PDA

Pogledati punu verziju : Filmovi - komentari, utisci,...

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43

miloolja
06.12.2017, 16:07
Odlican je Baby Driver :cool: Ako si ikada gledala nesto od Edgara Wrighta, znas sta treba da ocekujes.E kad ti kazes pogledacu :D evo i Vladan se slaze mada je nekoliko puta i omanuo sa preporukom [emoji14]

Gledala sam njegov neki sa pandurima...ne secam se original naziva, nasi to nesto blentavo preveli, ali je to je bas bilo davno...nije nesto da se pamti. A iskreno gledala sam ga znam da i glumi..sta je u njegovoj reziji od toga pitaj boga..posle cu malo da prosetam do imdbja.

Limune ne prepricavaj film :facepalm: ili ga stavi u spojler bar.

tt

limun
06.12.2017, 16:21
Limune ne prepricavaj film :facepalm: ili ga stavi u spojler bar.

tt

Soriska ako sam ti pokvario uzitak, ali nije bas da sam ga prepricao. To bi videla i da si trailer pogledala.

Tarantula
06.12.2017, 16:28
Jel to ono kad na kraju Kevin Spacey i Jamie Foxx ginu a Bejbija uhapse?

zdravkelja
06.12.2017, 16:28
Hot Fuzz, i to je kul, simpatican omaz buddy cop filmovima :) Bejbiju samo nemoj previse ozbiljno da pridjes i ocekujes ne znam kakvu dubinu. Poenta je u muzici i celokupnom stilu filma.

mark it zer0
06.12.2017, 16:37
Jel to ono kad na kraju Kevin Spacey i Jamie Foxx ginu a Bejbija uhapse?

Da, da to je taj :D

dekkard
06.12.2017, 16:44
Najjaci je mali Slash (Dastin) :cool: Koliko god da je u startu gende dok krije cudoviste, kasnije je kralj. I njegov mentor Stiv - bas mi se svidela njegova uloga u ovoj sezoni. Ali najbolje je sto je ostavljeno prostora da prica moze da se grana u vise pravaca.

Slažem se oko ovog, meni je on ostavio možda i najjači utisak u drugoj sezoni. Evo i jedne liste, likovi iz Stranger Things poređani od najgorih do najboljih, ako se i ne složimo sa svim pozicijama barem su obrazloženja zabavna :D

http://www.indiewire.com/2017/11/stranger-things-characters-best-worst-1201893638/

Ricma
06.12.2017, 17:31
Meni ovaj Rajtov film slabiji od Shaun of the Dead i Hot Fuzz, i sada kada je proslo nekoliko nedelje nemam nista bolji utisak o filmu dok bih ova dva mogao u svako doba dana. Film najvise cupaju muzika i kadrovi.

Slabija druga sezona Stranger Things, manje sokantna pre svega a i nisam nesto preterano fan akcionog horora. Vise sam voleo kada je bilo upleteno vise misterije i sto smo dobijali vremenom odgovore na pitanja u prvoj sezoni. Pao mi je malo tempo u drugoj. Prva mi je bas bila da se skenjam. Dobra je i druga da se razumemo, ali ocekivao sam vise.

ExEric
06.12.2017, 20:24
Whore of the Rings dvojka...

Meni je kec mnogo bolji.

Akcija je daleko kvalitetnija fludnija, bez nepotrebnih dijaloga. Da ne pricam da je glavni glumac u I delu bas kidao, nosio je svoju ulogu barem 2 koplja iznad.

Sve u svemu jedna sveobuhvatna impotentnost cele ekipe.

miloolja
06.12.2017, 21:05
Soriska ako sam ti pokvario uzitak, ali nije bas da sam ga prepricao. To bi videla i da si trailer pogledala.

Ama nisi...videh samo prvi deo prve recenice..pa sam ukapirala da je to ovaj i skrolovala ...tako da nisam saznala nista skoro o ovom remek delu :)

Retko ti ja gledam trejlere, ono bas...kazi preporucujem ili ne...to mi je dovoljno...ne ti mislim, nego uopsteno, ljudi sa cijim se ukusima gadjam, tvoj jos uvek ne znam :)..ali to ne znaci da ne treba da preporucujes....jedino volim naravno da znam kog je zanra i vec te uopstene stvari...ciji je film i to, jos ako je vanholivudski... extra :cool:.

Hot Fuzz, i to je kul, simpatican omaz buddy cop filmovima :) Bejbiju samo nemoj previse ozbiljno da pridjes i ocekujes ne znam kakvu dubinu. Poenta je u muzici i celokupnom stilu filma.

Da, da Hot Fuzz :)
:ysir:

tt

Scouser
07.12.2017, 01:12
Gifted, jako dobar i prijatan film.

Laki21
07.12.2017, 01:13
Za sad bas tanki filmovi ove godine. Kontam da ce biti najgora konkurencija za oskar svih vremena...
Osim Dunkirka jos nista nije izaslo da valja.

Mother ne vidim u kojoj kategoriji neće biti nominovan. Lorensova svakako uzima oskara, za ostalo, ako bude sreće.

Ricma
07.12.2017, 01:44
Ja nakon guranja crnackog lobija u ovoj godini sam izgubio interesovanje za pracenje Oskara. Praticu samo sajt dvdsreleasedate i sta bude kada izlazilo.

J*** im pas mater i jebo ih Moonlight. Tacno je falilo da ubace jos par ogavnih elemenata drugih uticajnih lobija, pa da mi postane najodvratniji film svih vremena.

Izasao i Mother na torentima, pogledace se za vikend. Utisci variraju od wow do meh.

Pogledao pre nekoliko sati Dunkirk, bas mi je ono poprilicno tanak film. Mislim Nolan je do sada imao odredjena iznenadjenja u filmovima, nesto po cemu cu ga pamtiti. Gledao i prosle nedelje Interstellar, pa sam krenuo i taj film malo vise da cenim iako sam imao pozitivne utiske. Ovde takvih momenata nema, tipican ratni film koji se po nicemu ne izdvaja od ostalih. Bas kao sto je slucaj i sa Hacksaw Ridge. Brzo cu da ga zaboravim kroz par godina. Nemam nista protiv tiga sto Nolan sara po zanrovima, jer da se drzi dobitne formule ljudi bi mu za to najvise prigovarali. Napomenuo sam jos pre godinu-dve da tesko da ce tu bilo sta film da donese revolucionarno. Mogu u svakom trenutku da skinem i pogledam Apocalypse Now i Full Metal Jacket koji se izdvajaju u tom zanru. Mozda cak i Schindler List iako je to rat iz drugog ugla gde glavni akcenat nije na rovovima. Svaki (anti)ratni film nakon toga me ostavlja skoro pa ravnodusnim. Mozda malo preterujem, ima jos par ali ovi su mi prvi pali na pamet. Pogledam ga, sa akcione strane film ispuni standard ali ne moze da postavi novi plafon jer je sve manje-vise vidjeno. Mada otprilike cim sam cuo da ima novi film, nisam uopste imao visoka ocekivanja niti me je poneo hajp. Dobio sam bas ono sto sam ocekivao. Mozda je samo bilo malo bolje zbog audio i vizuelne komponente da sam ga pogledao u bioskopu, ali nesto ne zalim puno zbog toga.

Ivan_PG
07.12.2017, 02:16
Sto je ovo na forumu,sve neki skinhedsi,neonacisti,kju-kluks-klanovi.Sto je sa vama ljudi 21 vijek je ....Sta vam smetaju crnci,cus crnacki lobi.Mora se i njima neki Oskar poklonit,a Moonlight jeste sranje po onome sto sam cuo nisam gledao.

zdravkelja
07.12.2017, 02:32
Moonlight je zasluzeno uzeo oskara :cool:

limun
07.12.2017, 10:04
@Ricma,
Kako Hacksaw Ridge tipican ratni film?
Istinita prica o momku koji je uradio nezamislive stvari zbog svoje vere u Boga i ispravnosti u ono sto cini.
Bas se akcenat ne stavlja na rat i na bitnost tog rata, odnos USA i Japana se vrlo malo pominje.
Fokus je na ljudskom bicu, neznanju o onome sto cini i unistavanju svog zivota zbog sopstvenih iluzija, a sa druge strane pratimo coveka koji je siguran u svoja uverenja koja mu daju ogromnu snagu kako bi izvrsio najplemenitija dela na tom ratistu. Rat je samo okolnost koja je dovela do ovakvih reakcija.

Ljuba90
07.12.2017, 10:15
Mother ne vidim u kojoj kategoriji neće biti nominovan. Lorensova svakako uzima oskara, za ostalo, ako bude sreće.

E taj film mi se bas gleda, zvuci fenomenalno...al nema jos nigde da se skine :(

Tarantula
07.12.2017, 10:16
Istinita prica o momku koji je uradio nezamislive stvari zbog svoje vere u Boga i ispravnosti u ono sto cini.
Fokus je na ljudskom bicu, neznanju o onome sto cini i unistavanju svog zivota zbog sopstvenih iluzija, a sa druge strane pratimo coveka koji je siguran u svoja uverenja koja mu daju ogromnu snagu kako bi izvrsio najplemenitija dela na tom ratistu.

I dobio Medalju časti bez ispaljenog metka.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/DossDesmondT_USArmy.jpg

al nema jos nigde da se skine :(

Oš da te prebijem sad, jel oš?

Mother! 2017 1080p WEBRip 1.6 GB - iExTV (http://1337x.to/torrent/2642880/Mother-2017-1080p-WEBRip-1-6-GB-iExTV/)

mark it zer0
07.12.2017, 10:25
Najbolji ratni film je Inglourious Basterds, ova tema me podsetila kakav je Christoph Waltz doktor. :D

VLADIMIR PERIC VALTER
07.12.2017, 13:35
@Ricma,
Kako Hacksaw Ridge tipican ratni film?
Bas se akcenat ne stavlja na rat i na bitnost tog rata, odnos USA i Japana se vrlo malo pominje.
Fokus je na ljudskom bicu, neznanju o onome sto cini i unistavanju svog zivota zbog sopstvenih iluzija, a sa druge strane pratimo coveka koji je siguran u svoja uverenja koja mu daju ogromnu snagu kako bi izvrsio najplemenitija dela na tom ratistu. Rat je samo okolnost koja je dovela do ovakvih reakcija.

Mogli bi se sloziti samo one scene kako kao Kantona nogom bombu sutira i slicno su suvisne.

limun
07.12.2017, 16:00
Mogli bi se sloziti samo one scene kako kao Kantona nogom bombu sutira i slicno su suvisne.

Uf da, zaboravio sam na to. Bezveze skroz, ne znam gde im pade napamet da to ubace

Laki21
07.12.2017, 23:15
E taj film mi se bas gleda, zvuci fenomenalno...al nema jos nigde da se skine :(

Šteta što nisi pogledao u bioskopu, u punoj je meri bioskopski film.

I gleda se bez dece, u jednom cugu, koncentrisano.

Heartbreak
08.12.2017, 00:08
Mozda ce trka za oskara biti najgora ikad, ali zato film na stranom jeziku, sudeći po kritikama nikad jača. U toku sledeće nedelje akademija će suziti listu na 9 filmova, pre nominacija u januaru.

Treba obratiti pažnju na

Loveless - Rusija (reditelj dobro nam poznatog Levijatana, Andrej Zjagincjev) - Nagarada žirija u Kanu, metascore 90/100
The Square - Švedska - od reditelja filma Force Majeure, film nagradjen zlatnom Palmom u Kanu
120 BPM - Francuska - Pariski aktivisti za borbu protiv AIDS-a ranih 90-ih godina prošlog veka...možda i najveći favorit...dobitnik Gran Prija u Kanu
Foxtrot - Izrael - Odlični Samuel Maoz. Foxtrot je otvorio ovogodišnji festival autorskog filma u BG, koji se pre par dana i završio, a pokupio Gran Pri u Veneciji, brojne druge nagrade, a metascore mu je 93/100
Happy End - Austrija - Samo zato što je radio veliki Michael Haneke
On Body and Soul - Mađarska - dobitnik zlatnog Berlinskog medveda
A Fantastic Woman - Čile - kritika ga dosta dobro kotira

miloolja
08.12.2017, 00:17
Skinula sam juče Loveless, planiram ovih dana da ga pogledam.
Uf ima tu svašta.

Heartbreak
08.12.2017, 09:52
Skinula sam juče Loveless, planiram ovih dana da ga pogledam.
Uf ima tu svašta.

I ja sam...tenutno na torrentu Loveless i On Body and Soul...Trebalo bi i ove ostale ocekivati u skorije vreme.

bici
08.12.2017, 10:43
Meni je kec mnogo bolji.

Akcija je daleko kvalitetnija fludnija, bez nepotrebnih dijaloga. Da ne pricam da je glavni glumac u I delu bas kidao, nosio je svoju ulogu barem 2 koplja iznad.

Sve u svemu jedna sveobuhvatna impotentnost cele ekipe.

