Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fitness Zone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fitness Zone

    Najveci doprinos ovoj temi ocekujem od:

    IvanaPg - profesionalnog istrazivaca paranormalnog, lutajuceg lovca za misterijama. Mora se biti u dobroj fizickoj kondiciji za tako nesto.

    Powerslave-a - profesionalca po pitanju obezbedjenja i testiranju laksih i tezih opijata. I za jedno i za drugo treba imati dobra pluca i dobru fizicku kondiciju.

    Kronostime - profesionalni gonic za povoljnim i kvalitetnim mesom. Rekord: Kada se golf pokvario, prepesacio sedam kilometara sa pecenim prasetom po snegu do kuce, kako bi nahranio porodicu. Sve za porodicu sto i nije tako tesko sa takvim kapacitetom pluca.

    Uros - covek mi pre neko vece preporucio nano - dijetu. Svu hranu sto jedes, unosis je u obliku mikroskopske prasine. I to bez cheat day-a jer je prevara.

    Limun - profesionalni vegan, neko ko zivi na tahiniju i celeru. Pitam se da li se oseca lose kada zakolje gljivu s obzirom da se one ne mogu klasifikovati ni kao biljke ni kao zivotinje.

    MrWolf - vec ga vidim kako istrcava 10 krugova po stazi sa majicom " Sarcasam is what i can offer to you 24/7."


    Zanima me da li neko moze da mi preporuci dobre uloske za patike. Preforsirao sam se pre nekih mesec dana i zaradio upalu cevanica tzv Shin Splints - anterior tibial stress syndrome tacno. Imao sam sa tim problema i ranije, pa sam zalecio odmorom.
    Odmor sada nikako ne sme biti resenje.

    Gledam po netu ali nesto i nisam zadovoljan ponudjenim.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

  • #2
    Odlican uvod

    Taman mi treba preporuka za neki program (bodyweight) vezbi kod kuce (posto znam da nema sanse u teretanu da idem i da cu odustati ).
    Last edited by Mr. Wolf; 19-03-19, 23:23.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • #3
      Limun i ja ćemo verovatno naći najmanji zajednički sadržalac u OMAD-u. Vidim da i onaj njegov vegan guru jede jednom dnevno. Mada da se ne lažemo dovoljno je jesti i u prozoru od 6-8 h dnevno.

      Ja bih više voleo da neko podeli iskustva crossfita sa mnom, jer želim da čujem koje pametne razloge neko ima da ide na to?



      Ako je neko mislio da krene na ovu idiotariju slobodno neka izbegne jer će povrediti i ramena i ledja.

      Za početnike obavezno teretana, ja lično treniram na šipkama ali sam izgradjen od teretane od ranije, sada mogu da treniram i napredujem sa calisthenics treningom.

      E sad, odgovor Indigu, pre sam imao druga koji je redovno koristio uloške dok smo igrali utakmice, i na treninzima, neke silikonske, verujem da imaju da se naruče preko interneta...

      Njemu je bila stvar mislim i ravnih stopala, ali napor i bol može i da se pojavi u zavisnosti od podloge i tehnike trčanja.

      Roben nije znao da trči kako treba na prstima, prsti-peta do pola karijere i zato se povredjivao isto kao što Nikola Jokić sada diše na usta, tako da nemoj da te mrzi da udješ i vidiš bukvalno tutorijal kako pravilno trčati jer možda naprežeš nešto što ne treba.



      Znači prvo gaziš prednjim delom stopala i spuštaš ga onda. Mislim ima i drugih tehnika koliko vidim, neki genijalac okačio gazi punom petom ali ja ti to ne bih savetovao.

      I savetovao bih ti da izbegavaš beton. To što trče maratone po betonu i slično uopšte ne znaći da je zdravo, naprotiv. Jako je štetno.

      Zemljana ili travnata površina su najbolje. Ovi što bi da budu fensi pa cepaju po betonu, njih će kolena ubijati.

      Čisto da znaš ne mislim ni bukvalno da podbadaš prste ali mislim da bi morao prednji deo stopala da ide prvi pa spuštaš, štagod samo peta na kraju ide tj nikako ne sme prva. Ko trči peta prsti taj je propao brzo.
      Last edited by Cassius Clay; 19-03-19, 23:28.

