PDA

Pogledati punu verziju : Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

MannyCalavera
01.05.2018, 17:35
Ajmo ovde zelje, spekulacije i glasine vezane za igrace koji bi mogli da pojacaju KKCZ u narednoj sezoni.

kronostime
01.05.2018, 17:47
Aj` nek je sa srecom najzanimljiviji topik :D
https://i.imgur.com/fCZhv2k.gif

VladaVlada
01.05.2018, 18:43
Da ode Alimpije i da se vrati Kvinsi jer je na nivou kao i nas klub trenutno pa nek se zajedno uzdizemo

MannyCalavera
01.05.2018, 18:44
Aj` nek je sa srecom najzanimljiviji topik :D
https://i.imgur.com/fCZhv2k.gif

Daj prebaci post of Craftu ovde :)

Naravno da je najzanimljiviji topic. Sad ce LosmiSK da nadje nacin i na njemu da opljuje Covica i Alimpijevica. :D :D :D

kronostime
01.05.2018, 18:52
Daj prebaci post of Craftu ovde :)

Naravno da je najzanimljiviji topic. Sad ce LosmiSK da nadje nacin i na njemu da opljuje Covica i Alimpijevica. :D :D :D

Hronoloski - bio bi prvi post na temi, a to ne privlaci dobru karmu na temu.:cool:

MannyCalavera
01.05.2018, 18:55
Posto do kraja sezone nema svrhe trositi energiju na Alimpija i njegovo vodjenje ekipi, bolje je usmeriti na pozitivne stvari istu. Pa da krenemo da apelujemo od starta na igrace koje bi voleli da vidimo sledece sezone u CZ. Krecemo sa PG pozicijom.

PG - Aaron Craft

Amerikanac koji je trenutno u Monaku, ali mu na kraju sezone istice ugovor. Radi se o Stefan Jovic profilu igraca koji uz to ima i neke prednosti u odnosu na naseg reprezentativca. Radi se Top 3, ako ne i najboljem on-the-ball defanzivcu na poziciji plejmejkera u Evropi. Znaci nemilosrdan je sta radi plejevima i priuchenim komboima. Ima fantastacnu eksplozivnost i snagu, i lagano probija reket. Efikasan je passer (3 prema 1 odnos asistencija i izgubljenih lopti). Nije skorer, ali moze da povuce kad treba. Godinama ga je pratila reputacija loseg sutera ali on je svake godine napredovao i sada bije preko 40% spolja. Ima 27 godina i itekako puno motiva da se dokazuje jer je cele karijere osporavan zbog loseg izbacaja prilikom suta (sto utice na brzinu izbacaja ali eto kao sto se vidi ne i na preciznost). Moze da igra i u tempu i pozicioni napad. Recimo bolji je suter od naseg Jovica i defanzivac, ali recimo nije na tom nivou u PnR ali daleko od toga da je slab.

Ima sampionski mentalitet (osvojio G League), bio je Defanzivni MPV G Lige, dva puta prvi tim defanzivni. Ima iskustva u Evropi, sa Trentom je przio bas dobro. Iskreno moja broj 1 zelja na poziciji PG.

https://www.youtube.com/watch?v=q0AuiyXoKdQ&t=134s

LosmiSK
01.05.2018, 19:10
Mornaru bi sastavio ekipu da se usere za 1.2m...ali za nas ne znam...:) Navikli smo na dobre strance, iskusne...Tako da je pitanje sta i kako..Ima strasnih igraca, ako budemo imali budzet dobar, oko 2.5m za plate..moze se svasta dobro napraviti..

Da krenem od trenera, mogli bi Mitrovica, Jovovica ili Lukica...neka od ta tri bi bilo dobra..i jedina koliko toliko realna resenja za Evro kup..

Ica
01.05.2018, 20:32
Zelja mi je da odu ALimpijevic ,LAzic ,Feldin ,Antic ,Keselj ...neka ostane Radanov ,Dobric ,Davidovac,Jankovic,Jovanovic,Lazarevic.......tren er Trinkijeri ...da se otvorimo za Cirbesa..

kronostime
01.05.2018, 20:40
Cirbes trci da pobegne iz Bajerna gde ima redovnu platu i radi sa Radonjicem.:dr:

MannyCalavera
01.05.2018, 21:26
Cirbes trci da pobegne iz Bajerna gde ima redovnu platu i radi sa Radonjicem.:dr:

A da ne pricam o tome sto Trinkijeri ne seda za sto bez 700-800k da pregovara :) Ali opet Bjelice su zajeban klan :)

Ica
01.05.2018, 21:29
A da ne pricam o tome sto Trinkijeri ne seda za sto bez 700-800k da pregovara :) Ali opet Bjelice su zajeban klan :)

Trinkijeri 700-800 k ,pa decko idi leci se ...vise ni ti ne verujes u salve gluposti koje pises

MannyCalavera
01.05.2018, 21:34
Trinkijeri 700-800 k ,pa decko idi leci se ...vise ni ti ne verujes u salve gluposti koje pises

Hahahah. Da bre baja je trenirao u Bambergu za 50k. Pola Evrope ga trazilo par godina kao hot trenera i on ostao tamo jer radi za picu i koka kolu.

Ajde brale setaj. Ti o kosarci ne znas nista, i vise puta si to dokazao. Pocevsi od idolopoklonstva onoj drtini Bjelici...

kronostime
01.05.2018, 21:52
Ico, smiri se - preterao si sve mere.

LosmiSK
01.05.2018, 21:57
Uf Trinka sa celom ekipom kosta ko zna koliko....Samo on je lud, da igramo EL verovatno bi dosao ispod cene mislim...ovako nema sanse nikakve....Realna vrednost te ekipice svih zajedno, nije ispod 1m cenim sad...

Nego mene zivo zanima, spominju se svaciji ugovori...ali ne i od neznalice...zivo me zanima koliko je njemu dao NC..Ja iskreno mislim da je on platio, tj tata nekih 100-200k za taj posao...pisaj me ako nije tako...:))) Drugacije ne bih mogao da ''opravdam'' Covica :biggrin:

Laza Kacanski
01.05.2018, 22:32
Posto do kraja sezone nema svrhe trositi energiju na Alimpija i njegovo vodjenje ekipi, bolje je usmeriti na pozitivne stvari istu. Pa da krenemo da apelujemo od starta na igrace koje bi voleli da vidimo sledece sezone u CZ. Krecemo sa PG pozicijom.

PG - Aaron Craft

Amerikanac koji je trenutno u Monaku, ali mu na kraju sezone istice ugovor. Radi se o Stefan Jovic profilu igraca koji uz to ima i neke prednosti u odnosu na naseg reprezentativca. Radi se Top 3, ako ne i najboljem on-the-ball defanzivcu na poziciji plejmejkera u Evropi. Znaci nemilosrdan je sta radi plejevima i priuchenim komboima. Ima fantastacnu eksplozivnost i snagu, i lagano probija reket. Efikasan je passer (3 prema 1 odnos asistencija i izgubljenih lopti). Nije skorer, ali moze da povuce kad treba. Godinama ga je pratila reputacija loseg sutera ali on je svake godine napredovao i sada bije preko 40% spolja. Ima 27 godina i itekako puno motiva da se dokazuje jer je cele karijere osporavan zbog loseg izbacaja prilikom suta (sto utice na brzinu izbacaja ali eto kao sto se vidi ne i na preciznost). Moze da igra i u tempu i pozicioni napad. Recimo bolji je suter od naseg Jovica i defanzivac, ali recimo nije na tom nivou u PnR ali daleko od toga da je slab.

Ima sampionski mentalitet (osvojio G League), bio je Defanzivni MPV G Lige, dva puta prvi tim defanzivni. Ima iskustva u Evropi, sa Trentom je przio bas dobro. Iskreno moja broj 1 zelja na poziciji PG.

https://www.youtube.com/watch?v=q0AuiyXoKdQ&t=134sSolidan igrac. Sezona u Trentu odlicna ali u Monaku se nije proslavio. Dosta tanko deluje, DJ Cooper je preuzeo ,,palicu,, od njega.
Po meni vrlo tanko za prvog pleja.

MannyCalavera
01.05.2018, 22:36
Solidan igrac. Sezona u Trentu odlicna ali u Monaku se nije proslavio. Dosta tanko deluje, DJ Cooper je preuzeo ,,palicu,, od njega.
Po meni vrlo tanko za prvog pleja.

Sve je u fitu. On za ono sto hoce da igra Monaco nije pravi igrac. Zapravo on odlicno igra spram uloge u timu. Za ABA Ligu i Evrokup je on vise nego odlican igrac koji uz to gine na terenu, ali bukvalno gine. Uz sve to siguran sam da bi hteo negde da bude prva palica. DJ Cooper je Rochestie dva otprilike, samo mnogo vise nerezonskih suteva. Isto katastrofalna odbrana, ne bi cunj sacuvao. Aaron Craft je za daleko tvrdji basket i nama bi legao super. Uz to sto tek ulazi u prime godine i moze da napravi iskorak ako se dobro radi s njim.

Covek za 20 minuta u igri i 5 suta koja uzima u proseku ima 6.6 poena, 3.4 skoka, 3.3 asistencije i 1.2 ukradene lopte. Sut iz igre 47.9%, za 3 41.8%, bacanja 82.9%. Dakle on igra odlicno spram uloge koje ima u timu. Ne moze da se gleda kroz sirovu statistiku njegov ucinak takodje, pogotovu ono sto radi u defanzivi.

Guthrie
01.05.2018, 22:52
Uu, pa moze Craft.
Nisam ga nesto u Monaku gledao, ali dok je igrao u Italiji jesam.
Odlican defanzivac i u ovom momentu bi bio veliko pojacanje.
Da vratimo njega i Nejtaru uz jednog komba 2/1 i Bog da nas vidi. :biggrin:
Dva mrtva belca na poziciji 1. :biggrin:
Salu na stranu, nama sledece sezone trebaju 2 pleja, a ne vidim koji bi domaci mogao biti jedan od njih, a takodje mislim da bi trebalo dovesti startnog beka, vrste kombo.
Nenadic mi se bas dopada i treba biti ovde naredne sezone, ali to su sada sve pitanja, kao sto je i pitanje da li ce Covic ostati ovde naredne sezone(pricam zbog FMP igraca od kojih mozemo da se oprostimo u tom slucaju)...

olajo
02.05.2018, 00:05
Prvo treba da vidimo šta će se desiti na kraju sezone. Ako DA ostane trener, a to je vrlo verovatno, možemo zaboraviti na Crafta ili igrače sličnog nivoa. Pa koliki će nam biti budžet? Prošle godine prodasmo ceo tim i to za solidne pare (za naše uslove) + koliko su prethodne sezone bili puni Arena i Pionir + 16 pobeda u EL. Sada nemamo koga da prodamo (možda Lessort i to ako dobijemo koliko se špekulisalo oko pola milke, da bijemo petama u dupe), naa ulaznicama i pbedama u El smo bar dvostruko manje zaradili. Prema prostoj računici budžet može maximum da bude 1,2 - 1,5 miliona. Koji tim da sastavimo za te pare? Ne igramo EL pa otpada i opcija da neko dođe za manju kintu da bi dobio mesto na glavnoj sceni i kasnije nabode jače ugovore (Cirbić, Đrenka, Mačka...). Igrača u FMP-u bar za neki viši nivo nema. Iz Mege, sve što valja, ići će na draft ili neke bogatije klubove. Sve u svemu, ne vidim način da sastavimo roster koji bi bio konkurentan u EC a bogami i u ABA, pogotovu ako ostane ovaj mutant na klupi.

mmajstor
02.05.2018, 00:11
Proslosezonska prodaja je pokrpila budzet za tu godinu, a nije ucestvovala u ovogodisnjem. Po informacijama koje su do sada pustane u promet, budzet bi trebalo da bude slican kao i ove sezone.

quentin
02.05.2018, 08:55
Proslosezonska prodaja je pokrpila budzet za tu godinu, a nije ucestvovala u ovogodisnjem. Po informacijama koje su do sada pustane u promet, budzet bi trebalo da bude slican kao i ove sezone.

To je, naravno, dobra vijest, ali nije mi baš jasno otkud se namirila razlika para, kad će prihodi naredne godine biti znatno manji od ovogodišnjih. Sasvim sigurno, prodaće se manje sezonskih ulaznica, pare od TV prava i za pobjede ne znam u EK ni da li se dobijaju, a ako se dobijaju, sigurno su mnogo manje, od prodaje igrača takođe nećemo moći da zaradimo koliko smo na kraju prošle sezone...

Sve u svemu, otkud pare?

mmajstor
02.05.2018, 11:03
Manji deo naseg budzeta se puni po trzisnim principu, a veci deo preko sponzorstva drzavnih firmi ili privatnih po naredjenju. Tako da budzet nasih klubova u najvecoj meri zavisi od tih naredjenja ljudi na vrhu.

LosmiSK
02.05.2018, 11:25
Ove godine je u principu bilo vise para nego prosle. Posto se prosle godine nisu placeni igraci i ako su placeni to je kroz kompezacije za njihova obestecenja..mislim bar tako..

Ako nista, ove godine nema bonusa, pa se tu bar zakrpiti. Trener novi bi trebao imati vecu platu kao i strucni stab.

Nama opet treba bar 4-5 stranca, posto domaci igraci su tanki realno. Voleo bih videti Borisu, Radanova pa sta bude...

Ne bih voleo da vidim Antica, Covica i Keselja....i naravno ceo strucni stab...bukvalno nikog....Dovesti centra, pleja i 3/4 i jos jednu cetvorku i to je to...Takodje ne bih voleo videti ni Jovanovica u principu ali da uz nekog drugog trenera radi pa videti jbga sta i kako...Naravno otice jos neko ali ove bas ne bih voleo da vidim....

Laza Kacanski
02.05.2018, 11:46
Domacih igraca je sve manje. Bar onih koji donose odredjeni kvalitet a nama su dostupni.
Tek cemo videti koliko nam je EL znacila.

Ganac
02.05.2018, 11:58
Ja bih pokušao na mestu trenera sa Perom i Topom, lošiji od ovog dunstera ne mogu biti. Neki predlažu Ivanovića ali meni on ne odaje ličnost spremnu na rad u uslovima kakvii su u Zvezdi. Apsolutno si u stručnom štabu (sadašnjem) nisu za Zvezdu, mogu u FMP...Što se tiiče igrača, verujem da ćemo se okrenuti tim jeftinijim varijantama u kojima je Mornar postao prepoznatljiv, da pronalazimo jeftinija rešenja ili ćemo kao pijani milioneri da se uvaljujemo u dug (što je Čović znao da napravi a pri tom da okrivi sponzore...).
Budžet će nam biti sigurno manji te ćemo moći manje i para da dajemo igračima.

Guthrie
02.05.2018, 12:16
Ako je budzet ove sezone za plate igraca bio 3M, sledece nece biti manji od 2M. Zivi bili pa videli.
Baza domacih, s obzirom da igramo EK, mislim da ce biti sasvim sasvim solidna.
Nenadic, Radanov, Davidovac, Dobric, Lazarevic, Jankovic, Simanic, Jovanovic i verovatno Ristic.
Cepanicu cemo prodati, siguran sam, a mozda bi i za Lazica bilo najbolje da se oproba negde drugde.
Dangubic ne ostaje sigurno, tu je mozda i Ojo...

Edit: Ova baza domacih je jako upitna, jer ako Covic ode iz zvezde, mozemo da se oprostimo i od FMP-a.
Prica se da vec postoje interesovanja i za Oja, a potencijalno obestecenje ce uzeti FMP ukoliko ovaj ne ostane.

quentin
02.05.2018, 12:36
Manji deo naseg budzeta se puni po trzisnim principu, a veci deo preko sponzorstva drzavnih firmi ili privatnih po naredjenju. Tako da budzet nasih klubova u najvecoj meri zavisi od tih naredjenja ljudi na vrhu.

Znači, mtel, Idea, Huawei, Pionir ili neko drugi će znatno povećati sponzorstva, ili će se pojaviti neki novi sponzor? Bićemo prvi klub koji više kinte dobija od sponzora u sezoni u kojoj igra EK, nego dok je igrao EL. Mislim, u Srbiji je sve moguće, ali ipak sam bliži mišljenju da će budžet za igrače biti manji nego ove sezone, što ne mora da bude neka tragedija. Istina, treba znanja i hrabrosti da se dovode ti jeftiniji Ameri koji mogu da se isplate.

Druga stvar koja čudi je da Čović nije htio ni Radonji ni Kariju da garantuje da ove sezone plate neće kasniti, a na kraju izgleda da je sezona ispala finansijski stabilnija nego prethodna. Ko zna ko tu koga laže.

Guthrie
02.05.2018, 12:41
Znači, mtel, Idea, Huawei, Pionir ili neko drugi će znatno povećati sponzorstva, ili će se pojaviti neki novi sponzor? Bićemo prvi klub koji više kinte dobija od sponzora u sezoni u kojoj igra EK, nego dok je igrao EL. Mislim, u Srbiji je sve moguće, ali ipak sam bliži mišljenju da će budžet za igrače biti manji nego ove sezone, što ne mora da bude neka tragedija. Istina, treba znanja i hrabrosti da se dovode ti jeftiniji Ameri koji mogu da se isplate.

Druga stvar koja čudi je da Čović nije htio ni Radonji ni Kariju da garantuje da ove sezone plate neće kasniti, a na kraju izgleda da je sezona ispala finansijski stabilnija nego prethodna. Ko zna ko tu koga laže.

Radonjic je uz to trazio ostanak nekih igraca, a njihov ostanak (odnosno njihova ne prodaja) bi rezultovao kasnjenjem plata i finansijskim problemima.

mmajstor
02.05.2018, 12:51
Moguce da ce biti nesto nizi, ali ne verujem da ce biti kapitalno nizi. Zasto bi Telekom (mts) bilo briga da li igramo EL ili EK, dok ovi ostali ko zna kakve su sve olaksice od drzave dobili da bi ulozili koji dinar u klub. Sve zavisi od vrha vlasti kakve ambicije gaje vezano za klub... tako to u Srbistanu funkcionise.
A to sto je ispalo (nadam se da je tako) da ove sezone nije bilo dugovanja, ne znaci da je to moglo i da se garantuje na pocetku sezone. Uostalom Radonja je sem toga trazio i da se ne rasproda tim, sto je bio nemoguc zahtev, pa ispada da oko te situacije niko nije lagao.

edit: ono sto je po meni otezavajuca okolnost jeste sto FK igra kvalifikacije za ligu sampiona i ima znacajne sanse da igra ligu evrope, pa ce i ovogodisnji fokus biti na fudbalu. Nikako da shvatimo da nismo za fudbal i da ga treba bataliti.

Laza Kacanski
02.05.2018, 13:09
Naravno da ce i ove sezone klub biti u minusu. Govorio je Covic o tome.

quentin
02.05.2018, 13:14
Naravno da ce i ove sezone klub biti u minusu. Govorio je Covic o tome.

Ja sam ga čuo kad je na Areni rekao da će svi biti isplaćeni do juna, ili jula, nisam siguran.

Ma, zapravo, pare su nebitne, ako se igrači budu dovodili kao ove sezone i, iznad svega, ako ostanu isti trener i isti stručni štab.

Guthrie
02.05.2018, 13:14
Hoce, ali bice daleko manji od onoga na kraju prosle seozne.
Prodajom recimo Lesora(imali smo 800k od Himkija tokom leta, 100k ide zalizanom) i Feldina(klauzula100k) bi se taj dug anulirao.

Laza Kacanski
02.05.2018, 13:16
Meni je ta prica o 800.000 za Lesora naucna fantastika.

Guthrie
02.05.2018, 13:19
Meni je ta prica o 800.000 za Lesora naucna fantastika.

Deluje tako, ali ziva istina.
Rusi su to, tamo je amerikanizacija na mecevima uzela maha, treba im neko ko ce zabavljati publiku koja voli ovakve igrace.
Uglavnom, uzecemo minimum pola milki cisto, mada mislim da ce se i vise izvuci.
Jedva cekam da Cepanica ode, krvi nam je popio ove sezone svojim inteligentnim potezima.

LosmiSK
02.05.2018, 13:42
Ima 22 godine, na sirem spisku repke..prosao draft itd...Sto lik ne bi bio trazen...800k je prica sa nekog drugog foruma, mislim da je tad Himki imao i povrede...Tesko ce oni dati 800k za njega..za te pare mogu uzeti zverinu kakvu hoce a nisu tim bas koji pravi na long term..

