PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 2018 VTB RUSSIAN GRAND PRIX (Sochi)

Nikoletina
27.09.2018, 23:10
https://www.advantour.com/russia/images/symbolics/russia-flag.jpg

Šesnaesta trka ovogodišnjeg šampionata se vozi u Rusiji, na stazi Sochi Autodrom. Sochi je debitovao 2014. u svetskom šampionatu, još jedan klasični Tilkedrom. Posle odlične vožnje u Singapuru, Hamilton je gotovo osigurao šampionat, dok Mercedes još nije ni blizu konstruktorskog. Za taj šampionat bi se mogla voditi bitka do samog kraja, iako je i tu Mercedes favorit. Sochi je staza na kojoj je Mercedes pobeđivao od debija, a staza kao staza je jako blaga prema preumaticima tako da se očekuje 1 stop.

O STAZI:

https://i.postimg.cc/nLhnmGrD/Screenshot_5.png

https://www.youtube.com/watch?v=UCPPXh9NfuQ

POREDAK U ŠAMPIONATU:

https://i.postimg.cc/WpBpyZWB/Screenshot_1.png

https://i.postimg.cc/wjV63Gqz/Screenshot_2.png

VREME, SATNICA I ODABIR PNEUMATIKA:

https://i.postimg.cc/gk3cb01n/Screenshot_3.png

https://i.postimg.cc/t4yqqjHD/Screenshot_4.png

https://pbs.twimg.com/media/DnY0Ig3V4AA8lKB.jpg:large

https://cdn-6.motorsport.com/static/img/mgl/1700000/1770000/1774000/1774100/1774158/s8/f1-russian-gp-2014-lovely-sochi-grid-girls.jpg

Nikoletina
28.09.2018, 10:50
FP1
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/ded884fe18253aad20ecebbe2aa0af5c.jpg

Tarantula
28.09.2018, 14:54
https://pbs.twimg.com/media/DoL1PsXX0AE9nRp?format=jpg

MWill
29.09.2018, 01:05
Некако ми се чини да се Ферари распада после Италије и Сингапура и да Мерцедес(Хамилтон) држи све под контролом и да је ово у најави још један тријумф Хамилтона. Ма да,сачекаћемо квалификације па и тру саму али ...

Tarantula
29.09.2018, 12:10
https://pbs.twimg.com/media/DoQPfguX0AEcmXP?format=jpg

Mark0
29.09.2018, 14:21
Srdnja mecke. Sutra timski start i cao djaci.

VR6
29.09.2018, 15:16
Srdnja mecke. Sutra timski start i cao djaci.

ma iznenadiće ih Ferari sa taktikom :biggrin:

Mark0
29.09.2018, 15:21
ma iznenadiće ih Ferari sa taktikom :biggrin:

:tu2::laugh::laugh::laugh:

Nikoletina
29.09.2018, 15:58
KVALIFIKACIJE:

https://pbs.twimg.com/media/DoQ34D1WsAICOgu.jpg:large

Sam Hornish Jr.
29.09.2018, 17:36
Fetel sutra treba da izbaci Hamiltona to mu je jedina sansa:biggrin:

MWill
30.09.2018, 11:07
Ботас пушта Хамилтона први круг или други? :biggrin:

За сат времена,СК1.

Tarantula
30.09.2018, 11:12
Ботас пушта Хамилтона први круг или други?

Bottas je timski igrač, nije on Raikkonen.

Alukard
30.09.2018, 11:22
Toto Volf je izjavio da ce morati da se posluze timskim naredbama jer trenutno nisu u situaciji da uzivaju u trkanju svoja dva vozaca.

dekkard
30.09.2018, 12:18
Strašan je Lekler vozač. Biće odličan u Ferariju, moguće da će se boriti za titulu već u prvoj sezoni.

aquaria
30.09.2018, 12:20
Kako ce Leclerc da se posprda sledece sezone :cool:

Nikoletina
30.09.2018, 12:21
Odlični i Šarl i Maks. Zaključavam temu, otključavam temu za uživo komentarisanje.

aquaria
30.09.2018, 14:10
I'll just leave this here.

https://i.imgur.com/tzUBxNm.jpg

Ne mogu docekat sledecu sezonu.

p4p1
30.09.2018, 14:37
Koji smor za Botasa :(
Definitivno njegova staza.

