Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS - Prelazni rok 2019/2020

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Šarac View Post
    Kao neko ko sa svim ostalim clanovima ovog foruma delim sve moguce informacije bez da nesto krijem ( osim onoga sto nije za javnost jer je ovo dostupan medij za sve) mogu da ponovim,

    budzet za ovaj tim koji je selektirao Tomic u odnosu na Dejanove dve poslednje sezone ni blizu nisu po fiksnim platama.

    Koliko je kKCZ potrosio para sa cuvenim doselekcijama gde u roku od 3 meseca se dovede 5 novih igraca a otpuste 3, a o poslednjoj sezoni gde su neto plate bilu blizu naseg celokupnog budzeta ne zelim ni da spominjem.


    Koliko god ti zeleo da prikazes da je DR sejao zlatne niti, a Tomic je dunster neces uspeti.

    Niko ti ne priziva ban niti imam tu mogucnost, samo druze smanji dozivljaje sa velicanjem DR jer ce ti svako reci da je Tomic uspeo u prvoj godini da uzme tri trofeja dok je DR trebalo 2 ipo godine i vise od 5 miliona eur u doselekcijama da bi prigrabio prvi trofej.
    Sarac, nema potreba nipodastavati naseg najuspessnijeg trenera u novijoj istoriji, ipak su nas on i NC vratili na basket mapu.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Sarac, nema potreba nipodastavati naseg najuspessnijeg trenera u novijoj istoriji, ipak su nas on i NC vratili na basket mapu.

      Ne, vec naprotiv, LosmiSK pravi da je DR imao carobni stapic i od potpunih neznalica i pocetnika napravio dream tim a Tomic imao nikada jaci roster i budzet i sasvim je normalno da uzme sve titule, jos mu spocitava sto nije uzeo EC jer je eto imao vanserijske igrace u Covicu, Keselju, Risticu, Ojo, Nenadicu i Radanovu.

      Ovi spomenuti igraci nisu mogli ni da prisustvuju treninzima kod DR a ne da uopste udju u roster.

      Ja DR mogu samo da se divim za ono sto je uradio, ali nije to sam stvorio, a ovamo od Tomica pravi neznalica jer mu je omogucen pola prvog tima Chicago Bullsa.

      Comment


      • Originally posted by Victor BG View Post
        Sarac, demantova te ruski novinar. Kaze S. Markovic nudjen mnogim EL timovima bez uspjeha da privuce ozbiljne ponude. Igrac PREFERIRA Spaniju ili Srbiju. Pa ce ibak biti tacnije sto je Laza pricao da je na ljeto bilo razgovora i da bi mogao pojacati Zvezdu ako uspijemo finansijski da pariramo.
        Prelazni rok je ziva stvar

        Comment


        • Za mene je licno veci uspeh ova titula od svake prethodne, zbog svih okolnosti.
          Ali, manimo se toga, prelazni rok je bratjo...

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            1 Luksuz-Imas li dokaz za 250k i Rivers koliko vidim igra do Juna, kraja Juna ili je sad April?
            2 Luksuz, trebace ti dokazi za ovo da je Dejo oteo Rakicka partizanima i da ga nije pustao u igru i ako je mislio da je novi satoranski
            3 Nije mu DR davao ugovor, igralo se po zaslugama
            4 Rebic i Tejic su bili tu kao 11-12 igraci tima,za trening manje vise

            Sto se tice Dange znam sta si pisao ti tada, pa ti kazem sada. Dejo ima budzet za plate jako male, kad je Jovic najskuplji sa Koponenom i nece se to povecavati dok se hala ne zavrsi. To je Nemacka. Znao je Dejo da pravi cuda uvek, sad ce uzeti PO bez poraza, moze mu se


            I DT je igrao do kraja Juna, bio je potreban u Junu kao i KC sto nam je potreban, samo sto je KC je imao neku ulogu a DT je bio osiguac u senci MILKA I KUZMICA< znaci uzeo je poziciju Ristica u sadasnjem sastavu.

            Koliko se secam Rakicko je potpisao pristupnicu KKP na salveti i primio avans od 10000 eur dok nije onda intervenisao NC i pao cuveni potpis sa SNS olovkom.

