PDA

Pogledati punu verziju : Kriptovalute

MarkoNFL
10.02.2018, 08:09
Vidim da su svi živi forumu otvorili i ovo temu.

Razumem se kao nešto. A i kladioničarski mentalitet.

http://www.regalassets.com/a/8755 /

Tražio je čovek koja je najjača brokerska kuća, ja sam našao da je ova.
E sad njega, a i mene zanima kako ja to da lepo trasferišem u kešericu?

Vanja #66
10.02.2018, 09:03
Imaš već BTC ili ćeš tek kupovati? Ili neku drugu valutu?

MarkoNFL
10.02.2018, 09:07
Neku drugu hoću koja je sada u 2. fazi, dakle još nije u opticaju.

Elem čovek postavi na forumu pitanje koje me baci u trip - koji wallet koristite i kako vršite transfere.

Vanja #66
10.02.2018, 09:13
Iz Srbije se može kupiti BTC, ETH i LTC. Preko Simplex-a (buy.bitcoin.com) možeš kupiti BTC preko neke kartice za online kupovinu (u stranim valutama naravno) i pre kupovine moraš da imaš njihov wallet. Skineš android app npr ili tako nešto. Simplex uzima 7.5% proviziju na kupovinu i na prodaju BTC i BCH valuta. U Srbiji postoji online menjačnica - https://ecd.rs/ sa malo manjim provizijama.

BTC je trenutno u padu, ali ljudi samo gledaju dnevni obrt i cenu, pa misle da opet krene da raste kad mu za pola sata skoči vrednost 10-15%. BTC je osnova za sve valute, pa su tako i druge valute u padu. U odnosu na BTC, neke valute su u porastu, stagniraju ili padaju, moraš da pratiš berze da bi video šta i kako. U suštini, očekivanja su da će BTC pasti na $4k ili čak i niže, mada ako u narednih 2-3 dana ostane na ovoj ceni ili skoči malo (sad je oko $8.5k) onda je to skoro siguran znak da se oporavio.

Ako te zanima da kreneš od negde - prvo kreni da čitaš o svemu tome i da se informišeš, da ne bi (mnogo) bacio pare.

https://blockgeeks.com/cryptocurrency-investing/

https://blockgeeks.com/guides/what-is-blockchain-technology/

https://blockgeeks.com/guides/how-to-invest-in-cryptocurrencies/

MarkoNFL
10.02.2018, 09:17
Hvala na informacijama!

Posebno za menjačnicu! Pojma nisam imao.

Ukapirao sam ja da su kriptovalute budućnost. Odavno novac više nije u papirnom obliku. već u elektronskom.

Vanja #66
10.02.2018, 09:25
I ja sam relativno skoro počeo da pratim sve to, ali sam brzo pohvatao. Mora se istraživati puno, ali isto tako mora da se krene od osnova. Kripto valute kao takve možda i nisu budućnost (trogvina iz crnih izvora nije regulisama, za teroriste i mutne organizacije to je prelepa prilika da neopaženo vrše transfer novca, ogromnog novca) ali blockchain tehnologija najverovatnije jeste. Došli smo do stadijuma dovoljno široko rasprostranjenih računara, procesne moći i memorije da se takav sistem - gde svi učesnici u održavanju sistema pamte i imaju sve podatke - može ostvariti. A da ne pričamo o brzini transfera podataka i nezamislivoj bezbednosti sistema - upravo zbog tolike enkripcije.

Velike kompanije uleću u tu priču, banke uleću sa svojim platformama i sarađuju sa postojećima. Za 5 godina, sve ovo će biti znatno rasprostranjenije.

NSG
10.02.2018, 09:29
Istok Pavlovic je pricao uopsteno o tome u Balkan Infu dva puta, zainteresovalo me ali sam skeptican za njeno probijanje kao glavne valute, kod nas tek da ne pricam. Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?

MarkoNFL
10.02.2018, 09:33
Baš taj deo sam ukapirao.

Kako funkcioniše blockchain, hajde da kažem.

Valute će da fluktiraju, ali blokchain je tu i ostaće.

Kapiram ja to da su oni to razvili jer je mnogo lakša transakcija proizvođač - dobavljač.