      Comment


      • #4
        Hahahahah jebem ti sta radi ovaj na crossfitu, aj bezi.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • #5
          Wolf treniraj bukvalno svaki dan za brži napredak i nemoj odmarati niti jedan mišić. Svaki dan celo telo. Odmori svaki treći, četvrti dan. Na početku, posle nema potrebe. Koncentriši se više na jednu grupu svaki dan ali radi ih sve.

          Najbolje ti je da uzmeš bučice od 10-15kg taman. Sve možeš kući da radiš i plus šipka i sprave napolju.

          Ja odmaram samo kada osetim da sam baš iscrpljen. Ne moraš raditi milion serija po 10 sklekova, nego uhvsti i radi što više odjednom, što više, sa mini pauzama, da opteretiš mišić kao da mora posle odredjenog vremena da diže x kilažu sa benča.

          Na kraju dana mišić ne zna da li ti dižeš 3 ili 30kg samo ti manje vremena oduzima da dovedeš mišić u to stanje da napreduje sa 30kg.

          Tako da može i da se napreduje od kuće samo treba velika volja i dobra strategija.

          Gledao sam neke tipove u zatvoru koji non stop treniraju iz dosade i zaključio sam da je ona priča o odmoru totalna glupost. Odmaraš samo kad osetiš da nemaš snage jer će to značiti da si prethodni dan dobro radio.

          A to koliki ćeš biti zavisiti samo od toga koliko ćeš jesti uz trening.

          Inače, da, u zatvoru, jer sam se uvek pitao kako su napucani kao stoke a nemaju top ishranu. Znači nije ni do hrane toliko koliko do treninga. Imaju pristojnu hranu ali sigurno nemaju suplemente u zatvoru.
          Last edited by Cassius Clay; 19-03-19, 23:41.

          Comment


          • #6


            Ovaj brat ima ok kanal. Inače kada ugledate da neko ždere palačinke non stop i prosipa neku priču, taj non stop uzima sagorevsče i naravno steroide kao 85% yt zajednice.

            Pun je YT prevaranata.

            Ima ih i na instagramu masa. Piju alkohol kao non stop a brutalno fit. To je toliko nemoguće prirodno postići i toliko nezdravo...

            Za neki mega giga izgled treba da se odriče čovek kao Ronaldo, a taj ako je okusio kap allkohola ubijte me.
            Last edited by Cassius Clay; 19-03-19, 23:48.

            Comment


            • #7
              Sestro, vidi ove uloske http://ekovel.com

              Mnogi ih koriste i zadovoljni su, ali mislim da moras na pregled kod njih prvo. Vidi da li su mozda i u NS
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #8
                Urose, je l' ovo okej ili treba izbegavati?

                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • #9
                  Ne bih znao za šta je dobro. To su oni ljudi koji žive u nauci koja se fura od 70tih i koja je dovela do gojazjosti i dijabetesa miliona ljudi. A to je masno goji. Masno nije zdravo. Masno - holesterol. Prvo i prvo holesterol sam po sebi nije glavni već nivo triglicerida, a ne mogu se pobrojati štetnosti po zdravlje visokog nivoa unosa ugljenih hidrata. Misli se na dobre masti. Kokosovo ulje, masti iz orašastih plodova, mesa, jaja, itd. Ne misli se na majonez sigurno. Jer je i sam prepun hidrata.

                  Ako se već uzimaju najbolje je uzimati u vidu voća i povrća i prirodnih stvari.

                  Udji i izračunaj koliko ti kalorija treba dnevno, preko toga dodaj u zavisnosti koliko bi da nabaciš kilograma i to je to.

                  Postoji taj mit da mišić raste samo od kombinacije protein+ugljen hidrat. A to nije tačno. I višak proteina ide u glikogen i salo posle.

                  Svetska zdravstvena organizacija preporučuje da kvalitetni, složeni izvori ugljenih hidrata treba da čine 45–65% ishrane.

                  Jasno ti je zašto je sve više gojaznih, a doktori preporučuju ono što naredi Svetska zdravstvena organizacija koja nije u službi zdravlja čoveka i lanac funkcioniše savršeno. Čovek se razboleva često i jako, lekovi se prodaju, doktori uglavnom štreberi i puki primenjivači zadatog reprodukuju naučene i propisane stvari.

