PDA

Pogledati punu verziju : Navijači, "Navijači", simpatizeri, huligani....

Strane : [1] 2 3

弱肉強食
26.01.2018, 23:16
Tema o navijačima svih klubova koja bi trebala da razjasni nekoliko dilema. Da li su navijači u ovom obliku, kako danas egzistiraju, neophodni za funkcionisanje kluba. Da li su u "službi" ekipe i dodatni impuls igračima, tzv. 12. igrač ili su ipak, presudni "argument" čelnika klubova, vladara iz senke, sivih eminencija kluba. Kako odvojiti navijače od huligana? Ko dominira na tribinama ?

P.S. Otvorio sam ovu temu, a Uroš mi neće zameriti što sam editovao njegov post, da ne bi pisanjem o navijačima i "navijačima" zatrovali teme naših voljenih klubova.

Constantin

Urošev tekst koji sam "zloupotrebio" i editovao.... :

Ne slažem se, to su gotovani jedni koji zaborave Zvezdu uvek kad je loše. Onda im se jebe. U fazonu koja Zvezda jadnici ne umeju da igraju ko još prati Super ligu. A zato kad se uspeh napravi prvi su da skaču i analiziraju, neki kurac oni srećni.

Muka mi je od licemerja Zvezdaša. Navijaj za klub uvek ako navijaš pa onda pričaj šta hoćeš.

Za Ludogorec se slažem ali to je privatan klub. Koliko se sad kajem što sam prozivao Kangu i Donalda dodje mi sebi jezik da sečem. Mislim da mogu mnogo bolje pogotovo Kanga konstantnije, ali ako ostaje podrška.

Dug se spušta, samo da dodje do 0. Od stranaca se neće zaraditi ali zato su odradili ceo ugovor.

Račić možda ode u Italiju, milion i po i 20%, takva neka priča izvor isto RSB twitter.

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:17
Pa kako da budemo zdrav klub kad se vec bezmalo 3 decenije samp uzima...i sakom i kapom...dok su svi ulagali u infrastrukturu, oni su ulagali u svoje dzepove...Ova sezona je incident koji moze da bude vetar u ledja nekom oporavku...ali da bi postali zdrav klub, trebace nam bar 4-5 vezanih sezona kao sto je ova...i uprava, tacnije vlasnik kluba...konacno...

A Pionir je veceras svakako pobedio...aali najveci pobednici su igraci na celu sa kapitenom Lazicem...ona ledja koja su okrenuli ovu ekipu cine najvecom...

dekkard
26.01.2018, 23:18
Daleko je FKCZ od zdravog kluba, bas mnogo daleko. Nama je Ludogorec po organizaciji kluba, trening centru, iskustvu u Evropi, igri u Evropi i generalno fudbalu...miljama daleko. Mnogo jos moramo da radimo da zalicimo na zdrav klub.

Ovo sto je Pionir odgovorio Delijama je zdravo tkivo koje treba cuvati i nadogradjivati.
Mi, navijači KKCZ se oslobodismo govana večeras, nadam se na neki duži period. Sad je na vama, normalnim navijačima FKCZ da uradite isto.

mad for red
26.01.2018, 23:18
....

mad for red
26.01.2018, 23:19
Ne slažem se, to su gotovani jedni koji zaborave Zvezdu uvek kad je loše. Onda im se jebe. U fazonu koja Zvezda jadnici ne umeju da igraju ko još prati Super ligu. A zato kad se uspeh napravi prvi su da skaču i analiziraju, neki kurac oni srećni.

Muka mi je od licemerja Zvezdaša. Navijaj za klub uvek ako navijaš pa onda pričaj šta hoćeš.

Za Ludogorec se slažem ali to je privatan klub. Koliko se sad kajem što sam prozivao Kangu i Donalda dodje mi sebi jezik da sečem. Mislim da mogu mnogo bolje pogotovo Kanga konstantnije, ali ako ostaje podrška.

Dug se spušta, samo da dodje do 0. Od stranaca se neće zaraditi ali zato su odradili ceo ugovor.

Račić možda ode u Italiju, milion i po i 20%, takva neka priča izvor isto RSB twitter.

Ne razumes ti sta znaci biti Zvezdas...to je jedan od tvojih problema. Osim sto si rasista, balavac, nezreli decacic, nepismen i slicno.. ALi dobro... napreduijes svakog dana... za jedno 30 godina mozda naucis sva slova po redu!

Brajkula
26.01.2018, 23:20
Dosta više omalovažavanja tuđeg mišljenja, izrazi svoje poštuj tuđe.

Počeću da apelujem da krene banovanje sa ovog dela foruma, nesnošljivo postaje.

mad for red
26.01.2018, 23:21
Slazem se...da pocnu od rasiste...vec su mu oprastali..vreme je da ga urazume...

Brajkula
26.01.2018, 23:21
Pa možeš da se smeješ ali i ja sam čuo da ima ponudu iz Nemačke. Smejaćemo se lako ako ne ode. A još više ako ode.

Smešno je da jedan Verder se pojača Milićem.

Budimo realni to je cirkus.

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:22
Slobodno...ali prvo da se krene od onih koji podrzavaju vecerasnji sovinizam...i pokusavaju da ga opravdaju....

弱肉強食
26.01.2018, 23:26
Nećeš mi ti odredjivati šta ću da podržavam. Ne ugrožavam te uopšte nemoj ni ti mene. Ja ne podržavam akt, ali svoje navijače uvek.

Mad ne moraš menjati komentar ne smetaju meni tvoje uvrede, samo cepaj majstore.

A to za Verder sumnjam. mislim i ja da je iz druge lige, Milić je preograničen ali za neki manji level može biti koristan. A i imaju oni novca za njega, jeftin je i mala plata.

Izgleda da će Brajko tvoj miljenik u Italiju. Ne znam stvarno koji bi klub uzeo Račića ali to je očigledno super posao ako je milion i po i 20%. Nije da smo sigurni da će biti top igrač pa da kažemo kradja.

Dubiozni goblin
26.01.2018, 23:28
Dobro bitno je da se ide u pravom pravcu i da je FKCZ zdrav klub :)

Kad vidim koliko je KK zastranio i koliko je čudna atmosfera i ekipa koja ide na basket, sve mi odgovoara, pa i Kanga da ostane još 5 godina. Nije on toliko loš, napred Zvezda!

Sta ti druze pricas? KK zastranio? Je l' to nekome sujeta bas povredjena sto su mu drugara ili drugare oterali is Pionira?

dekkard
26.01.2018, 23:28
Oterajte gamad šipkašku i prodišite kao ljudi, neka stadion bude mesto gde se dolazi bez straha i gde se uživa i zdravo navija bez ikakvih interesa.

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:29
Naravno da necu....ali sovinizam je i ustavom zabranjen...a ne na forumu...

Dubiozni goblin
26.01.2018, 23:31
Ja mogu da se opkladim u sta god da bi vise navijača na Marakani bilo kada ne bi postojali navijaci i huligani na severu. Mene je otac vodio kao klinca na većinu utakmica, a meni i ljudima iz moje porodice ne pada na pamet da to radimo sa svojom decom dok su huligani, indijanci i kriminalci na stadionu.

suptil
26.01.2018, 23:32
Вечерас је дечија ругалица: "Наша победа изгубила говеда"на трибини добила посебан шмек и значај.

mad for red
26.01.2018, 23:32
Oterajte gamad šipkašku i prodišite kao ljudi, neka stadion bude mesto gde se dolazi bez straha i gde se uživa i zdravo navija bez ikakvih interesa.

Kosarka ih ne zanima, suvise komplikovana pravila za njih, zato im je lako da ne dolazi A sa druge strane, fudbal im je jednostavan, gol je ogroman, nema ih puno na utakmici, samo treba da obrate paznju kad se zatrese mreza i da se ne ispale da radovanje bude kad Zvezda primi gol.

Zato normalni navijaci bojkotuju Marakanu, osim nas par ludaka koji i dalje idemo, jer suvise volimo Zvezdu i fudbal generalno. A da je potreban otklon, to stoji... samo je to jako tesko izvesti...

Ma Istoku i Zapadu je potpuno bezbedno za ljude sa decom i treba da dolaze... pogotovo kad je lepo vreme i dnevni termin...

Ja sam caleta kasnih 80ih maltretirao celo popodne da odemo u 4 na utakmicu, cak je keva sasila navlaku za jastuk u crveno-belom tonu da ne sedimo na novinama... :D

弱肉強食
26.01.2018, 23:33
Jeste. A znaš zašto, zato što kad taj klub propadne opet nekad, ma boleće vas uvo za njega. Nije EL? Ma daj, ko će gledati Zvezdu. Ima dosta izuzetaka naravno, i meni ne smeta neslaganje sa Delijama, meni smeta sranje po sopstvenim navijačima i kao neko teranje jer zaboga Delije su krive za sve.

Sramotno ponašanje. A delija nije sever, delija sam i ja koji blejim na istoku po kiši kad se izgubi titula, gledam kup jer volim taj klub i umro bih za njega, a ne da kad ne ide kažem “ma debili, ko ih jebe, ne mogu Voždovac da pobede”. Mnogo je zvezdaša a malo delija, a delija znači biti veran kao pas uvek. To je širok pojam i ne predstavlja 30 ljudi u datom istorijskom trenutku.

mad for red
26.01.2018, 23:35
Delije su sramota za FKCZ i to je to... Zvezdasi fale nasem klubu, a ne Delije

弱肉強食
26.01.2018, 23:36
Pravi zvezdaši su trebali da kažu to je odluka naših navijača Delija, mada kažem pojam je širok, mi se ne slažemo, nastavljamo da bodrimo klub mišlienja se razilaze. Vidimo se na fudbalu zajedno. A ne odmah drvlje i kamenje, ma neću. Neću i tačka.

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:37
Nemoj da poistovecujes navijace Crvene Zvezde sa tim grupacijama...ne znas nista o svom klubu...pre te 89-te i formiranja te grupacije, Zvezda je vec bila gigant sa milionskom armijom navijaca... a ti kao da navijas da KK propadne, pominjes to 5 put...

I niko normalan ne moze da podrzi tu njihovu "odluku"....nisu oni tu da odlucuju ko ce da igra a ko ne...

Dubiozni goblin
26.01.2018, 23:39
"Delija znaci biti veran kao pas."
Ha, ha, ha. Cekaj. Hahahahaha. Pa ti se sprdas sa svima u stvari, trolujes. Posle ovog danas napisati o Delihama i vernosti? Nema drugog objasnjenja.

弱肉強食
26.01.2018, 23:40
Ja ne navijam da KK propadne, ja navijam za bratvstvo i iskren odnos, a ne Srbin Srbina uvek da ruži. Malo više razumevanja, a ne te babske priče Delije kancer Delije ovo. Znam vrlo dobro i ko je bio pre Delija, znam sve, ali svadju medju braćom ne. Treba da napadam navijače sopstvenig kluba zbog?
Ako se ne slažem iskuliram, ne moraju svi isto misliti.

Ma Gobline imam ja na njih 1000 zamerki, samo sad je situacija da ih branim. Ne slažem se uvek sa njima i znam i ko se prodao i kako, ali sada da se toliko iseravam po njima pa neću. Hoće bojkotuju hoće, no bih deal.

Ima milione i milione zvezdaša, imaće ko da dodje.

To je politička igra 5 ljudi koji su u biznisu.

Ali sad sve ostale nazivati narkomanima klošarima, smradovima, e to neću brate nema šanse to nije zvezdaški to je bezveze.

mad for red
26.01.2018, 23:42
Pa napadas navijace! Pravi navijaci je 90% Pionira od sinoc...onih 10% su kancer SD CZ celog!

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:43
Znaci ne treba napasti nekog ko siri sovinizam zato sto je Srbin?...o jebem te logiko...ali je zato ok u toku diskusije o Omicu spominjati secenje usiju i mudzahedine....ajde bre...fuj

Dubiozni goblin
26.01.2018, 23:43
Ja ne navijam da KK propadne, ja navijam za bratvstvo i iskren odnos, a ne Srbin Srbina uvek da ruži. Malo više razumevanja, a ne te babske priče Delije kancer Delije ovo. Znam vrlo dobro i ko je bio pre Delija, znam sve, ali svadju medju braćom ne. Treba da napadam navijače sopstvenig kluba zbog?
Ako se ne slažem iskuliram, ne moraju svi isto misliti.Pa ti i napadas navijace, a braniš interesnu grupu u manjini, koja se pritom nije cula na mestu na kom treba da je glavna faca.

Raymond Reddington
26.01.2018, 23:47
Je l mozemo malo da raspravimo o pojmu navijanje i navijac? Ko je navijac i sta je navijanje? Da li je navijac onaj koji ce da dodje na Marakanu da se naduva i napije ili je navijac onaj koji zna ko, kad i kako igra u toj nasoj Zvezdi? Da li je navijanje kada se dodje na stadion/u halu i kada se pevaju Zvezdine pesme ili kada se izrazavaju politicki stavovi o Kosovu, Mladicu, pederima, Novom Pazaru i td?

弱肉強食
26.01.2018, 23:47
A moj odnos prema KK, nije isti kao pre 2011 niti će ikada biti. Pratim uvek i navijam iako znam da sam navijao za pravno gledajući drugi klub jer je Mr Čović umešao prste a nije moralo tako. Pa sam se svadjao sa istim tim Delijama koju su praznoglavci kao glupi davali podršku istom. Svadjao ali nisam govorio narkomani, propast ste Zvezde, klošari, jer su neki gledali više utakmica uživo nego što sam ja sveukupno na TV.

Ne može mene Čović da zavede pričom o reorganiziaciji pa nisam blentav ni mutav. Ubacio je svoj klub a moglo je bez toga. Nebitna priča sada će me napasti neke Delije, čovek ne može da bude realan ovde.

Pa ako ste vi svi pravi zvezdaši i smeta vam 10% čemu pridavanje pažnje nije mi jasno. Pustite ih neka rade šta hoće, nadlgasajte 10%, iskulirajte i ćao.

Ne ide mi u glavu napadanje.

Manje totalitarizma. Jeste to šovinizam ali postoji zakon i postoji policija, šta ima tu neko da drvi. Ne verujem da iko od “delija” mrzi Omića stvar je primcipa njihovog. Ja ga ne mrzim daleko bilo.

mad for red
26.01.2018, 23:52
A ti se secas sta je bilo pre 2011 godine? Bio si II osnovne... bas dobro pamcenje imas...svaka cast

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:52
Hvala bogu da je u tom momentu dosao Covic, koga ni ja nesto ne mirisem kad su vansportske aktivnosti u pitanju...a ne neki Lukici, Stojanovici, Stojadinovici...

dekkard
26.01.2018, 23:53
Ja ne navijam da KK propadne, ja navijam za bratvstvo i iskren odnos, a ne Srbin Srbina uvek da ruži. Malo više razumevanja, a ne te babske priče Delije kancer Delije ovo. Znam vrlo dobro i ko je bio pre Delija, znam sve, ali svadju medju braćom ne. Treba da napadam navijače sopstvenig kluba zbog...

... toga što su u pitanju maloumnici i raspale narkomančine koji su odabrali da dođu do pozicije u društvu na silu, jer nemaju nikakav ljudski kvalitet kojim bi prokrčili put u društvu. Zabole me baš kurac da li je to Srbin, Hrvat ili Marsovac, pričam o (ne)posedovanju onoga što čoveka čini čovekom. Oni su toga svesni, da kada bi krenuli normalnim putem bi završili na dnu društvene kace, usmrđeni.
Svako od nas pravi izbor s kim će biti u društvu, sa kim će ga identifikovati, bitno je na vreme napraviti pravi izbor, jer te to obeleži za ceo život. Krenuti težim putem, ali ispravnim, što reče Al Paćino u Mirisu žene. U suprotnom, može se lako desiti da i ne dođeš do kraja puta.

弱肉強食
26.01.2018, 23:54
Pa jeste ali niko nam nije reako da reorganizacija može da prodje i bez FMP-a a došao je samo iz ličnih interesa. Vidim sad kad nema podršku više raspada se ne može da skupi sredstva. Daće nešto svoje, hoće jebe mu se.

Koledž i sve mu u minusu, ali hteo je da oživi političku karijeru preko Zvezde nego malo se preračunao.

Dubiozni goblin
26.01.2018, 23:55
Ti kako si krenuo zavrsices priču sa tibetanskim mahunarkama.
Delije sever su navijacka grupa. Sever, vidis, lepo pise. To znači da ti sa istoka nisi sigurno jedan od njih iz grupe. Delije Sever su ljudi koji zive od droge, pevaju Kosovo je Srbija, imaju istetovirane grbove Zvezde, a po istu drogu idu na Kosovo, a sa istim tetovazama prelaze na Jug, Karadjordje i slicno. Živiš u 21. veku, halo?! Kenjas ljudima o KK pre 2011, a jos si giljao osnovnu skolu tada? Boris se ovde sa 30 ljudi koji ti crtaju koliko glup i klinacki zakljucak iznosis i ne vidis dalje od svog nosa.

Jos mi samo fale mamlazi koji ce da dele navijace na one za KK i one za Marakanu. Odjebite klinci od Zvezde, bolje je. Stadion ti je blizu, idi pevaj ispred Rafe, pricaj sa legendom, poseti popularni kavez i slicno. Privlaci te, vidim.

ZvezdaIznadSvega
26.01.2018, 23:58
I pored svih tih njegovih "licnih interesa" uradio je vise u rezultatskom smislu od svih predsednika jos od 70-ih...a sto te delije na celu sa komandantom nisu iz svog dzepa isukale milione koje su zaradili na konto Zvezde, pa izvukli klub iz bule?

弱肉強食
26.01.2018, 23:59
Važi, dogovoreno. Glup sam tako je najlakše. Ne privlači me da urlam i da imam vodju. Samo poštujem svoje.

Ne znam ja šta je Zvezda. Bio sam srednja škola. Samo cepajte majstori.

Uradio je više zbog Dragana Djilasa i Andreja Vučića!!!!!! On znao posao ali sredstva nema a svoja ne daje! Srao je dok je otpuštao Mekela i Sofa kako smo uštedeli. Sad kad nema više te opcije ne zna šta će. Ne sporim da zna posao pogotovo košarku, ali molim te nemoj mi da je spasioc i svetac.

Prvo, drugo, te iste Delije su ga podržavale do skoro što ih tada niste terali. Što ih niste terali kad su krali pehar, nego sad je odjednom krenula lavina, odjednom dojučerašnji heroji i delije postaju kancer. Ja sam bar dosledan ja kritkujem sve i svakoga ali ne teram svoje nikada mišljenja su različita.

Ali to je vama stran pojam. Vi bi se izgubili u nekoj drugoj državi. Stali bi da terate skinjaru ili komunjaru iz zemlje jer drugačije misli. Za to su nadležne institucije ne zvezdaši da sude svojim prijateljima.

Što država ne izadje i klub sa saopštenjem i osudom? Gde je Čović da osudi ovo? Napadamo i njega onda ako ne osudi, dogovor?

Dubiozni goblin
27.01.2018, 00:02
Važi, dogovoreno. Glup sam tako je najlakše. Ne privlači me da urlam i da imam vodju. Samo poštujem svoje.

Ne znam ja šta je Zvezda. Bio sam srednja škola. Samo cepajte majstori.Ako ti 20 ili 30 ljudi kaze da ne znas sta je Zvezda, pogotovo ne sta je KK pre Covica, a i sada, a ti brabonjas suprotno i drvis navijacku mantru o sebi i svojima sta je veca verovatnoca:

Da je grupa ljudi lose procenila na osnovu tvojih očiglednih stavova ili da si ti nezreli klinac?

ZvezdaIznadSvega
27.01.2018, 00:03
Covic ti je trn u oku a jedan Terzic vodi FK...covek koji je osvedoceni lopov, koji je bio u begstvu....isto ima rezultat, trenutno...no, izgleda je "politicki podoban" po tvojim kriterijumima, dobar sa "najvernijima", ne talasa...

Raymond Reddington
27.01.2018, 00:06
Sve one koji sebe smatraju pripadnicima bilo koje navijacke grupe koja utice na navijanje na severu ne smatram ljudima koji vole Zvezdu. Onaj ko voli Zvezdu nikad ne je ne bi doveo u situaciju da mora da pise molbe i zalbe da bi igrala protiv CSKA sa punim tribinama. Isti ti nikad ne bi zapalili ni jednu jedinu baklju (kojih se iskreno gadim) i tako Zvezdu konstantno dovodili u situaciju da bude kaznjena. Isti ti se nikada ne bi tukli sat vremena sa zandarima na derbiju (bio sam tada na severu i jedva cekao da se smire jer mi se gledao fudbal i licno prisustvovao situaciji kada pola tribine govori daj prebite ih vise pa da gledamo fudbal a druga polovina tribine se deri ubi zandara). Prezirem sever i ceo koncept takvog navijanja.

弱肉強食
27.01.2018, 00:06
Ako ti 20 ili 30 ljudi kaze da ne znas sta je Zvezda, pogotovo ne sta je KK pre Covica, a i sada, a ti brabonjas suprotno i drvis navijacku mantru o sebi i svojima sta je veca verovatnoca:

Da je grupa ljudi lose procenila na osnovu tvojih očiglednih stavova ili da si ti nezreli klinac?

Pa verujem ja ljudima, ali ne mogu promeniti klub za koji navijam. Drugačije percepcije imamo ja sam radikalan i dosledan svojim stavovima. Nisam kako vetar dune i kako se kome ona stvar digne.

弱肉強食
27.01.2018, 00:08
Ništa, ajmo da pišemo dopis Brani Mićunoviću i Aleksandru Vučiću da sklone Terzića? Ja se ne sećam da je pomenut u kontekstu spasioca, napada se taj Terzić, a da ako je pokrao 1/3 i da je 1/5 krimosa kakav je Čović. On je za njega sitna riba i marioneta. Čović je zverka.

弱肉強食
27.01.2018, 00:11
Sve ovo znamo i ćutimo. Ako ga podržavamo sad dok je na čelu i kad nas je uveo u LE, glupo je za godiju dana kad izgubi titulu reći Terza krimosu marš napolje. E to je moja poenta i za Delije i za Čovića i za zvezdaše i sve. Znači zauzeti stav od početka i kraj. Protiv delija očekujem onda i na fudbalu da budete svi i da idete na isti fudbal. Iskorenite pošast, ja ću iz ćoška gledati.

Ne ide mi u glavu da se tako lako osude navijači svoji kao najevići mrzitelji Zvezde da su

ZvezdaIznadSvega
27.01.2018, 00:13
Pa ja se slazem da oba kluba treba da dobiju vlasnika kome ti isti navijaci nece odredjivati ko moze da igra a ko ne, ko je podoban da bude trener a ko ne, kome na stadion/halu mogu da udju samo oni sa placenim ulaznicama...Covic jeste zverka ali u politici, u sportu je napravio mnogo vise nego Terzic...ovaj je samo krao...bez rezultata, do ove sezone...

ZvezdaIznadSvega
27.01.2018, 00:16
Uostalom Covic je sa ovim dovodjenjem Omica uradio nesto sto Terzic nikad nece za tri zivota....pokazao damu...eh, da smo doveli Kramarica kad smo mogli...za tepsiju ribe...video je i Robi ko tu i kako odlucuje i pobegao...a voli ovaj klub vise nego sve te glavonje na severu zajedno...

Raymond Reddington
27.01.2018, 00:17
Sve ovo znamo i ćutimo. Ako ga podržavamo sad dok je na čelu i kad nas je uveo u LE, glupo je za godiju dana kad izgubi titulu reći Terza krimosu marš napolje. E to je moja poenta i za Delije i za Čovića i za zvezdaše i sve. Znači zauzeti stav od početka i kraj. Protiv delija očekujem onda i na fudbalu da budete svi i da idete na isti fudbal. Iskorenite pošast, ja ću iz ćoška gledati.

Ne ide mi u glavu da se tako lako osude navijači svoji kao najevići mrzitelji Zvezde da su

Sve one koji sebe smatraju pripadnicima bilo koje navijacke grupe koja utice na navijanje na severu ne smatram ljudima koji vole Zvezdu. Onaj ko voli Zvezdu nikad ne je ne bi doveo u situaciju da mora da pise molbe i zalbe da bi igrala protiv CSKA sa punim tribinama. Isti ti nikad ne bi zapalili ni jednu jedinu baklju (kojih se iskreno gadim) i tako Zvezdu konstantno dovodili u situaciju da bude kaznjena. Isti ti se nikada ne bi tukli sat vremena sa zandarima na derbiju (bio sam tada na severu i jedva cekao da se smire jer mi se gledao fudbal i licno prisustvovao situaciji kada pola tribine govori daj prebite ih vise pa da gledamo fudbal a druga polovina tribine se deri ubi zandara). Prezirem sever i ceo koncept takvog navijanja. To je moje licno misljenje sto se tice navijanja.

Sto se tice Terzica, taj covek je drugi razlog sto nikad necu otici na stadion dok je on u upravi. Ubedljivo najlosiji moguci potezi su dosli upravo od njega. Sve igrace koje je doveo na svoju ruku Zvezdu su kostali mnogo. Ne smatram ga zasluznim ni za jedan Zvezdin uspeh od kako je na celu uprave. To kako se smanjuje dug Zvezde je veoma nasminkana prica i politicki vrlo upletena tako da stvarno ne bih o tome. Drugi razlog zasto ne podnosim ovog coveka je sto se pojavljuje samo kada Zvezdi krene i kada pljuje komsije od preko puta. To pljuvanje mi strasno ide na onu stvar jer je jednostavno postalo smesno sa njihovim dopisima, odgovorima, prepucavanjima, izjavama za medije i td.

Dubiozni goblin
27.01.2018, 00:18
Nisi kako vetar dune i kako se ona stvar digne. Ok. Ti ljudi i ta grupa koju branis su bas to, vidis. Znaci ipak ne drzis do svojih postulata, ni najmanje.