Šteta i što Sirotkin nije uspeo bar Vandoornea da skine, oba tima skandalazno loša svakako

Tarantula
30.09.2018, 14:50
Raikkonenu Kimi ugledaj se na Bottasa Valtterija.

miloolja
30.09.2018, 15:01
Ne razumem cemu toliki hejt prema Botasu :uns: pa to je isto radio i Ferari i Sumi, rade svi od tada... Govori mu ekipa kako treba da se ponasa u konkretnoj situaciji, a vi pljujete coveka da je beskicmenjak.
Ne kapiram bas. Pljuvali ste i Kimija sto nije pustio Fetela u Monci, a onda ovog sto pustio klupskog kolegu. Samo sto je u Monci Ferari zakazao po ko zna koji put, a ne Kimi.

Naravno, druga je sasvim stvar u sta se ovaj cirkus pretvorio.

E moj Fetele -.- (Kimi je odavno bivsi, al eto i poslednji sampion crvenih)...e moj Ferari, bas raocaravajuce na vise nivoa :td:
Od kako je Sumi otisao, daleko su od savrsene organizacije i pitanje kada ce i da li ce da vrate onaj nivo ikada.

MWill
30.09.2018, 15:02
Bottas je timski igrač, nije on Raikkonen.

Nije:biggrin:

dekkard
30.09.2018, 15:06
Radujem se dolasku Leklera u redove crvenih. Nadam se da će biti zdrava borba kao kad je Niko bio u Mercedesu. Nažalost, Botas je bruka za F1 i eklatantan primer u šta se nekada najprestižnije auto - moto takmičenje pretvorilo.

miloolja
30.09.2018, 15:07
Zar nije pustio Kimi Fetela u Nemackoj kada je tim, doduse nemusto i indirektno, trazio to od njega, pa je Kimi morao direktno da pita...jel treba da ga propustim?... posto ovaj nije uspo da ga pretekne?

madrid
30.09.2018, 15:08
Ja ne razumem da se ljudi jos nisu navikli na ovo, pa Bottas je vise puta u ovih par sezona, ako ne pustio, onda cuvao ledja Luisu. Kimi je pe neku trku pitao tim da li hocete da ga pustim, i oni rekli "ehhhhh paa da". U proslosti smo imali iste stvari, sve je ovo postalno normalno.

madrid
30.09.2018, 15:10
Radujem se dolasku Leklera u redove crvenih. Nadam se da će biti zdrava borba kao kad je Niko bio u Mercedesu. Nažalost, Botas je bruka za F1 i eklatantan primer u šta se nekada najprestižnije auto - moto takmičenje pretvorilo.

Zdravo borba ce biti samo ako dodje do situacije Hamilton-Rosberg, pa se direktno bore za titulu. Msm zdrava u smislu nepustanja, uvek moze da se dogodi novi Hamilton-Alonso iz 2007.

Alukard
30.09.2018, 19:30
Naravno da je botas beskicmenjak i svako ko ga zali sto mu mercedes nije vratio prvo mesto nema elementarno znanje sta znaci biti trkac.
Svaki pravi trkac je tu da pobedi,da iskoristi sansu. Svakome je titula san. A ako neko dodje u tim,svesno stavi sebe na drugo mesto,onda za njega nema zaljenja. Zasluzio je da ga Mercedes ovako zezne.

VR6
30.09.2018, 21:18
e volim vas kičmenjake što bi ste za platicu od 10.000.000€ rekli gazdi ma d*vaj ga, ja ću po svome :facepalm:

Sam Hornish Jr.
30.09.2018, 21:29
@Alukard

Izvini ali ti nemas elementarno znanje sta je F1. F1 je timski sport Ham se nalazi u borbi za titulu a Botas ne i normalno da ce tim podrzati Hama pa nisu konji da sebi oduzimaju bodove sad pred kraj kad se "lomi". Da je Kimi vodio a Fetl bio 2 mislis li da Kimi ne bi propustio Fetela za pobedu? Eeeee. I ono sto treba reci Botas nije od prve trke drugi vozac vec negde od sredine sezone kad je postalo jasno koja dva vozaca se bore za titulu. A ja ti mogu navesti nekoliko primera i ove sezone i u proslosti (sa Alonsom, Sumijem) gde su igrale timske odredbe u Ferariju.

Mark0
30.09.2018, 21:49
Mogu da se kladim da je u prve tri trke vec Botas pustio Luisa prvi put. Toliko o ovome da je pusten sada kada je Botas jel te daleko od titule.
Na stranu to sto mi je ova taktika skroz logicna, jer je decko doveden kao prelazno resenje u mercedes, pokazao i dokazao da moze da bude vozac zadatka i od starta je znao gde dolazi i koji ce mu biti posao. Ravnopravnosti u garazi nema, ali i to je u redu.

