PDA

Pogledati punu verziju : Winter is Coming (GoT)

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8

miloolja
07.04.2011, 23:25
https://www.youtube.com/watch?v=s7L2PVdrb_8

https://www.youtube.com/watch?v=gcTkNV5Vg1E

https://www.youtube.com/watch?v=CcFjLGrwWBc

https://www.youtube.com/watch?v=1NbwnJ9yERg

https://www.youtube.com/watch?v=vioOIXrOAa0

https://www.youtube.com/watch?v=eTa1jHk1Lxc

Mr. Wolf
05.03.2019, 17:22
Evo i ovde...

https://www.youtube.com/watch?v=rlR4PJn8b8I

Sandugp
06.03.2019, 14:26
Samo da ne ubiju Dzejmija sve ostalo cemo lako.

Mr. Wolf
06.03.2019, 15:48
Dzejmi otac najveci. Za ostale me zabole, sem Tiriona, mogao bi i on da prezivi.

Powerslave
13.03.2019, 00:16
Razmisljam se da krenem i ja da gledam GoT... Za par dana cu zavrsiti Ray Donovan, pa mi treba nesto da popunim tu prazninu :D

Prvi put sam batalio pri kraju druge sezone i od tad nisam pogledao nijednu jedinu epizodu. Serija mi je bila dosadna do zla boga, gluma slaba a krakteri plitki i jednostavni... Mozda ne vrijedi siliti jer ako me serija ne zainteresuje nakon dvije sezone, onda vjerovatno i nije za mene.

Powerslave
13.03.2019, 04:46
Mada, necu ni ja da jedem govna... kao sto rekoh, to su bili utisci nakon nepune dvije sezone. Krenucu sledece nedelje da gledam, pa javljam utiske. Cim je svi toliko hvale, vala mora bit neki kvalitet.

miloolja
13.03.2019, 07:36
:D eee 'slave, ja pocela od III sezone pre neki dan, kako sam tu negde stala onomad (a malo sam i prevrtela prethodno) posto me mnogo nervirali tada, jer sam bila pod uticajem knjiga... postoje velike razlike.
Ok, proslo je dosta vremena, a ne mogu mimo sveta vise :)

zdravkelja
13.03.2019, 09:03
Ako ti se prve 2-3 sezone GoT-a ne svidjaju, bolje batali, posle sve krece nizbrdo (i to jako strmo) :biggrin:

Sandugp
19.03.2019, 00:49
Sada sam nesto gledao vezano za Bitku za Zimovrel koja ce se odvijati u poslednjoj sezoni Igre Prestola.
Do sada najduza bitka ikada snimljena je Bitka u Helmovom Ponoru (Dve Kule - Gospodar Prstenova), koja je trajala oko 40 min. Ova ce biti duza......
Ceka nas spektakl. I verovatno najebitacnija, najepskija, najneprejebljivija bitka.

Powerslave
19.03.2019, 07:34
Ja sam evo sad pustio prvu epizodu.

Tarantula
19.03.2019, 09:27
Ceka nas spektakl. I verovatno najebitacnija, najepskija, najneprejebljivija bitka.

...i najskuplja epizoda neke serije u istoriji televizije.

Skuplja i od većine današnjih filmova.

belgrade_owl
19.03.2019, 10:28
Sada sam nesto gledao vezano za Bitku za Zimovrel koja ce se odvijati u poslednjoj sezoni Igre Prestola.
Do sada najduza bitka ikada snimljena je Bitka u Helmovom Ponoru (Dve Kule - Gospodar Prstenova), koja je trajala oko 40 min. Ova ce biti duza......

Juce sam poceo da gldam seriju od prve epizode, da se prisetim dok ne pocne poslednja sezona. Seo sam da pogledam jednu, eventualno dve epizode... ustao sam posle sedme :facepalm:

Sandugp
19.03.2019, 20:46
Juce sam poceo da gldam seriju od prve epizode, da se prisetim dok ne pocne poslednja sezona. Seo sam da pogledam jednu, eventualno dve epizode... ustao sam posle sedme :facepalm:

Mozda i ja odgledam ovih dana sve od orve sezone. Problem je sto nemam vremena.

miloolja
22.03.2019, 12:03
'slave, kako ide? :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190322/e50faa489e7786e0a8ec1b7b87671817.gif

https://www.newyorker.com/culture/personal-history/emilia-clarke-a-battle-for-my-life-brain-aneurysm-surgery-game-of-thrones?irclickid=wT1V1ZwehxyJT8j0GqR-LRvzUklxLQU52StFzQ0&irgwc=1&source=affiliate_impactpmx_12f6tote_desktop_Viglin k%20Primary&mbid=affiliate_impactpmx_12f6tote_desktop_Viglink% 20Primary

Powerslave
22.03.2019, 21:31
'slave, kako ide? :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190322/e50faa489e7786e0a8ec1b7b87671817.gif

https://www.newyorker.com/culture/personal-history/emilia-clarke-a-battle-for-my-life-brain-aneurysm-surgery-game-of-thrones?irclickid=wT1V1ZwehxyJT8j0GqR-LRvzUklxLQU52StFzQ0&irgwc=1&source=affiliate_impactpmx_12f6tote_desktop_Viglin k%20Primary&mbid=affiliate_impactpmx_12f6tote_desktop_Viglink% 20Primary

Gledam po dvije epizode dnevno i to jednu u toku dana, a jednu pred spavanje :D Ne mogu da se nakanim da povezem dvije-tri epizode... nekako mi je osjecaj kao da epizoda traje dva sata. Bice bolje kad izguram drugu sezonu.

belgrade_owl
22.03.2019, 22:08
Mozda i ja odgledam ovih dana sve od orve sezone. Problem je sto nemam vremena.

Danas sam pogledao epizodu u kojoj je "Red Wedding", sad sam malo ljut... ali nastavicu posle utakmica :biggrin:

ExEric
23.03.2019, 00:21
Danas sam pogledao epizodu u kojoj je "Red Wedding", sad sam malo ljut... ali nastavicu posle utakmica :biggrin:

Cekaj dok upoznas Oberina Martela, ljut ce biti understatment.

Tarantula
02.04.2019, 10:02
https://www.youtube.com/watch?v=kuLUyJdRvSU

Sandugp
02.04.2019, 16:20
Jeste videli novi oficijalni tizer za GOT?
Pregazeni Zimovrel pociva u snegu. I medju ruinama Dugacka Kandza (mac Dzona Sneznog) i Dzejmijeva zlatna saka - neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

LosmiSK
02.04.2019, 16:34
Stavi ga, nisam ga ja nasao :)

Mr. Wolf
02.04.2019, 16:38
Bilo je jos i Tirionova znacka i Arjina Igla.

Igraju se Sandu sa nama, zele da mislimo da ce oni umreti.

Mr. Wolf
02.04.2019, 16:38
Stavi ga, nisam ga ja nasao :)

https://www.youtube.com/watch?v=vwmAWOE5F9o

Mr. Wolf
02.04.2019, 16:41
Evo, neko je napisao sve sto se pojavljuje:

0:07 Dragonglass arrow
0:12 Ghost
0:19 Tyrion's pin
0:22 Needle
0:28 The Feather Robert put on Lyannas tomb
0:33 Bran's wheel chair
0:36 Jaime's golden hand
0:40 Daenerys chain
0:44 Longclaw with Night King(?) in the background

Sandugp
02.04.2019, 17:05
Sve neka pobiju, zabole me dupe.
Samo bracu Lanistere neka ne diraju.

bojanaBG
02.04.2019, 17:09
ja nigde ne vidim Night Kinga, a i nema sanse da ih sve pobiju

miloolja
02.04.2019, 17:11
Jaooo sada cete da smatate ovde, a ja sam tek u IV sezoni :dr:
Kada su ljudi trazili posebnu temu niste dali :slp:

Mr. Wolf
02.04.2019, 17:12
https://i.imgur.com/JcGcv1R.png

bojanaBG
02.04.2019, 17:13
sto nisi krenula da gledas na vreme? :p

Mr. Wolf
02.04.2019, 17:15

+1....

miloolja
02.04.2019, 17:22
sto nisi krenula da gledas na vreme? :pProbala sam onda, dala sansu, ali nisam mogla zbog knjige, nije mi se dopala serija prosto, a sad kad je proslo mnogo vremena i kada sam pola zaboravila [emoji3] eto... i to nije odgovor sto nisi dozvolila da se posebna tema otvori, sada cete da me nervirate zbog spojlera, a do sada ste zbog zagusivanja teme :angry:

Mr. Wolf
02.04.2019, 17:26
Preporucujem da spojlere ne stavljamo u spoiler tag, jer treba da se kazne oni koji jos nisu odgledali sve sezone.

LosmiSK
02.04.2019, 17:27
Odlucno je serija uradjena naspram knjige..izbacili su neke stvari itd, ali top uradjeno..Prosto mi tesko da shvatim da si procitala knjige a da nisi gledala seriju do danas..

miloolja
02.04.2019, 17:33
Veruj mi i meni je neshvatljivo da kazes da je serija bolja od knjige, mada se to ne poredi :uns: a normalno da su izbacili mnogo toga, pa na sta bi licilo da nisu... ali to ma veze ni sa cim
Ako si je uposte procitao :)

LosmiSK
02.04.2019, 17:34
Nisam to rekao..:) ne prevrci::)

miloolja
02.04.2019, 17:36
Ne cudi se nego citaj

LosmiSK
02.04.2019, 17:51
Procitao odavno :) i pre serije..Tacno, odgledao sam prvu sezonu, pa procitao sve do kraja i nastavio itd...:biggrin:

miloolja
02.04.2019, 18:01
Ok, prosto smo razliciti, ne znam sta je tu za cudjenje :)
Laguna je prvu knjigu pesme, leda i vatre izdala 2003. a serija simana (I sezona) 2011, ja sam citala negde izmedju, mislim zapravo tek 2007-8. pocela... i bila bas pod utiskom, pogotovu sto epska fantastika nije moj fah, u prozi pogotovu.

I izbaci ovo itd iz postova :)

LosmiSK
02.04.2019, 18:26
Razumem, procitala si prva :) Samo kazem da je serija dobro uradjeno naspram knjige. Tako da nema osnova da ne pogledas seriju, tj da ti se nije svidela..

Ima strasnih uloga, ima losih, ali serija je neverovatna..Martin je sam i kreirao seriju. Svakako ima razlika, ali u principu odlicno odradjeno.

miloolja
02.04.2019, 18:47
Ehh, pa nemam ja 10 godina da me ubedjujes u neke stvari za koje ti mislis da su ispravne :)
Ne znam kako to nije bilo osnova da mi se serija tada ne svidja, a rekla sam kako, valjda imam prava na to.. uostalom nisam ja njoj nikad zatvorila vrata, sto se eto posle dosta godina vidi.

A i to da je serija neverovatna, nikako ne bih bas isla toliko daleko :)

LosmiSK
02.04.2019, 19:02
Ukusi su razliciti. Ipak uz BB, SOA i Soprano sigurno najbolja serija meni. A nema tu sta mi da diskutujemo, publika je rekla svoje oko ove serije. Najjaci koment je bio. Tipa, Boze da pozivim do kraja GOTa pa kako god:D Stvarno zalosno da se ne vidi kraj, od njega i zavisi da li ce biti najbolja serija svih vremena.

Powerslave
02.04.2019, 23:54
Razlog zbog koga je GoT masovno dobro prihvacen i ujedno i razlika izmedju GoT-a i nekih drugih, kvalitetni(ji)h serija je neuporedivo veca kolicina golotinje/seksa i spletkarenja. To najvise ljudi vole da gledaju spletkarenje i ko koga j*be. Izmedju sisa i spletki ubijes nekoga od likova koji su imali vise od dvije recenice screen timea i eto pohvale stizu sa svih strana jer masa i nije upoznata sa nekim boljim serijama pa i ne zna za bolje. Jednom u sto godina im daj da vide i neku bitku cisto da se dobije osjecaj da je rat u toku jer inace o ratu slusas jedino dok setaju kroz onu bastu, a kad nisu zauzeti spletkarenjem :D

I da.. serija je krcata nepotrebnim i beskorisnim likovima koji su u knjigama opravdani, ali ne ide to na tv-u. Kad imas toliko likova, neki od njih dobiju tek toliko vremena da krsteno progovore sa nekim a to nije dovoljno da ti mozes da doneses sud o nekom karakteru kao osobi ili da ga zavolis pa da ti bude mozda i zao kad ga ubiju. Ovako, makar za mene, kad god neko strada mene boli ona stvar jer i onako nisu bili razradjeni kako valja pa nikakva steta. Od 100 likova, 15 pristojnih.

Jojen i sestra mu, Brienne, The Mountain itd itd.. ima ih koljo oces pa da ne trosim tastaturu... pa kakvi likovi majko mila. Uzmi kamen i nacrtaj smajli i dobijas istu kolicinu licnosti i karaktera.

Ali nema veze. Daj nam sisa i guzica, spletki i po malo zmajeva tu i tamo i to je lagano 9.5-10 serija.

