PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 - sezona 2019.

Alan
16.03.2019, 22:32
Predlazem da za sada o aktuelnoj sezoni pisemo u ovoj temi.

Whiskey
17.03.2019, 07:32
Timske naredbe u ferrariju u prvoj utrci, odma da se zna ko je prvi vozac :biggrin:

Alan
17.03.2019, 07:44
Svaka cast Verstapenu RB i Hondi.

somborac
17.03.2019, 08:36
Na zapadu ništa novo...., Ferari k'o dva crvena IMT traktora na livadi :facepalm:

Mark0
17.03.2019, 09:17
Sta kazete na nova krila..
Svaka cast Botasu danas, nadam se da moze da nastavi.

Alan
17.03.2019, 09:43
Nisu spori za 1-1.5 s kako je predvidjao Binoto, ima li smo jedno obilazenje u prvoj ligi, e sad dal je do krila, Honde ili gluposti Ferarija zbog ranog odlaska u boks videcemo.

bice
17.03.2019, 11:22
Bravo za Botasa, zasluzeno, bas mi je drago pogotovo sto guraju onog Okona, kakva slihtara majko mila, vise puta on u kadru nego Valteri...
Ferari uzas, steta sto RB nema boljeg drugog vozaca, ovaj Gasly je ocaj, dok je Max kao i svake sezone odlican. Kimi u bodovima, steta sto nije mogao ispred Hulka na kraju ali dobro.

Mark0
17.03.2019, 11:51
Negde sam video da je Ferari tj Fetel imao mozda i problem sa mgu-k, ali ko zna.

Tarantula
17.03.2019, 14:48
Čudi me da su Mercedesi prvi i drugi.

Alan
17.03.2019, 15:55
Grozan o novom krilu.
https://www.motorsport.com/f1/news/grosjean-overtaking-aero-rules-tyres/4354402/

Tarantula
29.03.2019, 14:40
https://pbs.twimg.com/media/D206KqWWsAElzgt.jpg:large

Tarantula
29.03.2019, 21:02
https://pbs.twimg.com/media/D21wC02XQAAOQIi.jpg:large

Whiskey
30.03.2019, 00:35
Bit ce zanimljivo sutra. Long run pace skoro pa jednak za sva 3 tima a dobra staza za prestizanje, tako da pole i nije toliko vazan kao u Australiji, posebno kad su dodali i trecu DRS zonu

forum1nick
31.03.2019, 18:40
Auuu, koliko posla je danas uradio Leclerc.
Na startu je zaštitio "prvog" vozača, vjerovatno zbog brifinga u garaži.
U tome je i izgubio poziciju od Bottasa.
Nakon toga je vratio iza sebe i Bottasa, a onda i Vettela.
Dobio je trku i onda... tehnika Ferraria pokazuje svoje lice... dečko vozi i plače :(

Ljudi su na jednoj trci dozvolili da im otpadne krilo (Vettel) i zariba mjenjač/gad (FAIL 8 na volanu) kod Leclerca.

Izgleda da je Ferrari malo previše nasvirao mašinu.

Ovo je velika pobjeda za Mercedes.
Sada će biti baš teško zadržati Hamiltona jer je dobio izgubljenu trku i povratio poziciju 1 u ekipi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Alan
01.04.2019, 17:11
Pireli ponovo pravi lutriju? A direkcija trke otima Maxu podium.

miloolja
01.04.2019, 21:51
Ima otvorena tema za 2019......

http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/6061-FORMULA-sezona-2019

Samo da neko od urednika doda broj 1 iza reci FORMULA u naslovu teme.

Dule iznese velike planove i od tad ga nema, Vanja i Nikoletina se ne javljaju. Ti Somborac bi bio odlican urednik, odavno pratis, realan si u komentarima, umeren.

Ok otvorena je opsta tema 2019., ljudi se poveli za ovim LiVE koje nema, ali nista strasno, ako postoji potreba svako moze da je otvori.

Sto se tice Vanje vise puta je receno da se on povukao, vise i ne dolazi ovde. Nikoletina je uskocio prosle sezone kao mod, ali od ove ga nema. Zasto, nemam pojma.
Dule se ponudio sam da sredi pdf, ali nema ga od tada.

Neko je u svakom slucaju potreban. Neko ozbiljan, tolerantan, nekofliktan i ne mnogo pristrasan [emoji3]
Videcemo u narednom periodu sta ce da se desi, ali ko je zaintetesovan ili ima svog kandidata, moze da ga "baci" slobodno [emoji4]

P.S. Dodala sam 1

Alan
01.04.2019, 22:17
Hvala, samo otvaranje tema nije problem, treba neko ko ce da privuce nove i podstakne postojece clanove. Ja na forum uvek dolazim a dolazim nekoliko puta na dan, uvek prijavljen i vidim 10 gostiju i ni jednog clana, pozivam sve clanove da dolaze prijavljeni a goste da se registruju i pisu. Predlazem da svi koji ucestvuju ovde pisu makar po tri poruke za vikend kada ima F1 i jos toliko preko nedelje. Za pocetak.

