PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2017

Nikoletina
23.10.2017, 01:06
http://www.world-free-printable-flags.com/images/mexico.jpg

Osamnaesta trka ovogodišnjeg šampionata se vozi u Meksiku, na stazi Hermanos Rodríguez. Prva Velika Nagrada Meksika se vozila davne 1963 na stazi Magdalena Mixhuca. Učestvo Meksika u kalendaru F1 se prekidalo, tako da smo imali faze od 1963-1970 i od 1986-1992. VN Meksika se vratila na kalendar 2015-te godine. Stazu odlikuje jako dugačak startno-ciljni pravac i stadion sekcija. Treba napomenuti da će pogonske jedinice biti testirane zbog nadmorske visine na kojoj se ova staza nalazi. Lewis Hamilton je pobedom u Americi gotovo i matematički osigurao titulu, tako da će sledeće 3 trke relativno mirno dočekati, te možda prepustiti neku pobedu i Bottasu, dok će svoju šansu tražiti i Ferrarijevci kao i sve bolji Red Bull.

O STAZI:

https://www.formula1.com/content/fom-website/en/championship/races/2017/Mexico/_jcr_content/circuitMap.img.png/1446548160528.png

https://www.youtube.com/watch?v=9pK6Cufuel0

POREDAK U ŠAMPIONATU:

https://image.prntscr.com/image/ocUbECrPT6exmIF8rtTiFA.png

VREME, SATNICA I OSTALO

https://image.prntscr.com/image/u-vSt5SOSeW8I0yC9RiNww.png

https://pbs.twimg.com/media/DMVL60SXcAAigIU.jpg

https://image.prntscr.com/image/a7YI8NVkQ_SZtj0MJgoMFw.png

https://cdn-2.motorsport.com/static/img/mgl/5900000/5980000/5988000/5988800/5988842/s8/f1-mexican-gp-2015-grid-girls-on-the-drivers-parade.jpg

Tarantula
27.10.2017, 19:09
https://pbs.twimg.com/media/DNKIPuvWsAARmfu.jpg:large

Vanja #66
27.10.2017, 21:50
https://pbs.twimg.com/media/DNK_nl6X4AEWfyb.jpg

Ovo su rezultati FP2, ujutru će biti i analiza simulacija trke po netu, pa ću preneti. Ovako deluje standardno - sva tri tima u trkačkom tempu su relativno blizu, crveni i srebrni malko ispred. Mislim da će dosta zavisiti i od temperature vadzuha i staze u nedelju, Mercedesu odgovaraju niže temperature, a Ferrariju više.

Mrkela
28.10.2017, 11:36
kako to a Lewis kaže: "staza je bila bolja na drugom treningu kad su se povisile temperature."

Hoce li Alonso i Vandroone voziti kvale ili samo izaci i cuvati bolid za naredne utrke

Vanja #66
28.10.2017, 15:44
Ferrariju tokom ove sezone su uvek odgovarale utabane staze i više temperature, Mercedes je gotovo uvek bio od starta brži i do nedelje se razlika smanjivala. Svakom bolidu uvek odgovara utabanija staza (površina staze ima bolje prijanjanje) i više temperature generalno više odgovaraju svim bolidima (uglavnom svi bolidi lakše i brže zagreju gume na toplijoj stazi, Mercedes je nekad umeo lako i da ih pregreje ali ne više), ali koliko koji bolid više napreduje od loših do boljih uslova nije isto. Mercedesove dominantne trke:

Teksas - hladnija staza na trci nego na kvalifikacijama, jaka kiša par sati pre trke
Italija - jaka kiša tokom kvalifikacija i relativno hladna staza tokom trke
Silverston - niske temperature tokom trke, kiša pre kvalifikacija

Može se pomenuti i Kina gde je bila jaka kiša tokom FP1 i 2, te se vozila samo FP1 i ništa nije ni utabano. Sama trka je bila hladnija, Mercedes je kontrolisao trku (iako im je rani SC išao na ruku, kontrolisali su trku i pokazali isti tempo kao Seb koji je jurio Hamiltona).

