PDA

Pogledati punu verziju : Opsta fudbalska diskusija

Strane : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

S-Nash
15.09.2011, 19:23
Messi,Rooney,CR7 trenutno dominiraju fudbalskim terenima...zasto je bitan poredak? Mozemo samo da uzivamo :)

Ako nekim slucajem ne bude igrao jednostavnije, ja necu uzivati u tome sigurno, ne podnosim kad igrac dribla sam sebe u mestu.

Sto se Runija tice, govorite o njemu kao da je 2 klase ispod Ronalda. Ja ne volim ni njega generalno jer igra za Mancester ali mi se dopada sta sve radi kao napadac. Trci 11-12 km, dobar u defanzivi, deli i kratke i duge lopte, daje golove iz svih pozicija + odlican iz slobodnjaka, brz, prodoran, ima zavrsnicu, konkretan u svakom sekundu meca, ako to nije kompletnost i klasa ne znam sta je. A ovo sto radi sad u PL i sto je radio pretprosle sezone do povrede i u finisu prosle se nimalo ne razlikuje od Ronaldove dominacije terenima PL. To sto ovaj daje tolike golove je zato sto su osim Barse svi preslabi u Primeri za Real, sa Mesijem isti slucaj. Da se vrati u Englesku, ne bi sigurno imao takvu statistiku.

A ovo je najbolji trio trenutno i guranje nekog cetvrtog je meni smesno. Ima velikih majstora ali su ipak nesto ispod ovih.

Ljuba90
15.09.2011, 19:26
Slazem se sa tim Nash...mislio sam da su oni igraci-madjioncari. Znaju jednim potezom da rese mec sa maltene bilo koje pozicije na terenu :) ni ja ne volim njegovo komplikovanje,ali volim bolestan sut :D

I apsolutno se slazem da je,usudicu se da kazem-ruzno stavljati Runija dve klase ispod bilo kog igraca na svetu.

D-Wade
15.09.2011, 19:31
Sta pricas ti covece? Po tvom opisu Rooney-a ispade da je on u svim parametrima jednak a u nekim i bolji od Ronalda.....Ako cemo vec o karakteristikama, Rooney nema prednost ni u jednoj u odnosu na CR-a.....Brzina, sut, tehinka, pas, igra glavom, pregled igre, nigde nema prednost u odnosu na Ronalda, nigde!!!! O dominaciji necemo, Ronaldo je u sezoni 07/08 dao 35 golova u ligi, i bio ubedljivo najdominantniji igrac u Engleskoj...tako da necemo o tome....

S-Nash
15.09.2011, 19:32
I da dodam da je to zasto Runija ne stavljaju mnogi u rang sa Ronaldom je to sto je onda Ronaldo bio najbolji, a Runi nije bio na trenutnom nivou pa je Runi ostao prosto ispod Ronalda i dan danas ali kad se uporede fudbalski, razlike gotovo da i nema. A obojica su kompletnija od Mesija, samo sto ovaj koristi to sto ima na nevidjen nacin. Ronaldo kad je otisao, Vejn je prosto eksplodirao. Da su zadrzali Ronalda + ovaj Runi, ja stvarno ne vidim kako bi njih neko zaustavio.

S-Nash
15.09.2011, 19:35
Sta pricas ti covece? Po tvom opisu Rooney-a ispade da je on u svim parametrima jednak a u nekim i bolji od Ronalda.....Ako cemo vec o karakteristikama, Rooney nema prednost ni u jednoj u odnosu na CR-a.....Brzina, sut, tehinka, pas, igra glavom, pregled igre, nigde nema prednost u odnosu na Ronalda, nigde!!!! O dominaciji necemo, Ronaldo je u sezoni 07/08 dao 35 golova u ligi, i bio ubedljivo najdominantniji igrac u Engleskoj...tako da necemo o tome....

Pregled igre mu je bolji kao sto je i mnogim drugim igracima. Ronaldo kad nabije glavu gotov napad u velikom broju situacija. A nije dao 35 golova u ligi nego 31 te sezone. Runi je u 09-10 dao 26 i povredio se mesec ipo dana pred kraj, dakle to mu dodje na isto statisticki. Sto se suta tice, tu su negde, Runi je fenomenalan u zavrsnici. Brzina i prodor normalno na strani ovog.

T-Snell
15.09.2011, 19:35
Rooney je borbeniji i ima jaci voljni momenat od Kristine 10 biliona puta. Mozda nije bitnije od tehnike, ali neki treneri i navijaci to daleko vise cene od zajebavanja sa loptom.

voja92
15.09.2011, 19:36
Runi nikad ne bi eksplodirao da je Ronaldo ostao

D-Wade
15.09.2011, 19:41
Rooney i Ronaldo su tu negde kod suta? Hmm, dobro ajde, neka bude....Smesno koliko podcenjivanje Ronalda, zbog licne mrznje prema njemu.......Ronaldo ako ima losiji pregled igre od Rooney-a jebiga onda, sutra ce Suarez biti bolji od Ronalda.

voja92
15.09.2011, 19:45
Ronaldo je definitivno najkompletniji igrac, ne volim ga uopste ali brate sve zna, sut, dribling, igra glavom...

S-Nash
15.09.2011, 19:49
Rooney i Ronaldo su tu negde kod suta? Hmm, dobro ajde, neka bude....Smesno koliko podcenjivanje Ronalda, zbog licne mrznje prema njemu.......Ronaldo ako ima losiji pregled igre od Rooney-a jebiga onda, sutra ce Suarez biti bolji od Ronalda.

Po cemu nisu? Jedan daje golove odakle hoce i sutira savrseno precizno, drugi isto. Nije im nista daleko. 1 na 1 kad imaju na livescoru mogu komotno da ubeleze gol jer je stvarno cudo potrebno da promase. Uz to sipaju i iz slobodnih.

Ne potcenjujem ga niti ga mrzim, vec samo ne volim njegov stil igre. Runija ne volim ovako, samo Mesija od ovih sto se pricalo o njima, jedinog iz Barse. Ronaldo je fenomenalan igrac, jedan od najkompletnijih ikad i to stoji. Sto se pasa tice, 90% mu je prvom do sebe sto doda, a mnogo, mnogo solira samo sto ima prodor pa moze. Majstor je za ostale stvari ali pregled igre mu je mana, isto kao sto je Mesiju ta sto nema desnu i istom ga uvaljuje sa najvise 7-8 metara. Runiju je to sto nije neki dribler za razliku od ove dvojice, svako ima svoje.

A Suarez ce uskoro da se stavlja u rang sa ovima, jos jedan maestro. Ima jos prostora za napredak a konstantno radi. Mada i saigraci izvlace iz igraca taj neki krajnji maksimum, uvek je sve lakse kad imas ekipu. Suarezu trebaju jos nesto jaci saigraci i jos malo navikavanja na Englesku i usavrsavanje nekih finesa, najvise kod prijema lopte i driblinga, koji mu je strasan ali petlja cesto i ne bira pravu opciju.

bracala
15.09.2011, 20:00
Da se ne lazemo, Ronaldo je ispred Rooney-ja. Mogu ga mnogi mrziti ali to nikakve veze nema sa njegovim igrackim kvalitetom. I ja mrzim Alvesa ali je covjek vrhunski bek.

Rooney dobro izvodi slobodnjake, a i to je poceo ciniti kada je otisao Ronaldo. Znamo da Ronaldo izvodi najbolje slobodnjake godinama unazad (svako ko prati fudbal mora se sloziti s ovim). Osim zavrsnice i suta, gdje su isti, sve ostalo je na strani Ronalda. А sto se tice driblinga cinjenica je da Rooney nema dribling. Njegov dribling je da gurne loptu pored igraca i onda ga dobije fizickom snagom, odgura ga ili slicno, tako i ja nekada cinim na malom fudbalu.

Rooney je vrhunski igrac naravno, i sada igra vjerovatno seyonu karijere. Ali ipak su Messi i Ronaldo iznad njega.

Baron von Eric
15.09.2011, 20:08
Evo ako ja mogu da se nadovezem na ovu raspravu Runi-Ronaldo.

Sto se tice cisto tehnicke strane tu je Ronaldo u prednosti nad skoro svim igracima danas i tu nema zbora. Brz je, snazan, ima bolestan sut, dribling, igru glavom... Tu Runi moze da mu parira donekle u brzini i u sutu. Ne kazem da su isti, ali nije Runi ni toliko losiji u tim segmentima igre od Kristijana.

E sad, druga i mozda najbitnija stvar. Kada neko kaze "on je strasan igrac, ili on je kompletan igrac..." vecina ljudi pomisli na tehnicke karakterstike. Ono sto je zapravo tacno je koliko taj igrac doprinosi TIMU. Ronaldo sa svim svojim vanserijskim fizickim predispozicijama je bio i ostao (nazalost) sebican igrac. Gledao sam pre neki dan highlight-e utakmice protiv Saragose. Jeste bilo 6-0, ali Ronaldo je mislim minimum 8 puta uzeo loptu i sutnuo (bilo u golmana, bilo preko gola...). Iako je imao saigrace u mnogo boljim pozicijama, on je odlucio da sutira. Real ima taj problem, sto mu je konkurent za titulu Barsa, kojoj je dosao period dominacije ( kao sto dodje svakom klubu u nekom trenutku), i sto ce tesko do titule.

Runi sa druge strane, koliko god bio limitiraniji od Ronalda, je od besnog i nalozenog klinca(kao Ronaldo) izrastao u jednog od najvrednijih napadaca na svetu. On se toliko posvetio timu u poslednjih par godina da je to neverovatno. Osim sto daje golove, on se vraca na svoju polovinu,kad izgubi loptu odmah sparta za igracem u pokusaju da je osvoji. Usput organizuje napad svog tima i kao sto rekoh, postize golove.

Ronaldo je individualac, dok je Runi timski igrac. Naravno ukusi su razliciti i nekome se jedna vrsta svidja, drugima druga. Ronaldo je tehnicki najbolji fudbaler na svetu, ali mislim ipak da je Runi bolji "igrac" (ako me razumete).

P.S. Ne zelim da se svadjam sa navijacima Reala, isti taj Ronaldo je igrao i u Mancesteru i ja ga i dalje gotivim (ne kao ranije, ali ipak).

S-Nash
15.09.2011, 20:09
Da se ne lazemo, Ronaldo je ispred Rooney-ja.

Rooney dobro izvodi slobodnjake, a i to je poceo ciniti kada je otisao Ronaldo. Znamo da Ronaldo izvodi najbolje slobodnjake godinama unazad (svako ko prati fudbal mora se sloziti s ovim). Osim zavrsnice i suta, gdje su isti, sve ostalo je na strani Ronalda. А sto se tice driblinga cinjenica je da Rooney nema dribling. Njegov dribling je da gurne loptu pored igraca i onda ga dobije fizickom snagom, odgura ga ili slicno, tako i ja nekada cinim na malom fudbalu.

Roonez je vrhunski igrac naravno, i sada igra vjerovatno seyonu karijere. Ali ipak su Messi i Ronaldo iznad njega.
Mozda sam i ja malo preterao ali razlika uopste nije velika u tom triu samo ih treba uporediti na pravi nacin i to ce se videti. Mesi, Ronaldo pa Runi i to su najbolji igraci danas.

Sto se slobodnjaka tice, ocigledno nisi cuo za Pirla, Bekama, Del Piera i ekipu. Ta tehnika suta je neprevazidjena.

A pregled igre Runi ima bolji + timski rad, sto se isto racuna i mnogo je bitno. Brzina, tehnika i prodor su na strani Ronalda. Sut egal. A i gomila Ronaldovih prodora je sa tim guranjem napred i koriscenjem fenomenalnih fizickih atributa. Koristi i druge finte normalno ali ovo mu je veliki oslonac. A i vecina prodora je takvih, nema tu puno majstora kao sto je bio El Pibe ili Ronaldo, pravi. Mesi koliko god redjao protivnike on isto nema neke specijalne finte. Najbolja promena pravca i nisko teziste, uz to brzina i ajmo do kraja. Svako koristi ono sto ima i ko to zna da radi ima rezultat iza sebe.

bracala
15.09.2011, 20:22
Jbg nisam cuo za Pirla, neces mi zamjeriti. ;)

A Ronaldo od 2008. pa na ovamo nista slabije ne izvodi slobodnjake od navedenih, cak bih rekao i najbolje (to je subjektivno). A tehniku izvodjenja slobodnjaka ima kao Juninho. Lopta prelazi zivi zid a zatim naglo pada i ide ostro bez efeja.

Pa jbg, kada imas prostor da gurnes loptu i razgrnes ili otreses ili pretrcis igraca, normalno da ces to uraditi. Ali to ne prolazi uvijek, ponekad je potreban dribling kojim se izbace po 2 igraca, e za to je vec potrebna tehnika.

Sva trojica su fantasticni i tu se nema sta dodati i oduzeti.

S-Nash
15.09.2011, 20:28
Jbg nisam cuo za Pirla, neces mi zamjeriti. ;)

A Ronaldo od 2008. pa na ovamo nista slabije ne izvodi slobodnjake od navedenih, cak bih rekao i najbolje (to je subjektivno). A tehniku izvodjenja slobodnjaka ima kao Juninho. Lopta prelazi zivi zid a zatim naglo pada i ide ostro bez efeja.

Pa jbg, kada imas prostor da gurnes loptu i razgrnes ili otreses ili pretrcis igraca, normalno da ces to uraditi. Ali to ne prolazi uvijek, ponekad je potreban dribling kojim se izbace po 2 igraca, e za to je vec potrebna tehnika.

Sva trojica su fantasticni i tu se nema sta dodati i oduzeti.

Dobar je ali ima boljih za slobodne.

Pa uradice se to ali Ronaldo nije toliko dobar dribler koliko ispada po mnogima, prvenstveno medijima. Te finte koje on pokusava mnogo vise puta ne prodju nego sto prodju i najcesce mu prodju ti gde gurne loptu i pobegne. On nije taj tip igraca da se oslanja prvenstveno na skill nego na predispozicije, Mesi takodje. Ronaldinjo, Zidan i Maradona su druga prica.

Mr.M
15.09.2011, 20:33
Cemu facepalm?Imali ste par opasni blamaza u ovim kvalifikacijama a dobro ne moze biti BIH ispred Srbije,vi trebate da bude na prvom mjestu

Elem,ovo znaci da mozemo da budemo nosiocu u barazu:tu2:

Mislim pre svega zbog igrackog kadra , vi od mega zvezda imate Dzeku a mi Vidica,Ivanovica,Subotica,Kolarova,Krasica,sad Stankovic igra odlicno ali nzm treba li ga svrstati ... A porediti klubove iz BiH i iz Srbije nije isto

bracala
15.09.2011, 20:42
Dobar je ali ima boljih za slobodne.

Pa uradice se to ali Ronaldo nije toliko dobar dribler koliko ispada po mnogima, prvenstveno medijima. Te finte koje on pokusava mnogo vise puta ne prodju nego sto prodju i najcesce mu prodju ti gde gurne loptu i pobegne. On nije taj tip igraca da se oslanja prvenstveno na skill nego na predispozicije, Mesi takodje. Ronaldinjo, Zidan i Maradona su druga prica.

Trenutno nema boljeg izvodjaca slobodnjaka od njega. Tebi ima, ok, postujem.

Pa da prodje nekada, ne uvijek. Ali cinjenica da je raznovrstan kada je u pitanju dribling, nekada je to obicno biciklo sa fintom tijela i igrac ispada, nekada je to ona njegova peta u punom trku gdje igraca lomi u koljenima itd. Uglavnom je tehnnicki maestralno potkovan.

Opet ponavljam, sva trojica fantasticni i tacka. Kraj. :)

S-Nash
15.09.2011, 20:49
Trenutno nema boljeg izvodjaca slobodnjaka od njega. Tebi ima, ok, postujem.

Pa da prodje nekada, ne uvijek. Ali cinjenica da je raznovrstan kada je u pitanju dribling, nekada je to obicno biciklo sa fintom tijela i igrac ispada, nekada je to ona njegova peta u punom trku gdje igraca lomi u koljenima itd. Uglavnom je tehnnicki maestralno potkovan.

Opet ponavljam, sva trojica fantasticni i tacka. Kraj. :)

Sto se slobodnih udaraca tice, tu spadaju svi igraci koji igraju jer taj segment igre ne zavisi od ukupne forme i igrac ako zna da izvodi slobodnjake to radi do kraja karijere. Zuninjo, Pirlo, Bekam su sigurno bolji u tom segmentu igre. Samo sto su ova dvojica na drugim kontinentima a Pirlo je mnogo problema imao sa povredama i onda su slabo i praceni a ovaj se istakao. A to sto su omatorili i nisu na svom nivou je velika steta, mada eto Pirlo ponovo kida, videcemo da li ce imati konstantnost. Slobodnjake ili znas ili ne znas.

Powerslave
15.09.2011, 20:55
Moram i ja malo da se ubacim :)

Po mom misljenju Runi od svih ofanzivnih igraca ima najbolji pregled igre i najbolji pas.E sad sto se tice poredjenja sa Ronaldom.Ko je pratio Junajted dok su igrali zajedno zna da je za veoma dobar dio onoga sto je radio Ronaldo zasluzan upravo Vejn Runi.Ferguson je tada rekao da je Runi jedini igrac uz O'Seja kojeg je mogao da stavi na bilo koju poziciju.Tih sezona je Runi radio za Ronalda i to je funkiconisalo savrseno.Bili su najbolji tandem na svijetu!
Ronaldo je brzi od Runija,ali samo za nijansu.On tu brzinu pokazuje uvijek jer igra po krilu,dok se to kod Runija moze vidjeti samo kada se vuce kontra..e onda on preleti teren.Za mene Ronaldo ima najbolji sut na svijetu i trenutno je najveci majstor slobodnih.Ni tu nije daleko od Runija.Kada je bio mladji,Runi je sutirao vise snagom i to su bile rakete,sada uglavnom plasira loptu i tako zajebava golmane :) Runi je neuporedivo bolji u defanzivi,pozrtvovaniji je i neumorno radi za tim.Zato bi u bilo kojem momentu izabrao njega.
Ko zna sta bi bilo da nije zadobio onu povredu protiv Bajerna,koja mu je unistila i SP.Posle toga su ga razapinjali novinari i svi su mislili da je gotov.Malo ko bi se vratio na staro posle takvog perioda,a pogledajte sta on radi.
Ronaldo je bolji,ali bi uvijek birao Runija.

Sto se Mesija tice.Strasan igrac koji mnogo zavisi od saigraca.Previse za "najboljeg na svijetu".Pogledajte ga u Argentini...
Vidjecemo sta ce biti ove sezone.Nadam se da ce Runija zaobici povrede.Naravno,epitet najboljeg mnogo zavisi od toga sta njegov tim uradi.

S-Nash
15.09.2011, 20:58
Pojedini faktori uticu na to da Mesi nije mogao nikako nista sa reprezentacijom za sada da uradi. Ne igra on tu ni toliko lose ali o tome posle kosarke cu da napisem par stvari. Uglavnom, neke kockice tu jos moraju da se sloze.

DinoFC
15.09.2011, 21:11
Mislim pre svega zbog igrackog kadra , vi od mega zvezda imate Dzeku a mi Vidica,Ivanovica,Subotica,Kolarova,Krasica,sad Stankovic igra odlicno ali nzm treba li ga svrstati ... A porediti klubove iz BiH i iz Srbije nije isto

Ja od tih nabrojani mega zvjezdama kao sto ti rece smatram Vidica,Ivanovica,Kolarov i Stankovic je na zalaku karijeru ali je veliki igrac.

Odbrana vam je strasna,ali treba neko da daje i golove u ekipi

Powerslave
15.09.2011, 21:13
Ovaj video najbolje prikazuje sta je Runi prosao prosle sezone.Jedan od najboljih koje sam gledao.Obavezno pogledati!

http://www.youtube.com/watch?v=5pAefP5bfPY

ja cu ovdje stati,jer sam previse skrenuo sa teme u kojoj raspravljamo :)

AK47
15.09.2011, 22:22

Begovic majstor,Spahic igra prvu u Sevilli,Salihovic je igracina,meni najbolji u repki,Pjanic Roma,Lulic Lazio(zasad nije prva ali nije ni Ivanovic koji jeste odlican igrac),Medunjanin objasnjava u Macabiju

Vidic jeste sila,Ivanovic i Kolarov su odlicni igraci ali su klupa sada,Stankovic je igracina ali za repku igra lose,a meni Subotic nije toliko dobar i mislim da on ove sezone tek treba da potvrdi kvalitet ako to jeste

Mr.M
15.09.2011, 22:52
Begovic majstor,Spahic igra prvu u Sevilli,Salihovic je igracina,meni najbolji u repki,Pjanic Roma,Lulic Lazio(zasad nije prva ali nije ni Ivanovic koji jeste odlican igrac),Medunjanin objasnjava u Macabiju

Vidic jeste sila,Ivanovic i Kolarov su odlicni igraci ali su klupa sada,Stankovic je igracina ali za repku igra lose,a meni Subotic nije toliko dobar i mislim da on ove sezone tek treba da potvrdi kvalitet ako to jeste

Poredis Ivanovica i Spahica :facepalm: :facepalm: Ivanovic vredi oko 20-30M evra , Spahic vredi 4M evra :)... To su sve proseci sto ti govoris , mi smo sramota jer treba da budemo mnogo bolji ali necemo ovde o tome vise :)

AK47
15.09.2011, 22:54
Gdje sam poredio Spahica i Ivanovica,otkud ti to,ko ih poredi,ne kontam

Ako ti kazes da necemo o tome vise,ko sam ja da ti proturijecim

danijelkr
15.09.2011, 22:59
Po ko zna koji put ovdje se pocinje pricati o drugim stvarima koji nemaju veze sa Premijer ligom.

EDIT: i ja sam nekoliko puta skrenuo sa ove teme, ali uvjek je bilo oko repke.

S-Nash
15.09.2011, 23:14
Bosna je trenutno bolja reprezentacija od nas, nemojte da se zajebavamo. Nas igracki kadar jeste jaci, mada ne toliko, mozda zbog rotacije. A ako Begovic, Spahic, Misimovic, Salihovic, Dijamant, Ibisevic, Pjanic, Lulic ne vrede ne znam koji fudbal vi gledate. Sa boljim trenerom koji bi izvukao maksimum iz nas bismo bili bolji, ovako trenutno nismo.

AK47
15.09.2011, 23:20
Mi smo tu negdje,ja sam realan,ali ako gledamo to sto je Spahic placen 2 miliona eura ali igra za repku kao da je jedan od najboljih na svijetu na toj poziciji onda to nema blage veze,pa takvih je dosta primjera

Mi smo jaci naprijed,vi ste nazad igracki beton,ali vasi igraci ne daju toliko za repku koliko su individualno kvalitetni,a nasi to nadomjeste trudom

manda
15.09.2011, 23:22
Bilo bi to povuci,potegni da igramo u barazu,nista se tu ne zna :D

danijelkr
15.09.2011, 23:23
@S-Nash, Trenutno to tako izgleda kako ti kaze, nekad nije sve do kvaliteta igraca, bitno je imati normalnu i situaciju oko repke. Kako ce u Srbiji biti dobra situacija kada ovo je zalosno da reprezentativci ne podržavaju svog kolegu kad potpise za suparnika(Partizan) a svi se kunu u profesionalizam i meni bi bilo tesko kad bi igrac koji vrijedi otisao iz Sarajevo u Željezničar ali kad bi igrao za repku to bi se zaboravilo. Mi jos imamo potencijala da ovo podignemo na veci nivo i koliko sam kudio Papeta on je dosta toga dobro donijeo ovoj repki a najvise profesionalizma.

AK47
15.09.2011, 23:26
Bilo bi to povuci,potegni da igramo u barazu,nista se tu ne zna :D

Valjda cemo biti nosioci pa da se zajedno plasiramo,da se usrece Ukrajinci i Poljaci sa nama,uvijek smo se mi odavde pristojno ponasali

S-Nash
15.09.2011, 23:32
To je mnogo vise zbog nacina na koji je to Stojkovic odradio. Evo sta je on rekao jednom prilikom:

http://www.youtube.com/watch?v=ksSM8Y0tgrY

Mada opet to treba pregurati nekako kad je reprezentacija u pitanju, posebno kad boljeg nemas.