Svaki dan čovek nauči nešto novo.

Mi zaostajemo 200 godina (realno) mi smo na nivou nekog poljoprivrednog stadijuma društva.

MarkoNFL
10.02.2018, 09:35
Istok Pavlovic je pricao uopsteno o tome u Balkan Infu dva puta, zainteresovalo me ali sam skeptican za njeno probijanje kao glavne valute, kod nas tek da ne pricam. Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?

Zaboravi na BitCoin. Već ukapiraj blokchain.

Evo kako, kada uđeš u Maksi - koliko novca je prometu u kešu, a koliko ide preko kartice u elektronskom obliku, da ne idem dalje.

Vanja #66
10.02.2018, 09:41
Ne zaostajemo puno zapravo, postoji oko 5-6 blockchain platformi koje se razvijaju sada i kod nas :) Blockchain će omogućiti brz, pouzdan i (praktično uz teoretski) neprobojan sistem transfera informacija. Te kriptovalute su ništa drugo do informacije, ko ima koliko čega. Postoje već razne boljke u sistemu, ali nove platforme otklanjaju sve te boljke postepeno (neke ih predviđaju i uspešno otklanjaju unapred). Verovali ili ne, BTC je po tom pitanju jedna od najneoptimalnijih platformi, ali je prvi i još uvek najrasprostranjeniji sistem. Iako, ruku na srce, njegov udeo u ukupnom tržištu ubrzano opada i ne verujem da će ono biti ikakva budućnost. Pioniri su retko budućnost, ali pokreću promene i to je njihova najvažnija uloga.

NSG, izvora je puno na internetu, ali treba probrati informacije. Glavne informacione kanale ne treba uzimati zdravo za gotovo jer vrlo površno prate sve to.

https://hackernoon.com/

https://coincentral.com/

https://hacked.com/

Neki od stručnijih sajtova koji se bave ovom tematikom.

bici
10.02.2018, 10:00
Sta su vasi izvori koji su vas uverili da je to investicija za buducnost?

Blockchain je tehnologija koja ce napraviti revoluciju u mnogo cemu. Ne mislim samo na finansijski sektor, vec na sve. Blockchain moze postati nov "internet". Sto se novih kripto valuta tice, pitanje je imaju li buducnost obzirom na to da sada i banke ulazu u tu tehnologiju. Moje misljenje je da ce se sve to ugasiti ako velike banke dogovore neko zajednicko resenje. Medjutim, procice mnogo vode ispod mosta dok se to dogodi, tako da i dalje ima vremena da se napravi nesto novca. Ali da je neka trenutna kripto valuta investicija za malo dalju buducnost, nije.

NSG
10.02.2018, 10:02
Hvala Vanja, obraticu paznju na ove sajtove, vidim da si ozbiljnije u ovom :)
Marko, to je nas maksimum, prosecan Srbin je tek naucio da koristi bankomat, malo ozbiljniji ne zna za postojanje net bankinga, a sta da pricamo o internet kupovini, placanju racuna preko interneta..verujem da je ispod 10% stanovnistva u ovoj poslednjoj grupi. Mislim da nam treba jos edukacije o tome, a gde se tu informacije o placanju, vrednosti i verovanju u kriptovalutu :)

Vanja #66
10.02.2018, 10:27
Tako je uvek, za sve što se dešava. Ko je spreman na rizik i sposoban da shvati važnost velikih promena, može da iskoristi to na najbolji mogući način.

Što se tiče novih valutica koje stalno izlaze, velika većina su muljanje (i aktivno se radi na tome da se to muljanje smanji) tako da treba biti obazriv. U suštini, došlo se do nivoa kad ozbiljne priče ne nude puno svojih tokena i novčića za neku postojeću. Najveći broj novih platformi izlazi na Ethereumu, pa za 1 ETH nude nekoliko hiljada svojih tokena. Kineski pandan Ethereuma, NEO, je na steroidima u odnosu na Ethereum kao platforma, radi se za 10k transakcija u sekundi (Eth ima teoretski maks od 30 TPS, ali će podići to tokom ove godine) i ove godine imaće preko 30 tokena na svojoj platformi. To su dve trenutne, može se slobodno reći meta-platforme, koje rade i na mnogo čemu drugom osim novih tokena. Razlika je u tržištu koje gađaju, kao i u tome što je ETH već poznat mnogima, takoreći established. NEO ekipa radi na saradnji a kineskim vlastima, što može biti njihova prednost u budućnosti, zbog azijskog tržišta.

