PDA

Pogledati punu verziju : Liga nacija UEFA 2018/2019

Strane : [1] 2

La Jugoslavia
28.08.2018, 12:10
https://img.uefa.com//MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/52/50/76//2525076_w1.jpg

LEAGUE A
Group A1: Germany, France, Netherlands
Group A2: Belgium, Switzerland, Iceland
Group A3: Portugal, Italy, Poland
Group A4: Spain, England, Croatia

https://img.uefa.com//MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/52/50/78//2525078_w1.jpg

LEAGUE B
Group B1: Slovakia, Ukraine, Czech Republic
Group B2: Russia, Sweden, Turkey
Group B3: Austria, Bosnia and Herzegovina, Northern Ireland
Group B4: Wales, Republic of Ireland, Denmark

https://img.uefa.com//MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/52/50/79//2525079_w1.jpg

LEAGUE C
Group C1: Scotland, Albania, Israel
Group C2: Hungary, Greece, Finland, Estonia
Group C3: Slovenia, Norway, Bulgaria, Cyprus
Group C4: Romania, Serbia, Montenegro, Lithuania

https://img.uefa.com//MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/52/50/80//2525080_w1.jpg

LEAGUE D
Group D1: Georgia, Latvia, Kazakhstan, Andorra
Group D2: Belarus, Luxembourg, Moldova, San Marino
Group D3: Azerbaijan, Faroe Islands, Malta, Kosovo
Group D4: FYR Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar

Takmičenje po grupama (ligaška faza) traje od septembra do novembra 2018. Za trofej Lige nacija UEFA se bore isključivo reprezentacije iz A lige. Pobednici grupa A1, A2, A3 i A4 će izboriti učešće na finalnoj fazi Lige nacija UEFA u junu 2019. Domaćin finalne faze će biti jedna zemlja učesnica/reprezentacija koja je obezbedila učešće na finalnoj fazi.

Princip takmičenja po ligama je da pobednici grupa prelaze u jaču ligu, a poslednjeplasirani ispadaju u slabiju. Naravno nije moguća promocija iz lige A ili ispadanje iz lige D.

La Jugoslavia
28.08.2018, 12:13
Naša reprezentacija počinje takmičenje gostovanjem u Litvaniji 7. septembra, koja je tvrd orah. Izbor selektora Litvanije za utakmicu sa našom reprezentacijom:

https://pbs.twimg.com/media/DlrY4FiXoAEI_ZB.jpg

NemanjaMikser
04.09.2018, 13:12
Kako se igra ovo, nešto su pričali u podacstu, kao iako budemo prvi možda ne prođemo, tako nešto?
Aha, sad sam tek uočio na kraju teksta, mada mi i dalje nejasno malo. :D

La Jugoslavia
04.09.2018, 13:35
Pitaj.

NemanjaMikser
04.09.2018, 14:10
Npr. Da li ovi iz D grupe prelaze u C pa u B pa u A? Pošto se ide u viši rang, pa tek onda ide nokaut faza ili?
Mislim mi možemo npr. da odemo u tu ligu B, ali šta onda dalje?

Ili zašto negde ima 3, negde 4 tima u grupama?

notorious
04.09.2018, 14:20
Pitaj.

Pobjednik svake lige A-B-C-D ide direktno na EP?

Kako su se birale grupe u ligi D? Vidim veliku nesrazmjernost, Kosovo dobilo baš prejaku grupu.

La Jugoslavia
04.09.2018, 14:53
Npr. Da li ovi iz D grupe prelaze u C pa u B pa u A? Pošto se ide u viši rang, pa tek onda ide nokaut faza ili?
Mislim mi možemo npr. da odemo u tu ligu B, ali šta onda dalje?

Ili zašto negde ima 3, negde 4 tima u grupama?

Da.
U ligi D imaju 4 grupe, D1, D2, D3 i D4. Pobednici svih tih grupa ostvaruju promociju u ligu C. Npr. pobednici grupa su sledeći: Group D1: Georgia, Group D2: Belarus, Group D3: Azerbaijan, Group D4: FYR Macedonia. Svi oni ostvaruju promociju u ligu C.
Treba razdvojiti Ligu nacija i kvalifikacije za EURO 2020. Za Ligu nacija, jedina "nokaut faza", za takmičenje u Ligi nacija podvlačim, je finalna faza za pobednike grupa u okviru lige A, isključivo i samo oni odlučuju o sveukupnom pobedniku Lige nacija, niko to ne može da postane, ako nije učesnik lige A.
Pobednici svih grupa uslovno ostvaruju plasman u baraž za EURO 2020, a o tome sam detaljno pisao u temi reprezentacija Srbije.

Nama je cilj plasman u ligu B, to je za ovaj ciklus. Naredni ciklus je za dve godine (jesen 2020). Tada startamo kao učesnici lige B, sa jačim protivnicima i sa ciljem da se domognemo elitne lige A.

Idealno bi bilo da svaka grupa ima simetričan broj reprezentacija, ali zbog ukupnog broja reprezentacija u Evropi, na žrebu su određene neke grupe sa po tri reprezentacije, sve po prethodno jasno utvrđenim kriterijumima.

Pobjednik svake lige A-B-C-D ide direktno na EP?

Kako su se birale grupe u ligi D? Vidim veliku nesrazmjernost, Kosovo dobilo baš prejaku grupu.

Da, ali uslovno. Po difoltu pobednici svih grupa u okviru liga idu u baraž za EURO 2020. Npr, u ligi C ima 4 grupe, pobednici C1, C2, C3 i C4 su uslovno izborili plasman u baraž. Nakon žreba, igraju se polufinala, npr, WC1-WC4 i WC2-WC3, a onda pobednici ovih polufinalnih duela odlučuju o jedinom putniku na EURO 2020 iz lige C i tako iz svih liga ide po jedan.

Uslovan plasman u baraž je zato što se baraž održava nakon kvalifikacija za EURO 2020, pa one reprezentacije koje se plasiraju kroz kvalifikacije, svoje mesto u baražu Lige nacija prepuštaju prvom narednom najbolje plasiranom timu iz njihove lige.

Grupe su izvlačene po principu slučajnog izbora, ali je sastav liga bio uslovljen plasmanom na UEFA listi.

For the first edition of the competition, the participating teams are allocated to
Leagues A to D and seeded for the league phase draws based on the UEFA
national team coefficient rankings

The participating teams are divided into the four leagues, as follows:
a. the 12 teams ranked 1st to 12th in the UEFA national team coefficient rankings
enter League A;
b. the 12 teams ranked 13th to 24th in the UEFA national team coefficient
rankings enter League B;
c. the 15 teams ranked 25th to 39th in the UEFA national team coefficient
rankings enter League C;
d. the 16 teams ranked 40th to 55th in the UEFA national team coefficient
rankings enter League D.

Jaqen Hghar
06.09.2018, 17:25
Koji je ovo smor od natjecanja.
Ovo gledaju možda samo ovi što igraju te tekme na kladži.
SK gromopucateljno najavljuje prenos svih utakmica.
Kazahstan - Gruzija
Jermenija - Lihtenštajn
Norveška - Kipar
Letonija - Andora
Zanimljivo kao gledanje farbe dok se suši.

Ne razumem.
Kupili su paket pa sad sve moraju da iskonzumiraju.
Lakrdija.

Ajde da su probrali ove zanimljivije mečeve iz A lige,
pride ove naše iz ex-YU.
Razumeo bih, ali ovo je ruganje svakome ko ima IQ veći od 80.

La Jugoslavia
06.09.2018, 19:20
Dva fantastična gola su obeležila prva dva meča. Prvi gol Gruzije u Kazahstanu i vodeći gol Jermenije protiv Lihtenštajna su dva prava remek-dela.
Utakmice su neizvesne i zanimljive sa nekim ekstra zvezdama (Mkitarijan iz Arsenala i Jermenije, npr).
Sve ovo se dešava u najnižoj ligi D i možemo samo da pretpostavimo kakvi nas sve spektakli čekaju u višim ligama, B npr ili ale iz elitne lige A.

Još jedan pogodak UEFA, kao i uvek.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

La Jugoslavia
06.09.2018, 19:39
Golman Lihtenštajna apsolutni junak prvog dana i to u sve četiri lige.
Kao da su malo sve one fantastične odbrane u prvom poluvremenu, posebno ona sa kraja, a la Gordon Banks, u drugom poluvremenu je usledila fantastična odbrana penala i to jednom rukom i to jednom Mkitarijanu.