Niko normalan ne brani Terzica. Da je srece taj bi odavno bio u zatvoru. Previse karikiras, a to radis na forumu gde su ljudi mahom semenkari, jakablazicevci i slicno. Los ti je skup za tvoje teorije. Mozda bi one i prošle na mestu gde je prosek godina oko 20.

弱肉強食
27.01.2018, 00:27
Nisi kako vetar dune i kako se ona stvar digne. Ok. Ti ljudi i ta grupa koju branis su bas to, vidis. Znaci ipak ne drzis do svojih postulata, ni najmanje.

Niko normalan ne brani Terzica. Da je srece taj bi odavno bio u zatvoru. Previse karikiras, a to radis na forumu gde su ljudi mahom semenkari, jakablazicevci i slicno. Los ti je skup za tvoje teorije. Mozda bi one i prošle na mestu gde je prosek godina oko 20.

Ne ja pričam o tome da nismo dosledni. Ko god bili mi. Jeste vi spavali ili gluvi bili kad je Džajić izjavio davno davno “ja sam siguran kad je Marko na severu”? Što nikad niste ustali i napravili nešto i pljuvali i Džaju, i Čovića što se lizao sa njima i ulazio na Sever, sa tim istim “narkomanima” tukao Andjusa, nego sad, kad ste našli neku pomodarsku stvar kao da ne znate za ratove i kakve su Delije, odjednom postaše narkomani, mrzitelji Zvezde i sve ostalo.

Ne može na pola ljudi. Ili kritikujete sve ili ništa. Ili kritikujete uvek, a ne samo kad je loše. Očekujem i da se okupite na nekoj tribini i napišete Sever nije Zvezda.

Pazi šovinizam je čudo kao da pre 20 godina nije bio rat. Još su mi crnji ovi što kažu podržavaš. Pa šta da im radim, da ih teram zbog toga a nisam ni zbog čega navedenog pre. Ma nikad. Takvi su kakvi su, država je kurac, da valja država valjao bi sport a i navijači.

Dubiozni goblin
27.01.2018, 00:36
Bićeš smešan sam sebi kada budes citao ovo za par godina. Par godina koji ce ti dosta toga promeniti.

弱肉強食
27.01.2018, 00:39
Pa dobro možda, nego odgovori ti meni na pitanja ako možeš o pomenutima Džaji Čovi i ekipi i Delijama. Kako to komentarišemo. Ko im je dao legitimitet, jesam ja možda? Jesam ja vodio ekipu na NBG sa Bežanije da budu tu dok bijem novinara? Ajde ti kao zreo objasni mi ove fenomene, i šta je to večeras tako drastičjo u odnosu na pojave poslednjih godina i deceniju.

many men
27.01.2018, 00:39
Sto se tice Terzica, taj covek je drugi razlog sto nikad necu otici na stadion dok je on u upravi. Ubedljivo najlosiji moguci potezi su dosli upravo od njega. Sve igrace koje je doveo na svoju ruku Zvezdu su kostali mnogo. Ne smatram ga zasluznim ni za jedan Zvezdin uspeh od kako je na celu uprave. To kako se smanjuje dug Zvezde je veoma nasminkana prica i politicki vrlo upletena tako da stvarno ne bih o tome. Drugi razlog zasto ne podnosim ovog coveka je sto se pojavljuje samo kada Zvezdi krene i kada pljuje komsije od preko puta. To pljuvanje mi strasno ide na onu stvar jer je jednostavno postalo smesno sa njihovim dopisima, odgovorima, prepucavanjima, izjavama za medije i td.

Za sve lose je kriv Terzic a sve dobro je doslo od Vucica.
:wall::biggrin:
Sto ti je nostalgija?
Kad delije pate za onim "dobrim starim vremenima" kad se punog srca pjevao "budjav lebac":biggrin:

Raymond Reddington
27.01.2018, 00:42
Za sve lose je kriv Terzic a sve dobro je doslo od Vucica.
:wall::biggrin:
Sto ti je nostalgija?
Kad delije pate za onim "dobrim starim vremenima" kad se punog srca pjevao "budjav lebac":biggrin:

Sve lose dolazi od svih njih. Dale im lepa kuca. I jednom i drugom. Smesna je prica sa dugom. Previse smesna za nekoga ko zeli samo malo da razmisli.

Dubiozni goblin
27.01.2018, 00:48
Pa dobro možda, nego odgovori ti meni na pitanja ako možeš o pomenutima Džaji Čovi i ekipi i Delijama. Kako to komentarišemo. Ko im je dao legitimitet, jesam ja možda? Jesam ja vodio ekipu na NBG sa Bežanije da budu tu dok bijem novinara? Ajde ti kao zreo objasni mi ove fenomene, i šta je to večeras tako drastičjo u odnosu na pojave poslednjih godina i deceniju.Previse ti stvari znas za nekoga ko navodno nije navijac. Ili previse verujes tabloidima i slicnim izvorima, sto automatski diskredituje ove tvrdnje.

Druze, hoces da ti naslikam? Zabole me kurac za Terzice, Covice, Kokeze i slicno. Ja gledam sport, a ti burazeru idi na šipku, deri se Srbija Srbima, broj krvna zrnca i slicno. Ja, bre, hocu svoje dete da odvedem na utakmicu, a to ne mogu da radim dok se ne osecam sigurno. Trenutno je to moguce uraditi u Pioniru gde je vecina ljudi istog porodicnog ili drugarskog razmisljanja. Ti prati Andjuse, ove ili one ekipe, klanjaj se narkomanima i brani ih, jebe mi se, ali da je iole pravde u ovoj zemlji oni bi smrdeli u svojim sranjima na dnu lestvice jer su nesposobni da ista steknu van mafije, stranke i tribine. Tucali bi kamen, bili u zatvoru i ne bi ih bilo u javnosti.
Koji god klub.
Koji god sport.
Ti meni branis ljude koji se klanjaju Veliboru Dunjicu, halo čoveče?!
Necu bre da gledam te kromanjonce na tribinama pored sebe. Necu jer ih zabole kurac za klub, sto iznova i iznova dokazuju i pre svega necu da moje dete dodje kuci ispranog mozga o nekim Omicima, snajperima, Dunjicima, Saviji i slicnim pricama.

弱肉強食
27.01.2018, 01:01
Previše stvari znam jer me previše stvari interesuje pogotovo ljudi sa druge strane zakona, mnogo ozbiljniji od tih slinavaca, ovi šipkaši jedva i mogu da se zovu krimosima tj sramota ih je zvati tako.

Nego, da znam, onda biti dosledan do kraja. Čoviću smradu, bio si sa ološem, Terziću smradu, Džaja smradu na kvadrat. Pičke podržavaju krimose i goveda. Je l i tako?

Ajmo da ih teramo, glava se seče prvo tj uprave. Neću se srati po navijačima, a država i uprave ih drže ko malo vode na dlanu.

Kad pravimo protest protiv ovih goveda hoću i ja sa učestvujem?

弱肉強食
27.01.2018, 01:03
To ti je isto ono, ajde da ubijemo pit bula, a vlasnik ga uči da se bori, daje mu opremu itd. Navijači su produkt svega neću da ih omalovažavam i pišam po njima mnogo tu poštenog naroda ima tj 89%.

Победа
27.01.2018, 01:15
Delije sever ne interesuje Zvezda i njihov uspeh. Dovoljno je pogledati kop prosečne košarkaške utakmice. Momci bleje na telefonu, ne pevaju ili su okrenuti ka tribini.

Fudbal su bojkotovali zbog velike subote, naravno da im Zvezda i titula nije bitna.

Dalje, Nebojša Čović je redak, možda i jedini čovek u ovoj zemlji koji može da vodi uspešno KKCZ i da ga ostavi van uticaja SNS. Njegova sposobnost, lobiranje u EL itd. su stvari zbog kojih smo tu gde jesmo, šteta što nema finansije kao Terzić u FK, čovek bi čuda pravio. Ja njemu imam mnogo da zamerim, ali posle ovog poteza kada je lupio šamar narkomanima, plaćenicima i SNS botovima me je oduševio, da se iskupi za lošu selekciju.

弱肉強食
27.01.2018, 01:19
Što nismo protestvovali kad su Delije ćutale kad je Rajo Božović šamarao Pižona pa smo spali na 2. mesto, posle Metalca? Što? Što nismo rekli kukavice sa severa? 1001 razlog ima ispred večerašnjeg, a večeras vama dokličarima, semenkarima, iskrenim zvezdašima i ekipi, ima svakakvih, večeras vam se digla ona stvar. Ma neću.

Победа
27.01.2018, 01:22
Večeras se digla stvar? Prosečan navijač ovog kluba misli ovako godinama, samo što sada kada Delije Sever ovako rade protiv svog kluba, moralo se reagovati. Olimpijakos nam daje 4 bacanja, a oni iz sve snage skandiraju Olimpijakos.

Posle Metalca smo ostali na prvom mestu i i imali +2, ali je dobio otkaz Pižon tada. Delije su naravno ćutale i dopustile da dođe Dostanić jer kao što sam napisao, njih rezultati SDCZ ne interesuju.

Dubiozni goblin
Pokušavas da me navuces u neku svoju pricu. Nemoj. Svoju poentu sam ti dovoljno puta rekao. Ako ne zelis da je vidis tvoj problem.

弱肉強食
Ko su Delije sever? Ja i moji asisteniti sa faksa kad stanemo na sever i pevamo jednom u hiljadu godina? Mi smo narkomani propalice govna smradovi. Pevao sam šta sam hteo šta nisam nisam. Manite me tih generalizacija, kakve sam delije upoznao iz Teslića, iz cele RS, iz unutrašnjosti, sad zbog par ljudi svi smo smradovi klošarski.

Nije dobio otkaz nego je dobio šamar od Radojice Božovića koji je bivša beretka i šef Zete, isti onaj koji nam je na osnovu duga za Kadua i Savia uvalio Orlandića. Posle kažu što smo uzeli, a ko će da odbije pa da popije tužbu? Posle toga otkaz pa spadanje na drugo mesto.

Onda su zvezdaši ako tako misle oduvek slabići, nijednom nisu stali u odbranu kluba od pošasti zvane Delije, po toj priči.

Победа
27.01.2018, 01:27
Ko su Delije sever? Ja i moji asisteniti sa faksa kad stanemo na sever i pevamo jednom u hiljadu godina? Mi smo narkomani propalice govna smradovi. Pevao sam šta sam hteo šta nisam nisam. Manite me tih generalizacija, kakve sam delije upoznao iz Teslića, iz cele RS, iz unutrašnjosti, sad zbog par ljudi svi smo smradovi klošarski.

Znaš ti dobro o kome pričam i ko ima moć. Ko kontroliše i manipuliše tim narkomanima i neiteligentnim bićima. Konkretno eto danas 98% tribine B su kriminalci, narkomani i veoma neintelegntni ljudi. Neko iz interesa, nego jer veruje te ideje, a neko jer mu je cilj da se izduva malo posle drogiranja u kraju.

弱肉強食
27.01.2018, 01:34
Pa znam ali znao sam to oduvek. Šta ću večeras da ispravljam krive Drine i uništavam klub, kad je problem strukturnog karaktera i rešava se odozgo tj sa državnog nivoa.

Nisam ni očekivao da će čitati Disa pre utakmice a posle ići na partiju šaha.

Победа
27.01.2018, 01:34

Nije dobio otkaz nego je dobio šamar od Radojice Božovića koji je bivša beretka i šef Zete, isti onaj koji nam je na osnovu duga za Kadua i Savia uvalio Orlandića. Posle kažu što smo uzeli, a ko će da odbije pa da popije tužbu? Posle toga otkaz pa spadanje na drugo mesto.

Onda su zvezdaši ako tako misle oduvek slabići, nijednom nisu stali u odbranu kluba od pošasti zvane Delije, po toj priči.

Ajde se informiši, posle poraza od Metalca u gostima 2:1, Partizan je smanjio na -2 i Pižon je dobio otkaz. Rezultiralo je gubitkom titule. Takođe Delije su se igrale malo s pištoljima protiv OFKa, pa završismo bez publike, sve u interesu kluba :ha:

Pa znam ali znao sam to oduvek. Šta ću večeras da ispravljam krive Drine i uništavam klub, kad je problem strukturnog karaktera i rešava se odozgo tj sa državnog nivoa.

Nisam ni očekivao da će čitati Disa pre utakmice a posle ići na partiju šaha.

Samo mi reci, koje je tvoje mišljenje u svemu ovome? Da Delije rade u interesu kluba ili da su radile nekada?

弱肉強食
27.01.2018, 01:36
Šta da se informišem, upravo sam to i rekao. A otkaz je dobio jer ga je našamarao na treningu Rajo Božović ne zbog rezultata. Nisam mislio bukvalno da nije dobio otkaz više sam mislio da ga je Rajo otkazao. Nije rezultatski uzrokovan. Nisam bukvalno mislio.

Dobio je jer nije igrao ko je trebao i koliko treba, on odlazi, mi gubimo titulu.

Nije bila nijedna parola, a niti su zvezdaši to pomenuli nekad i zamerili delijama.

A protiv OFK je Rade Dunjić upucao onog iz Iron Boysa sa Senjaka oko vodjenja navijanja.

Победа
27.01.2018, 01:43
Samo mi odgovori na moje poslednje pitanje, pošto mi nije jasno koga ti ovde napadaš, braniš..

弱肉強食
27.01.2018, 01:46
Branim princp brate. Znam sve ovo 10 godina, sad treba da napušavam navijače i masu zbog Alena Omića i odluke a nisam do sada. Većina Delija su dobri momci, a to što su narkomani, pa 70% mog okruženja su narkomani i svuda su narkomani. Pogledajte socijalnu situaciju, životni standard, blsgostanje. Sad praviti od navijača majmune kao da žive u uredjenoj državi pa traže pogače na leba, a ne da ih sama BiA i država drže tj vodje i iste te uprave i Čovići posržavaju hrane i uzdižu, i sad ću ja da ih teram!!?? Pa nisam im ja davao legitimitet nego baš taj Čović npr. Mnogo poštenog sveta tu ima!!!!!!! Mnogo!

Dubiozni goblin
27.01.2018, 01:46
Urose, mislim da si pogresio forum i da tebi odgovara onaj, kako i sam kazes za sebe, radikalni. Razumemo se.

弱肉強食
27.01.2018, 01:47
Delije rade u interesu kluba nekad, a nekad šačica njih provlači lični interes kroz grupu uz pomoć svoje moći a to je ekipa sa Senjaka pre svega.

Nisam radikal, ali razumemo se. Ti spavaj otvorenih očiju, gledaj taktiku, verovatno je teorija zavere ma taj Rajo je lik iz stripa. Nije ni Djuru davio. Hajde svi da spavamo jebo ta dešavanja previše je to apstraktno i nerealno.

弱肉強食
27.01.2018, 01:51
Zato kažem ako žmurimo kao Goblin godinama šta smo večeras našli da budemo bundžije. To je tvoj problem Gobline što nisi informisan. Kriminal je jako bitan deo ovog društva i ima uticaj na državu, normalno da ću ga proučavati.

Zato kažem ili revolucija ili držite ovaj status kvo nemojte da prdimo mnogo. Al revolucija ide ka držsvi i BIA. Kad ubiju ovog iz Kavačkog očekujem nas 50 000 najmanje na prostestu sa natpisom “ Pun nam je kurac kriminala, Vučića i ovakve države” Pa moramo krenuti odakle treba.

Победа
27.01.2018, 01:53
Treba napušavati ljude zbog kojih normalan čovek ne može da dođe na utakmicu. Treba ih napušavati jer oni prozivaju dečka koji je imao tri godine kada je rat završen. Treba zato što navijaju za protivničku ekipu na Zvezdinoj utakmici. Treba zato što su pre 10 godina dolazili na ABA ligu, pa su bojkotvali klub jer im se ne sviđa uprava jedna, pa druga, pa treća sve do dolaska Čovića. Pa su onda odlučili da bojkotuju ABA ligu. Pa će onda da se pucaju na utakmicama i tako otmu Zvezdi tituli.

I još zbog 1000 razloga ih treba napušavati. Čović radi trenutno u interesu Zvezde kao i Alen Omić. Peđa, Marko, Andrej, Alek, Mali, Vesić itd. ne rade i treba ih napušavati. Treba ih napušavati jer su neobrazovani i fašistički nastrojeni. Evo ti ukratko.

弱肉強食
27.01.2018, 01:55
Znaš, nisam ljut na Tudjamana i Slobu, nego ću tamo da hvatam neku marionetu ili bezumnog vojnika i da serem po njima. Ajde protest protiv države. Nećemo da kuckamo i teramo 5. ligu, idemo na prvu ligu. Iz korena to da sasečemo. Inače ovako bi bilo skloni Marka da dodje Janko. Isti kurac ko vodi navijanje hvata ga BIA u sistem za 6 meseci.

Победа
27.01.2018, 01:59
Mi smo civilizovan svet, barem sebe smatram takvim i ne planiram da rušim grad zbog raznih političkih odluka nego na izborima. Ako moja opcija na izborima dobije 5 ili 10 procenata glasova, ja zaista ne mogu da idem i bunim se protiv opcije koja dobije 55 procenata glasova. Ok, da kažemo da je pokrao 10%, svejedno bi u drugom krugu uzeo 65%.

Ovde mogu jer ovde 95 procenata ljudi misli isto kao i ja, navijamo za isti klub i ne želimo šaka neobrazovanih ljudi zviždi igraču mog kluba.

弱肉強食
27.01.2018, 02:00
Pa tako da se lepo čisto predstavi kao taj tvoj post Pobeda, a ne da krivimo decu i delije jer su narkomani i jer pevaju što pevaju. Tu su se identifikovali, da imaju leba da jedu i posla ne bi ni bili tu i bili bi obrazovaniji pa bi bilo drugačije. Šta oni znaju. Ali osporiti im zvezdaštvo je suludo.

Mnogi i ne idu više zbog Ultra kop priče, ali šta će neki i dalje vole da idu a hajde ne pevaj nešto dok si u kopu ili se buni pa će da bude znaš već šta.

Država je golo govno. A od svih razloga sad da ja napadam Delije zbog Omića neću. Kada nisam do sada neću ni od sada. To samo sluti na odvratne podele.

Kad bude uredjena zemlja neće biti ni toga i molim lepo

Dubiozni goblin
27.01.2018, 02:01
Zato kažem ako žmurimo kao Goblin godinama šta smo večeras našli da budemo bundžije. To je tvoj problem Gobline što nisi informisan. Kriminal je jako bitan deo ovog društva i ima uticaj na državu, normalno da ću ga proučavati.Druze, ne znas ko sam, ne znas mi ime i prezime i ne znas sta sam radio u svojoj proslosti. Ne znas ni koji mi je stepen obrazovanja i da li imam dva razreda osnovne ili sam redovni profesor. Ne znas apsolutno ništa o meni i molim te da me zaobiđes sa ovim sranjima i psihoanalizama. Nemas nikakve osnove da pricas sta si upravo napisao, a pre svega treba da se ponašaš kulturno na forumu.

Sa pricom si otisao mnogo daleko od inicijalne poente i to mi i govori dovoljno da zakljucim da si delimicno funkcionalno nepismena osoba i da ces terati iznova i iznova na neki svoj teren, iako se koprcas u blatu. Pripisujem to tvojim godinama.

Over and out, necu ti vise odgovarati jer nema smisla.

弱肉強食
27.01.2018, 02:02
55% od 50-60% plus batinaši od Zvonka Veselinovića, od raznih pederčina, istog tog Zvonka čiji su Srbi krimosi palili granični prelaz na Kosovu. Uz te batinaše, uz svu ekipu pooslobadjanu iz zatvora, ti se moliš izborima??? Naivno brate. On će pasti samo kada ovi sa strane kliknu. A to je kada prizna Kosovo. Još malo.

弱肉強食
27.01.2018, 02:03
Postujem Gobline, ziv mi bio. A dosta je price krenuo sam stvarno u drugom smeru.Neka izbrise neko ovo odlutali smo u spam mojom krivicom.

Победа
27.01.2018, 02:04
Pa tako da se lepo čisto predstavi kao taj tvoj post Pobeda, a ne da krivimo decu i delije jer su narkomani i jer pevaju što pevaju. Tu su se identifikovali, da imaju leba da jedu i posla ne bi ni bili tu i bili bi obrazovaniji pa bi bilo drugačije. Šta oni znaju. Ali osporiti im zvezdaštvo je suludo.

Mnogi i ne idu više zbog Ultra kop priče, ali šta će neki i dalje vole da idu a hajde ne pevaj nešto dok si u kopu ili se buni pa će da bude znaš već šta.

Država je golo govno. A od svih razloga sad da ja napadam Delije zbog Omića neću. Kada nisam do sada neću ni od sada. To samo sluti na odvratne podele.

Kad bude uredjena zemlja neće biti ni toga i molim lepo

Pa od ovih danas koji su bili na tribini B, pa svima njima osporavam zvezdaštvo. Grupa je pokazala da im je Zvezda nebitna, pošto kada idem, idem u parter B imam lep ugao i vidim lepo celu tribinu. Brigadiri, Peđa i ekipa i ceo kop je psovao sve živo Omiću ili nama simpatizerima kako vole da nas nazivaju. Mada pre mislim Omiću, tako da kapiram da je njima Zvezda nebitna stvar.

Ostali koji su ih podržali su tu zbog gasa nekog, da se izduvaju i nekih drugih razloga, tako da ni njih ne interesuje.

55% od 50-60% plus batinaši od Zvonka Veselinovića, od raznih pederčina, istog tog Zvonka čiji su Srbi krimosi palili granični prelaz na Kosovu. Uz te batinaše, uz svu ekipu pooslobadjanu iz zatvora, ti se moliš izborima??? Naivno brate. On će pasti samo kada ovi sa strane kliknu. A to je kada prizna Kosovo. Još malo.

Da, kada bi svako od nas ispunio građansku dužnost, imala bi aktuelna vlast oko 20-25%.

A realnost je druga i s time se slažem. Pašće kada prizna Kosovo, samo što tad me više i neće interesovati. Jebeš narod koji se odrekao jednom za svagda svoje teritorije. Da su Jevreji tako razmišljali, danas ne bi postojali.

弱肉強食
27.01.2018, 02:09
Ne znam više stvarno. To su ljudi koji se identifikuju sa grupom nisu oni krivi. Ne misle svi tako. Nisu svi nacisti koji su ubijali ljude bili nacisti u glavi nego su pratili autoritet i nisu osećali odgovornost za učinjena dela. Naučno dokazano. Plašili su se da ne izvrše dela, a govorili su da su radili po naredjenju. Individualno ili da su bili na drugoj strani 80% njih ne bi ništa skandiralo. Uvek je kancerogezan vrh loš, ali to ne znači da su svi govna. Nisu

Prvi post u kk cz je uperen protiv senjaka drugi post maloroe rekao sam imenujte grupe i pojedince i da pričamo otvoreno. Neću da ih vredjam sve.

Победа
27.01.2018, 02:15
Ne znam više stvarno. To su ljudi koji se identifikuju sa grupom nisu oni krivi. Ne misle svi tako. Nisu svi nacisti koji su ubijali ljude bili nacisti u glavi nego su pratili autoritet i nisu osećali odgovornost za učinjena dela. Naučno dokazano. Plašili su se da ne izvrše dela, a govorili su da su radili po naredjenju. Individualno ili da su bili na drugoj strani 80% njih ne bi ništa skandiralo. Uvek je kancerogezan vrh loš, ali to ne znači da su svi govna. Nisu

Prvi post u kk cz je uperen protiv senjaka drugi post maloroe rekao sam imenujte grupe i pojedince i da pričamo otvoreno. Neću da ih vredjam sve.

Ako te interesuje, svako ko je danas skandirao Omiću odlazi, Omiću Turčine i pevao Olimpiakosove pesme u toku utakmice za mene nije Zvezdaš, ti tumači na tvoj način.

KK je s Čovićem pobedio sve prvake Evrope 21. veka, a FK se raduje ulasku u drugorazredno takmičenje. Moja želja je da Nebojša ostane što duže, Delije što duže bojkotuju i svi srećni.

弱肉強食
27.01.2018, 03:48
Porediš fudbal i košarku nebo i zemlja. Ma jebe se meni za Omića ne saosećam se sa njim, od svega toga što rade Omić me najmanje zanima, štete na milion drugih načina. Ako sam im to progutao gutam i Omića. Znao je gde dolazi i Čović je znao šta pravi. Na leto je stopiran transfer Miralema Samardžića štopera koji je pre igrao u Rijeci. Nije to neki novi hir i prst u oko Čoviću to je tako.

Šta ću sad plakati nad Omićem ovde 5 dana, isto bi se naš igrač proveo tamo ili u Dinamu, Hajduku. Pa i u Rijeci Vešpvić prolazi jer je Crnogorac. Šta je to sad toliko čudno. To bi se svuda desilo sem u Partizanu, njima se jebe.

Sad od toga praviti fenomen Delija loša priča.

Cela prva ekipa je pre 25 godina ostavila živote upravo za tu zemlju i upravo protiv tih sugradjana Alena Omića. 100 godina je malo a 25 premalo. Neće ljudi da vide to u klubu osetljivi su, prirodno osećanje.

Ja da sam milioner platio bih Čoviću Ajversona a njega dao u Partizan i dao mu platu još jaču da pomognem komšijama i mirna Bačka.

Победа
27.01.2018, 04:26
Menjaš teze. Imaš dobre informacije i tu ti ne mogu ništa reći, uglavnom sve što pišeš oko srpske političke i kriminalne scene si u pravu, ali zaključci koje donosiš su po mom mišljenju neipsravni.

Grupa Delije će se raspasti uskoro, nisu dobrodošli na košarci više. Da danas nije bilo Grka, bilo bi ih 100-200. Stoka se osilila, ali svakom zlu dođe kraj. Šta će se iz svega ovoga desiti, pitanje je. Samo bez "najvernijih" na KK utakmicama.

