Announcement

Collapse
No announcement yet.

Otvoreno pismo kritike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otvoreno pismo kritike

    Pozdrav svima.
    Slabo pišem po ovakvim forumima, ali za sve postoji prvi put...
    Razlog: trkački vikend bez direktnog prenosa trka!

    Ovom prilikom molim sve koji mogu da pomogu prenesu moje pismo osobama koje donose odlike u vezi uređivačke politike sportklub-a (moderatori i komentatori i ne znam da li još iko tu može da pomogne ali ovo pismo šaljem i na kontakt adresu: office (at) sportklub.info). Sledi pismo:


    Poštovanje.

    Nisam jedan od onih koji, kako se to polularno kaže, „hejtuju“ po forumima i internetu ali sam se odlučio da vam napišem pismo kritike. Pre same kritike vratiću se malo unazad kroz vreme...
    Više se ni ne sećam se kada me je drugar upoznao sa motogp trkama, ali sada je već dosta davno. To su bili dani... Prenosi na Eurosport-u a komentatori Toby Moody, Julian Ryder i, ni manje ni više nego, Randy Mamola... Onda se dogodilo to da su počeli da prenose sve na srpskom. I to sam nekako svario ali je onda Eurosport odlučio u potpunosti da prekine sa prenosima. Tih dana sam se plašio da više niko neće prenositi motogp ali nam je u susret izašao Sportklub. Sećam se bio sam neizmerno sretan jer ću ipak moći da pratim trke, a kada je krenula prva sezona na SK-u dodatno sam bio oduševljen jer nisu prekidane trke reklamama...
    Moje početno oduševljenje kasnije je malo splasnulo kada se desilo prvi put da prenosa nije bilo zbog tenisa. Ovo mi nikada nije nije i neće biti jasno zašto iz prostog razloga što su tenis, u takvim situacijama, uvek prenosile još 3-4 televizije, a pored toga prosečna trka traje manje od 1h dok teniski mečevi traju i preko 3h tako da se i naknadno ukljičite u tenis ne bi ljudi bili uskraćeni za mnogo...
    Sada ću preći na ono što me najviše tišti jer mi se čini da je ideja da to bude za stalno, odnosno prebacivanje prenosa motogp-a na SK3 ili koji već novi koji ste uveli... Ovo je nešto što ne mogu da razumem u vašoj uređivačkoj politici. Bili ste jedini kanal koji je prenosio motogp u Srbiji i to ste mogli drugačije da iskoristite umesto da prebacujete prenuse na neke pakete koji se dodatno plaćaju. Da li vam je palo na pamet da neko, čak i da hoće, nije u mogućnosti da doplati za taj vaš novi paket? Moj „savršeni“ kabloski operater naravno nema mogućnost da dodatne pakete, a svojevremeno sam se kod jednog drugog operatera, neimenovanog velikog kod kojeg će navodno moći da se uzme vaš novi paket, za prebacivanje na njihov sistem pa su mi tada tražili oko 150 evra samo da mi dovu kabel do zgrade i stana uz dodatne silne zezancije... Pored toga cene dodatnih paketa su sigurno 500 dinara mesečno po 8 meseci koliko traje sezona da bih od toga svega gledao samo trke...
    Sport inače ne pratim, pogotovo ne fudbal i, ne daj bože, tenis, ali motogp trke su mi svetinja. Kada je trkački vikend moji svi znaju da praktično ne postojim. Ako vaša uređivačka politika ostane ovakva kakva jeste sigurno od mene nećete dobiti novce. Pored navedenog razloga (nemogućnosti mog operatera) ima jedan drugi razlog i to je upravo opcija koju ću primeniti, a to je pretplata na video paket na zvaničnom motogp sajtu. Sa tom uplatom ću pored direktnih prenosa imati pristup tzv. „live timing“-u i dodatnim intervjuima i slično, pa šta košta da košta (a ne verujem da će biti baš jako mnogo skuplje od plaćanja 8 meseci za vaš paket) znam zašto sam ga platio.
    Još ću vam dati predlog koji vas možda dozove pameti. Nikada ne bih verovao da ću vam ovo predložiti jer ste nas razmazili prenosima bez reklama, ali avaj... Ukoliko ste se na ovaj potez odlučili iz prostog razloga da povećate vaš profit poslušajte ovaj savet: Jedina ste televizija koja prenosi motogp trke i to iskoristite na drugi način: naplatite vaš reklamni prostor malo više ali (i dalje ne verujem da ovo predlažem) prekinite trku reklamom. Ako je to mogao jedan veliki Eurosport, možete i vi...

