PDA

Pogledati punu verziju : Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Strane : [1] 2 3 4

Mr. Wolf
06.10.2017, 14:21
Da se ne bi zatrpavala svaki put Pricaonica nakon banova/poena/prekrsaja/opomena itd, itd.
Na svoju ruku otvaram ovu temu gde cete vi, koji imate neku zamerku, pisati ovde, pa cemo diskutovati sve dok je ta diskusija na jednom normalnom nivou. I dalje ostaje da admin/moderator nije duzan da vam na sve odgovori i da ulazi u svaku diskusiju sa vama, ali ja cu se truditi da sve rascistimo do kraja.

Prvo da vidimo da li ce i kako ovo funkcionisati.
Ovo je tema koji su mnogi zeleli da postoji, pa evo, iskoristite sansu.

Normalna komunikacija je sve sto je potrebno da ovo opstane!

goku
06.10.2017, 14:22
Nemoj mene da krivis za ono sto je taj clan napisao, to je stvar kucnog vaspitanja tj. ocigledno kod njega nedostatak istog.

Nije to tema ove naše rasprave, opet ponavljam nemoj spinovati, izdignimo se iznad AV retorike.

Победа
06.10.2017, 14:23
Postavljanje Marića i Vulfa za modove je isto kao kada A.V. postavi Brnabićku za premijera. Dok s druge s strane Kronosu ne mogu ni admini ništa. Veoma interesantno.

E kasno vidim, prebacite post.

Lord Aleksoni
06.10.2017, 14:24
I dalje ostaje da admin/moderator nije duzan da vam na sve odgovori

Ovo je suština svega, koja je svrha ako neće nadležni da odgovore :cf:

goku
06.10.2017, 14:26
Ovo tema ima potencijal da postane najbolja ikada, bolja čak i od prerano ugašenog United Vinjaka.:D

Mr. Wolf
06.10.2017, 14:27
Demokratski forum, ima pravo da bira sta ce. Da se ne lazemo, cesto se raspravlja oko besmislenih stvari, kada je ocigledno zasto je neko kaznjen/banovan, upravo zbog toga najvise stoji taj deo koji si citirao.

Sto se mene tice, ne brini, dobicete odgovor.

Princoni Snow
06.10.2017, 14:28
Ovo je suština svega, koja je svrha ako neće nadležni da odgovore :cf:

Bas sam to hteo da napisem. Stice se utisak da mi dolazimo na forum zbog njih, a ne oni zbog nas. Ako zele da banuju morace da detaljno obrazloze i to svakom pojedinacno ako je to neophodno :cf:

Sandugp
06.10.2017, 14:28
Postavljanje Marića i Vulfa za modove je isto kao kada A.V. postavi Brnabićku za premijera. Dok s druge s strane Kronosu ne mogu ni admini ništa. Veoma interesantno.

E kasno vidim, prebacite post.

Nemoj njih da diras (mada ih i ne diras direktno ali se opet osecan duznim da kazem) - jer su oni prevashodno odlicni momci. Pa onda i moderatori.
Nisu oni krivi bukvalno ni za sta, a ono sto se desilo ranije sa gangaricem i onim banom koji je naknadno povecan, je posledica gomile drugih stvari (prekrsaja) cija je kazna eskalirala kroz pomenuti .... Osim te situacije sve odluke su samostalno donosili i nije bilo nikakvog uticaja na njih sa bilo cije strane.

Победа
06.10.2017, 14:30
Je l' mozes meni da daš objašnjenje mog bana koji je bio relativno skoro?

Nejasno mi je zašto sam prvo od tebe dobio 25 kaznenih poena, pa posle 10 minuta ban na 14 dana. Takodje nejasno mi je zašto je menjano objašnjenje u temi "Banovi". Hvala unapred na odgovoru.

Marija81
06.10.2017, 14:32
Pozdravljam otvaranje teme.Bravo Vuče.
Nadam se da će ovo pomoći da svi shvatimo gde grešimo...

Princoni Snow
06.10.2017, 14:32

Nejasno mi je zašto sam prvo od tebe dobio 25 kaznenih poena, pa posle 10 minuta ban na 14 dana. Takodje nejasno mi je zašto je menjano objašnjenje u temi "Banovi". Hvala unapred na odgovoru.

Taj ban je bio jedan od retkih koji je bio opravdan i koji je trebao mnogo ranije jos da se dogodi. Svaka cast Vuku na hrabrosti koju ju pokazao.

madrid
06.10.2017, 14:33
Ricma i Wolf su sasvim ok meni. Pozdravljam otvaranje teme.

Sandugp
06.10.2017, 14:34

Mislim da je to zbog sistema tacnije tih negativnih bodova koji kada se nakupe nabijaju ban.

Победа
06.10.2017, 14:35
Mislim da je to zbog sistema tacnije tih negativnih bodova koji kada se nakupe nabijaju ban.

Nije, to su mi bili prvi negativni poeni. Zasluzeni doduše, ali ono nije bilo za ban.

Tarantula
06.10.2017, 14:38
Kronos da se samobanuje.

Sandugp
Nije, to su mi bili prvi negativni poeni. Zasluzeni doduše, ali ono nije bilo za ban.

Sistem te laze, ne veruj sta ti kaze ....

bojanaBG
Kronos da se samobanuje.

Prestani da trazis ban

mark it zer0
06.10.2017, 14:39
Ja isto imam kritike na rad Kronosa. Isto mislim da bi na kosarkaskom PDF-u trebalo postaviti jos modova koji su duze tu, jer svi aktivni su uglavnom par meseci na forumu.

madrid
06.10.2017, 14:40
Ljudi wolf je napisao da se drzi na normalnom nivou komunikacija, hajde konacno su otvorili ovu temu, komentari sistem te laze i ostala zezanja rade kontraproduktivno. Zatovrice je opet.

Mr. Wolf

Razmisljao sam o banu odmah da ti dam, ali sam se ipak odlucio za poene. Posle kad smo se diskutovali o tome sta si pisao uzeo sam i sve otpocetka iscitao i odlucio da je jednostavno predjena granica da bi ostalo samo na poenima i da sam napravio gresku sto te nisam banovao. Odluka o banu na 2 nedelje je moja.

Ne secam se sta sam izmenio, mada svejedno nebitna stvar vrv.

bojanaBG
Ne verujem da je ova tema zamisljena da se zalite na rad moderatora sa drugih pdfova, nego samo sa ovog

Tarantula
06.10.2017, 14:41
Prestani da trazis ban

Pa odgovarajuća je tema. :)

mark it zer0
Ne verujem da je ova tema zamisljena da se zalite na rad moderatora sa drugih pdfova, nego samo sa ovog

A kome ja mogu da se zalim? Coveku na ciji rad imam zamerke?

Mr. Wolf
Kronos nije mod ovog dela foruma, dosta o necemu sto je uradjeno na drugom PDF-u. Ova tema sluzi samo za ovaj pdf i rad mene i Ricme.

bojanaBG
06.10.2017, 14:42
A kome ja mogu da se zalim? Coveku na ciji rad imam zamerke?

Mozes meni da posaljes pm

madrid
06.10.2017, 14:42
Kronos nije mod ovog dela foruma, dosta o necemu sto je uradjeno na drugom PDF-u. Ova tema sluzi samo za ovaj pdf i rad mene i Ricme.

Onda i nema neke poente, najmanje se ljudi zale na tebe i Ricmu.

Победа
06.10.2017, 14:43
Razmisljao sam o banu odmah da ti dam, ali sam se ipak odlucio za poene. Posle kad smo se diskutovali o tome sto si pisao uzeo sam i sve otpocetka iscitao i odlucio da je jednostavno predjena granica da bi ostalo samo na poenima i da sam napravio gresku sto te nisam banovao. Odluka o banu na 2 nedelje je moja.

Ne secam se sta sam izmenio, mada svejedno nebitna stvar vrv.

Interesantno je da sam dobio ban, a Ves koji je me je direktno, bez ikakvih dokaza, nazvao fašistom, rasistom i ksenofobom, što je ozbiljna uvreda, nije dobio ni poene.

Ali dobro, sada je besmisleno pričati o tome iako je samo objašnjenje za ban presmešno jer nisam nijedno pravilo prekršio, a kamoli širio mrznju i netrepeljivost.

Mr. Wolf
06.10.2017, 14:44
Imate kritike i zalbe na Kosarkaskom pdf-u :cf:

madrid
06.10.2017, 14:46

Da, ali nema efekta.

miloolja
06.10.2017, 14:47
Ovakva je tema vec postojala.
Pa je ugasena.
Da vidimo.....

tt sa A5 u inat Mi6

goku
06.10.2017, 14:47

Uzećemo slobodu da ponekad izađemo iz okvira ovog pdf.:D

Ajde šta si uprpala, malo konstruktivne kritike nikome nije škodilo.:)

Mislim da je Madrid zaslužio višemesečni ban jer je napravio celu ovu papazjaniju.::)

mark it zer0
06.10.2017, 14:48

To je borba sa vetrenjacama. Svi modovi su novi, i postupaju kako se njima hoce. Izmisljaju se razlozi za banovanje, citiram "podmetanje", izmislja se neko trolovanje, dok zmure na namerne provokacije i trol postove zasnovane na navijackoj opredeljenosti, iako su neki ljudi (walter) dobili ban za skoro istu stvar. :D

Sandugp
06.10.2017, 14:48

E ako je tako da opletem ja malo ... Po vama dvojici naravno :biggrin:
Ovaj ... sta sam ono hteo reci ... hmmm .... da
Mislim mnogo ste .... mnogo ste .... neozbiljni! Da neozbiljni!!!
Mnogo ste neozbiljni momci ... stvarno nije u redu ...

Mr. Wolf
06.10.2017, 14:49
Interesantno je da sam dobio ban, a Ves koji je me je direktno, bez ikakvih dokaza, nazvao fašistom, rasistom i ksenofobom, što je ozbiljna uvreda, nije dobio ni poene.

Ali dobro, sada je besmisleno pričati o tome iako je samo objašnjenje za ban presmešno jer nisam nijedno pravilo prekršio, a kamoli širio mrznju i netrepeljivost.

Vidis problem je upravo to sto ti i dalje mislis da nista pogresno nisi pisao u tim postovima.
Da si preterao mislili su svi, ali bukvalno svi koji ucestvuju u toj admin/moderator diskusiji, a to govori dosta. I veruj mi, mnogi bi te na duze banovali. Onakvim postovima nije mesto ovde.
Jedan tvoj post je bio bukvalno sirenje straha.

srdjan_sl
06.10.2017, 14:50
Iako se cesto provlaci kroz salu nije bas lepo ovo trazenje banova. :dr:

madrid
06.10.2017, 14:53
Iako se cesto provlaci kroz salu nije bas lepo ovo trazenje banova. :dr:

Ma zeza se Gojko.

Победа
06.10.2017, 14:54
Vidis problem je upravo to sto ti i dalje mislis da nista pogresno nisi pisao u tim postovima.
Da si preterao mislili su svi, ali bukvalno svi koji ucestvuju u toj admin/moderator diskusiji, a to govori dosta. I veruj mi, mnogi bi te na duze banovali. Onakvim postovima nije mesto ovde.
Jedan tvoj post je bio bukvalno sirenje straha.

Malopre sam napisao da sam zasluzeno dobio poene, tako da ti nije tačna tvrdnja da mislim da sam bezgrešan.

Pa naravno da su mislili Olja, Kronos i Bojana jer sam s njima raspravljao. Ja i dalje stojim pri onome šta sam pisao, samo što zivimo u takvom društvu da misljenje koje je drugačije na tu temu se odma smatra širenjem mrznje i netrepeljivosti iako nema veze s tim.

To o širenju straha je poslednji moj post na tu temu i za to sam zasluzeno dobio poene.

Mr. Wolf
06.10.2017, 14:57
Nisu samo oni, ne brini :D

Ja sam napravio gresku, koju sam posle ispravio, onakvi postovi su za ban. Poeni su za neke manje prekrsaje od onog.

mark it zer0
06.10.2017, 14:58

Ja sam napravio gresku, koju sam posle ispravio, onakvi postovi su za ban. Poeni su za neke manje prekrsaje od onog.

Zahtevam od tebe Wolf da dodjes u temu KK Partizan i pripretis malo trolovima, kao sto Ganac nama preti u pricaonici. :biggrin:

goku
06.10.2017, 15:00
Ma zeza se Gojko.

To ti samo misliš.

Mr. Wolf
06.10.2017, 15:02
Zahtevam od tebe Wolf da dodjes u temu KK Partizan i pripretis malo trolovima, kao sto Ganac nama preti u pricaonici. :biggrin:

Neka, dovoljno mi i ovo :D
Dosta o drugim pdf-ovima :D

Ricma
06.10.2017, 15:04
Najveci ovde je problem je sto imas dva razlicita pravilnika u jedan forum i tako dolazi do velikog razmiloilazenja kako nekog forumasa da sankcionisemo.Sa jedne strane ne bih da ulazim u banovanje forumasa sa devedeset dvojke, jer recimo Zvezdinu temu veoma retko citam.Ono sto primecujem je to sto su starosedeoci najvise najebali zbog poostrenih kriterijuma na kosarci, tu bi trebalo preduzeti odredjene korake kako ne bi ponovo prokljucala krv.

Ovde smo hteli prvo da idemo blazim pristupom, pa kada bi forumasi shvatili da nije isto kao pre malo zategli i podigli temu na visi nivo.Svi banovi su zasluzeni i dati forumasi bi ih dobili pre ili kasnije.Mogli smo odmah da lupimo Pobedi i Fiksnom ban u pocetku, ali smo hteli da idemo drugim pristupom.Sada taj pristup koji smo mi krenuli, nije sproveden do kraja.Da smo uspeli svi bi spustili loptu i bilo bi dosta manje napeto.Ljudi ne znaju sta se desavalo iza kulisa.Nismo zeleli od pocetka za ono sto je zasluzan ban da odmah kaznjavamo, nego to tek postepeno da uvodimo.Svi banovi su na mestu, dok za neke sam zeleo da smo drugacije reagovali.Toliko od mene za sada.

Ako bismo banovali od pocetka, onda bi odmah zavladalo nezadovoljstvo.Sada da li smo trebali drugacijim pristupom da idemo ne znam, ja sam barem hteo u pocetku da se prilagodim forumasima jer zbog njih postoji forum a ne zbog smo na pozicijama.Imali smo strpljenje i toleranciju za odredjene forumase, to nam malo ko moze osporiti.

notorious
06.10.2017, 15:04
Probaću da objasnim situaciju oko svega pomalo i probajte to prihvatiti jer ne zauzimam ničiju stranu, a kao što vidite i povukao sam se s mjesta admina.

Oko novih pridošlica možete se žaliti Vladanu i meni prije svega. Mi smo ti koji smo garantovali da će imati svoj dio i njime upravljati. Koliko je vas starije zanimao taj košarkaški pdf može se vidjeti po broju postova u njemu do njihovog dolaska. Najviše se napisalo kad sam poželio Jokiću da slomi nogu, inače 2 posta ne bi bila napisana.
Kako sad odjednom pokušavate da zavodite red i gore i da vam smetaju odluke, to je baš zanimljivo. Naravno da će modovi u tom dijelu biti pridošlice i tu se priča završava.

Problem jeste nastao u ovom dijelu foruma i on nema nikakve veze s košarkom. Da su neke odluke preinačene pod pritiskom, jesu, i to je glavni razlog mog povlačenja. Marić i Wolf su morali donositi odluke samostalno uz moju pomoć i to je bio dogovor. Svi znamo da je prekršen i sad je vama čudno zašto se na kronosa ne može uticati a moglo se na Marića.

Pobeda za tvoj ban sam i ja bio, a da sam vidio kako te Ves nazvao tako sigurno bi i on bio banovan na duže. Možeš li nači taj njegov post, neke stvari bi mi bile mnogo jasnije ako se to zaista dogodilo?

Nekoliko puta sam vam napisao da budete dobri domaćini i da ne pravite razliku starih i novih i nemojte. Ganac i Kronos i ostali novi ne trebaju zavoditi red van svoje autonomije i tu je Ganac sinoć napravio grešku ako sam dobro ispratio. Isto tako niko od nas neće uticati na njihove odluke na košarci i zato ne tražite od Bojane ili bilo koga da utiče jer nema veze s tim dijelom. Nije isto kad se Pobedi obrati Ganac ili Vladan, sve isto važi i za košarkaški dio.

Dovedite u red svoje sujete, grešaka je napravljeno milion i sa strane vlasti i sa vaše. Ako možete, zakopajte sjekire i budite pristojni i forumajte zamišljajući kako sre na livadi i hvatate leptire, a Mara vam pravi torte i štrudle :)

Победа
06.10.2017, 15:06

Nema svrhe raspravljati se. Postovi nisu izbrisani, upravo sam pogledao iste. 1 post je bio pogrešan i taj za strah. Ja stojim iza svega što sam rekao, a vi ako ste razumeli drugačije, vaš problem. Iz mog ugla sam od tebe dobio kaznu, a od admin tima ban. Pozdrav.

