PDA

Pogledati punu verziju : KK Cedevita Olimpija

Strane : [1] 2

dekkard
27.03.2018, 15:38
Jedan od najjačih klubova u regionu, gotovo pa redovni pretendent na titulu u regionalnom takmičenju svakako zaslužuje da ima svoju temu. Svake godine se vidi organizacioni pomak i ne bi bilo iznenađenje da upravo popularni Vitamini budu jedni od narednih osvajača ABA prstena ili da zaigraju u najelitnijem evropskom takmičenju. Pišite o tome šta vam se sviđa, a šta ne u igri zagrebačkih narandžastih, što da ne i koga biste voleli da vidite u njihovom dresu naredne sezone!:cool:

kronostime
27.03.2018, 16:27
Daj malo o istorijatu kluba, organizaciji, planovima.... da i mi, neupuceni, nesto naucimo. :biggrin:

dekkard
27.03.2018, 16:43
Nema potrebe da pišem nešto što lako može da se nađe na internetu. Eventualno ću ostaviti link ka oficijelnoj stranici kluba gde zainteresovani mogu saznati sve što ih zanima http://www.kkcedevita.hr/hr
Cilj topica, kako sam već naveo, da se razvije diskusija o igri i trenutnim mogućnostima tima, uradi možda i neka uporedna analiza sa prethodnim sezonama... S obzirom da forum vrvi od košarkaških znalaca i zaljubljenika cenim da to neće biti problem.:cool:

mmajstor
27.03.2018, 16:58
http://www.cedevita.com/assets/uploads/Homepage/Segmenti/home_u-kuci.png

LosmiSK
27.03.2018, 17:00
Mogao bi ti napisati nesto..
Nismo vidwli jedan tvoj text o kosarci, analizu, samo kontriranje..:biggrin:

mmajstor
27.03.2018, 17:01
Cedevita...definitivno trenutno u najboljoj formi od sva 4 tima u plej-ofu, izgleda da su se bas nastimovali. Fali im taj centar da budu i favorit za osvajanje. Nekad sam smatrao da bi nam Cherry bio odlicno pojacanje ali sad nisam skroz siguran, dok je Nikols za mene neocekivano (uz Vranjesa :)) jedan od heroja dosadasnjeg plej-ofa.

mmajstor
27.03.2018, 17:03
Mogao bi ti napisati nesto..
Nismo vidwli jedan tvoj text o kosarci, analizu, samo kontriranje..:biggrin:

Kako bre nisi video, 95% postova je o kosarci a 5% je kontriranje kad bogohulis sa Radonjom....sta citas ti? :)

dekkard
27.03.2018, 17:09
Nadam se da niko ne spori formu i odličnu igru Cedevite, ali ono što je meni najjači utisak u ovom polufinalu protiv đetića je fantastičan skauting stručnog štaba Cedevite, bukvalno je pronađena uloga svakom članu rostera što rezultuje veoma ubedljivom igrom na obe strane terena. Naklon do poda Zdovcu!

Laza Kacanski
27.03.2018, 17:27
Cedevita deluje zaista dobro u ovom plej ofu.

dekkard
27.03.2018, 17:32
Ovaj igrač mi je najprijatnije iznenađenje plejof serije i igrač koji je podigao svoju formu najviše od svih tokom sezone. Od Nicholsa, Cherry-ja su i očekivane ove igre koje prikazuju ali je Chris na kvalitetan način povezao frontcourt i dao timu čvrstinu koju nije imao u nekim prethodnim godinama. Pored njega i Markota igra na višem nivou od očekivanog uz sasvim pristojne partije Krušlina.

https://s9.postimg.org/6emxbwxzj/chris-johnson_avatar.png (https://postimages.org/)

LosmiSK
27.03.2018, 18:27
Dzonson nije mogao podici najvise formu posto prvi mec nije ni igra a u drugom jeste bio faktor x sa najvecim +- za 10 minuta...ali da se prica da je podigao formu...

Cedevita je imala problem igranja HL,EC I ABA lige i prosto su ih izmorili maksimalno..Nije HL teska ali treba putovati i igrati mec, tacno igrao protiv petlica..

Ced uprava je bila prezadovoljna sa Zdovcem na pocetku,posle je bilo problema ali nisu mogli izdrzati tempo..majstorica ce biti njihov 60 mec ako se ne racuna kup,a tu je jos 2-3 meca ne znam tacno..

Treba li su dovesti Badlingera ali nije uspelo na kraju transfer deadline ABA lige....Imaju sad svega 3 stranca, ako racunas Musu 4...spoj iskustva i mladosti...

Po meni im fali vise tecnosti u napadu i timske igre..najbolja su odbrana ABA lige a glavni problem im je generalno napad, najace oruzije u napadu je sigurno sut za tri poena ali ta kreacijia im puno fali u ABA ligi su po asistencijama tek 9 ekipa sto je vise nego zalosno...

Ruzni Prljavi Zli
27.03.2018, 19:16
Vitamini su u pravo vreme tempirali formu, trenutno igraju u najboljem ritmu. Zdovc polako složio kockice da se napadne regionalni prsten. Samo mislim da ćemo se načekati da Cedevita preskoči taj poslednji stepenik i popne se na krov ABA lige. Uvek im zafali poslednja cigla da se zazida za klupsku istoriju.
Prvo trebaju preveslati Moraču pa tek onda pokazati da mogu biti adekvatan protivnik evroligaškoj ekipi.

Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

Дијаз
27.03.2018, 20:46
Најузбудљивији тренутак у историји овог клуба.

https://www.youtube.com/watch?v=dn1tAMvHmk4

Ruzni Prljavi Zli
27.03.2018, 20:50
To će ostati i posle ove sezone.

dekkard
27.03.2018, 20:56
Најузбудљивији тренутак у историји овог клуба.

https://www.youtube.com/watch?v=dn1tAMvHmk4

Fascinantna memorabilija, hvala Дијаз.Zbog ovakvih stvari je košarka najlepši sport na svetu.:cool:

Ivan9
28.03.2018, 08:19
:D

Gledajuci sve 4 polufinalne utakmice, naravno ako mi nekako na guzove uspemo da prodjemo raspucani Mornar, uopste nisam vise siguran ko bi mi bio pozeljniji u finalu. Smatrao sam da je to bila Cedevita(nekako mi deluje da bi nam vise odgovarala) ali posle ovih muskih partija vise nisam siguran. Igraju jako i u kost. Potpuno neobicno za Cedevitu.

dekkard
28.03.2018, 14:54
Impresivna pobeda i istovremeno odmoreni nosioci :cool:

U 20. kolu HT Premijer lige Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Jazine Arbanasi 116:65. Ovo je za momčad Jure Zdovca 18. pobjeda u domaćem prvenstvu. Već poslije prve četvrtine Zagrepčani su uz 13 ubačenih poena Džanana Muse vodili 30:14 i poslije toga su bez problema kontrolirali utakmicu do kraja.

U dresu Cedevite Džanan Musa upisao je 33 poena, tri skoka i sedam asistencija, Toni Perković ubilježio je 23 poena, tri skoka i dvije asistencije, Karlo Žganec 14 poena, osam skokova i dvije asistencije, Darko Bajo 12 poena i dva skoka, a Nik Slavica 10 poena, tri skoka i pet asistencija.

"Nijedna utakmica nije lagana u ovom ritmu, gdje se moramo bazirati na ABA ligu i playoff. Svaka utakmica može biti zahtjevna, ali mi svakoj pristupamo jako, ozbiljno i profesionalno i s tim pristupom ostvarujemo ovako lagane rezultate. To kako su danas odigrali mladi igrači je još jedan dokaz kako se radi u Cedeviti i da se ozbiljno računa na mlade igrače. To je sjajan pokazatelj kako radi najbolji hrvatski klub", izjavio je nakon utakmice Musa.

U redovima gostiju Teo Petani ubilježio 18 poena, tri skoka i tri asistencije.

http://www.fibalivestats.com/u/HKS/803194/bs.html

Sljedeću utakmicu Cedevita igra u nedjelju u 19:00h u Podgorici. Riječ je o trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige i Zagrepčani ondje moraju pobijediti, ako žele ući u finale ABA lige.

dekkard
28.03.2018, 17:01
Koga biste voleli pre u finalu, Mornar ili Zvezdu?[emoji41]

Antona
28.03.2018, 17:48
Koga biste voleli pre u finalu, Mornar ili Zvezdu?[emoji41]

Koja je tribina za navijace Mornara :cool:

dekkard
28.03.2018, 17:55
Ovo je topic o Cedeviti, otvori temu KK Mornar pa tamo piši o njima [emoji6]

LosmiSK
28.03.2018, 18:03
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

Dekkard bira lakseg protivnika :))

Ganac
28.03.2018, 18:08
Mislim da prepterujete sa otvaranjem tema i da je neka "ABA liga" tema mogla biti za ostale klubove jer realo ni za temu KKP nema dovoljo zanteresovanih.

dekkard
28.03.2018, 18:10
Mislim da prepterujete sa otvaranjem tema i da je neka "ABA liga" tema mogla biti za ostale klubove jer realo ni za temu KKP nema dovoljo zanteresovanih.Ako može za Budućnost što ne može i za Cedevitu? Ima već oko 250 pregleda.

Unofficialpage
28.03.2018, 18:36
Cedevitu pratim samo zbog Muse. Mogli su biti i bolji samo da smanje divljanje pojedinih igrača, nemaš pojma koje vođa i koje glavni u ekipi. Ali vjerovatno je ovo zadnja sezona u kojoj Cedevitu pratim jer nadam se da Musa ide put NBA. Zdovc je Musu napadački baš unazadio, imao je odličnu tricu a sad je nema, imao je ogromno samopouzdanje, sad ga nema. Mislim da mu uloga u Cedeviti ne odgovara ni najmanje, on nije igrač koji će čoškariti već biti jedan od nosilaca ekipe a to može biti u jednoj ekipi kao što je Cedevita, po kvaliteti je TOP 3 igrača Cedevite.

LosmiSK
28.03.2018, 18:59
Druze musa igra 20-23minuta prosecno,sto u EC, sto u ABA ligi...pa mi je malo nejasno to da nema prostora..i da ga neko kuci, posto je u top 3 strelca..Ne znam sta bi ti konkretno od Zdovca..kakvu drugaciju ulogu..Malo mi je to nejasno..

dekkard
28.03.2018, 19:11
Cedevitu pratim samo zbog Muse. Mogli su biti i bolji samo da smanje divljanje pojedinih igrača, nemaš pojma koje vođa i koje glavni u ekipi. Ali vjerovatno je ovo zadnja sezona u kojoj Cedevitu pratim jer nadam se da Musa ide put NBA. Zdovc je Musu napadački baš unazadio, imao je odličnu tricu a sad je nema, imao je ogromno samopouzdanje, sad ga nema. Mislim da mu uloga u Cedeviti ne odgovara ni najmanje, on nije igrač koji će čoškariti već biti jedan od nosilaca ekipe a to može biti u jednoj ekipi kao što je Cedevita, po kvaliteti je TOP 3 igrača Cedevite.

Musa ima 18 godina, prepoznat je kao prospekt, data mu je minutaža što kaže Losmi, ali nije kalibar Dončića da mu prepustiš ključeve tima u ruke. Ima jako lepe cifre, iza ovog naizgled skromnog procenta za 3 od 32%, kriju se sedam utakmica bez pogođene trojke i tu vidim prostor za napredovanje pošto je očigledno stvar psihe i mladosti. Nadam se takođe da će se ukrupniti s godinama, jer sada izgleda đokovićevski. Ne bih se baš kladio na NBA, ali može da postane legit EL igrač.

Unofficialpage
28.03.2018, 22:53
Pratim Musu od početka, prije nego je došao u Cedevitu. Nije problem minutaže već uloge u timu, Musa nije igrač koji je stajati u čošku i čekati hoće li ko kad dati loptu, već on je igrač koji traži loptu i ako je ima tad će pružiti najbolje što zna a zna mnogo. Bio je odličan šuter za tri poena a sad je loš baš iz razloga što je u napadu 4. ili 5. opcija a mislim da je jedan od najboljih igrača Cedevite. A i Zdovcovo konstantno galamljenje nakon svake greške, kako sam uspio primjetiti jedino na njemu pokazuje autoritet, svaka greška mu se gleda.

Možda je i mogao biti blizu Dončića da je Cedevita malo više pažnje posvetila, ne moraju onoliko kao što R. Madrid za Luku, ne očekujem da bude glavni u timu, nosilac već jedan od nosilaca, gdje bi imao malo veće ovlasti.

LosmiSK
29.03.2018, 08:16
Ovaj poslednji pasus se slazem. RM je dao neverovatan prostor LD, on je poceo jos pre tri godine, secam se tih tekmi, osedeo sam zbog njega ( kladionica ) a vec prosle godine je dobio prostor zbog odlaksa Rodrigeza a ove najvise moguce prostora zbog povrede Ljulja...Opet on kao glavni igrac im nije doneo trofej i mislim da dosta gube kao tim zbog njega,sta vise cudno je da je dobio toliko paznje po meni ali dobro...Kad vidis njegove procente suta za tri, nisu nista bolji od Musinih ali fizicki je dosta zreliji za seniorsku kosarku nego Musa sada...

Imace Doncic problema u NBA, pozicija na kojoj igra je teska, a nema bas neku motoriku da budem iskren i videcemo kako ce tu napredovati kad ode u NBA, retko ko se proslavi na njegovoj poziciji ali nadam se da hoce...

Oba igraca moraju da rade po meni bar na fizici i brzini, motorici itd...za NBA im toga treba bas bas...Laso jeste gurnuo Doncica ali nije dobio nagradu za to u vidu trofeja i po meni je diskutabilno sta treba jedan RM da radi, posto ga sigurno ne mogu zadrzati sledece sezone ali dobro to je njihova stvar, misljenja sam da ako im se ne vrati Ljulj u formi da opet nece osvojiti nista, kad gledas iz ovog ugla..Jedan Drazen je dao dosta toga evropskoj kosarci pre NBA, osvojio bukvalno sve medlaje,titule i razbio tonu rekorda...Pa cak i sa Sibenkom osvojio titulu koja im je oduzeta itd...

