PDA

Pogledati punu verziju : Fitness Zone

Indigo
19.03.2019, 23:01
Najveci doprinos ovoj temi ocekujem od:

IvanaPg - profesionalnog istrazivaca paranormalnog, lutajuceg lovca za misterijama. Mora se biti u dobroj fizickoj kondiciji za tako nesto.

Powerslave-a - profesionalca po pitanju obezbedjenja i testiranju laksih i tezih opijata. I za jedno i za drugo treba imati dobra pluca i dobru fizicku kondiciju.

Kronostime - profesionalni gonic za povoljnim i kvalitetnim mesom. Rekord: Kada se golf pokvario, prepesacio sedam kilometara sa pecenim prasetom po snegu do kuce, kako bi nahranio porodicu. Sve za porodicu sto i nije tako tesko sa takvim kapacitetom pluca.

Uros - covek mi pre neko vece preporucio nano - dijetu. Svu hranu sto jedes, unosis je u obliku mikroskopske prasine. I to bez cheat day-a jer je prevara.

Limun - profesionalni vegan, neko ko zivi na tahiniju i celeru. Pitam se da li se oseca lose kada zakolje gljivu s obzirom da se one ne mogu klasifikovati ni kao biljke ni kao zivotinje.

MrWolf - vec ga vidim kako istrcava 10 krugova po stazi sa majicom " Sarcasam is what i can offer to you 24/7."

Zanima me da li neko moze da mi preporuci dobre uloske za patike. Preforsirao sam se pre nekih mesec dana i zaradio upalu cevanica tzv Shin Splints - anterior tibial stress syndrome tacno. Imao sam sa tim problema i ranije, pa sam zalecio odmorom.
Odmor sada nikako ne sme biti resenje.

Gledam po netu ali nesto i nisam zadovoljan ponudjenim.

Mr. Wolf
19.03.2019, 23:20
Odlican uvod :biggrin:

Taman mi treba preporuka za neki program (bodyweight) vezbi kod kuce (posto znam da nema sanse u teretanu da idem i da cu odustati :D).

弱肉強食
19.03.2019, 23:25
Limun i ja ćemo verovatno naći najmanji zajednički sadržalac u OMAD-u. Vidim da i onaj njegov vegan guru jede jednom dnevno. Mada da se ne lažemo dovoljno je jesti i u prozoru od 6-8 h dnevno.

Ja bih više voleo da neko podeli iskustva crossfita sa mnom, jer želim da čujem koje pametne razloge neko ima da ide na to?

https://youtu.be/Jp7-5gbtfOY

Ako je neko mislio da krene na ovu idiotariju slobodno neka izbegne jer će povrediti i ramena i ledja.

Za početnike obavezno teretana, ja lično treniram na šipkama ali sam izgradjen od teretane od ranije, sada mogu da treniram i napredujem sa calisthenics treningom.

E sad, odgovor Indigu, pre sam imao druga koji je redovno koristio uloške dok smo igrali utakmice, i na treninzima, neke silikonske, verujem da imaju da se naruče preko interneta...

Njemu je bila stvar mislim i ravnih stopala, ali napor i bol može i da se pojavi u zavisnosti od podloge i tehnike trčanja.

Roben nije znao da trči kako treba na prstima, prsti-peta do pola karijere i zato se povredjivao isto kao što Nikola Jokić sada diše na usta, tako da nemoj da te mrzi da udješ i vidiš bukvalno tutorijal kako pravilno trčati jer možda naprežeš nešto što ne treba.

https://youtu.be/c-9l_hNxwPs

Znači prvo gaziš prednjim delom stopala i spuštaš ga onda. Mislim ima i drugih tehnika koliko vidim, neki genijalac okačio gazi punom petom ali ja ti to ne bih savetovao.

I savetovao bih ti da izbegavaš beton. To što trče maratone po betonu i slično uopšte ne znaći da je zdravo, naprotiv. Jako je štetno.

Zemljana ili travnata površina su najbolje. Ovi što bi da budu fensi pa cepaju po betonu, njih će kolena ubijati.

Čisto da znaš ne mislim ni bukvalno da podbadaš prste ali mislim da bi morao prednji deo stopala da ide prvi pa spuštaš, štagod samo peta na kraju ide tj nikako ne sme prva. Ko trči peta prsti taj je propao brzo.

Mr. Wolf
19.03.2019, 23:32
Hahahahah jebem ti sta radi ovaj na crossfitu, aj bezi. :D

弱肉強食
19.03.2019, 23:38
Wolf treniraj bukvalno svaki dan za brži napredak i nemoj odmarati niti jedan mišić. Svaki dan celo telo. Odmori svaki treći, četvrti dan. Na početku, posle nema potrebe. Koncentriši se više na jednu grupu svaki dan ali radi ih sve.

Najbolje ti je da uzmeš bučice od 10-15kg taman. Sve možeš kući da radiš i plus šipka i sprave napolju.

Ja odmaram samo kada osetim da sam baš iscrpljen. Ne moraš raditi milion serija po 10 sklekova, nego uhvsti i radi što više odjednom, što više, sa mini pauzama, da opteretiš mišić kao da mora posle odredjenog vremena da diže x kilažu sa benča.

Na kraju dana mišić ne zna da li ti dižeš 3 ili 30kg samo ti manje vremena oduzima da dovedeš mišić u to stanje da napreduje sa 30kg.

Tako da može i da se napreduje od kuće samo treba velika volja i dobra strategija.

Gledao sam neke tipove u zatvoru koji non stop treniraju iz dosade i zaključio sam da je ona priča o odmoru totalna glupost. Odmaraš samo kad osetiš da nemaš snage jer će to značiti da si prethodni dan dobro radio.

A to koliki ćeš biti zavisiti samo od toga koliko ćeš jesti uz trening.

Inače, da, u zatvoru, jer sam se uvek pitao kako su napucani kao stoke a nemaju top ishranu. Znači nije ni do hrane toliko koliko do treninga. Imaju pristojnu hranu ali sigurno nemaju suplemente u zatvoru.