Marija81
06.10.2017, 15:08
Vidi ti Nota. Štrudle i torte ja da pravim... Seksistički druže Nato

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
Ps. Šalim se

Dubiozni goblin
06.10.2017, 15:10
Notoriuse, a sta ako mi, pridoslice sa devedes dvojke, imamo problem sa moderacijom na PDF kosarka za koju smatramo da nije dorasla funkciji i ne ume da obavlja svoju duznost?
Ps. Podrazumeva se da sam ovo pokusao da raspravim sa moderacijom, sto javno, sto preko pp-a.

Mr. Wolf
06.10.2017, 15:12
Nema svrhe raspravljati se. Postovi nisu izbrisani, upravo sam pogledao iste. 1 post je bio pogrešan i taj za strah. Ja stojim iza svega što sam rekao, a vi ako ste razumeli drugačije, vaš problem. Iz mog ugla sam od tebe dobio kaznu, a od admin tima ban. Pozdrav.

I ja mislim da nema svrhe vise. Ja sam rekao svoje, ti svoje, svako svoje misljenje i to je to.

61563
06.10.2017, 15:13

Ne bodovi nisu u pitanju,tek kad nakupi 100 negativnih ide ban automatski od mesec dana znam iz iskustsva:),a on je dobio zbog onoga sto je Wolf i napisao,sasvim opravdano slazem se sa Princonijem:D

Clash
06.10.2017, 15:14
Ja sam jedan iz ovog avgustovskog talasa na ovom forumu.
Nemam pojma šta se dešavalo, zašto i ko su forumaši što su dobili banove, ali sam po defaultu protiv banovanja i uvek dajem podršku plebsu u borbi protiv moderacije.
Izdržite braćo!

mark it zer0
06.10.2017, 15:16
Oko novih pridošlica možete se žaliti Vladanu i meni prije svega. Mi smo ti koji smo garantovali da će imati svoj dio i njime upravljati. Koliko je vas starije zanimao taj košarkaški pdf može se vidjeti po broju postova u njemu do njihovog dolaska. Najviše se napisalo kad sam poželio Jokiću da slomi nogu, inače 2 posta ne bi bila napisana.
Kako sad odjednom pokušavate da zavodite red i gore i da vam smetaju odluke, to je baš zanimljivo. Naravno da će modovi u tom dijelu biti pridošlice i tu se priča završava.

U pravu si, naravno da su oziveli kosarkaski PDF. Sto se mene tice ja sam uvek rado citao temu KKP, I to sto je PDF bio mrtav ne znaci da moram da čitam provokacije I trolovsnje u toj temi. Samo za nju pricam, ostale me apsolutno ne interesuju I nikad ne posecujem. Mozes slobodno pogledati zbog cega je banovan forumas Walter, I ono za sta sam se ja zalio, samo nemojte da mi pricate da nema ni T od trolovanja u postovima kome se pominje Vesic, Muta Sarlatan I Obrad Tomic najdominantniji igrač u ABA.

Dubiozni goblin
06.10.2017, 15:21
U pravu si, naravno da su oziveli kosarkaski PDF. Sto se mene tice ja sam uvek rado citao temu KKP, I to sto je PDF bio mrtav ne znaci da moram da čitam provokacije I trolovsnje u toj temi. Samo za nju pricam, ostale me apsolutno ne interesuju I nikad ne posecujem. Mozes slobodno pogledati zbog cega je banovan forumas Walter, I ono za sta sam se ja zalio, samo nemojte da mi pricate da nema ni T od trolovanja u postovima kome se pominje Vesic, Muta Sarlatan I Obrad Tomic najdominantniji igrač u ABA.

To ti je, druze moj, ironija. Djurasova, zatim i moja. Bas zbog banovanja zbog trolovanja koja su smesna.

mark it zer0
06.10.2017, 15:23
To ti je, druze moj, ironija. Djurasova, zatim i moja. Bas zbog banovanja zbog trolovanja koja su smesna.

Sta god da je, ja vidim kao provociranje navijača Partizana, I rasprava moze da ode samo u pogresnom smeru.

notorious
06.10.2017, 15:24
Notoriuse, a sta ako mi, pridoslice sa devedes dvojke, imamo problem sa moderacijom na PDF kosarka za koju smatramo da nije dorasla funkciji i ne ume da obavlja svoju duznost?
Ps. Podrazumeva se da sam ovo pokusao da raspravim sa moderacijom, sto javno, sto preko pp-a.

Kad ste dolazili na forum postavljena je anketa za izbor moderatora i vas je oko 200 glasalo bez uključivanja starih članova. Šta da vam radim nego da se žalite sebi što sam vam onda i napisao :D Nije u redu da stari članovi moderiraju tim dijelom jer vas ne poznaju. Mogu se samo umiješati ako je nešto na nacionalnoj osnovi kako bi se zaštitili forumaši iz ostalih država, ništa drugo.

Mark, žali se kronosu na košarci ako dozvoli, imaš kritike pa razmotrite, te odluke baš nikakve veze nemaju s ostatkom moderacije. On je još i Partizanovac :D

Vidio sam post Vesa i ne znam kako nije banovan, trebao je.

Dubiozni goblin
06.10.2017, 15:26
Sta god da je, ja vidim kao provociranje navijača Partizana, I rasprava moze da ode samo u pogresnom smeru.

Da si protumacio kako treba shvatio bi da su ti upisi sprdnja na racun moderacije. Nakon upisa gde pise "Svako moze da pise svoje misljenje, koliko god pogresno bilo i slicno" reakcija je bila takva da su ljudi namerno i poceli to da rade - Da se sprdaju sa upisima i pisu nesto sto veze sa mozgom nema.

Победа
06.10.2017, 15:30
Vidio sam post Vesa i ne znam kako nije banovan, trebao je.

Sada je nebitno, ali eto. Još sam rekao tada i alaudirao na to, ali nikog nije interesovalo. Dvostruki aršini.

mark it zer0
06.10.2017, 15:30
Da si protumacio kako treba shvatio bi da su ti upisi sprdnja na racun moderacije. Nakon upisa gde pise "Svako moze da pise svoje misljenje, koliko god pogresno bilo i slicno" reakcija je bila takva da su ljudi namerno i poceli to da rade - Da se sprdaju sa upisima i pisu nesto sto veze sa mozgom nema.

Napisao sam da ne pratim ostale teme, I stvarno ne znam kako bih mogao znati sta je koji forumas hteo da kaže. Zasto su mi onda moderatori rekli da tu nema T od trolovanja, kada su oni znali o cemu je rec, I trebalo je da bar izbrisu te postove.:)

Dubiozni goblin
06.10.2017, 15:36
Napisao sam da ne pratim ostale teme, I stvarno ne znam kako bih mogao znati sta je koji forumas hteo da kaže. Zasto su mi onda moderatori rekli da tu nema T od trolovanja, kada su oni znali o cemu je rec, I trebalo je da bar izbrisu te postove.:)

Nije do mene ako su shvatili bukvalno.

Vladan
06.10.2017, 15:37
Dakle da razjasnimo odma neke stvari. Noto je doveo ljude sa B92, ucinio forum barem duplo posjecenijim, u kosarci je toliko ispisano u dva mjeseca da to nisu istine i potpuno je normalno i logicno na kraju krajeva da ljudi koji su dosli, a kojih je preko 200 registrovano i koji cine polovinu aktivnih forumasa trenutno da neko od njih bude moderator. Niko od njih nije postavljen za administratora, jos uvijek, ali za moderatora svakako i to je potpuno normalno sto se mene tice. Dobili su svu slobodu koju smo im garantovali ako ce da predju ovdje i ljudi su zeljeli da uredjuju taj dio foruma, nesto ne vidim da je ikoga bila briga za kosarku, posebno domacu i regionalnu od starih forumasa? Jer ako je nekog i bilo briga onda je to vjesto skrivao, a mogli ste da istupite i prijavite se, svakako bi bili uzeti u razmatranje. tako da ta prica stari forumas, novi forumas ne pije vodu. Normalno je da ce kronos znati te ljude bolje od mene milion puta, pa neka je novi forumas sto puta. Na kraju krajeva svi oni su imali pravo izbora i sve je bilo javno, otvoreno, transparentno i demokratski. Postojao je izbor zar ne? Da, i ljudi su izabrani, mogli ste tada da dignete glas kako to nije u redu, nesto se ne sjecam da je bilo ko.

Dalje, postoji jedna struja, sto se mene tice jedan forumas koji pravi najveci problem u podrumu i Nikola i Maric su zeljeli da pomognu oko uredjivanja ovog dijela foruma, posto je noto odlucio da bi bio glavni za ovaj dio i nasao njih dvojicu voljne i spremne da pomognu. I svaka njihova odluka je bila njihova, iako su to neki uporno osporavali. Ustvari zna se ko i cija je klapa u pitanju. I dogovor je bio da svaki admin ima svoj dio foruma, odnosno da su moderatori glavni za odredjene pdfove i da ce pricati samo sa svojim adminom i ako on zapne da ce se drugi umijesati. Pa opet nije valjalo, jer taj koji pravi problem, koji je sad izmislio jos jednu pricu da mu je provaljen profil i da su mu citane privatne poruke, taj se smiriti nece i za njega postoji samo jedno rjesenje, a to je dozivotni ban. Jer covjek koji napravi frku oko jednodnevnog bana, a da ne napravi jer mu je neko provalio sifru, pa to su price za malu djecu.

Dakle nakon reorganizacije sam pricao sa Akijem i Rosom i jako smo lijepo popricali i Aki rekao nece praviti probleme Bojani i Olji, kao sto i nije, Roso isto i sta se u medjuvremenu desilo da Roso pomisli da je Olja umijesana i dalje u rad podruma i da joj kaze to sto je rekao je bas van svake pameti. I sjajno je prosao da se razumijemo, taj potez vuce sa sobom mnogo vecu kaznu, ali Roso je dobar momak sto se mene licno tice, iako nikad, ali nikad ne smije da kaze to sto je rekao. I vjerujem da se kaje i vjerujem da ce mu Olja oprostiti ali to sto je uradio nije dobro nikako, i nije dobro sto je nastavio da bije tudje bitke i sto je ispao naivan iako sam cak i javno ovdje govorio sta ce se desiti ako nastave da biju tudje bitke.

Mislim jasno je svima da Olja i Bojana nemaju autoritet koji bi neki drugi imali i da zato sto su djevojke mnogo veci pritisak trpe nego sto bi trebale, ali da se odma razumijemo samo su one dvije zeljele da se bave kompletnim forumom i posao koji su obavljale je masivan, jer forum nije samo brisanje i banovanje, ima tu mnogo posla, koji apsolutno niko nece da radi. Ali sloboda koja ovdje postoji, na drugim foruma je nema, na ovom forumu nekad nije postojala, ni blizu. Ja prvi nikad ne bih dozvolio da se pise na deset strana oko moderacije i banova, imali bi izbor, da napisete nesto i budete banovani ili da ne napisete nista posle upozorenja. Ali bi takodje uvijek mogli da se obratite na pm administratoru i moderatoru i onda bi dobili odgovor.

A sto ste digli frku oko Vesa to je tek za pricu. Gangrena mu se peo na grbacu nedelju dana, ovaj ne zeleci da ga banuje napise u moderatorskom dijelu imama problem s njim ,ne bih da ispadne da se svetim ili nesto slicno, sta da radim? Niko mu ne odgovori, i ja mu napisem uradi kako mislis da treba i sta uradi Ves, da mu kaznene poene koji za sobom povlace zabranu pisanja, ne zeleci ponovo da ga banuje. Je li pogrijesio? Jeste. Je li znao sta toliki kazneni poeni donose? Nije. Jesam li ja znao? Nisam. Treba li da se razapne na stub srama, kao sto je uradjeno, da mu se trazi glava zbog jedne greske koju je napravio iz najbolje namjere? Ocigledno treba jer ste tako reagovali. I to je bilo krajnje nejasno. Dok se sad staje u odbranu Torpeda koji je uvijek branio pravila foruma i Olju, a tada je napadan. Sad mu je ucinjena nepravda i svi ce da stanu iza njega. Krajnje licemjerno.

Ako celjad nisu bijesna, kuca nije tijesna. Ali celjad su bijesna i pomoci nema onda. Na kraju dana Noto, Olja i Manda nisu admini vise, a Nikola i Maric nisu moderatori. Sjajno zar ne? Samo udrite, samo pritisak.

Mrkela
06.10.2017, 15:41
Vladan > Obama

miloolja
06.10.2017, 15:45
Ja sam malo pre..ima 30ak min mozda dobila pitanje od forumasa...da budem iskrena i da kazem da li se to nekada radilo...da li mogu (na admine misli valjda) da udjem u neciji nalog, da promenim neciju sifru i da postujem valjda umesto te osobe.
Da li je ovo moguce da neko pita...pitam ja vas?

tt sa A5 u inat Mi6

miloolja
06.10.2017, 15:51
I odakle ta ideja...sada vidim da je i Vladan nesto slicno napisao :confused:

tt sa A5 u inat Mi6

Vladan
06.10.2017, 15:52
E da, da se ispravim samo, ban Pobede i ban Gangrene poslednji, to jedino nisu samovoljne odluke moderatora ovog dijela i Nota, tu je doslo do mijesanja, do kojeg nije trebalo da dodje da se odma razumijemo, ali radilo se na tome da do toga ne dolazi vise, medjutim puklo je sve u medjuvremenu i cao.

Da bi sve funkcionisalo mora da se spusti lopta sa obje strane i da obje strane pomognu, a posto se lopta odavno ne spusta onda nema nista od toga. I sad anarhija, inacenje, konstantne provokacije i problemi i to nikad nece stati. I ovi sto su ostali pitanje je kad ce da dignu ruke.

Победа
06.10.2017, 16:00
E da, da se ispravim samo, ban Pobede i ban Gangrene poslednji, to jedino nisu samovoljne odluke moderatora ovog dijela i Nota, tu je doslo do mijesanja, do kojeg nije trebalo da dodje da se odma razumijemo, ali radilo se na tome da do toga ne dolazi vise, medjutim puklo je sve u medjuvremenu i cao.

Da bi sve funkcionisalo mora da se spusti lopta sa obje strane i da obje strane pomognu, a posto se lopta odavno ne spusta onda nema nista od toga. I sad anarhija, inacenje, konstantne provokacije i problemi i to nikad nece stati. I ovi sto su ostali pitanje je kad ce da dignu ruke.

Drago mi je da neko konačno kaže kako jeste bilo, iako sam znao to od trenutka kada sam banovan.

Mr. Wolf
06.10.2017, 16:04
Moram da kazem da sam pogresio u prethodnim postovima, sad sam pogledao posle Vladanovog posta - nakon sto sam opet iscitao, hteo sam da te banujem na 7 dana, pa smo posle odlucili na 2 nedelje. Bio sam ubedjen da sam odmah na 2 nedelje hteo, izvinjavam se :D

61563
06.10.2017, 16:14

Ja sam ovo predlagao pre 7 meseci tj.dao komentar na Marin post kako bi forum bolje funkcionisao ,kad je izbila frka na tenisu @Prle cini mi se,shvacen sam pogresno u smislu da mi je cilj bila provokacija napadnut od nadleznih i prvi vredjan dobio 5 meseci..i sta je bilo posle nista,ko god je to tad prokometarisao dobio je novu pretnju ili ban mislim Sandugp,i tu onda nema diskusije i zajednickog dogovora ako jedna strana tera po svom i misli da je bezgresna i ne prihvata ni najmanju kritiku ,vec je shvata licno...tu nema spustenja lopte.Evo ja se nisam mesao od tad ne idem na tenis pdf...i nastale su nove gluposti i danas i vec neko vreme ,znaci u kome je problem u 80% forumasa ili nadleznima.

miloolja
06.10.2017, 16:19
Kada sam smanjivala banove nesto se ne secam da se neko oglasavao i bunio zbog mesanja ili pritisaka.

tt sa A5 u inat Mi6

Vladan
06.10.2017, 16:19
I svaka cast Nikoli i Maricu sto su se prihvatili ovoga i sto su pokusali ako nista drugo. Po meni odradili su odlican posao. Bilo bi dobro ako bi imali zelju da nastave, ali ih potpuno razumijem ako nece.

Sandugp
06.10.2017, 16:25
Nema tu hoce nece - MORAJU. Jer bolje od njih dvojice necemo imati.