Sa druge strane ima gomila trka gde se očekivao daleko dominantniji Mercedes, a gde je Ferrari bio egal sa njima - Bahrein, Rusija, Španija, Azerbejdžan, Austrija, Belgija, Malezija. Sve su bile na visokim temperaturama...

Vanja #66
28.10.2017, 17:12
FP3:

https://pbs.twimg.com/media/DNPLKyDW0AAnYWG.jpg

Top5 u 2.5 desetinke. Biće zanimljive kvalifikacije, Max ima dobar tempo...

aquaria
28.10.2017, 20:01
Bravo Seb!!! Sjajan krug! :f1:

bice
28.10.2017, 20:02
Bravo za Fetela, Mercedes vrlo los. Brine sam osto je mali Max iza, da ne napravi opet neku glupost na startu.

Vanja #66
28.10.2017, 20:06
Bruka krug za Seba, Max sa novim motorom isto odličan...

Dule Krtola
28.10.2017, 20:13
Jao, jao. Bice feste sutra na strartu.

aquaria
28.10.2017, 20:14
https://www.youtube.com/watch?v=PhAnQpkhZU0

:D:D:D

Vanja #66
28.10.2017, 20:15
https://pbs.twimg.com/media/DNP1eYEXkAEvENG.jpg

Bottas neočekivano blizu Hamiltona, koji se ceo vikend žali na motor... Koliko li je života ostalo u tom agregatu i hoćemo li videti novu dramu sutra?

VR6
29.10.2017, 19:06
divan dečko ovaj Seb....mnogo je pametan :biggrin::biggrin: za ovo udaranje otpozadi samo DNF može da mu bude nagrada

NEMANJA97
29.10.2017, 19:10
Lud start trke...:biggrin:

madrid
29.10.2017, 19:15
Kako los start trke. Steta za Luisa i Seba. Bio je u super poziciji na trecem mestu. Onda dolazi kontakt izmedju Maksa i Fetela, Luis procenjuje da su dovoljno spori da moze da ih prodje bez duela, Fetela obilazi ali Maks ga zatvara, posto Maks nema brzinu koci Hamiltona, Fetel ga kaci otpozadi, obojica zavrsavaju na zacelju.

VR6
29.10.2017, 19:21
e ako za ovo sad ne dobije 5 sekundi kazne

madrid
29.10.2017, 19:21
U ovom Meksiku je izgleda nemoguce normalno obici ako neko agresivno (racunam u okvirima dozvoljenog) brani poziciju, tj. ako te ne pusti. Stalno ili dolazi do kontakta ili zavrsis van staze. Start, pa Alonso, pa opet Fetel.

NEMANJA97
29.10.2017, 19:25
Jao ljudi aj manite se kazni. Zbog tih silnih kazni je formula i upropašćena.

madrid
29.10.2017, 19:29
Fetela samo SC spasava. Imace i Alonso sansu za top 5-6 uz eventualni SC.

NEMANJA97
29.10.2017, 19:31
Za šta ga spaśava? Nije valjda misliš na titulu? Kad bi se i danas sve poklopilo , šanse za titulu su...

madrid
29.10.2017, 19:32
Ma kakvu titulu za dobar plasman. Treba obici Botasa, realno je da Maks uzme ovo. Ja sam ionako Luisov navijac.

madrid
29.10.2017, 19:37
Kako se Botasu uz ocajnu formu otvara P2 u sampionatu, neverovatno. Da je u samo malo boljoj formi, hladno bi vec bio ispred Fetela.

NEMANJA97
29.10.2017, 19:37
Ma to znam nego sam mislio da čisto onako analiziraš jer Hamilton još teoretski nije osigurao. Za dobar plasman ima još vremena.

NEMANJA97
29.10.2017, 19:39
Kako se Botasu uz ocajnu formu otvara P2 u sampionatu, neverovatno. Da je u samo malo boljoj formi, hladno bi vec bio ispred Fetela.