MarkoNFL
27.01.2018, 07:41
https://www.youtube.com/watch?v=C4GD7T6wCmU

kronostime
27.01.2018, 07:59
Porediš fudbal i košarku nebo i zemlja. Ma jebe se meni za Omića ne saosećam se sa njim, od svega toga što rade Omić me najmanje zanima, štete na milion drugih načina. Ako sam im to progutao gutam i Omića. Znao je gde dolazi i Čović je znao šta pravi. Na leto je stopiran transfer Miralema Samardžića štopera koji je pre igrao u Rijeci. Nije to neki novi hir i prst u oko Čoviću to je tako.

Šta ću sad plakati nad Omićem ovde 5 dana, isto bi se naš igrač proveo tamo ili u Dinamu, Hajduku. Pa i u Rijeci Vešpvić prolazi jer je Crnogorac. Šta je to sad toliko čudno. To bi se svuda desilo sem u Partizanu, njima se jebe.

Sad od toga praviti fenomen Delija loša priča.

Cela prva ekipa je pre 25 godina ostavila živote upravo za tu zemlju i upravo protiv tih sugradjana Alena Omića. 100 godina je malo a 25 premalo. Neće ljudi da vide to u klubu osetljivi su, prirodno osećanje.

Ja da sam milioner platio bih Čoviću Ajversona a njega dao u Partizan i dao mu platu još jaču da pomognem komšijama i mirna Bačka.
Ne pricaj o ratu o kom si samo slusao od starijih. Ta "prva ekipa" je najvise izginula u medjusobnim obracunima oko plena iz pljacki i sverca. Svako drugo vozilo po Srbiji je bilo registrovano ili na Bjeljinu ili na Beli Manastir, sa sve "prekucanim" papirima. O ubistvima civila da ne pricamo. E, to su tyi prvobitne Delije, Alcatrazi, Zabranjeni... gomila jajara i ratnih profitera, koji izazivaju gadjenje u svakom iole normalnom coveku. Bezi, bre, od takvih - nisi ti za to i ne treba da budes deo tog sljama. Poradi malo na svojim ljudskim vrednostima i vaspitanjem. Nije srpski mrzeti bilo koga.

Brajkula
27.01.2018, 08:59
Slobodno...ali prvo da se krene od onih koji podrzavaju vecerasnji sovinizam...i pokusavaju da ga opravdaju....

Pa zašto bih čoveka banovali ako podržava Delije !? Neka čoveka, ali nemojte ga vređati zbog toga što niste istog mišljenja.

On ima jedan stav ti drugi, ko je u pravu nzm, jer jbg ko je pa sudija !?

Izgleda da će Brajko tvoj miljenik u Italiju. Ne znam stvarno koji bi klub uzeo Račića ali to je očigledno super posao ako je milion i po i 20%. Nije da smo sigurni da će biti top igrač pa da kažemo kradja.

Vidiš šta ti je život, prodade se "krš" pre Donalda legende kluba. Pazi ti ovo, mi legendu ni džabe ne možemo da prodamo, ali zato krš za 1.5 m i kusur od 20% od naredne prodaje.

Sve sam već pisao za Račića, predispozicije vanvasionske, samo da u glavi bude kako treba i tjt.

Na kraju i u tu priču sumnjam iskreno.

suptil
27.01.2018, 10:49
I Njuz net zeza Delije... "Delije traze oduzimanje titule prvaka Evrope jer u timu nisu bili samo Srbi."
Delije su ocigledno u mentalnom getu. Zapravo vodje predstavljaju tzv. zeton elitu. Elitni predstavnici parasistema.

弱肉強食
27.01.2018, 11:27
Dobro Brajko nisam onda mislio da je legenda kluba ali je svakako od stranaca prvi kapiten i to će ostati upamćeno za sva vremena. Nije da sam nešto hvalio Donalda, a ni Račića da budem iskren.

A to što branim Delije, slažem se sa Pobedom da znam dosta i znam kakvi su moji stavovi.

Branim ih sad, kod mene sve zavisi od situacije, kad su ih ovako napali kao hijene svi zbog Omića a ćute 15 godina braniću ih do poslednjeg argumenta.

Malo to udje u fazon i ponese ljude, pljuju svoje navijače iz neke euforije i grupnog bunta. Sve što ima veze i sa jednima i drugima povraća mi se. Lepo je to opisao Gistav Le Bon, Tard...nema od mase ništa gore. Tako da kad svi govore Kanga naći ću razlog zašto ne, isto kao i za ovo. Ta tendencija da svi isto razmišljamo je najodvratnija.

A ako ćete iskreno ebe mi se i za navijače i za zvezdaše, ja Zvezdu volim taman je sam na stadionu gledao. Kao što i mlion puta odem sam i sednem sam. Na fudbal dolaze hardkor navijači, hladno je napolju bilo, nema fejkera i EL navijača pa zato ne idem na basket.

Znači ako pletete po Delijama očekijem da pletete od sad pa do zauvek, i kad im jedan Čović da podršku da se skupite i stavite natpis “Džukelo, odlazi!” Sve ostalo shvatiću kao prdjenje po internetu u prazno.

Kakve su to frustracije sinoć bile, te narkomani, dileri, ovo ono, kad nadglašavaju svi zajedno EL na njihovo vodjstvo onda se onaniše, ili kad se krade pehar itd.

Dubiozni goblin
27.01.2018, 11:34
Urose, ne znam zasto ljude pokusavas da naucis o nekim dogadjajima koji su bili dok nisi bio ni rodjen. Kakve crne Delije i ratiste? Bilo ih je, kao sto je bilo i Grobara, lekara, novinara i slicno. Ali vrh navijacke grupe je masno profitirao ratom 90ih. Kronos ti lepo kaze za Bijeljinu, a ako ces najiskrenije, jedan takav sa bazom u Bijeljini je i mojoj porodici pomogao da predje Drinu.
Nemoj sine, ako ne znas. Nisi ti kriv, al' ne mlati tudjim kurcima gloginje.

弱肉強食
27.01.2018, 11:45
Ne, ja ne pričam o dešavanjima, ja pričam o tome da je možda to jedan od povoda. A Gobline, sad što bi ljudi rekli sereš. Sad ću da ti kažem zašto, da bi opisivao istorijski period jedan dovoljne su činjenice a ne i datum rodjenja, inače o ww2 bi bilo kompetentno da raspravlja nekolicina ljudi. Nisam pisao o tokovima rata, švercu, očiglednim ratnim zločinima od strane te formacije, te “kradje” i ostalo i tu ima dosta babskih priča ali nije tema.

Mene samo nervira što kad bi bilo 50 Goblina i 10 navijača vas 50 bi kao pizde ćutali i onda bi došli na forum i pričali narkomani ovo ono. Gde je tu akcija? Ebite im mater uživo terajte govna ja ću kokice kupiti. A ne ovako da mlatimo praznu slamu klošari dileri rak rana. Meni da smetaju ja bih našao grupu ljudi da se boro protiv gamadi da mislim da toliko uništavaju Zvezdu, zbog Omića. Stavio bih transparent u masi naravno “pičke narkomanske Zvezdu ste izdali”.

Ili ćemo da škrabamo 7 dana po netu? Umesto da ste ti i tebi slični pozdravili potez delija, rekli više mesta za nas, ne možemo da ih gledamo, smislili neku akciju zvezdaši na Zvezdu, a dao sam ti 10 razloga zbog kojih ste ti i tebi slični trebali da dignete glas ali bolelo vas uvo. Po FK mogu da se poseru, nemoj neko da dira KK mezimče dokličara, porodičnih radnih ljudi, semenkara i svih onih (70%) kada ta ista Zvezda ispuši EL ove godine, koji dogodine neće videti Pionira i upiraće prstom na Delije u smislu opet “pičke jedne gledajte kakva nam je poseta” jer oni su dužni da idu kada se vama ne ide, jer boli vas uvo da gledate samo ABA i EC.

Победа
27.01.2018, 12:03
https://youtu.be/i8bz0U6GbVg

Evo ti kako je bilo pre Delija, a posle ove utakmice smo redovno punili halu. Navijanje je bilo fantasticno, sve dok te iste Delije nisu poslale batinaše da spreče to jer ne sme se navijati bez njih.

Dubiozni goblin
27.01.2018, 12:05
Slusaj deriste obicno. Niko ovde ne bi srao 10 dana kako ti kazes da se ti, prepametni filozof, nisi našao prozvanim i stao da branis kriminalce sa tribine. Svi te zivi iskulirali osim nas dvojice ili trojice koji bi da ti skinemo te 'ruzicaste naočare'. Necu vise ni ja, nećes dobiti nikakav odgovor, sta god mi napisao.

A proslost ljudi sa foruma, sta oni nisu ili možda jesu uradili ne procenjuj na osnovu postova i istog tog foruma jer je u krajnju ruku nevaspitano.

弱肉強食
27.01.2018, 12:52
Pa ko kaže da sam vaspitan. Ti bi da deliš vaspitne a kad te neko pecne gde te najviše boli skačeš kao omamljen. Sedi uzeću ti ja bundevine sledeći put, peni u sebi, piši ovde pa u krug. Ne procenjujem ja nikoga ja poštujem Valtera i Kronosa Suptila Pobedu i još par ljudi jer nikada nisu neargumentovano krenuli na mene uprkos svim smaranjima mojim. Ne znam šta si ti umislio? Nisam ti ja kriv što nemaš bunta u sebi da se usprotiviš batinašima i štetočinama Zvezde.

Meni su oni 5. liga nisu mi zanimljivi ali ne obasipam ih epitetima raznim zbog 15 ljudi da serem po svima sa tribine. Koliko tu poštenih momaka ima pojma nemaš. A ta vrhuška traje dugo još od 2002-3 kad su oterali starije, uveli hijerarhiju strogu, iste zastave, izbacili latinicu, nema više grupa kao Vatos Locos ili slično, nego Marko glumi Arkana stoga i nadimak Komandant.

I šta će jedan moj drug kad se tu identifikuje i ima prijatelje uvek su zajedno, zajedno treniraju, da uzme da se skloni sa severa koji voli ili da pridje Marku i ekipi pa da mu pročiste grkljan pištoljem?

To je isto kao kad bi pitali što grobari ne sklone janičare? Pa da ih onaj Velja Belivuk pokosi ko zečeve, još bi u muriji oni najebali jer su napali agente. Tako i ovde.

I sad ja kažem drugu narkomane smradu stoko, jer si odvajao nekad poslednji dinar da odeš na gostovanje, jer su ti u Bugarskoj lomili bubrege protiv Ludogoreca, jer živiš za Zvezdu, magare i stoko što nisi ćutao i bunio se na trbini pa da te izuju ko Splićane na jugu.

Indigo
27.01.2018, 13:21
Meni se gadi celokupna situacija. Klub je nista bez navijaca, tako je vazda bilo tako ce uvek i biti. Ali treba razdvojiti kriminalni milje, organizovane i placene vodje navijaca od normalnih ljudi koji simpatisu ovaj klub i daleko bi vise isli na utakmice da stvari nisu postavljene tako u tom rogobatnom sistemu vrednosti.

Sto vise bijes, dilujes, vredjas, nosis utoku to si veca zver na tribinama. Vise te postuju jer si nekom klincu izbio bubrege kroz usta u cilju nekog dokazivanja moci. Vodje navijaca na platnom spisku fudbalskih klubova, vodje navijaca u upravnim odborima. Gepekuju, zlostavljaju, jebu normalan narod i uzimaju ovo malo radosti sto im je ostalo.

Nadrogirana stoka koja ne zna da sastavi tri prosto prosirene recenice. To sto prica Uros o docentima i doktorima koji glume huligane, slobodno mogu da im se poserem na sve diplome jer onaj najvazniji ispit ljudskosti nikada nece poloziti.

Bojkotujes klub jer igra musliman, to je prava defencijia ljubavi. Instruisano preseravanje kako bi se instalirala nova politicka struja, kako bi neko progurao svoj interes i profitirao na budalama.

Ja ne znam ni jednog vodju navijaca, niti me zanima. To su sve ista govna, malodusni placenici koji su i zaboravili sustinu podrzavanja nekog kluba.

Pre par godina i poslednja utakmica na kojoj sam bio, dvojica bolida, pijanih i nadrogiranih krenuli su na moje sestrice, momci od 13 i 11 godina u tom trenutku, samo iz razloga sto nisu imali obelezje kluba.

Победа
27.01.2018, 13:21
Šta će sada biti kada nam se Mare komandant povukao s tribine?

Od tebe očekujem da to znaš, čak i da znaš zašto se to desilo. Kako god okreneš, taj tvoj drugar neće morati nikome da se zamera jer će se ova grupa Delije raspasti. Neminovano je sada.

弱肉強食
27.01.2018, 13:43
To ne znam jer ne znam šta znači povući se sa tribine. Pa nisam ja Ratko Romić. Dok god ima svoje poslušnike on je tu.

A Indigo, ti bar nisi ograničen da znaš da docenti nisu huligani nego idu jer vole. Kao što za San Lorenzo svakakv svet ide u kop i dušu ostavi, poenta je da ih ima raznih.

Ne znam zaista šta se desilo, ja pričam samo što znam i koliko saznam, znam da ga nije nešto bilo po utakmicama a za uža dešavanja niti pitam niti mogu da saznam jer su kao sekta drug daje info na kašičicu.

Više me zanima kriminalni milje ali ne ovo loženje što pravi služba tipa dosije, već mi je to jedan od hobija već 5-6 godina, naravnoda im se ne divim već ih izučavam kao važan društveni faktor. Pa sam usput pokupio po koji info na netu i ovako o vodjama.

Najgore je kad kažu kakve veze kriminal ima sa državom. Velike. Jedno vreme je i vlada bila u Šilerovoj, a mnoge stvari su se dešavale i dešsvaju se zbog kriminala. Ne moram imati poztvan vrednosni stav o nečmu da bi mi bilo interesantno i da bih proučsvao. Da se ogradim odmah. Tako da je svaka info novo bogatstvo, čisto da budemo svesni u kakvom blatu živimo, jer kao što smo poslednji po organizaciji države i ovi naši smešni krimosi su 7. liga, sinovi policajaca i generals, tako je i Marku Vučkoviću otac bio u skupštini kluba i svašta nešto.

Kako ovo društvo srediti uz takve krimi peripetije čiji su akteri uglavnom i sam državni vrh. Ako se sve to dešsva, šta da očekujem od huligana koji nisu ni krimosi, mikro nivo.

Ovo je sve problem države i ovo je divlji zapad.

Prvi potez koji treba uraditi, fašistički, je prekinuti svaki kontakt sa Crnom Gorom i proterari ih iz Beograda i Novog Sada. Ai kako kad mi nemamo našu službu a iza njih stoji jugoslovenska udba?

Ratuju po Vračaru, šire mi se po Zlatiboru, vedre i oblače i oni i njihove strukture, a mi prijatelji nemamo državu, nego Koštunici Maka pravi kabinet, pa sad je pitanje kako koja vlast, jebu li nas Zemunci ili Amerikanci.

Koristeći Andreje u različitim periodima. I pored svih tih problema šta sad treba da pažnju posvetimo Marko Vučkoviću koji je onanisao na Arkana i glumi Komandanta. Pa sklonimo njega doći će još gori šljam i u krug. Država je krimogena i kancerogena pa mora i ostalo da bude!

弱肉強食
27.01.2018, 13:49
Vavić izbode grobara postaje Alkatraz, Alkatraz agenti. debeli Kimi ruletdžija izgubi status agents dodje neki Mutavi majmun, ubiju ga, ovaj debeli izadje iz rupe i kaže nećemo cigane na tribini. Pa što si siso debela primio Vavića. Sjaši Kurta da uzjaše Murta. Ode Marko dodje Pedja ode Pedja dodje Nedja ode Nedja dodje Fedja, agencija sve prati, figure se smenjuju. Problem je strukturalnih razmera i pobuna protiv par vojnika neće uništiti priliv novih vojnika tako da je to borba bez pobednika sa Pirovim pobedama. Marko ne bije zvezdaše, Pedja ne bije, neki Nedja se možda spoji sa nekim vrhom države jako, pa krene i da bije zvezdaše.

Šta raditi? Kulirati ili se seliti, pošto ne verujem u revolucije i ta sranja

弱肉強食
27.01.2018, 13:53
Kuliramo 15 godina pravimo se ludi država se raspada, raspadao se FK, ispade ono sinoć najveći greh. A po FK mogu da pišaju ako hoće nikoga ne zanima. Šta je taj fudbalski klub skrivio običnim ljudima? Od Zenita 2004. kad je teran Džaja od zvezdaša ništa pametno, niko i ne zna gde je Marakana sem kad je Evropa.

mad for red
27.01.2018, 13:54
Jednu od najlepsih pesama, koja simbolizuje sve sto pravi Zvezdasi jesu, su izdali:

"Zvezda mi je sve,
Zvezda zivot je,
Srce moje je uvek uz tebe
ZVEZDO VOLIM TE"

Znaci, volim Zvezdu uvek i u svakom trenutku u sa 11 neSrba i 11 Srba i sa kim god!

Kad su na to uspeli da se poseru, ocigledno im nista nije sveto, osim UltraKopa, naravno!

mark it zer0
27.01.2018, 13:56
Kapiram donekle tvoj stav, ali zasto jednostavno ne osuditi ovakav potez navijaca, vredjaš sopstvenog igrača zbog porekla i veroispovesti, ili čega već? I još bojkotuješ klub, jel treba sad da ga otpuste? Na šta bi to ličilo? A kakav je to stav ako vam je Prosinečki bio trener?

弱肉強食
27.01.2018, 14:03
Pa zato što se nisam ja hvalio da mi je babo bio snajperista armije BiH, nego Omić, ne znam šta je mislio da će mu cveće doneti? Ja samo navodim milion jačh razloga protiv te grupe pa se ćutalo godinama.

Grupe mislim na desetinu ljudi, ne na ceo sever mnogo poštenog sveta ima medju običnim navijačima.

弱肉強食
27.01.2018, 14:09
To vam je isto kao kad bi pitali zašto navijači Makabija zvižde Omeru čije otac bio snajperista palestinski, ili obratno. Pa zato što su stvari takve kakve su, ja ne bih zviždao jer mi je džukački ali da kontam kontam. Ne moram da podržavam da bih kontao.

Победа
27.01.2018, 14:46
Kuliramo 15 godina pravimo se ludi država se raspada, raspadao se FK, ispade ono sinoć najveći greh. A po FK mogu da pišaju ako hoće nikoga ne zanima. Šta je taj fudbalski klub skrivio običnim ljudima? Od Zenita 2004. kad je teran Džaja od zvezdaša ništa pametno, niko i ne zna gde je Marakana sem kad je Evropa.

Razlika izmedju KK i FK je sto navijaci, tj. Delije nemaju nikakvu moc u KK. Juce im je normalan svet pokazao da nisu dobrodosli vise na KK utakmice.

U FK te Delije kontrolisu mnogo toga, zato nam je FK tu gde jeste.

Masis kompletnu poentu, niko nece njih da sklanja ili menja na tribinu, samo ne zele da se par imbecila izivljavaju nad klubom. Ono juce nema veze s tim sto mu je otac snajperista nego jer je rodjen u Bosni i nije Srbin. Procitaj i na delije net onog maloumnika generalstaba gde pise da svaki musliman iz Bosne nije dobrodosao.

Secas se kada je Prosinecki dosao da su oni bili protiv toga da se skandira istom, cak se pricalo oduvek da se jedva pristalo da dodje.

弱肉強食
27.01.2018, 14:49
Pa onda jesu maloumni šta da kažem. Mada je ovo ionako politička igra. Ali opet to je par ljudi koji kvari celu priču. Ne vidim rešenje a zapažanje je na mestu samo nije to od iuče. Ja sam rekao da ionako hoće da oteraju Čovića. Videćemo šta će biti.

Constantin
27.01.2018, 14:58
Tema o navijačima svih klubova koja bi trebala da razjasni nekoliko dilema. Da li su navijači u ovom obliku, kako danas egzistiraju, neophodni za funkcionisanje kluba. Da li su u "službi" ekipe i dodatni impuls igračima, tzv. 12. igrač ili su ipak, presudni "argument" čelnika klubova, vladara iz senke, sivih eminencija kluba. Kako odvojiti navijače od huligana? Ko dominira na tribinama ?

Победа
27.01.2018, 15:14
Pa onda jesu maloumni šta da kažem. Mada je ovo ionako politička igra. Ali opet to je par ljudi koji kvari celu priču. Ne vidim rešenje a zapažanje je na mestu samo nije to od iuče. Ja sam rekao da ionako hoće da oteraju Čovića. Videćemo šta će biti.

Nesto se desava na tribini sto mi ne znamo, odlazak Marka nije slucajan.

Meni ne smetaju Marko, Bogdanov i ta ekipa. Zna se zasto su tu, oni bi se prvi vratili na ABA da nije degenerika Pedje. Znam o cemu pricam, Marka i ove pretpostavljam da boli kurac za to lozenje na Srpstvo jer znaju ko su i sta rade. Zna se ko forsira ovu idiotsku pricu i ti mi idu najvise na kurac jer su najveci licemeri i govna.

mad for red
27.01.2018, 15:50
A Marko je otisao u FK Graficar ili u UltraKop?

Posto, nazalost, nije u zatvoru ili ludnici gde bi trebalo da su pomenuti Pedja, Bodganov i slicni

ZvezdaIznadSvega
27.01.2018, 16:00
Dakle...ono sto je za moje poimanje zivota, sustina sinocnih desavanja...Alen Omic i Crvena Zvezda su najmanje bitni u celoj prici...Sinoc je normalna, samosvesna, gradjanska Srbija odnela jednu malu pobedu nad neobrazovanom, mrznjom i sovinizmom zadojenom, zatucanom bagrom....Meni je to, zbog zdravlja nacije ciji sam pripadnik, vece od bilo kakve klubske pripadnosti...I kao sto napomenuh, najvise sam ponosan na igrace naseg kosarkaskog kluba koji su svojim gestom pokazali sta znaci biti covek i kakve uzore nasa omladina ima u ovim momcima a ne u onom mulju na tribini...sinocnim potezom, mene je ova ekipa kupila za sva vremena, pa sve i da nista ne osvoje...ljudine, svi do jednog...

dekkard
27.01.2018, 16:28
Čemu ova tema, da se objasni da govna nisu govna nego kasato torta bez šlaga?

Constantin
27.01.2018, 17:03
Čemu ova tema, da se objasni da govna nisu govna nego kasato torta bez šlaga?

Боље је да буде издвојена и ако не буде имало смисла затворити је, него да усерава једну нормалну тему.

Raymond Reddington
27.01.2018, 18:00
Dakle...ono sto je za moje poimanje zivota, sustina sinocnih desavanja...Alen Omic i Crvena Zvezda su najmanje bitni u celoj prici...Sinoc je normalna, samosvesna, gradjanska Srbija odnela jednu malu pobedu nad neobrazovanom, mrznjom i sovinizmom zadojenom, zatucanom bagrom....Meni je to, zbog zdravlja nacije ciji sam pripadnik, vece od bilo kakve klubske pripadnosti...I kao sto napomenuh, najvise sam ponosan na igrace naseg kosarkaskog kluba koji su svojim gestom pokazali sta znaci biti covek i kakve uzore nasa omladina ima u ovim momcima a ne u onom mulju na tribini...sinocnim potezom, mene je ova ekipa kupila za sva vremena, pa sve i da nista ne osvoje...ljudine, svi do jednog...

Hocu da ti cestitam na svemu sto si napisao! Bilo koja vrsta vredjanja nije za tribinu. Smatram da tribina postoji da bi se podrzao klub a ne omalovazavao pojedinac.

弱肉強食
27.01.2018, 19:01
Nesto se desava na tribini sto mi ne znamo, odlazak Marka nije slucajan.

Meni ne smetaju Marko, Bogdanov i ta ekipa. Zna se zasto su tu, oni bi se prvi vratili na ABA da nije degenerika Pedje. Znam o cemu pricam, Marka i ove pretpostavljam da boli kurac za to lozenje na Srpstvo jer znaju ko su i sta rade. Zna se ko forsira ovu idiotsku pricu i ti mi idu najvise na kurac jer su najveci licemeri i govna.

Ne verujem da je otišao. U smislu napustio priču skroz. A da Pedjin to fazon jeste u pravu si ali Marko navlači ovo za Andreja da bi oterali Čovića, a Pedja kao orudje naloženo verovatno.

Ljudi gde vi živite? Bravo Constantine za temu. To je isto kao kada bi jedna država samo proučavala poteze predsednika suparničke bez da gleda iza kulisa obaveštajna dešavanja.

Daj da se dotaknemo te druge strane ako država neće, za dušu našu možda nešto i iskrpimo informacijama.

Победа
27.01.2018, 19:22
Ne verujem da je otišao. U smislu napustio priču skroz. A da Pedjin to fazon jeste u pravu si ali Marko navlači ovo za Andreja da bi oterali Čovića, a Pedja kao orudje naloženo verovatno.

Ljudi gde vi živite? Bravo Constantine za temu. To je isto kao kada bi jedna država samo proučavala poteze predsednika suparničke bez da gleda iza kulisa obaveštajna dešavanja.

Daj da se dotaknemo te druge strane ako država neće, za dušu našu možda nešto i iskrpimo informacijama.

Jasno je da je do Marka, odavno se ne bi dolazilo na kosarku. Samo sto ta njegova ekipa radi sve iz interese, ali ne bi ih interesovala prica za ABA i veliku subotu. Pa oni i jesu dosli na 1/2 ABA protiv Partizana, iako nije bilo organizovano.

Volim da pricam s tobom na ovu temu jer znam da si veoma dobro informisan. Lik koji vodi navijanje u poslednje vreme je momak koji radi na kasi jedne prodavnice odece i vozi se gradskim autobusom. Licno sam se uverio, stvar je sto je decko posten verovatno, samo sto je idiot. Vidis, takav idiot treba da vredja Zvezdinog igraca i da mi glumi Srbina, a pitanje je da li je zavrsio srednju skolu. Problem je sto Zvezda ispasta zbog takvih ljudi.