LosmiSK
03.04.2019, 01:09
Serija se zove Igra prestola..kako da ne bude spletkarenja..Da su studirali sve likove, oduzilo bi se...Bitke kostaju puno.
Preskocili su par bitki ali koja ti je sustina da gledas svaku bitku ..to uopste nije poenta...90% likova su odigrali super uloge..Sta vise meni Snou i Ova njegova nova cura su mozda i najtanji..sporedne uloge su top odradjene itd..

Powerslave
03.04.2019, 02:08
Pa nisam rekao da ne treba da bude. Samo sam konstatovao da serija ima dobitnu formulu da privuce sire narodne mase.. a sire narodne mase ne znaju za bolje, pa otud i nevjerovatan rejting.

Tyrion, Bronn, Jorah, Littlefinger, The Hound, Arya, Davos, Jaime, Theon... to su interesantni likovi. Ovo ostalo sve jednodimenzionalna boranija.

p4p1
03.04.2019, 02:31
Apsolutno se slažem sa Slejvarom. Inače bilo koja epska fantastika svakako nikad ne bi mogla da mi uđe u izbor za najbolju seriju/film. Zamisli LOTR (koji inače volim) da bude u izboru za najbolji film ikada :biggrin:
Ili komedija neka... one mogu da budu omiljene, lični favoriti, ali porediti ih sa "ozbiljnim" serijama je svakako nemoguće. Babe i žabe.

The Wire, The Sopranos, Breaking Bad (kom se lagano može i BCS prikačiti). Sveta trojka. S tim što ako bih baš morao da izaberem.. The Wire. Ono je ipak nešto specijalno.
Dok mi je Friends omiljena. Seinfeld prati u stopu. :D

Powerslave
03.04.2019, 02:45
Ja sam odlgedao 6 sezona Ray Donovana u roku od tri nedelje i onda presao na GoT(trenutno gledam petu sezonu)... pa nema tog kriterijuma po kojem GoT kao serija moze da prismrdi Ray Donovan seriji, koju smatram top shelf. No ajde... da se ne ponavljam.

GoT je dobra zabava(kad ne dave sa pricom) i nista vise od toga.

miloolja
03.04.2019, 07:28
Apsolutno, iskljucivo samo dobra zabava.

kronostime
03.04.2019, 07:42
Serija se zove Igra prestola..kako da ne bude spletkarenja..Da su studirali sve likove, oduzilo bi se...Bitke kostaju puno.
Preskocili su par bitki ali koja ti je sustina da gledas svaku bitku ..to uopste nije poenta...90% likova su odigrali super uloge..Sta vise meni Snou i Ova njegova nova cura su mozda i najtanji..sporedne uloge su top odradjene itd..

To mu je tetka. :p

https://www.youtube.com/watch?v=ejo0VNNTsZI

mark it zer0
03.04.2019, 08:23
E sad, iz jedne krajnosti u drugu. Ne moramo biti tako iskljucivi. Svakako, to je nešto subjektivno, zavisi kako ko doživljava umetnost, i sta traži od iste. Možda nekome i ne treba ništa drugo no dobra zabava, pa se vodi tim kriterijumima pri rangiranju serija. Ono što je za mene činjenica je da serija sa povećanjem budžeta gubi na kvalitetu osim eto na tom vizuelnom delu. Poslednje sezone su uglavnom bile bum na premijeri, puno praznog hoda, i lomnjava, celu sezonu čekana, u poslednje dve epizode. Daleko je meni to bilo od prvih.

Nije mi jasno samo kako to poredite knjige sa filmovima i serijama. Dve različite umetničke forme. Može se pričati kako je prenesena atmosfera, likovi, radnja sa papira na platno/tv, ali neke uporedbe tipa "bolja je knjiga" su mi toliko besmislene, jezim se od toga. Pitao bih onda koji je to film ikada bolji od knjige, osim LOTR-a i Figh Club-a. :biggrin: Svakako, nemoguce porediti.

Apsolutno se slažem sa Slejvarom. Inače bilo koja epska fantastika svakako nikad ne bi mogla da mi uđe u izbor za najbolju seriju/film. Zamisli LOTR (koji inače volim) da bude u izboru za najbolji film ikada :biggrin:
Ili komedija neka... one mogu da budu omiljene, lični favoriti, ali porediti ih sa "ozbiljnim" serijama je svakako nemoguće. Babe i žabe.

E Papi, ne bi ni meni takva ostvarenja bila u uzem izboru kada bih birao najbolje ikada, ali nema mi skroz smisla to sto ti pricas. Evo zamisljam, bas taj LOTR koji si dao kao primer osvojio silne Oskare, zajedno sa onim za najbolji film. Nemoj mi samo reci da u izboru 2004. godine nije bilo nijednog "ozbiljnog" filma pa su morali da daju njemu, posto po tvom misljenju ne moze da se poredi sa takvim filmovima pri izboru najboljeg. Ni meni GOT ne bi bio u top 3 koje sam gledao, ali svakako odlicna serija, ne cudi me kada je nekome i omiljena (najbolja - svi imamo razlicite kriterijume). :D

miloolja
03.04.2019, 08:54
Nesto ne znam da sam poredila negde i ikada knjigu i seriju (film), uopste ta dva vida umetnisti :hm: samo sam mnogo puta naglasavala da nisam mogla ovu da gledam posle knjige, pa da se ne ponavljam opet kako i zasto, a sada eto mogu :ne_znam

Oskara je prosle godine dobio film Oblik vode, tako da ne bih mnogo na tu temu diskutovala, ali svakako o ukusima ne treba raspravljati. No, davati sopstveni sud o delima sedme umetnosti apsolutno je pozeljno, svako od nas ako to zeli, pogotovu sto ima ovde mnogo ljudi koji odredjene preporuke drugih clanova veoma cene i prihvataju.

mark it zer0
03.04.2019, 09:08
Nesto ne znam da sam rekao da si TI poredila knjigu i seriju, cak si i naglasila da se ne poredi. :hm::ne_znam: :D

LosmiSK
03.04.2019, 09:35
PaSERIJA I TREBA DA BUDE VID ZABAVE. STA JE ZA VAS SERIJA..Ovaj voli tri serije gde se radi o kriminalu i drogi. To su mu kultna dela ali epska fantastika je samo vidi ZABAVE...

Nerealno sta pisete..ima tu jos tona dobrih uloga koje su bili u sezoni ili dve.

Serija je presla sve granice..Inace pogledaj Son of Anarchy ako nisi, dobra je serija..

ExEric
03.04.2019, 09:39

Samo Deneris i zmajeve da rasture. Ne mogu ocima da je vidim od pocetka serije :D.

Kako su dobro odradili Dzejmijev lik najbolje govori da mi je bitno da samo on prezivi, za ostale me zabole (ili mi je manje stalo).

Mada i jbs ti tu seriju kada najbolji lik gine u I sezoni.

Powerslave
03.04.2019, 10:15
Ne znam, jednostavno me "ne radi" serija. Sve mi j*bi ako vecinu vremena u toku epizode ne provedem na telefonu. A zavrsicu cu je vala, cisto eto da mogu da kazem da sam je pogledao... eto radi neke opste kulture. I normalno jer me sad interesuje sta ce biti na kraju.

miloolja
03.04.2019, 10:36
Nesto ne znam da sam rekao da si TI poredila knjigu i seriju, cak si i naglasila da se ne poredi. :hm::ne_znam: :DZato sto od pocetka povlacim paralelu i pominjem ih u paketu, ne znam da je neko drugi to radio, pa zato. Skuzi onda.

LosmiSK
03.04.2019, 17:09
Ne znam, jednostavno me "ne radi" serija. Sve mi j*bi ako vecinu vremena u toku epizode ne provedem na telefonu. A zavrsicu cu je vala, cisto eto da mogu da kazem da sam je pogledao... eto radi neke opste kulture. I normalno jer me sad interesuje sta ce biti na kraju.

Spojler Alert

Sersei ce da ih finisira kad zavrse sa white walkers..Pobice ih sve...Uf, kakva je to milfara majko mila. Drzim joj palceve.

p4p1
03.04.2019, 17:19
E sad, iz jedne krajnosti u drugu. Ne moramo biti tako iskljucivi. Svakako, to je nešto subjektivno, zavisi kako ko doživljava umetnost, i sta traži od iste. Možda nekome i ne treba ništa drugo no dobra zabava, pa se vodi tim kriterijumima pri rangiranju serija. Ono što je za mene činjenica je da serija sa povećanjem budžeta gubi na kvalitetu osim eto na tom vizuelnom delu. Poslednje sezone su uglavnom bile bum na premijeri, puno praznog hoda, i lomnjava, celu sezonu čekana, u poslednje dve epizode. Daleko je meni to bilo od prvih.

Nije mi jasno samo kako to poredite knjige sa filmovima i serijama. Dve različite umetničke forme. Može se pričati kako je prenesena atmosfera, likovi, radnja sa papira na platno/tv, ali neke uporedbe tipa "bolja je knjiga" su mi toliko besmislene, jezim se od toga. Pitao bih onda koji je to film ikada bolji od knjige, osim LOTR-a i Figh Club-a. :biggrin: Svakako, nemoguce porediti.

E Papi, ne bi ni meni takva ostvarenja bila u uzem izboru kada bih birao najbolje ikada, ali nema mi skroz smisla to sto ti pricas. Evo zamisljam, bas taj LOTR koji si dao kao primer osvojio silne Oskare, zajedno sa onim za najbolji film. Nemoj mi samo reci da u izboru 2004. godine nije bilo nijednog "ozbiljnog" filma pa su morali da daju njemu, posto po tvom misljenju ne moze da se poredi sa takvim filmovima pri izboru najboljeg. Ni meni GOT ne bi bio u top 3 koje sam gledao, ali svakako odlicna serija, ne cudi me kada je nekome i omiljena (najbolja - svi imamo razlicite kriterijume). :D

Pa ja sam i rekao meni, meni da uđe u izbor. Ne mogu ja to drugima da određujem, niti želim. Mislim da ih je nemoguće porediti jedino, kako možeš porediti stvari ako one nemaju isti cilj? Može se jedino uporediti koliko su uspeli u ostvarivanju tog cilja, ali kad se ti ciljevi razlikuju, kako može bilo ko uopšte uporediti neku standardnu komediju, kojoj je primarni cilj da te nasmeje i zabavi sa nečim što za cilj ima da ti promeni život, oblikuje kao osobu, utiče na percepciju i sl. Samim tim ih moram razdvojiti. A kad bih morao da biram najbolji (iako niti imam, niti volim to da radim), ali jedino mi ima smisla da u izbor za tako nešto uđu filmovi iz druge kategorije. To što je meni to logično, ne znači da je i drugima. To što ja ne bih ni da razmatram neke naslove za tako nešto ne znači da oni ne valjaju (ili da ih ne volim).

Isto kao što se slažem s tobom da je apsolutno nemoguće porediti knjigu i film.

Najbolje ikada i najbolje za datu godinu su mi potpuno drugačiji pojmovi. Pa pobogu oni nominovaše ove godine film o superherojima, koji usput i oni koji gledaju te filmove verovatno nikad baš taj ne bi izabrali za tako nešto :biggrin:

Sandugp
03.04.2019, 20:56
Razlog zbog koga je GoT masovno dobro prihvacen i ujedno i razlika izmedju GoT-a i nekih drugih, kvalitetni(ji)h serija je neuporedivo veca kolicina golotinje/seksa i spletkarenja. To najvise ljudi vole da gledaju spletkarenje i ko koga j*be. Izmedju sisa i spletki ubijes nekoga od likova koji su imali vise od dvije recenice screen timea i eto pohvale stizu sa svih strana jer masa i nije upoznata sa nekim boljim serijama pa i ne zna za bolje. Jednom u sto godina im daj da vide i neku bitku cisto da se dobije osjecaj da je rat u toku jer inace o ratu slusas jedino dok setaju kroz onu bastu, a kad nisu zauzeti spletkarenjem :D

I da.. serija je krcata nepotrebnim i beskorisnim likovima koji su u knjigama opravdani, ali ne ide to na tv-u. Kad imas toliko likova, neki od njih dobiju tek toliko vremena da krsteno progovore sa nekim a to nije dovoljno da ti mozes da doneses sud o nekom karakteru kao osobi ili da ga zavolis pa da ti bude mozda i zao kad ga ubiju. Ovako, makar za mene, kad god neko strada mene boli ona stvar jer i onako nisu bili razradjeni kako valja pa nikakva steta. Od 100 likova, 15 pristojnih.

Jojen i sestra mu, Brienne, The Mountain itd itd.. ima ih koljo oces pa da ne trosim tastaturu... pa kakvi likovi majko mila. Uzmi kamen i nacrtaj smajli i dobijas istu kolicinu licnosti i karaktera.

Ali nema veze. Daj nam sisa i guzica, spletki i po malo zmajeva tu i tamo i to je lagano 9.5-10 serija.

