Announcement

Collapse
No announcement yet.

***Roland Garros 2020***

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ***Roland Garros 2020***

    “Ono protiv Robina je bilo na mokroj sljaci, to je druga podloga...”


    Ovako je glasila jedna od zadnjih recenica na temi RG 2018.Da li i koliko ce to imati smisla ove godine, videcemo vec za nesto vise od dve nedelje.


    Dakle, dobro dosli na

    Roland Garros

    2020.



    RG se ove lude godine odrzava od 21. septembra do 11. oktobra, ukljucujici kvalifikacije.

    Titulu brani Rafael Nadal, dok Esli Barti nece ucestvovati, pa tako ni braniti titulu.


    Kako se u sportskim dogadjajima cesto koristiti izraz “istorijski”, ovaj to stvarno i jeste po dve najznacije stvari-termin turnira je pomeren sa proleca na jesen i Francuzi su (konacno) stavili reflektore i krov na Philippe-Chatrier teren,pa cemo gledati vecernje meceve.




    Mešoviti dubl ove se godine neće igrati.

    Igraci i igracice ce biti smesteni u hotelima, bez dozvole da iznajmljuju privatne kuce,sto opet moze imati posledice na psihu takmicara.
    Takodje, ove godine za razliku od USO, Garros planira do pet hiljada ljudi na Satrijeu, no to moze lako da se promeni.


    Roland Garros je inace bio blagonaklon prema igracicama sa ovih prostora-Mima Jausovec, sampionka 1977., Iva Majoli sampionka 1997., velicanstvena Monika Seles, sampionka 1990.,1991.,1992., i Ana Ivanovic, pobednica 2008.


    Od sva cetiri slema, RG je ostao najblizi starim pravilima - ne koristi elektroniku u sudjenju, takozvani hawk-eye, a ne postoji ni tie-break u petom setu.


    Zvanični sajt: https://www.rolandgarros.com/en-us/
    Zanimljivo ce svakako biti i na društvenim mrežama:
    Facebook
    Twitter
    Instagram
    YouTube


    I sad se vracam na uvodnu recenicu i ono sto verovatno najvise zanima ljubitelje tenisa a odnosi se na uslove - da li ce ih pariska jesen izmeniti toliko da ce to zapravo biti druga podloga?

    -Da li to biti jos jedan Rafin RG?
    -Da li cemo posle devet godina imati tenisera van Big3 sa 2 slema u istoj godini?
    -Da li cemo imati novog GS sampiona?
    -Ili cemo imati jednog sampiona sa dvostrukim karijernim Slemom?




    Velika vecina nas se ipak nada ovakvoj slici:


    Wizard

  • #2
    Ako se sad nisam slogirala, joshmor zna za veliko slovo, tacku, zarez

    Nego ovaj deo mi nije jasan, kako mislis samo 96 igraca?
    Na turniru je bilo ranije 128 takmicara i takmicarki, ove godine sudelovaće samo 96 igrača i igračica
    to bi znacilo kolo manje, a to nije tacno.

    I da, gledacemo vecernje meceve, ali nece biti vecernje sesije, sto znaci samo oni mecevi koji se oduze ce se igrati pod reflektorima. Ili ako pada kisa, pa moraju krov da navlace.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • #3
      ne znam gde sam to pročitao,uglavnom je bilo na stranom sajtu,a taj kostur je već bio sklopljen i nisam obratio pažnju,jer sam pazio na velika slova

      vi zanemarite,ili ti ispravi,da se ne vidi da je menjano
      Wizard

      Comment


      • #4
        Ispravila sam, sad je ok
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #5
          oke
          Wizard

          Comment


          • #6
            Izgleda da ce se ponovo smanjiti broj gledalaca na tribinama

            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • #7
              Zreb sutra u 18h.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #8
                Originally posted by bojanaBG View Post
                Ako se sad nisam slogirala, joshmor zna za veliko slovo, tacku, zarez

                Nego ovaj deo mi nije jasan, kako mislis samo 96 igraca?


                to bi znacilo kolo manje, a to nije tacno.