Vama je koliko god to cudno zvucalo mozda i problem trenutno sto imate i previse dobrih ofanzivnih veznih igraca, klasicnih AMC i onda je malo nezgodno sve to uklopiti i treba vremena ali kad bi se sklopilo bilo bi pakleno. Mi smo tako nesto mogli da krenemo da radimo pre 10 godina sa Vukicem, Ilicem i Rambom da nije bilo previse menadzerskih petljanja i normalan selektor. Vukic kolika god da je mrcina sad, tad je kidao a Sale i Rambo su majstori svoje vrste. Bez krila mozda ali bi to bila pas igra na kojoj bi nam se ceo svet divio. Ako Pape bude imao pravu viziju, vrlo lako biste mogli tako nesto da uradite, samo da ne bude promena i da se istraje u sistemu, to je najveci problem balkanskih reprezentacija. Evo sad i CG odlicno igra a Kranjcara smenili. Ne ide to tako.

ajmooooooo!!!
15.09.2011, 23:37
vidic i ivanovic su top, ostali nisu nikakve mega zvijezde. dzeko je također top klasa.

cristano i messi su svijet za sebe. messi je najbolji. osim toga igrac bez titula je kompletno nedorecen. ronaldo je to imao u unitedu ali sad nema...tako da. messi je malo bolji ali je bolji.

danijelkr
15.09.2011, 23:43
Ja sam se u pojedinim trenucima pitao da li je ovo moja repka kad sam vidio onoliko pasova i protok lopte, sad sto to ide teže kad nam neko fali kao sto je bilo u drugoj utakmici protiv Bjelorusa je mali problem. Samo nekim sistemskim radom se dolazi do uspjeha, a ako sve bude na vrat na nos nema fajde. Crnogorci su napravili pogrešku, ali i Cico nije se u zadnje vrijeme bas proslavio sa izjavama oko preuzimanja Hrvatske.

za Stojkovica mladost ludost:D bas ima neke principe:D

S-Nash
15.09.2011, 23:46
Ja sam se u pojedinim trenucima pitao da li je ovo moja repka kad sam vidio onoliko pasova i protok lopte, sad sto to ide teže kad nam neko fali kao sto je bilo u drugoj utakmici protiv Bjelorusa je mali problem. Samo nekim sistemskim radom se dolazi do uspjeha, a ako sve bude na vrat na nos nema fajde. Crnogorci su napravili pogrešku, ali i Cico nije se u zadnje vrijeme bas proslavio sa izjavama oko preuzimanja Hrvatske.

A dobro, protiv Belorusa niko pas igru nema na zavidnom nivou ni u reprezentativnom ni u klupskom fudbalu. Kao Stouk igraju, jedino sto ne daju golove posle auta.

AK47
15.09.2011, 23:48
A dobro, protiv Belorusa niko pas igru nema na zavidnom nivou ni u reprezentativnom ni u klupskom fudbalu. Kao Stouk igraju, jedino sto ne daju golove posle auta.

Mislio je u pozitivnom kontekstu,sjajno smo igrali pasove tada sto je kao sto si i sam ovdje tvrdio iznenadjujuce i za pohvalu(mislim na tekmu u gostima),ma Stoke igra kao tenk,ovi nemaju nista koliko sam ja vidio

ajmooooooo!!!
15.09.2011, 23:49
vi jos mozeze biti prvi ako tucete francuze u gostima. nije nemoguce. mi bi trebali biti prvi. dobra je stvar sto nam je buducnost odlicna i mi smo bas na svim pozicijama pokriveni za narednih deset godina, osim na lijevom beku. ali to je tako otkad je jarni otisao. zapravo ima jedan momak iz cibalije, rugasevic, taj bi mogao postati pravi igrac. problem je sto su nasi u omladinskim pogonima tek prije koju godinu presli sa 3-5-2 na 4-4-2 pa imamo malo pravih bekova.

danijelkr
15.09.2011, 23:49

Mi smo u prvoj utakmici to imali protiv Bjelorusa zato smo lagano dobili u jednoj akciji sam prebrojao 22 dodavanja do protivnickog gola i izboren je korner. Bjelorusija je disciplinirana ekipa koja nema lucidnost u igri.

S-Nash
15.09.2011, 23:50
Sad ponovo citam, nisam dobro razumeo.

Belorusi igraju uzasan fudbal, mozda i najgori od svih.

A Stouk ako ispadne jednog dana ja cu slaviti, ono gledati je psihicko mucenje. Jos imaju i rezultate sa takvom igrom.

AK47
15.09.2011, 23:56
Sad ponovo citam, nisam dobro razumeo.

Belorusi igraju uzasan fudbal, mozda i najgori od svih.

A Stouk ako ispadne jednog dana ja cu slaviti, ono gledati je psihicko mucenje. Jos imaju i rezultate sa takvom igrom.
Oni su ma koliko to smijesno zvucalo ekipa koja je izmislila jedan sistem i drze ga se,uz to su igracki svake godine sve jaci jer imaju i dosta love koliko ja vidim

Kako ih je tesko dobiti,to se vidi i u Ligi Evrope

Vladan
15.09.2011, 23:58

Covjek se javno nudio Dinamu,kasnije i Hrvatskoj,ne treba nam takav selektor.Hvala mu za sve,ali mogao je bar pokazati malo profesionalnosti

S-Nash
15.09.2011, 23:59
Ma sve je to ok samo sto mi je muka da ih gledam.

Mada bi sa par normalnih centralnih veznih mogli da zaigraju fudbal.

AK47
16.09.2011, 00:02
Covjek se javno nudio Dinamu,kasnije i Hrvatskoj,ne treba nam takav selektor.Hvala mu za sve,ali mogao je bar pokazati malo profesionalnosti

Sve si u pravu,ali je ovo trebalo zavrsiti pa onda rjesavati ove stvari

Ma Nash ko voli da ih gleda,jednom sam protiv Blackpoola brojao 12 zaredom udaraca glavom,oni ljudi fino igraju i spuste loptu,ali kada je ovi dobiju nema vise igre,preskoci vezni red ili trazi prekid...Adam je tada igrao sjajno ali ne mozes protiv medvjeda,pogodio je i stativu iz slobodnog

danijelkr
16.09.2011, 00:03

Tu nema profesionalnosti i bolje sto je legenda Savicevic to uvidio i normalno saceko nakon prvo poraza da mu uruci otkaz. Cico nikad nece prezaliti sto je otjeran iz Hrvatske repke i ovo mu je bila prilika da se dokaze svojima.

Vladan
16.09.2011, 00:07
Sve si u pravu,ali je ovo trebalo zavrsiti pa onda rjesavati ove stvari

Murinjo ne bi uradio ovo sto je njemu poslo za rukom,svako mora da mu bude zahvalan i sigurno ne bi dobio otkaz posle svega zbog kiksa protiv Bugara ili Velsa.Mi smo do juce bili u petom sesiru,mnogi su mislili da cemo prolaziti kao Andora,Malta i ostale koje sluze za gol razliku,ali nije tako i covjek nije porazen na Vembliju,kapa dolje.Medjutim cinjenica je da je morao pametnije,da je morao da mu igra Beciraj prije Djalovica jer je izmislio fudbal za njega.Ima tu jos nesto,nije on doveo nikoga novog,nije nikoga otkrio,ono sto je Filipovic nasao je i dalje tu,ko je cuo za Damjanovica prije Filipovica?
Mnogo bi bolje bilo da je izgurao ovo do kraja,ali Brnovic je bio pomocnik i Filipovicu i njemu,zna ove igrace,kakav je trener to niko ne zna i mozda je malo neozbiljno u ovakvoj situaciji gurati ga u vatru,ali vidjecemo...
Ali je stvarno previse bilo ono sto je radio,jer da se ne lazemo,sta je radio prije CG?Ko bi ga to trazio prije ovakvih rezultata?Imao je ponuda i sigurno da bi dobre pare zaradio,imao bolje igrace,ali nije htio da ceka i ruzno je ono sto je radio,cesto i pod alkoholom.Savicevic ima svojih ispada,ali je ovdje u pravu!

AK47
16.09.2011, 00:12
Nudio se on i nama Vladane nekoliko puta,ali nije prihvacen

Vrlo je vazna stvar ova koju si ti spomenuo,koga je otkrio?Mi smo dolaskom Susica dobili 5-6 novih igraca sto je za ovako malu zemlju odlicno,to sto Cico nije nasao nikog je jedan veliki minus

Ponijelo ga je sto je bio dobar sa CG pa je poceo da leti prerano,vi ovo trebate odraditi do kraja,sve je u vasim rukama,a to je najvaznije,nadam se da cete proci

DinoFC
16.09.2011, 00:17
Mi smo tu negdje,ja sam realan,ali ako gledamo to sto je Spahic placen 2 miliona eura ali igra za repku kao da je jedan od najboljih na svijetu na toj poziciji onda to nema blage veze,pa takvih je dosta primjera

Mi smo jaci naprijed,vi ste nazad igracki beton,ali vasi igraci ne daju toliko za repku koliko su individualno kvalitetni,a nasi to nadomjeste trudom

Jedna od najbitniji stvari:tu:

Vladan
16.09.2011, 00:17
Ponijelo ga je sto je bio dobar sa CG pa je poceo da leti prerano,vi ovo trebate odraditi do kraja,sve je u vasim rukama,a to je najvaznije,nadam se da ce te proci
Ovo :fct:
Hvala,vise se uzdam u klimave Svajcarce nego u nas ::)

manda
19.09.2011, 16:42
Admini(ja),SM(JC,Nash i ostali koji dolaze na fudbal),Modertori(masa njih),obicni forumasi krenimo da postamo zanmljivije i vaznije vijesti u ove teme Sve vesti - bez komentarisanja(koje se nalaze u svim pdf-ovima),znaci kada naletite na vijest postujte slobodno,kao sto rede ovi na kosarci i tenisu ;)

Il Capitano
19.09.2011, 16:46
Ja radim za košarkaški deo ovih tema :p

Il Capitano
19.09.2011, 16:58
Mikić: "Penal kao suza"

Zamenik kapitena Crvene zvezde Nikola Mikić rekao je da je penal koji je načinjen nad njim u Čačku ‘čist kao suza’.

Zvezda je pobedila Borac sa 3:0, a prvi gol crveno-beli su sa ‘bele tačke’.

"Kontakt je postojao, penal je kao suza. Nije me odgurnuo najbliži igrač do mene, već onaj što je bio iza njega. Nije naš problem što su ga napravili dok se nisam kretao ka golu", rekao je Mikić.

“Sigurno da je ova pobeda bila uvod u sve što nas čeka, zato je i bila tako bitna utakmica, da bismo se psihički podigli za naredne. Pobeda nam mnogo znači pred Lučane i Kulu”, složio se desni bek Crvene zvezde.

Mikić je u odsustvu Nenada Kovačevića bio kapiten u Čačku, a pored penala postigao je i drugi gol.

“Nenad Kovačević je kapiten, ja samo zamenik. Trudim se da obavim ulogu na najbolji način. Traka Zvezda je nešto posebno, srećan sam što je nosim.”

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2011&mm=09&dd=18&nav_id=542874

manda
19.09.2011, 17:01
Ja radim za košarkaški deo ovih tema :p
Krle zabranjum ti da radis za njih,pa ti si moj mod,sta radis za kosarku :biggrin:

Il Capitano
19.09.2011, 17:03
U pravu si potpuno ali ona vest za NLB je bila jača od mene... :biggrin:

Pokušaću da se popravim :aha::fbb:

miloolja
19.09.2011, 17:06
http://www.youtube.com/watch?v=qwoxnA0EBeM&feature=player_embedded

Konte traži od Krasića da trči "2000 na sat"

Novi trener Juventusa Antonio Konte ponovo je ostavio na klupi Miloša Krasića, a za razliku od prošlog kola kada je srpski reprezentativac dobio priliku u poslednjih 20 minuta, strateg "Stare dame" mu nije pružio priliku ovog puta iako je od njega tražio da trči "2000 na sat".
Juventus je do pobede nad ekipom Željka Brkića došao uprkos slabijoj igri, a komična situacija se dogodila u 75. minutu kada se Krasić spremao da uđe u igru.
"Imaš 15 minuta, hoću da trčiš brzo, 2000 na sat. Uzmi loptu i probijaj po boku", rekao je Konte.

U tom trenutku se povredio Alesandro Matri pa je Konte odustao od predviđene izmene, a Krasić doduše imao razumevanja za svog stratega pošto ga je potapšao po leđima, a zatim se vratio na klupi pokazavši ostalim rezervistima da mu nije jasno šta je Konte zapravo hteo.

:rleys: http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski-fudbal/203297/Konte-trazi-od-Krasica-da-trci-2000-na-sat-video

danijelkr
19.09.2011, 18:53
MOURINHO AMBASADOR SPORTSKIH IGARA MLADIH

http://scsport.ba/userfiles/file/Mourinho-ambasador10.jpg

Jedan od najvećih trenera današnjice José Mourinho, trener Real Madrida, postao je novi ambasador Sportskih igara mladih.

Kao ambasador Mourinho će pomoći u promoviranju zdravog načina života kroz sport i zabavu ali i širenju ove najveće sportsko-amaterske manifestacije koja se nakon 15 godina organizacije u Hrvatskoj, ove godine održala i u Bosni i Hercegovini.

Uspješna organizacija Sportskih igara mladih u našoj zemlji, u okviru koje se okupilo 11.000 dječaka i djevojčica iz 23 bh. grada, doprinosi i krajnjem cilju Igara a to je da postanu Evropske Sportske igre mladih.

Na ovaj način, José Mourinho se pridružio plejadi poznatih sportista koji su dali podršku Igrama, a samo nekih od njih su Sir Dave Richards, predsjednik Premier Lige kao počasni predsjednik Igara, Ivica Osim počasni predsjednik Igara u BiH, te ambasadori Vedad Ibišević, fudbaler Hoffeinheim-a, Danijel Šarić, golman rukometne ekipe Barcelona, Sven Göran Eriksson, Franz Beckenbauer, David Beckam, Luis Figo, Predrag Mijatović, Goran Ivanišević i mnogi drugi.

Fedex ba
19.09.2011, 19:52
Murinjo ne bi uradio ovo sto je njemu poslo za rukom,svako mora da mu bude zahvalan i sigurno ne bi dobio otkaz posle svega zbog kiksa protiv Bugara ili Velsa.Mi smo do juce bili u petom sesiru,mnogi su mislili da cemo prolaziti kao Andora,Malta i ostale koje sluze za gol razliku,ali nije tako i covjek nije porazen na Vembliju,kapa dolje.Medjutim cinjenica je da je morao pametnije,da je morao da mu igra Beciraj prije Djalovica jer je izmislio fudbal za njega.Ima tu jos nesto,nije on doveo nikoga novog,nije nikoga otkrio,ono sto je Filipovic nasao je i dalje tu,ko je cuo za Damjanovica prije Filipovica?
Mnogo bi bolje bilo da je izgurao ovo do kraja,ali Brnovic je bio pomocnik i Filipovicu i njemu,zna ove igrace,kakav je trener to niko ne zna i mozda je malo neozbiljno u ovakvoj situaciji gurati ga u vatru,ali vidjecemo...
Ali je stvarno previse bilo ono sto je radio,jer da se ne lazemo,sta je radio prije CG?Ko bi ga to trazio prije ovakvih rezultata?Imao je ponuda i sigurno da bi dobre pare zaradio,imao bolje igrace,ali nije htio da ceka i ruzno je ono sto je radio,cesto i pod alkoholom.Savicevic ima svojih ispada,ali je ovdje u pravu!
Kako je morao da mu igra Beciraj prije Djalovica?Pa covjece,Beciraj je na mecu protiv Albanije odbio da udje da igra drugo poluvrijeme i naravno da ga nije zvao za sledeci mec.
Djalovic je igrac koji se najvise trudi za reprezentaciju,ostavlja uvijek srce na teren.Nije neki kvalitet,ali nemamo bolje.Beciraj mozda jeste bolji,ali odbijanje ulaska na mec sa Albanijom je veoma los potez Beciraja.
Ja i dalje mislim da nije trebao sada davati otkaz Kranjcaru.Kranjcar se lose ponasao,to je istina,ali sada je veoma los trenutak za urucenje otkaza.Trebao je bar sacekati zavrsetak kvalifikacija.Sada ce trebati vremena da se naviknu na novi stab.Od novih ljudi su dosli Savo Milosevic kao pomocni trener,Anto Drobnjak i jos jedan clan,ne mogu se sjetiti sad.
Mislim da je ovo veoma los potez Deja Savicevica

S-Nash
19.09.2011, 20:19
Marković: Partizan ostaje na vrhu

Klub iz Humske je trijumfom nad kulskim Hajdukom (2:0) preuzeo lidersku poziciju na tabeli, a mladi napadač šampiona poručuje: Tako će biti tokom celog šampionata
Lazar Marković

U direktnom okršaju Partizan je savladao Hajduk i zasluženo preuzeo čelnu poziciji. Crno-beli nisu briljirali, ali su pokazali da izlazeiz krize i da se vraćaju na šampionski kolosek.

Tim iz Humske pored tri nova boda i liderske pozicije najviše je dobio u mlađanom asu Lazaru Markoviću. Ovaj golobradi mladić, koji još nije punoletan, iz utakmice u utakmicu potvrđuje vanserijski talenat. Marković nagoveštava da izrasta u velikog asa srpskog fudbala.

- Posle slabog izdanja u prvom poluvremenu u nastavku smo zaigrali daleko bolje i naš trijumf nijednog momenta nije dolazio u pitanje – ističe Lazar Marković za „Sport“.

Asistirali ste Tomiću kod njegovog drugog gola?

- Presekao sam jedan napad Kuljana, sjurio se po desnoj strani terena, na vreme uočio Tomića, kome nije bilo teško da postavi konačan rezultat. Najviše volim da nameštan golove za naše napadače.

Više i od postizanja golova?

- Draže mi je da sam asistent kod pogotka, nego strelac. To najiskrenije kažem. Drago mi je da sam ukrao loptu Kuljanima, kao što sam to uradio i protiv Jagodine pre dosuđenog penala za nas.

Kada će Ninković da krene vašim stazama?

- On je talenat nad talentima. Veliki potencijal Partizana. Brzo će se ustaliti u najboljem timu.

“Parni valjak” je ponovo lider na tabeli?

- Tako će biti tokom celog šampionata – optimista je Lazar Marković.

JANKOVIĆ: POZVAĆU LAZARA U REPREZENTACIJU

Mlada srpska reprezentacija biće jača, mnogo jača u predstojećim kvalifikacionim utakmicama za Prvenstvo Evrope, igra će se ubrzati, napad će postati ubojitiji... Sve to zahvaljujući samo jednom momku, sedamnaestogodišnjaku Lazaru Markovićučiji je talenat upečatljiv do te mere da nema stručnjaka koji mu ne proriče bogatu, trofejima obeleženu karijeru.

On ne bira protivnike, poseduje brzinu i hitrinu na nivou tamnoputih, uvoznih fudbalera na Ostrvu, sa loptom može sve, i da asistira, i da pogodi mrežu, biser kakvih je malo u njegovom uzrastu na svetskoj sceni. Pridobio je sve, oraspoložio preksinoć, u susretu Partizan – Hajduk, i selektora Aleksandra Jankovića...

- Pridružiće nam se, naravno, na sledećem okupljanju, biti kandidat za mesto startera u duelima sa Makedonijom i Danskom – otkriva Janković za “Sport”.

Dečko, srećno i u novom društvu, i tamo ćeš biti marka. Sigurno.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:345726-Markovic-Partizan-ostaje-na-vrhu

danijelkr
19.09.2011, 20:29
Lothar Matthaus nije više selektor Bugarske

http://sportsport.ba/slike/ino_fudbal/matthaus_otkaz_v8.jpg

Njemački fudbalski stručnjak Lothar Matthaus od danas više nije selektor bugarskog nacionalnog tima.

Pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Matthaus je preuzeo bugarsku reprezentaciju, a kao cilj postavljen mu je plasman na smotre najboljih selekcija Starog kontinenta.

Međutim, nakon sedam odigranih kola u Grupi G Bugarska ima samo pet bodova i izgubila je sve šanse za plasman na EP, pa su se čelnici tamošnjeg saveza odlučili Matthausu zahvaliti na saradnji.

Il Capitano
21.09.2011, 12:08
FIFA: Skok ‘orlova’ za osam mesta

Fudbalska reprezentacija Srbije na najnovijoj rang listi Svetske fudbalske federacije (FIFA) zauzima 21. mesto.

U odnosu na prošli mesec, ‘orlovi’ su zahvaljujući pobedama nad Severnom Irskom i Farskim Ostrvima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine napredovali za osam mesta.

Na samom vrhu došlo je do promena, pa su Španija i Holandija ponovo zamenile pozicije.

‘Crvena furija’ je smenila ‘narandžaste’ sa prve pozicije i sada ima 1.605 bodova, 34 boda više od prvog pratioca. Treću poziciju i dalje drže Nemci sa 1.290 bodova.

Najveći napredak u prvih deset ostvario je Portugal, koji je sada peta reprezentacija na svetu, iza Urugvaja, a prate ga Italija, Brazil i Engleska, koja je imala pad za četiri pozicije. Prvih deset kompletiraju Hrvatska i Argentina, koje su zamenile pozicije.

Veliki uspon u odnosu na prethodnu listu ostvarili su naši susedi, Bosna i Hercegovina, odnosno Mađarska. BiH je sada 22. na svetu posle skoka od 17 pozicija, dok su Mađari napredovali za 18 mesta i sada dele 27. mesto sa selekcijom Turske.

FIFA rang lista za 21. septembar:
1. (2) Španija 1.605
2. (1) Holandija 1.571
3. (3) Nemačka 1.290
4. (5) Urugvaj 1.184
5. (8) Portugal 1.158
6. (7) Italija 1.142
7. (6) Brazil 1.132
8. (4) Engleska 1.089
9. (10) Hrvatska 1.057
10. (9) Argentina 1.024
...
21 . (29) Srbija 855

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2011&mm=09&dd=21&nav_id=543483

danijelkr
21.09.2011, 14:40
SAMO ŽENE I DJECA NA STADIONU FENERA

http://sportsport.ba/galerija/1758/610x4.jpg

U pokušaju da smanji nasilje na tribinama Turska fudbalska federacija primjenila je sasvim novu strategiju prema klubovima koji su poznati po neredima na utakmicma.
Ulaz na tribine zabranjen je za muškarce, a ulaznice su besplatno podijeljene ženama i djeci ispod 12 godina.
Jučer, Fenerbahce je besplatno dijelio karte za susret sa Manisasporom samo djeci i ženama. Žene, neke sa djecom u klubskim bojama u naručju formirale su redove oko stadiona Sukru Saracaglu i više od 41.000 ulaznica je podijeljeno.
"Ovo je zaista istorijski dan.", rekla je Yasemin Mercil, ćlanica uprave Fenera. "Po prvi put na svijetu, samo žene i djeca će gledati jednu utakmicu. Žene znaju navijačke pjesme, neće biti velika razlika, ista pjesma će se čuti sa tribina.", dodala je ona.
Utakmica je završena rezultatom 1:1, a eksperiment na tribinama je čini se uspio. Igrači su bacili cviječe navijačicama pred početak utakmice, a i protivnički tim je dobio aplauz.
"Ovo je nešto što ću uvijek pamtiti.", rekao je Alex de Sousa, kapiten Fenera. "Nikad nisam vidio toliko žena i djece na jednoj utakmici."
Ni igrači protivničkog tima nisu ostali ravnodušni na nestakidašnju atmosferu. "Bilo je odlično. Vrlo zabavna i ugodna atmosfera.", rekao je Omer Aysan iz Manisaspora.

LBJmvpFORlife
24.09.2011, 03:43
Ja volim da kazem da je u italijanskom fudbalu doslo do preraspođele kvaliteta, pa su sad svi nekvalitetni.... U Evropi samo pukom srecom ce nesto napraviti. Mozda Napoli napravi nesto...
Ne igraju imena fudbal. Ali ako cemo tako, Juve ne zaostaje previse ni imenima. Ako vec okupljate klubove staraca, a pojedini ih hvale kako su spremni ka nikad, kako im sijevaju munje i gromovi iz zadnjica, onda okupi brate dva majstora fudbala, koji ce ga i s 50 godina igrati kao s 30, jer im brzina i snaga i nisu potrebni. Juve ima takve "starce". Pirlo i Del Pijero... I sigurno je da najvece sanse imaju Milan i Inter. Ipak su oni sad glavne baje, glavni steleri...

to sto je fudbal otisao u k'''c to je neka druga stvar. Italijani funkcionisu isto kao i uvek i ti isti Italijani imaju najvise medjunarodnih trofeja ikada. Vise od prljavih ganfera zapadno od Galije a takodje vise i od incestoidno neartikulisanih zutaca preko kanala. Uvek ce biti, najlepsi, najtrofejniji i sa najvise slifa i stila. Pa cak i kad su u kanalu bice najveci jer Kalco je nesto vise od fudbala nedelja u 3 je poziv na uzivanje poziv na najlepsi dogadjaj u toku dana a derbi kola nedeljom uvece kruna uzivanja. Dok neki dzovani kojima je truli kapitalizam napunio dzepove i dalje derbije igraju popodne ili pak u ponedeljak. Ne donose pare stil i slavu. Forza Italia! Calcio, unico amore!

Fanta
24.09.2011, 03:54
Slazem se s tim da je Calcio nesto posebno, i ovo sa derbijima ali brate da se uziva u fudbalu.. daleko od toga..

S-Nash
24.09.2011, 04:04
to sto je fudbal otisao u k'''c to je neka druga stvar. Italijani funkcionisu isto kao i uvek i ti isti Italijani imaju najvise medjunarodnih trofeja ikada. Vise od prljavih ganfera zapadno od Galije a takodje vise i od incestoidno neartikulisanih zutaca preko kanala. Uvek ce biti, najlepsi, najtrofejniji i sa najvise slifa i stila. Pa cak i kad su u kanalu bice najveci jer Kalco je nesto vise od fudbala nedelja u 3 je poziv na uzivanje poziv na najlepsi dogadjaj u toku dana a derbi kola nedeljom uvece kruna uzivanja. Dok neki dzovani kojima je truli kapitalizam napunio dzepove i dalje derbije igraju popodne ili pak u ponedeljak. Ne donose pare stil i slavu. Forza Italia! Calcio, unico amore!

A kakve veze ima kad se neki derbi igra majke ti?

