PDA

Pogledati punu verziju : VN Austrije

Sam Hornish Jr.
27.06.2019, 15:41
https://i.postimg.cc/bw40ywZZ/redbulring.png

petak trening 1 11:00-12:30

petak trening 2 15:00-16:30

subota trening 3 12:00-13:00

subota kvalifikacije 15:00-16:00

nedelja trka 15:10

Prosle godine je pobedio Max u Red Bulu ali ove godine ce to biti tesko ponoviti jer trebalo bi da oba Mercedesa odustanu sto se granici sa naucnom fantastikom. A tu je i Ferari koji je u zadnje dve trke bio jasno brzi od crvenog bika. Od spekulacija vrti se Alonsov povratak sledece godine u tim Mercedesa (sto ja licno ne verujem) ili Ferarija (so-so). I da Hulku istice ugovor sa Renoom na kraju godine i mozda ga uzme Red Bul umesto katastrofalnog Gaslija.

Alan
27.06.2019, 22:32
Imamo novog urednika:)

Sam Hornish Jr.
28.06.2019, 17:05
Imamo novog urednika:)

imamo:D

Alan
28.06.2019, 19:28
5:5 na glasanju za vracanje na gume iz 2018.

Mark0
29.06.2019, 00:54
Pre ce biti 2:2, sa jedne strane mecka i reno, sa druge ferari i red bul. Ostali su glasali kako im je receno.

Alan
29.06.2019, 14:58
Prekinuse kvalifikacije 6-7 min. pre kraja. Sramota.

straxx90
29.06.2019, 14:59
bilo na sk6 par minuta sad i tamo iskljucili

Sent from my AUM-L29 using Tapatalk

Alan
29.06.2019, 15:02
Nemam sk6.

Alan
29.06.2019, 15:04
1. Lec.
2. Ham
Vet. nije vozio

straxx90
29.06.2019, 15:04
katastrofa sta radi sk.

Mark0
29.06.2019, 15:30
Prenos do kraja je bio na sk7.. Meni je bilo lako, odmah sam sa sk6 prebacio na 7, ali je bas dosta ljudi ostalo bez poslednjih 3 minuta. Ako je stvarno islo tek zagrevanje odbojkasa, stvarno sramota.

E sad o kvalifikacijama. Ferari pokazao konacno brzinu, ali se cini da ima nesto i do novih delova. Lekler izuzetan ceo vikend, ako sutra izbor taktike ne u##re sve, nadamo se prvoj pobedi u karijeri!!!
Seb nema srece za trojicu..

VR6
29.06.2019, 20:41
bilo na sk6 par minuta sad i tamo iskljucili

prebacili na SK7 :angry::angry: ludilo

Alan
29.06.2019, 20:50
1. Lec 2. Max
3. Bot. 4. Noris
5. Ham. 6. Kimi
7. Giov. 8. Gas.
9. Vet. 10. Mag.

VR6
29.06.2019, 22:14
ajmo Luisovi mrzitelji, srećni sad? gde su sad teorije zavere? ::)

Gargamel
30.06.2019, 00:14
Konacno, pravda zadovoljena, kosmicka ravnoteza uspostavljena, leteci cirkus...

Mark0
30.06.2019, 07:49
ajmo Luisovi mrzitelji, srećni sad? gde su sad teorije zavere? ::)

Za pocetak izgleda da startuje 4. :biggrin:
Strucnjaci iz FIA su prvo njega pomerili, pa onda Magnusena, iako je kazna za KM bila prva izrecena..

Alan
30.06.2019, 08:19
Tako je, a to prilicno utice na trku.

woxer
30.06.2019, 10:35
Pomerili Ham-a zato sto je i Fetel pomeren. Da je bilo drugacije, sigurno ne bi. Mislim da je Ferari ponovo sve usrao sa izborom pneumatika u Q2, i da ce izgubiti P1 zbog toga. Kako opet sami sebi skacu u stomak. Ceo vikend testiras jedne pneumatike, i doneses ih najvise, i na kraju odlcis se za druge iako je konkurencija na tvrdjim, sto se uvek pokaze kao bolja opcija. Ali nadam se pobedi Sarla.