弱肉強食
19.03.2019, 23:47
https://youtu.be/d-d5kuSFBMk

Ovaj brat ima ok kanal. Inače kada ugledate da neko ždere palačinke non stop i prosipa neku priču, taj non stop uzima sagorevsče i naravno steroide kao 85% yt zajednice.

Pun je YT prevaranata.

Ima ih i na instagramu masa. Piju alkohol kao non stop a brutalno fit. To je toliko nemoguće prirodno postići i toliko nezdravo...

Za neki mega giga izgled treba da se odriče čovek kao Ronaldo, a taj ako je okusio kap allkohola ubijte me.

miloolja
19.03.2019, 23:56
Sestro, vidi ove uloske http://ekovel.com

Mnogi ih koriste i zadovoljni su, ali mislim da moras na pregled kod njih prvo. Vidi da li su mozda i u NS

Mr. Wolf
19.03.2019, 23:57
Urose, je l' ovo okej ili treba izbegavati?

https://www.youtube.com/watch?v=s9-murG6oB0&t=38s

弱肉強食
20.03.2019, 00:14
Ne bih znao za šta je dobro. To su oni ljudi koji žive u nauci koja se fura od 70tih i koja je dovela do gojazjosti i dijabetesa miliona ljudi. A to je masno goji. Masno nije zdravo. Masno - holesterol. Prvo i prvo holesterol sam po sebi nije glavni već nivo triglicerida, a ne mogu se pobrojati štetnosti po zdravlje visokog nivoa unosa ugljenih hidrata. Misli se na dobre masti. Kokosovo ulje, masti iz orašastih plodova, mesa, jaja, itd. Ne misli se na majonez sigurno. Jer je i sam prepun hidrata.

Ako se već uzimaju najbolje je uzimati u vidu voća i povrća i prirodnih stvari.

Udji i izračunaj koliko ti kalorija treba dnevno, preko toga dodaj u zavisnosti koliko bi da nabaciš kilograma i to je to.

Postoji taj mit da mišić raste samo od kombinacije protein+ugljen hidrat. A to nije tačno. I višak proteina ide u glikogen i salo posle.

Svetska zdravstvena organizacija preporučuje da kvalitetni, složeni izvori ugljenih hidrata treba da čine 45–65% ishrane.

Jasno ti je zašto je sve više gojaznih, a doktori preporučuju ono što naredi Svetska zdravstvena organizacija koja nije u službi zdravlja čoveka i lanac funkcioniše savršeno. Čovek se razboleva često i jako, lekovi se prodaju, doktori uglavnom štreberi i puki primenjivači zadatog reprodukuju naučene i propisane stvari.

Takodje tu je i estrogen, i svašta nešto.

Dok s druge strane imaš fasting

https://youtu.be/djc7kX0WBvY

Ljudsko telo je tvorevina koja ima samoregulišuće mehanizme a ako slušaš SZO nećeš moći da ih iskoristiš.

Vidi da imaš razmeru makronutrijenata UH, proteini i masti kao ovaj baja, trudi se, teško je u početku, ali ja ti mogu i jelovnike napisati nije mi teško.

https://youtu.be/2m3g0JBdtgE

miloolja
20.03.2019, 00:23
Ne brinite, ako moze Teo u ovim godinama, moci cete i vi :D :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190319/f30fd126b38212842565c490ac455300.jpg

弱肉強食
20.03.2019, 00:27
Stariji od mog dede 11-12 godina. Samo moj deda izgleda malo bolje od Tea. Nije tako propao.

Powerslave
20.03.2019, 00:48
Ja ti sto se fitnesa tice ne mogu pomoci. Moja noga nije krocila u teretanu od 2016. a i tada sam vecinom radio samo biciklo, traku, vjezbe za noge, dzak i krusku... cisto da bi boks ne zardja :D

U mom slucaju, ja jedem sve i svasta od junk food-a do slatiksa i grickalica i pijem nekoliko dana nedeljno.. fizicka kondicija dovoljna da se bez problema razvlacim sa idiotima na poslu. Od kako sam batalio da treniram, spustio sam se sa 115 na 100kg i to je to. Nikakvih savjeta o zdravom zivotu i fitnesu vise nemam. Ako mene pitas, boks je i majka i maceha jer cijelo tijelo radi a i cak i kad batalis, ako si ikad bio solidan ili dobar u boksu, ostaju ti refleksi dokle god si u nekoj pristojnoj kondiciji. Boks, fudbal i voznja bicikla... ovo ostalo ti je sve zamlacivanje...

Indigo
20.03.2019, 10:15
@Uros

Sto se tice tehnike trcanja maksimalno sam je prilagodio problemima koje imam a i generalno ne postoji idealna tehnika vec samo ona koja ti najvise odgovara.

Problem nastaje pri vibracijama koje moja noga pravi prilikom svakog kontakta sa podlogom, udar se siri i pravi mikrofrakture.
Juce sam pretrcao 15 krugova oko Indexa, nekih 6 km i dosao do stanja da ne osetim stopalo bukvalno.
Trcim po trim stazi uglavnom.
Patike ne mogu biti laganije.

@Olja brate moj, dobio sam preporuku za Ekovel. Svakako cu morati uzeti nesto jer ne moze vise da se trpi, ma koliko se ponasao kao da problem ne postoji na kraju dana me sve stigne :D

z0La
20.03.2019, 10:24
@Indigo

Drugar sa kojim igram fudbal već godinama koristi Schollove uloške za patike. Znam da mi je pričao da je baš zadovoljan sa njima. Samo mislim da su skupi. :)

z0La
20.03.2019, 10:38
Wolf treniraj bukvalno svaki dan za brži napredak i nemoj odmarati niti jedan mišić. Svaki dan celo telo. Odmori svaki treći, četvrti dan. Na početku, posle nema potrebe. Koncentriši se više na jednu grupu svaki dan ali radi ih sve.

Ne može ovako Uroše. Mogao bi ako nema posao i ništa ne radi. Ili ako je profesionalni sportista, pa mu se život vrti oko toga.