Misko je za njega dao 100k..tako da ce ga utopiti, sigunro nema interesa da mu on igrau CZ Evro kup...AKo vec mora EC, nace mu masniju platu...itd..

Guthrie
02.05.2018, 13:44
Ima 22 godine, na sirem spisku repke..prosao draft itd...Sto lik ne bi bio trazen...800k je prica sa nekog drugog foruma, mislim da je tad Himki imao i povrede...Tesko ce oni dati 800k za njega..za te pare mogu uzeti zverinu kakvu hoce a nisu tim bas koji pravi na long term..

Misko je za njega dao 100k..tako da ce ga utopiti, sigunro nema interesa da mu on igrau CZ Evro kup...AKo vec mora EC, nace mu masniju platu...itd..

Tu informaciju sam dobio jos pre nego sto je Omic za nas potpisao od mojih dobrih prijatelja sa RSB-a. :)

quentin
02.05.2018, 13:47
Da je imao nekoga ko će s njim kroz sezonu da radi, siguran sam da bi Lesor izgledao dosta bolje nego što izgleda.

MannyCalavera
02.05.2018, 14:24
Ako je budzet ove sezone za plate igraca bio 3M, sledece nece biti manji od 2M. Zivi bili pa videli.
Baza domacih, s obzirom da igramo EK, mislim da ce biti sasvim sasvim solidna.
Nenadic, Radanov, Davidovac, Dobric, Lazarevic, Jankovic, Simanic, Jovanovic i verovatno Ristic.
Cepanicu cemo prodati, siguran sam, a mozda bi i za Lazica bilo najbolje da se oproba negde drugde.
Dangubic ne ostaje sigurno, tu je mozda i Ojo...

Edit: Ova baza domacih je jako upitna, jer ako Covic ode iz zvezde, mozemo da se oprostimo i od FMP-a.
Prica se da vec postoje interesovanja i za Oja, a potencijalno obestecenje ce uzeti FMP ukoliko ovaj ne ostane.

Pazi i ta domaca baza je jako upitna igracki pre svega. Evo otprilike ovako:

- Dobric - On nazalost nije pokazao da je neko ko moze na visokom nivou da igra u kontinuitetu. On je imao dobre partije, ali nije konstantan, cesto pravi sranja sa faulovima, ima brain fartove u odbrani i streaky je shooter. On je idealan za drugi unit da pegla, sa mogucnoscu da mu se poveca minutaza kao Guduricu u zadnjoj cetvrtini i kada se lomi rezultat ili igra neki small ball i sl.
- Davidovac - On covek pre svega defanzivno ima velikih problema kada su u pitanju ekipe koje igraju niske postave. On sa 3 beka na terenu ne moze da cuva nikog. Prica o njemu kao pleju je takodje preuvelicana. Da imao je momente, ali u najboljem slucaju moze da bude sekundarni kreator. Takodje za drugi unit igrac i dalje i da ima nekoga ko ce da prenosi loptu i pokusa primarnu kreaciju. Mora da igru bez lopte unapredi.
- Radanov nije za KLS igrac jos uvek role player, a tek za ABA ili EK bi bio prilicna havarija. On moze da dobije minute u drugom unitu kad prasimo nekoga u ABA ili Evrokupu. Moze on da napravi iskorak prilicni ali ono sto je do sada pokazivao nije dovoljno za ozbiljnu kosarku.
- Nenadic se i meni svidja ali on realno nema sta da trazi kod nas ako su tu Dobric i Davidovac. Nece pruziti vise od njih u ovom trenutku a ne moze da bude nosioc ispred njih.
- Jovanovic moze da bude opet 3ci centar, to bi bilo to.
- Dolazak Ristica bi nam dao neke mogucnosti ali to bi onda bila dva centra koja nemaju trunku iskustva. On je sigurno neko ko moze da se izbori za minutazu i doprinese odmah jer je u Arizoni bas dobro igrao i to u kombinaciji sa vrhunskim bigom.
- Lazarevic, nek trazi negde drugde srecu. Nama nema sta da da, koliko gubis sa njim na terenu.
- Uskokovic nije spreman pre svega defanzivno. Videti tek za neku godinu sta sa njim.
- Jankovic je puno oscilirao ali je upside ogroman. S njim treba rizikovati i dati mu startersku poziciju na PF. Moderna cetvorka sa odlicnim fizikalijama, sut, dribling. Idiotizam u odbrani je prisutan i pogotovu problemi sa faulovima. To je kalkulisan rizik koji podrzavam.

Ja bih svakako razmislio o sledecim stvarima:

- Ponuditi Dangubicu novi ugovor, nesto tipa 1+1 sa boljom platom. Zacementirati SF poziciju. On bi imao opciju da ode odmah nakon te sezone ako pokida i dobije dobru ponudu.
- Ponuditi ugovor novi Omicu. Covek je fajter iako je limitiran u nekim aspektima igre. Ukoliko Ristic bude sigurica, onda mozda ne jer ipak ne mozemo u sezonu sa tri centra koji imaju slican profil i problem sa pokretljivoscu za moderne odbrambene zahteve u pnr igri.
- Lazicu se zahvaliti i aktivno traziti novi klub. Uzima minute onima koji napreduju a van Radonjiceve sheme on je igrac manje na terenu.

Trebaju nam dva pleja, centar atletski koji ce da ucvrsti odbranu protiv picka i reket i ima napadacki arsenal raznovrstan. Treba nam takodje dvojka koja ima poene u rukama (ako ode Feldeine). I za drugi unit je potrebno jedno atletski nadareno kombo krilo SF/PF.

Naravno pre svega novi strucni stab :)

Guthrie
02.05.2018, 14:38

- Dobric - On nazalost nije pokazao da je neko ko moze na visokom nivou da igra u kontinuitetu. On je imao dobre partije, ali nije konstantan, cesto pravi sranja sa faulovima, ima brain fartove u odbrani i streaky je shooter. On je idealan za drugi unit da pegla, sa mogucnoscu da mu se poveca minutaza kao Guduricu u zadnjoj cetvrtini i kada se lomi rezultat ili igra neki small ball i sl.
- Davidovac - On covek pre svega defanzivno ima velikih problema kada su u pitanju ekipe koje igraju niske postave. On sa 3 beka na terenu ne moze da cuva nikog. Prica o njemu kao pleju je takodje preuvelicana. Da imao je momente, ali u najboljem slucaju moze da bude sekundarni kreator. Takodje za drugi unit igrac i dalje i da ima nekoga ko ce da prenosi loptu i pokusa primarnu kreaciju. Mora da igru bez lopte unapredi.
- Radanov nije za KLS igrac jos uvek role player, a tek za ABA ili EK bi bio prilicna havarija. On moze da dobije minute u drugom unitu kad prasimo nekoga u ABA ili Evrokupu. Moze on da napravi iskorak prilicni ali ono sto je do sada pokazivao nije dovoljno za ozbiljnu kosarku.
- Nenadic se i meni svidja ali on realno nema sta da trazi kod nas ako su tu Dobric i Davidovac. Nece pruziti vise od njih u ovom trenutku a ne moze da bude nosioc ispred njih.
- Dolazak Ristica bi nam dao neke mogucnosti ali to bi onda bila dva centra koja nemaju trunku iskustva. On je sigurno neko ko moze da se izbori za minutazu i doprinese odmah jer je u Arizoni bas dobro igrao i to u kombinaciji sa vrhunskim bigom.
- Lazarevic, nek trazi negde drugde srecu. Nama nema sta da da, koliko gubis sa njim na terenu.
- Uskokovic nije spreman pre svega defanzivno. Videti tek za neku godinu sta sa njim.
- Jankovic je puno oscilirao ali je upside ogroman. S njim treba rizikovati i dati mu startersku poziciju na PF. Moderna cetvorka sa odlicnim fizikalijama, sut, dribling. Idiotizam u odbrani je prisutan i pogotovu problemi sa faulovima. To je kalkulisan rizik koji podrzavam.

- Ponuditi Dangubicu novi ugovor, nesto tipa 1+1 sa boljom platom. Zacementirati SF poziciju. On bi imao opciju da ode odmah nakon te sezone ako pokida i dobije dobru ponudu.
- Ponuditi ugovor novi Omicu. Covek je fajter iako je limitiran u nekim aspektima igre. Ukoliko Ristic bude sigurica, onda mozda ne jer ipak ne mozemo u sezonu sa tri centra koji imaju slican profil i problem sa pokretljivoscu za moderne odbrambene zahteve u pnr igri.
- Lazicu se zahvaliti i aktivno traziti novi klub. Uzima minute onima koji napreduju a van Radonjiceve sheme on je igrac manje na terenu.

Trebaju nam dva pleja, centar atletski koji ce da ucvrsti odbranu protiv picka i reket i ima napadacki arsenal raznovrstan. Treba nam takodje dvojka koja ima poene u rukama (ako ode Feldeine). I za drugi unit je potrebno jedno atletski nadareno kombo krilo SF/PF.

Za Lazica mislim da treba ici takodje, a za Dangubica ne znam koliko je realno.
Prica se da ima zainteresovanih klubova jos od zime, a on je kod nas jako dugo...

PG1, PG2
kombo, Nenadic, Davidovac
Radanov, Dobric, Lazarevic
Jankela, 4/3
5, Ristic, Jovanovic

Mozda ovako nesto, s tim da na ovim pozicijama koje sam oznacio moraju doci stranci, a onda bi se tu stvorio dodatni problem.
Na pleju recimo tandem Craft-Wolters bi bio odlican, a neki kombo 1/2 ili 2/1 bi mogao biti Munford recimo.
Slazem se da smo na 2/3 tanki, pre svega zbog iskustva. Nenadic po meni mora biti u ekipi naredne sezone.
Umesto petice mozda dovesti i nekog 5/4 igraca, tipa Chris Wood.
Mora se kopati po amerikama i mora se rizikovati, jednostavno mora.
Sa ove tacke gledista, bolje da smo doveli na 3 godine Gossa(ali ko je pretpostavio da cemo sve izgubiti, najlakse je biti kapetan posle bitke, jbg).
Na SF/PF bi mogao recimo neki Nigel Hayes i teraj. :D

Dakle, ovako nesto.

Wolters, Craft
Munford, Nenadic, Davidovac
Dobric, Radanov, Lazarevic
Jankovic, Hayes
Wood, Ristic, Jovanovic

LosmiSK
02.05.2018, 14:44
Tu informaciju sam dobio jos pre nego sto je Omic za nas potpisao od mojih dobrih prijatelja sa RSB-a. :)

A oni rekli, Covica nam....:) ne znam, izvor je u najmanju ruku sumnjiv,..

Guthrie
02.05.2018, 14:58
A oni rekli, Covica nam....:) ne znam, izvor je u najmanju ruku sumnjiv,..

Ja na RSB-u ne pisem, niti sam ikada pisao, kao i na ostalim forumima, a od skoro sam se ukljucio ovde.
Ti momci i ljudi sa RSB-a su mi prijatelji ne preko tastature, vec iz Pionira. :)

MannyCalavera
02.05.2018, 15:05
Za Lazica mislim da treba ici takodje, a za Dangubica ne znam koliko je realno.
Prica se da ima zainteresovanih klubova jos od zime, a on je kod nas jako dugo...

PG1, PG2
kombo, Nenadic, Davidovac
Radanov, Dobric, Lazarevic
Jankela, 4/3
5, Ristic, Jovanovic

Mozda ovako nesto, s tim da na ovim pozicijama koje sam oznacio moraju doci stranci, a onda bi se tu stvorio dodatni problem.
Na pleju recimo tandem Craft-Wolters bi bio odlican, a neki kombo 1/2 ili 2/1 bi mogao biti Munford recimo.
Slazem se da smo na 2/3 tanki, pre svega zbog iskustva. Nenadic po meni mora biti u ekipi naredne sezone.
Umesto petice mozda dovesti i nekog 5/4 igraca, tipa Chris Wood.
Mora se kopati po amerikama i mora se rizikovati, jednostavno mora.
Sa ove tacke gledista, bolje da smo doveli na 3 godine Gossa(ali ko je pretpostavio da cemo sve izgubiti, najlakse je biti kapetan posle bitke, jbg).
Na SF/PF bi mogao recimo neki Nigel Hayes i teraj. :D

Dakle, ovako nesto.

Wolters, Craft
Munford, Nenadic, Davidovac
Dobric, Radanov, Lazarevic
Jankovic, Hayes
Wood, Ristic, Jovanovic

Uh tesko da ce tako ici. Wolters je odlican back up i ujedno je vec kombo. Tako da kazemo da on i Craft budu duo. Onda startna dvojka nikako ne moze da bude kombo isto, jer nam treba neko ko moze defanzivno da odgovori zadacima takodje. Dakle treba nam klasicna dvojka koja moze da kreira sebi sut, napadne reket, tranziciju i sl.

Nenadica samo na SF mogu da vidim na rosteru ali opet i tu je prekomeran jer su i Davidovac i Dobric bolji na toj poziciji. Radanov nema sta da radi u rotaciji trenutno sa svojom igrom. Lazarevica i ne treba uzimati.

Opet kazem, kacicu jos igraca koje bih voleo ovih dana. Naravno brat Djamil se podrazumeva.

Samo Zvezda
02.05.2018, 15:26
@Manny Borišu ne vidiš u kkcz?

MannyCalavera
02.05.2018, 15:29
@Manny Borišu ne vidiš u kkcz?

Dok je Jankovic tu, on nema sta tu da trazi. Niti je pokazao inicijativu, niti mogucnost da bude kombo 3/4 krilo. Jankovic je bolji trenutno od njega a druga 4ka treba da bude drugacija vrsta igraca. Tako da moze da pegla u FMPu ili negde drugo, a da kad prodamo Jankovica za neku sezonu on dodje da igra to ako napreduje.

mmajstor
02.05.2018, 15:32
A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....

Laza Kacanski
02.05.2018, 15:35
A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....Ja sam cuo da su Borku Radovicu nudili mesto trenera prosle sezone ali da je odbio iz razloga sto smatra da jos nije spreman da samostalno vodi prvi tim.

mmajstor
02.05.2018, 15:39
Ja sam cuo da su Borku Radovicu nudili mesto trenera prosle sezone ali da je odbio iz razloga sto smatra da jos nije spreman da samostalno vodi prvi tim.

To je bio pametan potez, i zalogaj kome Alimpije nije mogao da odoli. Sad je situacija malo drugacija, pritisak ce biti nizi nego prosle sezone, jer od ovoga tesko moze gore.

Samo Zvezda
02.05.2018, 15:45
A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....

Mnogo dobrih stvari se čulo oko njegovog rada sa "velikima"...pričalo se i da mu je nuđeno mesto trenera sa ozbiljnom cifrom za početnika na mestu šefa struke .Sad , pitanje je što je odbio ? Da li ovo što kaže Laza ili nije hteo da bude naš Pera Božić

Ganac
02.05.2018, 15:53
Mnogo dobrih stvari se čulo oko njegovog rada sa "velikima"...pričalo se i da mu je nuđeno mesto trenera sa ozbiljnom cifrom za početnika na mestu šefa struke .Sad , pitanje je što je odbio ? Da li ovo što kaže Laza ili nije hteo da bude naš Pera Božić

Ili ga je iskustvo u radu i saradnji sa Čovićem nateralo na takvu odluku?
Šta god da ga je nateralo da takvu odluku donese bilo je jedno 1000 puta ispravnije od odluke Alimpijevića, anonimusa level ispod Pere profesionalnog dizača pehara ( a tu je priznaćete teško biti level ispod).
Što se tiče prelaznog roka, ne treba gajiti nadu da će to biti nekakav zajeban roster, nekakon sam ubeđen da nema ni promil šanse da dođe manijeva želja brat Đamil...treba (ako ne znamo sami da vidimo ko to i kako selektuje amere Mornaru, ko god bio, sjajan posao radi ...to bi trebao biti naš put.

Guthrie
02.05.2018, 15:54
Pitanje je sada da li je to Radoviceva nespremnost da bude sef struke ili je DR razlog...

Guthrie
02.05.2018, 15:55
Ili ga je iskustvo u radu i saradnji sa Čovićem nateralo na takvu odluku?
Šta god da ga je nateralo da takvu odluku donese bilo je jedno 1000 puta ispravnije od odluke Alimpijevića, anonimusa level ispod Pere profesionalnog dizača pehara ( a tu je priznaćete teško biti level ispod).
Što se tiče prelaznog roka, ne treba gajiti nadu da će to biti nekakav zajeban roster, nekakon sam ubeđen da nema ni promil šanse da dođe manijeva želja brat Đamil...treba (ako ne znamo sami da vidimo ko to i kako selektuje amere Mornaru, ko god bio, sjajan posao radi ...to bi trebao biti naš put.

Ganac, nas put bi trebao biti gospodin Blat i Darusafaka.
Pogledaj samo njihovi stranci iz kojih su klubova dosli, a ljudi osvojise EK i pored favorizovanog Bajerna...

Laza Kacanski
02.05.2018, 15:57
Pitanje je sada da li je to Radoviceva nespremnost da bude sef struke ili je DR razlog...Nema to veze sa Radonjicem. Jesnostavno covek nije bio spreman, mozda se uplasio sta god. Mnogo postenije od ove sramote na klupi za koga su mnogi tvrdili da je hrabar a ja sam pisao da je to odlika beskicmenjaka i tatinih sinova.

Guthrie
02.05.2018, 15:59
Nema to veze sa Radonjicem. Jesnostavno covek nije bio spreman, mozda se uplasio sta god. Mnogo postenije od ove sramote na klupi za koga su mnogi tvrdili da je hrabar a ja sam pisao da je to odlika beskicmenjaka i tatinih sinova.

Alimpije jednostavno ima mnogo, mnogo ''manira'' koji su sve sto ne treba imati klub kao sto je KKCZV, pogotovo sto ulazi u cipele jednog velikog gospodina.
O ''strucnosti'' da ne pricamo.
Jednostavno, usrao nam je sezonu, a Coki nema nameru da ga menja.
Imam neki osecaj da nasa ocekaju ozbiljne promene u klubu tokom leta, a nije da nema nagovestaja.

Laza Kacanski
02.05.2018, 16:00
Alimpije jednostavno ima mnogo, mnogo ''manira'' koji su sve sto ne treba imati klub kao sto je KKCZV, pogotovo sto ulazi u cipele jednog velikog gospodina.
O ''strucnosti'' da ne pricamo.
Jednostavno, usrao nam je sezonu, a Coki nema nameru da ga menja.
Imam neki osecaj da nasa ocekaju ozbiljne promene u klubu tokom leta, a nije da nema nagovestaja.Mozda je i vreme za promene.

Ganac
02.05.2018, 16:00
Pogledaj samo njihovi stranci iz kojih su klubova dosli, a ljudi osvojise EK i pored favorizovanog Bajerna...

Za to je potrebno znanje a ne kvalifikacije "pratim basket već 15/20 godina...znam sve, drug mi je taj i taj basketaš...
Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.

Guthrie
02.05.2018, 16:05
Za to je potrebno znanje a ne kvalifikacije "pratim basket već 15/20 godina...znam sve, drug mi je taj i taj basketaš...
Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.

Slazem se da je potrebno znanje, ali mnogo toga je i do igraca.
I sam je Blat rekao da ce dovoditi anonimnije amere, ali igrace koji su srcani, koji su borci, koji imaju zelje da napreduju i koji su gladni trofeja.
Mi imamo ove godine jednog Rocestija i Feldina koji su susta suprotnost toga, a da ne pricam o tome da je jedna od vecih gresaka to da ti Rocesti bude alfa u ekipi...
O Milkanu i Peri da ne pricam.
Na Milkana i nisam ljut. Njemu svaka cast. On je takav kakav je, bio je startna opcija na 4, igrao je koliko je mogao. Raspao se potpuno, igrao je anti-kosarku, ali nije samo krivica u njemu.
Peru bi sutnuo u dupe ja jos u januaru.

Laza Kacanski
02.05.2018, 16:06
Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.U Mornaru strance pronalazi brat Mihaila Pavicevica. Govorio je o tome u emisiji ,,u obrucu, sam Pavicevic.
Kaze da strance kada dovode gledaju da to budu igraci koji su prosli velike koledze. Nikada ne dovode igrace sa malih koledza. Inace Pavicevici imaju odlicne kontakte u Americi. Mihailo je pricao da cesto odlazi na koledze, cuje se sa trenerima itd,itd.
Mozda bi bilo dobro postaviti tu emisiju ovde. Moze mnogo toga lepog i korisnog da se cuje.

