Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Ja sam cuo da su Borku Radovicu nudili mesto trenera prosle sezone ali da je odbio iz razloga sto smatra da jos nije spreman da samostalno vodi prvi tim.
    To je bio pametan potez, i zalogaj kome Alimpije nije mogao da odoli. Sad je situacija malo drugacija, pritisak ce biti nizi nego prosle sezone, jer od ovoga tesko moze gore.

    Comment


    • #47
      Originally posted by mmajstor View Post
      A Borko Radovic nema angazman? Ne znam, mozda bi bilo dobro....
      Mnogo dobrih stvari se čulo oko njegovog rada sa "velikima"...pričalo se i da mu je nuđeno mesto trenera sa ozbiljnom cifrom za početnika na mestu šefa struke .Sad , pitanje je što je odbio ? Da li ovo što kaže Laza ili nije hteo da bude naš Pera Božić

      Comment


      • #48
        Originally posted by Samo Zvezda View Post
        Mnogo dobrih stvari se čulo oko njegovog rada sa "velikima"...pričalo se i da mu je nuđeno mesto trenera sa ozbiljnom cifrom za početnika na mestu šefa struke .Sad , pitanje je što je odbio ? Da li ovo što kaže Laza ili nije hteo da bude naš Pera Božić
        Ili ga je iskustvo u radu i saradnji sa Čovićem nateralo na takvu odluku?
        Šta god da ga je nateralo da takvu odluku donese bilo je jedno 1000 puta ispravnije od odluke Alimpijevića, anonimusa level ispod Pere profesionalnog dizača pehara ( a tu je priznaćete teško biti level ispod).
        Što se tiče prelaznog roka, ne treba gajiti nadu da će to biti nekakav zajeban roster, nekakon sam ubeđen da nema ni promil šanse da dođe manijeva želja brat Đamil...treba (ako ne znamo sami da vidimo ko to i kako selektuje amere Mornaru, ko god bio, sjajan posao radi ...to bi trebao biti naš put.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • #49
          Pitanje je sada da li je to Radoviceva nespremnost da bude sef struke ili je DR razlog...

          Comment


          • #50
            Originally posted by Ganac View Post
            Ili ga je iskustvo u radu i saradnji sa Čovićem nateralo na takvu odluku?
            Šta god da ga je nateralo da takvu odluku donese bilo je jedno 1000 puta ispravnije od odluke Alimpijevića, anonimusa level ispod Pere profesionalnog dizača pehara ( a tu je priznaćete teško biti level ispod).
            Što se tiče prelaznog roka, ne treba gajiti nadu da će to biti nekakav zajeban roster, nekakon sam ubeđen da nema ni promil šanse da dođe manijeva želja brat Đamil...treba (ako ne znamo sami da vidimo ko to i kako selektuje amere Mornaru, ko god bio, sjajan posao radi ...to bi trebao biti naš put.
            Ganac, nas put bi trebao biti gospodin Blat i Darusafaka.
            Pogledaj samo njihovi stranci iz kojih su klubova dosli, a ljudi osvojise EK i pored favorizovanog Bajerna...

            Comment


            • #51
              Originally posted by Guthrie View Post
              Pitanje je sada da li je to Radoviceva nespremnost da bude sef struke ili je DR razlog...
              Nema to veze sa Radonjicem. Jesnostavno covek nije bio spreman, mozda se uplasio sta god. Mnogo postenije od ove sramote na klupi za koga su mnogi tvrdili da je hrabar a ja sam pisao da je to odlika beskicmenjaka i tatinih sinova.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Laza Kacanski View Post
                Nema to veze sa Radonjicem. Jesnostavno covek nije bio spreman, mozda se uplasio sta god. Mnogo postenije od ove sramote na klupi za koga su mnogi tvrdili da je hrabar a ja sam pisao da je to odlika beskicmenjaka i tatinih sinova.
                Alimpije jednostavno ima mnogo, mnogo ''manira'' koji su sve sto ne treba imati klub kao sto je KKCZV, pogotovo sto ulazi u cipele jednog velikog gospodina.
                O ''strucnosti'' da ne pricamo.
                Jednostavno, usrao nam je sezonu, a Coki nema nameru da ga menja.
                Imam neki osecaj da nasa ocekaju ozbiljne promene u klubu tokom leta, a nije da nema nagovestaja.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Guthrie View Post
                  Alimpije jednostavno ima mnogo, mnogo ''manira'' koji su sve sto ne treba imati klub kao sto je KKCZV, pogotovo sto ulazi u cipele jednog velikog gospodina.
                  O ''strucnosti'' da ne pricamo.
                  Jednostavno, usrao nam je sezonu, a Coki nema nameru da ga menja.
                  Imam neki osecaj da nasa ocekaju ozbiljne promene u klubu tokom leta, a nije da nema nagovestaja.
                  Mozda je i vreme za promene.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Guthrie View Post
                    Ganac, nas put bi trebao biti gospodin Blat i Darusafaka.
                    Pogledaj samo njihovi stranci iz kojih su klubova dosli, a ljudi osvojise EK i pored favorizovanog Bajerna...
                    Za to je potrebno znanje a ne kvalifikacije "pratim basket već 15/20 godina...znam sve, drug mi je taj i taj basketaš...
                    Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Ganac View Post
                      Za to je potrebno znanje a ne kvalifikacije "pratim basket već 15/20 godina...znam sve, drug mi je taj i taj basketaš...
                      Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.
                      Slazem se da je potrebno znanje, ali mnogo toga je i do igraca.
                      I sam je Blat rekao da ce dovoditi anonimnije amere, ali igrace koji su srcani, koji su borci, koji imaju zelje da napreduju i koji su gladni trofeja.
                      Mi imamo ove godine jednog Rocestija i Feldina koji su susta suprotnost toga, a da ne pricam o tome da je jedna od vecih gresaka to da ti Rocesti bude alfa u ekipi...
                      O Milkanu i Peri da ne pricam.
                      Na Milkana i nisam ljut. Njemu svaka cast. On je takav kakav je, bio je startna opcija na 4, igrao je koliko je mogao. Raspao se potpuno, igrao je anti-kosarku, ali nije samo krivica u njemu.
                      Peru bi sutnuo u dupe ja jos u januaru.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Ganac View Post
                        Za to je potrebno znanje a ne kvalifikacije "pratim basket već 15/20 godina...znam sve, drug mi je taj i taj basketaš...
                        Ja sam zato i rekao da u Mornaru neko ko pronalazi te za šire mase anonimne amere a dobre košarkaše radi odličan posao. Zamisli da takvi košarkaši dođu stručnjaku sa znanjem kao Blat, svi napreduju i igrači i klub a dobiješ EC.
                        U Mornaru strance pronalazi brat Mihaila Pavicevica. Govorio je o tome u emisiji ,,u obrucu, sam Pavicevic.
                        Kaze da strance kada dovode gledaju da to budu igraci koji su prosli velike koledze. Nikada ne dovode igrace sa malih koledza. Inace Pavicevici imaju odlicne kontakte u Americi. Mihailo je pricao da cesto odlazi na koledze, cuje se sa trenerima itd,itd.
                        Mozda bi bilo dobro postaviti tu emisiju ovde. Moze mnogo toga lepog i korisnog da se cuje.

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          U Mornaru strance pronalazi brat Mihaila Pavicevica. Govorio je o tome u emisiji ,,u obrucu, sam Pavicevic.
                          Kaze da strance kada dovode gledaju da to budu igraci koji su prosli velike koledze. Nikada ne dovode igrace sa malih koledza. Inace Pavicevici imaju odlicne kontakte u Americi. Mihailo je pricao da cesto odlazi na koledze, cuje se sa trenerima itd,itd.
                          Mozda bi bilo dobro postaviti tu emisiju ovde. Moze mnogo toga lepog i korisnog da se cuje.
                          To je posao, plus što ih Pavićevići navabe da im je Mornar odskočna daska za Evropu (što realno i jeste).
                          Jedan takav čovek, trener koji nam je i titulu doneo može da ima kvalifikacije za mesto trenera Zvezde (ako on želi).
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • #58
                            Spanci pisu da je Zvezda trazila 400.000 za Lesora.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Pazi i ta domaca baza je jako upitna igracki pre svega. Evo otprilike ovako:

