Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Mediji se bavi kretenima koji su našli za shodno da uništavaju te radove. Svako normalan se krsti. Ako kućnom savetu smeta, nek kreči.

    Ko sprečava tebe ili nekog drugog zainteresovanog, da nacrta nešto lepo, a što neće biti uvredljivo, na sličnom mestu?
    Ja nemam želju da koristim takve ljude u svrhu navijačke propagande.

    Comment


    • Originally posted by Laki21 View Post
      Mediji se bavi kretenima koji su našli za shodno da uništavaju te radove. Svako normalan se krsti. Ako kućnom savetu smeta, nek kreči.

      Ko sprečava tebe ili nekog drugog zainteresovanog, da nacrta nešto lepo, a što neće biti uvredljivo, na sličnom mestu?
      Greška u koracima Laki, "Ako kućnom savetu smeta, nek kreči"...ne to je pogrešno, postoje pravila ponašanja, postoje zakoni, uredbe koje se moraju poštovati i ako nije odobreno od (hajde da kažemo) kućnog saveta, ta umetnost jeste vandalizam jer nanosi materijalnu štetu stanarima. U malom broju slučajeva to jeste estetski lepo ali nije zakonito i zato se ne razlikuje od onih žvrljanja (na pamet mi pada iz Mutapove ulice) koja mi predstavljaju dilemu šta je pisac hteo da kaže a žvrljanje ide ovako: "Sisaj Severu"...nečiji kreativni vrhunac kod mene stvara zbunjenost - a možda ja samo ne razumem umetnost a ni pravo.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • U pravu je Победа 100%, sve je to deo istog kulturnog miljea koji promoviše netrpeljivost, mržnju, netoleranciju pomešanu sa nečim što samo bolesnik može da smatra smešnim. Ako se s pravom gnušamo RSB-a zašto zauzimati nepotrebno moral higher ground poziciju kada je o ovome reč? Kao kada bi se neko bunio zašto je zabranjena izložba slika nekog Nemca naciste koji je otvoreno podržavao Hitlera i to veličao u svojim delima.
        Znači, da to nije urađeno pod pokroviteljstvom GTR-a, koji je čisto i nepatvoreno zlo dalo bi se raspravljati da li je krečenje opravdano. Ovako nema dileme.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • To što su oni debili ne znači da treba uništavati nešto što definitivno nije uvredljivo nikome s gramom mozga.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Ne znam da li ne razumeš ili se praviš da ne razumeš? Prvo i osnovno, reč je propagandi, a tek onda se može pričati o nekakvoj (lošoj) umetnosti. Zamislimo hipotetičku situaciju da i pripadnici navijačkih grupa svih ostalih klubova u Srbiji naprasno požele da se umetnički izraze na javnim površinama, na šta bi to ličilo?
            Dakle, objašnjenje da je reč o street artu ne pije vodu, jer je tema uvek ista i ima za cilj promociju, kluba i GTR-a, a videli smo čime se sve oni ponose.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Da izjavim i ja nesto za TV. Jedini problem koji ja u ovome vidim je sto se ne radi ni o kakvim akcijama kucnog saveta te i te zgrade, vec o organizovanoj akciji neke grupe koja je planski unistila te murale. I kod nas u Pancevu je na Strelistu stajao mural posvecen Marku Ivkovicu, pa je jedne noci prekrecen crnom bojom, uz natpis: "Podrska oslobodjenim Turcima. JF013". Ono sto hocu da kazem je da su fasade ovih zgrada ipak lepse izgledale sa tim muralima na njima, nego sada, sa ovim "crnim rupama". Grad je pun grafita neprimerene sadrzine, tako da ima odakle da se pocne sa krecenjem, onaj ko bi hteo time da se bavi ne bi bio besposlen. Zasto prvo od Duska Radovica? Jeste mozda u pitanju promocija jedne strane, ali nesto ne vidim da po Belfastu jedni drugima unistavaju murale. I pitam se sta je sledece, da nekome razbiju soferku zato sto o retrovizoru ima zakacenu zastavicu nekog drugog kluba? Jasno je da je jedno nezakonito a drugo nije, ali to je sledeci korak u prici.

