PDA

Pogledati punu verziju : Teorije Zavjere

Strane : [1] 2

zeljkocg
07.06.2019, 07:26
Vidim da nemamo temu pa bi ova mogla da bude o svim teorijama zavjere vladari planete, tajna drustva, vanzemaljci i ostalo nadam se da ce tema biti popularna :):)

Mr. Wolf
07.06.2019, 10:36
Zivimo u matriksu!
Mada to i nije bas teorija zavere, vec cinjenica.

zdravkelja
07.06.2019, 11:06
Mene cudi da niko nije ranije otvorio ovakvu temu [emoji14]

Sandugp
07.06.2019, 11:10
Zivimo u matriksu!
Mada to i nije bas teorija zavere, vec cinjenica.

A Novakovi zrebovi na slemovima to nista????
Samo matriks...

Mr. Wolf
07.06.2019, 11:26
Ovo je matriks, Novak je Neo.

goku
08.06.2019, 00:08
Kakva je ovo tema? Za zajebanciju ili može i ozbiljno da se piše?

zeljkocg
08.06.2019, 00:21
Ozbiljna tema jasno ?

goku
08.06.2019, 01:29
Ako je ozbiljna tema postaviću pitanje, ne da li postoje vanzemaljci, već šta su vanzemaljci?

belgrade_owl
08.06.2019, 08:49
https://www.wheretraveler.com/sites/default/files/styles/body_full_width/public/tsoukalos_publicity01.jpg?itok=jPXlV-Y4

kronostime
08.06.2019, 08:52
Ako je ozbiljna tema postaviću pitanje, ne da li postoje vanzemaljci, već šta su vanzemaljci?

Organizmi koji zive van planete Zemlje.:cf:

goku
08.06.2019, 18:42
Organizmi koji zive van planete Zemlje.:cf:Da li ima dokaza da takvi organizmi postoje i da li je ikada nađen takav organizam?

kronostime
08.06.2019, 22:07
Da li ima dokaza da takvi organizmi postoje i da li je ikada nađen takav organizam?

Da li ima dokaza da ne postoje?
Samo u ovoj galaksiji ima na milione planeta na kojima su uslovi za zivot slicni Zemlji.
Logicno je pretpostaviti da je evolucija i tamo odradila svoj posao.

LosmiSK
08.06.2019, 22:16
Samo u ovoj galaksiji ima na milione planeta na kojima su uslovi za zivot slicni Zemlji.

Odakle ti ova glupost..Se vide sa Avale:biggrin:

belgrade_owl
08.06.2019, 22:17
Da li ima dokaza da postoji bog?

Glupa pitanja.....

Mene recimo vise zanima ko je napravio piramide u Gizi, posto covek u ovom obliku sigurno nije. Voleo bih da neko objasni kako su bez tocka ljudi svakih sat vremena postavljali 12 blokova granita (pod uslovom da su gradili 24h dnevno) koji su morali i da prevoze i koji su u proseku teski 2.5 tona svaki u proseku.

goku
08.06.2019, 22:18
Logično je pretpostaviti našem malom primitivnom ljudskom mozgu, a to u suštini ne znači ništa.

To je kao kad otprilike kišna glista pretpostavlja da mi imamo mozak kao i ona.

I ne dokazuje se da nešto ne postoji, već da postoji.

LosmiSK
08.06.2019, 22:22
Da li ima dokaza da postoji bog?

Glupa pitanja.....

Mene recimo vise zanima ko je napravio piramide u Gizi, posto covek u ovom obliku sigurno nije. Voleo bih da neko objasni kako su bez tocka ljudi svakih sat vremena postavljali 12 blokova granita (pod uslovom da su gradili 24h dnevno) koji su morali i da prevoze i koji su u proseku teski 2.5 tona svaki u proseku.

Sto na svakih sat vremena?

goku
08.06.2019, 22:24
Da li je moguće da postoje duhovna bića sa neverovatnim znanjem koja mogu da se materijaliziju?

Ako je to moguće, onda se lako mogu objasniti i leteći tanjiri i piramide u Gizi i Stonhendž i razna čuda po svetu.

kronostime
08.06.2019, 22:24
Odakle ti ova glupost..Se vide sa Avale:biggrin:

Blago sirotima umom - njihovo je carstvo nebesko - Beseda na gori
:cf:

LosmiSK
08.06.2019, 22:31
Blago sirotima umom - njihovo je carstvo nebesko - Beseda na gori

Pa objasni mi.. voleo bih da cujem tu pricu :)

belgrade_owl
08.06.2019, 22:33
Sto na svakih sat vremena?

Za Keopsovu se Predpostavlja su je pravili samo 20 godina, a ima 2,3 miliona granitnih blokova.

Ne treba zaboraviti i na na komere koje senalaze unutar piramida, pravo arhitektonsko remek delo.

A za duhovnog imam nagradno pitanje... ako je toliko dobar, plemenit i pravican... zasto radi ovo?

Slike nisu predvidjene onima sa slabijim stomakom.
https://www.savethechildren.org/content/dam/global/images/countries/somalia/dahir-somaliland-m217647-rec.JPG/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.768.768.JPG

https://www.alaraby.co.uk/english/file/getimagecustom/a7710b67-f29f-4f16-b121-c4b95e95e77d/850/479

Ivan_PG
08.06.2019, 22:36

Ti si Kronose osoba na forumu sa kojom mi se stavovi najvise podudaraju.Bas slicno razmisljamo.
Mozda je to lose za tebe.

Ivan_PG
08.06.2019, 22:50
A sto se tice tih teorija o drevnim vanzemaljcima,citao sam Sicina,Denikena,Henkoka koji to ne tvrdi ali ima neke podudarne stavove sa ovom dvojicom i ja zelim da vjerujem da smo mi pod nekom vrstom kontrole nekih superinteligntnih bica iako je mala mogucnost za to.
Toliko smo ludi da je jeziva pomisao da nas niko ne nadzire.
Cudno je sve to,homo sapiens postoji 200 000 i za svi to vrijeme zivi vrlo primitivno i odjednom bum,gradi cuda neka,donosi zakone,odjednom se razvija poljoprivreda,pismo,jezik...Ne znam nadajmo se da smo u necijim rukama.

Zeka kad si ti vec otvorio temu izbaci i ti nesto,neka svoja razmisljanja.Mi smo vec ispucali dosta toga u pricaonici treba nam svjeza krv.

p4p1
08.06.2019, 23:37

Ljudi uvek polaze od toga da su za neki oblik života potrebni slični uslovi kao na zemlji. Niđe veze. Ok, mi smo ograničeni da toliko znamo, ali ko zna šta sve može da postoji i u kakvim uslovima da obitava. Moguće i da im spoljašnji uslovi nisu nikakav faktor :ne_znam:

Svakako bi bilo neverovatno da u beskrajnom univerzumu postojimo samo mi, ne znam kolike su šanse za to, ali pretpostavljam da počinju sa nulom, zarezom, pa još mnoooooooooogo nula dok se ne dođe do drugačijeg broja.

Dosta nas generalno koči i potreba da razumemo. :D

弱肉強食
08.06.2019, 23:42
A je l' neko video taj beskrajni univerzum :D Čisto pitam samo.

Ivan_PG
08.06.2019, 23:44
Jeste Powerslave,nekad,negdje.

A kad kazu dje su ti vanzemaljci sto se ne pojave.
A ne no ce covjek sa ovcom da komunicira,pa mislim nije no je li tako.Mi smo primitivni jos,na zemlji jos uvijek postoje religije,nacije,navijacke grupe,zajebavamo li se mi ljudi.
Zamisli na kakvom je nivou onaj vanzemaljac koji leti svemirom i kakva su njemu razmisljanja.
Mi nemamo zajednickih tema.

goku
08.06.2019, 23:52
Za Keopsovu se Predpostavlja su je pravili samo 20 godina, a ima 2,3 miliona granitnih blokova.

Ne treba zaboraviti i na na komere koje senalaze unutar piramida, pravo arhitektonsko remek delo.

A za duhovnog imam nagradno pitanje... ako je toliko dobar, plemenit i pravican... zasto radi ovo?

Slike nisu predvidjene onima sa slabijim stomakom.
https://www.savethechildren.org/content/dam/global/images/countries/somalia/dahir-somaliland-m217647-rec.JPG/_jcr_content/renditions/cq5dam.thumbnail.768.768.JPG

https://www.alaraby.co.uk/english/file/getimagecustom/a7710b67-f29f-4f16-b121-c4b95e95e77d/850/479Pretpostavljam da misliš na mene, a tokođe i pretpostavljam da pitaš zašto Bog radi takve stvari deci?

Za sve što se loše dešava ljudi će okriviti Boga u koga ne veruju, ali zato niko neće okriviti satanu, nečastivog.

Bog je rekao da je satana knez ovog sveta, što se iz načina na koji ljudi žive jasno vidi. Ljudi neće Boga, ljudi hoće satanu. Bog im kaže nemojte ovo, nemojte ono, a satana im kaže uživajte, život je jedan. Bludničite, jedite, pijte, kockajte se, kradite, lažite.

Svet koji je Bog stvorio počiva na moralnom zakonu, a sva nesreća koja se dešava je zbog kršenja moralnog zakona. Ako određena grupa ljudi zarad materijalne koristi, osećaja moći i svog užitka, zagađuje prirodu, uništava resurse, pravi viruse u laboratorijama, izaziva ratove, onda imamo za posledicu smrt, bolesti, glad, patnju i druge pošasti.

Zato za prizore na slikama koje si postavio nemoj kriviti onog u koga ne veruješ, već krivi ljude koji su odbacili moralni zakon i prihvatili satanske vrednosti.

Da, ljudi stvarno misle da je univerzum beskrajan.

Ja mislim da nije, da postoji određeni prostor, u njemu vreme, a da van toga ne postoji ništa.

弱肉強食
08.06.2019, 23:54
Pojaviće se i to baš sad kad su ispromovisani zadnjih 20-30 godina kroz filmove i kad je napredovala tehnologija da može da se štela pojavljivanje.

Ljudi su od davnina imali tu ideju pa su žvrljali po zidovima i slično. Sad konačno imamo tehnologiju da se iscenira invazija vanzemaljaca i da oni koji nam kroje sudbinu, zapečate svaki vid slobode.

Goku alal ti vera. Tako se to radi i objašnjava. Inače smo u periodu antihrista pa sam relaksiran maksimalno.

Ljudi ne shvataju da jako zli ljudi vladaju svetom, ne postoji nezavisna država a većaju o nezavisnoj nauci, koja je jelte, sklonjena od uticaja.

Ivan_PG
09.06.2019, 00:05
Uki ljudi evo 2000 godina pricaju o poslednjim vremenima,svi istorijski zapisi obiluju tim pesimisticnim pogledima na okruzenje,pricama o dekadenciji,propasti morala ovo ono.
Ali zivot se nastavlja,sve ide nekim svojim tokom.Nemoj da si tako negativan i da sebe ubjedjujes u te stvari.
Mlad si tek treba da zivis.

goku
09.06.2019, 00:10
Uki ljudi evo 2000 godina pricaju o poslednjim vremenima,svi istorijski zapisi obiluju tim pesimisticnim pogledima na okruzenje,pricama o dekadenciji,propasti morala ovo ono.
Ali zivot se nastavlja,sve ide nekim svojim tokom.Nemoj da si tako negativan i da sebe ubjedjujes u te stvari.
Mlad si tek treba da zivis.O poslednjim vremenima pričaju ljudi, obrati pažnju na ovu reč - ljudi.

A lepo piše: "Niko ne zna dan i čas do otac moj sam."

弱肉強食
09.06.2019, 00:11
Meni je to pozitivna stvar. Ja sam srećan ako se to dešava jer znam da se ispunjava napisano. Nije to defetizam i pesimizam da ja sedim kući i kukam, naprotiv, ja sam srećan jer u svojoj glavi kontam smisao i zaista verujem.

Kud ćeš veće sreće ako se pokazuje tačno ono nekada davno zapisano.

LosmiSK
09.06.2019, 00:19
Neodgovori mi Kronos sa desetina planeta kao Zemlja. Nije lako pisati o necemu sto pojma nemamo. Da smo trebali da znamo, rekli bi nam. Mozda svemir ne postoji. Mozda je Kajri u pravu da je zemlja ravna.:biggrin: Mozda, mozda..mozda...dokaze za bilo sta nemamo.

Ivan_PG
09.06.2019, 00:24
Neodgovori mi Kronos sa desetina planeta kao zemlja. Nije lako pisati o necemu sto pojma nemamo. Da smo trebali da znamo, rekli bi nam. Mozda svemir ne postoji. Mozda je Kajri u pravu da je zemlja ravna.:biggrin: Mozda, mozda..mozda...dokaze za bilo sta nemamo.
A postoje neke osnovne pretpostavke,neki modeli na osnovu kojih se moze reci da li na nekoj planeti vladaju uslovi pogodni za razvoj zivota.
Takvih planeta je pronadjeno i to pomocu nase jos uvijek primitivne tehnologije na stotine.
Pronadjeno je cak par njih sa ekstremno povoljnim uslovima za zivot,prakticno boljim nego na zemlji.I to su jednu Rusi pronasli,pa ne bi Rusi lagali majku mu tamo nema tih iluminata i ostalih zlica.

LosmiSK
09.06.2019, 00:32
Ma gde su to nasli i videli. Nemam pojma:biggrin: Seru Ameri i Rusi..Trkaju se ko ce vise da slaze. Jbe im se, ne moze niko da kaze da nisu u pravu.

goku
09.06.2019, 00:37
Ako bi smo koristili samo svoj razum, mnoge fenomene ne bi smo mogli objasniti.

Današnji naučnici svim silama pokušavaju da objasne život bez Božijeg stvaranja, a nekada nije bilo tako.

Ovo su naučnici koji su verovali da je život nastao upravo onako kako je zapisano u Svetom pismu.

Isak Njutn (1642-1727) fizika

Luj Paster (1822-1895) biologija

Gregor Mendel (1822-1884) genetika

Majkl Faradej (1791-1867) elektromagnetizam

Vilijem Kelvin (1824-1907) termodinamika

Jozef Lister (1827-1912) hirurgija

Blez Paskal (1623-1662) termodinamika

Johan Kepler (1571-1630) Astronomija

Robert Bojl (1627-1691) hemija

Karl Line (1707-1778) biologija

Vilijem Heršel (1738-1822) astronomija

Jozef Henri (1797-1878) elektrotehnika

Džon Fleming (1849-1945) elektronika

Džordž Stoks (1819-1903) mehanika fluida

Leonardo da Vinči (1452-1519) hidraulika

Vilijem Remsi (1852-1916) termodinamika

Bernard Riman (1826-1866) geometrija

Rudolf Virhof (1821-1902) patologija

Džejms Džul (1818-1889) termodinamika

Džejms Maksvel (1831-1879) termodinamika

Semjuel Morz (1791-1872) telekomunikacije

Žorž Kivije (1769-1832) paleontologija

To je do sredine 19. veka bilo i jedino objašnjenje, a onda je nastala potreba zarad gomilanja kapitala da bude napisana ateistička biblija (teorija evolucije), koja isključuje ulogu Tvorca u stvaranju

Ako nema Njega, onda nema ni Njegovih zakona. Znači mi određujemo kako ćemo živeti, mi određujemo šta je dobro, a šta je loše. Nema Boga, svi smo mi bogovi.