Alan
01.04.2019, 22:30
Pitanje za poznavaoce i navijace Ferarija, kako ce se odvijati odnos Vetel - Leklerk i kada ce Leklerk postati prva violina Ferarija? Ja ove i naredne sezone dajem prednost Vetelu da li gresim?
Somborac, ima li Leklerk francusko poreklo?

somborac
02.04.2019, 16:08
Neće Fetel biti ni malo zaštičen ako Leklerk bude konstantno brz k'o prošli vikend......
Odličan potez je bio pružiti mu šansu već ove sezone, jer osim Maxa ne vidim trenutno nikog mladog baš sa toliko talenta, a po meni je on i kompletniji vozač od Ferstapena.
Poreklo neću istraživati, pošto će mi se samo reći ako budeš navijao za njega :D

Alan
02.04.2019, 17:11
Mislio sam ako ih puste da se trkaju, ne bude timskih naredbi, ko ce izaci kao pobednik

somborac
02.04.2019, 17:29
Nijanse su u pitanju, to će se menjati iz trke u trku...

Sam Hornish Jr.
02.04.2019, 20:36
Mislio sam ako ih puste da se trkaju, ne bude timskih naredbi, ko ce izaci kao pobednik

pa video si na prethodne dve trke. znas i sam da je i na prvoj bio brzi ali su mu zabranili preko radija.

nego glavno je pitanje sta ce Hamilton ako Ferari sredi pouzdanost a zadrzi ovu brzinu. Toto uopste nije bio odusevljen kao da i on zna da ce ovo kratko trajati.

Sam Hornish Jr.
02.04.2019, 20:43
Ok otvorena je opsta tema 2019., ljudi se poveli za ovim LiVE koje nema, ali nista strasno, ako postoji potreba svako moze da je otvori.

Sto se tice Vanje vise puta je receno da se on povukao, vise i ne dolazi ovde. Nikoletina je uskocio prosle sezone kao mod, ali od ove ga nema. Zasto, nemam pojma.
Dule se ponudio sam da sredi pdf, ali nema ga od tada.

Neko je u svakom slucaju potreban. Neko ozbiljan, tolerantan, nekofliktan i ne mnogo pristrasan [emoji3]
Videcemo u narednom periodu sta ce da se desi, ali ko je zaintetesovan ili ima svog kandidata, moze da ga "baci" slobodno [emoji4]

evo ja predlazem Alana. kako kaze svaki dan posecuje ovaj forum i vidi se da se trudi i da mu je stalo da ponovo "zazivi", osim toga je korektan i ozbiljan covek.

somborac
02.04.2019, 20:53
Kulturan, korektan, sasvim bi ok bilo da uređuje ovaj pdf.......... :tu:

aquaria
02.04.2019, 21:18
https://pbs.twimg.com/media/D3KVl-RXcAA2iza.jpg:large

Mogu misliti kakva nostalgija bije stare ljubitelje F1 kad pogledaju par imena na ovoj listi :cry:

Ps. Sto se tice moderacije, prije svega mi je zao sto je Vanja napustio F1 desavanja a kako Olja kaze, izgleda i forum uopste. Momak koji je bio prepun informacija o F1 do najsitnijih detalja i koji se uvijek trudio da ih iznese na jednostavan i sazet nacin a da opet obuhvati sve ono o cemu se pisalo ili sto je bila tema. Zaista veliki gubitak za ovaj pdf.

Sto se tice Alana, ima moj glas takodje. :)

Alan
02.04.2019, 21:31
pa video si na prethodne dve trke. znas i sam da je i na prvoj bio brzi ali su mu zabranili preko radija.

nego glavno je pitanje sta ce Hamilton ako Ferari sredi pouzdanost a zadrzi ovu brzinu. Toto uopste nije bio odusevljen kao da i on zna da ce ovo kratko trajati.

Malo mi je dve trke da procenim, pola ili cela sezona je mera. Pogotovu sto se Vetel ili ko vec zeznuo oko strategije odlaska u boks u prvoj trci a i u drugoj nesto nije bilo uredu sa gumama ili sam ja nesto debelo omasio, nije mi jasno kako je Botas izgubio poziciju od Maxa i Vetel zamalo od Hamiltona pri odlasku na zamenu.
Mislio sam pre pocetka sezone da ce Vetel pocistiti Leklerka kao i ostale timske kolege a sad vise nisam siguran.
Nema problema za Mercedes Juniore a tu je i faktor Hamilton ako zagusti:dr:

Alan
02.04.2019, 21:43
Zahvaljujem svima, Vanja mi je prosle godine ponudio da budem urednik i nisam mogao da prihvatim, nisam ja dovoljno obrazovan i pismen za tako nesto, pristrasan sam, navijacki nastrojen... F1 neizmerno volim a navikao sam i na ovaj forum tako da cu uvek biti tu a neko od vas troje neka bude urednik ja sam tu da pomognem.

miloolja
03.04.2019, 08:27
Pozivaju se pre svih Nikoletina, aktuelni mod da se izjasni hoce li ili nece dalje ovo da radi, a zatim i Dule, koji je imao neke predloge oko izmena na pdf-u i aktivnijeg ucesca.

