PDA

Pogledati punu verziju : 2019 FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Dule Krtola
12.04.2019, 11:38
Shanghai International Circuit je staza izgrađena 2004. kako bi otvorila vrata Kini i njenom rastućem stnovništvu u Formulu 1.
https://i.ytimg.com/vi/9gTKF3juN4M/maxresdefault.jpg

Staza je moderna, sa zanimljivim i kompleksnim prelazima iz krivina u pravce, zapanjujućom arhitekturom pratećih objekata, dok na glavnoj tribini 29.000 gledalaca ima priliku da vidi 80% staze. Najbrži krug je vidjen na prvoj trci, odvezao ga je Michael Schumacher u Ferrariu F2004 u vremenu od 1:32.238. Preprošle godine, to vreme je oboreno i pored nedostatka drugog treninga (zbog obilne kiše).

https://pbs.twimg.com/media/D3JkDi9UYAAoHp-.jpg

Ime staze: Shanghai International Circuit
Prvo održavanje: 2004
Broj krugova: 56
Dužina staze: 5.451 km
Dužina trke: 305.066 km
Rekord kruga: 1:32.238 - M Schumacher (2004)

Subota
Treći trening: 05:00h
Kvalifikacije: 08:00h

Nedelja
Trka: 08:10h

Dule Krtola
12.04.2019, 11:45
Trening 1
https://pbs.twimg.com/media/D37ET8dXsAAwYkW?format=jpg&name=medium

Trening 2
https://pbs.twimg.com/media/D376t3WU8AEsmLf?format=jpg&name=medium

Dule Krtola
12.04.2019, 11:54
Bron: 1.000. trka najsvetliji simbol istorije Formule 1

https://sportklub.rs/Picture/146880/jpeg/Velika-nagrada-Bahreina-Sebastijan-Fetel

Izvršni direktor Formule 1 Ros Bron rekao je da je predstojeća 1.000. trka šampionata prava prilika da trasira put kojim on treba da ide.

Velika nagrada Kine narednog vikenda biće 1.000. u istoriji, a Bron ju je okarakterisao najsvetlijim simbolom neverovatne istorije.

Čelnici Formule 1 i Svetske automobilske federacije trenutno prave plan za velike promene koje bi trebalo da stupe na snagu 2021. godine. Tradicija i određeni elementi, kao što su bonusi za kontinuirano učešće i uspehe, kao i zaštita individualnih konstruktora, glavni su deo pregovora za najavljenu revoluciju.

Bron je istakao da Formula 1 ima priliku da trasira novi put za sport u pogledu spektakla koji pruža i globalnog domašaja.

„Formula 1 ima neverovatnu istoriju od koje idemo napred i ova 1.000. trka je njen najsvetliji simbol. Želimo da Formulu 1 učinimo još spektakularnijom, sa nepredvidivim trkanjem i izdržljivijom, kako finansijski tako i ekološki. Radimo svi zajedno da bismo postigli to i veoma sam optimističan pošto imamo jaku osnovu. Na primer, postoji cela priča oko pogonske jedinice, koja je remek delo tehnologije i efikasnosti. Postoji i zajednička volja za napretkom. Svi mi koji volimo ovaj sport znamo da se svet brzo menja i želimo da naredna generacija Formule 1 drži korak sa tim promenama“, rekao je Bron.

Prvi čovek Svetske automobilske federacije Žan Tod takođe je izrazio uverenje da će Formula 1 nadograditi svoju bogatu istoriju i kada stigne do 2.000. trke postojaće identičan osećaj ponosa kao sada. Tod je istakao da će Formula 1 ostati veliki sportski spektakl, pošto će ljudi uvek imati želju za trkanjem.

„Ljubav prema brzini i želja za pomeranjem granica na svaki način, kako ljudski tako i tehnološki, deo je našeg DNK. Uvek se izražava kroz takmičenje, prvenstveno ljudskih bića, a potom uz pomoć vozila, koje su u prvo vreme bila korišćena za transport. Ovo takmičenje je umnogome doprinelo tehničkim inovacijama svojim idejama i tehničkim rešenjima trkačkih bolida koja se koriste na automobilima koje vozimo svakodnevno. Ljudi koji budu gledali 2.000. trku će imati isti osećaj ponosa i iste nade za budućnost sporta kao mi danas“, istakao je Tod.