Alukard
30.09.2018, 22:03
Jave se dva lika koji veze sa trkanjem nemaju niti sa razumevanjem moje poruke.
Ako vozi samo za tu platu,onda mu tu nije mesto. Pravi trkaci zele samo pobede,samo titule. A sis*ce kao Botas su srecni da budu drugi vozaci. To nisu trkaci,i ne zasluzuju nikakvo poštovanje.
To da li bi za tu platu to rekao gazdi je nesto najgluplne sto sam procitao,kao prvo,neko sa sampionskim ambicijama ne bi dosao kod tog "gazde".

Cooper
30.09.2018, 22:21
Nisu to atletičari pa da se trkaju za sebe.
Kupiš patike i baš te briga.

Kada voziš bolid formule 1 trebaš da imaš u glavi koliko je ko novca, znanja, truda i rada tu ulupao.

Hijerarhija je jako bitna.

U Botasovoj koži su bili i Barikelo i Masa i mnogi drugi.

Sile
30.09.2018, 22:23
Pozdrav narode! spustite loptu nismo na fudbalu... :) Trka sasvim ocekivana,juce je sve bilo jos jasno! svaka cast za Maxa definitivno vozac dana. Takodje pohvale i Rikardu koji je 40 ak krugova vozio sa ostecenim krilom! Odluka mercedesa nekome se svidja nekome ne,takva je kakva je opravdana je. Garantujem da ce ham pustiti botasa na zadjoj trci kada sve bude reseno da mu vrati! druga stvar to ljudi rade i za to ima zasluge i bottas sam jer nije bio dovoljno konkurentan da ostane u trci za titulu,jel mislite da je rosberg tu da bi bilo pustanja kada bi obojica bili u borbi za titulu tako da sve je to timski i nema sta! Takodje je glupo da neki svuda kritikuju ferrari i raikonena koje jeste stariji i sporiji ali je svetski prvak i to izgleda i dalje zadnji ferrarijev!! Inace bi taj isti kimi danas po tempu i krugovima zavrsio ispred vettela da ga nisu drzali toliko dugo na stazi tako da prica vam je bzv.Taj Kimi je prosle godine isto mogao lagano da osisa vettela u pesti jer je imao probleme ali onda ferrari nebi imao 1-2.. isto i ove godine samo sto to drugacije izgleda u mercedesu jer je razlika u klasi izmedju dvojice nenormalna!
Sezona je odlicna steta sto je ferrari posustao odjednom,najvece zasluge za to idu ekipi ali i Vettelu samom koji je ocajan ove godine ,pa covek je prosuo sam svojim greskama 100 bodova vi pricate o losim timskim naredjenjima sa pit vola...
Iako sam navijac ferrarija Hamilton je zasluzeno prvak ove godine,oduvao je Vettela na stazi pa pricajte kako hocete.Prosto ga je oduvao spustio ga na pocetnicki nivo. u priblizno istim bolidima nema tu neke velike prevage ni za jedne ove godine...
I dalje sam pri stavu da je ferrari trebao da uzme Rikija i Leclera da menja obojicu vozaca dogodine!
Ukoliko se Lecler pokaze a verujem da hoce ,nece pristati da bude drugi vozac i da cuti kao kimi bude korektan,zato je i sam Vettel trazio opet da zadrze Kimija jer sa njim miran. Ovako ako zagrize omladinac bice turbulencija kao 2007 u mclarenu Alonso-Ham.. A videli smo kako nemac radi pod pritiskom ove godine svasta je moguce.Ukoliko se Lecler pomiluje ne pokaze brzinu bude drugi vozac bojim se da mu ode karijera ostace drugi do kraja iste.. Videcemo.
Generalno trke su lose,cast izuzecima ove nove staze apsolutno ne odgovaraju ovakvim bolidima i tacka i mora se naci resenje za manje timove jer jako smesno sta rade vodeca tri tima u 5 krugova covek obidje danas sve to je smesno.. Nekada Hakinen i Sumi glizli minardi pa obidji

Alukard
30.09.2018, 22:24
Slazem se. Ali pravi trkac nikada ne bi pristao na tako nesto. Ali nazalost uvek imas ove beskicmenjake i to je super,ali neka ne glumi neko lazno razocarenje. Podvio si rep,dosao si dobrovoljno da budes vodonosa i to radi,a on kao nije zadovoljan.

aquaria
30.09.2018, 22:34
To koliko Mercedes vrjednuje Botasa pokazuje cinjenica da mu ugovor produzavaju na po jednu godinu, sto govori o tome kakvo mjesto ima u timu. Opekli su se jednom dok su imali situaciju Rosberg - Hamilton, kad bi Botasu dali visegodisnji ugovor onda bi se i on osilio da odbije naredbe i ukljuci se u borbe za pobjede i titulu.

