Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Opsta fudbalska diskusija

    Naravno da se najvise gleda svjetsko prvenstvo,nema preko toga.Zidan tokom 2006. u Realu je imao maestralinih poteza,a nista posebno ipak,ali je na svjetskom prvenstvu objasnio neke stvari i to je bilo dovoljno da bude drugi u Fifinom izboru za igraca godine,iako se povukao.
    ALi Mesi zavisi od Cavija i Inijeste,vidjeli smo koliko je lako zaustaviti Mesija,pogotovo kad nema jednog od ove dvojice,a tako je bilo u ligi sampiona protiv Intera,nije bilo Inijeste,drzis dva igraca na Caviju i Mesija nema,ali kad su Cavi i Inijesta u ekipi,onda ti treba 4 igraca da zaustavis protok lopte ka Mesiju,maltene nemoguce,Mesi dobija sirinu,ne sporim klasu,to je nemoguce,ali on zavisi od njih,on u Argentini nikad ni priblizno ne igra kao u Barsi,to je isto cinjenica.A to znaci da jos uvijek nije dostigao onu najvecu klasu!
    Za razliku od njega,Cavi jeste,on nema toliko driblinga i poteza,ali on je mozak ekipe,on nenormalno razigrava,od njega sve krece i sto je najvaznije,pokazao je da je lider i u Barsi i u Spaniji posto covjek sve zivo osvoji!
    I da,meni nikad spanska liga nece biti pravo mjerilo,tu postoje dva tima,ostalo je sprdnja!
    Mesiju fale trofeji da bi bio najbolji,samo se to broji!
    sigpic

    Comment


    • Re: Opsta fudbalska diskusija

      Nije to do Inieste,vec do toga sto ne moze ni Messi svaki put dati 3 gola.Taj dvomec sa Interom samo pokazuje da je i on covek i da kao i svi u zivotu ima uspone i padove.Uostalom,Mourinho je nenormalno dobar takticar,svetlosnu godinu je ispred ostalih trenera i jedini koji moze s njim da se poredi je Guus Hiddink.Od trofeja mu nedostaje jos SP,ostalo je osvojio,a nije se ni ocekivalo da Argentina osvoji sa takvim idiotom od selektora to je prosto bilo nemoguce.Da su bili kompletni mozda,ali Maradona je bio njihova najslabija tacka tamo.Messi je dao gomilu lopti koje nisu iskoristili Higuain,Di Maria i Tevez.U skroz drugacijoj ulozi nego u Barci se fino prilagodio.Jeste se ispromasivao,ali to ne znaci da je bio los,vec samo da nije bio 100%.Spanska liga nije merilo ali jeste Liga Sampiona gde je Messi najbolji strelac i igrac zadnje 2 sezone,a na putu je da to i 3. put uradi.Uosalom Messi nema iskustvo Xavija i Inieste i on jos nije dostigao svoj zenit karijere,a i kao takav je bolji igrac od obojice.Ako ostane ozbiljan kao do sada i ako bude konstanto napredovao,moci ce komotno da bude i kreator igre kad Xavi ispadne iz forme.Messi takodje ima odlican pas,uz to i prodor i sut gde je mnogo bolji od Xavija.Sad je poceo i sjajne paseve da deli,sto ranije bas i nije radio.A ako se broje trofeji onda Snijder,covek je bio najbolji igrac ekipe koja je osvojila tripl-krunu.
      sigpic

      Comment


      • Re: Opsta fudbalska diskusija

        Bice da se nismo razumjeli,Mesi nema trofeje ove godine za tu nagradu,na to sam mislio @(*6sd$%
        Tako da i dalje smatram da je velika nepravda sto Snajdera nema u konkurenciji.Mesi je mlad,napredovace sigurno,ali ovo je ono sto vidim za sad,srecan je sto igra sa Cavijem,srecan h5g6k8
        sigpic

        Comment


        • Re: Opsta fudbalska diskusija

          Xavi treba da dobije za 2010 &+I}\ a Mesi ce dobijati jos,ne bojim se da nece jos 2,3 zlatne lopte u karijeri.Xavi ovaj put zasluzuje 200%

          Comment


          • Re: Opsta fudbalska diskusija

            Pa nema trofeje ali da je Barca kojim slucajem uzela i LS,Messija bi proglasili kao kljucnog igraca sto on i jeste.Prilicno je kompletan igrac i Xavi treba da bude srecan sto igra sa njim jer ima kome da daje lopte.Messi se jos nije navikao na poziciju kreatora igre gde ipak treba malo vise iskustva i uglavnom igraci na toj poziciji krenu da kidaju tek negde od 25. godine.
            sigpic

            Comment


            • Re: Opsta fudbalska diskusija

              [quote author=caniggia7 link=topic=2901.msg220886#msg220886 date=1293997987]
              Pa nema trofeje ali da je Barca kojim slucajem uzela i LS,Messija bi proglasili kao kljucnog igraca sto on i jeste.Prilicno je kompletan igrac i Xavi treba da bude srecan sto igra sa njim jer ima kome da daje lopte.Messi se jos nije navikao na poziciju kreatora igre gde ipak treba malo vise iskustva i uglavnom igraci na toj poziciji krenu da kidaju tek negde od 25. godine.
              [/quote]

              Messi je vanzemaljac,nema zbora oko toga (pretpostavljam da mu je krv drecavo zelena ili tako nesto) $#^%RT ali jednostavno ove godine bi morao Cavi da dobije ovo priznanje po meni

