaka

VIX
21.11.2010, 22:39
Klemens Muranka, Adam Malysz, Kamil Stoch, Krzysztof Mietus, Dawid Kubacki, Marcin Bachleda and Stefan Hula ce nastupati u finskoj od poljaka

Stoch i Kubacki ove sezoni ima da eksplodiraju h5g6k8

Dacha
21.11.2010, 22:56
Hoce,pokazali su to u SGP,kao i Mietus ovaj Muranka ima samo 16 godina.Takodje ce i Ito biti dobar

Dacha
23.11.2010, 17:16
Norway: Bjoern Einar Romoeren, Anders Jacobsen, Johan Remen Evensen, Tom Hilde, Anders Bardal, Andreas Stjernen

Poland: Adam Malysz, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Krzysztof Mietus, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Klemens Muranka

Germany: Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Michael Neumayer, Pascal Bodmer, Severin Freund, Maximilian Mechler

Austria: Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Martin Koch, David Zauner, Manuel Fettner

Finland: Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Kalle Keituri, Ville Larinto
Finland, National group: Harri Olli, Olli Muotka, Juha-Matti Ruuskanen, Jarkko Maeaettae, Anssi Koivuranta, Sami Niemi

Slovenia: Robert Kranjec, Peter Prevc, Primoz Pikl, Mitja Meznar, Jurij Tepes

Japan: Noriaki Kasai, Daiki Ito, Fumihisa Yumoto, Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi, Kento Sakuyama

Czech Republic: Jakub Janda, Antonin Hajek, Borek Sedlak, Roman Koudelka, Lukas Hlava, Jan Matura

Russia: Denis Kornilov, Pavel Karelin, Roman Sergeevich Trofimov, Dimitri Ipatov

Italy: Andrea Morassi, Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega, Diego Dellasega

Switzerland: Simon Ammann, Andreas Kuettel, Marco Grigoli, Remi Francais

France: Emmanuel Chedal, Vincent Descombes Sevoie

Bulgaria: Vladimir Zografski

Estonia: Ilimar Paern, Siim-Tanel Sammelselg

Sastavi timova za Kusamo,koliko vidim svi su tu od ovih boljih (%fsd%&j

Il Capitano
23.11.2010, 17:24
Što ga nema Rus Vasiljev (%fsd%&j

I otkad to Bugari imaju skakača &+I}\

Dacha
23.11.2010, 17:32
Mali je odlican bio u letnjem GP-u i sad cemo videti kako ce se pokazati.Jedva cekam da pocne ovo,koliko samo novih mladih i talentovanih skakaca ovde ima :fc-[

T-Snell
23.11.2010, 17:46
Je l' valja cemu ovaj Stjernen?

Dacha
23.11.2010, 17:50
On se pojavio prosle godine i to u drugom delu sezone,nista specijalno,najbolji rezultat 17.mesto u Saporo-u a ako uzmemo u obzir da je to jedno od slabijih takmicenja,nista impresivno

bice
23.11.2010, 20:52
Nije los Stjernen mada mislim da su za njega letaonice @(*6sd$%

Jos 2 dana je ostalo do pocetka nove sezone.Sta mislite moze li biti nekih iznenadjenja u kvalifikacijama?Da ispadne neko od boljih(izuzev prvih 10) &+I}\

Dacha
23.11.2010, 23:52
Ne verujem za Stjernena da bi mogao biti neki skakac vrhunski,a sto se tice iznenadjenja,pa bice ih 100% tek je pocetak sezone dok nasteluju formu bice svakojakih iznenadjenja

VIX
23.11.2010, 23:57
Nije los Stjernen mada mislim da su za njega letaonice @(*6sd$%

Jos 2 dana je ostalo do pocetka nove sezone.Sta mislite moze li biti nekih iznenadjenja u kvalifikacijama?Da ispadne neko od boljih(izuzev prvih 10) &+I}\

Ja sam rekao ko moze iznenaditi i za njih navijam svim srcem &^@4( Kubacki , Stoch , Mietus , Bachleda , Muranka , Hula &^@4(

Dacha
23.11.2010, 23:59
To sam i ja rekao,kad smo pokrenuli ovu temu,znachi poljaci su bili strasni u sumer Gp i navijam za njih ekipno,kao i za Nemce,a grupi ovih momaka dodao bih i Daiki Ita