ZvezdaIznadSvega
27.01.2018, 19:32
Koji bre janko, marko...ko su bre ti ljudi i sta oni predstavljaju? Cime su oni zasluzili ovoliku paznju? Kako to oni "ginu za Zvezdu"?...Tako sto ne placaju karte, tako sto dzabe putuju po Evropi o trosku kluba, tako sto menadzerisu po klubu, prodaju klince i uzimaju novac, tako sto tribinu koriste za formiranje svoje mreze dilera, tako sto su klubu iz kase izbili vise miliona eura senluceci po stadionima.. i onda UEFA nepravedna...Zvezda je i propala zbog tih i takvih izmedju ostalog a valjda ce se nekad u ovoj zemlji pojaviti neki drzavnik koji ce taj sljam poslati tamo gde mu je mesto...Zabela, Mitrovica.....eto nek biraju destinaciju...

dekkard
27.01.2018, 19:33
Gasi ovu temu gde se samo ova govna propagiraju. Ko hoće da piše o tim bolidima ima pun kurac debilnih navijačkih foruma pa nek idu tamo da pišu, ovo je sportski forum.

mad for red
27.01.2018, 19:43
Jasno je da je do Marka, odavno se ne bi dolazilo na kosarku. Samo sto ta njegova ekipa radi sve iz interese, ali ne bi ih interesovala prica za ABA i veliku subotu. Pa oni i jesu dosli na 1/2 ABA protiv Partizana, iako nije bilo organizovano.

Volim da pricam s tobom na ovu temu jer znam da si veoma dobro informisan. Lik koji vodi navijanje u poslednje vreme je momak koji radi na kasi jedne prodavnice odece i vozi se gradskim autobusom. Licno sam se uverio, stvar je sto je decko posten verovatno, samo sto je idiot. Vidis, takav idiot treba da vredja Zvezdinog igraca i da mi glumi Srbina, a pitanje je da li je zavrsio srednju skolu. Problem je sto Zvezda ispasta zbog takvih ljudi.

Moze li odgovo... Hvala

Posto, nazalost, nije u zatvoru ili ludnici gde bi trebalo da su pomenuti Pedja, Bodganov i slicni

Constantin
27.01.2018, 20:35
Gasi ovu temu gde se samo ova govna propagiraju. Ko hoće da piše o tim bolidima ima pun kurac debilnih navijačkih foruma pa nek idu tamo da pišu, ovo je sportski forum.

Ajde ti malo primereniji rečnik da koristiš. Ta kako ih ti nazivaš..... su Upravama, donose odluke, dele premije, biraju kapitena ...sve u svemu jedan su od nezaobilaznih faktora u jednom FK, na žalost. Što je "gazda" kluba moćniji, tako i njihova moć raste. AKo ti se ne sviđa da se to pominje ovde, lako je....zaobiđi temu. Ja takođe zaobilazim mnoge teme ovde jer mislim da su čisti treš i nemaju veze sa sportom, ali tu, egzistiraju na forumu.

Te bande i kriminalci se moraju prozivati, dok ne izađu iz klubova i ne nestanu. Da li će to biti za mog, tvog našeg života....videćemo. Pokušaj da razlučiš kritičko pisanje od propagande.....I kako reče Njegoš....ne pada snijeg da pokrije brijeg.... e tako će i ovde zveri pokazati svoje tragove

Победа
27.01.2018, 21:14
Koji bre janko, marko...ko su bre ti ljudi i sta oni predstavljaju? Cime su oni zasluzili ovoliku paznju? Kako to oni "ginu za Zvezdu"?...Tako sto ne placaju karte, tako sto dzabe putuju po Evropi o trosku kluba, tako sto menadzerisu po klubu, prodaju klince i uzimaju novac, tako sto tribinu koriste za formiranje svoje mreze dilera, tako sto su klubu iz kase izbili vise miliona eura senluceci po stadionima.. i onda UEFA nepravedna...Zvezda je i propala zbog tih i takvih izmedju ostalog a valjda ce se nekad u ovoj zemlji pojaviti neki drzavnik koji ce taj sljam poslati tamo gde mu je mesto...Zabela, Mitrovica.....eto nek biraju destinaciju...

To su vođe grupa koja su u direktnom kontaktu s upravama, nekada i biraju uprave, postavljaju svoje ljude itd.

Zbog ovog iznad su zaslužili pažnju, tome treba da se stane na put.

Moze li odgovo... Hvala

Ne znam gde je Marko otišao.

Za ludnicu verujem da ti nisi stručan, a u zatvor ne možeš da pošalješ čoveka koji nema nijednu ili ima jednu krivičnu prijavu koja je banalna.

弱肉強食
27.01.2018, 21:22
Mad for Red je tipičan primer čoveka koji samo tako piše ništa ne analizira, površan. Evo pošto Pobeda zna, da se taj vozi gradskim autobusom i da radi u prodavnici, možemo dva prsta ko misli da je to diler? Verovatno mu je posao iz snova rad u prodavnici, a pare od dilovanja troši bezveze.

Dakle ima i poštenog sveta. Bitno je da li je otišao Marko ili svi iz Ultra Boysa? Rekao sam da ih moj drugar nije gotivio.

Kako će se rešiti neki problem ako se ne povede javni diskurs na tu temu.

A ove baba deda priče “u ludnicu u zatvor”, to je toliko površno. Kao da mu ja dajem legitimitet i podršku a ne uprave oba kluba i vrh države.

Победа
27.01.2018, 21:24
Ultra boys grupa se ugasila koliko sam shvatio, posle Kelna ili pre Kelna je bila neka oproštajna žurka.

mad for red
27.01.2018, 21:37
Mad for Red je tipičan primer čoveka koji samo tako piše ništa ne analizira, površan. Evo pošto Pobeda zna, da se taj vozi gradskim autobusom i da radi u prodavnici, možemo dva prsta ko misli da je to diler? Verovatno mu je posao iz snova rad u prodavnici, a pare od dilovanja troši bezveze.

Dakle ima i poštenog sveta. Bitno je da li je otišao Marko ili svi iz Ultra Boysa? Rekao sam da ih moj drugar nije gotivio.

Kako će se rešiti neki problem ako se ne povede javni diskurs na tu temu.

A ove baba deda priče “u ludnicu u zatvor”, to je toliko površno. Kao da mu ja dajem legitimitet i podršku a ne uprave oba kluba i vrh države.Ti pricas o povrsnosti, a nemas 2 razreda zivotne skole. Pises gluposti, hvalis se druzenjem sa narkomanima i kriminalcima, lupetas gore nego dete od 5 godina sto bi pricalo o fudbalu.
Nije ni cudo sa si sovinista i rasista jer mislis da je normalno da se zvizdi igracu Zvezde jer je druge nacije!
Moras ti jos mnogo da ucis da bi mogao 2 smislene recenice da napises, a da ne budu mrznja, sovinizam ili rasizam.

Balavac ces mentalno biti i sa 50 godina i to je ono najgore

弱肉強食
27.01.2018, 21:46
Ja se hvalim druženjem? Gde tačno? Imam jednog druga dečko obrazovan i znamo se pre te priče neću prekodati prijateljstva zato što neko ide na Zvezdin sever.

Ja ne gledam na to da li je normalno ili ne, nego gledam ima li logike. Ne zvižde Benu jer je musliman a druge je nacije, vaše generalizacije nisu na mestu. Zvižde jer mu je otac bio snajperista BiH, koji su bili sa nama u ratu pre 25 godina.

Ne podržavam, razumem. Ne podržavam zviždanje to mi je odvratno, ali ovo indiferentan sam, ne bih ga terao ali bih se ponašao kao sa Bosančićem u fudbalu.

Nema tu mržnje sve suve činjenice. Ne sećam se da se zviždalo Ibrahimu Gaju, ili da se negodovalo oko Bena. Ovde se radi o ožiljcima rata, nije da nemaju povoda.

Što ne znači da su mi idoli i da ih podržavam. Meni idol može biti Saša Pejanović, ali ne može mi idol biti neki lik što vodi navijanje ili neka grupa.

mad for red
27.01.2018, 21:49
Ti ne znas ni kome se zvizdalo, decace dragi. Alen Omic, a ne Ben... A kao navijas za Zvezde... Patetican si...

Победа
27.01.2018, 21:49
Ja se hvalim druženjem? Gde tačno? Imam jednog druga dečko obrazovan i znamo se pre te priče neću prekodati prijateljstva zato što neko ide na Zvezdin sever.

Ja ne gledam na to da li je normalno ili ne, nego gledam ima li logike. Ne zvižde Benu jer je musliman a druge je nacije, vaše generalizacije nisu na mestu. Zvižde jer mu je otac bio snajperista BiH, koji su bili sa nama u ratu pre 25 godina.

Ne podržavam, razumem. Ne podržavam zviždanje to mi je odvratno, ali ovo indiferentan sam, ne bih ga terao ali bih se ponašao kao sa Bosančićem u fudbalu.

Nema tu mržnje sve suve činjenice. Ne sećam se da se zviždalo Ibrahimu Gaju, ili da se negodovalo oko Bena. Ovde se radi o ožiljcima rata, nije da nemaju povoda.

Što ne znači da su mi idoli i da ih podržavam. Meni idol može biti Saša Pejanović, ali ne može mi idol biti neki lik što vodi navijanje ili neka grupa.

Ne. Zviždi se jer je iz BIH. Kao što su raspravljali da li je Robi dobrodošao ili ne. Eno imaš temu na forumu Robert Prosinečki gde na 30 strana raspravljaju o njemu.

mad for red
27.01.2018, 21:52
Raspravljati da li je jedan od 10 najboljih igraca u istoriji kluba podoban za neku funkciju, govori o inteligenciji glupaka koji o tome raspravljaju. Kao i o nepoznavanju fudbala, istorije Zvezde, nepostovanju igraca i sl.

弱肉強食
27.01.2018, 22:03
Dobro o Robiju ne znam ko je raspravljao taj je retardiran do kraja. Robi je legenda kluba svi smo ga voleli, može da dodje kada hoće samo da kleknem da se poklonim. Ne pratim forum delije net od 2012-13 a i kada sam pratio kao klinac čitao sam o gostovanjima pre po Jugoslaviji i Evropi. Nisam lud da čitam nebuloze od naširoko poznatog Generala.

弱肉強食
27.01.2018, 22:04
Ti ne znas ni kome se zvizdalo, decace dragi. Alen Omic, a ne Ben... A kao navijas za Zvezde... Patetican si...

Ti stvarno ne razumeš ništa ali računaj da ti opraštam. Ima jedna stvar koja se zove analogija i koristimo je nekad i nekad radi uporedjivanja dve situacije, dva paralelna dogadjaja i slično.

mad for red
27.01.2018, 22:07
Ti stvarno ne razumeš ništa ali računaj da ti opraštam. Ima jedna stvar koja se zove analogija i koristimo je nekad i nekad radi uporedjivanja dve situacije, dva paralelna dogadjaja i slično.Ti ne razumes sam sebe, niti znas imena igraca, trolujes glupostima, otvoren si sovinista i rasista i time se ponosis... Samo napred decace, ziveces ti 100 godina u svom ruzicastom svetu, ti i tvojih par drugara ispod te odvratne frizure.

弱肉強食
27.01.2018, 22:14
Kakve frizure ti si poremećen. Aj gde si na Novom Beogradu blizu sam sad da ti pokažem da nisam ćelav. izadji na terasu sine.

mad for red
27.01.2018, 22:19
Ni obicne jednostavne metafore ne razumes... Stvarno si patetican...

Ispod odvratne frizure bi trebalo da imas mozak, a ti imas piljevinu i prasinu, ocigledno

弱肉強食
27.01.2018, 22:56
He he...odakle mi piljevina, samo prašina bajo moj.

Constantin
28.01.2018, 00:07
mad for red

- opomena -

U privatnoj poruci objašnjeno. Mislim da ne trebam i javno obrazlagati, ali ukoliko je potrebno, tu sam.
Opomena, zato što je ovo prvi put da 'mad for red' pređe granicu dozvoljenog, a da ne bi otišlo predaleko.

miloolja
15.03.2018, 20:36
80.000 gledalaca!!!! Eeeeeeee.......heee...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180315/11077316bc11712c9bbf591251a62af1.jpg

tt

Constantin
15.03.2018, 21:38
Najposećenija fudbalska utakmica na prostorima bivše Jugoslavije, u smislu najvećeg zvaničnog broja prodatih ulaznica, bila je ona odigrana 23. aprila 1975. godine u polufinalu Kupa pobednika kupova između Crvene zvezde i budimpeštanskog Ferencvaroša na beogradskoj “Marakani”. Ostalo je zabeleženo da je prodato tačno 96.670 ulaznica.

Prema procenama tadašnjeg direktora stadiona Crvene zvezde Mileta Petrovića, tu utakmicu (gornja slika) je sigurno posmatralo i više od 105 hiljada gledalaca.

https://i.imgur.com/meTSzk1.jpg

stara, dobra vremena :)

Constantin
15.03.2018, 21:42
https://i.imgur.com/hgQksCx.jpg

Prema zvaničnim podacima, utakmicu Partizana i Dinama, igranu 21. maja 1983. godine, posmatrala su 75.792 gledaoca sa plaćenim ulaznicama! Koliko je zaista bilo ljudi na tribinama te noći, teško je utvrditi.

弱肉強食
15.03.2018, 21:42
Oko 105-110k duša gledalo je jedan od najvećih svetskih klubova Crvenu Zvezdu... Kakav klub, što kaže onaj grobar što sam okačio na drugoj temi "plakaću sada" ... razumem zašto su plakali.

Constantine pratio sam, više voliš Zvezdu od Partizana ubedjen sam u to.

miloolja
15.03.2018, 21:48
Hahaha dobri ste :D
Ma bilo je i preko 80.000 dusa na Mari, pricao mi deda (nesto mi se u glavi vrzma Ferencvaros)...kaze nosila ga masa, jedva prstima dodirivao zemlju, a visok covek...ali ovo sam uslikala na TVu, bilo mi zanimljivo...kako je nekad to bilo :(

Edit: izvini Constantine...tek sada vidim da si Madjare vec pomenuo...bio deda na tom mecu...ludilo pravo!

tt

Constantin
15.03.2018, 21:52
Oko 105-110k duša gledalo je jedan od najvećih svetskih klubova Crvenu Zvezdu... Kakav klub, što kaže onaj grobar što sam okačio na drugoj temi "plakaću sada" ... razumem zašto su plakali.

Constantine pratio sam, više voliš Zvezdu od Partizana ubedjen sam u to.

Ili manje ne podnosim Zvezdu od Partizana :biggrin:

Constantin
15.03.2018, 21:55
E Uroše....nemam ništa ni protiv jednih. Imao sam "manji" incident pre par godina na Stadionu JNA...najpre pored terena, a onda i ispred službenih prostorija. Još me to drži...ali ni Zvezda nije zaostala u tome i već sledeće sezone, neprijatnosti na RM. POčeo sam da razmišljam...da nije u meni problem...???....:D

Epilog svega....ne idem više ni na JNA, ni na RM...ni službeno. Utakmice na Čairu ne propuštam...osim kad gostuju Partizan i Zvezda. I to ne zbog Beograđana...nego zbog Nišlija....i to je sve što imam da izjavim za zapisnik :ne_znam:

salelesa
15.03.2018, 22:05
80000 prodatih karata, računaj da je bilo preko 90!
Dve utakmice su meni ostale u sećanju kao najposećenije.. Zvezda-Milan, drugi dan, na severu smo bukvalno stajali jedni drugima na glavama, i Zvezda-Drezden, gde je bila situacija da se na poluvremenu 300ak ljudi pojavilo na KROVU istoka, a spiker je molio publiku da se zbije da bi i ti ljudi mogli da stanu negde! ::)

Constantin
15.03.2018, 22:14
80000 prodatih karata, računaj da je bilo preko 90!
Dve utakmice su meni ostale u sećanju kao najposećenije.. Zvezda-Milan, drugi dan, na severu smo bukvalno stajali jedni drugima na glavama, i Zvezda-Drezden, gde je bila situacija da se na poluvremenu 300ak ljudi pojavilo na KROVU istoka, a spiker je molio publiku da se zbije da bi i ti ljudi mogli da stanu negde! ::)

Ja sam bio na utakmici u Nišu, protiv Partizana, kada je oboren rekord po broju gledalaca. Stadion kapaciteta 20-22 000 stajaćih mesta (stari čair) je imao prodatih svih 22 000 karata. JOš 4-5 hiljada ljudi je ušlo na razne načine....a onda je pukla ograda na južnoj tribini. Rešenje je bilo takvo da su ljudi posedali na atletsku stazu....nije bilo ni jednog incidenta, a Partizan je slavio sa 1:0......zamislite takvo što danas....:D

salelesa
15.03.2018, 22:21
Nezamislivo. Nego mi to bode oči, rekordna poseta protiv Partizana, hm.. :confused:

kronostime
23.04.2018, 08:18
Hebem te, organe reda.:facepalm:
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/da-li-je-ovo-moguce-navijaci-partizana-isterali-policajce-sa-tribine-foto/ve128ke

Ganac
23.04.2018, 08:42
Hebem te, organe reda.:facepalm:
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/da-li-je-ovo-moguce-navijaci-partizana-isterali-policajce-sa-tribine-foto/ve128ke

Verujem i nadam se da su postupili onako kako inače postupaju, disciplinovano. Znači da nisu imali naređenje da "smire" rulju i ponašali su se u skladu sa naređenjima koja su imali i ovlašćenjima.
U suprotnom je to totalni mrak države i dokaz da među huliganima ordinira služba koja sebe stavllja iznad države.

kronostime
23.04.2018, 09:03
Verujem i nadam se da su postupili onako kako inače postupaju, disciplinovano. Znači da nisu imali naređenje da "smire" rulju i ponašali su se u skladu sa naređenjima koja su imali i ovlašćenjima.
U suprotnom je to totalni mrak države i dokaz da među huliganima ordinira služba koja sebe stavllja iznad države.

Njihov posao jeste da smire rulju i trebali su da ispendrece stoku da se smiri - zamoga vakta na tribinama tako je bilo, a bili su obicni prasinari iz beogradskih stanica Policije plus konjica oko stadiona, a ne Zandarmerija pod punom opremom.
Ovako, propustena je ko zna koja prilika da se pokaze da se zeli resiti problem nasilja na tribinama i da normalni ljudi nemaju sta da traze na istim pored dripaca.:facepalm:

Ja Civi
23.05.2018, 16:19
Odlicna uvertira pred kup.Kakav li se haos očekuje u Surdulici i njihovom pasnjaku:

IMA POVREĐENIH Haos pred finale Kupa: Žestoka tuča navijača Partizana na naplatnoj rampi kod Niša

Ganac
23.05.2018, 16:24
Odlicna uvertira pred kup.Kakav li se haos očekuje u Surdulici i njihovom pasnjaku:

Trebali su na naplatnoj rampi da izdvoje za zabranjene, dozvoljene i za Kimijeve posebne trake kako ne bi dolazili u dodir i sukob.:biggrin:
Jebeni jug Srbije ne može ništa valjano da se odradi.
Odmah su trebali te da sprovedu u KPD.

F ili P
23.05.2018, 16:29

Obicno se postavi izvor informacije. Ne kazem da nije tacna, nego cisto da znamo sta citas. :D

Ja Civi
23.05.2018, 16:32
Bljuc Nezgodno mi je da postavljam linkove na mob i mob aplikaciji :)

Sta citam. Sveeeeeeeee :D ali bukvalno

F ili P
23.05.2018, 16:42
Zabatali to, zarad mirnije glave, veruj mi, klosari su veliki. :)

Inace, nema čudjenja, ovo je sve ocekivano i upozoravano.
Ne znam sta ste ocekivali? Taj sukob se nece sigurno resiti tako sto ce jedna frakcija reci ok, vi ste u pravu, mi cemo da se sklonimo a vi nastavite. Nemam zelju nijednog trenutka da branim bilo koga, ali ako je vec policiji, FSSu u interesu da nema ovakvih scena organizacija je morala da bude daleko bolja, pocev od toga gde se igra finale. Molim da se zabranjeni ne mesaju u ovu pricu. :D

kronostime
23.05.2018, 17:46
Trebali su na naplatnoj rampi da izdvoje za zabranjene, dozvoljene i za Kimijeve posebne trake kako ne bi dolazili u dodir i sukob.:biggrin:
Jebeni jug Srbije ne može ništa valjano da se odradi.
Odmah su trebali te da sprovedu u KPD.

Komso, ja se uzdam upravo u nisku zandarmeriju - izlomice ih u povratku.
I treba.
Nasli su, magarci, gde ce da se biju.:facepalm:

Constantin
23.05.2018, 17:52
Komso, ja se uzdam upravo u nisku zandarmeriju - izlomice ih u povratku.
I treba.
Nasli su, magarci, gde ce da se biju.:facepalm:

Biće desetkovani još u odlasku....do kapaciteta stadiona ::) U povratku s posla, kod Mrkinog kafića, "Niški Kartel" je prikupljao energiju za put do Surdulice, gajbe piva su sam zujale oko njih 30-ak...

kronostime
23.05.2018, 17:57
Biće desetkovani još u odlasku....do kapaciteta stadiona ::) U povratku s posla, kod Mrkinog kafića, "Niški Kartel" je prikupljao energiju za put do Surdulice, gajbe piva su sam zujale oko njih 30-ak...

E jebaga:cry:

Constantin
23.05.2018, 18:01
https://i.imgur.com/LZiF2Zd.jpg

Vozila koja su se zatekla na naplatnoj rampi "Nais" kraj Niša odatle se nisu pomerala neko vreme jer su se, kako kažu na "Naisu", navijači Partizana tukli na samoj naplatnoj stanici. Očevici kažu da su se koristile i motke, prisutna je bila i policija, a kolona automobila se pokrenula nešto pre 17 sati.

Neki od građana koji su se javili Južnim vestima kažu da u tuči učestvuje stotinak mladića, a drugi navode da se navijači tuku i sa policijom, te da polako pristižu nove policijske snage.

Na naplatnoj rampi "Nais" kažu da saobraćaj nije preusmeren, već zaustavljen.

https://www.juznevesti.com/Hronika/Tuca-navijaca-zaustavila-saobracaj-na-naplatnoj-rampi-Nais.sr.html

kronostime
23.05.2018, 23:04
https://video-node-6-b-pl-krk-1.dreamlab.pl/ceph/eyJhbyI6InJhc19ycyIsImR2IjoiU1BPUlRfQkxJQ19SUy0tZn VkYmFsLS1kb21hY2lfZnVkYmFsLS1XSURFTyIsImN0Ijoic20i fQ%3D%3D/e9dc74d7-fb04-4807-808d-ba3f61254d83.1527095427.895238.mp4?co=rasrs_blic&ct=sm&st=rwHFtd_7IDkq85yx3AH0mQ&e=1527110438

Lebe mekani:confused:

dekkard
23.05.2018, 23:08
https://video-node-6-b-pl-krk-1.dreamlab.pl/ceph/eyJhbyI6InJhc19ycyIsImR2IjoiU1BPUlRfQkxJQ19SUy0tZn VkYmFsLS1kb21hY2lfZnVkYmFsLS1XSURFTyIsImN0Ijoic20i fQ%3D%3D/e9dc74d7-fb04-4807-808d-ba3f61254d83.1527095427.895238.mp4?co=rasrs_blic&ct=sm&st=rwHFtd_7IDkq85yx3AH0mQ&e=1527110438

Lebe mekani:confused:

Stoka.

Ja Civi
23.05.2018, 23:13
Ne shvatam zbog cega ovakvu stoku, huligane i kriminalce nazivate "navijaci" ( isto mislim i o nasim najvernijim )???

Mslim, svi znamo ko stoji iza njih, tako da ne cudi bahatost i ponasanje koje im se dozvoljava:dr:

kronostime
02.06.2018, 12:29
E, da mu hebem mater zatucanu...:facepalm:
https://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/velika-tuca-na-teleoptiku-razbijene-glave-pred-duel-omladinaca-partizana-i-zvezde-u/5qm6k32

Constantin
10.06.2018, 23:27
Ne znam gde bih ovo postavio ?

https://www.facebook.com/srdjan.stojkovic.942/videos/10155656166118785/

弱肉強食
27.09.2018, 02:17
Žeks Pantić - Kaže da više prezire opoziciju nego vlast, da nema nista protiv Vucica, inace se zali da je Zvezda prezastupljena u medijima, verovatno je zato posle Amigija Stojkovic sa Vucelom gostovao kod Sarape i Dee ujutro.

Ima li taj covek stida? Niko iz Partizana ne sme da zucne protiv Vucica.

弱肉強食
02.10.2018, 02:19
https://youtu.be/rButA-M7daM

Još koliko kasnih vozova,
da sačekam i da propustim,
pa da s nekim nastavim da potkradam,
da mi opet dodje Tole to se nadam

Kuda idu ostavljene devojke(madjarska liga,rumunska?)
Da li se to nekad, Vučko, pitaš?
Kuda idu gledaš li im Vesnik,
zaplačeš li, naslov kad pročitaš?

Još koliko nameštenih titula,
iza sebe ja da ostavim,
pa da prošlost nikad ne zaboravim,
Tole, Tadić, Ružić da se vrati.

Kuda idu ostavljene devojke,
da li se to, nekad, Koki, pitaaaš?
Kuda idu čuješ li Vuletine korake,
zaplačeš li, savezom kad skitaš?

Kuda idu ostavljene devojke,
da li se ponekad, Bjekoviću, pitaš,
Kuda idu, Madjarska ili Rumunija
zaplačeš li kada GTR pročitaš?

tamonajugu
05.10.2018, 13:18
https://i.imgur.com/DGLoeoj.jpg
https://i.imgur.com/GrOwzJp.jpg

Ovo je tema u kojoj bi moglo da se diskutuje o tome kako stoje fudbalski klubovi na Balkanu sa brojem navijaca.