Ako daš čoveku koji radi 6 dana u sedmici + da svaki dan trenira, brzo će da se raspadne.

Daješ primer zatvora, gde su ljudi minimalno aktivni. Normalno da mu neće trebati odmor, ako ceo dan ne radi ništa.

Normalnom čoveku, znači čoveku koji radi 5-6 dana sedmično, sve potiče prvo od ishrane. Ako jedeš najviše smeće, tj. brzu hranu i slično, dzaba ti trening. Imaćeš neke rezultate verovatno, ali ne one koje želiš.

Nemaju ljudi dovoljno vremena da toliko vežbaju ako se ne hrane dobro. Imaš posao, devojku/ženu/momka/muža, imaš rodbinu, imaš posla van posla. Kombinovanje dobre ishrane i treninga je prava stvar.

Mr. Wolf
20.03.2019, 12:18
Videcu da nadjem neki svoj tempo. Na kraju ce mozda ipak morati teretana :D

z0La
20.03.2019, 12:37
Sve zavisi šta ti je cilj Wolfe. Da li želiš malo da se oblikuješ, tj. definiciju. Ili želiš da se napucaš, tj. da nabaciš masu.

Na početku, sve počinje od ishrane.

Ako želiš da skineš malo sala, onda ti preporučujem kardio i vežbe visokog inteziteta, tj. kraće pauze, a veći intezitet i regulisanje ishrane. Probaj da izvučeš 3 puta sedmično. To i pravilna ishrana, i KG i salo će polako da nestaju.

Ako si mršav, a želiš malo mase i definiciju, onda smanji kardio na minimalno i baci se na malo tegova i šipku(zgibovi, propadanja, sklekovi). I naravno, pojačaj ishranu.

LosmiSK
20.03.2019, 12:48
@Uros

Sto se tice tehnike trcanja maksimalno sam je prilagodio problemima koje imam a i generalno ne postoji idealna tehnika vec samo ona koja ti najvise odgovara.

Problem nastaje pri vibracijama koje moja noga pravi prilikom svakog kontakta sa podlogom, udar se siri i pravi mikrofrakture.
Juce sam pretrcao 15 krugova oko Indexa, nekih 6 km i dosao do stanja da ne osetim stopalo bukvalno.
Trcim po trim stazi uglavnom.
Patike ne mogu biti laganije.

@Olja brate moj, dobio sam preporuku za Ekovel. Svakako cu morati uzeti nesto jer ne moze vise da se trpi, ma koliko se ponasao kao da problem ne postoji na kraju dana me sve stigne :D

Pa u dobroj si formi sa tih 16 krugova. Ja danas potrco malo na keju i nazad brzi hod. To nazad mislim di Duge 😎

kronostime
20.03.2019, 12:49
Posto je otvarac teme pomenuo i mene, da dam svoj doprinos:

Vezbanje uz pravilnu ishranu

https://i.imgur.com/RUS9gfH.gif

i unosenje dovoljno tecnosti.

https://i.imgur.com/hnQ6DhR.gif

:biggrin:

Mr. Wolf
20.03.2019, 13:06
Sve zavisi šta ti je cilj Wolfe. Da li želiš malo da se oblikuješ, tj. definiciju. Ili želiš da se napucaš, tj. da nabaciš masu.

Na početku, sve počinje od ishrane.

Ako želiš da skineš malo sala, onda ti preporučujem kardio i vežbe visokog inteziteta, tj. kraće pauze, a veći intezitet i regulisanje ishrane. Probaj da izvučeš 3 puta sedmično. To i pravilna ishrana, i KG i salo će polako da nestaju.

Ako si mršav, a želiš malo mase i definiciju, onda smanji kardio na minimalno i baci se na malo tegova i šipku(zgibovi, propadanja, sklekovi). I naravno, pojačaj ishranu.

Planiram da nabacim kg (jedno 7-10) i oblikujem malo, znaci nista preterano.

Da, citao sam i ja otprilike to, manje kardio, vise tegovi i jos te neke vezbe i naravno pojacana ishrana.

z0La
20.03.2019, 13:32
Planiram da nabacim kg (jedno 7-10) i oblikujem malo, znaci nista preterano.

Da, citao sam i ja otprilike to, manje kardio, vise tegovi i jos te neke vezbe i naravno pojacana ishrana.

Ja sam bio u sličnoj situaciji. Ceo život trenirao fudbal. Znači nisam bio ni mršav ni debeo. Možda sam malo više vukao na mršavost. Prestao da treniram, bacio se na rekreativni sport.

Hteo da nabacim 5-6 kila, tj. da ih rasporedim lepo. Znači ne da se napucam, ali definicija i oblikovanje. Čisto da sve bude skladno.

Meni je teže bilo jer sam nastavio da igram fudbal, pa sam se tu mnogo trošio. A zaebano kad hoćeš da nabaciš KG, a gubiš sve što pojedeš. :D

Znači, nisam išao u teretanu uopšte. Jedino kad je bilo baš loše vreme da ne može napolje da se izađe. Ali to je retko.

Prvo što sam radio, to je bilo trbušnjaci. 5 do 6 puta u sedmici. Trbušnjake je najteže nakaniti se. Dobra stvar je što iako ideš na posao, nećeš da crkneš ako njih radiš svaki dan. Oduzimaju ti otprilike 25 minuta dnevno(toliko ja radim). E sad, fora je da ne radiš klasilčne trbušnjake(one gde dižeš glavu dok su ti noge na zemlji), već da uvrstiš gornje, donje i bočne trbušnjake. Rasporediš ih lepo u svojoj rutini i to je to. Imaš mnogo varijacija ovih vežbi, i najbolje bi bilo da imaš nekoliko rutina pa da ih rotiraš. Jednu rutinu držiš dve sedmice, pa radiš drugu rutinu, pa treću...i onda vrtiš u krug. Kad dođeš do željenog izgleda trbušnjaka, onda možeš da smanjiš na 2-3 puta sedmično i samo ih održavaš.

E sad, ako ne želiš toliko vremena da trošiš na trbušnjake, to je ok.