A ti Alane razmisli :)
Svi smo mi navijaci i u dubini duse pristrasni, malo je strucnjaka :D
A ako ljudi kazu da si oke, znaci to je to :)
Uostalom trenutno uopste nije guzva, lepo bi moglo da se radi i da te glava ne boli, taman da udjes u fazon dok se jos naroda ne skupi :)

Sam Hornish Jr.
03.04.2019, 12:24
Zahvaljujem svima, Vanja mi je prosle godine ponudio da budem urednik i nisam mogao da prihvatim, nisam ja dovoljno obrazovan i pismen za tako nesto, pristrasan sam, navijacki nastrojen... F1 neizmerno volim a navikao sam i na ovaj forum tako da cu uvek biti tu a neko od vas troje neka bude urednik ja sam tu da pomognem.
podcenjujes sebe :) ti si ovde najstariji ako se ne varam nemoguce da nisi "dovoljno obrazovan i pismen" pa zavrsio si valjda osnovnu skolu majku mu to je dovoljno, neko nije ni to zavrsio pa je pametniji ovde od sviju nas. Uostalom ne treba tu neke filozofije oko vodjena ovog pdf, imamo jednu temu za trke (FORMULA 1 - sezona 2019.) onu drugu (Važna: 2018 Formula 1 - TRKE UŽIVO) treba zakljucati ne treba nam dve teme za diskusije o trkama. I to je to.

forum1nick
04.04.2019, 09:44
Mislio sam ako ih puste da se trkaju, ne bude timskih naredbi, ko ce izaci kao pobednikAko ih puste?
Ferrari nikada nije pustio vozače da se trkaju.

Ali...
Nerado moram priznati da bih tipovao na Vettela. Veliko iskustvo je na njegovoj strani, a u auto-moto sportu godine (do 40) nisu faktor, ako čovjek i dalje zadrži želju.

Vidim da i u Ferrari-u dijele isto mišljenje. Bar još uvijek. Što pokazuje i objava da su pokušali zaštiti Vettela na startu, na šta se Leclerc oglušio. Većina će reći "mali je pokazao zube i vozački instinkt"... Da. Ali koliko će to biti oprošteno već u drugoj trci za crvene, e to ćemo vidjeti.

Ferrari F1 jednostavno smatra svojim vlasništvom i vrlo ljubomorno čuvaju svoje rekorde. A oni glavni su sada direktno ugroženi. Schumacher-ovi rekordi (broj pobjeda, broj titula, broj titula sa jednom ekipom).

Zbog ovoga bi sledeća trka mogla da bude prelomna u njihovom izboru kog vozača će podržati do kraja sezone.
Ako Leclerc i treći put bude brži od Vettel-a neće im ostati mnogo izbora.

Sam Hornish Jr.
04.04.2019, 14:03
https://i.postimg.cc/B6hcv0Wb/toto-pravila.jpg

:biggrin:

forum1nick
04.04.2019, 18:54
Osim što najveći broj trka Ferrari bude taj koji prati Mercedesa :)

Posljednja trka je bila drugačija, ali i tada je Vettel bio sporiji od Hamiltona.
Leclerc je bio nedodirljiv, ali kvar na dizni baš nikako nisu mogli da predvide.

U Bahreinu je bila noćna trka i asfalt je hladniji. Tu je došlo do izražaja bolja Ferrarijeva adaptacija guma. I prošle godine je bilo tako kada su hladniji vremenski uslovi.

Kada su dnevne trake sa jakim suncem Mercedes uglavnom u prva 3 kruga zauzme p1, p2 i vozi do kraja.

Ono što svakako pravi najveću razliku su kišne trke. Vettel je tada možda najgori na stazi, a Hamilton baš suprotno.
Jedva čekam da vidim Leclerc-a u tim okolnostima.

Alan
04.04.2019, 20:51
podcenjujes sebe :) ti si ovde najstariji ako se ne varam nemoguce da nisi "dovoljno obrazovan i pismen" pa zavrsio si valjda osnovnu skolu majku mu to je dovoljno, neko nije ni to zavrsio pa je pametniji ovde od sviju nas. Uostalom ne treba tu neke filozofije oko vodjena ovog pdf, imamo jednu temu za trke (FORMULA 1 - sezona 2019.) onu drugu (Važna: 2018 Formula 1 - TRKE UŽIVO) treba zakljucati ne treba nam dve teme za diskusije o trkama. I to je to.

Jesam Juniore i srednju el.tehnicku ali nisam ja za to. Ti bi bio odlican urednik, ako prhvatis priznacu da sam pratio Indicar 80 i 90-ih i da Je Max najbolji posle Hamiltona.

