Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Znam da je bio zaljubljen u nju i da mu se kenja od lordova i plemica i da je fino naguzio Neda, ali mi je promaklo da je on otrovao staru kraljevu desnicu. Ako moze neko da me podsjeti dje i kad je taj podatak otkriven.

    Edit: nema veze, evo sam izguglao. Ufff, pa mislim da sam sve scene sa onom Lysom preskocio tj nisam obracao paznju jer su me nervirali strasno i ona i onaj njen mali debil
    Last edited by powerslave; 04-04-19, 02:24.

    Comment


    • #77
      I druga epizoda What We Do in the Shadows odlicna!

      Comment


      • #78
        Originally posted by Powerslave View Post
        Pa otrovali ga Lanisteri zato sto je saznao da su ono sve kopilad i da nisu Robertova djeca

        On bjese prvi isao da posjecuje onoga malog, Robertovo kopile, sto je radio kod kovaca... Pa mu se to obilo o glavu.
        Eto vidis. Vec si pao. A znao sam da ces pasti.
        Nemamo vise o cemu da diskutujemo
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • #79
          Na popravni u avgust

          Comment


          • #80
            Originally posted by Powerslave View Post
            Na popravni u avgust
            Otrovala ga RODJENA zena (lol kao da postoji nerodjena), na nagovor Maloprstica. Nakon toga ju je nagovorio da napise pismo svojoj sestri (Kejtlin Stark) i optuzi Lanistere.
            Maloprsticev cilj je bio da zavadi dve najmocnije kuce u Vesterosu, koje svakako nisu bile u idealnim odbosima i od ranije i tako stvori haos. Haos koji ce on i te kako umeti da iskoristi (kao sto jeste).
            To je odgovaralo i Varisu koji je zajedno sa magistrom Ilirijom (onaj bata iz Pentosa koji je bio domacin Viserisu i Deneris ako se secas, koji je btw Deneris i poklonio zmajska jaja), plotovao da vrati Targarijane na presto. Prvi pik je naravno bio Viseris ali se to sticajem okolnosti (a najvise zahvaljujuci Viserisovom debilizmu) okrenulo. Kao sto rekoh Varisu je to odgovaralo, da zemlja bude u haosu, rastrzana, umorena ratom, da narod pati, gladuje, gine i bude nezadovoljan - idealan scenario za Deneris da povrati presto. Evnuh nije cinio nista konkretnije da spreci Maloprstica u njegovim kasnijim planovima (za neke je znao, za neke naravno nije).
            Maloprstic, covek iz mizerne kuce na rubu nedodjije kraljevstva. Znaci sskromnog porekla, ali ogromne ambicije i inteligencije. Koji zeli SVE. Glavni i odgovorni za vecinu sranja koja su nastala. Mozda bi nastala pre ili kasnije i bez njegove pomoci, ali svakako ne bi posledice bile toliko drasticne, niti konflikt tolike razmere.
            Last edited by Sandugp; 04-04-19, 06:48.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • #81
              Ne znam na koji nacin je objasnjeno ovde (jer nisam jos stigla dotle ) da je Maloprstic obrlatio rodjenu zenu Dzona Erina Desnice da svesno otruje muza, u knjizi, posto smo videli da je caknuta i opsednuta sinom, to radi jer je bila protiv slanja deteta kod Stanisa sto je Desnica planirao i cvrsto resio, kao sto su i mnogi plemici tada slali (ali ne secam se zbog cega..obuke?)
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #82
                Originally posted by miloolja View Post
                Ne znam na koji nacin je objasnjeno ovde (jer nisam jos stigla dotle ) da je Maloprstic obrlatio rodjenu zenu Dzona Erina Desnice da svesno otruje muza, u knjizi, posto smo videli da je caknuta i opsednuta sinom, to radi jer je bila protiv slanja deteta kod Stanisa sto je Desnica planirao i cvrsto resio, kao sto su i mnogi plemici tada slali (ali ne secam se zbog cega..obuke?)
                Jel ovo pitanje ili trik pitanje?
                Mislim ne bi da ti otkrivam ako jos nisi stigla dote i stvarno ne zelis da znas.

                Comment


                • #83
                  Moram im priznati jedno, a to je da je angazovanje Max von Sydowa odlican potez. A jos bolji potez je angazovanje Ian McShanea i ako samo za jednu epizodu... e tim su me potezom kupili da im povecam ocjenu sa 7.5 na 8

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Powerslave View Post
                    Moram im priznati jedno, a to je da je angazovanje Max von Sydowa odlican potez. A jos bolji potez je angazovanje Ian McShanea i ako samo za jednu epizodu... e tim su me potezom kupili da im povecam ocjenu sa 7.5 na 8

                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • #85
                      Pravi fanovi su ovo već pročitali ili trenutno čitaju

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by kronostime View Post

                        Njega pamtim samo po sporednim ulogama u Ronin i Glengarry Glen Ross.