Drugo što sam uradio je što sam počeo da radim sklekove. Ako već imaš neko predznanje, tj. možeš sad da legneš i uradiš 20 sklekova odjednom, i da to ponoviš par puta, onda možeš da preskočiš ovo. Ali ako jednostavno ne radiš sklekove, onda počni njih da radiš. Radi koliko možeš. Za 7-10 dana, postaće ti laganije i videćeš da imaš raznih varijacija sklekova, da sebi napraviš teže opcije i slično.

Posle toga ti predlažem da kreneš na šipke, znači propadanja i zgibovi. Ako nisi nikad radio, prvi zgib i propadanje delovaće ti nenormalno teško. Poželećeš da odustaneš 100 puta. Fora je u tome da se pregura samo prvi zgib i propadanje. Posle toga ide lako.

I na kraju, ja imam kući neke tegiće od 10-15 kg i njih sam koristio. Probaj za početak koliko možeš ponavljanja. Moj ti je predlog više ponavljanja, a manje serija. Bolje 8 puta u 2 serije, nego 4 puta u 4 serije.

I naravno, ishrana. Da se lepo i kvalitetno jede.

Ja sam došao do toga da trenutno radim 4 puta sedmično trbušnjake. 3 puta sedmično idem na šipke. 2-3 puta sedmično radim sklekove i tegiće(njih sam vezao da radim jedno posle drugog).

p.s. Ne rekoh ti ključno. :D Dok sam sve ovo radio, ugojio sam se nekih 7-8 kg, i prebacio ih u mišiće.

p.s.s. Ne znam kakvo ti je stanje sa nogama. Ja sam trenirao fudbal, pa su mi noge uvek bile razvijene. Tako da je to ostalo i sad. Njih nikad nisam vežbao, i tu se iskreno ne razumem. :D

Mr. Wolf
20.03.2019, 13:36
Hvala, Zola! :tu:

Ser Gagi
20.03.2019, 13:40
Squat je majka za noge i butove, ma realno najjaca vezba u teretani bez konkurencije. Da lepo navezbas i stvoris dobru formu, nerealno najvise misice u telu aktivira ta vezba.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

z0La
20.03.2019, 13:48
Hvala, Zola! :tu:

Ništa, i piši na PM šta god te zanima. :)

Da, da Gagi, čučnjevi su odlični. :tu:

弱肉強食
20.03.2019, 13:50
Ne postoji pristup koji je jedini i pravilan odmah da kažem da ne misli Zola da mu oponiram.

Ja bih krenuo u teretanu iz prostog razloga jer previše vremena treba da bi dobio snagu i izvodio vežbe u parku a da mogu da pogode sve mišiće.

Evo ti nekoliko mojih predloga - 1) Ne radi kardio, ali uopšte 2) Prebaci kalorijski unos za 300 kalorija do 500, vidi kako ide. Obavezno vodi računa šta jedeš jer ti dirty bulkovi uopšte nisu niti dobri niti zdravi niti neophodni. 3) Treniraj uz svaki 3,4 dan pauzu. 4) Treniraj serije do maksimuma, kojom god težinom radio ili koju god vežbu radio. Ne broj i ne rasporedjuj, radi do otkaza 5) Smanji pauze izmedju vežbi

Sa mog nekog stanovišta, bolje ti je uraditi 3 serije do maksimuma sa pauzama od 15-20 sekundi izmedju prve i druge i minut, minut i po, druge i treće, nego da uradiš nešto 6-8 ponavljanja ili da brojiš to uopšte jer je to irelevantno. Bitno je da mišić doživi veliki napor, po meni bitnije nego da uradiš 10 serija a da blejiš po 5 minuta izmedju na telefonu.

Ponavljanja, težine, sve je to nebitno. Razlog zašto prirodno ne možeš da se napucaš kao sa tegovima je prost, a to je tvoja fiksna težina i izolacije koje su moguće sa tegovima.

Dosta su ti dve bučice od 10-15kg.

Mnoge teletabise sam video u teretani rade rame sa 15-20kg i rade ga nepravilno, vuku telom, smešno.

Bitno je da imaš težinu da možeš da odradiš pravilno i ceo pokret i polako, da stvarno pogodiš mišić i onda što pre da ga pogadjaš sa još 2-3 serije.

Ledja možeš na šipkama, a grudi isto možeš ako uzmeš npr 2 od 10 kg, stavi ih u jednu od 20 i radi na podu sa bučicom izolaciju za gornje grudi. Sve je u pravilnosti pokreta i tome koliko pogodiš mišić i pod kojim je naporom.

Tako da su brojevi ponavljanja, težine, potpuno nebitne. Naravno kada dostigneš odredjen nivo 10kg će ti biti lako i morao bi da odradiš 60 ponavljanja da bi pogodio mišić i zato ljudi uzimaju veće težine čisto uštede vremena radi, jer mu je lakše da odradi za 18kg 10 ponavljanja nego sa 10kg 60 lupam.

Video sam dosta ljudi dodju u teretanu pre i kilave se sa nekim težinama fiksiraju ponavljanja kao ovoliko mora, za masu ovo ono.

Niti ima veze sa masom niti sa veličinim mišića što su istraživanja i pokazala - početnici isto napreduju i sa lakšim i sa težim tegovima kada rade do otkaza.

Samo je ti teeba 5 puta više vremena sa lakšim opterećenjem da dovedeš mišić u to stanje.

Ja lično preferiram za početnike odlazak u teretanu radi početnog nabacivanja mišića i snage i posle prelazak na šipke jer je izgled mnogo uskladjeniji i prirodniji nego onaj bilderski životinjski.

Trbušnjake i ledjnjake možeš slobodno svaki dan. Gornje, sa strane i donje, do otkaza radi.