Prvo treba definisati sta znaci biti "navijac" jednog kluba. To svakako ne moze biti neciji otac, teca ili tetka koje kad pitate za koga navijaju oni kazu "za Partizan/Zvezdu", a inace ne znaju ni pravila o fudbalu, a kamo li da ih uopste zanima sta se desava u klubu za koji eto "navijaju". To cak nisu ni simpatizeri.
Tako da biti "navijac" nekog kluba znaci da si zainteresovan za prosle, trenutne i buduce aktuelnosti kluba za koji navijas i da ti taj klub zauzima neko vidljivo mesto u zivotu i slobodnom vremenu bez obzira da li cesce ili redje ides na utakmice, gledas na tv sa neskrivenim entuzijazmom ili se redovno informises o svemu sto se desava.

Buduci da je preko 80% takvih navijaca aktuelno na drustvenim mrezama internet bi bila neka dobra polazna tacka na osnovu koje moze grubo da se proceni broj navijaca entuzijasta koji navija za jedan klub.

S obzirom da su stranice klubova na fejsbuku prisutne duze nego na drugim drustvenim mrezama uzecemo fejbuk kao dobar primer.

Na osnovu nekog istrazivanja ustanovljeno je da skoro 40% pratioca neke stranice nije uistinu zainteresovano za tu stranicu vec da mnogi koji su trenutni pratioci te stranice pozivaju svoje prijatelje (koji su cesto slabo ili potpuno nezainteresovani) da zaprate pa je tako broj pratioca veci, a realna brojka onih koji su zaista zainteresovani znatno manja. Takodje oko 10% otpada na tkzv duple naloge i slicno.

Dakle kad se oduzme 50% pratioca i doda 20% onih koji navijaju a nisu aktuelni na drustvenim mrezama to u konacnici znaci da treba oduzeti 30% od ukupnog broja pratioca i dobice se priblizna brojka navijaca.
Primer:
Vozdovac ima 3353 pratioca - kad se oduzme 30% to je priblizno 2347 navijaca

Dakle, prema tim parametrima na Balkanu je situacija sledeca (biracu stranice sa najvecim brojem pratioca koje su vezane iskljucivo za taj fudbalski klub bez obzira da li je oficijelna ili ne):

Olimpijakos Pirej - 604.263

Crvena zvezda Beograd - 511.613

Dinamo Zagreb - 392.228

PAOK - 322.273

Partizan Beograd - 301.968

Levski Sofia - 273.296

Panatinaikos Atina - 210.796

Hajduk Split - 201.973

CSKA Sofia - 199.485

AEK - 172.851

Partizani Tirana - 138.236

Zeljeznicar - 131.872

Sarajevo - 128.054

Skenderbeg - 121.223

Maribor - 106.643

Rijeka - 100.814

Flamurtari - 80.959

Skendija Tetovo - 75.425

Ludogorets - 69.086

Vardar Skoplje - 68.068

KF Tirana - 64.211

Zbirno po drzavama:

https://i.imgur.com/SgwKb3M.png

To je sto se tice brojnosti, a sto se tice praznih i polupraznih stadiona odnosno nedolazaka navijaca na stadion (ili o nekim drugim karakteristikama kao sto je atmosfera na stadionu) to je vec neka druga tema ali i o tome se moze diskutovati.

La Jugoslavia
05.10.2018, 14:42
Zanimljiva analiza.
Kriterijum broj jedan po pitanju navijača mora da bude poseta na stadionu, sve drugo je nebitno. Ako je klub pravi, on ima moć da privuče navijače iz drugih gradova ili država.
Džaba priča oko brojnosti navijača ako ti je stadion napušten, besmislena je rasprava o nekakvim imaginarnim "navijačima" ako nisu tu, na utakmici, da podrže svoj klub.

Naravno, pričamo o relaciji sportskih navijača, u tu kategoriju sigurno ne spadaju huliganske grupe čije postojanje sa sportom nema blage veze.

bici
05.10.2018, 14:44
Ne valja ti nikako ta matematika al svaka cast na trudu.

Reise
05.10.2018, 17:15
Dinamo ima 190,255 navijača više od Hajduka? Ne može nikako.

Constantin
05.10.2018, 17:20
Pošto su teme "istorodne", a u konsultaciji sa Administracijom foruma, odlučeno je da teme budu objedinjene..

salelesa
05.10.2018, 17:25
.. još navijače da objedinimo! :afro:

Constantin
05.10.2018, 17:26
.. još navijače da objedinimo! :afro:

Teško...mnogo dugo se radilo na tome da se "zakrve"...

salelesa
05.10.2018, 17:29
Teško...mnogo dugo se radilo na tome da se "zakrve"...

Ne shvataj me ozbiljno.. :D
.. neki su razJedinjeni na istoj tribini!

:cheers:

Constantin
05.10.2018, 17:38
Ne shvataj me ozbiljno.. :D
.. neki su razJedinjeni na istoj tribini!

:cheers:

Pa i takvi. Vlast je slatka, ma kako se i gde se konzumirala :biggrin:

tamonajugu
05.10.2018, 18:15
Zanimljiva analiza.
Kriterijum broj jedan po pitanju navijača mora da bude poseta na stadionu, sve drugo je nebitno. Ako je klub pravi, on ima moć da privuče navijače iz drugih gradova ili država.
Džaba priča oko brojnosti navijača ako ti je stadion napušten, besmislena je rasprava o nekakvim imaginarnim "navijačima" ako nisu tu, na utakmici, da podrže svoj klub.

Naravno, pričamo o relaciji sportskih navijača, u tu kategoriju sigurno ne spadaju huliganske grupe čije postojanje sa sportom nema blage veze.

Ne slazem se. Poseta na stadionima je posebna prica i nije neko merilo kad je u pitanju brojnost navijaca jednog kluba ali je uglavnom svima jasno zasto je poseta slaba na Balkanu - los kvalitet fudbala pre svega, a i losi uslovi na stadionima (prastari stadioni) plus neregularna takmicenja u kojoj je glavna tema sudija i korumpirane uprave klubova....sve to odvraca navijace entuzijaste od stadiona pa radije budu uz TV. Cim se pojave jace utakmice koje zavredjuju paznju (derbi, Evropa...) onda je i poseta mnogo bolja.

Ako bi recimo dodali i Rumuniju u Balkan onda bi Steaua bila bez konkurencije po broju navijaca - 1.260.000 (To nije iznenadjenje jer Rumunija ima 20 miliona ljudi, a to cu objasniti ispod)

Takodje je iznenadjujuce recimo da Dinamo Kijev po ovim parametrima ima oko 88.640 navijaca, a Sahtjor 1.006.000.... Dnjepar ima 98.000 itd.... Ovo cak ima svoje utemeljenje u realnosti jer je poznato da Dinamo van Kijeva ima vrlo malo navijaca i da su generalno ukrajinski navijaci specificni jer su slabo privrzeni domacim klubovima te navijaju vise za strane klubove poput Milana i slicno nego za domace iako se radi o drzavi sa velikim brojem stanovnika - 45 miliona. Engleski Arsenal, Liverpul itd imaju brojne klubove navijaca u Ukrajini. Dosta ruskih ukrajinaca navija za ruske klubove itd....
__________________________________________________ _______________________________________________

Englezi su obavili istrazivanje koje je potvrdilo da minimum oko 80% pravih navijaca entuzijasta prati svoj klub na drustvenim mrezama i da su one odlicno merilo u savremenom dobu koliku pravu bazu svojih navijaca ima jedan klub dakle navijaca koji su spremni ili doci na stadion ili kupiti dres ili pratiti svaku utakmicu svog kluba na tv-u.

Takodje je ustanovljeno da se maksimalno 25% stanovnika jedne drzave interesuje za fudbal (redovno gleda utakmice na tv) i to pod uslovom da je u toj zemlji fudbal najpopularnij sport. Razlog tome je to sto se samo oko 4% zena i maksimalno oko 50% muskaraca interesuje za fudbal i to karakterise sve zemlje u Evropi gde je fudbal popularan dok je u Juznoj Americi taj broj jos veci (oko 13% zena i 67% muskaraca).

- Od tog ukupnog broja ljudi koji se interesuju za fudbal spada cak 55% onih koji su ili simpatizeri ili fudbalski zaljubljenici bez navijacke opredeljenosti ili su opredeljeni za strane klubove.
- Dakle od ukupnog broja zaljubljenika u fudbal koji u Srbiji (i manjim delom CG, RS, Makedonija i dijaspora) broji cifru od 2,1 miliona (to je onih 25% od ukupnog broja stanovnika) samo 45% navija za domace klubove a to je cifra od 945,000 domacih navijaca tako da su one brojke od 500.000 za Zvezdu i 300.000 za Partizan prilicno realne. Na osnovu ovih istrazivanja i drustvenih mreza sam i dosao do onih brojki.

Reise

Dinamo ima 190,255 navijača više od Hajduka? Ne može nikako.

U vasem slucaju ako jednim dobrim delom racunamo i BiH i Sloveniju (ali i dijasporu) to je oko 850.000 ljudi koji navijaju za domace klubove u Hrvatskoj sto prilicno odgovara onim brojkama. Ocigledno je da Dinamo ima vise navijaca od Hajduka u BiH i Sloveniji, a verovatno i dijaspori i otuda ta brojka.

La Jugoslavia
05.10.2018, 19:37
Naravno da ne.

U sličnom tonu može da razmišlja npr. Tottenham koji je imao potraživanja za 60.000 karata za stari kapacitet White Hart Lanea 36.000. Oni mogu da se bave kalkulacijama koliko navijača imaju u Kini, Australiji ili Americi.
Klub je naravno odgovoran za proizvod koji nudi svojim gledaocima/navijačima, nevezano za kvalitet protivnika. Kvalitet tima i atraktivnost zvezda je samo jedan segment ponude nekog kluba. Navijačima se mora ponuditi idealan kompletan ugođaj, udobnost i komfor, a naravno i spektakl.

Klubovi koji na ovaj način privlače navijače su pravi, kvalitetni klubovi, a njihovi navijači su oni pravi, originalni ljubitelji fudbala i sporta.
Poseta na stadionu je isključivi lakmus papir kvaliteta rejtinga nekog kluba.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

弱肉強食
05.10.2018, 20:00
Zvezda ima preko 3 miliona navijača. Dovoljno je deklarisati se. Verovatno ih ima i više. 300k u Čikagu samo, po Australiji, USA, Balkanu... 3-4 miliona navijača. Kad kažem navijača mislim na ljude koji kažu da navijaju za Zvezdu pogledali oni jednu utakmicu u sezoni ili sve.

Partizan ima siurno 2, 2 i po miliona.

kronostime
05.10.2018, 20:09
300k Zvezda ne moze da skupi ni u BG, a kamoli u Cikagu. :lol1:

tamonajugu
05.10.2018, 20:15
Uroš

Zvezda ima preko 3 miliona navijača. Dovoljno je deklarisati se. Verovatno ih ima i više. 300k u Čikagu samo, po Australiji, USA, Balkanu... 3-4 miliona navijača. Kad kažem navijača mislim na ljude koji kažu da navijaju za Zvezdu pogledali oni jednu utakmicu u sezoni ili sve.

Partizan ima siurno 2, 2 i po miliona.

To su prijatelju moj debelo preuvelicane brojke.

5 miliona nema ni blizu sve ukupno ljudi koji prate fudbal redovno (bez obzira dal racunamo srbe iz Srbije i ostatka sveta), a kamo li navijaca Zvezde i Partizana.

Pogledaj pa prosudi sam - http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/2964656/rekordna-gledanost-utakmica-u-ligi-evrope-na-rts-u.html (imaj u vidu da su utakmicu Zvezde gledali i navijaci Partizana i obratno :) )

Zvezda i Partizan zajedno imaju maksimalno milion navijaca i po svim merilima to je tako.

Naravno da ne.

U sličnom tonu može da razmišlja npr. Tottenham koji je imao potraživanja za 60.000 karata za stari kapacitet White Hart Lanea 36.000. Oni mogu da se bave kalkulacijama koliko navijača imaju u Kini, Australiji ili Americi.
Klub je naravno odgovoran za proizvod koji nudi svojim gledaocima/navijačima, nevezano za kvalitet protivnika. Kvalitet tima i atraktivnost zvezda je samo jedan segment ponude nekog kluba. Navijačima se mora ponuditi idealan kompletan ugođaj, udobnost i komfor, a naravno i spektakl.

Klubovi koji na ovaj način privlače navijače su pravi, kvalitetni klubovi, a njihovi navijači su oni pravi, originalni ljubitelji fudbala i sporta.
Poseta na stadionu je isključivi lakmus papir kvaliteta rejtinga nekog kluba.

To je pitanje mentaliteta, a ne samo kvaliteta takmicenja, udobnosti na stadionima itd.... Ipak nismo mi englezi, oni prate u velikom broju i nize lige gde je kvalitet fudbala dosta manji. Prosecnom navijacu na Balkanu treba kvalitetan fudbal i spektakl i to kad postoji onda komfor nije bitan sto vidimo po posetama na evropskim mecevima ili na derbiju koje su visestruko vece nego na ostalim utakmicama......a kod nas ne postoje ni komfor ni te dve stvari.

Pocetkom i sredinom 80-ih prosecna poseta u prvenstvu na stadionima Zvezde i Partizana je bila izmedju 24 i 28 hiljada iako je jedna takva liga zasluzivala jos vecu prosecnu posetu od te. Danas je ta prosecna poseta u ovoj ligi aspolutno nezamisliva. Takodje svi grese u jednoj stvari, a to je da se previse ocekuje od navijaca iz unutrasnjosti pogotovo uzimajuci u obzir nas standard zivota. Navijaci iz grada i blize okoline u kome je stadion kluba treba da cine pravu bazu. Umesto sto se beogradjani cesto bune kad im neko sa strane zauzme mesto npr u Ligi sampiona treba da kupe sezonsku ulaznicu pa ce imati pravo prece kupovine. Svi su nezainteresovani za domacu ligu ali je veci problem nezainteresovanost beogradjana nego li ljudi iz unutrasnjosti upravo zbog razloga koje sam naveo. U cilju vece posete na stadionima klub mora da se osloni na ljude koji zive u tom gradu pre svega.
Sve u svemu nisu beogradjani razlog lose posete naravno i ostajem pri tome da je los kvalitet lige ono sto vise odvraca navijace od stadiona nego komfor

弱肉強食
05.10.2018, 20:42
Cirkus Kolorado na godišnjici jednog od najodvratnijih klubova koje je videla ova planeta Zemlja

https://youtu.be/MH2ckFF4NZk

La Jugoslavia
05.10.2018, 21:19
Besmislena je kategorizacija posete ili navijača na utakmici. Prvi i osnovni motiv postojanja profesionalnog kluba je privlačenje gledalaca, maksimizacija prihoda od utakmice, kao osnovnog proizvoda/usluge koji klub može da ponudi.

Klub utakmicu kao događaj nudi svima koji su spremni da za taj događaj izdvoje novac i plate kartu. Ponašanje kluba na tom svojevrsnom tržištu se ni po čemu ne sme razlikovati od strategije Cineplexa ili BDP-a.
Svi oni imaju jedinstven motiv da ponuda događaja bude vrhunska i da imaju ponudu koja će se izboriti sa konkurencijom. Iz tog razloga klub čini apsolutno sve da kapacitet stadiona uvek bude maksimalno ispunjen.

Ovo su ključni parametri utvrđivanja navijačke snage bilo kog zdravog kluba.
Iracionalna nagađanja o broju nekakvih fantoma/navijača koji se ne pojavljuju na utakmicama je irelevantna rabota.

tamonajugu
05.10.2018, 21:53
Slazem se sa tobom samo sto bi u tom slucaju prava brojka navijaca bila jos manja nego sto sam napisao. Kad bi uprava Partizana i Zvezde mogla da nekako izracuna na osnovu licnih karti koliko je razlicitih ljudi bilo na stadionu u protekle 3-4 godine siguran sam da Zvezda ne bi premasila 120-130 hiljada, a Partizan 80-90 hiljada, a mozda i manje imajuci u vidu stanje na tribini zbog koga se ionako mala poseta jos vise smanjuje cak i u tim evropskim mecevima jer Partizan mora da razdvoji sve te frakcije smanjujuci kapacitet dodatno.

Mr. Wolf
05.10.2018, 23:19
Uros strikes again :ha:

Ja Civi
05.10.2018, 23:20
300k Zvezda ne moze da skupi ni u BG, a kamoli u Cikagu. :lol1:

Podeli tajnu sa nama, tko ti je "dobavljac"? :cf:

Postoji vise razloga zbog cega je poseta kakava jeste u Toletovoj liZi, i svi ih znamo. Kakva je potraznja za ulaznicama i koliko "simpatizera" imamo, videli smo u proslogodisnjim utakmicama LE , takodje se nadam da si ispratio ovogodisnje kvalifikacije i potraznju za ulaznicama.

Mslim, tema pebrojavanje i slicno, je extra glupo.

blond
05.10.2018, 23:54
Naravno da Zvezda i Partizan imaju milione navijaca, a oko desetak hiljada onih koji pogledaju vise od polovine utakmica kad ovde od pamtiveka vredi ono: "a za koga si/za koga navijas - Zvezda ili Partizan?".
Pa ce onda i babe i devojke i mala deca i senilni starci i vlasnici velikih kompanija (koje bas briga za sport) da se izjasnjavaju, jer se to ovde od njih ocekuje. Kad bude prestala ta besmislena pretpostavka zasnovana samo na inertnosti (nase drustvo je zasnovano na inertnosti, pa ne cudi i ovo), dobice se realan odgovor.

Zasto u Engleskoj, Nemackoj vecina ljubitelja sporta prati svoj lokalni klub? Zato sto ima komfor, infrastrukturu, pa ne vidi razlog da gleda 'preko plota' ili malo dalje ka vecim i poznatijim klubovima.

Ovde pise da 21 000 prati OFK Beograd, ma kakav OFK Beograd to je jedna ruina od kluba sa ruglom od stadiona. Bicu grub, ali samo covek kome fali neka daska u glavi bi isao na taj stadion i pratio taj klub. Prosto, drustvo i drzava je tom klubu namenila sudbinu amaterskog kluba za koji nastupaju neciji momci, sinovi, braca, drugovi i to je to. I to pricam za period kada su bili u 1. ligi.

Constantin
06.10.2018, 10:41
Naravno da Zvezda i Partizan imaju milione navijaca, a oko desetak hiljada onih koji pogledaju vise od polovine utakmica kad ovde od pamtiveka vredi ono: "a za koga si/za koga navijas - Zvezda ili Partizan?".
Pa ce onda i babe i devojke i mala deca i senilni starci i vlasnici velikih kompanija (koje bas briga za sport) da se izjasnjavaju, jer se to ovde od njih ocekuje. Kad bude prestala ta besmislena pretpostavka zasnovana samo na inertnosti (nase drustvo je zasnovano na inertnosti, pa ne cudi i ovo), dobice se realan odgovor.

Zasto u Engleskoj, Nemackoj vecina ljubitelja sporta prati svoj lokalni klub? Zato sto ima komfor, infrastrukturu, pa ne vidi razlog da gleda 'preko plota' ili malo dalje ka vecim i poznatijim klubovima.

Ovde pise da 21 000 prati OFK Beograd, ma kakav OFK Beograd to je jedna ruina od kluba sa ruglom od stadiona. Bicu grub, ali samo covek kome fali neka daska u glavi bi isao na taj stadion i pratio taj klub. Prosto, drustvo i drzava je tom klubu namenila sudbinu amaterskog kluba za koji nastupaju neciji momci, sinovi, braca, drugovi i to je to. I to pricam za period kada su bili u 1. ligi.

Ja odgovorim za "Za Radnički"....i uvek, skoro uvek dobijem odgovor..."Ma dobro to, nego za Zvezdu ili Partizan"....ali, tvrdim, takav razgovor se vodi samo sa navijačima Zvezde ili Partizana, ostalima je OK moj odgovor. To je modus operandi pratitelja fudbala u Srbiji, a pogotovu u prestonici. Pošto vidim i ovde nekakve stavove "navijači iz Beograda" i "navijači iz unutrašnjosti".

@dole na jugu
Svaka čast na trudu, ali znaš ono ..postoje male laži, veliki laži i statistika :D . Naravno ne mislim da ti išta lažeš samo su podaci ipak nerelevantni. Npr. Čukarički...ima 6,3 hiljada pratilaca na fb, ali redovno ne više od 300-400 gledalaca na tribinama. Ne znam koju si stranicu uzeo za FK Radnički Niš kao relevantnu, ali treba imati u vidu i činjenicu, da sam ja lajkovao stranice i N.Pazara i Napretka i skoro svih SL klubova da bi razmenjivali informacije. Ipak mislim da je poseta na stadionima najrelevantnija, a ne lajkovi od pre 7-8 godina. Na osnovu te posete može se nadograditi istraživanje realnije. Činjenica je i npr. u Nišu, deo navijača CZV i PAR dolazi na utakmice Radničkog....pa eto. :)

tamonajugu
06.10.2018, 11:38
Ja sam baratao sa informacijama koje su mi dostupne i na osnovu toga izvodio zakljucke. Kad bi imao na internetu podatak koliko je razlicitih ljudi dolazilo na stadion Partizana i Zvezde u protekle 3-4 godine (o tome sam pisao iznad) onda bi najbolje videli koliko imaju pravih navijaca ti klubovi ali tih podataka na internetu naravno nema pa onda "radim sa onim sto imam" :)

Postoji i druga strana price.....u mom okruzenju znam navijace Partizana i Zvezde koji su u zivotu samo 2 puta bili na stadionu svog kluba, znam i one koji su prestali d aidu iako su bili redovni, a svi prate klub sa toliko energije kao da su rodjeni tamo na stadionu. Nije ni poseta narocito merodavna u ovim uslovima koji odvraca publiku od stadiona i u kojima fudbal igraju Partizan i Zvezda (los kvalitet lige, losa organizacija gde su glavne teme sudija i nesposobni celnici klubova, losi uslovi na samim stadionima itd). Takodje si pomenuo da dosta navijaca Zvezde i Partizana dolazi da gleda npr Radnicki iz Nisa sto se dogadja u svim gradovima ne samo u Nisu tako da na osnovu posete je zaista tesko zakljuciti ko koliko ima navijaca.

To je svojevrstan paradox u svetu fudbala da npr Radnicki iz Nisa najvecu podrsku po brojnosti ima u ljudima koji navijaju za Partizan i Zvezdu, a kad Radnicki igra protiv Zvezde ili Partizana onda samo jedni navijaci stanu na stranu Radnickog u zavisnosti od toga da li se igra protiv Zvezde ili Partizana :) Takve situacije cesto dovode do toga da Radnicki prakticno bude gost na sopstvenom stadionu kao npr kad je Partizan igrao utakmicu za titulu pre dve sezone na Cairu.

Tako da na kraju kad se sve sagleda celo ovo neko amatersko istrazivanje zavisi od toga kako definisemo navijaca - kao nekog ko dolazi na utakmice ili kao nekog ko voli taj klub iako dodje na stadion jednom u 10 godina. Ako je ovo drugo onda su drustvene mreze prilicno pozudan izvor.

Njihova facebook stranica je nastala dosta ranije nego sto su dotakli dno i uopste nije nemoguce da je OFK-a voljen od 20-tak hiljada ljudi.
Sto se Radnickog tice prema onim parametrima radi se o cifri od 13.000.

Englezi koji su radili istrazivanje kazu da na 10.000 pratioca na drustvenim mrezama ide oko 1300 onih koji su voljni doci na stadion i biti redovni gledalac dok su ostali vise tv-fans iliti po naski "navijaci iz fotelje" :)

Zato sto nisu rasparcani na nekoliko drzava ;) Nekad su Beograd, Sarajevo, Zagreb, Split, Skoplje itd imali svoje klubove a danas ima samo Beograd...zato sto ovi drugi klubovi nisu vise u istoj ligi ni drzavi :) To rasparcavanje Jugoslavije je ostavilo "navijacke dzepove".

Apsolutno se ne slazem sa tim da je komfor glavni razlog dolazaka ili nedolazaka na stadion....to je jedan u nizu razloga ali svakako ne najbitniji. Prvo i najvaznije je kvalitet fudbala i organizacija lige, a onda ide navijacki mentalitet i kutlura pa sve ostalo....

Banalan primer - kad bi PSZ bio domacin u Subotici mislite da bi poseta bila mala jer je stadion prakticno jedna uzasna rusevina bez ikakvog komfora ? Ne bih rekao :) Ljudi bi stajali na jednoj nozi samo d agledaju majstore fudbala
Kad bi se podmladili igraci Zvezde iz 91 i igraci iz Partizana 66 mislite da bi nekom smetalo nesto ? Ljudi bi dubili na glavi samo da prisustvuju utakmici u kome igraju ti majstori...kakav crni kofmor.... Komfor omogucuje klubu da dodatno zaradi od utakmice putem nekih sadrzaja ali ne dovodi navijace na stadion.

blond
06.10.2018, 16:44
[QUOTE]Njihova facebook stranica je nastala dosta ranije nego sto su dotakli dno i uopste nije nemoguce da je OFK-a voljen od 20-tak hiljada ljudi.
Sto se Radnickog tice prema onim parametrima radi se o cifri od 13.000.

To mozda nije nemoguce, ali je ekstremno malo verovatno. OFK Beograd je klub iz Beograda, koji vec decenijama ne postize nikakve rezultate, ne pobedjuje Zvezdu i Partizan, marketing im je jedna nula (vise zbog politike), stadion im je u stanju raspadanja... Jedino sto su imali je omladinska skola, a to moze da interesuje Terzica i ljude oko njega koji su imali profit od tih transfera, eventualno roditelje, devojke, rodjake, prijatelje igraca.

Englezi koji su radili istrazivanje kazu da na 10.000 pratioca na drustvenim mrezama ide oko 1300 onih koji su voljni doci na stadion i biti redovni gledalac dok su ostali vise tv-fans iliti po naski "navijaci iz fotelje" :)

To mozda u Engleskoj.