弱肉強食
09.06.2019, 02:15
Goku ko bi rekao čoveče... :wthy::wthy::wthy:

aj uvedite pluseve da dam čoveku 1 000 000 pluseva

kronostime
09.06.2019, 05:29
Neodgovori mi Kronos sa desetina planeta kao Zemlja. Nije lako pisati o necemu sto pojma nemamo. Da smo trebali da znamo, rekli bi nam. Mozda svemir ne postoji. Mozda je Kajri u pravu da je zemlja ravna.:biggrin: Mozda, mozda..mozda...dokaze za bilo sta nemamo.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Astrobiologija

Na, pa citaj. :biggrin:

@Goku
I Satana je bozja kreacija - arhandjeo. :devil:

zeljkocg
09.06.2019, 05:52

Potpisujem ne moguce je da smo sami u svemiru sigurno da postoje i dobri i losi vanzemaljci samo je pitanje na cijoj strani je zemlja

Indigo
09.06.2019, 08:08
Bukvalno mi se sere kada i u ovakvim temama vidim ravnozemljase, religiozne fanatike i ljude koji bi rekli da je naizmenicna struja plod koji nam je dao nas "otac" a ne genijalnost jednog coveka i njegova namera da svet ucini boljim.

Mogu da razumem ljude iz najcrnjeg perioda koje je ova planeta dozivela, kada je doba anticke kulture, slobode, rane umetnosti, istrazivanja zamenjeno sa citavim milenijumom gde je ljudski rod zahvaljujici verovanju u magiju i magicne rituale smestene ovoga puta u religiozne institucije, najvise propatio. Cerecenja, razapinjanje, spaljivanje kamenovanje i hladnokrvna ubistva svakog ko ne bi prihvatio ono sto pise u najkrvavijoj knjizi ikada napisanoj.

Ja ne verujem u boga, pripadao on muslimanima, hriscanima, mormonima...stvar je svuda ista i podrazumeva klanjanje institucijama a ne necem duhovnom. Takodje taj spektar duhovnosti mi kao fizicki opipljiva bica ili ako vise volite duse zarobljene u ljusturi, nismo sposobni ni da pojmimo. To bi znacilo da se.misao oslobodi tela a za to nismo i tesko da cemo biti sposobni u daljoj buducnosti.

"BOG" je po meni omnipotentno bice, neko koga dozivljavamo kao stvaraoca univerzuma, moze biti tehnolosko a moze biti i fizicko ili misaono bice.

Najgora recenica izgovorena u prethodnih sto godina je papina izjava da ce krstiti vanzemaljce ako se pojave :laugh:
Krstices neko stvorenje koje ima sposobnost da putuje kroz svemir brzinom svetlosti a ono ce prihvatiti krst i postovati deset bozijih zapovesti :laugh:
Ako ta bica imaju smisao za humor garantovano bi crkla od smeha. Eto to moze cak i da nam bude prva odbrambena linija nasi popovi sa kandilom kardinali i papa u prvoj liniji "ne prilazite krsticemo vas, sveta vodica ce spaliti vas nevernike" :laugh:

Procitajte Huxley-a, I njegovu, moze se reci iracionalno uznemirujucu i saljivu verziju sveta. Saljivu iz razloga sta je uzeo kao osnov religijske nauke i kao postulat vere a iracionalno to jest besmisleno bar iz ove sadasnje perspektive nacin zivota glavih likova I okovi istog. Lako se mogu povuci paralele sa danasnjicom.
*Brave new world.

Neko je spomenuo termin dobri i losi, to je puko generalizovanje i nedostatak maste jer sto bi uopste ta bica trebala da budu podeljena po ljudskim osobinama, mozda su u nekoj ravnotezi, rade i jedno i drugo, deluju u skladu sa potrebom.

S obzirom koliko smo verovatno tehnoloski nazadni u donosu na sve kulture koje nas okruzuju i koliko im delujemo zaostalo, poput amazonskog plemena koje na helikopter krece sa kopljima :laugh: kontam da nemaju ni trunku intersovanja da stupe u kontakt sa nama.

Najgori su ljudi bez sposobnosti da mastaju, sto je uglavnom uvek bila nasa najveca snaga, najveca prednost. Najveci umovi ovog sveta su bili sanjari a nadam se i znam da ima onih koji sanjaju svemir i nase priblizavanje istom.

Najgora je iskljucivost koja je obavezujuca ako si poklonik kakve religiozne misli, sve drugo je lose i pogresno.

Mada ja vas postujem sve i verujte sto se mene tice i u Radosa Bajica ako hocete, vasa je volja.

Ja licno mislim fuck that.

Svemir mi ne mozete uzeti, sanjar sam od kada sam se rodio i umrecu takav.

zdravkelja
09.06.2019, 09:24
Previse si fin Indigo :)

kronostime
09.06.2019, 09:52
Vanzemaljci bi, ako postoje, u sirokom luku zaobilazili ovako zatucanu planetu i zivalj na njoj.
Da ih ne pokvarimo. :cf:

Indigo
09.06.2019, 09:55
Previse si fin Indigo :)

Vazda bio :D

LosmiSK
09.06.2019, 09:58
Bukvalno mi se sere kada i u ovakvim temama vidim ravnozemljase, religiozne fanatike

Mada ja vas postujem sve i verujte sto se mene tice i u Radosa Bajica ako hocete, vasa je volja.

Indigo bratina

LosmiSK
09.06.2019, 10:01
Vanzemaljci bi, ako postoje, u sirokom luku zaobilazili ovako zatucanu planetu i zivalj na njoj.
Da ih ne pokvarimo. :cf:

Mozda su vanzemaljci jos gori. Sto mislis da smo mi najgori. Uvek ima gore, uvek ima bolje. Da nesto postoji, sigurno bi znali do sada...Posebno ako su superiorniji. Ta fora da oni ne zele kontakt je besmislena..

zeljkocg
09.06.2019, 10:12
Mi jesmo najgori cak i oni koji su gori po ponasanju od nas idu na udaljene planete i postojanje vanzemaljaca se krije posjecuju oni zemlju odavno

LosmiSK
09.06.2019, 10:18
I kako ti to znas, ziv nisam da cujem, Ne kazem da nije tacno, ali sto bi se krili? :D

Indigo
09.06.2019, 10:20
Indigo bratina

Vidis komplikovano.je to. Veruj ti u svetu krticu ja te necu odvracati od toga postovacu to u sta verujes ali cu zadrzati pravo na sopstveno misljenje.
Sta ja sad treba gokaru da ubedjujem da nema svetla na kraju tunela :laugh:
Necu ga ubedjivati ali imam slobodu da iznesem svoj stav.

Sranje je fizioloska potreba koja se desi usled toga sto neki ljudi pocnu da te ubedjuju da su Sunce i Mesec dve lopte okacene o nebesku kupolu a da ako se kreces u jednom pravcu mozes pasti preko ivice, tamo gde lezi zemlja na ledjima slonova koje gigantska kornjaca nosi po medjuprostoru :laugh:

Vidis, ja postujem cak i ravnozemljase, ne zelim da ih odvracam od bilo cega ali mi je dopusteno da olaksam creva tu i tamo kada mi zagusti slusajuci te price.

zeljkocg
09.06.2019, 10:25
Zato sto im je u interesu na zemlji sigurno postoje i dobri i zli vanzemaljci plus ljudi su glupi sad da se pokazu vanzemaljci vecena ili ne bi vjerovali ili bi poceli da panice i umislili da ce sad raznijeti citavu planetu

LosmiSK
Samo ocu reci da su sve stvari ostale otvorene i moguce ih je diskutovati. Narod su ovce, svako ima svog Boga, svoju veru..svoje lazi koje su besmilsene..Najveci mafijasi i monstrumi su uglavnom okrenuti crkvi koja ih bez problema bira.. i taj Boziji oprost tj crkveni je diskutabilan...Ne volim crkvu, niti verujem u njih..idem u crkvu zbog Oca da upalim svecu posto je bio vernik ..ja to defintivno nisam. Zelim da verujem u Boga, nesto vece, ali sam siguran da predstavnik toga definitivno nije crkva..

Ivan_PG
Ako su ti vanzemaljci toliko razvijeni,sa takvom tehnologijom koja je nama nepojmljiva, vjerujem i da je njihova svijest na mnogo vecem nivou a samim tim vjerujem i da su mnogo manje destruktivni od nas.
Mislim da bilo kakva komunikacija medju nama nije moguca i da nas posmatraju kao amebe,i mozda kao potencijalno opasna bica koja bi trebalo istrijebiti zbog dobrobiti suncevog sistema.Sto je u suprotnosi sa mojom prethodnom tezom o destruktivnosti ali samo sa nase twcke gledista.Mi smo zlo.

zeljkocg
09.06.2019, 10:29
Ako su ti vanzemaljci toliko razvijeni,sa takvom tehnologijom koja je nama nepojmljiva, vjerujem i da je njihova svijest na mnogo vecem nivou a samim tim vjerujem i da su mnogo manje destruktivni od nas.
Mislim da bilo kakva komunikacija medju nama nije moguca i da nas posmatraju kao amebe,i mozda kao potencijalno opasna bica koja bi trebalo istrijebiti zbog dobrobiti suncevog sistema.Sto je u suprotnosi sa mojom prethodnom tezom o destruktivnosti ali samo sa nase twcke gledista.Mi smo zlo.

Naravno mozes li zamisliti vanzemaljce da gledaju rijaliti emisije i jos da uzivaju u tim rijaliti emisijama u kojima se promovise sve najgore

kronostime
09.06.2019, 10:37
Mozda su vanzemaljci jos gori. Sto mislis da smo mi najgori. Uvek ima gore, uvek ima bolje. Da nesto postoji, sigurno bi znali do sada...Posebno ako su superiorniji. Ta fora da oni ne zele kontakt je besmislena..

Da su gori - imaju tehnologiju da nas sprze ko stetocine bez trunke napora.
Jos se gicamo.:biggrin:

zeljkocg
09.06.2019, 10:39
To i ja pricam mnogo su mocniji od nas

Ivan_PG
09.06.2019, 10:47
Tesko je nama bilo sta pametno da kazemo kada razmatramo karamteristike tih vanzemaljaca.Mi sve to analiziramo na osnovu nama poznatog,bog zna kakav materijalni oblik oni zauzimaju,kako komuniciraju,gdje ih je evolucija dovela.

belgrade_owl
09.06.2019, 10:51
Samo ocu reci da su sve stvari ostale otvorene i moguce ih je diskutovati. Narod su ovce, svako ima svog Boga, svoju veru..svoje lazi koje su besmilsene..Najveci mafijasi i monstrumi su uglavnom okrenuti crkvi koja ih bez problema bira.. i taj Boziji oprost tj crkveni je diskutabilan...Ne volim crkvu, niti verujem u njih..idem u crkvu zbog Oca da upalim svecu posto je bio vernik ..ja to defintivno nisam. Zelim da verujem u Boga, nesto vece, ali sam siguran da predstavnik toga definitivno nije crkva..

Naravno da su narod ovce, kad crkva svoje svestenike koji treba da predvode narod zove pastirima... saberes 1 i 1 i zakljucis sta oni misle o svom narodu.

A to da nisi vernik sumnjam, imas ti svoj religiju.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSQSG2F7wnLjpH6Rjur8Ugo3KdQbuIX F-Vg8M1v4XK_XpHbgSR

goku
09.06.2019, 10:51
Bukvalno mi se sere kada i u ovakvim temama vidim ravnozemljase, religiozne fanatike i ljude koji bi rekli da je naizmenicna struja plod koji nam je dao nas "otac" a ne genijalnost jednog coveka i njegova namera da svet ucini boljim.

Mogu da razumem ljude iz najcrnjeg perioda koje je ova planeta dozivela, kada je doba anticke kulture, slobode, rane umetnosti, istrazivanja zamenjeno sa citavim milenijumom gde je ljudski rod zahvaljujici verovanju u magiju i magicne rituale smestene ovoga puta u religiozne institucije, najvise propatio. Cerecenja, razapinjanje, spaljivanje kamenovanje i hladnokrvna ubistva svakog ko ne bi prihvatio ono sto pise u najkrvavijoj knjizi ikada napisanoj.

Ja ne verujem u boga, pripadao on muslimanima, hriscanima, mormonima...stvar je svuda ista i podrazumeva klanjanje institucijama a ne necem duhovnom. Takodje taj spektar duhovnosti mi kao fizicki opipljiva bica ili ako vise volite duse zarobljene u ljusturi, nismo sposobni ni da pojmimo. To bi znacilo da se.misao oslobodi tela a za to nismo i tesko da cemo biti sposobni u daljoj buducnosti.

"BOG" je po meni omnipotentno bice, neko koga dozivljavamo kao stvaraoca univerzuma, moze biti tehnolosko a moze biti i fizicko ili misaono bice.

Najgora recenica izgovorena u prethodnih sto godina je papina izjava da ce krstiti vanzemaljce ako se pojave [emoji23]
Krstices neko stvorenje koje ima sposobnost da putuje kroz svemir brzinom svetlosti a ono ce prihvatiti krst i postovati deset bozijih zapovesti [emoji23]
Ako ta bica imaju smisao za humor garantovano bi crkla od smeha. Eto to moze cak i da nam bude prva odbrambena linija nasi popovi sa kandilom kardinali i papa u prvoj liniji "ne prilazite krsticemo vas, sveta vodica ce spaliti vas nevernike" [emoji23]

Procitajte Huxley-a, I njegovu, moze se reci iracionalno uznemirujucu i saljivu verziju sveta. Saljivu iz razloga sta je uzeo kao osnov religijske nauke i kao postulat vere a iracionalno to jest besmisleno bar iz ove sadasnje perspektive nacin zivota glavih likova I okovi istog. Lako se mogu povuci paralele sa danasnjicom.
*Brave new world.

Neko je spomenuo termin dobri i losi, to je puko generalizovanje i nedostatak maste jer sto bi uopste ta bica trebala da budu podeljena po ljudskim osobinama, mozda su u nekoj ravnotezi, rade i jedno i drugo, deluju u skladu sa potrebom.

S obzirom koliko smo verovatno tehnoloski nazadni u donosu na sve kulture koje nas okruzuju i koliko im delujemo zaostalo, poput amazonskog plemena koje na helikopter krece sa kopljima [emoji23] kontam da nemaju ni trunku intersovanja da stupe u kontakt sa nama.