Vidi samo jednu stvar. Situacija u svetu je trenutno takva da ce neki od Engleskih derbija kad god da se igra imati vecu gledanost od Italijanskih, prihvatio ti to ili ne. Obozavam i ja Kalco ali PL je trenutno iznad, sta god ti mislio i ne hteo da vidis. A Engleski fudbal se menja i nije ti to vise nabijanje lopte napred pa sta bog da. Tako ti igraju Stouk, Vulvsi, Norvic, VBA i Everton u zavisnosti od protivnika. PL je ubedljivo najjaca koliko god ih mrzeo i poslednjih godina stvaraju svoj kult u svetu i obaraju rekorde gledanosti.

lenjivac
24.09.2011, 05:20
Engleska liga je daleko iznad Italijanske iskljucivo zbog para, jer se znatno podigao kvalitet fudbala nakon dolaska Abramovica u Celzi i onih arapa u City, dok je Italijanski fudbal naglo propao posle Kalcopolija. U sezoni 2003-2004 ili tako nesto(kad su Juve i Milan igrali finale LS) je Italijanski fudbal bio zanimljiviji i ja mislim gledaniji od Engleskog, al vremena se menjaju... Secam se da sam ranije jedva cekao nedelju i tekme u 3 na pinku, i obavezno uvece neki derbi, dok sam engleze gledao tako usput, i to uglavnom Arsenal. I ja gotivim Kalco, al Englezi su trenutno daleko ispred Italijana

LBJmvpFORlife
24.09.2011, 05:27
A gde sam ja napisao da premijer liga nije kvalitetnija? Poenta je da to nije dovoljno da bi dostigla kult kalca nikada nije i nikada nece.

P.S. Gledanost je vec godinama najjaca u Nemackoj a ne u Engleskoj.

S-Nash
24.09.2011, 05:32
A gde sam ja napisao da premijer liga nije kvalitetnija? Poenta je da to nije dovoljno da bi dostigla kult kalca nikada nije i nikada nece.

To sta ce se desiti ne znamo ni ti ni ja. Znam samo da u Kalcu moraju da prestanu da igraju za kladionice ako misle da se vrate.

Kult se stvara decenijama a ako se u Kalcu bude tako radilo PL ce sticati svoj kult pa cemo videti dokle ce doci.

Gledanost preko malih ekrana i streamova sirom sveta, bar po podacima koje sam video je najveca u PL, ne znam koliko su tacni. Ide PL, Bundes, Primera, Kalco, Francuzi, Championship po tome sto sam ja video ali ne znam koliko je provereno.

lenjivac
24.09.2011, 05:36

Engleska je prva u gledanosti putem TV-a, posecenost utakmicama po meni nije pravo merilo.

Ja mislim da smo vec otisli predaleko, nema svrhe nastavljati jer cemo potpuno ugusiti temu

bracala
24.09.2011, 12:49
De kakav Calcio...nemojte me nasmijavati. :hah:

Calcio je godinama ispod svog nivoa i sve vise propada i tone, to moraju prihvatiti svi oni koji zive u iluzijama.

PL je daleko najkvalitetnija liga ne svijetu i to se mora prihvatiti.

Liverpool FC
24.09.2011, 13:13
Da,slazem se. A iza PL ide Primera,pa Bundes,pa tek onda Kalco.

manda
24.09.2011, 13:36
Ma daj kakav Kalco,Totenhem je kvalitetni od prvaka Milana(LS prosla sjetite se),a ovi drugi su tri puta bolji od Italijana,a te kultove i karme Seria A ima jos,a u PL je fantasticna gledanost,par stadiona se ne puni.

LBJmvpFORlife
24.09.2011, 13:36
Vec 10 ljudi se slozilo da je tako, sta sad otkrio si Ameriku? Doprinesi raspravi ne pisi vec napisano.

P.s. Kalco zlatnih godina i PL zlatnih godina su kao nebo i zemlja.

bracala
24.09.2011, 13:39
Vec 10 ljudi se slozilo da je tako, sta sad otkrio si Ameriku? Doprinesi raspravi ne pisi vec napisano.

Zlatne godine PL traju i trajace jos, nista se ti ne brini...;)

Il Capitano
24.09.2011, 14:46
Kalčo je fudbalska romantika! Ima draž, ima dušu...

Nema više para u Italiji kao u Engleskoj sada i zato je PL najbolja. Naravno i Italijani su zaostali što se tiče stadiona. Jedini tim koji ima svoj stadion je Juventus i to ga tek ima od ove godine. Na primer Milan i Inter kad zarade od jednog punog stadiona u LŠ ili u derbiju u ligi nekih €2m samo od ulaznica polovinu moraju da daju gradu. Plus što im plaćaju porez svake godine na stadion.

Evo sad planiraju nove stadione Roma, Palermo, Kaljari itd. Ali za to mora da prođe minimum 2 godine da bi mogli da igraju na njima.
A i u Italiji je veći porez prilikom plaćanja obeštećenja za igrače i njihove plate...

2003. su Inter, Milan i Juve igrali u polufinalu LŠ. Para vrti gde burgija neće... Ali ima i dalje dosta ljudi koji više vole Kalčo...

bracala
24.09.2011, 14:58
Kalčo je fudbalska romantika! Ima draž, ima dušu...

Nema više para u Italiji kao u Engleskoj sada i zato je PL najbolja. Naravno i Italijani su zaostali što se tiče stadiona. Jedini tim koji ima svoj stadion je Juventus i to ga tek ima od ove godine. Na primer Milan i Inter kad zarade od jednog punog stadiona u LŠ ili u derbiju u ligi nekih €2m samo od ulaznica polovinu moraju da daju gradu. Plus što im plaćaju porez svake godine na stadion.

Evo sad planiraju nove stadione Roma, Palermo, Kaljari itd. Ali za to mora da prođe minimum 2 godine da bi mogli da igraju na njima.
A i u Italiji je veći porez prilikom plaćanja obeštećenja za igrače i njihove plate...

2003. su Inter, Milan i Juve igrali u polufinalu LŠ. Para vrti gde burgija neće... Ali ima i dalje dosta ljudi koji više vole Kalčo...

Ima ljudi koji vise vole kosarku u Evropi i koji tvrde da je ona bolja od one koja se igra u NBA ligi...

Sto se tice drazi, Calcio vise za mene nema tu draz, u posljednjih nekoliko godina izbijaju samo neki skandali oko namjestanja (postaju kao Turska).
To je nekome draz, nekome nije. Ali ne moze se reci da PL nema draz ( to nisi ti rekao, ali samo navodim)...

To sto je u Italiji veci porez i sto zaostaju za Englezima i Svabama po stadionima, to je njihova stvar.
Svabe im uzimaju taj 4. tim za LS, Italijani ostaju na 3...trebaju se ubrzo trgnuti i poceti nesto ciniti ili ce jos vise tonuti...
Jedno je voljeti a jedno sagledati cinjenice i biti realan. Para ide tamo gdje je nesto najrazvijenije, najnaprednije, tako je uvijek bilo i tako ce biti! Nemojte se kao djeca ponasati...

manda
24.09.2011, 15:01
Ma samo je doboljno reci da u PL mogu uci standardni reprezentativci,a vamo moze svaka bagra,i to je nebo i zemlja,a niko vise ne igra za dusu,nego za uspjeh i pare.

AcaDjilkos
24.09.2011, 15:19

P.S. Gledanost je vec godinama najjaca u Nemackoj a ne u Engleskoj.Nemci su to i zasluzili.Ginu ljudi na terenu!

S-Nash
24.09.2011, 15:20

Zlatne godine Kalca su dosle posle dugog niza godina uspona i tradicije. Zlatne godine PL bi trebalo tek da dolaze i tek cemo uzivati u njoj. 99% igraca koji su glavni u letnjim prelaznim rokovima zeli na Ostrvo i retko koji posle zeli da ode sa istog. PL je posle Kalcopolija bas, bas krenula da se dodatno razvija u svakom smislu.

Il Capitano
24.09.2011, 15:22
U odnosu na Kalčo i nema neku draž PL. Kvalitetniji igrači su na ostrvu to je činjenica. Trenutno bolji igrači igraju tamo nego u Italiji. Strana ulaganja su učinila to. U Seriji A na primer svi timovi su u domaćem vlasništvu. Pa čak i Roma sada koju je ove godine kupio Amerikanac sa italijanskim poreklom, Tomas Di Benedeto...

A dobro, svako zgotivi neki tim i onda mu je ta liga u kojoj igra omiljena. Neko i zavoli samu ligu ali to je u manje slučajeva... Zavoliš Čelsi onda je PL najjača, isto tako Junajted, Liverpul, Arsenal... Ja na primer Inter, drugi Juve, treći Milan i onda je Kalčo meni najomiljenija, ne kažem da je sada najjača.

PL je najjača, Kalčo je na listi UEFA trenutno tek 4. liga i to je činjenica, ne pričam da nije tako.

Kalčo sam počeo da pratim još na 3. kanalu kad je bio najpopularniji i kod nas a i u svetu. I onda se navikneš i to ti je :D
Posle su krenuli prenosi na RTS-u PL, krenula velika ulaganja na ostrvu i mnogo ljudi je zavolelo PL ovde kod nas a i u svetu. Pogotovo mnogo više ljudi voli PL nego Kalčo na ovom forumu jer SK prenosi Engleze :D

Velika je strast na čizmi na utakmicama i za fudbalom. Nešto tipa kao u Argentini... U Engleskoj je više to gospodsko, jeste bili su oni huligani ranije ali ni njihova navijanja nisu ličila na nešto. Kad odeš na Siciliju (Palermo, Katanija), ili jug Italije (Napoli) na nekom gostovanju, publika poludi, uzavrela južnjačka krv (slična argentinskoj ligi). Veliki gradski derbiji za razliku od Engleza postoje u Italiji, u Milanu, Rimu, Torinu (Torino je sad u Seriji B ali kad se igra derbi u ovom gradu ceo grad je na nogama). Veliki rivalitet Juvea i Intera, takozvani Derby d'Italia. Veliki derbi je i na Siciliji Palermo-Katanija. U Engleskoj je to meč Liverpul-Junajted koji je pomalo izgubio na značaju u zadnje vreme, i sada novi derbiji Čelsi-Junajted i Junajted-Siti. Arsenal i Totenhem isto su tu negde u njihovom meču... Na primer u Italiji ovi derbiji traju više od 80 godina!

Znači rekao sam činjenice da je PL jača i to stoji ;)

Doviđenja gospodo, završavam :D

bracala
24.09.2011, 15:26
Samo da dodam..da je u PL atmosfera takva jer je drzava to morala srediti zbog huligana, najvece oruzje na stadionu su ti ruke i grlo i to je nesto neprocjenjivo. I sada na stadion moze doci i novorodjence a i starac Fočo od stotinu ljeta i nista im se nece desiti.

Meni nije draz kada neko baci baklju na teren i prekine tekmu, ali dobro...

U PL i Bundesligi je sve tip-top.

Ja zavrsio...

AcaDjilkos
24.09.2011, 15:34
Samo da dodam..da je u PL atmosfera takva jer je drzava to morala srediti zbog huligana, najvece oruzje na stadionu su ti ruke i grlo i to je nesto neprocjenjivo. I sada na stadion moze doci i novorodjence a i starac Fočo od stotinu ljeta i nista im se nece desiti.

Meni nije draz kada neko baci baklju na teren i prekine tekmu, ali dobro...

U PL i Bundesligi je sve tip-top.

Ja zavrsio...Slazem se brate.Ruke i grlo i to je najbitnije :D j*bes sad ti ona divljanja kao sto su nekada bila u Engleskoj...

Ricma
24.09.2011, 15:55
Da se i ja ukljucim.Ovaj tekst sam postavio u drugoj temi(preuzet sa drugog foruma), ali ovde vise ljudi dolaze i bilo bi korisno procitati.
Je li njemački model budućnost nogometa?

Ako je ikada jedna europska nacija mogla pružiti pravi model učinkovitosti, to je onda Njemačka. Čini se sve više kako je takav slučaj i u nogometu - Bundesliga je danas najgledanija liga na svijetu, a Njemci toliko stvari čine na pravi način da se postavlja pitanje postoji li u nogometu savršen plan koji treba slijediti ili je već prekasno.

Nećemo otkriti toplu vodu ako kažemo da je nogomet danas prije svega veliki biznis. Samo u sezoni 2009./2010. engleske Premier lige prema podacima Deloittea prihodi su bili preko 2,5 milijarde eura. To je astronomska cifra, veća nego u slučaju bilo koje druge lige na svijetu. Međutim, tu postoji i jedan veliki problem. Dok prihodi nastavljaju rasti linearno iz godine u godinu, rashodi na plaće igrača rastu puno većom brzinom. Jednostavna ekonomija reći će kako to nije održiv plan za budućnost. Dodamo li tome da su približno tri četvrtine svih prihoda u Premier ligi rezultat prodaje televizijskih prava, zvono za alarm počinje se oglašavati. Jednostavno rečeno, Premier liga se previše oslanja na medijske kuće poput Sky Sporta i njihovi eventualni problemi više bi se odrazili na Premier ligu nego na bilo koju drugu ligu na svijetu.

Često se sugerira kako su ugovori o prodaji televizijskih prava ono što čini Premier ligu 'najvećom ligom na svijetu'. Taj novac je omogućio klubovima da privuku neke od najvećih talenata na svijetu, što je onda dovelo do želje većine ljudi da te talente prate uživo kroz sezonu. Zbog pretjeranih i stalno rastućih cijena ulaznica za stadione, jedina izvediva opcija za 'obične' ljubitelje nogometa jeste platiti pretplatu istim tim televizijskim kućama, podržavajući na taj način ovu cikličnu farsu u kojoj nogomet više ne pripada navijačima nego dioničarima, članovima uprava i onima sa debelim novčanicima. Bez tih ogromnih televizijskih novaca, dakle, sve ovo ne bi bilo izvedivo financijski. Ne u Premier ligi. Ali ne treba gledati dalje od Bundeslige da se shvati kako veliki prihodi mogu biti ostvareni i bez punjenja ionako punih džepova vlasnicima televizijskih kompanija.

Prema istom Deloitteovom izvješću za sezonu 2009./2010., Bundesliga je najprofitabilnija liga na svijetu, generirajući ukupnu zaradu od 138 milijuna eura, dok je Premier liga zaradila 101 milijun eura. Ovo je još impresivnije kada se zna da od televizijskih prava Bundesliga uprihodi 594 milijuna eura, a Premier liga gotovo dvije milijarde. Odakle onda taj veliki profit dolazi? Kako liga može biti konkurentna bez tolike ovisnosti o televizijskim kućama?

Prvi i najvažniji aspekt su troškovi za plaće. Astronomske plaće su činjenica u nogometu već dugi niz godina, pa ne ulazeći u raspravu o tome da li je moralno da jedan nogometaš za tjedan dana zaradi više nego prosječan djelatnik u svom radnom vijeku, ta činjenica ostaje. Držat ćemo se i dalje brojki iz istog izvještaja, koji kaže da premierligaški klubovi u prosjeku na plaće potroše 62% svojih prihoda, dok je u Njemačkoj ta brojka nešto manja i iznosi 54%, odnosno najmanje od velikih europskih liga. U usporedbi sa Francuskom (71%) i Italijom, gdje je taj iznos ogromnih 81%, Njemačka i Engleska su ovdje u relativno povoljnoj poziciji. I doista, i talijanska Serie A i francuska Ligue One su u istoj sezoni ubilježile rekordne gubitke. Španjolsku je ligu u isto vrijeme teško uspoređivati sa ostalima u ovim kalkulacijama, jer je ona jasno podijeljena na Real i Barcelonu s jedne strane, te ostatak klubova koji posluju po potpuno drugačijim pravilima od ova dva velikana, s druge strane.

Maknemo li se od profita kompletnih liga i krenemo u analizu pojedinih klubova, struktura njemačkog nogometa još uvijek omogućava veću orijentaciju prema navijačima. Svi njemački klubovi rade prema takozvanom 50% 1 pravilu, prema kojem svaki klub mora sa 50% plus jednom dionicom biti u vlasništvu članova kluba, te neki pojedinac ili korporacija ne mogu biti većinski vlasnik. (Iznimka od ovog pravila su, zbog povijesnih razloga i povezanosti sa tvrtkama koje su ih osnovale, Wolfsburg /Volkswagen/ i Bayer Leverkusen /Bayer/)

Ti članovi plaćaju godišnju članarinu klubu, što im omogućuje neke privilegije, poput povoljnije kupovine klupskih suvenira i opreme, ali prije svega daje im mogućnost izravnog sudjelovanja u upravljanju klubom. Svaki član kluba tako ima svoj mali dio unutar ovog sustava, a jedna dionica predstavlja i jedan glas prilikom izbora vodstva kluba ili donošenja nekih važnih odluka. Svaki član uprave je izabran od strane članova kluba i kao takav radi kao izradni predstavnik navijača kluba. Ovaj idealistički model su usvojili neki engleski klubovi, poput AFC Wimbledona, FC United od Manchestera i FC Chestera, ali to su prije svega klubovi osnovani zbog nesuglasica sa vlasnicima 'originalnih' klubova i koji egzistiraju tek kao simbol bez pravih ambicija.

Kada bi se takav model uveo u Engleskoj, ne bi na čelu klubova bili ruskih milijardera, naftnih tajkuna ili američkih bogataša, i nijedan klub ne bi mogao služiti kao igračka nekom beskrupuloznom biznismenu, koji bi je odbacio kada mu dosadi (slučaj Portsmouth, na primjer). Također, sav profit bi ostajao u klubu i koristio se za budući njegov napredak, umjesto da se koristi za otplaćivanje dugova vlasnikovih drugih manje uspješnih poslova (slučaj Manchester United).

Ovo je jedan od razloga zbog kojih je Bundesliga postala jedna od najneizvjesnijih i najkonkurentnijih liga u Europi. Od 2004. godine do danas, naslov prvaka Njemačke su osvajali Werder, Bayern (4 puta), Stuttgart, Wolfsburg i Borussia Dortmund. Dok je Bayern i dalje financijski nadmoćan, razlika je značajno smanjena, posebno u usporedbi sa Engleskom, gdje se za naslov prvaka posljednjih desetak godina mogu boriti najviše dva ili tri kluba.

Zauzvrat, ta neizvjesnost je dovela do povećanja broja navijača na tribinama i povećanju interesa za samu ligu. Kao što je nekadašnji njemački izbornik Sepp Herberger jednom rekao: "Znate li zašto ljudi idu na stadion? Zato što ne znaju kako će utakmica završiti." Ovo je jednako istinito danas kao i nekada, a u vrijeme kada je ponegdje nogomet postao tako predvidljiv, pravo je osvježenje vidjeti da se takozvani manji klubovi mogu natjecati sa onim najvećim u svojoj zemlji. Prosječna posjeta bundesligaških utakmicama u sezoni 2009./2010. je bila 42.700 gledatelja, najveća u Europi. Usporedimo li to sa 35.400 u Premier ligi ili 28.399 u La Ligi, jasno je da Njemci tu nešto rade kako treba.

Njemačka Bundesliga je živi dokaz da ne trebate navijačima naplaćivati smiješno visoke cijene ulaznica i TV pretplate kako biste ostvarili veliku dobit. Činjenica je da se ulaznica za 'Žuti zid' u Dortmundu, najveću tribinu u Europi koja prima 26.000 ljudi, može kupiti za samo 15 eura. Postoje različite zone na tribini za one navijače koji žele stajati i navijati i za one koji žele jednostavno sjediti i gledati utakmicu. Njemački nogomet svakako još uvijek želi dati na važnosti navijačima i zbog toga biva nagrađen.

Naravno, kao i sve, niti ovaj model nije savršen i mogu mu se naći zamjerke i nedostaci, ali kada se usporedi sa engleskim, koji je okrenut komercijali i novcu, koji se koristi kao marketinški alat i mjenjačnicu novca za bogate, u kojem su navijači samo obični kupci, čini se kao skoro savršen. Puno je lekcija koje se mogu naučiti iz Bundeslige, kao ekonomski učinkovitog, okrenutog navijačima, nogometa kakav bi on vjerojatno trebao biti.

Ma koliko god Serija A bila manje kvalitetnija, meni ce da bude vise privlacna isto kao i Nemacka ponajvise zbog njihovih vlasnika klubova koji nisu iz inostranstva.Kada sam pocinjao da gledam pre deset godina PL nikad ne bih rekao da ce Liverpul i Arsenal da zamene plasticni klubovi Siti i Celzi i ovaj prvi pomenuti dvojac su izbacili iz prvog plana i ono sto najvise boli je da uzimaju njihove najbolje igrace.Ubija draz za gledanjem PL.Na Celzi sam se navikao, ali pojavom Sitija sve je krenulo nagore.
Sto se tice ostalog sta ja mislim, pise u tekstu.

Prototype
24.09.2011, 17:36
Arsenal je tu do skoro bio, sto se tice klubova iz vrha, jedini klub ciji je vecinski vlasnik Britanac!! Msm koja Engleska liga, pa to je vise rusko-arapska-americka-jevrejska liga. I prica se nesto o namestanju u Italiji, ako vi mislite da su Engleki kapitalisti cisti koje zanima samo novac onda ste u teskoj zabludi. Namestanje ima svuda...

Ricma
24.09.2011, 18:10
A i svi ljudi koji su ranije gledali Seriju A, sada gledaju Premijer Ligu.;)Vratice se oni kad-tad.
Najvisa prihoda dobijaju od prodatih TV prava.Sve se to preokrenulo u korist Engleza od kada je funta krenula da jaca i to je bila idealna sansa za strane investitore.

P.S.Italija ima Zamparinija.:hah:

Il Capitano
24.09.2011, 18:31
A i svi ljudi koji su ranije gledali Seriju A, sada gledaju Premijer Ligu.;)Vratice se oni kad-tad.
Najvisa prihoda dobijaju od prodatih TV prava.Sve se to preokrenulo u korist Engleza od kada je funta krenula da jaca i to je bila idealna sansa za strane investitore.

P.S.Italija ima Zamparinija.:hah:

On prednjači ali i ostali predsednici su posebni na neki svoj način :biggrin:
I svi su oni domaći ljudi (Italijani) :biggrin:

Ako ništa drugo treba odati priznanje italijanskoj ligi u kojoj nema raznih tajkuna iz svih krajeva sveta za razliku od PL, Primere (ne u tolikoj meri ali tu su Malaga i Rasing) i od skora Francuza (PSŽ)...

Prototype
24.09.2011, 18:35
Italija ima Delia Rosija, popije po 10 otkaza u toku sezone ali i dalje je tu xD Only in Italy xD

LBJmvpFORlife
25.09.2011, 05:09
http://www.youtube.com/user/FZisback4football#g/u

Volim ovog coveka najvise na svetu.

To nije fudbal, to je magija! Italia per sempre!

http://www.youtube.com/watch?v=OBaUsrwE4xM&feature=player_profilepage

1:30

Ovo gore preko kanala nema.

http://www.youtube.com/watch?v=FhHEYU4HpTw&feature=player_profilepage

MILION ljudi na proslavi titule i 7 dana u cast te titule nijedna prodavnica, firma, kompanija u Rimu nije radila, 7 DANA! MILION LJUDI! Znate kad ce to da se desi u Engleskoj, ja cu da vam kazem. Nikad.

manda
25.09.2011, 09:45
E zato ti je Italija pred bankrotom,pa ce ti ti isti ljudi ovaj put izlaziti na ulice da slave,a ne da slave nego da protestuju i strajkuju,jer ode u ku*** drzava,a toga nema u Engleskoj,tamo je sve po P.S. :D

LBJmvpFORlife
25.09.2011, 16:16
E zato ti je Italija pred bankrotom,pa ce ti ti isti ljudi ovaj put izlaziti na ulice da slave,a ne da slave nego da protestuju i strajkuju,jer ode u ku*** drzava,a toga nema u Engleskoj,tamo je sve po P.S. :D

Auh koliko ti onda ne razumes sust fudbala. Boli me bre uvo za sve to, fudbal je prelepa igra, magicna i u Italiji ona dobija svoj bit u Engleskoj je sve po P.S. zato sto je i nacija takva, hladna glupa disciplinovana, nema tu duse,nema i nikad nece biti, to se ne uci to se ne kupuje, to je u srcima navijaca i igraca.

S-Nash
25.09.2011, 16:28
Jos jedan problem Italijana je taj sto ce uskoro otici u penziju mnogi veliki asovi koji su zasluzni za zlatno doba Kalca a novi se bas i ne naziru. Toti, Del Piero, Pipo i ekipa nisu uopste dobili svoje naslednike. Drago mi je ovo sto gledam u prvih par kola, zanimljivo je pratiti ali nije to to na sta smo navikli. Mnogo Kalco nedostaje, mnogo. Evo danas gledam ovo sto je MVP ostavio, onaj YT kanal, srce mi puno.

manda
25.09.2011, 16:51
LBJ ti se razumjes u fudbal,vec si 20-et godina u njemu,izvinjavam se na postu,ti si ipak konpententan.

LBJmvpFORlife
25.09.2011, 17:03
LBJ ti se razumjes u fudbal,vec si 20-et godina u njemu,izvinjavam se na postu,ti si ipak konpententan.

Nisam ovde pricao o strucnosti. Sa te strane se razumem, koliko ne znam ali poznajem dosta. A konkretno sam pricao o duhu fudbala i strasti sa kojom ga treba dozivljavati i kako je to u Italiji na nekom nivou kojeg ima jos mozda samo u Juznoj Americi i eventualno u Grckoj i Turskoj.