Ovako je prihvatio da bude potrcko, bice upamcen kao Barikelo moderne ere i to je to.

Samo, forumasi trebaju imat manje licemjerja kad pisu o ovakvim stvarima, ovdje su pojedini ostrili tastaturu na Ferariju kod situacije Raikonen - Fetel u Njemackoj, a sad je ovo odjednom timski sport, treba gledat siru sliku, bravo Mercedes, emocije po strani i slicno.

Ovo danas im je bilo skroz nepotrebno, Luis bi imao 47 bodova prednosti pet trka do kraja, sa Ferarijem koji je u zestokom ambisu. Fetel i Ferari, sa ovakvom situacijom u ekipi i sa bolidom koji je ocigledno nazadovao, ne bi povratili ovaj zaostatak sve kad bi iznova krenuo sampionat.

Luisu cestitke na tituli, a Ferari ce se nadam se sredit preko zime jer su stvari ocigledno negdje posle nizbrdo od kako je Markione preminuo a zna se kakvim je autoritetom on vodio Ferari. U najmanju ruku se ne bi desila Monza, a za ono u Singapuru bi neko letio sa svoje pozicije.

Sam Hornish Jr.
30.09.2018, 22:38
Mogu da se kladim da je u prve tri trke vec Botas pustio Luisa prvi put. Toliko o ovome da je pusten sada kada je Botas jel te daleko od titule.
Toliko o tome kolko ti napamet i gluposti pises. U prvoj trci u Melburnu Botas pravi gresku u kvalama i startuje 15 a Ham prvi i Botas se probija i zavrsava trku osmi a Ham drugi. Gde je tu doslo do pustanja? U drugoj trci u Bahreinu Botas se kvalifikuje ispred Hama (Botas 3 a Ham 4) i zavrsava trku ispred Hama i to jedan do drugog Botas 2 a Ham 3. Ako je Botas drugi vozac od pocetka sezone sto ga tu nije pustio? Treca trka u Kini opet se Botas kvalifikuje ispred Hama (za jedno mesto) i zavrsi trku ispred Hama. Evo ja ti mogu tako prepricati svaku trku do VN Nemacke kada smo culi prvu timsku naredbu. A VN Nemacke je sredina sezone. I na toj trci smo culi i timsku naredbu kod Ferarija.

Jave se dva lika koji veze sa trkanjem nemaju niti sa razumevanjem moje poruke.
Ako vozi samo za tu platu,onda mu tu nije mesto. Pravi trkaci zele samo pobede,samo titule. A sis*ce kao Botas su srecni da budu drugi vozaci. To nisu trkaci,i ne zasluzuju nikakvo poštovanje.
To da li bi za tu platu to rekao gazdi je nesto najgluplne sto sam procitao,kao prvo,neko sa sampionskim ambicijama ne bi dosao kod tog "gazde".
Joj Alukard ne provaljuj se molim te. Pa ti si trazio od Kimija da pomogne Fetelu na VN Italije i posle toga jel se secas? I koga sad izigravas i lazes. Loseg gubitnika i licemera.

Cooper
30.09.2018, 22:39
Ne odbija se tako lako poziv jednog od 2, 3 najbolja tima, makar to bilo mesto vodonoše.

Botas bi sada bio u Vilijamsu da ga drndaju tata i sin i da se bori za koji bodić.

Ovako je u šampionskom timu, malo veća lova, pobedio je par puta i ima status dobrog vozača i timskog kolege.

Produžio je on sebi fino karijeru na konto ove 2 sezone.

Sa druge strane neki talentovani i dobri vozači kao Hulk nikada ne dobiju šansu da osvoje makar 1 GP. Ubeđen sam da bi rado baš Hulk bio vodonoša Luisu ili Fetelu.

Alukard
30.09.2018, 22:43
Toliko o tome kolko ti napamet i gluposti pises. U prvoj trci u Melburnu Botas pravi gresku u kvalama i startuje 15 a Ham prvi i Botas se probija i zavrsava trku osmi a Ham drugi. Gde je tu doslo do pustanja? U drugoj trci u Bahreinu Botas se kvalifikuje ispred Hama (Botas 3 a Ham 4) i zavrsava trku ispred Hama i to jedan do drugog Botas 2 a Ham 3. Ako je Botas drugi vozac od pocetka sezone sto ga tu nije pustio? Treca trka u Kini opet se Botas kvalifikuje ispred Hama (za jedno mesto) i zavrsi trku ispred Hama. Evo ja ti mogu tako prepricati svaku trku do VN Nemacke kada smo culi prvu timsku naredbu. A VN Nemacke je sredina sezone. I na toj trci smo culi i timsku naredbu kod Ferarija.

