PDA

Pogledati punu verziju : Koeficijent domaće lige i domaćih klubova u Evropi...

Chiwwi
30.08.2019, 15:52
S obzirom da smo zbog velikog ushićenja, iliti po "novosrpskom" velikog hajpa oko uspeha srpskih klubova, malo zatrpali temu ling-long super-duper lige, svečano otvaram temu koeficijenata naših klubova i naše lige.

Dame i gospodje na ovoj temi se drobi o koeficijentu naše lige, koliki je, koliki može da bude i koliki je kod ostalih konkurenata.. :)

Na ovoj temi je dozvoljeno i da zakazujete ferke i vredjate jedni druge ako vam moderacija to dozvoli.. :)

Što se mene tiče računajte da vam je to završeno. :)

Constantin
30.08.2019, 16:14
S obzirom da smo zbog velikog ushićenja, iliti po "novosrpskom" velikog hajpa oko uspeha srpskih klubova, malo zatrpali temu ling-long super-duper lige, svečano otvaram temu koeficijenata naših klubova i naše lige.

Dame i gospodje na ovoj temi se drobi o koeficijentu naše lige, koliki je, koliki može da bude i koliki je kod ostalih konkurenata.. :)

Na ovoj temi je dozvoljeno i da zakazujete ferke i vredjate jedni druge ako vam moderacija to dozvoli.. :)

Što se mene tiče računajte da vam je to završeno. :)

Odlično, sad ako ne mrzi "južnjaka" da ubaci one svoje tabele bilo bi savršeno.

Ni na jednoj temi, gde ja kao "zavodim red" nema vređanja....u bilo kom obliku. Postoji hiljadu načina da svoje mišljenje učinite superiornim, ako vam je do toga stalo, nego ad hominem obraćanja....nadam se da razumete šta mi je cilj. :D

Lord Aleksoni
30.08.2019, 16:15
1167180891954798601

tamonajugu
30.08.2019, 16:23
Da prekopiram gradivo :)
__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________

Posle svih ovih rezultata Partizana, Zvezde i njihovih konkurenata ovako stoje stvari sa nasom Ling-Long-Super-Ligom_izuzetnihdzentlmena :biggrin:

Iskristalisalo se koji su nam to najveci rivali u borbi za 15 mesto nase lige i kako stojimo u odnosu na njih.

Mi smo trenutno na 18 mestu sa koeficijentom 23.500.
Klubovi iz Ceske, Danske, Grcke, Kipra, Hrvatske, Skotske i Svajcarske su nam rivali u borbi za 15 poziciju nase lige na rang listi UEFA. Pa da vidimo kako oni stoje sto se tice grupne faze evropskih takmicenja:

13. CESKA 26.900 bodova

- Samo jedan tim, Slavija. Igraju u Ligi sampiona i u grupi su sa Barselonom Borusijom i Interom. Veoma teska grupa za njih tako da ne mogu da se nadaju nekom znacajnom broju bodova sto je veoma dobro za nas.
- Medjutim bodovno gledano veoma cvrsto drze ovu poziciju i njih cemo tesko prestici....male su nam sanse da njih preskocimo.

14. DANSKA 25.750

- Samo jedan tim, Kopenhagen. Izvukli su se kroz iglene usi u Rigi i pokazali da nisu u dobroj formi tako da postoje odlicne sanse da danci ispadnu iz prvih 15 i da se otvori mesto za nas.

15. GRCKA 25.100

- Ostali su sa jednim timom na nasu srecu, Olimpijakosom. AEK i PAOK su ispali tako da grci kao i prethodne dve zemlje ulaze iz teske pozicije u naredni ciklus i to je veoma povoljno po nas.
- Jos jedna otezavajuca okolnost za grke je to sto se bodovi koje osvoji njihov deli deli sa 5 za razliku od nasih klubova koji bodove dele sa 4 pri cemu se dobija koeficijent.
- Posto su danci i kiprani na klimavim nogama otvara se prostor za nas i grke medjutim imamo dobre sanse da bude i ispred grka.

16. KIPAR 25.000

- Samo jedan tim, APOEL. Igraju LE. Kao i u slucaju danaca postoje odlicne sanse da kiprani ispadnu iz konkurencije i da se otvori mesto za nas.

17. 'RVATSKA 23.875

- Samo jedan tim, Dinamo. U grupi su LS sa Man Sitijem, Sahtjorom i Atalantom tako da su male sanse da dodju do znacajnog broja bodova sto je dobro po nas.
- Velike su sanse da budemo ispred njih.

19. SKOTSKA 22.625

- Imaju dva tima, Seltik i Rendzers. Steta sto se Rendzers provukao medjutim mi skotima bezimo 0.875 bodova sto je dobra prednost u ovoj fazi takmicenja. U svakom slucaju oni su nam najveca pretnja od klubova koji su iza nas.

21. SVAJCARSKA 20.800

- Svajcarskoj bezimo 2.7 bodova sto je ogromna razlika pogotovo jer oni svoje bodove dele sa 5, a mi sa 4 medjutim imaju tri kluba u grupnoj fazi (Bazel, Jang Bojs i Lugano) tako da su zbog toga pretnja na neki nacin ali ne prevelika.

- NORVEZANi su ispred svajcaraca na 20.mestu ali kako im je ostao samo Rozenborg i s obzirom da i njima bezimo mnogo nemaju nikakve sanse da nas prestignu.

SUMA SUMARUM :

- Cesi, Grci i Svajcarci svoje bodove dele sa 5, a mi ostali sa 4 sto je prednost za nas plus Cesi, Grci, Danci, Kiprani i Hrvati imaju samo JEDAN tim u Evropi sto nas sveukupno gledano stavlja u odlicnu poziciju za napad na 15. mesto.

- Mi (2), skoti(2) i svajcarci(3) jedini imamo vise od jednog tima u Evropi medjutim njima bezimo na vrlo dobroj distanci.