Ipak na kraju Jermenija pobeđuje zahvaljujući još jednom majstorstvu, ovoga puta Ozbiliza koji je pun trikova.

La Jugoslavia
06.09.2018, 20:13
Zanimljiva poenta Novakovića o, ja bih rekao, nekoj vrsti kondezovanog takmičenja. Liga nacija se relativno brzo završava (septembar-novembar 2018.), svaka utakmica je odlučujuća i vreme za neke povratke nakon startnih poraza je praktično nepostojeće.
Isto to važi za kvalifikacije za EURO 2020, koje je takođe zgusnuto, a to samo može biti plus za takmičenje.

Sandugp
06.09.2018, 20:46
Gledam ovu drugu zvezdicu na francuskom dresu i gledam ove njihove momke.
Jbt izgleda da oni nisu uopste svesni kakav su uspeh napravili.
Besmrtnici...

Ser Gagi
06.09.2018, 21:29
Bejl golcina

Sent from my MI 6 using Tapatalk

La Jugoslavia
06.09.2018, 21:32
Lev se prepao Mbappea, stavio Rudigera na levog beka.

Marchisio
06.09.2018, 21:35
Bas dosadna utakmica izmedju Nemacke i Francuske. Kao da je prijateljska,sa pola gasa,niko ne zapinje. Kontam da ce ovo na kraju biti X neki,mozda cak i bez golova.

La Jugoslavia
06.09.2018, 22:34
Utisak večeri sjajni Vels, baš su se raspucali. Ovi iz studija opet totalno omašili, ovoga puta oko Bugarske koja izgleda beleži megabitnu pobedu u Sloveniji.

VLADIMIR PERIC VALTER
07.09.2018, 07:13
Iznenadili me Bugari, interesantan pocetak ovog takmicenja, svakako bolje nego prijateljske.

La Jugoslavia
07.09.2018, 08:17
Danas neke fantastične utakmice.
Italija-Poljska, start Manćinija u takmičarskim utakmicama, ima u timu jednog od najuticajnijih pojedinaca po igru nekog tima, ekstremno efikasnog Jorginha iz Chelseaja. Poljska sa Lewandowskim je uvek magnet, ne znam da li im je ostao selektor Navalka. Izguglah da je otišao, znači novi selektor, dodatni motiv.
Turska-Rusija.
I naravno Litvanija-Srbija.

La Jugoslavia
07.09.2018, 08:36
Gledam ovu drugu zvezdicu na francuskom dresu i gledam ove njihove momke.
Jbt izgleda da oni nisu uopste svesni kakav su uspeh napravili.
Besmrtnici...Bukvalno svako poređenje sa generacijom 1998. je zreo čovek-klinac, osim golmana i nekoliko igrača:
Barthez-Lloris
Blanc-Varane
Desailly-Umtiti
Thuram-Pavard
Lizarazu-Lucas
Deschamps-Kante
Karembeu-Pogba
Petit-Matuidi
Zidane-Griezmann
Djorkaeff-Mbappe
Guivarch-Giroud

La Jugoslavia
08.09.2018, 12:57
Rusija moćna na gostovanju u Trabzonu, Čerišev nastavlja da oduševljava evrogolovima, fantastičan strajk za 0-1.

La Jugoslavia
08.09.2018, 19:35
Švajcarska gazi Island i po ko zna koji put potvrđuje moju tezu da se nije moglo više. Sve smo pokušali, Mitrović je bio fantastična zver, Tadić velemajstor, svi ostali su se držali, ali nema pomoći kada je protivnik ovoliko kvalitetan.
Nije bilo realno očekivanje da se mi ispred ovako jake Švajcarske i na račun jednog Brazila plasiramo u drugi krug.

Ko se tome nadao, gajio je nerealne iluzije...

Miki28
08.09.2018, 20:57
Bravo So, kako dobra lopta

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

Miki28
08.09.2018, 20:58
Kakav odgovor Spanaca

La Jugoslavia
08.09.2018, 21:31
Nekada je Tottenham dominirao reprezentacijom, sada gledam Shaw, Lingard, Rashford, Manchester ima odličnu perspektivu sa ovim mladim lavovima.

Jaqen Hghar
09.09.2018, 14:00
Ljudi večeras spektakl.
SK 7 od 20:45
Lihtenštajn - Gibraltar
Zaboravite glupi NFL.
Još stupidniji NASCAR.
Ili daleko bili WNBA.
Vreme je za sudar titana.

Jednim okom, ako baš morate posmatrajte i svetske prvake protivu Nizozemaca na SK1. :D

La Jugoslavia
09.09.2018, 14:12
Svi ti mali sportovi su liliputanci kada se uporede sa najpopularnijim sportom na svetu, fudbalom.
Lihtenštajn se sjajno pokazao u Jermeniji, njihov golman je apsolutna zvezda prvog dana Lige nacija. Biće interesantno videti neizvesnu borbu za pobedu između timova koji u prošlosti nisu često bili u prilici da ravnopravno konkurišu za bodove.

Marchisio
10.09.2018, 00:49
Ziru prekinuo post odlicnim golom. Francuska bas rutinski sa Holandijom iako rezultat na prvu ne govori da je tako.

https://youtu.be/bD0NHaH0lXQ

Danci sa starim sastavom dobili Vels. Eriksen dva gola.

Danas,mi sa Rumunima,da vidimo na sta ce to da lici i koliko ce ljudi doci na JNA.

La Jugoslavia
10.09.2018, 06:51
Liga nacija je kao malo produžena nokaut faza, svaka utakmica je megabitna.
Francuska ovom tesnom pobedom postaje ogroman kandidat za finalnu fazu iz ove grupe, Danska pobedom nad najvećim rivalom u grupi trasirala put za ligu A, a mi bi sa nova tri boda bili veoma blizu da rešimo promociju u ligu B.

Očigledna je pozitivna promena u našoj igri i insistiranje selektora Mladena Krstajića na ofanzivnoj postavci. To nije slučajno kada se zna da se Mladen Krstajić formirao u Bundesligi, a svi znamo kakva se tamo filozofija gaji.
Nesrećna Litvanija je izrešetana iz svih oružja, u najboljoj tradiciji nemačke reprezentacije, i samo pukom srećom nije primila sedam komada. Sve te silne prečke i stative, kao i jedan odbranjen i jedan nedosuđen penal, će nam se vratiti u nekom od narednih mečeva, bilo bi idealno protiv "crnogoraca".

Izuzetno pozitivan start naše reprezentacije u Ligi nacija u svakom slučaju.

Rossonero
10.09.2018, 17:07
Mancini na treningu uigravao stoperski par Romagnoli i Caldara za vecerasnju utakmicu protiv Portugala.

Vladan
11.09.2018, 13:32
Na sta je spala Italija to nisu istine, kakva tuga od reprezentacije.

Brajkula
11.09.2018, 13:38
Gledam sinoć utakmicu i razmišljam, jebem te reprezentacijo nemaš nijednog klasu od igrača.

Pa i Srbija ima Matića, Italijani ništa.

Verati je tu, ali njega malo malo pa nema zbog nekih silnih povreda. Štoperi su klasa, ali sinoć veliki Roberto izvodi mlade nade, verovatno da proba malo dečake, jer koga boli penis za ovo takmičenje sem ove sirotinje dole u slamenim šeširima.

Ser Gagi
11.09.2018, 13:39
Guess who's back :D

Rossonero
11.09.2018, 13:49
Nadam se da je ovo posljednja sezona malog Federica u dresu Fiorentine, zasluzuje za dosta veci klub da igra. Sto se tice Mancinija sinoc je izveo mix ekipu, mnogo lose su izgledali.

A koga zaboli neka stvar za ovo cirkus takmicenje?

Vladan
11.09.2018, 14:03
Ovo cirkus takmicenje bi moglo da ih odvede na Euro, jer oni medju dva u grupi tesko da ce biti u kvalifikacijama.

Brajkula
11.09.2018, 14:13
Nadam se da je ovo posljednja sezona malog Federica u dresu Fiorentine, zasluzuje za dosta veci klub da igra. Sto se tice Mancinija sinoc je izveo mix ekipu, mnogo lose su izgledali.

A koga zaboli neka stvar za ovo cirkus takmicenje?

Već se piše da će u Juve da menja Dibalu.

Miki28
11.09.2018, 14:21
Već se piše da će u Juve da menja Dibalu.Dje ce Dibala?

Rossonero
11.09.2018, 14:27
Ovo cirkus takmicenje bi moglo da ih odvede na Euro, jer oni medju dva u grupi tesko da ce biti u kvalifikacijama.