Joj Alukard ne provaljuj se molim te. Pa ti si trazio od Kimija da pomogne Fetelu na VN Italije i posle toga jel se secas? I koga sad izigravas i lazes. Loseg gubitnika i licemera.Ti se care konstantno blamiras. Iz trke u trku.

Sam Hornish Jr.
30.09.2018, 22:50
Ti se care konstantno blamiras. Iz trke u trku.

Jel kao Ferari:cool:

Alukard
30.09.2018, 22:51
Nemam ja problem sa time. Ferari je nazadovao kao sto to radi godinama u nazad.
Tvoji pokusaji provokacija su ocajni. Imas jos da ucis ;)

Sam Hornish Jr.
30.09.2018, 22:58
Nemam ja problem sa time. Ferari je nazadovao kao sto to radi godinama u nazad.
Tvoji pokusaji provokacija su ocajni. Imas jos da ucis ;)

Cuj ja provociram. Provociraju lazu i mazu oni koji gube (cast izuzecima) a ja sam ti rekao da u ovoj borbi sam na strani Hama koji kako vidimo ide ka novoj tituli tako da ja ne znam zasto bi nekog izazivao ali vidim da ti to radis. Jer ko gubi ima pravo da se ljuti to je opste poznata stvar:) A daj ti meni odgovori na nesto od onoga sto sam te pitao jer podvio si rep :)

Nikoletina
01.10.2018, 00:14
Iskreno meni se čini da Ferrari puca po šavovima nakon smrti SM. Jednostavno previše grešaka pit vola, kao i Vettela, sve bolja forma Hamiltona i pobeže titula. Šteta što Vettel sa sobom nije poveo Hornera. Što se tiče današnje trke Mečka očekivano pobeđuje, Hamilton je odvezao još jednu perfektnu trku, samo mi nije jasno to propuštanje. Za očekivati je timske naredbe, potpuno i opravdano, ali bukvalno zakočiti i pustiti nekog ko je 2 sekunde iza tebe je malo čudno. Hajde da su to poslednjih par krugova ili da je Vettel u DRS zoni, ali ovako... Inače treba pohvaliti i Maxa, sjajna vožnja kao i Charlesa, KMaga i Pink Pantere. Sledeća nam je Suzuka, još jedna staza na kojoj bi snaga motora trebala biti "ključna".

Alukard
01.10.2018, 08:13
Ja podvio rep? Ti imas neki problem sa sobom. Kao prvo,ja nisam TRAZIO od Kimija da se skloni, nemam kontakt sa njim,rekao sam da je trebao u situaciji kada on ide sredinom staze,fetel napada unutra a hamilton spolja,trebao je da ide da zatvara spolja a ne da zatvara timskog kolegu. To je druga stvar od ovoga sto radi beskicmenjak.
Druga stvar, izmisljas i hiperbolises kada su izjave drugih u pitanju. Licemerno je da provokaciju u postu "Kao ferari :cool:" prebaces da drugi provociraju.
Uostalom,uzaludno je pokusavati tebi nesto dokazati,ti ne zelis da razumes ili jednostavno ne mozes.
Moja poenta je bila da je ovaj sport otisao u ku*ac jer prve dve ekipe mogu kao kd sale sa zadnjeg da dodju do 4 mesta. Tu borbe nema. Fors indija se sklanja mercedesu,vilijams isto, Has ferariju,Zauber isto. I tako dalje. A sto je najgore od svega i da hoce da se bore sa njima ne mogu.
Nekada se vodeci morao namuciti da dodje do prvih 10 ako krece poslednji.

Alan
01.10.2018, 15:12
Od kako postoji Formula 1 postoje i timski dogovori i naredbe. Pedesetih je drugi vozac morao da ustupi svoj auto prvom ako je stao zbog kvara, dobro je sto su to zabranili. Kasnije su to resavali na razne nacine, sad je posebno tesko jer je uticaj bolida od nekadasnjih 60-70% narastao na 80-90%. Zbog cega vozaci pristaju na tako nesto? Verovatno zbog para, sanse da voze za veliki tim, sanse da se upisu u listu pobednika i ako se prvi povuce ili promeni tim oni budu prva violina. To je tako, voleli mi to ili ne.

Sam Hornish Jr.
01.10.2018, 15:37
@Alukard

Daj nemojmo se praviti blesavi. Pitao sam te vec da je bilo obrnuto Kimi vodio a Fetel bio 2 sta bi se desilo? Ajde mi reci sta mislis da bi se desilo i sta bi ti trazio/voleo da se desi?