- Kiprani su vec skliznuili na 16 mesto, Danci su na veoma klimavim nogama da i oni skliznu sa prvih 15 stepenika, grci su za dlaku usli u prvih 15 ali im je ostao samo jedan tim...... Vrlo dobre okolnosti po nas (u stvari savrsene jer se retko desava da ovoliko drzava koje se motaju oko 15 mesta ostanu sa jednim timom na jesen)

https://i.imgur.com/hjZ57t6.jpg

Zao mi PAOK-a ali se nadam da cemo mi i braca grci zajedno uci u prvih 15 na kraju ove sezone tako da ce imati priliku da nadoknade propusteno :hat_1:

Zreb moze da nas sastavi sa direktnim konkurentima kao sto je vec uradio Zvezdi sa Olimpijakosom i prema tome posle sutrasnjeg zreba za LE znacemo jos vise pa cemo se tada preciznije baviti time koliko bi nasi klubi mogli bodova da naberu do decembra, a do tada...srecna jevropa svima koji slave :biggrin:
:cheers:

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________

Posle danasjeg zreba stvari su mnogo jasnije. Sto se naseg fudbala tice zreb je bio odlican (ne bi ga bolje ni sami namestili :biggrin:), a evo da vidimo koje su grupe interesantne za nas pored Partizanove naravno:

https://i.imgur.com/9h1ykZV.jpg

Veoma teske grupe za nase rivale - APOEL, Kopenhagen, Lugano, Bazel, Seltik, Rendzers i Jang Bojs. Jedna odlicna stvar je to sto su Kopenhagen i Lugano u istoj grupi pa ce se saplitati jedan o drugog isto kao i Rendzers i Jang Bojs.
__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________________

APOEL ne moze da racuna na lake bodove proitv Karabaga i Didelanza. Vec su igrali sa Karabagom ove sezone u kf za LS i tesko su se izborili sa njima. O Sevilji ne treba trositi reci.

Kopenhagen ceka skandinavski derbi sa Malmeom i utakmica sa Luganom pa ce tu biti prosutih bodova na sve strane. Dinamo Kijev ce samo dodatno da im zakuva corbu.

Bazel igra u veoma jakoj grupi sa Krasnodarom, Getafeom i Trabzonom. Mogli bi oni ovde da zavrse kao poslednji na tabeli.

Seltik igra u teskoj grupi sa Lacijom, Renom i Kluzom...sa Kluzom su vec igrali ove sezone i izbacio ih je iz kf za Ligu sampiona tako da bice mucno skotima u ovoj grupi.

Rendzers i Jang Bojs bi mogli da zavrse iza ledja Porta i Fejnorda plus ce u medjusobnim duelima neminovno prosuti bodove.

Sve u svemu sanse da zasednemo na 15 mesto su fenomenalne.

Chiwwi
30.08.2019, 16:35
Koliko nas je uništila sezona 16/17 da smo tu naglavili još bar 2 poena sad bi već bili 15-ti..

To je sezona kad je Partizan ispao od Zaglebja a Zvezda od Ludogoreca i Sasuala

tamonajugu
30.08.2019, 16:39
Jbg to je ona sezona kad smo ispali od Zaglebja na penale, a Zvezda od Ludogoreca pa posle i od Sasuola u play-off za LE.

Chiwwi
30.08.2019, 16:41
Da, što je najgore Vojvodina je igrala PO te godine sa Alkmarom a Čuka prošla prvo kolo i u drugom ispali od Videotona.

madrid
30.08.2019, 16:42
Jbg Lugano i Kopenhagen + Yb i Rangers ce uzimati bodove jedni preko drugih. Tu ce neko sigurno da donese bodove od nasih protivnika. Sad da li Svajcarci x2 ili Skoti i Danci videcemo.
APOEL po meni ima super grupu. Sevilla jakabez mnogo kikseva, najpre ce protiv njih, a ovo dvoje Qarabag koji je jedva prosao Linfield i Dudelange koji se namucio protiv Ararata. Oba tima izgubila po 1 mec. Nisu mogli mnogo bolje da prodju.

Chiwwi
30.08.2019, 16:44
Mnogo im treba i jednima i drugima.
Najveći problem je Apoel.
Ako zbog nekog ne završimo na 15. mestu a odigramo dobro to će biti oni.

madrid
30.08.2019, 16:45
Mnogo im treba i jednima i drugima.
Najveći problem je Apoel.
Ako zbog nekog ne završimo na 15. mestu a odigramo dobro to će biti oni.

Ma da evo editovao sam.

Chiwwi
30.08.2019, 16:51
Takodje bodovanje se vrši na sledeći način:

Svaka pobeda donosi 2 poena a svaki nerešeni rezultat 1 poen.
Sve to se deli na broj klubova te odredjene nacionalne lige koji su ove godine učestvovali od kvalifikacija do finala oba takmičenja.

Ekstra bodovi se dele za ulaz u 1/4 finale Lige evrope 1 poen za svaki klub, kao i za svako dalje napredovanje po 1 poen.

Broj bodova u za ulaz u 1/8 Lige šampiona je 5.

U oba slučaja se nastavlja sa praksom da se 2 poena dodele za pobedu a 1 za nerešeno.

Penali i produžeci se ne računaju.
Bodovanje prepoznaje samo rezultat na kraju regularnog dela.

tamonajugu
30.08.2019, 16:58
Poslednji put kad smo izvukli Mancesta' igrali smo finale tako da..... :biggrin:

Chiwwi
30.08.2019, 17:03
:D Partizan mora da prezimi pod must a Zvezda da ode bar u LE..