A kad bi tako gledali da je Botas imao bolju formu onda bi isto tako mogli reći sa druge strane i da se Vettelu nisu desile baš sve one greške:D

Mark0
29.10.2017, 20:24
Borba za sampionsku titulu se na kraju svela na jedno ime, Max.

NEMANJA97
29.10.2017, 20:36
Borba za sampionsku titulu se na kraju svela na jedno ime, Max.

Meni je žao što RB od starta sezone nije bio konkurentan. Pa da je njihov dvojac mogao na pravi način da se bori za titulu.

Alan
29.10.2017, 20:49
1 SCHUMACHER Michael 7
1994
1995
2000
2001
2002
2003
2004

2 FANGIO Juan Manuel 5
1951
1954
1955
1956
1957

3 PROST Alain 4
1985
1986
1989
1993

4 VETTEL Sebastian 4
2010
2011
2012
2013

5 HAMILTON Lewis 4
2008
2014
2015
2017

VR6
29.10.2017, 20:53
sve čestitke Maksu za današnju vožnju i pobedu, a za Luisa :cheers: :cheer: :happy:

Vanja #66
29.10.2017, 21:01
Čestitke Lewisovim navijačima na zasluženoj tituli, sve i da Ferrari i Seb nisu imali ove pehove i loše poteze tokom poslednjih trka, jako bi teško bilo uzeti titulu. Hamiltonu se fortuna osmehnula u par navrata i odužila mu se za prošlu sezonu, sve je to deo sporta, neke se osvoje neke se ne osvoje. Mercedes je titule osvojio na kvalifikacijama, ova generacija bolida ima užasan problem sa praćenjem protivnika (što jelte, baš niko iz stručne javnosti nije propustio da napomene dok su pravila pisana, ali ko ih sluša...) i kad je bilo potrebno bili su najbrži. Odigrali su timski kad je trebalo, odigrali su sportski kad je moglo. Zanimljiva sezona svakako i hvala svim vozačima na tome. Još dve trke, biće pakleno sad kad su svi rasterećeni...

Od Ferrarija ove sezone ništa nisam očekivao, od promene pravila 2005. niti jednom sa novim pravilima nisu imali bolid za pobede na prvoj trci, što se konačno promenilo ove sezone. Kad ih niko nije razmatrao, iznenadili su ceo svet i malo je falilo da to odrade do kraja. Sledeća sezona može biti još i bolja, ako nauče na greškama ove sezone...

I pored staze koja ne dopušta obilaske, videli smo fenomenalan proboj Seba na četvrtu poziciju tokom kog mu niko ništa nije poklonio, kao i još nekoliko dobrih poteza. Hamiltonove reakcije nakon incidenta u šikani i sama vožnja su nešto što ne bih komentarisao...

Sile
29.10.2017, 21:24
Cestitke luisu,zasluzena titula!odlican vozac iako nije po mom ukusu... kvalifikacije resile seznou!
cestitke i za ferrari,odlican napredak pratili su cele sezone izuzev eto monce i silverstona,ali definitivno su problem kvalifikacije ne ovu trku vec sezona. Vettel odlican danas ,ali opet los start stalno ta jedna greska kod njega ali sve u svemu odlican.
Formula 1 su Kimi i Alonso to su dva majstora samo takva,covek u 40 oj vozi fenomenalno trkacki tempo mozda i najjaci ali celu karijeru problem taj jedan bitan krug u q da moze mirnu trku da odvozi.
svaka cast i Maxu lepa voznja i forma okrenulo se njemu i rikardu po pola sezone za obojicu.
Bottas idealan drugi vozac odradio sto se i ocekivalo od njega iako je po meni zestoko podbacio drugi deo sezone ipak je to najjaci bolid.
CEkam brazil old school staza pravo trkanje ce da bude!

dekkard
29.10.2017, 21:26
Totalno zaboravio na trku, mislio sam da ne može dodatno da se uništi F1 šampionat, ali očigledno sam se prevario...