Ipak tad je bila druga prica, nisi imao amere u timu, imali su mladi igraci dosta vise prostora,sad je skroz neka druga prica...Musa je odigrao losu seriju, nije tu Zdovc kriv nista, dobio je prostora ali ga nije iskoristio..mora Musa pre svega popraviti igru jedan na jedan, gde je jedan Doncic kilometrima ispred njega...

Ganac
29.03.2018, 09:16
Po meni, nije bitno sada meriti Dončića i njega, bitno jeste da je veliki talenat i bez obzira što vam se ne sviđa da on sada nema loptu u rukama stalno - mislim da Zdovc pravilno radi s njim.
Mlad igrač koji prvo treba da nauči šta je odgovornst i tim a potom će vrlo lako da bude lider u Cedi.

mmajstor
29.03.2018, 23:36
Dizala se i buka sto Dario Saric nije dobijao vecu minutazu u pocetku kod Dude u Efesu...tek kasnije se vidi kako to kod nekih daje rezultat, pogotovo kod igraca kod kojih se dize veliki hype.

dekkard
29.03.2018, 23:53
Šarićevo igranje u Evropi ima malo veze sa njegovom eksplozijom u NBA, on je klasičan primer ligrača, koji je očigledno došao u sredinu i sistem igre koji mu mnogo više odgovara nego Evropa. Slično kao Jokić, Nurkić, Bojan Bogdanović.

mmajstor
30.03.2018, 00:11
To je diskutabilno, obicno takvi vanserijski talenti kad im se podigne ego, trebaju malo da se spuste na zemlju da bi dobili zrelost koja im je kasnije potrebna. Mislim da je to istrpeo samo zato sto je to uradio trener sa ogromnim autoritetom kao sto je Duda. Danas i on i njegova familija isticu da mu je iskustvo sa Dudom puno pomoglo u karijeri i sazrevanju.

dekkard
30.03.2018, 00:44
Nema univerzalnog pravila, svako klikne na nešto drugo. Talenat ne podrazumeva sujetu, to smo koliko danas videli.

Mrkela
30.03.2018, 10:03
Šarićevo igranje u Evropi ima malo veze sa njegovom eksplozijom u NBA, on je klasičan primer ligrača, koji je očigledno došao u sredinu i sistem igre koji mu mnogo više odgovara nego Evropa. Slično kao Jokić, Nurkić, Bojan Bogdanović.

Gdje stavljas Bogdanovića u tu skupinu, pa on je u Europi imao u ono vrijeme najbolje brojke od svih Europljana

dekkard
30.03.2018, 16:59
S obzirom da ovde ima puno mladih forumaša, od kojih mnogi tek treba da odu na prvu utakmicu evo korisnih saveta kojih trebaju da se pridržavaju i šta da očekuju na utakmicama KK Cedevita.

Prvi put na tekmi
Kada doći?

Vrijeme koje vidite za početak utakmice je podbacivanje lopte i početak prve četvrtine.
Dođite bar 45 minuta ranije

Osim opuštenijeg prolaska sigurnosne provjere
imate priliku popiti piće i zabaviti se.
Što (ne) nositi na utakmicu?

Zbog sigurnosnih uvjeta u dvoranu ne možete unijeti velike kišobrane, tvrde predmete poput upaljača i slično.
Veliki kišobrani
Upaljači i tvrdi predmeti

Mi ćemo se pobrinuti da možete kupiti "zanimaciju za zube" i osvježavajuće piće.
Ima li nešto prije ili poslije utakmice?
Ovo je utakmica na kojoj možeš očekivati super zabavu.

Prije utakmice je pripremljena fan zona s
PlayStation-ima
Virtualnom košarkom
Nastupima cheerleadersica
Još dodatnog sadržaja

Unofficialpage
30.03.2018, 22:13
Zadnja izjava Zdovca pokazuje svo njegovo znanje. Ako on tako misli motivisati igrača onda svaka čast majstore. Pred odlučujići meč reći igraču koji ima 18 godina da je najveća rupa u odbrani je vrlo motivirajuće. Očigledno je on učio negdje kako se motiviraju mladi igrači. A to što mu je uništio samopouzdanje, daje mu potpuno pogrešnu ulogu na terenu, nikom ništa.

dekkard
30.03.2018, 22:15
Daj link baš da pročitam?

Unofficialpage
30.03.2018, 22:18
http://www.kkcedevita.hr/hr/novosti/cedevita-ide-u-podgoricu-po-kartu-za-finale#will-cherry-i-jure-zdovc-uoi-gostovanja-kod-budunosti-voli

dekkard
30.03.2018, 22:48
Meni više liči na psihološke igrice sa Džikićem, te " Musa najveća rupa u odbrani" , te "Will podleže atmosferi"... Liči na basnu sa lisicom, medvedom i zecom [emoji23]

dekkard
01.04.2018, 00:44
Vitamini deluju spremni

Zdovc: Bolja odbrana ide u finale

Autor
Svetozar Janičić

Jure Zdovc je nekada bio jedan od najboljih igrača Starog kontinenta. Širom Evrope bio je cenjen i poštovan kao košarkaš, naročito kada su defanzivni zadaci u pitanju. Njih je obavljavo bez greške.

Godinama kasnije, sada trener Cedevite nema dilemu šta će biti presudno u meču odluke za plasman u finael ABA lige:

„Odlučiće igra u odbrani. U mečevima koji sledi nema uživanja u lepoti, retke se utakmice na veliki broj poena. Na talonu je plasman u veliko finale, a što je ulog veći, po pravilu veći je i pritisak, igrači na parket izlaze sa mnogo više opterećenja“, rekao je Zdovc pred polazak u Podgoricu i nastavio: „Posebno se to odnosi na duel sa ekipom Budućnosti. Sedam puta smo ove sezone imali međuosobne duele, tako su taktička iznenađenja jednostavno nemoguća".

Mnogi sada analiziraju ko je pod većim pritiskom. Da li Budućnost koja igra na svom parketu i koja nikada u istoriji nije igrala u finalu regionalnog takmičenja, ili Cedevita koja je pre početka sezone postavili cilj da igra finale ABA lige, da se bori za titulu i Evroligu.

„Obe ekipe će biti po jednakim pritiskom. Ja sam se plašio druge utakmice. Brinuo sam kako će igrati odreagovati posle izgubljene utakmice u prvom meču, kada smo bukvalno poklonili pobedu rivalu. Na svu sreću, oni su uspeli da se izbore sa imperativom pobede i stignu do odlučujuće treće utakmice. Sada sledi meč u kome nema favorita. Odlučiće nijanse. Ako insitirate pobediće ekipa koja bude bolje igrala u odbrani i koja napravi manje grešaka“, naglasio je Zdovc i dodao:

„Naravno da verujem u momke koje vodim i da verujem da ćemo igrati u finalu“.

Utakmica između Budućnosti i Cedevite igra se u nedelju sa početkom u 19 časova.

Ivan_PG
01.04.2018, 16:36
Deki kakva je atmosfera medju sokicima nocas,imas li kakve informacije?

dekkard
01.04.2018, 16:39
Dećki su pravo nabrijani za večerašnju tekmu.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 16:55
Ivane, kakva atmosfera vlada dole? Jel ste spremni i raspoloženi da prepuna Morača bude taj tas na vagi za Džiletove pulene. Ruku na srce, Cedevita u oba meča bila bolja...

kronostime
01.04.2018, 17:23
https://www.facebook.com/DrugacijaDRS/videos/1876219045743267/
:krsta:

Ivan_PG
01.04.2018, 17:35
Ivane, kakva atmosfera vlada dole? Jel ste spremni i raspoloženi da prepuna Morača bude taj tas na vagi za Džiletove pulene. Ruku na srce, Cedevita u oba meča bila bolja...

Atmosfera je prilicno sumorna,pada kisa citavi dan,pesimizam na vrhuncu.Malo ko ocekuje pobjedu.Jaci su ovi nema sta.Ali eto nadam se da cemo kupit tog sudiju ako nista drugo.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 17:37
Gde su jači? Ko to kaže. Možda su u boljoj formi, malkice, ali ne vidim zašto bi pred dupke punom dvoranom provejavao pesimizam.

Ivan_PG
01.04.2018, 17:42
A dobro uz sudije je sve moguce,valjalo bi da nam sudi onaj Belosevic sto ga zvezdasi stalno napadaju nesto po njihovoj prici on nas bas voli.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 17:43
Neće sudije odlučiti pobednika. Hladna glava i ko nametne svoj stil biće pobednik.

Ivan_PG
01.04.2018, 17:46
Neće sudije odlučiti pobednika. Hladna glava i ko nametne svoj stil biće pobednik.

Ako to bude odlucilo onda smo na.ebali.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 17:48
Pričaćemo negde oko 21h.

Laza Kacanski
01.04.2018, 17:52
Otkinuce ih Buducnost

dekkard
01.04.2018, 18:32
Neće niko imati značajniju prednost, ujednačene su ekipe.

dekkard
01.04.2018, 18:59
Aktiviran i Barović, žvaće bulja gaće [emoji41]

dekkard
01.04.2018, 19:20
Kudikamo pametnija igra narandžastih u 1/4.

dekkard
01.04.2018, 20:06
Brutalna odbrana Cedevite.

dekkard
01.04.2018, 20:24
Raspadaju se u napadu od početka 4/4.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 20:28
Dozvoliti u majstorici seriju rivala 14-0 prosto neshvatljivo.
Zdovc dozvolio ogroman pad nešto slično Saletovom protiv Dačke.

Ruzni Prljavi Zli
01.04.2018, 20:35
Nikols totalno podbacio. Totalno pasivan u napadu, za 23' provedene u igri uputio samo tri šuta.

dekkard
04.04.2018, 22:49
Viđenje odlučujuće utakmice Roko Leni Ukića i Zdovca

https://soundcloud.com/kkcedevita/press-roko-ukic-i-jure-zdovc-buducnost-treca

dekkard
10.04.2018, 13:55
Očekivan potez

Razišli se KK Cedevita i Chris Johnson

KK Cedevita i američki centar Chris Johnson potpisali su sporazumni raskid ugovora. Johnson je od danas slobodan igrač no još nije poznato gdje će nastaviti karijeru. Sportski direktor KK Cedevite Matej Mamić zahvalio se igraču na dosadašnjem angažmanu zaželjevši mu puno sreće u budućoj karijeri. "Dogovorili smo sporazumni raskid. Ostali smo samo na hrvatskom prvenstvu a on nam je treći stranac dok se i kod Johnsona osjetilo da mu treba predah s obzirom da je dugo bez odmora igravši, podsjetimo, kinesko prvenstvo prije dolaska kod nas na startu sezone. Naravno, ovo će biti i dobrodošla ušteda u našem proračunu i prostor za neke druge igrače iz rostera." Chris Johnson je u dresu Cedevite u ABA ligi u 8.8 minuta ubacivao 3.8 koševa uz 2.6 skokova i 0.7 asistencija, u Eurokupu 7Days u 10.11 minuta upisivao 3 koša 2.7 skokova i 0.4 asistencije a u HT Premijer ligi u 18.12 minuta 9.6 koševa, 5.4 skoka i 1.6 asistencija uz 1.5 blokadu.

Дијаз
28.05.2018, 20:45
1001038539927293952
Рекао би да је Римац следећи.

mmajstor
28.05.2018, 23:32
Ovde je bio proglasavan ozbiljnim trenerom na pocetku sezone.

Дијаз
29.05.2018, 19:43
За њих је боље да потрефе са играчима, немогуће да ниједан тренер не ваља.

Дијаз
30.05.2018, 20:13
Цедевита преговара са Ситом Алонсом.

Laza Kacanski
30.05.2018, 20:48
Цедевита преговара са Ситом Алонсом.Hmm
To bi znacilo i ozbiljan budzet. Tesko bi Sito dosao ako Cedevita ne bi imala solidna sredstva za tim.

Guthrie
30.05.2018, 20:53
Bice naredne sezone, nikad jaca ABA liga... :biggrin:

...ali ozbiljno... :)

dekkard
31.05.2018, 23:37
Netko je imal dezinformacije ovdje, pogađajte tko

31.05.2018.

Cedevita uvjerljivo pobijedila Cibonu i došla nadomak obrane naslova

U trećoj utakmici finalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je u Domu sportova svladala Cibonu 81:54 i povela s 2-1 u seriji. Momčad Jure Zdovca tako je došla na korak do obrane naslova prvaka. Aktualni prvaci večeras su kontrolirali veći dio utakmice i već su u prvom poluvremenu napravili značajnu razliku.

U dresu pobjednika po 12 poena upisali su Džanan Musa (5 skokova i 5 asistencija) te Demetris Nichosl (3 skoka). Ivan Ramljak je ubilježio 11 poena i četiri skoka (sve u prvom poluvremenu), Roko Ukić 10 poena, tri skoka i tri asistencije, a Filip Krušlin osam poena i tri asistencije.

Za Cibonu je Marin Rozić upisao 15 poena i četiri skoka, a Luka Žorić 11 poena, šest skokova i tri asistencije.

Cedevita – Cibona kompletna statistika

Ispostavilo se da se Will Cherry nije uspio oporaviti od prošle utakmice i Jure Zdovc u petorku je stavio mladog Tonija Perkovića, a sredinom prve četvrtine u igru je ušao i Toni Katić, koji se vratio nakon dužeg izbivanja zbog ozljede.

Igralo se u egalu do sedme minute. Na 3:05 min. do kraja prve četvrtine Marko Tomas zabio je koš i dodatno slobodno bacanje za minimalno vodstvo Cibone 13:12, a onda je krenula navala Cedevite.