Mr. Wolf
06.10.2017, 16:29
Rekao sam Bojani, ja nastavljam, verujem i Ricma, samo treba malo odmora od foruma.

bici
06.10.2017, 16:50
A sto ste digli frku oko Vesa to je tek za pricu. Gangrena mu se peo na grbacu nedelju dana, ovaj ne zeleci da ga banuje napise u moderatorskom dijelu imama problem s njim ,ne bih da ispadne da se svetim ili nesto slicno, sta da radim? Niko mu ne odgovori, i ja mu napisem uradi kako mislis da treba i sta uradi Ves, da mu kaznene poene koji za sobom povlace zabranu pisanja, ne zeleci ponovo da ga banuje. Je li pogrijesio? Jeste. Je li znao sta toliki kazneni poeni donose? Nije. Jesam li ja znao? Nisam. Treba li da se razapne na stub srama, kao sto je uradjeno, da mu se trazi glava zbog jedne greske koju je napravio iz najbolje namjere? Ocigledno treba jer ste tako reagovali. I to je bilo krajnje nejasno. Dok se sad staje u odbranu Torpeda koji je uvijek branio pravila foruma i Olju, a tada je napadan. Sad mu je ucinjena nepravda i svi ce da stanu iza njega. Krajnje licemjerno.

Ne razumem kako si izvukao licemerje iz svega toga kad je i vise nego jasno, iz upravo ta dva primera koje si naveo, da ljudi samo zele korektne moderatore koji ce obavljati svoje duznosti bez greski zbog kojih bi korisnici ispastali. Znaci nebitno je Olja/ti/Vulf/Maric. I to se vidi iz bas ta dva primera koje si naveo.

Sandugp
06.10.2017, 16:58
Mislio je na licemerje jer im taj Torpedo nije valjao nicemu dok je branio Olju, a sada kada je banovan, sada je najbolji forumas.
E, ja nisam to bas najbolje ispratio, tako da ne znam ko je sve tada napadao Torpeda i da li su ga isti ti ljudi sada i velicali. Ali ako jesu onda je to zaista licemerno.

Vladan
06.10.2017, 16:58
Pa sto je napadan kad je govorio da je problem u nepostovanju pravila? kad je branio Olju? Jednoumlje samo? Sa obje strane, zategnut konopac do tacke pucanja, da se olabavi ne moze. I sad on ispada zrtva zbog vas, a sjutra kad dodje nece se buniti na ban sekunde jedne pretpostavljam, a ovdje se digla frke nevjerovatnih razmjera.

Ljudi zele korektne moderatore i to je ok, evo smo ih cini mi se dobili? Pa opet ne valjaju? Ja sam htio i papija na mjestu super moderatora ali covjek nece, a i da je prihvatio koliko god korektan i ispravan bio, a svi znamo da jeste, ni on na kraju dana ne bi valjao sigurno. Jer nikad ugoditi i uvijek ima neko kome je ucinjena nepravda, to je tako od kad postoje forumi.

Ti si bici sad fantastican, a mislio sam kad si dosao bices odron. ALi ne, ti si jedan jebeno sjajan forumas po meni, ali da si promijenio stil i pristup, jesi. Jer sa onim ne bi sigurno daleko dogurao. A i dalje si ostar prilicno.

Sandugp
06.10.2017, 17:03
A sa bicijem je trebalo samo malo popricati :biggrin: U cetiri oka :cool:

Ivan_PG
06.10.2017, 17:06
Sto si se ti Vladane povukao sa mjesta admina,ti mi djelujes kao strog ali i pravican,autoritet si nekako ne bi se tebi moglo desit da ti kljucaju mozak po citavi dan forumasi.A cudi me da Dusanu koji je takodje pametan momak ne dadoste sansu da bude moderator ili mozda jeste ali je odbio.On isto dobar rezon ima i sagledava situaciju iz svih uglova,takodje nepristrasno iako ponekad ubaci malo sarkazma.
Ps. Nisam ironican iako znam nekad da budem

l1m4r
06.10.2017, 17:47
Ja sam prvi branio Torpeda i ako nisam razmenio dve recenice sa covekom za 6 godina.
Jer ono za sta je dobio ban je smesno. I uopste nije bitno da kom se PDFu desilo.

Bici je pokazatalje, da koliko god da je los, uvek ima gori. :D.

Vladane,

Kako se niko nije bunio protiv Prskalice, Akana, Mande, ja nisam ni znao da je Noto admin?

I evo pitanje jos jedno za tebe, od kada ima ovde podruma, gornjih delova i tih fora? Uvek je svako mogao da pise gde je hteo.
Uvek su svi novi imali podrsku da pisu u svim temama, ali se znalo kako to pisanje izgleda. Mnoge treba banovati, ne zato sto su novi, nego zato sto nista konkretno ne doprinose odredjenoj temi.
Zabranjivati pisanje u Pricaonici, koja je off tema, bi bilo isto kao kada bi rekao nemoj da kacis klipove u temi za klipove.

Zasto je problem kometarisati rad nekog admina ili moderatora? Ako kazes na lep, kulturan nacin da je pogresio? A dobijes odgovor da se pravis naivan?
Kazu da nisu procitali postove ali su ih obrisali?
I joh hiljade takvih stvari u zadnjih 9 meseci...

Admini, moderatori nisu ljudi? Ne mogu da pogrese?
Mogu, nije problem. Niko nije savrsen. Red je da prestanu da se ponasaju kao da su bezgresni, idealni.
Nemam ja problem da svi admini i modovi ostanu modovi, iskreno me boli uvo ko jeste a ko nije. Samo ako pogresis, red je da kazes:"ok zajebao sam". A ne da pises dosta, poslednje upozorenje i ostale fore.
Znas koliko sam se potresao na to njihovo dosta?
Video si i sam danas.

I kako to da nisam banovan?

Ako ucestvujem u "radu" nekog foruma, hocu bar da saznam, zasto je neko banovan? cemu tolike kazne? Zasto se imaju dvostruki arsini?

I da,

Svaka cast onome ko je predlozio Jaxa i Srleta za moderatore. Ali stvarno svaka cast.
Likovi koje ceo forum gotivi.
Isto tako, pametan je moj brat od tetke sto nece supermoda, i ako treba da bude. Isto kao i Zola. Bice, dale takodje.

bici
06.10.2017, 18:01
Ti si bici sad fantastican, a mislio sam kad si dosao bices odron. ALi ne, ti si jedan jebeno sjajan forumas po meni, ali da si promijenio stil i pristup, jesi. Jer sa onim ne bi sigurno daleko dogurao. A i dalje si ostar prilicno.

Ja sam korektan zato sto znam gde je granica, umem cesto da je nagazim ali je nikad ne prelazim. Problem je sto ta granica nije ista za sve. I ako sam ja "jebeno sjajan forumas", uzmi onda od mene, skandalozno je kako se prema nekim clanovi ophodi. Skandalozno je i kakav stav neki admini imaju prema obicnim clanovima. Takodje je bilo jako glupo dozvoliti novajlijama da imaju bilo kakvu funkciju van kosarke. Torpedo-Ganac vam je najbolji primer. Nemam ja nista protiv momaka, drago mi je da je taj forum oziveo, a istovremeno mi je i nebitno jer ja ne zalazim u te krajeve, tacnije nigde osim fudbala, off-a i Djokoviceve teme kad Djokovic izgubi. Al eto u toj situaciji se vidi da novajlije ne mogu da procene sta je sprdja/sala i kad je provokacija/poprckivanje dobronamerno.

Na kraju, da se osvrnem na sve, pre nego sto su novajlije dosle, opet se admini moraju okriviti za trenutnu situaciju na forumu. Opet kazem, ne pricam o novajlijama vec o svemu sto se ranije izdesavalo. Jer kad ste admine birali, niste smeli birati najkorektnije i najozbiljnije clanove u tom trenutku(verujem da su bili takvi), vec komunikativne i prizemne ljude koji bi uvek bili hladne glave, na kakav god problem da naidju. Izborom pogresnih osoba je doslo do ovoga. Da li su clanovi foruma bili mirni i dobri? Nisu. Ali su admini svojom nekompetentnoscu i losim hendlovanjem raznih situacija doveli do toga da se tenzije podignu, ponasanje ugrozenih pogorsa i tu smo gde smo. Sad niko prema nikom nije korektan a admini nisu smeli da dozvole da dodje do toga, i sto je najgore od svega oni umesto da pokusaju da izgladne situaciju i spuste loptu, jer jelte, admini su, to im je posao, oni se ponasaju bahato i svemocno i samo pogorsavaju situaciju.

Dovoljno je pogledati kako Bojana pokuusava da smiri neku random situaciju. Ton kojim se obraca i nacinom na koji pise samo produbljuje problem.

Knipex
06.10.2017, 18:05
Ja sam malo pre..ima 30ak min mozda dobila pitanje od forumasa...da budem iskrena i da kazem da li se to nekada radilo...da li mogu (na admine misli valjda) da udjem u neciji nalog, da promenim neciju sifru i da postujem valjda umesto te osobe.
Da li je ovo moguce da neko pita...pitam ja vas?

tt sa A5 u inat Mi6Root admin, tj. owner bi trebalo da ima opcije da resetuje password članu tako da ovaj preko maila dobije opciju da promeni sebi password. Takođe trebalo bi da može da promeni password članu direktno. Svakako, posle promene, ne može da vrati na password koji je bio jer to ne može da vidi ni u jednom slučaju.

Constantin
06.10.2017, 18:12
Takodje je bilo jako glupo dozvoliti novajlijama da imaju bilo kakvu funkciju van kosarke. Torpedo-Ganac vam je najbolji primer. Nemam ja nista protiv momaka, drago mi je da je taj forum oziveo, a istovremeno mi je i nebitno jer ja ne zalazim u te krajeve, tacnije nigde osim fudbala......

Ja sam "novajlija" na fudbalu (delu) i nemam nekih "spornih" situacija....Da li sam nešto propustio ?

61563
06.10.2017, 18:15
Ja sam "novajlija" na fudbalu (delu) i nemam nekih "spornih" situacija....Da li sam nešto propustio ?

Ma jok nisu problem novi forumasi,ni njihove funkcije, i ok je da vi tamo kontrolisete vise manje vi pisete tamo najvise(basket,domaci fudbal) i to je ok,samo je kronos diskutabilan:D

Daba
06.10.2017, 18:25
Ja bih vas zamolio nesto ako nije problem da termin novajlija ne koristite jer barem meni rogobatno zvuci,
Ok je bilo to na samom pocetku ali proslo je malo vremena i ja barem sebe smatram normalnim clanom ovoga foruma,
sa zeljom iskrenom da ovaj forum zajedno sa svima bude najbolji.
Ali upotrebljavanje termina novajlija sada mi iskreno smeta jer ponavljam prosao je jedan period upoznavanja maltene
smo mogli svi da se koliko toliko upoznamo tako da bi taj termin trebalo izbaciti.
Ne znam uporno pokusavam da dokucim zasto se vec nekoliko stranica prepirete ali moje misljenje je da ako je neko od
moderatora novih pogresio ima tu ovih straijih koji mogu to da isprave i zajedno ucestvuju u ispravljanju ja verujem
nenamerno ucinjenih gresaka ako se ispostave kao takve.
Ganac je koliko je barem meni poznato mnogo pre nas izbeglica bio ovde tako da je malo glupo svrstavati ga u taj rogobatni termin
novajlije.
I neka se brate pravila donesu za sve podforume koja ce vaziti i kraj.
Ja ne znam ali nisam stekao barem do sada niciju samovolju moderatora govorim o svima ne novim- starim
Ima upisa forumasa na koje su se odredjeni takodje forumasi zalili kao trolovanje ili nekvalitetno pisanje ali sam ja
i na starom forumu takve upise jednostavno preskakao i mislim da je to najbolji nacin da se rasprava ne siri dalje.
Apelujem na sve eto uzeo sam tu malu slobodu da se lopta spusti i da zajednickim snagama ovaj po meni izuzetno dobar forum
iz dana u dan raste i bude najbolji po kvalitetu upisa i sadrzaja koji se bude mogao procitati na njemu.

Constantin
06.10.2017, 18:31
Ma jok nisu problem novi forumasi,ni njihove funkcije, i ok je da vi tamo kontrolisete vise manje vi pisete tamo najvise(basket,domaci fudbal) i to je ok,samo je kronos diskutabilan:D

To što je taj deo foruma "miran", po mom mišljenju, takav je jer ga ljudi koji tamo pišu čine takvim. Ima par extrema, ali i oni sami spoznaju gde je granica i retko je prelaze. Što se 'kronosa' tiče, mislim da da ima ujednačen kriterijum, mada, iskreno, ne zalazaim često na košarku. Nije dobro favorizovati "svoje" koji su forumašili godinama s njim na 92, ali ne mogu ni starosedeoci zahtevati benefite jer su duže ovde.

Često se potencira na tome i priča o 'starosedeocima' i 'juče došli'...to ne vodi u dobrom smeru. Uostalom Vladan je poprilično temeljno objasnio na preth. strani.

Vidim, pominje se i to, da je Notorius doveo forumaše sa B92....ja sam došao sa B92, još uvek pišem tamo, evo 16. godina i Notoriusa nisam znao ni tamo i nije me doveo ovde.

Inače, atmosfera ovde mi se generalno sviđa, a ima puno prostora da se unapredi i po mom mišljenju, ovo bi trebao da bude vodeći sportski forum u regionu...:rulez:

Daba
06.10.2017, 18:36
To što je taj deo foruma "miran", po mom mišljenju, takav je jer ga ljudi koji tamo pišu čine takvim. Ima par extrema, ali i oni sami spoznaju gde je granica i retko je prelaze. Što se 'kronosa' tiče, mislim da da ima ujednačen kriterijum, mada, iskreno, ne zalazaim često na košarku. Nije dobro favorizovati "svoje" koji su forumašili godinama s njim na 92, ali ne mogu ni starosedeoci zahtevati benefite jer su duže ovde.

Često se potencira na tome i priča o 'starosedeocima' i 'juče došli'...to ne vodi u dobrom smeru. Uostalom Vladan je poprilično temeljno objasnio na preth. strani.

Vidim, pominje se i to, da je Notorius doveo forumaše sa B92....ja sam došao sa B92, još uvek pišem tamo, evo 16. godina i Notoriusa nisam znao ni tamo i nije me doveo ovde.

Inače, atmosfera ovde mi se generalno sviđa, a ima puno prostora da se unapredi i po mom mišljenju, ovo bi trebao da bude vodeći sportski forum u regionu...:rulez:

Ne znam koga je Notorius doveo mene nije sigurno, saznao sam od jednog drugog forumasa za ovaj forum.
Kada sam presao bio sam oberucke prihvacen i zaista dugujem im veliku zahvalnost.
Ne pisem vise tamo jer sam shvatio da za mene tamo vise nema mesta i da tamo ne vladaju vise normalni odnosi
cak sam i namerno napisao jedan upis (iako to niti je moj stil pisanja niti razmisljanja) kako bi ih naterao na trajni ban.
Iskreno ne kajem se zbog toga naprotiv.

kronostime
06.10.2017, 18:36
LM, vidim da se ovde provlaci moderacija sa Kosarke:
- dosta je novih clanova
- ima i starih
- ono sto se ne menja: zenskinje je zasticeno na kosarci od bilo kakvih neprimerenih komentara i za to ce biti kaznjavani i starosedeoci i "dodjosi".
- Medjusobne svadje, bez obzira na staz - nece se tolerisati.
Ako to nije dovoljno - ne znam sta je:ne_znam:

Победа
06.10.2017, 18:44
LM, vidim da se ovde provlaci moderacija sa Kosarke:
- dosta je novih clanova
- ima i starih
- ono sto se ne menja: zenskinje je zasticeno na kosarci od bilo kakvih neprimerenih komentara i za to ce biti kaznjavani i starosedeoci i "dodjosi".
- Medjusobne svadje, bez obzira na staz - nece se tolerisati.
Ako to nije dovoljno - ne znam sta je:ne_znam:

Niko nije dirao nikoga. Torpedo je banovan zbog gluposti, Olja, koju je spomenuo, je rekla da su oni u fenomenalnim odnosima i da je to bila najobičnija šala. 10 forumaša i više pokušava to da ukaže, ali ti si tvrdoglav i nećeš da priznaš grešku. Isto kao i Limar, nemam nikakav odnos s Torpedom, ali ovo je teška sramota. Ne pominje se moderacija sa košarke, pominješ se ti.

Nek slobodno neko premesti ovaj post na temu krtitike i žalbe na PDF košarke pošto nije mesto ovde, ali ovde sam morao da odgovorim.

kronostime
06.10.2017, 18:50
Niko nije dirao nikoga. Torpedo je banovan zbog gluposti, Olja, koju je spomenuo, je rekla da su oni u fenomenalnim odnosima i da je to bila najobičnija šala. 10 forumaša i više pokušava to da ukaže, ali ti si tvrdoglav i nećeš da priznaš grešku. Isto kao i Limar, nemam nikakav odnos s Torpedom, ali ovo je teška sramota. Ne pominje se moderacija sa košarke, pominješ se ti.

Nek slobodno neko premesti ovaj post na temu krtitike i žalbe na PDF košarke pošto nije mesto ovde, ali ovde sam morao da odgovorim.