            DR je morao da vise veruje tim igracima jer su bili nasi juniori sa vise godina staza u prvom timu, makar u poslednjoj godini da su imali neku ulogu, kao sto se DeDa ili Borisa izborili kod MT.
            Ugovor sa svim igracima u KKCZ, evo sada cu da izvucem iz racunara, samo da odstampam , tj da skocim do knjizare da uzmem novi toner i odmah ti stampam sa sve fusnotama.

            Comment


            • Tomica nikad bas nisam napadao i to nema trika da nadjes na nijednom upisu,sem za ovog malog hobita. Drugo, na Deju se igralo po zasluzi.Da je idealan trener to sigurno nije, rastao je sa Zvezdom, ali je rastao i Covic pored njega, svi zajedno. Bilo je sve nekako skladno do poslednje DR godine.

              Pre sam pricao da volim likove kao Tomic, moras biti arogantan, ako hoces da te postuju i slusaju..Mada sma i rekao da jos ne znam gde sam sa njim.

              Pricali smo prosle godine tj sezone da ce Covic ici Tuto Roso? Isao je i dobio je, koristio je sve moguce legalne i ilegalne stvari verovatno i pohvalio sam sve ovo sto je doveo kako na terenu tako i na klupi sem ovog malog sina..Da nismo imali njega vec jednog kvalitetnog igraca, komotno bi zveknuli EC ili bili u finalu ..ali jako blizu trofeja.

              Dejo, kao i treneri pre njega su imali ozbiljne pritiske, sem Karija, njega je manje vise bolelo..ali Vukoicic je osedeo, bilo je tu svega od trenera i igraca i pobeda nad Dulom je prekretnica za ovaj tim. Bili smo tu negde ali smo odigrali maestralno, za ono mu skidam kapu.


              Sto se tice Deja, nisam voleo njegovu igru do Markusa, ali sam mu uvek davao sansu cak i posle Cibone, bio sam besan ali sam znao da mozemo igrati EL, a kad je partizan izgubio, bolelo me uvo za Cibonu, zato je Dejo i preziveo najvise mislim. Covic i Dejo su zajedno zajebali tu sezonu, ali su zajedno i napravili njabolju nasu sezonu ikada, sledeca isto brutalna,e onda krece raspad i neke zajebancije unutar kluba i to se sve zavrsava sa nesretnim Alimpijevicem.

              Da izuzmemo odnose sa sns-om, meni kod covica kosarkaski smeta ogavni stav prema DR javno, sin i Alimpije Miric...i to su velike greske ali brzo se regrupisao i ove sezone je radio dobro na terenu i van njega. Tomic je uspeo bez Reglanda i Stratosa da uzme titule, meni i dalje cudno...

              Sezona tj PO se promenio u trecoj utakmici protiv partizana..Nesto se tu desilo i zaigrali smo od tada bukvalno iznad svojih realnih mogucnosti.

              Mene ne nervira toliko covic koliko me nervirate vi sa vasim spinovima i tim da smo neki siromasi,itd..ne volim te price...To je kao da izadjes u grad i u jednom dzepu imas 200e a u drugom 2k dinara i ja te pitam koliko imas para? Ti meni kazes 2k dinara..ja to ne volim.....
              Last edited by LosmiSK; 21-06-19, 19:04.
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • do sad sam mislio da nam je ovo bio jedan od boljih prelaznih rokova, ali kad cujem koliko imamo para ispada obrnuto. ako je ovo tako skup tim onda smo ocajno kupovali!!!

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  Niko ti ne priziva ban niti imam tu mogucnost, samo druze smanji dozivljaje sa velicanjem DR jer ce ti svako reci da je Tomic uspeo u prvoj godini da uzme tri trofeja dok je DR trebalo 2 ipo godine i vise od 5 miliona eur u doselekcijama da bi prigrabio prvi trofej.
                  Ja pozelim da repliciram Losmiju na njegova ozbiljna preterivanja, al' onda vidim ove tvoje trademark postove i naspram njih mi Losmi deluje kao izrazito objektivan diskutant...

                  Radonjic je dosao u klub koji nije osvojio titulu prvaka drzave od '98, koji ABA ligu nije osvojio nikada, koji nije pobedio Partizan u plej of seriji od '94, koji nije igrao Evroligu od '99. Prvi trofej je osvojio u prvoj sezoni - Kup Radivoja Koraca, vec u drugoj sezoni krece dominacija i prekid svih negativnih tradicija. U trecoj sezoni je stigao i do Top 8 Evrolige. Ti pak vec ko zna koji put pises kako mu je trebalo 2 i po godine da bi osvojio prvi trofej...