Momčad Jure Zdovca nakon toga napravila je seriju 26-4 i sredinom druge četvrtine povela s velikih 38:17. Na dotad najveće vodstvo Cedevitu je na devet sekundi do kraja poluvremena odveo Ramljak kad je ukrao loptu i u kontri zakucao za 49:25.

Ramljak je općenito odigrao fantastičnu drugu četvrtinu. U tom periodu zabio je devet poena i na poluvremenu je s 11 poena i četiri skoka bio prvi strijelac Cedevite.

Početkom treće četvrtine Cedevita je upala u malu krizu. Ukić je drugo poluvrijeme otvorio ubačajem za 51:27, a onda je Cibona napravila seriju 8-0, koju je polaganjem u kontri na 7:05 min. do isteka treće dionice zaključio Marin Rozić. Zdovc je, međutim, bio strpljiv. Nije zvao timeout i na kraju se Cedevita ipak trznula i vratila kontrolu.

U 27. minuti Krušlin je zabio tricu za 62:40 nakon što su domaćini povezali dva napada sa sjajnom rotacijom lopte, a u oba ta napada asistent je bio Karlo Žganec.

Treća četvrtina naposljetku je završena sa 64:42, a Cedevita je po prvi puta povela i s preko 30 razlike kad je Perković u 35. minuti položio za 75:44 prednost domaćina.
Izjave nakon utakmice

Jure Zdovc, trener Cedevite: "Već poslije druge utakmice sam rekao da nisam čestitao momcima jer serija još nije gotova. Odigrali smo u dobrom ritmu i koncentrirani na obranu. Zabili smo i nekoliko lakih koševa, za promjenu. Koristili smo sve igrače i svatko je dao svoj doprinos. Što se tiče Cherryja, koga nema, nema. To je kolektivan sport. Kad je pristup pravi to se da nadoknaditi. Tu je i Toni Perković dao svoj doprinos, no ja sam siguran da je i prvu utakmicu bio takav odnos momčadi prema igri da bi dobili. Idemo dalje i probat ćemo napraviti sve da dobijemo sljedeću utakmicu."

Džanan Musa, bek-krilo Cedevite: "Mi smo očekivali jednu ovakvu utakmicu i bili smo spremni na to da Cibona u jednom trenutku mora fizički pasti. To smo iskoristili. Pokazali smo da 40 minuta možemo igrati na zavidnom nivou. Jako sam sretan zbog ove pobjede jer smo došli na korak do osvajanja naslova, što je jako bitno za nas. Mi smo se prije utakmice dogovorili da je najbitnija stvar da se svi potučemo na terenu. Malo je ostalo do kraja sezone i ne bi trebali sad napraviti kiks koji bi nas doveo u neku neugodnu situaciju."

Ante Nazor, trener Cibone: "Čestitao bih protivniku na zasluženoj pobjedi. Bili su bolji u svim segmentima tijeka igre. Stvarno su nas izbili iz tenisica. Mi nismo uspjeli odgovoriti energijom. Imao sam osjećaj da smo stalno oko centra i da ne možemo postaviti napad. Kad ćemo analizirati video ne znam hoćemo li vidjeti koš protivnika koji brane. Mi se mislimo opet vratiti na ovaj teren i na petu utakmicu."

Marin Rozić, krilo Cibone: "Rekao bih da danas nismo bili energetski na razini. Ni kvalitetom nismo bili blizu onoga što možemo. Ušli smo u jedan Cedevitin mlin, gdje su oni izmijenili sve igrače i na kraju je završilo tako kako je. Mislim da je ovo samo jedna utakmica. Definitivno očekujem reakciju svih nas iz Cibone i mogu vam obećati da ćete sigurno gledati bolju Cibonu u sljedećoj utakmici."

dekkard
03.06.2018, 22:56
03.06.2018.

Cedevita osvojila peti naslov prvaka Hrvatske

U četvrtoj utakmici finalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je bez Willa Cherryja u Košarkaškom centru Dražen Petrović svladala Cibonu 77:68. Momčad Jure Zdovca tako je u seriji pobijedila 3-1 i ovo je za Cedevitu peti osvojeni naslov prvaka Hrvatske zaredom.

Najkorisnijim igračem finala doigravanja HT Premijer lige proglašen je kapetan Cedevite Roko Ukić. On je večeras upisao 10 poena, šest skokova i sedam asistencija. Od njegovih suigrača Džanan Musa ubilježio je 21 poen i tri asistencije, Damir Markota je upisao 11 poena i četiri skoka, a Andrija Stipanović 10 poena i tri skoka.

Na strani Cibone 20 poena i 10 skokova upisao je Luka Žorić, a Branislav Ratkovica utakmicu je završio s 11 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Veći dio prve četvrtine vodila je Cibona. Međutim, Cedevita je preuzela vodstvo u završnici početne dionice, a kasnije se ispostavilo i da ga nije ispustila do kraja utakmice. Prvo je Markota preko ruke Žorića iz desnog kuta u devetoj minuti zabio tricu, onda je 40-ak sekundi kasnije pogodio i u ulazu, a na to se nadovezao Toni Katić kad je ukrao loptu Ratkovici na Ciboninoj polovici terena i u kontri na 33 sekunde do isteka četvrtine položio za 21:18 prednost gostiju.

S tim rezultatom ušlo se i u drugu četvrtinu, u kojoj je Cedevita po prvi put otišla na dvoznamenkastu prednost kad je Filip Krušlin na 3:17 min. do kraja prvog poluvremena zabio dva slobodna bacanja za 39:29 vodstvo svoje momčadi.

Na veliki odmor Cedevita je naposljetku ipak otišla s tek tri poena prednosti, a prvi strijelci u momčadi Zdovca na poluvremenu su bili Ukić s 10 poena i Musa sa osam.

Treću četvrtinu Cedevita je otvorila serijom 6-0, u kojoj je sve poena zabio Stipanović. Posebno je dobra bila akcija za 49:40 vodstvo Cedevite. Ukić je napravio dribling, ušao pod koš i onda fantastično iza leđa dodao za zakucavanje Stipanovića.

Tricom Marina Rozića Cibona je na 3:26 min. do kraja treće četvrtine došla na zaostatak 47:50. Zdovc je morao pozvati timeout jer su domaćini opet došli sasvim blizu, no Cedevita je brzo otišla na +9 pa je nakon zakucavanja Muse u kontri za 56:47 prednost Cedevite timeout na 1:56 min. do isteka predzadnje dionice morao pozvati i trener Cibone Ante Nazor.

U zadnju četvrtinu Cedevita je ušla s vodstvom 64:53, a sve do posljednje minute četvrte dionice poene su kod gostiju zabili samo Musa i Ramljak. Međutim, svi ti koševi došli su u vrijeme kad su bili nasušno potrebni. Musa je u 34. minuti prvo zabio tricu za 67:58 vodstvo Cedevite, a onda je minutu kasnije pogodio i tri slobodna bacanja za prednost gostiju 70:58. Ramljakova trica u 37. minuti za 73:64 prednost Cedevita bila je također vrlo važna, s tim da je Musa na 69 sekundi do kraja utakmica u ulazu i poentirao za +9 Cedevite.
Izjave nakon utakmice

Jure Zdovc, trener Cedevite: "Obrana je bila dobra. Utakmica je bila dosta nervozna. U biti znaš da si jedan korak do naslova i tako si blizu, a opet tako daleko. Imamo kvalitetu, ali ipak je tu bila dobra i motivirana Cibona. Čestitke njima, ali prije svega mojim momcima što su izdržali do kraja ovu napornu sezonu koju ćemo pamtiti do kraja. Čestitke i Upravi i svima u klubu. Na kraju nema ni posebne radosti jer smo napravili ono što smo morali. Čestitam još jednom momcima i to je to."

Roko Ukić, kapetan Cedevite i MVP finala HT Premijer lige: "Ja sam ponovio drugu utakmicu, u kojoj sam igrao vrhunski 35 minuta, a onda u zadnjih pet minuta više ne znam gdje sam. Bilo je nekih glupih odluka, ali nas to nije koštalo jer smo super branili. Ja sam ponosan i sretan radi ovog naslova. Znam da je nekom sa strane ovo izgledalo da će Cedevita lako osvojiti. No, igrali smo protiv dobrog i motiviranog protivnika. Pokazali smo se kao bolji i zasluženo smo osvojili naslov. Sada to trebamo proslaviti."

Džanan Musa, bek-krilo Cedevite: "Mislim da smo pokazali da imamo sjajnu momčad, koja je postavljena od strane trenera i mislim da smo ovu pobjedu zaslužili."

Ivan Ramljak, krilo Cedevite: "Zbog naslova sam se i vratio ovdje. Bilo je možda malo teže nego što smo očekivali. Nakon prve utakmice mislim da se malo uvukla nervoza, bez obzira što smo znali da smo bolji i jači. No, skupili smo se nakon te prve utakmice, dali smo sve od sebe i to je to."

Filip Krušlin, bek Cedevite. "Mislim da je cijela serija, osim prve utakmice, uvjerljivo bila na našoj strani. Tako da se još jednom pokazalo da se ne radi ražanj dok je zec još u šumi. Mislim da smo nakon one prve utakmice, kad smo izgubili u Domu sportova, pokazali karakter. To je zapravo ono što krasi ovu ekipu kroz cijelu godinu. To sam više puta ponavljao i izuzetno mi je drago radi ljudi u klubu, igrača i radi svih nas."

https://soundcloud.com/kkcedevita/prvaci-zdovc-ramljak-kruslin-musa-i-ukic

dekkard
06.06.2018, 22:36
Prilog lepe i pametne novinarke SK o planovima verovatno najvećeg talenta u regionu, posle Dončića. Šteta, želeo sam da ga vidim u Zvezdinom dresu.:cool:

Musa: Želim odmah u NBA
Autor
Aleksandra Radivojević

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa otkrio je svoje planove za nastavak karijere i oni neće biti u vezi ni sa jednim evropskim klubom.

Musa će se naći na NBA draftu ove godine, a tu informaciju je polovinom aprila potvrdio i njegov menadžer Miško Ražnatović.

„Mislim da je za mene najbolje da odmah odem u NBA. Želim da radim sa najboljim trenerima na svetu i da postanem igrač kakav sam oduvek želeo“, rekao je Musa za ESPN, tokom NBA kampa u Trevizu.

Prema nekim analizama, 19-godišnji košarkaš Cedevite mogao bi da bude izabran kao 19. ili u najgorem slučaju 24. pik prve runde, a ujedno je projektovan i kao najbolje rangirani Evropljanin posle Luke Dončića, pred ovogodišnji draft.

NBA draft na programu je 21. juna.

Дијаз
07.06.2018, 19:37
1004770373022384129

kronostime
07.06.2018, 19:50
Netko je imal dezinformacije ovdje, pogađajte tko

Zar ga nisi prizivao u Zvezdu? :biggrin:

dekkard
07.06.2018, 19:54
Zar ga nisi prizivao u Zvezdu? [emoji3]Koga?

dekkard
08.06.2018, 22:41
I zvanično

08.06.2018.
Španjolac Sito Alonso novi trener KK Cedevite

Novi trener Cedevite je španjolski stručnjak Alfonso Alonso Blasco, poznatiji kao Sito Alonso. Alonso je rođen 4. prosinca 1975. godine, a prvu poziciju glavnog trenera preuzeo je 2008. godine u Joventutu, u kojem je prije toga bio pomoćni trener.

Taj klub vodio je do ožujka 2010. godine, s tim da je u sezoni 2008.-2009. s Joventutom nastupio i u Euroligi. Od 2011. do 2014. godine bio je trener kluba Lagun Aro iz San Sebastiana (danas se zove Delteco GBC). 2014. je iz San Sebastiana otišao u Bilbao Basket, gdje je bio do srpnja 2016., a onda je prešao u Baskoniju.

S Baskonijom je u sezoni 2016.-2017. u Euroligi došao do četvrtfinala, a u domaćoj Endesa ligi do polufinala. Nakon toga je potpisao za Barcelonu, s kojom je počeo sezonu 2017./2018., no otpušten je 5. siječnja 2018.

"Iznimno smo sretni što smo postigli dogovor sa Sitom Alonsom koji je potpisao trogodišnji ugovor (2+1). Ovo je prvi puta da nam prvi trener ne dolazi iz regije i ovog govornog područja pa je to novost za KK Cedevitu. Sito Alonso je stručnjak koji je uspješno vodio sjajne momčadi, odlične igrače i sigurni smo da će pomoći i nama u ostvarivanju naših ambicija. Dobro je upoznat sa našom organizacijom a više o njegovom potpisu i daljnjim koracima ćemo slijedeći tjedan kada nam trener dolazi u Zagreb i kada ćemo ga predstaviti javnosti", rekao je Matej Mamić, sportski direktor KK Cedevite.

Alonso je bio i izbornik U-20 reprezentacije Španjolske, s kojom je na U-20 Europskom prvenstvu 2013. godine u Estoniji osvojio brončanu medalju, a 2014. godine na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj je bio pomoćni trener seniorske reprezentacije Španjolske, koja je tada u četvrtfinalu ispala od Francuske.

Gudura
12.06.2018, 01:00
Cuju se tracevi da Cedevita zeli Anta Tomica!Kakav ce to trio fantastiko da bude,luzerski klub, luzer trener i luzer nad luzerima kao najveca zvezda tima:facepalm:

MannyCalavera
12.06.2018, 01:14
Cuju se tracevi da Cedevita zeli Anta Tomica!Kakav ce to trio fantastiko da bude,luzerski klub, luzer trener i luzer nad luzerima kao najveca zvezda tima:facepalm:Aj nek bolje dovedu Baraca. Ne bih bas da Ante po ABA ordinira i da mi treba da dokazujemo kakvi su luzeri on i Sito...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

mmajstor
12.06.2018, 10:02
Ne bih bas da Ante po ABA ordinira i da mi treba da dokazujemo kakvi su luzeri on i Sito...

