Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Victor BG View Post
    Ne znam ne mogu o tome da pricam jer imam skromno znanje, nekako sam stil igre vise povezivao sa budzetima, sto se nakako potvrdjuje i kroz EL. Siromasniji timovi moraju da igraju hrkljus i sa dosta prekida pa da na neku ludu sutersku noc pokusaju otkinuti pobjedu (izuzetak Zalgiris, mada su i oni na kraju nekog ciklusa), dok kad gledas ove bogatije mozes da vidis disciplinu u napadu, jasne konture u postavci, taktici i atraktivnost included.
    Kazem ne znam oko toga mnogo, ne pratim rad ostalih trenera, ali to mi je neki utisak.
    Sve zavisi. PAO nema problema sa budzetima a igraju veoma neatraktivnu kosarku i biju strasno. Slicna situacija je bila sa Kubanom dok ih je vodio Bartzokas na F4. Baskonija je svake godine u vrhu a po budzetu su pri dnu i uvek forsiraju atratkivnu kosarku. Da teze je igrati otvoreno napadacki ako si limitiran, ali u Evropi jos uvek sistemi imaju dosta uticaja da mogu da neutralizuju razliku u talentu.

    Comment


    • Baskonija u donjem delu po budzetu? Izvini, ali gresis ( da ne upotrebim tezi izraz )

      Ukratko rezime poslednjih 13 stranica?

      Comment


      • Originally posted by John Dies at the End View Post
        Baskonija u donjem delu po budzetu? Izvini, ali gresis ( da ne upotrebim tezi izraz )

        Ukratko rezime poslednjih 13 stranica?
        Pa veoma prosto. CSKA i Khimki su ispred, Fener i Efes takodje, PAO i Oly takodje, Real i Barca takodje, Armani i Bamberg takodje. Dakle oni su tu u rangu sa Unicajom, Valensijom, Makabijem. Naravno mi i Zalgiris smo samo dno. U prevodu nisam rekao da im je mali budzet, ali je dosta manji nego ovi timovi ispred a opet ne zrtvuju napadacku kosarku jer imaju sistem i dobar scouting.

        Comment


        • Budzet nema neke veze kakvu kosarku igras. Zavisi od trenera, Mesina je igrao najsporiju kosarku, Zoc igra poprilicnu sporu i neatraktivnu kosarku itd...Po meni iskljucivo zavisi od trenera ili delom od zelje uprave ali opet to kanalisu kroz dovodjenje trenera..Valensija isto ne igra aktraktivno...O manjim ligama da ne pricam, prosto mislim da te stvari zavise od trenera..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Буџет Басконије је годинама 10-11 милки.На листи ЕЛ буџета су на 10-12 месту.При довођењу играча њима игра и имиџ екипе која је одскочна даска играчима за топ клубове.

            Comment


            • Originally posted by Дијаз View Post
              Буџет Басконије је годинама 10-11 милки.На листи ЕЛ буџета су на 10-12 месту.При довођењу играча њима игра и имиџ екипе која је одскочна даска играчима за топ клубове.
              Pa da, cak i oni prodaju sve igrace Barsi,Realu ili NBA...I jebe im se tacno...a imaju A licencu..MOgu kako hoce...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Mislim, mene smara i pomalo mi je bezvezna ta prica o budzetima klubova koji su u vlasnistvu privatnih lica (nebitno da li je istok ili zapad ). Ne znam samo gde crpite te informacije

                Npr mislim da Makabi spada u sam vrh po budzetima,za ruske znam, grcke

                Nisam par dana bio on-line, kakve price se pricaju oko nase Cz?

                Comment


                • Originally posted by John Dies at the End View Post
                  Mislim, mene smara i pomalo mi je bezvezna ta prica o budzetima klubova koji su u vlasnistvu privatnih lica (nebitno da li je istok ili zapad ). Ne znam samo gde crpite te informacije

                  Npr mislim da Makabi spada u sam vrh po budzetima,za ruske znam, grcke

                  Nisam par dana bio on-line, kakve price se pricaju oko nase Cz?
                  Nikakave
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by John Dies at the End View Post
                    Mislim, mene smara i pomalo mi je bezvezna ta prica o budzetima klubova koji su u vlasnistvu privatnih lica (nebitno da li je istok ili zapad ). Ne znam samo gde crpite te informacije

                    Npr mislim da Makabi spada u sam vrh po budzetima,za ruske znam, grcke

                    Nisam par dana bio on-line, kakve price se pricaju oko nase Cz?
                    Sve su oci uprte u Ficka.
                    Decko igra neverovatno, pravi dabl dabl-ove protiv nikad jacih Mladosti i Zlatibora, tesko da cemo ga zadrzati, a pritom cemo teskog bek ap pleja naci.