Ganac
02.05.2018, 16:11
U Mornaru strance pronalazi brat Mihaila Pavicevica. Govorio je o tome u emisiji ,,u obrucu, sam Pavicevic.
Kaze da strance kada dovode gledaju da to budu igraci koji su prosli velike koledze. Nikada ne dovode igrace sa malih koledza. Inace Pavicevici imaju odlicne kontakte u Americi. Mihailo je pricao da cesto odlazi na koledze, cuje se sa trenerima itd,itd.
Mozda bi bilo dobro postaviti tu emisiju ovde. Moze mnogo toga lepog i korisnog da se cuje.

To je posao, plus što ih Pavićevići navabe da im je Mornar odskočna daska za Evropu (što realno i jeste).
Jedan takav čovek, trener koji nam je i titulu doneo može da ima kvalifikacije za mesto trenera Zvezde (ako on želi).

Laza Kacanski
02.05.2018, 17:33
Spanci pisu da je Zvezda trazila 400.000 za Lesora.

Пан
02.05.2018, 19:06

са уживањем читам твоје уписе, цијеним да си најстручнији форумаш овдје и зато ме је баш скењало ово везано за Лазаревића...зар је баш тако лоше...ја у њему видим новог Калинића па ,ако може опширнија опсервација о њему...

mmajstor
02.05.2018, 19:16
Zar Lazarevic nije Lazin klon a ne Kalinin? Njegov ofanzivni potencijal je stvarno kriminalan.

Pretpostavljam da ce nasa pojacanja biti "neko" sa ove liste...pa nismo ni mi sisali vesla:
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Misko-Raznatovic/141

Skoro je izasla statistika menadzerskih agencija po broju igraca u Evroligi, i zanmiljivo je da prve 2 agencije drze nasi ljudi....i ne samo da je zanimljivo nego i potpuno neverovatno:
https://www.eurohoops.net/en/trademarks/655974/top-10-agencies-in-euroleague-basketball/

Bez Zvezde u EL razlika izmedju prvog i drugog ce se prilicno smanjiti ali je Misko i dalje on the top.

Пан
02.05.2018, 19:19
Zar Lazarevic nije Lazin klon a ne Kalinin? Njegov ofanzivni potencijal je stvarno kriminalan.

Pretpostavljam da ce nasa pojacanja biti "neko" sa ove liste...pa nismo ni mi sisali vesla:
https://basketball.realgm.com/info/agent-client-list/Misko-Raznatovic/141

Skoro je izasla statistika menadzerskih agencija po broju igraca u Evroligi, i zanmiljivo je da prve 2 agencije drze nasi ljudi....i ne samo da je zanimljivo nego i potpuno neverovatno:
https://www.eurohoops.net/en/trademarks/655974/top-10-agencies-in-euroleague-basketball/

Bez Zvezde u EL razlika izmedju prvog i drugog ce se prilicno smanjiti ali je Misko i dalje on the top.

по физикалијама....ипак ме више подсјећа на Калинића, а сјећамо се реакција на његов долазак као технички потпуно непоткованог играча

mmajstor
02.05.2018, 19:35
Bogme kroz reprezentaciju i Radnicki smo videli nesto vise od tehnicki nepotkovanog igraca....bas me interesuje cije su to reakcije bile :)
Sto se tice fizikalija, u pravu si.

Пан
02.05.2018, 19:42
Bogme kroz reprezentaciju i Radnicki smo videli nesto vise od tehnicki nepotkovanog igraca....bas me interesuje cije su to reakcije bile :)
Sto se tice fizikalija, u pravu si.
знам само да бих радије њега трпио у петорци него Лазића ако ето, баш мора један нападачки лимитиран играч...шест година млађи, покрива и четворке у одбрани без проблема...ваљда ће доћи и неки напредак у нападу...

MannyCalavera
02.05.2018, 19:51
са уживањем читам твоје уписе, цијеним да си најстручнији форумаш овдје и зато ме је баш скењало ово везано за Лазаревића...зар је баш тако лоше...ја у њему видим новог Калинића па ,ако може опширнија опсервација о њему...

Pazi ne radi se o tome da se meni Lazarevic kao igrac ne svidja ili da on nema svoje neke kvalitete. Radi se o tome da on igra poziciji 3 gde vec imas gomilu igraca koji su od njega kvalitetniji u oba pravca. Koji je razlog onda ga ubacivati nasilno na roster da bude neki 15ti igrac i da ne vidi teren. On treba da istisne iz rotacije Dangubu (ako ostane), Dobrica i Davidovca, pa cak i Lazu. Zasto to raditi igracu koji treba da igra i da napreduje.

Bolje da igra 25 minuta u slabijoj ekipi i onda da proba da uleti u rotaciju.

Kalinic je pred defanzive bio odlican u tranziciji i mogao je da odigra i ledjima. Takodje snazniji je od Lazarevica bio kad je dosao. I ono sto je najvaznije, mi smo Kalinica ipak uzeli iz Vrsca a igrao je tamo veoma zapazenu ulogu. Kalina maltene od 21. godine je bio starter i peglao je 25+ minuta po tekmi. Jesu to bile slabije ekipe, ali Lazarevic to nema u nogama...

Laza Kacanski
02.05.2018, 20:11
COTY CLARKE
Njega bih bas voleo da vidim u Zvezdi. Ima svega 2,1 m ali moze da pokriva pozicije 3 i 4. Sezonu zavrsava u Avtodoru. Secamo ga se kada je bio u Uniksu i igrao protiv nas u EL. Kasnije vukao neku povredu.
Fenomenalan igrac. Neverovatna energija, borbenost. Covek radi sve na terenu. Idealan za poziciju 3/4.
Usudio bih se reci igrac slican Kalinicu.

Samo Zvezda
02.05.2018, 20:21
Mozda je i vreme za promene.Ima promena i "promena" .Pogledaj pod Peković ili " limar"

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

olajo
02.05.2018, 20:30

Sve zavisi od trenera. Blat od grupe gradjana moze da napravi solidnu ekipu. Obzirom na nas budzet i nemogucnost da kupimo igrace koji mogu sami da kreiraju poene mi moramo da se orijentisemo na odbranu. Kao sto je radio Radonja. Onakvi useri sa MWilom i Milerom tesko ce da se ponove. Kao sto si rekao moramo da stvorimo ratnicki tim, yeljan borbe i afirmacije. E sad ide ono sto devojacku srecu kvari. Takve igrace u naponu snage ne moyemo da platimo. U nasem okruzenju, bojim se da nema talenata tog nivoa. Sa druge strane, ako ponovo dovedemo solidne igrace al' na zalasku karijere (Rocesti, Feldin), postoji bojazan da kao i ove godine nabijaju statistiku i u odlucnim utakmicama nestanu. Ali opet na kraju dolazimo do trenera. Ako ostane DA, starci ga nece jebavati a mlade nema cemu nauciti. Pravo da vam kazem, ja ne vidim trenera sa nekim iskustvom koji bi se prihvatio ovog zajebanog posla. Neko rece Ivanovic, tacno je ima znanja i autoriteta ali je itekako zajeban za saradnju. Mislim da bi se posle mesec dana on i Covke pobili. Moramo biti svesni i da nas je gazda ukanalio ponasanjem posle finala. Zaratio je sa celom ligom i sudijskom organizacijom. Previse se zaleteo i pokazao da nema snage i autoriteta da izgura svoje. To ce nam se obiti o glavu. Nebi me cudilo da nam dogodine, svaku tekmu u gostima sudi Javor. Nisu Zvezdu voleli ni ranije ali tek sada ce biti festa kada su videli da gazda preti praznom puskom. I ovaj nedolazak Djordija nije slucajnost. Znam provereno da nije bolestan i to od coveka koji je radio reklamnu kampanju poslednja 4 final foura EL.

Guthrie
02.05.2018, 20:40
COTY CLARKE
Njega bih bas voleo da vidim u Zvezdi. Ima svega 2,1 m ali moze da pokriva pozicije 3 i 4. Sezonu zavrsava u Avtodoru. Secamo ga se kada je bio u Uniksu i igrao protiv nas u EL. Kasnije vukao neku povredu.
Fenomenalan igrac. Neverovatna energija, borbenost. Covek radi sve na terenu. Idealan za poziciju 3/4.
Usudio bih se reci igrac slican Kalinicu.

Totalno sam zaboravio na njega.
Znam da je u Uniksu bio nesto povredjen, a posle je pao u drugi plan.
Igra u Avtodoru, sada sigurno nije skup.

Na poziciji 4 pogledati pod Moris Ndour.
Provalcilo se to ime mnogo puta tokom leta, pa koliko se secam i na onom forumu.
Bilo je cak price da nam je nudjen tokom leta za neku relativno malu svotu, a vidim da se u Uniksu nije bas najbolje snasao.

Guthrie
02.05.2018, 20:51
Sve zavisi od trenera. Blat od grupe gradjana moze da napravi solidnu ekipu. Obzirom na nas budzet i nemogucnost da kupimo igrace koji mogu sami da kreiraju poene mi moramo da se orijentisemo na odbranu. Kao sto je radio Radonja. Onakvi useri sa MWilom i Milerom tesko ce da se ponove. Kao sto si rekao moramo da stvorimo ratnicki tim, yeljan borbe i afirmacije. E sad ide ono sto devojacku srecu kvari. Takve igrace u naponu snage ne moyemo da platimo. U nasem okruzenju, bojim se da nema talenata tog nivoa. Sa druge strane, ako ponovo dovedemo solidne igrace al' na zalasku karijere (Rocesti, Feldin), postoji bojazan da kao i ove godine nabijaju statistiku i u odlucnim utakmicama nestanu. Ali opet na kraju dolazimo do trenera. Ako ostane DA, starci ga nece jebavati a mlade nema cemu nauciti. Pravo da vam kazem, ja ne vidim trenera sa nekim iskustvom koji bi se prihvatio ovog zajebanog posla. Neko rece Ivanovic, tacno je ima znanja i autoriteta ali je itekako zajeban za saradnju. Mislim da bi se posle mesec dana on i Covke pobili. Moramo biti svesni i da nas je gazda ukanalio ponasanjem posle finala. Zaratio je sa celom ligom i sudijskom organizacijom. Previse se zaleteo i pokazao da nema snage i autoriteta da izgura svoje. To ce nam se obiti o glavu. Nebi me cudilo da nam dogodine, svaku tekmu u gostima sudi Javor. Nisu Zvezdu voleli ni ranije ali tek sada ce biti festa kada su videli da gazda preti praznom puskom. I ovaj nedolazak Djordija nije slucajnost. Znam provereno da nije bolestan i to od coveka koji je radio reklamnu kampanju poslednja 4 final foura EL.

Slazem se.
DA je trebao popiti otkaz jos posle kupa, bilo je jasno da je tim bio poljuljan i da su kola krenula nizbrdo, a on nema ni znanja, ni iskustva, a ni autoriteta da tako nesto regulise.
Opet, nije samo krivica u njemu, vec i u igracima kao i Covicu koji ga je tu postavio i sa zalizanim selektovao tim.
Mi smo ranije imali Djenku, Kalinu, Blazica... To su momci koji imaju muda jednostavno, bore se kao lavovi, nikoga ne priznaju.
Danas imas jednog Feldina koji mi je ove sezone najodvraniji igrac, ubedljivo.
Klasican bol u kurcu sa njegove strane, igra svoj basket(ne kosarku), dobio je sva moguca ovlascenja.
Cak ga zbole i da se spusti u stav i odigra neku odbranu.
Evo, pogledajte njegove procente u EL, a imao je oko 12 ubacenih poena.
Opet, statistika na strani, on je ove sezone u 70% slucajeva jedna obicna stetocina, bezmudas.
Sa takvim igracima, koji imaju takav mentalni sklop i takvo razmisljanje (mislim da je i na jednoj konferenciji na pitanje novinara vezano za njegovu katastrofalnu igru rekao nesto u fazonu "pa sta") se ne trebaju dovoditi.
Sada, mnogi ce reci da je to EL igrac, igrao za PAO, a tamo je igrao 2 sezone, a pre toga igrao u neobaveznoj kosaci Italija, Fuenlabrada gde je mogao glumiti Karmela Entonija. On je u PAO bio pomocno osoblje, a ne nosilac, niti to moze biti u nekoj iole ozbiljnoj ekipi.
Sada, da li se mogao bolje koristiti kod nas, pa verovatno jeste.
Da li je trebao biti doveden, nije nikako, pa makar doveli amera koji nije igrao u evropi.
Sto se Covica tice, mislim da se on ovako ponasa jer odlazi na kraju sezone.
Poprilicno sam siguran u to.

mmajstor
02.05.2018, 21:53
Feldina je hteo i Radonjic, ali je ovaj pobegao u PAO za vece pare. Sa svime se slazem, bolje da ga nismo ni dovodili i nadam se da mu je ovo poslednja sezona kod nas.

MannyCalavera
02.05.2018, 22:00
Treba videti da li moze da se obnove odnosi sa Vojom Stojanovicem. Znamo da je to sjebao Covic ali opet.

U Capo Orlandu igraju dva izuzetno talentovana igraca. To je Voja koji je Doncic Light po profilu, naravno ni priblizno tako napredan u svojim godinama. Ali on je 2/3 tweener koji odlicno igra u picku. Sut spolja mu je slabija strana ali pre svega iz driblinga. Kao spot up je dosta bolji. Koristi mozak kada igra i definitivno moze da bude odlican igrac ako ga ne razjebu povrede opet.

Drugi je Kulboka Litvanac, koji je 3/4 Tweener i Kuzminskas profil igraca. Izuzetno atletski nadaren, i jedan od najvecih njihovih talenata iz 98. godista. Tu treba se okrenuti nekoj buducnosti. Capo ispada u drugu ligu. Oba klinca su igrala prvu ligu ove godine i to dobre minute u Italiji. Treba ih skupiti.

olajo
02.05.2018, 22:10
Treba videti da li moze da se obnove odnosi sa Vojom Stojanovicem. Znamo da je to sjebao Covic ali opet.

U Capo Orlandu igraju dva izuzetno talentovana igraca. To je Voja koji je Doncic Light po profilu, naravno ni priblizno tako napredan u svojim godinama. Ali on je 2/3 tweener koji odlicno igra u picku. Sut spolja mu je slabija strana ali pre svega iz driblinga. Kao spot up je dosta bolji. Koristi mozak kada igra i definitivno moze da bude odlican igrac ako ga ne razjebu povrede opet.

Drugi je Kulboka Litvanac, koji je 3/4 Tweener i Kuzminskas profil igraca. Izuzetno atletski nadaren, i jedan od najvecih njihovih talenata iz 98. godista. Tu treba se okrenuti nekoj buducnosti. Capo ispada u drugu ligu. Oba klinca su igrala prvu ligu ove godine i to dobre minute u Italiji. Treba ih skupiti.

Dao si mi dobar slagvort. Upravo sam hteo tebe da pitam, obzirom da vidim da dobro poznajes igru i pratis, dali ima interesantnih igraca u manje atraktivnim ligama, pre svih Baltickim? Nemoguce je da sve sto valja u Litvaniji, Letoniji i Estoniji, pokupe Zalgiris i Litvus. Ove dve ekipe sam izdvojio zbog tradicije i novca koji se ulaze u njih. Gledao sam nastupe timova tipa Neptunas, Bizons, Rige, neke u ovim Fibinim takmicenjima a neke u Baltickoj ligi. Video sam, bar za mene, brdo solidnih igraca, pravih izdanaka stare , a pre svega Litvanske skole, atleticnih sa solidnim sutem. Mozda sam stekao pogresan utisak jer se radi oslabim takmicenjima, pa zato tebi upucujem ovo pitanje, mada si u prethodnom postu vec delimicno odgovorio. Pozz:)

Samo Zvezda
02.05.2018, 22:23

Drugi je Kulboka Litvanac, koji je 3/4 Tweener i Kuzminskas profil igraca. Izuzetno atletski nadaren, i jedan od najvecih njihovih talenata iz 98. godista. Tu treba se okrenuti nekoj buducnosti. Capo ispada u drugu ligu. Oba klinca su igrala prvu ligu ove godine i to dobre minute u Italiji. Treba ih skupiti. To sa Vojom valjda je bio problem oko menadžera... Savić ako se ne varam. Ni danas mi nije jasno zašto nije probao u kkcz . Bez obzira na svađu Čovića i menadžera. Ozbiljna minutaža i uloga mu je data na njegovom poslednjem juniorskom f4 El

MannyCalavera
02.05.2018, 22:38
To sa Vojom valjda je bio problem oko menadžera... Savić ako se ne varam. Ni danas mi nije jasno zašto nije probao u kkcz . Bez obzira na svađu Čovića i menadžera. Ozbiljna minutaža i uloga mu je data na njegovom poslednjem juniorskom f4 El

Trazio je puno para Voja i ulogu u timu. Covic to nije hteo da da, pricao je kako ne moze to za mlade igrace bla bla. Tuzio ih za kompenzaciju kad ga je odveo Savic. I onda je dao jos gori ugovor Simanicu. Dakle apsolutno licemerstvo je u pitanju. Nego se usrao da ce i Borisa otici pa je brze bolje otvorio kasu...

Samo Zvezda
02.05.2018, 22:56
Trazio je puno para Voja i ulogu u timu. Covic to nije hteo da da, pricao je kako ne moze to za mlade igrace bla bla. Tuzio ih za kompenzaciju kad ga je odveo Savic. I onda je dao jos gori ugovor Simanicu. Dakle apsolutno licemerstvo je u pitanju. Nego se usrao da ce i Borisa otici pa je brze bolje otvorio kasu...Za Borišu znam pouzdano da je imao odlične ponude , ali je ostao u kkcz . Dosta dobar ugovor za klinca... pričao je i Rašković o tome. Ulogu i minutažu i za Voju i Borišu , nikako nije mogao Čović da im garantuje .To je ipak bilo do Radonje , bez obzira što je opšte mišljenje da se Čović petlja u sve .

Ica
02.05.2018, 22:59
Jaramaz,Radanov,Dobric,Davidovac,Jankovic,Jovanovi c,Ojo,Ristic. . .

MannyCalavera
03.05.2018, 12:43
Postoji velika verovatnoca da Jevon Carter ne bude draftovan ili da to bude krajem druge runde (kao Williams-Goss) i da ne udje na roster u NBA. Mislim da bi on bio interesantan za kosarku u Evropi itekako.

Radi se o igracu koji je bio PG na WVU, najbolji defanzivac zadnje dve godine u NCAA, nemilosrdan na lopti, opasan u passing laneovima. Uz sve to ima dobar sut spolja i iz mid-rangea. On je bellow-the-rim atleta i nema neki bolestan prvi korak tako da u mnogo cemu ne moze da bude za NBA potencijal. Takodje nema flexibilnost na drugim pozicijama. U ovoj PG-heavy NBA on ce morati da trazi srecu na drugom mestu najverovatnije. Tako da bi bilo dobro chachnuti to, jer bi mogao u Evropi da bude bas mega igrac.

https://www.youtube.com/watch?v=Ouc65BF8Nb8

Borca
03.05.2018, 12:57
Postoji velika verovatnoca da Jevon Carter ne bude draftovan ili da to bude krajem druge runde (kao Williams-Goss) i da ne udje na roster u NBA. Mislim da bi on bio interesantan za kosarku u Evropi itekako.

Radi se o igracu koji je bio PG na WVU, najbolji defanzivac zadnje dve godine u NCAA, nemilosrdan na lopti, opasan u passing laneovima. Uz sve to ima dobar sut spolja i iz mid-rangea. On je bellow-the-rim atleta i nema neki bolestan prvi korak tako da u mnogo cemu ne moze da bude za NBA potencijal. Takodje nema flexibilnost na drugim pozicijama. U ovoj PG-heavy NBA on ce morati da trazi srecu na drugom mestu najverovatnije. Tako da bi bilo dobro chachnuti to, jer bi mogao u Evropi da bude bas mega igrac.

https://www.youtube.com/watch?v=Ouc65BF8Nb8

Надам се да неко прати ове предлоге које остављаш, за мање новце би могли довести играче који би свакако били појачања на домаћу основу коју имамо. Уз то се игра ЕК па би могло коначно да се мало и "ризикује" са играчима који стижу са колеџа. Питање је само колико се њима долази у Европу насупрот играња у развојној и "чекања Годоа" (шансе у НБА).
Верујем да многи од тих играча више нагињу ка игрању развојне и чекања на неки евентуални ангажман у НБА.