Ante je prosao ne samo Sito vec i Reseto.

dekkard
05.07.2018, 15:15
Narandžasti baš nisu imali sreće, u jednoj su od dve najteže grupe, Lokomotiva, Tofaš, Alba sve ozbiljne ekipe ali verujem da mogu u drugu fazu. [emoji4]

LosmiSK
20.07.2018, 09:41
ULTIMA HORA: Sources rells me Sito Alonso has recruited Murcia's Brazilian shooting guard Vitor Benite to sign with Cedevita Zagreb.

LosmiSK
20.07.2018, 12:50
Mani?

https://www.youtube.com/watch?v=i2A_P-G-Yag

MrTwister
20.07.2018, 13:03
Big Cat [emoji102]

LosmiSK
20.07.2018, 14:02
Nije im on za prvi tim xD VEC DRUGI :p

blond
20.07.2018, 21:48
Kako ide roster Cede za sada?

1: niko?
2: ovaj Benite, Bosnjak
3: Ramljak, Kruslin
4: Zganec
5: Stipanovic

MannyCalavera
20.07.2018, 22:35
Mani?

https://www.youtube.com/watch?v=i2A_P-G-Yag

Potpisan kao projekat na 3 godine. Ima fizikalije i malo sta drugo. Solidno u defanzivi. Prve sezone ce igrati u drugoj ligi za rezervni tim Cedevite.

Svidja mi se pristup, u prevodu tako se to radi dugorocno sa strancima...

dekkard
22.07.2018, 14:42
1021005273937391616

dekkard
22.07.2018, 14:53
Cedevita nastavlja da dovodi igrače sa jakim porodičnim pedigreom. Nakon Stocktona Jr. doveli su sina Alvina Robertsona. :D

dekkard
22.07.2018, 14:56
https://youtu.be/qSexaQ-IBe0

Laza Kacanski
22.07.2018, 16:38
Elgin Cook u Cedeviti. Odlican potpis.

Ruzni Prljavi Zli
22.07.2018, 16:40
Pre ću oženiti mis Venecuele nego Cedevita uzeti jadranski prsten.
Zato se preterano ne peckam na njihove nove akvizicije.
Svake sezone u identičnom periodu isto. Tedeski kupuje li kupuje na kraju doživi samo još jedno u nizu razočarenje.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

dekkard
22.07.2018, 16:50
Pre ću oženiti mis Venecuele nego Cedevita uzeti jadranski prsten.
Zato se preterano ne peckam na njihove nove akvizicije.
Svake sezone u identičnom periodu isto. Tedeski kupuje li kupuje na kraju doživi samo još jedno u nizu razočarenje.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć TapatokaŠto razočarenje uvek su u top 3 kluba u ABA što je za jedan relativno novi klub odličan rezultat.
+ svake godine prave organizacioni pomak.
Ne treba ni ispustiti iz vida da im je godinama unazad sezona ubedljivo najteža zbog igranja uporedo svih takmičenja.

blond
22.07.2018, 17:43
Što razočarenje uvek su u top 3 kluba u ABA što je za jedan relativno novi klub odličan rezultat.
Ne treba ni ispustiti iz vida da im je godinama unazad sezona ubedljivo najteža zbog igranja uporedo svih takmičenja.

Nije godinama unazad, samo prosle sezone su igrali A1 ligu uporedo sa ABA ligom. Takodje, obzirom koliko novca se ulaze i ne znaju bas da naprave prave rostere. Poslednjih 5 sezona su imali TOP 2 budzete u ligi, naravno da je sve osim finala za njih neuspeh.

Ruzni Prljavi Zli
22.07.2018, 17:47
Što razočarenje uvek su u top 3 kluba u ABA što je za jedan relativno novi klub odličan rezultat.
Ne treba ni ispustiti iz vida da im je godinama unazad sezona ubedljivo najteža zbog igranja uporedo svih takmičenja.Koliko Tedeski upumpava para mislim da je nedovoljno što su samo u TOP 3 na Jadranu ili što uzmu bezvrednu nacionalnu ligu.

dekkard
22.07.2018, 17:54
Malo se preuveličava taj Cedevitin budžet, to je u rangu prošlogodišnjih budžeta Zvezde i Budućnosti.
Svi klubovi u ABA koji imaju najviše ambicije troše više nego što zarade, a samo jedan klub može biti prvi, ispada da su ovi ostali prosuli pare.
Ili, ako dignemo priču na viši nivo, koliko su Fener ili Real potrošili da bi došli do jedne EL titule?

blond
22.07.2018, 18:08
Malo se preuveličava taj Cedevitin budžet, to je u rangu prošlogodišnjih budžeta Zvezde i Budućnosti.
Svi klubovi u ABA koji imaju najviše ambicije troše više nego što zarade, a samo jedan klub može biti prvi, ispada da su ovi ostali prosuli pare.
Ili, ako dignemo priču na viši nivo, koliko su Fener ili Real potrošili da bi došli do jedne EL titule?

Sad spinujes, CSKA ima najveci budzet i logicno je da oni dodju do najvise titula. Fenerbahce je bio tri puta u finalu, za njihov budzet to je ocekivano, slicno je i sa rezultatima Reala. Cedevita je uvek imala najveci budzet zajedno sa Zvezdom i za njih je neuspeh da ispadnu u polufinalu.

dekkard
22.07.2018, 18:14
Fener, Real, CSKA što je više klubova moja poenta je očiglednija. Svima njima treba 100+ miliona € da bi došli do jedne EL titule. Minimum.
Iz te perspektive koliko klubovi troše u ABA je mizerno, naravno da je i titula u skladu sa tim manje vredna.

blond
22.07.2018, 18:42
Fener, Real, CSKA što je više klubova moja poenta je očiglednija. Svima njima treba 100+ miliona € da bi došli do jedne EL titule. Minimum.
Iz te perspektive koliko klubovi troše u ABA je mizerno, naravno da je i titula u skladu sa tim manje vredna.

Pa nije, bitan je odnos. U evroligi imas puno bogatih klubova sa po 15+ miliona godisnjeg budzeta i puno je teze osvojiti titulu. Ne bi bilo nikakvo cudo da Fener ili Real ostanu van 4 najboljih, a senzacija bi bila da se Cedevita ne plasira u plej of. Imas tri kluba koji odskacu, plus jedan koji kao nesto dovodi i par njih koji pogodi sa igracima i to je to.

Tvoj primer bi bio kao da poredis osvajanje Lige Sampiona (kad je PSZ osvojio poslednji put titulu ili Juventus) i osvajanje titule fudbalske Superlige od nekog Cukarickog koji bi imao nekog naseg Tedeskija (a ne ovog sada predsednika koji ima ambicije samo da lapa od transfera). Imas jak Cukaruicki pored Partizana i Zvezde i oni bas nikada ne osvoje titulu, nije to isto kao kada Juventus ne osvaja Ligu Sampiona. :)

dekkard
22.07.2018, 19:03
Pa nije, bitan je odnos. U evroligi imas puno bogatih klubova sa po 15+ miliona godisnjeg budzeta i puno je teze osvojiti titulu. Ne bi bilo nikakvo cudo da Fener ili Real ostanu van 4 najboljih, a senzacija bi bila da se Cedevita ne plasira u plej of. Imas tri kluba koji odskacu, plus jedan koji kao nesto dovodi i par njih koji pogodi sa igracima i to je to.

Tvoj primer bi bio kao da poredis osvajanje Lige Sampiona (kad je PSZ osvojio poslednji put titulu ili Juventus) i osvajanje titule fudbalske Superlige od nekog Cukarickog koji bi imao nekog naseg Tedeskija (a ne ovog sada predsednika koji ima ambicije samo da lapa od transfera). Imas jak Cukaruicki pored Partizana i Zvezde i oni bas nikada ne osvoje titulu, nije to isto kao kada Juventus ne osvaja Ligu Sampiona. :)

Ako si mislio na ABA ligu imaš pet klubova koji odskaču od ostalih: Budućnost, Zvezdu, Partizan, Cedevitu i Mornar, s tim da ta odskakanja nisu ni približno tolika u apsolutnim ciframa kao u EL klubovima.
Ako se dotaknemo domaćeg fudbala teško da neko u perspektivi može da ugrozi Zvezdu i Partizan iz prostog razloga što nije dozvoljen privatni kapital kao delimično u košarci ( i to na regionalnom nivou) i ne verujem da će se tu u skorije vreme menjati stvari, nažalost.
Ali evropska košarka je mesto gde se stvari zasigurno menjaju, uspostavlja se polako nova hijerarhija, pa možda i Juventus ipak dođe do evropske titule, samo u drugom sportu. [emoji23]

blond
22.07.2018, 20:02
Ako si mislio na ABA ligu imaš pet klubova koji odskaču od ostalih: Budućnost, Zvezdu, Partizan, Cedevitu i Mornar, s tim da ta odskakanja nisu ni približno tolika u apsolutnim ciframa kao u EL klubovima.
Ako se dotaknemo domaćeg fudbala teško da neko u perspektivi može da ugrozi Zvezdu i Partizan iz prostog razloga što nije dozvoljen privatni kapital kao delimično u košarci ( i to na regionalnom nivou) i ne verujem da će se tu u skorije vreme menjati stvari, nažalost.
Ali evropska košarka je mesto gde se stvari zasigurno menjaju, uspostavlja se polako nova hijerarhija, pa možda i Juventus ipak dođe do evropske titule, samo u drugom sportu. [emoji23]

Ne znaci da, ako je klub bio u prvih pet odskace od ostatka lige. Mnogo je veca razlika izmedju Zvezde, Cedevite, Buducnosti u odnosu na Partizan i Mornar nego razlika ova dva kluba i ostatka lige. Mornar je prosao serijom pobeda, inace je bio tu negde sa Zadrom, FMPom, Partizanom... ne odskacu mnogo ovi klubovi jedni od drugih po budzetima.

Takodje, nisu bitne razlike u apsolutnim ciframa. Razlika izmedju 3 i jednog miliona budzeta je mnogo veca od razlike izmedju 15 i 11 miliona. Ili 35 i 28 miliona.

Sustina, Cedevita ima daleko veci budzet od svih osim od Zvezde i Buducnosti i za njih je finale nesto sto se podrazumeva. Mnogo je lakse njima da osvoje ABA jednom u 5 godina, nego Barseloni da osvoji evroligu.

dekkard
22.07.2018, 20:20
Previše smo otišli u digresiju, da se ne rasplinjujemo šta je više, šta je manje...
Pošlo se od opravdanosti ulaganja u Cedevitu, pa opravdana su - oni su dosta dugo ubedljivo prvi klub u Hrvatskoj.
Da li se to Tedeskiju isplati? Gledajući širu sliku svakako da, jer je njemu košarka samo instrument da dođe do stvari koje zaista donose novac, i to ogroman.
Ako se usput dođe do titule to je samo bonus, ali gledajući kako menjaju strategiju, formiranjem rezervnog tima, angažovanjem proverenog trenerskog imena koji nije samo tu da osmisli igru i izabere igrače, već da prenese ogromno iskustvo u tome kako jedan veliki klub funkcioniše i taj cilj je sve bliži.
Nešto slično je uradio Čović, na znatno nižem nivou sa Tomićem, koji nema dovoljno iskustva u samostalnom vođenju tima, ali ima u svemu drugom, nema funkcije u Olimpijakosu maltene koju nije obavljao u poslednjih 20 godina.

blond
22.07.2018, 20:37
Previše smo otišli u digresiju, da se ne rasplinjujemo šta je više, šta je manje...
Pošlo se od opravdanosti ulaganja u Cedevitu, pa opravdana su - oni su dosta dugo ubedljivo prvi klub u Hrvatskoj.
Da li se to Tedeskiju isplati? Gledajući širu sliku svakako da, jer je njemu košarka samo instrument da dođe do stvari koje zaista donose novac, i to ogroman.
Ako se usput dođe do titule to je samo bonus, ali gledajući kako menjaju strategiju, formiranjem rezervnog tima, angažovanjem proverenog trenerskog imena koji nije samo tu da osmisli igru i izabere igrače, već da prenese ogromno iskustvo u tome kako jedan veliki klub funkcioniše i taj cilj je sve bliži.
Nešto slično je uradio Čović, na znatno nižem nivou sa Tomićem, koji nema dovoljno iskustva u samostalnom vođenju tima, ali ima u svemu drugom, nema funkcije u Olimpijakosu maltene koju nije obavljao u poslednjih 20 godina.

Ne znam ko je postavio pitanje opravdanosti ulaganja u Cedevitu? Jedno je da li Tedeschi treba da se ostavi kosarke, a drugo da li su ispunili ocekivanja i da li su razocarali. Ao cemo tako, tek je Bajern novo ime u kosarci i nije ocekivano da stalno osvajaju titulu, rade dobro, titula ce doci.

Oni su u poslednjih pet sezona imali jedne od najskupljih ekipa u ligi i sta su uradili? Jedva su prosli Partizan i izgubili od Cibone, ispadali od Zvezde i Buducnosti 4 puta uzastopno. Njima je maltene zagarantovano ucesce u plejofu (za razliku od evroligaskih ekipa) i iz sezone u sezonu gube sve bitne meceve.

Hrvatsku ligu ni ne racunam, kao da kazem da je Zvezda stalno najbolja u Srbiji. To se podrazumeva, ABA liga je ono sto razdvaja uspeh od neuspeha.

dekkard
22.07.2018, 20:45
Ružni, prljavi, zli je postavio to pitanje opravdanosti.
U prošloj sezoni pomenutih pet timova su značajno više izdvojili sredstava od ostatka ABA lige i svako se od njih legitimno nadao tituli, ali što reče highlander može biti samo jedan.
Nacionalne lige su bitne i tamo i ovde, jer za vratom dišu jedan Partizan i jedna Cibona, i veliko je dostignuće biti ispred njih, pogotovo u kontinuitetu.

blond
22.07.2018, 20:51
Ma kakav Partizan, a pogotovo kakva Cibona, nemoj pisati svasta. Cedevita, Zvezda i Buducnost su ulozili daleko vise od Partizana i Mornara. Hocemo sad da sve ovo prosirimo na Zadar i Olimpiju da bi ispalo da vise od polovine njih zeli titulu.