                    Comment


                    • Sta cenjeni forumasi misle o Vince Hunteru, Lazmolikoj petici?
                      Bilo je price protekle sezone sa Radonjom kada smo na pocetku 16-17 trazili igraca unutra.
                      Dosao je Dion oko nove godine, a igrac koji je tada takodje bio na radaru je Vince.
                      Igrac koji je gotovo indentican Lazmeovoj gradji, konstituciji i visini.
                      Odlikuju ga sjajan atleticizam, a kos uglavnom napada licem i tu ga je tesko braniti jer se krece gotovo kao krilo.
                      Moze se koristiti i na poziciji 4, a tu takodje pravi prednost zbog svojih fizikalija, ali je igrac bez sutra.
                      94' je godiste, a ovu sezonu zavrsava u ekipi Aeka.
                      Imao je sezonu u Avtodoru koju je sjajno odigrao sa mojom takodje velikom zeljom prosle sezone, bitangom Nickom Minerathom, pre toga kratku epizodu u Panatinaikosu, a ostali klubovi su mu uglavnom bili iz razvojne lige i par meceva sa mizernom minutazom u Memfisu.
                      Mislim da se moze potpisati za relativno sitan novac, uz opciju za visegodisnji i da bi doneo sirinu i raznovrsnost u nasoj igri.

                      https://www.youtube.com/watch?v=NEn9WC8Cbqs

                      Comment


                      • Da predjemo na nesto drugo. U pitanju je Jacob Evans sa Cincinnatija, igrac koji ce verovatno ici u drugoj rundi drafta ali je pitanje da li ce moci da se izbori za roster spot. U pitanju je SG/SF tweener koji ima veliki wingspan i odlican je u 3&D ulozi. 198cm i oko 95kg. Odlican pull up i spot up shooter, ali ima problema u sutiranju na izlazu iz blokova. Takodje nije preterana opasnost sa loptom da penetrira jer mu je sporiji dribling, vecino sutira iz driblinga. Fenomenalan bez lopte i u tranziciji. Efikasan skorer, koji ne gubi lopte i ne dominira loptu tako da se lako uklapa u puno sistema. Ima odlicne defanzivne kretnje i zna da cita igru. Prvi korak mu nije za NBA a i ne bi mogao da se izbori sa vecinom SF-a u NBA defanzivno. Za Evropu bi bio bas bas dobar.

                        Comment


                        • Khyri Thomas sa Creightona - SG (ali je kombo u realnosti)

                          Elitni on-the-ball defanzivac, nesto u rangu Jenkinsa a i napadacki izuzetno podseca na njega, s tim sto je mnogo efikasniji u napadu. 191cm (sa rasponom ruku od 208cm), 93-4kg. Izuzetno efikasan suter i skorer, neko ko ne trosi puno lopti. Jos uvek mu nedostaje efikasnost u PnR kreaciji ali zato je odlican penetrator, postuje guardove cesto, odlican suter i kretnje bez lopte. Sa njegovom visinom bi u NBA bio zalepljen za poziciju PG ali on to ne moze da igra na NBA nivou i trebace mu dosta vremena da dodje tamo. Uz to nije Westbrook/D Rose atleta da ga to povadi i ubaci u NBA rotaciju. Moze u Evropi da igra SG bez problema i da cuva vise pozicija.

                          Comment


                          • Thomas zanimljiv, po mom ukusu a Evans ni pod tackom razno. Takvih puna Srbija. Ovakve kao Thomas rijetko vidjam (da je dostupan nasem budzetu).
                            Sjetio sam se C na kog sam mislio al skontam i da nije jeftin i da smo popunjeni tu pa on otpada, Frank Elagar.

                            Comment


                            • Jos jedan interesantan momak je JP Macura sa Xaviera, jednog od boljih programa u NCAA. U pitanju je all-around SG i skorer koji po igri najvise podseca na Bogdana Bogdanovica. Spot up, pull up, iz blokova, midrange, spolja, ulaz, floater i sta god pozelis. Verovatno najkompletniji napadacki arsenal u draftu za SG. Moze i da kreira iz PNR. Nije atleta nadaren, opet Bogdan fazon. Defanzivno dobar osecaj bez obzira na fizikalije. Mentalno do bola nafuran klinac, imao i disciplinarne ispade. Bice 99% undrafted, i mogao bi da sa dobrim trenerom u Evropi ima mega karijeru.

                              https://youtu.be/9MQE83jbob0

                              Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                              Comment


                              • Tomas i macura su dobri igrac macura nesto grejson alen fazon ali sumnjam da ce se gledati rukiji oravo iz ncaa. Minoran je broj igraca koji su prvu sezonu nakon ncaa imali dobru u evropi. Ja bi trazio nekoga ko je prove godinu dve u g ligi i ko je svestan da za njega nema mesta u nba. Retki su igraci pravo iz ncaa koji mogu da daju ozbilnniji doprinos ilk budu nosioci. Velik sansa je propustena sa gosom, ali jbg. Met tomas ima vrhunsku sezonu u spaniji ali takvi se mogu nabrojati na prste.
                                Ja bih gadjao nesto tipa andrew white ili sidarisu tornwell. Igrace sa karakterom. Mada je pita je koliko su realni

                                Comment

                                Working...
                                X