MannyCalavera
03.05.2018, 13:01
Надам се да неко прати ове предлоге које остављаш, за мање новце би могли довести играче који би свакако били појачања на домаћу основу коју имамо. Уз то се игра ЕК па би могло коначно да се мало и "ризикује" се играчима који стижу са колеџа. Питање је само колико се њима долази у Европу насупрот играња у развојној и "чњкања Годоа" (шансе у НБА).
Верујем да многи од тих играча више нагињу развојну и неки евентуални ангажман у НБА.

Ma ja to radim zbog sebe i ovde ljudi da bi pricali malo o nekim stvarima. Ako nam klub na forumima trazi pomoc u scoutingu igraca, onda brate nek se roknu jer nam nema pomoci.

Sto se tice price G League vs Europe vs China, G League je ubedljivo najmanje platezan i nije ni blizu stvar. Dakle finansije mogu bolje da zarade u Evropi, a pogotovu u Kini. Plus bi im mnogi troskovi bili pokriveni preko bare, a u USA bi morali od te crkavice u G League da sami placaju zivotne troskove cesto. Uz sve to preko bare bi igrali protiv profesionalaca, gomile matorih igraca a ne gomile klinaca i washouta iz NBA-a. Ima mnogo razloga zasto G League nije najbolji za njih. Oni koji ostanu tamo su cesto veoma blizu rostera i fringe igraci, za njih razumem jer jedan ugovor od meseca dana u NBA moze da im promeni karijeru. Ostali ili nisu dovoljno dobri za Evropu ili jednostavno su budale i imaju druge probleme.

Borca
03.05.2018, 14:49
Ma ja to radim zbog sebe i ovde ljudi da bi pricali malo o nekim stvarima. Ako nam klub na forumima trazi pomoc u scoutingu igraca, onda brate nek se roknu jer nam nema pomoci.

Sto se tice price G League vs Europe vs China, G League je ubedljivo najmanje platezan i nije ni blizu stvar. Dakle finansije mogu bolje da zarade u Evropi, a pogotovu u Kini. Plus bi im mnogi troskovi bili pokriveni preko bare, a u USA bi morali od te crkavice u G League da sami placaju zivotne troskove cesto. Uz sve to preko bare bi igrali protiv profesionalaca, gomile matorih igraca a ne gomile klinaca i washouta iz NBA-a. Ima mnogo razloga zasto G League nije najbolji za njih. Oni koji ostanu tamo su cesto veoma blizu rostera i fringe igraci, za njih razumem jer jedan ugovor od meseca dana u NBA moze da im promeni karijeru. Ostali ili nisu dovoljno dobri za Evropu ili jednostavno su budale i imaju druge probleme.

За ово подебљано су ишле приче да се већ дешавало тј. да су неки момци који помно прате колеџе слали предлоге у клуб око неких играча. Ишла је и прича да је на тој листи био и Квинси Милер неких годину дана пре него што је потписао за клуб.

Да се допуним, није у питању да су из клуба тражили помоћ око скаутинга играча из Америке већ је помоћ понуђена са стране.

Laza Kacanski
03.05.2018, 15:08
Codi Miller Mekintajer.
Radi se o kombo beku koji je 94 godiste i visok je 191.
Zavrsio Vejk Forest. Nije draftovan. Prva profesionalna sezona u Belgiji de je bio odmah najbolji strelac, asistent. Poneo je titulu MVPa.
Nakon toga ove sezone prelazi u Rusku Parmu.
Fascinantan atleta za svoju poziciju, uvek ide na skok. Zvuci neverovatno da ima 6 skokova u proseku za poziciju beka sto nisam video skoro.
U Parmi postize 16 poena, 6 skokova i 8 as.
Ocigledno da iz sezone u sezonu rapidno napreduje u karijeri. Verujem da igra za mali novac i da bi bio odlicno pojacanje.
U Belgiji je dosuse imao nezgodnu povredu.
Ove sezone u Rusiji je imao neke brutalne partije sa 25 poena, 17ass, 8skokova i to sve kao kombo bek. Protiv Avtodora primera radi 16 poena, 16ass, 10 skokova.
Jeste da je Parma jedan od slabijih timova u Rusiji ali momak zavredjuje paznju.
Ono sto je najneverovatnije za njega da vrlo lose izvodi bacanja. Oko 60%.
U tranziji je sjajan, odlican ulaz, energija.
Sut solidan.
Many sta mislis o njemu.

MannyCalavera
03.05.2018, 15:53
Codi Miller Mekintajer.
Radi se o kombo beku koji je 94 godiste i visok je 191.
Zavrsio Vejk Forest. Nije draftovan. Prva profesionalna sezona u Belgiji de je bio odmah najbolji strelac, asistent. Poneo je titulu MVPa.
Nakon toga ove sezone prelazi u Rusku Parmu.
Fascinantan atleta za svoju poziciju, uvek ide na skok. Zvuci neverovatno da ima 6 skokova u proseku za poziciju beka sto nisam video skoro.
U Parmi postize 16 poena, 6 skokova i 8 as.
Ocigledno da iz sezone u sezonu rapidno napreduje u karijeri. Verujem da igra za mali novac i da bi bio odlicno pojacanje.
U Belgiji je dosuse imao nezgodnu povredu.
Ove sezone u Rusiji je imao neke brutalne partije sa 25 poena, 17ass, 8skokova i to sve kao kombo bek. Protiv Avtodora primera radi 16 poena, 16ass, 10 skokova.
Jeste da je Parma jedan od slabijih timova u Rusiji ali momak zavredjuje paznju.
Ono sto je najneverovatnije za njega da vrlo lose izvodi bacanja. Oko 60%.
U tranziji je sjajan, odlican ulaz, energija.
Sut solidan.
Many sta mislis o njemu.

Pa on ti je pola-pola igrac. U prevodu daje ti dosta u jednom aspektu, u drugom te kanali prilicno. Ne bih ga voleo za nosioca nikada, ali recimo da bude drugi plej, odmah i sa klupe da radi svoje stvari. On ti je mini Westbrook kao igrac prilicno, s tim sto nije ni priblizno tako eksplozivan. Losa selekcija suta pogotovu spolja i to losih procenata. Uvek je bio podlozan turnoverima u NCAA, plus je toliko ball-dominant da jeste tacno da on dobije te brojke koje dobije ali tu nema prostora da bilo ko drugi igra s loptom pored njega u unitu. On je lik koji nabije dosta asistencija ali celoj ekipi ukupan broj asistencija padne, jer lopta kruzi samo kroz njega. Ne cini druge igrace boljima i sl. Ali recimo da bude lik koji ce da ti da 10 poena lagano u svojih 15-20 minuta, to ce moci uvek. Pogotovu kad napada kos, gde uz kontakt dobro ubacuje. Jak je kao bik, ima i solidan handle i prvi korak.

Sut je nepravilan dosta i spori izbacaj. Ne kazem da ne moze da napreduje tu ali lik sporo dize loptu i to cak vise iznad cela nego sto treba i dok izadje prodje mala vecnost, pogotovu za beka. Defanzivno ima potencijala dobrog, ali je kockar koji ide na stealove umesto da prati ballhandleara i ne da mu da dise.

Kazem sto da ne za neke sitnije pare, ali da ne bude prvi plej.

S'tim sto ga nisam gledao na sta lici u Parmi ove godine. Secam ga se sa Wake Foresta...

Victor BG
03.05.2018, 17:22
Ovo se meni svidja, kosarkaski topic, elem kad smo kod nekih svidjanja i zelja, da napomenem ranije sto sam pricao a to je da je Deon Tompson odlican PF/C i da pri tome nije skup a da ima iza sebe prilicno dobru karijeru, prosle godine na zalost nije imao neku ulogu u nasem timu ali sad bi moglo biti mjesta sa Jankovicem da proigra. Bili bi savrsen match up, ovaj dobar low post, mid range, skok nije los kao i odbrana. Meni se mnogo svidja i vidi se da je skolovan igrach.

https://www.youtube.com/watch?v=Or4EVKrZONI

Prigodan link :) ovog drugog ne mogu da se sjetim, igra na poziciji centra pa nije ni bitno kad smo tu dobro popunjeni. Nama fale 2 PG i jedan SG koji ce imati odlican prodor i 1vs1 profil Djenke i jedan PF sa iskustvom.

https://www.youtube.com/watch?v=gM0rcWUUx7U

Kakav je ovaj deckonja sa odbranom? Za napad je jasno klasa

Guthrie
03.05.2018, 17:49
https://www.youtube.com/watch?v=-HI1ZTrcKgY

Meni se ovaj dopada. :)

Amer, rodjen u Izraelu.
Od 2012 profesionalac, 93 godiste.
Nije se mrdao iz Izraela, a prosle sezone promenio tim.
On vazi za nekog 2/3 igraca, iako je po meni vise dvojka.

Gudura
03.05.2018, 18:29
Landesberg je odlican napadac.Potpuno mi je nejasan Maccabi sto je dozvoljavao da ga guse neki indijanci,i sto su ga pustili da ode tek tako.

notorious
03.05.2018, 18:44

Bolje i da traže na forumima nego li da nam Miško kreira ekipu svake godine. Ako igrači nisu povezani s njim rijetko će koji doći.

Gledao sam Landesberga protiv Barcelone, tu je izgledao kao NBA igrač, neće taj ni primirisati nama.

salelesa
03.05.2018, 19:48
Realno, Vas nekoliko na forumima radite bolji skauting nego li naša uprava.. šale bez! :cheers:

Victor BG
03.05.2018, 19:53
Bolje i da traže na forumima nego li da nam Miško kreira ekipu svake godine. Ako igrači nisu povezani s njim rijetko će koji doći.

Gledao sam Landesberga protiv Barcelone, tu je izgledao kao NBA igrač, neće taj ni primirisati nama.

Ne mislim da nam je nedostupan al pazi ovo, mogli smo ga dovesti na pocetku ove sezone umjesto Feldina a isti tip igraca. Odnosno, poenta je da ima ovakvih gemova ispod radara, nas budzet je takav da moramo rizikovati i da moramo promasiti po nekad ali ako se dobro bira greske bi mogle da se umanje.

Victor BG
03.05.2018, 20:03
Jebga kao mladji sam bas pratio NBA i pogotovu rookie igrache. Znao sam svih 12 igraca u svih 30 klubova, fokusirao se najvise na razvoj mladjih i predvidjao karijere za mnoge. Omanuo sam u Trey Burke, Brandon Jenings, Al Fariq Aminu... Bilo je bas dobrih igraca koji nisu napravili karijere a tako su obecavali.
Sad bas slabo pratim i rijetko bas pogledam NCAA tu je Manny dosta bolji a realno je tu najveci izvor dostupnih talenata.

Laza Kacanski
03.05.2018, 20:14
Samo je pitanje prilagodjavanja tih igraca na Evropsku kosarku. Veliki je to rizik.
Tesko je naci igraca koji je sa koledza dosao u Evropu i napravio ozbiljnu karijeru.
Malo je takvih.

Guthrie
03.05.2018, 20:21
Samo je pitanje prilagodjavanja tih igraca na Evropsku kosarku. Veliki je to rizik.
Tesko je naci igraca koji je sa koledza dosao u Evropu i napravio ozbiljnu karijeru.
Malo je takvih.

Pa, mnogi su dosli sa koledza.
U to racunam i igrace koji su igrali po sezonu, dve ili tri u NBA, i to neki garabage time.
Mi se moramo okrenuti ka tome, igracima sa koledza, druga runda drafta i oni koji nisu prosli draft, a motaju se u G ligi u nadi da ce izboriti NBA ugovor.
Ima igraca koji bi kidali tamo, samo kao sto vidite, poslednjih godina se sve jedni te isti vrte po EL.
Nikome se ne dolazi u evropu. Mnogi ce pre igrati G ligu u nadi da ce zabosti NBA ugovor, eventualno otici u Kinu za neko milionce.

Jedan od takvih igraca koje smo mi skautirali tokom zime kada smo mogli utopiti Cepanicu je Damian Jones.
Lik bi u evropi mogao kroz koju godinu biti najbolji centar, potpisujem.

Laza Kacanski
03.05.2018, 20:23
O kom Nelsonu je Covic govorio kada je izjavio da je Nelson bio izbor ali se odlucio da ostane u NBA pa je iskrsao Rocesti??????

Guthrie
03.05.2018, 20:25
O kom Nelsonu je Covic govorio kada je izjavio da je Nelson bio izbor ali se odlucio da ostane u NBA pa je iskrsao Rocesti??????

Jameer, sa platom od 7 milki... ::)

Victor BG
03.05.2018, 20:25
Malo je takvih.

Svakog trenera da pitas, protiv je toga pogotovo na PG poziciji. Mogu da ih razumijem, realno razlicit je stil igre, mnogo je veca razlika u pristupu kao i u tezini. Tamo igras sa vrsnjacima a ovde ti dodje neki Lazic, duva ti u lice dise za vratom pri tome jaci od tebe duplo... tesko se oni snalaze istina ali evo Wiliams Goss odlicno pliva.
Treba imati nos da od 30 igraca prve runde, izaberes nekog momka ispod radara koji ima mane a da ih mozes sakriti i podrediti timu, to jeste rizik ali itekako isplativ.

Elem ja cekam da vidim prognoze za Simanica, kako kazu njegovo tijelo ce poceti da dobija na misicnoj masi posle 25.g, gledao sam ga u mladjim kategorijama, pa to je smijesno koliko je bolji od svih. Ogroman talenat, bas steta za dvije sezone u Zvezdi koje provede na klupi. On je Doncica pravio budalom u Barseloni i onog Realovog Thompkinsa, nismo imali prostora da ga razigramo i istrpimo, steta. Al pogledajmo Jankovica 25 i Jovanovica 24 a Simanic ima 19...

kronostime
03.05.2018, 20:29
Realno, Vas nekoliko na forumima radite bolji skauting nego li naša uprava.. šale bez! :cheers:

Realno, znam i ekipu sa foruma koja igra bolju kosarku.:biggrin:

mmajstor
03.05.2018, 20:34
Stranci pa stranci....teze ce biti naci domaceg. Trebace nam najmanje 7 domacih igraca ako zelimo bar neku hemiju u timu. Sa vecim brojem stranaca ne bismo bili nista drugo no Lokomotiva za siromasne. Dakle ako odu Danga i Laza, ostaju Radanov,Dobric,Davidovac,Jankovic,Jovanovic. To je 5 igraca, sto znaci da nam treba jos najmanje 2...a ja bih voleo i 3 u prvih 12.

Guthrie
03.05.2018, 20:38
Na tu petoricu dodaj Nenadica, Lazarevica, Simanica, iako ovaj poslednji tesko da ce moci ozbiljnije da pomogne.
Ne treba Ristica zaboraviti, za ocekivati je da bude kod nas, i to je neka osnova, poprilicno neiskusna, ali i mi igramo EK.

mmajstor
03.05.2018, 20:52
Ja bih dodao Jelovca.
Misko je vec izjavio da ce ostati istih 10 igraca u Megi, tako da je upitno dal bi mogli da dovedemo Jaramaza. Volim kada imamo barem jednog domaceg pleja, a i to je uvek kod nas bio slucaj do ovogodisnje rokade Radicevic/Enis.

salelesa
03.05.2018, 21:04
Pa ljudi, mi nismo imali bolju bazu domaćih mladih igrača no što će da imaamo sl godine.. samo trener

.. samo trener :cry:

..i nešto para

..

MannyCalavera
03.05.2018, 21:07
Malo je takvih.

Pa ovo bas i nije istina. Zapravo ima puno primera sa koledz igracima koji su ovde imali dobre iskorake. Eto samo kod nas si imao Quincy-a. Baskonia redovno pogadja mlade Amere. Takodje u Italiji ih ima dosta koji dobro prze.

Pre bih rekao da timovi u EL uglavnom se pre odlucuju za Evropljane i Amere koji su vec odluceni za karijeru preko bare, nego sto forsiraju one-year rentale. Primera radi, mogao bi neki Khimki da povuce top prospecta nekog koji nece da udje da roster u NBA. I sta onda? Odigra dobro sezonu i otpali im za NBA za neki ugovor i sl. Zato se odlucuju za neke koji bas i ne mastaju previse o NBA.

Treba imati u vidu da igraci sa koledza su svi klinci koji imaju NBA snove, tako da nije ih lako odgovoriti od tog sna.

Guthrie
03.05.2018, 21:15
Manny, sta mislis o kombo beku Xavier Rathan-Mayes?

MannyCalavera
03.05.2018, 21:41
Stranci pa stranci....teze ce biti naci domaceg. Trebace nam najmanje 7 domacih igraca ako zelimo bar neku hemiju u timu. Sa vecim brojem stranaca ne bismo bili nista drugo no Lokomotiva za siromasne. Dakle ako odu Danga i Laza, ostaju Radanov,Dobric,Davidovac,Jankovic,Jovanovic. To je 5 igraca, sto znaci da nam treba jos najmanje 2...a ja bih voleo i 3 u prvih 12.

Evo ga opet prebrojavac krvnih zrnaca. Nacionalnost igraca u ekipi ne igra ulogu u hemiji u ekipi nikada, samo karakter igraca i mogucnost trenera da to dovede u red. Koliko Rusa igra u CKSA? Turaka u Feneru? Grka u PAO? Spanaca u Baskoniji ili Realu?

Nemoj opet da pokreces tu pricu o domacim igracima koja je dokazano netacna. Jedno su zelje i snovi a drugo realnost sta ima u ponudi...

mmajstor
03.05.2018, 22:00
Necu naravno, dozvolicu da se u ovome ne slozim sa tobom bez objasnjavanja. :)
A ako budemo nekad imali para za igrace kao klubovi koje si naveo, onda je to neka druga dimenzija od ove....

MannyCalavera
03.05.2018, 22:00
Ako nas roster sledece godine ima Jankovica, Lazica, Simanica, Nenadica, Lazarevica, Jovanovica, Jaramaza, Radanova, Davidovca i Dobrica bicemo sprdnja u Evrokupu kao ove godine Partizan a o tome da vratimo ABA ligu titulu mozemo samo da sanjamo.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:02
Necu naravno, dozvolicu da se u ovome slozim sa tobom bez objasnjavanja. :)
A ako budemo nekad imali para kao klubovi kao si naveo, onda je to neka druga dimenzija od ove....

Primera ekipa sa manjim budzetom od Zvezde a puno stranaca ima takodje koliko god hoces. Hemija im je do jaja.

Evo Zalgiris puna ekipa stranaca koji su nosioci. Jankunas jedini Litvanac medju njima i jedan role-player tipa Ulanovas. Odose ljudi na F4, i imaju super hemiju u Ekipi. Da nije do para i tamo...

Guthrie
03.05.2018, 22:03
Ovo je vec 10 domacih.
Moze 10 domacih, ali max 8 u 12 igraca.
Potreba su 4 stranca.
2 PG, 1 SG i jedan 4/3.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:07
Ovo je vec 10 domacih.
Moze 10 domacih, ali max 8 u 12 igraca.
Potreba su 4 stranca.
2 PG, 1 SG i jedan 4/3.

Ako mi objasnis zasto, mozda se i slozimo nekako. I drugo ne treba nasilno graditi roster od necega sta mi tu imamo. Evo ja iskreno mogu da kazem za 4 domaca igraca da su must-keep, ostalo sve moze da ode i nece da se oseti (ako racunamo da Danguba sigurno ide). To su Jankovic, Davidovac, Dobric i Radanov kao prospekt. Ostalo apsolutno nisu igraci koji bilo cime zasluzuju mesto u Zvezdi, niti ima treba biti dato mesto u ekipi samo zato sto su domaci igraci.

Nemam ja problema sa domacim igracima ali ajde da pricamo neko ko ce da donese kvalitet a ne da ispunjava lazne norme za "hemiju" i ostale vracharske fore. Jelovac, da moze definitivno prvi sam bio za njega. Todorovic iz Bilbao-a takodje moze, donese instant kvalitet u ozbiljnoj kosarci. Ristic bi bio prospekt isto nedokazan u pro kosarci. Jaramaz nije za nas nivo takmicenja resenje. Evo dajte primere kog mozemo realno da dovedemo a da odmah da neki kvalitet?

Laza Kacanski
03.05.2018, 22:10
Nama trebaju 4 stranca i minimum 2 domaca iskusna igraca.
Ako mislimo da u timu budu tandem JJ, Dobric, Davidovac, Nenadic, Ristic, Simanic itd onda je i FIBa liga sampiona prejaka za nas.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:14
Uz to imas ogroman deficit kvalitetnih igraca na bekovskim pozicijama koji su nasi. Kog mi mozemo da dovedemo domaceg a da bude neko ko ce da doprinese i odmah svojim kvalitetom da moze da igra u prvoj ili drugoj postavi. Ja takvog ne znam. Pada mi na pamet recimo Avramovic koji pegla u Varese, on je kombo, i za drugu postavu. Ali on je otprilike za malo boji od Jaramaza, kog ja ne bih dovodio.