AcaDjilkos
25.09.2011, 18:27
Grcka i Turska?Malo ljudi u Grckoj i Turskoj je na terenu zbog fudbala! :rofl:

LBJmvpFORlife
25.09.2011, 18:31
Grcka i Turska?Malo ljudi u Grckoj i Turskoj je na terenu zbog fudbala! :rofl:

Na terenu su 22 igraca i sudije sta pricas ti to?

AcaDjilkos
25.09.2011, 18:36
Izvinjavam se,hteo sam reci na tribinama...;)

LBJmvpFORlife
25.09.2011, 18:39
Ne znam sta da ti kazem na tu konstataciju, bolje da ne pricam nista.

danijelkr
26.09.2011, 16:25
IBIŠEVIĆ: MILIMETRI SU ME DIJELILI OD BLACKBURNA...

http://www.radiom.net/wcms/content/images/c32e8bcded4f3e2fcdc1a6cdf10e3c50.jpg

„Milimetri su me dijelili od Blackburna, ne žalim što nisam otišao na Otok“
Napadač Hoffenheima i bh. reprezentacije Vedad Ibišević uspješno se oporavlja od povrede. Naime, već se priključio radu sa prvim timom što je donijelo osmijeh na lice i šefu državne nogometne selekcije BiH – Safetu Sušiću.

Ne treba ni spominjati koliko njegovo prisustvo znači za klub i nacionalnu vrstu. Poentira tako vješto. Majstorski! No, nije on samo isključivi realizator, glavni je igrač u izgradnji napada. Teško je rješiva enigma za protivničke odbrane.
U razgovoru za www.redbull.ba govori o aktuelnoj situaciji, klubu, reprezentativnoj stvarnosti, razloge zbog kojih karijeru nije nastavio na Otoku, engleskoj ligi i svom prvom treneru i klubu.

S obzirom na posljednje događaje, prvo pitanje je neizbježno: kako teče oporavak?
Zadovoljan sam. Prije izvjesnog vremena počeo sam trenirati samostalno, a nedavno sam se priključio radu prvog tima Hoffenheima. Međutim, malo mi je natekao mišić. Ipak, to je prirodna pojava, jer su se pojačali napori. Teoretski mogu konkurisati za udarnu postavu. Ipak, sve je do trenera, a meni je najvažnije da oporavak bude uspješan. To je prioritet!

NIKO NAM NE MOŽE USKRATITI AMBICIJE

Nadate li se nastupu za državni tim u odlučujućim utakmicama protiv Luksemburga i Francuske?
Sve je do selektora. Meni je najvažnije da u narednom periodu povredu potpuno saniram i da budem zdrav. Ja ću intenzivno vježbati i vjerujem da ću biti na raspolaganju šefu državne selekcije. Sa reprezentacijom sam od početka. Što kao igrač, što kao navijač. Uvijek sam tu, uvijek se veselim svakom uspjehu.

Kako komentarišete posljednju FIFA-inu listu na kojoj smo 22. na svijetu?
Sjajno zvuči istina da smo toliko napredovali. To je nagrada za sve nas koji smo posljednjih godina igrali do krajnjih granica svojih mogućnosti i trudili se da budemo što bolji. Međutim, kako smo sa 49. mjesta stigli do 22., trebamo biti svjesni da isto tako možemo ponovo pasti, ako ne budemo na očekivanom nivou. Svakog protivnika moramo maksimalno respektovati, jer svi zaslužuju pravo na optimizam. U takvim okolnostima možemo još više napredovati.

Uskoro igramo presudne dvoboje za plasman na kontinentalnu nogometnu smotru koja se naredne godine održava u Ukrajini i Poljskoj. Možemo li se nadati uspješnom ispunjenju zadatka?
Optimista sam! Trebamo razmišljati od utakmice do utakmice. Za sada su ocjene pozitivne. No, slijedi ispit zrelosti. Prvo moramo pobijediti Luksemburg, kako bi obezbijedili baraž. To mi se u ovom trenutku čini realnim. No, sve ovisi o nama.

Gledajući u postocima velika je vjerovatnoća da će biti takav rasplet. Ako ponovo budemo u doigravanju (mada na EP želimo otići i direktno) možemo li konačno doći do cilja?
Ako ignorišemo okršaj u Parizu i uzmemo pretpostavku da ćemo biti u baražu, onda trebam naglasiti da smo već jednom bili u takvoj poziciji prije dvije godine. Vjerujem kako smo svi dosta toga naučili u utakmicama sa Portugalom. Ubijeđen sam kako smo sada zreliji, mudriji i pametniji. Koga god izvučemo za protivnika, neće mu biti lako. Dakako, i mi moramo biti svjesni da i nama neće biti lako. Možemo li? Šansa postoji, apsolutno! Niko nam ne može uskratiti ambicije.

TRAŽILI SU DA RADIM DODATNE TESTOVE

U prelaznom roku za Vaše usluge bio je zainteresovan engleski Blackburn. Zašto nije došlo do realizacije transfera?
Bili su izuteno zainteresovani. Milimetri su me dijelili od preseljenja na Otok. No, oni su zahtijevali da radim neke dodatne testove kako bi saznali kada se tačno mogu vratiti na teren. Doktori u Njemačkoj nisu preporučivali da se testovi rade u tom momentu, jer su mogli da uzrokuju pogoršanje povrede. Bio je to veliki pritisak za mene. To je razlog zbog čega nisam potpisao za Blackburn.

Je li ostala žal, jer je engleska liga po svim statistikama najkvalitetnija na svijetu?
Ne, definitivno. Shvatio sam da je trebalo tako biti. Sada sam skoncentrisan samo na Hoffenheim.

Kada ste u BiH uvijek posjetite svog prvog trenera i Vaš bivši klub. Komentar?
Kad sam počinjao nogometnu karijeru meni je mnogo pomogao moj prvi trener Nevzet Hasanbašić - Lija. Ja podržavm rad škole FK 'Kiseljak'. Želim da ta djeca sutra budu uzorni građani naše države. Trudim se da posjetim i svoje nekadašnje suigrače iz kluba Zmaj od Bosne. I u budućnosti ću pomagati koliko mogu. To je najmanje što mogu učiniti.

Fanta
27.09.2011, 11:52
Lijepa gesta Manchester Cityja u Minhenu

Nogometni kluba Manchester City napravio je dirljivu gestu po svom dolasku u Minhen, na susret 2. kola Lige prvaka, gdje su čelnici kluba položili vijenac na spomenik avionske nesreće u kojoj je život izgubilo 23 ljudi od čega osam nogometaša gradskog rivala Uniteda.

City, koji po prvi puta u svojoj istoriji učestvuje u takmičenju Lige prvaka, je po dolasku u Minhen položio vijenac u znak sjećanja na ljude i igrače Uniteda koji su poginuli u avionskoj nesreći 1958. godine. Taj događaj ostao je zapamćen kao najtužniji u britanskoj sportskoj istoriji, a ova gesta kluba s Etihada mogla bi popraviti ružne odnose između dva gradska rivala. Naime, iako je to tragična stvar koja se dogodila te 1958. godine, navijači Cityja nisu mogli odoljeti, a da ne smisle pogrdnu pjesmu u kojoj povezuju avionsku nesreću i pogodak Yaye Tourea u polufinalu FA kupa prošle sezone koji je "građane" odveo u finale, a kasnije i do osvajanja naslova.

"Ko je zabio loptu u minhensku mrežu? Yaya!", tako otprilike glasi pogrdna i u neku ruku bolesna pjesma navijača Cityja.

Prošle sedmice na utakmici Liga kupa između Leedsa i Uniteda također su se čuli povici navijača Leedsa koji su ismijavali avionsku nesreću. Ni navijači Uniteda nisu ostali dužni. Oni su Leeds podsjetili na dvoje njihovih poginulih navijača u Istanbulu 2000. godine. Nakon utakmice čak se spominjalo da bi se ljudima koji su izvikivali te uvrede zabranio doživotni dolazak na stadion. Menadžer Uniteda prijateljski je prihvatio lijepu gestu ljutitih gradskih rivala.

"Mislim da je to osvježenje. Cijenimo gestu Cityja kojem je također jedan bivši nogometaš poginuo u toj avionskoj nesreći (Frank Swift). To pokazuje da nije sve tako crno kako izgleda", rekao je menadžer Uniteda Sir Alex Ferguson.

Podsjetimo samo da se United te 1958. godine vraćao s gostovanja kod Crvene zvezde kada se avion srušio pri pokušaju polijetanja na minhenskom aerodromu. Nekoliko mladih i talentiranih igrača, koje su nazivali "busbyjeve bebe", poginulo je toga dana što je šokiralo Englesku, ali i cijeli svijet.

Čak i više od pola stoljeća nakon te tragične nesreće još uvijek treba raditi na toleranciji navijača prema tom događaju. Nedavni video koji prikazuje četverogodišnjaka kako pjeva pjesmu znanu pod imenom "Munich song" šokirao je javnost, te samo pokazuje da nema granica ljudskoj gluposti kada su u pitanju ozbiljne, a kamoli ovakve tragične stvari.

danijelkr
27.09.2011, 18:01
Luzern bacio oko na Mladena Petrića

http://www.monet.ba/img/imagecache/petric_11(2)(1)-w-300.jpg

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić našao se na popisu želja vrlo ambiciozne švicarske momčadi Luzerna, što je potvrdio i tamošnju klupski predsjednik...
Luzern nakon deset kola švicarskog prvenstva vodi bez poraza, uz sedam pobjeda, a predsjednik kluba Walter Stierli već sastavlja popis mogućih pojačanja za narednu sezonu.

Na njemu se našlo i ime hrvatskog nogometaša u dresu njemačkog HSV-a, Mladena Petrića. "Imamo već nekoliko imena u vidu. Među njima je i Mladen Petrić, on je jedan od igrača koji nas zanima. Pogotovo zato što mu na kraju sezone ističe ugovor".

"Svakako smo voljni razmotriti tu opciju", potvrdio je Stierli, prenosi švicarski Blick. Petrić je nedavno i sam bio izjavio da nije prekrižio opciju svog povratka u Švicarsku, u kojoj je već bio branio boje Badena, Grasshoppersa i Basela.

Luzern je u poretku skupio 24 boda, a slijede Young Boysi s 18 te Sion sa 17.

Fanta
28.09.2011, 01:30
Tevez završio karijeru u Manchester Cityju

Argentinski napadač Carlos Tevez izazvao je novi incident nakon kojeg će mu vjerojatno zauvijek biti zatvorena vrata Manchester Cityja. Prošlogodišnji kapiten ''Građana'' odbio je ući u igru u večerašnjem dvoboju protiv Bayerna.

Bavarci su pobijedili City na svojoj Allianz Areni s 2-0 u 2. kolu grupe A Lige prvaka. Menadžer gostiju Roberto Mancini ostavio je Teveza na klupi, a kad ga je u 55. minuti želio uvesti u igru, Argentinac je odbio ući.

"Razočaran sam jer se radi o Carlosu. U vrhunskom klubu se ne smije dogoditi da igrač odbije ući i pomoći saigračima. Ono što sam rekao Carlosu će ostati između nas. Ali, ako želimo napredovati kao ekipa, Tevez više ne smije igrati za nas. On je za mene završena priča", rekao je šokirani Mancini nakon utakmice u Münchenu.

Tevez je više puta izražavao nezadovoljstvo životom u Manchesteru, a tokom ljeta je javno poručio kako želi otići iz kluba. To se na kraju nije dogodilo, ali čini se da je nakon posljednjeg incidenta njegova priča u Manchester Cityju završena.

Fanta
28.09.2011, 15:41
Navijači Eintrachta: Bombama na Dynamo

U posljednjoj utakmici 9. kola njemačke druge lige između domaćeg Dynamo Dresdena i Eintracht Frankfurta osvanuo je skandalozan transparent koji su razvili navijači gostujuće ekipe.
"Bombama na Dynamo" sadržaj je spomenutog transparenta koji su Eintrachtovi navijači razvili u ponedjeljak tokom susreta kojeg su njihovi miljenici dobili s 4-1.

Transparent je podigao veliku prašinu u njemačkoj javnosti, budući je on jasna aluzija na ratno uništavanje grada u februaru 1945. godine.

"Ovo je nevjerojatno i bez pameti. To je omalovažavanje svih onih koji su preživjeli ratne strahote", komentarisao je gradonačelnik Dresdena Winfried Lehmann.

"Transparente ovakvih sadržaja ne želimo vidjeti na njemačkim stadionima", poručili su iz Njemačkog nogometnog saveza (DFB) uz dodatak da je cijeli incident pod istragom nadležnih organa.

http://static.sarajevo-x.com/media/images/vijesti/110928092.jpg

Ricma
01.10.2011, 15:18
Gece potpisao ugovor sa Najkom vredan 15 miliona evra

Fudbaler Borusije iz Dortmunda, Mario Gece produžio je ugovor sa kompanijom Najk na još deset godina, tako da će zaraditi 15 miliona evra, preneo je danas nemački dnevnik Bild.
Gece koji ima 19 godina istakao se dobrom igrom prošle sezone kada je njegov klub osvojio titulu šampiona Bundeslige.
Njegov menadžer Volker Štrut potvrdio je danas produžetak ugovora sa američkim proizvođačem sportske opreme ali nije naveo detalje.

S-Nash
02.10.2011, 01:58
Nije El Pibe nista koristio sto je moglo da mu poboljsa bilo koji segment igre.

Najjaci ikad, neprevazidjen skill!

A onda su svi bolji od njega koji ne smrkaju, nema to veze, bitan je skill i sta je ko postigao.

Dacha
02.10.2011, 02:06
Jedan je Pele!!!

T-Snell
02.10.2011, 02:07
Ajde sad i ja da se ubacim, Seki najveci ikad!!!

Neverovatno mi je degutantno i nerazumljivo da govorite i stajete iza ljudi koje nikada u zivotu niste gledali uzivo, a ni snimaka Boga mi ne postoji nesto preterano, posebno za Pele-a.

Vladan
02.10.2011, 02:12
Nije El Pibe nista koristio sto je moglo da mu poboljsa bilo koji segment igre.

Najjaci ikad, neprevazidjen skill!

A onda su svi bolji od njega koji ne smrkaju, nema to veze, bitan je skill i sta je ko postigao.

Koristio je isti onaj doping koji je koristio najbrzi sprinter deceniju i nesto kasnije,a znamo i kad je on otkriven,imam ga na disku kad prica o tome,da ne pricam o kokainu.Ja sam gledao bar 10 boljih tehnicara!
To nije sportista i ja ne mogu da shvatim da neko moze nekog takvog da poredi sa ostalim sportistima.

Od onoga sto sam imao priliku da vidim Pele je bio bez premca,a od kad pratim fudbal samo Mesi moze da se primakne Zidanu ako uzme nesto sa reprezentacijom,zna se sta.
Debeli Ronaldo da nije imao problema bi bio uz rame Zidanu sto se mene tice.

S-Nash
02.10.2011, 02:13
Ajde sad i ja da se ubacim, Seki najveci ikad!!!

Neverovatno mi je degutantno i nerazumljivo da govorite i stajete iza ljudi koje nikada u zivotu niste gledali uzivo, a ni snimaka Boga mi ne postoji nesto preterano, posebno za Pele-a.

Ima cale mnogo snimaka od El Pibea do kojih je dolazio na razne nacine, pa sam gledao, a on ga je gledao uzivo i u BG i na SP 1990 i na SP 1994. Fudbal zna ko mi svi zajedno i tvrdi da nema veceg igraca a gledajuci snimke sam se potpuno slozio.

S-Nash
02.10.2011, 02:15
Kojih 10 boljih tehnicara, nema teorije. Mozda Dinjo i to je to al njemu nista ne vredi kad se broj velikih meceva koje je odigrao na svom nivou moze izbrojati na prste jedne ruke.

Ernesto
02.10.2011, 02:15
Seki je jedini igrac u istoriji fudbala koji je dobi ocenu 11 od strane novinara... Ako se ne varam u pitanju je SP 66-e. :D
A za ono kada je vozao onog debila po tartan stazi to je druga prica.
Bris`o cipele sa sto maraka.
Najveca baraba i mangup jugoslovensklog fudbala. :D

Vladan
02.10.2011, 02:20
Kojih 10 boljih tehnicara, nema teorije. Mozda Dinjo i to je to al njemu nista ne vredi kad se broj velikih meceva koje je odigrao na svom nivou moze izbrojati na prste jedne ruke.
Od kad pratim fudbal Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,Denilson(niko nije mogao sa loptom to sto je on od kad pratim fudbal),Mesi,Kristijano,Rivaldo,Savicevic,Maradona ipak nije imao neke sad lucidne poteze,to je bilo provlacenje kroz noge ono sto se kaze,brza promjena ritma i tako je probijao na brzinu uglavnom.
Ja ne mogu da mu osporim klasu,ali on za mene nije sportista o tome se radi,neko ko se drogira i ko koristi nedozvoljene supstance treba da bude kaznjen,a ne da se o njemu prica kao o najvecem

Seki je jedini igrac u istoriji fudbala koji je dobi ocenu 11 od strane novinara... Ako se ne varam u pitanju je SP 66-e. :D
A za ono kada je vozao onog debila po tartan stazi to je druga prica.
Briso cipele sa sto maraka.
Najveca baraba i mangup jugoslovensklog fudbala. :D
Seki je bio car,brisao parama cipele,ali pricaju mi stariji da je bio takav genije da je to strasno :D

Sestic mi djeluje bas mocno po onome sto sam imao priliku da vidim,nije mnogo priznajem,ali i sa Zvezdom i sa Vojvodinom doci do titule i biti glavni je velika stvar

S-Nash
02.10.2011, 02:28
Od kad pratim fudbal Zidan,Ronaldo,Ronaldinjo,Denilson(niko nije mogao sa loptom to sto je on od kad pratim fudbal),Mesi,Kristijano,Rivaldo,Savicevic,Maradona ipak nije imao neke sad lucidne poteze,to je bilo provlacenje kroz noge ono sto se kaze,brza promjena ritma i tako je probijao.
Ja ne mogu da mu osporim klasu,ali on za mene nije sportista o tome se radi,neko ko se drogira i ko koristi nedozvoljene supstance treba da bude kaznjen,a ne da se o njemu prica kao o najvecem

Blizu su mu ali nisu kao on, Zidan je 2. najveci igrac ali takav tehnicar i dribler kao ovi sigurno nije i drugaciji je tip igraca od njih. Njegovo odigravanje iz prve niko nema ali svi nabrojani su iznad po pitanju tehnike. Ronaldo i Ronaldinjo ok, posebno ovaj drugi. Denilson je bio i ostao zongler. Mesi je nevidjen as ali nema on tu lucidnost i viziju kao ovaj niti se kad poigravao na terenu, prevelik profesionalac. Ako je Kristijanovo driblanje samog sebe nesto, ok onda. On sta uradi, uradi iz pretrcavanja a pregled igre mu je presmesan u odnosu na ove. A to sto on nije sportista je nebitno. Evo Raca Petrovic je sportista. Jel i on bolji od Maradone? Kad neko pomesa 4-5 vrsta alkohola i zaglavi do 5 ujutru pa onda ustane sutra i pobedi Brazil i to na SP nek se javi.

Indigo
02.10.2011, 02:32
Za mene Zidan, El fenomeno, praznoo mesto, pa onda Del Piero, Ronaldinho, Rivaldo.....
Nisam neki obozavalac Maradone...

Vladan
02.10.2011, 02:33
Niti ces ti promijeniti moje misljenje niti cu ja tvoje.
Ajmo onda ovako,veliki Djuzepe Meaca je znao da pije do pola sata pred utakmicu,udje da dva gola i rijesi pobjednika,sjutra dan u novinama osvane njegova karikatura kako spava i daje golove.Jedno je biti pijan,a nesto sasvim drugo koristi nesto sto te jaca i od cega si bolji.Ja sam slusao lika kad kaze nemam nista protiv sto se drogira neko ko Maradona,on i treba da se drogira da ljudi vide koliko je genijalan,e pa ja imam nesto protiv i to za mene nije sportista.
Po onome sto sam imao priliku da vidim Maradonina glavna karakteristika je bila probojnost,uci u duel i natrcati protivnika,daleko od toga da on nije imao tehniku ali oduzmi mu brzinu i snagu i to nece biti to po meni.Ali on je tusnagu,on je adrenalin dobijao iz necega sto je zabranjeno,sto ne smije da se koristi.Pele s druge strane ipak drugaciji i vise mi izgleda tehnicki potkovan iako su mu izjave katastrofa iako je uzasno sujetna osoba,mada se tada i igrao drugaciji,dzentlmenski fudbal,danas bi mu noge otkinuli da se sprda sa odbranama tako.

S-Nash
02.10.2011, 02:38
Nije meni cilj da ja nekom menjam misljenje.

El Pibe je to koristio u kasnijoj fazi karijere, mada o tome ne znam tacno sta i kako, mislio sam da se samo unistavao od kokaina. A do tada je vec napravio dovoljno da svi vide koji je genije. Prodoran je bio ali se sprdao sa protivnicima, imao lucidnost, odigravanje iz prve, prekid i igrao fenomenalno velike utakmice. Imam dovoljno snimaka, sto iz reprezentacije, sto iz Napolija, Barse i Boke pa sam se u sve to uverio.

Indigo
02.10.2011, 02:41
Mozda se ne moze porediti sa najboljima, mozda nista veliko nije uradio u karijeri ali za mene ce on ostati fudbalski genije kakvog nema...
Osecaj za loptu, za prostor, fantastican sut..
Jedan je Le GOD..

http://www.youtube.com/watch?v=PVNLEfks-jE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ecLODabrWUQ&feature=related

Ernesto
@ Vladan

Ma ja sam klinac, vecinu stvari znam iz prica, obozavama istoriju. Cale mi okoreli Zvezdas, secam se prvi put na tekmi imao sam tri godine, protiv Bayern-a 91-e. Posle onog delarijuma i erupcije odusevljenja kod izjedacujuceg gola, matori me ispustio kao kad vidis ove debile na bejzbolu sto ispustaju decu da bu uhvatili lopticu. Sa vrha tribine sam zavrsio u prvom redu, vodio sam se kao nestao i lutao sam tribinom placuci par sati. Jednostavno ga je boleo kurac za mene kao sto mene bole tuki za njega kad Zvezda igra. Jednostavno ljubav prema Zvezdi ne poznaje granice! I to mnogo ljudi ne shvata ovde. :D

Nego da se vratim na pricu... Ma Seki je bio Bog, lik je pravdao casove mladjim navijacima kada bi ga ovi startovali na ulici i rekli da su pobegli i skole kako bi njega gledali. :D
Tesko je recima opisati koliko je on bio popularan u to vreme...
On kada bi prdnuo iza njega se stvarao red ljudi koji bi udisali taj smrad, kao Totiju u Rimu. :D
Jednom recju, legenda koja hoda. :D

Prototype
Del Piero,R, Baggio(uglavnom kad je bio star gledao sam ga), Zidan, Rivaldo, Bergkamp igraci koji su uglavnom oslanjali na svoju tehniku a ponajmanje na brzinu i snagu. Volim driblere ali one koji mogu jednim potezom protivnika izbaciti iz ravnoteze, poslati ga u jednu stranu otici na drugu xD Pretrcavanje ne volim nesto Bog zna sta.

Vladan
02.10.2011, 02:42
Nije meni cilj da ja nekom menjam misljenje.

El Pibe je to koristio u kasnijoj fazi karijere, mada o tome ne znam tacno sta i kako, mislio sam da se samo unistavao od kokaina. A do tada je vec napravio dovoljno da svi vide koji je genije. Prodoran je bio ali se sprdao sa protivnicima, imao lucidnost, odigravanje iz prve, prekid i igrao fenomenalno velike utakmice. Imam dovoljno snimaka, sto iz reprezentacije, sto iz Napolija, Barse i Boke pa sam se u sve to uverio.

On je stvarno napravio ogromne stvari sa Napolijem ali me bas razocarao zbog nekih stvari,ipak ne krije sto je radio,ali on i dan danas sa ponosom prica o onom golu rukom,to je meni neshvatljivo,ne cuh nesto Anrija da se fali sto je tako odveo reprezentaciju na SP,uvijek se u tim situacijama sjetim De Rosija od prije par sezona kad dade gol rukom i ipak rece sudiji sta je uradio

S-Nash
02.10.2011, 02:44
On je stvarno napravio ogromne stvari sa Napolijem ali me bas razocarao zbog nekih stvari,ipak ne krije sto je radio,ali on i dan danas sa ponosom prica o onom golu rukom,to je meni neshvatljivo,ne cuh nesto Anrija da se fali sto je tako odveo reprezentaciju na SP,uvijek se u tim situacijama sjetim De Rosija od prije par sezona kad dade gol rukom i ipak rece sudiji sta je uradio

Pa kakve ruka ima veze sa njegovim fudbalskim znanjem?

@ Prototype, El Pibe se prvo oslanjao na skill pa tek onda na ostalo, sto recimo sa Mesijem i Ronaldom, koji su danas TOP, nikako nije slucaj.