Ako to ne, onda bar kao prošle godine, pobeda i nerešeno ili tri nerešena.
Može to Zvezda.. :)

tamonajugu
30.08.2019, 17:04
Opusteno bre bice veciti derbi u cetvrtfinalu LE :biggrin:

Chiwwi
30.08.2019, 17:05
Pustićemo ih zbog koeficijenta.. :D

tamonajugu
30.08.2019, 17:31
Ma u tom momentu koeficijent pada u drugi plan :biggrin:

I mi i Zvezda imamo realne sanse za evropsko prolece tako da je eto doslo vreme da se ostali plase nas...neka strepe APOEL, Kopenhagen, Setlik...serbian football rise up :cool: Cituckam malo forume Tot'nama i Mancesta'...posrali se od BeGea kao grlice :biggrin:

Chiwwi
30.08.2019, 17:37
Pa imaju bolju ekipu realno, pustićemo ih da zarade još više poena u nastavku..:D

Chiwwi
19.09.2019, 23:02
Jeste da je rano ali ništa od 15.mesta.
Dodali smo 0.250 pts koliko i Grčka a Dinamo je doneo Hrvatskoj 0.5.
Kako stvari stoje doneće i Olimpijakos i Dinamo još.

Hrabri što je Apoel ničim izazvan izgubio na domaćem terenu 3-4 od Dudelanga što može da bude odlično.

Idemo dalje.

belgrade_owl
20.09.2019, 00:12
U odnosu na poslednju tabelu koju si postavio i Skotska se ozbiljno probilizila.

tamonajugu
20.09.2019, 12:45
Ova nedelja je bila losa po nas. Zvezda je izgubila, Partizan remizirao, a vecina nasih konkurenata su ostvarili pozitivne rezultate:

Inter - Slavija 1-1
Dinamo - Atalanta 4-0
Olimpijakos - Totenhem 2-2
Kopenhagen - Lugano 1-0
Rendzers - Fejnord 1-0
Ren - Seltik 1-1
APOEL - Didelanz 3-4

https://i.imgur.com/PGdcDL6.jpg

Cesi su nedostizni.
Danci na malo pobegli.
Grci nisu mnogo.
Kiprani padaju na dole.
Hrvati nam beze.
Skoti nas sustizu.

Jednostavno moramo da krenemo da uzimamo bodove. Zvezda ima obavezu da otkine bodove Olimpijakosu, a Partizan da prodje grupnu fazu i nadamo se da ce nasi konkurenti malo vise kiksati u narednim kolima.

Chiwwi
20.09.2019, 17:33
Treba nam 8 bodova minimum da bi se uopšte nadali, tj 8/4=2. Tako bi izbili na 25.750

8 bodova su još 4 pobede ili još 3 pobede i dve nerešene.
Zvezda mora da reši Olimpijakos kako zna i ume i zaustavi dalje napredovanje Grčke a Partizan da prodje grupu.

Pobesneli Dinamo će takodje biti problem ali je mnogo dobra stvar raspad Apoela.

tamonajugu
01.10.2019, 23:13
Strasno vazna pobeda Zvezde za koeficijent nad timom cija je drzava nas direktni konkurent u borbi za prvih 15 mesta.

Ovako trenutno izgleda rang lista:

https://i.imgur.com/WtTk696.jpg

Partizan bi pozitivnim rezultatom protiv Astane omogucio da prestignemo Hrvatsku pod pretpostavkom da ce njihov Dinamo izgubiti od Sitija u gostima kako se i ocekuje. Danci nam nisu daleko u ovom momentu, njima je ostao samo Kopenhagen, a kiprane cemo po svemu sudeci lako prestici sto zbog toga sto su nam blizu po koeficijentu sto zbog toga sto njihov APOEL ne igra narocito dobro za sada.

belgrade_owl
02.10.2019, 13:54
I kad dodjemo do 15. mesta svi bodovi se dele na 5 a ne na 4 kao do sada, pa umesto 4.600 imas opet 2.100 pa nazad na 23. mesto.

tamonajugu
02.10.2019, 15:10
Nije tako jer za dve sezone na scenu stupa novi format Uefa takmicenja i u tom slucaju sve drzave koji se posle ove sezone nadju ispod 15 mesta imace mnoooogo tezi put medju prvih 15 nego sto je to bio do sada slucaj. Zato je ova sezona kljuc u tom pravcu.

Chiwwi
02.10.2019, 17:10
I kad dodjemo do 15. mesta svi bodovi se dele na 5 a ne na 4 kao do sada, pa umesto 4.600 imas opet 2.100 pa nazad na 23. mesto.

Da ali imaš 5 ekipa koje donose bodove, plus, rezultati ove godine daju plodove tek za dve sezone pa imamo i sledeću sezonu da betoniramo 15-to mesto, jer branimo najmanje bodova od svih konkurenata u naredne dve godine.

Nije tako jer za dve sezone na scenu stupa novi format Uefa takmicenja i u tom slucaju sve drzave koji se posle ove sezone nadju ispod 15 mesta imace mnoooogo tezi put medju prvih 15 nego sto je to bio do sada slucaj. Zato je ova sezona kljuc u tom pravcu.

To ćemo tek videti. Još uvek nije odredjen način bodovanja u novom formatu ali ne sumnjam da će UEFA buduću Ligu Evrope 2 bodovati srazmerno težini.

Pobeda i nerešeno će donositi manje bodova u odnosu na LE1 i LŠ srazmerno težinama, ali takmičenje će biti lakše pa će klub imati više povoljnih rezultata. Sve će to izaći na isto.

belgrade_owl
02.10.2019, 17:29
To i jeste problem sto pet timova donosi bodove, umesto Cukaricki 2,500 i Radnicki 0,500 imaces jos jedan klub koji ce doneti 0,500 a to znaci da Topcider mora da donese jos vise.

Chiwwi
02.10.2019, 17:40
TSC izrasta u ozbiljan projekat.

belgrade_owl
02.10.2019, 17:44
Kao i Radnicki prosle godine.

Nije poenta uci u 15 i onda nazadovati 10 mesta, vec ostati od 10. do 15. mesta na duze staze.

Ja jos uvek mislim da su nam Seltik i Renfzers veliki problem.