Tek je frka sa centrima, tu nema sta da se dovede.

Guthrie
03.05.2018, 22:16
Ako mi objasnis zasto, mozda se i slozimo nekako. I drugo ne treba nasilno graditi roster od necega sta mi tu imamo. Evo ja iskreno mogu da kazem za 4 domaca igraca da su must-keep, ostalo sve moze da ode i nece da se oseti (ako racunamo da Danguba sigurno ide). To su Jankovic, Davidovac, Dobric i Radanov kao prospekt. Ostalo apsolutno nisu igraci koji bilo cime zasluzuju mesto u Zvezdi, niti ima treba biti dato mesto u ekipi samo zato sto su domaci igraci.

Nemam ja problema sa domacim igracima ali ajde da pricamo neko ko ce da donese kvalitet a ne da ispunjava lazne norme za "hemiju" i ostale vracharske fore. Jelovac, da moze definitivno prvi sam bio za njega. Todorovic iz Bilbao-a takodje moze, donese instant kvalitet u ozbiljnoj kosarci. Ristic bi bio prospekt isto nedokazan u pro kosarci. Jaramaz nije za nas nivo takmicenja resenje. Evo dajte primere kog mozemo realno da dovedemo a da odmah da neki kvalitet?

Todorovica necemo sigurno, one je prekoputas, a recimo Zagorac prelazi u partizan na kraju ove sezone.
Jelovac moze.
Slazem se sa Lazom. Barem 1 domaci iskusniji i 4 stranca.
Zasto ne toliko stranaca?
Ne mozemo dovesti 4 strana prospekta na tipa 3 godine i ocekivati nesto.
Treba dovesti barem 2 dokazanija igraca i igraca od kojih znas da odmah mozes da ocekujes nesto, a oni ce tesko doci na visegodisnji s obzirom na nas budzet koji ce biti manji.
Strani igraci, pa i ti prospekti(tipa Lesor) se kratko zadrzavaju ovde, posto ce i Lesor po svemu sudeci otici, tako da uglavnom ti domaci igraci treba da cine neki kostur ekipe za narednu sezonu, eventualno jedan stranac, eventualno.
Slazem se i sa majsotrom donekle i donekle sa tobom, ali svakako je potrebna baza od barem 7 domacih(od cega barem jedan iskusniji, tipa Jelovac, Micov...).

mmajstor
03.05.2018, 22:16
Pa ja sam i predlozio Todorovica i Jelovca. Hmm, a cini mi se da Todorovic ima jos jednu godinu ugovor nisam siguran.

Onaj vajb izmedju trenera i igraca (kao i izmedju igraca) sto smo videli na konferencijama za stampu djetica,....to je ono sto nama fali. Tesko ce to ici sa vise od 4/5 stranaca, jer je to onda xyz pomesanih kultura, a i teze je sa njima odrzati kontinuitet.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:20
Sto bi morao da bude trener domaci? Cak mislim da bi stranac legao super da prodrma ekipu.

Smek na KZS? Ma daj...

mmajstor
03.05.2018, 22:22
Ako iskljucimo sklonost ka povredama, sto ne bi Jaramaza?

Guthrie
03.05.2018, 22:23

Kako to iskljuciti? ::)

Posle svega onoga sto mu se desilo, mislim da nikako nije za nas, a i pre toga ga nisam prizeljkivao.

mmajstor
03.05.2018, 22:25
Kako to iskljuciti? ::)

Posle svega onoga sto mu se desilo, mislim da nikako nije za nas, a i pre toga ga nisam prizeljkivao.

Mozda se stesao pa da rizikujemo :) ....ako nema nekog drugog razloga zasto NE. Jovic nam se na kraju isplatio, a on je polu-bolnica :)

MannyCalavera
03.05.2018, 22:25
Todorovica necemo sigurno, one je prekoputas, a recimo Zagorac prelazi u partizan na kraju ove sezone.
Jelovac moze.
Slazem se sa Lazom. Barem 1 domaci iskusniji i 4 stranca.
Zasto ne toliko stranaca?
Ne mozemo dovesti 4 strana prospekta na tipa 3 godine i ocekivati nesto.
Treba dovesti barem 2 dokazanija igraca i igraca od kojih znas da odmah mozes da ocekujes nesto, a oni ce tesko doci na visegodisnji s obzirom na nas budzet koji ce biti manji.
Strani igraci, pa i ti prospekti(tipa Lesor) se kratko zadrzavaju ovde, posto ce i Lesor po svemu sudeci otici, tako da uglavnom ti domaci igraci treba da cine neki kostur ekipe za narednu sezonu, eventualno jedan stranac, eventualno.
Slazem se i sa majsotrom donekle i donekle sa tobom, ali svakako je potrebna baza od barem 7 domacih(od cega barem jedan iskusniji, tipa Jelovac, Micov...).

Jel ti kapiras da ti domacih nemas ni realnih prospekata koje mozes da dovedes a kamoli iskusnih. Drugo ko je rekao da svi stranci treba da budu prospekti. Dovedi 4-5 stranca koji su vec iskusni u Evropi a nisu top klasa igraca. Nesto sto mi mozemo da platimo. Recimo kao Groblje sto je dovelo Bandja Sy-a. To je igrac koji ce uvek biti role-player, nije klinac i nije kalibar za neku EL ekipu sada i sl. Ali takav igrac donosi kvalitet za ABA/KLS pa i EK sa pravom rolom u ekipi a ne kosta te mnogo. Ti ne mozes da dovedes iskusne domace jel ih nema, ili su preskupi. Prospekata takodje imas jako malo koji su realni potencijali da mogu sa 20 godina da iznesu sezonu.

Jedino da krenemo da otimamo nesto po ABA ligi i da se nadamo da ubodemo nesto. Tipa da otmemo Mornaru Vranjesa i sl. I da nam bude 9ti igrac u rotaciji.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:26

Kombo, nije plej. Iskljucivo napadacki orijentisan, previse gubi lopti a ne kreira ni osrednje. Uz to je los suter i nekonstantan. Znaci mlad je i ima ulaz. I zasto to nama treba, i to da zanemarimo sve povrede...

Guthrie
03.05.2018, 22:28
Jel ti kapiras da ti domacih nemas ni realnih prospekata koje mozes da dovedes a kamoli iskusnih. Drugo ko je rekao da svi stranci treba da budu prospekti. Dovedi 4-5 stranca koji su vec iskusni u Evropi a nisu top klasa igraca. Nesto sto mi mozemo da platimo. Recimo kao Groblje sto je dovelo Bandja Sy-a. To je igrac koji ce uvek biti role-player, nije klinac i nije kalibar za neku EL ekipu sada i sl. Ali takav igrac donosi kvalitet za ABA/KLS pa i EK sa pravom rolom u ekipi a ne kosta te mnogo. Ti ne mozes da dovedes iskusne domace jel ih nema, ili su preskupi. Prospekata takodje imas jako malo koji su realni potencijali da mogu sa 20 godina da iznesu sezonu.

Jedino da krenemo da otimamo nesto po ABA ligi i da se nadamo da ubodemo nesto. Tipa da otmemo Mornaru Vranjesa i sl. I da nam bude 9ti igrac u rotaciji.

E, pa za takve strance nam je potreban trener... :biggrin:

Laza Kacanski
03.05.2018, 22:28
Mi prospekte imamo. Treba nam kvalitet i iskustvo.

mmajstor
03.05.2018, 22:31
Nekako mi je kod nas u zadnje vreme uvek falio neki plej sa ulazom da razbije odbranu...

salelesa
03.05.2018, 22:34
Nekako mi je kod nas u zadnje vreme uvek falio neki plej sa ulazom da razbije odbranu...

Neki savremeni Zoran Radović .. ili Dabić .. :cf:

LosmiSK
03.05.2018, 22:34
Jelovac, Todorovic i Jaramaz

:wf::wf::wf::wf::wf:

Guthrie
03.05.2018, 22:35
Pa imali smo Penisa, njemu je taj prodor bio jedno od jacih oruzja, ali dosao je baby Cho.

mmajstor
Na Covica skroz lici potez da dovede Vranjesa i one strance iz Mornara....zato je i Mornar u ovoj halabuci na kraju ispao nama-prijateljski klub.

Laza Kacanski

:wf::wf::wf::wf::wf:O kom Todorovicu govorimo?

mmajstor
03.05.2018, 22:37
Neki savremeni Zoran Radović .. ili Dabić .. :cf:

Jeretin? :)

Pa imali smo Penisa, njemu je taj prodor bio jedno od jacih oruzja, ali dosao je baby Cho.

Pa sta znam, i nije da jeste :)

O kom Todorovicu govorimo?

Ja govorim o Dejanu.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:38

:wf::wf::wf::wf::wf:

Nesto smisleno da kazes? Ili ces opet da prdis o Covicu i DA?

Gudura
03.05.2018, 22:39
Todorovic iz Bilbao-a probati pod obavezno da se dovede.I Danguba je Grobar pa ga to ne ometa

Guthrie
03.05.2018, 22:41
Todorovic iz Bilbao-a probati pod obavezno da se dovede.I Danguba je Grobar pa ga to ne ometa

Mislim da se ovaj bas javno izjasnjavao da je veliki navijac partizana i da mu je zelja da zaigra za njih.

mmajstor
03.05.2018, 22:44
Mislim da se ovaj bas javno izjasnjavao da je veliki navijac partizana i da mu je zelja da zaigra za njih.

- Ја јесам навијач Партизана и можда ће због тога ово бити специјална утакмица за мене. Знате, живот спортиста је такав, понекад није лако, пре или касније дођете у овакву или сличну ситуацију. Али, сви ми смо пре свега професионалци и бићу спреман да победим и Партизан, као да је у питању било који други тим.

Више пута последњих година је довођен у везу са црно-белима. Све је остало на причама, конкретних потеза није било.

- Тачно је тако било. Само неке приче, али ништа конкретно – поновио је.

Deluje kao obstacle, mada nije neprebrodiva.

MannyCalavera
03.05.2018, 22:48
S druge strane ako dodje Ponitka, ne treba nam Todorovic...

Laza Kacanski
03.05.2018, 22:48
Treba gledati da Dangubica zadrzimo ako je KONACNO resio te povrede koje ga muce.
Uz Jankovica, Jovanovica, Dobrica, Davidovca, solidna osnova.
Todorovic, Musli, Jaramaz, Jelovac, Marko Todorovic, itd,itd. Nekog od njih uz 4 stranca i TRENERA bio bi to dobar tim.

Laza Kacanski
03.05.2018, 22:49
S druge strane ako dodje Ponitka, ne treba nam Todorovic...Daj odma Ponitku. Bio bi pun pogodak.

Guthrie
03.05.2018, 22:51
Od Simane nema leba definitivno, barem ne sledece sezone.
Za mene je takodje pomalo razocarenje Aleksa Radanov.
Uopste ne pokazuje neki kvalitet, dosta coskari, krije se od lopte.
Uopste ga ne vidim kao nekog bitnog faktora u nasem timu naredne sezone.

mmajstor
03.05.2018, 22:58
Od Simane nema leba definitivno, barem ne sledece sezone.
Za mene je takodje pomalo razocarenje Aleksa Radanov.
Uopste ne pokazuje neki kvalitet, dosta coskari, krije se od lopte.
Uopste ga ne vidim kao nekog bitnog faktora u nasem timu naredne sezone.

Treba ozbiljan rad sa tom mladjarijom, nama je to ocigledno slaba karika a trebalo je da bude glavna prednost. Nikako da ispoliramo takve talente, sta radi ta struka?

LosmiSK
03.05.2018, 23:00
Nesto smisleno da kazes? Ili ces opet da prdis o Covicu i DA?

Pa necu o njima. Meni se to nista ne svidja...Evro kup donji nivo kad se sve uzme u obzir....Dodas Simanica i Radanova i popunis ostalo sa strancima..Nema poente sa ovim...Nema trika ni za ABA o EC da ne pricam...

Guthrie
03.05.2018, 23:01
Struka radi, ali ne zna.
Ja ocekujem Nenadica kao jedno od iznenadjenja sledece sezone, ali potreban nam je i bek i plej stranac naredne sezone kao starter, a verovatno i plej bek ap stranac.
Slazem se sa Manny-em da je uzasan izbor domacih bekova.
Kada se setim pominjanje Paunica kao potencijalnog pojacanja, dizala mi se kosa na glavi.

MannyCalavera
03.05.2018, 23:47
Zadrzati Omica i Dangubica po svaku cenu. Dodas Jankovica, Dobrica, Davidovca i to bi bilo to realno.

Ostalo sve mora da se pojaca. Radanov i Ristic da zaokruze roster i da traze sansu.

Dakle treba nam dva pleja, startni SG, rezervni /SF/PF i jos jedan big.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

notorious
03.05.2018, 23:48
Ne mislim da nam je nedostupan al pazi ovo, mogli smo ga dovesti na pocetku ove sezone umjesto Feldina a isti tip igraca. Odnosno, poenta je da ima ovakvih gemova ispod radara, nas budzet je takav da moramo rizikovati i da moramo promasiti po nekad ali ako se dobro bira greske bi mogle da se umanje.

Džaba sve kad je Feldeine morao biti doveden. Koliko me sjećanje služi htio je nama njega Miško uvaliti prije 2-3 godine ali smo tad imali sreće, ovaj put nismo. Ako Landesberg nema veze s Miškom šanse su skoro nepostojeće da zakuca na naša vrata.

Nemam_ti_kad
04.05.2018, 00:00
Aleksa Uskokovic, cini mi se da se tako zove, je dobar prospekt i steta sto nije dobio vise minuta. Za svoju prvu abaligasku sezonu, pokazao je visok nivo. Naravno, odbrana je ono sto ga moze muciti jer jos neiskusan pa bi protiv jacih i iskusnijih igraca dolazio u sitiaciju da je mismec sa njim. Ali ima 3 mjeseca rada da poboljsa "mane". On je npr jedan od prospekata koji je ovako po mom ukusu, vidim da ima tu neku zicu da se pobije .

Guthrie
04.05.2018, 00:05
Zadrzati Omica i Dangubica po svaku cenu. Dodas Jankovica, Dobrica, Davidovca i to bi bilo to realno.

Ostalo sve mora da se pojaca. Radanov i Ristic da zaokruze roster i da traze sansu.

Dakle treba nam dva pleja, startni SG, rezervni /SF/PF i jos jedan big.

Taj jedan big neki 4/5 ili 5/4 igrac.
Chris Wood ili Shawn Long fazon. :rleys:

3/4, 4/3 Nigel Hayes ili Okaro White. :rleys:

SG Gbinije ili Landesberg.

2 PG-a Craft-Wolters ili Craft-Munford. :rleys:

Ovo su vec vlazni snovi :rleys:

MannyCalavera
04.05.2018, 00:17
Definitivno bih uzeo Djamila pre Wooda i Longa.

Moze Ben Bentil za kombo krilo.

Landesberg ide negde za velike pare a i nije sa grinderske ekipe. Samo run'n'gun.

MannyCalavera
04.05.2018, 00:18
Aleksa Uskokovic, cini mi se da se tako zove, je dobar prospekt i steta sto nije dobio vise minuta. Za svoju prvu abaligasku sezonu, pokazao je visok nivo. Naravno, odbrana je ono sto ga moze muciti jer jos neiskusan pa bi protiv jacih i iskusnijih igraca dolazio u sitiaciju da je mismec sa njim. Ali ima 3 mjeseca rada da poboljsa "mane". On je npr jedan od prospekata koji je ovako po mom ukusu, vidim da ima tu neku zicu da se pobije .Moze da pegla u FMPu i da napreduje. U Zvezdi bi nas strasno ukanalio.

Guthrie
04.05.2018, 00:19

Landesberg ide negde za velike pare a i nije sa grinderske ekipe. Samo run'n'gun.

Moze Djamil brat. :D

Bentil mi je vise cista 4 nego kombo.

MannyCalavera
04.05.2018, 00:28
Idemo dalje.

Briante Webber je vec ranije bio u prici kada sam pravio shopping listu. Paklen defanzivac i atleta. Izuzetno nesebican i igrac za tim. 25 godina i ima i NBA iskustva od prosle sezone. FA je.

https://youtu.be/cZOsEW4rm7w

MannyCalavera
04.05.2018, 00:48
Naz Mitrou-Long

Kombo sa Iowa Statea. Kod Kokoskova je bio i on je licno radio s njim dosta. Bio na two-way ugovoru prosle sezone, sad nije.

Paklen suter, i moze ladno da igra i sa loptom i bez nje. U napadu nema slabosti sto se tice kosgeterskog ucinka. Osrednji u defanzivi, pre svega lose cita i ispada. Nisu fizikalije.

On pored defanzivnog pleja, sa njegovom kreacijom sekundarnom moze da bude pogodak.

https://youtu.be/jcXuB5hiHSc

Victor BG
04.05.2018, 07:50
Naz Mitrou-Long

Kombo sa Iowa Statea. Kod Kokoskova je bio i on je licno radio s njim dosta. Bio na two-way ugovoru prosle sezone, sad nije.

Paklen suter, i moze ladno da igra i sa loptom i bez nje. U napadu nema slabosti sto se tice kosgeterskog ucinka. Osrednji u defanzivi, pre svega lose cita i ispada. Nisu fizikalije.

On pored defanzivnog pleja, sa njegovom kreacijom sekundarnom moze da bude pogodak.

E na ovako nesto sam mislio. Rizik neki postoji ali generalno fino rjesenje. Rijetki su igraci koji peglaju savrseno u oba pravca. Licno sa SG pozicije preferiram napadaca.

kronostime
04.05.2018, 08:00
Da vam pripomognem u skautingu :biggrin:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2187/5815/products/17-18PerfectBound_500x500_d416c38b-3864-4cee-b74c-a2e215c1fdb1_large.png?v=1501787095
https://blueribbonyearbook.com/products/2017-to-2018-basketball-yearbook-perfect-bound

kronostime
04.05.2018, 08:03
A ima i ovde :biggrin:
http://www.espn.com/college-sports/basketball/recruiting/playerrankings/_/order/true

Samo Zvezda
04.05.2018, 08:11
Moze da pegla u FMPu i da napreduje. U Zvezdi bi nas strasno ukanalio.

Strog si prema malom Uskokoviću :D Šalim se naravno, još je rano za njega što se tiče kkcz . Interesuje me šta misliš o Zoranu Paunoviću ...generalno o njegovom dometu

https://youtu.be/mGQKgGkpjic

https://youtu.be/1zE62jg9BA4

LosmiSK
04.05.2018, 11:20
1. Walters, Jaramaz, Radanov

2.Scrub( Frankfurt),Dobric, Stojanovic (Lazic)

3.Dangubic,Suton( Trento) Davidovac mesto Dange kad ode..

4.Jankovic, Julian Wright (Reggio Emilia)

5.Omic ili Falll (Le mans),Ristic,Lesort ( Jovanovic ili Apic)

Trener:Zvezdan Mitrovic

Ovako, nesto nije lose :biggrin:

MannyCalavera
04.05.2018, 11:45

Ovako, nesto nije lose [emoji3]Prilicno tanko, pogotovu na pleju Radanov. On nije ni Bodiroga ni Doncic.

Na bekovima ne bi vola sacuvali. Opet Gordic i Ivanovic po 20 komada trpaju.

Mnogo jednolicno na centru. Tri sirova bruisera.

LosmiSK
04.05.2018, 11:51
Dobro, daj ti tvoje predloge...

Suton moze na cetiri isto..Wright moze na pet...Ne znam, ne slazem se sa tobom, ovo je defanzivno mnogo jak tim...Radanov je tek treca opcija..uloga Rebrona neka..

Reket ne da je zakljucan nego ...Mozes mesto Lesorta ako se proda npr Mbakve kojije odigrao dobru sezonu u Torinu npr...