MarkoNFL
10.02.2018, 11:33
Lepo Vanja, da nas ti savetuješ ubuduće.
Bićeš i naš broker ;)

Vanja #66
10.02.2018, 11:42
Nema brokera, to je najlepše. I nisam nikakav stručnjak, niti savetnik :D Takse na berzama su male, samo treba naći i novčanike koji uzimaju malu proviziju. I najbitnije od svega - ko god se razmišlja da uđe sa nekim novcem u to, neka ga smatra unapred izgubljenim. Stoga uložite samo onoliko koliko možete i želite sebi da priuštite da izgubite. Nekom je to 100-150 dolara, nekom je to 1000, nekom 10k...

MarkoNFL
10.02.2018, 11:46
Bolje ti lepo dolazi ovde, nego da ti ja dolazim rekao bih na F1 :biggrin:
Mada jedva čekam da počne GP.

100$ evo moj tip PerksCoin.

Vanja #66
10.02.2018, 12:37
Ko se interesuje, neka čita dokumentaciju po sajtovima samih platformi. To su tzv whitepaper dokumenti. Najveća lova na svetu naravno dolazi iz privrednog sektora, tj moje je mišljenje da će platforme koje planiraju da objedine svu privredu na određeni način (tzv smart contracts platforme), biti one koje će se najbolje probiti. Istovremeno, na njima se lansiraju nove platforme, te njihov izvorni token/novčić može stalno da dobija na vrednosti. NEO ima svoj GAS token, koji se dobija kao dividenda stalno, tako da vlasnik NEO tokena (koji je svojina, ne valuta) ima 4-6% prihoda samo od GAS-a godišnje. Naravno, 4-6% u odnosu na ono što već poseduje.

Bankarske platforme, Ripple je najpoznatija, imaju sada odličnu situaciju. Međutim, najveće banke ove godine lansiraju svoje platforme, a neke jake banke učestvuju u oba proizvoda. Zbog toga ne planiram da prilazim Ripple-u. Postoje platforme i za igrice, neke koje će svoje tokene držati u virtuelnom svetu - takoreći virtuelnom valutom će se kupovati sve u virtuelnom svetu, pa ko želi da uloži može. To će biti nešto što je stalno prisutno, ali sa sporijim rastom.

Naravno, ima i platformi koje će podržavati inudstriju zabave, na ovaj ili onaj način. Neki će se boriti protiv YT i sličnih kompanija kao posrednika između autora zabave (klipa, pesme, nekog drugog sadržaja) i konzumenta - gledaoca. To je verovatno nešto što će nailaziti na otpor, ali dugoročno može biti profitabilno.

A zašto je sve ovo izvesno (još uvek samo) uvod u revoluciju, možda je najbolje i najdublje objašnjeno ovim tekstom:

https://hackernoon.com/why-everyone-missed-the-most-important-invention-in-the-last-500-years-c90b0151c169

...
You see, there’s only been two accounting breakthroughs in the entire history of the world before now.
...
The first breakthrough was single-entry accounting.

Before that we were running around the forest chasing animals, following the moon or farming. Our prospects were limited. You lived with your tribe or clan and you hunted and gathered. Your parents before you did the same thing and theirs before them and theirs before them in an endless cycle down through the years.

Accounting broke that cycle.
...
By the 1400’s, a Franciscan friar finally codified the double-entry system and it swiftly became the standard with Venetian merchants. All thanks to the preserving power of print.

This opened up world trade. Now goods could flow easily to all the empires of the old world.

Fast forward to today and we still use a double-entry system. If you do your taxes in TurboTax or keep your books in Quickbooks you’re using double-entry.

But now those systems are starting to show their age badly.
...
Most people missed Professor Ijiri’s breakthrough because it straddles two equally obscure and poorly understood fields: cryptography and accounting.