    U nadi da ovo pismo nije uzaludno i da ćete kritiku prihvatiti i vašim gledaocima koji prate motogp trke izaći u susret,
    Srdačan pozdrav

    Ivan Škiljaica
    Novi Sad, 06.11.2010.



    Eto toliko i nadam se da će pismo stići do onih do kojih treba da stigne i unapred zahvaljujem onima koji u tome mogu da pomognu...

  • #2
    Odg: Otvoreno pismo kritike

    [quote author=photoivek link=topic=2991.msg190349#msg190349 date=1289030989]
    Pozdrav svima.
    Slabo pišem po ovakvim forumima, ali za sve postoji prvi put...
    Razlog: trkački vikend bez direktnog prenosa trka!

    Ovom prilikom molim sve koji mogu da pomogu prenesu moje pismo osobama koje donose odlike u vezi uređivačke politike sportklub-a (moderatori i komentatori i ne znam da li još iko tu može da pomogne ali ovo pismo šaljem i na kontakt adresu: office (at) sportklub.info). Sledi pismo:


    Poštovanje.

    Nisam jedan od onih koji, kako se to polularno kaže, „hejtuju“ po forumima i internetu ali sam se odlučio da vam napišem pismo kritike. Pre same kritike vratiću se malo unazad kroz vreme...
    Više se ni ne sećam se kada me je drugar upoznao sa motogp trkama, ali sada je već dosta davno. To su bili dani... Prenosi na Eurosport-u a komentatori Toby Moody, Julian Ryder i, ni manje ni više nego, Randy Mamola... Onda se dogodilo to da su počeli da prenose sve na srpskom. I to sam nekako svario ali je onda Eurosport odlučio u potpunosti da prekine sa prenosima. Tih dana sam se plašio da više niko neće prenositi motogp ali nam je u susret izašao Sportklub. Sećam se bio sam neizmerno sretan jer ću ipak moći da pratim trke, a kada je krenula prva sezona na SK-u dodatno sam bio oduševljen jer nisu prekidane trke reklamama...
    Moje početno oduševljenje kasnije je malo splasnulo kada se desilo prvi put da prenosa nije bilo zbog tenisa. Ovo mi nikada nije nije i neće biti jasno zašto iz prostog razloga što su tenis, u takvim situacijama, uvek prenosile još 3-4 televizije, a pored toga prosečna trka traje manje od 1h dok teniski mečevi traju i preko 3h tako da se i naknadno ukljičite u tenis ne bi ljudi bili uskraćeni za mnogo...
    Sada ću preći na ono što me najviše tišti jer mi se čini da je ideja da to bude za stalno, odnosno prebacivanje prenosa motogp-a na SK3 ili koji već novi koji ste uveli... Ovo je nešto što ne mogu da razumem u vašoj uređivačkoj politici. Bili ste jedini kanal koji je prenosio motogp u Srbiji i to ste mogli drugačije da iskoristite umesto da prebacujete prenuse na neke pakete koji se dodatno plaćaju. Da li vam je palo na pamet da neko, čak i da hoće, nije u mogućnosti da doplati za taj vaš novi paket? Moj „savršeni“ kabloski operater naravno nema mogućnost da dodatne pakete, a svojevremeno sam se kod jednog drugog operatera, neimenovanog velikog kod kojeg će navodno moći da se uzme vaš novi paket, za prebacivanje na njihov sistem pa su mi tada tražili oko 150 evra samo da mi dovu kabel do zgrade i stana uz dodatne silne zezancije... Pored toga cene dodatnih paketa su sigurno 500 dinara mesečno po 8 meseci koliko traje sezona da bih od toga svega gledao samo trke...
    Sport inače ne pratim, pogotovo ne fudbal i, ne daj bože, tenis, ali motogp trke su mi svetinja. Kada je trkački vikend moji svi znaju da praktično ne postojim. Ako vaša uređivačka politika ostane ovakva kakva jeste sigurno od mene nećete dobiti novce. Pored navedenog razloga (nemogućnosti mog operatera) ima jedan drugi razlog i to je upravo opcija koju ću primeniti, a to je pretplata na video paket na zvaničnom motogp sajtu. Sa tom uplatom ću pored direktnih prenosa imati pristup tzv. „live timing“-u i dodatnim intervjuima i slično, pa šta košta da košta (a ne verujem da će biti baš jako mnogo skuplje od plaćanja 8 meseci za vaš paket) znam zašto sam ga platio.
    Još ću vam dati predlog koji vas možda dozove pameti. Nikada ne bih verovao da ću vam ovo predložiti jer ste nas razmazili prenosima bez reklama, ali avaj... Ukoliko ste se na ovaj potez odlučili iz prostog razloga da povećate vaš profit poslušajte ovaj savet: Jedina ste televizija koja prenosi motogp trke i to iskoristite na drugi način: naplatite vaš reklamni prostor malo više ali (i dalje ne verujem da ovo predlažem) prekinite trku reklamom. Ako je to mogao jedan veliki Eurosport, možete i vi...