Problem nije Torpedo, vec post "Ja mislim da je Olja kriva za sve"
Za takav odnos prema damama ovog Foruma, bar na kosarci nema mesta - ma ko da napise.

l1m4r
06.10.2017, 18:53
Za takav odnos prema damama ovog Foruma, bar na kosarci nema mesta - ma ko da napise.

https://jayhelp.files.wordpress.com/2016/02/was-that-sarcasm.jpg

Победа
06.10.2017, 18:53

Je l' ti kapiraš da je to njihova interna zajebancija što je Olja potvrdila?

Dobro, forsiraj tu priču slobodno, ja ti ne mogu zabraniti, svako ima pravo na svoje mišljenje, još ti imaš ovlašćenja da sankcionišeš u skladu sa svojim viđenjem situacije. Mada kad ti ceo forum govori da si pogrešio, nešto ne štima tu :ne_znam:

61563
06.10.2017, 18:57

Hahha kronos se sprda i troluje upravo :D...Razumem ja taj dzentlmenski odnos,ali ovo je mesto gde se da kazem verbalno izrazavamo i ne vidim zasto bi zene imale prednost u odnosu na musku populaciju,mislim ne merimo fizicku snagu,jedino ako mislis da su intelektualno inferiorne u odnosu na muskrace i ne umeju verbalno da se odbrane i slicno pa im treba zastita...ako neko vredja muskarca to je ok :ne_znam: i prihvatljivo za forum

kronostime
06.10.2017, 18:59
Je l' ti kapiraš da je to njihova interna zajebancija što je Olja potvrdila?

Dobro, forsiraj tu priču slobodno, ja ti ne mogu zabraniti, svako ima pravo na svoje mišljenje, još ti imaš ovlašćenja da sankcionišeš u skladu sa svojim viđenjem situacije. Mada kad ti ceo forum govori da si pogrešio, nešto ne štima tu :ne_znam:

Interne zajebancije idu preko PP, ne reko topika.:dr:

dekkard
06.10.2017, 19:18
Ako mogu da se umešam, imao sam par prepiski sa Torpedom, i čini mi se kao forumaš na mestu, to za šta je banovan mi se i pre Oljinog razjašnjenja činilo da je neka njihova interna zajebancija. S druge strane u redu je i Kronosova želja da zaštiti koleginicu i dopuštam tu mogućnost da je shvatio taj post kao neki napad na nju. Ono što mi nije jasno zašto ban nije povučen nakon što se Olja umešala i razjasnila situaciju? Osim ako nešto drugo nije u pitanju?

Knipex
06.10.2017, 19:21
Kronose, sujeta i tvrdoglavost su najgore odlike koje moderator može da ima a ti u ovoj situaciji naginješ ka tome. Naglašavam "U ovoj situaciji" jer se nadam da se nisi promenio od kako si moderator. Prvi ti bi trebao da razumeš "off topic" jer vrlo često to radiš što te je za sve vreme koliko te znam, sa foruma naravno, dovelo do toga da si stekao simpatije dosta forumaša, gde ubrajam i sebe, zbog pozitivnosti koju širiš. Moje lično mišljenje je da nisi trebao da banuješ Torpeda a da je ban koji si dao Ici za trolovanje "Upotreba prekomerne sile", 15 dana jbt. Jedna od najvećih ljudskih vrlina je da kad shvatiš da si pogrešio priznaš svoju grešku, a nadam se da si ti to shvatio. Barem razmisli još jednom.

notorious
06.10.2017, 19:21
Ja sam korektan zato sto znam gde je granica, umem cesto da je nagazim ali je nikad ne prelazim. Problem je sto ta granica nije ista za sve. I ako sam ja "jebeno sjajan forumas", uzmi onda od mene, skandalozno je kako se prema nekim clanovi ophodi. Skandalozno je i kakav stav neki admini imaju prema obicnim clanovima. Takodje je bilo jako glupo dozvoliti novajlijama da imaju bilo kakvu funkciju van kosarke. Torpedo-Ganac vam je najbolji primer. Nemam ja nista protiv momaka, drago mi je da je taj forum oziveo, a istovremeno mi je i nebitno jer ja ne zalazim u te krajeve, tacnije nigde osim fudbala, off-a i Djokoviceve teme kad Djokovic izgubi. Al eto u toj situaciji se vidi da novajlije ne mogu da procene sta je sprdja/sala i kad je provokacija/poprckivanje dobronamerno.

Na kraju, da se osvrnem na sve, pre nego sto su novajlije dosle, opet se admini moraju okriviti za trenutnu situaciju na forumu. Opet kazem, ne pricam o novajlijama vec o svemu sto se ranije izdesavalo. Jer kad ste admine birali, niste smeli birati najkorektnije i najozbiljnije clanove u tom trenutku(verujem da su bili takvi), vec komunikativne i prizemne ljude koji bi uvek bili hladne glave, na kakav god problem da naidju. Izborom pogresnih osoba je doslo do ovoga. Da li su clanovi foruma bili mirni i dobri? Nisu. Ali su admini svojom nekompetentnoscu i losim hendlovanjem raznih situacija doveli do toga da se tenzije podignu, ponasanje ugrozenih pogorsa i tu smo gde smo. Sad niko prema nikom nije korektan a admini nisu smeli da dozvole da dodje do toga, i sto je najgore od svega oni umesto da pokusaju da izgladne situaciju i spuste loptu, jer jelte, admini su, to im je posao, oni se ponasaju bahato i svemocno i samo pogorsavaju situaciju.

Dovoljno je pogledati kako Bojana pokuusava da smiri neku random situaciju. Ton kojim se obraca i nacinom na koji pise samo produbljuje problem.

:tu: Sve se moze na lijep način.

Constantin i Daba, naravno da me ne znate :D Na forum ste pozvani na moju inicijativu i Vladan i ja smo garantovali, sve je Vladan dobro napisao. Procjena je bila da je ovo najbolje mjesto jer je PDF bio mrtav i ispostavilo se kao tačno i samo tako nastavite, no to je nebitno za ove prepirke.
Ovo je sve pomalo i očekivano, vremenom će sve doći na svoje, a dosta problema datira od ranije i prije vašeg dolaska. Potrebno je samo dovoljno razuma da se neke stvari ishendluju.

Daba
06.10.2017, 19:37
:tu: Sve se moze na lijep način.

Constantin i Daba, naravno da me ne znate :D Na forum ste pozvani na moju inicijativu i Vladan i ja smo garantovali, sve je Vladan dobro napisao. Procjena je bila da je ovo najbolje mjesto jer je PDF bio mrtav i ispostavilo se kao tačno i samo tako nastavite, no to je nebitno za ove prepirke.
Ovo je sve pomalo i očekivano, vremenom će sve doći na svoje, a dosta problema datira od ranije i prije vašeg dolaska. Potrebno je samo dovoljno razuma da se neke stvari ishendluju.

Nisam rekao da nije bila tvoja inicijativa i poziv.
Meni licno nije stigao /sto naravno nema veze sa time da ja umanjujem tvoju zelju i na kraju krajeva odlicnu zamisao/ ja sam
procitao od Lakija na forumu za postojanje ovoga a kasnije je i Bogi mi pomogao da obavestim sve nezadovoljne i banovane sa onog
da mogu da predju ako zele.
Procena je ti je bila odlicna i zao mi je sto jos neki ljudi nisu presli ali boze moj idemo dalje.

Kromose brate moj ti znas dobro koliko ja imam postovanja i simpatija prema tebi
mislim da sto se tice Torpeda si pogresio i da treba da ukines taj ban pogotovu sto je Olja razjasnila celu situaciju.
Podrzavam te oko stava prema neznijem polu ali posto je ovde rec ipak o internoj sali preinaci odluku.
Pogresno si naravnoo u dobroj nameri to uradio i preinaci svoju odluku i pokazi kao sto znamo da si dobar i posten
i da si kao i svi mi covek od krvi i mesa i da svako ima i moze da pogresi, ali samo oni pravi priznaju svoje greske.

I da ajde da stvarno svi zajedno komnikacijom normalnom ovo mesto ucinimo nasom oazom za primer.

kronostime
06.10.2017, 19:50
Nisam rekao da nije bila tvoja inicijativa i poziv.
Meni licno nije stigao /sto naravno nema veze sa time da ja umanjujem tvoju zelju i na kraju krajeva odlicnu zamisao/ ja sam
procitao od Lakija na forumu za postojanje ovoga a kasnije je i Bogi mi pomogao da obavestim sve nezadovoljne i banovane sa onog
da mogu da predju ako zele.
Procena je ti je bila odlicna i zao mi je sto jos neki ljudi nisu presli ali boze moj idemo dalje.

Kromose brate moj ti znas dobro koliko ja imam postovanja i simpatija prema tebi
mislim da sto se tice Torpeda si pogresio i da treba da ukines taj ban pogotovu sto je Olja razjasnila celu situaciju.
Podrzavam te oko stava prema neznijem polu ali posto je ovde rec ipak o internoj sali preinaci odluku.
Pogresno si naravnoo u dobroj nameri to uradio i preinaci svoju odluku i pokazi kao sto znamo da si dobar i posten
i da si kao i svi mi covek od krvi i mesa i da svako ima i moze da pogresi, ali samo oni pravi priznaju svoje greske.

I da ajde da stvarno svi zajedno komnikacijom normalnom ovo mesto ucinimo nasom oazom za primer.

Torpedu je skinut ban, uz moje izvinjenje i molbu njemu i ostalim forumasima da interne "posalice" razmenjuju preko PP

Daba
06.10.2017, 19:55
Torpedu je skinut ban, uz moje izvinjenje i molbu njemu i ostalim forumasima da interne "posalice" razmenjuju preko PP

Mogu reci samo jedno hvala i bravo i sto si potvrdio moje reci da si ipak dobar covek.
I tebi kao i nama treba da jos ukapiramo neke stvari i odnose izmedju forumasa koji su odranije ovde.
A zato bih i apelovao na kolege tvoje da ti pomognu u tome da ne bi se posle sva krivica na tebe svaljivala.
Tvoj cin mi daje nadu iskreno da ce ovo mesto zaista biti mesto za primer.
Hvala gazdar Kronose :)

miloolja
06.10.2017, 20:30
Kronosu velika zahvalnost za ovo povlacenje bana Torpedu.
I jos jedno veliko hvala sto me je javno zastitio konkretnim cinjenjem :fl:

tt sa A5 u inat Mi6

Seoski Terminator
06.10.2017, 20:31
love is in the air :inlove:

miloolja
06.10.2017, 20:43
;1721723]Root admin, tj. owner bi trebalo da ima opcije da resetuje password članu tako da ovaj preko maila dobije opciju da promeni sebi password. Takođe trebalo bi da može da promeni password članu direktno. Svakako, posle promene, ne može da vrati na password koji je bio jer to ne može da vidi ni u jednom slučaju.Da, admin koji odrzava forum, normalno. Koji udje ovde jednom u 2-3 meseca, btw.
Ali kome je palo na pamet da je bilo ko od admina koji su ovde svakodnevno sa vama ne samo da imaju tu dozvolu, vec i da je korisite na takav jedam podmukao nacin prevare..ili kako bih to nazvala uopste? Za ovakve insinuacije prvi put cujem za sve ove godine. Da ne zanemarimo cinjenicu da admini nisu nikakve tikve bez korena ili da ne znaju da se ponasaju. Meni je to dno dna.

tt sa A5 u inat Mi6

Knipex
06.10.2017, 20:53
Ma ja sam se nadovezao odgovorom sa čisto tehničke strane :biggrin: I uredno sam dodao da je nemoguće promeniti šifru pa vratiti onu koja je bila pre promene jer niko nema tu "Moć" da vidi koja je šifra člana, može samo da je promeni. :fct:

Mrkela
07.10.2017, 10:05
Da, admin koji odrzava forum, normalno. Koji udje ovde jednom u 2-3 meseca, btw.
Ali kome je palo na pamet da je bilo ko od admina koji su ovde svakodnevno sa vama ne samo da imaju tu dozvolu, vec i da je korisite na takav jedam podmukao nacin prevare..ili kako bih to nazvala uopste? Za ovakve insinuacije prvi put cujem za sve ove godine. Da ne zanemarimo cinjenicu da admini nisu nikakve tikve bez korena ili da ne znaju da se ponasaju. Meni je to dno dna.

tt sa A5 u inat Mi6

Moze li anketa da pogadamo o kojem se forumasu radi.

miloolja
07.10.2017, 12:12
Mislim jasno je svima da Olja i Bojana nemaju autoritet koji bi neki drugi imali i da zato sto su djevojke mnogo veci pritisak trpe nego sto bi trebale, ali da se odma razumijemo samo su one dvije zeljele da se bave kompletnim forumom i posao koji su obavljale je masivan, jer forum nije samo brisanje i banovanje, ima tu mnogo posla, koji apsolutno niko nece da radi. Ali sloboda koja ovdje postoji, na drugim foruma je nema, na ovom forumu nekad nije postojala, ni blizu. Ja prvi nikad ne bih dozvolio da se pise na deset strana oko moderacije i banova, imali bi izbor, da napisete nesto i budete banovani ili da ne napisete nista posle upozorenja. Ali bi takodje uvijek mogli da se obratite na pm administratoru i moderatoru i onda bi dobili odgovor.

Sa ovim boldovanim se uopšte ne slažem. Ako nemamo autoritet onda ga nemamo ni kod ostalih, koji na kraju čine i većinu, a ne samo kod nekoliko odabranih bundžija, jel? Ja mislim da to tako funkcioniše. Na kraju uvek je bilo ovde raznih sruja i protivnika režima, nije ovo prvi put, mislim i u ono vreme jačeg i odlučnijeg sankcionisanja. Prosto je to do čoveka, da li će da shvati prvi put ili mu je potrebna majka svih znanja, odnosno repetitio (ponavljanje). Takvi i ne podležu nikakvom autoritetu na kraju.
Ovde je samo netrpeljivost određenih forumaša prema nama dvema u pitanju... možda zato što smo žene, to sam već odavno pisala, pa se neki zgražavali i iščuđavali, tobož nisu oni takvi, ali najvećim delom zbog animoziteta... ona već toliko ispričana priča, ne mogu svi da nas vole, niti mi sve, itd, itd. Recimo da zanemarim prema meni ponašanje pojedinaca, već čitam tako šta neki pišu sada o Bojani, a šta su i na šta se žalili pre nekog vremena.. pa dođem do zajljučka da je to i promenljiva varijabila, ali suština je da nema veze sa nedostatkom autoriteta u nas dve.

Problem je i naša politika kažnjavanja koje smo sprovodile, ma koliko paradoksalno zvučalo, pogotovu ljudima koje smo kažnjavale, da smo bile preblage, jer smo očigledno imale drugačiju viziju, da treba biti normalan, kulturan, ne dizati dodatnu tenziju i netrpeljivost, no očigledno da je to sve izazvalo kontraefekat kod nekih, jer sa njima treba biti sve suprotno. Negde smo to prepoznale, negde nismo. Da li mi je zbog toga žao? Naravno da nije. Svi smo mi različiti i imamo drugačije percepcije i viđenja, ali je problem kada ne možemo da se dogovorimo i nađemo negde. Nema tu nikakve druge filozofije.

Ajde reci kada je mod sa fudblaskog pdfa mogao da sankcionise nekog lika koji pise na kosarci?Supermoderatori su imali veca ovlascenja i veci pristup nego obicni modovi.I nikada chat tema do pre nesto malo jace od godinu dana nije sluzila za izrazavanje nezadovoljstva na forumu.Kakve ja imam veze sa tim sto je nastalo gore sranje?Zar ja moram vase upise na temi koja nije namenjena da trpim?Podele ovlascenja je oduvek postojala, sa tim da je u poslednje 3-3,5 godine vladala anarhija .

Ako vise ljudi da misle da sam kriv sto sam pokusao da presecem pricu, nema potrebe da se zadrzavam ovde.Ja iz svog ugla ne vidim da je samo jedna strana kriva.

Malo sa ovom anarhijom pretera, a da nije bilo dobro, nije, u ovom delu posebno... samo ne treba smetnuti sa uma da je ceo haos ovde polako nastajao od proleća, ne ranije. Opet vam te vremenske orjentacije ne idu najbolje (apropo onog nikada ovde nije bilo i sl..), a tema je mlada, krajem oktobra puni godinu dana (prethodni Chat je bio mrtav).

Elem, što se tiče poslednje tvoje rečenice ovde... vidiš Mariću kako je kada misliš da radiš dobro, da daješ sve od sebe, a drugi misle drugačije (iako većina nije to rekla, ali ti si se nešto našao uvređenim). Nije jednostavno, jel da? Smeta, jel da? Najlakše je kritikovati i na druge upirati prstom.... jer...

Ovde smo hteli prvo da idemo blazim pristupom, pa kada bi forumasi shvatili da nije isto kao pre malo zategli i podigli temu na visi nivo.Svi banovi su zasluzeni i dati forumasi bi ih dobili pre ili kasnije.Mogli smo odmah da lupimo Pobedi i Fiksnom ban u pocetku, ali smo hteli da idemo drugim pristupom.Sada taj pristup koji smo mi krenuli, nije sproveden do kraja.Da smo uspeli svi bi spustili loptu i bilo bi dosta manje napeto.Ljudi ne znaju sta se desavalo iza kulisa.Nismo zeleli od pocetka za ono sto je zasluzan ban da odmah kaznjavamo, nego to tek postepeno da uvodimo.Svi banovi su na mestu, dok za neke sam zeleo da smo drugacije reagovali.Toliko od mene za sada.