Ne bih se slozio. Meni je izgledao kao da su se u drugom delu glumci podigli na visi nivo. Performans glavnog glumca mi u drugom delu deluje dosta tvrdji. Kako film napreduje hemija izmedju dvoje glavnih protagonista sve vise jaca, nacin na koji ona prima i reaguje na njegove ekspresije i pokrete je za mene do sada nevidjen, na kraju filma se to najbolje primecuje kada njihov performans dozivljava vrhunac, gde se produkt njegove emocije moze videti na njenom licu, bili su jedno, neverovatna hemija. Ono sto prvi deo nije imao a drugi jeste, je brutalan kvalitet sporednog glumca, koji susrecuci se prvi put u filmu sa glavnom glumicom i glumcem ulazi onako tiho i necujno na zadnja vrata i pravi haos.

Akcija jeste u prvom delu bila donekle fluidnija, ali drugi deo je svakako fleksibilniji na svoj unikatan nacin.

Ljuba90
08.12.2017, 13:30
Šteta što nisi pogledao u bioskopu, u punoj je meri bioskopski film.

I gleda se bez dece, u jednom cugu, koncentrisano.

A jbg, nikad ne bih rekao da ovakav film mora da se gleda u bioskopu.
Morace ovako u kucnoj varijanti, samo da se nadje malo vremena :)

Heartbreak
08.12.2017, 20:35

Nisam jos uvek gledao film, ali evo odmah da ti kazem...samo ce Lorens i evntualno Fajfer dobiti nominacije...Oskar za glavnu zensku ulogu je zacementiran Sally Hawkins za The Shape of Water...samo na osnovu trejlera vidis koliko je maestralno to odradila ::):cf:

Laki21
09.12.2017, 03:35
Mozda ce trka za oskara biti najgora ikad, ali zato film na stranom jeziku, sudeći po kritikama nikad jača. U toku sledeće nedelje akademija će suziti listu na 9 filmova, pre nominacija u januaru.

Treba obratiti pažnju na

Loveless - Rusija (reditelj dobro nam poznatog Levijatana, Andrej Zjagincjev) - Nagarada žirija u Kanu, metascore 90/100

Povratak i Prognanik su možda manje poznati, ali su po meni remek dela. Mlatnu te tako da ti treba tri dana da se opsuljiš.

Laki21
09.12.2017, 03:35
Nisam jos uvek gledao film, ali evo odmah da ti kazem...samo ce Lorens i evntualno Fajfer dobiti nominacije...Oskar za glavnu zensku ulogu je zacementiran Sally Hawkins za The Shape of Water...samo na osnovu trejlera vidis koliko je maestralno to odradila ::):cf:

Obično ne cenim filmove na osnovu trejlera.

Heartbreak
09.12.2017, 09:05
Povratak i Prognanik su možda manje poznati, ali su po meni remek dela. Mlatnu te tako da ti treba tri dana da se opsuljiš.

Povratak sam gledao...sjajan je...to mu je i debitantski film cini mi se :wthy::wthy::wthy:

Prognanik i Elenu nisam...ne znam ni sam iz kog razloga, a toliko sam gluposti gledao da me je sad sramota :facepalm::wall:

Ricma
09.12.2017, 18:38
@limun

Pricas coveku koji je odrastao uz COD, pogledao barem neku listu ratnih filmova koji se smatraju obaveznim i ocekujes da se odusevim Hacksaw Ridge koji se ne odvaja ni po cemu od ostalih kao sto je slucaj sa Dunkirkom. Malo sta u ratnim filmovima nakon svega sto sam video moze da me odusevi, a i ovo sto si ti naveo naspram drugih filmova me drzi skoro pa ravnodusnim. Da nisam pogledao sta sam pogledao, sigurno bih se divio filmu. Dosta stvari iz COD je pokupljeno iz Spasavanja Redova Rajana, a ja kada sam pogledao taj film nije ostavio jak utisak kod mene sto dovoljno govori da kako vreme bude odmicalo da ce njegova vrednost da opada posto njegovi jaci elementi mogu uspesnno da se implementiraju u druge filmove. Kada neke stvari vidis da se ponavljaju svuda, shvatis da to gubi svoju vrednost jer drugi mogu da kopiraju recept. To ne moze recimo da se desi Blade Runneru. Takav film jednom napravis i ne mozes da ukrades recept i da ga uspesno primenis. Tvoj film nije kopija jednog filma(doduse mogu da se povuku paralele sa drugim filmovima), nije to nista nevidjeno do sada pa da treba da se svi divimo tome sto i hocu da kazem. Mozda prica o tom momku nije objavljena do filma, ali slicni podvizi tome vec jesu napravljeni. Meni to nista nije novo da covek cini stvari iz neznanja i sto je zarobljen u svojim iluzijama.

Carcosa
09.12.2017, 18:40
Film "Majka!". Molim za pomoc. Stavicu u spojler.
Kako ja tumacim, u pitanju je podsvest pisca, koji se bori sa inspiracijom da zavrsi svoje delo. Sve je u redu dok je kristal -
inspiracija - citav. Kada nije, sve se u piscu rusi, likovi dolaze i odlaze, formiraju se i ruse najrazlicitiji narativi. Kad se sve srusi i izgori, pisac mora iznova u sebi da probudi inspiraciju. Da li moze i ovako da se protumaci? Meni se alegorija o Bogu i Majci Prirodi ič ne dopada.

Laki21
09.12.2017, 23:03
Film "Majka!". Molim za pomoc. Stavicu u spojler.
Kako ja tumacim, u pitanju je podsvest pisca, koji se bori sa inspiracijom da zavrsi svoje delo. Sve je u redu dok je kristal -
inspiracija - citav. Kada nije, sve se u piscu rusi, likovi dolaze i odlaze, formiraju se i ruse najrazlicitiji narativi. Kad se sve srusi i izgori, pisac mora iznova u sebi da probudi inspiraciju. Da li moze i ovako da se protumaci? Meni se alegorija o Bogu i Majci Prirodi ič ne dopada.

U pitanju je metaforično - alegorijski odnos Boga (Bardem) i čoveka (Lorensova).
Kroz čitav film provlače se biblijske priče, praktično čitava istorija čovečanstva, od Kaina i Avelja, idolopoklonstva, rođenja i smrti Božjeg sina...

Njihova kuća u alegorijskom smislu predstavlja odnos čoveka - Boga - čoveka, gde ona (čovek) ulaže sebe (gradeći) taj odnos, ali, s druge strane, ono što dobija zauzvrat nije (Božija) ljubav jer Bog voli isključivo sebe ali ne i nju kao osobu, već samo njenu ljubav prema njemu... Jer Bogu ne treba čovečja ljubav kao takva - u vidu odnosa - odnos ljubavi je dvosmerni proces, dvosmerna ulica u kojome daješ i dobijaš...njemu nije potrebno nešto takvo već isključivo one way street, a to je obožavanje...

Drugi ljudi su, kao što pomenuh gore, samo učesnici u tom procesu, koji zbog svojih ličnih želja, htenja i uverenja, svako na svoj način, razgrađuju ono što ona sagradi, u principu imajući isti cilj i želeći isto što i ona, ali, na žalost, kako to u životu biva, isti ciljevi i želje ne donose i jednake razultate za sudionike...

To je na neki način priča o neuzvraćenoj ljubavi, gde samo jedna strana daje, a druga samo uzima.
I to je ciklus koji se beskrajno ponavlja (zbog ljudske smrtnosti), jer Bogu je bitno jedino obožavanje, a kristal u stvari predstavlja simobol i paradigmu bezuslovne ljubavi koju mu čovek pruža, i stoga mu je toliko dragocen, kao podsećanje na to.

Ako se setiš načina na koji je kristal stvoren - od njenog srca - a to srcre je simbol sveukupne, bezuslovne ljubavi koju mu je pružila, dalje objašnjenje neće ni biti potrebno.

Carcosa
09.12.2017, 23:17
U pitanju je metaforično - alegorijski odnos Boga (Bardem) i čoveka (Lorensova).
Kroz čitav film provlače se biblijske priče, praktično čitava istorija čovečanstva, od Kaina i Avelja, idolopoklonstva, rođenja i smrti Božjeg sina...

Njihova kuća u alegorijskom smislu predstavlja odnos čoveka - Boga - čoveka, gde ona (čovek) ulaže sebe (gradeći) taj odnos, ali, s druge strane, ono što dobija zauzvrat nije (Božija) ljubav jer Bog voli isključivo sebe ali ne i nju kao osobu, već samo njenu ljubav prema njemu... Jer Bogu ne treba čovečja ljubav kao takva - u vidu odnosa - odnos ljubavi je dvosmerni proces, dvosmerna ulica u kojome daješ i dobijaš...njemu nije potrebno nešto takvo već isključivo one way street, a to je obožavanje...

Drugi ljudi su, kao što pomenuh gore, samo učesnici u tom procesu, koji zbog svojih ličnih želja, htenja i uverenja, svako na svoj način, razgrađuju ono što ona sagradi, u principu imajući isti cilj i želeći isto što i ona, ali, na žalost, kako to u životu biva, isti ciljevi i želje ne donose i jednake razultate za sudionike...

To je na neki način priča o neuzvraćenoj ljubavi, gde samo jedna strana daje, a druga samo uzima.
I to je ciklus koji se beskrajno ponavlja (zbog ljudske smrtnosti), jer Bogu je bitno jedino obožavanje, a kristal u stvari predstavlja simobol i paradigmu bezuslovne ljubavi koju mu čovek pruža, i stoga mu je toliko dragocen, kao podsećanje na to.

Ako se setiš načina na koji je kristal stvoren - od njenog srca - a to srcre je simbol sveukupne, bezuslovne ljubavi koju mu je pružila, dalje objašnjenje neće ni biti potrebno.

Odlicno!

Da, njima u kucu prvo ulaze Adam i Eva, sinovi su Kain i Avelj, otuda i bratoubistvo.
Zanimljiv film, moze da se tumaci na vise nacina. Nisam bio ovako zbunjen posle jednog filma jos od Neprijatelja.

Laki21
09.12.2017, 23:52
Četvrtina sale izašlo pre kraja, ja ostao u suzama :cry:

Koji Neprijatelj? Mislim, koji film?

Carcosa
10.12.2017, 01:46
Četvrtina sale izašlo pre kraja, ja ostao u suzama :cry:

Koji Neprijatelj? Mislim, koji film?

Film D. Vilneva iz 2013. Ako nisi gledao, preporucujem.

Laki21
10.12.2017, 02:36
Nisam. Stavljam na listu.

NemanjaMikser
10.12.2017, 16:13
Da, njima u kucu prvo ulaze Adam i Eva, sinovi su Kain i Avelj, otuda i bratoubistvo.
Zanimljiv film, moze da se tumaci na vise nacina. Nisam bio ovako zbunjen posle jednog filma jos od Neprijatelja.[/QUOTE]

A ako se ne varam i kad ona voda izbije, to aludira na potop iz Biblije. Svakako sjajan film. :)

Ljuba90
11.12.2017, 23:26
Cudan film Mother!
Ne mogu reci da sam odusevljen kao Laki, ali ima nesto posebno u ovom filmu.

U principu se sve svodi na bibliju (nije spojl, odma se provali), ali svidja mi se i tvoja teorija Laki i definitivno pije vodu :)

Preporuka, ali nije za svakog. Nije moja solja caja, ali sam maksimalno open minded pristupio filmu i zadovoljan sam onim sto sam video. Nesto novo i neobicno u svakom slucaju.

Vladan
12.12.2017, 20:15
Cudan film Mother!
Ne mogu reci da sam odusevljen kao Laki, ali ima nesto posebno u ovom filmu.

U principu se sve svodi na bibliju (nije spojl, odma se provali), ali svidja mi se i tvoja teorija Laki i definitivno pije vodu :)

Preporuka, ali nije za svakog. Nije moja solja caja, ali sam maksimalno open minded pristupio filmu i zadovoljan sam onim sto sam video. Nesto novo i neobicno u svakom slucaju.

Meni je odlican, nisam imao nikakvo predznanje i nisam pojma imao o cemu se radi ali mene je film bas odusevio. Jasne su biblijske paralele, ali ono sto je najociglednije i najvaznije, ljudi su stoka. I to film donosi u punom sjaju. Svi su grijesili, ON, ONA, Adam, Eva, Kain, Avelj, ali ljudima generalno nema pomoci.

Ljuba90
12.12.2017, 21:13
Meni je odlican, nisam imao nikakvo predznanje i nisam pojma imao o cemu se radi ali mene je film bas odusevio. Jasne su biblijske paralele, ali ono sto je najociglednije i najvaznije, ljudi su stoka. I to film donosi u punom sjaju. Svi su grijesili, ON, ONA, Adam, Eva, Kain, Avelj, ali ljudima generalno nema pomoci.

Da da. Kako vreme prolazi film mi nekako biva sve bolji, a takvi filmovi su mi najdrazi.
Svaka cast Aronofskom, hravbar poduhvat koji mora da se ceni.