    U nadi da ovo pismo nije uzaludno i da ćete kritiku prihvatiti i vašim gledaocima koji prate motogp trke izaći u susret,
    Srdačan pozdrav

    Ivan Škiljaica
    Novi Sad, 06.11.2010.



    Eto toliko i nadam se da će pismo stići do onih do kojih treba da stigne i unapred zahvaljujem onima koji u tome mogu da pomognu...
    [/quote] u potpunosti se slazem sa tobom....ovo je bezobrazluk &*(@W6

    Comment


    • #3
      Odg: Otvoreno pismo kritike

      Pa kako vas nije sramota? &*(@W6




      Kao da ne znate da posle ove trke ima bezmalo 5 meseci pauze kad mozete da pustate tenis 24/7...

      Razmisljam, bilo bi ok da se neko iz SK obrati i obrazlozi ovu glupu odluku ali kontam da ce samo
      prosuti gomilu gluposti i da se nista nece promeniti.

      Lepo je napisao covek i stvarno, pretplata na motogp.com se cini kao jedina sigurna opcija da cu gledati trke uvek.

      Comment


      • #4
        Odg: Otvoreno pismo kritike

        $JS}| Nemojte vise kukati! Svakog vikenda plac zbog ne prenosenja trka. Kako to da jos niste digli ruke od SK-a? *%@(D!RY-
        http://www.youtube.com/watch?v=UYxxg...eature=related

        Comment


        • #5
          Odg: Otvoreno pismo kritike

          Kad vec tenis ima mnogo vise gledalaca od moto gpa, zasto se tenis ne prikazuje na SK3, SK4? Tako ce se mnogo vise ljudi odluciti za taj paket! I veci je profit. Moto gp gleda "samo 2% gledalaca"!!! &*(@W6
          #58

          Comment


          • #6
            Odg: Otvoreno pismo kritike

            slazem se sa kritikama &+I}\ jer ste nas nalozili za ove zadnje dve trke da na kraju ispadne smesno od vase tv kuce. mi u rs imamo samo taj program a puno obozavalaca motogp, pa sad mozemo samo leci i plakati $JS}| tko ima satelitski program moze gledati na dsf ili eurosportu trke. zao mi je voditelja ali vaseg uredivaca treba smeniti. netrebaju nam reprize tenisa fudbala i drugih sportova jer ih gledamo na drugim tv. zato vec razmisljamo ovde da unapred predemo na druge tv.digitalne i uplatimo za sve trke., i sportove &+I}\. sad se moramo buditi u 3 ujutro da gledamo, a oni koji rade neka spavaju. ja mogu cekati i gledati posto sam invalid u kolicima pa nemam obaveze kao drugi. zato dobro razmislite da se vise ne brukate i gubite fanove. a trke pratim 25 god. ^%@7f motoGP. nemam vise reci nista pametno samo pozdrav voditeljima i fanovima motoGP. DARKO