弱肉強食
20.03.2019, 13:56
Ako ideš u teretanu ne treba celo telo svaki dan btw. Ja bih radio ruke i ramena 2 puta, ledja jednom u teretani i jednom na šipkama i grudi jednom u teretani i jednom u šipkama. Trbušnjake svaki dan, mrtvo jednom sedmično, čučnjeve i iskorake svaki dan sa malim bučicama koje bi imao kući. Jer ne volim nabildovane već definisane noge ali to je stvar ličnog ukusa i stanja, ja imam 10 godina igranja košarke i više kao klinac, tj treniranja pa su noge sasvim ok.

Poenta je da izgledaš skladno i zato ruke i ramena dva puta pogotovo srednje rame. Vidim da dosta ljudi ide i samo nabacuje što teže da diže i jednostavno izgleda ružno i neskladno.

Npr prevelike ruke premalo rame i slično. Ili premale ruke velike grudi itd.

弱肉強食
20.03.2019, 13:58
https://thewinninglane.com/wp-content/uploads/2018/04/Bodyweight-Training-vs-Lifting-Weights.jpg

Evo zašto ne može bez bučica i zašto mora da se vodi računa o proporciji. A ne veličini. Srednje rame premalo, preloš sklad.

Ako imaš široke kukove potenciraš srednje rame i velike ruke da ublažiš vizuelni efekat. Itd itd. Tako da ne postoje univerzalna pravila.

z0La
20.03.2019, 14:00
Ne postoji pristup koji je jedini i pravilan odmah da kažem da ne misli Zola da mu oponiram.

Naravno, naravno. Ja sam samo navodio lični primer.

Teretana nije loša, već ja lično nisam hteo da idem. U teretani imaš sve što imaš napolju + mnogo više.

A kad smo kod ishrane i kalorija, to je tek posebna tema.

弱肉強食
20.03.2019, 14:04
Ne idem ni ja u teretanu ne oponiram na to nego na broj ponavljanja konktetno tu imam drugo stanovište. Meni nije bitno teretana ili napolju, ako pogadjaš mišić on ne zna gde ga radiš.

Teretana je praktičnija za bodibildere jer on ne bi mogao da radi izolacije i morao bi da ima trening 5 sati napolju da bi pogodio kao za 30 min u teretani.

Zato često imamo apriori shvatanje da ne možeš da se nabilduješ van teretane. Možeš i tek kako, samo ne postoji bodibilder koji se bilduje na spravama jer bi mu bilo potrebno previše vremena.

z0La
20.03.2019, 14:12
Ja nisam nikad išao u teretanu jer sam znao da će mi zgibovi, propadanja, sklekovi i ovi moji tegovi biti dovoljni za oblikovanje i definiciju i kasnije za održavanje.

Ova tvoja slika ispod, meni je to previše. Nisam fan napucavanja. Po meni, to je nepotrebno.

U kakvom tačno ponavljanju se razlikuju naša mišljenja? Nisam te to skontao.

弱肉強食
20.03.2019, 14:13
Još jedan savet. Ne gledajte steroidaše tipa Lazara Angelova i Jeffa Seida. Pored steroida imaju savršenu genetiku. I nisam ja onaj ljubomorni tip što su oni veći jer se meni to i ne svidja, već da ne bijete glavu zašto su oni veći a vi niste uspeli to da ostvarite. Pored toga što treniraju savršeno i vode računa da im ne oduzmem taj deo, oni i uzimaju steroide što je legitimno, ali samo da znate da ne krivite sebe što nemate te obime uz taj. mali procenat bf.

https://www.foodsforbetterhealth.com/wp-content/uploads/2016/09/Giordano_Rinaldo_060916.jpg

Odličan sklad i ima normalan izgled, ne želite da izgledate kao idioti... VS

https://i.ytimg.com/vi/YvHDrJCY_T0/maxresdefault.jpg

vs

https://www.abc.net.au/cm/lb/7199700/data/bodybuilder-josh-lenartowitz-data.jpg

Ja sam uvek težio 1. i smatrao to za dovoljno i pristojno, meni su 2. i 3. odvratni tako da ukoliko neko želi to neka ne čita šta pišem i neka ode da vidi kako se uraditi steroidima i nek se posveti dijeti i treniranju svaki dan i konsultuje se sa korisnicima i pro ljudima.

Zola slažemo se samo u pogledu broja ponavljanja ja zagovaram do otkaza ništa više.

Mr. Wolf
20.03.2019, 14:22
Nikad nisam razumeo ljude koji zele da izgledaju kao ovaj na trecoj slici :D

弱肉強食
20.03.2019, 14:35
To je zato što ljudi moraju da budu ekstremi u svemu. U tetovažama, u mišićima, golotinji, silikonima, samo da bi se istakli i bili primećeni nesvesno objektivizujući sebe.

Za 10 godina normalan izgled će biti najpoželjniji a verujem i da je danas. Poenta je upravo onaj antički ideal sklada i zdravog tela čisto kao orudje za normalan život i mentalno zdravlje.

Ljudi pate od toga da budu primećeni i rade sve kako bi se uklopili u te nove zadate norme.

Furaš old school, normalan izgled i normalne muške stvari i to je dobitna kombinacija. Radi stvari sebe radi a ne radi sredine. Najlakše je danas biti istetoviran muškarac u ženskoj odeći sa dva pravca 1) wannabe krimi 2)feminiziran.

Ja ti dajem treći pristup - budi normalan. Učlani se ovaj mesec za samo 9.99$ full access svim materijalima.

Ser Gagi
20.03.2019, 15:01
https://www.youtube.com/channel/UCDJ3dLcSoV4chqESDzWQ_tw

Ja pratim ovog lika, zbog toga sto mi je interesantan, ne pravi se neka faca i ne pametuje oko svega i svacega, veoma skroman i dobar kontent :)

z0La
20.03.2019, 15:18
Što se tiče jujtuba, ima baš mnogo fejkova i obmana i slično. Meni kad su trebale neke nove vežbe ili da naučim nešto novo, ovog lika sam pratio. Verovatno i najjači u tom svetu fitnesa. Profi, radi sa profesionalnim sportistima i koristi nauku kod objašnjavanja. Znači, sve lepo objasni kako i šta utiče i zbog čega. Skoro sam ga gledao kako radi sa Antoniom Brownom (Ko ne prati NFL, to je jedan od najboljih WRova).