                  Tomic je dosao u klub koji je poslednje 4 godine prvak drzave, koji je ABA ligu osvojio u 3 od poslednje 4 godine, koga Partizan nije pobedio u plej of seriji 4 godine, koji je Evroligu igrao poslednjih 5 godina. Prvi trofej koji je osvojio je prakticno pripremni turnir, koji nije ni postojao kada je Radonjic bio trener. Dakle, Radonjiceva pozicija je bila neuporedivo teza od Tomiceve.


                  Originally posted by Šarac View Post
                  DR je morao da vise veruje tim igracima jer su bili nasi juniori sa vise godina staza u prvom timu, makar u poslednjoj godini da su imali neku ulogu, kao sto se DeDa ili Borisa izborili kod MT.
                  Radonjic uopste nije morao vise da veruje u neke mediokritetne klince, samo zato sto je neko eto procenio da su oni talentovani. Verovao je Luki Mitrovicu koji mu je bio startna cetvorka kao 22-ogodisnjak (i to u Evroligi), 24-ogodisnji Kalinic mu je bio startno krilo, 20-ogodisnjem Tejicu je ostavljen prostor kao backup cetvorki, bio je deo redovne rotacije, a razlog zasto nije igrao vise je pre svega taj sto je pravio abnormalno mnogo faulova. Rezervno krilo je bio 22-ogodisnji Dangubic, a rezervni centar i bek (Cirbes i Blazic) su imali 25 godina.

                  Ove godine najmladji igraci su nam 21-ogodisnji Simanic sa ulogom backup cetvorke, 24-ogodisnji Davidovac koji je backup... na vise pozicija (17.5 minuta prosek u sezoni), isto 24-ogodisnji Ristic koji na nivou sezone ima manju minutazu nego onomad Tejic i 25-ogodisnji Dobric koji ima vrlo slicnu minutazu kao Davidovac.

                  Dakle, vecu sansu mladim igracima je davao Radonjic, a o nekom proseku godina celog rostera bolje da ne pocinjem.

                  EDIT: Najnoviji spin je da se Tomicu spocitava sto nije uzeo Evrokup... Nije morao da ga uzme, al' mogao je da se plasira medju 8, da nije gubio od raznih Limoza i slicnih. Eto Radonjic je u prvoj sezoni dosao do polufinala istog tog takmicenja...
                  Last edited by Nas; 21-06-19, 20:04.

                  Comment


                  • Alimpijevic je prvi uspeo da pobedi Oly i Real u Madridu. Da li on bolji trener od Radonje koji to nije uspeo godinama? Merite patku iznoseci cinjenice koje vam odgovaraju, a zapravo se vrtite u krug. Zasto je uopste bitno da li je Radonja veci jebac od Tomica i obrnuto?

                    Comment


                    • Nemoj da vrsite pritisak na Losmija bzv

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Ja pozelim da repliciram Losmiju na njegova ozbiljna preterivanja, al' onda vidim ove tvoje trademark postove i naspram njih mi Losmi deluje kao izrazito objektivan diskutant...

                        Radonjic je dosao u klub koji nije osvojio titulu prvaka drzave od '98, koji ABA ligu nije osvojio nikada, koji nije pobedio Partizan u plej of seriji od '94, koji nije igrao Evroligu od '99. Prvi trofej je osvojio u prvoj sezoni - Kup Radivoja Koraca, vec u drugoj sezoni krece dominacija i prekid svih negativnih tradicija. U trecoj sezoni je stigao i do Top 8 Evrolige. Ti pak vec ko zna koji put pises kako mu je trebalo 2 i po godine da bi osvojio prvi trofej...