Najgori su ljudi bez sposobnosti da mastaju, sto je uglavnom uvek bila nasa najveca snaga, najveca prednost. Najveci umovi ovog sveta su bili sanjari a nadam se i znam da ima onih koji sanjaju svemir i nase priblizavanje istom.

Najgora je iskljucivost koja je obavezujuca ako si poklonik kakve religiozne misli, sve drugo je lose i pogresno.

Svemir mi ne mozete uzeti, sanjar sam od kada sam se rodio i umrecu takav.Pokazao si zavidno nepoznavanje materije o kojoj pričaš.

Toliko sam gluposti ovde pročitao da nema svrhe replicirati, trebao bi mi čitav dan.

Neka svako veruje u šta hoće, Bog je zato i dao slobodnu volju čoveka. Bez toga sve ovo ne bi imalo smisla.

belgrade_owl
09.06.2019, 10:52
Samo jos da se da dokaz za postojanje istog pa da svi pocnemo da verujemo :D

kronostime
09.06.2019, 10:58
Pretece sova:biggrin:

goku
09.06.2019, 11:05
Samo jos da se da dokaz za postojanje istog pa da svi pocnemo da verujemo :DOva tema se pretvorila u sviranje qrcu. Odo ja dok je još vreme.

belgrade_owl
09.06.2019, 11:06
Kao i obicno sa tvoje strane, nameces misljenje a za to sto zastupas nemas argumente.

LosmiSK
09.06.2019, 11:13
Ova tema se pretvorila u sviranje qrcu. Odo ja dok je još vreme.

When you play the game of thrones, you win or you're leaving the topic. :biggrin:

弱肉強食
09.06.2019, 11:14
Nema šta da beži, prvo takve se stvari ne ubedjuju, niti treba, drugo, ne možeš nikoga ni ubediti ako nešto ne želi.

Ljudi verujte u šta hoćete. Samo nemojte se uzdizati na neki pijedestal istine bez dokaza. To "naučno dokazano" spada u jednu vrstu fanatičnog religioznog verovanja jer vam je religija nauka a verujete u ono što niste videli.

zdravkelja
09.06.2019, 11:16
Goku je, naravno, godinama vec na ignore listi, sad sam malo bacio pogled sta pise, nista novo. Kao sto rekoh, previse je Indigo fin, za ono sto bih ja imao da kazem se dobija visemesecni ban, ali niste vredni toga da propustim Wimbledon ovde :D

弱肉強食
09.06.2019, 11:17
Pa reci prijatelju. Svi krive religiozne ljude a opet fanatici ateistički idu i vredjaju sve živo. Hajde reci meni ja se neću žaliti. Iskali sav svoj bes. Pošto misliš da si mnogo pametan.

kronostime
09.06.2019, 11:19
Ova tema se pretvorila u sviranje qrcu. Odo ja dok je još vreme.

Objasni prvo kako se bezgresni Svevisnji zajebao pa napravio Arhandjela Lucifera (u prevodu - Svetlonosa) i prebacio na njega sve svoje neuspele ideje.:cf:

goku
09.06.2019, 11:19
Kao i obicno sa tvoje strane, nameces misljenje a za to sto zastupas nemas argumente.Ne želim nikome da namećem svoje mišljenje, zato napuštam diskusiju, sve što sam hteo sam rekao, pametnom dosta.

kronostime
09.06.2019, 11:21
Ne želim nikome da namećem svoje mišljenje, zato napuštam diskusiju, sve što sam hteo sam rekao, pametnom dosta.

Nisi mi odgovorio na pitanje, a voleo bih da procitam i Urosev odgovor na isto.:biggrin:

goku
09.06.2019, 11:23
Goku je, naravno, godinama vec na ignore listi, sad sam malo bacio pogled sta pise, nista novo. Kao sto rekoh, previse je Indigo fin, za ono sto bih ja imao da kazem se dobija visemesecni ban, ali niste vredni toga da propustim Wimbledon ovde :DTo što sam tebi na ignore, samo može da mi bude kompliment.

bice
09.06.2019, 11:24
Da li su ljudi sleteli na mesec ili je sve rezirano i zasto se od 70-ih godina vise nije pokusavalo otici na mesec sa ovakvom tehnologijom?
Misljenja

Nerealan
09.06.2019, 11:25
Pa reci prijatelju. Svi krive religiozne ljude a opet fanatici ateistički idu i vredjaju sve živo. Hajde reci meni ja se neću žaliti. Iskali sav svoj bes. Pošto misliš da si mnogo pametan.

+1..

Ivan_PG
09.06.2019, 11:27
A sta mislite o velikom potopu,temi koja se provlaci krozmitove svih narod bliskog istoka vec 5,6 000 godina?
Dali je to nastalo kad je nakon otopljavanja leda usljed naglog porasta temperature,i kao posledica toga podizanje nivoa mora potpoljeno nekoliko znacajnih sumerskih gradova ili kada je Crno more nastalo izlivanjem Sredozemnog mora takodje kao posledica topljenja leda?Ova druga opcija moze biti i realnija tim prije sto se Ararat pominje,a on je geografski blizi Crnom moru.
Na dnu Crnog mora su i nadjeni ostaci nekih prastarih naselja,tu je nekad bilo manje jezero.
Takodje pretpostavka je da se sve to desilo prilicno naglo i da je stvarno moglo da ima katastrofalne posljedice po stanovnistvo.

goku
09.06.2019, 11:28
Objasni prvo kako se bezgresni Svevisnji zajebao pa napravio Arhandjela Lucifera (u prevodu - Svetlonosa) i prebacio na njega sve svoje neuspele ideje.:cf:Nije se zajebao, svima je dao slobodnu volju. Na nama je šta ćemo odlučiti. Hoćemo li biti na strani Boga ili na drugoj. Bog ne želi nikoga da prisiljava, to nije Božiji koncept, slobodna volja je Božiji koncept.

Nerealan
09.06.2019, 11:29
onda prema božijem konceptu ne postoji dobro i loše

LosmiSK
09.06.2019, 11:30
Da li su ljudi sleteli na mesec ili je sve rezirano i zasto se od 70-ih godina vise nije pokusavalo otici na mesec sa ovakvom tehnologijom?
Misljenja

Mozda tamo nema nista vredno ..mozda nikad nisu ni sisli na mesec..mozda mesec ne postoji..moze se o svemu diskutovati ali nemam ni znaja da mogu nekog da ubedjujem u nesto od toga..

Neko veruje u crkvu, neko u Boga, neko u nauku a neko u nista..ostavljen je prostor za sve...ako bih bas mora da biram, odabrao bih nauku, jedino se ona zasniva na dokazima..ovo ostalo je zajebancija koja moze i ne mora biti tacna..

Nerealan
09.06.2019, 11:31

imam jednu anegdotu, naiđe lav na ranjenu impalu, kaže oprosti mi bože, ovo je greh, i pojede je..

弱肉強食
09.06.2019, 11:33
Misljenja

Najbolji film Stanleya Kubricka, el maestra za osvetljenje.

According to a DVD featurette of the film The Spy Who Loved Me, Kubrick snuck aboard a huge Tanker Ship early in the morning to secretly assist cinematographer Claude Renoir in lighting a massive set. Renoir himself was a master of his craft, but in his old age he began to lose his eyesight. When he showed up to prepare the lighting for the huge evil-lair, he realized he couldn’t actually see all the way across the room.

Renoir had worked for Kubrick in the past, who was famouslyan expert (and perfectionist) in lighting. So he gave him a call to ask for advice.

Nerealan
09.06.2019, 11:34
e i to me interesuje, ako postoji bog, zašto ga vi smatrate samo bogom ljudi, a ne i bogom životinja, biljaka, bogom dva atoma vodonika i jednog kiseonika? Što smo mi ljudi njemu bitniji od tetreba?

zdravkelja
09.06.2019, 11:37
Misljenja

Koja bi bila svrha toga?

Ivan_PG
09.06.2019, 11:38
Zanimljivo je kad se covjek malo udubi u istoriju,tamo ce lako pronaci da je biblija skup svih mitova bliskog istoka,koji su stari po kao sto sam rekao 5 6 000 godina.Sve je nabacano na jedno mjesto.Da ne pricamo kakve su modifikacije Rimljani kasnije izveli,i sta se sve tu dodavalo i oduzimalo.Monastvo je doslo sa istoka,iz Indije i prihvaceno je tek negdje u 5 6 vijeku i to najranije.Kad kazem monastvo mislim na tu filozofiju zivota
.
Ali isto mislim da je glupo ljude ubjedjivati kako je sve to laz,podmetacina,kako sve to sluzi za lakse upravljanje i manipulisanje ljudima,kako je sve to u sustini od samog postanka politicka prica par ekselans.
To bekim ljudima daje nadu,snagu da idu kroz zivot,mnogi ljudi jednostavno tesko podnose tu neizvjesnost zivljenja i ako im vjera pomaze da se bore sa zivotnim izazovima zasto bi to meni smetalo sve dok ne upiru prstom u nevjernike i spaljuju ljude na lomaci.E tu nastaje problem.

kronostime
09.06.2019, 11:42
A sta mislite o velikom potopu,temi koja se provlaci krozmitove svih narod bliskog istoka vec 5,6 000 godina?
Dali je to nastalo kad je nakon otopljavanja leda usljed naglog porasta temperature,i kao posledica toga podizanje nivoa mora potpoljeno nekoliko znacajnih sumerskih gradova ili kada je Crno more nastalo izlivanjem Sredozemnog mora takodje kao posledica topljenja leda?Ova druga opcija moze biti i realnija tim prije sto se Ararat pominje,a on je geografski blizi Crnom moru.
Na dnu Crnog mora su i nadjeni ostaci nekih prastarih naselja,tu je nekad bilo manje jezero.
Takodje pretpostavka je da se sve to desilo prilicno naglo i da je stvarno moglo da ima katastrofalne posljedice po stanovnistvo.

Izlivanje Sredozemnog mora u Crno more je doslo kao posledica prelivanja kroz Bosforski moreuuz, kao sto je i izlivanjev Atlantika kroz Gibralatar dovelo do stvaranja Sredozemlja kakvo danas poznajemo.
Dokazi za to su mnogi potopljeni gradovi.
Nego, kad smo vec kod teorije zavera - da li su dinosaurususi imali civilizaciju: bili su dominantna vrsta duze od sisara stotinama miliona godina, imali su relativno velik mozak u odnosu na telo (1.5/80 kg je prosek za Bozje Razumne Kreacije, oni su tezili na tone) , kome bogu su se klanjali?
:biggrin:

弱肉強食
Ko ga smatra samo Bogom ljudi? Pa zato što smo mi pravljeni po njemu, a ne životinje, što ne znači da su životinje i biljke beznačajne. Ti to posmatraš sa životnog stanovišta nekih 80 godina života, a to je ništa. Mnogo je bitnije hoćeš li zaslužiti večan život.

Isto su me pitali za decu koja umiru na porodjaju, za slepe ljude, za ljude sa nekom psihičkom manom. Svi su po meni oni blagosloveni jer mislim da će se njima mnogo lakše otvoriti vrata ka večnom životu.

A kad kažu meni "blago tebi ti si lep" to ti je gore nego ne znam šta. Prvo što si podložniji egoizmu, drugo svim nečistim stvarima ovoga sveta.

Kada raspravljate sa ljudima koji su religiozni morate se staviti u njihovu kožu i gledati život posle smrti, a ne suditi samo po ovom životu i reći "jao šta je Bog ovome dao a šta je ovome uzeo" jer to često ima potpuno suprotnu konotaciju.

Mnogo tih i takvih ljudi muči se kroz život, a mnogo i dobrih mladih ljudi umre. Sećate se uvek kada kažu "gde baš od svih on".

Meni je skoro umrla poznanica moje godište, bolje stvorenje ljudi nisu upoznali, pa pitaju zašto Bože basš nju. Pa verovatno je blagoslovena da se ne muči u ovom talogu povraćke u kom živimo.

Sve je stvar rezona.

Nerealan
Moje shvatanje svetih knjiga je da su to prvi zakonici (izvini Hamurabi), gde ti čoveku nisi mogao da objasniš zašto da ne krsde, ubija, pa si morao da mu postaviš neku veću silu koje će se plašiti. Danas postoji država, pa čovek neće ubiti drugoga jer mu se ne leži 10 godina.

goku
09.06.2019, 11:43
Misljenja

Nisu sleteli, sve je režirano. Mi nemamo tehnologiju da pošaljemo čoveka na Mesec.

Naravno da postoji, Bog je dao slobodnu volju i moralni zakon. Čovek koji ga poštuje je na strani dobra, onaj ko ga nepoštuje je na strani zla.

LosmiSK
09.06.2019, 11:43
Da, sve je to diskutabilno i neverovatno po meni...Sta mislite sta je posle smrti? To je tek prica za sebe..dal se covek samo ugasi...nesto ne verujem u to..mada bi bilo glupo znati ako je nesto dobro posle..masa bi se prelako ubijala :)

弱肉強食
09.06.2019, 11:46
Pa videćemo svi eto, sad da namećemo jedni drugima badava.

Ivan_PG
09.06.2019, 11:46
Izlivanje Sredozemnog mora u Crno more je doslo kao posledica prelivanja kroz Bosforski moreuuz, kao sto je i izlivanjev Atlantika kroz Gibralatar dovelo do stvaranja Sredozemlja kakvo danas poznajemo.
:
Pa o tome sam i pricao.Nisam nista netacno rekao.
Ja samo kazem da se na osnovu tog prirodnog fenomena razvio citavi taj mit o potopu,od Gilgamesa do Biblije.

弱肉強食
09.06.2019, 11:50
Ep o Gilgamesu je priča o Nimrodu, a pojavni oblici su i Ep o Gilgamešu i Herkules i slično.

zdravkelja
09.06.2019, 11:56
Nego, kad smo vec kod teorije zavera - da li su dinosaurususi imali civilizaciju: bili su dominantna vrsta duze od sisara stotinama miliona godina, imali su relativno velik mozak u odnosu na telo (1.5/80 kg je prosek za Bozje Razumne Kreacije, oni su tezili na tone) , kome bogu su se klanjali?

Prvo dobro pitanje na ovoj temi :biggrin:

kronostime
09.06.2019, 11:58
Ko ga smatra samo Bogom ljudi? Pa zato što smo mi pravljeni po njemu, a ne životinje, što ne znači da su životinje i biljke beznačajne. Ti to posmatraš sa životnog stanovišta nekih 80 godina života, a to je ništa. Mnogo je bitnije hoćeš li zaslužiti večan život.

Isto su me pitali za decu koja umiru na porodjaju, za slepe ljude, za ljude sa nekom psihičkom manom. Svi su po meni oni blagosloveni jer mislim da će se njima mnogo lakše otvoriti vrata ka večnom životu.

A kad kažu meni "blago tebi ti si lep" to ti je gore nego ne znam šta. Prvo što si podložniji egoizmu, drugo svim nečistim stvarima ovoga sveta.