It’s rare enough to find a person who’s versed in one of those disciplines, never mind both. Without that kind of interdisciplinary understanding, it’s no surprise that his invention went over like a lead zeppelin.
...
Then, in 2006/2007, a self-taught programmer likely stumbled on one or both of the systems. He was working on an alternative currency, with no centralized trust.

It was called Bitcoin.

It was the first working example of triple-entry accounting.
...
But blockchains can do much, much more, as can the cryptos that drive that innovation.

Победа
11.02.2018, 00:26
Po mom skromnom i laičkom mišljenju najbolja kritpovaluta za ulaganje na duže staze je definitivno bitkoin. Mogu da kažem slobodno ko ima trenutno 1 bitkoin ili više njih da će u budućnosti imati stotine hiljada dolara.

Moja preporuka je altkoin Monero, mala market kapitalizacija, a ipak dovoljna. Što znači da može dosta da raste, a verujem da neće nestati. Planiram uskoro da kupim još malo altkoina i lepo to da čuvam, pa da pokupim za koju godinu.

Blockchain je tehnologija koja ce napraviti revoluciju u mnogo cemu. Ne mislim samo na finansijski sektor, vec na sve. Blockchain moze postati nov "internet". Sto se novih kripto valuta tice, pitanje je imaju li buducnost obzirom na to da sada i banke ulazu u tu tehnologiju. Moje misljenje je da ce se sve to ugasiti ako velike banke dogovore neko zajednicko resenje. Medjutim, procice mnogo vode ispod mosta dok se to dogodi, tako da i dalje ima vremena da se napravi nesto novca. Ali da je neka trenutna kripto valuta investicija za malo dalju buducnost, nije.

S ovime se definitivno ne slažem, do kraja ove godine nadam se da će bitkoin preći 50k dolara, kao i da se smanji procenat bitkoina na tržištu kriptovaluta, za sada je oko 35%, a verujem da će se svesti na 15-20% kroz koju godinu.

MarkoNFL
11.02.2018, 00:50
Jbg. Što ne bi i mi napravili neki kripto. Imam neke ideje.

Treba se uključiti što pre.

MarkoNFL
11.02.2018, 01:08
Možda zvučim šabanski, ali sam proučavao materiju.

Ljudi su samo od ideje i posvećenosti napravili čudo, skoro ni iz čega. Mnogi su im se smajali. Ali ideja je bila extra.

Vanja #66
11.02.2018, 10:24
Po mom skromnom i laičkom mišljenju najbolja kritpovaluta za ulaganje na duže staze je definitivno bitkoin. Mogu da kažem slobodno ko ima trenutno 1 bitkoin ili više njih da će u budućnosti imati stotine hiljada dolara.

Moja preporuka je altkoin Monero, mala market kapitalizacija, a ipak dovoljna. Što znači da može dosta da raste, a verujem da neće nestati. Planiram uskoro da kupim još malo altkoina i lepo to da čuvam, pa da pokupim za koju godinu.

S ovime se definitivno ne slažem, do kraja ove godine nadam se da će bitkoin preći 50k dolara, kao i da se smanji procenat bitkoina na tržištu kriptovaluta, za sada je oko 35%, a verujem da će se svesti na 15-20% kroz koju godinu.

BTC će tek nailaziti na probleme. Federalne rezerve rade na Fedcoin-u, koji će imati pozadinu u zlatu, ne u USD. Banke rade na svojim novčićima, koji će biti usmereni na BTC i XRP. Postoje tokeni koji rade istu stvar (samo razmena tokena za razmenu dobara ili novca) ali koji su bolje platforme, npr. Litecoin 4 puta brže obrađuje transakcije od BTC-a i bezbedniji je.

Lep širok portfolio altcoin-a je definitivno najpametnija stvar, ali ne i preterano favorizovanje jednog od njih. Niko u ovom trenutku ne zna koje će platforme biti najpopularnije u narednih 5 (kamoli 10-15) godina, ali je teško zamisliti da među njima neće biti bar 2-3 od onih koje su trenutno u Top 20 po učešću u tržištu. Tako da, širok asortiman (po sopstvenim mogućnostima) altcoina je najpametnije. 80% onih koje nego skupi će propasti, 10% će biti ok, a 10% će da budu oni na kojima će se zaraditi najbolje.