Alan
30.06.2019, 11:11
Svakako raspored na startu daje nadu da ce biti dobra trka. Leclerc ili Max?

Mark0
30.06.2019, 11:20
Samo da prva krivina prodje dobro, neka pobedi i mecka, ali bar cemo imati neko preticanje u tom slucaju :)

@Alan
Leclerc :drama:

Alan
30.06.2019, 13:00
Leclerc da, zbog zutih guma i Max ima sanse.

Mr. Wolf
30.06.2019, 14:01
Dajte stream.

ognjen
30.06.2019, 14:10
Dajte stream.

Ovaj sam nasao

acestream://372b43158b0a79004a3309dd838f267959750d6a

Mr. Wolf
30.06.2019, 15:35
Max :wthy:

woxer
30.06.2019, 15:47
Sramota sta se nekima dozvoljava, a za sta se neki kaznjavaju. Gubim volju za gledanjem.

Alan
30.06.2019, 15:48
Ipak Max, svaka cast.

woxer
30.06.2019, 15:50
Vratice se Sarlu ovo sto mu se desava kroz sezonu kad, tad.

Gargamel
30.06.2019, 15:52
Svaka cast Maxu ali pravila su pravila ili se mozda pravilnik primenjuje selektivno.

Mark0
30.06.2019, 16:03
Ferari dominira sa gluposcu. Prvo gume u subotu(izgubili cistu pobedu), zatim pit Seba..
Sto se tice preticanja, kretenski potez Maxa. Imao ga je lagano na sledecem pravcu. Ako ne bude kazne, ovaj sport je otisao u tri pm.

Sam Hornish Jr.
30.06.2019, 17:46
Ferari dominira sa gluposcu. Prvo gume u subotu(izgubili cistu pobedu), zatim pit Seba..
Sto se tice preticanja, kretenski potez Maxa. Imao ga je lagano na sledecem pravcu. Ako ne bude kazne, ovaj sport je otisao u tri pm.

bas suprotno ako bude kazne ovaj sport je otisao u 3pm.

ovo je trkanje kakvo treba biti i za kakvo Fetel navija. i svi ljubitelji koji znaju sta su trke. vi ko da ste od juce poceli da gledate F1, pa pogledajte trke dok su vozili Sumi i Montoja.

Ol' Dirty Bastard
30.06.2019, 17:48
Realno ono je za kaznu po kriterijumu koji je uspostavljen ali ja takve stvari ne bi kaznjavao, kao ni ono sa Fetelom i slicno. Mislim ne volim Maxa nikako da se razumemo, ne mogu da ga smislim, previse arogantan i harizma 0, medjutim predstavlja jednu od svetlih tacki ove danasnje F1 kad pricamo o preticanju, kad krene da gazi nema mu ravnog. Trke u kojima je on glavni akter u glavnom budu i najzanimljivije.

goku
30.06.2019, 17:53
Samo treba postaviti pitanje da li je Max imao onakvu putanju u bilo kom od prethodnih krugova.

U tome leži odgovor da li treba biti kažnjen ili ne.

Sam Hornish Jr.
30.06.2019, 17:55
Samo treba postaviti pitanje da li je Max imao onakvu putanju u bilo kom od prethodnih krugova.

U tome leži odgovor da li treba biti kažnjen ili ne.