Fall je zverina...Ristica sam stavio sto da ne..Po meni defanzivno mnogo jak tim, a mozes da saras kako hoces...fizicki isto mocan tim..imas u Scrub pure sutera..itd..Meni je ovo do jaja tim :))

LosmiSK
04.05.2018, 11:52
Stavi ti tvoj, ti si uzeo jbga neke divljake iz D lige...ne pratim to ali ovo sa YT neki su smesno po meni..ali dobro jbga razlicita misljenja..sastavi ti tvoj pa da vidimo :biggrin:

VLADIMIR PERIC VALTER
04.05.2018, 12:17
Voleo bih vise mladih igraca za taj Evrokup, Jadran tesko mozemo naredne godine uzeti uz Buducnost kao evroligasa, Partizan sa drzavnim finansijama , Cedevita koja uvek ima pare, ali ako zrtvujemo narednu sezonu mozrmo se vratiti brzo. Radanov , Simanic, Uskokovic, Hemfri iz Fmp a , Lesor, Davidovac, Dobric su ok osnova, uz recimo Bitatzea, Musidi ili nekig prospekta i dva solidna amera tipa ovi momci iz Mornara mogli da se borimo. Uz novog trenera koji to mora da slozi i da se naoreduje uz njega.

LosmiSK
04.05.2018, 12:21
Osnova za sta dragi Valtere. Ovaj tim sto sam naveo naravno necmeo imati ni u snu..Posto ce finansije biti upitne i verujem da cmeo prodati sve sto se moze prodati za bilo koju cenu...To je nazalost realnost trenutna koju niko nece da pogleda u oci. Za koju su krivi viljenaci ali polako, otvorice se oci uskoro..

VLADIMIR PERIC VALTER
04.05.2018, 12:27
Osnova za sta dragi Valtere. Ovaj tim sto sam naveo naravno necmeo imati ni u snu..Posto ce finansije biti upitne i verujem da cmeo prodati sve sto se moze prodati za bilo koju cenu...To je nazalost realnost trenutna koju niko nece da pogleda u oci. Za koju su krivi viljenaci ali polako, otvorice se oci uskoro..
Moja ideja je da nabrojani igraci uz recimo amere kao ova dvojica iz Mornara koji ako su igrali fibinu ligu igrali bi itekako evrokup , mogli bi da budu sampionski tim sezone nakon naredne jz nadogradnju od dva igraca najvise, jbg neces imati novac i zato moras dovesti najtalentovanije sto mozes a tu srecom imamo iz fmp a par momaka i mozda iz mege nekog nahvatati pa guraj, ne vidim drugim nacin osim da neko ubaci milione u klub.

LosmiSK
04.05.2018, 12:34
Moja ideja je da nabrojani igraci uz recimo amere kao ova dvojica iz Mornara koji ako su igrali fibinu ligu igrali bi itekako evrokup , mogli bi da budu sampionski tim sezone nakon naredne jz nadogradnju od dva igraca najvise, jbg neces imati novac i zato moras dovesti najtalentovanije sto mozes a tu srecom imamo iz fmp a par momaka i mozda iz mege nekog nahvatati pa guraj, ne vidim drugim nacin osim da neko ubaci milione u klub.

Verovatno imas pravo. Bice tesko zadrzati uopste nekog iole talentovanijeg igraca a da se ne proda. Sad cemo npr dati dva igraca iz prve petorke za max 500k i to je ko zna...

Iskreno, nemam predstavu sta nam predstoji, ali sta god dodje nece biti lako...

VLADIMIR PERIC VALTER
04.05.2018, 12:38
Verovatno imas pravo. Bice tesko zadrzati uopste nekog iole talentovanijeg igraca a da se ne proda. Sad cemo npr dati dva igraca iz prve petorke za max 500k i to je ko zna...

Iskreno, nemam predstavu sta nam predstoji, ali sta god dodje nece biti lako... Pa upravo, hajde nase znas ko je talentovan poput Uskokovica Simanica a i kruze price da je ovaj Australijanac iz Fpm a takodje prospekt po meni najveci problem oko transfera je pogpditi jeftinog amera poput Nidama ili Boldena to su uglavnom macke u dzaku ali valjda ce neko odraditi i taj skauting.

MannyCalavera
04.05.2018, 12:40
Stavi ti tvoj, ti si uzeo jbga neke divljake iz D lige...ne pratim to ali ovo sa YT neki su smesno po meni..ali dobro jbga razlicita misljenja..sastavi ti tvoj pa da vidimo :biggrin:

Sad oces i samnom da meris kurac? Jel ti kapiras da si postao kao onaj smrad sa deponije koji krene da se shiri leti po predgradjima velikih gradova? Djubris teme, trazis svadju non stop. Kad ti neko da misljenje ili repliku ulazis u neki ultra defensive mode i pocinjes da pravis sranja. I onda ce sve da se zavrsi na tome da ti sve znas i da realno tebi ne treba forum. Tebi treba blog i samo da iz tebe kulja po ceo dan nesto.

Ja sam rekao sta bih zadrzao od igraca trenutno na rosteru. Da bih dao neki svoj predlog postave, morao bih da znam s kojim budzetom cemo da raspolazemo. Dotle cu da kacim igrace koji se meni svidjaju. I sve dok likove koji igraju na NCAA ili G League nazivas divljacima, necu ozbiljno da uzimam bilo sta sto pises za kosarku.

I konacno komentar, vezan za tvoj lineup.

Walters, Jaramaz i Radanov ne mogu da odbrane Filip Covica, a kamoli ozbiljnog beka. Uz sve to njih trojica, nijedan od njih nije ni elitni skorer/suter, niti elitni kreator. Prva dvojica su i komboi prilicni a trecem na krilu lezi buducnost.
Na takav defanzivni kriminal ti stavljas da ti startna dvojka bude kombo Scrubb.
O Suttonu i Wrightu sam i ja pisao prosle godine jos i zadnje Radonjine sezone. To su igraci da ti popune rotaciju, nisu za nosice.
Omic, Ristic i Lessort nema sanse da se desi, jer ako Lessort ako ostane morace da bude prvi centar. On ujedno u tom triju ima potencijal da brani PnR. Ako bude bez njega a sa Fallom, onda to i moze da zalici na nesto ali onda imas problem da nijedan od tri centra nema igru licem prema kosu, nijedan ne zna da doda iz double teama, ne zna da rasiri odbranu. I postajes jednodimenzionalan.

I prica o zakljucavanju reketa ne stoji. Ko napada reket tako sto se spusta lopta dole danas? I u kom procentu? A koliko se napada kroz pick, gde imas kriminal na bekovima da brani isti. Opet ces imati livadu protiv PnR ekipa koje imaju dobre sutere/penetratore i rollere. Ima hiljadu razloga zasto taj tim ne moze da bude dobar fundamentalno...

LosmiSK
04.05.2018, 12:43
Pa upravo, hajde nase znas ko je talentovan poput Uskokovica Simanica a i kruze price da je ovaj Australijanac iz Fpm a takodje prospekt po meni najveci problem oko transfera je pogpditi jeftinog amera poput Nidama ili Boldena to su uglavnom macke u dzaku ali valjda ce neko odraditi i taj skauting.

Hemfriza sam gledao na U mladjim prvenstvima i bio je odlican ali je bio veci od svih dosta...Jbm ga...ne znam....Nisu ni ti ameri skupi..to su price, za 250k mozes naci kakvog hoces realno...sa nekim iskustvom ide na vise, tu mislim na EL iskustvo..Najskuplji lik u FRA kosta 260k evra ..tako da su to price za malu decu..ako nemas dati 250k za stranca i ne treba da igras EC, sto je pokazao partizan ove godine...

Zavisi na sta se odlucimo, na long term proces koji ne sme samo da se vezuje za lade, vec i za ostale stvari van terena ali to ce se tesko desiti...Mi nemamo plan za mesec dana napred..

Videcemo jbga..nisam pametan, ali svakako se treba napraviti neki plan za narednih 3-4-5 godina ako je to uopste moguce u CZ..

mmajstor
04.05.2018, 12:44
Moramo odmah da brejknemo ABA ligu, sto duze budemo cekali to ce protivnike biti teze da ih skinemo sa trona jer ce uhvatiti kontinuitet i benefite EL. Znaci odmah, sada nije vreme kao ranije pa da racunamo na uspeh one tamo sezone. Podmladjivanje i uigravanje bi trebalo da bude kontinuiran proces uz odrzanje kontinuiteta rezultata. A kako...pa kvalitetnim skautingom i dobrim radom u pravljenju ili poliranju mladjih igraca - sve ono sto nismo imali do sada.

Mornar dovidjenja, iako sam ocesam da ce Covic da pazari nosioce iz njihovih redova. I to ce kao da bude neko pojacanje.

LosmiSK
04.05.2018, 12:50
Sad oces i samnom da meris kurac? Jel ti kapiras da si postao kao onaj smrad sa deponije koji krene da se shiri leti po predgradjima velikih gradova? Djubris teme, trazis svadju non stop. Kad ti neko da misljenje ili repliku ulazis u neki ultra defensive mode i pocinjes da pravis sranja. I onda ce sve da se zavrsi na tome da ti sve znas i da realno tebi ne treba forum. Tebi treba blog i samo da iz tebe kulja po ceo dan nesto.

Ja sam rekao sta bih zadrzao od igraca trenutno na rosteru. Da bih dao neki svoj predlog postave, morao bih da znam s kojim budzetom cemo da raspolazemo. Dotle cu da kacim igrace koji se meni svidjaju. I sve dok likove koji igraju na NCAA ili G League nazivas divljacima, necu ozbiljno da uzimam bilo sta sto pises za kosarku.

I konacno komentar, vezan za tvoj lineup.

Walters, Jaramaz i Radanov ne mogu da odbrane Filip Covica, a kamoli ozbiljnog beka. Uz sve to njih trojica, nijedan od njih nije ni elitni skorer/suter, niti elitni kreator. Prva dvojica su i komboi prilicni a trecem na krilu lezi buducnost.
Na takav defanzivni kriminal ti stavljas da ti startna dvojka bude kombo Scrubb.
O Suttonu i Wrightu sam i ja pisao prosle godine jos i zadnje Radonjine sezone. To su igraci da ti popune rotaciju, nisu za nosice.
Omic, Ristic i Lessort nema sanse da se desi, jer ako Lessort ako ostane morace da bude prvi centar. On ujedno u tom triju ima potencijal da brani PnR. Ako bude bez njega a sa Fallom, onda to i moze da zalici na nesto ali onda imas problem da nijedan od tri centra nema igru licem prema kosu, nijedan ne zna da doda iz double teama, ne zna da rasiri odbranu. I postajes jednodimenzionalan.

I prica o zakljucavanju reketa ne stoji. Ko napada reket tako sto se spusta lopta dole danas? I u kom procentu? A koliko se napada kroz pick, gde imas kriminal na bekovima da brani isti. Opet ces imati livadu protiv PnR ekipa koje imaju dobre sutere/penetratore i rollere. Ima hiljadu razloga zasto taj tim ne moze da bude dobar fundamentalno...

Pitao sam te normalno sta mislis, bez neke provokacije. Onaj Webber ili kako vec mi deluje lose za ozbiljnu evropsku kosarku..to je neki moj zakljucak...

Niko nije rekao da je idealan tim, ali je dobar i ne mnogo skup. Napravi ti idealan tim za CZ i to bez rupa je nemoguce, to i sam znas...Ja sam izneo mojih 12-15 igraca...

Nisam te cimao niti se svadjam sa svima...a posebno ne sa tobom, niti sam imao namere da te uvredim ili omalovazim...

MannyCalavera
04.05.2018, 12:56

Ako ti mislis da je ovo normalna komunikacija...

Kao sto rekoh, kacicu igrace koji se meni svidjaju. Ne patim od toga da se neko slaze s tim ili ne.

Sto se tice Webbera, njega vise NBA ekipa prati, cak mu je i Charlotte dao multi-year ugovor (negarantovan) nego covek pokidao ligamente pa su ga cutovali. On je recimo za Jaramaza Chris Paul...

MannyCalavera
04.05.2018, 13:13
Da vam pripomognem u skautingu :biggrin:
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2187/5815/products/17-18PerfectBound_500x500_d416c38b-3864-4cee-b74c-a2e215c1fdb1_large.png?v=1501787095
https://blueribbonyearbook.com/products/2017-to-2018-basketball-yearbook-perfect-bound

Teras sprdnju a? :) :)

Ajde da uzvratim, iz Duletovog plejbuka.

15911

LosmiSK
04.05.2018, 13:20
D igrace ne znam pretarano bar one koji nisu igraliu Evropi, ali to je tek macka u dzaku..Posebno ovi sto nisu igrali u Evropi, macka u dzaku, jos ako nema NBA bar malog iskustva..Ne bih rekao da na ovakav tim treba jos neko bez isksutva igranja u Evropi...

U Evropi imas takvih igraca dosta i sa iskustvom i znanja igranja u Evropi

Дијаз
04.05.2018, 16:43

PG - Aaron Craft

https://www.youtube.com/watch?v=q0AuiyXoKdQ&t=134s

Браво, браво.Овај је био моја жеља летос.Јбг, наши су хтели играча с поенима у рукама.
За 45 мин. игра са Монаком полуфинале флш против Лудвигзбурга.

MannyCalavera
04.05.2018, 18:10
Браво, браво.Овај је био моја жеља летос.Јбг, наши су хтели играча с поенима у рукама.
За 45 мин. игра са Монаком полуфинале флш против Лудвигзбурга.

Za sada odlicno pegla batica. Milina gledati beka koji ne daje da ga pick izbaci iz igre u odbrani. Klasicna njegova partija za sada. Cvrsto i agresivno na obe strane terena, bez gluposti i napad mu se otvori. Kazem milina da se gleda...

Samo Zvezda
04.05.2018, 18:18
Za sada odlicno pegla batica. Milina gledati beka koji ne daje da ga pick izbaci iz igre u odbrani. Klasicna njegova partija za sada. Cvrsto i agresivno na obe strane terena, bez gluposti i napad mu se otvori. Kazem milina da se gleda...Nacrtao si ga[emoji3]...Ne napisa ništa o malom Paunoviću?

LosmiSK
04.05.2018, 18:32
Koji koraci Evansa, lol...

NateHuffman
04.05.2018, 18:50
da se upisem i ja u najpopularniju temu championship manager. bice uskoro i predloga, moj prvi bi bio koti klark. mislim da ga mozemo priustiti. igrac koji je definitivno opredeljen za evropu. to je taj neki igrac 3/4 koji nam je falio ove godine. inteligentan igrac, dobar u sutu za tri poena, moze da se guzi pod kosem i nema problem sa guljenjem kolena.

a sta mislite o glen rajsu junioru?:)))

Naz Mitrou-Long

definitivno interesantan igrac. a i pravoslavac je pa bi bio po volji sipkasa. najveca rana naseg skautinga sto mi nemamo koga da pitamo za igrace. pa groblju je scepanovic preporucio aleksa marica. od nas bivsi igraci, treneri beze kao djavo od krsta. pisao sam prosle godine. riki lido i entoni gil su igrali kod trife. uzmes telefon, zovnes coveka pitas, ej kakav je ovoaj. gil je sebi utrostrucio cenu a dosao je da bude 8, 9 u rotaciji

u pravu si za djamila. vud je igrac za napad za top8 djamil za krvavokolenaske.

Ovako, nesto nije lose :biggrin:

nemacka je puna zanimljivih amera. postala je ono sto su italijani bili pre par godina. samo me mani voltersa. ja ni omica bez ozbiljnog pass first pleja koji ume da vrti pik ne bih ostavio

Moramo odmah da brejknemo ABA ligu, sto duze budemo cekali to ce protivnike biti teze da ih skinemo sa trona jer ce uhvatiti kontinuitet i benefite EL. Znaci odmah, sada nije vreme kao ranije pa da racunamo na uspeh one tamo sezone. Podmladjivanje i uigravanje bi trebalo da bude kontinuiran proces uz odrzanje kontinuiteta rezultata. A kako...pa kvalitetnim skautingom i dobrim radom u pravljenju ili poliranju mladjih igraca - sve ono sto nismo imali do sada.

Mornar dovidjenja, iako sam ocesam da ce Covic da pazari nosioce iz njihovih redova. I to ce kao da bude neko pojacanje.

na zalost ovo ispade potpuno netacno. nama su pricali usao IMG u EL. samo da udjemo u EL i bice love, napravice se razlika u kvalitetu a mi prosle godine umalo bankrot, skrpili tim s koca i konopca. ja i dalje gajim nadu da cemo mi ipak igrati EL sledece godine

MannyCalavera
04.05.2018, 18:57
Moze Cotty Clarke. On je kombo krilo, i moze da pomogne i kad ne daje koseve i trazi svoje poene. To je jako vazno. S tim sto posle Unicsa nisam siguran za cenu njegovu. Ako je on tu do 200k recimo to bi moglo da bude super.

NateHuffman
04.05.2018, 19:15
u uniksu se nije bas proslavio pre svega zbog povreda koje su dosle u nezgodnom trenutku. imao je par dobrih partija u EL ali nista sto bi mu radikalno diglo cenu. ima odlicnu sezonu u malom klubu sto ga moze vratiti na radare ozbiljnijih ekipa.

sto se tice likova direktno iz ncaa ili g-lige, kad smo vec kod pozicije 3/4 slicnih karakteristika prvi mi na pamet pada dzordzs niang. i on je bio kod kokoskova. jos skolovaniji igrac i igrac sa pedigreom

MannyCalavera
04.05.2018, 19:20
u uniksu se nije bas proslavio pre svega zbog povreda koje su dosle u nezgodnom trenutku. imao je par dobrih partija u EL ali nista sto bi mu radikalno diglo cenu. ima odlicnu sezonu u malom klubu sto ga moze vratiti na radare ozbiljnijih ekipa.

sto se tice likova direktno iz ncaa ili g-lige, kad smo vec kod pozicije 3/4 slicnih karakteristika prvi mi na pamet pada dzordzs niang. i on je bio kod kokoskova. jos skolovaniji igrac i igrac sa pedigreom

Prosle godine sam pricao o njemu ali ove godine od toga nema nista. Utah je uzela njega ove godine na Two-Way ugovor. Tako da ce zaraditi i dosta vise para i plus ce ulaziti u NBA cesto. Tako da od njega nema nista u Evropi.

NateHuffman
04.05.2018, 19:26
za ovu nba njemu najvise fali atletike. on ce uvek biti tu negde granicni nba igrac, pitanje je do kad ce to moci da traje, ako ne nadje svoje mesto za godinu dve, docice neko mladji umesto njega.

Laza Kacanski
04.05.2018, 20:04
Moze Cotty Clarke. On je kombo krilo, i moze da pomogne i kad ne daje koseve i trazi svoje poene. To je jako vazno. S tim sto posle Unicsa nisam siguran za cenu njegovu. Ako je on tu do 200k recimo to bi moglo da bude super.Cotty Clark je vidim bio MVP jesnog dela Ruske lige. Mene odusevljava njegova energija na obe strane terena.

MannyCalavera
04.05.2018, 21:07
Prelazni rok je i za trenere. Kako bih voleo Ibon Navarra u Zvezdi :) Mislim da mozemo da ponudimo vise od Mursije.

Trener u usponu, skola Baskonije i odlican rad sa igracima pre svega. Takticki je napredovao takodje mnogo. Nama treba neko ko ce da posveti individualno puno igracima, on je taj.

Victor BG
04.05.2018, 21:43
Prelazni rok je i za trenere. Kako bih voleo Ibon Navarra u Zvezdi :) Mislim da mozemo da ponudimo vise od Mursije.

Trener u usponu, skola Baskonije i odlican rad sa igracima pre svega. Takticki je napredovao takodje mnogo. Nama treba neko ko ce da posveti individualno puno igracima, on je taj.

Ne znam bas mnogo o trenerima, taktiku poznajem dobro, stil igre i sl stvari ali evo sta po meni cini trenera najvecim;
Detroit u eri bad boysa, igraju finale i pocinju da gube, nervoza samo takva (ako si sariji znas o cemu pricam) i sad Detroit zove TO, ekipa prilazi klupi i Rodman dobacuje neku psovku treneru, on okrece ledja kao prica sa pomocnikom. Culo se i u prenosu sve i na kraju oni osvajaju prsten i pitaju ga novinari zasto niste reagovali, da li ste culi sta vam je dobacio?!
Kaze lav; da cuo sam ali sam odlucio da ignorisem u tom trenutku, pravila odluka bi bila da ga posaljem u svlacionicu i da ga odstranim iz tima ali su mi trebali skokovi da bi osvojio prsten i evo nas tu.

E to ti je trener po meni. Mirna glava, razum, brzo razmisljanje a to da li ce od balvana napraviti proizvod da li ce koji igrac napredovati... pa to nije stvar profi trenera vec strucnog staba ili privatnog trenera preko pauze itd.