Onaj moj odgovor "Jel kao Ferari" je odgovor na tvoju provokaciju.

Sto se tice ovog sporta ovo je pre svega trka inzenjera i ako pogledas nazad u proslost uvek je bilo dominantnih auta koji su sa zadnjeg bez problema mogli u prvih ne 10 vec 5.

Alan
01.10.2018, 19:55
Tako je, uvek su mogli da se lako probiju napred. Samo sto je to bilo retko jer su kvalifikacije vozene u dva dana po sat vremena i nije bilo ovih glupih kazni i pomeranja unazad zbog motora, menjaca, frizure....

Alukard
01.10.2018, 21:00
Ja nikada nisam bio pristalica toga,kada je barikelo usporavao na kraju trke da pusti sumahera mene je bilo sramota. Tada sam navijao za Miku Hakinena. Kada je Masa dobijao poruke "Fernando is faster " tada me je isto bilo sramota. Sada kada mercedes ovo radi,isto me je sramota. To ubija sport. Uvek je postojao u timu sistem 1-2 i uvek se znalo ko je glavni ali problem je kada se to ovako ruzno radi. Naravno da timski kolega treba da povede racuna da ne slupa svog kolegu koji se bori za titulu. Hamilton je brzi od Botasa,stigao bi ga do kraja trke,napao bi ga i obisao 1000%. I to bi bilo okej. Neka se Botas ne brani previse i to je ok. Ali ovo na ovakav nacin nije ok. I jos ga ljudi zale.

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 00:54
Ne odgovaras na pitanje pa da ponovim:

Pitao sam te vec da je bilo obrnuto Kimi vodio a Fetel bio 2 sta bi se desilo? Ajde mi reci sta mislis da bi se desilo i sta bi ti trazio/voleo da se desi?

Dalje kazes citiram:

Uvek je postojao u timu sistem 1-2 i uvek se znalo ko je glavni ali problem je kada se to ovako ruzno radi.
A kako bi ti to izveo, ovako mozda?

https://www.youtube.com/watch?v=5_UEuIbRTMY

VR6
02.10.2018, 00:57
druže razumem ja tebe i slažem se da treba da postoji neki fer plej i sl, ali nažalost živimo u nekom vremenu gde su vrednosti potpuno izokrenute tako da je potpuna utopija očekivati da se u sportu (nebitno da li je reč o F1, MotoGP, fudbalu, košarci itd), gde se vrte milijarde godišnje, raspravlja o poštenju i pravdi....jednostavno svet je danas postao takav da lova diktira sve :cry::cry::cry: tužno ali istinito

VR6
02.10.2018, 01:02

ja mislim da bi to izveo ovako kako je to radio "najveći svih vremena"

https://www.youtube.com/watch?v=N3nGXiSGqDA

Alukard
02.10.2018, 07:10
druže razumem ja tebe i slažem se da treba da postoji neki fer plej i sl, ali nažalost živimo u nekom vremenu gde su vrednosti potpuno izokrenute tako da je potpuna utopija očekivati da se u sportu (nebitno da li je reč o F1, MotoGP, fudbalu, košarci itd), gde se vrte milijarde godišnje, raspravlja o poštenju i pravdi....jednostavno svet je danas postao takav da lova diktira sve :cry::cry::cry: tužno ali istinitoNe primecujem timske naredbe u moto gp-u ni ovakva sklanjanja.

Alukard
02.10.2018, 07:10
Ne odgovaras na pitanje pa da ponovim:

Dalje kazes citiram:

https://www.youtube.com/watch?v=5_UEuIbRTMYOdgocorio sam ti. To sto ti nisam nacrtao to vec nije moj problem.

Alan
02.10.2018, 14:28
ja mislim da bi to izveo ovako kako je to radio "najveći svih vremena"

https://www.youtube.com/watch?v=N3nGXiSGqDA

Kakve veze incident Sumaher-Hil ima sa timskim naredbama i znas li sta je predhodilo istom?

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 16:42
Odgocorio sam ti. To sto ti nisam nacrtao to vec nije moj problem.

Nisi mi "Odgocorio" ali jesi u VN Italije:

Moras kao tim da ucinis SVE da tvoj prvi vozac pobedi! Ferari se femka,kao nece da kazu kimiju da se skloni fetelu i onda dobiju ovo.
Ne krivim Kimija i volim ga kao vozaca,ali u ovim situacijama se mora znati ko je prvi vozac i ko se bori za titulu, u tom pogledu je Mercedes bolji i pametniji.

Dokle god Ferari bude pi*kica pa ne bude jasan da Kimi mora da se sklanja Sebu i da radi za njega,ove situacije ce se desavati.

samo sam cekao da se tvoje licemerstvo pokaze.:bye:

Alukard
02.10.2018, 17:00
Ti si decko sa velikim problemom u glavi. Pojasnio sam gore sve,to sto ti ne mozes da razumes nije moj problem. Pametnom dosta da pročita par mojih postova iznad i bice mu jasno u cemu je razlika. Tebi ne zelim da crtam ako je to potrebno.

Evo da citiram sebe jos jednom,mozda uspes da razumes razliku.

Uvek je postojao u timu sistem 1-2 i uvek se znalo ko je glavni ali problem je kada se to ovako ruzno radi. Naravno da timski kolega treba da povede racuna da ne slupa svog kolegu koji se bori za titulu. Hamilton je brzi od Botasa,stigao bi ga do kraja trke,napao bi ga i obisao 1000%. I to bi bilo okej. Neka se Botas ne brani previse i to je ok. Ali ovo na ovakav nacin nije ok.

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 17:56
Znaci sad nije problem zasto je to izvedeno vec kako. Napredujemo :) I ja sam te onda pitao kako bi ti to izveo?

A evo ti Bron (koji je radio u Ferariju) sta kaze:

Brawn defends Mercedes team orders

Formula 1 motorsport director Ross Brawn defended Mercedes' use of team orders during the Russian Grand Prix on Sunday. The German squad instructed driver Valtteri Bottas, who was leading the race, to move over and let teammate Lewis Hamilton by.

Bottas obliged and Hamilton went on to extend his championship lead to 50 points over Sebastian Vettel. Brawn is no stranger to team orders, having implemented them on many occasions throughout his career as a team boss.

“I reckon the German team’s decision was the right one," he said. “The primary aim for a team is to get the best possible result for both championships and that’s what they did.”

Brawn intervened when he worked for Mercedes in 2013, instructing Nico Rosberg to hold position and not overtake Hamilton during the Malaysian Grand Prix: “I have found myself in this situation many times in the past,” said Brawn. “Personally, I always believed the collective interest of the team comes before that of an individual driver.”

Brawn acknowledged that the decision did not go down well with the fans, but reiterated that team orders are a part of the sport: “In may not be easily accepted by the fans, nor look good for the sport, and that is where the team have to judge the circumstances and make their decision.

“I can understand Bottas’s frustration, as he had a great weekend, demonstrating how well the Sochi track suits him, but team-orders are part of the sport. Also, it’s always better to apply them in a transparent manner, rather than trying to hide it, something we have seen sometimes in the past, which raised accusations of deception. It’s not the most attractive aspect of our sport, but it’s always been a part of it, good or bad, and it is better to have it in the open.”

Alukard
02.10.2018, 18:03
Ne napredujemo,ti napredujes. Napokon si poceo nesto da shvatas iz 17. ponavljanja.
Ja sam sa tobom zavrsio,ti ne zelis da shvatis niti mozes. Sa tobom je konverzacija nemoguca.
Kod mene ides na ignore.

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 18:16
Eto covek osta bez odgovora i kraj. A vidite gore sto sam ga citirao da je napisao "Kimi mora da se sklanja Sebu" evo Botas se sklonio Hamu i zbog toga je beskicmenjak. Sve je jasno.

Alukard
02.10.2018, 18:23
Kome se obracas i pravdas care? Hahahaha
Nisam ja ostao bez teksta,ostao sam bez volje da ti crtam iz pocetka svaki put. Kad budes bio sposoban da shvatis malo vise od nacrtanog onda cu se rado upustiti sa tobom u diskusiju. Do tada pa pa.

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 18:30
A kome se ti obracas kad si me stavio na ignor:) Covece sam si sebe ukanalio svojim postovima.

Alukard
02.10.2018, 18:50
Legendice,nisi jos na bloku,kuckam preko tapatalka. Ima vremena ;)
Ne bih ja na tvom mestu pricao drugima da su se ukanalili :)
Ti si se odavno pokazao kakav si "strucnjak"

VR6
02.10.2018, 19:07
Ne primecujem timske naredbe u moto gp-u ni ovakva sklanjanja.