                        Tomic je dosao u klub koji je poslednje 4 godine prvak drzave, koji je ABA ligu osvojio u 3 od poslednje 4 godine, koga Partizan nije pobedio u plej of seriji 4 godine, koji je Evroligu igrao poslednjih 5 godina. Prvi trofej koji je osvojio je prakticno pripremni turnir, koji nije ni postojao kada je Radonjic bio trener. Dakle, Radonjiceva pozicija je bila neuporedivo teza od Tomiceve.
                        Ако не рачунамо финиш сезоне у којој је ДР дошао и изгубио оба трофеја, већ кренемо са анализом од следеће сезоне, Радоњић је водио евролигашку Звезду, а Томић еврокупашку, што је уз много бољу понуду домаћих играча, већи буџет и атрактивност такмичења значило много лакши посао за Радоњића у слекецији, него што је био случај са Томићем. Радоњић је својио куп, али то није за превелико хваљење, јер подсетићу Партизан је изашао са јуниорима против ФМП-а због повреда, фактички није ни учествовао на турниру. У финалу једва побеђујемо Мегу, за коју Јокић промашује шут за победу. Затим следи дебакл против Цибоне и пораз у финалу против Партизана, за крај једне прилично неуспешне сезоне. За похвалу је био наступ у европским такмичењима, што се за Томића не може рећи, јер је наступ у Еврокупу био благо разочаравајућ. Међутим Томић је и поред повреда двојице најбољих играча, са једним просечним плејмејкером почистио конкуренцију у Јадранској лиги, а Радоњић против повредама ослабљеног ривала изгубио домаћу титулу. О Цибони је излишно говорити колика је била разлика у квалитету на Звездиној страни.
                        Originally posted by Nas View Post

                        Radonjic uopste nije morao vise da veruje u neke mediokritetne klince, samo zato sto je neko eto procenio da su oni talentovani. Verovao je Luki Mitrovicu koji mu je bio startna cetvorka kao 22-ogodisnjak (i to u Evroligi), 24-ogodisnji Kalinic mu je bio startno krilo, 20-ogodisnjem Tejicu je ostavljen prostor kao backup cetvorki, bio je deo redovne rotacije, a razlog zasto nije igrao vise je pre svega taj sto je pravio abnormalno mnogo faulova. Rezervno krilo je bio 22-ogodisnji Dangubic, a rezervni centar i bek (Cirbes i Blazic) su imali 25 godina.

                        Ove godine najmladji igraci su nam 21-ogodisnji Simanic sa ulogom backup cetvorke, 24-ogodisnji Davidovac koji je backup... na vise pozicija (17.5 minuta prosek u sezoni), isto 24-ogodisnji Ristic koji na nivou sezone ima manju minutazu nego onomad Tejic i 25-ogodisnji Dobric koji ima vrlo slicnu minutazu kao Davidovac.

                        Dakle, vecu sansu mladim igracima je davao Radonjic, a o nekom proseku godina celog rostera bolje da ne pocinjem.

                        EDIT: Najnoviji spin je da se Tomicu spocitava sto nije uzeo Evrokup... Nije morao da ga uzme, al' mogao je da se plasira medju 8, da nije gubio od raznih Limoza i slicnih. Eto Radonjic je u prvoj sezoni dosao do polufinala istog tog takmicenja...
                        Радоњић јесте исфорсирао већи број млађих играча, међутим ту се опет враћамо на чињеницу да је имао много бољи избор што се тиче броја и квалитета млађих играча.
                        Last edited by Дијаз; 21-06-19, 20:40.

                        Comment


                        • Suvisno je meriti ovde patku, ako moja patka ima vec 20+ trofeja i dokazan na vise frontova. Dejo je stvarno magija, a uvek sma ga cenio i u Buducnosti ali nisam voleo tu njegovu igru sa hokejaskim izmenama. Ipak je pokazao da je praktican i da zna svasta nesto i da napreduje krupnim koracima.

                          Tomic je dobro krenuo. Jes da je imao 8-9 iskusnih EL igraca,a npr Dejo nijednog ali to nije bitno. Bitno da je dobro krenuo i da mu se otvorilo. Ipak je on bio u Oliju 10-15 kao trener i dosta naucio. Mana mu je hobit, ako bude igrao i sledecu godinu u EL, onda ne znam...razocarace me..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Aj zajebite vise sa ovim spamovanjem teme.
                            Jebo vas Dejan Radonjic i Milan Tomic sa njim.
                            Dosadni ste.

                            Comment


                            • Pijerija Henri slobodan , uh kakav igrac

                              Comment


                              • Khem Birch?

                                Comment

                                Working...
                                X