Akcija u Šangaju na programu je od petka do nedelje i moći ćete da je pratite na Sport Klubu 1.

Tarantula
12.04.2019, 12:17
Kad će više Evropa, da gledam u normalnom terminu. :biggrin:

Dule Krtola
12.04.2019, 12:25
Ahahahahah a pazi. Meni ovo i odgovara jer radim na poslu takvu smjenu(od 12 do 21h) da tesko koju Evropsku mogu ispratiti. Tako da eto potrudicu se da ispratim kvalifikacije a trka se sporazumijeva.

Tarantula
12.04.2019, 12:38
Brate kakva je to smena? Ili si prva od 07.00 do 15.00 ili druga od 14.00 do 22.00. To kod tebe neka međusmena. :biggrin:

Dule Krtola
12.04.2019, 12:52
Aham. Medju smjena.
Radim u piceriji kao pica majstor. I jbg zima ko zima. Nidje posla a gazde zele da ustede sto vise mogu. Tako da tokom zime iliti 7,8 mjeseci medjusmjena. Bas pakao. Tako da radujem se Kini odnosno Australiji :biggrin:

Dule Krtola
12.04.2019, 13:03
https://youtu.be/23Z1pdlmvZM

https://youtu.be/v2oguxgcZoQ

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 13:40
Dule pa gde si ti bio nestao? Konacno da smo dobili urednika:tu:

Dule Krtola
12.04.2019, 13:46
Iskreno da ti kazem, doslo je do nesporazuma izmedju obje strane. Tako da eto, uz malo zakasnjenja dosao.

bice
12.04.2019, 16:03
Ne znam sto su menjali boju guma, taman sam se navikao na belu srednje tvrde, zutu meke i crvene tvrde i oni promene i ja se izgubim u prenosu hahha :D
Svi kazu Ferari uzima ovo 1-2 lagano, ali nesto ne deluje sudeci po ovom drugom treningu.

Dule Krtola
12.04.2019, 17:33
https://youtu.be/YlD31_tNiow

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 20:38
Svi kazu Ferari uzima ovo 1-2 lagano, ali nesto ne deluje sudeci po ovom drugom treningu.

Max uzima:cool:

Dule Krtola
12.04.2019, 20:43
Prebrzo smo otpisali Luisa odnosno Botasa. Ovo su jos igre.

forum1nick
12.04.2019, 21:49
@Sam Hornish (odgovor sa arhivirane teme)
Pa vozač koji nikada nije zauzeo mjesto bolje od P3 svakako nije top klasa.
Da ima potencijal da to postane, svakako da ima. Imaju sve preduslove, ali on ove sezone vozi u ekipi sa četverostrukim prvakom.

Evo ti današnje objave Ferraria:

Ferrari: Vettel still has priority over Leclerc in 50-50 situations

Jasno, nepristojno bi bilo da napišu da daju prednost Vettelu u u situaciju kada bi bilo 60-40 za Leclerc-a.

Leclerc svakako nije glup i zna kako stvari funkcionišu. Vettel ako ove sezone ne osvoji titulu... gazda će već sasvim izgubiti strpljenje ;)

2 pobjede za sezonu bi bile sasvim dovoljne da mu obezbjede visegodišnji ugovor (prvog) vozača u Ferrariju.

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 22:18
@Sam Hornish (odgovor sa arhivirane teme)
Pa vozač koji nikada nije zauzeo mjesto bolje od P3 svakako nije top klasa.
:facepalm: a kako da zauzme kad je vozio za j**eni zauber...

sad je doso u ferari i na obe trke je bio brzi od "boljeg i iskusnijeg" Fetla! ok ti kazes imo drugacije podesen motor a ja sam ti reko ono sto sam ti reko a to je da ga Fetl moze i verovatno hoce ponekada dobiti ali da ce do kraja Sarl njega potuci. ne znam mozda sam u krivu mozda nisam najbolje da sacekamo vreme ce pokazati, brzo ce to proci op-la novembar je vec tu :)

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 22:24
Prebrzo smo otpisali Luisa odnosno Botasa. Ovo su jos igre.