Kada raspravljate sa ljudima koji su religiozni morate se staviti u njihovu kožu i gledati život posle smrti, a ne suditi samo po ovom životu i reći "jao šta je Bog ovome dao a šta je ovome uzeo" jer to često ima potpuno suprotnu konotaciju.

Mnogo tih i takvih ljudi muči se kroz život, a mnogo i dobrih mladih ljudi umre. Sećate se uvek kada kažu "gde baš od svih on".

Meni je skoro umrla poznanica moje godište, bolje stvorenje ljudi nisu upoznali, pa pitaju zašto Bože basš nju. Pa verovatno je blagoslovena da se ne muči u ovom talogu povraćke u kom živimo.

Sve je stvar rezona.

Mi smo protumacili da smo stvoreni po njemu - on nikad nije potpisao patent, niti nas je prijavio u opstini kod maticara.
Sta ako je Bog velika puzavica ili veliki Hrast?
Mozda je i velika jesetra, jelen, mrav, komarac, bubasvaba.. cudni su putevi gospodnji...:cf:

LosmiSK
09.06.2019, 11:58
Prvo dobro pitanje na ovoj temi :biggrin:

Opusti ruku zdravkelja, zelis da nesto napises ali neces...urgiracemo da te puste za Vimbldon :)

Nerealan
09.06.2019, 11:59
ili nema šta da napiše

ili smo mi još uvek bića na nižem stupu razvoja od njega, p ne bismo ni shvatili

弱肉強食
09.06.2019, 12:02
Šta ako... Pošto je šta ako, hajde da čujemo i vaša vidjenja. Nismo na ispitaničkoj klupi. Možda se i mi predomislimo kada čujemo vaše verzije, nije pošteno da samo mi odgovaramo.

Baš da čujem otkud nam dnk - knjiga života sa svim tim informacijama za svaku pojedinu stvar vezanu za nas - bez da nas je iko stvorio. Otkud informacija bez Tvorca, ma pretvorio sam se u uvo

Lord Aleksoni
09.06.2019, 12:03

Sve je stvar rezona.

Ja sam mišljenja onog: Da nešto nekom daš moraš nekom nešto da uzmeš

Ivan_PG
Ovo sto kaze Kronos za dinosauruse ima neke logike.
Cak su i ozbiljni naucnici razmatrali tu opciju.Zbog velikog vremenskog raspona svi eventualni materijalni dokazi o naprednoj reptilijanskoj civilizaciji bi davno bili zbrisani tako da mozemo da mastamo.Medjutim glavni argument protiv je anatomska nepodobnost dinosaurusa.
Postoje neke teorije da se medju dinosaurusima izdvojila neka podvrsta,kao ljudi medju primatima i da su oni bili napredni.
Da su predvidjeli udar asteroida i odletjeli u svemir.

belgrade_owl
Nema šta da beži, prvo takve se stvari ne ubedjuju, niti treba, drugo, ne možeš nikoga ni ubediti ako nešto ne želi.

Ljudi verujte u šta hoćete. Samo nemojte se uzdizati na neki pijedestal istine bez dokaza. To "naučno dokazano" spada u jednu vrstu fanatičnog religioznog verovanja jer vam je religija nauka a verujete u ono što niste videli.

Nisi upravu Urose, Indigo je napisao sasvim korektan post i obrazlozio zbog cega je Ateista da bi se nakon toga goku javio i napisao kako Indigo pise gluposti. I ko je sada tu agresivan, Indigo sa svojim postom ili fanatik?

Nevezano za tu prepisku...
Da li je moguce da su ljudi zapravo vanemaljci, odnosno da poticemo iz neke druge galaksije koju smo doveli na rub propasti pa se naselili ovde? :confused:

弱肉強食
09.06.2019, 12:04
Ne prozivam ja Indiga znam ja odavno šta on misli i on šta ja mislim. To uopšte nema veze sa njim pričali smo na tu temu x puta on i ja.

kronostime
09.06.2019, 12:05
Moje shvatanje svetih knjiga je da su to prvi zakonici (izvini Hamurabi), gde ti čoveku nisi mogao da objasniš zašto da ne krsde, ubija, pa si morao da mu postaviš neku veću silu koje će se plašiti. Danas postoji država, pa čovek neće ubiti drugoga jer mu se ne leži 10 godina.

Zasto se izvinjavas Hamurabiju - njegovi, u kamenu uklesani Zakoni, su doveli do procvata Bliskog Istoka i deo su svih Zakona na tom prostoru tada.

Ivan_PG
09.06.2019, 12:06
Nisi upravu Urose, Indigo je napisao sasvim korektan post i obrazlozio zbog cega je Ateista da bi se nakon toga goku javio i napisao kako Indigo pise gluposti. I ko je sada tu agresivan, Indigo sa svojim postom ili fanatik?

Da li je moguce da su ljudi zapravo vanemaljci, odnosno da poticemo iz neke druge galaksije koju smo doveli na rub propasti pa se naselili ovde? :confused:

Prije ce biti da su ljudi nastali genetskim inzinjeringom tj mijesnjem vanzemaljskih gena i gena majmuna,sad ne znam je li neki Anunaki koji se spustio na zemlju bio zoofil pa je sprcao neku majmunicu ili je sve obavljeno vantjelesnom oplodnjom.

belgrade_owl
09.06.2019, 12:06
Ne prozivam ja Indiga znam ja odavno šta on misli i on šta ja mislim. To uopšte nema veze sa njim pričali smo na tu temu x puta on i ja.

Nisam ja ni rekao da ti prozivas Indiga, ali iz teme u temu imas neverovatnu zelju da podrzis gokua bez obzira sto ume da bude agresivan.

弱肉強食
09.06.2019, 12:07
Pitaj Gokua baš kad ga podržavam a kada napadam. Na svaki put kada sam ga podržao ide jedno 7 napada. Na različite teme

Ivan_PG
09.06.2019, 12:11
A inace postoji i ta teorija da su ljudi zivjeli na Marsu,gdje su bili povoljni uslovi za zivot prije nego na Zemlji,i da se desio nuklearni rat,da je unistena atmosfera pa su se ovamo prebacili ali to je stvarno teska glupost.

弱肉強食
09.06.2019, 12:12
Znate mili moji Hamurabija i dinosauruse a ne znamo otkud DNK knjiga života bez Tvorca? Pa to ni najveći umovi nisu mogli da odgovore ma koliko žudeli da odbace koncept apsoluta.

Otkud sva ta informacija u nama koja nam daje kako ćemo rasti i izgledati i šta smo, a da je niko nije stvorio.

Koja je to samostvarajuća informacija?

Je l moźe da postoji nešto a da ga niko ne stvori? Ne mere.

Ivan_PG
09.06.2019, 12:15
A ko je stvorio Boga?
Je li to neko bezvremensko,vjecno bice ili Uki mi samo na pojednostavljen nacin pokusavamo da se nosimo sa tom ogronom frustracijom koju nam stvara sam pogled na svemir,nemogucnost da odgovorimo na toliko pitanja.

belgrade_owl
09.06.2019, 12:17
A ko je stvorio Boga?

http://www.gstatic.com/tv/thumb/persons/73040/73040_v9_ba.jpg

弱肉強食
09.06.2019, 12:17
46 poglavlja jedno za svaki hromozom. Svako poglavlje 250 miliona slova. 3.2 milijarde slova. Informacija o vama kada bi se stavila na papir išla bi odavde pa do sunca i nazad par puta.

DNK sačinjen od gena a geni daju instrukcije kako će naše telo rasti itd.

I to je stvorio niko? Prasak? Ništa? Kako?

Ček ne mere na pitanje pitanje, nisam ja ovde vrhovni pastir sa svim odgovorima. Ja pitam vas konkretno pitanje bez mišljenja da sam u pravu apriori. Možda imate neki argument.

zeljkocg
09.06.2019, 12:20
Ovo sto kaze Kronos za dinosauruse ima neke logike.
Cak su i ozbiljni naucnici razmatrali tu opciju.Zbog velikog vremenskog raspona svi eventualni materijalni dokazi o naprednoj reptilijanskoj civilizaciji bi davno bili zbrisani tako da mozemo da mastamo.Medjutim glavni argument protiv je anatomska nepodobnost dinosaurusa.
Postoje neke teorije da se medju dinosaurusima izdvojila neka podvrsta,kao ljudi medju primatima i da su oni bili napredni.
Da su predvidjeli udar asteroida i odletjeli u svemir.

Slazem se vjerovatno su imali civilizaciju i svakako je moguce da su otisli u svemir i ljudi su nastali od Anunaki vanzemaljaca

NemanjaMikser
09.06.2019, 12:22
Ali isto mislim da je glupo ljude ubjedjivati kako je sve to laz,podmetacina,kako sve to sluzi za lakse upravljanje i manipulisanje ljudima,kako je sve to u sustini od samog postanka politicka prica par ekselans.
To bekim ljudima daje nadu,snagu da idu kroz zivot,mnogi ljudi jednostavno tesko podnose tu neizvjesnost zivljenja i ako im vjera pomaze da se bore sa zivotnim izazovima zasto bi to meni smetalo sve dok ne upiru prstom u nevjernike i spaljuju ljude na lomaci.E tu nastaje problem.

Samo što su ateisti, kontam takvi kao ti veoma uporni u tome da dokažu ljudima kako je to laž. Zašto pokušavati? Normalni ateisti poštuju to što drugi u Boga veruju, dok ovi drugi iz nekog razloga mrze Boga iako on kako sami kažu ne postoji, i toliko su uporni da ti to dokažu. Moj najbolji drug je ateista i poštuje moju veru kao i ja što njega ne nagovaram da u Boga veruje, sam ima svoj izbor. Samo si ti lepo ovo provukao kao meni to ne smeta ali čisto da se zna da je to laž i podmetačina.

Ivan_PG
09.06.2019, 12:22
Da smo svoje razmisljanje i stremljenja ka istini ogranicavali aktuelnim relegijskim dogmama i odgovorima koje nam vracevi i popovi daju danas bi jos uvijek zivjeli u pecinama i klanjali se nekakvim totemima i hrastovima.

弱肉強食
09.06.2019, 12:28
A taj argument o popovima i vračevima i crkvama je besmislen. Mene interesuje Biblija, u crkvu idem ko i ti i Indigo što idete. Da mi razni fariseji drže slovo. To je loš argument. Ne znam da li ima jedna hrišćanska crkva koja se pridržava hrišćanstva.

Moramo prvo da odgovorimo za informaciju i Tvorca, a posle mogu ja da napišem koliko crkva i religija nemaju veze. Najveći protivnik svakog pravog hrišćanina je rimski papa.

To znam kada razgovaramo na stranim forumima, jer je ta institucija nasledila i uvela u hrišćanstvo sve iz paganskih religija Egipta, Persije i Vavilona i taj najveći farisej koji se zove hrišćanin je za nas najveći protivnik.

Tako da to upiranje prstom u crkvu da bi se religija unizila je irelevantno.

Pop niti mi ulazi u kuću niti sme da pomisli. Ima tu čestitog sveta i mnogo dobrih pravoslavaca koji su pravi hrišćani ali ima i idiota koji treba da mi vračaju po kući.

Ne prilči jednom hrišćaninu ni da pali grančice ni da izvlači grane iz česnica i novce, nit mnogo što šta.

zeljkocg
09.06.2019, 12:28
Objasnio si svaka cast religije su cista glupost i da pitam sve da li su culi za Kalgari plan i sta misle o njemu ? odgovorio sam Ivanu da ne bude zabune

Indigo
09.06.2019, 12:30
A ko je stvorio Boga?
Je li to neko bezvremensko,vjecno bice ili Uki mi samo na pojednostavljen nacin pokusavamo da se nosimo sa tom ogronom frustracijom koju nam stvara sam pogled na svemir,nemogucnost da odgovorimo na toliko pitanja.

Isto to pitanje sam postavio svom nastavniku veronauke, on mi je odgovorio da je to pitanje koje se nikada ne postavlja.
Zasto? Kaze on to je najgori greh. Zasto? Zato sto ne postoji odgovor. Obicno kada ne postoji odgovor na neko pitanje ne postoji ni samo pitanje.

Goku to standardno, kada ne ume da odgovori pobegne :laugh:
Kaze lik da ne namece nikome tudje misljenje a na fudbalskoj temi pocinje recenicu sa "ja sam ti rekao", "drzim besplatnu edukaciju".
Gordost je smrtni greh brate moj. Goreces u paklu. Evgarije Pontijski SE u grobu okrece zbog tebe. :D

Inace ne zelim da ovu temu pretvorim u neki sukob tako da cu stati.

Procitajte Zehariju Sicina, covek je citav zivot posvetio najranijim ljudskim civilizacijama, mitologiji I genetskom inzenjeringu.

弱肉強食
09.06.2019, 12:33
Treća sreća - okle informacija bez Tvorca? :D

Indigo
09.06.2019, 12:33
Samo što su ateisti, kontam takvi kao ti veoma uporni u tome da dokažu ljudima kako je to laž. Zašto pokušavati? Normalni ateisti poštuju to što drugi u Boga veruju, dok ovi drugi iz nekog razloga mrze Boga iako on kako sami kažu ne postoji, i toliko su uporni da ti to dokažu. Moj najbolji drug je ateista i poštuje moju veru kao i ja što njega ne nagovaram da u Boga veruje, sam ima svoj izbor. Samo si ti lepo ovo provukao kao meni to ne smeta ali čisto da se zna da je to laž i podmetačina.

Paskalova opklada, mislim na tvoj citat u potpisu.:)

弱肉強食
09.06.2019, 12:37
Indigo ne moraš ti prijatelju moj verovati u konkretnu religiju, ti apsolut ne možeš osporiti. Možeš se mučiti i pričati protiv crkve a onda ti ja uletim da to potvrdim. Zanemari emipiriju sada, crkve i sve.

Reci ti meni mile moj otkud u tebi informacija u vidu DNK da izrasteš u to što jesi?

Time treba da se bavite a ne nama religioznima. Pa vi nemate odgovore na osnovna pitanja pa čačkate nas jer "slepo" verujemo.

Pa i vi slepo ne verujete.

LosmiSK
09.06.2019, 12:39
Slazem se vjerovatno su imali civilizaciju i svakako je moguce da su otisli u svemir i ljudi su nastali od Anunaki vanzemaljaca

To je mit i nista vise..

弱肉強食
09.06.2019, 12:40
Definitivno ateizam umesto kritike religije mora da se okrene ka konkretnim pitanjima i problematici. Ako će svoj ateizam zasnivati na kritici religije, validnost je 0%. Dajte vi nama odgovore oči nam otvorite.

Dajte neki predlog nešto, nacrt, ideju zamisao, otkud ta info u nama bez apsoluta?

Ne mora koherentna teorija jer ćete odgovoriti "čovečanstvo nije napredovalo da se to otkrije".

Ma nacrt neki dajte

Ivan_PG
09.06.2019, 12:41
Procitajte Zehariju Sicina, covek je citav zivot posvetio najranijim ljudskim civilizacijama, mitologiji I genetskom inzenjeringu.