:facepalm:

“It’s hard racing otherwise we have to stay at home,” Verstappen said. “If those things are not allowed in racing, what is the point of being in F1?

amin

Gargamel
30.06.2019, 18:02
Koga briga sta kaze Max ili bilo ko drugi, sta je sa pravilnikom?

p4p1
30.06.2019, 18:08
I ja nikako ne bih kažnjavao, ali prvo što mi je prošlo kroz glavu posle preticanja je da oni slične stvari kažnjavaju. Mada bi svakako bolje bilo za nas neutralne da mu je kao u krugu pre tog Max opet ostavio prostor, uvek dobra wheel to wheel akcija :D
Svejedno svaka čast Maxu, fantastičan je bio, na kraju je super ispalo za trku što je imao onako loš start

Šteta što je zbog dešavanja napred Sainz skroz ignorisan dok je leteo po stazi, McLaren u ovom trenutku jasno četvrti najbolji tim, a i od Gaslya su bolji bogami. Kakva bruka da ga Max obiđe za ceo krug btw :krsta:

Mark0
30.06.2019, 18:28
Pravila su takva, ni ja ih ne volim. Ne moze selektivno kaznjavanje.
Sam je kriv, mogao je fino da ga obidje cisto posle te krivine, ali je on resio da ga isece i pokaze ko je gazda. Namerno ga je izgurao nicim izazvan..

goku
30.06.2019, 18:38
:facepalm:

“It’s hard racing otherwise we have to stay at home,” Verstappen said. “If those things are not allowed in racing, what is the point of being in F1?

amin

Klasičan primer pogrešno upotrbljene reči amin.

Stvarno, koga bole qrac šta kaže Ferštapen. Neka ga pitaju šta misli kad on bude u ulozi Leklera.

Ako ga ne kazne, nastaće potpuni haos u narednim trkama i kako će odlučivati šta je za kaznu, a šta ne.

Ako su kaznili Fetela za manje sranje, onda moraju i Maksa za veće.

belgrade_owl
30.06.2019, 18:58
Toliko o teorijama u kojima je Ferari uvek pod protekcijom.

1145389212625252352

Mark0
30.06.2019, 19:12
Opravdao bih ovakav potez Ferstapena da je staza Monako, ali na stazi gde postoje 3 (slovima TRI) DRS zone i kada si dominantno brzi od rivala, on pretekne na ovaj nacin i prodje kao da nije bilo nista... Sta reci, osim bravo FIA :facepalm:

Mark0
30.06.2019, 20:04
Pravilnik postoji da bi se koristio kada nekome dune, sjajno.

Sam Hornish Jr.
30.06.2019, 22:54
Koga briga sta kaze Max ili bilo ko drugi, sta je sa pravilnikom?

„Svi su krivi. Problem je što nam štete ove stvari,“ rekao je Vettel. „Mislim da su s ovim davno počeli—je li prešao bijelu liniju, da li je koristio previše rubnika? Pustite nas da radimo šta želimo.“

„Ako niste sretni kako se utrkujemo ili kako vozimo, onda napravite druge staze. Imamo parkirališta s linijama i rubnicima.“

„U svakom slučaju, tako je kako je. Kao što sam rekao, postoji previše paragrafa, ali šta uraditi da to promijenite? Nadam se da će samo spaliti papire (pravilnik).“

amin

Gargamel
30.06.2019, 23:23
Prosto, promeni se pravilnik, ovaj vise steti nego sto koristi. Lepo je to sto se on nada ili ti, ali to nista ne menja, na sledecoj trci kad zakaci Hamiltona dobice kaznu jer je strogo po pravilniku.

goku
30.06.2019, 23:31
Lupeta Fetel, kaže, pustite nas da radimo šta želimo. Koji debil, jbt. U trkačkom sportu ne možeš raditi šta želiš, u stvari ne možeš nigde.

Pogledao sam snimak nekoliko puta, ono danas je bila klasična siledžijska vožnja koja nije sankcionisana.

Sam Hornish Jr.
01.07.2019, 01:01
Lupeta Fetel, kaže, pustite nas da radimo šta želimo. Koji debil, jbt. U trkačkom sportu ne možeš raditi šta želiš, u stvari ne možeš nigde.

Pogledao sam snimak nekoliko puta, ono danas je bila klasična siledžijska vožnja koja nije sankcionisana.

:rofl:

ovo je jedan realan osvrt nekoga ko se razume u trkanje

Column: Austria shows the world what's to come

After the admittedly non-exciting and lackluster French Grand Prix one week ago, the duel in Austria was just what Formula 1 needed to revitalize spirits and give fans the boost that was badly needed.