ja nikog nisam otpiso. Bore se Fetl-Lekler-Ham-Botas i nadam se Max a onda se izdvajaju Sarl i Ham i nadam se Max:biggrin:

Dule Krtola
12.04.2019, 22:34
Ja se nadam u Gaslija :biggrin:
Salim se. Ne znam za Maksa i Hondu. I ja bih volio iskreno ali nekako nisu za ove 2 trke pokazali da mogu ugrozit Ferari il Mercedes. No Meklaren mi je interesatan. Sainc je bas predobro djelovao u Bahreinu. Cak mogao obici Maksa. Jedva cekam da ih vidim sada, sta mogu.

forum1nick
12.04.2019, 22:55
Svako ko voli F1 trebao bi se nadati da će Max biti što više konkurentan.
On tako dobro podsjeća na zlatno doba formule kada su prvo morali biti ludi da bi uopšte sjeli u kokpit, a tek onda bi se vidjelo da li su i dobri vozači :)

Dule Krtola
12.04.2019, 23:35
Zamislite duel Maksa i Leklera. Jedva ga cekam.
Kada kazem duel, mislim na bas duel. Đe ce varnice prštat. Mozda se to bas desi sad u Kini. Al sto kaze kolega, koliko god da je ovakav onakav, on ponekad vise da zabave no cijeli grid na trci.

forum1nick
13.04.2019, 08:17
Dobro je da je Ferrari brži. Koliko bi tek bio zaostatak da nije tako?
Ne znam koliko još puta Toto Wolff treba da im proda istu foru.
Bottas opasno počeo sezonu. Ne znam koliko će on još trpiti pritisak iz boksa. To je Finac i ako odluči da ih otkači mislim da će to da uradi baš ovako - hladno, bez bombi, bez galame u tim radio, samo po gasu i P1.
Ako sutra u prva 3 kruga vidimo rotaciju P1 i P2 onda očekujem do kraja dosadnu trku koju će samo povremeno da narušava Hamiltonovo kukanje kako mu bolid nije uredu sve dok prednost raste.

Vettel pokušava da glumi Mansella? Neka mu neko kaže da je dovoljno smiješan i bez brkova.

Tarantula
13.04.2019, 09:09
https://pbs.twimg.com/media/D4BALv9WAAI1CLt.jpg:large

Dule Krtola
13.04.2019, 09:10
Sreca pa nisam ustao da gledam kvalifikacije. A i za trku cu dobro razamisliti. Ferari... tuga.

Tarantula
13.04.2019, 09:10
Dule prestigo sam te u foto finišu. :biggrin:

Dule Krtola
13.04.2019, 09:16
Ahahahahahaha

Zar i ti sada ustajes? ::)

zholinho
13.04.2019, 09:26
Ferari najbrzi na pravcu, trka sa najduzim pravcem, ferari skoro pola sekunde sporiji[emoji853]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Dule Krtola
13.04.2019, 09:44
Ahahahahahahaha

forum1nick
13.04.2019, 09:49
Pa Ferrari jeste najbrži - do Petka :)
Ako uozbiljimo, miriše mi da je Ferrari zaista blizu da napravi taj veliki pomak i ubrza bolid za skoro 1s. To smo gledali na prethodnoj trci. Tada agregat nije izdržao, pa su se vratili na sigurna podešavanja.
Ipak, sigurno su nastavili razvoj u tom pravcu. Njihov problem je u tome što ni Mercedes baš ne sjedi i čeka da ih prestignu.

Sutra je Vettel na ozbiljnom testu. Neophodno je da na stazi ostane ispred svog kolege, ali bez asistencije iz box-a.
Hamilton je opet u napadu na treću vezanu titulu. Prethodni put ga je Rosberg spriječio, a ove godine Bottas izgleda bolje i to bez bilo kakvog forsiranja od strane ekipe.