            Comment


            • #7
              Odg: Otvoreno pismo kritike

              [quote author=nnebojsa link=topic=2991.msg190420#msg190420 date=1289042474]
              $JS}|Kako to da jos niste digli ruke od SK-a? *%@(D!RY-
              [/quote]

              Ja jesam.
              Ako pogledamo sta nudi zvanicni sajt (a nudi bukvalno sve) 100 evra nije puno.
              Sve trke od 1992. god. i jos mnogo toga (intervjui...)
              Nikoga ne reklamiram, prosto, ja sam Prezadovoljan.
              17 evra za Off-Season VideoPass do kraja februara. I to je razumno.
              Duga je zima. @(*6sd$%

              Novcem se ne moze kupiti sreca ali moze pivo, a to je skoro isto.

              Comment


              • #8
                Odg: Otvoreno pismo kritike

                Ljudi verujte mi da se malo razmislja i da se izbaci gomila glupih repriza da bi se moglo naci mesta za sve sportove.Ok,mi bi gledali radje MotoGP,ali drugi ljudi bi gledali tenis i svakako treba gledati da se svima udovolji,medjutim nije tako.MotoGP je diskriminisan od strane SK,eto konkretno danas nije bio prenos kvalifikacija zbog snimka meca Miami-New Orleans.To je cist bezobrazluk.Ako vec nisu mogli da izbace Noleta koji je ipak na nasu zalost gledaniji od trka,mogli su bar da puste deo kvalifikacija a mislim da bi do pocekta Noleta u to vreme se taman uklopili 125 cc i najjaca klasa,a za Moto2 bi se snasli za link na netu,evo ja bi svma koji bi hteli poslao.Kad bi se zaista htelo udovoljiti svima,za sve sportove bi bilo mesta.Mi kao MotoGP fanovi moramo imati razumevanja da drugi ljudi zele da gledaju neke druge sportove,a isto tako oni moraju imati razumevanja za nas,a i SK bi trebalo da ima razumevanja za sve.Komentatorima svaka cast,bore se svim silama da nam omoguce prenos i zahvaljujuci njima i Vesni ce biti direktan prenos trke 125 cc jer se odlucuje sampion.Da se izbace nepotrebne reprize svi bi bili zadovoljni.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Odg: Otvoreno pismo kritike

                  Jako lijepo napisano i slazem se sa tim.
                  [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                  Comment


                  • #10
                    Odg: Otvoreno pismo kritike

                    I jos da dodam da SK uopste ne razmislja.Umesto sto su napravili 3 nova kanala gde po ceo dan nema nista,samo jedan bi bio dovoljan i da udje u redovnu ponudu i svi bi mogli da ga gledaju.Nole bi bio na SK,fudbal na SK+ i MotoGP na SK3 i da su svi zadovoljni.Mislili su da ce da uzmu pare za te kanale,a ustvari koliko ja vidim,to samo izaziva pobune i retko ko uzima taj paket.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Odg: Otvoreno pismo kritike

                      [quote author=caniggia7 link=topic=2991.msg190637#msg190637 date=1289069851]
                      ....Mislili su da ce da uzmu pare za te kanale,a ustvari koliko ja vidim,to samo izaziva pobune i retko ko uzima taj paket.
                      [/quote]
                      nije samo problem u plaćanju....
                      evo iz mog ugla: da već imam distributera kod kojeg mogu da uplatim SK3 to bi m bilo daleko jeftinije i jednostavnije da uradim nego motogp.com-u da plaćam, ali ja to ne mogu da uradim....
                      kada sve saberem i oduzmem šta mije bolje i lakše ispadne da bolje da platim zvaničnom sajtu nego SK-u...
                      ne znam šta će dalje biti ali par dana pre početka naredne sezone ću proveriti i ako nema garancija da ću motogp gledati bez razmišljanja plaćam zvaničnom sajtu godišnju pretplatu i znam na čemu sam...