Sve ovo zakljucujes na osnovu sinocnje utakmice? Neozbiljno. Manco je tek stigao, a od Venture je bolji za barem dvije klase. Do kvalifikacija ce sve doci na svoje, ne sumnjam u to. Mnogo bi bilo da se propuste dva velika takmicenja, bas mnogo.

Već se piše da će u Juve da menja Dibalu.

Gdje ide Dibala? Vec vidim da Viola nece znati da ga naplati.

Brajkula
11.09.2018, 14:53
Ma to tek za dogodine, okolišave priče, tipa Juventus da pusti Dibalu na transfer polje, a da dovede Kiezu.

bici
11.09.2018, 15:34
Dje ce Dibala?

U Junajted za Pogbu :biggrin:

Miki28
11.09.2018, 15:51
U Junajted za Pogbu [emoji3]Moze, dje da potpisemo?[emoji16]

Rossonero
11.09.2018, 15:55
Samo jos trebate da dodate jedno 100 milki za pocetak. :laugh:

bici
11.09.2018, 15:58
Moze, dje da potpisemo?[emoji16]

Ako su obe strane za, sto se mene tice mogu da potpisuju iglom za tetoviranje meni na pedu.

Rossonero
11.09.2018, 16:22
Berna

Federico Bernardeschi believes Italy's youngsters need “time to grow”, and assures CT Roberto Mancini “is the right man”.

The Azzurri have got off to a poor start in their Nations League campaign, with the Coach admitting they could be relegated after just one point from the first two matches.

“When you hit the bottom, you have to take each other’s hands and get up,” Bernardeschi told Undici.

“What we need to avoid is criticising a group of young players, underlining that they aren’t ready. We need to give them time to grow.

“Before you win, you have to prepare to win: that’s a fundamental thing. If you try and do everything immediately, in the end everything breaks down.

“We need a mentality that brings us back up to where Italy deserves to be, there has to be a core working for the same objective: to restart Italian football.

“This is a good group of players, there are a lot of youngsters with personality and potential, we have a healthy and strong group with which we can start again.

“Obviously a young man cannot be a veteran, it takes a bit of time. What wouldn’t be right is criticising a group of youngsters, criticising the fact that they’re not ready.

“Roberto Mancini is the right man to start again. He played football, he knows what football is all about. He was a great champion and a great Coach and he still will be.

“We need to give him our confidence and be patient with his work.”

rodovina
11.09.2018, 19:54
Može li mi netko objasniti logiku da se ne da direktan prijenos utakmice Španjolska Hrvatska ni na jednom od 6 spot klub kanala???

Miki28
11.09.2018, 19:55
Jesi ti to dobro vidio? Ae pogledaj opet SK1

Vladan
11.09.2018, 19:57
Može li mi netko objasniti logiku da se ne da direktan prijenos utakmice Španjolska Hrvatska ni na jednom od 6 spot klub kanala???

Kupili su Novu tako da prenosi idu tamo, prenosi BiH na Pink BH, prenosi CG na Pink m, obje televizije ce se zvati Nova vrlo brzo, sve su dio United grupe sad.

limun
11.09.2018, 19:59

Prenos je na SK1.

rodovina
11.09.2018, 20:00
Jesi ti to dobro vidio? Ae pogledaj opet SK1a

Moja greška.
Na Hrvatskom Sportklubu zaista nema uživo prijenos ali zbog toga što prava prijenosa ima druga hrvatska televizija, tako da imamo tek snimku u 23h.

Miki28
11.09.2018, 20:00
a

Moja greška.
Na Hrvatskom Sportklubu zaista nema uživo prijenos ali zbog toga što prava prijenosa ima druga hrvatska televizija, tako da imamo tek snimku u 23h.E to stvarno ne znam ali sam vidio danas da se bas uveliko najavljuje ova utakmica na SK1. Trebalo bi da bude odlican mec

rodovina
11.09.2018, 20:04
Teško! Šanjolci dobijaju glatko. Naši su psihički prazni nakon svjetskog + promjene nekoliko važnih igrača...Španjolska je sigurna oklada danas.

Miki28
11.09.2018, 21:24
Jujuju demoliranje. Kakve golcine Asensija

Mrkela
11.09.2018, 21:24
Asensiooooooo

Vladan
11.09.2018, 21:34
Ocekivan pad Hrvata, a jos veci Islanda.

Marchisio
11.09.2018, 21:35
Ocekivao sam rutinsku Belgiju ali rutinsku Spaniju,nikako..Lukaku odlican u ovom prvom poluvremenu.

Miki28
11.09.2018, 22:02
Puce petarda

torpedo
11.09.2018, 22:03
Kod mene neki SK HR komentator :biggrin:on ko da uživa što gube.

ognjen
11.09.2018, 22:05
Fino Enrike krenuo sa novim poslom. :D

Miki28
11.09.2018, 22:08
Fali najbolji stoper svijeta

Jaqen Hghar
11.09.2018, 22:10
... a ovi pomislili da su zamalo prvaci sveta....

Mihajlo10
11.09.2018, 22:28
Je li ovo najtezi poraz Hrvatske,ne secam se da su ovako gubili.Vec sad mogu da se kladim da ce ih Hrvati dobiti u Hrvatskoj jer imaju nacionalni ponos koji srpska reprezentacija nema,mi posle ovakvog poraza ne bi presli pola u sledecoj utakmici.

Crni Đorđe
11.09.2018, 23:51
Je li ovo najtezi poraz Hrvatske,ne secam se da su ovako gubili.Vec sad mogu da se kladim da ce ih Hrvati dobiti u Hrvatskoj jer imaju nacionalni ponos koji srpska reprezentacija nema,mi posle ovakvog poraza ne bi presli pola u sledecoj utakmici.

Opraće ih Španci i drugi put.

Mihajlo10
12.09.2018, 00:09
Ja bih voleo da ih svi redom deru ali igraju oni dobar fudbal,imali su lose vece i prejake Spance.Spanci,Francuzi,Nemci su klasa za ostale,ali Hrvati mogu da iznenade ako imaju dan.Ono sto mene nervira je da mi imamo odlicne igrace,ali uvek ih miniraju ovi iz FSS,mozda smo i mi mogli do finala na SP da smo imali normalnog selektora i da nemamo ove kriminalce u savezu,isli bi na Svedsku,Englesku,to sve je moglo da se prodje.Dolazi nam zlatna generacija a mi imamo selektora koji je totalni amater,niti moze da nadje pravu poziciju za te igrace,taktiku,on ih samo gurne na teren i igrajte,nema iskusnih da im pomognu,Ivanovica,Tosica se odrekli,Kolarov moze samo da ih nauci kako da postanu drski,bezobrazni i to u negativnom smislu i kako da kiksiraju svaku drugu utakmicu.

Mrkela
12.09.2018, 09:06
... a ovi pomislili da su zamalo prvaci sveta....

Pomislili nisu sigurno. Upisi u google, mozda ti se razbistre neke stvari.

Jaqen Hghar
12.09.2018, 09:10
o čemu ti pričaš?
šta te bole qrc šta ja pišem.
ako ti se ne sviđa ignoriši i kraj priče.

Brajkula
12.09.2018, 09:30
Kukuruz je ovo takmičenje, ali opet bolje nego prijateljske, ovako svaki dan neka fina tekma, baš lepo prođe ova klupska pauzica, bilo zabave.

Sećam se pre kad su išle prijateljske, idu tih 14 dana kao večnost.

Miki28
12.09.2018, 09:35
Kukuruz je ovo takmičenje, ali opet bolje nego prijateljske, ovako svaki dan neka fina tekma, baš lepo prođe ova klupska pauzica, bilo zabave.

Sećam se pre kad su išle prijateljske, idu tih 14 dana kao večnost.Za mene je i dalje smor iako je bilo odlicnih utakmica. Jednostavno zamor zbog SP ali dobro, sad je gotovo, krece ludnica par nedelja. Prvenstva i LS

Mrkela
12.09.2018, 11:44
o čemu ti pričaš?
šta te bole qrc šta ja pišem.
ako ti se ne sviđa ignoriši i kraj priče.

Pričam o onome o čemu ti pišeš.

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_FIFA_World_Cup

Evo da ti pomognem.

Champions France (2nd title)
Runners-up Croatia
Third place Belgium
Fourth place England

Jaqen Hghar
12.09.2018, 11:46
ti imaš neki grdan problem.
rekao sam ti da odj***eš.
ne sviđa ti se šta sam napisao i zabole me.
zaobiđi moje mišljenje i kraj priče.
ok?
end of story.