Sam Hornish Jr.
13.04.2019, 10:43
Ja se nadam u Gaslija :biggrin:
Salim se. Ne znam za Maksa i Hondu. I ja bih volio iskreno ali nekako nisu za ove 2 trke pokazali da mogu ugrozit Ferari

kako nisu pa Ferari su pobedili na prvoj trci a i na drugoj bi ponovili isto da ih nije spasio sejfti kar. I na ovoj trci ce Max potuci OBA Ferarija. Samo gledaj :)

a nadam se da Max ima brzine i napasti srebrne, samo se nadam jer je to pomalo sf:biggrin:

Dule Krtola
13.04.2019, 11:11
Nisu oni toliko jaki koliko Ferari zna bit los. U tome je poenta.

bice
13.04.2019, 13:59
Kakvi su luzeri ovi u Ferariju, cak i meni postaje dosadno koliko ljudi kasne za Mercedesom, bruka.

VR6
13.04.2019, 21:27
Još jedna dosadna trka u najavi :cf:

Dule Krtola
13.04.2019, 21:28
Aha. Toga se i ja bojim.
No se sve tjesim uzbudljivoj borbi na sredini grida.

zholinho
13.04.2019, 21:45
Koliko je Botas u stvari dobar vozac, samo sto nema samopouzdanja. Zanima me da li bi ferari sa njim uzeo titulu.

LejkerBoy
14.04.2019, 07:27
Ali ova ljugava prica Wolfa kako je Ferarijev bolid osetno bolji, a ono, 3 trka i ponovo 1-2 u najavi

p4p1
14.04.2019, 07:32
Bravo za Ruskog indijanca, sjebao ceo McLaren u 2sec. Kud ga vratiše :facepalm:

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

forum1nick
14.04.2019, 07:34
@SamHornish nadam se da dobro pratiš trku. Uključujuči Team Radio na max. Ovo što se čulo u 10 krugu je posljedica razlike u platama 13x u korist Vettela.
I na poziciji P1 i P2 je demonstracija hijerarhije u timu. Nikada više F1 neće biti sport iz 80-tih.

zholinho
14.04.2019, 07:34
Bice ovo jedna dosadna trka[emoji53]

Dule Krtola
14.04.2019, 07:54
Boze zasto sam ustajao :wall:

zholinho
14.04.2019, 08:06
Kimi jedini nesto radi, ovo ostalo tuga.

Mark0
14.04.2019, 08:21
Bane Pralica je faktor koji utice da nemamo zanimljivu trku ::)

dekkard
14.04.2019, 08:35
Izbaciti Mercedes iz F1.

Dule Krtola
14.04.2019, 08:52
Ozb. Komentatori bagaju najstrasnije.

Cestitke Albonu i ekipi. Kimi masina stara :D Ne znam ali posljednji put da ustajem ranije il slicno za F1. Nema vise smisla, majke mi.

Stevudza11
14.04.2019, 10:26
A niko ne pominje perfektan dupli pit stop mercedesa? :D

Dule Krtola
14.04.2019, 10:41
Prije bih komentarisao kako je Ferari ukrao podijum Lekleru...

bice
14.04.2019, 10:55
E zbog ovakvih trka ja lepo ne gledam u pravom terminu nego vratim unazad. 80% trke sam premotao unapred jer je smor zivi. Dokle vise Mercedes? Zasto sada njih ne zaustave kao sto su to ucinili RB kad je Fetel vezao 4 titule dominantno? Sve se ide ka tome da Hamilton prestigne Sumahera i uzme 8 titula i ode u penziju.
Kimi pokazuje klasu u slaboj Alfi, Fetel ocajaaan na pocetku sezone, izbaciti ga sledece i dovesti Maxa ludog da uzme titulu, nema sta drugo za Ferari, proslo je vreme Fetela.

Stevudza11
14.04.2019, 11:20
Prije bih komentarisao kako je Ferari ukrao podijum Lekleru...I to izmedju ostalog... Ali jbg, zato je i doveden, da bude drugi vozac. Ali nisu racunali na to da ce biti brzi od Vettela [emoji16] drago mi je da je Albon uzeo bod, pogotovo posle onog proklizavanja.

somborac
14.04.2019, 11:27
Prije bih komentarisao kako je Ferari ukrao podijum Lekleru...