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 09:43
Jesam Juniore i srednju el.tehnicku ali nisam ja za to. Ti bi bio odlican urednik, ako prhvatis priznacu da sam pratio Indicar 80 i 90-ih i da Je Max najbolji posle Hamiltona.

ok necemo te terati ako neces. sto se mene tice (da budem urednik) nemam nista protiv.

Alan
05.04.2019, 09:44
Znaci reseno?

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 09:48
https://www.youtube.com/watch?v=C2PoAy_8TwM

:biggrin:

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 10:41
MERCEDES ZABRINUT FERRARIJEVOM SNAGOM MOTORA: ‘NJIHOV MGU-K SE KASNIJE ISKLJUČUJE OD NAŠEG’

Mercedes je u Bahreinu ostvario svoju drugu dvostruku pobjedu u isto toliko utrka. Ovog puta su branioci naslova imali sreću na svojoj strani, s obzirom da je Ferrari imao brži bolid. S pogledom na Shanghai i Baku, Srebrne strijele su zabrinute Ferrarijevom snagom motora i njihovim performansama na pravcima.

Charles Leclerc je imao u džepu pobjedu na VN Bahrina. U 42. krugu je Monežanin imao 10,8 sekundi prednosti ispred Lewisa Hamiltona, svog prvog pratitelja. Međutim, Ferrari tada postaje sve sporiji. Prvo blago, a onda drastično. Hamilton je bio brži 4 sekunde po krugu i devet krugova prije kraja utrke prelazi u vodstvo.

Hamilton je svoj 74. trijumf u Formuli 1 nazvao „pobjedom pouzdanosti.“ Britanac je priznao da je Leclerc bio najbrži u Bahreinu i pozvao je svoju momčad da se poboljša:“Ispred nas je puno posla, ako želimo uspjeti protiv ovih dečki (Ferrari).“ Ferrarijeve nadmoćne performanse u Bahreinu nisu bile toliko iznenađenje za šefa Mercedesa Toto Wolffa kao ubjedljivi poraz crvenih u Melbourneu:“Očekivali smo jači Ferrari u Australiji. To što do toga nije došlo mi je bilo veće iznenađenje nego njihov porast forme u Bahreinu.“

Zabrinjavajuće za Mercedes je veliki gubitak vremena za Ferrarijem na pravcima. Slika sa treninga se prenijela i na utrku. Crveni bolidi su bili u utrci 4 desetinke na svim pravcima brži od Srebrnih strijela. „Niko ih tu nije mogao pratiti. Bilo je teško boriti se protiv toga,“ rekao je Wolff. Mercedes nije mogao nadoknaditi toliki gubitak u zavojima. Ferrarijeva brzina na pravcima je dovela u pitanje da li je Mercedes vozio sa više downforcea, ali Wolff ne vjeruje u to:“Sa dobrim otporom zraka dobijaš maksimalno jednu desetinku. To je čista snaga motora.“

Mercedesovi inžinjeri su se nakon prvih treninga u Bahreinu odmah bacili na analize. Prvi zaključci:“Ferrari je brži od nas na pravcima sa i bez DRS-a. To nema veze sa otporom zraka. Na testiranjima u Barceloni smo po snazi motora bili izjednačeni. U Melbourneu smo bili malo ispred. U Bahreinu su bili očigledno superiorniji od nas. Melbourne je bio izuzetak. Tu je nešto dramatično pošlo po zlu kod Ferrarija.“

Ferrai je već prošle godine iznenadio svoje rivale iznenadnim skokovima snage motora. Crveni su šest utrka bili ispred Srebrnih strijela po snazi motora. Tek nakon VN Singapura su ponovo bili izjednačeni. Ne jer je Mercedes sustigao, već jer je Ferrari nazadovao. Sadašnja prednost u snazi motora nije usporediva sa onom iz 2018.

„Prošle godine su bili brži na početku pravca. U maksimalnoj brzini bi se mi vraćali. Sada su svugdje brži. Brži su na početku pravca i imaju veću snagu i u drugoj polovici pravca, jer ne isključuju MGU-K tako rano kao mi. Naša krivulja brzine se spušta, dok Ferrarijeva i dalje raste.“

To bi moglo značiti da Ferrari manje prazni bateriju na pravcima, zbog čega imaju značajnu prednost nad svojim rivalima i stiču dosta vremena. Ova Ferrarijeva prednost zabrinjava Mercedes.

„Bilo da je šasija ii motor. Na našoj razini napreduješ samo malim koracima. Bit će teško izjednačiti tako veliki zaostatak,“ strahuje Wolff. Bottas se pribojava Shanghaia i Bakua:“Pravci su još duži a Ferrarijeva prednost bi mogla biti još veća.“

izvor: f1-bih

Alane sta sad velis?:D

Alan
05.04.2019, 11:12
Ne bi bilo dobro za cirkus da se nastavi dominacija Mercedesa iz Australije pa foliraju ili ako je stvarno brzi Ferari onda je do baterije samo ne treba torba ili kisobran da prikriju. I ne bi trebalo da ovde prenosimo vesti o f1 sa sajtova sa ovog govornog podrucja.