T-Snell
02.10.2011, 02:45
@ Vladan

Ma ja sam klinac, vecinu stvari znam iz prica, obozavama istoriju. Cale mi okoreli Zvezdas, secam se prvi put na tekmi imao sam tri godine, protiv Bayern-a 91-e. Posle onog delarijuma i erupcije odusevljenja kod izjedacujuceg gola, matori me ispustio kao kad vidis ove debile na bejzbolu sto ispustaju decu da bu uhvatili lopticu. Sa vrha tribine sam zavrsio u prvom redu, vodio sam se kao nestao i lutao sam tribinom placuci par sati. Jednostavno ga je boleo kurac za mene kao sto mene bole tuki za njega kad Zvezda igra. Jednostavno ljubav prema Zvezdi ne poznaje granice! I to mnogo ljudi ne shvata ovde. :D

Nego da se vratim na pricu... Ma Seki je bio Bog, lik je pravdao casove mladjim navijacima kada bi ga ovi startovali na ulici i rekli da su pobegli i skole kako bi njega gledali. :D
On kada bi prdnuo iza njega se stvarao red ljudi koji bi udisali taj smrad, kao Totiju u Rimu. :D

Kao sto moj matori meni danas kaze, koji si kurac isao da gledas onaj Radnicki, ovo nije ni Z od Zvezde koju sam ja gledao. Donekle i jeste u pravu, al' sta ces, ljubav prema Zvezdi je bolest...

Prototype
02.10.2011, 02:55

@ Prototype, El Pibe se prvo oslanjao na skill pa tek onda na ostalo, sto recimo sa Mesijem i Ronaldom, koji su danas TOP, nikako nije slucaj.
El Pibe je bio masina za svoje vreme. Prvi igrac u Italiji koji je svojim uticajem na svoj klub uspeo srusiti tada mocni Juve koji je doduse posle '86 naglo padao. Onda Milan sa svojom onda zlatnom generacijom, Sampdoriju pa i Inter sa Mateusom, Zamerom,Klinsmanom i Zengom. Igrao je lik protiv Maldinija, Baresija, Ferrare i nije bas propustao mnogo prilika da ih terorise. Canigga i kokain su ga unistili, a za moguci doping ne znam nista.

S-Nash
02.10.2011, 02:56
El Pibe je bio masina za svoje vreme. Prvi igrac u Italiji koji je svojim uticajem na svoj klub uspeo srusiti tada mocni Juve koji je doduse posle '86 naglo padao. Onda Milan sa svojom onda zlatnom generacijom, Sampdoriju pa i Inter sa Mateusom, Zamerom,Klinsmanom i Zengom. Igrao je lik protiv Maldinija, Baresija, Ferrare i nije bas propustao mnogo prilika da ih terorise. Canigga i kokain su ga unistili, a za moguci doping ne znam nista.

Ovaj je mogao da bude bas, bas veliki as da nije takva budala.

Prototype
02.10.2011, 03:00
Da delim misljenje. Bio mnogo talentovan a o njegovoj atletskoj sposobnosti ne treba puno pricati. Msm pre fudbala bio je sprinter na 100m i imao skor negde oko 10s. Dok kao igrac imao je nesto vise od 10s. Takmicio se i na 200m ali se onda posvetio fudbalu. Moj drug je bio zaludjen Rangersom i Caniggom pa od njega i znam ovo xD

Indigo
02.10.2011, 03:02
Kao sto moj matori meni danas kaze, koji si kurac isao da gledas onaj Radnicki, ovo nije ni Z od Zvezde koju sam ja gledao. Donekle i jeste u pravu, al' sta ces, ljubav prema Zvezdi je bolest...
Kod mojih kada je Zvezda osvojila Kup Sampiona bila je nevidjena festa, bili tamburasi, pevali Zvezdine pesme a na slikama vidim 20 nasmejanih lica koji uzivaju i za njih tog trenutka nijedan problem na ovom svetu nije postojao....
Sve to znam iz prica ali sta bih samo dao da sam to doziveo....
Prva utakmica Zvezde kojoj sam prisustvovao bila je protiv Vose valjda 93 godine, nisam znao za sebe, i nicega se ne secam ali cale me je poveo sa sobom, obukao me u neki mali crveno beli dresic i isao sam da navijam a jos nisam znao ni sve reci da izgovorim... :biggrin:

S-Nash
02.10.2011, 03:05
Da delim misljenje. Bio mnogo talentovan a o njegovoj atletskoj sposobnosti ne treba puno pricati. Msm pre fudbala bio je sprinter na 100m i imao skor negde oko 10s. Dok kao igrac imao je nesto vise od 10s. Takmicio se i na 200m ali se onda posvetio fudbalu. Moj drug je bio zaludjen Rangersom i Caniggom pa od njega i znam ovo xD

Istrcao je 9.94 '87.

Ma znao je znanje, imao uz prodore i pregled igre, pas, zavrsnicu ali veceg ludaka fudbal nije video, Iguita je jos u tom rangu. Male utakmice ga nisu ni privlacile, samo velike i igrao ih je odlicno. Igrao je kad je bio raspolozen i uzivao na terenu, radio sta je hteo i kad je hteo. Cudan i 100% poseban, isto kao i Dijego.

Budala je inace dobio zuti u polufinalu SP dok je bio na klupi jer se sprdao sa pomocnim sudijom i to mu bio parni karton i propusti finale.

T-Snell
02.10.2011, 03:10
Kod mojih kada je Zvezda osvojila Kup Sampiona bila je nevidjena festa, bili tamburasi, pevali Zvezdine pesme a na slikama vidim 20 nasmejanih lica koji uzivaju i za njih tog trenutka nijedan problem na ovom svetu nije postojao....
Sve to znam iz prica ali sta bih samo dao da sam to doziveo....
Prva utakmica Zvezde kojoj sam prisustvovao bila je protiv Vose valjda 93 godine, nisam znao za sebe, i nicega se ne secam ali cale me je poveo sa sobom, obukao me u neki mali crveno beli dresic i isao sam da navijam a jos nisam znao ni sve reci da izgovorim... :biggrin:

Mene je moj vodio prvi put protiv Dinamo Drezdena, samo stvarno nemam pojma koje tacno godine, isto sam tako bio bas detence, nisam ni znao za sebe, a kamoli da se secam tekme. :D
Samo mi mozemo izvuci klub iz ove gungule i vratiti ga gde mu je mesto, uprave, treneri i igraci dodju i odu, ali mi ostajemo.

Prototype
02.10.2011, 03:10
Stvarno je bio ludak, cudan nacin da izostanes sa F Sp-a.

Vladan
02.10.2011, 03:11
@ Vladan

Meni je opao entuzijazam s godinama nazalost,zato je Tmac tu,nema veceg Zvezdasa i nadam se da njemu nece nikad :D
Meni je samo krivo sto nisam mogao da pratim tu nekadasnju ogromnu ligu i te velicine,ipak je ovo sad sprdnja za ta vremena,ali sam se potrudio da nadjem iz istorije sve sto se moglo naci :D
U familiji su mi svi za Partizan ali posto su bas pratili dobio sam informacije o velikim Zvezdinim igracima :D

Ma on je bio cudo stvarno,ljudi su ga obozavali,odusevljavali se njima,imam nedje na diskovima kako Ljuba Tadic prica o Zvezdi i njemu izmedju ostalih,to su bili dani :D

Del Piero,R, Baggio(uglavnom kad je bio star gledao sam ga), Zidan, Rivaldo, Bergkamp igraci koji su uglavnom oslanjali na svoju tehniku a ponajmanje na brzinu i snagu. Volim driblere ali one koji mogu jednim potezom protivnika izbaciti iz ravnoteze, poslati ga u jednu stranu otici na drugu xD Pretrcavanje ne volim nesto Bog zna sta.
1994. sam jedini put navijao za Italiju i to samo zbog Badja.Ono sto je covjek radio za Bresu je nenormalno nesto,cim se povukao sve je bilo jasno i moglo je da se vidi kakva je igracina bio.Zidan je na pocetku bio brz,Rivaldo nikad nije,ali je Zizu kasnije izgubio brzinu i onda je sve radio na potez,na suvu klasu,ja volim takav fudbal,volim takve igrace,nazalost sve ih je manje.Inace Anri je skoro izjavio da je igrao i sa Zidanom i sa Ronaldinjom ali igrati u tandemu sa Bergampom je bilo nesto posebno:)

Ja rekoh da mu se znanje ne moze osporiti ali ostali su trebali da koriste isto sto i on pa da onda pricamo o njemu kao jednom o najvecih.Jer mu je sigurno kod probijanja to sto je koristio zestoko pomagalo,to sam vec pricao...

S-Nash
02.10.2011, 03:13
Ja rekoh da mu se znanje ne moze osporiti ali ostali su trebali da koriste isto sto i on pa da onda pricamo o njemu kao jednom o najvecih.Jer mu je signro kod probijanja to sto je koristio zestoko pomagalo,to sam vec pricao...

Nije on celu karijeru to radio, tek je posle krenuo sa tim. SP '86 nije 100% nista koristio a kako je igrao. Prvo je bio normalan i posle poludeo.

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 03:23
Maradona je nesto mnogo vise od fudbalera, kult njegov je otisao mnogo dalje. Niko nikada u istoriji nije neku od najjacih liga osvojio sam a on je to uradio 2 puta, Garinca i on su jedina dva coveka koja su bukvalno sami uzeli SP stvari koje je Maradona radio nisu ni dan danas dostignute, gurnite Mesija ili Ronalda u Njukastl ili Udineze neka budu sampioni, hoce al juce. I ne samo njih dvojica bilo koga ikada.

Vladan
02.10.2011, 03:24
Sta cemo sa Zidanom,osvojio je sve sto se osvojiti moglo,bi li Francuska ikad ista uradila da ga nije bilo?Bi li Bordo uradio sto je uradio,a tada nije bio ni djelic onoga sto ce postati?

S-Nash
02.10.2011, 03:29
Sta cemo sa Zidanom,osvojio je sve sto se osvojiti moglo,bi li Francuska ikad ista uradila da ga nije bilo?Bi li Bordo uradio sto je uradio,a tada nije bio ni djelic onoga sto ce postati?

Dijego je kompletniji igrac. A Francuska je uvek imala mnogo mocan tim gde je on bio najbolji. Kalco sa Napolijem gde je bio covek-tim je nesto neprevazidjeno.

Vladan
02.10.2011, 03:32
Hm,objasni mi onda ovo.Posle EPa 2004. covjek se povukao iz reprezentacije,Francuska ne moze da se kvalifikuje za Njemacku,vraca se i vodi ih na SP,potom tamo sa pune 34 godine objasnjava covjeku koji "nije za ove planete" neke stvari,klip ce sve reci

http://www.youtube.com/watch?v=IIf07gQAbGM

Imala je Francuska i prije dvije godine mocan tim,pa se jedva kvalifikovala za Afriku,imala je i u Africi pa smo vidjeli kako su prosli.Najbolji tim su imali 2002. ali je bio povrijedjen pa smo vidjeli kako su prosli.Bez njega su uvijek bili nula,nista nisu mogli

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 03:33

Ah poredis francusku ligu tih godina i Kalco 89' ne ide... Kalco sa onim Milanom koji je uz ovu Barsu najdominantniji tim ikad i Juveom prebolesnim sa 10 talijanskih reprezentativaca i Interom sa Mateusom Bremenom Klinsmanom, nemoj da se zajebavamo.

Vladan
02.10.2011, 03:34
Izbaci li Bordo te godine Milan iz Kupa Uefa?

Ernesto
02.10.2011, 03:34
@ Vladan

Ma i meni ta zelja za utakmicama polako opada, ranije sam bio mnogo aktivniji, sad sve redje i redje idem. Odem ponekad na gostovanje na nagovor ortaka koji su i dalje tu, uz Zvezdu. :D
Pokusao sam i sa ino gostovanjima al` kad sam video te profile ljudi, brzo shvatio da ne pripadam tu. Znas kako to ide, vecina njih naduvano k`o cepelin, pauza svakih pola sata, odradjivanje pumpi, kradja akumulatura, rezervnih guma, plisanih igracaka... Znaci nidje veze. :D

Da li treba da cititam velikog Ljubu Tadica: „Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje.
E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine“

S-Nash
02.10.2011, 03:35
Pa kako bez kreatora koji je najbolji igrac da igraju? Imena su imali strasna ali ne i adekvatnu zamenu na toj poziciji i nije imao ko loptu da da. Bili su staticni. Meni je on broj 2 a Dijego ubedljivi broj 1.

EDIT: Ista je situacija bila i kad Dijego nije igrao za Argentinu. 1 mec da pauzira i nema ih. A na SP '94 on nije bio na svom nivou i bili su ocajni, iako su imali odlican tim i tandem Batistuta-Kanidja, ali nisu prave lopte dobijali, tad je omatorio El Pibe.

Farfan
02.10.2011, 03:43
Dijego je kompletniji igrac. A Francuska je uvek imala mnogo mocan tim gde je on bio najbolji. Kalco sa Napolijem gde je bio covek-tim je nesto neprevazidjeno.

Francuska je bila u gadnoj grizi - sa nedefinisanim ulogama Erika Kantone i Davida Žionole - od povlačenja Platnija pa sve do pojave Eme Žakeea.

Nisu čak uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo 1994. godine u Americi.

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 03:45

O kojem Milanu pricas?

S-Nash
02.10.2011, 03:45
Francuska je bila u gadnoj grizi - sa nedefinisanim ulogama Erika Kantone i Davida Žionole - od povlačenja Platnija pa sve do pojave Eme Žakeea.

Nisu čak uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo 1994. godine u Americi.

Mislio sam na tim sa kojim je Zidan napravio uspehe.

Indigo
02.10.2011, 03:48
Mene je moj vodio prvi put protiv Dinamo Drezdena, samo stvarno nemam pojma koje tacno godine, isto sam tako bio bas detence, nisam ni znao za sebe, a kamoli da se secam tekme. :D
Samo mi mozemo izvuci klub iz ove gungule i vratiti ga gde mu je mesto, uprave, treneri i igraci dodju i odu, ali mi ostajemo.
Oni su mogli videti jaku Zvezdu, Zvezdu koja dominira a mi cemo morati jos cekati
Ali polako samo sve ce doci na svoje...

...Ja imam bolest kojoj nema leka... :pravda:

Farfan
02.10.2011, 03:50
Mislio sam na tim sa kojim je Zidan napravio uspehe.

Zidan je sa Francuskom osvojio sve, uz dve blamaže na SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji i EP 2004 u Portugalu.

Da li znaš na kog francuskog fudbalera je ETA dva puta pokušala da izvrši atentat?

Farfan
02.10.2011, 03:56

Jeste pod trenerskim patornatom Muslina. Pružio je šansu za afirmaciju Zidanu, Dugariju, Žinoli...

Vladan
02.10.2011, 03:58
@ Vladan

Ma i meni ta zelja za utakmicama polako opada, ranije sam bio mnogo aktivniji, sad sve redje i redje idem. Odem ponekad na gostovanje na nagovor ortaka koji su i dalje tu, uz Zvezdu. :D
Pokusao sam i sa ino gostovanjima al` kad sam video te profile ljudi, brzo shvatio da ne pripadam tu. Znas kako to ide, vecina njih naduvano k`o cepelin, pauza svakih pola sata, odradjivanje pumpi, kradja akumulatura, rezervnih guma, plisanih igracaka... Znaci nidje veze. :D

Da li treba da cititam velikog Ljubu Tadica: „Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje.
E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine“

:wthy:

Nazalost fudbal je trenutno u takvom stanju,a nije ni on samo problem pa zato i interesovanje opada.Ali kad pogledam Tmaca ne mogu sebe sad da nazovem navijacem,on je pravi navijac,ja sam simpatizer :D

O kojem Milanu pricas?
O onom Kapelovom sa Maldinijem,Barezijem,Panucijem,Desaijom,Savicevice m, Bobanom,Donadonijem,Di Kanijom,Badjom,Veom uspio je neki tamo Bordo da ih izbaci te sezone

Pa kako bez kreatora koji je najbolji igrac da igraju? Imena su imali strasna ali ne i adekvatnu zamenu na toj poziciji i nije imao ko loptu da da. Bili su staticni. Meni je on broj 2 a Dijego ubedljivi broj 1.

Desam,Djorkaef,Peti,Karembe,Pire,Vjeira se uvijek gledaju kao veliki igraci,igracine,zasto su uvijek zavisili od jednog igraca,da dodam jos i Tijerija onda.Jer nije slucajno da ne mogu akciju da svezu,da bas nista nisu mogli bez njega,meni je tu onda sve jasno.

Farfan
02.10.2011, 04:02
Hhehe dobri stari Žorž Vea. Jedini igrač koji je bio zvanično proglašen za najboljeg na planeti a da pri tome nikad nije igrao na Svetskom prvenstvu.

Vladan
02.10.2011, 04:05
Kakva steta sto nije imao reprezentaciju,ali je bio teska masina :)

Farfan
02.10.2011, 04:11
Kakva steta sto nije imao reprezentaciju,ali je bio teska masina :)

Da, Liberija je bila dosta slaba, tada je Nigerija raspolagla sa supermoćnim timom (Tijani Babangida, Taribo Vest, Nvanko Kanu, Viktor Ikpeba, Danijel Amokači, Emanuel Amunike, Finidi Džordž, Rašid Jekini, Selestin Babajaro, Oliseh, Okečuku, Okoča) Kamerun i Tunis tradicionalno jaki...Liberija pored njih nije imala nikakve šanse.

Kad već pomenuh Sindi Oliseha, on je uz Tarnata i R. Karlosa imao najjači šut tokom 90tih.

http://www.youtube.com/watch?v=YtTnQ6ZgAdc&feature=player_embedded

Bomba Oliseha za pobedu Nigerije nad Španijom. Strašno.

Vladan
02.10.2011, 04:15
Nigerija bila premocna,Amokaci mi je uvijek bio najdrazi,a kakve su masine tek bili na Valderami '98. :D
Kad ga pomenuh moramo se sjetiti Asprilje,Valderame i Rinkona,Kolumbija :wthy:

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 04:15
Ja Zidana obozavam i jeste on bio veliki verovatno u top 5 ikada ali Maradona je ne najbolji nego ne treba da se racuna uopste, cak i taj Bordo vidis koja si sve imena nabrojao bila je to generacija predvodjena njime, Maradona nikada iza sebe nije imao ekipu ili cak generaciju, uvek je sam sve radio tu je njegova velicina. I naravno u tome sto jednostavno mu nije niko mogao nista.

Vladan
02.10.2011, 04:18
Ma ja razumijem da ga ljudi vole,samo za mene to nikad nece i ne moze biti sportista o tome se radi,ali vidim da ga vecina racuna kao najboljeg ikad.Vec rekoh Zidan u Bordou nije bio ni sijenka onoga sto ce postati i opet je pravio velike stvari.Zao mi je stvarno sto su povrede napravile Ronaldu,mislim da je mogao da puca i na titulu najboljeg ikad

Farfan
02.10.2011, 04:58
Nigerija bila premocna,Amokaci mi je uvijek bio najdrazi,a kakve su masine tek bili na Valderami '98. :D
Kad ga pomenuh moramo se sjetiti Asprilje,Valderame i Rinkona,Kolumbija :wthy:

To je možda najharizmatičnija generacija u istoriji fudbala. Skup simpatičnih ludaka.

Autoritativni kapiten Karlos Valderama.

http://blog.ubecha.com/wp-content/uploads/2010/09/Carlos+Valderama.jpg

Ekscentični gloman Rene Igita. Igita se nakon završetka fudbalske karijere upustio u trgovinu drogom, neki bosovi su mu jedne večeri zasuli kuću granatama iz ručnog raketnog bacača, jedva je preživeo. Skrivao se par godina po provinciji Perua.

http://www.prekoramena.com/uploads/img4de4a128d568a.png

Škorpion odbrana iz 1994. na utakmici Kolumbija- Engleska

http://www.youtube.com/watch?v=yCxe4r6SjH0&feature=player_embedded

Zezanje na SP u Italiji 1990. na meču Kolumbija-Kamerun

http://www.youtube.com/watch?v=rO8_auA2TdQ&feature=player_embedded

Streljani Andreas Eskobar (13. mart 1967. - 2. jul 1994). "Prema svedočenju Eskobarove devojke, ubica je viknuo "gol!" za svaki od 12 metaka kojima je pogodio Eskobara."

http://www.footiewallpapers.com/pics/-/t/-ten-sports-terrorism-incidents-colombian-soccer-player-andres-escobar-360x235px.jpg

http://www.realclearsports.com/blognetwork/rcs_sidelines/andres%20escobar.jpg

Zbog ovog autogola je ubijen.

http://www.youtube.com/watch?v=MUW8wFOytiY

http://por-img.cimcontent.net/api/assets/bin-201106/05908d1fb27d692ca961f60db07a2615.jpg

http://jockpost.com/wp-content/uploads/2010/06/andres-escobar.jpg

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQh0tVkBw9mIKWfUx_O2llW29saf5sta tToglAm-hmLQgTQrv1y&t=1

http://blstb.msn.com/i/D4/3577B011C3A71318A740C8CF8F6D5B.jpg

Zamenik kapitena Horhe Bermudez.

http://cheelax.net/pages/gallery/gallery/Jorge+Bermudez_Colombia.jpg

Eksplozivni, ćudljivi, hiroviti napadač Faustino Asprilja, igrao za Parmu i Njukasl. Trenutno bleji na ranču i bavi se uzgojem konja.

http://www.afrocolombianidad.info/wp-content/uploads/2010/11/faustino_asprilla_300x350.jpg

Mozak ekipe Ferdi Rinkon. Nekadašni igrač madridskog reala.

http://espndeportes-assets.espn.go.com/2003/photos2007/0316/g_rincon_180x250.jpg

Rezervni golman Oskar Kordoba.

http://2.bp.blogspot.com/-0NCBeUqYn-0/TiDeFlr-QBI/AAAAAAAAAGE/0X-7Er-1UWI/s320/oscar-cordoba.jpg

Farfan
02.10.2011, 05:32
Ae, da napišem nešto i o životnim mukama člana čuvene francuske odbrambene četvorke: Tiram, Desai, Blan, Lizarazu.

Reč je, naravno, o Basku Visentu Lizarazuu.

http://blogs.20minutos.es/quefuede/files/Lizarazu1.jpg

Uglavnom se može reći da francuski Baskijci nisu toliko nacionalistički nastrojeni kao njihovi sunarodnici na teritoriji Španije. Ipak, Lizarazu je u mladosti bio ekstremista. Čim je došao do solidne kinte igrajući za Bordo, kao još nedovolno afirmisani igrač, redovno je finansirao Pokret za samostalnost Baskije. Odlučuje da posle odličnih igra ode u epicentar baskijskog nacionalizma u Bilbao, i zaigra za Atletik. Međutim, brzo se zasito zavereničkim načinom života i odlučuje da prihvati basnoslovnu ponudu minhenskog Bajerna. Svi u ETI su bili zgoženi i zgranuti - njihov ljubimac napušta sveti Atletik zbog nemačkog kluba. Pomagao ih je, ali odlazak iz Bilbaa je shvaćen kao velika izdaja koja se mora kazniti smrću!

Držali su ga pod velikim pritiskom i pretnjama ukoliko napusti Bilbao. Te godine im (ETA) je dunulo da zabrane Baskima odlazak iz kluba, kao što je nepisano pravilo da niko ko nije Bask ne može obući dres Ateltik Bilbaa.

Baskija ima 7 provincija, tri se nalaze u Francuskoj, čeitri u Španiji.

http://www.goriski-panterji.com/Slovenci_dj/Baskija3.jpg

Na tribinama "San Mamesa" se uvek može videti transparent ove sadržine: "4+3=1 - BASKIJA!"

http://www.footballzz.com/img/estadios/209/9209_ori_san_mames_la_catedral_.jpg

1997. je dva puta jedva izvukao živu glavu.

ajmooooooo!!!
02.10.2011, 13:03
u cevrtak se na grbavici igra zeljeznicar vs hajduk od 18 sati. zeljo je gostovao na hajdukov 99. rođendan sad to hajduk vraca na zeljin 90. (trebalo se igrati u studenom kad je rođendan ali buduci je hajduku propalo gostovanje u bremenu za isti termin ide u sarajevo). nadam se da ce biti prijenos na maxtv-u.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hajduk/tabid/83/articleType/ArticleView/articleId/150523/Default.aspx

danijelkr
02.10.2011, 13:14
da te odmah razocaram nece biti prenosa, isto je tako kad je Dinamo igra nije bilo prenosa. Meni nije jasno zašto naši klubovi kada proslavljaju neke julileje igraju sa timovima čiji će navijači doći i velika je mogućnost navijački nereda, a toga će biti i ovaj put. Protiv Dinama nije bilo jer jezgro BBB nije bilo na stadionu zbog bojkota. Sarajevu se za rođendan nudio Partizan koji nije tražio ni marku za dolazak, ali nije pristalo iz više razloga tako je isto i za Dinamo Zagreb. Ne mogu jos to biti prijateljske utakmice, to je tako.

S-Nash
02.10.2011, 13:17
Desam,Djorkaef,Peti,Karembe,Pire,Vjeira se uvijek gledaju kao veliki igraci,igracine,zasto su uvijek zavisili od jednog igraca,da dodam jos i Tijerija onda.Jer nije slucajno da ne mogu akciju da svezu,da bas nista nisu mogli bez njega,meni je tu onda sve jasno.

