Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2017 FORMULA 1 UNITED STATES GRAND PRIX





    Sedamnaesta trka F1 šampionata vozi se u SAD-u na stazi COTA u Austinu. Šampionat je verovatno odlučen, tako da će se u predstojećim vikendima testirati i neki delovi za 2018-tu. Stazu je izgradio Hermann Tilke, a odlikuje je par brzih krivina kao i uspon nakon startno-ciljnog pravca.



    O STAZI:








    POREDAK U ŠAMPIONATU:







    VREME, SATNICA I OSTALO









    If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

  • #2
    "God bless the good state of Texas"

    Comment


    • #3
      If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

      Comment


      • #4
        Kaakv je ovaj Hartley? Ima li kakvog potencijala? Ja bih voleo da vidim ovog Leclerca sledece sezone u F1, posprdao se u GP2.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • #5
          Originally posted by bice View Post
          Kaakv je ovaj Hartley? Ima li kakvog potencijala? Ja bih voleo da vidim ovog Leclerca sledece sezone u F1, posprdao se u GP2.
          Nije više priča oko njegovog potencijala, on je već dugo vremena u vrhu WEC-a, vozi trke od 6 i 24 sata. Jako brz vozač koji zna da čuva gume, ali mislim da više ni njega ne zanima F1, niti on zanima nekoga u F1, on je čisto tu da popuni postavu ovaj vikend. Čini mi se da sam pročitao negdje da je još 2010. bio Red Bullov rezervni vozač, to ti govori kada je on bio "potencijal" za F1. Da me neko ne shvati pogrešno, on sigurno ima kvalitet da dobije punu sezonu u F1 i jako omiljen vozač, ali njegova prilika je prošla, posebno jer Red Bull želi u Toro Rossu Gasleya i još nekog mladog iz programa jer ima sat otkucava sa Ricciardom i Maxom.

          Comment


          • #6
            To što kažeš, vrlo dobar vozač, ali do sad bi već bio u F1 da su ga tu hteli. Mislim da će STR zadržati Kvyata za sledeću sezonu, prevelika bi promena bila oba vozača i kompletan pogon sa transmisijom...

            Comment


            • #7
              Mene cudi da je Sainz presao pred kraj sezone u Reno, mogao je sacekati do sledece.
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                Renault je to tražio, nije baš bilo u planu...

                Comment


                • #9
                  Treba imati na umu da Sainz nije Renaultov vozač već samo na pozajmnici, primjetio sam da je to promaklo velikom broju ljudi. On je još Red Bullov...

                  Comment


                  • #10
                    Da, s tim što je ugovor izgleda takav da se njegovo angažovanje može aktivirati i pre početka 2018. Na početku se pominjala već Malezija, pa onda kao ipak sve sledeće sezone, pa sad odjednom ovo. Ili je Palmer opasno nešto unutar tima zafrknuo, ili su mu presušili izvori novca...

                    Comment


                    • #11
                      Pa ni Gutijerezovi i Maldonadovi novci nisu bili dugovjecni. Tako sad i Palmerovi. Vidjecemo sa Eriksena. Mada i njemu se klima debelo stolica odnosno sjediste.

                      Sinc je zreo za neku promjenu. Treba mu. Vidi se da mu je dosadio vise Toro Roso. I za F1 je dobar njegov odlazak. I nnegova zamjena nije nimalo naivna. Svak ko prati WEC zna o kome se radi. Volio bih da ostane i naredne sezone.
                      E sad. Po meni, sto se tice tih prelazaka, glavno pitanje dje ce Wehrlein. Svak ko je otisao jedanput iz F1, tesko se vracao. Bas, bas tesko. A radi se o talentu sampionskom kalibru. Barem ga ja tako gledam.
                      Mada njegovo ponasanje nije za pohvalu.

                      Comment


                      • #12
                        Wehrlein je u ovoj sezoni morao mnogo mnogo više da pokaže protiv Ericssona. Ovako, ostavlja osrednji utisak... Marcus, sa druge strane, ima sponzore na svojoj strani, no i ti ljudi žele rezultate kao i Fred Vasseur. On je došao u taj tim sa željom da ga vrati nazad u vrh sredine grida, gde mu je i mesto. To sa Marcusom neće učiniti i on to zna. Naročito što sa druge strane Ferrari nudi talentovane momke i veću tehničku saradnju.

                        I velkom bek Dule

                        Comment


                        • #13


                          Ne bih se bas slozio sa konstatacijom da je ostavio osrednji utisak. Na pocetku je uspio, ako se dobro sjecam 2 puta dodje do Q2. Ima 7 to jest 8 mjesto i 10. Sto se tice duela sa kolegom. Pa u posljednje nekoliko trka poceo je da gubi odnosno Eriksen ga stigao pa su pata-pata. Pad forme il sta vec. Ali prije toga, tokom cijele prve polovine sezone uspjesno ga pobjedjivao. I dijelom u drugoj. Dovoljno da se vidi razlika. Mada i psiha zeza Paskala.

                          Comment


                          • #14
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • #15
                              Mokro suva sesija, FP2 bi trebala biti reprezentativnija...

                              Comment

                              Working...
                              X