Chiwwi
02.10.2019, 17:47
Seltik i Rendžers jesu problem ali nemoj da uporedjuješ TSC i Radnički.
To je kao da si uporedio Orbana i Vučića.. :)

tamonajugu
02.10.2019, 18:15

Ovde si pogresio u racunanju. Da smo ove godine imali 5 timova u Evropi ne bi do sad imali 2.100 bodova vec 3.800 (Osvojenih 19 bodova podelis sa 5 i dobijes ovo). Inace trenutno kad ovih 19 bodova podelimo na 4 tima dobija se 4.750 koliko smo osvojili ove sezone do sada.

https://i.imgur.com/AK08X1P.jpg

Nije to toliko velika razlika, ne bi trebali mnogo da se mucimo da bi se odrzali u prvih 15 liga ako ove sezone dospemo tamo.

Evo kako ce da izgleda razlika izmedju 15 i 16 mesta (Ta trecerazredna evropska liga ce se zvati "Liga konferencija"):

https://i.imgur.com/DL4sm0u.jpg

Sto se tice redosleda levo - u slucaju ranog ispadanja prva tri kluba (levo) na tabeli imaju mogucnost popravnog i nece morati da preskacu vise od dva kola da bi stigli do neke grupne faze bilo da je to LS , LE ili Liga konferencija.
Prvi i drugi tim ce imati veoma otvoren put ka minimum grupnoj fazu LE !!! A cak i da to zabrljaju imaju sansu da igraju Ligu konferencije. Treci tim ako preskoci bar jedno kolo obezbedio je minimum grupnu fazu Lige konferencije.

U drugom slucaju (desno) - samo prvi tim na tabeli ima vise mogucnosti da do kraja jeseni igra na Evropi dok ostala tri tima nemaju mogucnost popravke i ako ispadnu to im je to za tu sezonu sto se Evrope tice.

Jednostavno je strasna razlika izmedju 15 i 16 mesta tako da moramo da ugrabimo taj voz kako znamo i umemo.

Chiwwi
02.10.2019, 18:21
Nakon Zvezdine pobede sam veći optimista, još Partizan da tresne Astanu i bilo bi to ok. Zvezda u Londonu će biti zanimljiva utakmica, i dalje tvrdim da nam Englezi leže, pokazalo se to milion puta i da Zvezda može do boda tamo mada po meni biće dovoljan bod u Beogradu protiv Totenhema i bod u Atini. Partizan je malo zasrao sa onim bodom protiv AZ-a ali dobro.

Jedva čekam Partizan-Mančester i Zvezda-Totenhem.. :ajde:

belgrade_owl
02.10.2019, 18:39
Nisam pogresio, lupio sam nasumican broj kao primer.

Obzirom da bi u slucaju da se plasiramo na 15. mesto 3 tima igrala novu LE1 to znaci da bi za rivale imali klubove koji su iz saveza koji zauzimau jedno od prvih 14 mesta. Ja ne vidim kako bilo koji nas klub osim klubova sa Topcidera moze da pruzi bilo kakav otpor ekipama sa navedenih pozicija.

forum1nick
02.10.2019, 18:45
Dosta je nezgodno kada ideš kod kvalitetnijih ekipa koje su prethodno prosule bodove. Istina protiv Bajerna nije bilo neočekivano da Totenhem prospe bodove, ali ovi su ih baš unakazili i sada će morati da se peru protiv nas.
Partizan je protiv AZ-a bukvalno prosuo bodove jer je imao igrača više + penal. Opet, sreća za Partizan je ona pobjeda Mančestera. Prvo jer je Astana direktan konkurent, a drugo što nikako ne bi valjalo ići ma Mančester koji ima imperativ pobjede.
Što se tiče koeficijenata i 15-tog mjesta odigrati najbolje što možemo, pa gdje završimo. Ova Uefa matematika je svakako suluda, a oni je mijenjaju svake druge godine.

tamonajugu
02.10.2019, 18:48

Obzirom da bi u slucaju da se plasiramo na 15. mesto 3 tima igrala novu LE1 to znaci da bi za rivale imali klubove koji su iz saveza koji zauzimau jedno od prvih 14 mesta. Ja ne vidim kako bilo koji nas klub osim klubova sa Topcidera moze da pruzi bilo kakav otpor ekipama sa navedenih pozicija.

U svakom slucaju kako god da okrenes bolje je biti 15 nego 16 jer i taj tim koji bude treci na tabeli kroz tu LE ce imati laksi put do grupne faze Lige konferencije ako kiksira u LE. Ne vidim sta bi klubovi van topciderskog brda mogli da izgube sa ovim...mogli bi samo da dobiju..

Chiwwi
02.10.2019, 18:53

LE2 će donositi bodove takodje. A to što ćemo da dodjemo do 15-tog mesta pa potencijalno ispadnemo sledeće sezone van 15 je opet bolje negoli da nikada ne dodjemo do tog 15-tog mesta.

Ispadamo, upadamo, bitno da smo tu oko crte. S obzirom na stanje u našem fudbalu, rezultat koji je svakako nadmašio mogućnisti, dok je za nešto ozbiljnije i stabilnije potrebna sistematska promena, ne samo fudbala, nego i lidera naših, pravca politike i vizije države.. itd, itd..

La Jugoslavia
02.10.2019, 23:44
Nema veze naravno.
AZ Alkmar je jedan od najboljih timova u Holandiji, a to dovoljno govori. Izuzetno su moćni ofanzivno, što će sutra na svojoj koži osetiti i jedan Mančester junajted.