Vanja #66
29.10.2017, 21:33
Što tako misliš?

aquaria
29.10.2017, 22:05
Cestitke i sa moje strane, Luisu, Mercedesu i njihovim navijacima koji su na ovom forumu. Najkonstantniji su bili ove sezone, u kvalifikacijama cesto dominantni i zbog toga je titula u obje kategorije potpuno zasluzena.

Sa druge strane, znam da sam od Italije pa na ovamo bila jako razocarana Ferarijem ali sa ove distance i sjetivsi se prosle sezone uvidjam koliki je napredak napravljen i koliko se tim podigao na koji stepenik vise, a iskustvo iz ove sezone ce biti znacajno za 2018. Tako da im na kraju nista ne zamjeram, i samo mogu sa jos vecom nadom da iscekujem iducu sezonu i sansu da se ponovo napadne titula.

Krivo mi je sto se borba za titulu nije prenijela na zadnje dvije trke ali kao sto rece Vanja, to je sport, nekad imas vise srece, nekad manje. Opet kazem, Luis i Mercedes su uzeli zasluzeno.

Kao ljubiteljka F1, samom sezonom sam zadovoljna. Bilo je zanimljivih trka i desavanja, napetih i neizvjesnih situacija, i generalno bih mozda jedino voljela da je RB od pocetka bio ovako konkurentan, mozda bismo u finisu sezone imali 3 tima u borbi za titulu, kao recimo 2010.

I da ne zaboravim, Seb i pored one greske na startu je bio maestralan danas. Vjerujem da su svi uzivali, kako oni na tribinama tako i mi kraj TV-a.

Ostaje nam da opusteno uzivamo u preostale dvije trke, a ja bih voljela da na jednoj od njih Kimi ostvari pobjedu. :)

miloolja
29.10.2017, 22:19
.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171029/831260d93146e44c95ba6ae128faeba0.jpg

tt

NEMANJA97
29.10.2017, 22:35
Ja hoću samo da još dodam sitnicu: Vettel je bio vozač dana i takođe sam i ja njemu dao glas. Danas apsolutno zasluženo:D

dekkard
30.10.2017, 01:22
Što tako misliš?

U odnosu na prošlu godinu, ove godine je poslednja trećina šampionata bila totalno nezanimljiva, što se titule konstruktora tiče još i mnogo ranije. Prevelika je dominacija Mercedesa, kada se pogledaju prethodne decenije nijedan tim nije imao takvu nadmoć (eventualno Meklaren sa Senom i Prostom), pa onda klupske naredbe kojih se neki tobože gnušaju... Po meni je Fetel pravi old school šampion, kod Luisa mi je sve nekako nategnuto i mnogo je ljudi okolo u službi njegovog rezultata, sve to obezvređuje titule koje on osvaja. Hteo je tako i prošle godine, ali je Rozberg istupio i svaka mu čast na tome, ali je verovatno to platio prevremenom penzijom. Sa Mercedesom i pogotovo sa Luisom odumire F1.

Tarantula
30.10.2017, 08:18
Čestitke Lewisu na potpuno zasluženoj tituli.

:prv: :f1:

Sam Hornish Jr.
30.10.2017, 10:28
Ja hoću samo da još dodam sitnicu: Vettel je bio vozač dana i takođe sam i ja njemu dao glas. Danas apsolutno zasluženo:D

Po meni ne moze biti nikako vozac dana covek koji je na startu izgubio dve pozicije i (namerno ili ne) udario Hamiltona zbog cega je pao na zacelje.

Vozac dana je Max. Jer je u prvoj krivini pretekao Fetela (sa spoljne strane:tu2:) to je bio potez trke i naravno pobedio.

vitadj66
30.10.2017, 11:25
Slažem se, iako ne volim Max-a. Vettel je bio u mnogo više duela ali sa slabijim vozačima/automobilima.

Vanja #66
30.10.2017, 20:07
Po meni ne moze biti nikako vozac dana covek koji je na startu izgubio dve pozicije i (namerno ili ne) udario Hamiltona zbog cega je pao na zacelje.
Kako je prošlogodišnji pobednik zadržao prvo mesto nakon onolikog SC pravca i onolike ravnine do prve krivine?