                  Takodje tu je i estrogen, i svašta nešto.

                  Dok s druge strane imaš fasting



                  Ljudsko telo je tvorevina koja ima samoregulišuće mehanizme a ako slušaš SZO nećeš moći da ih iskoristiš.

                  Vidi da imaš razmeru makronutrijenata UH, proteini i masti kao ovaj baja, trudi se, teško je u početku, ali ja ti mogu i jelovnike napisati nije mi teško.

                  Last edited by Cassius Clay; 20-03-19, 00:19.

                  Comment


                  • #10
                    Ne brinite, ako moze Teo u ovim godinama, moci cete i vi

                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #11
                      Stariji od mog dede 11-12 godina. Samo moj deda izgleda malo bolje od Tea. Nije tako propao.

                      Comment


                      • #12
                        Ja ti sto se fitnesa tice ne mogu pomoci. Moja noga nije krocila u teretanu od 2016. a i tada sam vecinom radio samo biciklo, traku, vjezbe za noge, dzak i krusku... cisto da bi boks ne zardja

                        U mom slucaju, ja jedem sve i svasta od junk food-a do slatiksa i grickalica i pijem nekoliko dana nedeljno.. fizicka kondicija dovoljna da se bez problema razvlacim sa idiotima na poslu. Od kako sam batalio da treniram, spustio sam se sa 115 na 100kg i to je to. Nikakvih savjeta o zdravom zivotu i fitnesu vise nemam. Ako mene pitas, boks je i majka i maceha jer cijelo tijelo radi a i cak i kad batalis, ako si ikad bio solidan ili dobar u boksu, ostaju ti refleksi dokle god si u nekoj pristojnoj kondiciji. Boks, fudbal i voznja bicikla... ovo ostalo ti je sve zamlacivanje...

                        Comment


                        • #13
                          @Uros

                          Sto se tice tehnike trcanja maksimalno sam je prilagodio problemima koje imam a i generalno ne postoji idealna tehnika vec samo ona koja ti najvise odgovara.

                          Problem nastaje pri vibracijama koje moja noga pravi prilikom svakog kontakta sa podlogom, udar se siri i pravi mikrofrakture.
                          Juce sam pretrcao 15 krugova oko Indexa, nekih 6 km i dosao do stanja da ne osetim stopalo bukvalno.
                          Trcim po trim stazi uglavnom.
                          Patike ne mogu biti laganije.

                          @Olja brate moj, dobio sam preporuku za Ekovel. Svakako cu morati uzeti nesto jer ne moze vise da se trpi, ma koliko se ponasao kao da problem ne postoji na kraju dana me sve stigne
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • #14
                            @Indigo

                            Drugar sa kojim igram fudbal već godinama koristi Schollove uloške za patike. Znam da mi je pričao da je baš zadovoljan sa njima. Samo mislim da su skupi.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Uroš View Post
                              Wolf treniraj bukvalno svaki dan za brži napredak i nemoj odmarati niti jedan mišić. Svaki dan celo telo. Odmori svaki treći, četvrti dan. Na početku, posle nema potrebe. Koncentriši se više na jednu grupu svaki dan ali radi ih sve.

                              Ne može ovako Uroše. Mogao bi ako nema posao i ništa ne radi. Ili ako je profesionalni sportista, pa mu se život vrti oko toga.

                              Ako daš čoveku koji radi 6 dana u sedmici + da svaki dan trenira, brzo će da se raspadne.

                              Daješ primer zatvora, gde su ljudi minimalno aktivni. Normalno da mu neće trebati odmor, ako ceo dan ne radi ništa.

                              Normalnom čoveku, znači čoveku koji radi 5-6 dana sedmično, sve potiče prvo od ishrane. Ako jedeš najviše smeće, tj. brzu hranu i slično, dzaba ti trening. Imaćeš neke rezultate verovatno, ali ne one koje želiš.

                              Nemaju ljudi dovoljno vremena da toliko vežbaju ako se ne hrane dobro. Imaš posao, devojku/ženu/momka/muža, imaš rodbinu, imaš posla van posla. Kombinovanje dobre ishrane i treninga je prava stvar.
                              Last edited by z0La; 20-03-19, 10:40.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment

                              Working...
                              X