Bod Partizana protiv izuzetno jakog Alkmara je pozitivna stvar, iz kog god ugla se gleda.

forum1nick
03.10.2019, 00:14
Ispadamo, upadamo, bitno da smo tu oko crte. S obzirom na stanje u našem fudbalu, rezultat koji je svakako nadmašio mogućnisti, dok je za nešto ozbiljnije i stabilnije potrebna sistematska promena, ne samo fudbala, nego i lidera naših, pravca politike i vizije države.. itd, itd..
Nažalost, moram se složiti.
Mi matori se sjećamo i bolnih poraza od Briža, Milana, i pobjeda nad Realom, Drezdenom, Bajernom,...
Ali najvažnije od svega je onaj osjećaj da bez obzira koga da izvučeš ne osjećaš strah od debakla i ne raduješ se porazima od 3:0. Vjeruješ, ali stvarno, a ne onako deklarativno, da možeš proći svakog protivnika.

Lijepo je što se mi navijači danas ložimo oko povremenih "uspijeha" ili prozivamo oko neuspjeha, ali za prave rezultate nikakve promjene na nivou klubova (privatizacije, donacije, sponzorstva,...) nisu dovoljne. Potrebne su ozbiljne promjene društva. Ne samo u smislu "sjaši Kurta da uzjaše Murta".

Do tada:
https://youtu.be/0DWXLcfP118

La Jugoslavia
03.10.2019, 10:31
Naravno.
Teško je danas nekome objasniti izjavu Dragana Džajića na žrebu za polufinale Kupa šampiona.

Jedan od najvećih timova svih vremena, Berluskonijev Milan, je upravo bio eliminisan u kontroverznom čevtrfinalu protiv isto tako finansijski supermoćnog Marseja.
U polufinale se plasirao Bajern Minhen, jedan od najjačih klubova i timova na planeti, Nemačka je prethodnog leta osvojila titulu prvaka sveta na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bajern je imao ekstremno izraženu želju da se nakon slavnih sedamdesetih konačno vrati na tron.

U tom kontekstu, Crvena zvezda dobija jedan Bajern Minhen na žrebu, a Dragan Džajić, hladan kao špricer, izjavljuje:

"POBEDIĆEMO BAJERN I U MINHENU I U BEOGRADU"

Ta izjava je bila samo vrh ledenog brega, gromada od kluba u koju je izrasla Crvena zvezda je davala za pravo da se daju takve izjave.
Klub kao klub ništa ne bi sam uradio da nije bio šampion jedne neverovatno jake lige, protiv Dinama, Partizana, Hajduka i ostalih jugoslovenskih velikana.

Snagu Crvene zvezde je osetio i veliki Milan nekoliko godina ranije kada je spašavao glavu Berluskoniju na maglom obavijenoj Marakani.
Šta tek reći za prethodnu sezonu, kada je jedan od najjačih timova Bundeslige, Keln sa Heslerom i Litbarskim, rasturen na Marakani.

Zaključak se nameće sam: aktuelni uspesi Crvene zvezde i Partizana su apsolutno fantastični, posebno kada se u kontekst stavi ekstremno umanjen kapacitet naše zemlje u poređenju sa nekim slavnim i velikim vremenima.

tamonajugu
03.10.2019, 11:40
Nažalost, moram se složiti.
Mi matori se sjećamo i bolnih poraza od Briža, Milana, i pobjeda nad Realom, Drezdenom, Bajernom,...
Ali najvažnije od svega je onaj osjećaj da bez obzira koga da izvučeš ne osjećaš strah od debakla i ne raduješ se porazima od 3:0. Vjeruješ, ali stvarno, a ne onako deklarativno, da možeš proći svakog protivnika.

Lijepo je što se mi navijači danas ložimo oko povremenih "uspijeha" ili prozivamo oko neuspjeha, ali za prave rezultate nikakve promjene na nivou klubova (privatizacije, donacije, sponzorstva,...) nisu dovoljne. Potrebne su ozbiljne promjene društva. Ne samo u smislu "sjaši Kurta da uzjaše Murta".

Do tada:
https://youtu.be/0DWXLcfP118

E to je bitno i taj osecaj se polako vraca medju svim navijacima iako smo svesni da moze lako i da se prekine ali vazno je da konacno postoji taj optimizam kod navijaca i Partizana i Zvezde jer recimo pre samo 5-6 godina je bilo nezamislivo da nasa dva kluba zajedno igraju grupnu fazu, a kamo li da im cilj bude evropsko prolece. Vazno je da se napreduje u tom smeru, da rastu ambicije i da je optimizam veci.

Svima treba da bude cilj da se srpski fudbal nadje medju top 10 u Evropi jer tu mu je mesto iako naravno nase drustvo jos nije spremno za tako nesto i iako imamo mnogo unutrasnjih fudbalskih nedostataka u smislu organizacije, infrastrukture itd ali pripadamo tu u top 10, mi smo sportska nacija, elita Evrope po tom pitanju i fudbal treba kao i ostali sportovi da dodje u sam vrh, a ne da fudbal kao najpopularniji sport u drzavi stalno bude "najlosiji od sve dece".

Nece biti tragedja ni ako ove sezone ne zavrsimo na 15 mestu, imacemo prilike da u narednim to uradimo (doduse nesto manje sansi) jer smo po koeficijentu dosta blizu 15-oj poziciji i samo je pitanje vremena kada cemo tu biti ali ne treba razmisljati tako kad vec imamo stvarno dobru priliku da vec ove sezone izbacimo glavu iznad vode jer ona poziciju koju izborimo na kraju ove sezone vazice nam za sezonu 2021/22 i 2022/23.

Chiwwi
03.10.2019, 18:42
Još 0.5 poena za našu ligu, prestigli smo Hrvate.

Jaqen Hghar
03.10.2019, 20:42
Nema veze naravno.
AZ Alkmar je jedan od najboljih timova u Holandiji, a to dovoljno govori. Izuzetno su moćni ofanzivno, što će sutra na svojoj koži osetiti i jedan Mančester junajted.

Bod Partizana protiv izuzetno jakog Alkmara je pozitivna stvar, iz kog god ugla se gleda.