Sa ovim se ne slazem ni trunku.
Imas jos gomilu serija prepunih golotinje pa nista. Nisu dosegle tu popularnost i nikada nece.
Razlog zasto je GOT toliko popularan je ogromna nepredvidljivost. Bukvalno svasta moze da se desi i desava se. A to vec prosecan gledalac nije navikao i to ga privlaci, odusevljava. Kada se na to doda odlicna glumacka postava koja realno briljira u ovoj seriji, pa onda tematika koja je privlacna, efekti koji ni u jednom filmskom ili televizijskom projektu nisu dovedeni na taj nivo, pa i "krvi sisa sve iskoci ima vrana sa tri oci" dobijas najpooularniju seriju ikada ... I to ubedljivo najpooularniju koja kvalitetom po mom skromnom misljenju ne zaostaje mnogo (ako uopste zaostaje) za Zicom.

Serija ne da nije krcata nepotrebnim i beskorisnim likovima, vec joj fali takvih. Odredjene stvari su uproscene (dogadjaji, vise likova iz knjige objedinjeno u jednog iz serije, desavanja) cisto da bi prosecan gledalac (citaj glupi Amerikanac) lakse pohvatao sve stvari. I sa takvim uproscavanjem je opet jedna od najkomoleksnijih serija ikada. Mogu da se kladim da 80 posto ljudi koji su je odgledali kada bi ih preslisao malo tipa sta je ko uradio i zbog cega a sto je uticalo manje ili vise na dogadjaje u Martinovom svetu ne bi odgovorilo tacno na vise od pola pitanja. Moras da se udubis, da pratis... Nije ovo serija za parenje ociju uz sise i dupeta, kojih svakako ne manjka.

Sada bih mogao, ali me mrzi da ti navedem mnoge scene u kojima je lik Brijene od oporja maksimalno "duboko" obradjen i gde njene emocije dolaze do izrazaja i bas je sve suprotno u odnosu na ovo sto si pisao. Ni Dzodzen i Mira Rid ne zaostaju za njom mnogo. Planina je vec druga prica on je hodajuca masina za ubijanje bez trunke emocije (on cak i ne uziva kada ubija on jednostavno ubija) i kajanja, a kasnije frankenstajn. Sta ocekujes od njega a da je kompleksnije od kamena sa smajlijem???

Nakon svega sto si napisao verujem da jos nisi ni odgledao seriju do kraja. Jesam li u pravu?
Videces bice rata i to kakvih bitaka, nece se samo govoriti o njemu u pauzama izmedju spletki (koje su btw vrhunske). U orve dve sezone je i budzet bio manji pa su mnoge bitke svedene na minimum ili jednostavno preskocene. Odradi se scena pre i posle iste. Nisu imali para da urade kako valja a nisu hteli da rade tek da odrade.

Nije GOT uopste takav kako ga ti (trenutno) dozivljavas.

Sandugp
03.04.2019, 21:01

Evo malopre sam procitao dokle si stigao.
Ako je tako gledas, bolje da je ne gledas.

I da ... Jebi se Slejvaro.... Poceo mi Siti a ja tebi odgovaram na GOT :)

Powerslave
03.04.2019, 22:43
Ahahahahahahaha pa zato sto me volis vise od Sitija :inlove:

A hvatam ja sve, ne brigaj :D Telefon je pri ruci samo da pomogne da se izguraju scene koje me ne interesuju. Napr sta rade Samwell Tarly i Gilly, cime se bavi dosadna Sansa Stark ili kuda se smuca Brienne.

Stigao sam do seste sezone. Pitaj me nesto, da vidis da pratim.. sve znam :D

Tyrion, Bronn, Jaime, Davos,The Hound i Jorah su mi omiljeni likovi. Ovi ostali svi mogu da pomru :D Ramsay Bolton isto nije los lik. Ambiciozan momak, kreativan... no nema sanse da on izgura ovu sestu sezonu jer mora placipicka njanjava Jon Snow da povrati Winterfell...

belgrade_owl
03.04.2019, 22:53
Vremenom ces shvatiti da su "dosadni" Sam i lutajuca Brienne izuzetni likovi :)

miloolja
03.04.2019, 22:58
Preporucujem da spojlere ne stavljamo u spoiler tag, jer treba da se kazne oni koji jos nisu odgledali sve sezone.Ti si ljubomoran sto ja tek sada uzivam i imam cetiri sezone, a ti samo jednu :cf2:

Ko bude pisao van spojlera bice banovan do kraja VIII sezone. To se vazi i za tebe 'slave, posto ides ispred mene :girl:

belgrade_owl
03.04.2019, 23:05
https://www.youtube.com/watch?v=vwmAWOE5F9o

Mene i ne bi cudilo da Night King porazi sve i zauzme presto... na kraju krajeva... od smrti niko ne moze da pobegne :biggrin:

Mr. Wolf
03.04.2019, 23:08
Ti si ljubomoran sto ja tek sada uzivam i imam cetiri sezone, a ti samo jednu :cf2:

Ja jedva cekam da se zavrsi :D

A matori bi mogao najzad da izda jebenu knjigu :dr:

Ivan_PG
03.04.2019, 23:09
To bi bio idealan kraj,da ostane ziv samo Tirion i neka kurva sa kojom bi putovao brodom do neke daleke zemlje.
A Dzon sneguljica da crkne u najgorim mukama.

A jedno pitanje za malo bolje poznavaoce,umiju li bijeli hodaci da plivaju?Kakvi su sa brodogradnjom,ako ovi pobjegnu brodovima preko mora,dobra bi fora bila da ovi krenu za njima.

belgrade_owl
03.04.2019, 23:22
Ne mogu da plivaju, samo se neumorno krecu kopnom.

LosmiSK
03.04.2019, 23:25
Pa imaju dve kontradiktorne scene.

1. U prvoj Sneznoj bici..Dzon im bezi sa severa na camcu i niko ga ne prati..a malo kasnije, nekako stave lance od kilometar na dno jezera i iznesu zmaja napolje..

Greska je bila i u dvoboju kopiladi..nsime pre bitke su bili na dogovoru kopilad, a bila i sansa. Ona ode i kopile Bolton kaze da psi nidu jeli 7 dana. Sansa mu na kraju kaze..na njegovo nece mene moji psi napasti, pa rekao si da nisu jeli 7 dana..Mogao joj je neko reci ali sumnjam :bye::biggrin:

belgrade_owl
04.04.2019, 00:07
Aj da se smirimo da nas ne ubiju zbog spoilera ::)

ExEric
04.04.2019, 00:36
Btw ovo je neki novi nivo makretinga.

1113560621407199241

belgrade_owl
04.04.2019, 00:50
Ustvari, sad kad sam ponovo pogledao teaser koji je Wolf postavio odlucio sam da promenim iskaz :D
Starkovi su vodje Hodaca. :hm:

Sandugp
04.04.2019, 00:56
Ahahahahahahaha pa zato sto me volis vise od Sitija :inlove:

A hvatam ja sve, ne brigaj :D Telefon je pri ruci samo da pomogne da se izguraju scene koje me ne interesuju. Napr sta rade Samwell Tarly i Gilly, cime se bavi dosadna Sansa Stark ili kuda se smuca Brienne.

Stigao sam do seste sezone. Pitaj me nesto, da vidis da pratim.. sve znam :D

Tyrion, Bronn, Jaime, Davos,The Hound i Jorah su mi omiljeni likovi. Ovi ostali svi mogu da pomru :D Ramsay Bolton isto nije los lik. Ambiciozan momak, kreativan... no nema sanse da on izgura ovu sestu sezonu jer mora placipicka njanjava Jon Snow da povrati Winterfell...

Kako je celo sranje pocelo? Smrcu Dzona Erina Robertove Desnice. Ko ju je prouzrokovao (ako se prati skonta se) i zasto (tu vec mora malo da se mucne glavom)?
Najbitnija stvar vezana za celu pricu, da nije toga bilo, ne bi ni bilo frke.

Powerslave
04.04.2019, 00:59
Pa otrovali ga Lanisteri zato sto je saznao da su ono sve kopilad i da nisu Robertova djeca :D

On bjese prvi isao da posjecuje onoga malog, Robertovo kopile, sto je radio kod kovaca... Pa mu se to obilo o glavu.

belgrade_owl
04.04.2019, 01:03
Idemo, Sezona 7 EP1, drugi put... stici cu da utvrdim gradivo do 15.04. :mute:

ExEric
04.04.2019, 01:20
Pa otrovali ga Lanisteri zato sto je saznao da su ono sve kopilad i da nisu Robertova djeca :D

On bjese prvi isao da posjecuje onoga malog, Robertovo kopile, sto je radio kod kovaca... Pa mu se to obilo o glavu.

Maloprstic.

Powerslave
04.04.2019, 01:28
A za koga radi doticni?

Ili ga je otrovao na svoju ruku? Daj mi malo pojasni posto vidim da sam dobio jedinicu :biggrin:

belgrade_owl
04.04.2019, 01:48
Ambiciozan i veoma ubedljiv manipulator koji radi iskljucivo za sebe i svoje interese. Navodno je bio jako zaljubljen u Catelyn Stark. Zapoceo je rat zato sto je stalno bio omalovazavan, smeta mu to sto su ljudi rodjeni sa odredjenim pezimoenom favorizovani u odnosu na druge bez obzira na njihove sposobnosti.

Manje telefona dok gledas GoT :D

Powerslave
04.04.2019, 03:14
Znam da je bio zaljubljen u nju i da mu se kenja od lordova i plemica i da je fino naguzio Neda, ali mi je promaklo da je on otrovao staru kraljevu desnicu. Ako moze neko da me podsjeti dje i kad je taj podatak otkriven.

Edit: nema veze, evo sam izguglao. Ufff, pa mislim da sam sve scene sa onom Lysom preskocio tj nisam obracao paznju jer su me nervirali strasno i ona i onaj njen mali debil :D

Powerslave
04.04.2019, 04:35
I druga epizoda What We Do in the Shadows odlicna!

Sandugp
04.04.2019, 07:19

Eto vidis. Vec si pao. A znao sam da ces pasti.
Nemamo vise o cemu da diskutujemo :cool:

Powerslave
04.04.2019, 07:31
Na popravni u avgust :biggrin:

Sandugp
04.04.2019, 07:45
Na popravni u avgust :biggrin:

Otrovala ga RODJENA zena (lol kao da postoji nerodjena), na nagovor Maloprstica. Nakon toga ju je nagovorio da napise pismo svojoj sestri (Kejtlin Stark) i optuzi Lanistere.
Maloprsticev cilj je bio da zavadi dve najmocnije kuce u Vesterosu, koje svakako nisu bile u idealnim odbosima i od ranije i tako stvori haos. Haos koji ce on i te kako umeti da iskoristi (kao sto jeste).
To je odgovaralo i Varisu koji je zajedno sa magistrom Ilirijom (onaj bata iz Pentosa koji je bio domacin Viserisu i Deneris ako se secas, koji je btw Deneris i poklonio zmajska jaja), plotovao da vrati Targarijane na presto. Prvi pik je naravno bio Viseris ali se to sticajem okolnosti (a najvise zahvaljujuci Viserisovom debilizmu) okrenulo. Kao sto rekoh Varisu je to odgovaralo, da zemlja bude u haosu, rastrzana, umorena ratom, da narod pati, gladuje, gine i bude nezadovoljan - idealan scenario za Deneris da povrati presto. Evnuh nije cinio nista konkretnije da spreci Maloprstica u njegovim kasnijim planovima (za neke je znao, za neke naravno nije).
Maloprstic, covek iz mizerne kuce na rubu nedodjije kraljevstva. Znaci sskromnog porekla, ali ogromne ambicije i inteligencije. Koji zeli SVE. Glavni i odgovorni za vecinu sranja koja su nastala. Mozda bi nastala pre ili kasnije i bez njegove pomoci, ali svakako ne bi posledice bile toliko drasticne, niti konflikt tolike razmere.

miloolja
04.04.2019, 09:50
Ne znam na koji nacin je objasnjeno ovde (jer nisam jos stigla dotle :angry:) da je Maloprstic obrlatio rodjenu zenu Dzona Erina Desnice da svesno otruje muza, u knjizi, posto smo videli da je caknuta i opsednuta sinom, to radi jer je bila protiv slanja deteta kod Stanisa sto je Desnica planirao i cvrsto resio, kao sto su i mnogi plemici tada slali (ali ne secam se zbog cega..obuke?) :hm:

belgrade_owl
04.04.2019, 11:13
Ne znam na koji nacin je objasnjeno ovde (jer nisam jos stigla dotle :angry:) da je Maloprstic obrlatio rodjenu zenu Dzona Erina Desnice da svesno otruje muza, u knjizi, posto smo videli da je caknuta i opsednuta sinom, to radi jer je bila protiv slanja deteta kod Stanisa sto je Desnica planirao i cvrsto resio, kao sto su i mnogi plemici tada slali (ali ne secam se zbog cega..obuke?) :hm:

Jel ovo pitanje ili trik pitanje? :)
Mislim ne bi da ti otkrivam ako jos nisi stigla dote i stvarno ne zelis da znas.