Jbg. Što ne bi i mi napravili neki kripto. Imam neke ideje.

Treba se uključiti što pre.

Možda zvučim šabanski, ali sam proučavao materiju.

Ljudi su samo od ideje i posvećenosti napravili čudo, skoro ni iz čega. Mnogi su im se smajali. Ali ideja je bila extra.
Ako se baviš programiranjem, najpametnije što sada možeš da uradiš je da počneš da učiš o blockchain programiranju. Već ove godine se očekuje ogromna navala na blockchain programere, a na tržištu rada ih praktično nema. :)

Победа
11.02.2018, 11:52
Pa skroz realna priča da će 80% koina nestati. Inače koliko sam shvatio za BTC da rade na uklanjanju problema, mene BTC nije interesovao do sada vec sam gledao neke altcoine, ali su provizije zaista velike. S obzirom da su fiksne, na vrednost od 50k bila bi 50 dolara. Znaci da BTC nikada nece moci da sluzi za jednostavna placanja.

Sta mi mozes reci o BTC cashu, mnogo su podeljenja misljenja o istom, a ja uglavnom nisam lepe reci slusao.

Vanja #66
11.02.2018, 13:44
Ma sve je to isto kao BTC, samo prepakovano. LTC je meni zanimljiv jer je profitabilniji za rudarenje i ne treba ti ASIC uređaj da bi rudario sa nekom normalnom zaradom.

Baka
11.02.2018, 13:48
ETH je dobar za mining. Samo, sve je to dobro dokle mozete obezbjedit struju dzabe. :D

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Indigo
11.02.2018, 14:51
ETH je dobar za mining. Samo, sve je to dobro dokle mozete obezbjedit struju dzabe. :D

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

To je makar lako, potreban ti je samo magnet :D

MarkoNFL
12.02.2018, 11:21
Ako se baviš programiranjem, najpametnije što sada možeš da uradiš je da počneš da učiš o blockchain programiranju. Već ove godine se očekuje ogromna navala na blockchain programere, a na tržištu rada ih praktično nema. :)

Nažalost ne...

Mada ima tu dosta posla od izrade white papera, marketing je jako, jako bitan.

Upravo sam saznao da su naj, naj, najtraženiji programeri od strane kladionica koji će da omoguće klađenje bitcoinom i altcoinom, koliko sam za sada video.

Ne štede se pare.

Vanja #66
12.02.2018, 19:11
To sa kladionicama je tek zagrevanje.

MarkoNFL
12.02.2018, 23:26
Plaćaju programere tipa 200 000, 300 000$ za godinu dana da odrade tranziciju.
Nije loša zarada za godinu dana posla.

Sam sam bio skeptičan kada se kripto pojavio.

Ima dosta prevara naravno, neko će uvek da koristi ljudsku pohlepu i neznanje.

Ipak, ovakve stvari se dešavaju 1 u 50 godina - da budem skroman.

Vanja #66
13.02.2018, 21:30
Ovo je druga velika revolucija u nastanku u poslednjih 20 godina. Tehnološki razvoj se dramatično ubrzava

limun
13.02.2018, 22:19
Vanja, sta mislis o spectrocoinu? Citam po netu neke negativne rivjue, kazu ljudi da je skemerski sajt, ali ne mogu da nadjem alternativu da kupim BTC iz Srbije preko devizne kartice.

MarkoNFL
14.02.2018, 09:48
Ja sam bacio pogled na brzinu. Ima baš niske ocene, a i sam koncept je nejasan.

MarkoNFL
14.02.2018, 10:00
Vidim koji im je koncept.

Ako je tako, onda se postavlja pitanje, da li prihvataju crypto razmenu?

Dakle kripto za kripto. Jer su u tom fazonu, tako kažu.

Vanja #66
14.02.2018, 11:33
Sajt buy.bitcoin.com je ok za kupovinu preko bilo koje kartice. Može iz Srbije, ne prave nikakav problem. Postoji i localbitcoins.com, preko kog direktno kupuješ od ljudi iz zemlje u kojoj si ti. Međutim, ljudi koji ih prodaju iz Srbije ovde daju jako visok cenu, preko 30% veću od kupovne. Postoji i online menjačnica ecd.rs preko koje je moguće kupiti, neki od prvih ljudi koji su ušli u bitcoin priču u Srbiji su je osnovali, ali ne znam tačno kako se radi sa njom. Za spectrocoin ne znam, ali ako ima i 10-15% ljudi koji daj neativne ocene, tu nešto nije kako treba.

limun
14.02.2018, 12:18
Vidim koji im je koncept.