Tarantula
12.12.2017, 21:23
GOLDEN GLOBE

Best Director

Guillermo del Toro – The Shape of Water
Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkirk
Ridley Scott – All the Money in the World
Steven Spielberg – The Post

Best Motion Picture

Drama

Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Musical or Comedy

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

Best Performance in a Motion Picture – Drama

Actor

Timothée Chalamet – Call Me by Your Name as Elio Perlman
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread as Reynolds Woodcock
Tom Hanks – The Post as Ben Bradlee
Gary Oldman – Darkest Hour as Winston Churchill
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq. as Roman J. Israel

Actress

Jessica Chastain – Molly's Game as Molly Bloom
Sally Hawkins – The Shape of Water as Elisa Esposito
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri as Mildred Hayes
Meryl Streep – The Post as Kay Graham
Michelle Williams – All the Money in the World as Gail Harris

Best Performance in a Motion Picture – Musical or Comedy

Actor

Steve Carell – Battle of the Sexes as Bobby Riggs
Ansel Elgort – Baby Driver as Baby / Miles
James Franco – The Disaster Artist as Tommy Wiseau
Hugh Jackman – The Greatest Showman as P. T. Barnum
Daniel Kaluuya – Get Out as Chris Washington

Actress

Judi Dench – Victoria & Abdul as Queen Victoria
Helen Mirren – The Leisure Seeker as Ella Robina
Margot Robbie – I, Tonya as Tonya Harding
Saoirse Ronan – Lady Bird as Christine "Lady Bird" McPherson
Emma Stone – Battle of the Sexes as Billie Jean King

Best Supporting Performance in a Motion Picture – Drama, Musical or Comedy

Supporting Actor

Willem Dafoe – The Florida Project as Bobby Hicks
Armie Hammer – Call Me by Your Name as Oliver
Richard Jenkins – The Shape of Water as Giles
Christopher Plummer – All the Money in the World as J. Paul Getty
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri as Officer Jason Dixon

Supporting Actress

Mary J. Blige – Mudbound as Florence Jackson
Hong Chau – Downsizing as Ngoc Lan Tran
Allison Janney – I, Tonya as LaVona Golden
Laurie Metcalf – Lady Bird as Marion McPherson
Octavia Spencer – The Shape of Water as Zelda Fuller

Mr. Wolf
12.12.2017, 21:51
Musical or Comedy - Get Out

Okeeeeeeeeeej

--------------------------------

mother! mi se takodje svideo, mada imam osecaj da bi bio jos bolji da je kraci za pola sata.

Indigo
13.12.2017, 01:36
Ko se seca ove face :D

https://images.moviepilot.com/images/c_limit,q_auto:good,w_600/dashyjny2rxo1yzlzec7/austin-powers-4-official-update.jpg

Powerslave
13.12.2017, 01:48
Pa ko bi zaboravio taj carobni osmijeh :biggrin:

Nego, je li gledao neko http://www.imdb.com/title/tt0381798/ ?

Tarantula
13.12.2017, 11:19
Večeras je premijera, sutra će biti za download.

Inače: The Mountain Between Us (2017) 1080p BrRip x264 - RARBG (http://1337x.to/torrent/2658655/The-Mountain-Between-Us-2017-1080p-BluRay-H264-AAC-RARBG/)

Heartbreak
13.12.2017, 11:25
Ne znam da li je neko pričao o animiranom filmu "Your Name" http://www.imdb.com/title/tt5311514/?ref_=nv_sr_2 ali mene je raspametio :wthy::wthy::wthy:

Još jedan masterpeace japanske animacije. Ovo je priča o dva stranca čiji se životi sreću na vrlo neobičan način. Postoje brojne nejasnoće šta je reditelj (Makoto Shinkai) hteo da kaže ovim filmom. Pored vidno primetne lepote, film zapošljava i um posmatrača i to poprilično moram priznati, tako da je nakon gledanja prosto nemoguće ne zapitati se o značenju mnogih simbola. Ono što mi se takodje svidelo jeste mešanje tradicinalnog, seoskog života i urbanog, tehnološki naprednog Japana.
Ne bih puno da otkrivam samu radnju filma, da ne bih upropastio doživljaj onima koji ga nisu gledali...ali od čuvenog Spirited Away-a, nije se pojavilo ovako fenomenalno animirano ostvarenje :wthy::wthy::wthy:

Ocena od 1 do 10 - 11 :fct:

Vladan
13.12.2017, 18:18
Dankerk mi se bas svidio. Drugacije nesto od Nolana, tri price, tri razlicita vremenska razdoblja, sve jako lijepo ukomponovano. Ali mi nedostaje ljudski faktor, nekako je sve izrobotizovano, nema pravih emocija. A opet to je Nolan, nije da je neocekivano.

I da, Kilijan Marfi je bolji glumac od Hardija, iako su obojica apsolutni svjetski vrh :D

Tarantula
15.12.2017, 09:22
Nego, da li će imati za NG standardnih mesec dana otklučavanja HBO i Cinemax kanala? Obično bude u ovom nekom periodi...:hm:

15.12. - 15.01.

Svi kanali otključani, uključujuči HBO (za one koji ne znaju korisiti torent).

https://totaltv.tv/Picture/31964/jpeg/SR-Vest-NG-Slika-ttvsr.jpg

z0La
15.12.2017, 22:10
15.12. - 15.01.

Svi kanali otključani, uključujuči HBO (za one koji ne znaju korisiti torent).

https://totaltv.tv/Picture/31964/jpeg/SR-Vest-NG-Slika-ttvsr.jpg

Nije to što ja ne znam da koristim torente, već što mi TV ima neku dodatnu čar, teško je opisati. :D

Otključali mi sve kanale osim HBO paketa. Za njih moram da se registrujem na sajtu, a za to mi treba ID korisnika, broj ugovora i tako te neke zaebancije. Ae broj ugovora i imam, ali ovaj ID korisnika ima samo na računu koji dobijem, koji ja nisam zadržao, već bacio, tako da moram da idem u SBB da tražim....kakve gluposti...:dr:

miloolja
15.12.2017, 22:45
Pa zar ti Zola nece reci ID ako ih pozoves i das br ugovora? Ja sam za trece lice zvala pre izvesnog vremena za ID i dali uz br ugovora. Uostalom das im adresu, maticni, krvnu grupu ako treba -.-

tt

Tarantula
15.12.2017, 22:49
Nije to što ja ne znam da koristim torente, već što mi TV ima neku dodatnu čar, teško je opisati. :D

Nikad nisam ni sumnjao da li znaš, napisao sam čisto rekreativno. :D

Što se tiče aktivacije HBO, samo ih nazovi reci ime i prezime i kraj priče.

z0La
16.12.2017, 09:59
Pa zar ti Zola nece reci ID ako ih pozoves i das br ugovora? Ja sam za trece lice zvala pre izvesnog vremena za ID i dali uz br ugovora. Uostalom das im adresu, maticni, krvnu grupu ako treba -.-

tt

Sređeno. :D

Samo što sa njima uvek mora da ima neka zaebancija. Neće da mi stigne mail da potvrdim registraciju.

Zola, na TOP TVu je juce krenuo Most... Bron/Broen..u 18 h bila druga ep..ako nisi skinuo preko torenta do sada [emoji3] Ja evo sad odgledala ovu danasnju..pa je skidam sutra do kraja. Neverovatno kakve sam fejlove imala sa ovom serijom.

tt
Videh i ja danas da ima Most. Ja sam stigao do pola prve sezone preko torenta, taman ću da nastavim na TOP-u. :D
Ovde je bar normalan termin. :D
Da ako je konačno odgledam. Nešto mi se baš ne da ta serija. :D

miloolja
17.12.2017, 12:12
942182553976430592
939218857595752449

tt

bici
18.12.2017, 01:19
Ako ima neko da nije gledao:

http://www.imdb.com/title/tt2024519/

Muzika je :wthy:

https://www.youtube.com/watch?v=-at8eMKv8oI

miloolja
18.12.2017, 07:18
Da, ako ima neko da nije gledao, obavezno da ga pogleda...

Kakav glas ima ovaj iz Beca dzelat, opasan glumac.

Opasan glas ima dzelat, da, da... a i stas bogami... Sebastian Kavaca :blush:

tt

Laki21
18.12.2017, 10:25
Američki folk?

@bici

bici
18.12.2017, 12:53
Američki folk?

@bici

Da, da. Pretezno bluegrass.

Laki21
18.12.2017, 15:55
Loveless (http://www.imdb.com/title/tt6304162/)

Još jedan brutalan film Zvjaginceva. Kao i obično, prosta i svedena priča, ispričana crno belim rečnikom. Gledaocu je prepušteno da se snalazi u surovom realizmu nesretnih i duboko oštećenih likova čija emocionalna osakaćenost kao i obično uništava one najnevinije.

dekkard
18.12.2017, 16:20
Loveless (http://www.imdb.com/title/tt6304162/)

Još jedan brutalan film Zvjaginceva. Kao i obično, prosta i svedena priča, ispričana crno belim rečnikom. Gledaocu je prepušteno da se snalazi u surovom realizmu nesretnih i duboko oštećenih likova čija emocionalna osakaćenost kao i obično uništava one najnevinije.

Deluje interesantno, novija ruska kinematografija ume s vremena na vreme prijatno da iznenadi, drama je žanr gde najviše briljiraju, na mene je ovaj ostavio baš snažan utisak

http://www.imdb.com/title/tt3560686/?ref_=fn_al_tt_1

miloolja
18.12.2017, 22:30
:sw:The Last Jedi:sw: odgledala sam u subotu, u bioskopu, naravno.

Dopao mi se, mnogo dešavanja, koja brzo smenjuju jedne druge na platnu, uz sjajne novo-stare muzičke teme.. (neću dalje da komentarišem).
Kao što je svojevremeno Lukas rekao... muzika Džona Vilijamsa odprinosi i daje taj poseban šmek i tajni začin ovoj franšizi.

Otvoreno je toliko novih tema (nemuzičkih :)), da prosto ne mogu da verujem da će se ova trilogija tek tako završiti ili se otvara put nekoj novoj trilogiji... ostaje da vidimo.

Adam Drajver, koliko god da nema baš neku dragu njuškicu, odigrao je maestralno, uz simpatičnu Dejzi Ridli i naravno čuveni bratsko-sestrinski dovjac Hamil-Fišer :(

Preporuka za bisokop, naravno.
Jel čuješ Vladane? :sw:

ExEric
18.12.2017, 23:47
Kad ga spomenu vec, Kajlo Ren je mozda jedan od najantipaticnijih SW likova ever, ali vrv ima najjacu moc, zaustavljanje blastera u mestu.

Laki21
19.12.2017, 01:09
Deluje interesantno, novija ruska kinematografija ume s vremena na vreme prijatno da iznenadi, drama je žanr gde najviše briljiraju, na mene je ovaj ostavio baš snažan utisak

http://www.imdb.com/title/tt3560686/?ref_=fn_al_tt_1

Dobri su Rusi meni, i stari i novi :)

Overiću svakako.

A od istog autora ako nisi odgledao Povratak i Progonstvo je obavezna lektira. Ja jedino još Elenu nisam pogledao.

Tarantula
19.12.2017, 09:29
Jel čuješ Vladane?

Pa jel ti neznaš?

miloolja
19.12.2017, 09:40
Ne...sta? :uns:

tt

Tarantula
19.12.2017, 10:39
Pa on nije odgledao nijedan film iz franšize Star Wars.

Olja, Olja... :olja:

miloolja
19.12.2017, 11:10
Pa on nije odgledao nijedan film iz franšize Star Wars.

Olja, Olja... :olja:

http://stream1.gifsoup.com/view5/2564443/no-way-o.gif

Ja mislin da to i vrapci znaju :girl: al nema veze, preobratiće se... nekada, nekako... možda sa klincima svojim :D
Koliko je samo oštećen i uskraćen... duša njegova pati, a on toga još uvek nije svestan :(
:sw:

Ricma
19.12.2017, 12:40
Ja nakon epizode IX pravim jednu poduzu pauzu i posvecujem se Star Trek serijalu. Zeleo bih da kazem da sam zavrsio sa fransizom, ali buduca deca ce me terati da ih vodim u bioskop iako bih najradije da im pustam samo originalnu trilogiju do beskonacnosti.:biggrin: Dok fransiza ne dozivi finansijski fijasko, ima da bude trilogija i trilogija.

Sada se uopste ne osecam da sam njihova ciljna grupa, tacnije od epizode VII. Ni Rogue One nije nesto Bog zna koliko bolji film, ali od mene je dobio palac gore. Drugar koji ima slican ukus kao ja pogledao CAMRip i rece mi da ne gledam film u bioskopu i poslusacu ga.:D A i ocena na imdb govori u prilog tome da mi se nece svideti novi film i da nista bitno ne propustam.

kronostime
19.12.2017, 13:00
Odgledah camrip poslednjeg dzedaja i utisak je "dabogda stvarno bio poslednji".
Kako unistavaju fransizu sa ovim novim nastavcima, to nije normalno. :wall:

Powerslave
19.12.2017, 22:48
Bio juce do mola i udjem u neku radnju za geekove dje prodaju stare i nove stripove, kolekcionarske igracke i svasta nesto. Na meniju sve uobicajeno za bilo koji geek shop ovuda.. znaci, Star Wars, Dr Who, Star Trek, GoT, Walkind Dead, Marvel... Reko, vidim ja da nema nista specijalno sto nisam vidio i u drugim radnjama jer manje-vise su u pitanju ovi gore navedeni dje god da odes. I onda naletim na old school kutiju sa likom sa mog avatara :D Nisam mogao da vjerujem da sam naletio na nesto vezano za Babylon 5 tako slucajno jer sam obisao takvih radnji koliko oces i nikad nista vezano za B5 nisam vidio... I to ni manje ni vise nego Londo Mollari i dalje u originalnoj kutiji, neosteceno... iz 1997 jbt :D

15590

Moj drug skuplja autograme i preko nekih njegovih veza moze da mi nadje adresu od Peter Jurasika, pa dako se smiluje da prhivati da mu posaljem ovu igracku, zajedno sa posterom da mi to potpise :D Da ga iscimam odma posle Bozica za to, pa dako bude nesto :D

Za sad neka sjedi na polici :D

kronostime
19.12.2017, 23:00
Mator covek, a jos se igra s lutkama.:biggrin:

dekkard
19.12.2017, 23:04
Mator covek, a jos se igra s lutkama.:biggrin:

Al si neisqsan Kronose, to mu shtek. Kolekcionar, šatro gistro :biggrin:

Powerslave
19.12.2017, 23:50
Hobi jbg... volim da kupim print, sliku, figuricu, solju... bilo sta vezano za nesto sto volim :) Fino je to imati.. jednog dana ce se vratiti neka sjecanja kad to vidim.