Mornar i Partizan ciljaju titulu u ABA ligi, ma jok, MZT sa brdo stranaca hoce svake sezone, ali uvek zavrsi na dnu.

dekkard
22.07.2018, 20:56
Veruj mi da nisu, pa imaš intervju sa Ostojom negde u poslednjoj trećini prošle sezone gde on kaže da je Partizanov projektovani budžet između dva i dva i po miliona €.
Braća Pavićević se i hvale da dovode uvek igrače koje žele i između redova ističu da novac nije problem, što se meni dopada, barem neko da bude iskren u ovom prljavom poslu.

blond
22.07.2018, 21:06
Tebi je bolje da pazis sta napises na pocetku, jer onda lupas sve vece i vece gluposti i nebuloze ne bi li ispalo da si u pravu, jer ti stalno moras da budes u pravu. Kakav Mornar i napadanje ABA lige?! :confused::facepalm:

Tu su igrali dva stranca sto kostaju max 300k zajedno (jedan otisao u mocnu Cibonu), Lukovic, Vranjes i gomila balvana i domacih nepoznatih igraca. I ovo ti poredis sa Ukicem, Kruslinom, Stipanovicem, Markotom, Nicholsom ...

U Partizanu su igrali Goss (koji bi kod nas imao isto kao i Radicevic), gomila anonimusa stranaca i gomila domacih polovnjaka. Jos si i nesrecnu Cibonu stavio kao primer jakog protivnika, jaci je Zadar od njih.

Zar nije lakse lepo reci, lupio sam glupost, preterao sam, nego izmisljati da onaj jadan sastav Mornara i solidan sastav Partizana ili nesrecna Cibona mogu da prismrde budzetima Cedevite i Zvezde?

Ostoja ako je to rekao, on je to rekao za vracanje dugova, nadji ti meni ko tamo ima platu vecu od 200k i koliko ih ima plate vece od 100k. Isto tako u Mornaru i Ciboni. Bez lupanja gluposti da Micovic i Bosnjak imaju 250k. :D

LosmiSK
22.07.2018, 21:19
Nidim i onaj Ross su kostali 200k zajedno, mozda malo preko 220k max...ovo troje ne kostaju toliko...:D

dekkard
22.07.2018, 21:30
Samo bez vređanja, uvek se loše završi po nekoga i sve je u redu. U redu je imati drugačije mišljenje.

dekkard
22.07.2018, 21:32
Nidim i onaj Ross su kostali 200k zajedno, mozda malo preko 220k max...ovo troje ne kostaju toliko...:DSvaki po 250k minimum.

Cooper
22.07.2018, 21:48
Znatno manje i Cedevita, a pogotovo Mornar.

Po rečima prvog čoveka Sokića, budžet je prethodnih sezona obično bio oko 1,5 miliona.
https://www.vecernji.hr/sport/ostat-cemo-na-budzetu-od-15-milijuna-eura-1001987

Ovo je za sezone kada su igrali EL.

Mornar, Partizan i ostali funkcionišu sa dosta manje.

LosmiSK
22.07.2018, 21:51
Svaki po 250k minimum.

Sta 250k? Ovi u Mornaru? :cool:

blond
23.07.2018, 00:07
Samo bez vređanja, uvek se loše završi po nekoga i sve je u redu. U redu je imati drugačije mišljenje.

Ok, izvinjavam se zbog preterivanja, sve ostalo stoji. Cedevita je imala mnogo veci budzet od Partizana i Mornara prosle sezone. Partizan je imao veci budzet od Mornara.

Takodje, vidim da si napisao da je Ross imao 250k. Vise od Rocha?! Neko je tu lud ili laze. :confused:

dekkard
23.07.2018, 09:22
Kao što rekoh, svako ima pravo na svoje mišljenje , pa tako i ja.
Moje je utemeljeno na izjavama čelnih ljudi kluba. Ali, ne branim nikome da misli drugačije.

MannyCalavera
23.07.2018, 11:51
Kao što rekoh, svako ima pravo na svoje mišljenje , pa tako i ja.
Moje je utemeljeno na izjavama čelnih ljudi kluba. Ali, ne branim nikome da misli drugačije.

Needham i Raley-Ross su kostali mozda zajedno 200k. Daj da ne fantaziramo. Raley-Ross dovucen iz Bugarske, ovaj proteran iz Reggiane kao nepozeljan.

LosmiSK
23.07.2018, 13:41
https://www.eurohoops.net/en/eurocup/716302/cedevita-added-vitor-benite/?utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1532345423

Cedevita se ne sali, posle Kuka, dolazi Benite...brazilska kobra :)

Jimi22
24.07.2018, 21:38
Chasson Randle, ex Real novi plej Cedevite.

LosmiSK
27.07.2018, 11:09
https://sportando.basketball/en/europe/croatia/283613/josh-magette-signs-with-kk-cedevita.html

Josh Magette signs with KK Cedevita
The move is official

American point guard Josh Magette has signed a deal with Croatian side KK Cedevita, his agent announced. Magette spent last season with the Atlanta Hawks, averaging 2.6 points per game.

MannyCalavera
27.07.2018, 11:17
https://sportando.basketball/en/europe/croatia/283613/josh-magette-signs-with-kk-cedevita.html

Josh Magette signs with KK Cedevita
The move is official

American point guard Josh Magette has signed a deal with Croatian side KK Cedevita, his agent announced. Magette spent last season with the Atlanta Hawks, averaging 2.6 points per game.G League igrac kao i Randle. Maggete je bio i najbolji asistent lige mislim dva puta. Vrti pik, kreativa super. Kanal u odbrani

tatanka
27.07.2018, 11:54
G League igrac kao i Randle. Maggete je bio i najbolji asistent lige mislim dva puta. Vrti pik, kreativa super. Kanal u odbrani

Cesto i kamenjar al' zna da organizuje napad. Iskreno prije bih Randle-a nego Maggete-a tako da sam ja zadovoljan :D

LosmiSK
27.07.2018, 11:57
Cesto i kamenjar al' zna da organizuje napad. Iskreno prije bih Randle-a nego Maggete-a tako da sam ja zadovoljan :D

G League igrac kao i Randle. Maggete je bio i najbolji asistent lige mislim dva puta. Vrti pik, kreativa super. Kanal u odbrani

On ce biti drugi plej koliko ja znam. Solidan igrac koji nije pokazao u Evropi tacnije u grckoj puno. Bice stranaca dosta, ali po ne velikim cenama, Randle-a nisu potpisali zbog cene, koja nije bila uopste velika.

blond
27.07.2018, 16:44
Znaci:

?, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
?, Stipanovic

Nemam_ti_kad
27.07.2018, 17:36
Znaci:

?, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
?, Stipanovic

Ako je tako, nije ni malo naivno, pod pretpostavkom da ove znakove pitanja popune "dobri" igraci.

Gudura
27.07.2018, 17:41
Ako je tako, nije ni malo naivno, pod pretpostavkom da ove znakove pitanja popune "dobri" igraci.

Meni ovaj roster trenutno deluje smehotresno....morace ovi znakovi pitanja da budu mnogo ozbiljne face. Fali jos bar jedan znak pitanja posto je to samo 11 igraca.

P.S. Mislim da su i Katic i Slavica planirani za ostanak

MannyCalavera
27.07.2018, 18:24
Zaboravili ste Randle-a. Koji ce tamo biti plej takodje.

Gudura
27.07.2018, 18:28
Zaboravili ste Randle-a. Koji ce tamo biti plej takodje.

Varijanta sa Randle-om je otpala...trazio je previse i nije potpisao

Laza Kacanski
27.07.2018, 19:13
Varijanta sa Randle-om je otpala...trazio je previse i nije potpisaoIstina
Bas me interesuje da je Mageti upao umesto njega ili su mislili da potpisu I jednog I drugog sto bi bila teska budalastina.

LosmiSK
27.07.2018, 19:22
Ne moze mesto njega, posto bi ovaj bio prvi a ovaj drugi plej....Kako god, ovaj je jeftin bas. Igrao je u Koroivosu, oni em ne placaju, i kad plate, plate malo...oko 100k max, mada ne znam cifru iskreno..

Nemam_ti_kad
27.07.2018, 19:46
Meni ovaj roster trenutno deluje smehotresno....morace ovi znakovi pitanja da budu mnogo ozbiljne face. Fali jos bar jedan znak pitanja posto je to samo 11 igraca.

P.S. Mislim da su i Katic i Slavica planirani za ostanak

Meni nije ni malo smehotresno, pod uslovom da su znakovi pitanja prvi PG, prvi PF i prvi C. I jos jedan jer si dobro primijetio da ih je 11. Kontinuitet je tu nesto sto zna da bude x faktor. Tesko je praviti ekipu ako ti od prosle sezone ostane samo 4 igraca, a nemas bar dvojicu da ulete iz svoje skole, nego kupujes 8 igraca. Mislim da je Slavica u Ciboni zajedno sa Arapovicem.

Pitanje sto je sa Nikolsom, da li on ostaje?

LosmiSK
27.07.2018, 20:10
Bilo je Nikols ili Kuk, dosao je Kuk...koliko ja znam

blond
28.07.2018, 15:55
Bilo je Nikols ili Kuk, dosao je Kuk...koliko ja znam

Nichols je 4, Cook je 2/3. Ne vidim zasto bi bilo ili ili. Ionako im treba jos po jedna cetvorka i petica.

LosmiSK
28.07.2018, 16:04
Ako hoces pravilno, oba su krila...Nece Kuk ici na dvojku u Cedeviti..

blond
28.07.2018, 16:11
Ako hoces pravilno, oba su krila...Nece Kuk ici na dvojku u Cedeviti..

Nichols je svo vreme u Cedevkiti provodio na 4. Moguce je da nece njega da zadrze, vec ce dovesti drugog, ali Cook i Nichols jesu kompatibilni.

LosmiSK
28.07.2018, 16:28
Sto moraju biti kompatibilni? :sd:

LosmiSK
28.07.2018, 16:34
Cook je 3/2..Cedekita konta da ga stavlja i na cetiri, mada meni to deluje bzvze...Nikols je cista trojka, koja moze i na cetiri..ali primarno su obe trojke...mada mogu igrati zzajedno...svakako nebitna prica, kada je tako kako sam napisao..Birali su izmedju njih dvoje..

blond
28.07.2018, 16:38
Ma ne moze Cook sa 1.96 da bude cetvorka. Sa druge strane, Nichols je usao u godine, sad jedino cetvorku i moze da igra. Verovatno ga nece produzivati zbog godina i dovesce drugu cetvorku. Dakle, bilo je Nichols ili nova 4, Cook nema veze sa tim.

LosmiSK
28.07.2018, 16:44
Isto sam tako i ja razmisljao, ali oni ne razmisljaju tako...i meni je sad to cudno, ali je tako kako sam ti napisao..

LosmiSK
28.07.2018, 16:45
Mozda promene doduse kad ga vide :))) slazem se da je 3/2 i da ne moze na cetiri...

tatanka
29.07.2018, 09:25
Cobbs pregovara sa Cedevitom. To bi bilo odlicno pojacanje.

Nemam_ti_kad
29.07.2018, 09:35
Ako je u pitanju Cobbs iz Le mana, a vjerujem da jeste, zaista bi bilo dobro pojacanje. Tako da ako se ispostavi tacnim da cekaju prvog pleja, pf i centra i ako budu u rangu ovog Cobbsa, jasno je sta zele....nisam gledao plej of francuski...kako je Craft izlazio na kraj sa Cobbsom, i obratno?

tatanka
29.07.2018, 09:51
Ne mozes da ih poredis, Craft je epizodista, igrac zadatka a Cobbs glavni igrac tima. Cobbsa bas nisu uspjeli da zaustave sem jednog meca.
Bas simpaticno pojacanje.

mmajstor
30.07.2018, 09:32
Zavrsen Cobs.

blond
30.07.2018, 17:52
4 stranca na spoljnim pozicijama. Zanimljivo. :hm::D Videli i oni da od domacih snaga nema vajde, imace 6-7 stranaca.

弱肉強食
30.07.2018, 17:56
Cedevita osvaja peške ove godine. Isprašiće Budućnost u finalu.

Ruzni Prljavi Zli
30.07.2018, 18:31
Cedevita osvaja peške ove godine. Isprašiće Budućnost u finalu.Zar ne osvajaju svake...
Pre će Liverpul uzeti PL nego "Sokići" regiju.

blond
30.07.2018, 18:38
Zar ne osvajaju svake...

Uzece Looserpool jednog dana. :D
Tesko ce to biti uklopiti, sve te nove igrace, veliki posao ceka Alonsa.

LosmiSK
30.07.2018, 19:47
Wait for it...bice jos iznenadjenja u Zagrebu :ne_znam:

tatanka
30.07.2018, 19:55
Augusto Lima blizu potpisa.

弱肉強食
30.07.2018, 20:12
Zar ne osvajaju svake...

Retko mašim prognoze, gotovo nikada. Budućnost neće uzeti narednih 20 godina ništa, ove će stići do finala, zgaziće ih Cedevita. Zvezda će ispasti od Budućnosti a Mornar od Cedevite.

tatanka
30.07.2018, 20:16
Cobbs, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
Lima, Stipanovic

Zanimljivo izgledaju da se ne lazemo.