The core of this year’s dwindling interest is fundamentally down to the lack of competitiveness at the front of the field, as we have witnessed Mercedes take victory after victory.

But it almost seemed destined that in the hills, hidden behind the greenery of trees and fields, we would witness a race that will live long in the memory of F1 fans.

Austria has often thrown up an enthralling race. In fact, it seems that every race since 2016 has provided exciting viewing. The high speed yet short length circuit gives a strong basis for the drivers to push and attack, allowing us to witness some great battles.

And we did get some fantastic battles throughout the 71 laps, but at the top of the pile lies the end-of-race scrap between Max Verstappen and Charles Leclerc.

These two are no strangers to fighting each other, having done so since karting when they were starting to mold a career towards Formula 1.

That wasn’t that long ago, as Verstappen and Leclerc are both only 21 years of age. And here they were, fighting in two of F1’s biggest teams for a race victory. That is what this modern day formula is all about.

While we praise and admire the experience and speed possessed by the likes of Lewis Hamilton and Sebastian Vettel, Austria’s top two today gave us an indication of what we have to come in the next few years, after the “older” generation move on from Formula 1.

Leclerc was understandably disappointed after losing a Grand Prix in which he performed so strongly – not the first time this year he has endured those distressing emotions: "The race was good, he said of his race. "At the end I had a bit more degradation than I thought so Max came back."

Verstappen continued to demonstrate why he is simply exceptional and, in this author’s opinion, currently the strongest driver in the field today.

“The pace was actually not too bad, got a big flat spot on my first tyre," he said. After the pitstop, we were flying, you could see on the straight we had good pace as well.

“So we could make a pass, of course extremely happy for the whole team, and also for Honda, we just started working together this year. To win here is incredible."

The first overtaking move saw some racing respect as room was left and Leclerc held onto his position. But on the second time of asking, it was pure racing as they went wheel-to-wheel for the ultimate prize. Bravo to both, and thank you for putting on such a great show. It most certainly will not be the last.

sta dodati osim zapljeskati:clap:

i pokloniti se pobedniku i trenutno najjacem vozacu na gridu:hat_1:

Mark0
01.07.2019, 07:19
Voleo bih da vidim isti scenario sa drugim vozacima. Pljusnula bi kazna do kraja trke..
Sve se pogodilo Red Bulu juce. Domaca trka i ceo dan posvecen Laudi, Honda prva pobeda ikad, ne daj Boze da razocaramo Maxa i onoliku publiku.
I Hamiltona su kaznili, njega nisu smeli..

Sam Hornish Jr.
01.07.2019, 08:52
Vettel on the stewards investigation Verstappen vs Leclerc: It's racing. We're not fighting for the kindergarden's cup... We're all adults... They should leave us alone.

https://twitter.com/sebvettelnews/status/1145352477052669953

Bravo Fetl:clap:

bice
01.07.2019, 09:33
Odlicna trka, bravo za Maxa pokazao je nestvarnu voznju, bio najbolji i zasluzeno slavio. Steta za Leklera, njega bas nece ali dobro, dok probije led samo posle ce ici kako treba.
Sto se tice onog incidenta izmedju njih dvojice mislim da je trkacki, jeste Max pregrubo usao tu ali nema veze, zanimljiva je borba bila. Medjutim pravila treba biti ista za sve, pa ako je Fetel dobio kaznu onda je logicno da i Max dobije ali ocigledno u FIA-i to ne vazi.

Alan
01.07.2019, 10:45
Pustite nas da radimo šta želimo.“

https://youtu.be/iOI2It_W3No

Mark0
01.07.2019, 14:21

:D
Sto se tice izjave Fetela, to je rekao bez da je i bacio pogled na ovu situaciju, a da je on sedeo sa volanom, ne mislim nego znam da bi se bunio kao u Meksiku.
Ovakve odluke koje donosi FIA su retardirane i bezobrazne, ali jedno mora da bude jasno, ista pravila za sve.
Juce im je islo na ruku da se u sampionatu ova dvojica bore u najboljem za 3. mesto..