Ako je tako, onda se postavlja pitanje, da li prihvataju crypto razmenu?

Dakle kripto za kripto. Jer su u tom fazonu, tako kažu.

Mozes sa altcoinima iz nekog drugog walleta da kupis BTC, ETH, XEM ili DASH na njihovom sajtu, ali ne mozes npr BTC da menjas za neki altcoin.

Sajt buy.bitcoin.com je ok za kupovinu preko bilo koje kartice. Može iz Srbije, ne prave nikakav problem. Postoji i localbitcoins.com, preko kog direktno kupuješ od ljudi iz zemlje u kojoj si ti. Međutim, ljudi koji ih prodaju iz Srbije ovde daju jako visok cenu, preko 30% veću od kupovne. Postoji i online menjačnica ecd.rs preko koje je moguće kupiti, neki od prvih ljudi koji su ušli u bitcoin priču u Srbiji su je osnovali, ali ne znam tačno kako se radi sa njom. Za spectrocoin ne znam, ali ako ima i 10-15% ljudi koji daj neativne ocene, tu nešto nije kako treba.

Probacu ovaj buy.bitcoin.com
Preko localbitcoinsa i ecd.rs bude dosta skuplje...

Vanja #66
14.02.2018, 14:47
Mislim da sam već pisao ovde, provizija na bitcoin.com (simplex) je 7.5% i na kupovinu i na prodaju. ecd.rs je 6% kupovina, 5% prodaja kriptovaluta. Na berze iz Srbije ne može da se uđe (bar ne one koje daju opciju kupovine za novac), a tamo je praktično bez provizije, i kupovina i prodaja.

MarkoNFL
14.02.2018, 15:14
Da li može da nađe nekoga ko prodaje i uplati mu - izvrši transakciju.

Vanja #66
14.02.2018, 15:54
Može preko ovog localbitcoins.com, ali tu drmaju baš visoke cene. Da li postoji još neki portal baš u Srbiji koji pruža takvu mogućnost, ili možda ima neki forum gde ljudi mogu da stupe u kontakt, to ne znam... Ali iskreno, cela priča je toliko bogata prevarama i krađama, da bih se držao dobro poznatih i kredibilnih servisa. Šta god da nađeš da je (skoro) previše dobro da bi bila istina, sigurno je da nije istina.

MarkoNFL
16.02.2018, 07:19
Limune, vidi da li moze preko ove brokerske kuce, bas me zanima.

http://www.regalassets.com/a/8755 /

Oni su broj 1 za zlato na svetu, ali kao i ostali presli su i na kripto.

Imaju Srbiju na listi.

Vanja #66
16.02.2018, 15:50
BTC se po svemu sudeći - stabilizovao. Varira između 9.8-10.3k i imao je stabilan rast u proteklih 12-13 dana. Ukoliko neko želi da se ozbiljnije bavi ulaganjem u to, preporučujem rudarenje pre kupovine za keš. Dugoročno je isplativije, ali ne BTC, kao što rekoh i ranije. :)

MarkoNFL
16.02.2018, 18:15
Meni deluje da je neko namerno izazvao pad, da bi kupio po manjoj ceni.

Veliki su to igraci...

Kad sam video da se u Vegasu prebacuju na crypto sve je jasno.

MarkoNFL
16.02.2018, 18:17
Sta mislite o

https://icobench.com/ico/perkscoin

Vanja #66
16.02.2018, 20:01
Ne mora niko da izaziva pad, to je prirodan i često viđen tok na berzama. Brz uspon povlači i brz pad. Samo što je berzanski uspon i pad 20ih godina 20og veka trajao skoro 3 godine, a sad je trajao možda pola godine. 1999-2000 je bio uspon i pad kad su svi pojurili u dot-com kompanije, kad je nastao tzv dot-com balon. To je trajalo malo više od godinu dana.