                              - Dobric - On nazalost nije pokazao da je neko ko moze na visokom nivou da igra u kontinuitetu. On je imao dobre partije, ali nije konstantan, cesto pravi sranja sa faulovima, ima brain fartove u odbrani i streaky je shooter. On je idealan za drugi unit da pegla, sa mogucnoscu da mu se poveca minutaza kao Guduricu u zadnjoj cetvrtini i kada se lomi rezultat ili igra neki small ball i sl.
                              - Davidovac - On covek pre svega defanzivno ima velikih problema kada su u pitanju ekipe koje igraju niske postave. On sa 3 beka na terenu ne moze da cuva nikog. Prica o njemu kao pleju je takodje preuvelicana. Da imao je momente, ali u najboljem slucaju moze da bude sekundarni kreator. Takodje za drugi unit igrac i dalje i da ima nekoga ko ce da prenosi loptu i pokusa primarnu kreaciju. Mora da igru bez lopte unapredi.
                              - Radanov nije za KLS igrac jos uvek role player, a tek za ABA ili EK bi bio prilicna havarija. On moze da dobije minute u drugom unitu kad prasimo nekoga u ABA ili Evrokupu. Moze on da napravi iskorak prilicni ali ono sto je do sada pokazivao nije dovoljno za ozbiljnu kosarku.
                              - Nenadic se i meni svidja ali on realno nema sta da trazi kod nas ako su tu Dobric i Davidovac. Nece pruziti vise od njih u ovom trenutku a ne moze da bude nosioc ispred njih.
                              - Jovanovic moze da bude opet 3ci centar, to bi bilo to.
                              - Dolazak Ristica bi nam dao neke mogucnosti ali to bi onda bila dva centra koja nemaju trunku iskustva. On je sigurno neko ko moze da se izbori za minutazu i doprinese odmah jer je u Arizoni bas dobro igrao i to u kombinaciji sa vrhunskim bigom.
                              - Lazarevic, nek trazi negde drugde srecu. Nama nema sta da da, koliko gubis sa njim na terenu.
                              - Uskokovic nije spreman pre svega defanzivno. Videti tek za neku godinu sta sa njim.
                              - Jankovic je puno oscilirao ali je upside ogroman. S njim treba rizikovati i dati mu startersku poziciju na PF. Moderna cetvorka sa odlicnim fizikalijama, sut, dribling. Idiotizam u odbrani je prisutan i pogotovu problemi sa faulovima. To je kalkulisan rizik koji podrzavam.

                              Ja bih svakako razmislio o sledecim stvarima:

                              - Ponuditi Dangubicu novi ugovor, nesto tipa 1+1 sa boljom platom. Zacementirati SF poziciju. On bi imao opciju da ode odmah nakon te sezone ako pokida i dobije dobru ponudu.
                              - Ponuditi ugovor novi Omicu. Covek je fajter iako je limitiran u nekim aspektima igre. Ukoliko Ristic bude sigurica, onda mozda ne jer ipak ne mozemo u sezonu sa tri centra koji imaju slican profil i problem sa pokretljivoscu za moderne odbrambene zahteve u pnr igri.
                              - Lazicu se zahvaliti i aktivno traziti novi klub. Uzima minute onima koji napreduju a van Radonjiceve sheme on je igrac manje na terenu.

                              Trebaju nam dva pleja, centar atletski koji ce da ucvrsti odbranu protiv picka i reket i ima napadacki arsenal raznovrstan. Treba nam takodje dvojka koja ima poene u rukama (ako ode Feldeine). I za drugi unit je potrebno jedno atletski nadareno kombo krilo SF/PF.

                              Naravno pre svega novi strucni stab
                              са уживањем читам твоје уписе, цијеним да си најстручнији форумаш овдје и зато ме је баш скењало ово везано за Лазаревића...зар је баш тако лоше...ја у њему видим новог Калинића па ,ако може опширнија опсервација о њему...

                              Comment


                              • #60
                                Zar Lazarevic nije Lazin klon a ne Kalinin? Njegov ofanzivni potencijal je stvarno kriminalan.

                                Pretpostavljam da ce nasa pojacanja biti "neko" sa ove liste...pa nismo ni mi sisali vesla:
                                https://basketball.realgm.com/info/a...Raznatovic/141

                                Skoro je izasla statistika menadzerskih agencija po broju igraca u Evroligi, i zanmiljivo je da prve 2 agencije drze nasi ljudi....i ne samo da je zanimljivo nego i potpuno neverovatno:
                                https://www.eurohoops.net/en/tradema...ue-basketball/

                                Bez Zvezde u EL razlika izmedju prvog i drugog ce se prilicno smanjiti ali je Misko i dalje on the top.

                                Comment

                                Working...
                                X