                I da, gledacemo vecernje meceve, ali nece biti vecernje sesije, sto znaci samo oni mecevi koji se oduze ce se igrati pod reflektorima. Ili ako pada kisa, pa moraju krov da navlace.
                Mora biti vecernjih meceva,mozda ne vecernje sesije ali meceva da,ne mogu oni od 11h do 18-19h sve strpati,verovatno ce stavljati dosta meceva na Satrije jer moraju,a gledajuci prognozu za Pariz vreme im nece biti saveznik,tako da me ne bi cudilo i da se mecevi oduze posle ponoci i da bude 6-7 meceva dnevno,i to pod 10c temperaturom sto je isto retkost za tenis

                Jedno pitanje na Wimbledonu ne mogu reflektori bez krova jel ovde isto ili moze i napolju?
                Ovo ce mozda biti jedinsttven slucaj da se igra u ovakvim uslovima slem,pa tako ako Rafaelo uzme i sada onda ce uzeti 15 Rgova bez problema

                Comment


                • #9
                  Samo na centralnom reflektori?

                  Comment


                  • #10
                    Nece biti vecernje sesije, jedino ce se zavrsiti mecevi koje uhvati mrak, a isto tako nema sanse da stavljaju po 6,7 meceva na Satrije, to bi znacilo da je kisa padala danima.
                    Ne znam kad sad pada mrak u Parizu, ali ako se zavrsi neki mec pod reflektorima, a ostao je jos jedan po planu, ja ne znam da li ce njega da pocinju ili ce da ga prebacuju za sledeci dan.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      Nece biti vecernje sesije, jedino ce se zavrsiti mecevi koje uhvati mrak, a isto tako nema sanse da stavljaju po 6,7 meceva na Satrije, to bi znacilo da je kisa padala danima.
                      Ne znam kad sad pada mrak u Parizu, ali ako se zavrsi neki mec pod reflektorima, a ostao je jos jedan po planu, ja ne znam da li ce njega da pocinju ili ce da ga prebacuju za sledeci dan.
                      Pa onda ako bude padala kisa ne vidim kako ce zavrsiti turnir,a i bez kise prekratak je dan do 19h a mecevi na sljaci su dugi
                      Nece oni na programu imati 6-7 meceva ali ce ih dodavati siguran sam jer ce biti potrebe

                      Bice ovde materijala za teoreticare zavere ponovo

                      Comment


                      • #12
                        Znam samo da od QF se svi mecevi igraju na PC, da bi svi imali isti tretman, tako sam nesto procitala.
                        A njima je bitna prva nedelja, kad ima puno meceva, a isto tako ne znam da li su i oni kao i USO smanjili zreb za dublove, jer onda imaju prostor za singl meceve.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • #13
                          Ma palit ce se reflektori haman svaki dan. Vidio sam da je drugo polufinale i druga muska cetvrtfinala planirana da se igraju not before 5.30. Sto znaci da ce se morati palit reflektori. Oko 19.30 i ranije ce biti zalazak sunca jos ako ima oblaka sigurno ce morati palit oko 6, pola 7 reflektore

                          A bice steta ako smanje na 1000 ljudi, na onako velikom stadionu mislim da je bolje da ih nema nikako
                          Last edited by DinoFC; 23-09-20, 13:06.

                          Comment


                          • #14
                            Pogledajte samo prognozu za Paris za sledecu nedelju. Svakog dana sem mozda ponedeljka najavljuju kisu. Znam da je daleko, i da nije pouzdana prognoza, ali u ovo doba godine u Parizu je to ocekivano. Kako planiraju da "natrpaju" dva muska QF i dva zenska QF na PC ako nece da pocinju meceve posle 7 pm?

                            Nema teorije zavere, raspored u tenisu, a pogotovo na sljaci jako cesto ( da ne kazem skoro uvek) je presudan. Pogledajte samo Rim na primer. U zadnjih 10 godina samo je Novak 2011. dobio finale a da je drugi igrao polufinale (i to je cini mi se finale igrano uvece tada valjda zbog kise). Nazalost Francuzi iz nekog razloga uvek donju polovinu kod muskaraca stavljaju da igra prva, iako niko ne zna zasto . Tako da Nadal koji je skoro stalno drugi ima blagu prednost.
                            Last edited by 147; 23-09-20, 13:07.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by DinoFC View Post
                              Ma palit ce se reflektori haman svaki dan. Vidio sam da je drugo polufinale i druga muska cetvrtfinala planirana da se igraju not before 5.30. Sto znaci da ce se morati palit reflektori

                              A bice steta ako smanje na 1000 ljudi, na onako velikom stadionu mislim da je bolje da ih nema nikako
                              Not before 5.30pm je vecernja sesija na jesen,vec od 18h po oblacnom vremenu se slabo vidi

                              Prva nedelja ce biti kriticna,dublovi su visak po meni

                              Dobro je da svi igraju qf na Satrijeu,jos kad bi svi igrali isti dan bilo bi idealno,ali tako je uvek ovde

                              Comment

                              Working...
                              X