Powerslave
04.04.2019, 11:33
Moram im priznati jedno, a to je da je angazovanje Max von Sydowa odlican potez. A jos bolji potez je angazovanje Ian McShanea i ako samo za jednu epizodu... e tim su me potezom kupili da im povecam ocjenu sa 7.5 na 8 :D

kronostime
04.04.2019, 11:59
Moram im priznati jedno, a to je da je angazovanje Max von Sydowa odlican potez. A jos bolji potez je angazovanje Ian McShanea i ako samo za jednu epizodu... e tim su me potezom kupili da im povecam ocjenu sa 7.5 na 8 :D

https://imagesvc.meredithcorp.io/v3/mm/image?url=https%3A%2F%2Fimages.hellogiggles.com%2F uploads%2F2016%2F05%2F18033145%2Fsparrow1.jpg&w=450&c=sc&poi=face&q=85
:biggrin:

Jaqen Hghar
04.04.2019, 12:03
Pravi fanovi su ovo već pročitali ili trenutno čitaju ::)

https://nsa40.casimages.com/img/2019/04/04/190404120106140908.jpg

Powerslave
04.04.2019, 12:22
https://imagesvc.meredithcorp.io/v3/mm/image?url=https%3A%2F%2Fimages.hellogiggles.com%2F uploads%2F2016%2F05%2F18033145%2Fsparrow1.jpg&w=450&c=sc&poi=face&q=85

Njega pamtim samo po sporednim ulogama u Ronin i Glengarry Glen Ross.

U GoT-u je njegov lik jedini koji me nervira i jedva cekam da ga neko ubije. E zamisli ti dje jedan pop posrani, smrdljivi vedri i oblaci i da ne mogu da ga maknu svastocinje poput Lanistera i to u svoju kucu bukvalno... daj ubij govno matoro...

Valjda me toliko nervira zato sto sam alergican na sve popove i svestenike, kako stvarne tako i fiktivne :biggrin:

kronostime
04.04.2019, 13:05

U GoT-u je njegov lik jedini koji me nervira i jedva cekam da ga neko ubije. E zamisli ti dje jedan pop posrani, smrdljivi vedri i oblaci i da ne mogu da ga maknu svastocinje poput Lanistera i to u svoju kucu bukvalno... daj ubij govno matoro...

Valjda me toliko nervira zato sto sam alergican na sve popove i svestenike, kako stvarne tako i fiktivne :biggrin:

Sedi, jadan - 1, jadan.

- Brazil
- Pirati sa Kariba
- Jumpin`Jack Flash
- The Adventures of Baron Munchausen
- Evita
- Ronin
- Stigmata
....

ExEric
04.04.2019, 13:07
Otrovala ga RODJENA zena (lol kao da postoji nerodjena), na nagovor Maloprstica. Nakon toga ju je nagovorio da napise pismo svojoj sestri (Kejtlin Stark) i optuzi Lanistere.
Maloprsticev cilj je bio da zavadi dve najmocnije kuce u Vesterosu, koje svakako nisu bile u idealnim odbosima i od ranije i tako stvori haos. Haos koji ce on i te kako umeti da iskoristi (kao sto jeste).
To je odgovaralo i Varisu koji je zajedno sa magistrom Ilirijom (onaj bata iz Pentosa koji je bio domacin Viserisu i Deneris ako se secas, koji je btw Deneris i poklonio zmajska jaja), plotovao da vrati Targarijane na presto. Prvi pik je naravno bio Viseris ali se to sticajem okolnosti (a najvise zahvaljujuci Viserisovom debilizmu) okrenulo. Kao sto rekoh Varisu je to odgovaralo, da zemlja bude u haosu, rastrzana, umorena ratom, da narod pati, gladuje, gine i bude nezadovoljan - idealan scenario za Deneris da povrati presto. Evnuh nije cinio nista konkretnije da spreci Maloprstica u njegovim kasnijim planovima (za neke je znao, za neke naravno nije).
Maloprstic, covek iz mizerne kuce na rubu nedodjije kraljevstva. Znaci sskromnog porekla, ali ogromne ambicije i inteligencije. Koji zeli SVE. Glavni i odgovorni za vecinu sranja koja su nastala. Mozda bi nastala pre ili kasnije i bez njegove pomoci, ali svakako ne bi posledice bile toliko drasticne, niti konflikt tolike razmere.

https://www.youtube.com/watch?v=vMuA1Pe2OLs

Mislim evo covek lepo kaze :D

LosmiSK
04.04.2019, 13:12

To samo pokazuje uticaj crkve i ''vere'' u narodu...Zato crkvu niko nikad ne dira...

Generalno je dobio veliki uticaj za kratko vreme, za sve je kriv Toman slabasni...izmanipulisao ga je itd... :biggrin:

miloolja
04.04.2019, 13:21
Jel ovo pitanje ili trik pitanje? :)
Mislim ne bi da ti otkrivam ako jos nisi stigla dote i stvarno ne zelis da znas.:slp: kazem ne znam u seriji, znam u knjizi, znam da su bili i ljubavnici, patio za jednom dobio drugu sestru... ali nisam stigla do tog trenutka ispovesti...trenutno Lord Bejlis ide kod Lize da se zeni njome i vodi Sensu sa sobom.

Sto se tice Maloprstica i njegove lukavo-muljatorsko-spletkaroske prirode, umeo je da kaze:
"Niko ne summja u coveka bez motiva. Treba posebno paziti da neprijatelji budu zbunjeni, jer ako ne znaju ko si i sta hoces, ne mogu da znaju sta planiras"

(Bas juce bas rekao Sensi na brodu :))

LosmiSK
04.04.2019, 13:25
'Chaos is a ladder' ko razume, ovo mu je dovoljno za sve

https://www.youtube.com/watch?v=FG3H9E-B464

Ovo je jedna od najjacih scena o Maloprsticu i o seriji...Malo se preigrao, ali nije da je bio daleko..

ExEric
04.04.2019, 13:39
'Chaos is a ladder' ko razume, ovo mu je dovoljno za sve

https://www.youtube.com/watch?v=FG3H9E-B464

Ovo je jedna od najjacih scena o Maloprsticu i o seriji...Malo se preigrao, ali nije da je bio daleko..

Da li se preigrao?

LosmiSK
04.04.2019, 13:42
Mislim da na njegovom liku napravili najvise greski...Sumnjam, igrao je na najslabiju kartu u principu...Malo mi je bilo neocekivano da on padne tako lako, ako se moze tako uopste reci. Maloprstic je i napravio ovaj rat...On je i pokusao da ubije ovog malog bogalja itd..od njega je sve pocelo...negde sam mislio da ce se sa njim i zavrsiti...U principu su ga napravili igracem, koji nije bio dostojan igre...za nekog ko je sve zapoceo, poprilicno je fejlovao..

Sandugp
04.04.2019, 13:53

Zato sto je Sersei glupa ko kurac, a misli da je pametna. Takvi su najgori.

Sandugp
04.04.2019, 13:56
Mislim da na njegovom liku napravili najvise greski...Sumnjam, igrao je na najslabiju kartu u principu...Malo mi je bilo neocekivano da on padne tako lako, ako se moze tako uopste reci. Maloprstic je i napravio ovaj rat...On je i pokusao da ubije ovog malog bogalja itd..od njega je sve pocelo...negde sam mislio da ce se sa njim i zavrsiti...U principu su ga napravili igracem, koji nije bio dostojan igre...za nekog ko je sve zapoceo, poprilicno je fejlovao..

Brena Starka, na njega mislis kada kazes "malog bogalja"?
Pa i nije on pokusao da ga ubije. Nego Dzofri Barateon.
Ali da je zakuvao sve - jeste.
A Erik te je pitao malopre dobro pitanje.
Ko zna da li je uopste "pao". Ja mislim da jeste, ali sa Maloprsticem je sve moguce.

LosmiSK
04.04.2019, 14:22
Zato sto je Sersei glupa ko kurac, a misli da je pametna. Takvi su najgori.

Lakse malo :biggrin:

LosmiSK
04.04.2019, 14:25
Brena Starka, na njega mislis kada kazes "malog bogalja"?
Pa i nije on pokusao da ga ubije. Nego Dzofri Barateon.
Ali da je zakuvao sve - jeste.
A Erik te je pitao malopre dobro pitanje.
Ko zna da li je uopste "pao". Ja mislim da jeste, ali sa Maloprsticem je sve moguce.

What??? Kad su krenuli nazad za Luku...onja ubica je bio od Dzofrija koji je bio mali glupi qrton...Ne bih se bas slozio sa tim prijatelju...Taj noz je nekada dobio Maloprstic koliko se secam,a dao je Tirionu Lanisteru...

Taj isti noz je stavio pod grlo nesretnom Nedu...i spremnio je celu igru da bi se popeo na lestvama..jer kad je haos on je tu najvise profitirao..Od kupler majstora, koji nije imao cak ni svoju zemlju neku, on je na kraju trebao da dobije nesto od Lnaistera, ali mu je i to bilo malo pa se okrenuo Dolu....

Kada je dao Brenu taj noz, tu mu je bio kraj..zato mi je to malo bilo glupo...bar ja tako razmiljam..Bren je dao maloj,a mala ga je preklala sa njim...

Mr. Wolf
04.04.2019, 14:29
Spojlujete Olji :cheers:

LosmiSK
04.04.2019, 14:30
https://www.youtube.com/watch?time_continue=103&v=ddGed5e9OV4

Pogledaj ovo dobro..njihovu pricu, kad mu kaze za Haos...Maloprstic je osetio da ga je provalio...

ExEric
04.04.2019, 14:52
Mislim da se olako prelazi preko "cinjenice" koju je Bejlis izgovorio a to je da mu je deda iz Bravosa...

Ostatak vrlo lako moze da se poveze. A naravno ne mora biti niceg u tome i onda su pisci ispali poprilicno retardirani.

miloolja
04.04.2019, 15:10
Spojlujete Olji :cheers:Pa ne mislis valjda da citam :flirt:

Ne mozes da zamislis kako se vremenom nauci ili izvezba (prosto sila tako nalaze, ne samo zbog hiperprodukcije postova na forumu, vec i zbog samog odabira onoga sta nam (ne)odgovara) da mozak izabere, a oko se zadrzi tacno tamo sta zeli da vidi i sto mu je potrebno da procita.

Jutros sam samo malo bacila pogled, Sandu uvek fascinira sa koliko paznje prati ovo, a Maloprstica godinama analizira detaljno, no kako ste prosto nadaleko poznati po kolegijalnosti i osecaju za druge, ipak se drzim po strani :girl:
Opusteno :cf2:

Sandugp
04.04.2019, 19:54
Mislim da se olako prelazi preko "cinjenice" koju je Bejlis izgovorio a to je da mu je deda iz Bravosa...

Ostatak vrlo lako moze da se poveze. A naravno ne mora biti niceg u tome i onda su pisci ispali poprilicno retardirani.

Nije te Losmi jos uvek provalio. Tacnije ne zna na sta aludiras.
Losmi u knjigama je Dofri poslao ubicu na Brena Starka. Ja o tome pisem. U seriji.... Moram da priznam da se ne secam.
Opet Maloprstic je za to vreme bio bas daleko u prestonici i tesko da je mogao da poanira bas toliko precizno na osnovu dogadjaja koji su se odvijali sa tolike daljine. Nisu imali mobilne telefone, a zamisli koliko samo gavranu treba da prevali toliku razdaljinu. I onda se vrati sa daljim naredbama.

LosmiSK
04.04.2019, 20:00
To ima smisla, moguce je, knjigu sam citao, ali se ne secam tog detalja...Onog cega se secam jeste da je Kejtlin Stark ''ziva'' ne znam sto su izbacili taj deo u seriji...To mi je ostalo upamceno...

Vidi i ono malo kopile je dotrcalo za po sata kad su okruzili mrtvi, pa je poleteo Gavran kod Deneris i onda ona sa Zmajem dosla da ih spasi...sve to u max 12 sati :) ni to mi bas nije moguce ali dobro..:))

LosmiSK
06.04.2019, 15:48
https://www.youtube.com/watch?v=XTxS6gcUKMA

Mr. Wolf
07.04.2019, 13:16
https://www.youtube.com/watch?v=JZx887udEnM

Tarantula
07.04.2019, 20:57
Još 7 dana.

Tarantula
08.04.2019, 22:16
Još 6 dana.

LosmiSK
08.04.2019, 22:26
Da odgledam taj kraj, pa onda Boze neka bude kad hoces. :biggrin:

Gledao sa curom opet sve sezone, pa HBO ponovo i danas maraton vezem prve sezone..Bolesno, brinem se.

zdravkelja
08.04.2019, 23:09
Ja sam isto uhvatio ovih dana 7. sezonu na preskoke i evo sad poslednje tri epizode 1. sezone. Strasno kolika je razlika u kvalitetu. Tacno od 4. moze da se primeti pad, onda kada su videli da moraju da prave rezove na knjizi i da ce da fali originalnog materijala.