Zato sto nisu rasparcani na nekoliko drzava ;) Nekad su Beograd, Sarajevo, Zagreb, Split, Skoplje itd imali svoje klubove a danas ima samo Beograd...zato sto ovi drugi klubovi nisu vise u istoj ligi ni drzavi :) To rasparcavanje Jugoslavije je ostavilo "navijacke dzepove".

A zato San Marino ima samo jedan klub, a da se prikljuci Italiji bilo bi ih dosta? Hocu da kazem da mi nismo neka mala grad - drzavica pa da imamo samo dva kluba, druge zemlje sa po 7,8 miliona stanovnika imaju mnogo vise i pracenih i vrhunskih klubova. Pominjao sam Kipar, to je dovoljan primer.

Kod nas je u pitanju inertnost i finansijska propast. Nista vise van BG, pa i u BG ne funkcionise i zato vise niko nije lud da prati domaci fudbal i dolazi na stadion. Dalje, inertnost, ne postoji kultura svog grada i ljude nista ne vezuje ni za klubove ni za te manje gradove. Opsta propast.

Apsolutno se ne slazem sa tim da je komfor glavni razlog dolazaka ili nedolazaka na stadion....to je jedan u nizu razloga ali svakako ne najbitniji. Prvo i najvaznije je kvalitet fudbala i organizacija lige, a onda ide navijacki mentalitet i kutlura pa sve ostalo....

Reci to navijacima u 2. i 3. ligi Engleske.

Banalan primer - kad bi PSZ bio domacin u Subotici mislite da bi poseta bila mala jer je stadion prakticno jedna uzasna rusevina bez ikakvog komfora ? Ne bih rekao :) Ljudi bi stajali na jednoj nozi samo d agledaju majstore fudbala
Kad bi se podmladili igraci Zvezde iz 91 i igraci iz Partizana 66 mislite da bi nekom smetalo nesto ? Ljudi bi dubili na glavi samo da prisustvuju utakmici u kome igraju ti majstori...kakav crni kofmor.... Komfor omogucuje klubu da dodatno zaradi od utakmice putem nekih sadrzaja ali ne dovodi navijace na stadion.

Ne bi bilo moguce da takvi fudbaleri nastupaju na takvom pasnjaku i da, vremenom ih vise niko ne bi ni gledao, prvenstveno jer se ni televiziji ne isplati da snima takav apokalipticki prizor kakav je stadion u Subotici, pa da se na njemu igra i El Classico.

I ne, ne bi ljudi dubili na glavi jer ovo vise nije SFRJ, ni komunizam. Ljudi bi morali da plate da gledaju dobre fudbalere, a retko ko ima i za osnovne potrebe. A ako ne bi morali da plate, neko drugi bi to morao da finansira, a niko nije lud. Jedini ko to zeli je drzava i to jer je to prilika da drpis a da te niko nista ne pita. Kao kada ti neko da 1000 dinara da kupis kilogram jabuka i ne pita te koliki je kusur.

tamonajugu
06.10.2018, 18:15
A zato San Marino ima samo jedan klub, a da se prikljuci Italiji bilo bi ih dosta? Hocu da kazem da mi nismo neka mala grad - drzavica pa da imamo samo dva kluba, druge zemlje sa po 7,8 miliona stanovnika imaju mnogo vise i pracenih i vrhunskih klubova. Pominjao sam Kipar, to je dovoljan primer.

Kod nas je u pitanju inertnost i finansijska propast. Nista vise van BG, pa i u BG ne funkcionise i zato vise niko nije lud da prati domaci fudbal i dolazi na stadion. Dalje, inertnost, ne postoji kultura svog grada i ljude nista ne vezuje ni za klubove ni za te manje gradove. Opsta propast.

Pogresan je primer to oko San Marina i Kipra........ ja govorim o tome da smo imali situaciju gde u ligi od 18 klubova dosta tih klubova ima prilicno veliku armiju navijaca iza sebe (Partizan, Zvezda, Dinamo, Hajduk, Zeljo, Sarajevo pa i Rijeka, Vardar...), a onda se svaki od tih klubova razdvojio zajedno sa drzavom i jednostavno je potpuno logicno da u Srbiji danas imas samo dva kluba za koje svi navijaju i ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da je raspad Jugoslavije uticao na sve to i ostavio "navijacke dzepove" u razlicitim ligama danas.

Reci to navijacima u 2. i 3. ligi Engleske.
To je zbog navijacke kulture i mentaliteta (a sto se kvaliteta fudbala tice one spadaju medju najkvalitetnije nize lige na svetu), a ne zbog komfora...komfor je tu najslabiji faktor....njihove nize lige su i pre 20-30 godina bile dosta posecene sto se vidi po statistici, preporuka - http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm i sto potvrdjuje moje misljenje da je kvalitet fudbala zajedno sa navijackom kulturom daleko vazniji od komfora kad je u pitanju prosecna poseta.

To mozda nije nemoguce, ali je ekstremno malo verovatno. OFK Beograd je klub iz Beograda, koji vec decenijama ne postize nikakve rezultate, ne pobedjuje Zvezdu i Partizan, marketing im je jedna nula (vise zbog politike), stadion im je u stanju raspadanja... Jedino sto su imali je omladinska skola, a to moze da interesuje Terzica i ljude oko njega koji su imali profit od tih transfera, eventualno roditelje, devojke, rodjake, prijatelje igraca.
Neki taj OFK-a smatraju naslednikom nekadasnjeg BSKA-a (iako to nema veze al ajd da ne ulazimo u tu pricu) pa je vrv to jedan od glavnih razloga zasto je OFK-a najvoljeniji u Beogradu posle Zvezde i Partizana i taj broj od 20-tak hiljada vrv najvecim delom cini starija garda.

I ne, ne bi ljudi dubili na glavi jer ovo vise nije SFRJ, ni komunizam. Ljudi bi morali da plate da gledaju dobre fudbalere, a retko ko ima i za osnovne potrebe. A ako ne bi morali da plate, neko drugi bi to morao da finansira, a niko nije lud. Jedini ko to zeli je drzava i to jer je to prilika da drpis a da te niko nista ne pita. Kao kada ti neko da 1000 dinara da kupis kilogram jabuka i ne pita te koliki je kusur.

Gresis...pogledaj na primeru Zvezde i njenog ucesca u Ligi sampiona. Cene su velike za nase uslove ali opet navijaci zeljni spektakla i dobrog fudbala napune stadion od 50.000 mesta, a taj stadion nema nikakav komfor osim stolica bas kao i vecina u Srbiji. Ovde ljudi nisu zeljni toga da popiju pivo na stadionu ili pojedu nesto ili da sednu u udobnu fotelju u VIP lozi jer to mogu da rade i na drugi mestima kad god zele.....ljudi su zeljni dobrog fudbala ljudi su zeljni spektakla u domacoj ligi.

E sad sa druge strane ako je liga po kvalitetu dosta losa onda komforom mozes da privuces malo vise navijaca ali ce taj broj uprkos tome biti i dalje nizak. Nasa navijacka kultura trazi spektakl i dobar fudbal.......vise ces da skupis navijaca u bioskopu da gledaju reprizu polufinala sa Bajernom nego protiv Mladosti i slicnih....

blond
06.10.2018, 18:56
Pogresan je primer to oko San Marina........ ja govorim o tome da smo imali situaciju gde u ligi od 18 klubova dosta tih klubova ima prilicno veliku armiju navijaca iza sebe (Partizan, Zvezda, Dinamo, Hajduk, Zeljo, Sarajevo pa i Rijeka, Vardar...), a onda se svaki od tih klubova razdvojio zajedno sa drzavom i jednostavno je potpuno logicno da u Srbiji danas imas samo dva kluba za koje svi navijaju i ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da je raspad Jugoslavije uticao na sve to i ostavio "navijacke dzepove" u razlicitim ligama danas.

Bili su u tadasnjoj prvoj ligi i Vojvodina, Buducnost PG, Radnicki Nis, pa i taj OFK Beograd, pa nemaju armiju navijaca. Hocu da kazem, uobicajeno je da i drugoligasi imaju brojne smpatizere ako su iz veceg grada. Ovo sto ti napominjem je da je u staroj Jugi stvoren pravac da je normalno da u svakoj drzavi samo dva-tri kluba imaju navijace i da to nema veze sa rezultatima. Narocito se to odnosi na Srbiju i Srbe uopste.

T
o je zbog navijacke kulture i mentaliteta (a sto se kvaliteta fudbala tice one spadaju medju najkvalitetnije nize lige na svetu), a ne zbog komfora...komfor je tu najslabiji faktor....njihove nize lige su i pre 20-30 godina bile dosta posecene sto se vidi po statistici, preporuka - http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm i sto potvrdjuje moje misljenje da je kvalitet fudbala zajedno sa navijackom kulturom daleko vazniji od komfora kad je u pitanju prosecna poseta.

Navijacka kultura, odnosno kultura odlaska na stadion kao neka vrsta hobija/zanimacije je takodje vazna. Logicno je da neko ko zivi u manjem mestu udaljenom od vecih centara (ne selu, nego gradicu od nekoliko desetina hiljada stanovnika) ide na stadion koji mu je najblizi i zanima ga da "njegov" klub belezi sto bolje rezultate pre svega. To je tako u Engleskoj. Komfor je takodje bitan.

Neki taj OFK-a smatraju naslednikom nekadasnjeg BSKA-a (iako to nema veze al ajd da ne ulazimo u tu pricu) pa je vrv to jedan od glavnih razloga zasto je OFK-a najvoljeniji u Beogradu posle Zvezde i Partizana i taj broj od 20-tak hiljada vrv najvecim delom cini starija garda.

Ima i male veze cinjenica da je OFK Beograd proveo toliko godina u najvisim rangovima u SFRJ. Sad nemaju ni 1000 pristalica.

Gresis...pogledaj na primeru Zvezde i njenog ucesca u Ligi sampiona. Cene su velike za nase uslove ali opet navijaci zeljni spektakla i dobrog fudbala napune stadion od 50.000 mesta, a taj stadion nema nikakav komfor osim stolica bas kao i vecina u Srbiji. Ovde ljudi nisu zeljni toga da popiju pivo na stadionu ili pojedu nesto ili da sednu u udobnu fotelju u VIP lozi jer to mogu da rade i na drugi mestima kad god zele.....ljudi su zeljni dobrog fudbala ljudi su zeljni spektakla u domacoj ligi.

Kakvog spektakla u ligi u kojoj su unapred odredjena prva dva mesta, gde klubovi trguju svim i svacim pa i rezultatima, gde nema elementarne infrastrukture, kamoli nekog projekta da vidis da je klub ziv, a ne da sluzi da neki tipovi nabijaju dugove i uzimaju sebi pare koje treba da idu na plate zaposlenih?

Ne mozes da poredis Marakanu sa stadionom u Subotici, prvo je star i pomalo zastareo stadion, drugo je jedan travnjak okruzen sa propalim i zaraslim tribinama.

E sad sa druge strane ako je liga po kvalitetu dosta losa onda komforom mozes da privuces malo vise navijaca ali ce taj broj uprkos tome biti i dalje nizak. Nasa navijacka kultura trazi spektakl i dobar fudbal.......vise ces da skupis navijaca u bioskopu da gledaju reprizu polufinala sa Bajernom nego protiv Mladosti i slicnih....

Nasa navijacka kultura je takva da se ljudi ne identifikuju sa klubovima (a ko bi im pa i zamerio?), za razliku od Engleske. Tamo i drugoligas, treceligas ima verne navijace jer ti klubovi nekog i nesto predstavljaju. Da ne pominjem koliko je moguce da neki treceligas za 8 godina bude u sredini tabele Premijer lige. Koga ovde briga za Spartak iz Subotice, ljudi beze iz Subotice, bas ce da gledaju klub kome je jedini cilj rasprodaja svega sto vredi i dilovi sa drugim klubovima u superligi.

tamonajugu
06.10.2018, 19:23
Bili su u tadasnjoj prvoj ligi i Vojvodina, Buducnost PG, Radnicki Nis, pa i taj OFK Beograd, pa nemaju armiju navijaca. Hocu da kazem, uobicajeno je da i drugoligasi imaju brojne smpatizere ako su iz veceg grada. Ovo sto ti napominjem je da je u staroj Jugi stvoren pravac da je normalno da u svakoj drzavi samo dva-tri kluba imaju navijace i da to nema veze sa rezultatima. Narocito se to odnosi na Srbiju i Srbe uopste.

Pa to ti je ono sto sam ti rekao - navijacka kultura. Ne moze istorija da pocne 90-ih kao sto je mogla 50-ih to su skroz druga fudbalska vremena......90-ih su navijaci vec bili opredeljeni za koga navijaju, a 50-ih nisu. Lokalna privrzenost klubovima je u doba komunizma bila izuzetno niska jer si po direktivi navijao za ovaj ili onaj klub pa se to prenosilo na generacije i tako je ostalo. Pre drugog svetskog rata imao si tu lokalnu privrzenost ali je ona nestala u tom ratnom vihoru i nadolazecem komunizmu. Kad se na sve to doda raspad te lige i tog sistema onda je logicno da u Srbiji imas samo dva kluba sa velikim brojem navijaca.

Navijacka kultura, odnosno kultura odlaska na stadion kao neka vrsta hobija/zanimacije je takodje vazna. Logicno je da neko ko zivi u manjem mestu udaljenom od vecih centara (ne selu, nego gradicu od nekoliko desetina hiljada stanovnika) ide na stadion koji mu je najblizi i zanima ga da "njegov" klub belezi sto bolje rezultate pre svega. To je tako u Engleskoj. Komfor je takodje bitan.
Poseta na stadionima OFK-e, Vose i Radnickog je bila veca u doba Juge bas zbog kvaliteta te same lige. I tada kao i sada na Cairu dolazi vise navijaca Zvezde i Partizana nego Radnickog s tom razlikom sto je fudbal daleko manje kvalitetan pa je i poseta srazmerna tome.

Kakvog spektakla u ligi u kojoj su unapred odredjena prva dva mesta, gde klubovi trguju svim i svacim pa i rezultatima, gde nema elementarne infrastrukture, kamoli nekog projekta da vidis da je klub ziv, a ne da sluzi da neki tipovi nabijaju dugove i uzimaju sebi pare koje treba da idu na plate zaposlenih?
Pa o tome ti i govorim - nasi stadioni nisu prazni zbog nedostatka komfora vec zbog toga sto si napisao - nema spektakla, nema dobrog fudbala, nema regularnosti...

Ne kazem da nam nisu potrebni novi stadioni ali ako mislimo da privucemo publiku novim i komfornim stadionima, a ostalo da ostane isto, onda smo u teskoj zabludi......

弱肉強食
06.10.2018, 19:26
Šta ti je kada priučeni ljudi koji ne razumeju kulturu i koji nisu kročili na zapad pričaju o istom. Koliko ima primera novih stadiona i infrastruktura gde su se raspali i klub i navijači. Neka me ispravi Kronos ili ko već zna, mislim da je Split nekad bio opasno košsrkaško gostovanje i da je bio jak, a nova dvorana je promenila sve i nije više kao pre. Split ili Zadar, ili tako neko.

Kakvi su stadioni u Argentini u stanju raspadanja, pa je puno!

Sve je u psihološkim karakteristikama i sklonostima, kulturološkim običajima.

Neko bi da pravi 7-8 klubova za koje se navija i primeni tudje kriterijume na nas. Zato postooji i kulturni relativizam, jer je u sportskoj kulturi našeg naroda da ljudi uglavnom navijaju za neki od dva kluba.

Ne možeš ti sada zato što neko negde navija u nekoj zemlji, za 7-8 klubova se navija, pa i mi isto da primenimo. To je nešto unutrašnje i nema veze sa infrastrukturom.

To su neki sociološki i psihološki fenomeni.

Davnih dana kada sam živeo u Užicu ženska odbojka Jedinstvo je bila praznik u gradu. Nebitno što je hala mala, da je moglo da stane 15 k ljudi bilo bi toliko.

Fudbal u Engleskoj je tradicija i ljubav.

Ali to Jedinstvo je igralo derbije za titulu sa Zvezdom. Veličina kluba i kvalitet i istorija privlače navijače. Ne možeš veštački praviti nešto.

Užička Sloboda je više navijača imala na starom Begluku nego na novom stadionu, pre fuzije.

tamonajugu
06.10.2018, 19:28
Upravo tako - socioloski i psiholoski fenomen, najkrace receno.

弱肉強食
06.10.2018, 19:32
Kačio sam već. 3. liga,, stadion bez stolica, u raspadu, puna tribina gostujućih, i veliko interesovanje domaćih navijača. Nikada nije bilo toliko navijača kao tih sezona u 3. ligi.

https://youtu.be/MbNM2Tb3TcM

tamonajugu
06.10.2018, 19:40
Ili npr, 1998 godina

https://www.youtube.com/watch?v=5uLcRtz-k1o

Preko 80% sve navijaci Zvezde i Partizana ali kad je dobar fudbal, kad klub pokazuje sposobnost da igra na visem nivou onda i grad to prepozna pa se tada probudi i neki lokal patriotizam i bude krcato.

弱肉強食
06.10.2018, 19:40
Isto tako neki manji klubovi u inostranstvu vuku različite ideje sa sobom. Npr Livorno i St Pauli izrazito levičarske itd. Lacio skoro fašističke, sad ne znam da nabrajam ali ima i u Španiji baš je Viško pomenuo levičarski klub da li Rajo Valjekano.

Fenerovi su Ataturkovi, Galatini neoosmanisti sa izrazito islamskim elementima, Bešikatš kažu da ima levičara i komunista.

Toga u Srbiji nema.

Ima ali vezano za Zvezdu i Partizan ali to je nebitno.

Na Kipru ovi iz Omonia i mislim Panata da su isto malo više u levo, AEKovi su desničsri koliko znam, i tako dalje i tako dalje.

Ajaks je kao i Totenhem prozvan za jevrejski klub, Fejnord se pozicirao desno odmah.. Ima tu svega.

Ovde takvih linija identifkacija nema.

blond
06.10.2018, 21:13
Šta ti je kada priučeni ljudi koji ne razumeju kulturu i koji nisu kročili na zapad pričaju o istom. Koliko ima primera novih stadiona i infrastruktura gde su se raspali i klub i navijači. Neka me ispravi Kronos ili ko već zna, mislim da je Split nekad bio opasno košsrkaško gostovanje i da je bio jak, a nova dvorana je promenila sve i nije više kao pre. Split ili Zadar, ili tako neko.

Super, zato si ti tu da nas poducis!

Kakvi su stadioni u Argentini u stanju raspadanja, pa je puno!

Puno je u 1. ligi, mi smo pricali o 3. rangu takmicenja.

Sve je u psihološkim karakteristikama i sklonostima, kulturološkim običajima.

Neko bi da pravi 7-8 klubova za koje se navija i primeni tudje kriterijume na nas. Zato postooji i kulturni relativizam, jer je u sportskoj kulturi našeg naroda da ljudi uglavnom navijaju za neki od dva kluba.

U nasoj kulturi je bilo dugo i to da je vecina ljudi bilo nepismeno, da su jedva znali da racunaju i pisu i to im je bilo mnogo, pa se to ipak promenilo. Takvi kao ti kao i svi kvazinacionalisti pricaju te price jer je vama super, a to sto je zemlja u rasulu to nista.

Ne možeš ti sada zato što neko negde navija u nekoj zemlji, za 7-8 klubova se navija, pa i mi isto da primenimo. To je nešto unutrašnje i nema veze sa infrastrukturom.

To su neki sociološki i psihološki fenomeni.

Da, nekada davno (ne tako davno) je isto pricano da je ovo zemlja zemljoradnika i zanatlija. A gle, cak i ti sad kuckas na internetu. Citava ova situacija je posledica inertnosti i linije manjeg otpora, zasto bismo radili da nam bude bolje, kad mozemo samo da se zavalimo i posmatramo kako se urusavamo?

Davnih dana kada sam živeo u Užicu ženska odbojka Jedinstvo je bila praznik u gradu. Nebitno što je hala mala, da je moglo da stane 15 k ljudi bilo bi toliko.

Fudbal u Engleskoj je tradicija i ljubav.

Ali to Jedinstvo je igralo derbije za titulu sa Zvezdom. Veličina kluba i kvalitet i istorija privlače navijače. Ne možeš veštački praviti nešto.

Užička Sloboda je više navijača imala na starom Begluku nego na novom stadionu, pre fuzije.

Sam si rekao, davnih dana. Od tada je proslo mnogo vremena i vise nista ne radi. Nijedna fabrika, domaca firma, unutrasnjost je bez perspektive i to se odrazava i na finansiranje klubova i same klubove.

Totalno je nebitno sta je neki klub postigao ranije. OFK Beograd je klub velike istorije, FK Radnicki iz Beograda takodje, a zajedno za ta dva kluba navija nekih 1000 penzionera koji se secaju starih dana. Borac iz Cacka je celu istoriju proveo u 2. saveznoj ligi, sto je lepa tradicija, ali je Cacak devastiran i normalno koga je jos briga za Cacak. Ako neko i prati sport, prati ga jer hoce da se istrese, da napise cuveno "sa vama uvek komedija", to je pokretacki motiv za vecinu danasnjih navijaca.

Pogledaj Constantina, covek retko kada napise neku ruznu rec o drugim klubovima, prati svoj bez obzira da li je 8. ili 2. na tabeli. Tako treba da se ponasa pravi simpatizer/navijac jednog sportskog kluba.

blond
06.10.2018, 21:19
Isto tako neki manji klubovi u inostranstvu vuku različite ideje sa sobom. Npr Livorno i St Pauli izrazito levičarske itd. Lacio skoro fašističke, sad ne znam da nabrajam ali ima i u Španiji baš je Viško pomenuo levičarski klub da li Rajo Valjekano.

Fenerovi su Ataturkovi, Galatini neoosmanisti sa izrazito islamskim elementima, Bešikatš kažu da ima levičara i komunista.

Toga u Srbiji nema.

Ima ali vezano za Zvezdu i Partizan ali to je nebitno.

Na Kipru ovi iz Omonia i mislim Panata da su isto malo više u levo, AEKovi su desničsri koliko znam, i tako dalje i tako dalje.

Ajaks je kao i Totenhem prozvan za jevrejski klub, Fejnord se pozicirao desno odmah.. Ima tu svega.

Ovde takvih linija identifkacija nema.

Besiktas je valjda BIO klub radnika. Kazem bio, sada je to izmesano. Jasno je da ima raznih navijackih grupa sa raznim istorijama, ali svi ti klubovi podrsku vuku iz svog grada. Pricam o podrsci navijaca koji nisu ultrasi. Svaki klub ima koliku - toliku publiku koja najpre dolazi iz obliznjih ulica, pa iz kvarta/naselja, pa iz grada.

Ali to sve nije toliko bitno. U Srbiji je ogromna vecina klubova sasvim nepotrebna, kao ona radna mesta na kojima neko samo prima platu. Zna se za sta sport postoji, prvobitno da bi ti igraci igrali za nekoga, sada i da bi ostvarivali neki profit. Toga ovde nema.

弱肉強食
06.10.2018, 22:59
Dobro i? Svi znamo kakvo je stanje u državi i to se neće promeniti. Pa ovo je država gde više od 50% ljudi voli Tita.

Nismo mi bili govna, ali smo postali. Narod ne valja ničemu.

Podrška manjim klubovima se može vezivati i za neki bunt i skalpove većim klubovima, toga u Srbiji nema. Nema zbog kriminala i zbog svega ali ja vas pozivam sve da ne pratite.

Ja znam šta pratim i šta gledam, i pristajem na to.

To što je zemlja u rasulu ja iako imam 23 godine znam da ništa promeniti neću. Narod je stoka, gledam samo sebe. Kvazinacionalista nisam, patriota jesam.

Dečko pogledaj da li ima gde da se radi i zašto mladi idu? Ja imam lukauz da mogu da kaskam i biram posao na tenane ali situacija je katastrofalna.

Sve se zna ko šta radi. Tu nema protesta, angažmana i buke, tu ti pomaže samo puk vojske, metkovi i puške. Inače ćeš ako se previše istakneš biti jeban u dupe i ti i svako ko se protivi.

Tako da manite se te priče o državi, bolja neće biti niti sme da bude kao i Hrvatska. Dali su agendu Vučiiću, Milu, Plenkoviću, Haradinaju, svima, narod umire oni se sprdaju i to je tako i biće tako.

Hoćeš da te vodim na sledeće lokalne izbore da te izlome pošteno pa da skontaš o čemu pričam? Zato daj da pričamo o realnim stvarima, maštanje je da će iti bolje.

Boriš se protiv vlasti i najebeš pošteno a nije da će se neko solidarisati. Nema tu borbe. Što bih se ja borio za musave penzionere? Šta si ti uradio protiv vlasti i protiv svih prethodnih vlasti i da bude bolje ovoj državi? Ništa.

blond
06.10.2018, 23:44
Ne kontam sto si ovo napisao, kada se slazem sa svim. Forum bi trebalo da sluzi da iskazem misljenje o onome sto smatram da valja i ne valjda u drustvu i drzavi. Da, tacno je, mladi odlaze, ekonomija se odrzava kreditima. Tacno je ono sto si napisao sta bi se nekome desilo ko se pobuni.

Ja kazem da, Beograd, recimo, nema negativan prirodni prirastaj, nema ni Uzice, ali se manja mesta oko Uzica pretvaraju u pustaru. Onda slede Uzice, Cacak, Gornji Milanovac i tako ti gradovi i ostajemo samo sa Beogradom, Novim Sadom i Sremom izmedju njih.

Vlastima je lakse da odrzavaju status kvo, da sve ide kao i ranije, daj fabrike od 25 000 dinara - tu ima posla. Razlog zasto nasem fudbalu nece biti bolje je sto vecina klubova potice iz ruiniranih sredina, gde je sport luksuz. Iz tih gradica ljudi zele da pobegnu, bas im je do toga da gledaju lokalni fk (iz kojeg takodje zele da pobegnu sto pre).