Ako bismo banovali od pocetka, onda bi odmah zavladalo nezadovoljstvo.Sada da li smo trebali drugacijim pristupom da idemo ne znam, ja sam barem hteo u pocetku da se prilagodim forumasima jer zbog njih postoji forum a ne zbog smo na pozicijama.Imali smo strpljenje i toleranciju za odredjene forumase, to nam malo ko moze osporiti.

...jer ovde pričaš kao da si na toj funkciji odavno, a ne tek 2 meseca, i da ti neko nije dao da radiš? Hmmm.. ja za to ne znam. Osim onog poslednjeg incidenta koji se desio i za koji i ti snosiš deo odgovornosti. Radili ste, hvalili smo vas, a ispada da ste neke žrtve našeg delovanja, da vam nešto nije dozvoljavano ili da ste sputavani u nečemu? Koja blaža politika? Pa nas dve smo važile za blage, bar su nam to uvek prebacivali, a ovo na viši nivo da dignete temu koja služi za sve i svašta, praženjanja razna i trućkanja o vremenskim prognozama, da ne kazem kanta obicna... mislim malo pretenciozno previše zvuči.

Ricma
07.10.2017, 13:18
Mislio sam da napisem jedan duzi post gde cu da odgovorim l1m4ru i delimicno Olji, ali me mrzi.

Ja sa kronosom nisam u losim odnosima, a time sto Pricaonica postane tema gde se on ogovara i kritikuje, ja na taj nacin dozvoljavam narusava nase odnose.Dosao sam ovde kako bih dosta postova koje se dozvoljavaju da budu brisani i da se uspostavi odredjeni red.I Olja i Bojana su odgovarale kada su bile napadnute, ja sam sve svoje akcije brisanja preuzeo nezavisno od toga i brisao sve postove za koje sam smatrao da nisu prikladni za forum.Ne stitim njih, niti drugu stranu nego gledam svoj interes.Meni je u interesu da takve stvari ne mogu da vide gosti.Kraj price

l1m4r
07.10.2017, 13:23
Zar kao moderator ili admin ne bi trebalo da stitis interese i jednih i drugih? Valjda su te zato odabrali?

miloolja
07.10.2017, 13:26
Svoje interese? Da ne citaju gosti? :huh:
Koliko god da mozda ima smisla, zbog privlacenja novih clanova, ali ako ti je to jedini kriterijum..onda je pogresan.

tt

Clash
07.10.2017, 13:27

:cl:

Ricma
07.10.2017, 13:30
Reci mi samo na kom forumu se ovakva prepucavanja clanovai admina dozvoljava i to u nekoj random temi?I kakav se utisak stice ljudima koji citaju?Ja sam se susreo sa dobro regulisanim stvarima i znam kako sve to funkcionise.Moj potez jeste bio delimicno pogresan i sa namerom da prestanete, ali time sto vas sve nisam zaustavio dovoljno govori o tome da me vecina ne ferma 2% tako da ja generalno o svojim postupcima i delovanjima ovde treba da se zapitam sta zapravo radim.

Pozdravljam Wolfov potez, prava tema u pravo vreme.Taman da se druge rasterete.

Edit:Radim ono sto je najbolje za forum iz svog ugla sto ne znaci da uvek mora da se poklopi sa jednom ili drugom stranom.

miloolja
07.10.2017, 13:38
Naravno...svi mi radimo tako, nisi ti jedini. Problem moze da bude kada se taj tudji rad, kriterijumi ili nacini ne poklope sa tvojom...pa ti smatras da je neko lose zbog toga radio ili da je 3-4 god ovde bila anarhija.

tt

l1m4r
07.10.2017, 13:44
Odgovoricu ja tebi..

Cek bre Ricpa koja prepucavanja?

Pitas najnormalnije moguce, sta se desava? Dobijes odgovore, pa da ne ponavaljam odgovore koje sam dobio. I naravno crvena velika slova. I 100x prestani.

Da li se to zasluzuje za normalnu komunikaciju, prema clanu koji je tu godinama? Naravno da necu da prestanem, hocu da se resi problem, a niko od Vas admina/moderatora, ga nije resio. A svi ste svesni gresaka, ali necete da resite problem?
Treba 100 strana da se ispise da bi Kronos skinuo ban?! Koji ne treba da postoji na prvom mestu!
Ti koji gledas samo svoj interes? Sto si prihvatio da budes mod onda?
Bilo mi je drago kada su postavili vas dvojicu za modove u tom PDF, rekoh ljude koje gotivi vecina. I ti onda kazes, da ako ljudi iznesu nesto lose u pricaonici to narusava tvoj odnos sa njim jer si ti mod na toj temi? Ne znam sto dozviljavas tu temu tj ceo taj PDF kao da je tvoje licno vlasnistvo?
Nije bilo jednog loseg posta u tim strana koje si obrisao. I zasto se Kronos nije ukljucio u tu raspravu? Nego morate Bojana i ti da ga branite?
Oboje znate da nemam problema sa vama, ama bas nikakvih. Ali kao moderator i admin koji ste bili prisutni u tom trenutku vi niste resili taj problem nikako. I umesto da kazete ok, ajde da vidimo sta i kako, vi brisete postove, zabranjujete normalnu komunikaciju!!!
Ne mozete da resite jedan problem, ili da napisete pricacemo sa Kronosom da vidimo sta i kako. Vi jok. Ajde nema veze, Olja kaze da je to sprdnja, i on decko ostaje banovan jos 12 sati? Eeeej...

I sada se nesto tu zahvaljujete Kronosu!? Cekaj bre koje ovde lud? Oduvek su se posalice i sprdnje izmedju clanova ovde razmenjivale kroz postove. Ako Kronos to nije znao onda je trebao da se raspita. Nije problem sto je covek pogresio, naprotiv, vec sto niko od Vas nece da prizna da je greska, da je ispravi nego samo ignorise "problem". U tome je cela poenta price. A ne da neko osporava vase "autoritete".

I kako si ti sam rekao, kraj price.

miloolja
07.10.2017, 13:51
Dobro Marli, kronos je uradio to iz najboljih namera. Uostalom svasta se desavalo i svasta je citao za ova 2 meseca..zasto se ne zahvaliti coveku..a meni nece da padne kruna sa glave zbog toga, uostalom i rekla sam da nije kriv. Bio je samo nesporazum, nista vise od toga. Ne treba dalje siriti tu pricu, zavrsila se.

tt

Lord Aleksoni
07.10.2017, 13:54
Brat Marli objasnio sve za sva vremena :cf:

bojanaBG
07.10.2017, 14:23
Odgovoricu ja tebi..

Cek bre Ricpa koja prepucavanja?

Pitas najnormalnije moguce, sta se desava? Dobijes odgovore, pa da ne ponavaljam odgovore koje sam dobio. I naravno crvena velika slova. I 100x prestani.

Da li se to zasluzuje za normalnu komunikaciju, prema clanu koji je tu godinama? Naravno da necu da prestanem, hocu da se resi problem, a niko od Vas admina/moderatora, ga nije resio. A svi ste svesni gresaka, ali necete da resite problem?
Treba 100 strana da se ispise da bi Kronos skinuo ban?! Koji ne treba da postoji na prvom mestu!
Ti koji gledas samo svoj interes? Sto si prihvatio da budes mod onda?
Bilo mi je drago kada su postavili vas dvojicu za modove u tom PDF, rekoh ljude koje gotivi vecina. I ti onda kazes, da ako ljudi iznesu nesto lose u pricaonici to narusava tvoj odnos sa njim jer si ti mod na toj temi? Ne znam sto dozviljavas tu temu tj ceo taj PDF kao da je tvoje licno vlasnistvo?
Nije bilo jednog loseg posta u tim strana koje si obrisao. I zasto se Kronos nije ukljucio u tu raspravu? Nego morate Bojana i ti da ga branite?
Oboje znate da nemam problema sa vama, ama bas nikakvih. Ali kao moderator i admin koji ste bili prisutni u tom trenutku vi niste resili taj problem nikako. I umesto da kazete ok, ajde da vidimo sta i kako, vi brisete postove, zabranjujete normalnu komunikaciju!!!
Ne mozete da resite jedan problem, ili da napisete pricacemo sa Kronosom da vidimo sta i kako. Vi jok. Ajde nema veze, Olja kaze da je to sprdnja, i on decko ostaje banovan jos 12 sati? Eeeej...

I sada se nesto tu zahvaljujete Kronosu!? Cekaj bre koje ovde lud? Oduvek su se posalice i sprdnje izmedju clanova ovde razmenjivale kroz postove. Ako Kronos to nije znao onda je trebao da se raspita. Nije problem sto je covek pogresio, naprotiv, vec sto niko od Vas nece da prizna da je greska, da je ispravi nego samo ignorise "problem". U tome je cela poenta price. A ne da neko osporava vase "autoritete".

I kako si ti sam rekao, kraj price.

Najveci problem je sto 90% vas ne shvata da na npr. kosarci najvecu moc imaju Kronos i Ganac, oni donose sve odluke, a ja tamo nisam admin, ja sam tamo obican clan. Taj ban se desio na kosarci, a ne ovde, tamo postoji tema za zalbe i kritike i svi postovi su tamo trebali da se pisu, a ne ovde.
Kronos juce nije bio online, tako da nije ni mogao da se ukljuci u raspravu, a ja cu uvek stati iza odluke moderatora, to mora da ti bude jasno. Maric je resio da pobrise postove i da vidi kad bude imao vremena gde je tacno problem (jer se problem desio na kosarci, a ne ovde), moje je bilo da vam kazem da je dosta, jer ste skroz omasili temu. Noto je juce lepo napisao, svaki moderator ima svoj deo, ako naidje na problem, vec ce napisati gde treba, pa cemo svi ostali da pomazemo, a dotle nema sta ko da mu se mesa u rad.

Dakle, moderatore znate, sto se tice admina, ja uredjujem samo tenis, na ostalim delovima sam obican clan i to mora da vam bude jasno.
Za tehnicki deo foruma je vec druga prica, tu pomazem na svim delovima.

Daba
07.10.2017, 14:27
Proglasite me glupim ali ja vise ne kapiram cemu ovolika frka.
Kronos nije znao za neke interne sale, Olja mu je rekla mi smo apelovali on je Torpedu ukinuo ban.
Tim potezom je po meni ispao covek i sve je ok.
Ne vidi iskreno vise razloga da se poteze ta tema i nastavlja polemika, čak iskreno ne vidim ni potrebu za polemikom uopste
jer nema nekih nesuglasica osim ako imate neke nerazjasnjene racune odranije pre nego sto smo mi dosli.
Jos jednom se izvinjavam ali cisto da vidim mozda je problem u meni pa nisam skapirao sta i kako.

Indigo
07.10.2017, 14:33
Reci mi samo na kom forumu se ovakva prepucavanja clanovai admina dozvoljava i to u nekoj random temi?I kakav se utisak stice ljudima koji citaju?Ja sam se susreo sa dobro regulisanim stvarima i znam kako sve to funkcionise.Moj potez jeste bio delimicno pogresan i sa namerom da prestanete, ali time sto vas sve nisam zaustavio dovoljno govori o tome da me vecina ne ferma 2% tako da ja generalno o svojim postupcima i delovanjima ovde treba da se zapitam sta zapravo radim.

Pozdravljam Wolfov potez, prava tema u pravo vreme.Taman da se druge rasterete.

Edit:Radim ono sto je najbolje za forum iz svog ugla sto ne znaci da uvek mora da se poklopi sa jednom ili drugom stranom.

Ja ti se zahvaljujem na tvojoj posvecenosti, samo pokazujes koliko si dobar, predan I vredan clan ovog sistema.

Hvala ti na uredjivanju, hvala ti na disciplini, hvala ti na kaznama. Ti nam uvek zelis samo najbolje.

Ricma za admina :biggrin:

bici
07.10.2017, 14:35
osim ako imate neke nerazjasnjene racune odranije pre nego sto smo mi dosli.

To..

madrid
07.10.2017, 14:49
Najveci problem je sto 90% vas ne shvata da na npr. kosarci najvecu moc imaju Kronos i Ganac, oni donose sve odluke, a ja tamo nisam admin, ja sam tamo obican clan. Taj ban se desio na kosarci, a ne ovde, tamo postoji tema za zalbe i kritike i svi postovi su tamo trebali da se pisu, a ne ovde.
Kronos juce nije bio online, tako da nije ni mogao da se ukljuci u raspravu, a ja cu uvek stati iza odluke moderatora, to mora da ti bude jasno. Maric je resio da pobrise postove i da vidi kad bude imao vremena gde je tacno problem (jer se problem desio na kosarci, a ne ovde), moje je bilo da vam kazem da je dosta, jer ste skroz omasili temu. Noto je juce lepo napisao, svaki moderator ima svoj deo, ako naidje na problem, vec ce napisati gde treba, pa cemo svi ostali da pomazemo, a dotle nema sta ko da mu se mesa u rad.

Dakle, moderatore znate, sto se tice admina, ja uredjujem samo tenis, na ostalim delovima sam obican clan i to mora da vam bude jasno.
Za tehnicki deo foruma je vec druga prica, tu pomazem na svim delovima.

Ali u tome i jeste najveci problem. Upravo ovo sto si napisala. Koja je tu pravda, moral, procena bilo sta? Ne pricam o ovom slucaju, nego kad napises uvek ces stati na stranu moderatora(bilo kog) sta god da napravi.:cf:

Ricma
07.10.2017, 14:59
Cim se neko nadje da je bolji od mene ili da je bas zeljan da promeni stvari na bolje a da ne narusi puno ravnotezu, rado cu mu ustupiti mesto.Ja sam se prijavio na dobrovoljnoj osnovi, a i dobrovoljno cu da odstupim.

Do narednog ustanka!

l1m4r
07.10.2017, 15:42
Bojana,

Stvarno nije bitno koji je mod ili admin u pitanju! Nije bitno ni da li je novi mod ili stari, postupio bih isto. Moras imati neki stav i princpip u zivotu.
Da li to bio Torpedo, Dale ili neko skroz novi, a najmanje od svega treba da bude bitno koji deo PDF je u pitanju. Jer je ceo forum, SK FORUM. Pa koliko god vi bili podeljeni po PDFovima. Mogao je bilo kod od vas da skine ban i da napise Kronosu poruku. Ok, greske se desavaju. Ko radi taj i gresi.

Ali ophodjenje generalno modova i admina prema mnogim clanovima stvarno nije ok. Ali to trebate vi izmedju sebe da se zapitete sta i kako. A nacin na koji smo dobijali odgovore je krajnje upitan, da ne kazem stvari koje mogu da kazem ili jos gore da ne trazim postove.

Jedina ocigledna stvar je da vi i dalje ne shvatete sta pokusavamo mi vama da kazemo vec 3 dana.(Da ne kazem duzi vremenski period.)
Jer pored svih reci na ovom svetu, jednostavno necemo moci da se sporazumemo.

Stvarno nema svrhe pisati i trositi vreme i tastaturu. Sutradan ce opet ista stvar da se desi. Samo ce nikovi biti promenjenji.

PS: Stvarno mi nije jasno zasto, toliko, previse licno shvatate svaki komentar upucen nekom modu ili adminu?! Cast izuzecima, a ima ih. I super su ljudi.

Ganac
07.10.2017, 15:58
Bojana,

Stvarno nije bitno koji je mod ili admin u pitanju! Nije bitno ni da li je novi mod ili stari, postupio bih isto. Moras imati neki stav i princpip u zivotu.
Da li to bio Torpedo, Dale ili neko skroz novi, a najmanje od svega treba da bude bitno koji deo PDF je u pitanju. Jer je ceo forum, SK FORUM. Pa koliko god vi bili podeljeni po PDFovima. Mogao je bilo kod od vas da skine ban i da napise Kronosu poruku. Ok, greske se desavaju. Ko radi taj i gresi.

Ali ophodjenje generalno modova i admina prema mnogim clanovima stvarno nije ok. Ali to trebate vi izmedju sebe da se zapitete sta i kako. A nacin na koji smo dobijali odgovore je krajnje upitan, da ne kazem stvari koje mogu da kazem ili jos gore da ne trazim postove.

Jedina ocigledna stvar je da vi i dalje ne shvatete sta pokusavamo mi vama da kazemo vec 3 dana.(Da ne kazem duzi vremenski period.)

Stvarno nema svrhe pisati i trositi vreme i tastaturu. Sutradan ce opet ista stvar da se desi. Samo ce nikovi biti promenjenji.

PS: Stvarno mi nije jasno zasto, toliko, previse licno shvatate svaki komentar upucen nekom modu ili adminu?! Cast izuzecima, a ima ih. I super su ljudi.