LosmiSK
08.04.2019, 23:25
Meni je ova poslednja sezona lose uradjena i zbrzana. Videcemo sad za ovu, dal ide u legendu..kraj je uvek najbitniji..

zdravkelja
09.04.2019, 02:20
7. je katastrofa, od ovoga ne ocekujem nista dobro. Ali se bar zavrsava, pa sta god, pomirio sam se sa tim da ce ovo biti jedini kraj price koji cu videti.

Sandugp
09.04.2019, 04:50
Sto se tice same price, povezanosti i logicnosti odredjenih dogadjaja, desavanja, pa cak i postupaka sedma sezona je najgora u serijalu.
Jeste zbrzano (u stvari deluje tako) sve sto se desava. Price jednostavno ne tece onim svojim relativno sporijim ali nikako dosadnim tokom, vec se ubrzava pa moze slobodno da se kaze duplo. Imam utisak da su falile te tri epozode. Iz vise razloga (nekih logicnih a nekih glupavih) su se opredelili da sa klasicnog formata od 10, spadnu na 7 za tu sedmu sezonu i tacno da su malo vise razvukli, izdetaljisali, ispricali malo vose price, sve hi izgledalo povezanije i bolje.
Glumacki kvalitet nije opao, tu nema pogovora, ali sedmica obiluje scenama akcije, malo je prostora ostalo za bilo sta drugo.
Sto se tice osme, strah me da se nesto slicno ne desi. Da se prica ne ubrza jos vise, pa da ne dobijemo jos nelogicnosti. Samom akceleracijom se vrlo lako uleti zacarani krug. Jer prebitno je ispricati ovu fantasticnu brutalno realnu bajku na pravi nacin.

Ja i dalje cekam novu knjigu i njoj cu se radovati mnogo vise nego poslednjoj sezoni serije, medjutim vazno je da i ovo ispadne kako valja.

Tarantula
09.04.2019, 09:10
Sandu epizode će trajati u proseku 01:20 minuta, što bi otprilike trebalo biti kao nekih standardnih deset epizoda.

Sandugp
09.04.2019, 17:25
Sandu epizode će trajati u proseku 01:20 minuta, što bi otprilike trebalo biti kao nekih standardnih deset epizoda.

Ma znam, ali je opet bojazan opravdana. Jer toliko toga moze da se desi, a tako je malo vremena.

Mr. Wolf
10.04.2019, 16:24
https://www.youtube.com/watch?v=J-g0sPgEkMo

Sean Bean :dw:

Jaooj, govno matoro, ajde vise sa tom jebenom knjigom.

belgrade_owl
11.04.2019, 00:02

Interesantno da na HBOGo nisu objavili koliko traje prva epizoda poslednje sezone, ali zato za 2. epizodu stoji.

Režiser David Nutter
Glumačka ekipa Peter Dinklage , Nikolaj Coster-Waldau , Lena Headey , Emilia Clarke , Kit Harington
Država SAD
Dostupno od 22-04-2019
Trajanje 58 min

Mr. Wolf
11.04.2019, 00:23
Prva bi trebalo 54 minuta da traje.

Sandugp
11.04.2019, 01:15
Prva bi trebalo 54 minuta da traje.

Sto nije nista duze od prosecne epozode desetoepozodne sezone.

Mr. Wolf
11.04.2019, 01:21
Da, prva i druga ce da traju toliko (54 i 58), dok ce ostale biti oko 80 minuta.

Mr. Wolf
11.04.2019, 01:55
The Key to ‘Game of Thrones’ Season 8 Isn’t Dragons or Swords or White Walkers or Even Incest. It’s Consequence. (https://www.theringer.com/tv/2019/4/10/18304037/game-of-thrones-season-8-consequences-jon-sam-arya-cersei)

Powerslave
11.04.2019, 12:22
Sad gledam s7e6 pa moram da pitam sta je sprijecilo Daenerys da okrene zmaja nakon sto je Jan Zelezny promasio onim drugim kopljem i da mu se najebe mile majke?

Kapiram da je sa preostala dva zmaja bilo prilicno jednostavno sprziti posranog kralja ali onda bi serija bila dosadna, je li... bas glupo ali ajde.

Edit: I kako izvukose Viseriona iz vode kad valjda ne znaju da plivaju?

miloolja
11.04.2019, 12:59
Jan Zelezni :rofl:

Ja da vas obavestim, da se ne sekirate, stigla sam do VII sezone
I onda se razocaram sto nema 10 ep., a viidm u osmoj samo 6 :(( pihhhh

Bez obzira na sve kritike, dobro su izvukli seriju, iako ima bas mnooogo razlika u odnosu na pisano delo, a sa ove vremenske distance bilo mi je i prilicno konfuzno (kako tako, kada je bilo onako, da li je bilo...), no sve u svemu odlicna zabava i veoma dobra gluma.

Mr. Wolf
11.04.2019, 13:06

https://media.giphy.com/media/12NUbkX6p4xOO4/giphy.gif

EDIT: Taman Olja da to odgledas do nedelje/ponedeljka.

bojanaBG
11.04.2019, 13:08
pa dobro ima samo 6 epizoda, ali ce trajati duze

miloolja
11.04.2019, 13:17
EDIT: Taman Olja da to odgledas do nedelje/ponedeljka.

Ma sada ne zurim, malo moram i da odmorim :s do druge ep stizem sigurno, a prva traje samo 54min :slp:

LosmiSK
11.04.2019, 15:14
https://www.mozzartbet.com/sr?fbclid=IwAR1eZdGMfrNm_hW4VPw_xCNUwBATi84I4yCbgT 4kMei7I6CONYU7RAGGW_o#/date/all?type=freegame&cid=11386

Ajmo malo kocke na seriju :biggrin:

Mr. Wolf
11.04.2019, 15:22
Mogu lepe pare da se uzmu. Igrajte da nece preziveti Deneris, Grey Worm, Davos, Varys, Jovan Snezni, Sandor Clegane, Drogon, Dzejmi (nadam se da nece biti tako).

LosmiSK
11.04.2019, 15:23
Ma idem ALL IN Sersei kraljica gvozdenog prestola, pa gde puklo da puklo :))

Mr. Wolf
11.04.2019, 15:26
Ma to je bacanje para, bolje onda na Sansu stavi, vece sanse ona ima :D

LosmiSK
11.04.2019, 15:37
Pa realno desetkovani posle pobede nad WW, Sersei sa zlatnim stitovima ce ih isprangijati :)) ali videcemo...Bran samo dva kvota...nase kladionice prate svetske...ali sumnjam u to...Videcemo uskoro :)

zdravkelja
11.04.2019, 15:57
Cersei umire 1000000% jer treba da se ispuni ono prorocanstvo da ce je ubiti brat, tako da se na nju nemojte kladiti :D Tyrion i Sansa su mi jedini 100% sigurni da ce preziveti.

A ako je onaj leak od pre godinu - dve istinit, niko od navedenih nece biti vladar :D
Ako nije, meni deluje da Sansa ima dobre sanse.
Tyrion ce biti hand of the king ili namesnik, to je zivotni posao za njega :D

Mr. Wolf
11.04.2019, 16:04
Cercei umire 1000000% jer treba da se ispuni ono prorocanstvo da ce je ubiti brat, tako da se na nju nemojte kladiti :D

Taj deo prorocanstva nije bio u seriji, tako da me ne bi cudilo da je Arja ubije.

LosmiSK
11.04.2019, 16:13
Pa realno jeste niko, da ce napraviti neku foru i sjebati taj presto. Ipak ne treba verovati u prorocanstva. Serseji je top milf i kao takva ima svoje sanse :confused:

Kazem, mozda na kraju sve bude zajebancija troke vrane itd..ako imaju srca i casti ovi iz produkcije, slusali su Martina..a ako su slusapi Martina, pa kraj ce biti lud..ako nisu..vladace snezni ili tako nesto..

Ja sam siguran samo da ce Varis umreti..zbog crvene vestice..i planina..ostali su mi manje vise svi u igri..za umreti ili ziveti ako se pita Martin..

miloolja
11.04.2019, 16:20
Bez obzira na prorocanatvo, sve vreme cekam kada ce Dzejmiju da dopizdi, da mu iz donje dodje u gornju glavu i smakne kucku -.-

Za opstanak imam vise favorita, sestre i malog Lanistera pre svih, mislim dragi mi

E da i Semvel Tarli

Mr. Wolf
11.04.2019, 16:24
Sto se mene tice, mogli bi da uklone sestre vec u prvoj epizodi :D

Samo Dzejmi i Tirion :dw:

miloolja
11.04.2019, 16:25
Dzejmi pi*da, a taman sam pomislila da je krenuo dobrim putem

belgrade_owl
11.04.2019, 17:26
Nije zato ali nekako uvek ide jedno uz drugo. Veliki komunist, veliki jugosloven, pa neće za Zvezdu navijati valjda?

Pa nije sad da za zvezdu nisu i ne navijaju komunisti, Samo ime i simboli su komunisticki, osim ako Srbi vekovima nisu ukrasavali domove i crkve petokrakama.

Onda Šišanje i Šejtanov ratnik radila ista ekipa. To je ono post Koštunica vreme kad je trebalo pokazati Srbiju kao zemlju nekih neonacista.

Hoces da kazes da nema neonacista kod nas? Ko je onda ubio Dragana Maksimovica i zbog cega?

Bjela otišao toliko daleko u falsifikovanju da je dresove iz plavih u Montevideo stavio u crvene.

Zasto fudbalki savez prodaje "retro" dresove iz 1930. u crvenoj boji?

:hm:

LosmiSK
11.04.2019, 17:31
Bez obzira na prorocanatvo, sve vreme cekam kada ce Dzejmiju da dopizdi, da mu iz donje dodje u gornju glavu i smakne kucku -.-

Za opstanak imam vise favorita, sestre i malog Lanistera pre svih, mislim dragi mi

E da i Semvel Tarli

Alo, pazi sta pricas :dw::dw::dw:

Tarantula
11.04.2019, 18:48
Nema šta, priznajem, za Daenerys navijam da pobedi.

kronostime
11.04.2019, 19:53
Nema šta, priznajem, za Daenerys navijam da pobedi.

https://www.youtube.com/watch?v=-JAHNnbA9JY

Powerslave
11.04.2019, 21:00
The Houd, Bronn, Davos i Jorah neka prezive... a poglavari svi od reda mogu pod plocu :D

I samo da ne bude neki hepi end tipa Daenerys i Jon vladali zajedno u sreci i ljubavi za vjek vjekova :sick:

zdravkelja
11.04.2019, 23:52
Nije ovo takav tip serije jos uvek. Valjda.

A Bronn je tip koji ce da zivi zauvek :)

Taj deo prorocanstva nije bio u seriji, tako da me ne bi cudilo da je Arja ubije.Hmm, da, uvek zaboravljam... Ipak, najvise ima smisla da je Jaime smakne, Arya jedva da je imala neku interakciju sa njom tokom cele serije. Btw, Arya mislim da nece preziveti.

Mogli bi ovde neki bingo da napravimo sa onim sto Mozzart nudi, pa da vidimo ko ce najvise da pogodi :D

Po poen za svaku pogodjenu smrt ili prezivljavanje do kraja i 3 poena ko pogodi vladara :D

Powerslave
12.04.2019, 02:50
Jan Zelezni :rofl:

Cekaj da ga vidis kako baca koplje, sve ce ti bit jasno :D

miloolja
12.04.2019, 10:23
Cekaj da ga vidis kako baca koplje, sve ce ti bit jasno :DVidela sam tu scenu, zato mi i smesno, 'de se seti Zeleznog :D

Mene bogami brine ubiveni zmajcek, Viserion bese :(

A zdravkelja ima zanimljiv predlog :)

Sandugp
12.04.2019, 11:08
Sad gledam s7e6 pa moram da pitam sta je sprijecilo Daenerys da okrene zmaja nakon sto je Jan Zelezny promasio onim drugim kopljem i da mu se najebe mile majke?

Kapiram da je sa preostala dva zmaja bilo prilicno jednostavno sprziti posranog kralja ali onda bi serija bila dosadna, je li... bas glupo ali ajde.

Kako ga onim silnim lancima zakacise na dnu jezera. To je jos bolje pitanje.
A jbg Jan Zelezni je mocan lik, a Deneris je tada bila u Bezanijska Kosa elementu....
Nego jel se secas u ranijoj epizodi kada Dzejmi jurisa ka njoj u plicaku jezera sa kopljem. Pa ga Bron u poslednjem trenutku spase oborivsi ga sa konja. Sve se to ponavljam desava pri obali, eventualno u plicaku od 20 santima ako i toliko. Kada ga zbaci sa konja, baci ga u vodu od metar dubine maksimalno.
U sledecem trenutku on tone u neslucene dubine...