Možda u holandskoj ligi.
Ovde u LE protiv Man Utd i ne baš.
Vrlo mršavo.
AZ 4 šuta na gol, Man Utd nijedan.

tamonajugu
03.10.2019, 20:49
Poraz Rendzersa u poslednjem minutu odlicna vest za nasu ligu. Skoti veceras jos samo Seltik imaju, a osim njih ostali timovi bitni za nas su Kopenhagen i APOEL. Oko 23h bice azurirana rang lista pa cemo videti na kakvom smo putu posle ovog kola i maksimalnog ucinka nasih klubova.

Jaqen Hghar
03.10.2019, 21:55
Pa preskočili smo Hrvatsku.
17. mesto

tamonajugu
03.10.2019, 23:22
Posle ovog kola veoma obecavajuci rezultati za nas fudbal. Partizan i Zvezda su pobedili i sakupili 1.000 bod za koeficijent, a svi ostali nasi rivali zajedno samo 0.750

https://i.imgur.com/7CsS6Gr.jpg

Dakle u ovom kolu mi smo uzeli +1.000 bod u odnosu na proslo kolo

Skoti su uzeli 0.500

Danci 0.250

Grci, cesi i hrvati bez bodova

Bice ovde jos dosta tumbanja ali za sad imamo vrlo dobru poziciju.
__________________________________________________ _____________

Jako vazno - u slucaju istog broja bodova (sto je malo verovatno ali ne i nemoguce) gleda se koja je drzava imala vise bodova u prethodnoj sezoni. Tu smo u prednosti nad svim rivalima osim nad skotima.

poacher
04.10.2019, 00:04
Нашим клубовима сада следе по 3 јако тешка дуела (ЦЗ: двомеч са Тотенхемом и Бајерн кући - реално гледано плафон 1 реми; П: двомеч са Јунајтедом и АЗ у гостима - реално гледано 2 ремија или 1 победа би требао бити минимум)

13. Чешка - јако је важно да Славија не презими као 3. из ЛШ. Јако озбиљна и дисциплинована екипа, показали су зубе и Интеру и Борусији.
Позитивно: Следи им двомеч са Барселоном где реално немају шансе и Интер код куће што ће вероватно бити дуел за 3. место.
Негативно: Имају много већи коефицијент од нас и конкуренција су нам тек за наредну сезону.

14. Данска - као и Чешкој остао им је само шампион и убедљиво најбоља екипа из те земље
Позитивно: тврда екипа која не уме да победи, али често и остане непоражена
Негативно: лака група и следи им двомеч са Динамо Кијевом који није ништа специјално мислим да су 50/50 екипе; извесно ће проћи групу; слично као Чешка имају фину разлику у односу на нас.

15. Грчка - Звезда је урадила огроман посао победивши Олимпијакос, како за клуб и своју позицију у групи тако и за целокупни фудбал у Србији.
Позитивно: Следи им двомеч са Бајерном и Тотенхем у Лондону - реално гледано максимум 1 реми; јако смо им близу по коефицијенту.
Негативно: Одлична домаћинска екипа и дуел са Звездом у 6. колу потенцијално може директно одлучивати за презимљавање у ЛЕ.
__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________

16. Кипар - АПОЕЛ слабо отворио групну фазу са 2 пораза
Позитивно: Мала је разлика, не беже нам пуно, а ми у старту имамо предност због броја представника.
Негативно: Нешто лакши распоред - двомеч са Карабахом који ће дати име екипе која пролази групу уз Севиљу, а потом и Диделанж у гостима.

...

18. Хрватска - Динамо након победе на старту против Аталанте доживео пораз од Ситија који је ван конкуренције у тој групи тако да очекивано без бодова у овој рунди.
Позитивно: Само један представник; испод нас су на листи.
Негативно: "Лак" распоред - двомеч са Шахтјором у директној борби за #2 у групи, а потом и Аталанта у Италији. Динамо уколико оствари позитивне резултате у наредна 2 меча има загарантовано #3, прошле сезоне су сјајно играли у ЛЕ и као и Славија никако не би било добро да презиме.

19. Шкотска - одлични резултати у овој сезони, једино они имају бољу сезону од нас за 0,5.
Позитивно: Изједначене групе имају оба представника то је мач са две оштрице, за сада добијају као фаворити, као аутсајдери губе; Бежимо им за скоро цео бод.
Негативно: Два представника и (поново) изједначене групе.

20. Швајцарска - наизглед далеко, као ми од Славије, а опет са изгледним шансама за увећање коефицијента.
Позитивно: У истој су групи са представником из Шкотске, угрожавају једни друге. Лугано ће извесно испасти у групи.
Негативно: ТРИ представника, иако је Лугано јако слаб и недорастао овом нивоу такмичења ипак су данас донели 0,25 због ремија као и Базел, док је Ј. Бојс тријумфон све то заокружио на исти број бодова који су донели наши представници својим победеама над Олимпијакосом и Астаном; Све три екипе имају у најмању руку противнике приближног квалитета и очекујем да подигну коефицијент можда и за 2 цела до краја групне фазе. Два представника имају шансе за презимљавање у ЛЕ.