Alan
01.07.2019, 14:58
Obicno ne komenarisem ovakve incidente jer nemam dovoljno podatataka za to, generalno, skoro uvek je kriv onaj koji se zabija u teme krivine kso Max juce. Samo sta ako mu prodje mi to hvalimo kao izuzetno preticanje. Sa video-klipom sam hteo da kazem da moraju da postoje sudije i da sankcionisu neje poteze inace ce zavladati haos.

Sam Hornish Jr.
01.07.2019, 18:01

i trebali su se potuci posle toga. u Nascaru tako resavaju stvari. https://www.cheesebuerger.de/images/smilie/nahrung/a040.gif

https://www.youtube.com/watch?v=LP-vPrEIq14

forum1nick
01.07.2019, 18:20
@Alan je 100% upravu kada kaže da ne komentariše incidente na stazi. Teško mi gledaoci naivci možemo bilo šta procjejiti u tim graničnim situacijama.
Svi znamo kakva se hajka nakon ovoga digla na Hamiltona, a većina je i zaboravila da je telemetrija pokazala da je za ovaj incident potpuna krivica na strani Vettela.

Inače, F1 MORA da mijenja pravila. Već drugu trku u nizu se pobjednik ne zna satima, danima nakon trke. To nigdje nema. Kada se himne intoniraju konačni rezultati moraju biti poznati.
Na šta bi to ličilo kada bi Totenhem na dan finala čekao odluku na žalbu Cityja za utakmicu polufinala? E sada je Mercedes/Ferrari bila bukvalno takva situacija.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

VR6
02.07.2019, 10:23
bas suprotno ako bude kazne ovaj sport je otisao u 3pm.

ovo je trkanje kakvo treba biti i za kakvo Fetel navija. i svi ljubitelji koji znaju sta su trke. vi ko da ste od juce poceli da gledate F1, pa pogledajte trke dok su vozili Sumi i Montoja.

Samo nemoj o tom švabskom hohštapleru....taj je uništio F1 i pošteno trkanje

Sam Hornish Jr.
02.07.2019, 16:06
Hakinen: istraga sudija sramota

Hakkinen: Stewards investigation over Verstappen's overtake a 'shame'

Mika Hakkinen believes it's a shame that the stewards deemed it necessary to investigate Max Verstappen's race-clinching overtake on Charles Leclerc at the Austrian Grand Prix.

In the final laps, the Red Bull and Ferrari drivers went head to head for the lead of the race, with Verstappen passing Leclerc at Turn 3.

However, the stewards opted to look into the overtaking manoeuvre as the two clashed wheels which saw Leclerc take to the run-off area.

No penalty was handed out for the move, but Hakkinen says it's a shame that it got to that stage.

"It is a shame that there was some uncertainty over whether the Stewards might apply a penalty for Max’s overtaking manoeuvre on Charles," he wrote in his Unibet column.

"To me, it was a clear example of hard but fair overtaking. When the two cars got to the apex of the corner Max had made the overtake.

"I understand why Leclerc trying to stay on the outside but you cannot use the run-off area to overtake. It was good racing, and Max really deserved this victory."

Honda win 'good news' for Formula 1

Hakkinen added that Honda's win, its first in the turbo hybrid era, is important for F1 as all current engine manufacturers have been able to come out on top in a Grand Prix.

"It was an important win for Honda, and this is good news for Formula 1 because it is important for all the car manufacturers supporting the World Championship to have their moment of success.

"Honda has been a strong supporter of Formula 1 since the 1960s and it is great to see them on top of the podium again after several years of disappointment."

Gargamel
02.07.2019, 23:57
Na kraju je Lekler prosao odlicno, mogao je da popije kaznu, bio bi to stos godine.

Sam Hornish Jr.
09.07.2019, 17:58
https://i.postimg.cc/W1QhKqNv/fia-kazna.jpg