Sto se tice 2002. tu je Desamp otisao, Djorkaef je igrao reda radi i nije bio ni za sta, Viera je DMC, Karembea nije bilo, Peti za staro gvozdje. Los selektor nije podmladio reprezentaciju na vreme i posle SP i EP je vecina njih bila zasicena. Zidan je maestralan ali nije bolji igrac od Maradone, za mene je broj 2 on a 3 Ronaldo kom povrede ne umanjuju ucinak nimalo jer se posle istih vratio i posle poceo da se sprda. Najbolji spic ikad i covek koji je mogao sam da pobedi, isto kao i Zidan i El Pibe koji je neprevazidjen.

Vladan
02.10.2011, 13:29
Pusti 2002. oni su svi bili tu '98. i 2000. pa su opet od njega zavisili o tome pricam.Pele nista?:D
Garinca,Meaca,Puskas,Di Stefano,Best,Carlton,Platini?:D
Volim ove diskusije inace,ali ce u ovim izborima uvijek imati prednost ljudi koji su igrali u modernom ili super-modernom dobu,a to bas i nije fer po meni jer nisam siguran da su imali bolji osjecaj od starih majstora,samo sto se drugi fudbal igrao sto jes' jes'
Za mene je ovo skill i dokaz o velicini igraca,zato sam volio Badja,zato volim Del Pijera,a ovo izumire polako

http://www.youtube.com/watch?v=mqJpSoPBoVQ

ajmooooooo!!!
02.10.2011, 13:30
da te odmah razocaram nece biti prenosa, isto je tako kad je Dinamo igra nije bilo prenosa. Meni nije jasno zašto naši klubovi kada proslavljaju neke julileje igraju sa timovima čiji će navijači doći i velika je mogućnost navijački nereda, a toga će biti i ovaj put. Protiv Dinama nije bilo jer jezgro BBB nije bilo na stadionu zbog bojkota. Sarajevu se za rođendan nudio Partizan koji nije tražio ni marku za dolazak, ali nije pristalo iz više razloga tako je isto i za Dinamo Zagreb. Ne mogu jos to biti prijateljske utakmice, to je tako.

ne vjerujem da ce torcida ici na tu utakmicu a i da idu ne bi bilo nereda. ne pali se torcida na bosanske navijace.

Farfan
02.10.2011, 15:57
Antologijski gol Emila Kostadinova na "Parku Prinčeva" novembra 1993. za pobedu nad domaćinom Francuskom od 2:1. Francuzima je bio dovoljan i remi za plasman na "Mundijal" u SAD 1994. godine.

Zbog ovog gola u nadoknadi vremena(!), Erik Kantona, David žinola i Žan Pjer Papen su svrstani u red velikih igrača koji nikada nisu zaigrali na Svetskom prvenstvu.

http://www.youtube.com/watch?v=i7dxno9_ixg&feature=player_embedded

Il Capitano
02.10.2011, 16:05
Zlatna generacija Bugara predvodjena Hristom Stoičkovom...

Ej, Bugarska igrala polufinale SP :hah:

Lako smo mogli i mi to da uradimo prošle godine, žreb je bio naklonjen u nokaut fazi, ali...

Farfan
02.10.2011, 16:10
Kako objašnjavate elementarnu činjenicu da su se početkom 90tih pojavile četiri izuzetno kvalitetne balkanske reprezentacije sa izrazito jakim individualcima, ekipe koje su u periodu 1994 - 1998 'ladno mogle da uzmu ili SP, ili EP.

Mislim na Jugoslaviju: Kralj, Milojević, Pandurović, Mirković, Đorović, Đukić, Mihajlović, Stanković, Jokanović, Stojković, Jugović, Mijatović, Milošević, Ćurćić, Milinko Pantić, Ogenjenović, Rambo Petković, Stević, Drulović...

Hrvatska: Ladić, Bilić, Štimac, Jarni, Boban, Asanović, Prosinečki, Valović, Šuker, Bokšić, Soldo, Stanić..

Bugarska: Mihajlov (sin mu sada brani za Tvente), Balakov, Borimirov, Penev, Kostadiov, Lečkov, Stoičkov, Ivanov, Kremiljev...

Rumunija: Stela, Belodedić, G. Popesku (promašio penal u meču Barsa-Zvezda 1996 na Nou Kamu), Petresku (čuveni desni bek Čelzija) Hadži, Dorinel Munteanu, Lakatuš, Prodan, Moldovan, Adrian Ilie, Florin Radučoi...

Hrvatska (1998) i Bugarska (1994) su stigle nadomak osvajanja titule prvaka sveta(!), plasiravši se u polufinale Mundijala, a Rumunija i Jugoslavija su bile istog kvaliteta, ali su ostale rezultatski nedorečene. U svakom slučaju, radilo se o četiri supermoćne reprezentacije - pounjene jakim individualcima - sa malog balkanskog područja?!:)

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 16:35
Kralj, Mirkovic, Djorovic, Djukic, Mihajlovic, Jokanovic, Jugovic, Piksi, Stankovic, Pedja, Savo. Uz svo postovanje pre rezultatima koje je Hrvatska tih godina ostvarila ovo je najjaca ekipa ikad sa ovih prostora, verovatno jaca i od Jugoslavije 1990. Toliko nesrece u utakmici sa Holandijom gde smo ih prebili a oni su kasnije dosli do polufinala u kome su nagrdili Brazil u jednoj od najboljih utakmica ikada na SP. Velika nesreca.

Duka
02.10.2011, 16:38
Samo mjesto Stankovica ide Dejo;)

Farfan
02.10.2011, 16:51
Najjači tim koji smo imali i to po brojevima:

1. Kralj
2. Mirković
3. Đorović
4. Jokanović
5. Đukić
6. Stanković
7. Jugović
8. Savićević
9. Mijatović
10.Stojković
11.Mihajlović

Sve je zeznuo Davids jedne tužne večeri u Tuluzu.

Mr.M
02.10.2011, 16:55
Najjači tim koji smo imali i to po brojevima:

1. Kralj
2. Mirković
3. Đorović
4. Jokanović
5. Đukić
6. Stanković
7. Jugović
8. Savićević
9. Mijatović
10.Stojković
11.Mihajlović

Sve je zeznuo Davids jedne tužne večeri u Tuluzu.

:hah: Da se to desilo 2 godine kasnije , reicmo na EURO 2000 , taj scenario bilo bi zanimljivo ali i tada je Edgar upisao svoj gol :D Edgar :srce: :srce: Gledao sam nekoliko puta taj mec i onaj na EURO 2000 kad je Holandija od Talijana ispala :facepalm:
Holandija bila u timu
1. Van der Sar
2. Rajzinger
3. Stam
4. De Bur
5. Zenden
6. Sedorf
7. Koku
8. Davids :D
9. Klajvert
10. Berkamp
11. Overmars

Auuu kakav je tim tada bila :srce:

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 16:56
Samo mjesto Stankovica ide Dejo;)

Dejo je tad bio u raspadu :)

EDIT: 'bote Edgar po 100 puta

Duka
02.10.2011, 16:58
Ne bih rekao da je vec tad bio u raspadu ipak je to 98' ;)

Mr.M
02.10.2011, 17:01
Dejo je tad bio u raspadu :)

EDIT: 'bote Edgar po 100 puta

Nemoj psovati :p Verujem da si i ti imao nekog omiljenog fudbalera ili sportistu ;) :D

S-Nash
02.10.2011, 17:04
Da se sa svim talentima radi kako valja, da nema menadzerskih igraca, da ne idu golobradi da greju klupe po inostranstvu, mogli bismo mi da imamo strasnu generaciju ponovo jer smo izuzetno talentovana nacija sto pokazuju rezultati koje poslednjih godina pravimo na prvenstvima za mlade.

Farfan
02.10.2011, 17:06
:hah: Da se to desilo 2 godine kasnije , reicmo na EURO 2000 , taj scenario bilo bi zanimljivo ali i tada je Edgar upisao svoj gol :D Edgar :srce: :srce: Gledao sam nekoliko puta taj mec i onaj na EURO 2000 kad je Holandija od Talijana ispala :facepalm:
Holandija bila u timu
1. Van der Sar
2. Rajzinger
3. Stam
4. De Bur
5. Zenden
6. Sedorf
7. Koku
8. Davids :D
9. Klajvert
10. Berkamp
11. Overmars

Auuu kakav je tim tada bila :srce:

Jedan od najgrotesknijih poraza. Holanđani su u tom meču 50 minuta imali igrača više (isključen Zambrota) i uspeli da promaše dva penala u regularnih 90 minuta (Frank De Bur loše šutira brani mu Toldo, Klajvert pogađa stativu). Selektor Holandije je bio tada mlađani Frank Rajkard.:sd:

Inače uvek smo gubili od Holanđana na velikim takmičenjima.:ne_znam:

Svetsko prvenstvo 1998. u Francuskoj

Jugoslavija - Holandija 1:2 (Komnjenović - Bergkamp, Davids)

Evropsko prvenstvo 2000. u Belgiji i Holandiji

Jugoslavija - Holandija 1:6 (Milošević - Klajvert 4 gola, Overmars 2 gola)

Svetsko prvenstvo 2006 u Nemačkoj

Srbija i Crna Gora - Holandija 0:1 (Roben)

LBJmvpFORlife
02.10.2011, 17:10
Ne bih rekao da je vec tad bio u raspadu ipak je to 98' ;)

Kako nije, nije igrao u Milanu pa se vratio u zvezdu odigrao samo 3 utakmice sledece seone, bas je bio mrtav tad.

Vladan
02.10.2011, 19:04
Bugarska sa Stoickovim je bila bas mocna,Rumuni bili strasni isto,pa Paragvaj sa ludim Cilavertom,Toro Akunjom,Ajalom,Gamarom,tu je bio i Benitez koji je bio fantastican u tandemu sa Tamudom u Espanjolu,sve je receno o Hrvatskoj i Jugoslaviji.
Rusi bili strasno zanimljivi,imali fantazistu Mostovoja,a tu je bio i Karpin,koliko je samo bilo fantasticnih reprezentacija,pa Cesi sa Kukom,Koubom,Poborskim,Nedvedom,Bergerom,Smicerom, pa Svedjani sa Dalinom,Brolinom,Larsonom aoooooooooooooooo

I jos jedna legenda :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=TrhXmvuWMPA

danijelkr
02.10.2011, 20:24
Ko mali dobro se sjecam EURO-a u Engleskoj i sjajne ekipe Češke koja je tad bila bolja od Njemačke ali Birhof..... Vladane posjeti me na sjajnog golmana Petra Koubu i ostale Čehe koji su bili fenomenalna ekipa koja nije imala srece da to krunise. Mislim da sam imao sve sličice reprezentacije Češke :D

Vidim da ste pominjali zanimljive i cudne igrace pa da i ja posjetim na trojac kojeg se ja dobro sjecam sa SP Francuska 1998 iz Meksika Jorge Campos (imao je kriminalne dresove koje je trebalo kaznjavati zatvorom :D, ali onako mal je bio dobar golman), Luis Hernandez (plavokosi ubica), Cuauhtemoc Blanco (do nedavno je igrao za repku, mozak te repke)

AcaDjilkos
02.10.2011, 20:40
Kampos je kralj!!!! :rofl:

danijelkr
02.10.2011, 20:43
Kako ga nije bilo stid obuci se ovako

http://d1je31a50ombtf.cloudfront.net/Upload/Images/1155549_206x261.gif

Ali je jak je lik bio :fbb:

Vladan
02.10.2011, 20:45
Ko mali dobro se sjecam EURO-a u Engleskoj i sjajne ekipe Češke koja je tad bila bolja od Njemačke ali Birhof..... Vladane posjeti me na sjajnog golmana Petra Koubu i ostale Čehe koji su bili fenomenalna ekipa koja nije imala srece da to krunise. Mislim da sam imao sve sličice reprezentacije Češke :D

Vidim da ste pominjali zanimljive i cudne igrace pa da i ja posjetim na trojac kojeg se ja dobro sjecam sa SP Francuska 1998 iz Meksika Jorge Campos (imao je kriminalne dresove koje je trebalo kaznjavati zatvorom :D, ali onako mal je bio dobar golman), Luis Hernandez (plavokosi ubica), Cuauhtemoc Blanco (do nedavno je igrao za repku, mozak te repke)
Cesi bas bili otkrovenje,a Hernandez je bio ubica,mada sam najvise volio Blankov fudbal,a maleni Kampos strasno branio iako je jedva imao preko 170 :D

Ja sam prvi album popunio 1994. sjecam se da su Njemci bili kompletirani jer su branili titulu,a ostale je trebalo naci.Raija sam cekao mjesecima i na kraju dao preko 50 slicica za njega :D

Sjecate li se Lalasa ::)

danijelkr
02.10.2011, 20:51
Cesi bas bili otkrovenje,a Hernandez je bio ubica,mada sam najvise volio Blankov fudbal,a maleni Kampos strasno branio iako je jedva imao preko 170 :D

Ja sam prvi album popunio 1994. sjecam se da su Njemci bili kompletirani jer su branili titulu,a ostale je trebalo naci.Raija sam cekao mjesecima i na kraju dao preko 50 slicica za njega :D

Sjecate li se Lalasa ::)

U albumu 1996 na početku su bile legende fudbala do tada i sastavi reprezetacija koje su igrale finala EP, najinteresantniji su mi bili sastavi Jugoslavije, prvi put sa saznao za Gulita, Rumenige kojeg nisam imao, falili su mi Turci i to dosta njih. Sjećam se dobro da su pojedini igraci BiH stavili u Hrvatsku repku (Mirsada Hibića ...).

Au Lalas onaj beskučnik(tako je meni izgledao).

Farfan
03.10.2011, 05:26
Rene Igita, Hose Luis Čilavert, Hohre Kampos, Karlos Roa (zaglavio u nekoj sekti)...a danas?

Horhe Kampos je bio tri sezone centarfor. Jedna njegova golčina dok je obavljao funkciju napadača.

http://www.youtube.com/watch?v=n2giparMBAY

Kvatemot Blanko je izveo najspektaklarniji dribling na meču Meskisko - Južna Koreja. On i Mjatović su jedini na SP 1998. imali bele kopačke.

Čuveni član američke reprezentacije, gitarista Aleksi Lalalas, frizura i brada stalno stilizovane u keltskom stilu.

http://1.bp.blogspot.com/-ERQwt1NpuiI/Tiimu99hD4I/AAAAAAAAAJU/K_X384N8Elk/s1600/alexi-lalas.jpg

http://foraslanandvolstate.files.wordpress.com/2011/03/alexi-lalas.jpg

http://content.usatoday.com/sports/soccer/_photos/2004-08-25-inside-lalas.jpg

Duka
03.10.2011, 18:18
eh te devedesete,kakva je to bila snaga...no aj!A zamislite da smo svi zajedno SFRJ,pazite tu ttek snagu!Danas i u ovom vremenu bi bili pakleni i uvjek bi bili u glavne kandidate za osvajanje i EP i Sp!

bracala
03.10.2011, 18:22
eh te devedesete,kakva je to bila snaga...no aj!A zamislite da smo svi zajedno SFRJ,pazite tu ttek snagu!Danas i u ovom vremenu bi bili pakleni i uvjek bi bili u glavne kandidate za osvajanje i EP i Sp!

Fudbal, kosarka, odbojka, rukomet - bili bi uvijek medju favoritima.

Duka
03.10.2011, 18:28
tako je a rukometna liga bi bila odma uz bundes ligu,jao jbt...u svakom sportu bi nizali evropske i svjetske pehare,kako u klupskom,tako i u reprezentativnom smislu!
Politika je cudoviste bez tijela!

milanche
03.10.2011, 19:33
Aj prestanite,rasplakacu se :facepalm:

bracala
03.10.2011, 20:32
Aj prestanite,rasplakacu se :facepalm:

Samo ti...

Andrej Jankov
03.10.2011, 21:13
http://www.youtube.com/watch?v=pWe_lwegpHk vidi te ovo..! :P

Farfan
04.10.2011, 00:49
Čemu sveopšte lamentiranje i kuknjava nad raspadom sportske SFRJ . Sami smo, uz pomoć Crnogoraca, od '95 do danas toliko toga uzeli i osvojili da smo zadobili oreol najjače nacije u kolektivnim sportovima u planetarnim razmerama.

KOŠARKA:

-osovjena titula prvaka Evrope 1995. u Grčkoj;

-osvojena titula olimpijskog vicešamiona 1996. Atlanti;

-osvojena titula prvaka Evrope 1997. u Španiji;

-osvojena titula prvaka sveta 1998. u Atini;

-osvojena bronzana medalja na evropskom prvenstu 1999. u Frnacuskoj;

-osvojena titula prvaka Evrope 2001. u Istanbulu;

-osvojena titula prvaka sveta 2002. u Indijanapolisu;

-osvojena titula vicešampiona Evrope 2009. u Poljskoj;

FUDBAL:

-plasman na Svetsko prvensto 1998. u Francuskoj (1/8 finala);

-plasman na Evropsko prvenstvo 2000. u Holandiji i Belgiji (1/4 finale);

-plasman na Svetsko prvensto 2006. u Nemačkoj;

-plasman na Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici;

RUKOMET:

-osovjena bronzana medalja na Evropskom prvenstvu 1996. u Španiji;

-osvojena bronzana medalja na Svetskom prvenstvu 1999. u Egiptu;

-osvojena brozana medalja na Svetskom prvenstvu 2001. u Francuskoj;

ODBOJKA

-osvojena bronzana medalja na Evropskom prventvu 1995. U Grčkoj;

-osovjena broznana medalja na Olimpijskim igrama 1996 u Atlanti;

-osvojena titula vicešapiona Evrope 1997. u Ajdhovenu;

-osovjena titula vicešamiona sveta 1998. u Japanu;

-osvojena bronzana medalja na Evropskom prvenstvu 1999. u Austriji;

-osvojena titula Olimpijskog šamiona 2000. U Sidneju;

-osvojena titula prvaka Evrope 2001. godine u Češkoj;

-osvojena bronzana medalja u Svetskoj ligi 2002. u Brazliu;

-osvojena titula vicešampiona Svetske lige 2003. u Madridu. Finalni meč protiv Brazila zvanično proglašen najboljom utakmicom u istoriji odbojkaškog sporta;

-osovjena bronzana medalja na Evropskom prvenstvu 2005. u SCG i Italiji;

-osvojena bronzana medalja na Evropskom prvenstvu 2007. u Rusiji;

-osovjena titula vicešampiona Svetske lige u 2008. u Brazilu;

-osvojena titula vicešamiona Svetske lige 2009. u Beogradu;

-osvojena bronzana medalja na Svetskom prvenstvu 2010. u Italiji;

-osvojena bronzana medalja u Svetskoj ligi 2010. u Argentini;

-osvojena titula prvaka Evrope 2011. u Beču;

Odbojkašice:

-osvojena bronzana medalja na Svetskom prvenstvu 2006. u Japanu;

-osvojena Evroliga 2009. u Turskoj;

-osvojena titula vicešampiona Evrope 2007. u Belgiji i Luksemburgu;

-osvojena Evroliga 2011. u Turskoj;

-osvojena Evroliga 2010 u Francuskoj;

-osvojena bronzana medalja na Grand priju 2011. u Kini;

-osvojena titula prvaka Evrope 2011. u Srbiji;

VATERPOLO

-osvojena titula prvaka Evrope 1991. u Atini (igrali samo mi i Crnogorci);

-osovjena titula vicešampiona u 1997. u Sevilji;

-osvojena brozana medalja na Svetskom prvenstu 1998. u Pertu;

-osvojena bronaza medalja na Olimijskim igrama 2000. u Sidenju;

-osvojena titula prvaka Evrope 2001. u Budimpešti;

-osvojena titula vicešampina sveta 2001. u Japanu;

-osvojena bronzana medalja na Svetskom FINA kupu 2002. u Beogradu;

-osvojena titula prvaka Evrope 2003. u Kranju;

-osovojena bronzana medalja na Svetskom prvenstvu 2003. u Španiji;

-osovjena bronzana medalja u Svetskoj ligi 2004. u SAD;

-osovjena titula olimpijskog vicešampiona 2004. Atini;

-osvojena Svetska liga 2005. u Beogradu;

-osvojena titula prvaka sveta 2005. u Melburnu;

-osvojena Svetska liga 2006. u Atini;

-osvojen Svetski FINA kup 2006 u Budimpešti;

-osovjena titula prvaka Evrope 2006. u Beogradu;

-osvojena Svetska liga 2007. u Berlinu;

-osvojena bronzana medalja na Olimpijskim igrama 2008 u Pekingu;

-osvojena Svetska liga 2008. U Đenovi;

-osvojena titula vicešampiona Evrope 2008. u Malagi;

-osvojena titula prvaka sveta 2009. u Rimu;

-osvojena bronzana medalja u Svetskoj ligi 2009. u Podgorici;

-osovojena bronzana medalja u Svetskoj ligi 2010. u Nišu;

-osvojen Svetski FINA kup 2010. u Rumuniji;

-osvojena bronzana medalja na Evropskom prvenstvu 2010. u Zagrebu;

-osvojena Svetska liga 2011. u Firenci;

-osvojena titula vicešampiona sveta 2011. u Šangaju;

TENIS

-osovjen Dejvis kup 2010 u Beogradu;

-imamo tri igrača u TOP 20;

-Ana Ivanović je svojevremeno bila prva teniserka sveta;

-Jelena Janković je svojevremeno bila prva teniserka sveta;

-Novak Đoković je prvi na ATP listi;

-ukupno imamo osvojenih 5 grend slemova (4 Đoković, jedan Ana Ivanović) i pet poraza u finalima grend slemova (Đoković 2 poraza, Ivanović 2 poraza, Janković 1 poraz);

PLIVANJE

-Nađa Higl
-Milorad Čavić

S-Nash
04.10.2011, 00:53
Samo da napomenem da se stane sa SFRJ i da ovo ne predje u politiku jer je to zabranjeno.

Farfan je inace sve lepo objasnio i nemamo za cime da zalimo.

Nego, jel ima ljubitelja ovog coveka?

http://www.youtube.com/watch?v=wyDtwx6QKlk&feature=related

Vladan
04.10.2011, 01:01
Ne volim Romu pa samim tim ni njihove igrace ali mi je Montela uvijek bio simpaticniji od Delvekija :D
Gabrijel Omara covjek ne moze da ne postuje s druge strane i da mu se divi!

AK47
04.10.2011, 01:07
Vladane tebi ce uskoro biti zabranjeno postovanje u ovim temama,vidio sam da si uvrijedio "malog zelenog",uvijek mozemo diskutovati ko je najbolji igrac ikada,ako nije Maradona u konkurenciji,on.... pa ostali

Lik je bio hodajuca reklama ovog sporta u svakom pogledu(pustite te price o drogama i vidi sta je na terenu genije radio) i da nije njega bilo ovaj sport sigurno ne bi bio isti,samo kada pogledam one dokumentarce sa Mundijala na kojima je ucestvovao najezim se,nema konkurenciju lik,za mene je nikad nece ni imati

Farfan
04.10.2011, 01:09
Njegovo čuveno avion-radovanje.:tu2:

Bio je član stašne generacije Rome koja je sa Kapelom 2001. uzela "Kalčo". Igrali su u neuobičajenom taktičkom sistemu, u trentuku kada su svi evropski timovi forsirali 4-4-2, Kapelo je stalno igrao u sovijteskoj taktičkoj fromaciji sa tri štopera (Zago, Aldair, Samuel) i dva bočna (Kafu i Kandela) igrača fizički spremna da uzduž (100m) pokrivaju ceo teren.

Antonjoli - Zago, Aldair, Samuel - Kandela, Kafu - Tomasi, Emerson, Toti - Batistuta, Montela

U pomoć su po potrebi pristizali: Marko Delvekijo, Hidetoši Nakata, Maros Asunsao, Džonatan Zebina, Kristijano Zaneti...

U to vreme Kalčo je predstavljao najjaču ligu na svetu. Čak pet klubova (Juvenstus, Inter, Lacio, Milan i Parma) je samo na plate igračima trošilo vrtoglavih 100 miliona maraka na godišnjem nivou. Roma je sa ubitačnim napadačkim tandemom Batistuta-Montela, uprkos svemu, tokom sezone pretekla svih pet finansijskih gorostasa osvojiviši na kraju titulu prvaka Italije.

Vladan
04.10.2011, 01:13
Vladane tebi ce uskoro biti zabranjeno postovanje u ovim temama,vidio sam da si uvrijedio "malog zelenog",uvijek mozemo diskutovati ko je najbolji igrac ikada,ako nije Maradona u konkurenciji,on.... pa ostali

Lik je bio hodajuca reklama ovog sporta u svakom pogledu(pustite te price o drogama i vidi sta je na terenu genije radio) i da nije njega bilo ovaj sport sigurno ne bi bio isti,samo kada pogledam one dokumentarce sa Mundijala na kojima je ucestvovao najezim se,nema konkurenciju lik,za mene je nikad nece ni imati
Najbolji narkoman medju fudbalerima,to potpisujem,ovo ostalo on za mene nikad nece biti(ovo je vrlo bitno,to je samo moje misljenje:D),on je koristio nesto sto je zabranjeno,nesto sto mu pomaze i to nije fer,meni je Mesi vec bolji,on nema tu snagu i prodornost ali ima bolju promjenu pravca i vecu lucidnost,s tim sto mu fale rezultati sa reprezentacijom,a i o tome sam pricao toliko puta(Cavi,Inijesta,ma znate sve)

Danas procitah Mesi je najbolji svih vremena,a Zidan je fudbal,ali Pele,dje je Pele,stric mi i danas govori da nikad nesto tako nije gledao...

Farfan
04.10.2011, 01:38
U najjačoj čekoj generaciji ikada (Peter Kouba, Ludek Mikloško, Mirslva Kadlec, Tomaš Repka, Jirži Nemec, Partik Berger, Vladimir Šmicer, Karel Poborski, Pavel Nedved, Radek Bejbl, Vratislav Lokovec, Pavel Kuka) mi je bio posebno drag jedan igrač. Upamtio sam kao 10 klinac njegovo sjajno lobovanje Vitora Baie (drugarice iz osnovne su llistom balavile ukoliko bi ga videle u "Tempu":lud:, bilo u članku, bilo na posteru:hah:). Karel Poborski. To je, valjda najlepši gol na EP 1996.

http://www.apasport.az/photo/karel_poborski-m.jpg

Poborski je po svršteku Evrpskog prvenstva 1996. godine u Engleskoj došao da po desnom boku zameni čuvenog Rusa Andreja Kančeljkisa. Mančester se nalazio u prelazoj fazi, još punom snagom na scenu nisu stupile "bebe" Dejvid Bekam, Niki Bat, Fil Nevil, Geri Nevil,Pol Skols...tako da se Ferguson opredelio za Čeha dok Bekam još ne stasa u moćno desno krilo. Poborski se nije snašao u Premijer ligi.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTHR4biXMn_R5wUQzMKGUgwSe78Jf-DDJ6_48Tai4byYNABuykGtvehS5K

Tipično desno krilo nepojmljive brzine i prodornosti.

U dresu Lacija je svojim golovima oteo titulu Ektoru Kuperu i Interu 2002. godine.

http://www.czechsoccernet.cz/obrazky/postcards/Poborsky-LazioRoma.JPG

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 01:46
Ne volim Romu pa samim tim ni njihove igrace ali mi je Montela uvijek bio simpaticniji od Delvekija :D
Gabrijel Omara covjek ne moze da ne postuje s druge strane i da mu se divi!

vladane, da si bio ikad u rimu vidio bi sta je roma. POJAM. i sigurno bi ti bili bar dragi. a marco delvecchio je uz tottija najveca legenda rome od 1995.

Upamtio sam kao 10 klinac njegovo sjajno lobovanje Vitora Baie (drugarice iz osnovne su llistom balavile ukoliko bi ga videle u "Tempu":lud:, bilo u članku, bilo na posteru:hah:). Karel Poborski. To je, valjda najlepši gol na EP 1996.

sukerov je ipak bolji a i gascoigneov je odlican. karelov gol je odlican, meni je tad isto bio kralj, steta sto nije napravio pravu karijeru. kao berger, ili bejbl recimo. a kuka je bio najveca legenda.

http://www.youtube.com/watch?v=7ktd-M-Vtdw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=g0NT6aUwN8c

http://www.youtube.com/watch?v=pimwFJYG1E8

S-Nash
04.10.2011, 02:41
Najbolji narkoman medju fudbalerima,to potpisujem,ovo ostalo on za mene nikad nece biti(ovo je vrlo bitno,to je samo moje misljenje:D),on je koristio nesto sto je zabranjeno,nesto sto mu pomaze i to nije fer,meni je Mesi vec bolji,on nema tu snagu i prodornost ali ima bolju promjenu pravca i vecu lucidnost,s tim sto mu fale rezultati sa reprezentacijom,a i o tome sam pricao toliko puta(Cavi,Inijesta,ma znate sve)

Danas procitah Mesi je najbolji svih vremena,a Zidan je fudbal,ali Pele,dje je Pele,stric mi i danas govori da nikad nesto tako nije gledao...

On je to koristio kasnije, a do tada je vec izdominirao. A upravo je suprotno, Mesi nema njegovu lucidnost. Ima je Leo ali ne u toj meri. El Pibe se prvo oslanjao na fudbalsko znanje pa onda na fizicke atribute. Kod Lea i svih novih superstarova je obrnuto, danas se jos na skill oslanjaju pojedini igraci '80 godiste i stariji. Fudbal nije na nivou na kom je nekad bio, a to je zbog prevelike profesionalnosti kod pojedinih majstora(kod Lea na primer, nikad se ne sprda iako moze) a ta profesionalnost je dosla zbog para.

A i sam si rekao da nisi dovoljno gledao Maradonu. Ja imam gomilu snimaka njegovih gde sam gledao cele utakmice i zato ovo znam. A i na klipovima se vidi lucidnost.

Sto se Mesija tice, nemoguce je za sada bilo da on bilo sta uradi sa reprezentacijom zbog raznih okolnosti. Samo me zanima gde je taj Cavi bio sa 24 godine i sta je osvojio? Uostalom, to je igrac koji nikad, ali nikad nije napravio razliku kad je Barsa igrala egal sa nekim u nekom velikom mecu. Znao je samo dobro da odigra kad su dominantni i kad svi zivi dobro igraju, cak i igraci kao sto su Buskec i Pedro. Iniesta je druga prica, bolji igrac od Cavija i kompletniji ali nijednog sa Leom ne treba porediti. Lea treba pljuvati kad bude imao 34 ako ne bude nista uradio. Za sada jos ne jer prosto nije mogao zbog raznih stvari.

Farfan
04.10.2011, 02:50
sukerov je ipak bolji a i gascoigneov je odlican. karelov gol je odlican, meni je tad isto bio kralj, steta sto nije napravio pravu karijeru. kao berger, ili bejbl recimo. a kuka je bio najveca legenda.

http://www.youtube.com/watch?v=7ktd-M-Vtdw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=g0NT6aUwN8c

Ih, šta uradi Ludi Gaza od vizuelno upadljivog škotskog štopera Kolina Hendrija.: Хах:

http://4.bp.blogspot.com/_mhDNTdXCVzQ/TJZFQsexWWI/AAAAAAAAAAk/PZPF_WdyjD0/s1600/SNA2009HENDRY_380_1009095a.jpg

Ovaj Šukerov gol je takođe fantastičan, gol - odraz magije; gol - odraz tehničke superiornosti i šuterske lucidnosti.

Vi ste ispali u 1/4 finalu od budućeg šampiona Nemačke, znam da je bilo frke sa sudijom.

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 10:15
Ih, šta uradi Ludi Gaza od vizuelno upadljivog škotskog štopera Kolina Hendrija.: Хах:

http://4.bp.blogspot.com/_mhDNTdXCVzQ/TJZFQsexWWI/AAAAAAAAAAk/PZPF_WdyjD0/s1600/SNA2009HENDRY_380_1009095a.jpg

Ovaj Šukerov gol je takođe fantastičan, gol - odraz magije; gol - odraz tehničke superiornosti i šuterske lucidnosti.

Vi ste ispali u 1/4 finalu od budućeg šampiona Nemačke, znam da je bilo frke sa sudijom.
da odmah na pocetku je morao iskljuciti klinsmanna a njhovi drugi gol ponistiti zbog ocitog faula asistenta babela nad nekim (mozda jerkanom). stimac je sa pravom iskljucen oko 50. minute. i gol su nam dali iz penala, cistog.
da je ovaj iskljucen na startu i da im je ponisten gol mi bi ih dobili.

gaza ga je bas ponizio a colin je bio glavni skotski igrac i kapetan, dobar igrac. bio je nezamjenjiv u blackburnovu pohodu na titulu 1995. veliko iznenađenje je to bilo. niti jedan manji klub u u engleskoj to nije uspio u zadnjih 20 godina.

Il Capitano
04.10.2011, 11:27
Nedved je bio fantastičan fudbaler. Mogao je da nosi 3 igrača na ledjima i da postigne gol. Sa Laciom je u onoj sjajnoj generaciji (Veron, Mihajlović, Simeone, Salas, Negro itd.) bio fenomenalan i uzeli su titulu 2000. godine. Onda posle u Juventusu isto sjajan.

Ali pogledajte šta mu je uradio Kafu, meč Roma-Lacio. Neverovatni Kafu :D Uvek je Brazil imao odlične bekove!

http://www.youtube.com/watch?v=HrK4a8WVP88

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 14:46
Nedved je bio fantastičan fudbaler. Mogao je da nosi 3 igrača na ledjima i da postigne gol. Sa Laciom je u onoj sjajnoj generaciji (Veron, Mihajlović, Simeone, Salas, Negro itd.) bio fenomenalan i uzeli su titulu 2000. godine. Onda posle u Juventusu isto sjajan.

Ali pogledajte šta mu je uradio Kafu, meč Roma-Lacio. Neverovatni Kafu :D Uvek je Brazil imao odlične bekove!

http://www.youtube.com/watch?v=HrK4a8WVP88

nedved je bio najbolji u toj ceskoj generaciji a i cafu je bio najbolji desni bek svijeta, kapetan svjetskih sampiona, brazila

Farfan
04.10.2011, 14:56
Protiv koga je Raul Gonzales Blanko postigao debitantski gol za Šapaniju? Kada i gde?:D

@ajmoooooooo!!!

Kolin Hendri je u dresu Blekburna sa Širerom osvojio Premijer ligu 1995.

http://www.sporting-heroes.net/files_football/HENDRY_Colin_19960823_SF_R.jpg

Markos Evanđelista Kafu je, možda, jedini igrač koji je igrao u tri uzastopna finala Svetskog prvenstva (1994. u SAD, 1998. u Francuskoj, 2002. u Japanu i Južnoj Koreji).

Roberto Karlos-Kafu najbolji bekovski tandem svih vremena.

manda
04.10.2011, 14:58
Fantastican je Kafu bio,takvog znalca na toj pociji vise nema,svi sada idu na snagu i brziju,nema vise majstora,koji je tehnikom maltretirao tudje odbrane,to je bio Brazilac pravi,Cafu je cuda cinio i u poznim godina,divota ga je bilo gledati.:wthy:

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 15:18
Fantastican je Kafu bio,takvog znalca na toj pociji vise nema,svi sada idu na snagu i brziju,nema vise majstora,koji je tehnikom maltretirao tudje odbrane,to je bio Brazilac pravi,Cafu je cuda cinio i u poznim godina,divota ga je bilo gledati.:wthy:

pa nije bas tako. cafu-u je glavna snaga bila bas brzina i silina. ali imao je on i veliko znanje.

@farfan

shearer im je bio glavni igrac, tad je on "eksplodirao".
slazem se da je to bio najbolji bekovski par.

Farfan
04.10.2011, 15:22
24.04.1996 19:48h (poluvreme)

Razgovor Slobodana Miloševića sa Goranom Milinovićem u kojem komentarišu fudbalsku utakmicu jugoslovenske reprezentacije. Posle ukidanja sankcija, jugoslovenska reprezentacija zaigrala je prvu zvaničnu međunarodnu utakmicu posle dugo vremena, s reprezentacijom Farskih Ostrva. Posle 3:0 u prvom poluvremenu, Milošević je već spreman da uputi čestitku fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije za "trijumfalan povratak na međunarodnu scenu"...

Milošević: Zdravo, Gorane. Je l' gledaš utakmicu?

Milinović: A vi ste predsedniče! Nisam vam prepoznao glas. Gledam baš i uživam.

Milošević: E, ne znam da l' da im pošaljem jedan telegram.

Milinović: Kada?

Milošević: Pa kad završi utakmica, mislim, brate.

Milinović: To bi bilo dobro.

Milošević: Ovo je trijumfalan povratak na međunarodnu scenu.

Milinović: To bi bilo idealno.

Milošević: Napiši ovako nešto; srdačno vam čestitam, svim članovima reprezentacije, čestitam trijumfalan povratak na međunarodnu scenu. Ne znam da l' još nešto, il' ništa više. Ako ti nešto bolje smisliš, ti mi javi, pa ćemo...

Milinović: Verovatno ću i ja isto to, evo da vam kažem. Hoćete li da Vas okrenem kad završi?

Milošević: Može.

Milinović: Može.

Milošević: I možeš odma' da pustiš kad se dogovorimo, a sad napiši dok je poluvreme.

Milinović: Da upravo sam na to i mislio. Evo sad ću.

Milošević: Ja mislim da im čestitamo. Je l'?

Milinović: To je lepo baš. To će biti jedan fini...

Milošević: Je l' to je jedan trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu.

Milinović: A verujem da će biti još koji gol inače.

Milošević: Pa tri gola u prvom poluvremenu, mislim, to je ovako trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu koji nema samo aktuelan, već i simboličan značaj posle ovog prekida, ali ne znam...da ne elaboriram.

Milinović: Dobro.

Milošević: Da tako samo kažem "Srdačno vam čestitam trijumfalan povratak na međunarodnu sportsku scenu"?

Milinović: Da! Baš samo tu rečenicu i biće dovoljno.

Milošević: Da, da.

Milinović: Evo, kad se završi utakmica, ja bi' Vam javio. 'Ste tamo?

Milošević: Jesam, jesam, OK.

Milinović: Dobro. Okrenuću Vas čim se završi utakmica.

Milošević: Važi.

Milinović: Važi, predsedniče.

24.04. 1996 20:55h (kraj utakmice)

Ali se stvari u drugom poluvremenu i nisu razvvijale baš najpovoljnije...Na kraju Milošević i Milinović ipak sastavljaju tekst čestitke jugoslovenskim fudbalerima za "povratak na međunarodnu scenu". Ovog puta, silom (ne)prilika, izostala je reč "trijumfalan".

Milinović: ...predsedniče.

Milošević: Ma jebo im pas mater, kako su drugo poluvreme...k'o s dve leve noge...Nisam hteo više da gledam.

Milinović: Oslabili su značajno.

Milošević: Je l' ostalo 3:1?

Milinović: 3:1.

Milošević: Dobro, mislim šta je tu je, ali...

Milinović: Dobro, pobeda je pobeda.

Milošević: Pobeda, i to gromoglasna pobeda, nego je gre'ota bilo kako su počeli da...

Milinović: I ja sam mislio, napuniće im mrežu.

Milošević: Da. Ma...nema veze.

Milinović: Da ne šaljem ništa?

Milošević: Ma pošalji. Pobedili su...

Milinović: Da kažem ovako...

Milošević: Šta si napisao?

Milinović: "Srdačno vam čestitam povratak na međunarodnu fudbalsku scenu sa željom za nove pobede u takmičenjima koja vas očekuju, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje".

Milošević: Samo dodaj, kaži prvo, prvo treba da kažeš: "Srdačno vam čestitamo pobedu", je l' tako?

Milinović: Ja bih samo ovako u jednoj...

Milošević: Kako si napisao? Pročitaj.

Milinović: Ja mislim da je dobro. Znači, "Fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije: Srdačno vam čestitam uspešan povratak na međunarodnu scenu..."

Milošević: Ne, prvo kaži: "Srdačno vam čestitam pobedu".

Milinović: Dobro, "Srdačno vam čestitam pobedu". Onda moram još da kažem "večerašnju pobedu". 'Oćete tako?

Milošević: Da. "Srdačno vam čestitam večerašnju pobedu". Ne treba večerašnju. "Srdačno vam čestitam pobedu".

Milinović: 'Oćete da kažete u susretu fudba...(?), ništa više? "Srdačno vam čestitam pobedu i uspešan povratak na međunarodnu fudbalsku scenu, sa željom za nove uspehe u takmičenjima koja vas očekuju, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje"

Milošević: Može, može. Pusti to tako.

Milinović: Može, je l'?

Milošević: Može, naravno.

Milinović: "Srdačno vam čestitam..."

Milošević: Samo ne znam da l' da metnemo i dalje "uspešno". Treba da kažemo "fudbalske reprezentacije Jugoslavije", da ubacimo na adekvatno mesto "fudbalske reprezentacije Jugoslavije". "I dalje uspehe fudbalske reprezentacije Jugoslavije". Ne znam gde bi pasovalo, pošto nemam tekst pred sobom.

Milinović: Znate zašto? Pošto ide drugom licu, znači "srdačno vam".

Milošević: Dobro, 'ajde, nek' ostane tako kako si ti napisao. Odlično!

Milinović: Ja mislim da je dobro. "Srdačno vam čestitam pobedu i uspešan povratak na međunarodnu fudbalsku scenu, sa željom za nove uspehe u takmičenjima" koja mogu da kažem "očekuju fudbalsku reprezentaciju Jugoslavije, i dalju sportsku afirmaciju naše zemlje".

Milošević: Ne treba, ne treba, nakalemljeno je fudbalskoj, "koja vas očekuju", jest'. "I dalju sportsku afirmaciju"...

Milinović: ..."koja vas očekuju i dalju sportsku"...

Milošević: Kako si napisao...kako si napisao..A već je i naslov "Fudalskoj reprezentaciji Jugoslavije".

Milinović: Da, ali kad oni budu čitali oni će reći "Predsednik Republike, Slobodan Milošević, uputio je fudbalskoj reprezentaciji Jugoslavije telegram..."

Milošević: "...telegram u kome se kaže..."

Milinović: "..u kome se kaže...", pa onda...

Milošević: Važi.

Milinović: Važi, predsedniče.

Milošević: Važi, ćao!

Milinović: Ćao, prijatno!

Milošević: Pošalji im to sad.

Milinović: Evo, odmah.

Milošević: Nemoj da daš novinama, a da njima ne pošalješ.

Milinović: Ne, ne, njima ću morati, ne brinite, pošto nemam sad mašinu da kucam njima ću da pročitam, tamo kod Cvetkovića, u kancelariji.

Milošević: A je l' Cvele tamo ovaj?

Milinović: Pa to je odigrano na zvezdinom stadionu. Oni su u kancelariji.

Milošević: Da, da, dobro.

Milinović: Ima ona njegova saradnica koja će da primi telegram.

Milošević: Dobro. Važi.

Milinović: Da, da.

Milošević: 'Ajd!

Milinović: Ne brini.

Milošević: Ćao!

Milinović: Prijatno!

: Хах:: Хах:: Хах:

Državni vrh postupno utvrđuje najadekvatniji način za iskazivanje jedne rečenice gde se čestita "povratak" našoj reprezentaciji i to protiv ribara amatera.: Д NASA se manje femkala pre polaska na Mesec nego oni pri sastavljanju telegrama sajednom-dve rečenice.: Хах:

Prvi zvanični, takmičarski meč fudbalska reprezentacija Savezne Republike Jugoslavije je odigrala 24. aprila 1996. godine protiv Farskih Ostrva u sklopu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 1998. godine u Francuskoj. Tada sam prvi put gledao reprzentaciju uživo.

Jugoslavija - Farska Ostrva 3:1 (Dejan Savićević 2 gola, Savo Milošević - ne znam ko je dao gol za Farane)

http://www.youtube.com/watch?v=U26ZWvZMK7s&feature=player_embedded

Španija
Jugoslavija
---------------------
Češka Republika
Slovačka
Malta
Farska Ostrva

Farfan
04.10.2011, 15:25
da odmah na pocetku je morao iskljuciti klinsmanna a njhovi drugi gol ponistiti zbog ocitog faula asistenta babela nad nekim (mozda jerkanom). stimac je sa pravom iskljucen oko 50. minute. i gol su nam dali iz penala, cistog.
da je ovaj iskljucen na startu i da im je ponisten gol mi bi ih dobili.

gaza ga je bas ponizio a colin je bio glavni skotski igrac i kapetan, dobar igrac. bio je nezamjenjiv u blackburnovu pohodu na titulu 1995. veliko iznenađenje je to bilo. niti jedan manji klub u u engleskoj to nije uspio u zadnjih 20 godina.

Šta misliš ko je bio najskuplji strani igrač u istoriji Premijer lige 1996. godine?:sd:

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 15:38
@ farfan

jebe lud zbunjenog
jel to bora cvetkovic, "lane s korane" ive tomica?

Duka
04.10.2011, 15:54
izvini 'ajmoooooo' ...ali da citiras toliki njegov post zbog dvije recenice,potpuno neuredno,ne zamjeri!

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 15:55
Šta misliš ko je bio najskuplji strani igrač u istoriji Premijer lige 1996. godine?:sd:

shearer :Dje presao u newcastle, sjecam se toga.
je, raul je zabio protiv jugoslavije :D

izvini 'ajmoooooo' ...ali da citiras toliki njegov post zbog dvije recenice,potpuno neuredno,ne zamjeri!

to sam i ja pomislio. hvala, ispravljeno.

Farfan
04.10.2011, 16:10
@Krle sećaš se te utakmice?

Jugoslavija - Farska Ostrva 3:1 (Dejan Savićević 2 gola, Savo Milošević)

Jugoslavija - Češka Repubilika 1:0 (Predrag Mijatović)

Španija - Jugoslavija 2:0 (20godišnji Raul postiže na "Mestalji" debitantski gol, Gvardiola povećava na 2:0 sa penala)

Jugoslavija - Slovačka 2:0 (Dejan Savićević, Predrag Mijatović)

Jugoslavija - Malta 6:0 (Dejan Savićević 2 gola, Predrag Mijatović, Dragan Stojković Piksi, Savo Milošević, autogol)

Češka Republika - Jugoslavija 1:2 (Predrag Mijatović, Savo Milošević)

Slovačka - Jugoslavija 1:1 (Sniša Mihajlović)

Malta - Jugoslavija 0:5 (Siniša Mihalović, Savo Milošević, Dejan Savićević, Vladimir Jugović, Predrag Mijatović)

Farska Ostrva - Jugoslavija 1:8 (Savo Milošević 3 gola, Slaviša Jokanović 2 gola, Vladimir Jugović, Dragan Stojković Piksi, Predrag Mijatović)

Jugoslavija - Španija 1:1 (Predrag Mijatović)

baraž

Mađarska - Jugoslavija 1:7 (Branko Brnović, Miroslav Đukić, Savo Milošević, Dejan Savićević, Predrag Mijatović 3 gola)

Jugoslavija - Mađarska 5:0 (Savo Milošević, Predrag Mijatović 4 gola)

Lista strelaca u kvalifikacijama za SP 1998. u Francuskoj

14 golova - Predrag Mijatović

9 golova - Savo Milošević

7 golova - Dejan Savićević

2 gola - Vladimir Jugović, Dragan Stojković Piksi, Siniša Mihajlović, Slaviša Jokanović

1 gol - Branko Brnović, Miroslav Đuković

manda
04.10.2011, 16:13
pa nije bas tako. cafu-u je glavna snaga bila bas brzina i silina. ali imao je on i veliko znanje.

Pa bila je,ali je imao tehniku,sto ga je izdvajalo.

Farfan
04.10.2011, 16:20
shearer :Dje presao u newcastle, sjecam se toga.
je, raul je zabio protiv jugoslavije :D

to sam i ja pomislio. hvala, ispravljeno.

Širer je domaći igrač.

Jedno vreme najskuplji strani igrač u istoriji engleskog klupskog fudbala je bio Saša Ćurčić. Iz Boltona je prešao u Aston Vilu za 4,6 miliona funti. Tamo su ga "dočekali" večno pijani Pol Merson, hiroviti Sten Kolimor, Ugo Ehiog, Mark Bosnić (nije se skidao sa vutre), mirni Garet Saugejt, ekcentrični Dion Dablin, Džulijam Jokaim iDvajt Jork.

Partizan

http://3.bp.blogspot.com/-uxQNF9Ndfe4/Tkeb57jiyZI/AAAAAAAABcs/UoOARcTpsfg/s1600/Sasa+Curcic.jpg

Bolton

http://shop.sportsworldcards.com/ekmps/shops/sportsworld/images/bolton-wanderers-sasa-curcic-1995-96-subbuteo-squads-fa-premier-league-football-trading-card-10137-p.jpg

Aston Vila

http://www.sporting-heroes.net/files_football/CURCIC_Sasa_19970125_GH_L.jpg

Kristal Palas

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/1999/03/29/images/Vucko2.JPG

Il Capitano
04.10.2011, 17:50
@Krle sećaš se te utakmice?

Nisam ništa znao za tu utakmicu ali mi je zanimljiv onaj razgovor... xD

A gledao sam na YT baraž mečeve protiv Mađara. Otkidali smo ih samo tako, 12:1 u 2 utakmice!!! Od tih 12, Mijatović dao 7!

Odlični highlights-i:

http://www.youtube.com/watch?v=NcCEqSXbRwA

http://www.youtube.com/watch?v=jnRjIxi1Mxs&feature=related

Farfan
04.10.2011, 18:09
Ovo je nalepršavija akcija reprezentacije. Piksi daje preciznu dubinsku loptu Mijatu koji odigrava magičan, neponovljiv dupli pas sa Jugoićem, izbija "oči u oči " sa Kuobom, šmekerski potkopova loptu i postže pobedonosni gol. Savladan je sveži vicešampion Evrope.

Saša Ćurčić je ušao u 2. poluvremenu, imao je jednu stopostotnu šanse, na kraju je sve uprskao. Imam ovu tekmu na disku.

http://www.youtube.com/watch?v=PJx9FGqvvBQ

:wthy:

ajmooooooo!!!
04.10.2011, 19:04
Širer je domaći igrač.

Jedno vreme najskuplji strani igrač u istoriji engleskog klupskog fudbala je bio Saša Ćurčić. Iz Boltona je prešao u Aston Vilu za 4,6 miliona funti. Tamo su ga "dočekali" večno pijani Pol Merson, hiroviti Sten Kolimor, Ugo Ehiog, Mark Bosnić (nije se skidao sa vutre), mirni Garet Saugejt, ekcentrični Dion Dablin, Džulijam Jokaim iDvajt Jork.

nisam dobro procitao.

bosnic je bio na koki, ne sjecam se za vutru.