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 17:41
I ne bi trebalo da ovde prenosimo vesti o f1 sa sajtova sa ovog govornog podrucja.

A sto?:confused: Taj sajt nema forum tako da bez brige ;)

forum1nick
05.04.2019, 17:56
Suviše je veliku prednost Mercedes imao u Australiji da bi ovo što TW priča bilo tačno.

Alan
05.04.2019, 17:57
Dobro ako je tako.

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 19:21
Suviše je veliku prednost Mercedes imao u Australiji da bi ovo što TW priča bilo tačno.

mercedes je imao prednost jer je Ferarijev motor bio u safe modu ako nisi znao ;) posle toga su resili problem i u Bahreinu nastupili sa full power.

Alan
05.04.2019, 19:43
Forumum1nick je prosle godine sve objasnio u dve recenice, ja mu verujem.

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 19:46
Forumum1nick je prosle godine sve objasnio u dve recenice, ja mu verujem.

pa verujem mu i ja (iako ne znam o cemu se radi:biggrin:) ali kakve to veze ima sa ovom godinom? ;)

Alan
05.04.2019, 19:58
Nije se odnosilo na proslu godinu nego na celokupnu turbo-hibridnu eru. Nacicu post.

Sam Hornish Jr.
05.04.2019, 20:00
Nije se odnosilo na proslu godinu nego na celokupnu turbo-hibridnu eru. Nacicu post.

nemoj se trudis Ferkan ce te demantovati ;)

forum1nick
05.04.2019, 21:52
@Alan vjerovatno cilja na ovo:

"Mislim da je RBR u periodu dominacije u suštini napravio jednu početničku grešku... Previše su odmakli konkurenciji i F1 je to odlučila da prekine.

Mercedes sada radi dosta pametnije. Prvo su rotirali šampione u svojoj ekipi, a sada vjerujem da u garaži drže par zaključanih konja da bi nam prikazali "show"."

Pa ishod prethodne sezone nam je baš to i pokazao. Hamilton je lagano došao do 5. titule a punu dominaciju je iskazao tek kada su pravila za 2019/20 već bila dogovorena.

Ove godine mu i situacija u Ferrari-u ide na ruku. Ferrari sada nastupa bez "drugog" vozača.
Vettel je oba puta bio značajno sporiji od Leclerc-a, a sigurno je da Vettel (sa 4 titule) nikada, nikada neće pristati na "broj 2".

Ferrari je ove godine bio brži na stazi na kojoj je i prošle godine bio brži. Značajnu prednost su imali samo sa "testnim" vozačem i sigurno su mu drugačije mapirali agregat. Moguće da su se kockali i odradili burst, te malo pretjerali jer na kraju im je došlo do otkaza dijela na motoru.

Ja nisam navijač Ferraria, ali ovaj novi dječko im je pun pogodak i sigurno najveće osvježenje u zadnjih 10 godina F1.

Alan
05.04.2019, 22:12
Da, taj post je u pitanju.

Sam Hornish Jr.
06.04.2019, 13:49
Mercedes kontaktiro rukovodstvo RB o angazovanju Maxa u 'srebrne strele' od 2020. Zalepio bi vest ali mozda ce se Alan buniti jer taj sajt ima forum.

edit: evo nasao na inglis

MERCEDES MONITORING VERSTAPPEN SITUATION

http://www.carsproductions.com/wp-content/uploads/2019/04/Max-Verstappen-Mercedes-F1.jpg

Mercedes could make an incredible swoop for Max Verstappen, that is according to Red Bull motorsport advisor Dr Helmut Marko.

Speaking to Auto Bild, Marko revealed that Mercedes has made prior contact with Verstappen and his father Jos about a potential switch to Mercedes after 2020.

“Toto Wolff has called him and his father Jos Already for months, but I’m relaxed, the performance clause in Max’s contract should be safe and he feels comfortable with us, and if we provide him with championship-worthy material, I’m not worried, he’ll stay.”

The picture surrounding the second seat at Mercedes is a blurry one, with Valtteri Bottas looking to turn his past fortunes around with a no-nonsense 2019 with Mercedes junior driver Esteban Ocon also waiting in the wings should an opportunity arise.

Alan
06.04.2019, 16:18
Ne smeta meni licno Juniore nego tako gubimo clanove a mislim da je i u pravilniku foruma. A sto se same vesti tice, pa ovako, Ferari je sa Leklerkom nasao dostojnu zamenu ako i kad Vetel resi da se povuce ili promeni sredinu. Mercedesu treba jak vozac posle Hamiltona a Max je najbolji od mladjih, Okon tek treba da se pokaze.

forum1nick
06.04.2019, 19:52
Malo je to prerano za Hamiltonovu alternativu. On sigurno ima još 5 godina vrhunske vožnje.