Powerslave
12.04.2019, 11:10
A kako da se ne sjetim takve legende :D

Elem, ja mislim da ce Jaime da ubije Cersei i da ce on ostati ziv na kraju. Da ce Hound napokon da ubije brata i da ce se pritom zrtvovati da bi spasio Aryau... Da ce Daenerys umrijeti u narucju Jon Snowa koji ce zavrsiti na prijestolu. Tyrion i Bronn ostaju zivi.. Ser Jorah gine za Daenerys.. Ser Davos ostaje ziv. Sansa umire, mada je ona i onako totalno nebitna, kao i brat joj invalid :D

Edit: E jes i to vala... onamo voda do clanka kad ono medjutim potonuse kilometar :D

Sandugp
12.04.2019, 11:19
U kniigama je lepo navedeno da ce je ubiti Valonkar. Mladji brat u prevodu sa visokovalirijskog.
Zbog toga ona ceo svoj zivot mrzi Tiriona i ponasa se prema njemu tako kako se ponasa. Cak pokusava i da ga ubije. Naravno glupa kucka ne konta da je i Dzejmi mladji brat. Tako da ce je u knjigama jedan od njih dvojice 100% koknuti. Jer prorocanstva ne grese.

Dok je u seriji samo navedeno da ce se udati za kralja, da sa njim nece imati dece, ali da ce on imati dvadesetoro (ala seje seme Robert seme mu jebem) a ona troje i da ce joj svo troje umreti za njenog zivota. I da ce biti kraljica dok mladja i lepsa ne dodje i otme joj sve sto joj je bitno. Opet glupa kucka sumnja na Margari Tirel, a Deneris stize sa zmajevima.
Sve je to u seriji za sada ostvareno tako da ona moze da skonca od bilo cije ruke, moze cak i da prezivi... Videcemo.

miloolja
12.04.2019, 11:30
Da sva su se prorocanstva ostvarila...

A zar Sersei nije na Arjinom spisku?

Powerslave
12.04.2019, 11:36
Pa jeste, zato i kazem da ce Arya pokusati da je ubije, ali ce Planina tu da se isprijeci i da ce da je olesi, ali ce onda Hound da priskoci u pomoc i da ga ubije, pri cemu ce i on da nastrada od rana... I onda ce Jaime da ubije Cersei, jer i ako je milf, jbg.. vrijeme joj je :D

belgrade_owl
12.04.2019, 11:39
Ja mislim da je ona jedina preostala na Arjinom spisku. :hm:

Sto se predvidjanja tice ja sam za, i mislim da ce presto uzeti Aegon Targaryen (Jon Snow) posto nosi krv Starka i Targaryena (leda i vatre). I dalje mislim da su Starkovi na neki nacij istorijski povezani sa Night Kingom.

LosmiSK
12.04.2019, 11:49
Ne mora to da znaci,secam se toga sa proracanstvima ali sumnjam da ce neko uspeti da ubije Sersei :cry:

miloolja
12.04.2019, 11:51
Ubice Pseto Planinu pre, nece dozvoliti Arji da fali dlaka s glave, uostalom ona je Devojcica bez lica, bar prosla obuku :D moze biti bilo ko :hm:

Nema trika da Sersei ostane ziva, videces Losmi, nemoj posle nisam ti rekla :D

Ivan_PG
12.04.2019, 12:01
A kako da se ne sjetim takve legende :D

Elem, ja mislim da ce Jaime da ubije Cersei i da ce on ostati ziv na kraju. Da ce Hound napokon da ubije brata i da ce se pritom zrtvovati da bi spasio Aryau... Da ce Daenerys umrijeti u narucju Jon Snowa koji ce zavrsiti na prijestolu. Tyrion i Bronn ostaju zivi.. Ser Jorah gine za Daenerys.. Ser Davos ostaje ziv. Sansa umire, mada je ona i onako totalno nebitna, kao i brat joj invalid :D

Edit: E jes i to vala... onamo voda do clanka kad ono medjutim potonuse kilometar :D

Ovako kako si rekao ce i biti.
Nazalost,Daenerys mora umrijeti a ona pizda mora da prezivi.
Zanimljivije mi je gledat u zid nego scene dje on glumi.

LosmiSK
12.04.2019, 12:14
Ubice Pseto Planinu pre, nece dozvoliti Arji da fali dlaka s glave, uostalom ona je Devojcica bez lica, bar prosla obuku :D moze biti bilo ko :hm:

Nema trika da Sersei ostane ziva, videces Losmi, nemoj posle nisam ti rekla :D

Ljubomora vas izjeda :) Nista ovde nije gotovo, i beleive ... TEAM SERSEI ::)

Ivan_PG
12.04.2019, 12:30
Losmi sto je fora sa Sersei,kad je skratila kosu za mene je prestala da postoji.

LosmiSK
12.04.2019, 12:34
Losmi sto je fora sa Sersei,kad je skratila kosu za mene je prestala da postoji.

Ako nastavis ovako bogami cemo se posvadjati :D Pa sad je jos bolja....Kakva je to kraljica majko mila...promenio bi se zbog nje hehe

Mr. Wolf
12.04.2019, 12:39
Sersei sa dugom kosom :sram:

Ivan_PG
12.04.2019, 12:45
Ne znam meni je ona Mardzori ili kako vec bila top,i ona kurva jedna iz prve sezone,imala je cini mi se crvenu kosu.Ona je bila bas napredna.

Mr. Wolf
12.04.2019, 12:47
Meni je Mardzori meh :D Odbojna mi njena faca.

Ivan_PG
12.04.2019, 12:49
A recimo ona Sansa mi je bezveze,ne budi u meni nikakve bludne misli.

Tarantula
12.04.2019, 12:51
Team Daenerys. :dw:

https://i.pinimg.com/originals/1a/70/cb/1a70cbd9f4a337f41b023551f998103b.jpg

LosmiSK
12.04.2019, 12:51
Ne znam meni je ona Mardzori ili kako vec bila top,i ona kurva jedna iz prve sezone,imala je cini mi se crvenu kosu.Ona je bila bas napredna.

UF qrve su top..one tri sto su stitonusu dobile...ma skoro sve...Ove sto su imale neke uloge i ne...Nego ove samo sto rade i cute

Margori ne volim taj tip devojaka nije moj ukus...Jednostavno i ako joj je uloga bila hajebana..faca joj je nekako dobrocudna, devojacka..volim vise ove malo drugacije xD

LosmiSK
12.04.2019, 12:52
Team Daenerys. :dw:

https://i.pinimg.com/originals/1a/70/cb/1a70cbd9f4a337f41b023551f998103b.jpg

Losa gluma, dobila tri zmaja fore...nisam siguran..bas...kontam da ce umreti veoma brzo xD

Sandugp
12.04.2019, 12:53

Ta kurva je bila vrh.
Dogurala je do kraja trece... I tu ju je Dzofri roknuo samostrelom.

Mr. Wolf
12.04.2019, 12:53

Slazem se.

Sandugp
12.04.2019, 12:54

Sansa je dno. Jos svi nesto za nju pricaju da je lepotica.
Kakva lepotica majko mila... Nije proslo pored lepotice...

Ivan_PG
12.04.2019, 12:55
Ta kurva je bila vrh.
Dogurala je do kraja trece... I tu ju je Dzofri roknuo samostrelom.

A ko ce drugi nego ono govno malo.
Posto ima mnogo kurvi da ne gatamo na ovu sam mislio(ali ostarala je sad nesto)
https://m.imdb.com/name/nm2657974/?ref_=m_ttfcd_cl24

LosmiSK
12.04.2019, 13:00
https://www.youtube.com/watch?v=9oswGG834bk

TOP DOMACICE :)

mark it zer0
12.04.2019, 13:08
team Bran :cool:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71Ii5KpOecL._SX425_.jpg

kronostime
12.04.2019, 13:32
Muske sovinististicke svinje - Ellariu Sand ste zaboravili?

LosmiSK
12.04.2019, 13:38
Za ove tri sa Podom i kucu bi izgubio:biggrin:

miloolja
12.04.2019, 14:41
Lupate gluposti. Ok nije neka lepotica, ali Sansa nije nikakvo dno. Svasta.

Iz zenske pirodice Sand, Tajen mi je najbolja.

Od muskih (steta sto ovde na forumu nema vise zena -.-), po svemu Snezni mnogo ispred svih, osim sto je mali :(
Dzejmi drugi na spisku, iako mi se ne svidja njegova vilica, ali pre svega sto se ne oslobadja one kucke vec jednom.
Sori Losmi, al tako eee
I mojne te fore ljubomorna sam :girl ...jbt cega god se uhvatila i sta god je imala unistila je.

A dobri frajeri su Kal Drogo i Dario Naharis :D (ovde se promenio glumac :hm:)

Simpa su mi Bron i Tormund (oce li cokiti gospu od Oporija?), Sem i naravno midget.

Boksi, izjasni se :)

Mr. Wolf
12.04.2019, 14:46
Nikolaj je smekercina za razliku od Haringtona. Bas me iznenadilo da ti je ispred svih. :D

EDIT: Vreme je da se vrati avatar :cool:

LosmiSK
12.04.2019, 14:50
Da mogu da biram koji bi muskarac bio od njih, bio bi Oberin...samo on...karakter nam je slican xD

Muskarci generalno vole kurve, to je tako...da nije tako, ne bi ih bilo toliko puno u svetu ::) SANSA i ove zajebancije, to nikog ne interesuje.. :cf:

Ja bih bas otavio Sersei kao favorit, sumnjam u lep kraj...al da vidimo..

bojanaBG
12.04.2019, 14:52
Meni Dzon nije nesto, jos kad je skinuo bradu :td: Dzejmi je mnogo veca faca :cool:
Dobro si se setila Daria, on je bas dobar bio :sram:

Sansa mi aposlutno nije nista posebno, ako spada u lepotice, ja ne volim takav tip lepote :ne_znam:

Ivan_PG
12.04.2019, 14:54
Nikolaj je smekercina za razliku od Haringtona. Bas me iznenadilo da ti je ispred svih. :D

EDIT: Vreme je da se vrati avatar :cool:

Lik je bacio dijete sa prozora,ajde da ga ja time ubio nego je stvorio smaraca-invalida.
Tako da je dupli grijeh na njegovu dusu.

Mr. Wolf
12.04.2019, 14:57
In defence of Cersei Lannister, Game of Thrones' most misunderstood and greatest character (https://nationalpost.com/entertainment/television/in-defence-of-cersei-lannister-game-of-thrones-most-misunderstood-and-greatest-character)

-----------------------------------------

A dobro, Ivane, pogresi covek :D

miloolja
12.04.2019, 15:00

EDIT: Vreme je da se vrati avatar :cool:Ehhh ja nikada ne gledam niti se lozim na nekog ko samo izgleda dobro :girl:
A ovde ipak pricam o likovima, ne o glumcima :ne_znam:

Ali zato u delu o favoritima koga bih od njih da prezivi, Sneznog nisam imenovala, mozda jer znam da mora da nastrada, za dobrobit svih :)

Mr. Wolf
12.04.2019, 15:03
Dzon je previse obican lik, nema nista zanimljivo kod njega, sem da je.............spoiler alert.............opalio tetku.

bojanaBG
12.04.2019, 15:06
Ehhh ja nikada ne gledam niti se lozim na nekog ko samo izgleda dobro :girl:

Ali zato u delu o favoritima ko bih da prezivi, Sneznog nisam imenovaka, mozda jer znam da mora da nastrada, za dobrobit svih :)

Ma meni je i on kao lik malo dosadan, znam da je ispravan i sve to stoji, ali je dosadan :biggrin:

Ivan_PG
12.04.2019, 15:08
Znaci Bokica voli lose momke
Nije ni cudo sto navija za onoga vampira :D

bojanaBG
12.04.2019, 15:12
Kog vampira? :confused:

jbg. u seriji/filmu, oni su zanimljiviji :biggrin:
doduse, u Gospodaru prstenova, Aragorn je apsolutno isparavan i izgleda :blush::blush:

Mr. Wolf
12.04.2019, 15:13
Ljudi, sta cemo da radimo kad se zavrsi serija? Ima neko ideju?

Ivan_PG
12.04.2019, 15:23
Kog vampira? :confused:

jbg. u seriji/filmu, oni su zanimljiviji :biggrin:
doduse, u Gospodaru prstenova, Aragorn je apsolutno isparavan i izgleda :blush::blush:

A to je klasika.
Ljudu vole te koji su na pocetku negativci pa se onda preobracuju,rastuce licnosti.
Snejp u Hari Poteru,Pikolo u Zmajevoj kugli,ta neka prica.
Naravno ti si sad pricala ko ti je seksualno privlacniji ali to se nekako nadovezuje.

Ivan_PG
12.04.2019, 15:24

Cekamo Gospodar prstenova,ako to odrade kako treba GOT odlazi u zaborav jako brzo.
Iako ljudi cesto ne stavljaju ovo dvoje u istu ravan slicna je to publika. GOT jeste malo ozbiljnija prica.

Mr. Wolf
12.04.2019, 15:32
Nema sanse da ce ga poslati u zaborav, u najboljem slucaju mogu da se nadaju da ce LOTR serija biti blizu GoT-a. Ono sto GoT izdvaja su te spletke i iznenadjenja.

Lotr ce, verujem, biti klasika - dobro vs zlo, gde ce, kao i u knjizi, verovatno 90% dobrih preziveti.