                        U GoT-u je njegov lik jedini koji me nervira i jedva cekam da ga neko ubije. E zamisli ti dje jedan pop posrani, smrdljivi vedri i oblaci i da ne mogu da ga maknu svastocinje poput Lanistera i to u svoju kucu bukvalno... daj ubij govno matoro...

                        Valjda me toliko nervira zato sto sam alergican na sve popove i svestenike, kako stvarne tako i fiktivne

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Powerslave View Post
                          Njega pamtim samo po sporednim ulogama u Ronin i Glengarry Glen Ross.

                          U GoT-u je njegov lik jedini koji me nervira i jedva cekam da ga neko ubije. E zamisli ti dje jedan pop posrani, smrdljivi vedri i oblaci i da ne mogu da ga maknu svastocinje poput Lanistera i to u svoju kucu bukvalno... daj ubij govno matoro...

                          Valjda me toliko nervira zato sto sam alergican na sve popove i svestenike, kako stvarne tako i fiktivne
                          Sedi, jadan - 1, jadan.

                          - Brazil
                          - Pirati sa Kariba
                          - Jumpin`Jack Flash
                          - The Adventures of Baron Munchausen
                          - Evita
                          - Ronin
                          - Stigmata
                          ....
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Sandugp View Post
                            Otrovala ga RODJENA zena (lol kao da postoji nerodjena), na nagovor Maloprstica. Nakon toga ju je nagovorio da napise pismo svojoj sestri (Kejtlin Stark) i optuzi Lanistere.
                            Maloprsticev cilj je bio da zavadi dve najmocnije kuce u Vesterosu, koje svakako nisu bile u idealnim odbosima i od ranije i tako stvori haos. Haos koji ce on i te kako umeti da iskoristi (kao sto jeste).
                            To je odgovaralo i Varisu koji je zajedno sa magistrom Ilirijom (onaj bata iz Pentosa koji je bio domacin Viserisu i Deneris ako se secas, koji je btw Deneris i poklonio zmajska jaja), plotovao da vrati Targarijane na presto. Prvi pik je naravno bio Viseris ali se to sticajem okolnosti (a najvise zahvaljujuci Viserisovom debilizmu) okrenulo. Kao sto rekoh Varisu je to odgovaralo, da zemlja bude u haosu, rastrzana, umorena ratom, da narod pati, gladuje, gine i bude nezadovoljan - idealan scenario za Deneris da povrati presto. Evnuh nije cinio nista konkretnije da spreci Maloprstica u njegovim kasnijim planovima (za neke je znao, za neke naravno nije).
                            Maloprstic, covek iz mizerne kuce na rubu nedodjije kraljevstva. Znaci sskromnog porekla, ali ogromne ambicije i inteligencije. Koji zeli SVE. Glavni i odgovorni za vecinu sranja koja su nastala. Mozda bi nastala pre ili kasnije i bez njegove pomoci, ali svakako ne bi posledice bile toliko drasticne, niti konflikt tolike razmere.


                            Mislim evo covek lepo kaze
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Powerslave View Post
                              Njega pamtim samo po sporednim ulogama u Ronin i Glengarry Glen Ross.

                              U GoT-u je njegov lik jedini koji me nervira i jedva cekam da ga neko ubije. E zamisli ti dje jedan pop posrani, smrdljivi vedri i oblaci i da ne mogu da ga maknu svastocinje poput Lanistera i to u svoju kucu bukvalno... daj ubij govno matoro...

                              Valjda me toliko nervira zato sto sam alergican na sve popove i svestenike, kako stvarne tako i fiktivne
                              To samo pokazuje uticaj crkve i ''vere'' u narodu...Zato crkvu niko nikad ne dira...

                              Generalno je dobio veliki uticaj za kratko vreme, za sve je kriv Toman slabasni...izmanipulisao ga je itd...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by belgrade_owl View Post
                                Jel ovo pitanje ili trik pitanje?
                                Mislim ne bi da ti otkrivam ako jos nisi stigla dote i stvarno ne zelis da znas.
                                kazem ne znam u seriji, znam u knjizi, znam da su bili i ljubavnici, patio za jednom dobio drugu sestru... ali nisam stigla do tog trenutka ispovesti...trenutno Lord Bejlis ide kod Lize da se zeni njome i vodi Sensu sa sobom.

                                Sto se tice Maloprstica i njegove lukavo-muljatorsko-spletkaroske prirode, umeo je da kaze:
                                "Niko ne summja u coveka bez motiva. Treba posebno paziti da neprijatelji budu zbunjeni, jer ako ne znaju ko si i sta hoces, ne mogu da znaju sta planiras"

                                (Bas juce bas rekao Sensi na brodu )
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X