Ne moze da se poredi sa Engleskom ili Nemackom gde manja mesta mali rajevi za ovo ovde.

弱肉強食
07.10.2018, 00:01
Druže ja ne moram da menjam državu mogu samo otići na Zlatibor. Mi konkretno nikada nešto loše nismo živeli, a što se tiče infrastrukture imamo nov stadion, jako dobre uslove za sve sportove, i Užice i Čajetina/Zlatibor.

Što se privrede tiče i uslova za život na Zlatiboru se živi gospodski, tamo je totalno druga vlast, kapital stiže ali mnogo novca ostaje opštini.

16338

Evo je slika neka na koju sam naišao na netu neko skrinsotovao.

16339

Te laži da mora loše da se živi najbolje znaju Užičani i Zlatiborci, Milan Stamatović je uzeo preko 60% u Vučićevoj strahovladi jer tu ljudi dobijaju olakšice i pomoć za biznise a opština stipendira studente sa prosecima preko 7,5 dok se u ostalim opštinama traži preko 9 i retko ko dobije. Banaln primer.

Gradi se Gondola, izgradjen je Hotel Tornik, brutalan hotel, već sledeće godine dolaze fudbaleri Utrehta, školski primer kako opština posluje zahvaljujući umeću, a ne iz državnih izvora kao onog krmeta Palme.

Znači sve se može. Čime će Vučić da potkupi nas kada svi žive više nego dobro. Svi moji prijatelji imaju neke zemlje oko grada ili na Zlatiboru, mi smo najmanji problem. Kod nas nema otudjivanja zemljišta, nemaš kao u Vojvodini pojave Mileta Jerkovića da drži selo u ropstvu, da se prodaje zemlja.

Kusturica već planira neke projekte, fali nam samo aerodrom.

A šta ćemo sa jugom, istokom, delovima Vojvodine, to je pitanje?

Evo vidiš kako se razvija sport sada na Zlatiboru, i KK i FK lete ka gore. Imaće evropske uslove a i ako se probiju za par godina dobiće i stadion.

Koliko se milijardi iznelo iz zemlje pa smo opet preživeli i živimo, nismo mi toliko siromašni nego nas lažu a mi se prodajemo.

弱肉強食
07.10.2018, 00:05
I znam da je off ali moram da dodam krivi su i mladi što su nezainteresovani a i matori što su imbecili ali tu pomoći nema. Za kilo leba i paštete i iljadu dinara oni pristanu na smanjenje plata i penzija. E skapali od gladi koji su to uradili, sebi su iz džepa uzeli. Ono kad sirotinja samu sebe ukopava.

Ko je ovde i kada odvovarao za izdaju nacionalnih interesa? Niko nikada. Zato ti kažem badava pričamo. Nije da je valja država nego ne valja ni jedna vlast od 1945. i to bez izuzetka, kontiuitet loših vlasti.

blond
07.10.2018, 00:18
Druže ja ne moram da menjam državu mogu samo otići na Zlatibor. Mi konkretno nikada nešto loše nismo živeli, a što se tiče infrastrukture imamo nov stadion, jako dobre uslove za sve sportove, i Užice i Čajetina/Zlatibor.

Što se privrede tiče i uslova za život na Zlatiboru se živi gospodski, tamo je totalno druga vlast, kapital stiže ali mnogo novca ostaje opštini.

16338

Evo je slika neka na koju sam naišao na netu neko skrinsotovao.

16339

Te laži da mora loše da se živi najbolje znaju Užičani i Zlatiborci, Milan Stamatović je uzeo preko 60% u Vučićevoj strahovladi jer tu ljudi dobijaju olakšice i pomoć za biznise a opština stipendira studente sa prosecima preko 7,5 dok se u ostalim opštinama traži preko 9 i retko ko dobije. Banaln primer.

Gradi se Gondola, izgradjen je Hotel Tornik, brutalan hotel, već sledeće godine dolaze fudbaleri Utrehta, školski primer kako opština posluje zahvaljujući umeću, a ne iz državnih izvora kao onog krmeta Palme.

Znači sve se može. Čime će Vučić da potkupi nas kada svi žive više nego dobro. Svi moji prijatelji imaju neke zemlje oko grada ili na Zlatiboru, mi smo najmanji problem. Kod nas nema otudjivanja zemljišta, nemaš kao u Vojvodini pojave Mileta Jerkovića da drži selo u ropstvu, da se prodaje zemlja.

Kusturica već planira neke projekte, fali nam samo aerodrom.

A šta ćemo sa jugom, istokom, delovima Vojvodine, to je pitanje?

Evo vidiš kako se razvija sport sada na Zlatiboru, i KK i FK lete ka gore. Imaće evropske uslove a i ako se probiju za par godina dobiće i stadion.

Koliko se milijardi iznelo iz zemlje pa smo opet preživeli i živimo, nismo mi toliko siromašni nego nas lažu a mi se prodajemo.

Slazem se da se razvija sport na Zlatiboru. Ko je gradonacelnik u Uzicu, jel SNSovac? Cujem da je klub u totalnoj finansijskoj katastrofi od kada su se celnici grada zainteresovali za isti. I mi pricamo o sportu.

弱肉強食
07.10.2018, 03:31
Znam ekipu nisu ljudi krivi, Tihomir je gradonačelnik ali SNS tj Vučić mrzi Užice i onda su oni baš 5a liga u tom SNS-u.

Košarkaški klub ide ka gore jer ga je preuzeo Čačanin Saša Turović iz Čikaga koji je hteo i fudbalski, pa nisu sveli račun tsčan, a fudbalski klub propada iako je došao Opačić menadžer iz Alavesa.

Sada je sukob Opačić vs Ristanović koji bi da vodi klub iz senke ali ništa od toga. Igračima se duguje dosta, klub je propao, a imaju jedan od modernijih stadiona u državi...

S druge strane KK Zlatibor vodi čovek koji nije proStamat ali oni to gore mogu da odvoje i da podrže taj klub bez sujete.

Ključ zašto ne može neko da dodje gore i jebe ljude i otima im je što su gore prilično jaki igrači, a Stamatović ima odličnu saradnju i pošten je čovek, ne dovodi u pitanje poreklo novca i da li je stečeno u inostranstvu od nelegalnih radnji, bitno mu je da se ulaže u opštinu i da se gradi, stoga je pogodan.

Bilo je tu još pikanterija i malo šamaranja ali nije za forum. Što se tiče SNS-a.

Na Zl iznad Mone gore na nekoj zgradici piše crvenim sprejem veliko " Vučiću pederčino" hahahah.

I šta oni tu da rade? Sem što šalju inspekciju koja zlostavlja sve i svakoga gore, traže dlaku u jajetu, uzimaju ljudima i pravdaju se da moraju ds uzmu i da imaju propisano koliko moraju samo da bi se ti biznismeni pobunili protiv Stamata ali toliko ima turista i toliki je profit da im ne pada na pamet.

tamonajugu
07.10.2018, 12:52
Privatizacija klubova je jedino resenje jer dok ovi preletaci vode nase klubove nece biti ni dobrog fudbala pa samim tim ni navijaca. Tacno je da kod nas ni privatizacija ne moze doneti neki extra boljitak ali bi svakako bilo bolje jer kad se zna ko je gazda i kad se zna da je gazdi stalo da uredi domacinstvo (umesto da pokrade i ode) sve je lakse.

Constantin
07.10.2018, 20:45
Ako se dotaknete politike, kroz diskusiju, vezanu za temu, nije problem. Onakve verbalne avanture kao Uroševe, i donekle La Jugoslavije, ubuduće osim brisanja sa teme povlačiće i vremensku kaznu, kao teži oblik trolovanja. :D

Ozbiljno vam kažem :angry:

belgrade_owl
08.10.2018, 20:47

Na zalost u pravu si, ali ja nikad nisam ni tvrdio da sam normalan, ipak sam ponosan sto sam nalsedio tradiciju oca i dede. Isao sam da gledam protiv Graficara ranije ove sezone na Karaburmi posle recimo 3 godine i nista se nije promenilo, i dalje tu Terzic nesto mulja posto je i nekoliko igraca Graficara is Omladinske skole OFK Beograda. Ogadio mi je Terzic sve onom utakmicom u Niksicu i pakovanjem 3:2, nakon toga i onom otimacinom na Vracaru.

Constantin
09.10.2018, 15:41
Mislim da si ti pomenuo "pumpanje" u izveštajima broja gledalaca u "unutrašnjosti". Ja bih tvrdio da u Nišu toga uglavnom nije bilo i da se čak umanjuje broj gledalaca, ali...setih se tebe (valjda si bio ti) u subotu kad je Radnički gostovao u Lučanu. Moja malenkost je bila prisutna na toj utakmici i po mojoj proceni, bilo je prisutno najviše 200 gledalaca.

Na stranu to što su nam radnici obezbeđenja rekli da su to radnici Namenske proizvodnje fabrike "Milan Blagojević" i koji moraju, po spisku, da budu pristni na utakmici, a da je direktor Namenske lično otac Nenada Milovanovića, trenera Mladosti. Na portalu penal.rs u izveštaju sa utakmice je napisano da je bilo prisutno 1000 gledalaca.

Ovo sam ja slikao mobilnim...pa sad proceni, da li sam ja bio bliži proceni na 200 gledala ili ovaj na 1000 :D

https://i.imgur.com/vliiugO.jpg

La Jugoslavia
09.10.2018, 19:55
Utakmice subotom su katastrofa.
Svi mi znamo kada je išlo Vreme sporta i razonode, i šta je značio kult nedelje popodne.

Sve što rade u tzv "organizaciji takmičenja" je direktno usmereno protiv sporta, počevši od termina, pa redom svaka odluka koju donesu je potpuno pogrešna.

Constantin
09.10.2018, 21:57
Zna li neko priču, najpribližnije istini, u vezi događaja u Beton hali ?

弱肉強食
09.10.2018, 22:00
To ni ja ne znam ali nisam se ni raspitivao. Čim se to tako radilo nije meta niko od gostiju nego vlasnici.

Constantin
09.10.2018, 22:10
To ni ja ne znam ali nisam se ni raspitivao. Čim se to tako radilo nije meta niko od gostiju nego vlasnici.

Kako bi znao, ako se nisi raspitivao. Ja nešto pročitah u štampi, ali s tim se odnosim sa velikom rezervom, a rekoh sebi da ima vas u prestonici poprilično informisanih...

弱肉強食
09.10.2018, 22:21
Ko će više pohvatati ko je koga ubio i ko šta radi. Pre me sve zanimlao sada se samo sklanjam čim neko počne da priča. Smučio mi se ovaj narod od srca onako, svaki dan neka ubistva i neki incidenti, reketiranja, crkli od pohlepe svi oni.

To samo ima u Srbiji, čak ni u Crnoj Gori nema toliko, ni u Bosni, iako su blizu nas, u Bugarskoj ima, mada ni tu u ovoj meri, u Rusiji ali čak su i tu kontrolisani od strane države.

Jedino ovde ne zna se ko je država a ko su bitange. Svi nešto pričaju država, služba, pa tu su najveće bitange. To nema nigde.

Constantin
09.10.2018, 22:24
Ko će više pohvatati ko je koga ubio i ko šta radi. Pre me sve zanimlao sada se samo sklanjam čim neko počne da priča. Smučio mi se ovaj narod od srca onako, svaki dan neka ubistva i neki incidenti, reketiranja, crkli od pohlepe svi oni.

To samo ima u Srbiji, čak ni u Crnoj Gori nema toliko, ni u Bosni, iako su blizu nas, u Bugarskoj ima, mada ni tu u ovoj meri, u Rusiji ali čak su i tu kontrolisani od strane države.

Jedino ovde ne zna se ko je država a ko su bitange. Svi nešto pričaju država, služba, pa tu su najveće bitange. To nema nigde.

Pa....slažem se s tobom u onom delu...i podržavam...sklanjaj se od toga.

belgrade_owl
09.10.2018, 22:33
Mislim da si ti pomenuo "pumpanje" u izveštajima broja gledalaca u "unutrašnjosti". Ja bih tvrdio da u Nišu toga uglavnom nije bilo i da se čak umanjuje broj gledalaca, ali...setih se tebe (valjda si bio ti) u subotu kad je Radnički gostovao u Lučanu. Moja malenkost je bila prisutna na toj utakmici i po mojoj proceni, bilo je prisutno najviše 200 gledalaca.

Na stranu to što su nam radnici obezbeđenja rekli da su to radnici Namenske proizvodnje fabrike "Milan Blagojević" i koji moraju, po spisku, da budu pristni na utakmici, a da je direktor Namenske lično otac Nenada Milovanovića, trenera Mladosti. Na portalu penal.rs u izveštaju sa utakmice je napisano da je bilo prisutno 1000 gledalaca.

Ovo sam ja slikao mobilnim...pa sad proceni, da li sam ja bio bliži proceni na 200 gledala ili ovaj na 1000 :D

https://i.imgur.com/vliiugO.jpg

Ja sam rekao da se preuvelicava poseta i eto, ti si slikomk to potvrdio za ovaj mec. Ne znam koliko je ljudi bilo na tribini sa koje si ti slikao, ali deluje kao da preko puta ima oko 150 coveka sto bi se reklo.

Constantin
09.10.2018, 22:40
Ja sam rekao da se preuvelicava poseta i eto, ti si slikomk to potvrdio za ovaj mec. Ne znam koliko je ljudi bilo na tribini sa koje si ti slikao, ali deluje kao da preko puta ima oko 150 coveka sto bi se reklo.

Tako sam i ja procenio...na suprotnoj strani, u ovom trenutku, nas trojica, 4 redara (njih ne računam) i 3-4 novinara. Tokom prvog poluvremena su pristigli, Gospođa Grbić sa dve preslatke male ćerkice, a u drugom poluvremenu 3 starija lika (kao i nas trojica) iz Požege koji su svratili da pogledaju utakmicu...i to je to :D

弱肉強食
09.10.2018, 23:47
Evo dokaza za onu priču da rezultati nemaju veze sa posetom. Zvezda Spartak 40 000 ljudi. Tada su pričali lako je Delijama kad su plaćenici, to im posao da dolaze. Sad kada imaju Ultra Kop kako sada ne dolaze a trebalo bi još više da su plaćeni. Narod ne dolazi zbog fudbala nego zbog onoga šta taj klub predstavlja. Tadj je bio bunt protiv vlasti i fudbalskog saveza i državne.

Sve se raspali negde 2015-16.

https://youtu.be/RICw3DgWRs4

La Jugoslavia
10.10.2018, 00:11
Ma nema blage veze naravno.
40.000 je došlo da vidi Robija. Robert Prosinečki se vratio na Marakanu prvi put nakon osvajanja Kupa šampiona i zavladala je opšta euforija, kakvi crni buntovi kakvi bakrači.

弱肉強食
10.10.2018, 00:21
Ne lupetaj gluposti, tih godina je uvek bilo po 20-30k, nekada i 40k, vratio se da vidi Robija 100 utakmica a ne vrate se sad da gledaju učesnike Lige šampiona.

Eto tako..

blond
10.10.2018, 23:20
Na zalost u pravu si, ali ja nikad nisam ni tvrdio da sam normalan, ipak sam ponosan sto sam nalsedio tradiciju oca i dede. Isao sam da gledam protiv Graficara ranije ove sezone na Karaburmi posle recimo 3 godine i nista se nije promenilo, i dalje tu Terzic nesto mulja posto je i nekoliko igraca Graficara is Omladinske skole OFK Beograda. Ogadio mi je Terzic sve onom utakmicom u Niksicu i pakovanjem 3:2, nakon toga i onom otimacinom na Vracaru.

OFK Beograd ove sezone ocigledno nece u visi rang, ostaje da se vidi da li ce tamo Zvezdina filijala, Kolubara ili IMT. Uvek je neko odredjen jos od pocetka sezone, tako je u svim srpskim ligama. Nema ovo kod nas sto se kao zove fudbal nikakve veze sa fudbalom u toj Engleskoj ili Nemackoj. Tamo i u 3. ligi prate svoj klub jer klub reprezentuje taj kraj, to njima dodje kao hobi i uvek postoji sansa u nekoj buducnosti da klub ode rang ili dva vise ili nize.

Kod nas nijedan klub ne reprezentuje nikoga u zemlji (jer su oni vec podeljeni na dva tabora), samo razne Simovice i Terzice po upravama i njihove interese (bio je primer onog menadzera, mislim da se prezivao Pavlovic i taj je bio u 3 kluba i gledao da ojadi svaki za transfere igraca). Ovde se fudbal/sport ne prati zbog hobija, ovde to sluzi kao neki ventil da se istreses na "neprijatelju" i povezes sa uspesima svog kluba. Svuda to ima, samo je to kod nas jedini razlog zasto se prati fudbal. I da, klubovi ne mogu da se nadaju ulasku u visi rang, osim ako za fotelju ne zasedne deblja zadnjica od protivnicke.

tamonajugu
11.10.2018, 11:59
Tacno. Navijaci hoce pravi takmicarski naboj nikog ne interesuju utakmice gde se rezultat zna unapred cak i da je fudbal mnogo kvalitetniji nego sto je trenutno. Problem regularnosti i korupcije u fudbalu moze samo drzava da resi...dok se ona ozbiljno ne ukljuci to ce biti tako, a sve izgleda kao da drzava ne samo da ne moze da resi vec i da stoji iza toga.

Ne lupetaj gluposti, tih godina je uvek bilo po 20-30k, nekada i 40k, vratio se da vidi Robija 100 utakmica a ne vrate se sad da gledaju učesnike Lige šampiona.

Eto tako..

Sve to sto si rekao kao i u onom postu iznad toga samo potvrdjuje da jedino regularno i kvalitetno takmicenje odnosno kvalitetan fudbal na nivou i kluba i lige mogu dugorocno da vrate publiku na stadion. Sve te pobune, mobilizacije, proslave titula, bune i ustanci su kratkog daha kao sto si i sam mogao da primetis (pogotovo klub malo koristi izvlaci iz takvih desavanja jer je ulaz uglavnom besplatan). Dugorocno gledano bez dobrog i kvalitetnog fudbala nema publike iako ce s vremena na vreme stadioni da se napune bilo da je to derbi, Evropa ili nekakav probudjeni inat....

Crvenu zvezdu je protiv jednog Spartaksa iz Jurmale u prvom kolu kvalifikacija gledalo 25.000 ljudi....po cemu je ta utakmica bila kvalitetnija od nase lige ? Pa po tome sto se radi o ozbiljnoj organizaciji i sto ta utakmica ima ozbiljan cilj - put ka evropskoj jeseni. Ljudima je to zanimljivo, taj pravi takmicarski naboj koji se stvara i zato ljudi dolaze. Niko nece da gleda ligu u kojoj se pobednik zna unapred i u kojoj su glavne zvezde sudija, nesposobni funkcioneri itd itd....to je ono sto sprecava ljude da dodju u broju od 20+ hiljada i protiv Lucana, a ne samo protiv Spartaksa.... Reputacija lige je srozana i dok se ona ne popravi nece biti ni publike.

Pored loseg kvaliteta lige i fudbala takodje je problem sto ljudi iz Beograda ne cine tu bazu navijaca na stadionu Partizana i Zvezde jer se ne moze ocekivati od ljudi iz unutrasnjosti da doprinesu dugorocnoj i konstantnoj visokoj poseti ali to je posebna prica. Kad pricamo o czv i pfc navijaci iz Beograda i blize okoline su odgovorni za posetu jer i u mnogo boljim zivotnim standardima se ne ocekuje da navijaci putuju stotinu ili nekoliko stotina kilometara skoro svake nedelje, a kamo li kad je nasa zemlja u pitanju.
Porto ima velik broj navijaca sirom Portugalije ali preko 80% publike na njihovim mecevima cine gradjani Porta (37.000 prosecna poseta prosle sezone racunajuci prvenstvo, a ne Evropu).....80% sezonskih ulaznica su kupili gradjani Porta. Mislim da sam to cuo od nekog komentatora tokom utakmice ili u nekoj emisiji ne secam se tacno.

弱肉強食
11.10.2018, 12:03
Slažem se samo kažem da do sada je bilo po tim naletima koji nemaju veze sa fudbalom. Ima mnogo veze sa odnosom vlast/navijači. Sada kada neki misle da je to prorežimski ne idu više. Zbog ultra kopa i sl. Istok i zapad su solidno posećeni, kako kad.

tamonajugu
11.10.2018, 12:18
Nakon (ako ikada) sto se drzava pozabavi infrastrukturom (koliko god da su ti planovi na niskom nivou ali ajde) trebalo bi da se pozabavi i reputacijom lige (regularnost, korupcija itd) jer ako to ne uradi uzalud stadioni publike biti nece.... Ne moze FSS da se pozabavi necim u sta je i sam umesan :biggrin: Ali da bi se to desilo drzava mora da bude neutralna i da kao takva i dejstvuje.
Infrastruktura i regularnost kad se rese na red dolazi mnogo rada za podizanje kvaliteta fudbala.....pa tek onda mozemo ocekivati i preko 20-25.000 ljudi u svakom kolu ali ce samim pobaljsanjem reputacije lige cak i bez podizanja kvaliteta fudbala biti dosta vise publike nego sad. Vracanje publike na stadion je ogroman i tezak zadatak i zato ne verujem da to bilo koga zanima.

La Jugoslavia
11.10.2018, 12:27
Kvalitet fudbala je relativna stvar koja se preterano potencira. Kakav to kvalitet fudbala nudi Hadersfild, pa je opet Old Traford pun u utorak kada gostuje u Mančesteru, na primer.

Nemanja Vidić je nosio mitski crveno-beli dres, i nosio je kapitensku traku, pa to nije smetalo stadu morona koja se okuplja iza gola da ga vređa. I tada se provlačila ta priča oko kvaliteta, koja je dosta dvosmislena.
Da li to neko hoće da kaže da jedan Dejan Stanković kada je izdominirao u Zvezdi u sezoni 1997/1998, nije imao kvalitet. E tu sada već zalazimo u teritoriju ozbiljnih nebuloza, ako je neko spreman da pušta takve kvalifikacije. Serđo Kranjoti iz Lacija je u leto 1998. izbrojao rekordnih 11,5 miliona funti (33 miliona maraka) za transfer Dejana Stankovića, tadašnje svetske senzacije.

Dakle kvalitet je relativna stvar, trenutno u našim klubovima ima jako kvalitetnih igrača (Marko Marin je ubedljivo najbolji), pa će opet neko kukati na kvalitet.
Ne.
U pitanju je rejting lige i takmičenja, to je problem, a ne nekakav nedostatak kvaliteta.
Crvene zvezda je prošle sezone rešila Keln u dve utakmice i na strani i kući, pa to nije sprečilo navijače Kelna da u Bundesligi imaju 100% popunjen kapacitet Müngersdorfer stadiona 44-45.000 na svakoj utakmici.

Ove nebuloze o nekakvoj "pravdi" i "otporu" i sličnim glupostima više i ne vredi komentarisati.
Ljudi dolaze da gledaju fudbal, kada je rejting takmičenja vrhunski ili kada je neko vanserijska zvezda kluba, kao što je to bio slučaj sa Robertom Prosinečkim.
Naše takmičenje vode nesposobnjakovići i to je ključni problem posete na stadionu.

tamonajugu
11.10.2018, 12:39
Mislim da sam bas tim redom i pisao - prvo je bitna regularnost lige pa kvalitet fudbala ;)

Inace pod reputacijom lige se podrazumeva i regularnost i organizovanost i kvalitet fudbala. Sto su ovi nivoi veci to je i reputacija lige veca.
Kvalitet fudbala podrazumeva timski kvalitet i uopste kvalitet samih utakmica, a ne individualne "ispade" kojih ima uvek na ovim prostorima. Nije rec o pojedincima vec o celokupnoj slici.

Ne gledaju oni Hadersfild nego Mancester koji je svetski kvalitetna ekipa.....i to ga gledaju u ligi sa vrhunskom reputacijom. Hadersfild je tu potpuno nebitan faktor iako je i on spreman da ponudi zanimljivu utakmicu svim gledaocima.
Kad se regularnost i organizovanost lige poboljsa ljudi ce ipak traziti i neki kvalitet jer nece super-regularna liga biti dovoljna da dodje 30.000 ljudi da gleda Marina i drugove u svakom kolu. Regularnost, organizacija i kvalitet fudbala - to su tri faktora koja dizu reputaciju lige i vracaju publiku na stadion. Infrastruktura je samo slag na torti.

La Jugoslavia
11.10.2018, 14:38
U principu su to iste stvari, ali se maši poenta.
Samo idiot može da kaže da jedan Nemanja Vidić ne poseduje kvalitet, odnosno da mi patimo od lošeg kvaliteta (verovali ili ne bilo je i takvih, i to u većini koja je prozivala tim na čelu sa velikim Nemanjom u jesen 2002.).
Ne.

Ono što je ključno je organizacija i pre svega organizacija takmičenja.
Naježim se svaki put kada Konstantin postavi neki link, jer znam da nas čeka poluamaterska drhtava kamera, sa potpuno promašenim kadrovima i sa obaveznim zumom na koze koje pasu na ledini pored, kao ilustracija relevantnih dešavanja sa utakmice.

Kada bi npr Milka svoje čokolade umotavala u nekakvu prljavu papirinu, ko bi bio lud da kupi tako nešto.
Prezentacija i marketing je ključ, nije redak slučaj da za potrebe atraktivnosti prenosa Premijer lige Sky Sports i BT Sport dodatno našminkaju ton, pojačaju reglere kod dela publike koja navija da bi se stvorila iluzija o paklenoj atmosferi.
I onako maksimalno nalickana Premijer liga pribegava svim mogućim trikovima za dodatne estetske intervencije koje će podići hajp o ligi do neba.

