Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je vec 10 domacih.
    Moze 10 domacih, ali max 8 u 12 igraca.
    Potreba su 4 stranca.
    2 PG, 1 SG i jedan 4/3.

    Comment


    • Originally posted by Guthrie View Post
      Ovo je vec 10 domacih.
      Moze 10 domacih, ali max 8 u 12 igraca.
      Potreba su 4 stranca.
      2 PG, 1 SG i jedan 4/3.
      Ako mi objasnis zasto, mozda se i slozimo nekako. I drugo ne treba nasilno graditi roster od necega sta mi tu imamo. Evo ja iskreno mogu da kazem za 4 domaca igraca da su must-keep, ostalo sve moze da ode i nece da se oseti (ako racunamo da Danguba sigurno ide). To su Jankovic, Davidovac, Dobric i Radanov kao prospekt. Ostalo apsolutno nisu igraci koji bilo cime zasluzuju mesto u Zvezdi, niti ima treba biti dato mesto u ekipi samo zato sto su domaci igraci.

      Nemam ja problema sa domacim igracima ali ajde da pricamo neko ko ce da donese kvalitet a ne da ispunjava lazne norme za "hemiju" i ostale vracharske fore. Jelovac, da moze definitivno prvi sam bio za njega. Todorovic iz Bilbao-a takodje moze, donese instant kvalitet u ozbiljnoj kosarci. Ristic bi bio prospekt isto nedokazan u pro kosarci. Jaramaz nije za nas nivo takmicenja resenje. Evo dajte primere kog mozemo realno da dovedemo a da odmah da neki kvalitet?

      Comment


      • Nama trebaju 4 stranca i minimum 2 domaca iskusna igraca.
        Ako mislimo da u timu budu tandem JJ, Dobric, Davidovac, Nenadic, Ristic, Simanic itd onda je i FIBa liga sampiona prejaka za nas.

        Comment


        • Uz to imas ogroman deficit kvalitetnih igraca na bekovskim pozicijama koji su nasi. Kog mi mozemo da dovedemo domaceg a da bude neko ko ce da doprinese i odmah svojim kvalitetom da moze da igra u prvoj ili drugoj postavi. Ja takvog ne znam. Pada mi na pamet recimo Avramovic koji pegla u Varese, on je kombo, i za drugu postavu. Ali on je otprilike za malo boji od Jaramaza, kog ja ne bih dovodio.

          Tek je frka sa centrima, tu nema sta da se dovede.

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Ako mi objasnis zasto, mozda se i slozimo nekako. I drugo ne treba nasilno graditi roster od necega sta mi tu imamo. Evo ja iskreno mogu da kazem za 4 domaca igraca da su must-keep, ostalo sve moze da ode i nece da se oseti (ako racunamo da Danguba sigurno ide). To su Jankovic, Davidovac, Dobric i Radanov kao prospekt. Ostalo apsolutno nisu igraci koji bilo cime zasluzuju mesto u Zvezdi, niti ima treba biti dato mesto u ekipi samo zato sto su domaci igraci.

            Nemam ja problema sa domacim igracima ali ajde da pricamo neko ko ce da donese kvalitet a ne da ispunjava lazne norme za "hemiju" i ostale vracharske fore. Jelovac, da moze definitivno prvi sam bio za njega. Todorovic iz Bilbao-a takodje moze, donese instant kvalitet u ozbiljnoj kosarci. Ristic bi bio prospekt isto nedokazan u pro kosarci. Jaramaz nije za nas nivo takmicenja resenje. Evo dajte primere kog mozemo realno da dovedemo a da odmah da neki kvalitet?
            Todorovica necemo sigurno, one je prekoputas, a recimo Zagorac prelazi u partizan na kraju ove sezone.
            Jelovac moze.
            Slazem se sa Lazom. Barem 1 domaci iskusniji i 4 stranca.
            Zasto ne toliko stranaca?
            Ne mozemo dovesti 4 strana prospekta na tipa 3 godine i ocekivati nesto.
            Treba dovesti barem 2 dokazanija igraca i igraca od kojih znas da odmah mozes da ocekujes nesto, a oni ce tesko doci na visegodisnji s obzirom na nas budzet koji ce biti manji.
            Strani igraci, pa i ti prospekti(tipa Lesor) se kratko zadrzavaju ovde, posto ce i Lesor po svemu sudeci otici, tako da uglavnom ti domaci igraci treba da cine neki kostur ekipe za narednu sezonu, eventualno jedan stranac, eventualno.
            Slazem se i sa majsotrom donekle i donekle sa tobom, ali svakako je potrebna baza od barem 7 domacih(od cega barem jedan iskusniji, tipa Jelovac, Micov...).

            Comment


            • Pa ja sam i predlozio Todorovica i Jelovca. Hmm, a cini mi se da Todorovic ima jos jednu godinu ugovor nisam siguran.

              Onaj vajb izmedju trenera i igraca (kao i izmedju igraca) sto smo videli na konferencijama za stampu djetica,....to je ono sto nama fali. Tesko ce to ici sa vise od 4/5 stranaca, jer je to onda xyz pomesanih kultura, a i teze je sa njima odrzati kontinuitet.
              Last edited by mmajstor; 03-05-18, 21:17.

              Comment


              • Sto bi morao da bude trener domaci? Cak mislim da bi stranac legao super da prodrma ekipu.

                Smek na KZS? Ma daj...

                Comment


                • Ako iskljucimo sklonost ka povredama, sto ne bi Jaramaza?

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ako iskljucimo sklonost ka povredama, sto ne bi Jaramaza?
                    Kako to iskljuciti?

                    Posle svega onoga sto mu se desilo, mislim da nikako nije za nas, a i pre toga ga nisam prizeljkivao.

                    Comment


                    • Originally posted by Guthrie View Post
                      Kako to iskljuciti?

                      Posle svega onoga sto mu se desilo, mislim da nikako nije za nas, a i pre toga ga nisam prizeljkivao.
                      Mozda se stesao pa da rizikujemo ....ako nema nekog drugog razloga zasto NE. Jovic nam se na kraju isplatio, a on je polu-bolnica

                      Comment


                      • Originally posted by Guthrie View Post
                        Todorovica necemo sigurno, one je prekoputas, a recimo Zagorac prelazi u partizan na kraju ove sezone.
                        Jelovac moze.
                        Slazem se sa Lazom. Barem 1 domaci iskusniji i 4 stranca.
                        Zasto ne toliko stranaca?
                        Ne mozemo dovesti 4 strana prospekta na tipa 3 godine i ocekivati nesto.
                        Treba dovesti barem 2 dokazanija igraca i igraca od kojih znas da odmah mozes da ocekujes nesto, a oni ce tesko doci na visegodisnji s obzirom na nas budzet koji ce biti manji.
                        Strani igraci, pa i ti prospekti(tipa Lesor) se kratko zadrzavaju ovde, posto ce i Lesor po svemu sudeci otici, tako da uglavnom ti domaci igraci treba da cine neki kostur ekipe za narednu sezonu, eventualno jedan stranac, eventualno.
                        Slazem se i sa majsotrom donekle i donekle sa tobom, ali svakako je potrebna baza od barem 7 domacih(od cega barem jedan iskusniji, tipa Jelovac, Micov...).
                        Jel ti kapiras da ti domacih nemas ni realnih prospekata koje mozes da dovedes a kamoli iskusnih. Drugo ko je rekao da svi stranci treba da budu prospekti. Dovedi 4-5 stranca koji su vec iskusni u Evropi a nisu top klasa igraca. Nesto sto mi mozemo da platimo. Recimo kao Groblje sto je dovelo Bandja Sy-a. To je igrac koji ce uvek biti role-player, nije klinac i nije kalibar za neku EL ekipu sada i sl. Ali takav igrac donosi kvalitet za ABA/KLS pa i EK sa pravom rolom u ekipi a ne kosta te mnogo. Ti ne mozes da dovedes iskusne domace jel ih nema, ili su preskupi. Prospekata takodje imas jako malo koji su realni potencijali da mogu sa 20 godina da iznesu sezonu.

                        Jedino da krenemo da otimamo nesto po ABA ligi i da se nadamo da ubodemo nesto. Tipa da otmemo Mornaru Vranjesa i sl. I da nam bude 9ti igrac u rotaciji.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Ako iskljucimo sklonost ka povredama, sto ne bi Jaramaza?
                          Kombo, nije plej. Iskljucivo napadacki orijentisan, previse gubi lopti a ne kreira ni osrednje. Uz to je los suter i nekonstantan. Znaci mlad je i ima ulaz. I zasto to nama treba, i to da zanemarimo sve povrede...

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Jel ti kapiras da ti domacih nemas ni realnih prospekata koje mozes da dovedes a kamoli iskusnih. Drugo ko je rekao da svi stranci treba da budu prospekti. Dovedi 4-5 stranca koji su vec iskusni u Evropi a nisu top klasa igraca. Nesto sto mi mozemo da platimo. Recimo kao Groblje sto je dovelo Bandja Sy-a. To je igrac koji ce uvek biti role-player, nije klinac i nije kalibar za neku EL ekipu sada i sl. Ali takav igrac donosi kvalitet za ABA/KLS pa i EK sa pravom rolom u ekipi a ne kosta te mnogo. Ti ne mozes da dovedes iskusne domace jel ih nema, ili su preskupi. Prospekata takodje imas jako malo koji su realni potencijali da mogu sa 20 godina da iznesu sezonu.

                            Jedino da krenemo da otimamo nesto po ABA ligi i da se nadamo da ubodemo nesto. Tipa da otmemo Mornaru Vranjesa i sl. I da nam bude 9ti igrac u rotaciji.
                            E, pa za takve strance nam je potreban trener...

                            Comment


                            • Mi prospekte imamo. Treba nam kvalitet i iskustvo.

                              Comment


                              • Nekako mi je kod nas u zadnje vreme uvek falio neki plej sa ulazom da razbije odbranu...

                                Comment

                                Working...
                                X