Heartbreak
20.12.2017, 00:02
LOVELESS

https://www.youtube.com/watch?v=mLegoO4NdD8

Jednostavan, moćan, zastrašujuć, hladan...koncipiran kao kriminalistički triler, jednostavna priča o rasturenoj i disfunkcionalnoj porodici. Zvjagincev još jednom pokazuje da je majstor oslikavanja društva otudjenih i usamljenih ljudi bez emocija i ljubavi. Priča prati par supružnika koji se razvode i emotivno preziru, ali od trenutka kada im dete nestaje "moraju" da saradjuju. Za očekivati je bilo da će takva jedna situacija zbližiti zavadjene strane, ali stvari tako ne funkcionišu u Zvjaginceovom filmu.
Šta reći za fotografije, gde mi je jednostavno urezao u glavu sve one hladne kadrove ruskih zgrada i užasno mirnu, mrtvačku prirodu...sve je hladno i sivo...maestralno :wthy:
Sve pohvalne sjajnim glumcima, Marijani Spivak je ovo prvi igrani film koliko sam video, ali i Rozinu kojeg reditelj i treći put stavlja u ulozi aktera, ali ovaj put kao protagonista filma. Oba lika su iritantno jeziva, a njih dvoje niti u jednom trenutku ne pokušavaju da ih karikiraju i učine simpatičnim. Svaka čast...
Znao sam već da Andrej ume biti brutalan, oštro kritikujući sve odgovorne za društvene tokove...tako je i sa Bez ljubavi...

Na kraju nas ostavlja same, bez razjašnjenja sa dvosmislenom završnicom...

Svojim predhodnim ostvarenjima sam je sebi postavio visoke standarde, koje i ovog puta, više nego uspešno opravdava
10/10

Laki21
20.12.2017, 00:48
Šta više, može se pogledati u bioskupu, daje se u CK Vlada Divljan trenutno ko je iz Beograda. Ako ima Zagrebčana, na svakih par dana ide u kinu Europa (koji me, btw, neodoljivo podseća na nekadašnji Balkan).

bici
20.12.2017, 10:13
Nisam znao gde da postavim, u fotografije dana ili ovde, al neka ga ovde:

https://www.reddit.com/r/AccidentalWesAnderson/?st=JBEUAFR5&sh=b11b4d63

:wthy:

Idite na top posts of all time, uzivanje je gledati

Laki21
21.12.2017, 01:37
Nisam znao gde da postavim, u fotografije dana ili ovde, al neka ga ovde:

https://www.reddit.com/r/AccidentalWesAnderson/?st=JBEUAFR5&sh=b11b4d63

:wthy:

Idite na top posts of all time, uzivanje je gledati

Ništa te nisam skapirao, ajd objašnjenje za nas sporije :ne_znam:

zdravkelja
21.12.2017, 10:56
Slike koje izgledaju kao da su izvucene iz Wes Andersonovih filmova :)

limun
21.12.2017, 11:38
Gledao sinoc na HBO dokumentarni film "Druga strana svega".
Sta je bre ovo? Najveci utisak mi je ova debela zena sto ne gasi cigaretu kroz film, ceo svoj zivot dala boreci se za neke svoje bezvezne ideale, a ujutru kada ustane, prvo mora da izbaci pola kile slajma da bi dosla do daha.

Ne razumem zbog cega su svi zadivljeni filmom, jedino sto se meni svidja je kvalitetna kamera. Zvuk je veoma los.

bici
21.12.2017, 14:18
Ništa te nisam skapirao, ajd objašnjenje za nas sporije :ne_znam:

Odgledaj The Grand Budapest Hotel, The Darjeeling Limited, Royal Tenenbaums, i sve ce ti biti jasno:biggrin:

Laki21
21.12.2017, 14:33
Ma to mi je jasno, nego kako dopreti do fotki?

Mr. Wolf
21.12.2017, 15:20
Udjes u svaki post:

https://i.imgur.com/KSQRV7o.png

Bokirivaldo
21.12.2017, 15:46
Trogodišnji sin poznatog glumca Srđana Žike Todorovića (52) Dejan iznenada je preminuo sinoć u Beogradu iz još neutvrđenih razloga.Trogodišnji sin poznatog glumca Srđana Žike Todorovića (52) Dejan iznenada je preminuo sinoć u Beogradu iz još neutvrđenih razloga.
Kakva tragedija. Saucesce za porodicu Todorovic

Indigo
21.12.2017, 15:48
Malopre videh, kakva tuga...

bici
21.12.2017, 16:22
Ma to mi je jasno, nego kako dopreti do fotki?

Sad sam na kompu, evo sad su sortirane:

https://www.reddit.com/r/AccidentalWesAnderson/top/?sort=top&t=all

Ne moras u svaku posebno da ulazis, klikni samo na onaj play(+), pored slike.

Heartbreak
22.12.2017, 01:01
Mother!

Šta reći za novo ostavrenje Darena Aronofskog!? Sad mi je kristalno jasno zašto se digla fama oko svega i zašto je podelio publiku i kritiku, ali bez obzira kojoj strani pripadate, onoj koja ga smatra genijalcem ili pretencioznim i dosadnim niko ne može da ospori magiju koju proizvode njegovi filmovi. Obožavam "Crnog labuda", ništa manje i "Rekvijem za snove".."Rvač" je takodje jedan od boljih filmova, pa samim tim može se zaključiti kakvim ga rediteljem smatram.

Pojedini ga optužuju za plagiranje Polanskog i njegove "Rozmarine bebe" (ćak je i promotivni poster urađen identično)...Neosporno je da imaju dodirnih tačaka, radnja jeste fokusirana na bračni par, stranci dolaze u dom, supruga pada u paranoju...ali suština filma je potpuno različita tako da je verovatno inspiraciju za ovako interpretiranu priču našao upravo u njoj.

http://i66.tinypic.com/2dket6v.jpg

Ne znam kako bih opisao ovaj film, pun metafora i alegorija u vezi sa religijom...jedno pravo misteriozno, histerično i bizarno ostvarenje na koje mora da se reaguje, pozitivno ili negativno, ali jednostavno mora.
Pisac u potrazi za inspiracijom Havijer Bardem i mlada i eterična supruga koja pokušava da napravi savršen dom, Dženifer Lorens su bračni par koji se useljava u izolovanu i raskošnu vilu. Lorensova se jako dobro snašla u ovoj ulozi, mada je umela da iziritira sa svojim nevinim i usplahiranim izrazom lica. Bardem je čini mi se ulogu odradio rutinski ali najsvetlija tačka filma je sjajna, demonska Mišel Fajfer koja jednostvno briljira.
Kako se film odvija postaje jako težak za praćenje, jer ne znaš da li da na njih gledaš kao simbole ili kao ljudska bića i prosto se čudiš kako neko uopšte može doneti takve odluke. Jednostavno se gubiš i postoje trenuci kada ti baš ništa ne bude jasno, ali opet, sve se da složiti (dobro, skoro sve ::) ) kako se film bliži kraju, a opet, tu tek nastaje najveći haos.

Kada sve sumiram, čini mi se da je ovog puta Aronofski malo previše hteo...opet, čestitke za hrabrost i smelost jer treba imati muda da se napravi ovako nešto i da ne prođe kao obično smeće.
U jednom intervjuu je izjavio - "Jedino što mi je bitno jeste da ljudi reaguju. Ako izađu iz bioskopa i nemaju reakciju - ja nisam uradio svoj posao dobro. Više bih voleo da se oduševe, ali ako i negoduju, to je za mene dobro"

Ja reagujem i te kako, ali od mene više od 8 ovoga puta ne može da dobije.
8/10

miloolja
22.12.2017, 01:03
Hearte...uporno ovde pises recenzije :(

tt

ExEric
22.12.2017, 01:05
Nego kad spomenu Polanskog, danas odgledah Pijanistu nakon xx godina.

Nije mi upecatljiv kao I put ali je i dalje masterpis. Zao mi je sto je Polanski g*ovno od coveka kakvo jeste jer je svakako veliki reditelj.

Heartbreak
22.12.2017, 10:14
Nego kad spomenu Polanskog, danas odgledah Pijanistu nakon xx godina.

Nije mi upecatljiv kao I put ali je i dalje masterpis. Zao mi je sto je Polanski g*ovno od coveka kakvo jeste jer je svakako veliki reditelj.

Ma meni je Pijanista možda i nešto najbolje ikada snimljeno, tako da...
Ima tu još dobrih filmova, a što se tiče njegovog privatnog života, to je nešto što je bacilo veliku mrlju na celu njegovu karijeru...

@Olja pa ja sam skroz zaboravio da ona druga tema uopšte i postoji :biggrin::cf: vidim svi pišu ovde, onu niko i ne koristi ::)

miloolja
22.12.2017, 10:48
Pa ne znam..jedino ti pises ovde recenzije i preporuke :)
I Vladan -.- (srecom retko to radi)

Ovde se pise sve i svasta...al bas ono sto ti radis...utisak o filmu sa sve ocenom..ide tamo. Zato je i napravljena, jer se ovde sve zatrpava zacas :)

tt

miloolja
22.12.2017, 13:15
943881345784262656

Powerslave
22.12.2017, 21:23
Valja gledati ovaj Phantom Thread sledece nedelje. Ako je to poslednji film za DDL-a, onda je Oskar zagarantovan je li :biggrin:

I trebao bi da ima 4, cisto da mu pojedini nista glumci koji su tu i tamo zakacili po jedan ne bi bili ni blizu.

bice
24.12.2017, 14:36
Gledam sad na FOX-u ide film Pirati sa Kariba i neki strucnjak je preveo ime Dzek Sperou u Dzek Vrabac. Pa dajte bre ljudi ne budite bukvalisti, ovo samo nasi mozgovi mogu prevoditi ime ili prezime u filmu. Cuj Dzek Vrabac. :facepalm::facepalm::facepalm:

dekkard
24.12.2017, 16:48
Gledam sad na FOX-u ide film Pirati sa Kariba i neki strucnjak je preveo ime Dzek Sperou u Dzek Vrabac. Pa dajte bre ljudi ne budite bukvalisti, ovo samo nasi mozgovi mogu prevoditi ime ili prezime u filmu. Cuj Dzek Vrabac. :facepalm::facepalm::facepalm:

https://sportsport.ba/assets/pictures/article/802/adin_vrabac_produzio_saradnju_sa_partizanom_161723 _227802_big.jpg

Indigo
24.12.2017, 16:57
https://sportsport.ba/assets/pictures/article/802/adin_vrabac_produzio_saradnju_sa_partizanom_161723 _227802_big.jpg

Pratim i podizem :cool:

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/BbPktkqTURBXy8xZDA2ZDRiZGMyN2YxODZhN2E5ZTA0NmU3YzB hMGZkOC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjb XMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTB mNi5wbmcHwgA

Tarantula
24.12.2017, 17:06

Naši majstori su This Is the End preveli kao Apokalipsa u Holivudu.

Laki21
24.12.2017, 20:58
Naši majstori su film "Enemy mine" rađen po noveli Barry-ja Longyear-a umesto "Neprijatelj moj" (što je naravno i čitava poenta filma) preveli kao "Neprijateljski rudnik". I to ne bilo kako, nego odštampali ljudi zvanični plakat filmski. Gledao lično u pokojnom Odeonu, drugar i ja se zamal ne upišasmo od smeha kad smo stigli do bioskopa.

Mr. Wolf
25.12.2017, 23:03
Izasao Blade Runner 2049 na pijaci...

http://rarbg.to/torrent/quxty8m

kronostime
26.12.2017, 14:36
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171225/00fcffc94e255fae0d572bd95cc493a2.jpg
:ha:

Rossonero
26.12.2017, 19:05
Gledao neko?

http://www.imdb.com/title/tt1340800/?ref_=ttls_li_tt

Arnel.S
26.12.2017, 19:25
Gledao neko?

Dobar.
Mada je Tinker Tailor Soldier Spy (Mini-serija) (http://www.imdb.com/title/tt0080297/) dosta bolja. A tek knjiga :D

Rossonero
26.12.2017, 19:29
Samo mi reci svoju ocjenu od 1 do 10 za film.

Dosta toga sto si mi preporucio sam pogledao i nisam se razocarao.

Arnel.S
26.12.2017, 19:31
Sedmica.

Heartbreak
26.12.2017, 20:54
ok, hvala vam, počeću onda uskoro sa ovim ::)

Inače, upravo sam pogledao Jorgosov "The Killing of a Sacred Deer"...sta znam, dobar mi je, ali opet, nije mi ostavio onako jak utisak kao Lobster...nešto mi fali da bi bio vrhunski, samo ne znam šta :hm:

Laki21
27.12.2017, 02:51
Gledao neko?

Gledao ja. Solidan, ništa više od toga.

miloolja
27.12.2017, 14:44
Naravno, samo za one koji su gledali.. i slažem se, sa No1 pogotovu :)

946012706703802369

Osim što nema nigde BB-8 :cry: :olja:

Tarantula
27.12.2017, 16:05
Za kraj godine sam ostavio poslasticu, pa sam sinoć odgledao Dunkirk.

Meni najbolji film godine.

miloolja
27.12.2017, 20:40
946086025113239558
946055827055566848

A ako ste neki propustili...

945738736951738368

miloolja
27.12.2017, 22:41
946129217820934144

Heartbreak
27.12.2017, 22:42
Loveless 01.01.2018 u 17:35 na RTS2 :ajde::ajde::ajde: Brzi, brzi, svaka čast ::)

Sad pogledao The Other Side Of Hope...Sjajni Kaurismaki kao i uvek, a muzika u filmu je vrhunska zaista...Inače priča o Sirijskom izbeglici koji dospeva u Finsku gde pokušava pronaći svoje utočište...preporuka :)

miloolja
27.12.2017, 22:48
Juče ga skinula :)
A super stvar za Loveless, popravlja se rts..

Dajte još šta ima na tvu za praznike, kada saznate :)

bojanaBG
27.12.2017, 22:51
Sam u kuci :biggrin:

miloolja
27.12.2017, 22:59
Hahahha izeš ove praznike bez njega. Kada je? :biggrin:

bojanaBG
27.12.2017, 23:00
Javicu ti na vreme :cool:

miloolja
27.12.2017, 23:01
:cool::cool:

dekkard
27.12.2017, 23:16
Nothing Hill :biggrin:

miloolja
27.12.2017, 23:19
To već neee... pre Love actually :D

A sad bez zezanja, najbolji u ovom božićnom duhu je http://www.imdb.com/title/tt0038650/ :srce:

Arnel.S
27.12.2017, 23:28
+1

Bio je prije dvije-tri noci na HRT-u.
Cesto ga daju, mozda opet udje u semu :D

Heartbreak
27.12.2017, 23:39
To već neee... pre Love actually :D

A sad bez zezanja, najbolji u ovom božićnom duhu je http://www.imdb.com/title/tt0038650/ :srce:

Možda, ali posle ovog http://www.imdb.com/title/tt0180728/?ref_=nv_sr_2:inlove:

bojanaBG
27.12.2017, 23:44
Sam u kuci trenutno na prva plus [emoji3]
Ali drugi deo :D

z3 compact using Tapatalk

miloolja
27.12.2017, 23:44
+1

Bio je prije dvije-tri noci na HRT-u.
Cesto ga daju, mozda opet udje u semu :D

Aaaaa HRT ga uvek daje i promako mi je :( .. moraću da ga skinem.. kao što sam Neki to vole vruće :D

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/M/MV5BMTQwNDYyODUzMF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzUwMTExNA@@._ V1_SY1000_CR0,0,781,1000_AL_.jpg

Možda, ali posle ovog http://www.imdb.com/title/tt0180728/?ref_=nv_sr_2:inlove:

Hahahhahaa nasmeja me baš :D

Indigo
27.12.2017, 23:47
Braco mila kako sutra ima da pogledam Interstellar i Bornov Indetitet, verovatno sam jedini na forumu koji voli lik i delo Jasona Bournea :cool:

Takodje i Colateral sa Tomom Kruzom, i njega gotivim ko brata :D
Jeste da sam gledao deset puta al kakve veze ima.

Contratiempo odlican!

miloolja
28.12.2017, 00:05
Pronašla sam :cool:

https://rarbg2018.org/torrent/djqca46

Carcosa
28.12.2017, 11:23
verovatno sam jedini na forumu koji voli lik i delo Jasona Bournea [/B]:cool:

Nisi jedini, evo ja obozavam JB, sto filmove, sto knjige. Imam ceo onaj serijal knjiga u izdanju Prosvjete koji je preveo Branko Bucalo, koji je inace bio blizak prijatelj Roberta Ladlama. Filmove imam sve, mada je meni narocito drag onaj iz 1988, nekako je najblizi prvoj knjizi. Ali Met Dejmon radi odlican posao kao Born.

Inace, poceo sam da gledam Coveka u visokom dvorcu, zapravo zavrsio sam prvu sezonu. Ljudi moji, pa ono uopste nije lose!

Ivan_PG
28.12.2017, 12:08
Ima li koji dobar horor da je izasao ove godine,gledao sam It,Saw 8 ,i jos neka sranja ali me nista ove godine nije odusevilo,tj nista nije bilo gledljivo.

Rossonero
28.12.2017, 12:15
Sto se tice horora, zadnjih 10 godina nista kvalitetno nije izaslo.

Scouser
28.12.2017, 14:51
Ima li koji dobar horor da je izasao ove godine,gledao sam It,Saw 8 ,i jos neka sranja ali me nista ove godine nije odusevilo,tj nista nije bilo gledljivo.

Kazu da je Mother! dobar, bas nameravam da ga pogledam u narednih par dana pa cu videti i sam. :D

Indigo
28.12.2017, 15:02
Sam u Kuci na Prva Plus :D

dekkard
28.12.2017, 15:04
Kazu da je Mother! dobar, bas nameravam da ga pogledam u narednih par dana pa cu videti i sam. :D

6.8 ocena na imdb-u, a iz nekog dosadšnjeg iskustva svi filmovi i serije su precenjeni tamo, uglavnom zaslužuju po ocenu manje, ali ipak je Aronofski u pitanju pa ću mu dati šansu :)

Ricma
28.12.2017, 15:09
Film je naprotiv potcenjen.

Svaki film dovoljno govori koliko je pogodjena publika time, ali mislim da ovaj film isao u tom smislu malo presiroko pa zbog toga takva ocena. Pitanje je koliko njih uopste shvata film, vide nesto skroz neobicno sto im se cini da je glupost i po automatizmu ga nagrde.

Rossonero
28.12.2017, 15:11
Sam u Kuci na Prva Plus :D

Ma moze po 5347 put.

dvojka :biggrin:

Scouser
28.12.2017, 15:25
6.8 ocena na imdb-u, a iz nekog dosadšnjeg iskustva svi filmovi i serije su precenjeni tamo, uglavnom zaslužuju po ocenu manje, ali ipak je Aronofski u pitanju pa ću mu dati šansu :)

Ja uglavnom procitam, prelistam, one Reviews od korisnika IMDB-a, skroz dole.

dekkard
28.12.2017, 15:51
Aronofski je poznat kao autor koji nije baš "pitak" i prijemčiv širokoj publici, ali ipak napravio je filmove koji su izdržali ispit vremena, dobro su ocenjeni, tako da i pored tih faktora je našao put do publike koja je prepoznala njegov autorski potpis. Sad, uvek je moguće i često se dešava da ne budu svi filmovi jednog reditelja na istom nivou, pa da otud i ocene variraju. Ne kažem da je ovde takav slučaj, nisam gledao, daću konačnu ocenu kad pogledam. U svakom slučaju, jako ga cenim i to je razlog zašto ću pogledati film.

Ricma
28.12.2017, 16:31
Cak i da ti se ne svidi, ne verujem sada da ces da ides u skroz drugu krajnost kao sto mnogi to rade. Citao sam da je film pobio neke negativne rekorde(niska ocena) zbog ljudi kojima se film nije svideo.

Ivan_PG
28.12.2017, 16:41

Gledao sam ga u bioskop,onako gledljiv je.

miloolja
28.12.2017, 16:51
Ocene na imdb-ju apsolutno ništa ne znače, baš ono ako nisu ispod 6...tamo ispod mislim da retko šta valja ili ja bar nisam naišla na takav još uvek, a često pogledam prvo film, pa tek onda odem na sajt, ako se davao na TVu recimo.
Koliko ima precenjenih filmova, a uvek prednjače u tome blokbasteri, toliko ima i izuzetno potcenjenih... pogotovu neki stariji, a na sijaset sam takvih nailazila. Valjda druga vremena, drugačije shvatanje i doživljavanje sedme umetnosti...

Što se tiče konkretno Mother, prašina se nije digla bzvz, a znate već ono.. o ukusima...
Možda je problem i u odabiru glumaca često, pa tako u ovom slulčaju Dženifer Lorens, koja je uvek na visokom nivou i gotivim je ono baš, ali mislim da nije igrala u ovakvim filmovima...tako da pitanje je i kakva publika gleda ovaj film... ali o tome drugi put.

Suma sumarum... dolazimo do toga da svako može da da ocenu, zato se ne obazirite mnogo na nju.

p4p1
28.12.2017, 17:22
Ma.. teško je meni da nazovem neki film precenjenim ili potcenjenim. Svako ima neku svoju predstavu šta očekuje i želi od filma. Meni su user review's uvek mnogo bitniji. Ako je ocena korisnika osetno gora od metascore, to mi je jasan znak da izbegavam taj film. I obrnuto, ako metascore pokazuje dosta goru ocenu, tu obično nema greške. :D

I ovo što Scouser kaže, s tim što volim da pročitam one koji daju 10*, one koji daju 1* i one koji su tu negde između i onda obično sklopim dobru predstavu o kakvom se filmu radi.
Trailere nikad ne gledam jer su to za mene teški spoileri, nekad čak i u plotu napišu nešto što ne želim da znam pre gledanja filma. Obično to prođe u prvih 10 minuta filma, ali ni tad ne volim da znam u kom pravcu ide film.. Tako da mi je najbolje pogledati ocene, user reviews (ili preporuka osobe koju poznajem i s kom mi se ukus obično podudara), glumce, direktora, tematiku, žanr i to je neki kriterijum po kom odlučujem šta ću gledati

ExEric
28.12.2017, 17:31

Naravno, najbolji bozicni film je ipak http://www.imdb.com/title/tt0071222/?ref_=nv_sr_2

Sto se tice horora poslednjih 10 godina, osim Martyrs, Ophanato, REC, Conjuring, Insidious, Let the Right One In, The Babadook, It Follows, Get Out, The Cabin in the Woods i ko zna jos koliko sam zaboravio, slazem se, nista kvalitetno se nije pojavilo.

miloolja
28.12.2017, 17:34
Ma.. teško je meni da nazovem neki film precenjenim ili potcenjenim. Svako ima neku svoju predstavu šta očekuje i želi od filma. Meni su user review's uvek mnogo bitniji. Ako je ocena korisnika osetno gora od metascore, to mi je jasan znak da izbegavam taj film. I obrnuto, ako metascore pokazuje dosta goru ocenu, tu obično nema greške. :D

I ovo što Scouser kaže, s tim što volim da pročitam one koji daju 10*, one koji daju 1* i one koji su tu negde između i onda obično sklopim dobru predstavu o kakvom se filmu radi.
Trailere nikad ne gledam jer su to za mene teški spoileri, nekad čak i u plotu napišu nešto što ne želim da znam pre gledanja filma. Obično to prođe u prvih 10 minuta filma, ali ni tad ne volim da znam u kom pravcu ide film.. Tako da mi je najbolje pogledati ocene, user reviews (ili preporuka osobe koju poznajem i s kom mi se ukus obično podudara), glumce, direktora, tematiku, žanr i to je neki kriterijum po kom odlučujem šta ću gledati

Naravno, govorim u svoje kada kažem da su fimovi precenjeni ili potcenjeni, ne tvrdim uopšte da je to tako, jer opet dolazimo do toga da nešto što je za mene ok ili opet nešto nije, za nekog drugog je suprtono možda. Ali i ne opeterećujem se previše recenzijama, njih pogledam ako baš ništa ne znam o filmu ili mi ga niko nije preporučio, a naletela na konkretni koji bih da pogledam...gomilu filmova, pogotovu onih malih, nezavisnih pokupim usput, a naravno najviše i ja verujem u sud ljudi sa kojim imam velikli procenat poklapanja u ukusu, doživljaju ili viđenju do tada.

Nisam gledala Eriče taj horor :D

ExEric
28.12.2017, 17:40
Steta, visoko stilizovani sleser. Cak i poprilicno creepy, sa jedinstvenom atmosferom.

miloolja
28.12.2017, 17:50
Ufff nikako te koljačke -.- mada je bilo prilika kada bih bacila pogled na neki sličan ...tu i tamo...dovoljno :)

ExEric
28.12.2017, 17:54
Vise je "zadavim ili zadavim sa kesom" nego koljacki ali ok :D

miloolja
28.12.2017, 17:57
Ma sve ti to slično :)
Daviš kesom, mislim davi...lol.. :p

Heartbreak
28.12.2017, 20:20
Ocena na IMDB-u je sranje, jer medju najbolje ocenjenima nikad nema neki vrhunski autorski film i retko koji film koji ne dolazi sa zapada....tu se film tretira kao zabavna roba koja opušta gledaoce, gde filmovi sa teškom i poučnom tematikom jednostavno nemaju šanse...

bice
28.12.2017, 21:36
Ja obicno udjem u imdb top 250 filmova sa najboljom ocenom i onda pogledam. Evo na prvom mestu je Bekstvo iz Sosenka sto je po meni stvarno mnogo jak film, posle idu Kumovi pa Sindlerova lista, stvarno odlicni filmovi. E sada postoje neki filmovi koje ja smatra zaista dobri a imaju ocenu oko 8 ili manje ali dobro. Beautifull mind ima manje od 7.5 cak, Shutter island je oko 7.5 ali ja sam jedan od tih koji gleda film na osvnou ocene, i do sada od ovih sa jakom ocenom nisam zazalio nijedan sto sam gledao. :D
Neko mi je od vas preporucio onaj Butterflly effect, ja se odusevio filmom stvarno, a opet ocena mu je niska. Eston Kucer pokidao, steta samo sto mu je to jedina dobra uloga koju je imao.

Powerslave
28.12.2017, 22:18
Ma dje moze biti IMDB ozbiljan kriterijum.. pa njima je Betmen u vrhu.

... Betmen :facepalm:

Mr. Wolf
29.12.2017, 12:21
Braco mila kako sutra ima da pogledam Interstellar i Bornov Indetitet, verovatno sam jedini na forumu koji voli lik i delo Jasona Bournea :cool:

Takodje i Colateral sa Tomom Kruzom, i njega gotivim ko brata :D
Jeste da sam gledao deset puta al kakve veze ima.

Contratiempo odlican!

Nisi jedini :D
I Borna i Collateral gotivim mnogo. Planirao sam ovih dana opet da pogledam ovaj sa Kruzom.

Gledao najzad Once Upon A Time in the West. Filmcina :wthy:

Mr. Wolf
29.12.2017, 15:18
Dajte neke preporuke za domace filmove u poslednjih 10ak godina :cf:

Laki21
29.12.2017, 15:54
Film je naprotiv potcenjen.

Svaki film dovoljno govori koliko je pogodjena publika time, ali mislim da ovaj film isao u tom smislu malo presiroko pa zbog toga takva ocena. Pitanje je koliko njih uopste shvata film, vide nesto skroz neobicno sto im se cini da je glupost i po automatizmu ga nagrde.

Prvo, 70% publike nije ni blizu da dogna o čemu se tu opšte radi; drugo, u Americi debilni producenti su u strahu za uložene novce film reklamirali kao horor (?!?), treće, od "ciljne" publike mnogi će biti uvređeni pretencioznošću™, ma šta se time podrazumevalo kada je film u pitanju. Na kraju, kada se bazen gledalaca pretvori u baricu, ocena je još i sjajna.

Indikativna je i ocena na nešto ubedljivijoj skali nego što je IMDB;

https://www.rottentomatoes.com/m/mother_2017/

Za mene to je neprikosnoveno prvi film godine a možda i decenije, a ako Lorensova ne dobije Oskara za glavnu žensku ulogu, akademici™ slobodno mogu da si nabiju statuu tamo gde sunce ne sija™.

BTW, njegov Fountain za mene je i nadalje najbolji ljubavni film koji sam ikada u životu video, nikad niko na taj način i toliko snažno nije uspeo da dočara šta znače reči predanost, pripadanje i privrženost. Šta zaista znači biti nečiji. Dušom i telom.

dzoni gp
29.12.2017, 16:21
Ljudi jel moze neki link za Star Wars Episode VI Return of the Jedi (1983) na pirate bay sam nasao ali nece da se skida :ne_znam:

Scouser
29.12.2017, 16:22
Ljudi jel moze neki link za Star Wars Episode VI Return of the Jedi (1983) na pirate bay sam nasao ali nece da se skida :ne_znam:

http://1337x.to/torrent/504276/Star-Wars-Episode-VI-Return-of-the-Jedi-1983-1080p-BrRip-x264-YIFY/

bici
29.12.2017, 16:27
Prvo, 70% publike nije ni blizu da dogna o čemu se tu opšte radi; drugo, u Americi debilni producenti su u strahu za uložene novce film reklamirali kao horor (?!?), treće, od "ciljne" publike mnogi će biti uvređeni pretencioznošću™, ma šta se time podrazumevalo kada je film u pitanju. Na kraju, kada se bazen gledalaca pretvori u baricu, ocena je još i sjajna.

Indikativna je i ocena na nešto ubedljivijoj skali nego što je IMDB;

https://www.rottentomatoes.com/m/mother_2017/

Za mene to je neprikosnoveno prvi film godine a možda i decenije, a ako Lorensova ne dobije Oskara za glavnu žensku ulogu, akademici™ slobodno mogu da si nabiju statuu tamo gde sunce ne sija™.

BTW, njegov Fountain za mene je i nadalje najbolji ljubavni film koji sam ikada u životu video, nikad niko na taj način i toliko snažno nije uspeo da dočara šta znače reči predanost, pripadanje i privrženost. Šta zaista znači biti nečiji. Dušom i telom.

Zato je Skorseze jedan od najvecih. U ovako poznim godinama daju mu 50 miliona da snima religijski film i reklamiraju ga kao ono sto i jeste :wthy: Dobije i neke top glumce. Onaj Adam Drajver je strasan glumac. Mada kapiram da je do sad dobio veliku bazu hejtera i nepostovalaca lika i dela, obzirom da glumi u Star Vorsu.

Laki21
29.12.2017, 18:15
Jbg, Daren mlađi i od mene. :ne_znam:

Vladan
29.12.2017, 20:49
Black Mirror je na torentima, fuck yeah

Heartbreak
29.12.2017, 21:53
Pogledao Dunkirk...
Prvo što mi je zasmetalo jeste muzika u pozadini koja konstantno prati film...u pojedinim trenucima ona ne služi ničemu. Stvara nepotrebnu tenziju i bukvalno iritira
Druga stvar koja opasno škripi jeste scenario, kojeg bukvalno i nema...Karakterizacija likova ne postoji...
Što se glume tiče korektno odradjeno.
Ono za šta se mora odati priznanje jeste vizualni deo, koji je odradjen besprekorno...zaista uživaš u svakom kadru...

Falilo mi je nešto konkretnije, nešto što će me prodrmati, izazvati neku reakciju, emociju...ništa...
Daleko je ovo od najboljeg ostvarenja godine...Razočaran sam

ExEric
30.12.2017, 00:38
Stvarno se ovde moze svasta procitati...

ExEric
30.12.2017, 00:56
Nego kapiram i ja da mi Dankirk nece leci, cini mi se da je Nolan krenuo silaznom putanjom. Prestiz-Dark Knight-Inception mu je bio neki peak, nakon toga (doduse, za sada, blagi) pad.

Ricma
30.12.2017, 12:34
Slazem se sa Heartbreakom, samo nisam razocaran jer sam ocekivao da ce da bude prihvacen prosecan film. :D

dekkard
31.12.2017, 12:13
Juče gledao Starship Troopers po ko zna koji put, mada sam sad napravio veću pauzu od poslednjeg gledanja :D i to mi je baš primer filma koji je kritika dočekala na nož, bio loše ocenjen, a kako je vreme prolazilo sve više se uviđalo kako je reč o vrhunskom filmu. Odlična priča, visoko stilizovani likovi, pregršt podsvesnih poruka... ma prava uživancija za sva čula :cool:

https://i.pinimg.com/originals/8b/0d/f4/8b0df44130d3dda92e9473e0aded9386.jpg

http://nst.sky.it/content/dam/static/contentimages/original/sezioni/cinema/news/2014/07/11/1_dina_meyer___others_-_starship_troopers_1.jpg

Laki21
01.01.2018, 04:03
Juče gledao Starship Troopers po ko zna koji put, mada sam sad napravio veću pauzu od poslednjeg gledanja :D i to mi je baš primer filma koji je kritika dočekala na nož, bio loše ocenjen, a kako je vreme prolazilo sve više se uviđalo kako je reč o vrhunskom filmu. Odlična priča, visoko stilizovani likovi, pregršt podsvesnih poruka... ma prava uživancija za sva čula :cool:

https://i.pinimg.com/originals/8b/0d/f4/8b0df44130d3dda92e9473e0aded9386.jpg

http://nst.sky.it/content/dam/static/contentimages/original/sezioni/cinema/news/2014/07/11/1_dina_meyer___others_-_starship_troopers_1.jpg

Anderson se u stvari vešto posprdao sa Hajlajnovim književnim predloškom koji spada u desničarsku ikonografiju bele Amerike u vreme kada je napisan.

zdravkelja
02.01.2018, 15:01
Jutros sam odgledaoo Loveless, dobar je, mada je Leviathan ostavio mnogo, mnogo jaci utisak na mene.

Vladan
02.01.2018, 15:06
Svidja mi se Black Mirror novi, posebno mi se svidja sto su se u prvoj epizodi tako posprdali na Star Trek, Star Wars i slicno, ljudi su genijalci. Treca epizoda je posebno mucna i bas je sjajna, ali me svakako nijedna nije ni najmanje razocarala

Dva filma koja su mi se bas svidjela, preporuka

http://www.imdb.com/title/tt4986134/
http://www.imdb.com/title/tt4695012/

Nije los ali previse limunada na momente, ima i praznog hoda

http://www.imdb.com/title/tt2226597/

miloolja
02.01.2018, 15:12
Pa ja sam postovala u pogresnoj temi..umesto u Recenzijama :facepalm:

Bojana pomagaj...prebaci prethodni plizzz :facepalm:

I niko da kaze...citate li vi uopste sta pise sve tu :angry: [emoji3]

Jos se pitam kakao to da Vladan pise preporuke u Recenzijama -.-

tt

Krvavo koleno
02.01.2018, 15:13
Evo prilike da ti prebacim post-recenziju gde i treba da stoji ::)

Odličan Andrej Zvjagincev i ovog puta, nema diskusije. Sa odličnom reputacijom iz prethodnih filmova, opravdao sva očekivanja, predstavio nam još jednu tešku priču malog, otuđenog čoveka i surovu činjenicu, koji svi doživljavaju samo kao frazu... da čovek bez ljubavi ne može da živi. I to je tako fakin istinito i tačno, tako jednostavno rečeno i pogođena srž ovim, bez mnogo mudovanja i potrebe za dodatnim objašnjenjem, a ponavlja se kao mantra, koju u suštini malo ko shvata.

Kako je bolna scena bila meni kada Ženja gola, u zagrljaju ljubavnika, priča o svom detetu koje nije želela, nije imala nikakav dodir i vezu nikada, nikada ga volela (:(), čak nije imala ni mleka da ga doji, ona u zagrljaju muškarca, željna pažnje i ljubavi... do scene kada ulazi noću u kuću, po mraku, ne paleći svetlo i odlazi pravo u spavaću sobu da legne, a da prethodno ne pogleda da li je dvanaestogodišnji sin u svojoj sobi, šta radi.... mobilni u koji stalno gleda, a nijednom nije razgovarala sam detetom...pa do scene kada se susrećemo sa njenom majkom na dači... i shvatamo koliko je oštećena roba zapravo, koliko nesrećna duša...

Brutalne scene hladnog eksterijera, ali i enterijera, bez boja, bez topline i zdravog okruženja za vaspitavanje i odrastanje, bez ljudi, prazno, hladno, dok sneg pada, u okrutnom relanom svetu egoista i ravnodušnosti.... do veštački stvarane i paradoksalne činjenice da Borisov direktor zapošljava samo porodične ljude!

Bokte kako surovo, kako spušta Zvjagincev na zemlju, opet i vraća u realnost ko smo i u šta smo se pretvorili! :(

Sledeći: Mother

Brutalna je ona scena kada malisa scucuren place, a niko ga ne cuje.. Brutalno potresno. To me potreslo bas onako ljudski, bez obzira sto je to samo film.

miloolja
02.01.2018, 15:14
O daaa uzas...u tisini, da ga ne cuju...ma strasno :cry:

tt

Vladan
02.01.2018, 15:16
Pa ja sam postovala u pogresnoj temi..umesto u Recenzijama :facepalm:

Bojana pomagaj...prebaci prethidni plizzz :facepalm:

I niko da kaze...citate li vi uopste sta pise sve tu :angry: [emoji3]

Jos se pitam kakao to da Vladan pise preporuke u Recenzijama -.-

tt

U recenzijama cu pisati o Star Warsu, da fransizi dam ocjenu koju zasluzuje, -7

miloolja
02.01.2018, 15:18
Vala kakve su ti recenzije i predlozi...neka, neka...drzi se ti ove teme [emoji14]

Edit: hvala Bojana :fl:

tt

Laki21
02.01.2018, 15:48
Svidja mi se Black Mirror novi, posebno mi se svidja sto su se u prvoj epizodi tako posprdali na Star Trek, Star Wars i slicno, ljudi su genijalci. Treca epizoda je posebno mucna i bas je sjajna, ali me svakako nijedna nije ni najmanje razocarala

Dva filma koja su mi se bas svidjela, preporuka

http://www.imdb.com/title/tt4986134/
http://www.imdb.com/title/tt4695012/

Nije los ali previse limunada na momente, ima i praznog hoda

http://www.imdb.com/title/tt2226597/

Ima li negde naših titlova, ne mogu da nađem?

I koja je to tema sa recenzijama?

Vladan
02.01.2018, 15:51
E to ti vec ne znam, sve gledam sa eng prevodom

miloolja
02.01.2018, 15:53
Pa pogledaj u podrumu je...ne mogu sada link da ti posaljem...Sedma umetnost-preporuke, recenzije, liste...

tt

dekkard
02.01.2018, 16:44
Ima li negde naših titlova, ne mogu da nađem?

I koja je to tema sa recenzijama?

Ovde https://titlovi.com/ ćeš naći većinu titlova, sa odgovarajućim frame rate-ovima (najčešće je to 23,976 fps), ako nema titla u odgovarajućem frame rate-u, skini i instaliraj Subtitle edit, vrlo zgodan alat za titlove u kome možeš da brišeš određene linije (tipa "preveo: gOxY88" ili "preuzeto sa titlovi.com", te me uvek nerviraju :biggrin:), pomeriš sve titlove unapred ili unazad za koliko želiš - preciznost ide do hiljaditog dela sekunde :D, ili konvertuješ u odgovarajući frame rate. :D

Tarantula
02.01.2018, 16:49
Nemoj nikad brisati ko je preveo. Nek se zna nečiji trud, naročito prevodi od Bambule.

Lord Aleksoni
02.01.2018, 16:58
Pa ajde prevedi ti neki film i neka neko ukrade to i stavi na neki sajt kao svoj, pa da vidimo kako ces se osecati posle.. :cf:

Prijevodi online inace najbolje mesto za titlove :cf::cool:

dekkard
02.01.2018, 17:07
Kad završi titl kod mene na HDD mogu s njim da radim šta god hoću, a na sajtu uredno piše kome idu zasluge za prevod.

Heartbreak
02.01.2018, 19:48
Sve si lepo Olja rekla za Loveless :ok:

Mimo svega ovog što je rečeno, meni je jak utisak ostavila ona scena na samom kraju, gde u trenerci ruskog olimpijskog tima, izlazi na traku za trčanje, jasno aludirajući na sve one koji su odgovorni za trenutno stanje Ruskih olimpijaca...a pecnuo je vala i političku situaciju sa Ukrajinom...
Nema šta, ume da bude baš surov i realan...tu mu se i najviše divim...

Laki21
02.01.2018, 19:49
Ovde https://titlovi.com/ ćeš naći većinu titlova, sa odgovarajućim frame rate-ovima (najčešće je to 23,976 fps), ako nema titla u odgovarajućem frame rate-u, skini i instaliraj Subtitle edit, vrlo zgodan alat za titlove u kome možeš da brišeš određene linije (tipa "preveo: gOxY88" ili "preuzeto sa titlovi.com", te me uvek nerviraju :biggrin:), pomeriš sve titlove unapred ili unazad za koliko želiš - preciznost ide do hiljaditog dela sekunde :D, ili konvertuješ u odgovarajući frame rate. :D

Ovo znam, nego ne mogu da nađem naše titlove za novu sezonu Black Mirror-a, izgleda da još niko nije izbacio.

Laki21
03.01.2018, 02:45
Pogledao s engleskim prvu epizodu četvrte sezone.

Ovi ljudi su jebeno genijalni i divim im se do bezumlja. Ne umem da pronađem reči kojima bih ih dovoljno ishvalio.

bojanaBG
03.01.2018, 09:07
Odgledala sam SW i meni se bas svideo, ima jedna scena koja mi je bas WTF

kad Leja poleti kroz svemir i tako prezivi, mogli su to malo pametnije da rese

ali ostatak filma mi je bas dobar, brzo mi je proslo vreme, znaci niti u jednom trenutku mi nije bilo dosadno :sw:

Scouser
03.01.2018, 13:52
http://www.imdb.com/title/tt1615160/?ref_=tt_urv
Bas sam prijatno iznenadjen ovim filmom, jedan od boljih akcionih filmova u poslednje vreme, mozda bas zbog toga sto nema CGI kao sto imaju vecina danasnjih akcionih filmova. Mislim film nije samo akcija, daleko od toga u stvari.

Vladan
03.01.2018, 15:59
Sad da se gleda Geostorm

The House bas dobra zajebancija

Indigo
04.01.2018, 00:42
Sad da se gleda Geostorm

The House bas dobra zajebancija

Geostorm prosek film u najbolju ruku. Cak mi ni vizuelno nista posebno ne odskace od Day after tomorrow koji je klasa iako je snimljen pre deset godina.

Par put sam potpuno odlutao koliko me smorilo u odredjenim momentima. Generalno dobra ideja ali lose, klasicno holivudski odradjeno, bez imalo smeka.

弱肉強食
04.01.2018, 01:40
Le professionnel sam gledao posle nekog vremena... Znam za Stiva 4-5 godina i znam da se pojavljivao u filmu, ali kad razmislim malo i kada sam ga video malopre, ludak neprevaziđen. Nije reč izustio, ali se pojavio. A 3 godine kasnije zavrišio je ispred helihoptera isto kao Belmondo u filmu.

Prototype
04.01.2018, 01:45
Geostorm prosek film u najbolju ruku. Cak mi ni vizuelno nista posebno ne odskace od Day after tomorrow koji je klasa iako je snimljen pre deset godina.

Par put sam potpuno odlutao koliko me smorilo u odredjenim momentima. Generalno dobra ideja ali lose, klasicno holivudski odradjeno, bez imalo smeka.

A taman se nameracio da gledam, smor :cf:

Nista barem da odgledam Terminator salvation u Blu-ray, nikako nisam gledao u nekom dobrom formatu. Samo CAM mrtvi

miloolja
04.01.2018, 14:36
https://pbs.twimg.com/media/C9PXfbrXgAAxd7q.jpg:large

Vladan
04.01.2018, 15:29

Klasicna holivdska zabava, superheroj je covjek. Sve u svemu lagano da prodju dva sata, mozak na otavu.

miloolja
04.01.2018, 16:45
Dajte nesto za razbribrigu i mozak na ispasi..bez glupih americkih i tinejdz fimova... plizzzz
Moze i starije. Fala.

tt

弱肉強食
04.01.2018, 17:05
Dajte nesto za razbribrigu i mozak na ispasi..bez glupih americkih i tinejdz fimova... plizzzz
Moze i starije. Fala.

tt

Bolje od mnogih filmova :D

https://youtu.be/ljxn0u5Sq5M

torpedo
04.01.2018, 17:07
Moze i starije. Fala.

tt

http://www.imdb.com/title/tt1702042/

z0La
04.01.2018, 17:08
Moze i starije. Fala.

tt

Klown (http://www.imdb.com/title/tt1680136/)
The Little Death (http://www.imdb.com/title/tt2785032/)

Američki svakako nisu. Tinejdz...hmm, to je već za debatu. :biggrin::D
Ali su svakako za relaksaciju. :D

Indigo
04.01.2018, 17:22
Moze i starije. Fala.

tt

Klown
Four shades of brown
The Icelandic dream

Arnel.S
04.01.2018, 17:51
Moze i starije. Fala.

tt

I Served the King of England - 2006 (http://www.imdb.com/title/tt0284363/)
The Women on the 6th Floor - 2010 (http://www.imdb.com/title/tt1805297/)
Soul Kitchen - 2009 (http://www.imdb.com/title/tt1244668/)
Certified Copy - 2010 (http://www.imdb.com/title/tt1020773/)
Welcome to the Sticks - 2008 (http://www.imdb.com/title/tt1064932/)
Life Is Sweet - 1990 (http://www.imdb.com/title/tt0100024/)
Another Year - 2010 (http://www.imdb.com/title/tt1431181/)
12:08 East of Bucharest - 2006 (http://www.imdb.com/title/tt0809407/)
The Grand Seduction - 2013 (http://www.imdb.com/title/tt2319580/)
Y Tu Mamá También - 2001 (http://www.imdb.com/title/tt0245574/)
Tales from the Golden Age - 2009 (http://www.imdb.com/title/tt1422122/)
Perfect Strangers - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4901306/)
Things to Come - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4120176/)
Kolya - 1996 (http://www.imdb.com/title/tt0116790/)
Amarcord - 1973 (http://www.imdb.com/title/tt0071129/)
Day for Night - 1973 (http://www.imdb.com/title/tt0070460/)
Le Dîner de Cons - 1998 (http://www.imdb.com/title/tt0119038/)

Na Pink World Cinema u 23:00 - Breaking the Waves - 1996 (http://www.imdb.com/title/tt0115751/)
Daleko od razbibrige, ali odlican film.

miloolja
04.01.2018, 18:46
E pa, hvala momci :fl: svaka cast, kao i Arnelu na ovolikom trudu, sada cu sve da pregledam cega sve tu ima, jer dok ne udjem u film, tj pustim ga... cesto pojma nemam sta je, pogotovu od ovih malo starijih :)

To hocu da kazem da im se ne zna broj koliko sam ih odgledala do sada :)

tt

Ves
04.01.2018, 19:14
Olja, evo jedan američki za kuliranje. Pogledao sam ga silom prilika, al me prijatno iznenadio.

http://www.imdb.com/title/tt2194499/?ref_=nv_sr_1

Bane je
04.01.2018, 19:24
Bravo momci! Bravo!

Laki21
05.01.2018, 15:51
Klasicna holivdska zabava, superheroj je covjek. Sve u svemu lagano da prodju dva sata, mozak na otavu.

Najgori film katastrofe koji sam ikad gledao. Verovatno najneoriginalnije delo u istoriji filmske umetnosti. Mislim da ne postoji ni jedna rečenica u čitavom (ne)delu koja nije već korišćena u nečem sličnom na praktično isti način.

Ljudi zaslužili zelenu medalju, retko je pronaći nešto što je reciklirano baš 100%.

Vladan
05.01.2018, 16:02
http://www.imdb.com/title/tt1691916/

Uh film koji zamalo nisam iskljucio posle 20ak minuta, a to bas rijetko radim, ali nastavih i onda je popravio utisak, a na kraju ipak nije bio klasicni klise, sto je dobro i sto je dodatno popravilo utisak. Moze se pogledati svakako, samo da se pregura taj pocetak i klasicne americke tinejdz glupacice

Vladan
06.01.2018, 01:58
Dobar film i fantasticni Vudi Harelson, za ovo lagano moze Oskar

http://www.imdb.com/title/tt2378507/

dekkard
06.01.2018, 11:26
Gledao juče Still Alice, hteo sam da ga skinem kad je bio aktuelan, međutim izgubio se u moru nekih drugih, i posle zaboravio na njega. Odlični Juliane Moore i Alec Baldwin, i dosta dobra priča o suočavanju sa jednom od najopakijih bolesti današnjice, Alchajmerom. Snažno i emotivno, svaka preporuka!

Powerslave
08.01.2018, 03:36
Ne znam prati li ko Golden Globes, ali evo ga najveci majstor, Kirk Douglas :D Jos je ziv :wthy: Jedva prica ali i dalje baca posalice :D Isto je masu bolji bio prije 2-3 godine... bice da je nesto bolestan.

Powerslave
08.01.2018, 04:17
Kad Opra krene sa pricom o silovanju crnih zena i rasizmu, kao i o tome kako su zene sirom svijeta zlostavljane, pa cijela sala krene aplauz... onda znas da je pravi momenat da se mijenja kanal.

Nemo' zajebavat, Opra... dobro je sto si ti tu da nam na to ukazes. Bel'ale tamo

Edit: Gary Oldman! Bravo majstore! Navijao sam za njega i DDL-a... i protiv Hanks-a naravno.

Ricma
08.01.2018, 08:39
I ja se nadam da ce Oldmen da dobije Oskara u martu, sto znaci da ce DDL da ostane praznih saka iako bih podjednako i on voleo da zavrsi karijeru sa Oskarom.

Handmaid's Tale bolji od Stranger Things?

Vazi...

Da ne spominjem sto se Mr. Robot nije ni nasao medju nominovanima za najbolju seriju. Koja lakrdija od nagrada...

Sandugp
08.01.2018, 09:37
Aha ... za Cercila, vole oni da za tako neke istorijske uloge daju nagrade ....

bojanaBG
08.01.2018, 09:53
svi dobitnici

GOLDEN GLOBES 2018 WINNERS (https://editorial.rottentomatoes.com/article/golden-globes-2018-winners-full-list/)

ExEric
08.01.2018, 10:16
Sta reci kada su oni stavili Get Out u mjuzikal/komediju????

Sandugp
08.01.2018, 10:18
Oskara za glavnu musku ulogu vec svi znamo ko ce dobiti, tako da po tom pitanju nece biti zanimljivo. I bas iz tog razloga mi je drago sto se Geri ovajdio makar za Globusa.

ExEric
08.01.2018, 10:21
Oskara za glavnu musku ulogu vec svi znamo ko ce dobiti, tako da po tom pitanju nece biti zanimljivo. I bas iz tog razloga mi je drago sto se Geri ovajdio makar za Globusa.

Otkud ti to da ce Danijel sigurno dobiti Oskara, kada su uvek ovakve uloge, kakvu Oldman tumaci, bile sigurica za nagrade?

Da me ne shvatis pogresno, DDL ima 3 a Geri 0, a zasluzuje lik da ima.

Mr. Wolf
08.01.2018, 12:18
Jebote, kako ih ne smori da onoliko kenjaju u govorima. Gledao sam do proglasenja najboljeg rezisera, bila mi muka od Oprinog govora.
Da ne spominjem ovo "nosimo svi crno kao protest protiv ovih sto su seksualno uznemiravali koleginice i kolege" :facepalm:, a bar 50% njih je znalo decenijama sta se desava tamo, pravili se ludi. Kakve odvratne njuske, na celu sa Meril Strip i Oprom.