Mrkela
12.09.2018, 13:27
Sta ti je brate? Sta te pogada? Sto je Hrv bila 2. ili? Nemoj da citas moje odgovore, steti ti srcu.

Marchisio
12.09.2018, 21:34
Jos jedno negativno iznenadjenje za mene,Austrija. Totalno su podbacili do sada a ocekivao sam da mogu vise. Arnaut i Alaba jedini su vredni pomena,ostali ispod ocekivanja.

VLADIMIR PERIC VALTER
15.09.2018, 09:43
https://youtu.be/EvlPbFyEvAw

VLADIMIR PERIC VALTER
15.09.2018, 09:43
Robi fino utegao Bosance.

Brajkula
15.09.2018, 09:45
Obe utakmice sa gledao i u obe utakmice je blago rečeno bio razbijen što se igre tiče.

Ali eto.

La Jugoslavia
17.09.2018, 09:18
Ne znam za Austriju, ali u Belfastu je bilo gusto. Preživeli pritisak, dali golove, a i na kraju su ih baš pritisli.

Brajkula
17.09.2018, 09:23
Ma razbijen, više su ga cedili Austrijanci, nego Irci u prvoj, ali eto poklopil im se da iskoriste sve šanse što su imali.

La Jugoslavia
17.09.2018, 11:28
Austrija ima ozbiljne igrače, Alaba, Arnautović. Gomila gluposti je da su nam oni bili nikad lakši protivnik u grupi, diletantska priča.

Robi je bio car u Zvezdi, 4-3-3, posed kao Barsa, 40.000 na Spartaku, Milivojević, onaj mali Mićko i Evandro gazda na sredini terena, Borha napred, Tošić pozadi. Bio je to dobar tim.

Realno je Severna Irska maksimalno utegnuta pod Majklom O'Nilom, izborili su EURO 2016, a on je odbio ozbiljne ponude i ostao sa njima (poznat po tome što je Šamrok doveo do Lige Evrope, znači više nego sposoban).

Mnogo se potcenjuju neke reprezentacije nezasluženo, Severna Irska i Austrija su ozbiljni i velika je stvar 6 bodova, a da su bili potisnuti, to stoji. Ipak, Pjanić i Džeko je jaka garancija za nastavak.

Arnel.S
27.09.2018, 16:56
Svabama EP 2024.
Ocekuju se neki novi standardi :D

La Jugoslavia
12.10.2018, 22:03
Očajan komentator utakmice Hrvatska - Engleska. Iritira pametovanjem, ne zaklapa usta, ometa praćenje prenosa.

Miki28
13.10.2018, 19:49
Koja su sramota Jermeni.

Bravo za Gibraltar

Ruzni Prljavi Zli
13.10.2018, 19:56
Gibraltar prejak za Mikijevu klasu.::)

Mihajlo10
13.10.2018, 20:22
Arapi Norvezani,kakva kombinacija,ovi nisu videli sneg a ovi sunce u zivotu.

z0La
13.10.2018, 21:58
Šteta za ovog Depaja što je u glavi prsnaja. Ogroman talenat bezveze propada.

Jax Teller
13.10.2018, 22:25
Jao Jeffa Hendricka kakav kloc dabog sacuva. Kako god ookrenes ispao je idiotina na kvadrat, i u pogledu fair playa i u pogledu fudbalskog znanja.

Jax Teller
13.10.2018, 22:35
Gini baca Boatenga na dupe, ko Messi onomad :biggrin:

z0La
13.10.2018, 22:36
Haha, posprda se Gini sa njim. :D

Jax Teller
13.10.2018, 22:44
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/Georginio_Wijnaldum_001.jpg/200px-Georginio_Wijnaldum_001.jpg

Kao nekad u Fejnordu ::)

Reise
13.10.2018, 22:48
Vraća van Dajk Holandiju među najbolje reprezentacije polako.

Mihajlo10
13.10.2018, 22:51
Kako se zove onaj lik sto je driblao Svabe ko volove na sredini terena,odlican igrac,ali jos nema osecaj kad pas da posalje.

Ruzni Prljavi Zli
13.10.2018, 23:20
Utisak večeri nije rapsodija Oranja, niti debakl Švaba, već sramotan potez Irca Hendriksa u trenutku povrede svoga igrača i fer pleja Danaca. Na svu sreću idiot nije pogodio zicer.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

dzoni97
14.10.2018, 00:50
Realno ova Liga Nacija je dobra stvar. Upravo zbog ovih manjih reprezentacija. Eto Gibraltar dobi Jeremen napaćene u Jerevanu. Makedonci su prejak za ovu Ligu D i očekivano kao prvi idu dalje u Ligu C tu nema priče. Mnogo mi je drago zbog 'olandeza da se vrate tamo gdje pripadaju u sami vrh. Slovenija najveće razočarenje.

Reise
14.10.2018, 01:07
Odlična stvar. Svaki dan ima neki zaniljivi duel. Prethodnih godina bi mi se smučio fudbal od reprezentativnih pauza.

La Jugoslavia
14.10.2018, 08:03
Posebno će biti interesantno kada krenu finala po ligama/grupama u poslednjoj turi u novembru. U svakom kolu se odigraju 23 utakmice u kompletu, bar desetak će biti na sve ili ništa dueli. Biće ludnica od utakmica.

Liga nacija je super stvar, od početka sam pisao o tome.

z0La
14.10.2018, 12:36
Kako se zove onaj lik sto je driblao Svabe ko volove na sredini terena,odlican igrac,ali jos nema osecaj kad pas da posalje.

Sad tek videh ovo.

Mislim da je onaj klinac, de Jong. Komentator reče da ima 19 godina. Ogroman talenat.

Ako pričamo o istom igraču. :D

blond
14.10.2018, 23:46
Realno ova Liga Nacija je dobra stvar. Upravo zbog ovih manjih reprezentacija. Eto Gibraltar dobi Jeremen napaćene u Jerevanu. Makedonci su prejak za ovu Ligu D i očekivano kao prvi idu dalje u Ligu C tu nema priče. Mnogo mi je drago zbog 'olandeza da se vrate tamo gdje pripadaju u sami vrh. Slovenija najveće razočarenje.

Jeste, jos je i jako zanimljivo ispadanje i ulazenje u lige ispod i iznad. Treci moze takodje da ispadne (ako je najgori treci), svaki mec je bitan. Takodje, svi mecevi su izmedju ujednacenih timova i to je mnogo zanimljivije za gledanje od meceva Jermenija - Portugal, Slovacka - Estonija, Hrvatska - Gruzija, Litvanija - Srbija, Luksemburg - Norveska, Malta - Bugarska, Letonija - Svajcarska, BiH - Farska ostrva, da ne nabrajam dalje.

U ligi C je iznenadjenje Finska, ali su oni dobili dva puta Estoniju sa 1:0 i zato su prvi. Ipak, raspored im ide na ruku i imace dosta samopouzdanja u mecu sa Grckom. Izrael, Albanija i Skotska je takode jako neizvesna grupa, tri ekipe koje ni u snu ne mogu na SP, ali mogu svakoga da iznenade. Ovde je jedino Litvanija zalutala.

U ligi D bukvalno svako ima poneki bod/pobedu osim San Marina, njima pomoci nema. Ko bi rekao da su Letonija i Kazahstan u rangu Andore ili da Malta moze da ostane neporazena protiv Azerbejdzana? Takodje mi je drago sto su Farani uzeli bod protiv Kosova.

Liga A je ono pravo. Nemacka moze da ne ode na EP i da ipak ode preko LN i ako budu poslednji u grupi jer Holandija i Francuska mogu da se plasiraju kroz kvalifikacije. Toliko o tome da ti se isplati da ispadnes, mozda, ali moras da budes siguran da osvajas tu ligu ispod.

Ruzni Prljavi Zli
15.10.2018, 20:13
Sautgejt izvršio samo jednu i to prinudnu izmenu od meča na Rujevici. Umesto požutelog Stonsa Džo Gomez će sa Magirom činiti par centarhalfova.

belgrade_owl
15.10.2018, 21:00
Zasto li je Dier dobio zuti? Cist start ko suza :ne_znam:

Miki28
15.10.2018, 21:01
Bravooo

z0La
15.10.2018, 21:11
Kakav je majstor Alkantara. Prosto vidiš da neko ima fudbal u malom prstu.