La Jugoslavia
04.10.2019, 11:19
Svaka čast za sistematsku analizu, ovo je za doktorat, uopšte se ne šalim.

tamonajugu
04.10.2019, 13:34
Odlicno objasnjenje uz napomenu da Grcka i Svajcarska svoje bodove dele sa 5, a mi sa 4 tako da su svajcarci najmanji problem jer imamo prednost u matematici plus odlicnih 2.750 bodova vise, a grcima smo veoma blizu u tom smislu, blize nego sto izgleda. Veci problem su skoti koji nam disu za vrat.
Sve u svemu jos je rano za prognoze ima jos mnogo da se igra, tek je pocela trka ali najvaznije je da su oba nasa kluba u dobroj poziciji da prezime sto bi nam omogucilo da zavisimo sami od sebe mnogo vise nego od drugih. Nekako ocekujem da danski Kopenhagen posrne i da se onda otvore mesta i za nas i za grke u prvih 15 sto bi bilo mnogo lakse za disanje nego da se sa grcima koljemo za tu poziciju. Bice svega ali imamo snage za ulaz u top 15.

forum1nick
04.10.2019, 13:50
Naši klubovi su do sada jako dobro iskoristili priliku za bodove. Šteta što Partizan nije iskoristio tehničku prednost koju je imao protiv AZ-a.
Problem je što nam je sada ostalo jako malo prostora za dodatne bodove. Zvezda će imati prilike protiv Totenhema u BG i male šanse protiv Oly u Atini.
Partizanu ostaje Astana u BG i to je sve. Kiks Mančestera uopšte ne odgovara Partizanu jer će sada baš protiv Partizana da jure potrebne bodove.
Do kraja Zvezda najviše 2 puta X.
Partizan je još jednu pobjedu.

tamonajugu
04.10.2019, 14:52
Gledao sam AZ juce protiv MU i jedna i druga ekipa su daleko od nepobedivih za ovaj tim Partizana medjutim Mancester kakav god da je svi znamo o kakvom klubu se radi i sa kakvim igracima e sad oni su druga dimenzija ako Solskjer izvede sareni sastav jer ovaj sastav i ova igra Partizana je po meni njegovo najbolje izdanje u 21 veku cak mozda i bolje od generacije 2003. U svakom slucaju imamo odlicne sanse protiv AZ-a u gostima i jos bolje protiv Astane u Bg, a protiv Mancestera verujem da mozemo kuci do iznenadjenja uz malcice vise srece u zavrsnici akcija. Tako da ako se ovde ostvari pozitivan rezultat i ako Astana izvuce bodove od AZ-a Partizan bi mogao vec u 5 kolu u direktnom duelu sa holandjanima da overi Evropsko prolece. Njihovo prvenstvo je jace nego nase, veci tempo igre, imace vecu potrosnju tako da tu vidim jos jednu nasu prednost.

Sto se Zvezde tice ima sanse protiv klimavog Totenhema i narocito u Pireju jer Olimpijakosu ne odgovaraju ekipe koje igraju tako zatvoreno kao Zvezda. Totenhem ima internih problema i Zvezda bi mogla da iskoristi tu njihovu konfuziju i uzme im bar bod kod kuce uz ocekivanje da ce Bajern pobediti oba puta Olimpijakos. Odluka ce ipak pasti u Pireju ali se nadam da ce Zvezda do tad biti u takvoj situaciji da ce joj tamo i poraz od 1-0 ili 2-1 biti dovljan za prolaz ukoliko to poslednje kolo docekaju sa istim brojem bodova kao i grci.

Chiwwi
04.10.2019, 19:11
Naši klubovi su do sada jako dobro iskoristili priliku za bodove. Šteta što Partizan nije iskoristio tehničku prednost koju je imao protiv AZ-a.
Problem je što nam je sada ostalo jako malo prostora za dodatne bodove. Zvezda će imati prilike protiv Totenhema u BG i male šanse protiv Oly u Atini.
Partizanu ostaje Astana u BG i to je sve. Kiks Mančestera uopšte ne odgovara Partizanu jer će sada baš protiv Partizana da jure potrebne bodove.
Do kraja Zvezda najviše 2 puta X.
Partizan je još jednu pobjedu.

Zvezdin bod u Atini najverovatnije znači i treće mesto u grupi i nastavak u LE(Dakle još bodova)..

Neki realno/priželjkivani scenario bi bio da Zvezda remizira u Atini i čeprkne još jedan bod na Mari. Zatim da u LE kao nosioc izvuče neki Fejnord i prodje dalje, što da ne. Pa i da ne prodje može da uzme još dve nerešene u tom dvomeču, skroz realno. To je još 1 bod za koeficijent. Ali za ovakvu mogućnost je ključno da Zvezda uzme bod u Atini, sa tim bodom Olimpijakos nema šanse da bude treći.

Partizan u sebi ima realno pobedu nad Astanom i recimo po jednu nerešenu sa AZ-om i Mančesterom. To je takodje još 1 poen za koeficijent. Ako prodje grupu još bolje, ako ne, biće dovoljno.

Sa ta dva boda izbijamo na 26.750.

Grčka u tom slučaju ima još 0.200 a ukupno ostaje na 25.500. Ako ukradu još koju nerešenu do 25.900 max. Nedovoljno, ostaju iza nas.

Kipru do te potencijalne crte fali 1.750. To je teško za Apoel da nabere, treba im tri pobede i nerešeno, pa i sa tim bi bili iza nas jer bi imali isti koeficijent a u tom slučaju mi bi bili ispred jer po pravilu se gleda ko ima veći koeficijent u poslednjoj/predhodnoj sezoni. Dakle, treba im još 2pts (npr. 4pobede ili 2pobede i 4nerešene, itd, itd..)

Hrvatima još 2.375 to je za Dinamo jako teško, kad bi recimo prošli u nokaut fazu mogli bi najviše još do 2.500 pts max. Dakle da pobede Atalantu u gostima, Šahtjor u Zagrebu i da remziraju sa Šahtjorom u gostima to je još 1.250, plus još 5/4=1.250 za prolaz. Kad bi otišli u LE kao treći trebalo bi im još i 1/4 finale recimo. Sve moguće ali teško.

Škotima još 2.875 do crte a i oni moraju da nas prebace jer sa istim koeficijentom mi smo ispred zbog boljeg koeficijenta iz 18/19. Dakle treba im još 3pts a to znači da Rendžers i Seltik moraju sa ostvare još recimo 6 pobeda ili 3 pobeda i 6 nerešenih itd, itd..
Izvodljivo je to za njih i Škoti su najveća pretnja možda za naš san o 15-tom mestu.

Zvezda mora da uzme bod u Atini i bar još jedan bod iz dvomeča sa Totenhemom ili iz meča sa Bajernom u Beogradu.