Dobar Sicin,on je bio strucnjak za sumerski jezik.
Ali otprilike volio je malo da zaobidje istinu u nekim slucajevima da bi svoju pricu ucinio uvjerljivijom i donekle zabavnijom.
To sam saznao citajuci neke druge autore koji su analizirali njegove prevode.
Ali u svakom slucaju stivo koje se cita u jednom dahu.Ako nista imao je covjek s obzirom na period u kojem je zivio,tj stvarao 60-ih,70-ih, bujnu mastu iako iznosi i pregrst logicnih stvari.

belgrade_owl
09.06.2019, 12:41
Treća sreća - okle informacija bez Tvorca? :D

Svi znamo ko je tvorac.
https://uproxx.files.wordpress.com/2017/08/night_king_game_of_thrones.jpg?quality=100

Indigo
09.06.2019, 12:48
Indigo ne moraš ti prijatelju moj verovati u konkretnu religiju, ti apsolut ne možeš osporiti. Možeš se mučiti i pričati protiv crkve a onda ti ja uletim da to potvrdim. Zanemari emipiriju sada, crkve i sve.

Reci ti meni mile moj otkud u tebi informacija u vidu DNK da izrasteš u to što jesi?

Time treba da se bavite a ne nama religioznima. Pa vi nemate odgovore na osnovna pitanja pa čačkate nas jer "slepo" verujemo.

Pa i vi slepo ne verujete.

Ti ja smo dosta pricali o ovim temama. Bas dosta.
Znas da mogu izvrnuti tu recenicu na koju stanu hocu.
Ako Dnk posmatras kao informaciju, kao kod sto i jeste onda je nas "tvorac" najbolji programer u svim dimenzijama van vremena. Padajuci niz kodova se lakse pripisuje nekom tehnoloskom entitetu nego duhovnom.

Sto znaci neka labaratorija i solidan genetski inzenjering mogu da odrade bozanski posao.

Za kraj ti slepo veruj ja cu slepo da ne verujem, to je izbor zar ne? Tvoje i moje pravo kao misaonog bica.
Jel tako? Ja vama nista ne oduzimam pa nemojte ni vi meni i onima koji razmisljaju slicno meni.

Mihajlo10
09.06.2019, 12:54
Ja svoj ateizam zasnivam na racionalizmu.

弱肉強食
09.06.2019, 12:54
Što li onda ne produže život?

Ma naravno. Ni ne treba verovati lažno, bolje ne. Nego kako god gledao apsolut, kao Boga, neki kompjuter, bilo šta, bilo koji vid inteligencije, on postoji.

uu Mihajlo jesi nam objasnio. Posle ovoga mi je sve janso. Ovo je najjači odgovor koji sam dobio u životu :Do

NemanjaMikser
09.06.2019, 12:59
Ne vredi se raspravljati oko postojanja Boga, svako će svoje teorije izneti a na kraju nikom ništa. Džabe sva pitanja i potpitanja kad niti će neko ubediti religiozne da Bog ne postoji, niti ovi obrnuto. Ovaj jadni zeljkocg otvorio temu zbog raznih teorija zavere kojih ima milion, a vi se zakačili za postojanje Boga. :cf:

goku
09.06.2019, 13:06
[emoji3]

Opet elementarno nepoznavanje materije, veličina mozga nema veze, već čeoni režanj, tu je centar za savest, samo mnogima je toliko otupela pa se ne razlikuju od životinja po tom pitanju.

Izvinjavam se životinjama što ih upoređujem sa takvim ljudima

goku
09.06.2019, 13:29

Da li je moguce da su ljudi zapravo vanemaljci, odnosno da poticemo iz neke druge galaksije koju smo doveli na rub propasti pa se naselili ovde? :confused:Indigo je počeo post tako što je rekao da mu se sere od verskih fanatika.

Kao prvo verski fanatici su oni koji se opašu bombama i dignu u vazduh nevine ljude. Stavio me je u isti koš sa takvima. Šta je tu argumentovano?

Kao drugo, da mu se sere od takvih, ne od ovih sa bombama nego od ibičnih religioznih ljudi koje je uporedio sa fanaticima. Ovo isto smatram za uvredu.

Bio sam maksimalno korektan u odgovoru s obzirom na okolnosti.

Tebi uopšte nije važno šta ja pišem, već po defoltu širiš mržnju prema meni, a mržnja nikom nije dobro donela.

belgrade_owl
09.06.2019, 13:29
Ne vredi se raspravljati oko postojanja Boga, svako će svoje teorije izneti a na kraju nikom ništa. Džabe sva pitanja i potpitanja kad niti će neko ubediti religiozne da Bog ne postoji, niti ovi obrnuto. Ovaj jadni zeljkocg otvorio temu zbog raznih teorija zavere kojih ima milion, a vi se zakačili za postojanje Boga. :cf:

Na to nas je naveo svevisnji sa posta ispod tvog, koji je na pitanje o piramidama odgovorio da ih je stvorio Bog. :ne_znam:

I on uporno natavlja da vredja sve neistomisljenike iako se odavno odjavio sa teme.

Indigo
09.06.2019, 13:34
Sta mislite o alhemiji? Sta mislite o grofu sen Zermenu koji tvrdi da je pronasao eliksir mladosti?
Zanimljiva tema o kojoj ima dosta stiva.

goku
09.06.2019, 13:39
Isto to pitanje sam postavio svom nastavniku veronauke, on mi je odgovorio da je to pitanje koje se nikada ne postavlja.
Zasto? Kaze on to je najgori greh. Zasto? Zato sto ne postoji odgovor. Obicno kada ne postoji odgovor na neko pitanje ne postoji ni samo pitanje.

Goku to standardno, kada ne ume da odgovori pobegne [emoji23]
Kaze lik da ne namece nikome tudje misljenje a na fudbalskoj temi pocinje recenicu sa "ja sam ti rekao", "drzim besplatnu edukaciju".
Gordost je smrtni greh brate moj. Goreces u paklu. Evgarije Pontijski SE u grobu okrece zbog tebe. :D

Inace ne zelim da ovu temu pretvorim u neki sukob tako da cu stati.

Procitajte Zehariju Sicina, covek je citav zivot posvetio najranijim ljudskim civilizacijama, mitologiji I genetskom inzenjeringu.Kada nekom kažeš nešto nekoliko puta, a on se ponaša kao da nisi ni jednom, moraš reći, jesam li ti već rekao.

Besplatna edukacija je zajebancija, ništa ozbiljno.

Jesam gord ponekad, znam da to ne valja, ali i ja sam samo čovek, slab sam, nisam Bog. Vi što ne verujete u Boga smatrate da ste vi bogovi.

I kao što vidiš nisam pobegao, još sam tu.

弱肉強食
09.06.2019, 13:43
Sta mislite o alhemiji? Sta mislite o grofu sen Zermenu koji tvrdi da je pronasao eliksir mladosti?
Zanimljiva tema o kojoj ima dosta stiva.

O alhemiji znam samo

https://m.imdb.com/title/tt0421357/
https://m.imdb.com/title/tt1355642/

Deset puta bolje od kojekakvih govnjavih serija, prva verzija mračnija i više cepa na neke hajmo reći emocije, druga malo više srećnija da tako kažem. Svi preferiraju drugu, meni su obe odlične.

goku
09.06.2019, 13:46
Na to nas je naveo svevisnji sa posta ispod tvog, koji je na pitanje o piramidama odgovorio da ih je stvorio Bog. :ne_znam:

I on uporno natavlja da vredja sve neistomisljenike iako se odavno odjavio sa teme.Kada kažem elementarno nepoznavanje materije o kojoj pričaš nije uvreda već upravo to što piše. Uporno pokušavaš da me isprovociraš lažima, ali neće ti uspeti.

Za Indiga sam već objasnio.

kronostime
09.06.2019, 13:48
Opet elementarno nepoznavanje materije, veličina mozga nema veze, već čeoni režanj, tu je centar za savest, samo mnogima je toliko otupela pa se ne razlikuju od životinja po tom pitanju.

Izvinjavam se životinjama što ih upoređujem sa takvim ljudima

Slobodno daj neki dokaz zasnovan na istrazivanjima, a ne na veri u svesvisnjeg.:cf:

kronostime
09.06.2019, 13:51
@Ostali Ziloti

Kako znate kako izgleda taj vas "Bog" - dosao do vas licno ili ?

NemanjaMikser
09.06.2019, 13:57
@Ostali Ziloti

Kako znate kako izgleda taj vas "Bog" - dosao do vas licno ili ?

Ovakve stvari treba brisati, a ti još kao moderator ih postavljaš. Šta očekuješ da ćeš dobiti od ovakvog pitanja? Samo pokušavaš da nastaviš sa svađom, i provokacijama. Tužno je što se moderator uključuje u svađu sa provokacijama umesto da objasni ljudima da ne vredi o tome raspravljati.

Indigo
09.06.2019, 13:59
Ovakve stvari treba brisati, a ti još kao moderator ih postavljaš. Šta očekuješ da ćeš dobiti od ovakvog pitanja? Samo pokušavaš da nastaviš sa svađom, i provokacijama.

A sta je uvredljivo u pitanju? Samo pitanje ili nedostatak pravog odgovora.

goku
09.06.2019, 14:01
Slobodno daj neki dokaz zasnovan na istrazivanjima, a ne na veri u svesvisnjeg.:cf:Nema dokaza ni za moju, ni za tvoju priču. To nam je zajedničko.

Razlika je u tome što ti veruješ, ne misliš, nego veruješ, da imaš majmunsko poreklo, a ja verujem u Božansko poreklo svih nas.

NemanjaMikser
09.06.2019, 14:01

Gde sam rekao da je nešto uvredljivo?

Indigo
09.06.2019, 14:03
Gde sam rekao da je nešto uvredljivo?

Sto bi se onda brisalo?

弱肉強食
09.06.2019, 14:03
Nema dokaza ni za moju, ni za tvoju priču. To nam je zajedničko.

Razlika je u tome što ti veruješ, ne misliš, nego veruješ, da imaš majmunsko poreklo, a ja verujem u Božansko poreklo svih nas.

Hahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahaahhahahahaah

kronostime
09.06.2019, 14:04
Ovakve stvari treba brisati, a ti još kao moderator ih postavljaš. Šta očekuješ da ćeš dobiti od ovakvog pitanja? Samo pokušavaš da nastaviš sa svađom, i provokacijama.

Pitam otvoreno vernike koji misle da su na "prst u dupe sa Bogom": Kako izfleda taj vas Bog? Isus, obzirom da je bio pripadnik naroda sa bliskog istoka u to vreme, nije mogao biti plavokos, plavook ... vise je licio na Palestince no na Nordijce, kako ga predstavljaju.:cf:

NemanjaMikser
09.06.2019, 14:05
Sto bi se onda brisalo?

Pročitaj opet šta sam napisao. Nemoj napadati odmah bez razloga. Lepo sam rekao, ne moraš odmah pokušavati da se praviš pametan.

zdravkelja
09.06.2019, 14:11
Opusti ruku zdravkelja, zelis da nesto napises ali neces...urgiracemo da te puste za Vimbldon :)Ne vredi to moj Losmi, tolike godine su me naucile da sa zlom i indoktrinacijom nema mirne diskusije. Jedna od retkih tema koja moze da me izbaci iz takta, a ja nemam snage da budem negativan ovih dana. Konstruktivnije bi bilo sa zidom pricati, on bar nema glupe kontra-argumente [emoji23]

Tako da sam i ja zavrsio sa normalnom diskusijom ovde, od sada, ovde od mene mozete ocekivati samo sarkazam :)

Indigo
09.06.2019, 14:12
Znaci sada imamo i direktno poreklo od majmuna :laugh:

@nemanja,
Ne znam gde sam ja pogresio, moje pitanje je bilo na mestu i bez nekog napada, veruj mi.

belgrade_owl
09.06.2019, 14:14
Nema dokaza ni za moju, ni za tvoju priču. To nam je zajedničko.

I onda ces da se zacudis sto te je Indigo uporedio sa fanatikom a mene ces da optuzis da lazem i da sirim mrznju prema tebi a ustvari sve vreme sam crtas autportret u kojem se vidi jedna ogorcena licnost.

PS forum je napravio satana.

弱肉強食
09.06.2019, 14:16
Što je on fanatik a ti nisi fanatik? Predstavite dokaze ljudi. Niko nije fanatik, samo svi veruju u nešto bez dokaza.

Mi u jedno, vi u drugo. Što ste vi bolji od nas?

NemanjaMikser
09.06.2019, 14:16
Pa takva tema sve izbaci iz takta. Nikad o tome nisam ni voleo mnogo da pričam, ako veruješ veruj, ako ne, onda se bar potrudi da ispoštuješ druge. (Ne obraćam se tebi lično, nego opšteno.) Ako vam je do toga, imate razne forume možete pričati do mile volje. Ja odoh, kad bude neko pitanje o pravim teorijama zavere o kojima može normalno da se diskutuje, ja ću se rado vratiti.

弱肉強食
09.06.2019, 14:18
Mikser i ja team Saints samo on PL a ja NFL

LosmiSK
09.06.2019, 14:18
Mene zanima npr sto ljudi nisu mogli da naprave one Piramide? I cemu su tacno sluzile. One tri u Gizi..

belgrade_owl
09.06.2019, 14:20
Što je on fanatik a ti nisi fanatik? Predstavite dokaze ljudi. Niko nije fanatik, samo svi veruju u nešto bez dokaza.

Mi u jedno, vi u drugo. Što ste vi bolji od nas?

Ja ne odbacujem i ne vredjam vase teorije, samo pitam za dokaze. Svako ko je rekao nesto protiv Boga (ja se cak nisam ni izjasnio kao Ateista) docekan je od strane doticnog na krv i noz, pozvan je svakojakim imenima i tako dalje. On nije spreman da cuje i prihvati drugu teoriju a ocekuje da svi prihvatimo njegovo misljenje kao ispravno i to ne samo po ovom pitanju nego po pitanju svega.

NemanjaMikser
09.06.2019, 14:20
Znaci sada imamo i direktno poreklo od majmuna :laugh:

@nemanja,
Ne znam gde sam ja pogresio, moje pitanje je bilo na mestu i bez nekog napada, veruj mi.

Kažem da ovo nije mesto da se o tome priča. Mislim kad ti neko pomene teoriju zavere, nemoj mi reći da ti prvo padne na pamet priča o Bogu? Zna se šta su teorije zavere, a ovakve stvari bar što se mene tiče ne treba da budu ovde na forumu. Kome su takve priče nešto odnele? Vi ćete do ujutru ovde raspravljati a niko nikoga ništa ubediti neće. Za njega sam rekao da kao moderator ne treba da ulazi u svađu i provokacije, nego da ih prekine.

弱肉強食
09.06.2019, 14:22
I ja pitam vas za dokaze. Nije Goku ništa ružno rekao, pažljivo vidi šta je Kronos njega pitao i šta je napisao.