Da, u svetu F1 uvek je zanimljivije razglabati da li je 2. vozač Ferarija mogao do podijuma, nego o Botasovim šansama za pobedu....
Mnogo mi je prihvatljiviji javan i direktan način Ferarija, nego tajni i uvijeni Mercedesa...., pri tome ovaj drugi vređa inteligenciju :)

VR6
14.04.2019, 12:16
Kako ste samo pljuvali timske naredbe Mercedesa, ali Ferarijeve su sad prihvatljive? :dr:

Dule Krtola
14.04.2019, 13:56
Da, u svetu F1 uvek je zanimljivije razglabati da li je 2. vozač Ferarija mogao do podijuma, nego o Botasovim šansama za pobedu....
Mnogo mi je prihvatljiviji javan i direktan način Ferarija, nego tajni i uvijeni Mercedesa...., pri tome ovaj drugi vređa inteligenciju :)

Briga mene i za jedne i za druge. Ne navijam uopste za njih no mi smjesno sta rade. Do jucer ovi iz Mercedesa sada ovi. Mada Mercedes je to radio sa namjerom i razlogom. Hamiton u prednosti i bori se za titulu. Dok ovi...sta trenutno rade je u rangu tima đe je prosjeni IQ -20.

A po cemu je to Vetel bolji od Leklera? Da, ima titule ali imao je i bolid. Ja bih osvajao titule sa onakvim bolidom. Treba pustiti da se bore, Ferari je ipak ime i ne treba im ovo. Sve dok nema kontakata, nema sto da se brinu. Ako gledam, sta mi je odvartnije, biram Ferari. Jos jednom kazem ne navijam ni za ove, ni one!

Sam Hornish Jr.
14.04.2019, 14:55
Izbaciti Mercedes iz F1.

promeniti pravila.

Sam Hornish Jr.
14.04.2019, 14:59
Kako ste samo pljuvali timske naredbe Mercedesa, ali Ferarijeve su sad prihvatljive? :dr:

+1

steta sto su se ti ljudi razbezali.

forum1nick
14.04.2019, 17:23
Ovo je bio prelijep dan. Dan kada su crveni izgubili pravo da kritikuju timske odredbe drugih ekipa, pa recimo na... doživotno.

Odavno nije viđena ovako pogubljenja ekipa kao što je bio Ferrari danas. Alisa u zemlji čuda. Mukice ne znaju da li da napadnu Mercedes ili da se brane od RBR. Na samom početku trke mjenjaju pozicije vozača i sporijeg propuštaju ispred, da koči koga? Leclerc je po ekipnim pravilima morao biti iza Vettela i to je jasno. Oni su uspjeli da ga sa bržim bolidom ostave i iza Maxa. Bravo, bravo.

F1 je inženjerski i vozački sport. Danas smo imali prilike gledati apsolutnu dominaciju Mercedesa u oba segmenata. Kolega je već pomenuo dupli box odrađen nevjerovatno. Mogu misliti na šta bi ispala ista akrobacija u režiji Ferrarija.
1000 trka. Stvar koja se viđa jednom u 60-70 godina. I jeste pravda da to uzme ekipa koja je trenutno najbolja i vozač koji je trenutno najtrofejniji i sigurno među najbolja 3 u svijetu (+Alonso +Rikjardo).

Sve čestitke i malom Albonu i Kimiju koji (na moje iznenađenje) pokazuje da je još uvijek kadar da vozi u F1 i sada mi bude žao što nema malo više konja u toj Alfi.

Utisak dana je ipak komentator na SK koji ovaj sport prati godinama i koji je danas u par navrata iznosio mišljenje da Mercedes kada je u prvom startnom redu ima uigran start...

forum1nick
14.04.2019, 17:32
... sa ciljem da ostanu na pozicijama 1 i 2. Majstore, prebaci se na praćenje snukera.

PS. Kada se čujete sa ovima iz Ferraria recite im da ću im za 1/3 prosječne plate niohovog inženjera otkriti tajnu kako da izbjegnu ovakvu blamažu. I uz to im sačuvati najvećeg mladog talenta kojeg su imali u istoriji, a uz sve to im pozicija Vettela kao prvog vozača neće biti ugrožena.
Ako ovako nastave oni će izgubiti Leclerc-a, a još gore od toga što ga može izgubiti i F1 svijet.

Mark0
28.04.2019, 12:06
Pogresna tema.. Za brisanje