VIX
24.11.2010, 01:08
To sam i ja rekao,kad smo pokrenuli ovu temu,znachi poljaci su bili strasni u sumer Gp i navijam za njih ekipno,kao i za Nemce,a grupi ovih momaka dodao bih i Daiki Ita

Nemci nisu toliko jaki jedino mozda Freund i Bodmer , ovim ostalima je proslo vreme $#^%RT

Dacha
24.11.2010, 13:25
Nisu jaki ali umeju da iznenade,Smit,Urman,Nojmajer.. %&ES7

bice
24.11.2010, 14:02
Nisu jaki ali umeju da iznenade,Smit,Urman,Nojmajer.. %&ES7

Ma oni su stari ne mogu oni da iznenade.Secate se prosle godine kada je Bodmer bio 3. a jedva da se takmickio na 5. skakaonica.

Dosta ocekujem od Zaunera, Keiturija,Ita,Stocha i Kubackog. &+I}\

Dacha
24.11.2010, 14:20
Ma ne mogu se oni drzati u kontinuitetu ali mogu da uzmu podijum i da bljesnu na nekom takmicenju.To pricam @(*6sd$%

bice
24.11.2010, 14:25
To mogu.U koliko su kvalifikacije sutra?

Dacha
24.11.2010, 14:27
Bas ja htedoh tebe da pitam,mrzi me da trazim $#^%RT ,aj sad cu naci

bice
24.11.2010, 14:29
Pa i mene mrzi da trazim &d$7

Dacha
24.11.2010, 14:42
Ne pise u koliko sati,samo pise da je sutra #%d*

bice
24.11.2010, 14:45
Nema veze verovatno oko 17:00 @(*6sd$%

bice
24.11.2010, 15:16
Sutra u 17:00 a u petak od 18:00..Bar sam tako video $#^%RT

VIX
24.11.2010, 17:10
Sutra u 17:00 a u petak od 18:00..Bar sam tako video $#^%RT

koja TV prenosi ( ako neko uopste ) $#^%RT

T-Snell
24.11.2010, 17:14
ES naravno, ima da se nauzivamo kao i svake godine. $a$7#

Dacha
24.11.2010, 17:18
Moram da priznam da ako nesto valja na sk onda su to ski-skokovi,posebno onaj komentator sa malo bosanskim naglaskom %QWT&W

Mogli bismo da napravimo anketu neku mozda,ko osvaja Kusamo ili tako nesto? (%fsd%&j

VIX
24.11.2010, 17:26
@ Dacha - Ski skokovi na SK ?!?

T-Snell
24.11.2010, 17:30
Ma, lapsus, gde ce SK da prenosi ski skokove, to ce uci u termin ATP 250 turnirima. $%&5@$A

Dacha
24.11.2010, 17:35
Oprostite ovo se odnosilo na ES I#^@8

Ali kazem to je jedino sto mi se svidja na ES od prenosa %QWT&W

VIX
24.11.2010, 17:38
Ma, lapsus, gde ce SK da prenosi ski skokove, to ce uci u termin ATP 250 turnirima. $%&5@$A

A to bi bilo extra , samo izgleda da su se u SK-u zaljubili u tenis $#^%RT

MLADOSTLE
24.11.2010, 17:39

Dacho koliko vidim ti bas pratis sve sportove izuzev trkanja.Ti i ja smo izgleda izuzeci u nasim generacijama posto ostali ili prate samo 1-2 sporta ili ne prate uopste,ili govore da prate a ustvari jedan mec nisu ko svet odgledali.Svi su zaludjeni kompom.Neka,to ti valja.
I ja pratim dosta nego me mrzzziii da pisem,ozbiljno.

Dacha
24.11.2010, 17:40
Bilo je par poteza jako cudnih,i na korist i na stetu tenisa u prethodnih par nedelja,ali necemo o tome ipak je ovo tema o ski skokovima

Simi sad zeli da osvoji nesto u ekipnoj konkurenciji,kao jedini neostvareni cilj *#AI&D

VIX
24.11.2010, 17:41
Tesko ce Simi u ekipnoj nema dobrih pored sebe &+I}\

VIX
24.11.2010, 17:46

I ja pratim dosta nego me mrzzziii da pisem,ozbiljno.

Ma pisi bre ...

Zabavljacemo se cele zime

bice
24.11.2010, 17:59
E da ona jkomentator na ES je odlican.Kada je na OI u Vakuveru rekao "Aman,Aman,Aman..I ode covek..." &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(] KRALJ!!! +*@WT*48*