Nikoletina
30.10.2017, 20:15
Kako je prošlogodišnji pobednik zadržao prvo mesto nakon onolikog SC pravca i onolike ravnine do prve krivine?Prošlogodišnji pobednik je blessed, malo čovek odlučio da obradi zemlju pored staze :D. Btw sve pohvale za KMaga dovukao je Haas do 4 boda.

Vanja #66
30.10.2017, 21:08
Prošlogodišnji pobednik je #blessed, malo čovek odlučio da obradi zemlju pored staze :D. Btw sve pohvale za KMaga dovukao je Haas do 4 boda.
Fix'd :biggrin:

VR6
30.10.2017, 21:12
Sa Mercedesom i pogotovo sa Luisom odumire F1.

F1 je umro u svakom pogledu, sa dolaskom Šumahera u Ferari :angry::angry:

NEMANJA97
30.10.2017, 23:05

Vozac dana je Max. Jer je u prvoj krivini pretekao Fetela (sa spoljne strane:tu2:) to je bio potez trke i naravno pobedio.

Kad kod tebe vozač dana ne bi bio Max mislim da bi prisustvovali pravom čudu.
Idući put pokušaj bolje reči da sročiš , kad kažeš da je udario Hamiltona. Ti si već oduzeo element iz zagrade i zaključio si da ga je udario namerno(opet baš čudno za tebe). Što da si gledao video bi da nije tačno. Pobednik dana i vozač dana... Da li uvek pobednik ostavi najbolji utisak? Znači kad neko sa pol pozicije od starta drži prvo mesto i sa time bi zaslužio tu nagradu...

Mark0
31.10.2017, 11:08
Koliko je Seb imao dobar tempo i koliko je kvalitetno odradio celu trku posle sudara, najbolje govori nemoc Luisa sa istim tim losijim/nemocnim vozacima.
Rikardo je sigurno i sledece sezone u RB?

Sam Hornish Jr.
31.10.2017, 13:27
Kad kod tebe vozač dana ne bi bio Max mislim da bi prisustvovali pravom čudu.
Idući put pokušaj bolje reči da sročiš , kad kažeš da je udario Hamiltona. Ti si već oduzeo element iz zagrade i zaključio si da ga je udario namerno(opet baš čudno za tebe).
:facepalm:

Nigde to nisam rekao mali. Mozda jeste mozda nije to sad nije ni bitno, bitno je da je na startu izgubio 2 mesta i udario Hama zbog cega je i sebi upropastio trku a trebo se boriti za pobedu. To ne moze biti vozac dana.

Što da si gledao video bi da nije tačno. Pobednik dana i vozač dana... Da li uvek pobednik ostavi najbolji utisak? Znači kad neko sa pol pozicije od starta drži prvo mesto i sa time bi zaslužio tu nagradu...
Max nije startovo sa pol pozicije. Prestigo je Fetela u prvoj krivini i to je bio potez trke a ne probijanje Fetela koji je svojom krivicom sebe bacio na zacelje.

Mark0
31.10.2017, 15:14
Potez trke je duel Luisa i Alonsa. Pazi kada je taj duel zavrsen bez delova sa strane..

NEMANJA97
31.10.2017, 17:32
:facepalm:

Nigde to nisam rekao mali. Mozda jeste mozda nije to sad nije ni bitno, bitno je da je na startu izgubio 2 mesta i udario Hama zbog cega je i sebi upropastio trku a trebo se boriti za pobedu. To ne moze biti vozac dana.

Max nije startovo sa pol pozicije. Prestigo je Fetela u prvoj krivini i to je bio potez trke a ne probijanje Fetela koji je svojom krivicom sebe bacio na zacelje.