Ovo je više bacanje koske u protivničko dvorište. Ponuda za prvog vozača direktnog konkurenta...
Uz sve to, ne vjerujem da bi Hamilton i prihvatio Maxa. Njima treba drugi vozač, a savršenog drugog već imaju.

Ferrari mora da traži zamjenu za Vettela jer ovaj definitivno nije kalibar vozača za njih.
On je samo pored Webera izgledao šampionski.
Već sa dolaskom Rikjarda u RBR Vettel je završio kao drugi u svojoj ekipi. I na njegovu sreću je ranije stigao potpisati ugovor.

Sam Hornish Jr.
06.04.2019, 20:39
Malo je to prerano za Hamiltonovu alternativu. On sigurno ima još 5 godina vrhunske vožnje.

Ovo je više bacanje koske u protivničko dvorište. Ponuda za prvog vozača direktnog konkurenta...
Uz sve to, ne vjerujem da bi Hamilton i prihvatio Maxa. Njima treba drugi vozač, a savršenog drugog već imaju.
Ham ima 34 godine sledece 35 i posle toga je prosao njegov zenit zavisice samo od bolida kakvog bude imao. A mislim da se Mercedes sa tim nece kockati pogotovu sto se menjaju pravila od 2021. Tako da Max je logican izbor.

Ferrari mora da traži zamjenu za Vettela

pa nasli su je-Sarl Lekler!

Alan
06.04.2019, 22:06

Ferrari mora da traži zamjenu za Vettela jer ovaj definitivno nije kalibar vozača za njih.
On je samo pored Webera izgledao šampionski.
Već sa dolaskom Rikjarda u RBR Vettel je završio kao drugi u svojoj ekipi. I na njegovu sreću je ranije stigao potpisati ugovor.

Vise nego iko voleo bih da Hamilton vozi jos 5 godina ali mislim da nece, ne sto nece biti konkurentan nego ce doci do prezasicenja, drugo, logicno za njega i za Mercedes bi bilo da se povuce kao vozac Mercedesa. Sve uspehe cak sve trke je vozio za njih na ovaj ili onaj nacim.

forum1nick
07.04.2019, 00:30
Jasno ti je da Hamilton neskriveno cilja poziciju najtrofejnijeg u istoriji?
Sjedi u bolidu i ekipi koji za to daju najveće šanse. Od pobjeda se nikada niko nije zasitio. :)

Alan
07.04.2019, 11:10
Voleo bih da si upravu. Zna li ko precizno dokle su su postojeci ugovori vozaca Mercedesa, RB i Ferarija.

Alan
07.04.2019, 11:35
Opet menjaju format kvalifikacija?

https://www.motorsport.com/f1/news/q4-format-qualifying-tyres/4365817/

Sam Hornish Jr.
07.04.2019, 11:35
Voleo bih da si upravu. Zna li ko precizno dokle su su postojeci ugovori vozaca Mercedesa, RB i Ferarija.

Hamu, Maxu i Fetlu svima istice na kraju 2020.

Botasu istice na kraju ove godine.

Sam Hornish Jr.
07.04.2019, 11:41
Jasno ti je da Hamilton neskriveno cilja poziciju najtrofejnijeg u istoriji?
Sjedi u bolidu i ekipi koji za to daju najveće šanse. Od pobjeda se nikada niko nije zasitio. :)

To je tacno, ali sta je za Mercedes najbolje? Pa Mercedes je onda dopustio da Rozberg pobedi Hamiltona tako sto su sabotirali britancev bolid. Nije njima bitno da im jedan vozac sve osvoji to je u stvari i lose za njihov imidz jer ce onda reci zato sto je on najbolji vozac a ne sto je Mecka bila najbolji auto a nemci sigurno ne zele takvu sliku oni hoce sto vise razlicitih sampiona za njihov brend zato su i napravili Rozberga sampionom i zato ce dovesti mladog i gladnog Maxa.

forum1nick
07.04.2019, 14:37
HAM do 2021 (56,6M$ po sezoni)
VET do 2020 (50,0M$ po sezoni)
RIC do 2021 (17,0M$ po sezoni)
VER do 2020 (13,5M$ po sezoni)
BOT do 2020 (8,5M$ po sezoni)
LEC do 2022 (3,5M$ po sezoni)

S tim što je Bottasov ugovor za 2020 opcioni odnosno zavisi od Mercedesove želje za produženjem.

To je tacno, ali sta je za Mercedes najbolje? Pa Mercedes je onda dopustio da Rozberg pobedi Hamiltona tako sto su sabotirali britancev bolid. Nije njima bitno da im jedan vozac sve osvoji to je u stvari i lose za njihov imidz jer ce onda reci zato sto je on najbolji vozac a ne sto je Mecka bila najbolji auto a nemci sigurno ne zele takvu sliku oni hoce sto vise razlicitih sampiona za njihov brend zato su i napravili Rozberga sampionom i zato ce dovesti mladog i gladnog Maxa.