MannyCalavera
04.05.2018, 21:51
Ne znam bas mnogo o trenerima, taktiku poznajem dobro, stil igre i sl stvari ali evo sta po meni cini trenera najvecim;
Detroit u eri bad boysa, igraju finale i pocinju da gube, nervoza samo takva (ako si sariji znas o cemu pricam) i sad Detroit zove TO, ekipa prilazi klupi i Rodman dobacuje neku psovku treneru, on okrece ledja kao prica sa pomocnikom. Culo se i u prenosu sve i na kraju oni osvajaju prsten i pitaju ga novinari zasto niste reagovali, da li ste culi sta vam je dobacio?!
Kaze lav; da cuo sam ali sam odlucio da ignorisem u tom trenutku, pravila odluka bi bila da ga posaljem u svlacionicu i da ga odstranim iz tima ali su mi trebali skokovi da bi osvojio prsten i evo nas tu.

E to ti je trener po meni. Mirna glava, razum, brzo razmisljanje a to da li ce od balvana napraviti proizvod da li ce koji igrac napredovati... pa to nije stvar profi trenera vec strucnog staba ili privatnog trenera preko pauze itd.

Kako ne, gledao ja te tekme. Tacnije prvo finale koje sam gledao u NBA je bila Celtics vs Lakers iz 1987. serija. Tako da sam celu Bad Boys eru gledao :) I Daly je bio legenda trener, ima razloga zasto je posle i Dream Team vodio :)

Pazi trenerski pecat se vidi na puno nacina. Meni se Ibon Navarro svidja jer gde god da je radio, unapredio je igrace i uvek je bio stalozen i miran kad je vodio ekipe. Dobar game plan pravi uvek, igra balansiranu kosarku. Zato mislim da takav trener i nama treba.

Victor BG
04.05.2018, 22:15
Ne znam ne mogu o tome da pricam jer imam skromno znanje, nekako sam stil igre vise povezivao sa budzetima, sto se nakako potvrdjuje i kroz EL. Siromasniji timovi moraju da igraju hrkljus i sa dosta prekida pa da na neku ludu sutersku noc pokusaju otkinuti pobjedu (izuzetak Zalgiris, mada su i oni na kraju nekog ciklusa), dok kad gledas ove bogatije mozes da vidis disciplinu u napadu, jasne konture u postavci, taktici i atraktivnost included.
Kazem ne znam oko toga mnogo, ne pratim rad ostalih trenera, ali to mi je neki utisak.

MannyCalavera
04.05.2018, 22:26
Ne znam ne mogu o tome da pricam jer imam skromno znanje, nekako sam stil igre vise povezivao sa budzetima, sto se nakako potvrdjuje i kroz EL. Siromasniji timovi moraju da igraju hrkljus i sa dosta prekida pa da na neku ludu sutersku noc pokusaju otkinuti pobjedu (izuzetak Zalgiris, mada su i oni na kraju nekog ciklusa), dok kad gledas ove bogatije mozes da vidis disciplinu u napadu, jasne konture u postavci, taktici i atraktivnost included.
Kazem ne znam oko toga mnogo, ne pratim rad ostalih trenera, ali to mi je neki utisak.

Sve zavisi. PAO nema problema sa budzetima a igraju veoma neatraktivnu kosarku i biju strasno. Slicna situacija je bila sa Kubanom dok ih je vodio Bartzokas na F4. Baskonija je svake godine u vrhu a po budzetu su pri dnu i uvek forsiraju atratkivnu kosarku. Da teze je igrati otvoreno napadacki ako si limitiran, ali u Evropi jos uvek sistemi imaju dosta uticaja da mogu da neutralizuju razliku u talentu.

Ja Civi
04.05.2018, 22:33
Baskonija u donjem delu po budzetu? Izvini, ali gresis ( da ne upotrebim tezi izraz :D )

Ukratko rezime poslednjih 13 stranica? :D

MannyCalavera
04.05.2018, 22:41
Baskonija u donjem delu po budzetu? Izvini, ali gresis ( da ne upotrebim tezi izraz :D )

Ukratko rezime poslednjih 13 stranica? :D

Pa veoma prosto. CSKA i Khimki su ispred, Fener i Efes takodje, PAO i Oly takodje, Real i Barca takodje, Armani i Bamberg takodje. Dakle oni su tu u rangu sa Unicajom, Valensijom, Makabijem. Naravno mi i Zalgiris smo samo dno. U prevodu nisam rekao da im je mali budzet, ali je dosta manji nego ovi timovi ispred a opet ne zrtvuju napadacku kosarku jer imaju sistem i dobar scouting.

LosmiSK
04.05.2018, 22:47
Budzet nema neke veze kakvu kosarku igras. Zavisi od trenera, Mesina je igrao najsporiju kosarku, Zoc igra poprilicnu sporu i neatraktivnu kosarku itd...Po meni iskljucivo zavisi od trenera ili delom od zelje uprave ali opet to kanalisu kroz dovodjenje trenera..Valensija isto ne igra aktraktivno...O manjim ligama da ne pricam, prosto mislim da te stvari zavise od trenera..

Дијаз
04.05.2018, 22:49
Буџет Басконије је годинама 10-11 милки.На листи ЕЛ буџета су на 10-12 месту.При довођењу играча њима игра и имиџ екипе која је одскочна даска играчима за топ клубове.

LosmiSK
04.05.2018, 22:55
Буџет Басконије је годинама 10-11 милки.На листи ЕЛ буџета су на 10-12 месту.При довођењу играча њима игра и имиџ екипе која је одскочна даска играчима за топ клубове.

Pa da, cak i oni prodaju sve igrace Barsi,Realu ili NBA...I jebe im se tacno...a imaju A licencu..MOgu kako hoce...

Ja Civi
04.05.2018, 23:01
Mislim, mene smara i pomalo mi je bezvezna ta prica o budzetima klubova koji su u vlasnistvu privatnih lica (nebitno da li je istok ili zapad ). Ne znam samo gde crpite te informacije :D

Npr mislim da Makabi spada u sam vrh po budzetima,za ruske znam, grcke

Nisam par dana bio on-line, kakve price se pricaju oko nase Cz?

LosmiSK
04.05.2018, 23:04
Mislim, mene smara i pomalo mi je bezvezna ta prica o budzetima klubova koji su u vlasnistvu privatnih lica (nebitno da li je istok ili zapad ). Ne znam samo gde crpite te informacije :D

Nikakave

Guthrie
05.05.2018, 10:39

Sve su oci uprte u Ficka. :biggrin:
Decko igra neverovatno, pravi dabl dabl-ove protiv nikad jacih Mladosti i Zlatibora, tesko da cemo ga zadrzati, a pritom cemo teskog bek ap pleja naci. :biggrin:

Guthrie
05.05.2018, 12:46
Sta cenjeni forumasi misle o Vince Hunteru, Lazmolikoj petici? :)
Bilo je price protekle sezone sa Radonjom kada smo na pocetku 16-17 trazili igraca unutra.
Dosao je Dion oko nove godine, a igrac koji je tada takodje bio na radaru je Vince.
Igrac koji je gotovo indentican Lazmeovoj gradji, konstituciji i visini.
Odlikuju ga sjajan atleticizam, a kos uglavnom napada licem i tu ga je tesko braniti jer se krece gotovo kao krilo.
Moze se koristiti i na poziciji 4, a tu takodje pravi prednost zbog svojih fizikalija, ali je igrac bez sutra.
94' je godiste, a ovu sezonu zavrsava u ekipi Aeka.
Imao je sezonu u Avtodoru koju je sjajno odigrao sa mojom takodje velikom zeljom prosle sezone, bitangom Nickom Minerathom, pre toga kratku epizodu u Panatinaikosu, a ostali klubovi su mu uglavnom bili iz razvojne lige i par meceva sa mizernom minutazom u Memfisu.
Mislim da se moze potpisati za relativno sitan novac, uz opciju za visegodisnji i da bi doneo sirinu i raznovrsnost u nasoj igri.

https://www.youtube.com/watch?v=NEn9WC8Cbqs

MannyCalavera
05.05.2018, 22:37
Da predjemo na nesto drugo. U pitanju je Jacob Evans sa Cincinnatija, igrac koji ce verovatno ici u drugoj rundi drafta ali je pitanje da li ce moci da se izbori za roster spot. U pitanju je SG/SF tweener koji ima veliki wingspan i odlican je u 3&D ulozi. 198cm i oko 95kg. Odlican pull up i spot up shooter, ali ima problema u sutiranju na izlazu iz blokova. Takodje nije preterana opasnost sa loptom da penetrira jer mu je sporiji dribling, vecino sutira iz driblinga. Fenomenalan bez lopte i u tranziciji. Efikasan skorer, koji ne gubi lopte i ne dominira loptu tako da se lako uklapa u puno sistema. Ima odlicne defanzivne kretnje i zna da cita igru. Prvi korak mu nije za NBA a i ne bi mogao da se izbori sa vecinom SF-a u NBA defanzivno. Za Evropu bi bio bas bas dobar.

https://www.youtube.com/watch?v=YgDCX7GPnqY

MannyCalavera
05.05.2018, 22:45
Khyri Thomas sa Creightona - SG (ali je kombo u realnosti)

Elitni on-the-ball defanzivac, nesto u rangu Jenkinsa a i napadacki izuzetno podseca na njega, s tim sto je mnogo efikasniji u napadu. 191cm (sa rasponom ruku od 208cm), 93-4kg. Izuzetno efikasan suter i skorer, neko ko ne trosi puno lopti. Jos uvek mu nedostaje efikasnost u PnR kreaciji ali zato je odlican penetrator, postuje guardove cesto, odlican suter i kretnje bez lopte. Sa njegovom visinom bi u NBA bio zalepljen za poziciju PG ali on to ne moze da igra na NBA nivou i trebace mu dosta vremena da dodje tamo. Uz to nije Westbrook/D Rose atleta da ga to povadi i ubaci u NBA rotaciju. Moze u Evropi da igra SG bez problema i da cuva vise pozicija.

https://www.youtube.com/watch?v=cyiS1eodjzo

Victor BG
05.05.2018, 23:09
Thomas zanimljiv, po mom ukusu a Evans ni pod tackom razno. Takvih puna Srbija. Ovakve kao Thomas rijetko vidjam (da je dostupan nasem budzetu).
Sjetio sam se C na kog sam mislio al skontam i da nije jeftin i da smo popunjeni tu pa on otpada, Frank Elagar.

MannyCalavera
06.05.2018, 00:09
Jos jedan interesantan momak je JP Macura sa Xaviera, jednog od boljih programa u NCAA. U pitanju je all-around SG i skorer koji po igri najvise podseca na Bogdana Bogdanovica. Spot up, pull up, iz blokova, midrange, spolja, ulaz, floater i sta god pozelis. Verovatno najkompletniji napadacki arsenal u draftu za SG. Moze i da kreira iz PNR. Nije atleta nadaren, opet Bogdan fazon. Defanzivno dobar osecaj bez obzira na fizikalije. Mentalno do bola nafuran klinac, imao i disciplinarne ispade. Bice 99% undrafted, i mogao bi da sa dobrim trenerom u Evropi ima mega karijeru.

https://youtu.be/9MQE83jbob0

NateHuffman
06.05.2018, 10:29
Tomas i macura su dobri igrac macura nesto grejson alen fazon ali sumnjam da ce se gledati rukiji oravo iz ncaa. Minoran je broj igraca koji su prvu sezonu nakon ncaa imali dobru u evropi. Ja bi trazio nekoga ko je prove godinu dve u g ligi i ko je svestan da za njega nema mesta u nba. Retki su igraci pravo iz ncaa koji mogu da daju ozbilnniji doprinos ilk budu nosioci. Velik sansa je propustena sa gosom, ali jbg. Met tomas ima vrhunsku sezonu u spaniji ali takvi se mogu nabrojati na prste.
Ja bih gadjao nesto tipa andrew white ili sidarisu tornwell. Igrace sa karakterom. Mada je pita je koliko su realni

Laza Kacanski
06.05.2018, 11:49
Nema sanse da dovedeo igraca direktno sa koledza. Moje misljenje.
Nego daj da platimo to obestecenje za Gossa.

Guthrie
06.05.2018, 12:19

Goss ima fixno obestecenje?
Koji iznos?
Mislim, sto u ovom momentu nije realno, pa i da platimo to obestecenje. Mnogo je tu faktora.

MannyCalavera
06.05.2018, 12:25

A koji bi bio razlog za to? Nije kao da je NCAA najveci rasadnik talenta na svetu. A da jeste...

Laza Kacanski
06.05.2018, 12:28
Goss ima fixno obestecenje?
Koji iznos?
Mislim, sto u ovom momentu nije realno, pa i da platimo to obestecenje. Mnogo je tu faktora.Kaze Ostoja ima fiksno.
Nisam siguran da je nerealno.

Guthrie
06.05.2018, 12:30
Kaze Ostoja ima fiksno.
Nisam siguran da je nerealno.

Ne mislim da je nerealno zbog para, vec prelazi u rivalski klub, vec je godinu dana u tom gradu...
Mislim da bi on licno imao problema.

Gudura
06.05.2018, 14:07
Mislim da se preteruje sa Gossovim kvalitetima.Decko igra u Partizanu gde nema konkurenciju i nabija statistiku.Koliko to vredi timu videli smo po mestu na tabeli na kraju Abe i po ucinku u EC.Da je igrao u Zvezdi i EL ove cifre bi mogao samo da sanja.Pored toga njegove cifre naglo skacu od odlaska Miller-a kad je ostao kao jedini carinik lopte.Sad ima uz sebe Vaughn-a koji je defanzivno orijentisan igrac,a i kao takav je dosta utakmica bio van tima zbog povrede.To je vinulo Gossove cifre u nebesa.Da je kojim slucajem Ennis bio u Partizanu tokom cele sezone umesto Goss-a imao bi samo nesto slabije cifre.Sto ce reci Goss bi bio dobar back up u Zvezdi, i projektovan za prvog pleja sledece sezone,ali mi nismo mogli da priustimo 2 stranca pleja na pocetku sezone,pogotovu ne back up pleja za te pare za koje Goss igra u Partizanu kao Nr.1

Guthrie
06.05.2018, 14:10
Goss je daleko bolji igrac od Enisa, da se ne zajebavamo.
A taj plasman i u ABA, a i u EK bi bio drugaciji da ih nije vodio muta sa njegovom ''modernom'' kosarkom.
Goss sigurno ne bi izgledao u EL kao sto je u partizanu, jbg, prva profi sezona, kao i prva u evropi, ali svakako ce biti ozbiljan plej za evropske standarde.
Enis je vec divljina klasicna, dok je ovaj momak predvodio svoju ekipu do finala NCAA.

Grof
06.05.2018, 14:44
Mislim da se preteruje sa Gossovim kvalitetima.Decko igra u Partizanu gde nema konkurenciju i nabija statistiku.Koliko to vredi timu videli smo po mestu na tabeli na kraju Abe i po ucinku u EC.Da je igrao u Zvezdi i EL ove cifre bi mogao samo da sanja.Pored toga njegove cifre naglo skacu od odlaska Miller-a kad je ostao kao jedini carinik lopte.Sad ima uz sebe Vaughn-a koji je defanzivno orijentisan igrac,a i kao takav je dosta utakmica bio van tima zbog povrede.To je vinulo Gossove cifre u nebesa.Da je kojim slucajem Ennis bio u Partizanu tokom cele sezone umesto Goss-a imao bi samo nesto slabije cifre.Sto ce reci Goss bi bio dobar back up u Zvezdi, i projektovan za prvog pleja sledece sezone,ali mi nismo mogli da priustimo 2 stranca pleja na pocetku sezone,pogotovu ne back up pleja za te pare za koje Goss igra u Partizanu kao Nr.1

Koliko se secam price, plate Gosa i Radicevica su bile slicne, kao i duzine ugovora. Mi smo trazili nekog iskusnijeg za prvog pleja. Takodje, mislim i da se pojavio kao opcija nakon sto smo doveli Radicevica, tako da je otpao.
Tako da mislim da bi bilo super da smo potpisali njega i Rocestija, ali se ili nije dalo, ili nje bilo plana, ili znanja, ili sta vec.

Guthrie
06.05.2018, 14:53
Koliko se secam price, plate Gosa i Radicevica su bile slicne, kao i duzine ugovora. Mi smo trazili nekog iskusnijeg za prvog pleja. Takodje, mislim i da se pojavio kao opcija nakon sto smo doveli Radicevica, tako da je otpao.
Tako da mislim da bi bilo super da smo potpisali njega i Rocestija, ali se ili nije dalo, ili nje bilo plana, ili znanja, ili sta vec.

Ne, nije stvar u tome.
Goss je mogao doci iskljucivo kao prvi plej, a ne bek ap.
Ne bi to njegov menadzer dozvolio sigurno.

Gudura
06.05.2018, 15:21
E zamisli sad nasu igru sa tandemom Goss kao prvi i Ennis (Radicevic) kao drugi plej? I igranje EL sa tim tandemom?

MannyCalavera
06.05.2018, 15:40
E zamisli sad nasu igru sa tandemom Goss kao prvi i Ennis (Radicevic) kao drugi plej? I igranje EL sa tim tandemom?

Bolje bi prosli nego sa Rochestijem, koji je nestao negde u Januaru mesecu i jos ga trazimo.

Mora da budes slep da mislis da to sto Goss igra je nabijanje statistike. Decko je winner, izuzetno jak takmicar na svakoj utakmici. On moze da igra sta god trazi od njega ekipa (nesto sto Rochestie ne moze). Uz sve to covek nije scorer kao Rochestie, vec all-around play koji napada i razigrava.

Ja sam bio za njega uvek pre Rochestija, jer sam znao gde Rochestie vodi sa svojom defanzivom. Gledao sam vec taj ponor sa njim u drugim ekipama. Ako ti je on prvi plej, ti nemas nikakve sanse. Takodje prica da igraju za slicne pare nije ni blizu. Gossov glavni zahtev je bio da mu se nadjem tim gde bi bio prva opcija jer covek gleda da napravi extra karijeru a na pocetku je iste. Nije ni novac bio presudan, vec to sto mi njemu nismo hteli da damo kljuceve da nas vodi.

Naravno to je bilo pogresno jer s njim na visegodisnjem ugovoru smo mogli da budemo mirni na toj poziciji...

Laza Kacanski
06.05.2018, 15:43
Preduslov za bilo sta je totalna rekonstrukcija kluba na svim nivoima.
Odjebati sve zetove, kucne pomocnice, grobare iz kluba.
Dovesti strucne ljude u klub. Ne moze klub da funkcionise po principu ,,DRZAVO DAJ PARE,,
U rukovodecem delu kluba moraju da dodju novi ljudi. Nemam nista protiv da Covic i dalje bude na celu ali na da bude sve u klubu.
Dovesti pravog sportskog direktora, trenera, marketing strucnjaka. Prosiriti skauting sluzbu.
Pokusati izaci na medjunarodno trziste, nacinacin privlacenja sponzora.

Grof
06.05.2018, 16:10
Preduslov za bilo sta je totalna rekonstrukcija kluba na svim nivoima.
Odjebati sve zetove, kucne pomocnice, grobare iz kluba.
Dovesti strucne ljude u klub. Ne moze klub da funkcionise po principu ,,DRZAVO DAJ PARE,,
U rukovodecem delu kluba moraju da dodju novi ljudi. Nemam nista protiv da Covic i dalje bude na celu ali na da bude sve u klubu.
Dovesti pravog sportskog direktora, trenera, marketing strucnjaka. Prosiriti skauting sluzbu.
Pokusati izaci na medjunarodno trziste, nacinacin privlacenja sponzora.

Apsolutno se slazem. Samo je problem NC i nacin na koji je on naucio da vodi posao. On je covek dugo u kosarci, ali bi morao ipak da neke stvari prepusti drugima.