Ivan_PG
12.04.2019, 15:39
A dobro nek ubaci za promjenu malo sisa,guzica toga je falilo u dosadasnjim filmovima.
Neki interacial izmedju patuljaka i vilenjakinja,itd moze se tu svasta iskombinovat.
Svi bi odmah rekli,e vidi ti kako je ovo ozbiljna prica,kako se tu prave taktike.

Mr. Wolf
12.04.2019, 15:42
Hahahghahgahaghga :biggrin:

Sandugp
12.04.2019, 15:49
Ehhh ja nikada ne gledam niti se lozim na nekog ko samo izgleda dobro :girl:

Ali zato u delu o favoritima koga bih od njih da prezivi, Sneznog nisam imenovala, mozda jer znam da mora da nastrada, za dobrobit svih :)

Pa ako Dzejmi nije bog Otac - govorimo o liku u seriji a pogotovo u knjigama; onda ne znam ko jeste.
Cela ta njegova transformacija. U ostalom moj potpis sve govori.

Medjutim, meni je dobar i Dzon. Pogotovo Dzon iz kniiga. Gitivan je i Harington, ali mi oj nije za tu ulogu. Dzon je viseg rasta i vrizljast. Ne preterano visok ali ne onoliko nizak kao Kit Harington. Spretan, okretan, brz. Duguljaste face - pravi Stark - povukao na majku mu.
Kao lik iz serije mi je takodje odlican, ali mi se Fizicki ne uklapa nikako Harington u Dzona Sneznog.
Dok mi je Nikolaj perfektan Dzejmi Lanister. Cak je u seriji i manje badass nego sto bi trebalo da bude.

Sandugp
12.04.2019, 15:54

Da cekamo Wheel of Time seriju.
Kada upoznate Lana Mandragorana, Metrima Kautona, Elijasa Maceru, Moirainu Damodred, Sijuan Sance, Avijendu, Ninaevu Al Meru.... I naravno BOGA OCA Rodela Ituraldea.... Pascete na dupe.
Dobro i Demandred, Ismael, Grendal (pogotovo ona), Asmodean, a i glavni protagonista Rand Al Tor .. ce vas oduseviti.

Sandugp
12.04.2019, 16:06
Lik je bacio dijete sa prozora,ajde da ga ja time ubio nego je stvorio smaraca-invalida.
Tako da je dupli grijeh na njegovu dusu.

Eh da je samo to.
Izneverio oca i porodicu tako sto je pristupio Kraljevoj Gardi, mada je tu i Ludi Kralj Eris imao udela .... Pa nije celokupna krivica na njemu.
Ubio Kralja koga se zakleo da ce stititi. Opet znamo svi vrlo dobro zasto je to uradio, tako da je tu u stvari heroj.
Jebo rodjenu sestru vise puta i iz tog incesta napravio troje dece - nelegalnih pretendenata na presto. Iz toga nastale nevidjene frke....
Nema ljudi kao sto je Dzejmi - samo Dzejmi.

Sandugp
12.04.2019, 16:11
A od onih Oberinovih kopiladi zenskih, koja je ona sto je glumila Miu u "Mia i ja"???
Ona je top.

LosmiSK
12.04.2019, 16:22
Uf sad gledam na HBO3 ..i ona riba do Remzija kopileta Boltona je top isto. Mmmmmm

LosmiSK
12.04.2019, 16:48
Urose ova nova sezona Gomore...Jel to sl od kad su tom debelom ubili caleta na onom groblju ili je bila neka sezona i posle?

miloolja
12.04.2019, 16:48
Uf sad gledam na HBO3 ..i ona riba do Remzija kopileta Boltona je top isto. MmmmmmKuckarka? Miranda?

Kad smo kod psihopate Remzija.. Sansa pre svega ima moje postovanje jer je trojicu sadsta prezivela, od tga dvojicu bas teskih bolesnika, a treceg nasamarila masno. Dzofrija, Remzija i psiha Maloprstica. Bravo curo! :hat:

Kasnije cu nesto o Dzonu i Dzemjsu, ovde ipak pricamo o seriji, u knjizi su mnogo detaljnije opisani, na kraju kao i svi likovi.

LosmiSK
12.04.2019, 16:51
Da kuckarka sto kazes, not bad, svidja mi se..Lepa je, steta sto nije duze pozivela xD

mark it zer0
12.04.2019, 17:14
Kuckarka? Miranda?

Kad smo kod psihopate Remzija.. Sansa pre svega ima moje postovanje jer je trojicu sadsta prezivela, od tga dvojicu bas teskih bolesnika, a treceg nasamarila masno. Dzofrija, Remzija i psiha Maloprstica. Bravo curo! :hat:

Kasnije cu nesto o Dzonu i Dzemjsu, ovde ipak pricamo o seriji, u knjizi su mnogo detaljnije opisani, na kraju kao i svi likovi.

Jeste ona prezivela, ali je sve to iskljucivo njena krivica. Izdala je porodicu, od toga nema nize. Pritom je mnogo glupa, ali napreduje, priznajem i ona je imala tu promenu kroz seriju.

Sandugp
12.04.2019, 17:16
Da kuckarka sto kazes, not bad, svidja mi se..Lepa je, steta sto nije duze pozivela xD

Ma dobro dugo se ona zadrzala obzirom da ginu ko ludi.
Cini mi se da se u trecoj sezoni prvi put pojavila..... Pa tamo do pete - seste, kada je zaginula. Znaci 3 ili 4 sezone ... I vise nego dovoljno.

Mr. Wolf
12.04.2019, 17:18

https://media.giphy.com/media/11QjaaofL7yP3W/giphy.gif

zdravkelja
12.04.2019, 17:19
Kada su knjige u pitanju, po meni je Oberyn najveci bogotac. Frajer, intelektualac, vrhunski borac, covek koji uziva u zivotu... Nicija smrt mi nije teze pala. Posle njega ide Jaime. U seriji bi im verovatno obrnuo mesta i jos dodao Tyriona. Volim Tyriona u knjizi, ali je tamo mnogo negativniji lik. E da, i Bronn je kul u seriji, verovatno jedini lik koga su ucinili zanimljivijim u odnosu na knjigu.

Od zena, u knjizi je Asha najbolja (u seriji su je preimenovali Yaru i ucinili daleko manje zanimljivom), a u seriji ni jednu ne mogu nesto da izdvojim. Po izgledu, totalno random, jedna iz glumacke trupe u Bravosu. Jednom se pojavila, ne znam joj ime :biggrin:

Powerslave
12.04.2019, 18:28
Ma kakva Sansa. Bezveze je bas, a sto rece Sandu svako malo se pominje u seriji kakva je ljepotica hahahahahahaha a muci tamo :D

Meni je Missandei onako bas simpaticna i kao lik, a prije svega i fizicki sto je mnogo bitnije :D Slatka je i Daenerys ali nije nista posebno.

Vise ja naginjem ka Cersei i onoj Oberinovoj fuksi :D Ona je strasna bila. To je moj tip zene :D

Od muskaraca u seriji, jedino se mora Drogu priznati da je momcina.. ovi ostali su svi metiljavi.

I jos jednom Sansa ljepotica ahahahahahahahahahahaha E da se oce nedje smandrljat ona i Bran da svi pocinemo. Dva uzaludna lika.

Mr. Wolf
12.04.2019, 21:43
Palpatinov

Vladan
13.04.2019, 14:48
https://houseofgeekery.files.wordpress.com/2017/08/brace-yourselves-people-who-dont-watch-game-of-thrones-are-25895576.png

Vladan
13.04.2019, 14:58
Remzi i Dzofri nikad u zivotu ne mogu u istu recenicu, Remzi je kralj, car, teski bolesnik ali taj je rodjen za GOT svijet, Dzofri je jedna pizda mala. Remzi je jedan od najjacih likova, posle Tajvina, Oberina i Dzejmija najjaci. Vrabac je imao potencijal ali jbg nije ga ispunio.

I dalje navijam za

https://awoiaf.westeros.org/thumb.php?f=Night_king.jpg&width=300

Idemo Kinze, raznesi Dzona i Deneris, dvije pusi ogavne.

kronostime
13.04.2019, 15:05
https://i.imgur.com/XSc1RLV.gif
:cf:

Mr. Wolf
13.04.2019, 19:33
944176392803160069

Da se prisetimo kako je Sersei izdominirala :wthy:

miloolja
13.04.2019, 21:22
Ne bih se ja slozila Vladane sa tobom da Remzi nije pizda. Najupecatljiviji protiv dokaz toj tvojoj tvrdnji je njegovo mirno i sa velike distance posmatrana Borba kopiladi. Pa sad ako nije pizda sto se nije uhvatio u kostac sa Dzonom? Em je pizda, em jbg verovatno nije zanimljivo boriti se prsa u prsa sa borcima i junacima, vec strogo slabije od sebe ubijati, silovati i drati im kozu..mehhh

Dzofri jeste pizda naravno, a imao je tu srecu da su ga podrzavali u tim njegovim sadistickim porivima, branili i stitili (majka, vojska, moc), pa tako ti je i ubio bese omiljenog lika relativno brzo.

I nisam ja njih poredila, tj Dzofroja sa onim mnogo vecim psihopatom "niko me nije voleo kada sam bio mali" Remzijem. Psihopate i sadaste su obojica, na svoj nacin. I velike pizde, a hvala bogu i skoncali, a dovoljni su ovi nekrsti za kraj.
E sad diviti se i biti u taboru mrtvih, bozemeoprosti, tek ne kapiram :ne_znam:

1117027329178513408

LosmiSK
13.04.2019, 22:15
Ne bih se ja slozila Vladane sa tobom da Remzi nije pizda. Najupecatljiviji protiv dokaz toj tvojoj tvrdnji je njegovo mirno i sa velike distance posmatrana Borba kopiladi. Pa sad ako nije pizda sto se nije uhvatio u kostac sa Dzonom? Em je pizda, em jbg verovatno nije zanimljivo boriti se prsa u prsa sa borcima i junacima, vec strogo slabije od sebe ubijati, silovati i drati im kozu..mehhh

Dzofri jeste pizda naravno, a imao je tu srecu da su ga podrzavali u tim njegovim sadistickim porivima, branili i stitili (majka, vojska, moc), pa tako ti je i ubio bese omiljenog lika relativno brzo.

I nisam ja njih poredila, tj Dzofroja sa onim mnogo vecim psihopatom "niko me nije voleo kada sam bio mali" Remzijem. Psihopate i sadaste su obojica, na svoj nacin. I velike pizde, a hvala bogu i skoncali, a dovoljni su ovi nekrsti za kraj.
E sad diviti se i biti u taboru mrtvih, bozemeoprosti, tek ne kapiram :ne_znam:

1117027329178513408

KO izda Pizda..hehe..Remzi je lose napravljen lik, morao je bolje i da bude hrabriji u bitkama..nije on bas bio jajara..

Mr. Wolf
13.04.2019, 22:30
Remzi je takticki savrseno vodio bitku. Da se nije pojavila Sansa, unistio bi Dzona.

LosmiSK
13.04.2019, 22:48
Remzi je takticki savrseno vodio bitku. Da se nije pojavila Sansa, unistio bi Dzona.

Vise mislim na ono sto je gadjao svoje ljude sa ljudima JS itd..Pa svi vladari su se uglavnom borili sa svojom vojskom....pa cak i mali polutan...a nece Remzi xD TO MI JE MALO BZVZE..

Mr. Wolf
13.04.2019, 22:51
Covek je psiho, zabole ga sto su njegovi tamo :D

A dobro, covek voli da posmatra svoj pakleni plan i da uziva u tom pogledu.

LosmiSK
13.04.2019, 22:54
Covek je psiho, zabole ga sto su njegovi tamo :D

A dobro, covek voli da posmatra svoj pakleni plan i da uziva u tom pogledu.

Sto jes jes :))

miloolja
13.04.2019, 22:56
Svaka cast na taktici. Ali da nije mrak pao Dzonu zbog mucki ubijenog Rikona, ko zna da li bi mu ta taktika i uspela, koji je samo trebalo da poslusa mudru Sansu kada ga je upozoravala na psihopatu koji uziva da se poigrava sa ljudima i da je Rikon svakako izgubljen. Da je trebalo cekati.

No, lako je slusati reci i savete, kada si cistog i postenog srca, hrabar i neokaljan, a drugo nesto kada se sa teskim zlom sretnes oci u oci :girl:

miloolja
13.04.2019, 23:01
Uistalom kada mu se izranjavan i bez konja Dzon priblizavao, odjahao tj. zbrisao u Vinterfel, valjda je mislio da ce da se tamo spase

LosmiSK
13.04.2019, 23:03
Svaka cast na taktici. Ali da nije mrak pao Dzonu zbog mucki ubijenog Rikona, ko zna da li bi mu ta taktika i uspela, koji je samo trebalo da poslusa mudru Sansu kada ga je upozoravala na psihopatu koji uziva da se poigrava sa ljudima i da je Rikon svakako izgubljen. Da je trebalo cekati.