Posebno volim njegove vežbe za trbušnjake. Imao je odlične i inovativne vežbe.

https://www.youtube.com/user/JDCav24

弱肉強食
20.03.2019, 17:21
Sale je odličan momak ali je usmeren na powerlifting. Previše on jede i prevelik je za moj ukus iako ne deluje tako na klipovima.

Athlean-x je tata nad tatama. Stvarno vrh tip i mnogo sam naučio od njega kroz vreme. Scooby1961 je serator jer voli da filozofira ali zna dosta.

Indigo
20.03.2019, 18:13
Pa u dobroj si formi sa tih 16 krugova. Ja danas potrco malo na keju i nazad brzi hod. To nazad mislim di Duge

Nije to dobro jer posle tih 15 treba da istrcim jos 15. Jako je los osecaj kad pluca mogu a noge otkazu zbog najgluplje moguce stvari.

Koliki vam je obim listova? Kazu da se desava kad je misic slab a kod mene to nikako nije slucaj.
Meni je 41cm na "najdebljem" delu.

弱肉強食
20.03.2019, 18:26
Nzm nisam merio posle ću, prirodno su mi noge dobre bar to. Verovao ili ne svaka tačka na nogama i svaki bol može da bude i do nekog nesklada na kičmi i ledjima jer možda nešto nije u skladu i to se reflektuje. Svima preporučujem imali problema ili ne da što češće vise sa šipke makar 5 minuta, bildovali ili ne.

Da malo oslobode taj pritisak iz donjeg dela ledja.

Pokušavam da se setim tog bola sigurno sam ga i ja osećao nekad i što više pokušavam da se setim dešavao se kada sam trčao loše i bez zagrevanja ako se sećam. Ako je to onaj bol kao kad ti se užare cevanice. Dešavalo mi se pre kad sam trčao na bus u patikama koje nisu za trčanje i iznenada sam trčao.

Ne znam iz koje fioke u glavi sam ovo izvukao ali to je onaj osećaj kad znaš kako tačno nešto boli, pod uslovom da sam pogodio bol. Bukvalno te boli da moraš da trljaš cevanice, mislim da je to to.

Aj probaj sledeći put da gaziš prsti i spuštaš nogu do kraja znači umesto / ovoga da prvo zadnjim delom pa prstima ti \ prvo prednji deo pa spuštaj zadnji. Nisu ovi znakovi neka ilusteacija Bog zna kakva :D Ali probaj samo.

弱肉強食
20.03.2019, 18:31
https://thumbs.gfycat.com/SociableTightArgali-size_restricted.gif

Indigo
20.03.2019, 18:36
Vec sam menjao tehniku trcanja zbog toga, dosta manje podizem nogu kako bi vibracija bila manja. Nije mi prvi put ali sam ispizdeo sto mi se desilo ponovo. Nosim reebok i lotto koje su mi najbolje i najlakse za trcanje.

limun
20.03.2019, 18:53
Meni nije bitno kako izgledam, bitno mi je da se dobro istrosim, da izbacim energiju i da se na kraju dobro osecam.

Skoro svako jutro na trcanje, nije bitno koliko, bitno je da se izmoris. Ne volim brojke, statistike, uporedjivanja itd.
Ako je bas lose vreme onda kuci skacem, masem, radim sklekove, trbusnjake, i neke svoje vezbe izmisljam.
Evo sad je doslo prolece pa sam za vikend vozio biciklo, mada se nisam nesto oznojio.

Samo antiperspirante ne koristite nikako.

mr.gold
20.03.2019, 20:24
Ја сам грађен као антички богови.

Индиго, за трчање само ASICS.
Као да лебдиш.
Ја их носим годинама, исто имам велике листове и изражено јаке ноге и немам проблема колико год да трчим.
А најмање трчим 6 км.

弱肉強食
20.03.2019, 22:36
Čuj Limune važno je truditi se biti zdrav. Statistike poredjenja i slično, to je loše. Loše je i uzimati svašta samo zbog izgleda. E sad, neko preferira trčanje, neko teretanu i šipke, kako god.

Ja za kardio ubacujem burpees i shadow boxing i vijaču. Ništa ne može da zameni trčanje ali mi nije bitna kondicija iskreno.

Ivan_PG
22.03.2019, 22:05
Da li je istina da voznja bicikla moze da bude opasna za testise?
Nedje sam citao da ih ostecuje i moze da izazove sterilnost.
Moze li se na sobnom biciklu steci solidna kondicija?
Takodje kazu da treba izbjegavati trbusnjake jer prilikom njihovog izvodjenja stvara se preveliki pritisak na prsljenove i moze da se izazove diskus?

Powerslave
22.03.2019, 22:22
Evo ti idealno sobno biciklo.. ne moras da brines za testise jer ti nece bit milo da sjednes.

https://youtu.be/7bmyGI6qQwc

Ivan_PG
22.03.2019, 22:27
Neka Slejve postavio sam ozbiljno pitanje.
Tema nije bezazlena.
Hvalio si se nedje kako vozis biciklo pa me zanimaju i tvoja iskustva izmedju ostalog.

Powerslave
22.03.2019, 22:30
Never stop pumping!

Uzivao sam u biciklizmu dok me koljeno nije izdalo. Nakon toga sam na biciklo ponovo sjeo samo u okviru terapije za oporavak koljena :D Ali dok sam mogao i dok me je zdravlje sluzilo sam vozio svakodnevno. A sto se testisa tice, cuo sam i ja svakakve price... ja licno nemam nikakvih problema... ili mozda imam, a ne znam :D

弱肉強食
22.03.2019, 23:11
Ivane možeš umreti od najbanalnije stvari, treba se čuvati ali to u strahu nikako. Mene to jako nervira. Nemoj ovo, nemoj ono, čak kažu nemoj travu nemoj pečurke ali pij kola kolu to je kul. Sad, ja nisam nikada konzumirao ni travu niti sam bio na nekoj vrsti droge pa ni pečurkama, ali svi se upinju da ti kažu kako šteti ovo šteti ono, a umire se drug moj od koka kole, euro krema, i ostalih sranja sa onim najprostijim šećerom.

Tako da bolje da voziš bajs totalno shroomed i da posle odradiš par trbušnjaka nego da pojedeš 5 palačinaka i 2l koka kole.

Od toga se dobija rak, od toga se mre.

Ivan_PG
22.03.2019, 23:15
U pravu si Uki,nadam se da nisam nikog uplasio,nije mi to bila namjera.
Svaka fizicka aktivnost je dobra dok je to u nekim normalnim granicama.
Ne bi citavi svijet vozio biciklo,da je to stetno.Djeca se ne bi radjala po Kini gdje je biciklo osnovno prevozno sredstvo a znamo kakav im je natalitet.

Powerslave
22.03.2019, 23:38
Te ljude sto kazu nemoj travu, nemoj pecurke.. pa to treba osamarit cim progovore. Cujes stetno... nema tu nista stetno. To nam je dala majka priroda i to je zdravlje :fct:

Ivan_PG
22.03.2019, 23:47
Ja nemam jasan stav kad je u pitanju trava.
Uzeo sam 4 5 puta u zivot i mogu da kazem da nije imala bas neko pozitivno dejstvo na mene,mada sam jednom pomijesao pivo,lozu,travu i to je nekako bas lose ispalo pa mozda od tad imam averziju prema tome
U svakom slucaju mislim da mlada,zdrava osoba ne bi trebala da se bori sa svakodnevnim stresom na takav nacin.
To je po meni otupljivanje mozga,bijeg od realnosti,i cini mi se da jako lose utice na motivaciju ljudi.
Neke ljude koje znam je dovela do neprepoznatljivosti,od veselih,poletnih osoba sad izgledaju kao neka trupla mesa,bezivotna.
Opet sa druge strane mozda je za starije ljude,poslovne,bolji nacin za opustanje od bromazepama,zolofta,ksalola i ostalih cuda,sta znam.

Indigo
23.03.2019, 09:41
Ја сам грађен као антички богови.

Индиго, за трчање само ASICS.
Као да лебдиш.
Ја их носим годинама, исто имам велике листове и изражено јаке ноге и немам проблема колико год да трчим.
А најмање трчим 6 км.

Nosio sam ih nekad, mozda bih mogao ponovo probati.

Juce sam istrcao 7 km i to uz manji bol, sto moze da znaci da se upala povlaci. Stao sam kada je stopalo pocelo lagano da zabada. Otok mi se javio samo na desnoj nozi i to sam tretirao sa ledom pa se brzo povuklo.

limun
23.03.2019, 12:14
Te ljude sto kazu nemoj travu, nemoj pecurke.. pa to treba osamarit cim progovore. Cujes stetno... nema tu nista stetno. To nam je dala majka priroda i to je zdravlje :fct:

Pre neki dan sam gledao jutarnji program gde je gostovala neka doktorka, kaze ko jednom pusi travu taj sigurno zavrsava na heroinu.

dekkard
23.03.2019, 12:16
Pre neki dan sam gledao jutarnji program gde je gostovala neka doktorka, kaze ko jednom pusi travu taj sigurno zavrsava na heroinu.

Pa da, tako se počinje.

LosmiSK
23.03.2019, 12:22

Nista gluplje nisam cuo skoro. Pola sveta bi bilo na herionu onda

Ivan_PG
23.03.2019, 12:27
Ljudi ne pusite travu,ne drogirajte se,ne pijte alkohol.
Sport je najbolja stvar za opustanje i za stvaranje osjecaja zadovoljstva.Nema ljepse stvari nego kad odem u lov,pa se rekreiram,pa ubijem malu lisicu,vuka,divlju svinju.
Pa se svi druzimo,jedemo paprikas i srecni smo.
Pa planinarenje,pa basket,pa trcanje u nekoj sumici.
Uvece zaspes u 9 i probudis se u 6,odmoran i svjez za nove izazove.

limun
23.03.2019, 12:50
A nista lepse brate nego kad uvece dodjes kuci sa posla, zarolas jednu batinu, sednes za komp i lagano purnjas. Igras malo igrice, malo youtube, malo zabodes razmisljajuci nesto. Pa skontas da ti je ostalo jos pola u piksli, pa opet nova runda. Posle se uspavas kao malo dete.

Dobar je i sport, dobro je i planinarenje, ali ni ovo nije lose. Pored toga sto ti svaka radnja postane interesantnija, trava otvara neku novu dimenziju shvatanja stvari. Npr kad napusen gledam fudbal, mnogo dublje ukapiram svaki potez, sva desavanja na terenu. Isto tako i za film, za igricu, uvek se pronadje neka dublja sustina.

I nije stetna uopste ako se ne preteruje.

Mr. Wolf
23.03.2019, 12:52
Najbolje filmove i igre su pravili naduvani reziseri, odnosno timovi.

MareLFC
23.03.2019, 12:57
Meni nije bitno kako izgledam, bitno mi je da se dobro istrosim, da izbacim energiju i da se na kraju dobro osecam.

Slazem se sa ovim, mislim da je ovo jedini ispravan stav ako si rekreativac naravno.

mr.gold
23.03.2019, 17:43
U pravu si Uki,nadam se da nisam nikog uplasio,nije mi to bila namjera.

Ма ниси.
Након твог поста сам ритуално спалио бицкл уз приношење жртве, и почео са активном контролом тестиса.
Мало ми је глупо да их цео дан гледам, али јбг здравље је на првом месту.
Планирам да изађем на кеј као глас разума, да натерам све возаче да прегледају тестисе.

Него, имате ли неку технику?
Ја користим огледало, али не могу да погодим све углове ...
Можда комшиница. Да ли би исправно разумела?

goku
23.03.2019, 18:25
Što se tiče uložaka za patike najbolje je da vam ih naprave po vašoj nozi.