Ti bi sada da znaš da li je neko putem pp ili drugačije Kronosu ukazao na to da je preoštro reagovao?
Verujem da ćeš ostati uskraćen za to.
Nije problem što ste pokrenuli pitanje ispravnosti postupka moderatora, problem je što ste to razvukli na X strana i na nekoliko dana (previše) da toliko energije trošite da napišete kvalitetan post na bilo kom PDF-u foruma, siguran sam da bi ovo bilo još bolje mesto.
Ja sam pogrešio, priznao...idemo dalje a vi i danas o tom banu pišete. Bolje da ste napisali neki vic, postavili neki video klip, Gif...da ste postavili neki recept za jelo ili na PDF sport ostavili neki komentar o jučerašnjoj utakmici i igri naših igrača nego što se intelktualno iscrpljujete na nečemu što je završeno.

l1m4r
07.10.2017, 16:03
Ti bi sada da znaš da li je neko putem pp ili drugačije Kronosu ukazao na to da je preoštro reagovao?
Nije problem što ste pokrenuli pitanje ispravnosti postupka moderatora, problem je što ste to razvukli na X strana i na nekoliko dana (previše) da toliko energije trošite da napišete kvalitetan post na bilo kom PDF-u foruma, siguran sam da bi ovo bilo još bolje mesto.
Ja sam pogrešio, priznao...idemo dalje a vi i danas o tom banu pišete. Bolje da ste napisali neki vic, postavili neki video klip, Gif...da ste postavili neki recept za jelo ili na PDF sport ostavili neki komentar o jučerašnjoj utakmici i igri naših igrača nego što se intelktualno iscrpljujete na nečemu što je završeno.

Vidis o ovakvim stvarima pricamo.

Evo ti ponovo,

I da, apsolutno me ne zanima da li mu je neko ukazao na to. Posto se problem resavao dva dana uzecu da nije. Ali me iskreno i ne zanima. I to uospte nije poenta rasprave, bar ne moje.

Izvini,

O kvalitetnim postovima necu ni da pocinjem pricu, jer je pao forum pocetkom ove godine, i otislo je nebrojano dobrih postova. A to koliko sam energije potrosio na te postove, slobodno mogu da ti ukazu svi admini. I ne na jednoj temi, vec na nekoliko.
Ako bas hoces da citas evo moje "kvalitetne" postove, rado cu da pokusam da ih nadjem. To mi nije problem.

torpedo
07.10.2017, 16:06
Kratak komentar pošto se često spominjem u zadnjih 24 sata: nisam ja bitan u ovoj priči.
Kao što sam napisao, meni je drago da je dosta ljudi stalo u moju odbranu - hvala svima.
Limar ima pravo: usitnjavanje foruma je loša odluka. A nakon toga se kriti iza te priče je kukavičluk.

Ganac
07.10.2017, 16:13
Vidis o ovakvim stvarima pricamo.

Evo ti ponovo,

I da, apsolutno me ne zanima da li mu je neko ukazao na to. Posto se problem resavao dva dana uzecu da nije. Ali me iskreno i ne zanima. I to uospte nije poenta rasprave, bar ne moje.

Izvini,

O kvalitetnim postovima necu ni da pocinjem pricu, jer je pao forum pocetkom ove godine, i otislo je nebrojano dobrih postova. A to koliko sam energije potrosio na te postove, slobodno mogu da ti ukazu svi admini. I ne na jednoj temi, vec na nekoliko.
Ako bas hoces da citas evo moje "kvalitetne" postove, rado cu da pokusam da ih nadjem. To mi nije problem.

Pročitaj ovaj član pravilnika:
4.14 Strogo je zabranjeno javno komentarisanje banova! Ako želite da saznate nešto više detalja zašto je neko dobio ban, obratite se nekom od administratora preko privatne poruke, ukoliko sam administrator nije naveo u temi Ban razlog za kaznu (nije u obavezi da je navede).
Pa ipak i pored toga tri dana se raspravlja o tome, moderatori odgovaraju a vi pitate. Stvarno su bezobrazni.

Seoski Terminator
07.10.2017, 16:14
Limare sve je to kul sto ti napisa, ali isto tako je pokusavano duze od 3 dana da se nekima objasni da nesto ne moze, a neki i dalje teraju svoju pricu i posle ispadne kukanje kad budu banovani, posto si okrenuo problem o sporazumevanju samo ka admin/mod strani. A problem definitivno nije na jednoj strani samo.

A pogotovo ne, kad na vise nacina neko pokusa da ti objasni da nesto ipak ne moze, ali je neko najtvrdoglavije uporan da to radi, pa ne vidim zasto pobuna posle.

Pa je po meni to potpuno promasena prica i kritika upiranja samo ka jednoj strani pod recenicom "ja" ili "mi" pokusavamo da "vam" objasnimo ali vi necete da slusate, kao da "ja" ili "mi" smo upravu samo zato sto mi tako vidimo tu situaciju.

EDIT: I treba vam lepo dati moderatora, i pustiti vas da radite, imate milion misljenja kako treba, pa izvolite i nadam se da ce vam glavesine dati priliku da vi radite taj posao, a i da bi ga prihvatili, ovako je lako ici samo i kritikovati svaku odluku.

Princoni Snow
07.10.2017, 16:33
4.14 Strogo je zabranjeno javno komentarisanje banova! Ako želite da saznate nešto više detalja zašto je neko dobio ban, obratite se nekom od administratora preko privatne poruke, ukoliko sam administrator nije naveo u temi Ban razlog za kaznu (nije u obavezi da je navede).
Pa ipak i pored toga tri dana se raspravlja o tome, moderatori odgovaraju a vi pitate. Stvarno su bezobrazni.

To ti je lex generalis. Ali uvodjenjem ovih tema za zalbe i kritike prakticno je uspostavljen lex specialis i ne mozete nam vise uskratiti pravo da se zalimo i kukamo :cool: :cf:

madrid
07.10.2017, 16:36

Prvo ja znam da sam slao poruke na PM, a znam i da je jos ljudi slalo., tako da mogu da tvrdim da je ostalo na PM da ban ne bi bio skinut. Mogao bih slobodno da ti pokazem poruke koje sam pisao clanovima administracije(moderator i admin), i njihove odgovore, pa i da se sam uveris da od tih PM ne bi bilo nista, ali je protiv pravila. Drugo prica se otegla toliko dugo zato sto nije bilo (po nama ispravne) reakcije ranije, da je neki drugi admiin reagovao, ili kronos bio online ili nesto trece, onda ne bi trajalo 3 dana. Vreme uopste nema veze ni sa cim. Po tebi ok je pisati eto prvih pola sata, ako se ipak nista ne ucini, tj. ako moderator ili admin ne prihvate(za razliku od Kronosa) ili uopste ne odgovori(jer ljudi eto imaju obaveze u realnom svetu, pa nisu online) ne treba vise pisati, jer eto proslo je pola sata, a posle toga je vec previse.

l1m4r
07.10.2017, 16:38

Zasto onda nisam banovan?
Posto sam ja licno ja komentarisao u pricaonici. Cetvrtak uvece je bio.
Slobodno me banujte.

Evo jos jednom, niko drugi do JA licno. I bilo je dosta modova i admina i NIKO od Vas me nije banovano. Sta cemo sad? Steta taj post mislim da ne moze da se vidi posto je obrisan.

AJde po 100x nije vise pitanje BAN-a. Samo ophodjenje prema clanovima. I to prema clanovima koji imaju dosta postova. Koji nisu zastupljeni samo u jednoj temi. Vec komentarisu na celom forumu. Ali ocigledno je problem u meni. Posto ako ne mogu da objasnim ljudima nesto, onda sam ja to utripovao u svojoj glavi..

Ali u stvari nisam.

Ganac
07.10.2017, 16:47
Pa upravo sam vam postavio član pravilnika želeći da vam pokažem da su modovi i admini bili vrlo popustljivi i odgovarali vam na postove iako nisu morali.
Poruke koje ste slali, verujem da jeste i ne treba da mi/nam pokazujete.
Da li bi ili ne bi ban bio ukinut, mislim da je sada suvišno o tome raspravljati kada sa sigurnošću ne znamo kakav bi bio krajnji rzultat.
l1m4r - koje, kakvo ophođenje?

torpedo
07.10.2017, 16:49
I još jedna sitnica:cf: niti jedne tema mi ne smeta, jednostavno ono što mi nije interesantno izbjegavam. Ono na čemu sam insistirao u više navrata je muzička tema u kojoj bi se znao red : Rock and roll na jednom mjestu, narodnjaci na drugom. Ovako postoji nešto što nit smrdi nit miriše - šta trenutno slušate. Razlog što ne postoji je jasan svima, podkusurivanje kao nesposobnost donošenja odluka.

l1m4r
07.10.2017, 16:51
Pa upravo sam vam postavio član pravilnika želeći da vam pokažem da su modovi i admini bili vrlo popustljivi i odgovarali vam na postove iako nisu morali.
Poruke koje ste slali, verujem da jeste i ne treba da mi/nam pokazujete.
Da li bi ili ne bi ban bio ukinut, mislim da je sada suvišno o tome raspravljati kada sa sigurnošću ne znamo kakav bi bio krajnji rzultat.
l1m4r - koje, kakvo ophođenje?

Ne zelim ja da niko bude popustljiv! Vec da svi imamo ista "prava".
Ophodjenja? Ti mene zajebavas

7528.
07.10.2017, 17:01
Spustite loptu svi ne znam šta vam je poblesavili ste. Na forumu ste ipak. I admini i modovi neka budu pravedni i neka se ne zanose preterano kao ni članovi. Ne mogu da verujem da se 5 dana raspravljate. Napravite chat prozor što je Vanja pravio za f1 otkucajte nick i pišite do koliko hoćete.

Jeste ova tema za to, ali generalno smarate, svi zajedno. Baš ste postali smarači teški. I jedna i druga strana misle da imaju pravo padate samo u vrtlog sukoba kome nema kraja. Pametniji će iskulirati, ovaj drugi će sam prestati.

Победа
07.10.2017, 17:26

Bunili smo se protiv istih pravila trenutka kada su doneta.

Limare svaka čast.

61563
07.10.2017, 17:34
Uvek za pravdu i postenje,Limar pise sve kako jeste, podrska

bojanaBG
07.10.2017, 17:40
Najveci problem je sto se niste bunili na pravom mestu, ali vi to necete da priznate.
Ban se desio na kosarci, kosarka ima svoju temu kritike i zalbe, Maric sigurno tamo ne bi pobrisao postove, ja se 100% ne bi mesala, a kronos bi video sve cim bi dosao online.
Dakle, ako je moderacija pravila greske, morate da priznate da ste i vi.

61563
07.10.2017, 17:53
Najveci problem je sto se niste bunili na pravom mestu, ali vi to necete da priznate.
Ban se desio na kosarci, kosarka ima svoju temu kritike i zalbe, Maric sigurno tamo ne bi pobrisao postove, ja se 100% ne bi mesala, a kronos bi video sve cim bi dosao online.
Dakle, ako je moderacija pravila greske, morate da priznate da ste i vi.

To si upravu ali to je zbog toga jer su se ljudi tamo bunili,i nije bilo efekta niko nije odgovarao nista,evo citam da je @madrid pisao i na PP odgovornima i nista pa se onda logicno to prelilo u OFF temu Pricaonica i na kraju dalo rezultate tj.kronos ispravio gresku i sve ok,to je gotova prica koja je zavrsena pozitvno.

A sve ovo posle je samo posledica nezadovoljstva od ranije na racun ophodjenja admina prema forumasima,i a ova da kazem sitnica je samo bila kapisla da se opet pokrene rasprava o stanju i odnosu admini/ostali forumasi

bojanaBG
07.10.2017, 17:58
To si upravu ali to je zbog toga jer su se ljudi tamo bunili,i nije bilo efekta niko nije odgovarao nista,evo citam da je @madrid pisao i na PP odgovornima i nista pa se onda logicno to prelilo u OFF temu Pricaonica i na kraju dalo rezultate tj.kronos ispravio gresku i sve ok,to je gotova prica koja je zavrsena pozitvno.

A sve ovo posle je samo posledica nezadovoljstva od ranije na racun ophodjenja admina prema forumasima,i a ova da kazem sitnica je samo bila kapisla da se opet pokrene rasprava o stanju i odnosu admini/ostali forumasi

Tamo su napisana 3 posta i nista, da je bila navala kao sto je bila ovde, sigurno bi Kronos reagovao.
I ne, nije pogicno da se ovde preseli, jer Pricaonica ne sluzi za to, postoji tacno odredjena tema na kosarci predvidjena za zalbe na moderatorski tim.

miloolja
07.10.2017, 18:03
Da se nekada ovako neka galama i buna dizala ili da su ispisane ovolike strane i strane kada smo nas dve cesto i bezrazlozno napadane ili kada nismo mogle da izadjemo na kraj sa pojedincima... Tada se obicno vecina povlacila, da se ne zamere nekom slucajno, ne daj boze... cccccc

tt

l1m4r
07.10.2017, 18:05
Zasto onda nisu prebaceni postovi gde treba? Ako se pogresila tema?!

bojanaBG
07.10.2017, 18:07
Dobro limare, samo smo mi pogresili, spalite nas, a vi ste bezgresni, idealni, ova moderacija jednostavno ne zasluzuje takve forumase.

l1m4r
07.10.2017, 18:35
Dobro limare, samo smo mi pogresili, spalite nas, a vi ste bezgresni, idealni, ova moderacija jednostavno ne zasluzuje takve forumase.

Cek, sto toliko licno svatas? Kao da sam rekao ne znam ni ja sta?

bojanaBG
07.10.2017, 18:43
Cek, sto toliko licno svatas? Kao da sam rekao ne znam ni ja sta?

Nije ovo posao, niko nije placen za ovo, jer zamisli, cak i admini i modovi ovde dolaze u svoje slobodno vreme, da iskuliraju i pricaju o sportu i ostalim temama i sve sto rade, rade na dobrovoljnoj bazi...tako da samo licno i mogu da shvatim, nikako drugacije

l1m4r
07.10.2017, 18:50
Ozbiljno da dolaze u slobodno vreme?! Ja mislio u vreme kada su zauzeti! Sigurno bi im bilo lakse da su ovde kada su zauzeti... Ups.

Ako mozes samo licno da shvatas onda ni nemoj da radis posao admina?! Jer ne mozes da budes objektivna, vec si subjektivna ako je sve licno?
Ili si objektivna, ali ako se nedaj Boze nesto kaze da nije ok, onda je to odma na licnom nivou?!

Ne znam jel vas neko tera da budete amidni ili modovi?! Ne bi mogao forum bez Vas? Ne bi mogao koliko ne bi mogao i bez mene.

Samo cu ti reci:"prskaj" (valjda neces pogresno shvatiti)

bojanaBG
07.10.2017, 18:55
Ja ti pricam o ovom konkretnom slucaju, gde sam napisala da je i vasa greska sto niste pisali na odgovarajucoj temi, gde si ti odmah napisao: a sto nisu postovi prebaceni?
Dakle, nisi cak ni rekao: ok, i mi smo malo pogresili nego odmah u kontru lupas i svu krivicu svaljujes na nas.
I da, to tvoje sam shvatila licno, spali me

l1m4r
07.10.2017, 19:02
Sto ja da te spalim? Nije benzin toliko skup. Litra je dovoljna.

Nisam ni znao da tamo ima tema zalbeno i arhivatorsko..

Jel ovo prvi put da je neka tema otisla off i da je dosao neko od admina da prebaci postove ili modova? Bez da je naglasio bilo kome?
Nije.

Ok nije tema za to. Nema problema. Ali opet jel ok brisati normalne postove zato sto nije tema ili ih treba prebaciti?
Ili naglasiti bilo, imate temu tamo i tamo.. Posto to nije uradjeno, izivni kako svi dolaze da se opuste tako dolazimo i mi koji smo se zalili ili ajde da budem ja. I dodje neko i obrise mi postove?

Najlakse je reci dosta ili obrisati. A to nije resilo problem. Ili da je previse jadno sto su modovi podneli ostavku i sta sve..

Smara ova prica vise. Uostalom toliko potencirate na to pdf pdf.. A sve je jedan forum..

kronostime
07.10.2017, 19:03
Prvo ja znam da sam slao poruke na PM, a znam i da je jos ljudi slalo., tako da mogu da tvrdim da je ostalo na PM da ban ne bi bio skinut. Mogao bih slobodno da ti pokazem poruke koje sam pisao clanovima administracije(moderator i admin), i njihove odgovore, pa i da se sam uveris da od tih PM ne bi bilo nista, ali je protiv pravila. Drugo prica se otegla toliko dugo zato sto nije bilo (po nama ispravne) reakcije ranije, da je neki drugi admiin reagovao, ili kronos bio online ili nesto trece, onda ne bi trajalo 3 dana. Vreme uopste nema veze ni sa cim. Po tebi ok je pisati eto prvih pola sata, ako se ipak nista ne ucini, tj. ako moderator ili admin ne prihvate(za razliku od Kronosa) ili uopste ne odgovori(jer ljudi eto imaju obaveze u realnom svetu, pa nisu online) ne treba vise pisati, jer eto proslo je pola sata, a posle toga je vec previse.