No, lako je slusati reci i savete, kada si cistog i postenog srca, hrabar i neokaljan, a drugo nesto kada se sa teskim zlom sretnes oci u oci :girl:

To mu i jeste bila taktika...Oljice Djavolice...jos jednom da odgledas bitku kopiladi :)

miloolja
13.04.2019, 23:05
Nisi razumeo sta sam napisala

LosmiSK
13.04.2019, 23:08
Nisi razumeo sta sam napisala

Razumeo sam...zato sam ti i napisao.. :biggrin:

miloolja
13.04.2019, 23:09
O boze!
Ajd ovako, a zasto da pogledam ponovo borbu?

LosmiSK
13.04.2019, 23:12
Svaka cast na taktici. Ali da nije mrak pao Dzonu zbog mucki ubijenog Rikona, ko zna da li bi mu ta taktika i uspela, koji je samo trebalo da poslusa mudru Sensu kada ga je upozoravala na psihopatu koji uziva da se poigrava sa ljudima i da je Rikon svakako izgubljen. Da je trebalo cekati.

Ovo nema nikakve poente..

miloolja
13.04.2019, 23:26
Pa lepo kazem nisi razumeo.
Kako nema poente?
Sansa je upozoravala Dzona da ne srlja, da bude mudar i da ceka da ovaj prvi napadne, jer ga poznaje i da mu je omiljeni sport da se poigrava sa ljudima, a da je Rikon svakako izgubljen za njih, posto je jedini zivi muski potomak Strak bla, bla...

I Dzon je ipak uradio sve suprotno od toga. Na kraju kada je dojahao do mrtvog Rikona na bojnom poljuu, Davos je govorio u pozadini: sacekaj, sacekaj.. nije sacekao i upao u zamku psohopate.
Da je sacekao ko zna da li bi taktika sadiste uspela, jer je u razradi plana pred bitku i bilo govora da bez obzira na neprijateljsku brojcanu nadmoc imaju mozda mogucnosti da izadju kao pobednici.
No, srecom mudra Sansa pozivom Bejlisa u pomoc, donela prevagu, ali i cinjenica da je Remzi izbegavao fajt cini ga pizdom, bez obzita na taktiku.
U svakom slicaju bitno da je na kraju skoncao na najbolji moguci nacin.

LosmiSK
13.04.2019, 23:36
PA TAKTIKA JE USPELA POSTO JE PAO NA NJU...ne znam to objasnjenje dal bi mu taktika uspela da nije krenuo....kad je krenuo i kad je uspela...naravno da taktika ne bi uspela da nije krenuo :))

Sansa nije ispala mudra, vec bezobrazna...moglo je umreti dosta manje ljudi..zbog izdaje su je mogli na vesala staviti :D

miloolja
13.04.2019, 23:40
Ne mogu stvarnooo...
I nemoj da se deres, jel znas

LosmiSK
13.04.2019, 23:47
Ne mogu stvarnooo...
I nemoj da se deres, jel znas

Znam, necu, cutim :mute: :grudvanje_1:

Powerslave
14.04.2019, 02:35
16569

Sandugp
14.04.2019, 03:57
Remzi nije pizda. Ume i te kako da se pobije kada zatreba.
Zna kako da se pobije sto je bitnije. A zna mnogo toga osim da se pobije.
Sto je pokazano. Kada treba ume da hladnokrvno i mirno vodi svoju vojsku, kada treba ume da bude lud..... Ali uvek je promucuran i razmislja o sopstvenim potezima.

Sa druge strane Dzofri je klasicna pizda. Hvalisavac koji je jak samo na recima a bukvalno ne zna nista: kukavica je teska, ne zna da se bori, ne zna da vodi vojsku, ne zna da vlada, niti je mudar, niti inteligentan, znaci nista pod milim bogom. Zna samo da nezasluzeno preuzima tudje zasluge za sebe. A jos je ludak ... Videli smo da on bez nasilja ne moze ni seksualno da se uzbudi....

ExEric
14.04.2019, 09:22
https://www.youtube.com/watch?v=M7n79tN6Fpw

Kad smo vec kod GoT ovo je jedna od underrated scena.

miloolja
14.04.2019, 10:45
Svako ko se izivljava samo na slabijima od sebe je pizda, valjda je to toliko jasno. A nesto ne znam da se negde borio i sibao, za razliku od oca mu :hm:
Secam se kada je Rob Stark poslao ljude na njega da bi prekinuo zlocine koje je pravio sa svojim ljudima (sad ne secam se gde tacno, u blizini Uzasnika) da se izvukao tako sto je zamenio odecu sa nekim drugom, pa onog ubili misleci da je Remzi, a ovog odveli u Vinterfel, posle dosao Tion osvojio ga i ostalo je istorija mucenja nesretnig Grejdzoja.
U svakom slucaju normalan i nije mogao da bude kad mu je i otac okrutni idiot takodje, mislim kuca koja dere ljude, budibog..
A o seksualnim afinitetima i mucenju jadnih zena, ne vidim razliku sa Dzofrijem. Osim kuckarke, ali tu su se njih dvoje nasli.

LosmiSK
14.04.2019, 10:48
Gde si ti videla da se neko izivljava nad jacima? :biggrin: I molim te da ne provociras vise, sta ti je sad kuckarka ucinila? :D

zdravkelja
14.04.2019, 11:59
Ramsay je meni pomalo bezveze, napravili su od njega skoro omnipotentnog lika u seriji, nepobediv, 5 koraka ispred svih, meh...

Ricma
14.04.2019, 12:25
Deluje mi da ce osma sezona da bude u slicnom stilu kao poslednja sezona Boardwalk Empire. Moci ce da se povuce dosta paralela, samo je jedna stvar fantazija, a druga istorijska polufikcija. Zajednicko je sto je HBO producirao obe serije.

No one goes quietly

Sandugp
14.04.2019, 13:09
Svako ko se izivljava samo na slabijima od sebe je pizda, valjda je to toliko jasno. A nesto ne znam da se negde borio i sibao, za razliku od oca mu :hm:
Secam se kada je Rob Stark poslao ljude na njega da bi prekinuo zlocine koje je pravio sa svojim ljudima (sad ne secam se gde tacno, u blizini Uzasnika) da se izvukao tako sto je zamenio odecu sa nekim drugom, pa onog ubili misleci da je Remzi, a ovog odveli u Vinterfel, posle dosao Tion osvojio ga i ostalo je istorija mucenja nesretnig Grejdzoja.
U svakom slucaju normalan i nije mogao da bude kad mu je i otac okrutni idiot takodje, mislim kuca koja dere ljude, budibog..
A o seksualnim afinitetima i mucenju jadnih zena, ne vidim razliku sa Dzofrijem. Osim kuckarke, ali tu su se njih dvoje nasli.

Svako ko se izivljava nad slabijima od sebe je siledzija. Remzi to svakako jeste. Ali nije pizda. U seriji ne pogotovo.
Pozda je vec nesto drugo. Pizda je Dzofri ... Jak na recima "ja cu ovo, ja cu ono, ja cu pobiti protivnike, na bojnom polju cu ih rastaviti sa zemljom" i slicno, a na delima nikakav. Kada dodje do neke bitke ili konfliktne situacije pokaze se kakav je mucenik.
Remzi ipak dela ... Mudro, lukavo, prljavo, bezobrazno... Ne bira sredstva.
Znaci pogan je lik, bezobrazan, necastan, lud, sadista, manijak, ali takodje i lukav, pametan, promucuran, sposoban....
Velika razlika u odnosu na oni malu pizdu koja se zadavila pitom.

Powerslave
14.04.2019, 13:20
Ramsey Bolton je u knjigama dosta bolje predstavljen i steta je sto u seriji taj lik nije dobio malo vise prostora. Mada je svakako glumac koji je igrao Ramseya to odradio vrhunski :D Strasna faca :D

Jos jedan lik koji je u knjigama pravi badass, a koji nije dobio dostojnu kolicinu screen timea je Brynden Tully aka The Blackfish... pa kakav je to brat :D Jos jedna zamerka seriji je sto su kompletno iskljucili Belwasa koji je vrhunski mamojeb :D I zamjerka sto Oberyn Martell nije prikazao vise... plus to je glumac koji je igral takvog vrhunskog like toliko antipatican i arogantan da bi volio da ga onako prijateljski zadavim :D

miloolja
14.04.2019, 14:25
Ima raznih pizdi Sandu, doviljno si veliki da si to vec valjda naucio i video oko sebe.
Inace glumac koji ga je odigrao, Velsanin bese :hm: je stvarno odican, ko rodjen za ovog sadistu, a kakav mu je zivot bio u rl bas me zanima, s obzirom na to da je najomrazenij lik ubedljvo.
Zanimljivo kako se neki glumac tesko oslobodi lika koga odigra upecatljivo i koji mu obelezi neki deo karijere, a cesto i dobija slicne uloge.

Oberin je nesumnjivo faca, kao i sam glumac :) Steta sto je kratko u seriji, naravno kao sto je i mnogo glupo i nesmotreno stradao, ponet i zaslepljen mrznjom i osvetom. Bas steta.

miloolja
14.04.2019, 15:00
Na HBO 3 bindzuju svaki dan po sezonu, upravo pocinje 2.ep.VII
A nocas u 3h pocinje osma, ce da ceka neko? :)

LosmiSK
14.04.2019, 15:10
Moram u 11 u grad ne znam..ako ne odgledam u 3..onda gasim internet i sve dok se ne vrnem kuci. Razmisljam..:D

Mr. Wolf
14.04.2019, 15:18
Sutra uvece gledam. Sto znaci, nema tvitera, nema YT i pazljivo se cita ova tema. :D

bojanaBG
14.04.2019, 15:32
Ja gledam tek sutra uvece, u 20h.
U slucaju da neko odgleda nocas, ako ne bude koristio spoilere, ide ban do kraja sezone :fct:

ExEric
14.04.2019, 15:35
Slejvaro jel realno da ti se ne svidja glumac koji je radio Oberina?

Pa lik je objasnio.

z0La
14.04.2019, 15:39
Kako izbegavati sve živo do sutra veče, to je najveći problem. :D

Izgasiću ja internet, ali ću opet viđati ljude koji gledaju seriju. Dati otkaz, zaključati se u kuću, i ne izlaziti do mraka. :biggrin:

bojanaBG
14.04.2019, 15:45
Kako izbegavati sve živo do sutra veče, to je najveći problem. :D

Izgasiću ja internet, ali ću opet viđati ljude koji gledaju seriju. Dati otkaz, zaključati se u kuću, i ne izlaziti do mraka. :biggrin:

https://vignette.wikia.nocookie.net/himym/images/5/5c/Monday_night_football_-_sensory_deprivator_1.png/revision/latest?cb=20101107205602

z0La
14.04.2019, 15:58
https://vignette.wikia.nocookie.net/himym/images/5/5c/Monday_night_football_-_sensory_deprivator_1.png/revision/latest?cb=20101107205602

To je to. :D

Ništa ne vidim, nikoga ne čujem. :D

LosmiSK
14.04.2019, 16:28
Ja gledam tek sutra uvece, u 20h.
U slucaju da neko odgleda nocas, ako ne bude koristio spoilere, ide ban do kraja sezone :fct:

Kad onda mozemo pricati o epizodi, sutra od 9h uvece? :D

Mr. Wolf
14.04.2019, 16:31
Nije problem da pricate o epizodi, samo sve stavite u spojlere. :D

kronostime
14.04.2019, 16:32
Kad onda mozemo pricati o epizodi, sutra od 9h uvece? :D

Zveknem ti 48h i resim i sebi i Bojani problem. :biggrin:

LosmiSK
14.04.2019, 16:34
Zveknem ti 48h i resim i sebi i Bojani problem. :biggrin:

Bolje da sacekamo kraj tekme danas pa mi opici samo 24 sata :)

Sandugp
14.04.2019, 17:10
Sutra uvece gledam. Sto znaci, nema tvitera, nema YT i pazljivo se cita ova tema. :D

Moj drugar gleda veceras u 3. Ja nema sanse.... Sutra mozda cak i prekosutra cu gledati.

Mr. Wolf
14.04.2019, 17:12
Pazi se spojlera, Sandu :D

miloolja
14.04.2019, 17:29
Hehe neke spojlere pominjete ...:girl:
Slejvaro jel realno da ti se ne svidja glumac koji je radio Oberina?

Pa lik je objasnio.Opasan lik.

E nikako da pitam, zar Arja nije takodje delimicno varga?
Mislm jeste u knjizi, ali zar se cak i u seriji to negde nije provlacilo :hm:
I sta bi sa jezovukom Nimerijom? Jel ono ona bila pri Arjinom povratku u Vintrerfel?

Sandugp
14.04.2019, 17:42
Hehe neke spojlere pominjete ...:girl:Opasan lik.

E nikako da pitam, zar Arja nije takodje delimicno varga?
Mislm jeste u knjizi, ali zar se cak i u seriji to negde nije provlacilo :hm:
I sta bi sa jezovukom Nimerijom? Jel ono ona bila pri Arjinom povratku u Vintrerfel?

U knjizi su svi Starkovi varge. Tacnije sva deca.
U seriji samo Bren.

Mr. Wolf
14.04.2019, 17:43

Jeste, u sumi je naisla na nju i njen copor.