弱肉強食
30.07.2018, 20:19
A neka valja malo, dosta su Srbi uzimali. Ove sezone Cedevita neka uzme, pa da se i Olimpija pojača da vidi šansu. Jaka regionalna liga je bolja od slabe.

bounty hunter
30.07.2018, 20:32
Ne znam koliko je ovo pametno sa dva tima u 2 takmičenja i u oba tima sa strancima. Mada oni mogu sve njih prebaciti da igraju ABA jer tu nema limita.
Sigurno bi i Crvena zvezda imala svih ovih godina još jači tim i možda neke uspehe u EL da se pare slivaju samo u taj klub, a ne i u FMP, ali to je već njihov problem i nije za ovu temu.
Iz Cedevite kažu da su oni tek na trećem mestu po visini budžeta posle Zvezde i Budućnosti koja je duplirala budžet... da su im domaći igrači skuplji od stanaca slične klase i nadaju se da će biti konkurentni sa ova dva kluba. Kasno kupuju zato što posle EL timova tek sada boranija kao oni i slični dolaze do igrača.
Jedino ako sve strance (sedmorica ? za sada) gurnu u ovaj tim koji igra ABA, čini se da nemaju kvalitetnu bazu domaćih košarkaša. Tako bi napravili fin miks Brazilaca i Amera sa domaćim prosekom (Krušlin, Žganec, Ramljak...)

Nemam_ti_kad
30.07.2018, 20:33
Cobbs, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
Lima, Stipanovic

Opeg si zaboravio znak pitanja...jos jedan...minimum:).

Edit: veoma zanimljivo.

bounty hunter
30.07.2018, 20:48
Cobbs, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
Lima, Stipanovic

Doveli su i centra Tylera Widemana.
Oni te koledž igrače, za razliku od Partizana ili Mornara kojima finansijska situacija ne dozvoljava da eksperimentišu, dovode u drugu momčad.
Ako se pokaže gurnuće ga i u ABA.

Ruzni Prljavi Zli
30.07.2018, 20:49
Retko mašim prognoze, gotovo nikada. Budućnost neće uzeti narednih 20 godina ništa, ove će stići do finala, zgaziće ih Cedevita. Zvezda će ispasti od Budućnosti a Mornar od Cedevite.Ovaj put ćeš mašiti samo tako.
Odma idemo kod notara da ti prepišem kuću ako Cedevita uzme Jadransku ligu.

mmajstor
30.07.2018, 21:03
Ovaj put ćeš mašiti samo tako.

A ako ne uzme Cedevita onda nikom nista? Urose potpisuj, ovo je no risk kombinacija :)

Nije nemoguce da sokici osvoje, s obzirom na toliko odigranih finala i polufinala. Pre ili kasnije ce se to desiti, za sada imaju losiji roster od djetica, al su se bogme dobro zauktali.

mmajstor
30.07.2018, 21:06
Cobbs, Maggete
Benite, Kruslin, Bosnjak
Cook, Ramljak
?, Zganec
Lima, Stipanovic

Od Lime jedino znam Adrijanu bivsu srpsku snajku. Jel neko drugi u pitanju, ko je Lima?

Ruzni Prljavi Zli
30.07.2018, 22:04
A ne ne ne. Ako Cedevita OPET ispuši moram ja dobiti neku satisfakciju u vidu nagrade.
Sećam se Lime iz vremena u Malagi. Može biti izuzetno pojačanje u reketu. Pouzdan igrač sa dobrim skakackim karakteristikama.

kronostime
30.07.2018, 22:06
Ovaj put ćeš mašiti samo tako.

Banovacu zbog opklada. :biggrin:

LosmiSK
30.07.2018, 22:37
Nisi merodovan Kronose posto si los sudija bio prosli put :) Lima je defanzivna zver i bas im je to trebalo, a Stipanovic da bude back up.Da se ne lazemo ovde, dobar tim,sad dal ce biti prvi, nebitno..dobar i jak tim a ovo nije kraj. Doci ce bar jos jedan stranac,ako ne i dva...za jednog znam :)

Da nece plakati za Ukicem, Markotom itd... :) odlican prelazni rok za vitamine..

Ganac
31.07.2018, 07:41
Banovacu zbog opklada. :biggrin:
Potpuno se slažem sa tobom komšo, nadam se da je ova "ponuda za klađenje" samo jedan od načina kod nas Srba da potvrdimo koliko smo ubeđeni u nešto a ne stvaran predlog za opkladu.(Po sistemu "litar krvi dajem u zalog da će ovi biti prvi"...)

Nisi merodovan Kronose posto si los sudija bio prosli put :) Lima je defanzivna zver i bas im je to trebalo, a Stipanovic da bude back up.Da se ne lazemo ovde, dobar tim,sad dal ce biti prvi, nebitno..dobar i jak tim a ovo nije kraj. Doci ce bar jos jedan stranac,ako ne i dva...za jednog znam :)

Da nece plakati za Ukicem, Markotom itd... :) odlican prelazni rok za vitamine..
Definitivno je Lima za Stipanovića i of i def zver i ovaj put su doveli i ozbilnog trenera i dobra pojačanja, biće borbe, Cedi će faliti (kako mi se čini) najviše publike i atmosfere za taj završni čin.

Gudura
31.07.2018, 08:37
Potpuno se slažem sa tobom komšo, nadam se da je ova "ponuda za klađenje" samo jedan od načina kod nas Srba da potvrdimo koliko smo ubeđeni u nešto a ne stvaran predlog za opkladu.(Po sistemu "litar krvi dajem u zalog da će ovi biti prvi"...)

Definitivno je Lima za Stipanovića i of i def zver i ovaj put su doveli i ozbilnog trenera i dobra pojačanja, biće borbe, Cedi će faliti (kako mi se čini) najviše publike i atmosfere za taj završni čin.

Ja i dalje ne mislim da je Alonso trener za velika dela...nekako mi je beskrvan iako mu znanja i kvaliteta verovatno ne fali...nekako mi bas lici na klub u kome je trener

Ganac
31.07.2018, 08:41
Ja i dalje ne mislim da je Alonso trener za velika dela...nekako mi je beskrvan iako mu znanja i kvaliteta verovatno ne fali...nekako mi bas lici na klub u kome je trener

Možda nije trener koji će da osvoji EC (EL) ali je iznad nivoa ABA lige, pa šta će to Džikić da uradi ili šta je on postigao a koliko se bavi trenerskim poslom?
Da je toliko vredan zar ga ne bi pokupo neko od većih klubova?

Gudura
31.07.2018, 08:54
Možda nije trener koji će da osvoji EC (EL) ali je iznad nivoa ABA lige, pa šta će to Džikić da uradi ili šta je on postigao a koliko se bavi trenerskim poslom?
Da je toliko vredan zar ga ne bi pokupo neko od većih klubova?

Ne mislim ni da je Dzikic neki trenerski mag...iako nase komsije pokusavaju da ga tako predstave...sjajan motivator i harizmaticna licnost koja moze da napali svoje igrace da budu bolji nego sto realno jesu,ali to moze da prodje samo u ovom Balkan modu,zato i nije imao neke velike rezultate do sada. Razmontiravanje onog trenera u pokusaju na nasoj klupi od prosle godine, ipak ne treba dozivljavati preozbiljno.Jednostavno niko nije imao zelju da mu prepusti tim za velika dela.Bice zanimljivo sada videti kako ce se snaci kada je dobio tim sa ozbiljnim budzetom,ali ogromnim egom i skupom nespojivih karaktera. Opet nisam primetio ni da su se za Alonsa otimali velikani, jer je posle jedne solidne sezone sa Baskonijom,gde je btw imao sjajan tim, ali bio i razmontiran od jedne Zvezde i Radonjica npr, dobio sansu u Barsi gde je prosao kao bos po trnju.Preuzimanje Cedevite,kluba koji sem novca (koji je opet smesan za kriterijume top El ekipa) nema mnogo da ponudi, je ipak veliki downgrade u njegovoj karijeri, jer je preuzeo klub koji sa svim parama i logistikom nikad nista ozbiljno sem Hrv lige nije osvojio. O rezultatima u evropskim okvirima je smesno i govoriti,tu ni u EC nisu nikada dalje od prolaska grupe dobacili. Mozda ipak gresim,mozda njegov dolazak bude prekretnica za Sokice, ali mi se cini da ce za uspeh ipak trebati vise od nabacane gomile stranaca i placljivog pogleda i estetski oblikovanih obrva::)

LosmiSK
31.07.2018, 10:19
Cedevita je bar duplo ozbiljniji klub od nas. NJihova greska jeste tj Tedeskog ako se moze reci da je greska, to sto nisu uzeli neki Zadar,Split,Cibonu i da imaju navijace...prosto sam ubedjen da bi do sada imali A licencu. Oni imaju vec sad pare za sledece tri godine i projektovane budzete za prvi tim cak manje od 2m po sezoni...i nece trositi vise...

Njima svaka cast sto se bore, nemaju publiku i to im je minus koji ce tesko moci premostiti ali i daljese bore i ulaze svoje pare u kosarku i to treba postovati. Organizacijski su dosta ispred svih, ali kazem imaju neke svoje probleme.

Oni ce biti u 4 i borice za titulu, a mozda je ne uzmu, ali imaju kvalitetan rad i sigurno puno podmetanja u HRV ali opet su tu.Kod nas nema tog lika koji bi smeo da uradi sto je Tedeski uradio u Hrvatskoj...pojeli bi ga...kao npr KG, Hemofarm i Vosa pre 10ak godina...mada i to nista nije bilo privatno ali su pokusali...

Da zivim u Zagrebu ove godine bi ih gledao svaki mec, dobar tim. Alonso nije imao srece sa klubom i to je to...mislim na Barsu, sigurno dobar i kvalitetan trener i trenutno najbolji u ABA ligi....na papiru bar..sigurno Tomic i Dzikic nisu bolji od njega..

Gudura
31.07.2018, 15:47
Lima i zvanicno na 2 godine

Laza Kacanski
31.07.2018, 16:57
Dolazi im I Bel iz Darusafake kao I Zupcic.

bounty hunter
31.07.2018, 17:25
Pablo Aguilar na dve godine...

LosmiSK
31.07.2018, 17:26
Lazo ako treba info pitaj..
.:cool:

Laza Kacanski
31.07.2018, 17:30
Lazo ako treba info pitaj..
.:cool:Daj info.[emoji3]

LosmiSK
31.07.2018, 17:31
Bio si polovican.

blond
31.07.2018, 18:42
Nece ostati mesta za domace igrace u Cedeviti. :D

Trenutno:

Magette, Cobbs
Benite, Kruslin
Cook, Bell?, Ramljak
Aguilar, Zganec, Slavica
Stipanovic, Lima

LosmiSK
31.07.2018, 19:31
Cobbs je prvi plej, Cook ce na cetiri pre..Agilar je back up... :)

Ruzni Prljavi Zli
31.07.2018, 21:33
https://www.instagram.com/p/Bl6FweJB3eG/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=xd7oo74iw13t
Trebaće Situ dosta čarobnog napitka ne bi li sve strance ukomponovao u skladnu celinu.
Nekada imam utisak kako Tedeski bez očiglednog plana iz takmičarske sezone u sezonu menja igrače ko na pokretnoj traci.

Ivan_PG
31.07.2018, 21:35
U pravu je Uki,Cedevita osvaja Aba ligu 104%,ubijedjen sam u to.

Ruzni Prljavi Zli
31.07.2018, 21:49
Po nekim navodima Cedevitin Nikols pojačaće čovićevce.

LosmiSK
31.07.2018, 22:00
https://www.instagram.com/p/Bl6FweJB3eG/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=xd7oo74iw13t
Trebaće Situ dosta čarobnog napitka ne bi li sve strance ukomponovao u skladnu celinu.
Nekada imam utisak kako Tedeski bez očiglednog plana iz takmičarske sezone u sezonu menja igrače ko na pokretnoj traci.

Bice mu bas tesko..bolje da su tu Ukic,Markota, Katic i Arapovic :sd:

mmajstor
31.07.2018, 22:47
Buducnost je jaca kao kolektiv.

Ruzni Prljavi Zli
31.07.2018, 22:48
Bice mu bas tesko..bolje da su tu Ukic,Markota, Katic i Arapovic :sd:Dal će ličiti na tim??? Ne bi rekao...

LosmiSK
31.07.2018, 22:52
Dal će ličiti na tim??? Ne bi rekao...

To opet ne znaci da nece liciti na tim :sd: Ko to zna, ali imaju ozbiljne igrace, doce do 1/2 ABA pa sta im Bog da :)

Jaqen Hghar
01.08.2018, 09:11
Ova Cedevita će možda nekad biti prva kada u ekipi ne bude nijedan Lovro Mazalin, Krušlin, Ukić ili kojekakvi karložganeci.
Znači jedino da se Tedeski otvori za 15 stranaca.
Kakvi luzeri.
Igokea pogodila sa svim pojačanjima.

Ovo sam napisao negde početkom prethodne sezone.
Kako trenutno stoje stvari, ide se u tom pravcu :D

https://nsa39.casimages.com/img/2018/08/01/180801092332175705.png

madafaka73
01.08.2018, 12:15
Cedevita pravi dva tima, jedan za domaću ligu, drugi za ABA i Evropu. Treba videti kako će se ovi stranci rasporediti u ta dva ima, pa da nešto komentarišemo. Sumnjam da će svi u "prvi" tim, no da sačekamo šta je Sito Alonso zamislio, pa da onda komentarišemo.

tatanka
01.08.2018, 12:17
Svi idu u prvi tim mimo Wideman-a.

LosmiSK
01.08.2018, 14:21
16182

Meni su ove plate tu negde skroz realne, sa tim da mi je previse za ovog back up...Nije on bio nikad ni na pola tih para...da se ne misli da su milioni kamioni :)

blond
01.08.2018, 18:32
Sigurno je budzet kluba ogroman jer treba placati 25+ igraca i u jednom i u drugom timu. Slicno mora da placa i Zvezda. Buducnost ima mnogo manje registrovanih igraca, treba i to racunati.