A šta je tebi treba da kažem? :facepalm::facepalm::facepalm:
Udariti nekoga namerno što si drugi put rekao i kad bi rekao da su njih dvojica imali kontakt to nimalo nije isto
Možda da ti nešto čuješ to bi bilo dobro.
Ali evo opet za tebe ko papagaj : pobednik dana i vozač dana nije isto. Max je pobedio , ali da li je najviše pokazao pa nije.
Samo ovde si napisao da je udario Hamiltona i da se svojom krivicom morao probijati. Tako da samo onaj ko ne ume da pročita może da kaže da ti nisi rekao da je Vettel namerno udario.
Samo mi nije jasno što nikad ne odgovoriš na pitanje?
Takođe bežiš od svojih reči...

Sam Hornish Jr.
01.11.2017, 11:15
pobednik dana i vozač dana nije isto.
A gde sam ja to rekao da je isto?:facepalm:

Daj citaj lepo moje komentare a nemoj mi mecati u usta ono sto nisam rekao.

Max je pobedio , ali da li je najviše pokazao pa nije.
Nego ko je najvise pokazao, Fetel koji je poremetio i sebe i Hamiltona (btw trebo je biti i kaznjen za to). Pa Fetel je startovo PRVi a zavrsio CETVRTI van podijuma to nije vozac dana. Vozac dana je covek koji je startovo drugi i prestigo prvog i pobedio.

Alan
01.11.2017, 11:28
Ko je izglasan za vozaca dana?

Sam Hornish Jr.
01.11.2017, 11:33
Ko je izglasan za vozaca dana?

https://www.formula1.com/en/championship/awards/driver-of-the-day.html

Vanja #66
01.11.2017, 21:14
Sebu se ovde zameralo što se gurao sa Maksom u Sepangu, te da je sam kriv za svoju sudbinu. Hamilton je daleko više pokušao da iseče Seba u Teksasu, pa nikom ništa. Hamilton uleće ko da je prva trka sezone u šikanu sa još dva bolida i onda je neko drugi kriv što mu je stradala guma... Daj bre Juniore, nismo deca :D

Sam Hornish Jr.
02.11.2017, 01:54
Pa naravno da je Fetel kriv, Nemac ga je udario od nazad i probusio mu gumu i unistio trku. Ako se ne varam za ovo se pre kaznjavalo.

Nikoletina
02.11.2017, 01:57
Idi spavaj...

NEMANJA97
02.11.2017, 07:08
Pa naravno da je Fetel kriv, Nemac ga je udario od nazad i probusio mu gumu i unistio trku. Ako se ne varam za ovo se pre kaznjavalo.

Eto me napadaš da nisi rekao , a milion puta si potvrdio. Dobar ti klan: Volim Maxa , a uvek sam protiv Vettela.

Alan
02.11.2017, 07:25
Sebu se ovde zameralo što se gurao sa Maksom u Sepangu, te da je sam kriv za svoju sudbinu. Hamilton je daleko više pokušao da iseče Seba u Teksasu, pa nikom ništa. Hamilton uleće ko da je prva trka sezone u šikanu sa još dva bolida i onda je neko drugi kriv što mu je stradala guma... Daj bre Juniore, nismo deca :D
Isuvise je dece ovde, predlazem da svi pored imena napisu godiste, ne bih da se raspravljam sa decom.

Sam Hornish Jr.
02.11.2017, 12:02
Eto me napadaš da nisi rekao , a milion puta si potvrdio.
Sta sam potvrdio? Rekao sam da je udario Hama sto smo svi videli a nikad nisam rekao da je to bilo namerno. Mozda jeste mozda nije otkud znam i nikad necemo saznati.

somborac
02.11.2017, 16:08
Isuvise je dece ovde, predlazem da svi pored imena napisu godiste, ne bih da se raspravljam sa decom.

Jel si siguran da ti je to dobra ideja :sram:

NEMANJA97
02.11.2017, 18:25
Sta sam potvrdio? Rekao sam da je udario Hama sto smo svi videli a nikad nisam rekao da je to bilo namerno. Mozda jeste mozda nije otkud znam i nikad necemo saznati.

Ako ja kažem da Vettel u datom trenutku nije imao dovoljnu kontrolu nad bolidom što se i videlo i to je dovelo do kontakta , a posledice kakve su, svi znamo. Jel se ovo razlikuje od tvojih reči? Naravno.