Nemamo mi šta da prihvatamo od vas kad nikakve teorije ni ne nudite. Ja sam otvoren da saslušam svaku samo nemojte sa kraja počinjati nego od početka.

I manite se religije vi, ne možete objašnjavati vaše svetovne teorije tako što ćete pobijati religijske.

Znači dajte nam dokaze bez da se upliće religija u priču.

Tipa nastali smo ________, to se desilo _______, ovo je evlouiralo iz __________, i onda smo__________

Ganac
09.06.2019, 14:24
Gledah skoro emisiju na National geografic... emisija pravljena da malo približi istoriju. DakleM da ne dužim, paleontolog, direktor te ustanove izjavi:
Da nije bilo tog udara meteora koji je izazvao ne sećam se koliko hiljada puta veću eksploziju od eksplozije atomske u Hirošimi a što je proizvelo krater širok 10-ak kilometara i što je dovelo do podizanja pepela te dovođenja do smanjenja temperature.
To je dovelo do toga da su prvo biljojedi a zatim i ostali izumrli, dakle da nije bilo tog događaja pitanje je da li bi došlo do razvoja ljudskog roda.

弱肉強食
09.06.2019, 14:27
To je sve neodredjeno i neproverljivo i svaki idiot plaćeni koji se zove naučnikom priča razne idiotluke.

Nauka i teorija moraju biti proverljivi da bi to bili inače su samo hipoteze. A ako veruješ u različite hipoteze ne razlikuješ se od vernika koji veruje u Boga bez dokaza.

Nauka je egzaktna, nema to e bio je bljesak pljusak, neka objasne. Ne kažem tebi Ganac prijatelju nego, pričam ovako. Sve dok ne objasne tačno i to je verovanje na reč samo ne Svetim spisima nego nekom naučniku.

Indigo
09.06.2019, 14:28
Kad su ziveli dinosaurusi braco moja?
Jesu li postojali posto se ne spominju u ranim verskim knjigama?

LosmiSK
09.06.2019, 14:29
Kako se tacno razvio ljudski rod iz udara meteora. Ima milion prica i milion ludih you tube kanala o ovim temama. Moguce je da smo skoro stvoreni a npr da nam je memorija i istorija usadjena. Moze svsko da lupi bilo sta, niko ne moze da pobije cinjenicu da nije tako .

p4p1
09.06.2019, 14:31
Sto bi se onda brisalo?

Srećom, pravila foruma ne kažu da su nepoželjne samo uvredljive poruke
Pogledaj tačke 3.1, 4.1, 4.3, 4.4

Pola poruka iz ove teme treba obrisati. Hamsterdam ovog foruma već postoji, pa ko voli da provocira, ne pokazuje poštovanje prema sagovornicima i sl. može da ode na tu temu. No pošto ovde već neko vreme vlada anarhija, to se svakako neće desiti

弱肉強食
09.06.2019, 14:31
Tako je Losmi. Mogu i ja da kažem da je neki džinovski kurac udario neku matericu u vasioni i da je bila neka midžetska oplodnja i da smo mi za džinove ono što su mravi za nas, i da je naša večnost jedan sekund u živptu nekog džina isto kao što je ljudski dan jednog lepitra možda njemu ko zna koliko dug.

Proseravanja idu u nedogled.

p4pi jesi to na mene ljut što sam ti odgovorio ono?

belgrade_owl
09.06.2019, 14:33
Tako je Losmi. Mogu i ja da kažem da je neki džinovski kurac udario neku matericu u vasioni i da je bila neka midžetska oplodnja i da smo mi za džinove ono što su mravi za nas, i da je naša večnost jedan sekund u živptu nekog džina isto kao što je ljudski dan jednog lepitra možda njemu ko zna koliko dug.

Proseravanja idu u nedogled.

Sad bar znamo koji ti je fetis ::)

goku
09.06.2019, 14:38
I onda ces da se zacudis sto te je Indigo uporedio sa fanatikom a mene ces da optuzis da lazem i da sirim mrznju prema tebi a ustvari sve vreme sam crtas autportret u kojem se vidi jedna ogorcena licnost.

PS forum je napravio satana.Juriš me po forumu i baviš se samnom non stop. Ne možeš da mi oprostiš onu prvu diskusiju. Citiraš nekog drugog i redovno mene potkačiš i onda pričaš kako sam ja ogorčena osoba.

Važi, u redu.

p4p1
09.06.2019, 14:38

Nisam ni na koga ljut, pogledaj na koji post je Indigo odgovarao, na to sam se nadovezao

goku
09.06.2019, 14:45
Gledah skoro emisiju na National geografic... emisija pravljena da malo približi istoriju. DakleM da ne dužim, paleontolog, direktor te ustanove izjavi:
Da nije bilo tog udara meteora koji je izazvao ne sećam se koliko hiljada puta veću eksploziju od eksplozije atomske u Hirošimi a što je proizvelo krater širok 10-ak kilometara i što je dovelo do podizanja pepela te dovođenja do smanjenja temperature.
To je dovelo do toga da su prvo biljojedi a zatim i ostali izumrli, dakle da nije bilo tog događaja pitanje je da li bi došlo do razvoja ljudskog roda.Taj kanal treba da se zove nacionalna pornografija jer širi laži i stoji u službi jedne satanističke teorije, govorim o teoriji evolucije.

Šta jedna teorija iz 19 veka ima da traži u 21. veku?

Sve se menja, sve se dopunjava, napreduje, ali ta teorija ostaje netknuta već skoro 200 godina. Zašto? Krupni kapital zna zašto.

belgrade_owl
09.06.2019, 14:45
Mene zanima npr sto ljudi nisu mogli da naprave one Piramide? I cemu su tacno sluzile. One tri u Gizi..

Ne mogu 100% da kazem da nisu, samo mi deluje tesko za poverovati. Sve se desavalo 2500 godina pre nove ere, ljudi u to vreme navodno nisu imali tehnologiju kojom raspolazemo sada. Uzmi za primer Veliku piramidu, prosecna duzina stranice osnove je 230m, piramida je visoka oko 150m.

To nije samo nabacano kamenje vec unutar piramide postoje prostorije koje su imale neku namenu.

Granitni blokovi koji su korisceni za izgranju Kraljeve i Kraljicine odaje teze 40-50 tona, te odaje se nalaze na vise od 50m visine u odnosu na osnovu piramide.

To su samo neki od detalja koji izazivaju sumnju u prave graditelje i svrhu piramida.

https://www.cheops-pyramide.ch/khufu-pyramid/great-pyramid/khufu-interior-view.GIF

1. Entrance
2. Entrance cut by grave robbers
3. Subterranean chamber
4. Grand Gallery
5. King's chamber, relieving chambers, granite portcullis slabs
6. Queen's chamber
7. Shaft
8. Limestone plugging the air shaft A= "Air shafts"

弱肉強食
09.06.2019, 14:49
Veruju gluposti svakavke iz istorije da su dokazi, a kad im kažeš da su Srbi stavili da je kosovaki boj bio 6897. i da je Netanjahu rekao na konferenciji da prijateljstvo izmedju Srba i Jevreja ide do perioda Rimske republike, onda su to velikosrpske izmišljostine.

Ljudsko licemerje ne zna za granice.

Inače ja sam Srbin samo koliko Srbin znači biti protiv Vatikana. Onog trenutka kada bi papa kročio ovde ne bih se više smatrao Srbinom. Preči mi je Nik Fols iz NFL-a kao brat u veri nego 90% Srbije. Čisto za one nonsense da sam ja neki nacionalista i velikosrbin.

Mr. Wolf
09.06.2019, 15:23
Zivimo u simulaciji. Savrsenija bica od nas su napravili neku vrstu superracunara koji su kreirali simulaciju u kojoj se nalazimo.
Mi smo njihov Sims.

belgrade_owl
09.06.2019, 15:24
Zivimo u simulaciji. Savrsenija bica od nas su napravili neku vrstu superracunara koji su kreirali simulaciju u kojoj se nalazimo.
Mi smo njihov Sims.

Brate tebe su izgleda patch-ovali...:D

Mr. Wolf
09.06.2019, 15:32
Ja sam premium deo simulacije.

Indigo
09.06.2019, 15:35
Ja sam premium deo simulacije.

Ja sam najblaze receno onda glitch. :D

Mr. Wolf
09.06.2019, 15:45
https://www.youtube.com/watch?v=J0KHiiTtt4w

https://www.youtube.com/watch?v=0cM690CKArQ

https://www.youtube.com/watch?v=SYAG9dAfy8U

zeljkocg
09.06.2019, 15:54
Niko ne razumije temu nije bitno da li bog postoji ili ne moje misljenje je ne ali bitnija je svjetska zavjera vladari planete stvari koje uticu na nas i situacija na zemlji i da li je neko cuo za novcic u Meksiku ?

LosmiSK
09.06.2019, 16:03
Ma kakav crni novcic u Meksiku..Bog moze biti tj crkva bolje da se izrazim, najveca zabluda svetska...Ceo svet veruje u to, a sta ako je sve to laz nekih tajnih loza od pocetka sveta takoreci da bi uzimali lovu i bili izuzetno mocni...Naravno da je tema jako bitna..mada bez rezultata..

E sad, kakav novcic?

zeljkocg
09.06.2019, 16:06
Na novcicu je 2039 godina i kukasti krst pise nova Njemacka pronadjen je na jednom gradilistu

LosmiSK
09.06.2019, 16:16
hahahah mozda ovi sto su ga pravili se zeznuli, pa mesto jedinice stavili dvojku...hahah al me nasmeja Zeljko, :)) bice ovo fenomenalna tema...Trebala bi moderacija da je stavi gore, ako je moguce i ako zeli :)

弱肉強食
09.06.2019, 18:18
https://youtu.be/Bl5630CeYFs

Ovo mi je najveća teorija zavere

Zaverila se protiv mene izaziva me već duže vreme.

Indigo
09.06.2019, 18:26
https://youtu.be/Bl5630CeYFs

Ovo mi je najveća teorija zavere

Zaverila se protiv mene izaziva me već duže vreme.

Nedostizno buraz. :D

弱肉強食
09.06.2019, 18:38
Hahahahahahah sada sam naleteo na ovo, kakva budaletina.

https://youtu.be/cQwII8kC7q0

kronostime
09.06.2019, 18:44
Kad su ziveli dinosaurusi braco moja?
Jesu li postojali posto se ne spominju u ranim verskim knjigama?

Kako se ne spominju?
Sta je onda ubio Sv.Georgije? Gustera?
Do duse, lovci su vazda bili posebna kategorija.

mark it zer0
09.06.2019, 19:07
Do cije duse? :hm: I sta je dusa uopste?

kronostime
09.06.2019, 19:11
Do cije duse? :hm: I sta je dusa uopste?

Software koji pokrece hardware zvani organizam.:cf:

Ivan_PG
09.06.2019, 19:32
https://youtu.be/6qzrk3TGn_s

mark it zer0
09.06.2019, 19:40

Evo ja cu ako mogu. Uvredljivo je dokazivati nesto podrugljivim, zamalo duhovitim komentarima. Pogotovu ako i sam nemas pojma o cemu pricas. Od nekoga ko je moderator ocekujem da moze da se makar malo izdigne iznas jeftinog humora bar kada je rec o veri. Postujem svaciji izbor, ali ne mogu da postujem nekoga ko se podsmeva drugacijem misljenju u ovoj osetljivoj temi.

Μάρκο
09.06.2019, 20:04
Evo ima intervju sa Bulatom o religiji, veri i Bogu.

https://www.youtube.com/watch?v=xEJsGQflhOA

kronostime
09.06.2019, 20:16
Evo ja cu ako mogu. Uvredljivo je dokazivati nesto podrugljivim, zamalo duhovitim komentarima. Pogotovu ako i sam nemas pojma o cemu pricas. Od nekoga ko je moderator ocekujem da moze da se makar malo izdigne iznas jeftinog humora bar kada je rec o veri. Postujem svaciji izbor, ali ne mogu da postujem nekoga ko se podsmeva drugacijem misljenju u ovoj osetljivoj temi.

Jeftin humor je upravo nacin na koji se promovise tkz. vera.
Veci je vernik onaj koji je u miru sa samim sobom, a i drugima bez obzira na razlike, od onoga kome je vera plot kojim se ogradjuje od drugih.
Dzaba tegljenje zlatne krstace oko vrata, krstenje u prevozu kad se prodje pored crkve, klanjanje 5 puta dnevno... kad se zaboravi ono osnovno: Postuj bliznjeg svog, pomozi mu ako mozes i nemoj mu odmagati ako ne mozes.

Ne treba mi svestenik i gradjevina koju je neko proglasio svetom da bih ispunio svoju duhovnost - moj odnos sa Bogom i prema istom je moja privatna stvar.
Zato ove koji mi namecu primitivne svetonazore sa zadovoljstom teram tamo gde im je mesto.

goku
09.06.2019, 22:22
Jeftin humor je upravo nacin na koji se promovise tkz. vera.
Veci je vernik onaj koji je u miru sa samim sobom, a i drugima bez obzira na razlike, od onoga kome je vera plot kojim se ogradjuje od drugih.
Dzaba tegljenje zlatne krstace oko vrata, krstenje u prevozu kad se prodje pored crkve, klanjanje 5 puta dnevno... kad se zaboravi ono osnovno: Postuj bliznjeg svog, pomozi mu ako mozes i nemoj mu odmagati ako ne mozes.

Ne treba mi svestenik i gradjevina koju je neko proglasio svetom da bih ispunio svoju duhovnost - moj odnos sa Bogom i prema istom je moja privatna stvar.
Zato ove koji mi namecu primitivne svetonazore sa zadovoljstom teram tamo gde im je mesto.

A da li se računaju vernici koji poštuju bližnjeg svog, pomažu mu ako mogu i ne odmažu ako ne mogu? Ili si njih zanemario pa religiju posmatraš isključivo kroz prizmu onih koji su po krvi i jeziku u njoj, ali su tuđinci po duhu i mislima.

Taj koga ti nazivaš Neko, je rekao jednom svom učeniku, sazidaću crkvu svoju i vrata pakla neće je nadvladati.

Takođe je rekao, ovo vino je krv moja, a ovaj hleb koji se lomi je telo moje, pijte ga i jedite meni u spomen.

Ne sumnjam da ti imaš lični odnos sa Bogom koji nadam se nije na "prst u bulju" kako smatraš da imamo mi koji verujemo u živog Boga, a ne neko omni potentno biće, ali bez evharistije nikada nećeš imati duhovnost u tom odnosu i sve su to jalovi pokušaji.

U tvojim postovima se stvarno vidi da ne poznaješ materiju, pri tome još pišeš na krajnje uvredljiv i primitivan način.

Rođen sam u ateističkoj porodici, nisam imao priliku kao dete da otkrijem šta je duhovnost i do svoje trideset i neke godine sam imao identičan odnos prema tim stvarima kao većina ovde. Ali nisam bio zadovoljan svetom koji me okružuje, nešto mi je govorilo da sve ovo nije u redu.