NateHuffman
06.05.2018, 17:46

To koliko vredi tiu cemo videti u finau kls. A bog mj i u kupu koraca. Naravno da kod nas ne bi imao tu statistiku ali bi mi imali ili reseno pitanje pleja za sledecu sezonu ili zlatnu koku koju bismo debelo zavaljali

olajo
06.05.2018, 23:55
Prijatelji o cemu vi pricate? Kakav prelazni rok? Pitanje je da li cemo imati klub dogodine. Raspadamo se po svim savovima. Ako se nesto iz korena ne izmeni dogodine cemo biti FMP2, ako to vec nismo! Planirate pojacanja u klubu koji vodi Covic a trenira DA? Posle svih ovih blamiranja, vratili smo se u vreme kada smo tekme zavrsavali sa 4 igraca jer nismi imali zamene i kada smo svakog studenta crnca, kojeg smo navatali na autobuskoj stanici dovodili na probu. Zavidim vam na volji i trudi. Ozbiljno mislim i vi niste navijaci vec zaljubljenici u Zvezdu i kosarku! Many, Lazo i ostali stvarno vam se divim i cestitam na ljubavi i zelji. Zao mi je samo sto i ovi sto vode ovaj bivsi klub nemaju delic vase zelje, ljubavi i posvecenosti:( Prezivela je Zvezda mnogo sta al ja ove sto je danas vode ne mogu i necu. A vama draga braco od srca sve najbolje zelim::)

MannyCalavera
07.05.2018, 00:10
Prijatelji o cemu vi pricate? Kakav prelazni rok? Pitanje je da li cemo imati klub dogodine. Raspadamo se po svim savovima. Ako se nesto iz korena ne izmeni dogodine cemo biti FMP2, ako to vec nismo! Planirate pojacanja u klubu koji vodi Covic a trenira DA? Posle svih ovih blamiranja, vratili smo se u vreme kada smo tekme zavrsavali sa 4 igraca jer nismi imali zamene i kada smo svakog studenta crnca, kojeg smo navatali na autobuskoj stanici dovodili na probu. Zavidim vam na volji i trudi. Ozbiljno mislim i vi niste navijaci vec zaljubljenici u Zvezdu i kosarku! Many, Lazo i ostali stvarno vam se divim i cestitam na ljubavi i zelji. Zao mi je samo sto i ovi sto vode ovaj bivsi klub nemaju delic vase zelje, ljubavi i posvecenosti:( Prezivela je Zvezda mnogo sta al ja ove sto je danas vode ne mogu i necu. A vama draga braco od srca sve najbolje zelim::)Ja samo pravim shopping listu kao da ja vodim klub. DA za mene s LeBronom ne bi znao nista. Covic ako ne prevazidje sujetu, unistice i ovo malo sto je stvorio...

Victor BG
07.05.2018, 19:58
Dosao sam do podatka da Olajuwon naplacuje 150.000$ 10 low post treninga u post sezoni. Da mi ga je Lesoru i Oju na 15 dana da ih prodamo za milionce svakog.
Kako mi nemamo nekog strucnog da radi u kombinaciji sa fizickim treninzima brzine i snage...

mmajstor
07.05.2018, 20:00
Mnogo je kume. Mileta Lisica bi to odradio za hiljadu jura :)

Victor BG
07.05.2018, 20:08
Mnogo je kume. Mileta Lisica bi to odradio za hiljadu jura :)

I dobio bi 1000 jura proizvod::) ma znam da je on skup, nego valjalo bi investirati u takvo nesto, pogotovo u juniorskom timu.

Laza Kacanski
07.05.2018, 20:12
Ja sam za to da u strucnom stabu bude Jovo Stanojevic. Kako sam voleo da gledam kako igra.

Victor BG
07.05.2018, 20:18
Ja sam za to da u strucnom stabu bude Jovo Stanojevic. Kako sam voleo da gledam kako igra.

O Boze da se i sa tobom slozim, igrac sa najboljom low post tehnikom ikada u Zvezdi. Samo je pitanje koliko je strucan da prenese znanje.
Al problem sa nasim umisljenim zvezdama je sto nece marku da uloze u usavrsavanje. NBA zvezde ulazu ogromne pare da nauce nesto novo, usavrse ono sto znaji, odrze formu...
Ok malo i ja serem, sa ovakvim kalendarom realno nemaju vremena.

Samo Zvezda
07.05.2018, 20:19
Ja sam za to da u strucnom stabu bude Jovo Stanojevic. Kako sam voleo da gledam kako igra.Gde ? U Zvezdi ili Partizanu[emoji34]

Grof
08.05.2018, 08:01
O Boze da se i sa tobom slozim, igrac sa najboljom low post tehnikom ikada u Zvezdi. Samo je pitanje koliko je strucan da prenese znanje.
Al problem sa nasim umisljenim zvezdama je sto nece marku da uloze u usavrsavanje. NBA zvezde ulazu ogromne pare da nauce nesto novo, usavrse ono sto znaji, odrze formu...
Ok malo i ja serem, sa ovakvim kalendarom realno nemaju vremena.
Kobi je isao kod Hakima na te treninge, koliko se secam. Msm da ima i na jutjubu. To je to. Veliki igrac hoce da bude jos veci. Polozaj tela, stopala, kada se okrenuti...

Ganac
08.05.2018, 17:05
Ovaj Aron Kraft je zaista dobar plej, izvanredan materijal za ekipe koje forsiraju odbranu (jedini koji mi se sviđa u monaku).
Upis se naslanja na neke ranije upise o igračima Monaka.

MannyCalavera
08.05.2018, 17:09
Ovaj Aron Kraft je zaista dobar plej, izvanredan materijal za ekipe koje forsiraju odbranu (jedini koji mi se sviđa u monaku).
Upis se naslanja na neke ranije upise o igračima Monaka.

Kazem ti ja, moj broj 1 pick za sledecu sezonu na pozicji PG. Kvalitetan je u puno aspekata, nedraftovan, osporavan celu karijeru. Uz to isao na Ohio State, ima kefalicu i paklen radnik. Dati mu ugovor na 3 godine i mirni smo.

Дијаз
08.05.2018, 17:54
@MannyCalavera
Јеси ли пратио Ристића у NCAA?Пошто се помиње као следеће појачање, како видиш његове врлине и мане?

mikara92
08.05.2018, 17:59
Ni meni zaista nije jasno čemu otvaranje ove teme ovako rano. Ni ova sezona još nije završena. Niti znamo ko će od igrača ostati, niti ko će biti novi trener, niti kakve igrače će taj novi trener tražiti, tako da polako. Ne zna se još definitivno koje evropsko takmičenje ćemo igrati naredne sezone, a od toga zavisi kakav ćemo tim sklapati. U julu će se u 10 dana spomenuti 150 igrača na forumu, na to smo navikli.
Ne znam iskreno ni kome je sad do novih igrača. Samo čekam da se završi ova muka od ove sezone, da odmorimo onda malo, pa ima vremena za prelazni rok i ostale stvari.
Mada, opet moram pohvaliti sve vas kojima je stalo do Zvezde, da i u klubu imaju ovakvu želju kao vi, gdje bi nam bio kraj.
Zvezda ima ogromnu armiju navijača, a dobar dio tih navijača poznaje košarku vrhunski, kao npr. Manny i slični njemu. Ne dozvolimo zato da nam klub vodi svako i da nas trenira svako. Pozdrav za sve!

Victor BG
08.05.2018, 18:15
@MannyCalavera
Јеси ли пратио Ристића у NCAA?Пошто се помиње као следеће појачање, како видиш његове врлине и мане?

Ja sam gledao tri utakmice, utisak mi je da je Jovanovic za njega klasa. Nije po mom ukusu, ima sut sa kapice, solidan ledjima (daleko od EL nivoa), ima fine blokove. Pa ne odudara od Jovanovica ako je reper tri odgledane utakmice.

Дијаз
08.05.2018, 19:14
Ja sam gledao tri utakmice, utisak mi je da je Jovanovic za njega klasa. Nije po mom ukusu, ima sut sa kapice, solidan ledjima (daleko od EL nivoa), ima fine blokove. Pa ne odudara od Jovanovica ako je reper tri odgledane utakmice.
Хвала на твојој опсервацији.
Шут са капице је имао и пре одласка у Америку.
А брзина ногу, латералне кретње, скочност?

LosmiSK
08.05.2018, 19:51
Ristic je klasa za Jovanovica

Guthrie
08.05.2018, 19:58
Ristic je bio i na mnogo boljem koledzu i tamo je prva petica gotovo od druge sezone.
Daleko veci potencijal od Jovanovica.

Guthrie
08.05.2018, 20:00
Mozzart pominje neka imena potencijalnih tenera, od kojih su svi sem jednog horor, po meni.
Mihailo Pavicevic, Luka Pavicevic, Trifa i Igor Jovovic.
Pomenuta su i 2 nerealan Obradovic i Trinkijeri, ali od toga nema nista.
Ovog poslednjeg bi doveo najpre, ova trojica ni u najludjim snovima.

Antona
08.05.2018, 20:09
Mozzart pominje neka imena potencijalnih tenera, od kojih su svi sem jednog horor, po meni.
Mihailo Pavicevic, Luka Pavicevic, Trifa i Igor Jovovic.
Pomenuta su i 2 nerealan Obradovic i Trinkijeri, ali od toga nema nista.
Ovog poslednjeg bi doveo najpre, ova trojica ni u najludjim snovima.

Igor Jovovic je Radonjin djak i igrali bismo slicnu ili istu kosarku kao prethodnih godina.. Pitanje je samo da li bi mu Covic dozvolio da selektira igrace po svom ukusu ili bi opet gurao nos tamo gde mu nije mesto.

Дијаз
08.05.2018, 20:13
Преписали су са форума.О Тринкијерију пишу ботови, као летос о Мартинезу, не знам зашто, ваљда да би навијачи помислили да је газда амбициозан, јер разматра велика имена.Најјаче је што има ретарда који у то верују.Помињање Салета Обрадовића, који има одличну сезону и уговор до 2020. је за анале.Спортско новинарство данас.

Guthrie
08.05.2018, 20:15
Jovovic bi bio dobro resenje na long term.
On i Zvezdan Mitrovic.

LosmiSK
08.05.2018, 20:19
Pa sve rade za klik. Cim saznate ime trenera, bice jasne i ambicije kluba i sa cime raspolazemo...nista lakse...

NateHuffman
08.05.2018, 22:01
Kazem ti ja, moj broj 1 pick za sledecu sezonu na pozicji PG. Kvalitetan je u puno aspekata, nedraftovan, osporavan celu karijeru. Uz to isao na Ohio State, ima kefalicu i paklen radnik. Dati mu ugovor na 3 godine i mirni smo.

jel on i dalje bez suta ili se nesto na tu temu promenilo?

MannyCalavera
08.05.2018, 22:03
jel on i dalje bez suta ili se nesto na tu temu promenilo?

Pogadja i spolja i mid-range sa dobrim procentima. Nece biti on nikada neki pakleni suter ali moraju da ga respektuju. Bolji je i od Jovica i od Calathesa i to dosta, ako pricamo o slicnom profilu igraca.

Svarog
08.05.2018, 22:20
Dosao sam do podatka da Olajuwon naplacuje 150.000$ 10 low post treninga u post sezoni. Da mi ga je Lesoru i Oju na 15 dana da ih prodamo za milionce svakog.
Kako mi nemamo nekog strucnog da radi u kombinaciji sa fizickim treninzima brzine i snage...

Eno u NBA se ubise od ledjne tehnike, ne znaju sta ce sa centrima kako su skolovani.

Laza Kacanski
08.05.2018, 22:40
Dee Bost je dobar igrac. Samo pitanje koliko je dostupan.

Guthrie
08.05.2018, 22:46
Meni se ne dopada toliko.
Vise sam za Crafta. Fale nam defanzivci u timu, posebno na mestu PG.

Guthrie
08.05.2018, 22:47
Sta misle cenjeni forumasi o Bostovom saigracu iz Strazbura, ex Holon Darion Atkins? :)

Victor BG
08.05.2018, 22:49
Samo malo radne etike

https://www.youtube.com/watch?v=dkxFtT0GUP0
Pa onda LeBron

https://www.youtube.com/watch?v=CH4AjDgl1Ng

mmajstor
08.05.2018, 22:58
S obzirom na IQ Lesora trebalo bi mu bar 10 ovih sesija sto mu dodje 1,5 mil eur a za te pare mozemo da dovedemo 3 vrhunska igraca :)

ja bi mu za pocetak dao da udara loptu o zid, s obzirom koliko mu osnova fali.

mmajstor
09.05.2018, 12:50
....

Košarkaši Nižnjeg savladali su Avtodor u Novgorodu posle velike drame rezultatom 84:82 (24:23, 23:18, 16:23, 21:18) i tako overili plasman u plej-of VTB lige kolo pre kraja prvog dela.

Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je Stevan Jelovac koji je ponovo bio na visini zadatka. Srpski reprezentativac ubeležio je 27 poena (5/9 za dva, 2/7 za tri), uz šest skokova, dve assitencije i dve ukradene lopte, ali i čak 20 poena u prvom poluvremenu!

Guthrie
09.05.2018, 13:04
Koliko je dao Cotty Clarke za Avtodor?:)

Laza Kacanski
09.05.2018, 13:33
Koliko je dao Cotty Clarke za Avtodor?:)21[emoji23]

LosmiSK
09.05.2018, 13:42
Taj mec je bio kladioicarski kec, igrati kontra Himkija i Avtodora..izgubice svaku da izbegnu CSKA...Avtodor je ispao glup pa pobedio Himki pre par dana...Totalno nebitan mec za njih bio, dok Niznji je ovom pobedom mislim overio plejof....

Guthrie
09.05.2018, 14:04
....

21[emoji23]

Come to Red star bro... :biggrin:

LosmiSK
09.05.2018, 14:19
https://www.youtube.com/watch?v=F9l-8KyXUhA

https://www.youtube.com/watch?v=reoyLqMh6SE

https://www.youtube.com/watch?v=5RDe1-V5yk8

York ima odlicnu sezonu u Bayreuth, undersize je za beka ne neke narocite fizicke snage ali pun atlecizma..omiljen u Arizoni bio, losa prva godinu u Kremoni Italija i brzo otpusten....Sad covek razbija, pogadja lagano za tri, duge dvojke, ima flouter, court vision, vise nego solidan ball hendling...Odbrana vise nego diskutabilna, ali ni tu nije los...

Mlad takodje relativno 25g, zna da trokira ali ne cesto,natrpati moze svakog...meni se licno svidja a verujem da muje cena trenutno u Bayreuth veoma niska...igrac relativno ispod radara, za EC vise nego korektan za nas...

LosmiSK
09.05.2018, 14:45
Youssoupha Fall ovaj momak ima ogromnu snagu, mobilan je, zajebava se oko obruca...ono sto je tanko mora da radi na bacanjima..ali tehnicki da bude bolji..uz pravilan rad u sledecih nekoliko godina, nebo mu je granica, posebno u evropskoj kosarci.Le Man je tim koji ima najbolju odbranu u FRA ligi, nije on tu jedini koji tome doprinosi ali Le Man igra ove godine poprilicno ozbiljnu kosarku, treci su na tabeli, drugi skakacki tim i prva odbrana lige....Po meni ovaj momak moze samo gore...i zatvara reket jedan kroz jedan..

MannyCalavera
09.05.2018, 14:47
https://www.youtube.com/watch?v=F9l-8KyXUhA

https://www.youtube.com/watch?v=reoyLqMh6SE

https://www.youtube.com/watch?v=5RDe1-V5yk8

York ima odlicnu sezonu u Bayreuth, undersize je za beka ne neke narocite fizicke snage ali pun atlecizma..omiljen u Arizoni bio, losa prva godinu u Kremoni Italija i brzo otpusten....Sad covek razbija, pogadja lagano za tri, duge dvojke, ima flouter, court vision, vise nego solidan ball hendling...Odbrana vise nego diskutabilna, ali ni tu nije los...

Mlad takodje relativno 25g, zna da trokira ali ne cesto,natrpati moze svakog...meni se licno svidja a verujem da muje cena trenutno u Bayreuth veoma niska...igrac relativno ispod radara, za EC vise nego korektan za nas...

Opet ti sa kombo igracima. Jel imas neki fetish ili? :)

Gabe York ima los handling da bi bio primarni ball handler i kreator, takodje vizija terena, igra iz picka i sl. je bas bas tanko. Napadacki da odlican je spot up shooter i penetrator, iz driblinga druga prica potpuno. Takodje defanzivno totalno nezainteresovan. Ako bih mogao da napravim profil ili projekciju za njega on moze da bude neka jeftinija varijanta JC Carrolla. Dobra kretnja bez lopte, odlican catch n shoot, izlazak iza bloka i sut i sl. Takodje moze da cutuje ka kosu. On kao plej nema sanse da zadovolji nase potrebe za kreacijom i da razigra druge.

Posto pleja nemamo, ja bih takve igrace ostavio pri kraju popune rostera jer su komplementarni ako se neke druge stvare popune. Inace u takvoj JC Carroll uloz nemam nista protiv, bio bi odlican.

LosmiSK
09.05.2018, 15:22
Opet ti sa kombo igracima. Jel imas neki fetish ili? :)

Gabe York ima los handling da bi bio primarni ball handler i kreator, takodje vizija terena, igra iz picka i sl. je bas bas tanko. Napadacki da odlican je spot up shooter i penetrator, iz driblinga druga prica potpuno. Takodje defanzivno totalno nezainteresovan. Ako bih mogao da napravim profil ili projekciju za njega on moze da bude neka jeftinija varijanta JC Carrolla. Dobra kretnja bez lopte, odlican catch n shoot, izlazak iza bloka i sut i sl. Takodje moze da cutuje ka kosu. On kao plej nema sanse da zadovolji nase potrebe za kreacijom i da razigra druge.

Posto pleja nemamo, ja bih takve igrace ostavio pri kraju popune rostera jer su komplementarni ako se neke druge stvare popune. Inace u takvoj JC Carroll uloz nemam nista protiv, bio bi odlican.

York nije PG, ne moze biti primarni nikako. Zna sa loptom i te kako zna da povuce. Slazem se da je vrhunski suter i sutnuce 15 puta ako mu das 15 puta i malo prostora. Malo ta selekcija suta je uptina ali nije losa. Pik zna da igra, Korner-trener mu je dao prostora i sa loptom. Bio je i kapiten Arizone...U principu mu se igra svodila sut ali i te kako zna sam sebi da kreira..U clutch momentima apsolutno nigde ne bezi...Ima jaku fiziku i zna da koristi i kontakt igru...Mislim da je svestraniji od Karola u napadu ali ima losiju odbranu, nije bas da ne zeli da je igra ali daleko od toga da je dobar u tome...Zna i da kreira distancu narocito posle pika ako mu ostave prostor.

Mislim da nije uplasen i d ahoce mnogo da napreduje dok dodje do nekog visokog nivoa...Sad jes neki kombo,nije Kerol normalno, ali nismo ni mi Real Madrid...Volim ovakve igrace, zato sto imaju muda i preuzimaju odgovornost...Podigli su fino Bayreuth, Korner radi dobar posao...Tu je Brooks, Robinson iz Igokea, Linhart-ex Makabi,,Marei koji igra sezonu zivota...par solidnih nemaca Doreth koji je vec legenda tamo, mladi talentovani Seiferth i Bombas Wachalski....Sad igraju 1/4 sa Ludwisburgom koji ih je unakazio ove sezone, sveo Yorka na 0-10iz igre..izbacili iz lige sampiona i poprilicno se popisali na njih kad su ih ostavili ispod 50poena taj mec...

Sve u svemu ok igrac, da sam neki predlog...igrac koji moze promeniti tok utakmice i biti x faktor..Mislim da moze imati dobru karijeru sem ako se ne zajebe i ne ode u neki Gaziantep itd..onda je odlutao..

Koliko sam ranije citao o njemu, vise njegov stil igre porede sa Karijem..

MannyCalavera
09.05.2018, 15:28
Nema sanse da se poredi sa Curryem. Curry ima Top 3 handle na svetu, York ima jako spor dribling i labav. Pogeldaj recimo kontre kako trci, i videces da ga koci dribling. Bez lopte je za Evropu elite u kretnjama. Kazem ti on moze da bude odlican ali da mu se ne da prostor da carini ni malo, jer to vodi u propast. I takodje moze da igra samo u kombinacij sa defanzivnim zverom na PG i da krilo SF bude takodje. Dakle recimo da Craft i Danguba budu u sendvicu oko njega, i to bi i moglo da lici na nesto. Ili Jevon Carter na PG i sl.

LosmiSK
09.05.2018, 15:38
Pa da, slazem se oko toga. To bi bilo najboljeali ima pristojan ball handling ali se takodje slazem da zna da da se zaglavi..Cesto on povuce kontru i zavrsi je,doduse uglavnom sutem alii neretko ulazom...Za ovo sa Dangubom i Kraftom, ne moze biti preciznije..Mada nemacka liga zna da bude opticka varka ali ima puter ruku, sa boljom slekcijom bilo bi to jos bolje...Pratim te neke njegove grupe fanova :) a sa tih 190-1 ima nerealno velik odraz...

Zavisi sto kazes od nasih ambcija i tima koji bi se pravio i bio napravljen oko njega

Stamislis za Falla, meni so on jako svidja, da ima neko kvalitetan da radi sa njim, nebo mu je granica mislim...bar za evropu :biggrin: