Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Apsolutno, iskljucivo samo dobra zabava.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #47
      Originally posted by LosmiSK View Post
      Serija se zove Igra prestola..kako da ne bude spletkarenja..Da su studirali sve likove, oduzilo bi se...Bitke kostaju puno.
      Preskocili su par bitki ali koja ti je sustina da gledas svaku bitku ..to uopste nije poenta...90% likova su odigrali super uloge..Sta vise meni Snou i Ova njegova nova cura su mozda i najtanji..sporedne uloge su top odradjene itd..
      To mu je tetka.

      Last edited by kronostime; 03-04-19, 06:43.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • #48
        E sad, iz jedne krajnosti u drugu. Ne moramo biti tako iskljucivi. Svakako, to je nešto subjektivno, zavisi kako ko doživljava umetnost, i sta traži od iste. Možda nekome i ne treba ništa drugo no dobra zabava, pa se vodi tim kriterijumima pri rangiranju serija. Ono što je za mene činjenica je da serija sa povećanjem budžeta gubi na kvalitetu osim eto na tom vizuelnom delu. Poslednje sezone su uglavnom bile bum na premijeri, puno praznog hoda, i lomnjava, celu sezonu čekana, u poslednje dve epizode. Daleko je meni to bilo od prvih.

        Nije mi jasno samo kako to poredite knjige sa filmovima i serijama. Dve različite umetničke forme. Može se pričati kako je prenesena atmosfera, likovi, radnja sa papira na platno/tv, ali neke uporedbe tipa "bolja je knjiga" su mi toliko besmislene, jezim se od toga. Pitao bih onda koji je to film ikada bolji od knjige, osim LOTR-a i Figh Club-a. Svakako, nemoguce porediti.

        Originally posted by p4p1 View Post
        Apsolutno se slažem sa Slejvarom. Inače bilo koja epska fantastika svakako nikad ne bi mogla da mi uđe u izbor za najbolju seriju/film. Zamisli LOTR (koji inače volim) da bude u izboru za najbolji film ikada
        Ili komedija neka... one mogu da budu omiljene, lični favoriti, ali porediti ih sa "ozbiljnim" serijama je svakako nemoguće. Babe i žabe.
        E Papi, ne bi ni meni takva ostvarenja bila u uzem izboru kada bih birao najbolje ikada, ali nema mi skroz smisla to sto ti pricas. Evo zamisljam, bas taj LOTR koji si dao kao primer osvojio silne Oskare, zajedno sa onim za najbolji film. Nemoj mi samo reci da u izboru 2004. godine nije bilo nijednog "ozbiljnog" filma pa su morali da daju njemu, posto po tvom misljenju ne moze da se poredi sa takvim filmovima pri izboru najboljeg. Ni meni GOT ne bi bio u top 3 koje sam gledao, ali svakako odlicna serija, ne cudi me kada je nekome i omiljena (najbolja - svi imamo razlicite kriterijume).
        Last edited by mark !t zer0; 03-04-19, 07:28.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • #49
          Nesto ne znam da sam poredila negde i ikada knjigu i seriju (film), uopste ta dva vida umetnisti samo sam mnogo puta naglasavala da nisam mogla ovu da gledam posle knjige, pa da se ne ponavljam opet kako i zasto, a sada eto mogu :ne_znam

          Oskara je prosle godine dobio film Oblik vode, tako da ne bih mnogo na tu temu diskutovala, ali svakako o ukusima ne treba raspravljati. No, davati sopstveni sud o delima sedme umetnosti apsolutno je pozeljno, svako od nas ako to zeli, pogotovu sto ima ovde mnogo ljudi koji odredjene preporuke drugih clanova veoma cene i prihvataju.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • #50
            Nesto ne znam da sam rekao da si TI poredila knjigu i seriju, cak si i naglasila da se ne poredi.
            Last edited by mark !t zer0; 03-04-19, 08:15.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • #51
              PaSERIJA I TREBA DA BUDE VID ZABAVE. STA JE ZA VAS SERIJA..Ovaj voli tri serije gde se radi o kriminalu i drogi. To su mu kultna dela ali epska fantastika je samo vidi ZABAVE...

              Nerealno sta pisete..ima tu jos tona dobrih uloga koje su bili u sezoni ili dve.


              Serija je presla sve granice..Inace pogledaj Son of Anarchy ako nisi, dobra je serija..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • #52
                Originally posted by Sandugp View Post
                Sve neka pobiju, zabole me dupe.
                Samo bracu Lanistere neka ne diraju.
                Samo Deneris i zmajeve da rasture. Ne mogu ocima da je vidim od pocetka serije .

                Kako su dobro odradili Dzejmijev lik najbolje govori da mi je bitno da samo on prezivi, za ostale me zabole (ili mi je manje stalo).

                Mada i jbs ti tu seriju kada najbolji lik gine u I sezoni.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Ne znam, jednostavno me "ne radi" serija. Sve mi j*bi ako vecinu vremena u toku epizode ne provedem na telefonu. A zavrsicu cu je vala, cisto eto da mogu da kazem da sam je pogledao... eto radi neke opste kulture. I normalno jer me sad interesuje sta ce biti na kraju.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by mark it zer0 View Post
                    Nesto ne znam da sam rekao da si TI poredila knjigu i seriju, cak si i naglasila da se ne poredi.
                    Zato sto od pocetka povlacim paralelu i pominjem ih u paketu, ne znam da je neko drugi to radio, pa zato. Skuzi onda.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Powerslave View Post
                      Ne znam, jednostavno me "ne radi" serija. Sve mi j*bi ako vecinu vremena u toku epizode ne provedem na telefonu. A zavrsicu cu je vala, cisto eto da mogu da kazem da sam je pogledao... eto radi neke opste kulture. I normalno jer me sad interesuje sta ce biti na kraju.
                      Spojler Alert


                      Sersei ce da ih finisira kad zavrse sa white walkers..Pobice ih sve...Uf, kakva je to milfara majko mila. Drzim joj palceve.
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by mark it zer0 View Post
                        E sad, iz jedne krajnosti u drugu. Ne moramo biti tako iskljucivi. Svakako, to je nešto subjektivno, zavisi kako ko doživljava umetnost, i sta traži od iste. Možda nekome i ne treba ništa drugo no dobra zabava, pa se vodi tim kriterijumima pri rangiranju serija. Ono što je za mene činjenica je da serija sa povećanjem budžeta gubi na kvalitetu osim eto na tom vizuelnom delu. Poslednje sezone su uglavnom bile bum na premijeri, puno praznog hoda, i lomnjava, celu sezonu čekana, u poslednje dve epizode. Daleko je meni to bilo od prvih.

                        Nije mi jasno samo kako to poredite knjige sa filmovima i serijama. Dve različite umetničke forme. Može se pričati kako je prenesena atmosfera, likovi, radnja sa papira na platno/tv, ali neke uporedbe tipa "bolja je knjiga" su mi toliko besmislene, jezim se od toga. Pitao bih onda koji je to film ikada bolji od knjige, osim LOTR-a i Figh Club-a. Svakako, nemoguce porediti.



                        E Papi, ne bi ni meni takva ostvarenja bila u uzem izboru kada bih birao najbolje ikada, ali nema mi skroz smisla to sto ti pricas. Evo zamisljam, bas taj LOTR koji si dao kao primer osvojio silne Oskare, zajedno sa onim za najbolji film. Nemoj mi samo reci da u izboru 2004. godine nije bilo nijednog "ozbiljnog" filma pa su morali da daju njemu, posto po tvom misljenju ne moze da se poredi sa takvim filmovima pri izboru najboljeg. Ni meni GOT ne bi bio u top 3 koje sam gledao, ali svakako odlicna serija, ne cudi me kada je nekome i omiljena (najbolja - svi imamo razlicite kriterijume).
                        Pa ja sam i rekao meni, meni da uđe u izbor. Ne mogu ja to drugima da određujem, niti želim. Mislim da ih je nemoguće porediti jedino, kako možeš porediti stvari ako one nemaju isti cilj? Može se jedino uporediti koliko su uspeli u ostvarivanju tog cilja, ali kad se ti ciljevi razlikuju, kako može bilo ko uopšte uporediti neku standardnu komediju, kojoj je primarni cilj da te nasmeje i zabavi sa nečim što za cilj ima da ti promeni život, oblikuje kao osobu, utiče na percepciju i sl. Samim tim ih moram razdvojiti. A kad bih morao da biram najbolji (iako niti imam, niti volim to da radim), ali jedino mi ima smisla da u izbor za tako nešto uđu filmovi iz druge kategorije. To što je meni to logično, ne znači da je i drugima. To što ja ne bih ni da razmatram neke naslove za tako nešto ne znači da oni ne valjaju (ili da ih ne volim).

                        Isto kao što se slažem s tobom da je apsolutno nemoguće porediti knjigu i film.

                        Najbolje ikada i najbolje za datu godinu su mi potpuno drugačiji pojmovi. Pa pobogu oni nominovaše ove godine film o superherojima, koji usput i oni koji gledaju te filmove verovatno nikad baš taj ne bi izabrali za tako nešto

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Powerslave View Post
                          Razlog zbog koga je GoT masovno dobro prihvacen i ujedno i razlika izmedju GoT-a i nekih drugih, kvalitetni(ji)h serija je neuporedivo veca kolicina golotinje/seksa i spletkarenja. To najvise ljudi vole da gledaju spletkarenje i ko koga j*be. Izmedju sisa i spletki ubijes nekoga od likova koji su imali vise od dvije recenice screen timea i eto pohvale stizu sa svih strana jer masa i nije upoznata sa nekim boljim serijama pa i ne zna za bolje. Jednom u sto godina im daj da vide i neku bitku cisto da se dobije osjecaj da je rat u toku jer inace o ratu slusas jedino dok setaju kroz onu bastu, a kad nisu zauzeti spletkarenjem

                          I da.. serija je krcata nepotrebnim i beskorisnim likovima koji su u knjigama opravdani, ali ne ide to na tv-u. Kad imas toliko likova, neki od njih dobiju tek toliko vremena da krsteno progovore sa nekim a to nije dovoljno da ti mozes da doneses sud o nekom karakteru kao osobi ili da ga zavolis pa da ti bude mozda i zao kad ga ubiju. Ovako, makar za mene, kad god neko strada mene boli ona stvar jer i onako nisu bili razradjeni kako valja pa nikakva steta. Od 100 likova, 15 pristojnih.

                          Jojen i sestra mu, Brienne, The Mountain itd itd.. ima ih koljo oces pa da ne trosim tastaturu... pa kakvi likovi majko mila. Uzmi kamen i nacrtaj smajli i dobijas istu kolicinu licnosti i karaktera.

                          Ali nema veze. Daj nam sisa i guzica, spletki i po malo zmajeva tu i tamo i to je lagano 9.5-10 serija.
                          Sa ovim se ne slazem ni trunku.
                          Imas jos gomilu serija prepunih golotinje pa nista. Nisu dosegle tu popularnost i nikada nece.
                          Razlog zasto je GOT toliko popularan je ogromna nepredvidljivost. Bukvalno svasta moze da se desi i desava se. A to vec prosecan gledalac nije navikao i to ga privlaci, odusevljava. Kada se na to doda odlicna glumacka postava koja realno briljira u ovoj seriji, pa onda tematika koja je privlacna, efekti koji ni u jednom filmskom ili televizijskom projektu nisu dovedeni na taj nivo, pa i "krvi sisa sve iskoci ima vrana sa tri oci" dobijas najpooularniju seriju ikada ... I to ubedljivo najpooularniju koja kvalitetom po mom skromnom misljenju ne zaostaje mnogo (ako uopste zaostaje) za Zicom.