Onda počnem malo da čitam, slušam, istražujem i otkrijem da je svaka stranica Svetog pisma popločana naučnim činjenicama. Onda taj DNK što je Uroš spominjao, ta informacija, to su neverovatne stvari.

Ali to saznanje nije dovoljno jer bez duhovnosti nema punoće. Jedino kroz ispovest, liturgiju, pričest i molitvu možeš imati pravi odnos sa Tvorcem, sve ostalo su još jednom kažem jalovi pokušaji. Sve ovo pričam iz ličnog iskustva jer sam bio i na jednoj i na drugoj strani.

Svako neka radi šta hoće, ali plata se ne dobija u ovom životu. Kome je to teško da zamisli, samo neka pogleda tek rođenu bebu, pa nek kaže šta to još nije moguće.

belgrade_owl
09.06.2019, 22:36
Da li verujete u zagrobni zivot, i koja su vasa iskustva sa istim?

Indigo
09.06.2019, 22:55
A da se manemo religioznih tema, slozimo da se ne slazemo i sklopimo primirje?
Najpametnije bi bilo.

Mr. Wolf
09.06.2019, 23:11
Trebalo je bolje da naprave simulaciju, mozda sledeca verzija bude donela neke dobre promene/poboljsanja.

Indigo
09.06.2019, 23:26
Trebalo je bolje da naprave simulaciju, mozda sledeca verzija bude donela neke dobre promene/poboljsanja.

I ti cekas update? Meni steka levo koleno, ocekujem stabilniju verziju.

Lord Aleksoni
09.06.2019, 23:32

Proveri hard disc da ti nije prepunjen, može biti do toga..

Indigo
09.06.2019, 23:33
Proveri hard disc da ti nije prepunjen, može biti do toga..

Jok SSD buraz, kida.

Mr. Wolf
09.06.2019, 23:38

Verovatno je neka od masina, koja odrzava superracunar gde se nalazi nasa simulacija, zaboravila (moguce neki privremeni bag kod njih) da pokrene njihovu verziju CCleanera da malo ocisti sistem.

弱肉強食
09.06.2019, 23:44
Sečam se kada sam prvi put čitao o ovome, a skoro sam slušao. Znam da je istina samo ne znam kako je preživeo. Da li zato što bi bilo gore po njih da su ga ubili direktno, a to je malo verovatno jer ako hoće ne bi se ni znalo za njega, ili ko zna, nekom čudnom sudbinom.

Čudo da nije završio kao hrišćani u prvoj čistki jezuita posle reformacije kad su ih terali da se odreknu Biblije ili ubijali.

A kad samo pomislim da je Duradj Branković zabranio našem patrijarhu da ode na svehrišćanski unijatski sabor , i jedino on nije došao, ne čudi što smo na crnoj listi a Brankovići svuda predstavljeni kao sinonim za izdajnika.

https://youtu.be/Gv25Yd-eSN8

zeljkocg
09.06.2019, 23:47
Ovi su sitna riba za najmocnije crno plemstvo

弱肉強食
09.06.2019, 23:48
https://www.catholic.com/qa/relax-the-vatican-didnt-name-a-telescope-lucifer

Sa njihovog sajta. Opsednuti. Da li je teleskop luci ili je ono prvo homo sapiens biće lucy, moraju da ga slave pa to ti je.

Tepaju mu, dragi Lusi Lucifere

zeljkocg
09.06.2019, 23:55
Papa i Britanska kraljica su najveci pedofili na planeti zato ne razumijem sta ti nije jasno

弱肉強食
09.06.2019, 23:56
Prilično tačan nacrt

https://propheticalert.files.wordpress.com/2011/04/orgin-of-secret-societies.gif

belgrade_owl
09.06.2019, 23:56
Batali vise taj sovinizam i mrznju prema Katolicima... ili ih mrzi u sebi. Krajnje je nejasno kako neko sa tolikim obozavanjem moze da gleda na jednu naciju a da u isto vreme mrzi njihovu religiju.

弱肉強食
09.06.2019, 23:58
Pa oni od tog Nimroda pate da prkose Bogu, gradili su vavilonsku kulu pa im je Bog srušio.
Opet nameću jedan jezik i opet bi da prkose.

Ne mrzim ja katolike, Vatikan je država i politička organizacija.

koliko su ljudi pobili po inkvizicijama, krvava pariska svadba, tridesetogodišnji rat, sigurno da nisam njihov fan. Mislim na jezuite konkretno

https://architecturehereandthere.files.wordpress.com/2016/12/screen-shot-2016-12-28-at-3-04-21-pm1.png?w=640

kronostime
10.06.2019, 06:55
Kako stojis sa ostalima koji ubijaju u ime vere?

goku
10.06.2019, 08:12
Kako stojis sa ostalima koji ubijaju u ime vere?Stvarno te ne razumem. Sve pokušavaš da izvrneš.

Bog je Mojsiju dao 10 Božijih zapovesti koje stoje u Svetom pismu. Jedna od njih glasi, ne ubij.

Bog nikada nikome nije rekao ubijajte jedni druge. Rekao je: ne ubij, ne ukradi, ne čini preljube, ne svedoči lažno, ne poželi ništa tuđe...Zamisli kada bi se svi ljudi držali ovoga u kakvom svetu bi smo živeli. Bez sudova, bez policije, bez zatvora. Ali prvo treba verovati da Bog postoji i u njegovo obećanje, da bi mogli poštovati njegove zakone. Ako ne verujemo, što bi onda poštovali njegove zakone, onda ubijamo, krademo, lažemo, činimo preljube...

Svi ti koji su ubijali u ime vere, nisu ubijali u ime Boga, već u svoje ime, zarad lične koristi. Božije učenje su izvrnuli i kao takvo napravili sebi izgovor za zločine. Kada govorimo o takvim stvarima, govorimo o otpadništvu od vere, a otpadništvo nije vera.

Sve stvari u životu imaju namenu. Ako se koriste za ono što im nije namena proizvode zlo. Ako se kolima prevozimo iz tačke A u tačku B, kola služe nameni i to je dobro. Ako kolima gazimo ljude, to je zlo, jer automobil nije napravljen da bi gazio ljude već ih prevozio.

Isto je i sa verom, ako bi se primenjivala u izvornom obliku bilo bi blagostanje, ali pošto imamo otpadništvo, tako je kako je.

Znači, ne krivi proizvođača automobila, već čoveka koji njime gazi ljude.

belgrade_owl
10.06.2019, 08:22
A da se manemo religioznih tema, slozimo da se ne slazemo i sklopimo primirje?

Jok, od kako si ovo napisao postaje jos gore :D

kronostime
10.06.2019, 08:25
Stvarno te ne razumem. Sve pokušavaš da izvrneš.

Bog je Mojsiju dao 10 Božijih zapovesti koje stoje u Svetom pismu. Jedna od njih glasi, ne ubij.

Bog nikada nikome nije rekao ubijajte jedni druge. Rekao je: ne ubij, ne ukradi, ne čini preljube, ne svedoči lažno, ne poželi ništa tuđe...Zamisli kada bi se svi ljudi držali ovoga u kakvom svetu bi smo živeli. Bez sudova, bez policije, bez zatvora. Ali prvo treba verovati da Bog postoji i u njegovo obećanje, da bi mogli poštovati njegove zakone. Ako ne verujemo, što bi onda poštovali njegove zakone, onda ubijamo, krademo, lažemo, činimo preljube...

Svi ti koji su ubijali u ime vere, nisu ubijali u ime Boga, već u svoje ime, zarad lične koristi. Božije učenje su izvrnuli i kao takvo napravili sebi izgovor za zločine. Kada govorimo o takvim stvarima, govorimo o otpadništvu od vere, a otpadništvo nije vera.

Sve stvari u životu imaju namenu. Ako se koriste za ono što im nije namena proizvode zlo. Ako se kolima prevozimo iz tačke A u tačku B, kola služe nameni i to je dobro. Ako kolima gazimo ljude, to je zlo, jer automobil nije napravljen da bi gazio ljude već ih prevozio.

Isto je i sa verom, ako bi se primenjivala u izvornom obliku bilo bi blagostanje, ali pošto imamo otpadništvo, tako je kako je.

Elem, Nemanjici istrebise Bogumile uz punu podrsku Svetog Save samo zato sto nisu verovali u institucionalizovanu religiju i to je OK?
Da ne pricamo o ovim nasim savremenim ratovima koji imaju sve odlike verskih ratova.
Definisi otpadnistvo - ko je otpao od izvorne misli?

belgrade_owl
10.06.2019, 08:26

Kako si ovo lepo srocio.

https://www.youtube.com/watch?v=5z3nZQBvt5Y

Amin.

goku
10.06.2019, 08:35
Elem, Nemanjici istrebise Bogumile uz punu podrsku Svetog Save samo zato sto nisu verovali u institucionalizovanu religiju i to je OK?
Da ne pricamo o ovim nasim savremenim ratovima koji imaju sve odlike verskih ratova.
:cf:Nije to baš sve tako ko što piše u zvaničnoj istoriji, ali pošto je bečko-berlinska škola uložila ogroman trud, ne bih da im kvarim posao.

Nisam ovde da ikoga ubeđujem ni u šta, samo iznosim svoje viđenje oko ovih pitanja. Ako bar neko samo preispita svoje stavove, nisam uzalud potrošio vreme.

goku
10.06.2019, 08:43
Kako si ovo lepo srocio.

https://www.youtube.com/watch?v=5z3nZQBvt5Y

Amin.Ali imamo i ovaj primer.

Opet ponavljam, svuda ima otpadništva i lako se prepoznaje, a na nama je da se držimo prave vere i sledimo ljude poput ovoga na slici.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190610/fd984b5fcac414d58cf0167f962ad33b.jpg

kronostime
10.06.2019, 08:55
Nije to baš sve tako ko što piše u zvaničnoj istoriji, ali pošto je bečko-berlinska škola uložila ogroman trud, ne bih da im kvarim posao.

Nisam ovde da ikoga ubeđujem ni u šta, samo iznosim svoje viđenje oko ovih pitanja. Ako bar neko samo preispita svoje stavove, nisam uzalud potrošio vreme.

Zitije Svetog Simeona je pisano u Becu ili ga je pisao Rastko?
Aman, bre, ljudi. :lol1:

madrid
10.06.2019, 09:22
Stvarno te ne razumem. Sve pokušavaš da izvrneš.

Ne znam da li si procitao Bibliju, posebno taj Stari Zavet koji si spomenuo skroz gore, kad ovo pises.

P. S. Ja jesam vernik ali cinjenica je da ima koliko hoces poziva i opravdavanja nasilja u Bozije svrhe.

Nerealan
10.06.2019, 09:33
ja ne znam što smatrate ubistvo tolikim grehom, ako nije greh ubiti konja, nije ni čoveka

kronostime
10.06.2019, 09:40
ja ne znam što smatrate ubistvo tolikim grehom, ako nije greh ubiti konja, nije ni čoveka

Uklesao Mojsije na Gori Sinajskoj - mozda mu promakao ostatak teksta? :ne_znam:

https://www.youtube.com/watch?v=nXeTsWGPT0w

belgrade_owl
10.06.2019, 09:44
daj uklonite ovog owla sa teme, samo ide i juri gokua, retard.

Prvo, rečenica počinje velikim slovom. Drugo, ne jurim nikoga sa njim diskutujem... ako imaš problem iskoristi opciju ignoriši korisnika.

mark it zer0
10.06.2019, 09:50
Prvo, rečenica počinje velikim slovom. Drugo, ne jurim nikoga sa njim diskutujem... ako imaš problem iskoristi opciju ignoriši korisnika.

Fali ti zarez posle bolda, profesore. :D Takodje, poslednju recenicu si poceo malim slovom. :laugh:

belgrade_owl
10.06.2019, 09:54
Fali ti zarez posle bolda, profesore. :D Takodje, poslednju recenicu si poceo malim slovom. :laugh:

Nece on to da primeti. :D

Mr. Wolf
10.06.2019, 10:21
Da li verujete u reinkarnaciju?

belgrade_owl
10.06.2019, 10:23
Da li verujete u reinkarnaciju?

Samo nakon ciste reinstalacije.

Mr. Wolf
10.06.2019, 10:42
Da, reinstalacija bi morala biti obavezna, mora cist superracunarski operativni sistem da se instalira, da ne bi doslo do vecih bagova u reinkarnaciji.

kronostime
10.06.2019, 11:08
Cek, bre, zar ne pise da ce na posletku mrtvi da se dignu iz groba i vaskrsnu?
Walking Dead u najavi.:cf:

notorious
10.06.2019, 11:17
Šta mislite o Mandela efektu, bag u simulaciji ili pobrkana sjećanja?

kronostime
10.06.2019, 11:22
Šta mislite o Mandela efektu, bag u simulaciji ili pobrkana sjećanja?

Cekaj da prodjemo Troju u dolini Neretve i piramide u Visokom, a i Rtanj se namece sa onim cudnim svetlima nocu.:biggrin:

notorious
10.06.2019, 11:34
100x sam vam rekao da izbjegavate uvrede jedni drugima, još na sportskom forumu u temama koje veze sa sportom nemaju i bezveze padate :angry: Može se diskutovati i bez toga.

Nerealan je banovan na 2 dana.

Ganac
10.06.2019, 11:41
Cekaj da prodjemo Troju u dolini Neretve i piramide u Visokom, a i Rtanj se namece sa onim cudnim svetlima nocu.:biggrin:

Koliko me pamćenje služi, Troju nisam vido u Mostaru i okolini, samo Mostarke a za Rtanj znam da nema čudnih svetala.

LosmiSK
10.06.2019, 11:43
Koliko me pamćenje služi, Troju nisam vido u Mostaru i okolini, samo Mostarke a za Rtanj znam da nema čudnih svetala.

Ima u Zrnovu :confused:

kronostime
10.06.2019, 11:45

Nisi video ni gospu u Medjugorju. :biggrin:

kronostime
10.06.2019, 11:46

Nema, unistio Lesandra i dig`o masonski spomenik.

Mr. Wolf
10.06.2019, 11:46
Nisi video ni gospu u Medjugorju. :biggrin:

Ja sam video gospodina Mamica tamo.

Ganac
10.06.2019, 12:03

:D Za njega se potrudili masoni, zatrpali ga i napravili spomenik, monumentalni ali na pogrešnom mestu.
Ta svetla su instalirali na tornju, pa noću svetli kao jelka::)
(komša me preteko).

Ganac
10.06.2019, 12:04
Ja sam video gospodina Mamica tamo.

A ja dobru jagnjetinu.

kronostime
10.06.2019, 14:45
A i trebe im nisu za bacanje.:cool:

Powerslave
11.06.2019, 07:48
Ako neko odje zna koje knjige o satanizmu, Djavolu i okultnom valja procitati, molim da mi ih navede. Cuo zam za Aleister Crowleya ali nisam citao nista od njega.. a bi volio da saznam vise o gore navedenim temama.