                      Comment


                      • #12
                        Odg: Otvoreno pismo kritike

                        Joj kako bi bilo prejako da imamo ton preko interneta da SK uradi ono sto vecina radio stanica radi (na skoro svakoj oficijelnoj stranici od nekog radija mozete pratiti i slusati program) preko neta da puste live radio prenos (naravno Acu i Srdjana da slusamo) a za video da se snalazimo (%fsd%&j (%fsd%&j (%fsd%&j
                        Robin van Persie: “I received many proposals to leave Arsenal, but my heart speaks louder and will not let me leave.”

                        Comment


                        • #13
                          Odg: Otvoreno pismo kritike

                          [quote author=mirzacale link=topic=2991.msg190869#msg190869 date=1289087298]
                          Joj kako bi bilo prejako da imamo ton preko interneta da SK uradi ono sto vecina radio stanica radi (na skoro svakoj oficijelnoj stranici od nekog radija mozete pratiti i slusati program) preko neta da puste live radio prenos (naravno Acu i Srdjana da slusamo) a za video da se snalazimo (%fsd%&j (%fsd%&j (%fsd%&j
                          [/quote]

                          Uopšte nije loša ideja Radio prenos. Pišem, pa da vidimo.

                          Comment


                          • #14
                            Odg: Otvoreno pismo kritike

                            Pre svega pozdrav svim ljubiteljima MotoGP i motorciklizma.
                            Prvi put, u 10 godina, koriscenja interneta i "surfovanja", pisem na nekom forumu.
                            CESTITAM redakciji SportKluba. Niko nije uspeo toliko da me iziritira.
                            Stvarno je jadno i zalosno, ne samo to kako se tretira motosport ili sam MotoGP, vec to sto se zbog odaziva na
                            interese kladionica, sportski TV kanali , utrkuju , koji ce da pokrije sto vise fudbalskih liga. Pa tako imamo prenose svih merodavnih Evropskih liga, kupova, podkupova, skupova, treninga a i ako kojim slucajem, NE DAJ BOZE, nema kakvog cega, moze i bilo koja liga. To je apsurd.
                            Prosecni ovisnik kladionice uglavno i NE PRATI sam cin pikanja lopte, vec kretanje rezultata na teletekstu. Njegov prosecni tiket podrazumeva, mnogo vise od dostupnih TV prenosa. Mozda se tog trenutka igra finale kupa Finske lige?
                            Uglavnom, placanje clanstva za prava na sajtu MotoGP, je jedina i prava stvar. Zao mi je ljudi koji nisu u mogucnosti da tako nesto sebi priuste. Resenje je mozda, ono koje ce se kod mene organizovati, grupno pracenje i podela troskova.
                            Pozdrav fanovima i poziv da se pojaca podrska domacem moto sampionatu i motorciklizmu.
                            Hvala.

                            Comment


                            • #15
                              Odg: Otvoreno pismo kritike

                              [quote author=Srdjan Erceg link=topic=2991.msg190876#msg190876 date=1289087480]
                              [quote author=mirzacale link=topic=2991.msg190869#msg190869 date=1289087298]
                              Joj kako bi bilo prejako da imamo ton preko interneta (%fsd%&j (%fsd%&j (%fsd%&j
                              [/quote]

                              Uopšte nije loša ideja Radio prenos. Pišem, pa da vidimo.
                              [/quote]
                              Bravo Majstore. Moze biti da ce ton malo da kasni za slikom al nema veze. Pogotovo za nas koji slabije baratamo stranim jezicima.
                              Novcem se ne moze kupiti sreca ali moze pivo, a to je skoro isto.

                              Comment

                              Working...
                              X