Miki28
15.10.2018, 21:14
Boom

Reise
15.10.2018, 21:15
Kejn doktor! :wthy:

Miki28
15.10.2018, 21:15
Kakve 2 akcije Engleza

z0La
15.10.2018, 21:16
Pikford poslao dve odlične lopte kod oba gola.

Ali Kejnara legenda. Pošalje loptu u stilu Xavija iz najboljih dana. :cool:

Miki28
15.10.2018, 21:17
Pikford poslao dve odlične lopte kod oba gola.

Ali Kejnara legenda. Pošalje loptu u stilu Xavija iz najboljih dana. :cool:Ne filozofira ko Asensio koji je poletio u zvijezde

belgrade_owl
15.10.2018, 21:17
Svaka cast za kontre, treba to znati.

belgrade_owl
15.10.2018, 21:23
Da nije Spanija u beloj opremi?

Miki28
15.10.2018, 21:23
Bombarduj

z0La
15.10.2018, 21:24
Au brate mili, kakva promaja u odbrani Španije. Oni ladno puste Kejna da uleti sam u šesnaest, a pride Sterling kao duh. :confused:

Chiwwi
15.10.2018, 21:25
Tamburaju pegavi. Ako ostane ovako imaju lepu sansu za prvo mesto.

belgrade_owl
15.10.2018, 21:26
I posle kazu "Englezi takticki naivni i tehnicki nepotkovani"... sva tri gola su za udzbenike, kretanje, pravovremene asistencije... timski rad.

z0La
15.10.2018, 21:42
Strašno poluvreme Engleza. Dve odlične kontre i jedna lepa izrađena akcija. Tona prostora za Engleze iza zadnje linije Španaca. Najgore što igraju na ofsajd, a dva puta im je zakazala zamka.

Što se mene tiče, jedini Španac sa prelaznom ocenom za sad je Alkantara. Ostalo sve loše.

KunAguero
15.10.2018, 21:45
Zar se nekome od igraca iz skupine a uopce igra ova Liga nacija. Svakako natjecanje za sirotinjske ekipe

z0La
15.10.2018, 21:46
Svakako ne mislim da se prijatno osećaju kad gube kući 3-0 posle 45 minuta pred punim tribinama...:hm:

Reise
15.10.2018, 21:47
Nagrdi Kejn Ramosa i Naća, pravi im djecu.

Reise
15.10.2018, 22:00
Šta napravi Pikford, pa pusti tu loptu da izađe budaletino.

z0La
15.10.2018, 22:01
E sad će biti zanimljivo. :D

La Jugoslavia
15.10.2018, 22:06
Ovo je ogromno upozorenje i iskustvo za našu reprezentaciju. Španija je relativno lako slavila na Vembliju, momački izgazila hrvate, a evo ih sada bespomoćni.

Mi jesmo lideri na tabeli sa plasmanom u ligu B i u plej-of za EURO 2020 u džepu, ali je potrebno zadržati maksimalnu ozbiljnost, da nam se ne bi desila ova španska kataklizma i katastrofa.

z0La
15.10.2018, 22:06
Pikford totalno odlepio. :biggrin:

Ladno ovo nije svirao. Penal kao kuća. :confused:

blond
16.10.2018, 23:51
Neko bi pomislio da je ovo Spanija - Engleska live. Dajte malo komentara i o drugim mecevima. Evo ja cu, pogledati mec Jermenija - Makedonija (4:0) i reakcije golmana kod sva cetiri gola, ono je urnebesno.

Marchisio
17.10.2018, 10:03
https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/makedonija-osramocena-stole-primio-golove-za-nevericu-video/309022

Makedonija je propustila priliku da se dva kola pre kraja grupne faze plasira u plej-of za viši rang takmičenja u Ligi nacija. I pride se propisno osramotila, a makedonski golman Stole Dimitrijevski je postao čovek o kojem večeras bruji Evropa.

Jermenija je pregazila Makedoniju sa 4:0, a praktično svaki gol ide dna dušu Dimitrijevskog koji je očajno reagovao na šuteve iz daljine. Ovom pobedom je Jermenija prišla Makedoniji na tri boda zaostatka i zadržala nade da bi u naredna dva kola mogla da osvoji prvo mesto u grupi.

Rezerevni golman Rajo Valjekana, Stole Dimitrijveski je primao golove iz jako čudnih situacija i šuteva… Vođstvo Jermeniji je doneo naturalizovani Brazilac Piceli u 12. minutu, udarcem sa distance koji je na neverovatan način prošao Dimitrijevskom. Pogledajte…

E ovo je bio pravi sou.. :cf:

La Jugoslavia
17.10.2018, 12:24
Četvrti gol nema veze sa golmanom, zid je morao da brani taj deo gola, a on se raspao, lopta je prošla kroz zid kao kroz sir.
Prvi i treći gol imaju veze sa tim što je oficijelna lopta Lige nacija u stvari jedan balon koji leti onako kako mu se prohte. Veoma je bilo teško za golmana da iskontroliše let lopte kod prvog gola, koja je zbog velikog felša počela da leluja i maskirala je svoju pravu putanju.
Znamo svi da je i u Titogradu bilo tragikomičnih situacija zbog loše naduvanih lopti.

Drugi gol ide na dušu dekoncentrisanog odbrambenog igrača kome je golman uputio jedan normalan pas, ovaj se zbunio i spetljao, a Jermenija je to ekspresno kaznila.
Nakon neverovatnog poraza od Gibraltara, Jermenija se ekspresno vratila u igru, rezultatski je rasturila Makedoniju, a to nije prvi put da u Ligi nacija dođe do neverovatnih preokreta u rezultatima.
Španija slavi na Vembliju, pa izgazi hrvate, a onda ladno za poluvreme primi tri komada od Engleske.

Ovo je veliko upozorenje za naš tim, koji je trenutno lider u grupi C4, ali nikako ne sme da dođe do opuštanja protiv Crne Gore i Litvanije u novembru, jako se brutalno kažnjavaju timovi koji krenu sa devizom "lako ćemo".

Reise
16.11.2018, 21:09
Babel dobro igra. What a time to be alive. :laugh:

Adam The Llama
16.11.2018, 21:33
Varane i izgleda kao mutavac neki, ovde je mogao da kaze Nzonziju da mu pusti loptu, njih dvojica su krivci za ovaj jeftin gol.
Al generalno ovu ligu nacija samo Holandija izgleda ozbiljno shvata...

Reise
16.11.2018, 22:10
Vidimo kakva je Francuska kad se zatvori Mbape. Gube i nikako ne mogu da pritisnu Holandiju, cak im i drugi primljeni gol konstantno visi.

Reise
16.11.2018, 22:34
Svjetski prvak ne moze centar da prodje.

Adam The Llama
16.11.2018, 22:36
Pa kad im je duduk na klupi, a Kuman je ipak ozbiljan trener.

Miki28
16.11.2018, 22:37
Kako igraju Francuzi bez Pogbe?

Reise
16.11.2018, 22:51
Nema veze sto nije toliko bitno takmicenje, na Holandiju moze opet ozbiljno da se racuna. Dumfris me iznenadio, lose je izgledao u LS protiv Totenhema, a ovdje izorao cijelu desnu stranu i u pdze stavio Mbapea. Apsolutno igrac utakmice. Ima opasne fizikalije. De Liht i VVD isto predobri.

Ovakvav performans Svjetskog sampiona je sramotan, ni promil sanse nisu imali.

NemanjaMikser
17.11.2018, 16:23
Crnogorci debelo oštećeni. Pored ofsajda, mislim da ni penal nije bio.

Ruzni Prljavi Zli
17.11.2018, 16:37
Al su davno trebali imati igrača manje u polju zbog udaranja Simića Mitra u potiljak iz čista mira.
Ako već brojimo ko je koliko oštećen da pomenemo i ovaj važan detalj.

Reise
17.11.2018, 16:53
Ovaj Boljevic je ubjedljivo najbrzi igrac na terenu, ali mu je dzabe kad je picka.

Reise
18.11.2018, 15:01
Oporavlja se Vembli polako. :laugh:

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 15:13
Gordi Albion ima dva "mister promašaja " Sterlinga i Raša.
Ne zna se koji je smotaniji u "1 na 1" sa golmanima.

Baka
18.11.2018, 15:16
Prelijepo igra Engleska. Delf je pravo iznenadjenje na terenu, plese.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 15:17
Englezi ni prazan gol ne pogađaju.
Rvati ne znaju šta ih snašlo.

Miki28
18.11.2018, 15:18
Ubise ih Engoezi

goku
18.11.2018, 15:24
Zašto Rašford sad nije pao?