Ozbiljno, ako postoji nacin da se proda dusa Djavolu,ja bi to uradio koliko je sjutra. Naravno, ako ce me ispostovati za ono sto bi mu trazio da mi da dok sam na ovom svijetu... ako mozemo ja i njegovo visocanstvo kako da se dogovorimo, odma bi mu potpisao dusu. Zato me interesuju knjige o tome, jer zelim da se malo priblizim razumijevanju puteva Satane i da se informisem sta i kako treba da radim da bi dosao neko da odradimo taj dil oko duse.

Ganac
11.06.2019, 08:40
https://www.youtube.com/watch?v=43FoxNefQ_Y
Jel ti ovo pevaš?

Indigo
11.06.2019, 08:45
Ako neko odje zna koje knjige o satanizmu, Djavolu i okultnom valja procitati, molim da mi ih navede. Cuo zam za Aleister Crowleya ali nisam citao nista od njega.. a bi volio da saznam vise o gore navedenim temama.

Ozbiljno, ako postoji nacin da se proda dusa Djavolu,ja bi to uradio koliko je sjutra. Naravno, ako ce me ispostovati za ono sto bi mu trazio da mi da dok sam na ovom svijetu... ako mozemo ja i njegovo visocanstvo kako da se dogovorimo, odma bi mu potpisao dusu. Zato me interesuju knjige o tome, jer zelim da se malo priblizim razumijevanju puteva Satane i da se informisem sta i kako treba da radim da bi dosao neko da odradimo taj dil oko duse.

Na facebooku imas lika iz Prijepolja, Satan's little helper, meni on sredio.

kronostime
11.06.2019, 08:50

https://www.youtube.com/watch?v=B67G9BqQS4k

Mr. Wolf
11.06.2019, 11:53
https://i.imgur.com/9Rz2tHG.jpg

Kako objasniti ovo? U pitanju su nove verzije istog Simsa u Matriksu.

Ne verujem u slucajnosti od svoje trece godine.

zeljkocg
11.06.2019, 19:50

Zanimljivo dopada mi se kako razmisljas i da pitam postoji li nacin da ti da to sto zelis a da ti ne uzme dusu ? znaci da se nekako drugacije dogovori sa njim pa ako se neko razumije da objasni i da te pitam ako nije tajna sta tacno zelis ? nemoj neku glupost vec nesto veliko

goku
11.06.2019, 21:55

Ozbiljno, ako postoji nacin da se proda dusa Djavolu,ja bi to uradio koliko je sjutra. Naravno, ako ce me ispostovati za ono sto bi mu trazio da mi da dok sam na ovom svijetu... ako mozemo ja i njegovo visocanstvo kako da se dogovorimo, odma bi mu potpisao dusu. Zato me interesuju knjige o tome, jer zelim da se malo priblizim razumijevanju puteva Satane i da se informisem sta i kako treba da radim da bi dosao neko da odradimo taj dil oko duse.Nemoj se ni šaliti sa tim stvarima.

madrid
11.06.2019, 23:20
Nadam se da ce neko na duze vreme da skloni Zeljka, a inace nisam neko prijavljuje, ali ovo sam morao hteo sam vec na prvom komentaru, ali drugi je prevrsio svaku meru i morao sam da iskoristim opciju po prvi put.

Msm iskreno sto se mene tice ne mora ban, ali onda niko drugi ne bi smeo da bude banovan sta god da uradi, napise na ovom forumu. Msm ovde se ljudi banuju zbog stalkovanja i sto je neko opsovao ili izvredjao nekog, a decko u 2 komentara spojio rasizam, nacizam, antisemitizam i klevetanje. Pritom bez ikakvog razloga iz cista mira dosao i napisao te komentare, niko nije ni blizu bilo koje od tih tema bio, pa da se kaze nasao se "isprovociran" (i to bi bio apsurd ali cak ni to nije bilo)

belgrade_owl
11.06.2019, 23:41
Licno se nadam da ce zeljko za poslednje 2 poruke dobiti trajni ban. Ovo sto on pise ne da su startovi za crveni vec za zatvor.

zeljku od srca zelim da prodje kao njegov istomisljenik sa videa ispod.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=HFHOHfnYruI

Powerslave
12.06.2019, 00:37
Nisam bio ozbiljan za ovaj dio oko prodaje duse. Ali sam bio ozbiljan oko literature vezane za okultno i stanizam. Interesuje me i volio bi da procitam neke fundamentalne radove na tu temu i da se malo informisem.

Nisam religiozan, pa sam procitao Stari i Novi Zavjet eto cisto jer me je insteresovalo.

goku
12.06.2019, 01:53
Ovo koristiš samo u cilju upoznavanja neprijatelja i da znaš protiv koga se boriš.

"Naš rat nije telom i krvlju, već s duhovima pakosti podnebesja"

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190612/d8000366df11fef527e8b102dec2ba61.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190612/7675ae72e94c0b73cfbb09f90d4c00cc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190612/f491b8f3f987c840a3e2f6fac20f638b.jpg

Sandugp
12.06.2019, 07:45
Jao boze... Da li da se smejem ili da placem???
Kakav haos. Moram da procitam detaljno sve postove sa ove teme.

Najjaci je onaj lik sto je otvorio temu. Nema ga vise.
Evo teorije zavere za nasu malu zajednicu.
Pojeo ga mrak...

goku
12.06.2019, 20:30
Video koji govori o onome što sam pričao, da je svaka stranica Svetog pisma popločana naučnim činjenicama i da je teorija evolucije, velikog praska i stare Zemlje, jedna velika obmana.

Čovek koji je pravio ovaj video, uopšte nije vernik, znam po njegovim prethodnim klipovima i potpuno je nepristrasan.

Ko ima strpljenja da pogleda ovaj video, uopšte mu neće trebati vera da bi verovao u reč Tvorca, ali upravo se tu krije i opasnost.

https://youtu.be/t3m_EzemRzY

Obratiti pažnju na zaključak, poslednji minut klipa.

kronostime
13.06.2019, 05:04
Nema nikakvih zakljucaka, samo bulaznjenje lika koji nabacuje argumente sa random toaletoida i sajtova.
Pogotovo mu je "zanimljiv" onaj intervju gde objasnjava sta su po njemu nauke. :haha:

goku
13.06.2019, 09:05
Nema nikakvih zakljucaka, samo bulaznjenje lika koji nabacuje argumente sa random toaletoida i sajtova.
Pogotovo mu je "zanimljiv" onaj intervju gde objasnjava sta su po njemu nauke. :haha:

Ajde da ti raščlanim.

Da bi evolucija radila, Zemlja mora da bude stara. Lik je naveo nekoliko naučnih dokaza iz geologije, obrati pažnju na ove dve reči - naučnih dokaza (ne bulažnjenja) koja dokazuju da je Zemlja stara otprilike baš onoliko kako piše u Bibliji.

Ako je tako, onda je stvaranje od strane Tvorca koji nam je dao izveštaj kako je to uradio, jedini način za postanak svega vidljivog i nevidljivog.

Ovi dokazi su mnogo čvršći nego teorija evolucije koja je u stvari samo teorija bez ikakvih dokaza, ali to ne smeta da se uči u školama, dok se dokazi iz geologije kriju, u stvari ne mogu se sakriti, ali nisu predmet zvanične nauke.

Čak lik nije hteo mnogo da se bavi stenom granit koja ne može da se sintetiše u laboratorijskim uslovima. Presek granita pokazuje da je taj kamen na celoj planeti nastao trenutno, u samo par sekundi, fale mu neki prstenovi, što je nemoguće ako je nastajao milijaradama godina, koga zanimaju detalji neka potraži.

Dotakao se i broja stanovnika na planeti, ali nije spomenuo gapove na svakih 25 godina, što je stvarno neverovatan podatak, kao da i ovaj lik što je radio video nije hteo ili nije smeo do kraja da razotkrije ateističku bibliju (teoriju evolucije)

Kronose, kad mi ovako repliciraš očekujem neke kontra argumente, ali vidi se da ne poznaješ tematiku. Nisu to podaci sa sajtova, ozbiljni ljudi, naučnici, su pisali knjige o tome, bili proterivani sa svojih univerziteta. Robert Džentri se izdvaja, ali postoje i mnogi drugi.

Postoje mnogi dokazi da nas je Bog stvorio, a ni jedan da smo nastali od majmuna, ali ljudi i dalje žele da veruju u ovo drugo, jer mnogo je manja odgovornost i manje su obaveze.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190613/7c699ebc785c8aa3fcd968eae666e26d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190613/7fc713322d91d2d5bfbd18c89b8e588b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190613/2e7b92efae8726e795b6ba0835db2bd2.jpg

madrid
13.06.2019, 09:26
Polemisao bih ja na ovu temu, iako verujem i u Boga i u evoluciju (zq nastanak nisam siguran), mozda bi donekle i nasli zajednicki jezik, ali dzabe je kada bi ti goku u startu odbacio bilo koji od milion tekstova sa dokazima da je nesto staro vise miliona godina, jer se ne slazes sa tim i neces poverovati, kao sto si za ovo odlucio da poverujes, a sigurno nema vecu tezinu nego druga naucna istrazivanja koja su izracunala da su neki fosili ili kamenje stari milionima godina. Jednostavno selektivno biranje, sta prihvatamo a sta ne. Zato znam da nema sanse da te neko ubedi u suprotno. A nije mi cilj da debata ide u prazno.

kronostime
13.06.2019, 09:33
Po tebi je Mont Everest narastao za 1 dan na 8.848 m ?
Broj stanovnika na planeti je uslovljen i zivotnim uslovima, ne samo stopom reprodukcije i razvojem medicine, koju tvoj izvor i ne smatra za nauku.

Kako objasnjavaju sveti citabi fosile u stenama, fosilna goriva, sedimentne stene uopste?
Nastalo za par dana?

Mr. Wolf
13.06.2019, 09:39
U Simsu moze svasta da se izgradi za jedan dan. Ne smem ni da zamislim sta sve moze za jedan dan da se izgradi u Njihovoj verziji Simsa.

kronostime
13.06.2019, 09:48
U Simsu moze svasta da se izgradi za jedan dan. Ne smem ni da zamislim sta sve moze za jedan dan da se izgradi u Njihovoj verziji Simsa.

Ja u FoE odvedoh covecanstvo za dve godine od pecine do kolonije na Marsu - znaci ja sam uspesniji bog ?
Plus nisam im diktirao nikakvo sveto pismo. :cool:

goku
13.06.2019, 09:56
Polemisao bih ja na ovu temu, iako verujem i u Boga i u evoluciju (zq nastanak nisam siguran), mozda bi donekle i nasli zajednicki jezik, ali dzabe je kada bi ti goku u startu odbacio bilo koji od milion tekstova sa dokazima da je nesto staro vise miliona godina, jer se ne slazes sa tim i neces poverovati, kao sto si za ovo odlucio da poverujes, a sigurno nema vecu tezinu nego druga naucna istrazivanja koja su izracunala da su neki fosili ili kamenje stari milionima godina. Jednostavno selektivno biranje, sta prihvatamo a sta ne. Zato znam da nema sanse da te neko ubedi u suprotno. A nije mi cilj da debata ide u prazno.

Ne možeš me odmah u startu diskreditovati kako sam ja nešto odbacio bez provere, a to nije tačno. Bavio sam se ja i evolucijom. Teorija koja je nastala pre 200 godina i nije revidirana ni u 21. veku, o čemu mi pričamo? Zamisli kako je sve izgledalo u 19. veku, a kako sad. A teorija evolucije ostala netaknuta.

Ako misliš na radioaktivno datiranje dokazano je da nije pouzdano i da su istu stvar više puta datirali i dobili različite rezultate i to u stotinama hiljada i milionima godina.

Mnoge stvari se i lažiraju, kao onaj lik što je podmetnuo one kosti kao konačan dokaz prelazne forme, ali ga provalili. Nigde još nije pronađena ni jedna prelazna forma. Kako se to žaba pretvorila u čoveka? Ne može od mačke nastati pas, samo može druga vrsta mačke. Pas je pas, a mačka je mačka, oduvek bilo i biće.

Zašto danas ne nastaju fosili? Danas se organizmi raspadaju. Fosili nastaju samo prilikom trenutnog zatrpavanja, bez prisustva kiseonika, prilikom velike katastrofe. Takva katastrofa je opisana u Svetom pismu

Ne možeš verovati i u evoluciju i u Boga, jer Bog je u svojoj reči rekao kako je sve stvorio. Ako veruješ u evoluciju, onda ne možeš verovati u Boga u kojeg veruju hrišćani.

kronostime
13.06.2019, 10:07
Sta je sa Bogom ili Bogovima u koje veruju narodi pre nego sto je Hrist zakmecao u jaslama?

Powerslave
13.06.2019, 10:14
Kako objasnjavas neandertalce? Ili su i njihove kosti vjestacki stvorene i podmetnute po Africi i ostalim raznim vukojebinama samo da bi se sprdali sa narodom...

goku
13.06.2019, 10:15
Kako objasnjavas neandertalce? Ili su i njihove kosti vjestacki stvorene i podmetnute po Africi i ostalim raznim vukojebinama samo da bi se sprdali sa narodom...

To nisu kosti neandertalaca. Nađene su neke kosti i na osnovu toga su konstruisali celi skelet. Budalaštine par ekselans.

Da preformulisem pitanje: Ako je svet stvorio Bog, znaci ceo svet je sveto mesto. Cemu onda potreba za hramovima i svestenicima kao ekskluzivnim tumacima bozje misli?

Jedini istiniti hram je Hristov, ostale je Sotona stvorio da obmane ljude, baš zato da ne znaju koji je pravi.

Sta je sa Bogom ili Bogovima u koje veruju narodi pre nego sto je Hrist zakmecao u jaslama?Odgovor na ovo pitanje je baš lak, ali te neću udostojiti. Razlog je način na koji si ga postavio.

Odjavljujem se sa teme. Ako neko želi nešto da me pita može na pp.

Doviđenja i prijatno.

kronostime
13.06.2019, 10:19
Da preformulisem pitanje: Ako je svet stvorio Bog, znaci ceo svet je sveto mesto. Cemu onda potreba za hramovima i svestenicima kao ekskluzivnim tumacima bozje misli?

Mr. Wolf
13.06.2019, 10:21
Cek, bre, a ovi ostali bogovi sto se spominju? Sta je sa njima? Lazni?

kronostime
13.06.2019, 10:25
I pitanje svih pitanja: Ako je Bog stvorio sve - ko je stvorio Boga?

belgrade_owl
13.06.2019, 10:26
Cek, bre, a ovi ostali bogovi sto se spominju? Sta je sa njima? Lazni?

Akhenaten, moj omiljeni faraon iz starog Egipta ih je ukniuo i uveo Monoetisam, i to sve pre nekih 3.3k godina.

Ja bih ti preporucio da proveris Recycle bin.