MarkoNFL
17.02.2018, 12:03
Krace... ali su ljudi danas "osetljiviji" odmah propast sveta i kripta.

MarkoNFL
23.02.2018, 13:33
Vanja, šta nam treba da otvorimo kripto menjačnicu u Srbiji?

Vanja #66
23.02.2018, 17:37
Uf, ne bih znao. Mislim da bi to moralo da se porkene kao trgovinska firma, jer naš zakon ne prepoznaje kripto valute, pa tako ni kripto menjačnice. Koliko sam čitao, ni knjigovodstvene agencije ne znaju tačno kako bi se to odradilo, što se regulativa tiče to je malo plivanje u mutnom. Proguglaj malo, ima foruma lokalnih zajednica o ovoj tehnologiji i kripto valutama. Ako ne nađeš, pusti mi privatnu poruku. :)

MarkoNFL
24.02.2018, 12:31
Izgleda da Neo ne može svuda da se kupi. Nešto je komplikovanije oko njega.

Vanja #66
24.02.2018, 21:35
Neo se može kupiti za druge valute, na berzama npr

LosmiSK
24.02.2018, 21:38
riple i chain su po meni najbolji...Riple je dosta siguran mislim...

MarkoNFL
26.02.2018, 11:26
15786

Naga - NagaCoin izbacuje i debatnu karticu u saradnji sa MasterCardom, ali šta sve to vredi kad Srbistan nije podržan....

The NAGA DEBIT CARD allows you to fund with cryptos and spend your money (online/offline) all around the globe.

Vanja #66
26.02.2018, 18:56
Ripple će biti ugažen od strane velikih banaka već ove godine, po svemu sudeći...

MarkoNFL
26.02.2018, 21:25
Banke ulaze u igru.

Kad veliki igrači ulaze, to nešto govori.

Što mi krivo za NAGA DEBIT CARD... 10 000 dele. Stigli su do 8 000, a ja iz Srbistana.

"Sorry country not supported"...

MarkoNFL
26.02.2018, 21:27
Inače novi forum o kriptovalutama.

http://kriptovalute.freeforums.net/

Ovde iskreno vaš kreirao ga :biggrin:

Ulećite dok ima mesta :D

Tražimo moderatore, ako ništa dobićete neki kripto i od mene ::)

MarkoNFL
27.02.2018, 13:59
Još malo delimo besplatne coine :biggrin:

TacaA
11.10.2018, 13:09
U svetu kriptovaluta sam od pre manje od godinu dana ali tek s vremena na vreme naletim na nešto novo, što nisam mogla da pročitam kad sam se prvi put zaintersovala za ovu priču (a tada sam neka tri meseca detaljno iščitavala sve što se moglo naći na tu temu id efinitivno našča da neću rudariti već eventualno trgovati).
Da li ste čuli ko je Sergej Sholom (http://coin.fyi/news/gamecredits/gnation-president-gamecredits-ceo-and-mobilego-co-founder-sergey-sholom-at--7ab6zy)? Da li ste čuli za GameCredits?
Sergej Sholom je gejmer sa doktoratom iz matematičkog modelovanja i osnivač Datcroft Games - pucačine u prvom licu poput Counter Strike-a :). Datcroft Games proizvodi postoje na 15 jezika i imaju preko 15 miliona korisnika u svetu a 2016 godine se udruzuju sa GameCredits i postaju pioniri u korištenju block chain tehnologija.
Ako vas zanimaju kriptovalute-a čim ste na ovaoj temi verovatno je tako :D ovi podaci su zaista važni. Naime, GameCredits je fondacija posvecena razvoju i promovisanju tehnologija vezanih za gamecredits i blockchain koja uskoro postaje globalno prihvaćen metod razmene i skladištenja vrednosti unutar gejming ekosistema bez potrebe za učešćem treće strane. Njihova misija je razvoj tehnologija vezanih za gamecredits i blockchain, kao i propagiranje upotrebe i razumevanje ovih tehnologija medju gejmerima, developerima, investitorima i svim entuzijastima. GameCredits je i jedan od GNation osnivača i u kome se nalazi više od 2,5 biliona gejmera.
:D