Ako ste u NS odete u anatomiku Grubin u Pašićevoj ulici. Kompjuter vam očita oblik tabana i po njima napravi uloške. To ne može da se meri ni sa jednim gotovim ulošcima jer ovi se prave lično za vas. Oko 5 hiljada je cena. Napravio sam dva para, mrzelo me da stalno prebacujem. Imao sam bolove u ahilovoj tetivi, otkad ih nosim nemam taj problem.

Što se tiče rekreativnog bavljenja sportom, trčanje i vožnju bicikla ne bih preporučio jer su aktivnosti usmerene većinom na noge. Ranije sam učestalo trčao, istopio i mast i mišiće. Nije dobro ni za kolena. Aktivnosti bi trebalo da budu usmerene na celo telo.

Bodyweight je najbolji. Radio sam dva puta nedeljno push i pull treninge. Znači razne vrste sklekova i razne vrste zgibova sa nogama na betonu. Kad sam radio push radio sam i trbušnjake, kad sam radio pull radio sam noge, razne vrste čučnjeva i iskoraka.

Najduže sam izdržao dva meseca jer psihički je teško sam trenirati u dužem periodu.

Pre nekog vremena sam krenuo na rekreativni boks. Boks je sport koji izgradi telo onako kako telo treba da izgleda. Treninzi su raznovrsni: tehnika, u paru, šedou boks, udarci u džak, bodyweight vežbe, sa tegovima, koordinacija, lagani sparing. Svakom bih to preporučio. Ko je iz NS, klub se zove Fitbox, nalazi se kod mornarice u 1300 kaplara.

Evo slike uložaka za patike.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190323/67cf4004d0d58392260fa8199d055dc6.jpg

Ivan_PG
23.03.2019, 18:38
Него, имате ли неку технику?
Ја користим огледало, али не могу да погодим све углове ...
Можда комшиница. Да ли би исправно разумела?
Bogami treba ti neka sa bogatim iskustvom da ti to izvaga.
Ne znam kakve su ti te komsinice,ja imam jednu nudistkinju ta je obucavala generacije i generacije,a i dalje se dobro drzi.Zasluzila je 13 julsku nagradu.
Ta bi znala da ti da dijagnozu,vise joj vjerujem no i jednom urologu.

mr.gold
23.03.2019, 18:51
Иване, хвала ти на савету :)
Ништа боље него поразговарати са човеком од искуства.

Ја ћу питати комшиницу/е.
Кренућу редом, али ћу се позвати на тебе и твоје искуство.
Рачунам да ће разумети моју, сада опсесивну, потребу да ми тестиси остану здрави.

Хвала ти на одговору и просто не верујем да овакво битно питање не занима друге форумаше.
Закључујем да не возе бицикле.
Нема друге.

kronostime
23.03.2019, 18:56
Uticaj bicklizma na reproduktivne organe by Djetic&NosacGacaPrekoHelanki
:lol1:

NSG
29.03.2019, 07:30
Sta kazete na trake za vezbanje i njihov uticaj na jacanje i oblikovanje misica? :)

kronostime
29.03.2019, 07:57
Sta kazete na trake za vezbanje i njihov uticaj na jacanje i oblikovanje misica? :)

Zavisi od motivacije. :biggrin:

https://i.imgur.com/NqkIMQ8.jpg

NSG
29.03.2019, 08:18
Zavisi od motivacije. :biggrin:

https://i.imgur.com/NqkIMQ8.jpg

Hahahaha, mislio sam na onu elasticnu :D

弱肉強食
29.03.2019, 18:29
Dobre su, sve je dobro ako opteretiš mišić. Odlične su kao pomagala ako hoćeš da utreniraš muscle ups, sve je dobro samo neka se trenira. Za veće telo veće težine jer bi manjim morao da radiš 10h da bi dostigao to opterećenje.

Za Ronaldo telo dovoljne bučice od 20kg, pa i 15, šipke, i to je to.

Naravno low carb ishrana, konstantno treniranje, itd.

Ivan_PG
03.04.2019, 20:43
Danas sam prvi put u zivotu uradio 50 sklekova u jednoj seriji.

limun
03.04.2019, 21:07
Kako dises? Jel za svaki sklek izdahnes i udahnes ili?

Ivan_PG
03.04.2019, 21:08
Udisem tokom spustanja,izdisem tokom dizanja.

limun
03.04.2019, 21:12
I ja sam tako ranije, al sam primetio da mogu mnogo vise da uradim kad lagano disem ali duboko, otprilike 6 skleka na jedan uzdisaj-izdisaj.

Ser Gagi
03.04.2019, 21:14
Danas sam bio prvi put u jednom cross fit centaru.

Tabata zagrevanje 4 minuta, 20 sekundi rada, 10 sekundi odmor. Jaze i stomacne sklekove. Onda 5 serije po 10 back squats.

Glavni deo je 6 deadlifta, 20 swings i 10 burpees i skok na kutiji. Uraditi ovo koliko mozes u 20 minuta. 4 krugova sam odradio, dusu sam ispustio :D

Carski je ovo, previse trosi, veoma dobro da se utegnes i za jacinu :)

Ivan_PG
21.04.2019, 15:31
Je li opasno stiskat onu gumu za jacanje podlaktica i sake?
Evo 5 6 godina je imam i cesto je koristim,bojim se da me srce ne okine jedan dan.

kronostime
21.04.2019, 17:51
Je li opasno stiskat onu gumu za jacanje podlaktica i sake?
Evo 5 6 godina je imam i cesto je koristim,bojim se da me srce ne okine jedan dan.

Nekad su za to sluzili Reporter i Start: zdravo za podlakticu, a i prostatu. :biggrin:

弱肉強食
02.05.2019, 20:08
Odličan kanal iako deluje malo smešno stvarno pokida mišić.

https://youtu.be/Z4aPEhwvLWk

Ivan_PG
21.05.2019, 14:43
Je li istina da poslije treninga valja popit C vitamin?
Valjda zadrzava duze testosteron na vecem nivou poslije treninga.

弱肉強食
31.08.2019, 21:47
https://i.imgur.com/FvuGr0j.jpg