ROS su ubacili da bi prekinuli HAM niz i ublažili promjene pravila. U suprotnom bi HAM sada imao 5 vezanih i mislim da bi se FIA i F1 odlučili za tako radikalnu promjenu pravila da bi sada gledali bolide na 3 točka i vožnju rikverc...

Konstruktori svoj imidž grade kroz šampionat konstruktora, a tamo Mercedes dominira i više nego HAM u vozačkom šampionatu.

Konstruktor može biti u "problemu" samo ako bi neki vozač uzeo titulu, a oni završili recimo na trećoj poziciji konstruktora. U modernoj F1 ovo je nemoguća opcija.

Alan
07.04.2019, 20:08
Desetak puta se desilo da kostruktor vozaca koji je osvojio sampionat bude drugi a samo jednom one nesretne 82 cetvrti.

Sam Hornish Jr.
08.04.2019, 02:10
HAM do 2021 (56,6M$ po sezoni)

rekao sam vec Hamilton do 2020 zasto me ne slusas?

F1: Lewis Hamilton extends contract with Mercedes until 2020
https://www.dw.com/en/f1-lewis-hamilton-extends-contract-with-mercedes-until-2020/a-44744177

Konstruktori svoj imidž grade kroz šampionat konstruktora, a tamo Mercedes dominira i više nego HAM u vozačkom šampionatu.
Vozacki naslov je bitniji i prestizniji od konstruktorskog veruj mi. Ako ne verujes meni pitaj Rona Denisa, Briatorea, Montecemola... mislim ko prati F1 a ne zna da je vozacki "kruna" a konstruktorski samo "bedz" taj se onda bas i ne razume u ovaj sport...

Alan
08.04.2019, 10:01
I ja mislim da je vozacki naslov prestizni i da se pamti.

Sam Hornish Jr.
08.04.2019, 12:16
“Prošle godine su nam bježali u fazi ubrzanja, u najvećoj brzini bili smo podjednaki. Sad su brži od početka do kraja pravca. Naša se krivulja brzine u jednom trenutku izravna jer MGU-K više ne isporučuje snagu, Ferrarijev i dalje radi. Čini se da imaju prednost iz V6 motora i električnih sustava,” komentirao je neimenovani Mercedesov inženjer.

:f1:

edit: rivali sumnjaju da je Ferari pronasao rupu u pravilima

A secret brew at Ferrari? Fuel smells like grapefruit juice, says Horner
http://www.gptoday.com/full_story/view/674572/A_secret_brew_at_Ferrari_Fuel_smells_like_grapefru it_juice_says_Horner/

Sam Hornish Jr.
10.04.2019, 11:31
u kladionicama Ferari favorit, i ja mislim da ce Lekler pobediti 1000 trku F1 u Kini.

Tobi Gruner: "Ferrari gained 4 tenths on the 4 long Bahrain straights against Mercedes. The power advantage is around 40hp according to GPS data. Rival teams and even Ferraris own customer teams are puzzled."

Šef Mercedesa Toto Wolff je također primijetio brzinu crvenih bolida u Bahreinu, te je kometirao:“Niko im ne može parirati. Pod tim okolnostima će ih biti teško poraziti.“

Alan
10.04.2019, 23:13
Pobedice Ferari. Leklerk ili Vetel? Pre Vetel.

Sam Hornish Jr.
11.04.2019, 09:36
taj ce se izvrtiti po obicaju

ma Lekler je brzi tu dileme nema, Fetl ga moze ponekad dobiti ali ovaj mali ce se boriti za titulu sa Hamom.

Alan
11.04.2019, 14:36
Na Vetelu je da potvrdi da je Veliki sampion, ako ga Leklerk pobedi bojim se da je to i kraj njegove karijere, zato ce se boriti kao lav.

forum1nick
11.04.2019, 16:50
^taj dio posla će Ferrari da odradi.
Ako podrže Leclerc-a ostaju bez drugog vozača, a u tim uslovima teško će do titule.

Alan
11.04.2019, 17:31
Zaci ostaje kako su rekli, podrska Vetelu?

Sam Hornish Jr.
11.04.2019, 18:24
^taj dio posla će Ferrari da odradi.
Ako podrže Leclerc-a ostaju bez drugog vozača, a u tim uslovima teško će do titule.

a sta treba da podrze sporijeg vozaca, daj ne zajebaj.

Zaci ostaje kako su rekli, podrska Vetelu?

https://www.youtube.com/watch?v=cRtjjnyUDEk

forum1nick
11.04.2019, 21:04
Ne znam šta video treba da nam pokaže.
Da se Leclerc u svojoj drugoj trci za Ferrari oglušio o uputstva iz box-a?

Vettel-a plaćaju 45M$, Leclerc-a 3,5M$ po sezoni.
Stavrno misliš da dvije trke mogu da promjene taj odnos?