Drago mi je zbog Gerija, nadam se da ce i Oskara dobiti, dosta je DDL-u tri. :D

Rossonero
08.01.2018, 12:29
Kakve su reakcije na ovaj film?

Mother! (http://www.imdb.com/title/tt5109784/)

Scouser
08.01.2018, 12:36
Podeljene, nekima je remek delo nekima je zesci trash, ali planiram ga pogledati.

Rossonero
08.01.2018, 12:45
Definitivno cu ga pogledati ovih dana.

Slicne komentare sam cuo.

Mr. Wolf
08.01.2018, 13:05
950166745695666176

Sandugp
08.01.2018, 13:34
Otkud ti to da ce Danijel sigurno dobiti Oskara, kada su uvek ovakve uloge, kakvu Oldman tumaci, bile sigurica za nagrade?

Da me ne shvatis pogresno, DDL ima 3 a Geri 0, a zasluzuje lik da ima.

Pa predvidjam. Rekao sam i sam malopre da se oni strasno prze na te istorijske likove .... ali previse je DDL veliki. A u isto vreme po nekima i veliki miljenik Akademije. Tako da mislim da ce ipak on uzeti.

Carcosa
08.01.2018, 14:24
Slobodne dane iskoristih tako sto jos jednom pogledah LOTR triologiju u extended izdanju. Necu reci nista novo, samo moram da podelim i sa vama taj WOW utisak koji imam posle svakog vracanja ovom serijalu. Kakve su to filmcine.
Da dodam i to da sam pre LOTR naravno odgledao Hobit triologiju, takodje u extended varijanti. Za koplje ispod Gospodara, ali ipak drago.

Sandugp
08.01.2018, 15:09
E nisam gledao produzene verzije Hobita ... to bih mogao da pogledam.

Vladan
08.01.2018, 15:11
Odlican, Dzeki uloga karijere

http://www.imdb.com/title/tt1615160/

miloolja
08.01.2018, 15:12
Odlican, Dzeki uloga karijere

http://www.imdb.com/title/tt1615160/

Pa kada sam i ja gledala :D

950166745695666176

Ee a stvarno počinju da mi se gade :facepalm:

Ljuba90
08.01.2018, 15:13
Ljudi bacite neke dobre filmove koji su izasli u prethodne 2,3 godine. Na bolovanju sam nedelju dana pa da imam sta da radim :D

Mr. Wolf
08.01.2018, 16:02
Logan Lucky
The Meyerowitz Stories (New and Selected)
Nocturnal Animals
Ex Machina
Forushande
Ah-ga-ssi
Everybody Wants Some!!
Me and Earl and the Dying Girl

dekkard
08.01.2018, 16:10
Logan Lucky
The Meyerowitz Stories (New and Selected)
Nocturnal Animals
Ex Machina
Forushande
Ah-ga-ssi
Everybody Wants Some!!
Me and Earl and the Dying Girl
Bold I klasa film

Ljuba90
08.01.2018, 16:37
Fala, al ocu jos jos jos :D
Zena smara da gledamo Hari Potera sve delove :facepalm: :biggrin:

Arnel.S
08.01.2018, 17:23
Ljudi bacite neke dobre filmove koji su izasli u prethodne 2,3 godine. Na bolovanju sam nedelju dana pa da imam sta da radim :D

Aquarius - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt5221584/)
Elle - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt3716530/)
Glory - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt5937296/)
Mommy - 2014 (http://www.imdb.com/title/tt3612616/)
The Lobster - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt3464902/)
Two Days, One Night - 2014 (http://www.imdb.com/title/tt2737050/)
The Handmaiden - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4016934/)
The Salesman - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt5186714/)
Taxi Tehran - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt4359416/)
The Invisible Guest - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4857264/)
Loveless - 2017 (http://www.imdb.com/title/tt6304162/)
Graduation - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4936450/)
Things to Come - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4120176/)
Land of Mine - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt3841424/)
Victoria - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt4226388/)
I, Daniel Blake - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt5168192/)
A Man Called Ove - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt4080728/)
Perfect Strangers - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4901306/)
Toni Erdmann - 2016 (http://www.imdb.com/title/tt4048272/)
Rust and Bone - 2012 (http://www.imdb.com/title/tt2053425/)
Aferim! - 2015 (http://www.imdb.com/title/tt4374460/)
The Past - 2013 (http://www.imdb.com/title/tt2404461/)
Calvary - 2014 (http://www.imdb.com/title/tt2234003/)

Mr. Wolf
08.01.2018, 18:12
Evo jos malo....

The Nice Guys
Spotlight
Kingsman: The Secret Service
Still Alice
I Don't Feel at Home in This World Anymore
Paterson
Don't Think Twice
Spotlight
Busanhaeng
Gok-seong
10 Cloverfield Lane
While We're Young
Demolition

miloolja
08.01.2018, 18:21
Evo Ljubo, malecki doprinos onako na prvu, pre svega zbog zene :D mada me te je i malo zao da gledas ponovo HP :D

Wind River

The Dressmaker

Lion

Philomena

Perfect Strangers

The Good Lie

Meet me in Venice

tt

Ljuba90
08.01.2018, 18:36
Haha gledam HP i uzivam i nije me sramota :biggrin:
Hvala dobri ljudi.

miloolja
08.01.2018, 18:53
Hahahah papuco, al si nas navuko :D :D

tt

Ljuba90
08.01.2018, 20:18
:biggrin:

Drugi deo krece :cool:

bice
08.01.2018, 20:34
Kakav je ovaj film Perfect strangers? Vredi li ga pogledati?

Heartbreak
08.01.2018, 20:58
Jbt, ovu listu što je pravio Arnel kao ja da sam pravio ::)::)::) Zapanjujuće stvarno...jedino Calvary ne bih preporučio i to samo zato jer ga nisam gledao :biggrin:

@bice Perfect strangers odličaaaan :tu2:

p4p1
08.01.2018, 21:12
Kakav je ovaj film Perfect strangers? Vredi li ga pogledati?

Jedan od boljih u zadnjih par godina, gledao ga skoro na TVu opet :ok:

bice
08.01.2018, 21:31
@Heart i @papi

Hvala momci, veceras ga gledam pa javljam utiske. :)

Carcosa
08.01.2018, 21:50
Ljubo, burazeru, izvini sto te pitam, ali da nije tvoja zena slucajno moja zena, i obrnuto? :) Isti slucaj u mojoj kuci! Ne mogu praznici da prodju bez Harija, pa to ti je :) Sad ozbiljno, pratim predloge kolega, i dodajem ti film "Split". Film bas onako, za bolovanje :)

miloolja
08.01.2018, 21:54
Perfet strangers preporuci takav jedan filmofil expert kao sto je Arnel.S i ja ...segrt doduse...(nisam videla da je kod njega na spisku, inace se ne bih ponavljala)...a bice se zahvaljuje drugima...cccc...

tt

p4p1
08.01.2018, 22:37
Ne diraj čoveka. :biggrin:

Krenuo u zadnje vreme da gledam filmove što su mi na watchlisti nekih 5 godina, da ih otkačim. Ali obično se ispostavi da postoji dobar razlog zašto ih toliko odlažem. :D
Npr. ovaj Warrior (http://www.imdb.com/title/tt1291584/) mi je baš smehotresan. Čekao sam da se na turniru pojavi Van Damme, taman kao za njega da je pravljen. Baš nisam očekivao takvu monstruoznu gomilu odvratnih klišea. Mada eto drugarici s kojom sam gledao je odličan, motivacioni kaže. Doduše ona je trenirala taj MMA i loži se na isti, pa aj i da shvatim nekako. Ja bih ga ugasio u nekom trenutku. :D

S druge strane očekivao sam da bi Hidden Figures (http://www.imdb.com/title/tt4846340/) mogao da ima neke :rleys: scene, ali ako ih je i bilo meni nisu zasmetale i baš mi je fino legao :)
Ako smo već kod te motivacije, ovaj bi me mnogo lakše motivisao, kad bi nešto bilo u stanju da me motiviše za bilo šta. Bolje da kažem da je inspirišući onda :D

I sad opet da nastavim s ovima što skupljaju prašinu na watchlisti, počeo Еnter the Void (http://www.imdb.com/title/tt1191111/) da skidam, ali u međuvremenu pročitah kakvih bih se sve scena nagledao u filmu i rekoh neka ipak, gledaću ga u nekom drugom životu

Tako da je izbor pao na ovo (http://www.imdb.com/title/tt1659337/?ref_=nv_sr_1), da probam lični animozitet prema Watsonovoj da ostavim po strani na 2h :biggrin:

mark it zer0
08.01.2018, 23:21
Sta ostali misle o "The Lobster"? Meni je previse bila uvrnuta, bizarna, cudna, prica i atmosfera, čak i bolesna, nisam mogao da pogledam film iz jednog cuga. Mada Kolin je vrhunski izneo ulogu.

bice
08.01.2018, 23:32
Perfet strangers preporuci takav jedan filmofil expert kao sto je Arnel.S i ja ...segrt doduse...(nisam videla da je kod njega na spisku, inace se ne bih ponavljala)...a bice se zahvaljuje drugima...cccc...

tt

Pa oni su mi odgovorili kada sam pitao kakav je, a od vas sam video film, ne zameraj. :)
Odgledao film upravo, koliko je samo realno odradjeno, svaka cast.

Ljuba90
08.01.2018, 23:39
Ljubo, burazeru, izvini sto te pitam, ali da nije tvoja zena slucajno moja zena, i obrnuto? :) Isti slucaj u mojoj kuci! Ne mogu praznici da prodju bez Harija, pa to ti je :) Sad ozbiljno, pratim predloge kolega, i dodajem ti film "Split". Film bas onako, za bolovanje :)

Sve su one iste :biggrin:
Gledao Split, hvala.

Mr. Wolf
08.01.2018, 23:43
Sta ostali misle o "The Lobster"? Meni je previse bila uvrnuta, bizarna, cudna, prica i atmosfera, čak i bolesna, nisam mogao da pogledam film iz jednog cuga. Mada Kolin je vrhunski izneo ulogu.

Meni se svideo, zanimljiv i neobican. Steta samo sto kvalitet iz prvog dela filma ne uspeva da se prenese u drugi deo, bas se oseti pad.
Kolin je odlican.

Nikako da se nakanim da pogledam The Killing of the Sacred Deer od istog reditelja. Kolin opet glumi.

Scouser
09.01.2018, 01:23
Jel gledao neko Brawl in Cell block 99 ?

Vladan
09.01.2018, 01:39
Jesam, odlican. Brutalan na momente, ali to sto donosi donosi savrseno. Potpuno jedan drugaciji Vins Von, preporuka.

Laki21
09.01.2018, 03:52
Wind river zakiva.

miloolja
09.01.2018, 13:48
950236771211603968
950252643078811648

Laki21
09.01.2018, 13:52
Kako li se ne sete tog zlostavljanja dok se dešavalo, nego tek kada karijere odu do kurca...

miloolja
09.01.2018, 13:55
Kako se ne sete da zlostavljanje osude onda kada se desi, nego kada pukne afera i ceo svet krene o tome da bruji, i decenijama kasnije?

mark it zer0
09.01.2018, 14:00
Sigurni ste da su to komentari koji treba da se daju na sve ovo? :confused:

bici
09.01.2018, 14:08
Pun mi k svega ovoga sto se desava muskarcima u Holivudu. Kad su sirile noge da bi dobile ulogu, tad to nije bio problem, a danas je to jelte seksualno zlostavljanje. Pre bih ja sve te zene strpao u zatvor na kontu prostitucije. Vidis ova Noble se zali sto nije dobila to sto joj je obecano u zamenu za seks. Evo pustam suzu.

miloolja
09.01.2018, 14:13
Mislim da je ona najmanje bitna. Meni je akcenat na Opri recimo, koja je po meni neviđeni manipulator, da ne kažem lažov i "uhvaćena" mnogo puta. A na kraju za koju se šuška da će da se kandiduje možda za predsednicu.

Sandugp
09.01.2018, 14:15
Mislim zlostavljanje, je malo zajebano dokazati. Ako je bilo tipa dobices to i to ako pristanes na seks sa mnom i onda je slaze to tesko da moze da se definise kao zlostavljanje.
Medjutim u koliko su ucene bile u pitanju ili raznorazna psiho-fizicka maltretiranja onda je to to.
E sada sta je zaista bilo .... realno bas me nesto zabole.

A Opra je klasican podvodnik, posrednik, manipulator i moze da se kaze makro - u koliko je to sto je navedeno istina.

弱肉強食
09.01.2018, 14:18
To je u USA sasvim normalno, ima toga i po poslovima, ko hoće da napreduje, kao i svuda u svetu. Nije ona morala, no je htela..

Mr. Wolf
09.01.2018, 15:36
I Natali morala malo da sere sa all male nominees

:rleys:

Scouser
09.01.2018, 16:04
Pogledao Brawl in cell block 99, bas vrh trashina. :D Svidja mi se Vince Vaughn u ovakvim ulogama, svideo mi se jos u True Detective 2.