Sa druge strane kod nas je decenijama prejadni sos kanal bio zadužen za "promociju" Prve lige i onda se svi čude kako je loš imidž domaćih takmičenja. Pa kako da bude dobar kada medijsku promociju rade ljudi koji blage veze sa svojim poslom nemaju.
Kada bi nekim čudom Sky Sports ili BT Sport uradio prenos neke domaće utakmice utisak o kvalitetu i atraktivnosti bi skočio enormno, bukvalno se ne bi mogli prepoznati naši timovi, kada bi bili prikazani iz maksimalno pozitivnog ugla.

Constantin
11.10.2018, 15:21
Naježim se svaki put kada Konstantin postavi neki link, jer znam da nas čeka poluamaterska drhtava kamera, sa potpuno promašenim kadrovima i sa obaveznim zumom na koze koje pasu na ledini pored, kao ilustracija relevantnih dešavanja sa utakmice.

Kada bi npr Milka svoje čokolade umotavala u nekakvu prljavu papirinu, ko bi bio lud da kupi tako nešto.

To je trenutno naša realnost. Zato što se sve, što negira postojanje samo "bele" i "crne" čokolade, izvrgava ruglu, podsmehu i nipodaštavanju. Sve je usredsređeno na "zadovoljstvo" i samoživnost te dve čokolade, pa su ponekad i te "dve čokolade" daleko od realnosti, stvarnosti....dok ih ne omlati neka "pariska čokolada" ::) ...i gle čuda, naiđe na neskriveno zadovoljstvo "druge čokolade" zbog pariske šestice, a njih je omlatila surdulička krem-tabla :wall:

Tako ti je to sa čokoladama.....a nisu svima dostupne :ne_znam:

tamonajugu
11.10.2018, 15:22
U principu su to iste stvari, ali se maši poenta.
Samo idiot može da kaže da jedan Nemanja Vidić ne poseduje kvalitet, odnosno da mi patimo od lošeg kvaliteta (verovali ili ne bilo je i takvih, i to u većini koja je prozivala tim na čelu sa velikim Nemanjom u jesen 2002.).
Ne.

Ono što je ključno je organizacija i pre svega organizacija takmičenja.

Prezentacija i marketing je ključ, nije redak slučaj da za potrebe atraktivnosti prenosa Premijer lige Sky Sports i BT Sport dodatno našminkaju ton, pojačaju reglere kod dela publike koja navija da bi se stvorila iluzija o paklenoj atmosferi.
I onako maksimalno nalickana Premijer liga pribegava svim mogućim trikovima za dodatne estetske intervencije koje će podići hajp o ligi do neba.

Sa druge strane kod nas je decenijama prejadni sos kanal bio zadužen za "promociju" Prve lige i onda se svi čude kako je loš imidž domaćih takmičenja. Pa kako da bude dobar kada medijsku promociju rade ljudi koji blage veze sa svojim poslom nemaju.
Kada bi nekim čudom Sky Sports ili BT Sport uradio prenos neke domaće utakmice utisak o kvalitetu i atraktivnosti bi skočio enormno, bukvalno se ne bi mogli prepoznati naši timovi, kada bi bili prikazani iz maksimalno pozitivnog ugla.

Opet kazem, ja ne umanjem kvalitet Vidica i tih par igraca u to vreme koji su igrali u nasoj ligi, a i onih koji su igrali posle njih.....ali da li je taj Vidic podigao kvalitet fudbala u nasoj ligi ? Naravno da ne (on nije postao veliko ime u nasoj ligi) upravo zato sto jedan ili par igraca nisu to u stanju. Da li je taj Vidic podigao kvalitet premijer lige ? Naravno da ne jer imati par kvalitetnih igraca i imati kvalitetan fudbal u celini su skroz razlicite stvari. Kvalitetan fudbal zahteva veci broj kvalitetnih igraca u celom klubu i svim klubovima u ligi, a ne samo par igraca u jednim ili dva kluba.

Za ovo drugo se apsolutno slazem....delimicno.....kod nas ako se nesto i radi po tom pitanju sve je u negativnom kontekstu i anti-fudbalskoj propagandi jer se najmanje prica o fudbalu zato sto nema sta lepo o fudbalu ni da se kaze u sustini.

Bez regularnosti i organizovanosti lige ne mogu ni televizije da sminkaju nesto sto je ruzno samo po sebi.....kad bi preuzeli kompletnu marketinsku logistiku premijer lige nista nam to ne bi pomoglo. Kvalitetan fudbal bi uz postojanje svih ostalih uslova doprineo da se na stadion dovuku i oni najrazmazeniji navijaci, a onda bi televizija imala fantasticne uslove da stvori jedan ambijent zbog koga bi nasa liga imala visoku gledanost i van Srbije pa bi tu osim ulaznica bilo para i od tv prava, sponzora itd itd zbog cega bi klubovi funkcionisali na pravi nacin.....

Nasa liga ne samo da je umotana u prljav papir vec je i neukusna i potpuno nejestiva i nesvarljiva :) Uzalud lepa folija ako je unutra blato.

mad for red
11.10.2018, 15:25
Jsl moze da se poredi madjarskom, slovackom, rumunskom, bugarskom, hrvatskom... ligom, a ni u snu sa engleskom, francuskom, nemackom, italijanskom.

Kad to shvatite, fantaziranje o poseti mozda bude imalo smisla, do tada je obicno mesanje baba i zaba

tamonajugu
11.10.2018, 15:31
Shvatamo mi to samo pricamo o tome sta je sve potrebno da bi se privukli navijaci i da bi se izdigli iznad ovog taloga i iznad liga koje imamo u okruzenju....

mad for red
11.10.2018, 15:34
Jedna rec...ZATVOR... Ili ako hoces u vise reci... Resiti problem huligana tako sto ih pohapsis
Resis problem pranja para preko klubova, tako sto pohapsis pola uprava u fudbalskim klubovima od Subotice do Vranja, bez izuzetaka.
Pohapsis skoro ceo FSS i sudijsku organizaciju zbog pljacke i namestanja utakmica.

I posle mesec dana resen problem

tamonajugu
11.10.2018, 15:36
Pa to je ono sto spada u "regularnost i organizovanost" o cemu smo pisali.....samo ubijamo vreme pisajuci jer mi regularnu i organizovanu JSL videti necemo :)

mad for red
11.10.2018, 15:43
Mozemo da je vidimo za 3 dana da drzava hoce, a nece!

La Jugoslavia
11.10.2018, 16:00
Šta sve može ovde da se pročita, pa to je strašno.
Prvo Konstantin krene priču sa nekim čokoladama, treba pola sata da se to raspetlja ko je šta i šta je šta :), a onda dođe tvrdnja da su Nemanja Vidić, Dejan Stanković i Marko Marin, pazite sad... blato???

Priča o kvalitetu i regularnosti su relativne i nebitne za ono što je ključ, beskompromisna promocija takmičenja, to je ključ, sve možeš da prodaš ako znaš kako, a ovi nesrećnici ne samo što ne znaju, oni rade apsolutno sve da odbiju kupce.

Constantin
11.10.2018, 17:31
Šta sve može ovde da se pročita, pa to je strašno.
Prvo Konstantin krene priču sa nekim čokoladama, treba pola sata da se to raspetlja ko je šta i šta je šta :), a onda dođe tvrdnja da su Nemanja Vidić, Dejan Stanković i Marko Marin, pazite sad... blato???

Priča o kvalitetu i regularnosti su relativne i nebitne za ono što je ključ, beskompromisna promocija takmičenja, to je ključ, sve možeš da prodaš ako znaš kako, a ovi nesrećnici ne samo što ne znaju, oni rade apsolutno sve da odbiju kupce.

Priča o čokoladama (a ko je poredio sa "Milkom") je za one koji imaju pristojan IQ :pp: a siguran sam da spadaš u one čiji je IQ iznad proseka.

Na žalost....svi ste vi u pravu. Ne znamo samo odakle treba početi. Sve je devastirano, vezano za srpski fudbal, sve je dovedeno do granica perverzije.
Nama igrači sviraju penal....sudija Obradović jedini vidi igranje rukom zbog koje biva hapšen i ništa....na "večitom derbiju" lopta jei metar u gol-autu, nakon čega bude vraćena i postiže se gol koji se priznaje....jedna polovina nacija uz pomoć geometara dokazuje da lopta nije prešla crtu, druga suprotno....neki opet za krucijalni argument uzimaju podatak koliko dugo nije sviran penal za njih u derbijima...sve je to samo posledica, a oni koji pravdaju ovajve stvari, znači svi mi, smo saučesnici. Lakše je da optužujemo jedni druge nego da svi imamo zajedničku želju da sve bude pošteno. Pravdanje tipa "dosta su oni krali, sad malo mi" je stav zbog kojih treba da se smuči svakom normalnom čoveku.

Mišljenja sam da Crvena zvezda i Partizan trebaju da budu nosioci pozitivnih promena u našem fudbalu, ali na žalost od Toletove Super Lige, došli smo Koki Super Lige, a što je najgore, danas-sutra može doći do Tončev Super Lige, pa i gore....kad će totalni kraj i krah, ne znam, ali pretpostavljam, ako se ovako nastavi...USKORO.

tamonajugu
11.10.2018, 18:02
Prvo Konstantin krene priču sa nekim čokoladama, treba pola sata da se to raspetlja ko je šta i šta je šta , a onda dođe tvrdnja da su Nemanja Vidić, Dejan Stanković i Marko Marin, pazite sad... blato???

Ne znam kako si dosao do tog zakljucka ali si ocigledno sasvim pogresno povezao stvari koje sam pisao. Nisu oni blato oni su pojedinacni kvalitet koji se valjao (neki se valjaju sada) u blatu jer JSl je jedno blato i u bukvalnom i u metaforickom smislu.

Marin je vrv najbolji igrac super lige ali nije toliko dobar pa da samo zbog njega dodje publika na stadion bas kao sto su bili Vidic i Stankovic u trenutku svog bitisanja po blatnjavim terenima sirom Srbije (slozices se da dok su bili u Zvezdi su se nalazili dosta ispod nivoa koji su postigli kasnije sto je i logicno jer su bili mladi). Da su se vratili u Zvezdu u vrhuncu karijere publika bi tek onda dosla zbog njih.

Ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da kvalitetan fudbal na nivou lige ne mogu da predstavljaju samo 2-3 igraca, cak ne moze jedan klub da predstavlja, vec mora da postoji citav niz kvalitetnih igraca u vise timova. Ludogorec u Bugarskoj je ekipa koja igra odlican fudbal ali sta vredi kad su ostali klubovi teske olupine ? Po poseti na stadionima se vidi da ne moze Ludogorec sam da dovede publiku na stadion vec da cela liga mora da podigne kvalitet i da se ukljuci.....ni tamo nikog ne interesuje da gleda takmicenje gde se sve zna unapred i gde isto postoji problem sa regularnoscu bas kao i kod nas.
Jedna lasta ne cini prolece....

Mišljenja sam da Crvena zvezda i Partizan trebaju da budu nosioci pozitivnih promena u našem fudbalu, ali na žalost od Toletove Super Lige, došli smo Koki Super Lige, a što je najgore, danas-sutra može doći do Tončev Super Lige, pa i gore....kad će totalni kraj i krah, ne znam, ali pretpostavljam, ako se ovako nastavi...USKORO.
Jedni oce VAR drugi nece VAR....trkaju se ko ce vise koga da optuzi za ovo ili ono....nema nista od tih pozitivnih promena....to je propala stvar

La Jugoslavia
11.10.2018, 18:46
To da je sadašnji haos samo posledica, a nikako nije uzrok, apsolutno se slažem i to je upravo i moja poenta.

Stevan Jovetić i Stefan Savić, Sergej Milinković-Savić i Andrija Živković, Aleksandar Mitrović i Luka Jović, Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov...
Može ovako do sutra da se nabraja. Kleo i Almami Moreira, Dušan Basta, Miloš Krasić, Ibrahim Gaj ili Goran Drulić, Lotar Mateus, Valter Zenga ili Mijat Gaćinović.

Priča o kvalitetu je relativna i svakako paušalna, gube se iz vida neke činjenice, stabilne kao armirani beton.
Strpati sve to zajedno pod "blato" svakako nije u redu.

blond
11.10.2018, 20:33
To da je sadašnji haos samo posledica, a nikako nije uzrok, apsolutno se slažem i to je upravo i moja poenta.

Stevan Jovetić i Stefan Savić, Sergej Milinković-Savić i Andrija Živković, Aleksandar Mitrović i Luka Jović, Branislav Ivanović i Aleksandar Kolarov...
Može ovako do sutra da se nabraja. Kleo i Almami Moreira, Dušan Basta, Miloš Krasić, Ibrahim Gaj ili Goran Drulić, Lotar Mateus, Valter Zenga ili Mijat Gaćinović.

Priča o kvalitetu je relativna i svakako paušalna, gube se iz vida neke činjenice, stabilne kao armirani beton.
Strpati sve to zajedno pod "blato" svakako nije u redu.

Nabroj nekoliko kvalitetnih igraca iz svakog kluba JSl ove sezone. Siguran sam da ces stati kod Zvezde, mozda Partizana.

Taj Huddersfield je izmislio fudbal za sve srpske superligase, ne znam sto ga spominjes. Svi klubovi u Premier ligi su bogati i imaju kvalitetan igracki kadar. Toliko su dobri da je jednim Unitedima, Liverpoolovima, Arsenalima jako tesko kada gostuju na bilo kom stadionu u PL.

O kvalitetu domace lige najbolje govori da su Partizan i Crvena zvezda samo po jednom bili treci na tabeli, nikada cetvrti ili nize. Od 1991. godine. Nadji ligu koja ima takvu statistiku.

弱肉強食
11.10.2018, 20:38
Hadersfild bolji od Zvezde i Partizana?

Što porediš kapitalističke klubove sa klubovima koji su tekovina socijalizma? Mogu li da se uporedjuju pre svega naše države?

Constantin
11.10.2018, 20:40

Što porediš kapitalističke klubove sa klubovima koji su tekovina socijalizma? Mogu li da se uporedjuju pre svega naše države?

Klubovi, tekovine socijalizma, sa svim obeležjem tipičnih feuda, na čijem su čelu "feudalci" bez ikakve odgovornosti...ni matirjalne, ni krvivčne...

弱肉強食
11.10.2018, 20:43
Nije uopšte smisleno porediti. Kao da porediš bmw i juga. Koliko se ulaže tamo a koliko ovde? Ne može se sport rešavati a država se raspada. Na sve je odgovor država.

belgrade_owl
11.10.2018, 21:28

Ne da je huddersfield bolji od zvezde i partizana, prvih 12 timova Championshipa bi ih oduvalo sa terena, ne bi znali ged biju. Ako bi se igralo po fudbalskim pravilima koja vaze u svetu a ne u terzalandu.

mad for red
11.10.2018, 21:33
O kvalitetu domace lige najbolje govori da su Partizan i Crvena zvezda samo po jednom bili treci na tabeli, nikada cetvrti ili nize. Od 1991. godine. Nadji ligu koja ima takvu statistiku.

Nemacka, Hrvatska, Holandska, Francuska... Treba jos?

belgrade_owl
11.10.2018, 21:41
Nemacka, Hrvatska, Holandska, Francuska... Treba jos?

Ni jedna ekipa iz Francuske nije u prva va konstantno poslednjih 28 godina kao sto ti tvrdis
Nemacka - Bayern je 94/95 bio na 6. mestu, 2001/02 na 3. 2006–07 na 4. pa i 2010-11 na 3.
Holandija - Ajax je u periodu od 1991-2018 bio treci 1993, zatim je 1997. bio 4, 1999. zavrsio na 6. mestu, 2000. na 5. u 21. veku su 2006. bili na 4. mestu, 2009. na 3. PSV takodje nije imun na plsman od 3-6. mesta.
Ovde bi bila humanitarna katastrofa kad bu blizanci 2 sezone za redom bili van prva 2.
Hrvatska je ista kao i nasa liga, to nije ni vredno pomena.

La Jugoslavia
11.10.2018, 21:48
Ne da je huddersfield bolji od zvezde i partizana, prvih 12 timova Championshipa bi ih oduvalo sa terena, ne bi znali ged biju. Ako bi se igralo po fudbalskim pravilima koja vaze u svetu a ne u terzalandu.Au, kakvo besmisleno preterivanje.
Crvena zvezda je u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi, u Ligi šampiona.

mad for red
11.10.2018, 22:02
Ni jedna ekipa iz Francuske nije u prva va konstantno poslednjih 28 godina kao sto ti tvrdis
Nemacka - Bayern je 94/95 bio na 6. mestu, 2001/02 na 3. 2006–07na 4. pa i 2010-11 na 3.
Holandija - Ajax je u periodu od 1991-2018 bio treci 1993, zatim je 1997. bio 4, 1999. zavrsio na 6. mestu, 2000. na 5. u 21. veku su 2006. bili na 4. mestu, 2009. na 3. PSV takodje nije imun na plsman od 3-6. mesta.
Ovde bi bila humanitarna katastrofa kad bu blizanci 2 sezone za redom bili van prva 2.
Hrvatska je ista kao i nasa liga, to nije ni vredno pomena.Ja sam dao primer gde postoji jedan ili dva kluba koji "vladaju", nigde nisam napisao da u poslednjih 28 godina Bajern nije bio ispod treceg mesta.

Drugo, sta sprecava Vojvodinu da dobija sve redom i da se bori za titulu u medjusobnom duelu sa Zvezdom i Partizanom? Ili Cukaricki ili Radnicki Nis...?

I za to su krivi Zvezda i Partizan ili losa selekcija igraca, losi treneri, manjak sponzora i sl ?

Uvek je BG kriv, a nikad ti klubovi!

Zasto 5-6 bivsih igraca Smedereva nije ulozilo u klub i vratilo ga iz propasti? Ili bivsi igraci OFK Beograda?

Zasto se uvek ceka NEKO DRUGI?

Krenes od sebe, pa gledas druge!

belgrade_owl
11.10.2018, 22:02
Vazno je ucestvovati.

belgrade_owl
11.10.2018, 22:03
Ja sam dao primer gde postoji jedan ili dva kluba koji "vladaju", nigde nisam napisao da u poslednjih 28 godina Bajern nije bio ispod treceg mesta.

Drugo, sta sprecava Vojvodinu da dobija sve redom i da se bori za titulu u medjusobnom duelu sa Zvezdom i Partizanom? Ili Cukaricki ili Radnicki Nis...?

I za to su krivi Zvezda i Partizan ili losa selekcija igraca, losi treneri, manjak sponzora i sl ?

Uvek je BG kriv, a nikad ti klubovi!

Zasto 5-6 bivsih igraca Smedereva nije ulozilo u klub i vratilo ga iz propasti? Ili bivsi igraci OFK Beograda?

Krenes od sebe, pa gledas druge!

Da li si siguran da zelis da znas odgovore?

mad for red
11.10.2018, 22:11
Da li si siguran da zelis da znas odgovore?Naravno, pod uslovom da nisu na nivou retardiranog Zeljka Pantica i slicnih maloumnika.

弱肉強食
11.10.2018, 22:15
Ne da je huddersfield bolji od zvezde i partizana, prvih 12 timova Championshipa bi ih oduvalo sa terena, ne bi znali ged biju. Ako bi se igralo po fudbalskim pravilima koja vaze u svetu a ne u terzalandu.

To misle samo zaslepljeni likovi kao ti. Zašto je onda nije dobio u Londonu drugi tim Arsenala? Kontam da je drugi tim Arsenala sa Vilšerom i ostalima jednak najjačem timu čempionšipa i najslabijim premijer lige.

To su bajke. I Zvezda i Partizan bi zgazili Fulama sa ovakvom odbranom a dobili bi i Njukasl lagano.

belgrade_owl
11.10.2018, 22:27
Ja sam dao primer gde postoji jedan ili dva kluba koji "vladaju", nigde nisam napisao da u poslednjih 28 godina Bajern nije bio ispod treceg mesta.

Pa zvezda i partizan im brane, ja ne znam gde ti zivis i da li uopste pratis domacu ligu... ali ne prodje kolo da nema sporne situacije u korist titovih blizanaca. Sad protiv zemuna je igrac zemuna trcao pored igraca zvezde i sviran je penal za zvezdu. Kad drzavi bude odgovaralo Radnicki iz Nisa ce dobiti neki kup, kao sto ga je Jagodina dobila.

Kakva selekcija igraca? Obuci igrace rada u dresove zveze i bice prvi, zato sto je tako propisano.

A zasto 5-6 igraca zvezde ne ulozi u zvezdu? Zasto uvek drzavne frme moraju da ulazu u zvezdu... telekom, gazprom (da i oni su drzavna firma, citaj NIS) itd itd... samo cekam da vam sponzor postane i vlada Srbije. Uostalom da li bi ti ulozio u klub koji moze da bude tek treci? Da li se secas 19.07.2015. godine i dali se kao navijac zvezde i ljubitelj fudbala stidis zato sto su "celnici" tvoga kluba usli u svlacionicu domacina i pretili igracima? Tog dana je trebalo da popijete 6 komada kao u Prarizu.

Zasto premijer drzave dolazi u ponoc da resava finansijske probleme zvezde? Zasto on reaguje da se ponovo ukljuci struja i da se odblokiraju racuni? Zasto klub koji treba da predstavlja Sbiju u najboljem svetlu vodi covek sa interpolove poternice koji je bio na specijalizaciji u Sijetlu?

zvezda i partizan su drzavni projekti, njima je glavni sponzor drzava (veliko biracko telo je u pitanju) i niko normalan nikada nece uloziti novac u klubove u Srbiji dok se to ne promeni.

U JSL bi se i Real mucio da izbori mesto u Evropi.

belgrade_owl
11.10.2018, 22:29
To misle samo zaslepljeni likovi kao ti. Zašto je onda nije dobio u Londonu drugi tim Arsenala? Kontam da je drugi tim Arsenala sa Vilšerom i ostalima jednak najjačem timu čempionšipa i najslabijim premijer lige.

To su bajke. I Zvezda i Partizan bi zgazili Fulama sa ovakvom odbranom a dobili bi i Njukasl lagano.

Taj isti drugi tim Arsenala je popio 3 komada od Sheffield Wednesdaya, hoces da vidis golove?

mad for red
11.10.2018, 22:42
Znaci Zeljko Pantic argumenti, budalastine, poluistne, otvorena mrznja i 99.999999% gluposti.

Hvala na odgovoru

belgrade_owl
11.10.2018, 22:44
Znaci Zeljko Pantic argumenti, budalastine, poluistne, otvorena mrznja i 99.999999% gluposti.

Hvala na odgovoru

Sve same cinejnice... a to sto tebi ne odgovara da citas kako je zvezda drzavni projekat to je tvoja stvar. Samo mi odgovori sta od navedenog nije tacno? Da je Vucic dolazio u ponoc da vas vadi iz govana ili da je terza magiko pretio igracima OFK Beograda? Ili vam mozda MTS nije sponzor? :dr:

A mozda ni Covic nije rekao da niko FMP-u ne moze da zabrani da se zove crvena zvezda.

mad for red
11.10.2018, 22:50
Nijednu cinjenicu nisi izn:o, bukvalno. Sve same poluistine, tracevi i naravno lazi.Cim ti napises ",titovi blizanci" objektivan si koliko i retardirani Zeljko Pantic... Tako dijalog nema smisla.

Pogotovo recenica " kad bi igraci Rada obukli Zvezdne dresove bili bi prvi, jer tako mora" je budalastina svetskih razmera. A zasto da ti crtam, kad si ti te gluposti vec usvojio i nemas zelju da cujes bilo sta drugacije

Telekom Srbija je sponzor i Partizana i Zvezde i Radnickog iz Nisa cini mi se. Gasprom nije NIS, nego je vlasnik NISa... Znaci poluistine

Ovo za Real ne bi ni dete od 9 godina pomislilo, a kamoli napisalo.

Ako je ironija, mnogo je pogresno koriscena

belgrade_owl
11.10.2018, 22:54
Nijednu cinjenicu nisi izn:o, bukvalno. Sve same poluistine, tracevi i naravno lazi.Cim ti napises ",titovi blizanci" objektivan si koliko i retardirani Zeljko Pantic... Tako dijalog nema smisla.

Pogotovo recenica " kad bi igraci Rada obukli Zvezdne dresove bili bi prvi, jer tako mora" je budalastina svetskih razmera. A zasto da ti crtam, kad si ti te gluposti vec usvojio i nemas zelju da cujes bilo sta drugacije

Gde zivis ti? Stvarno se ne secas da je Vucic isao u upravu kluba u ponoc? Ne secas se ni cuvenih 2:6 i "sta ste se rastrcali", ne secas se ni covica? Ne znas ko su generalni sponzori zvezde? Eno idi na sajt kluba pa citaj ako meni ne verujes, 3 drzavne firme, Gazprom, BIP (firma koja je u stecaju) i MTS.

Samo ti nastavi da verujes kako je zvezda ugledan klub, kako nema podrsku drzave, kako vas ne placaju gradjani Srbije iz budzeta... a onda se cudi kad popijete 6 komada u Parizu a trebalo je da primite 10.

mad for red
11.10.2018, 22:56
BIP drzavna firma? Koliko para je ulozila u Zvezdu, kad sve znas i pratis?

Koji bi Bajern bio u JSL?

Gasprom je medjunarodna korporacija iz Rusije, koja sa drzabom Srbijom ima veze koliko i ti sa fudbalom, znaci NIMALO!

A to sto ti verujes gtr debilima, fegiju sa SOS Kanalizacije i izbacenom Jehovinom svedoku psihickom bolesniku, ima napismeno, Zeljku Panticu, to je tvoj probem! Ili ti "informacije" daje pedofil profesor Vuletic, poznatiji kao Buljotic

belgrade_owl
11.10.2018, 22:58
Pa naravno 3. to je sasvim normalno. Jel bio penal za zvezdu protiv Zemuna?

mad for red
11.10.2018, 23:00
Nemam pojma nisam gledao u inostranstvu sam

Koji bi Bajern bio u JSL?
I oni treci... Decko doktor si, zajebao si svog idola psiha Pantica i profesora Buljotica