Morao je osetiti neki kontakt sa Vrsaljkom koji mu je uklizao.

Miki28
18.11.2018, 15:30
Modric se raspada

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:15
Sterlingovi promašaji dolaze glave.
Kramarić zaludeo Stonsa.

Reise
18.11.2018, 16:17
Ovo je bila ona situacija 'sto radis to?' do 'bravo majstore'. :D

Brajkula
18.11.2018, 16:17
Realno je da najizvikanija fudbalska reprezentacija od kada je ovog sporta, šatro tvorci fudbala ispadnu u B ligu.

To je otprilike priča kao što će sutra da svane, tako nešto.

goku
18.11.2018, 16:19
Kako ovi Hrvati imaju sreće, pa to nije normalno, dobri su, ali da ih kenja, kenja ih.

Brajkula
18.11.2018, 16:22
Slažem se. Od svih ovih aždaja oni upadnu u grupu sa najgorom reprezentacijom od kada je fudbala do ovog minuta i opstanu u Ligi A.

Mleli bi ih oni povampireni Holanđani obe u azijskom hendikepu 3 i više razlike.

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:24
Hari Kejn igra očajnu sezonu.

Reise
18.11.2018, 16:28
Slažem se. Od svih ovih aždaja oni upadnu u grupu sa najgorom reprezentacijom od kada je fudbala do ovog minuta i opstanu u Ligi A.

Mleli bi ih oni povampireni Holanđani obe u azijskom hendikepu 3 i više razlike.

Dobro pa su Belgija, Svajcarska, Island i Italija, Portugal, Poljska dobre grupe. :D

goku
18.11.2018, 16:29

Pričam o sreći u oba meča protiv Engleza, o golu Kramarića, pa gol Špancima iz odbitka u 94., pa lak žreb u Rusiji, pa prolaz dva puta u penal serijama.

Jedini meč u kojem nisu imali ni mrvu sreće je finale sa Francuzima, tu ih je baš maler poterao ozbiljno.

Miki28
18.11.2018, 16:29
Kojim sportom se bave Dajer i Delf?

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:30
Pričam o sreći u oba meča protiv Engleza, o golu Kramarića, pa gol Špancima iz odbitka u 94., pa lak žreb u Rusiji, pa prolaz dva puta u penal serijama.

Jedini meč u kojem nisu imali ni mrvu sreće je finale sa Francuzima, tu ih je baš maler poterao ozbiljno.Sreću treba i zaslužiti.

Reise
18.11.2018, 16:30
Perisic ne moze da dodje do izrazaja od Vokera i Gomeza. Svi imaju predobre fizikalije.

Miki28
18.11.2018, 16:35
Deki Lovren[emoji23][emoji23][emoji23]

Reise
18.11.2018, 16:37
Grdonog li gola majko sveta. Stigla ih kazna za neiskoriscene kontre.

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:38
Lovren ima ulicarsko ponašanje ko neki ultimet fajt borac tako da mi svaka njegova loša reakcija/potez dođe ko melem na ranu.

bici
18.11.2018, 16:39
Jeste i vi stavili kuću i plac na 3+

Reise
18.11.2018, 16:42
Losa ova utamica u pm, mnogo je bolja Italija-Portugal sinoc bila.

Jack
18.11.2018, 16:42
Zabavne li utakmice:D za divno cudo

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:43
Dugo trebalo [emoji16] Kejnu da mi odgovori na kritiku [emoji3]

Reise
18.11.2018, 16:43
Osveta se servira hladna. :D

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 16:53
Čuvena navijačka himna sa razglasa Vemblija.

Reise
18.11.2018, 18:37
MekOli ima 39 godina i jos igra za nacionalni tim. :biggrin:

Reise
18.11.2018, 21:20
Opa, vatromet. Dobre su ove utakmice danas.

Miki28
18.11.2018, 21:30
E ovo je fudbal

NemanjaMikser
18.11.2018, 21:30
Kakav preokert, mislio sam pregaziće ih Belgija posle onakvog starta..

Reise
18.11.2018, 21:33
Kako su krvavi Cadli, Bojata i Kompani. Ne mogu nista da odbrane, unistavaju ih Svajcarci na stranu Cadlija.

Reise
18.11.2018, 22:06
Sacirbegovic nastavlja da namjesta golove.

Ruzni Prljavi Zli
18.11.2018, 22:06
Lukaku pola tima.

Reise
18.11.2018, 22:08
Vertongen, KDB, Karasko, Felaini... To je pola tima Ruzni. :D

Reise
18.11.2018, 22:28
Posprda se Saciri s Belgijancima.

Brajkula
19.11.2018, 12:46
Losa ova utamica u pm, mnogo je bolja Italija-Portugal sinoc bila.

Hteo da napišem sinoć,, j...... ti Italijansku reprezentaciju u špicu im Imobile osrednji napadač, a u 75. minutu umesto njega ulazi Lazanja :krsta:

Koliko se srozala ta repka to je strašno, sećam se pre napad Italije Toti, Del Pijero, pa Roberto Bađo, Vijeri, Vijali, posle Pipo Inzagi.....au au. A sad.....Lazanja.

Reise
19.11.2018, 13:06
Samo dvojicu iz Juvea imaju, premalo je to. Zna se ko cini okosnicu reprezentacije u Italiji. Imobile je dobar kakvi su ostali. :D

Brajkula
19.11.2018, 13:16
Ne znam što ne pozove ko čovek Belotija, pa Gracijano Pelea npr., Balotelija vrengavog možda....čuj Lazanja :krsta:

Mogao je i ovog malog iz Milana, Kurtonea.

Baš oskudevaju Italijani sa napadačima.

blond
19.11.2018, 17:34
Pustite vi Italiju, jeste videli pokvarene Grke kako namestise jos jedan mec? Ovaj put su izgubili autogolom 0:1 na svom terenu od Estonije. Pre toga su imali kvalifikacije u kojima su dva puta izgubili od Farskih ostrva, a onda dobili Madjare sa 4:3 u ocigledno namestenom poslednjem mecu. Kakva stoka i niko nece da reaguje, a jadni Skenderbeg izbacise na 10 godina. :dr:

Adam The Llama
19.11.2018, 22:34
Van Dajk je bolji napadac od Morate lagano.

Reise
19.11.2018, 22:36
VVD bi garant bio jedan od boljih spiceva. Dje ces ovolikog coeka sa ovakvim kretnjama da cuvas. :D

Adam The Llama
19.11.2018, 23:07
Veceras se videlo koliko je sve ovo lazna slika o Holandiji. Jeste da imaju Kumana na klupi, i da to sve lepo izgleda.
Ali igracki, oni ne mogu da pariraju Francuzima i Nemcima. Veceras Nemci malo daju gas, ovi se pogube svi. Vezni red tanak, ovaj mali je talentovan ali ce morati jos mnogo da guli, kao i de Ligt.
Sane ih dobro promesao nekoliko puta, Depay je navodno glavni igrac u napadu Holandije, Sane je za dve klase iznad Depaya.
Holandija ima jednog wc igraca, ostalo sve prosek.

Reise
19.11.2018, 23:21
Nije bas tako lose. Teske su im noge bile od utakmice sa Francuskom, u strasnom ritmu su odigrali tu utakmicu. U zadnjih 15 min im se kocka isplatila da posalju VVD-a na spica. Kad je usao de Jong, dobila je Holandija na snazi i mogli su da bunare na njega i VVD-a. Njemacka je prosula bas dosta kontri veceras, njima bas ne ide. Nemaju oni toliko jak tim vise. Depaj je u prvoj utakmici protiv Njemacke unistio Boatenga i Humelsa, ovu nije imao snage da se izbori sa tri stopera. Gledao sam ga protiv Sitija samo ove sezone za Lion, oni igra istu ulogu i u Holandiji kao i u Lionu, odgovara mu ova pozicija. Ne igra vise kao klinac iz Junajteda.

Reise
20.11.2018, 00:44
Jbt, zapitah se sto bi sa sudijom na kraju utakmice, ja mislio coeka ubila lopta u glavu slucajno...

1064660301247844352

1064657064058908672

Sandugp
20.11.2018, 01:00
Cim je Miler usao, raspad sistema. Propao je Tomashol, ne bih ga ja vise zvao za repku. Sto je igrao igrao je.

Sandugp
20.11.2018, 01:10
Hteo da napišem sinoć,, j...... ti Italijansku reprezentaciju u špicu im Imobile osrednji napadač, a u 75. minutu umesto njega ulazi Lazanja :krsta:

Koliko se srozala ta repka to je strašno, sećam se pre napad Italije Toti, Del Pijero, pa Roberto Bađo, Vijeri, Vijali, posle Pipo Inzagi.....au au. A sad.....Lazanja.