Sve si rekao ....stvarno ne znam šta ti gledaš i da li uopšte gledaš trke ili samo voliš da teraš kontru :facepalm:

Sam Hornish Jr.
02.10.2018, 19:47
Legendice,nisi jos na bloku,kuckam preko tapatalka. Ima vremena ;)
Ne bih ja na tvom mestu pricao drugima da su se ukanalili :)
Ti si se odavno pokazao kakav si "strucnjak"

Evo ga opet:rofl:

Alukard
02.10.2018, 20:08
Sve si rekao ....stvarno ne znam šta ti gledaš i da li uopšte gledaš trke ili samo voliš da teraš kontru :facepalm:Kad je u motogp-u bilo timskih naredbi? Ajde navedi mi primer.
Navedi mi primer kada se u moto gp-u timski kolega usporio da se skloni kao botas?
Trke gledam vec 20 godina. Moto gp takodje,ali eto,nauci me nesto pa mi daj primere tih tvojih tvrdnji.
I bas bih voleo da odgovoris na pitanje koje ti je postavio Alan? Da vidim bas sta ces sada lupiti. Posto ocigledno taj tvoj post nema veze sa temom o kojoj se govorilo vec je cisto provokatorski.
Ti si tu bas dokazao svoje pozamasno znanje.

VR6
02.10.2018, 20:30
ajde molim te malo izguglaj

Alukard
02.10.2018, 20:41
Ne zelim,ajde,odgovori meni i alanu. Bas me zanima.

Alan
02.10.2018, 20:44
Nemoj da nas mucis kad vec znas, daj konkretno. Ja pratim od vremena Robertsa i Spesera i ne pada mi nista na pamet. Mozda 2008 ili 2009 nisam siguran kad Lorencova Yamaha nije htela da upali da bi ga skinuli Rosiju sa vrata. Ne sporim da mozda ima dogovora pre trke ili malo onom drugom
losije nasteluju makinu, ali direktnih naredbi u trci se ne secam.

somborac
03.10.2018, 16:51
Kakve veze incident Sumaher-Hil ima sa timskim naredbama i znas li sta je predhodilo istom?

Ne mogu se setiti na šta konkretno misliš...., pa ako nije problem da me podsetiš :D

Alan
03.10.2018, 17:44
Sumaher je ubedljivo vodio u sampionatu posle 7-8 traka imao je duplo vise bodova od Hila. Secas se sigurno da je te godine nastradao Sena, Sumaher nije imao dostojnog protivnika, postojala je realna mogucnost da titulu potvrdi oko Belgije ili Italije, gledanost je pocela drasticno da opada i onda su poceli da kaznjavaju Sumahera. Prvo mu je oduzeta pobeda u Britaniji ne secam se zbog cega pa u Belgiji jer je ona daska na podu bila smaknuta koji milimetar vise od dozvoljenog onda je zbog toga valjda zaradio dve trke zabrane i Hil ga je pristigao u bodovima. Realno nepravedno mu je zarad zanimljivosti sampionata oduzeto 20-40 bodova pre tog Japana. Takvo je moje vidjenje, nemam dokaze da sam upravu.

Alan
03.10.2018, 17:50
Ne Japana, Australije incident se desio tamo.

somborac
03.10.2018, 18:12
Tih godina su Vilijamsi sa svojim Reno V10 motorima bili van konkurencije za sve ostale timove, da napomenem Šumaher je 1994-te u svom Benetonu imao zastareli Ford Kosfort V8...., ali šta deca znaju :)
Sledeće sezone kada je Briatore i njemu nabavio Renoa sa 9 pobeda je prekucao sezonu ispred još uvek boljeg Vilijamsa.
Koliko su te titule bile čisto Šumaherove pokazalo se odmah 1996.te kad odlazi u Ferari a njega u Benetonu menja do tada dvojac iz Ferarija Alezi i Berger, mislim da su sve vreme dok su vozili tamo imali samo jednu pobedu (ako se sećam Berger u Hokenhajmu)...., pa sada vi vidite kad prozivate najvećeg ikada, da li imate dovoljno predznanja za takvo nešto :cf:
Izvinjavam se na off-u

Alukard
03.10.2018, 18:31
Volim kad pise neko ko stvarno ima znanja [emoji106][emoji106][emoji106]
Pratim od '99, o sezonama pre znam ali uvek je lepo procitati malo o tome iz "prve ruke"

Alukard
04.10.2018, 15:10
Kako je izdresiran fino.
Botas: Očekujem još timskih naredbi http://sportklub.rs/Automoto/Formula-1/a253433-Botas-Ocekujem-jos-timskih-naredbi.html

Sam Hornish Jr.
04.10.2018, 15:56
Znam ja da bi ti voleo da je Ferari u toj poziciji:)

VR6
09.10.2018, 10:18
Ne zelim,ajde,odgovori meni i alanu. Bas me zanima.

toliko pomno pratiš da se ne sećaš prošlogodišnje trke u Valensiji? šta reći...