Cooper
01.08.2018, 18:42
Rekao bih da su troškovi drugog tima nešto manji jer je ipak u pitanju domaća liga.

Ali generalno si u pravu.

Mnogi računaju samo plate 12 igrača što je tek jedna od stavki ukupnog budžeta.

Ganac
02.08.2018, 07:26
Va bank, Cede:
https://www.kurir.rs/sport/kosarka/3095825/ozbiljno-pojacanje-cedevita-dovela-spanskog-reprezentativca
Španski košarkaš Pablo Agilar poslednje je pojačanje Cedevite za predstojeću sezonu, saopštio je danas prvak Hrvatske.

Agilar je visok 208 centimetara i igra na poziciji krilnog centra.

On je u Cedevitu došao iz Gran Kanarije gde je prošle sezone u proseku postizao 6,6 poena, uz 4,2 skoka i jednu asistenciju po utakmici.

mmajstor
02.08.2018, 09:53
Ja ga se ne secam iz reprezentacije i Valensije...ostale timove u kojima je igrao nisam ni pratio. Cudi me da je bio u reprezentaciji tih godina kada znamo kakve sve igrace imaju.

blond
02.08.2018, 17:23
Ja ga se ne secam iz reprezentacije i Valensije...ostale timove u kojima je igrao nisam ni pratio. Cudi me da je bio u reprezentaciji tih godina kada znamo kakve sve igrace imaju.

Bio je kada nisu igrali P.Gasol i Reyes, pod kosem su igrali:

M.Gasol, Aguilar, Xavi Ray, German Gabriel i Claver.

bounty hunter
04.08.2018, 00:07
....

Cedevita je dovela čak 11 košarkaša, od toga devetoricu stranaca. Od 1. avgusta Alonso na raspolaganju ima čak 21 igrača, jer Cedevita ima dva tima za različita takmičenja, jedan za ABA ligu i Evrokup, a drugi za hrvatsko prvenstvo za koji će pre svega zadužen biti Slaven Rimac.

U odnosu na prošlosezonski tim Cedevite tu su samo petorica momaka: Toni Katić, Ivan Ramljak, Flip Krušlin, Andrija Stipanović i Karlo Žganec.

Njima su se pridružili Džaston Kobs, Džoš Meget, Vitor Benite, Džems Bel, Eldžin Kul, Pablo Agilar, Avgusto Lima i jedini "insajder" Domagoj Bošnjak. Stigli su još Toni Vitali i Tajler Videman, ali su oni planirani da igraju u domaćem prvenstvu.

"Dvostruku" registraciju imaju Katić, koji bi mogao da pomogne u Premijer ligi, te Bošnjak koji bi mogao da dobije šansu u ABA/EK. Da se koncentrišemo na prvi tim koji će se boriti za Evroligu, a za koji je klub izdvojio 2,5 miliona dolara.

....

"U javnosti je pogrešna slika da smo puni novca. Možemo reći da u hrvatskim okvirima prednjačimo, ali u regionalnoj ligi već ima klubova koji su nam se približili i prešli nas, a s Crvenom zvezdom i Budućnosti u tom smislu definitivno ne možemo držati korak. Dobro, budžet daje veće mogućnosti, ali nije jedini bitan ako se stvore zajedništvo i hemija, ako trener i igrači uspeju saživeti i ginuti jedni za druge", kaže direktor Cedevite Matej Mamić.

blond
04.08.2018, 00:39
A sto je bas taj deo boldovan? Ima tema koja se bavi merenjem budzeta i neceg drugog.

Ako vec otvaramo tu temu, to prosto nije tacno. Cedevita sa tolikim brojem igraca ne moze da bude daleko iza ni Zvezde, a kamoli Buducnosti. Bukvalno su uzeli sve sto vredi u hrvatskoj kosarci i tako napravili drugi tim.

dekkard
28.08.2018, 19:03
Vidim da nije ispraćena druga pripremna utakmica na Rogli KK Cedevite pa da ispravimo to :D

26.08.2018.

Cedevita - Telekombaskets Bonn 89:66

Cedevita je odradila pripreme na Rogli, sutra je u planu povratak u Zagreb. U drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji Cedevita je bila uvjerljiva protiv Telekombasketsa Bonn 89:66. Trener Sito Alonso nije mogao računati na lakše ozlijeđene Cobbsa i Katića, ali u rosteru je imao, za razliku od utakmice sa Terme Olimia Žganeca i Magettea, a iz Rimčeve momčadi danas su se pridružili Bošnjak i Perković. Bonnje poveo 0:2, ali Cedevita je, s petorkom Magette, Benite, Bell, Cook i Stipanović brzo napravila 9:0. Do kraja četvrtine prednost je rasla do 32:17 a najveća je bila u trećoj četvrtini, +26 68:42. Svi raspoloživi igrači ravnomjerno su podijelili minutažu. Za Telekombaskets, koji se također desetak dana priprema na Rogli, igrali su bivši igrač Cedevite Rashad James, bivši igrač Budućnosti VOLI Bojan Subotić i niz američkih pojačanja pa je uvjerljiva pobjeda tim značajnija. Najbolji strijelac Cedevite ponovno je bio Elgin Cook sa 16 koševa a pratio ga je s 13 Augusto Lima.

Cedevita - Telekombaskets Bonn 89:66 (32:13, 48:29, 68:49)

Magette 6, Krušlin 7, Stipanović 8, Lima 13, Cook 16, Žganec 1, Ramljak 8, Perković 5, Bell 4, Aguilar 9, Benite 9, Bošnjak 3.

LosmiSK
21.10.2018, 01:20
Za par dana lepe veto za navijace vitamina a i jos neke ..stay tune..

Laza Kacanski
21.10.2018, 08:46
Darius Odom [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
On ce ih spasiti

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

LosmiSK
21.10.2018, 12:22
Darius Odom [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
On ce ih spasiti

Nemas bas dobar info mislim

LosmiSK
22.10.2018, 18:16
Jacob Pullen is close to returning to KK Cedevita, a source told Sportando.

The American-Georgian guard has played with the Croatian perennial champions in 2015-2016.

Last season Pullen spent the year between Maharm in Iran averaging 30.1 points per game and Afyon Belediyespor. alo insajderi gde ste...hehe...slusajte Losmija samo :cool:

Pullen will first join Cedevita on a tryout contract.

Laza Kacanski
22.10.2018, 18:30
Kazu otpustaju Kuka I Magetija

LosmiSK
22.10.2018, 18:40
Kazu otpustaju Kuka I Magetija

Za pleja sam znao..ali za Kuka ne..mada slabo igra..birali izmedju njega i Nikolsa...ovaj ih cekao i ono SHUK..jbga..mada nisma ocekivao to..ali realno igra slabo..

Laza Kacanski
23.10.2018, 22:57
Citam frka u Cedeviti. Odlazi Mamic

blond
24.10.2018, 01:17
Za pleja sam znao..ali za Kuka ne..mada slabo igra..birali izmedju njega i Nikolsa...ovaj ih cekao i ono SHUK..jbga..mada nisma ocekivao to..ali realno igra slabo..

Secas se kada sam se iscudjavao za Kuka i njega na 4? E pa, sad se ispostavilo da im je pijani amater birao tim. Zasto ulazu ako im nije cilj da stvore tim konkurentan za titulu? Nemojte samo o tome kako imaju manje od Mornara i Partizana, da sam hteo da citam lose viceve mogao sam da ih pronadjem na nekom drugom mestu.

Mamic mora da ode, ali i trener. Tim je katastrofalno selektiran i jos gore vodjen.

mmajstor
24.10.2018, 11:02
Pa kako da ode trener kad je ovde na pocetku sezone proglasavan za najboljeg trenera ABA lige, kao sto je i prosle sezone Zdovc?
Valjda Cedevita predstavlja ekskluzivu nasim navijacima jer se jedina finansira od strane tajkuna a ne od drzave, pa se onda svaki potez unapred preuvelicava i dozivljava kao fenomenalan.

Odavno su trebali da se ratosiljaju uprave jer godinama prave lose poteze i sipaju novac u bunar, a za ocekivati je da nova uprava dovede i drugog trenera ukoliko u medjuvremenu ne konsoliduje timsku igru. Mada kada se procita da je uprava insistirala na domacim igracima a Sito na ovoj nedisciplinovanoj legiji stranaca, onda se postavlja pitanje ko je ovde lud.

Ganac
24.10.2018, 11:19
Pa kako da ode trener kad je ovde na pocetku sezone proglasavan za najboljeg trenera ABA lige, kao sto je i prosle sezone Zdovc?
Valjda Cedevita predstavlja ekskluzivu nasim navijacima jer se jedina finansira od strane tajkuna a ne od drzave, pa se onda svaki potez unapred preuvelicava i dozivljava kao fenomenalan.

Odavno su trebali da se ratosiljaju uprave jer godinama prave lose poteze i sipaju novac u bunar, a za ocekivati je da nova uprava dovede i drugog trenera ukoliko u medjuvremenu ne konsoliduje timsku igru. Mada kada se procita da je uprava insistirala na domacim igracima a Sito na ovoj nedisciplinovanoj legiji stranaca, onda se postavlja pitanje ko je ovde lud.

Možda je formulacija billa pogrešna ali svakako da je to trenutno u ABA ligi trener sa najboljim CV-om.

mmajstor
24.10.2018, 11:32
Nije nije...proglasavali smo ga za najboljeg trenera, dovoljno je samo prelistati par strana unazad. Mada mu i trofejnost u CV-u nije bas jaca strana...

Ganac
24.10.2018, 11:53
Nije nije...proglasavali smo ga za najboljeg trenera, dovoljno je samo prelistati par strana unazad. Mada mu i trofejnost u CV-u nije bas jaca strana...

Kada sam napisao "trener sa najboljim CV-om" Mislio sam da je trener koji u svom CV ima da je vodio Baskonju i Barselonu, hajde i Huventud je svakako trenutno prvo ime u branši trenera ABA lige. Ni jedan drugi trener u ABA ligi nema ni približan Cv (Tomić asistent, Džikić sve neke timove za sredinu tabele ABA lige...Čanak:cry:)
Da li je najbolji ili ne pokazaće vreme.

mmajstor
25.10.2018, 22:41
Niko da prenese, nisam ni video do sada

U CEDEVITI PRESEKLI: Alonso je greška, stiže čovek koji je napravio ‘čudo’ na Jadranu 2014. godine

hotsport.rs
2018-10-25 14:31:44

Ali od svega dobila je jedan od lošijih početaka sezone u istoriji kluba.

Vlasnik Cedevite Emil Tedeski nije želeo više da čeka, te je uručio otkaz Situ Alonsu, a umesto njega na mesto trenera doveo Slavena Rimca.

Za CV je mozda i najbitniji ucinak, a ne toliko koji je poslodavac u pitanju. Da kojim slucajem nije spanac, ne verujem da bi ikada dobio priliku da trenira Baskoniju ili Barselonu.

mmajstor
01.11.2018, 16:24
Veciti Zvezdas opet zavrsi kod sokica.....Covic - nevera.

dekkard
02.02.2019, 21:46
Autoritativno poluvreme protiv Igosa. Mada, treba se paziti njih ipak se bore za opstanak. Ako Ceda kojim slučajem dobije sledeća nagazna mina je FMP, pa uvek neugodne Krka i Olimpija. Baš će teško zadržati drugo mesto.

dekkard
02.02.2019, 22:48
Sramotno suđenje u Laktašima, dali su Igosima fore najboljeg igrača na utakmici Cooka ne bi li nekako ipak pobedili ali džabe, pravda i kvalitet su presudili. Više nego zaslužena pobeda Cede.

Ivan9
02.02.2019, 23:04
Primetih i da je Igosima Tesla sponzor...
2 iskljucena igraca Cedevite, sto je mnogo mnogo. Belosevic po zadatku ali uzalud

blond
06.02.2019, 01:11
Autoritativno poluvreme protiv Igosa. Mada, treba se paziti njih ipak se bore za opstanak. Ako Ceda kojim slučajem dobije sledeća nagazna mina je FMP, pa uvek neugodne Krka i Olimpija. Baš će teško zadržati drugo mesto.

Da, bas ce tesko zadrzati drugo mesto, a na KKCZ temi napises ovo:

Sve sami timovi od kojih treba strahovati, ne zna se ko je od njih nezgodniji takmac.

I ne brini, svaki put cu te ovako raskrinkati kada krenes ovako da se majmunises, kao kada si se klonirao da bi otpevao jednu te istu pesmu koju mesecima pevas.

dekkard
06.02.2019, 02:42
Da, bas ce tesko zadrzati drugo mesto, a na KKCZ temi napises ovo:

I ne brini, svaki put cu te ovako raskrinkati kada krenes ovako da se majmunises, kao kada si se klonirao da bi otpevao jednu te istu pesmu koju mesecima pevas.Stvarno ne znam šta nije jasno, Krka je porazila najvećeg favorita za osvajanje ABA lige dok ih je vodio najbolji trener ABA. Olimpija odigrala muški protiv istog tima (koji je najveći favorit ABA) koje vodi novi najbolji trener ABA I izgubila samo pet razlike.
Svakako đavolski težak posao za Cedevitu i veoma teški takmaci, pogotovo uzimajući u obzir da će se boriti za opstanak i ima da grizu ko nikada.

blond
07.02.2019, 21:13
Stvarno ne znam šta nije jasno, Krka je porazila najvećeg favorita za osvajanje ABA lige dok ih je vodio najbolji trener ABA. Olimpija odigrala muški protiv istog tima (koji je najveći favorit ABA) koje vodi novi najbolji trener ABA I izgubila samo pet razlike.
Svakako đavolski težak posao za Cedevitu i veoma teški takmaci, pogotovo uzimajući u obzir da će se boriti za opstanak i ima da grizu ko nikada.