Pre nisi mogao da sastavis napad Italije. Od ofanzivnih veznih preko poluspiceva, do spiceva. Kada se setim samo koliko su marginalnu ulogu u repki imali jedan Zola, Ravaneli, pa i Vijali. Jedan Kijeza, Montela pa i Inzagi. Jedan Mancini, Simeone, pa cak za vreme Cezarea Maldinija i Kapela - Del Pijero. Koji je od 96 pa do 98 bio ubedljivo najbolji igrac reprezentacije, da bi nakon povrede pa sve zakljucno sa SP 2002 bio rezerva.....
Zavoravio sam nekoga sigurno.

Da ne pominjem ostale delove njihovog tima gde je situacija bila ista kao i u napadu. Medjutim i sada sto se tice golmana, odbrane i sredine nisu losi.
Ali, dokle god im se napad ne vrati na stare slave, to nije to.

Reise
20.11.2018, 01:12
Cim je Miler usao, raspad sistema. Propao je Tomashol, ne bih ga ja vise zvao za repku. Sto je igrao igrao je.

Nije on kriv sto Kerer ne umije da pogodi gol sa sedam metara.

Sandugp
20.11.2018, 02:15
Nije on kriv sto Kerer ne umije da pogodi gol sa sedam metara.

Kriv je :biggrin:

Brajkula
20.11.2018, 08:58
Pre nisi mogao da sastavis napad Italije. Od ofanzivnih veznih preko poluspiceva, do spiceva. Kada se setim samo koliko su marginalnu ulogu u repki imali jedan Zola, Ravaneli, pa i Vijali. Jedan Kijeza, Montela pa i Inzagi. Jedan Mancini, Simeone, pa cak za vreme Cezarea Maldinija i Kapela - Del Pijero. Koji je od 96 pa do 98 bio ubedljivo najbolji igrac reprezentacije, da bi nakon povrede pa sve zakljucno sa SP 2002 bio rezerva.....
Zavoravio sam nekoga sigurno.

Da ne pominjem ostale delove njihovog tima gde je situacija bila ista kao i u napadu. Medjutim i sada sto se tice golmana, odbrane i sredine nisu losi.
Ali, dokle god im se napad ne vrati na stare slave, to nije to.

Odbrana im je na izdisaju, Bonući i Kjelini su u četvrtoj deceniji.

Ali vezni red ludilo, Verati-Žoržinjo-Barela, a na fosni Pelegrini.

Bekove nemaju Italijiani, Florenci je polubek, Spinacola povređen, Konti ,takođe, povređen.

Adam The Llama
20.11.2018, 18:32
Jorginho talijan wtf

Dok im se liga ne vrati na nivo iz 2000, nema nista od njih. A to ce se desiti nikad.

Meni se place kad vidim ovu Holandiju, kakve su oni igrace imali, bukvalno tim sveta. Sad nemaju jednog majstora, nemaju krstenog napadaca, krilo, golmana...

Prototype
21.11.2018, 01:40
E pa ta liga im je tada bila dobra zbog domacih talenata kojih je imalo za izvoz. Sada toga nema ni blizu, ne mozes sve da odradis sa strancima, posebno ako imas neki prosecan budzet, ma cak i kad je lova do krova.

PL samo to fali da bude kao Serie A '90-ih, mada to se nece desiti nikada. Igraci se prerano nakupe love i vec u 25-oj lade muda i boli ih tuki da postanu WC igraci.

Spanci imaju najvise domaceg talenta i vidi ih kako dominiraju, Nemci slicno njima samo eto u manjoj meri. Vidimo kako je Bayern jadno zamenio Krosa, Svajnija, Lahma... Mada Kros je dosegao svoj peak u Realu, ali eto da ga pomenem.

Crni Đorđe
21.11.2018, 10:37
Pun mi je k reprezentativnih pauza.

Vladan
02.12.2018, 12:32
Ajde ovdje cu postovati, zrijeb je u toku, Holandija se malo zajebala guranjem Njemacke u drugi sesir, tako da sad igraju upravo s njima u kvalifikacijama, a BiH u grupi sa Italijom, da su mogli birati protiv kojeg od favorita da igraju, sigurno bi izabrali upravo Italijane.

Srbija sa Poljskom i Ukrajinom, odlican zrijeb, moze se sa svima igrati, a opet da je lako nije uopste.

z0La
02.12.2018, 12:34
Dobro, trebali bi Holandjani da prođu to. Idu po 2 iz grupe na EP.

Ronaldo u Beogradu. :D

Brajkula
02.12.2018, 12:35
Ajde ovdje cu postovati, zrijeb je u toku, Holandija se malo zajebala guranjem Njemacke u drugi sesir, tako da sad igraju upravo s njima u kvalifikacijama, a BiH u grupi sa Italijom, da su mogli birati protiv kojeg od favorita da igraju, sigurno bi izabrali upravo Italijane.

Srbija sa Poljskom i Ukrajinom, odlican zrijeb, moze se sa svima igrati, a opet da je lako nije uopste.

Portugal.

Vladan
02.12.2018, 12:35
Mislim Portugal, pisem Poljska :D
Ronaldo se vraca, ali Portugal je uvijek taj od favorita sa kojom se moze igrati i uzeti bod barem.

Hrvatska sa Velsom i Slovackom, njima nece biti nikakav problem da se kvalifikuju.

z0La
02.12.2018, 12:37
Dobro grupa za CG. Imaju šanse ovde.

Znači, klanje sa Ukrajincima za prolaz izgleda.

Vladan
02.12.2018, 12:37
Engleska, Ceska i Bugarska za CG, ovo je vec sandardna grupa za nas, sa svima smo vec igrali u kvalifikacijama, znamo se :D

Samo da sjebemo Engleze i ja prezadovoljan.

Ser Gagi
02.12.2018, 12:38
Kako mene ovaj Hrvat sa SK nervira, kaze Engleska ce da popravlja razliku u grupi, ccc koji neprofesionalizam..

Brajkula
02.12.2018, 12:39
Bosancina EP, Hrvati na EP i mi imamo lepu šansu, Ukrajina je tim sa kojim možemo da se takmičimo, mada kod nas dosta zavisi od toga i ko će selektor da bude i kako će savez da se ponaša, ko će od igrača da pravi zavere, ko od menadžera da pravi kombinacije.....

Vladan
02.12.2018, 12:39
Francuska, Island, Turska i Albanija, Francuzi sa trecom ekipom mogu da igraju kvalifikacije

Vladan
02.12.2018, 12:40
Italija, BiH, Finska i Grcka, ovo je top grupa, svaka 0-1

z0La
02.12.2018, 12:41
Bosna najgoru grupu dobila.

CG vs Kosovo.

z0La
02.12.2018, 12:42
Luksemburg...niceee.

Dobra grupa za nas. Samo da vidimo šta je savez smislio.

Vladan
02.12.2018, 12:44
Spanija, Svedska, Norveska, Rumunija i Farska Ostrva, nisu Farani imali srece :biggrin:

Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija i Makedonija, tu ce da bude klanje.

Vladan
02.12.2018, 12:45
I kod BiH Jermenija, pali su opasno ali nema sigurnih bodova protiv njih u Jerevanu

Belgijancima je bas lagano

Ser Gagi
02.12.2018, 12:46
Makedonija u neatraktivnoj ali veoma jaka grupa za nas, jebiga. I onako nase sanse su u Ligi Nacija, mozda konacno za prvi put u istoriji cemo da se plasiramo :)

Vladan
02.12.2018, 12:48
Novakovic smatra da je Makedonija dobila jednu od najlaksih grupa i misli da su treci po snazi u grupi, mozda cak i drugi

z0La
02.12.2018, 12:50
Ja sam zadovoljan. Od ovih slabijih repki, dobili smo odlične. Sa Ukrajincima će da bude zanimljivo. A i protiv Portugala može da se igra.

Ser Gagi
02.12.2018, 12:53
Novakovic smatra da je Makedonija dobila jednu od najlaksih grupa i misli da su treci po snazi u grupi, mozda cak i drugiTesko, bas tesko :D

ognjen
02.12.2018, 13:42
Ma samo Luka Jovic i Mijat Gacinovic u reprezentaciji i nema brige, ide se na EP.