                          Serija ne da nije krcata nepotrebnim i beskorisnim likovima, vec joj fali takvih. Odredjene stvari su uproscene (dogadjaji, vise likova iz knjige objedinjeno u jednog iz serije, desavanja) cisto da bi prosecan gledalac (citaj glupi Amerikanac) lakse pohvatao sve stvari. I sa takvim uproscavanjem je opet jedna od najkomoleksnijih serija ikada. Mogu da se kladim da 80 posto ljudi koji su je odgledali kada bi ih preslisao malo tipa sta je ko uradio i zbog cega a sto je uticalo manje ili vise na dogadjaje u Martinovom svetu ne bi odgovorilo tacno na vise od pola pitanja. Moras da se udubis, da pratis... Nije ovo serija za parenje ociju uz sise i dupeta, kojih svakako ne manjka.

                          Sada bih mogao, ali me mrzi da ti navedem mnoge scene u kojima je lik Brijene od oporja maksimalno "duboko" obradjen i gde njene emocije dolaze do izrazaja i bas je sve suprotno u odnosu na ovo sto si pisao. Ni Dzodzen i Mira Rid ne zaostaju za njom mnogo. Planina je vec druga prica on je hodajuca masina za ubijanje bez trunke emocije (on cak i ne uziva kada ubija on jednostavno ubija) i kajanja, a kasnije frankenstajn. Sta ocekujes od njega a da je kompleksnije od kamena sa smajlijem???

                          Nakon svega sto si napisao verujem da jos nisi ni odgledao seriju do kraja. Jesam li u pravu?
                          Videces bice rata i to kakvih bitaka, nece se samo govoriti o njemu u pauzama izmedju spletki (koje su btw vrhunske). U orve dve sezone je i budzet bio manji pa su mnoge bitke svedene na minimum ili jednostavno preskocene. Odradi se scena pre i posle iste. Nisu imali para da urade kako valja a nisu hteli da rade tek da odrade.

                          Nije GOT uopste takav kako ga ti (trenutno) dozivljavas.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Powerslave View Post
                            Ne znam, jednostavno me "ne radi" serija. Sve mi j*bi ako vecinu vremena u toku epizode ne provedem na telefonu. A zavrsicu cu je vala, cisto eto da mogu da kazem da sam je pogledao... eto radi neke opste kulture. I normalno jer me sad interesuje sta ce biti na kraju.
                            Evo malopre sam procitao dokle si stigao.
                            Ako je tako gledas, bolje da je ne gledas.

                            I da ... Jebi se Slejvaro.... Poceo mi Siti a ja tebi odgovaram na GOT
                            Last edited by Sandugp; 03-04-19, 20:03.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • #59
                              Ahahahahahahaha pa zato sto me volis vise od Sitija

                              A hvatam ja sve, ne brigaj Telefon je pri ruci samo da pomogne da se izguraju scene koje me ne interesuju. Napr sta rade Samwell Tarly i Gilly, cime se bavi dosadna Sansa Stark ili kuda se smuca Brienne.

                              Stigao sam do seste sezone. Pitaj me nesto, da vidis da pratim.. sve znam

                              Tyrion, Bronn, Jaime, Davos,The Hound i Jorah su mi omiljeni likovi. Ovi ostali svi mogu da pomru Ramsay Bolton isto nije los lik. Ambiciozan momak, kreativan... no nema sanse da on izgura ovu sestu sezonu jer mora placipicka njanjava Jon Snow da povrati Winterfell...

                              Comment


                              • #60
                                Vremenom ces shvatiti da su "dosadni" Sam i lutajuca Brienne izuzetni likovi

                                Comment

                                Working...
                                X