              Druga stvar je sto je stvarno bruka i sramota ovo sto navijaci (ja bih pre rekao, huligani) Partizana rade u poslednje vreme. Prvo su mogli da se poubijaju na derbiju, sad jedni drugima unistavaju murale. Ukratko, smeta mi sto je ovde u pitanju organizovana akcija nekih huligana. To sto oni ocigledno mogu da se organizuju i da za jednu noc odrade akcije po gradu, a da ih niko ne identifikuje. Da su se organizovali stanari zgrada, nikakav problem ne bih video. Eto, mozda serendam kao po obicaju, ali to je neki moj stav.
              Last edited by Carcosa; 22-01-18, 15:23.
              "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

              Comment


              • Ja mislim da ni kućni savet ne može da odobri da se na zidu zgrade naslika mural, pogotovo u starom delu grada gde su mnoge zgrade i istorijski spomenici, samo postavljanje murala mora da odobri neko lice koje može da sagleda i pre postavljanja istog da li on kvari izgled okoline. Za to svakako nije kvalifikovan niko iz grupe koja postavlja murale niti iz grupe koja "zatamnjuje" te iste murale.
                To je vrlo odgovoran posao, ali smo mi još uvek zaglavljeni u '90-im i "slobodom" da žvrljamo i krečimo gde stignemo.
                Lepo je videti murale i D.Radovića i Brkića, jednog barda glumačkog Batu Živojnovića ili Dragana Nikolića ali opet se postavlja pitanje legalnosti postavljanja tih murala.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Jes, jes, jasno je meni sta ti i kolege Pobeda i dekkard mislite. Nema zbora da to po zakonu jeste jedan vid vandalizma. Meni samo od tog vandalizma vise smeta to sto neki huligani mogu da se organizuju kako hoce i da simultano na vise mesta u gradu neometano odrade neku akciju.
                  "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                  Comment


                  • Originally posted by Carcosa View Post
                    Jes, jes, jasno je meni sta ti i kolege Pobeda i dekkard mislite. Nema zbora da to po zakonu jeste jedan vid vandalizma. Meni samo od tog vandalizma vise smeta to sto neki huligani mogu da se organizuju kako hoce i da simultano na vise mesta u gradu neometano odrade neku akciju.
                    To ti pokazuje da i pored svih dešavanja i kriminalnih radnji, te grupe tzv navijačke opstaju na tribinama, u gradu, splavovima...kada bi država htela, rešila bi problem za pola sezone bilo kog sportskog takmičenja.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Evo šta se dešava kada se pomahnitale snage haosa i bezumlja puste sa lanca. Jedan stariji bračni par huligana napao fine momke koji su štitili javni red i mir, interese građana, kućnih saveta i naravno kao pravi brižni građani brinuli se da neko ne naruži izgled našeg lepog Beograda.

                      https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1349676
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Sta mislite o tome sto je Nesa Ilic podrzao SNS?

                        Ja koliko znam on covek nije stekao nacionalnu penziju i ako ova podrska znaci da ce se obezbediti ja ga razumem.. Nije da podrzavam ali razumem.. Pitanje da li ga i koliko Covic placa?
                        Sigurno je tesko ziveti do Coviceve milostinje.
                        Last edited by Antona; 24-01-18, 15:21.

                        Comment


                        • Ja sam već napisao šta o tome mislim, ne bih da se ponavljam.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            U svakom slučaju ima vas više nego na KKP topicu [emoji3]
                            A ti ne možeš da ne gvirneš kod nas.
                            Kompleksi su čudo. Dule vas istraumirao do tančina.

                            Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                              A ti ne možeš da ne gvirneš kod nas.
                              Kompleksi su čudo. Dule vas istraumirao do tančina.

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Kakav Dule, ko je spominjao bilo koga poimence? Samo sam rekao da je ovaj topic sa trojicom navijača Budućnosti brojniji od KKP topica [emoji41]
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Kakav Dule, ko je spominjao bilo koga poimence? Samo sam rekao da je ovaj topic sa trojicom navijača Budućnosti brojniji od KKP topica [emoji41]
                                Nadam se da brojis sebe tamo, jer si najredovniji.
                                Tako da RPZ-i ima poentu, lepo je uocio uzroke.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X