Nije jasno tebi od pre 10 dana, jer si ironicno napisao ovo:

Sve sami timovi od kojih treba strahovati, ne zna se ko je od njih nezgodniji takmac.

Na moju tvrdnju da Cedevita nije obezbedila 2. mesto. Sad znamo da si trolovao na temi KKCZ, pa bi bilo lepo da prestanes bar tamo to da radis.

dekkard
07.02.2019, 21:17
Nije jasno tebi od pre 10 dana, jer si ironicno napisao ovo:

Na moju tvrdnju da Cedevita nije obezbedila 2. mesto. Sad znamo da si trolovao na temi KKCZ, pa bi bilo lepo da prestanes bar tamo to da radis.Nije ni Futura onda obezbedila plejof ABA.

blond
07.02.2019, 22:05
Nije ni Futura onda obezbedila plejof ABA.

Nije ni Zvezda prvo mesto, ali zasto je to bitno o temi o kojoj je rec? U 10 dana si napisao dva sasvim razlicita posta, jasno je koja ti je namera, sigurno nije dobronamerna. Tako da, ostavi vise ceo PDF na miru sa svojim trolovanjem, imas pomracenje za to.

dekkard
07.02.2019, 22:17
Nije ni Zvezda prvo mesto, ali zasto je to bitno o temi o kojoj je rec? U 10 dana si napisao dva sasvim razlicita posta, jasno je koja ti je namera, sigurno nije dobronamerna. Tako da, ostavi vise ceo PDF na miru sa svojim trolovanjem, imas pomracenje za to.Jeste Zvezda obezbedila prvo mesto.

blond
07.02.2019, 22:20
Jeste Zvezda obezbedila prvo mesto.

17-1, 13-5 cedevita koja ima bolji medjusobni skor. Vidis da lupas lupanja radi, ali kao da tebi znace brojke. Otkaci se vise, ozbiljno ti kazem, inace ces biti prijavljen zbog trolovanja.

dekkard
07.02.2019, 22:23
17-1, 13-5 cedevita koja ima bolji medjusobni skor. Vidis da lupas lupanja radi, ali kao da tebi znace brojke. Otkaci se vise, ozbiljno ti kazem, inace ces biti prijavljen zbog trolovanja.Čekaj, dogovori se sam sa sobom da li Cedevita napada prvo mesto ili gubi drugo pod naletom podivljalih klubova koji se bore za opstanak?

Antona
07.02.2019, 22:32
Momci, obustavite licna prepucavanja ili nastavite na PP

blond
07.02.2019, 22:34
Čekaj, dogovori se sam sa sobom da li Cedevita napada prvo mesto ili gubi drugo pod naletom podivljalih klubova koji se bore za opstanak?

Da li je Zvezda obezbedila 1. mesto? Treba li da na svakoj temi da pisemo, "mi smo najveci, ostali su bedni i nemaju pojma" jer ti ne umes drugacije? Znaci, KKB nije obezbedila PO, ali je Zvezda obezbedila prvo mesto iako nije?

Hajde ti lepo da priznas da trolujes jer nemas sta pametnije da radis, da me postedis vise odgovaranja na tvoje gluposti koje pises vec danima?

Samo da ilustrujem, da vide citaoci temi sa kojom pojavom ovde imaju posla:

blond: "Nije Cedevita obezbedila 2. mesto jos uvek, tu su jos 3 meca protiv nezgodnih timova, mogu da se okliznu na jednom."
dekkard:
dekkard:
blond: "Jesu li ti rivali ili nisu teski i moze li KK Cedevita da izgubi? Da li je KK Cedevita obezbedila 2. mesto ili nije?"
dekkard: "
Nije ni Futura onda obezbedila plejof ABA.

Inace, Buducnost 4 kola pre kraja ima 13 pobeda, Mega 9.

blond: "Tako mozemo da kazemo i da KKCZ nije obezbedila 1. mesto."
dekkard: "Jeste KKCZ obezbedila 1. mesto".

Inace, KKCZ nije obezbedila 1. mesto.

Pa dokle vise sa ovim trolovanjem?

dekkard
10.02.2019, 13:45
Danas poslednji nezgodan matchup za Cedu i do kraja regularnog sezone su mirni. Kladionice kažu da su izraziti favoriti, što ne znači da će tim iz Železnika izaći sa unapred podignutom belom zastavom. Očekujem i lepu utakmicu i dobru borbu.

blond
10.02.2019, 14:47
Danas poslednji nezgodan matchup za Cedu i do kraja regularnog sezone su mirni. Kladionice kažu da su izraziti favoriti, što ne znači da će tim iz Železnika izaći sa unapred podignutom belom zastavom. Očekujem i lepu utakmicu i dobru borbu.

Stvarno ne znam šta nije jasno, Krka je porazila najvećeg favorita za osvajanje ABA lige dok ih je vodio najbolji trener ABA. Olimpija odigrala muški protiv istog tima (koji je najveći favorit ABA) koje vodi novi najbolji trener ABA I izgubila samo pet razlike.

Prijavljen si za trolovanje.

dekkard
10.02.2019, 14:57
Sve je palo u vodu porazom Krke od Mege, koja je očigledno odlučila da se bori do kraja za plejof. Nešto slično je i Milojević spominjao, ali je ta izjava prošla ispod radara.

blond
10.02.2019, 15:01
Jeste, sve je palo porazom Krke koja ionako ne igra nista na gostujucem terenu + Mega nema nikakve sanse za PO ABA lige. Umes li ti ista da napises na podforumu u poslednje vreme, a da ne podjebavas KKP i KKB i trolujes?

Mislim, halo, tema je KK Cedevita, nije otvorena jer su najmanje bezopasni po KKCZ pa ajde da preko te teme podjebavamo navijace druga dva protivnika.

Inace, ako mislis da ce ti ova tema sluziti za ono sto se radi na WC solji, nakon sto ti je uskracena mogucnost da to radis na drugim temama, grdno se varas.

dekkard
10.02.2019, 15:12
Drugačija bi se pesma pevala da je Apić ostao u FMP, s obzirom na klasu koju pokazuje u višestruko skupljem timu i jačem takmičenju.
Ovako šanse Vitamina da pobede danas su preko 90%.

Antona
10.02.2019, 15:23
Bez trolovanja Deki

blond
10.02.2019, 15:27
OK, izvinjavam se zbog tezeg recnika koriscenog na ovoj temi i tezih reci upucenih dekkardu na ovoj temi (ovo pisem samoincijativno, nije bilo poruka od moderacije), gledacu da preskacem postove koji mi se ne dopadaju i to je to.

dekkard
10.02.2019, 15:56
Izvinjenje prihvaćeno.

Mrkela
10.02.2019, 16:56
sigurno se nije ttebi izvinuo, nije toliko lud

dekkard
10.02.2019, 17:00
Nema kome drugom, samo se meni obraćao.

dekkard
10.02.2019, 17:20
Za sada FMP bez straha protiv mnogo jačeg protivnika. Igra se u Draženovom domu, a rezultat je 19:26 posle 1/4.

dekkard
10.02.2019, 17:48
Održava FMP prednost zahvaljujući mnogo većoj energiji koja je rezultovala velikim brojem skokova i poenima iz drugog napada.
Ipak, očekujem preokret u nastavku zbog opterećenosti igrača FMP-a ličnim greškama i zato što će Cedevita sasvim sigurno podići nivo igre.

Ruzni Prljavi Zli
10.02.2019, 18:00
Pot postaje napadačka opcija br 1.
Ko bi rek'o.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

dekkard
10.02.2019, 18:08
Reath je izvanredan rim protector. Zanimljiv igrač, ima dosta prostora za napredak.

Ruzni Prljavi Zli
10.02.2019, 18:10
Meni je zanimljiv mali Rebec.
Kada mu je dan ubica je koševa.
Pravio nam dosta dar-mar u Pioniru.

dekkard
10.02.2019, 18:18
Slažem se, lepo ga je gledati samo nekad malo previše izdivlja, ali mlad je još pogotovo za njegovu poziciju.

dekkard
10.02.2019, 18:26
Zato je ovaj Đorđević totalna rupčaga od igrača.

Ruzni Prljavi Zli
10.02.2019, 18:27
Mene on po nepredvidljivosti i šutu dosta podseća na starijeg sugrađanina Klemena Prepeliča.

dekkard
10.02.2019, 18:32
Uskoković, Reath, Radovanović, Šešlija i Đorđević, svi po 4 lične na 8 minuta do kraja.

dekkard
10.02.2019, 18:45
Kako god da se završi muški su odigrali i na nož otpočetka do kraja, i svaka im čast na tome.

Ruzni Prljavi Zli
10.02.2019, 18:48
Da je Apić tu svašta bi bilo.
Ovako previše oslonjeni na šut za tri.
Ispucali već 35 trica.

dekkard
10.02.2019, 18:52
Danas poslednji nezgodan matchup za Cedu i do kraja regularnog sezone su mirni. Kladionice kažu da su izraziti favoriti, što ne znači da će tim iz Železnika izaći sa unapred podignutom belom zastavom. Očekujem i lepu utakmicu i dobru borbu.Kao što rekoh, i lepa utakmica i odlična borba. Cedevita pokazala pobednički karakter, FMP da se zasluženo nalazi visoko plasiran na tabeli i vrv bi se borio za plejof da je Apić ostao u timu. Ali, i ovako nemaju razloga za nezadovoljstvo, na ovakav način stasavaju igrači, mission accomplished.

blond
10.02.2019, 22:19
Kao što rekoh, i lepa utakmica i odlična borba. Cedevita pokazala pobednički karakter, FMP da se zasluženo nalazi visoko plasiran na tabeli i vrv bi se borio za plejof da je Apić ostao u timu. Ali, i ovako nemaju razloga za nezadovoljstvo, na ovakav način stasavaju igrači, mission accomplished.

Ovaj, nije ovo topic KK FMP. Ovde moze da se pise da ce Cedevita jako tesko do obe pobede u Sloveniji, ne o Reathu i FMPu.

dekkard
10.02.2019, 22:24
Može i o Reathu i o FMP- u toku igranja utakmice FMP-a sa Cedevitom. A ti svakako nisi neko ko odlučuje o tome. I mani me se, stalkeru.

blond
10.02.2019, 22:29
Može i o Reathu i o FMP- u toku igranja utakmice FMP-a sa Cedevitom. A ti svakako nisi neko ko odlučuje o tome. I mani me se, stalkeru.

Ne moze, imas temu KK FMP, pa tamo pisi o njihovim igracima. Bukvalno ti treba putokaz na kojoj temi treba putokaz gde treba sta pisati. Znaci na temi KKB o igri tog tima, na evroligi/evrokupu o tim takmicenjima, na pomracenju podjebavanje rivala, na temi KK Cedevita o igri tog kluba i vestima iz tog kluba.

dekkard
10.02.2019, 23:06
Slažem se za peticu, mada onaj Bajo ima potencijal barem za ABA okvire i kao backup Stipanoviću. Možda ne ove sezone, ali svakako sledeće.

blond
10.02.2019, 23:59
Slab je Bajo, napravi pet licnih za manje od deset minuta. Njima je Zganec vazan i on ce im biti taj back up centar, ali opet imaju samo dva unutrasnja igraca. Mislim da ce dovesti Bundovica iz Cibone sledece sezone, on im moze biti bolja verzija Zganeca.

dekkard
11.02.2019, 04:24
Napravi ih i Bitadze koji je 10x talentovaniji, što ne znači da neće doći do nekog pristojnog nivoa igre za sezonu ili dve. Ipak ima samo 20 godina.

blond
12.02.2019, 00:48
I tu se otprilike zavrsava nabrajanje slicnosti ta dva igraca, koje je pocelo time da prezime i jednog i drugog pocinju istim slovom.

dekkard
12.02.2019, 19:59
Sličnost je i da su obojica neiskusni i brzo ulaze u probleme sa ličnim greškama.

Mrkela
12.02.2019, 23:02
hahahah zemljo otvori se

dekkard
12.02.2019, 23:14
E da, obojica su nastupala za U 16 reprezentacije svojih zemalja i obojici je menadžer Zalizani.

blond
13.02.2019, 03:19
I tu se otprilike zavrsava nabrajanje slicnosti ta dva igraca, koje je pocelo time da prezime i jednog i drugog pocinju istim slovom.

Sličnost je i da su obojica neiskusni i brzo ulaze u probleme sa ličnim greškama.

Pa pise ti da se tu otprilike i zavrsava nabrajanje slicnosti i ti napises u odgovoru, slicnost je i - pa opet isto. :facepalm: Izgleda da i sa nerazumevanjem procitanog imas problem - nije ni cudo sto si i za to optuzivao druge. Sta reci nego:

hahahah zemljo otvori se

dekkard
13.02.2019, 05:57
Nisam ih upoređivao kvalitativno, već na početku sam rekao da je Bitadze dosta kvalitetniji, ti si spomenuo da im je zajedničko samo prvo slovo u prezimenu, a ja naveo još nekoliko stvari.
Evo još jedne - obojica imaju po 19 godina.

blond
13.02.2019, 22:01
Nisam ih upoređivao kvalitativno, već na početku sam rekao da je Bitadze dosta kvalitetniji, ti si spomenuo da im je zajedničko samo prvo slovo u prezimenu, a ja naveo još nekoliko stvari.
Evo još jedne - obojica imaju po 19 godina.

Pa ne znas da citas. Lepo pise:

Napravi ih i Bitadze koji je 10x talentovaniji, što ne znači da neće doći do nekog pristojnog nivoa igre za sezonu ili dve. Ipak ima samo 20 godina.

Znaci, tu se zavrsava, a pocelo je sa prvim slovom u prezimenu. Inace, da postoje dosta slicnosti, neke od njih si i ti pomenuo, igraju i istu poziciju. Samo, Bajo je non factor u napadu, u odbrani je rupa i nije ozbiljna opcija trenutno zbog toga.