S-Nash
05.10.2011, 01:16
Krstajić: Andersona bih ponovo doveo!

Sportski direktor Partizana smatra da nije bilo grešaka u prelaznom roku. Mladen: Sve novajlije su me zadovoljile. Da mogu ponovo da ih biram nikog ne bih izostavio

ŠAMPION se digao iz nokdauna, stao na noge, ali da bi odbranio tron moraće ponovo da uhvati onaj pravi ritam plesa po fudbalskom ringu i počne da zadaje udarce u serijama.

Sportski direktor Partizana Mladen Krstajić hvali trenera Stanojevića i igrače za upornost, i to u kriznim vremenima kad su istrpeli sve kritike i udarce, neke čak i ispod pojasa.

- Eliminacija od Genka, pa Šamroka, potpuno su srozali samopouzdanje igrača, uz činjenicu da imamo 15 novih fudbalera i da su neki još u fazi prilagođavanja. Partije nisu onakve kakve smo prikazivali i kakvima težimo. A, opet igra i samopouzdanje se vraćaju samo pobedama, fudbaleri lakše ulaze u formu uz dobre rezultate. Imamo i peh da u pauzi, kad možemo da uigravamo ekipu, ostanemo bez 11 reprezentativaca - ističe u uvodu Krstajić.

Dosadašnji deo sezone protekao je u krajnostima, enigmama, a najveća među njima je Anderson Markes. Brazilac je stigao za 400.000 dolara pred meč sa Genkom da iz aviona uđe na teren, a do oktobra nije stigao ni do protokola!

Da li je ložu pokidao na prvom treningu ili je došao povređen ostaće još neko vreme nejasno. Ipak, već mesec dana je potpuno zdrav, kondiciono spreman, a opet je najplaćeniji posmatrač.

- Anderson sada jednostavno nema mesta u timu! Mora da čeka šansu, jer Rnić i Ivanov igraju odlično, tu je i Stanković. Teško je uigrati odbranu i kad smo to već uradili nema mesta rotacijama u periodu teških mečeva kada ne smeš da izgubiš. Dečko se povredio, pa se sad oporavio i dobiće šansu kad je zasluži. Mi smo sebi omogućili luksuz da imako dva kompletna tima, ispadanjem iz Evrope nema prostora da svi igraju. Anderson i Eduardo još imaju problem adaptacije, verovatno bi im lakše bilo da su sami došli, a ne da je 15 novih igrača. Znam ja kako je to, stigao sam iz Kikinde u Humsku, prvo morao da naučim da hodam po Beogradu, a onda sve drugo... Međutim, oni imaju kvalitet za Partizan, profesionalci su od glave do pete i na njima klub neće izgubiti ni dinar. I Tomiću je trebalo dve godine da pronađe sebe i zaigra na nivou od prvih šest meseci. A, i on može bolje.

Svi igrači u Partizanu, uključujući novajlije, zaslužuju da nose dres kluba, uverava Krstajić.

- Sve novajlije su me zadovoljile. Da mogu ponovo da ih biram nikog ne bih izostavio. Sve bi ih opet doveo jer svi oni imaju kvalitet za Partizan. Oni mogu daleko više, ali plaćamo cenu velikim promenama, činjenici da se tim ne stvara preko noći. Zato za decembar ne planiramo da dovodimo strance, možda ćemo kupiti ili kaparisati nekog od mlađih igrača koje pratimo kako bismo se pripremili za leto. Prodaćemo neke igrače, ali nećemo dirati fizionomiju ekipe.

Crno-beli u sredu od 15.00 časova igraju prijateljski meč sa Slavijom u Kovačici.

RAZGOVORI SA ILIĆEM I VUKIĆEM
ZVONIMIRU Vukiću ugovor ističe u januaru, Saši Iliću u junu...

- Sale i Zvone su igrači od kojih zavisi kvalitet igre iako u ovom trenutku ne igraju na svom nivou. Oni su legende kluba i kao što smo i do sada radili, sešćemo za sto i razgovarati o budućnosti. Njih dvojica sigurno mogu da igraju još dve-tri godine, videćemo kakvi su im planovi - rekao je Krstajić.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:347822-Krstajic-Andersona-bih-ponovo-doveo

Farfan
05.10.2011, 13:27
Oleguer Presas, ekstremni katalonski nacionalista i bivši odbrambeni fudbaler Barselone, je javno pružao podršku krvavim akcijama ETE koje su se neretko završavale pogibijom velikog broja civila.

Godinama je svojim bezdušnim izjavama šokirao je celu Španiju. Poručivao Kataloncima da se ugledaju na Baske tražeći od njih "da se udruže sa baskijskom braćom da bi se što pre oslobodili španske okupatorske čizme". I sami Katalonci su bili zgroženi njegovom spremnoću da podrži svaki teroristički akt protiv nedužnih civila. Čak je poveden krivični postupak protiv njega. Kad je zagustilo, šmugnuo je u Holandiju, u Ajaks.

http://blocs.mesvilaweb.cat/media/b2xlZ3Vlcg==_38916_6369_1.jpg

NebojsaNS
05.10.2011, 14:32
Vignjević u Radu: Ni kod kuće vas ne trpe...

...ukoliko nema rezultata... Tim rečima je Nebojša Vignjević najavio svoj povratak na Banjicu. Ugovor do kraja sezone.

Nebojša Vignjević ponovo je na klupi Rada. On se nedavno rastao sa Hajdukom uprkos uspešnom startu sezone. Kuljane je doveo do prvog mesta na tabeli, a onda su usledili porazi od "večitih".

Vignjević je potpisao ugovor do kraja sledeće sezone, a novi trener Rada i finansijer kluba Ranko Stojić istakli su da žele da se ta saradnja produži i posle isteka ugovora.

Na Banjicu se vratio posle četiri godine, jer je 2007. vodio ekipu mesec dana, a sada je potpisao ugovor do kraja sezone.

"Ni u rođenoj kući vas neće, zbog toga što ste njihovi, trpeti ukoliko ne bude rezultata. Atmosfera je pozitivna i imamo sve uslove da ostvarimo zajedničke ambicije. Želim ljudima u klubu da se revanširam na najbolji mogući način zbog ukazane šanse", poručio je Vignjević.

I novi-stari trener i prvi čovek kluba Ranko Stojić izrazili su želju da se saradnja nastavi i po završetku sezone.

"Većinu igrača poznajem, sa nekima sam radio u mladoj reprezentaciji neke sam upoznao u mlađim kategorijama. Napraviću odličnu saradnju sa svima. Igrački kadar je vrlo kvalitetan, ima dosta mladih igrača. Velika obaveza je da izvučem kvalitet iz tih igrača i što pre da dođemo do igre i rezultata koje svi očekuju", dodao je Vignjević.

On je na Banjici nasledio Slavka Petrovića, koji je (ponovo) prezuzeo čačanski Borac.

Pomoćnik Vignjeviću biće doskorašnji sportski direktor Rada Zoran Čampara.

Ranko Stojić očekuje da klub u narednom periodu stvori dobar imidž i pozitivne rezultate.

"Ovo je jedan od važnijih momenata, jer sledi stvaranje dobrog imidža i rezultata. Vignjević je kao i mi mlad, ambiciozan, vredan i što je za naš klub najvažnije perfekcionista. Nadam se da će Nebojša ostati dugo u klubu", rekao je Ranko Stojić.

On je istakao da su ambicije Rada velike i da očekuje da rezultati budu sve bolji.

"Svi zajedno ćemo napraviti jedan vrlo ozbiljan tim koji će doprineti da rezultati budu što bolji. Želimo da klub ide prema nivou kom smo krenuli pre dve-tri godine", kazao je Stojić.

Vignjević je sa Rudarom iz Pljevalja u Crnoj Gori osvojio titulu i Kup, a bio je proglašen i za trenera godine.

Vignjević ima 43 godine, a igrački se afirmisao upravo u Radu. Rad je trenutno na osmom mestu Super lige Srbije sa devet bodova iz sedam kola.

Javor je pronašao naslednika Vladanu Milojeviću. Ivanjičane će voditi Aleksandar Janjić, doskorašnji strateg Bežanije, prenosi "Sportski Žurnal".

Janjić je u karijeri bio i trener Rada.

http://www.mondo.rs/s219697/Sport/Fudbal/Vignjevic_u_Radu-_Ni_kod_kuce_vas_ne_trpe.html

Farfan
05.10.2011, 18:04
Par pitanja, nisu preteška.

1) Koja četiri stranca su igrala za fudbalsku reprezentaciju Španije u poslednjih 15 godina?

2) Nabrojte sve srpske fudbalere koji su igrali u engleskim klubovima od 1995. do 2011. (ime kluba, crtica, igrač(i))

3) Tokom bombardovanja Srbije Hrvatska i Makedonija su igrale kvalifikacionu utakmicu u Skoplju. Rezultat? Strelac za Makedoniju? Šta je strelac gola izjavio kroz suze na konferenciji za štampu?

4) Koliko je Ronaldo (Zuba) tokom karijere uzeo nacionalnih titula prvaka?

5) Dve velike nade engleskog fudbala su propale krajem 90tih i početkom 2000tih. Obojica su napadači. Oni su?

6) Najlucidniji, najkreativniji, najinteligentiji igrač Intrea zadnjih 12tak godina (stalno je kuburio sa krhom fizičkom građom i lošom fizičkom spremom)?

7) Da li je Milinko Pnatić bio svojevremno najbolji strelac jednog takmičenja? Ako jeste, o kojem takmičenju se radi?

8) Koliko novca je Parma 2000. izdvojila za Savu Miloševića?

9) Koji igrač je uspeo da promaši tir penala u toku regularnih 90 minuta? Na kom takmičenju se to desilo, i o kojoj se utakmici radilo?

10) Koji igrač je morao da okonča karijeru posle prebrutalnog strata Roja Kina, i šta je još specifično za taj događaj?

S-Nash
05.10.2011, 19:00
1. ne znam

2. Celsi - Slavisa Jokanovic, Bane Ivanovic, Nemanja Matic, Slobodan Rajkovic
Mancester J. - Nemanja Vidic, Zoran Tosic, Bojan Djordjic
Liverpul - Milan Jovanovic
Mancester Siti - Aleksandar Kolarov
Aston Vila - Savo Milosevic
Vulvsi - Nenad Milijas
Birmingem - Nikola Zigic
Blekburn - Radosav Petrovic
Totenhem - Goran Bunjevcevic
Sefild Ved. - Darko Kovacevic (ovih sam se setio, ne mogu da se setim ima li jos ko)

3. Bilo je 1:1, strelac Hristov, ne znam sta je izjavio, bio sam bas mali.

4. Uzeo je Campeonato Mineiro sa Kruzeirom, Primeru 2003 sa Realom i Paulistu 2009 sa Korintijansom

5. Liam Melor bi trebalo da je jedna od njih posto je mnogo obecavao, a ima ih vise.

6. Alvaro Rekoba

7. Bio je najbolji strelac LS 1997.

8. 25 miliona eura

9. U mecu Argentina-Kolumbija na Kopi 1999 je Martin Palermo promasio 3 penala.

10. Alf Inge Haland je igrac koji je okoncao karijeru a ne znam sta je jos specificno.

Baron von Eric
05.10.2011, 19:04
10) Koji igrač je morao da okonča karijeru posle prebrutalnog strata Roja Kina, i šta je još specifično za taj događaj?

Verovatno mislis na Alfinge Holanda. 1997 Holand je igrao za Lids, Kin se povredio na toj utakmici (upravo nekim neuspelim startom na Holandu) i odsustvovao skoro cele sezone. Na utakmici Holand mu se uneo u facu i napao ga da je glumio povredu kako ne bi dobio karton. 2001, Mancesterski derbi, Holand u dresu Sitija. Ostalo je kako kazu istorija. U svojoj autobiografiji kaze sledece:"I'd waited long enough. I fucking hit him hard. The ball was there (I think). Take that you cunt. And don't ever stand over me sneering about fake injuries".

Jbg, nema zajebavanja sa prljavim Ircem. Ni Vijera nije bio bas najmirniji pored njega.

3074

3075

Farfan
05.10.2011, 19:15
Stiv Neš u potpunosti odgovorio na tri pitanja (ima dosta polovično odrađenih).

Kralj Erik tačno odgovorio na deseto pitanje.

Dakle, ostalo je još šest pitanja.

Duka
05.10.2011, 19:41
da dodam...na drugo pitanje; i Sasa Curcic::)96' Aston Villa
na peto Owen i MCmanaman hm:hm:

Farfan
05.10.2011, 19:48
da dodam...na drugo pitanje; i Sasa Curcic::)96' Aston Villa
na peto Owen i MCmanaman hm:hm:

Oven ima zavidnu karijeru. Mogao je više ali ovo što je postigao je vredno pažnje.

Mekmanaman nije napadač

Duka
05.10.2011, 19:50
Oven ima zavidnu karijeru. Mogao je više ali ovo što je postigao je vredno pažnje.

Mekmanaman nije napadač
da nije,ali bas je bio BUM i posra' se na karijeru...

danijelkr
05.10.2011, 23:53
Njemci su uzimali doping sredstva na SP 1966.

http://www.dnevniavaz.ba/thumbnail.php?file=septembar2011/svabe_286172275.jpg&size=article_medium

Historičari otkrili da su Nijemci uzimali efedrin na SP 1966.
Historičari sa Humbolt univerziteta u Berlinu otkrili su danas pismo u kojem se navodi da postoji sumnja da su trojica fudbalera Njemačke na Svjetskom prvenstvu 1966. godine koristila doping sredstva.
U pismu tadašnjeg predsjednika medicinske komisije Svjetske fudbalske federacije (FIFA) Mihaila Andrejevića predsjedniku njemačkog atletskog saveza Maksu Dancu, navodi se da su kod igrača pronađeni manji tragovi lijeka na bazi zabranjene supstance efedrina.
Imena tih njemačkih fudbalera se ne navode u pomenutom pismu. Efedrin se nalazi u velikom broju lijekova koji pomažu u lječenju prehlada, ali je i tada bio na listi zabranjenih supstanci u FIFA. Njemačka je na SP 1966. godine izgubila u finalu od domaćina Engleske sa 4:2.

danijelkr
06.10.2011, 20:41
ne vjerujem da ce torcida ici na tu utakmicu a i da idu ne bi bilo nereda. ne pali se torcida na bosanske navijace.

Ti sve pogodi.....

M_G_S
06.10.2011, 20:59
Zar je moguce da su Runijevog tatu i strika uhapsili jer su ucestvovali u namjestanju meceva i uplatili po 100 funti?

S-Nash
06.10.2011, 22:16
Zar je moguce da su Runijevog tatu i strika uhapsili jer su ucestvovali u namjestanju meceva i uplatili po 100 funti?

Eto, moguce je. :D

ajmooooooo!!!
06.10.2011, 22:38
Ti sve pogodi.....

pa i ne pali se torcida iz hrvatske, za ocekivati je da ce bosanska torcida praviti nerede. u bosni nisu rijesena nacionalna pitanja i zato je i doslo do ovoga.
iskreno nisam ni znao da je tolko jaka torcida u bosni.

AK47
06.10.2011, 22:41
Nema ovdje pisanja o navijacima,samo o fudbalu

DinoFC
06.10.2011, 22:47
pa i ne pali se torcida iz hrvatske, za ocekivati je da ce bosanska torcida praviti nerede. u bosni nisu rijesena nacionalna pitanja i zato je i doslo do ovoga.
iskreno nisam ni znao da je tolko jaka torcida u bosni.

A nisi znao da moraju uciti plivati po Miljackoj?!

S-Nash
06.10.2011, 22:48
Dosta bre na tu temu!
Za sada samo usmene opomene.

manda
06.10.2011, 23:07
Sledeci post ban!

S-Nash
06.10.2011, 23:10
http://vukajlija.com/kalco-na-pinku/456392

Osim za suntave Engleze, sve se slazem, mnogo nedostaje.

EDIT: Oce li ko da odgovori na onih 10 pitanja sto je Farfan postavio?

Il Capitano
06.10.2011, 23:34
Више се не чује "аааа парламоре скомиће ту" ни пред једну текму. Све је смор данас.

http://www.youtube.com/watch?v=rPAAoSFfFww

Legendarna pesma :wthy:

asprilja
07.10.2011, 00:47
da se podsetimo drevne reprezentacije kolumbije u vreme najludjeg perioda njihove zemlje...kada su protutnjali kroz kvalifikacije pobedivsi argentinu 0-5 u gostima u kljucnom mecu...malo njih zna da je kolumbija tada imala istu kvotu kao brazil za osvajanje svetskog prvenstva i njih dvoje su se kotirali kao prvi favoriti..cak je i pele rekao da je kolumbija po njemu prvi favorit za osvajanje svetskog prvenstva,pored brazila u kome su bili dunga,bebeto,romario,rio,aldair,kafu,tafarel i mnogi drugi..krah je nastao posle ubistva pabla eskobara jermafija koja je dosla na celo nije imala razumevanja za njih i krenula je da im otima decu i da im preti i to se zavrsilo pogubno

evo ga sastav kolumbije... http://en.wikipedia.org/wiki/Colombia_at_the_1994_FIFA_World_Cup

evo legendarnih 0-5 protiv argentine u kvalifikacijama

http://www.youtube.com/watch?v=MyvnXemunk0

i obavezno pogledajte dokumentarac o jednoj od najvecih generacija

http://www.youtube.com/watch?v=yd5amEEVLgk

http://www.youtube.com/watch?v=l8CQp2kBQXc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=tIKZHeE860s&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6eTAlJlvj08&feature=related

ostale delove sami potrazite,ne znam da li ce stati u post

asprilja
07.10.2011, 00:52
evo i ostalih delova poucne i tuzne price jedne generacije,valjda me nece kikovati zbog spama :ne_znam:

http://www.youtube.com/watch?v=ioSdahwjZI8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=MviNt7Fs0mQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=KN8LlnWrARI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E2z1KZIEXf8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=cSMZ5TPqc3o&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ltl6NbBnlLo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OC30LZqCi08&feature=related

danijelkr
07.10.2011, 19:04
Bernd Stange dobio otkaz s mjesta bjeloruskog selektora

Nijemac je selektorsku dužnost obnašao od 2007. godine

http://www.dnevniavaz.ba/thumbnail.php?file=august2011/stange_991704525.jpg&size=article_medium

Njemački 63-godišnji trener Bernd Stange neće nastaviti selektorski posao na klupi bjeloruske reprezentacije, potvrdio je u petak predsjednik Bjeloruskoga nogometnog saveza Sergej Rumas...
Nijemac je selektorsku dužnost obnašao od 2007. godine. Savez mu neće produžiti ugovor nakon što se nije uspio plasirati na završnicu Europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.
Danas će na gostovanju kod Rumunije u dvoboju D-skupine posljednji put voditi momčad u takmičarskoj utakmici. Od igrača će se oprostiti u utorak u prijateljskom meču protiv Poljaka.

M_G_S
08.10.2011, 02:38
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Leo Mesiiiiiiiiiiii... Arg leti sa Iguainom i Mesijem...

Farfan
09.10.2011, 16:27
Kojem južnoameričkom igraču, bivšem fudbaleru Malage, je amputirana noga?

Zašto Roj Kin nije igrao na SP 2002 u Japanu i Južnoj Koreji?

T-Snell
09.10.2011, 16:29
Pod 1 je Dario Silva ako se ne varam, a zasto Roy Keane nije igrao stvarno se ne secam. :D
Moguce da je imao neku suspenziju ili tako nesto. :D

Farfan
09.10.2011, 16:34
Pod 1 je Dario Silva ako se ne varam, a zasto Roy Keane nije igrao stvarno se ne secam. :D
Moguce da je imao neku suspenziju ili tako nesto. :D

Jeste, u pitanju je čuveni urugvajski napadač Dario Silva.

http://blog.so-net.ne.jp/_images/blog/_4f9/hiroshi-suzuki/4890331.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_FKtrGgCqHms/SYHduJXuWHI/AAAAAAAAA30/oCT4bAiBBqY/s320/dario+mal.jpg

Pre pojave Suareza, Forlana i Kavanija napad Urugvaja je činio tandem Abreu-Dario Silva, iza njih Alvaro Rekoba.

U kojem italijanskom klubu je Rekoba stekao punu afirmaciju?

btw

Drugi odgovor je netačan.

asprilja
09.10.2011, 16:43
rekobu je kupio inter ali je pokidao na pozajmnici u veneciji...a kin se sa onim menadzerom mekartijem posvadjao rekao mu da je lazov,da ga ne postuje ni kao trenera a ni igraca...bio je to bas eksces koliko se secam...
koliko me secanje sluzi on se kao kapiten iznervirao jer su neki igraci jeli neke sendviche sto je protiv dijete koje su se dogovorili pa je optuzio menadzera da nema autoritet i tako nastade cela frka,mozda i gresim :hm:

Farfan
09.10.2011, 16:48
Bogami Faustino barataš dobrim informacijama.:)

Oteran je iz tima, tačno dan pred početak SP.

Koji igrač je tokom jedne godine uspeo da u poslednjem kolu izgubi titulu nacionalnog prvaka, finale nacionalnog Kupa, finale Lige šampiona i finale Svestkog prvenstva?:D

Il Capitano
09.10.2011, 16:53
Kog ne mrzi, nek pogleda ovaj odličan video gde su prikazana 10 najbolja gola u dresu Intera popularnog El Chino-a. Inače ljubimca Masima Moratija...
Veliki majstor sa loptom ali uvek mu je falilo to nešto da postane baš veliki igrač. Ali ostaće upamćen u Interu!!!

http://www.youtube.com/watch?v=5O2Cc9ld69M

asprilja
09.10.2011, 16:54
e ovo jebem li ga ne znam :ne_znam: kapiram da je igrac igrao u 2 tima za godinu dana jer da je u jednom timu bio,to bi poslo za rukom nekolicini igraca...ovo stvarno ne znam,aj dalje

edit: jel znate da je rekoba kao i martins bio falsirao godiste i tu je nastao neki veliki skandal

Farfan
09.10.2011, 17:06
e ovo jebem li ga ne znam :ne_znam: kapiram da je igrac igrao u 2 tima za godinu dana jer da je u jednom timu bio,to bi poslo za rukom nekolicini igraca...ovo stvarno ne znam,aj dalj

2002. godina. Sva 4 trofeja su mu izmakla u roku od dva-tri meseca.:s

http://www.dw-world.de/image/0,,5793084_1,00.jpg

http://www.direttanews.it/wp-content/uploads/audio_ballack_bank_dpa_4001.jpg

Da li je Balak (lužički) Srbin?

Stoper fulama ima s majčine strane srpsko poreklo, o kome se radi?

Znam sve o Martinsovim mahinacijama sa datuomom rođenja. Ispričaj šta je Alvaro muljao?

Ljuba90
09.10.2011, 17:07
Senderos :biggrin:

Farfan
09.10.2011, 17:09
Senderos :biggrin:

Tačno. Majka mu je Srpkinja, a otac?

Ljuba90
09.10.2011, 17:10
Tačno. Majka mu je Srpkinja, a otac?

Ne bih znao :) Jel ono bese i Taribo West imao par godina vise nego sto pise u licnoj karti? ::)

asprilja
09.10.2011, 17:11
alvaro se isto podmladio koju godinu u dokumentima,to su tek kasnije otkrili i od tada mu je karijera krenula stramputicom...ne secam se tacno,izguglaj to negde...a da li znate koji je brazilac predvodio napad belgije na dva svetska prvenstva ?

a ono tvoje,odgovor je senderos,keva srpkinja,cale spanac

Farfan
09.10.2011, 17:15
Ne bih znao :) Jel ono bese i Taribo West imao par godina vise nego sto pise u licnoj karti? ::)

Otac mu je Španac. A rođeni burazer je košarkaš.

Ne mogu da se setim, a nikad ne guglam, u tom slučaju kviz gubi smisao.

Koji brazilac?

asprilja
09.10.2011, 17:21
luis oliveira,igrao u anderlehtu,posle izdominirao u kaljariju,mislim da je bio prvi strelac serije a,a posle je igrao i veoma uspesno u fiorentini...igrao 1994. i 1998. za belgiju.a koji golman je za jedan klub na otprilike180 utakmica,dao 30 golova,sto je rekord medju golmanima ? i koji igrac je u slicicama za usa 94. svirao gitaru ?

Il Capitano
09.10.2011, 17:21
Lažne priče su kružile...

Sve je opovrgnuto to za Martinsa, i on je dakle rodjen 1984. a ne 1978. kako su ga optuživali neki. Problem je nastao na sajtu FS Nigerije gde je pisala lažna godina rodjenja Martinsa, greška njihove administracije...

A za Rekobu ovo prvi put čujem. On je bio kažnjen 2001. zbog lažnog pasoša na osnovu kojeg je posle izgubio italijansko državljanstvo. Bio je kažnjen nekoliko meseci neigranja zbog toga... A što se tiče godišta, on je 1976. i dalje igra fudbal, vratio se u Nasional...

Farfan
09.10.2011, 17:26
luis oliveira,igrao u anderlehtu,posle izdominirao u kaljariju,mislim da je bio prvi strelac serije a,a posle je igrao i veoma uspesno u fiorentini...igrao 1994. i 1998. za belgiju.a koji golman je za jedan klub na otprilike180 utakmica,dao 30 golova,sto je rekord medju golmanima ? i koji igrac je u slicicama za usa 94. svirao gitaru ?

Da nije Lalas.