Partizan mora da pobedi Astanu u Beogradu i da uzme još dva boda iz dvomeča sa Mančesterom i gostovanja u Holandiji. Mislim da je sve ovo izvodljivo i da je meč u Atini presudan.

tamonajugu
22.10.2019, 15:50
Sto se tice Lige Sampiona najinteresantiji mecevi za nas fudbal ove trece nedelje evropske jeseni, pored duela Totenhema i Zvezde, su:

Sahtjor - Dinamo Z
Olimpijakos - Bajern
Slavija - Barselona

Sto se tice Lige Evrope, pored duela Partizana i Mancestera, to su:

Karabag - APOEL
Porto - Rendzers
Seltik - Lacio
Dinamo K - Kopenhagen

Manje interesantni:

Jang Bojs - Fejnord
Hetafe - Bazel
Malme - Lugano

Klubovi koji dolaze iz Svajcarske i Ceske nas najmanje ugrozavaju ali sto se ostalih tice sto vise kikseva to bolje.

UEFA rang lista pred 3.kolo:
https://i.imgur.com/F8dvwcT.jpg

tamonajugu
24.10.2019, 11:51
Zavrseno je 3.kolo u Ligi sampiona i za sad stvari stoje ovako:

Sahtjor - Dinamo Z 2:2
Olimpijakos - Bajern 2:3
Slavija - Barselona 1:2
Totenhem - Zvezda 5:0

https://i.imgur.com/ybrPBuI.jpg

Situacija u grupi gde je Zvezda se manje-vise odvijala ocekivano i poraz Zvezde protiv Totenhema nije toliko tezak samo zbog cinjenice da je i Olimpijakos izgubio kod kuce pa je Zvezda zadrzala bolje sanse da prezimi.

Ono sto je lose je neresen rezultat Dinama protiv Sahtjora jer sad beze 4 boda od Atalante i prakticno su na korak od prezimljavanja u Evropi (i to mozda kao drugolasirani u grupi), a Hrvatska nam dise za vratom na Uefa rang listi.
https://i.imgur.com/aRxeKjl.jpg

Poraz Slavije ocekivan ali cesi su nam tesko dostizni.....ipak eto valja i njih pomenuti jer su nam ,bar teoretski, na dohvat ruke.

Cekamo veceras ishode utakmica Lige Evrope da bi dobili jasniju sliku polse ovog treceg kola. Sve u svemu apsolutno je neophodno da bar jedan nas klub prezimi u Evropi. Za sad oba nasa kluba imaju solidne sanse da prezime ali ono sto je definitivno je to da ce biti foto-finis u borbi za 15 poziciju i da ce promili odlucivati.

belgrade_owl
25.10.2019, 00:50
Skoti se opasno priblizili, kao sto se i ocekivalo.

tamonajugu
25.10.2019, 01:39
Posle poraza oba nasa kluba nalazimo se u nezgodnoj situaciji tim pre sto niko od nasih rivala nije izgubio u ovom kolu:

Karabag - APOEL 2:2
Porto - Rendzers 1:1
Seltik - Lacio 2:1
Dinamo K - Kopenhagen 1:1

https://i.imgur.com/dM91liH.png

Skoti prete najozbiljnije, cak ce nam biti teze da zadrzimo prednost u odnosu na njih nego da prestignemo Kipar, Grcku i Dansku jer rezultati su skotima bas dobri, oba kluba su sa dobrim sansama da prezime pogotovo Seltik.

Danski Kopenhagen ima neizvesnu trku u svojoj grupi za prolaz dalje.

Kiparski APOEL nije u dobroj situaciji da prezimi ali posto je u grupi sa Karabagom i Dudelanzom sve je moguce.

O grcima sve znate.....ako Zvezda zavrsi ispred Olimpijakosa u grupi i teoretski cemo da izbacimo Grcku iz trke.

Vec je jasno da bar jedan nas klub mora da prezimi inace nista od 15 mesta ove godine, a cak ni tada nema garancija ali cemo moci vise da se nadamo. Ipak, ima jos tri kola, sezona odmice, bice povreda, kartona i svega......nista jos nije ni blizu gotovog.

Chiwwi
06.11.2019, 23:00
Samo da pozdravim ekipu Šahtjora i da im se zahvalim na veličanstvenom rezultatu 3-3. Da je Dinamo dobio to bi bio kraj našim snovima o 15-tom mestu, a i nebi moglo da se spava od Hrvata i njihovog proseravanja, ovako smo i dalje u igri.

Bravo momci, svaka čast, hvala vam.

belgrade_owl
07.11.2019, 20:53
Pobede Seltika i APOEL-a. Seltik obezbedio plasman u narednu fazu dok se APOEL skroz vratio u igru, sada su drugi.

belgrade_owl
07.11.2019, 23:07
15 Cyprus 25.750 1/4
16 Scotland 25.625 2/4
17 Greece 25.300 1/5
18 Croatia 24.875 1/4
19 Serbia 24.750 2/5
20 Switzerland 23.600 3/5

Cak i da jedan klub prodje sanse su male.

tamonajugu
10.11.2019, 02:27
Cinjenica je da smo igrali protiv ekipa cija je liga uz spansku ubedljivo na vrhu rang liste Uefa. Zvezda imas sansu protvi Olimpijakosa, a Partizan protiv AZ i Astane....sve je jos otvoreno. Moguce je da Zvezda uzme bar bod u Pireju, a Partizan pobedi obe s tim sto i Zvezda i Partizan zavise od rezultata drugih timova - Olimpijakos da ne pobedi Totenhem u 5.kolu, a AZ da ne pobedi Mancester u poslednjem kolu. U svakom slucaju sta god da se desi imamo dobru poziciju da naredne sezone obezbedimo 15 mesto za 4 godine jer ao ne budemo ove u prvih 15 onda sticemo pravo tek za 4 sezone.