Da li sam ikome uskratio odgovor na PM ukoliko mi je napisao? Tog dana sam obrisao tvoje i Sandugpovo prepucavanje koje nije imalo veze sa kosarkom, vec sa nekim vasim sukobima od ranije. Kada se na kosarci opomene, jer je tema trenutno vrlo aktivna, sto zbog proteklog evropskog prvenstva, sto i zbog nastupajuce ABA lige i Eurolige - to je da se tenzije ne bi dizale dotle da to preraste u prepucavanje i svadju. Tu apsolutno nije bitno da li je neko "starosedeoc" ili "dodjos" - pravila vaze ZA SVE. Cim se neko opomene pojavi se par forumasa koji odmah pocinju sa " Pravda za....", a da, pri tom, nisam video ni jedan njihov kvalitetan post na temu, vec samo medjusobno podjebavanje i prepucavanje oko stvari sa drugih topika. Apsolutno je nebitno koliko ko ima staza ili postova napisao, imas medju "pridoslima" dosta njih koji su na drugim forumima ispisali kvalitetne postove na temu i koji se razumeju u ono sto pisu - i onda im neko od "starosedelaca" kaze: "sta ti znas, tek` si dosao?"
Torpedo jeste moja greska, skinuo sam mu ban i uputio mu izvinjenje i ovde i na PM, jer mogu i ja da pogresim i ne bezim od toga.
Za probleme i nerazumevanja na kosarci slobodno se obratite ili meni ili Gancu - niko nece ostati uskracen za odgovor.
Jos jedno bih dodao: ne znam kakve su vase "interne posalice", ali bih vas zamolio da posalice vezane za dame na ovom forumu (kako su psovale za vreme EP i meni je doslo da ih banujem:facepalm:) , kao i medjusobne nerasciscene racune od ranije ostavite za PM - jos uvek se privikavamo jedni druge, pa da ne dolazi do ovakvih nesporazuma.

goku
07.10.2017, 20:03
Nije ovo posao, niko nije placen za ovo, jer zamisli, cak i admini i modovi ovde dolaze u svoje slobodno vreme, da iskuliraju i pricaju o sportu i ostalim temama i sve sto rade, rade na dobrovoljnoj bazi...tako da samo licno i mogu da shvatim, nikako drugacije

Nekada nije postojao profesionalni predsednik kućnog saveta već se to radilo volonterski, vremenom je to postala profesija koja se plaća.

Sad kada je došlo vreme da "nema džabe ni kod stare babe" predlažem da i admini budu profesionalci koji će biti plaćeni za svoj posao. To je jedini način da dobijemo kvalitet.

Da li je recimo dva evra mnogo da svaki aktivni član izdvoji na mesečnom nivou? Naravno da nije, to je kutija cigara ili jedno vopi u na fensi mestu.

Pisaću ponovo ovde tek kada SK forum dobije admina profesionalca. Kvalitet sa kojim je Leon profesionalac ubijao očekujem i od admina profesionalca u vođenju foruma, ništa manje i ništa više od toga.

bojanaBG
07.10.2017, 20:06
Nekada nije postojao profesionalni predsednik kućnog saveta već se to radilo volonterski, vremenom je to postala profesija koja se plaća.

Sad kada je došlo vreme da "nema džabe ni kod stare babe" predlažem da i admini budu profesionalci koji će biti plaćeni za svoj posao. To je jedini način da dobijemo kvalitet.

Da li je recimo dva evra mnogo da svaki aktivni član izdvoji na mesečnom nivou? Naravno da nije, to je kutija cigara ili jedno vopi u na fensi mestu.

Pisaću ponovo ovde tek kada SK forum dobije admina profesionalca. Kvalitet sa kojim je Leon profesionalac ubijao očekujem i od admina profesionalca u vođenju foruma, ništa manje i ništa više od toga.

Odlicno

goku
07.10.2017, 20:11
Odlicno

.:D.

Ricma
07.10.2017, 20:15
Najlakse je reci dosta ili obrisati. A to nije resilo problem. Ili da je previse jadno sto su modovi podneli ostavku i sta sve..

Za Wolfa pricas napamet, ne znas ni kada je rekao da hoce da ode sa funkcije, a to nije bilo ni pod kakvim strogim okolnostima nego par dana pre bana torpeda.

Sto se mene tice, ja sam fejlovao u svom poslu onog trenutka kada su Gang i Roso dobili banove i to treba da ide na moju dusu, zato sto sam ja zeleo da uskocim kako do takvih stvari ne bi doslo.Takve situacije sam licno zeleo da izbegnem.Nisam jedini i najveci krivac u svemu tome, ali itekako osecam odgovornost.Ja sam zeleo jos krajem jula/pocetkom avgusta, zeleo da odem.Ostao sam zbog drugih ljudi i sve je islo ka tome da ce kad-tad da najebu zbog toga u kom su tonu pisali njihove postove, jer sam iz svog ugla video da mogu da spustim loptu i da pomerim stvari na bolje.Ironicno sve sto sam pokusao da sprecim, desilo se.Moja namera uopste nije bila da oteram starosedeoce, nego da ih zadrzim ovde.

I naravno da nista nece da bude isto nakon ovoga, ja svoju aktivnost svodim na minimum.Ostajem dok ne dobijem prihvatljivu zamenu i tu je moj glas najmanje bitan kao i kod vecine stvari.Dok ovako su samo par pojedinaca protiv mene(ne licno, nego kako moderisem pdf), ne treba uopste ubrzati proces mog odlaska.

Победа
07.10.2017, 21:00
U jeku ovih žalbi, imam ja jednu primedbu, tj. više sugestiju. Da li bi mogao neko da promeni naziv teme Katalonija u nešto prosto tipa politika ili život, nebitno je. Idu BG izbori, ima raznih tema nevezanih za samu politiku o kojima se može pričati pa bi bilo lepo da se promeni, ovako mi deluje malo glupo da pišem u toj temi.

Ricma
07.10.2017, 21:08
Pasce mi na pamet neka duhovita opaska, ali sam spreman da cujem i druge predloge.Mozda budu i bolji od mojih.

Marija81
07.10.2017, 21:19
Mene samo jedno zanima. Dokle će "funkcioneri" {bez namere da uvredim} svaki put kada ispadne frka podnositi ostavke, nabijati na nos članovima da oni ovo rade volonteri i td.? Mora se naći zlatna sredina i malo da popuste obe strane, iako mi je ta podela, na vas, nas i sl. i jako ružna i uvek dolazi od vas na funkcijama. Čast izuzecima.

dekkard
07.10.2017, 21:35
Cim se neko nadje da je bolji od mene ili da je bas zeljan da promeni stvari na bolje a da ne narusi puno ravnotezu, rado cu mu ustupiti mesto.Ja sam se prijavio na dobrovoljnoj osnovi, a i dobrovoljno cu da odstupim.

Do narednog ustanka!

Mojne te fore, ajde lepo priznaj koliko te plaćaju? :D (šala, nije interna, može?):sd:

dekkard
07.10.2017, 21:48
I još jedna sitnica:cf: niti jedne tema mi ne smeta, jednostavno ono što mi nije interesantno izbjegavam. Ono na čemu sam insistirao u više navrata je muzička tema u kojoj bi se znao red : Rock and roll na jednom mjestu, narodnjaci na drugom. Ovako postoji nešto što nit smrdi nit miriše - šta trenutno slušate. Razlog što ne postoji je jasan svima, podkusurivanje kao nesposobnost donošenja odluka.

Ovo bih i ja voleo da se desi. Prvi put sam video ovde da neko troluje sa muzikom + čista šabanerija. Brte, ako je vama dvojici, trojici to gotivno šaljite jedno drugom taj džiberaj kao pp ili izađite u kafanu, nije bitno, ovaj forum ne čita samo vas dvojica, trojica. Možda je stvarno najbolje da postoje dva muzička topica.

Marija81
07.10.2017, 21:49
Ovo bih i ja voleo da se desi. Prvi put sam video ovde da neko troluje sa muzikom + čista šabanerija. Brte, ako je vama dvojici, trojici to gotivno šaljite jedno drugom taj džiberaj kao pp ili izađite u kafanu, nije bitno, ovaj forum ne čita samo vas dvojica, trojica. Možda je stvarno najbolje da postoje dva muzička topica.Postojalo je ali je spojeno.

Ricma
07.10.2017, 21:58
Mene samo jedno zanima. Dokle će "funkcioneri" {bez namere da uvredim} svaki put kada ispadne frka podnositi ostavke, nabijati na nos članovima da oni ovo rade volonteri i td.? Mora se naći zlatna sredina i malo da popuste obe strane, iako mi je ta podela, na vas, nas i sl. i jako ružna i uvek dolazi od vas na funkcijama. Čast izuzecima.

U mom slucaju zato sto se to talozilo vec neko duze vreme i dogadjaji u poslednje vreme su uvek bili kap koja je prelila casu.I naravno zato sto se stalno nalazim izmedju dve vatre.Jos jedna stvar u vezi Gangare, covek je bio neobavesten i ja sam hteo da mu skrenem paznju na neke stvari i da mu dam do znanja da to sto je on napisao je skoro pa netacno.Predosecao sam da ako dobije zasluzene sankcije, da ce da nastanu nevolje.Napravio bih izuzetak zbog njega(ali ne bih zaboravio to sta je napisao i to bi mu uslo u sledecu kaznu), sada kako bi on reagovao na to nikad necu da saznam.Taj korak je mogao da bude kljuc svega, ako bih ja napravio kompromis da li bi druga strana ostala pri svojim stavovima ili bi isto napravila kompromis.Ostali smo uskraceni za to i znali bismo odmah na cemu smo i kakva ce biti sudbina starosedelaca.Ja sam tu dosao kako bih pomirio obe strane i spustio loptu, ali nisam sproveo u delo i posledice se vide.Nisam uspeo i ne znam da li cu za to da se iskupim.I dalje slepo verujem da mogu.

@dekkard

Povremeno nalecem na tvoje postove i znam kada si ozbiljan, a kada se sprdas. :D

Marija81
07.10.2017, 22:01
U mom slucaju zato sto se to talozilo vec neko duze vreme i dogadjaji u poslednje vreme su uvek bili kap koja je prelila casu.I naravno zato sto se stalno nalazim izmedju dve vatre.Jos jedna stvar u vezi Gangare, covek je bio neobavesten i ja sam hteo da mu skrenem paznju na neke stvari i da mu dam do znanja da to sto je on napisao je skoro pa netacno.Predosecao sam da ako dobije zasluzene sankcije, da ce da nastanu nevolje.Napravio bih izuzetak zbog njega(ali ne bih zaboravio to sta je napisao i to bi mu uslo u sledecu kaznu), sada kako bi on reagovao na to nikad necu da saznam.Taj korak je mogao da bude kljuc svega, ako bih ja napravio kompromis da li bi druga strana ostala pri svojim stavovima ili bi isto napravila kompromis.Ostali smo uskraceni za to i znali bismo odmah na cemu smo i kakva ce biti sudbina starosedelaca.

@dekkard

Povremeno nalecem na tvoje postove i znam kada si ozbiljan, a kada se sprdas. :DKakve ovo veze ima sa mojim postom, ja Ganga nikada nisam branila. Zapravo nikada sem juče Torpedov ban nikada nikoga nisam branila. I ne znam zašto si se ti (baš ti od svih) pronašao u mom postu.

Lord Aleksoni
07.10.2017, 22:01
Ovo bih i ja voleo da se desi. Prvi put sam video ovde da neko troluje sa muzikom + čista šabanerija. Brte, ako je vama dvojici, trojici to gotivno šaljite jedno drugom taj džiberaj kao pp ili izađite u kafanu, nije bitno, ovaj forum ne čita samo vas dvojica, trojica. Možda je stvarno najbolje da postoje dva muzička topica.

Znači isto ja mogu to tebi da kažem, šaljite između sebe vaš nekoliko što trolujete sa stranom muzikom pošto ja to ne slušam, loše ti je ovo zaista. :cf:

Ricma
07.10.2017, 22:04
Kakve ovo veze ima sa mojim postom, ja Ganga nikada nisam branila. Zapravo nikada sem juče Torpedov ban nikada nikoga nisam branila. I ne znam zašto si se ti (baš ti od svih) pronašao u mom postu.

Ja sam taj poslednji koji sam rekao da dizem ruke i zato sam se pronasao.Ganga sam ubacio u post zato sto izmedju ostalog je jedan od razloga zasto sam zeleo da preuzmem inicijativu i da pokusam nesto da preduzmem.Moja ''ostavka'', kao i moj dolazak na mestu moda ima veze sa njim.Ako on mene nece da poslusa, ko onda preostaje?I ne samo on, ima tu jos likova koji su ovako pravili probleme ali sam verovao da mogu da resim sa njima stvar i da spustimo loptu.

dekkard
07.10.2017, 22:06
Znači isto ja mogu to tebi da kažem, šaljite između sebe vaš nekoliko što trolujete sa stranom muzikom pošto ja to ne slušam, loše ti je ovo zaista. :cf:

Pa eto, onda bi mogli da se složimo da postoje dva topica, da niko nikome ne smeta.:tu:

Marija81
07.10.2017, 22:13
Ja sam taj poslednji koji sam rekao da dizem ruke i zato sam se pronasao.Ganga sam ubacio u post zato sto izmedju ostalog je jedan od razloga zasto sam zeleo da preuzmem inicijativu i da pokusam nesto da preduzmem.Moja ''ostavka'', kao i moj dolazak na mestu moda ima veze sa njim.Ako on mene nece da poslusa, ko onda preostaje?I ne samo on, ima tu jos likova koji su ovako pravili probleme ali sam verovao da mogu da resim sa njima stvar i da spustimo loptu.Nema razloga da se pronalazis. Tebi je ovo "prva ostavka" [emoji4] Što se tiče ovoga oko Ganga - nije on jedini problem ili uopšte problem, kako god. Mnogo je tenzija poslednjih meseci a krivi a se šalju je od jednih na druge. Najlakše je banovo, opomenu i sl. ali i funkcioneri moraju da imaju osećaj za šalu, pravi trenutak kada popustiti a kada kazniti. Ključ je u strpljenju.

Победа
07.10.2017, 22:13

Do narednog ustanka!