Ako Ferrari zaista ima toliku prednost brzine kao što nas Mercedes uvjerava (ja im ništa ne vjerujem) onda je to više nego dovoljno da ponekad nekog vozača "zakasne" 2 kruga u box ili mu jednostavno malo drugačije setuju bolid, a da ne ugroze P1-P2. Tako je svojevremeno Mercedes radio kada nam je dao najlošijeg šampiona F1 u istoriji.

Samo polako...

Sam Hornish Jr.
11.04.2019, 21:27
Ne znam šta video treba da nam pokaže.
Da se Leclerc u svojoj drugoj trci za Ferrari oglušio o uputstva iz box-a?
da. i to je kasnije izjavio da nije bilo potrebe da ceka ta 2 kruga kad je vec odma mogo napasti.

Vettel-a plaćaju 45M$, Leclerc-a 3,5M$ po sezoni.
Stavrno misliš da dvije trke mogu da promjene taj odnos?
koji odnos? to sto nekog placaju vise ne znaci da je on automatski bolji od tog drugog. ako je taj drugi brzi, a brzi je, normalno da ce stati iza njega a ne iza sporijeg kao sto bi ti zeleo verovatno zato da bi Hamu bilo lakse e pa ne moze tako, Ham ima da se pomuci protiv nove zvezde Leklera za sledecu titulu.

Alan
11.04.2019, 21:58
Tako je svojevremeno Mercedes radio kada nam je dao najlošijeg šampiona F1 u istoriji.

Samo polako...

A Baton, Hil mladji, Rozberg staiji, ima jos kandidata.

forum1nick
11.04.2019, 23:33
@sam sezona je duga. Videćemo da li je Ferrari sa Leclerc-om dobio ono što je uvijek izbjegavao borbu svojih vozača na stazi.
To vjerujem da bi bio rat kroz cijelu sezonu. Nešto kao svojevremeno Alonso i Hamilton u McLaren Mercedesu ;)

@Alan pa po meni najveća borba za najgoreg šampiona jeste između Rosberga i Buttona. Nije mi Hill iz te priče. Čovjek se za titule ipak borio direktno sa Schumacherom, a znamo kako je i izgubio titulu '94-te.

forum1nick
12.04.2019, 11:38
Odmah nakon trke u Bahreinu:

Ferrari je ove godine bio brži na stazi na kojoj je i prošle godine bio brži. Značajnu prednost su imali samo sa "testnim" vozačem i sigurno su mu drugačije mapirali agregat. Moguće da su se kockali i odradili burst, te malo pretjerali jer na kraju im je došlo do otkaza dijela na motoru.

Kada danas:
“What we did here in China was simply to revert to an old specification,” said Binotto. “A specification we know pretty well – we have good statistics in terms of quality and hopefully that will be sufficient.”

Naravno, u Bahreinu je samo Leclerc na motoru imao novu specifikaciju jer to je njegova uloga u Ferrariju. Da je specifikacija prošla testiranje svakako bi je već ovog vikenda vidjeli i na motoru Vettela.

Jasno da regularnim vremenskim uslovima i sa jednako setovanim bolidom ni Leclerc, ni bilo koji drugi vozač na gridu, Vettelu ne mogu napraviti 0,4-0,5s po krugu. Po kiši je već druga priča jer tada vozačko umjeće igra znatno veću ulogu.

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 14:36
svaka cast forum1nick ako si ovo tacno predvideo.

btw, sto je ova tema u arhivi?

Dule Krtola
12.04.2019, 14:45
Bice otvorene teme za svaki trkacki vikend. Nema potrebe da je cuvamo.

forum1nick
12.04.2019, 16:37
svaka cast forum1nick ako si ovo tacno predvideo.

btw, sto je ova tema u arhivi?Pa imaš taj post u ovoj temi pa vidi kada sam ga napisao.

Ja lično bih najviše volio da Leclerc bude ispred Vettela, jer ne volim to Vettel-ovo licemerje kada na stazi traži uslugu, a kasnije odbija da je vrati (Weberu konkretno). Kada kao mlad vozač pravi gluposti i to opravdava mladošću, a onda za iste stvari napada još mlađeg Maxa, kada se zakuca na stazi u Hamiltona i uživo ga optuži da je pritisnuo kočnicu, a telemetrija kasnije pokaže da Hamilton nije dirao kočnicu nego Vettel gas,... Kada skoro da zakuca u zid kolegu iz ekipe. I sve ove pizd@rije napravi dok vozi ili najbrži ili drugi najbrži bolid na gridu.

Ali... u današnjoj F1 Vettel za jednu trku zaradi koliko Leclerc za cijelu sezonu, a to ima uticaj i na konačan rezultat - nažalost.
Osim toga Vettel je jako iskusan i odličan vozač i mora se biti top klasa da bi ga se dobilo u istom bolidu, kao što je to uradio Rikjardo.

Sam Hornish Jr.
12.04.2019, 21:33
mislis da Sarl nije top klasa? ok ajde videcemo ima vremena ;)

ps. nemoj mi na ovo odgovarati ova tema je u arhivi glupo mi da zalazim ovde