              Comment


              • Re: Opsta fudbalska diskusija

                Pa u klupskom delu sezone Messi je bio mnogo bolji od obojice,ali posto je SP najbitnije onda Xavi,pa Messi pa Iniesta koji nije igrao nista specijalno,ali eto dao je taj najvazniji gol.Snijder se morao naci medju prva 3,cak bi trebao i prvi da bude,jer je dosao do finala i ima tripl-krunu sa Interom.A sto se tice dosadasnjeg dela ove sezone Messi,Ronaldo i Bale su po meni TOP3.
                sigpic

                Comment


                • Re: Opsta fudbalska diskusija

                  Ne bi ja Ronalda tu stavio,slazem se za Mesija i Bejla,ali sam vjerovatno subjektivan,ono sto radi Bejl je nenormalno,odusevljen sam &8@^J
                  sigpic

                  Comment


                  • Re: Opsta fudbalska diskusija

                    [quote author=Vladan link=topic=2901.msg220896#msg220896 date=1293998739]
                    Ne bi ja Ronalda tu stavio,slazem se za Mesija i Bejla,ali sam vjerovatno subjektivan,ono sto radi Bejl je nenormalno,odusevljen sam &8@^J
                    [/quote]
                    Ronaldo odlicno igra ove godine.Bale je prosto eksplodirao,ali njegova fizicka pripremljenost je ono sto me najvise odusevljava. &8@^J

                    Nego imam 2 pitanja u vezi fudbala:

                    1.Da li mislite da je Messi igrac koji moze da traje kao recimo Zidane,ili ce biti ista prica kao sa recimo Ronaldinhom?
                    2.Da li mislite da je proslogodisnje SP namesteno?
                    sigpic

                    Comment


                    • Re: Opsta fudbalska diskusija

                      1.Od kad ja pratim fudbal boljeg igraca od Zidana nisam vidio,imao je Ronaldo(znate o kome pricam,onaj zubati,debeli &8@^J ) potencijal da bude bolji,ali povrede su ga sjebale +-*^%*
                      Ono sto je odigrao u Barsi i jednu sezonu u Interu je bilo nerealno,ali ne samo tu,nego i u Brazilskom dresu ^%@7f
                      Ipak Zidan je igrao mozgom,ali takvu tehniku i lucidnost ni kod koga jos nisam vidio.Mesi je fokusiran na fudbal,nije lud kao Ronaldinjo ili Adrijano,ne,njemu je fudbal sve,a to onda obecava da ce dugo trajati!Sto se mene tice vec je sad ispred Ronaldinja i to dobro ispred!
                      2.A ne znam je li namjesteno,ali je bilo previse gresaka i to je neodpustivo jer se igra jednom u 4 godine.A i kvalitet fudbala je bio ispod svakog nivou,no na to se moramo navici,sad je taktika sve,fudbal postaje sah.Najbolja utakmica mi je bila Paragvaj-Spanija!
                      sigpic

                      Comment


                      • Re: Opsta fudbalska diskusija

                        Mucki je bilo u to sam siguran al sad da li je namesteno sto se pobednika tice,stvarno ne znam,mislim da ne


                        sto se mesija tice,mislim da moze da traje jos dugo,makar vise od CR


                        A Ronaldo(pravi Ronaldo,kako ja volim da kazem h5g6k8 ) je za mene najbolji igrac od kad pratim fudbal
                        sigpic
                        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                        Comment


                        • Re: Opsta fudbalska diskusija

                          Pa Ronaldo je svakako veci potencijal od Zidana,ali nije trajao.Mislilo se da hoce posle SP 2002 ali od tada je odigrao jos jednu dobru sezonu i poceo da se sprda.Takodje mislim da ce Messi trajati i da ce osvojiti i SP 2014,jer imace uz sebe Di Mariu,Pastorea,Higuaina,Aguera a tada ce svi imati od 25-27 godina sto je kod vecine igraca puna igracka snaga i najbolje godine,samo da ne bude namestaljki.Moje neko misljenje je da je SP 2010 namesteno,jer mislim da je prosto bilo nemoguce da sve te stvari niko nije video.Najgore je bilo po meni kad je sudija dosao do Fabijana i pitao ga da li je igrao rukom,a ovaj kaze ne i sudija ode.Onaj gol Lamparda,takodje je bilo po meni nemoguce da se nije videlo da je presla.Sve u svemu,uzasno SP.
                          sigpic

                          Comment


                          • Re: Opsta fudbalska diskusija

                            Pa bilo je i kod Argentina-Mexiko namestanja,a i nama su zabiberili corbu donekle,sve u svemu najlosije sudjenje u istoriji sp
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Re: Opsta fudbalska diskusija

                              [quote author=-dacha- link=topic=2901.msg220907#msg220907 date=1293999999]
                              Pa bilo je i kod Argentina-Mexiko namestanja,a i nama su zabiberili corbu donekle,sve u svemu najlosije sudjenje u istoriji sp
                              [/quote]
                              Pa znam,ono sam samo naveo kao primer.Tevez je bio 2,5-3 metra u ofsajdu.Sto se nas tice,mislim da je i to bilo vidjeno,ali Gana je morala da prodje zbog loseg nastupa africkih reprezentacija,mada kako smo mi igrali protiv Gane i 2. poluvreme protiv Australije nismo ni zasluzili prolaz.Jos jedna stvar koja mi nije bila jasna je to da je prvo govoreno kako nam treba iskljucivo pobeda,a posle kad je bilo 2:1 su rekli da bi mi prosli da je bilo 2:2.
                              sigpic

                              Comment


                              • Re: Opsta fudbalska diskusija

                                Evo dokaza o najboljim ligama.Cudno mi je malo da je Primera prva.Kalco 3. mesto potpuno zasluzeno




                                http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski...Iran-Moldavija
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X