StefanPG
02.12.2018, 14:38
Dajte te Engleze da se salimo. :D Ovu grupu ako ne prodjemo, proglasiti ligu amaterskom, pa na mediteranske igre samo da idemo.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Rossonero
05.06.2019, 20:31
Posebno obratiti paznju na Fernandesa i Felixa.

Svicarska

https://pbs.twimg.com/media/D8UMLxrV4AEL9tS.jpg

Portugal

https://pbs.twimg.com/media/D8UIfasUYAAh8GD.jpg

Prenos na SK1.

belgrade_owl
05.06.2019, 20:58
Komotno je mogao da pokaze 2 crvena za 10 minuta...

Miki28
05.06.2019, 21:12
Lagano CR7

Miki28
05.06.2019, 21:22
A jao, kakva vrteska

Rossonero
05.06.2019, 21:24
Moze jedan kosmodisk za Mbabua.

Mihajlo10
05.06.2019, 21:35
Ja ne pamtim kad je Saciri odigrao losu utakmicu od kada je presao u Liverpul,kako u klubu tako i u reprezentaciji.

Rossonero
05.06.2019, 21:45
Uzasno sudjenje Briha. Lik na kartone zaboravio, a trebalo je biti i crvenih. Bolje bi amater odradio posao.

belgrade_owl
05.06.2019, 21:51
Ocigledno su mu rekli da ne koristi kartone posto se verovatno prenose i na kvalifikacije za EP, ne znam kako drugacije ovo da shvatim.

La Jugoslavia
05.06.2019, 21:52
Ekstremno iritantan komentator, sa ekstremno iritantnom "bojom" glasa, bolje rečeno ekstremno iritantnim piskutanjem.
Maksimalno iritira pametovanjem i zaista je šteta što Sport klub nije obezbedio bolji komentar zaista ekskluzivnog prenosa veoma atraktivnog fudbalskog događaja.

belgrade_owl
05.06.2019, 21:56
https://www.goal.com/en-gb/news/football-rule-changes-what-are-the-new-additions-to-2019-20/1nt8llqwfqkje1qe1qbwdct06a

The changes will come into force on June 1, 2019, though competitions starting before that date have the option to delay their introduction until the next season.

Po novim ravilima gol Ronalda je neregularan, sad da li se nova pravila ne primenjuju zato sto je Liga nacija pocela pre ovog datuma to je druga prica.

Rossonero
05.06.2019, 21:56
Za Svicarce nema penala, na drugoj strani za Portugal se svira odmah. Ovo je smijesno.

Rossonero
05.06.2019, 21:58
Izgubio se brat, ne zna dje udara. Za koga je svirao penal? HAHAHAHAAHAHAHAH

Raymond Reddington
05.06.2019, 21:59
Ovom coveku treba zabraniti da sudi deciju ligu. Necu da psujem ovde, ne prilici, al da hocu jebo bih mu sve po spisku. Da izvinete.

Miki28
05.06.2019, 22:00
Hahahha Brih i Svajcarci, to je ljubav

Rossonero
05.06.2019, 22:00
Idiot napravio cirkus od utakmice.

belgrade_owl
05.06.2019, 22:01
Gledas li Zvezdane Terziciu!! :facepalm:

miha92
05.06.2019, 22:07
Odakle pravo komentatoru da kaze da Brih i Svajcarci imaju posebnu vezu??? Cak i da imaju druze ti treba da budes profesionalan. Bolje da si rekao lepo da Brih navlaci za Svajcarce nego ovako sto to provlacis.. Mute i da gledamo dalje.

Mihajlo10
05.06.2019, 22:08
Je li bio ovo penal za Svajcarce,nisam primetio sta se desilo,da li ruka Pepea ili neko povlacenje koje u odnosu na ono rusenje Mitrovica na SP deluje kao mazenje.

miha92
05.06.2019, 22:10
Ja bih rekao da se Zuber sam zakacio za Semedovu nogu..tako sam video

Mihajlo10
05.06.2019, 22:12
Nisam video uopste neki faul,zato pitam sta je ovaj ludak sudio.

Brajkula
05.06.2019, 22:18
Voli Brih da navlači na Švicu, očigledno.

Mihajlo10
05.06.2019, 22:25
Infantinov specijalac,jos ce Blater u odnosu na ovog celavog ispasti postenjacina,

miha92
05.06.2019, 22:31
Voli Brih da navlači na Švicu, očigledno.

ma to vidi i slep nego ne razumem kako ovi komentatori daju sebi za pravo da tako pricaju u live prenosu..

Miki28
05.06.2019, 22:32
Kakav doktor fudbala

Jack
C :wthy::wthy::wthy:

Raymond Reddington
Joj sto mi je milo, em sto mi je drago.

miha92
05.06.2019, 22:34
bum bum, cao

Mihajlo10
05.06.2019, 22:37
Dao je tri gola i nije bio sebican,igrao je fudbal,ovo je najbolja partija Kristijana od prelaska u Real.

Miki28
05.06.2019, 23:18
1136373129826189313

弱肉強食
06.06.2019, 00:20
Nisam ni hteo da pišem da ne bude da "bacam" na Ronalda. Ali ovo je sranje, pa samo je dao golove. Da je uradio Mesi pa da se baca. Ovako ništa, samo Ronaldo. Usralo ga je i sudija je navukao za njega i Perez namestio.

Mihajlo10
06.06.2019, 01:06
Sad ne valja ni kad ga pohvalim,ovo je bio pravi Kristijano a ne onaj sto da pola golova iz penala,ostatak iz skoka i iz milion suteva na gol i nikom zivom ne dodaje,samo trazi da se na njega igra.

Marchisio
06.06.2019, 20:34
Očekujem mnogo bolju ovu sad utakmicu od one sinoć, iako je Ronaldo fenomenal bio sinoć, Portugal svakako zasluženo u finale. Sastavi promešani.

1136685570812518400
1136686702066638849

Adam The Llama
06.06.2019, 21:00
Jel ostaje mali Sancho u Dortmundu, mali je opasan igrac.
Depay je kriminalan...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 21:17
Obaraj cenu De Lihtu [emoji3]

NSG
06.06.2019, 21:17
Pade cena za 5% :D

Hahahhaha, RPZ u isto vreme

Adam The Llama
06.06.2019, 21:23
Tanka je Holandija dosta napred, a i bekovi su im upitni.

Sancho:wthy:
Jos 5%

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 21:24
Sančo se poigrava sa De Lihtom.

Adam The Llama
06.06.2019, 21:27
Klopp da je pametan da ide po Sancha, kakav crni Werner...

NSG
06.06.2019, 21:28
Bolje da je van Anholt poceo levo, Blind u vezi sa De Jongom..
De Liht dekocentrisan skroz.

Adam The Llama
06.06.2019, 21:33
Ma osim Van Dijka i ajde da kazemo De Ligta, nema tu mnogo kvalitetnih igraca. Blind/Babel su za penziju, Dumfries je mnogo los, Depay i Bergwijn su prosek. Holandija je uvek imala wc krila i wc napadace, a ovde im to najvise nedostaje.
Englezi su napred mnogo jaki, Sancho/Sterling/Kane...a i u vezi imaju puno igraca, koji mogu da odrade dobar posao.

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 21:38
Slažem se osim donekle za ofanzivca PSV-a. Mlad je Bergvajn, tek mu 21 godina i sigurno ćemo tek gledati njegove najbolje partije.

Adam The Llama
06.06.2019, 21:43
Sancho ima 19, a izgleda kao da je 5god stariji od njega. Mali je klasa

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 22:00
Šteta što Sančo sjajnu predstavu nije krunisao i pogotkom.

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 22:02
Očekujem mnogo bolju ovu sad utakmicu od one sinoć, iako je Ronaldo fenomenal bio sinoć, Portugal svakako zasluženo u finale. Sastavi promešani.

1136685570812518400
1136686702066638849Za sada drastično slabije nego ono sinoć.
Tek u naatavku ima naznake za neka uzbuđenja .
Prvo totalno razočaravajuće.

miha92
06.06.2019, 22:07
Kumane daj Promesa, ovaj Babel vise nije ni za sta

Ruzni Prljavi Zli
06.06.2019, 22:18
Očekujem uskoro u igri robusnog Luka de Jonga i pokušaj Oranja preko visokih nabaciva i njegovih vazdušnih kvaliteta pokušaj ozbiljnijeg ugrožavanja Pikforda.
Ovo dosad se ne svodi pod ozbiljan atak.

Adam The Llama
06.06.2019, 22:19
Samo ovako i mogu da daju gol, iz kornera.:cf: