Announcement

Collapse
No announcement yet.

G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

    [glow=red,2,300]G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI [/glow]

    Misano World Circuit je dizajnirana 1969; sagradjena izmedju 1970 i 1972, i iste godine promovisana. Isprva je njena duzina iznosila 3,488 a 1993 je modifikovana po prvi put a duzina staze je iznosila 4.060 kilometres (2.52 mi), i dodate su nove garaze. Na ovoj stazi je 5 septembra, 1993, sampion i heroj MotoGpa Wayne Rainey dozivio pad slomio kicmu sto je rezultiralo okoncanjem njegove karijere. Izmedju 1996 i 2001 , se desilo mnogo modifikacija uglavnom na prostor za vozace i tribine. U 2005, izgradjen je novi ulaz nazvan Djairo Kato u cast Japanskog vozaca koji je volio da obitava u Italiji a koji je poginuo u Japanskom Grand Prixu na stazi Suzuka.
    U cilju dobijanja akreditacija za trkanje staza je opet modifikovana 2006.
    Niz modifiacija je uradjen kao sto su smjer kretanja, sirina staze je promjenjena na 14 metar
    obnvljene su prostorije, i uvedeno je niz sigurnosnih mjera. Safety Comision MotoGp-a je odobrila stazu na celu sa Valentinom Rossiem i prva trka nakon toga u MotoGP konkurenciji odrzana je 2007 godine kad je trijumfovao Casey Stoner na Ducatiu koji ovu stazu zove svojom "home race"



    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

  • #2
    Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

    Pred nama je verovatno najzanimljivija trka ove sezone.Velika nagrada San Marina.Na samom pragu Rosijeve Kuce.
    Rosi ima dugu istoriju pobeda na ovoj stazi.Prosla godine je bio bukvalno nezaustavljiv. Ova godina je sasvim drugacija.
    Po svemu. Vec dve trke Rosi nije uzeo podijum. Sigurno oseca pritisak da ovde, pred svojim sugradjanima, mora pobediti.
    Lorenco takodje oseca pritisak. Sam je izjavio, posle Indija, da nije zadovoljan i da nije bio dovoljno brz.Takodje, on jos nema pobedu na tlu Italije.
    To mu je dodatna motivacija, pobediti na, moze se reci, Rosijevoj stazi.
    Pedroza je najzad preskocio onu barijeru od najvise 2 pobede po sezoni. To mu je gledajuci sa psiholoske strane, mnogo donelo.
    Oseca se promena kod njega, jedan veliki teret vise ne postoji, i samim tim je i pritisak mnogo manji.
    Trebalo bi obratiti paznju na njega, vrlo je moguce da pobedi Lorenca jos jednom.
    Ben Spiz je svojim drugim mestom u Indiju, Dodao novu dimenziju ovom takmicenju. Osetivsi ukus pobede, posebno sto je pobedio obojicu velikana,
    u Mizanu ce opet ici na to da opet bude na podijumu. Uostalom, on i vozi tako, kao da sutra ne postoji.
    Stoner, on je najnepredljiviji od svih. Ono sto pokaze na treninzima, vise uopste nije nikakvo merilo. Nadajmo se samo da ce Dukatijevi inzenjeri srediti taj prednji kraj.
    Bez obzira na sve probleme, ne treba otpisati Stonera, jer se lako moze desiti da se i on ukljuci u borbu za prvo mesto.
    I najzad Doviciozo. Cini mi se da je u Indiju nasao neku ravnotezu izmedju zelja i mogucnosti. Ako tako nastavi, i dopusti svom talentu da dodje do izrazaja,
    on lako moze biti onaj covek iz senke, koji mnogima moze pokvariti planove.

    Comment


    • #3
      Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010




      Prelepa staza, i jos bolja atmosvera.

      Comment


      • #4
        Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

        Stonera bih otpisao sto se tice ove sezone.Mislim da je on vec u 2011 i da samo ceka da sedne na hondu.Vale ce biti motivisan,ali kao sto smo svi videli ima problema sa podesavanjima.Takodje je i pitanje koliko se on stvarno oporavio od povrede.Pedrosa je konacno pobedio 3 puta u jednoj sezoni i bice vrlo opasan.Sto se Lorenza tice ove sezone kad odvozi malo losije,sledece 2 ili 3 trke pobedi.Naravno ne treba otpisati Bena Spiesa ali mislim da u Misanu nece biti na podijumu.Podijum ce po mom misljenju pripasti Lorenzu,Pedrosi i Rossiju e sad ne znam ko ce koji biti.Kad bi konacno videli neku borbu do poslednje krivine bilo bi fenomenalno!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

          caniggia slazem se potpuno po pitanju Stonera i Rossija. Mada Stoner moze da iznenadi u treninzima kao i obicno na dan trke ne bih mu pridavao previse paznje. Oni prosto ne mogu da rijese taj problem sa viljuskom. Trakcija ce takodje predstavljati ogroman problem Valentinu ali sam siguran da Valentino ovdje ide na pobjedu. On zna da je to jedini nacin da povrati malo psiholoskog tla nad Lorenzom i ostalima. Ne zaboravite da i Pedrosa moze dodje do malo samopouzdanja u odnosu na njega kad vidi da mu ne ide.
          Iznenadilo me shto na danasnjoj konferenciji za stampu nije bilo Dovicioza. Mnogo chudno.Zar Italijanske medije ne zanima kako ce on odvoziti?

          Borbe do zadnje krivine? Uh kako cje to tesko biti vidjeti opet. Prosto u ovim danasnjim trkama razlika od svije sekunde je prevelika postala. Sam motor ocjenjuje koliko su potrosene gume, sam motor ocjenjuje koliko je goriva ostalo i onda nema borbe do kraja.
          Prije je bilo ti potrosis gume do 5 krugova prije kraja a onda gume pocnu da popustaju i ovaj shto te jurio cijelo vrijeme pocne da nadoknadjuje ogromne razlike jer on nije toliko sibao motor i onda dodje se 3 kruga prije kraja i nastane opasna borba.
          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

          Comment


          • #6
            Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

            Ma novinare u Italii zanima jedino Vale od italjanskih vozaca . Zato sto on je pod pritiskom a oni njuse priliku za dobru pricu . Kao Rossi i Yamaha imaju medjusobni problem i slicno . Rossi je pod velikim pritiskom i mislim da hoce da dokaze da jos nije za bacanje bas na domacem terenu . Stoner je fizicki u Ducati-u ali psihicki je vec u Hondi . Pedrosa i Lorenzo ce biti glavni kandidati za pobedu uz Rossija ja mislim . Spies na onom motoru i pod pritiskom javnosti mislim da nece moci ponoviti proslo nedeljni rezultat . Ali se iskreno nadam dacemo gledati zanimljivu utrku .

            Comment


            • #7
              Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

              ufff...jedva cekam...
              Rossi je najavio da ce se potruditi da priredi show! ...i ja mu verujem... &^@4(
              jel se secate kako je prosle godine posle onog pada u Indiju odvezao Mizano!? - KRALJEVSKI! (bio najbrzi tokom celog vikenda)
              dobro,verujem da ove godine nece biti bas toliko dominantan,ali voleo bih bar da ima ritam za pobedu(dobro ovo je mozda malo glupo,jer Vale kad ima ritam za pobedu,i pobedi) l5'%9
              verujem da ce Dani voziti jako dobro(kao sto je neko dole rekao-psihicka barijera slomljena i tako to),i naravno Lorenzo ce toliko zeleti da pobedi Valentina "on his home soil"...
              Casey-pa ne znam iskreno sta da ocekujem,a Spiesa ne vidim na podijumu...
              ocekujem snaznog Simoncellija i voleo bih da se Melandri konacno probudi...
              nisam ni sam bas siguran u ovo sto sam napisao,al mislim da ce nam za par sati slika biti malo jasnija... @(*6sd$%

              Comment


              • #8
                Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                [quote author=Zeka29 link=topic=2822.msg163561#msg163561 date=1283510962]
                ufff...jedva cekam...
                Rossi je najavio da ce se potruditi da priredi show! ...i ja mu verujem... &^@4(
                jel se secate kako je prosle godine posle onog pada u Indiju odvezao Mizano!? - KRALJEVSKI! (bio najbrzi tokom celog vikenda)
                dobro,verujem da ove godine nece biti bas toliko dominantan,ali voleo bih bar da ima ritam za pobedu(dobro ovo je mozda malo glupo,jer Vale kad ima ritam za pobedu,i pobedi) l5'%9
                verujem da ce Dani voziti jako dobro(kao sto je neko dole rekao-psihicka barijera slomljena i tako to),i naravno Lorenzo ce toliko zeleti da pobedi Valentina "on his home soil"...
                Casey-pa ne znam iskreno sta da ocekujem,a Spiesa ne vidim na podijumu...
                ocekujem snaznog Simoncellija i voleo bih da se Melandri konacno probudi...
                nisam ni sam bas siguran u ovo sto sam napisao,al mislim da ce nam za par sati slika biti malo jasnija... @(*6sd$%
                [/quote]
                Daj svi znate da ce Horhe pobediti.
                JUST PUNK

                NO NATIONS
                NO RELIGION
                NO AUTHORITY

                And most of all PEACE


                Anarchy

                Comment


                • #9
                  Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                  Neki od nas ne znaju, nisu vidoviti i ne djele slijepo vjerovanje u svetog Jorgea od Majorke &*#GI(]
                  [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                  Comment


                  • #10
                    Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                    [quote author=L. Lawliet link=topic=2822.msg163589#msg163589 date=1283518936]
                    Neki od nas ne znaju, nisu vidoviti i ne djele slijepo vjerovanje u svetog Jorgea od Majorke &*#GI(]
                    [/quote]

                    ahahhahahhahahhahahahhahahhahahhahahahahha ))) SAMPIONSKI POST!!!!!!! +*@WT*48*

                    Comment


                    • #11
                      Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                      Tipovao sam na Pedrosu i izgleda (po prvom treningu) da nisam pogrešio.
                      Vidim da se de Anđelis vratio u JIR Moto2 tim, a da je Pasini u Italtrans-u. Da li je to samo za ovu trku ili konačno?

                      Comment


                      • #12
                        Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                        Iskreno se nadam da će Rossi pobjediti al' teško.... jer izgleda da ga i dalje muči noga , a realno gledajući Pedrosa ima najviše šansi ... GO VR46 ;)
                        Valentino Rossi #46

                        G.O.A.T

                        Comment


                        • #13
                          Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                          http://www.motogp.com/en/news/2010/dedikato+2010
                          U čast velikanu.

                          Comment


                          • #14
                            Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                            Valjda nadjem ja ili neko vremena na forumu da napisemo par rijeci o ovome covjeku. Veliki vozac al prerana smrt.
                            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                            Comment


                            • #15
                              Odg: G.P. APEROL DI SAN MARINO E DELLA RIVIERA DI RIMINI 2010

                              Već sam rekao (čini mi se baš ovde) svoje mišljenje: da je Kato nastavio da vozi Rosi bi imao 1-2 titule manje u MotoGP. Od njegove tragedije ja podržavam sve japanske vozače.

                              Comment

                              Working...
                              X