Molim te nemoj sa ovakvim postovima. Nemoj da budeš moderator ili budi i radi svoj posao. Ovo je patetično i podseća često na ljude koji su na vlasti ili na funkciji negde, pa to nikako ne puštaju uz obrazloženje da ne postoji bolji od njih.

miloolja
07.10.2017, 22:19
Pa eto, onda bi mogli da se složimo da postoje dva topica, da niko nikome ne smeta.:tu:DVA puta sam za sve ove godine otvarala zasebne teme za muziku koju slusam..ne samo ja da se razumemo...ima nas podosta. Poslednji je bio Jukebox. :(
Malo je reci da su me zbog toga neki razapinjali ovde da sam posebna, da se separatisem, da ponizavam time druge, izigravam ludilo...i svasta nesto..
E onda kada su spojili prvu temu ovu a la Tramp sa Pricaoniciom..negde letos....ne pitaj zasto...onda je bilo eee pa mora i Jukebox da se spoji sa Sta trenutno slusamo. Naravno sto kaze Torpedo...za potkusurivanje... Pa onda kada se ponovo otvorila tema Tramp...e pa otvori opet sta ima veze. I tako. Naravno da mi ne pada na pamet..ionako izuzetno retko postavljam ovde od tada muziku..imam gde to da radim.

tt

Победа
07.10.2017, 22:20
DVA puta sam za sve ove godine otvarala zasebne teme za muziku koju slusam..ne samo ja da se razumemo...ima nas podosta. Poslednji je bio Jukebox..
Mo je reci da su me neki razapinjali ovde da aam posebna, da ye separatisem, da ponizavam time druge...i svasta nesto..i
E onda kada su spojili prvu temu ovu ala Tramp sa Pricaoniciom..negde letos....ne pitaj zasto...onada je bilo eee pa mora i Jukebox da se spoji sa Sta trenutno slusamo. Naravno sto kaze Torpedo...za potkusurivanje... Pa onda kada se ponovo otvorila tema Tramp...e pa otvori opet sta ima veze. I tako. Naravno da mi ne pada na pamet..ionako izuzetno retko postavljam muziku..imam gde to da radim.

tt

Ja se slažem, ali nije bilo razloga da se ukida svojevremno tema Ujedinjeni vinjak, tako nije bilo razloga da se ukida Jukebox. Kada se već ukinulo jedno, ovo drugo je kolateralna šteta.

miloolja
07.10.2017, 22:25
Ja se slažem, ali nije bilo razloga da se ukida svojevremno tema Ujedinjeni vinjak, tako nije bilo razloga da se ukida Jukebox. Kada se već ukinulo jedno, ovo drugo je kolateralna šteta.Naravno da nije trebala da bude nikakava kolateralna steta...jer bi po toj logici mnoge teme morale da se spoje...a Jukebox je trajao nekoliko godina..pre ce biti da su neki iskoristili trenutnu guzvu...ti isti koji su kritikovali.

tt

bojanaBG
07.10.2017, 22:28
Ja sam kriva za to spajanje tema, tada je bio totalni haos na ovom delu foruma i ta tema je stradala.
A sad zaista ne vidim problem da se otvori tema iskljucivo sa stranom muzikom, svima ce biti bolje.

z3 compact using Tapatalk

Победа
07.10.2017, 22:28
Naravno da nije trebala da bude nikakava kolateralna steta...jer bi po toj logici mnoge teme morale da se spoje...a Jukebox je trajao nekoliko godina..pre ce biti da su neki iskoristili trenutnu guzvu...ti isti koji su kritikovali.

tt

Nisam ja rekao da je trebalo da bude kolateralna šteta. Ima dosta glupih tema na forumu, pogotovu u ovom off delu, gde nisu pisani postovi mesecima a i besmislene su, pa nikom ništa. Ja ne vidim razlog zašto ne bi postojale 3-5-10 teme oko muzike, ako forum funkcioniše i nema tehničkih problema. U ovom slučaju je dovoljno 2 zbog vrste muzike i broja članstva, ali opet, to je bilo, pa prošlo.

miloolja
07.10.2017, 22:30
Pa nisi to uradila sama od sebe..al nema veze..nek otvore ljudi naravno.

tt

dekkard
07.10.2017, 22:36
DVA puta sam za sve ove godine otvarala zasebne teme za muziku koju slusam..ne samo ja da se razumemo...ima nas podosta. Poslednji je bio Jukebox. :(
Malo je reci da su me zbog toga neki razapinjali ovde da sam posebna, da se separatisem, da ponizavam time druge, ihigravam ludilo...i svasta nesto..
E onda kada su spojili prvu temu ovu ala Tramp sa Pricaoniciom..negde letos....ne pitaj zasto...onada je bilo eee pa mora i Jukebox da se spoji sa Sta trenutno slusamo. Naravno sto kaze Torpedo...za potkusurivanje... Pa onda kada se ponovo otvorila tema Tramp...e pa otvori opet sta ima veze. I tako. Naravno da mi ne pada na pamet..ionako izuzetno retko postavljam muziku..imam gde to da radim.

tt

Mogu da pričam samo iz svog ugla, kako ja gledam na ljude. Davno, davno... davno je prošlo vreme kada sam ja ljude delio na podobne i nepodobne po tome kakvu vrstu muzike slušaju, imaš milion tema, interesovanja i što se mene tiče, uvek pre insistiram na sličnostima, nego na razlikama. Ali znam šta ne volim, poštujem i to što neko ne voli to šta ja volim, i zato bih podržao Torpedovu ideju o dva topica. Ne moramo oko svega da se složimo, složićemo se možda politički, oko izbora knjiga, filmova, delićemo isti sistem vrednosti, štagod, bitno je da postoji elementarno poštovanje, ako ništa drugo svi volimo da pišemo i razmenjujemo mišljenja to nam je najmanji zajednički sadržatelj.:)

miloolja
07.10.2017, 22:49
Sve je to dekkarde lovely jubbly, ali kad nemas podrsku dzabe ti sve, na kraju i nadrljas ili tvoja tema...kako god :)

tt

miloolja
07.10.2017, 23:11
Postoji tema Sedma umetnost, recenzije, predozi, liste...za koju sam takodje prozivana...gde sam htela da iz prve Filmovi i serije izvucem se one divne recenzije (nazalost nekoliko sjajnih nam je pojeo stari forum), predloge i liste. To je ogroman posao, ali vredi i ostalo mi je da pregledam i prebacim sa oko 900 strana jos sto je poprilicno, ali to sam radila postepeno i nazalost nisam stigla da zavrsim. Sada ne mogu da prebaciujem vise nista, a nadam se da Bojana nece dozvoliti da se spoje. :)
A vi naravmo sve neke buduce recenzije i predloge ostavljate tamo.
Ovo vam dodje ko neki amanet :)

tt

bice
08.10.2017, 02:00
Postoji tema Sedma umetnost, recenzije, predozi, liste...za koju sam takodje prozivana...gde sam htela da iz prve Filmovi i serije izvucem se one divne recenzije (nazalost nekoliko sjajnih nam je pojeo stari forum), predloge i liste. To je ogroman posao, ali vredi i ostalo mi je da pregledam i prebacim sa oko 900 strana jos sto je poprilicno, ali to sam radila postepeno i nazalost nisam stigla da zavrsim. Sada ne mogu da prebaciujem vise nista, a nadam se da Bojana nece dozvoliti da se spoje. :)
A vi naravmo sve neke buduce recenzije i predloge ostavljate tamo.
Ovo vam dodje ko neki amanet :)

tt

Pa zar nisu Ricma i Wolf glavni na ovom pdf-u? Oni valjda treba da odluce hoce li se spojiti. :ne_znam: :hm:
Meni je to okej tema, treba to ostati, brdo sam filmova pogledao iz vasih preporuka, ali onaj Jukebox je nebitan bio skroz.

Dubiozni goblin
08.10.2017, 08:59
Sve, sve, ali famozni clan stroge zabrane komentarisanja rada moderacije u vezi banova je neprevazidjen. Koliko je to apsurdno, nemam reci.
Nije mi dosta ovaj jedan ludak u stvarnom životu sa svojom družinom prstena, sad jos i na forumu mora covek da cuti na odluke sa kojima se ne slaze.

Ricma
08.10.2017, 09:04
Otvorite temu Jukebox vol.2, Jukebox Part 2 ili nadenuti joj neki slican naziv.Previse je tema sticky tako da je ja barem ne bih stavljao u tu kategoriju.

Ja nigde nisam rekao da ta opcija nikad nije otpala kada me je torpedo pitao kad sam dosao, samo zbog toga sto je kratko vreme proslo od kada je ukinuta smatrao sam da treba sacekati odredjeno vreme.Stvar je bila u postovanju odluka oko tema, ako su prethodnice otvorile par tema koje imaju svoju svrhu mi necemo to da brisemo niti da spajamo, ako su ugasile par tema mi cemo i to da ispostujemo.Svakako je nezavisno od mog i Wolfovog odlaska bilo u planu da se otvori tema za politiku.Ja i Wolf jedino sto smo tu uradili je sto smo dosta tema stavili u arhivu.Nama nikako nije bila namera da po onome sto su radile sa temama, da mi od prvog dana to gazimo.Verujem da iz sadasnje perspektive ni Olja ni Bojana nemaju nista protiv otvaranja.

Knipex
08.10.2017, 12:00
Ova dva člana treba da se promene, tj. da se doda anex "Osim na odgovarajućim temama: Kritike-Žalbe-Predlozi moderatorima-administratorima".

4.15 Zabranjeno je ulaziti u diskusije i raprave sa moderatorima i administratorima o gore postavljenim tačkama, kao i nakon opomena ako je neki prekršaj napravljen.
Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uređuju forum prema sopstvenom nahođenju i slobodnoj proceni i nisu dužni davati objašnjenja niti pravdati svoje odluke i postupke.

Marija81
08.10.2017, 12:08
;1722344]Ova dva člana treba da se promene, tj. da se doda anex "Osim na odgovarajućim temama: Kritike-Žalbe-Predlozi moderatorima-administratorima".Ali najjače je "ekskluzivno pravo". To sam tražila još tada da se promeni...

Ricma
08.10.2017, 12:26
Ok ljudi, treba da razlikujete trolovanje na klupskoj osnovi i bezazleno trolovanje koje sam ja mozda i najvise koristio i pritom nisam mnogima dizao pritisak.Wolf ako hoce, moze da intervenise i ispravi moje odluke.Iako ovo sto je upravo napisano nije bezazleno trolovanje(jer je doslo do sukoba), nikako ne moze da udje u isti kos sa trolovanjem na kosarkaskom pdfu.

Trolovanje svakako dobija na tezini kada se radi o necemu za sta smo bas vezani i tu pre svega mislim na Zvezde/Partizan.Takve i slicne postove treba sankcionisati.

Naravno nemojte mi sada pricati od pre neki dan, pogresio je u vezi torpeda a u vezi Ice i jos par forumasa svakako nije.

Победа
08.10.2017, 12:32
Da li je realno da na temi zalbe vi brišete postove gde se zalimo na nekoga, a ostavljate ove Kronosove koji su sve samo ne ozbiljni?

Ricma
08.10.2017, 12:41
Da li je realno da na temi zalbe vi brišete postove gde se zalimo na nekoga, a ostavljate ove Kronosove koji su sve samo ne ozbiljni?

Sandu je zapoceo i prvo glupo bi mi bilo da brisem odgovore i gde se prvenstveno taj sukob nastavlja, ali na kraju sam i njega obuhvatio jer je pokrenuo lavinu.Da je napisao u drugacijem tonu, ostavio bih mu post.Tu sam pogresio, trebao sam sve da izbrisem, jer ova tema ne bi trebalo da sluzi za licno potkusurivanje.Brisem ja ubuduce sve postove koji izlaze iz okvira ove teme, a ne mogu da ih prebacim u Pricaonicu.Obe strane su preterale i tu ne mislim konkretno na tebe, jer brisanjem svih postova a ostavljanje tvog nema smisla jer deluje nepovezano..

I da li realno ocekujete da zbog ovakvog trolovanja ja delim banove kada sam presao preko nekih ozbiljnijih stvari?

l1m4r
08.10.2017, 13:08
Ja stvarno ne kapiram sta je sa tobom i brisanjem postova?!

Znaci ako napises da nisu pravila ista za sve? To je nesto licno? A uverili smo da nisu. Hteli ljudi ili ne da priznaju.

Daj bre Maricu, ti zadnjih 5 dana stvarno ne znas gde udaras sa postovima. Ako si umoran naspavaj se, pa onda dodji da vodimo normalan razgovor.
Niko ne ocekuje da "delis banove". Za sve vreme koje sam na forumu nikada mi post nije obrisan i onda dodjes ti krenes da brises.

Mada sto dzabe i ja pisem ovo kada:

Administratori i moderatori imaju ekskluzivno pravo da uređuju forum prema sopstvenom nahođenju i slobodnoj proceni i nisu dužni davati objašnjenja niti pravdati svoje odluke i postupke.
Kapiram da si vlasnik 51% PDF O svemu i svacemu.. Cim tako olako brises i ostale stvari.

Ricma
08.10.2017, 13:20
Napisao si konstruktivan post i zbog toga necu da ti obrisem nego ces dobiti odgovore.A i tako ce da bude ubuduce.

Prvo kako pravila nisu za sve?Napisao sam da sam pogresio, ali sam dobar deo kronosovih postova izbrisao i ti kazes pravila nisu ista za sve.Njegov i Sanduov sukob sam posmatrao kao poseban entitet, zbog cega sam tek kasnije izbrisao.Opet kazem pogresio sam.

Brisem ja postove od kad sam dosao prvog dana, ti do pre par dana nisi predstavljao problem.Zbog vasih izbrisanih postova je postavljena tema i tim otvaranjem na neki nacin jeste priznanje da sam napravio gresku sa jedne strane sto nismo do sada otvorili posebnu temu kao ovu.Nasa je greska sto do sada nismo razmisljali o ovoj temi, ne sto smo brisali i gledali da se postovi ne prelivaju u drugim temama van zarista sukoba.Takvim postovima nije mesto u Pricaonici, dok u ovoj temi jeste i to uglavnom konstruktivni postovi kao sto je bio ovaj tvoj, a i Pobedi sam bio duzan da mu javno odgovorim kako ne bi doslo do nesporazuma i da drugi vide jer sam mu slicno napisao i u inboxu.

l1m4r
08.10.2017, 13:36
Evo tebi, a i svim ostalim modovima i adminima odgovor oko pravila. I ovo je samo moje i licno moje misljenje!

Nisam verovao da cu ikada morati da branim bilo koga banovanog, ali da je neko od banovanih napisao sve sto sam ja napisao u zadnja 3 dana, bio bi banovan na godinu dana. Bilo da je to Aki, Gang, neko treci, peti deseti. Ili to bio neki novi clan.

Kako ja to nisam dobio ni upozorenje!? I ako si ti rekao 10x dosta, Bojana isto tako (pretila mi crvenim slovima govorila da sam naivan), Ganac isto tako.
Ajde kako su onda pravila ista?

Od kada sam ja to poceo da predstavljam problem? Sto pitam normalnu stvar i svi se prave blesavi? Naravno da necu da odustanem, ali niko od modova i admina mi nije napisao PP i objasnio sta i kako!!!!
Ukazali smo vam na veoma normalan nacin da je doslo do greske i niko nece da je resi vec je gurate pod tepih i gubimo svi svoje vreme! I jos se osecate uvredjenim, mi vas hocemo da spalimo, dajete ostavke, mi smo naivni, jadni.. Naravno da ce ljudi da polude kada pokusaju nesto na fin nacin da rese, a sa druge strane ih saceka giljotina. Samo seci.

I ako je moguce, voleo bih, posto ne znam da li mozete da vidite koliko je postova napisano van pricaonice i ovih kritika. Posto je forum mnogo prazan.

Ricma
08.10.2017, 14:10
Stvar je da kod tebe ne vlada nikakav licni animozitet prema tebi, a i forumasi koji su banovani sa mnom nikada nisu bili u losim odnosima niti je moja zelja posto sam bio dobar sa njima da ih odmah banujem.To da skaces po zivcima sada, to stoji.Kada bolje pogledas svi banovani forumasi nisu tek od juce nekima trn u oku, to je ono sto pravi razliku izmedju tebe i njih.Ja u to ne bih da ulazim, ja barem dobar deo vas tretiram isto.

Banovanje tebe bi tek izazvalo nerede i bilo bi kontraproduktivno.Isto tako mislim za jos par banova da su napravljene greske i to nije ispravljeno, a na osnovu nekih gresaka su izbila jos veca sranja.

Isto to sto se pisalo u Pricaonici mogli ste gore da napisete i istom ostrinom, da ste to uradili i popili za to banove ja bih otisao sa ovog foruma, jer ne bih imao sta da trazim ovde vise ako bi pala seca starosedelaca.Stvar je u tome sto ste zariste preneli ovde i sto se u pocetku sve i svasta pustalo da pise.Nismo imali granice, i ja izmedju ostalih sam doprinosio da nivo konverzacije nisko padne.Iz mog ugla smatram da trebam da brisem licne sukobe ukoliko oni nicemu ne vode.A ovo danas je to bilo.Stvar je u tome da ste isti efekat mogli da postignete gore, mozda bi samo neko dobio ban onda bih ja prvo digao glas jer ste se nadovezali na torpedov ban koji nije bio na mestu(bio to ti, Aleksa ili Pobeda), a verovatno bi se i Olja nadovezala zato sto je ona dobra sa torpedom i sto je od toga sve pocelo.U pogresnoj temi ste svi pisali, a nasa je greska sto smo takve stvari trebali da predvidimo(a znali smo da se to desava) i da otvorimo ovu temu kako bi se tu sve prelilo.Odvojili smo politiku od Pricaonice, zasto ne bismo zalbe na rad admina/moderatora od Pricaonice?

Ta tema ne bi trebala da ispasta.Da se razumemo svi banovi u poslednje dve nedelje su bili kontraproduktivni i toga sam bio svestan u startu.

l1m4r
08.10.2017, 14:25
Stvar je da kod tebe ne vlada nikakav licni animozitet prema tebi, a i forumasi koji su banovani sa mnom nikada nisu bili u losim odnosima niti je moja zelja posto sam bio dobar sa njima da ih odmah banujem.To da skaces po zivcima sada, to stoji.Kada bolje pogledas svi banovani forumasi nisu tek od juce nekima trn u oku, to je ono sto pravi razliku izmedju tebe i njih.Ja u to ne bih da ulazim, ja barem dobar deo vas tretiram isto.

Banovanje tebe bi tek izazvalo nerede i bilo bi kontraproduktivno.Isto tako mislim za jos par banova da su napravljene greske i to nije ispravljeno, a na osnovu nekih gresaka su izbila jos veca sranja.

Nemam animozitet ni prema kome. A da li neko ima prema meni, to vec ne znam. Ili kako si vec hteo da kazes nije mi bas jasna prva recenica.

Znaci, sada ce se banovati neko zato je nekome trn u oku?! Odnosno banovani su neki zato sto su nekome trn u oku?! Vidis to ne sme da postoji, i ako postoji taj neko ne moze i ne sme da bude mod ili admin.
Vidis da sam ja popio Ban, to bi bilo opravdano skroz opravdano. Sva moguca pravila sam ignorisao i ignorisacu ih i dalje jer su besmislena. I nastavicu da vam skacem po mozgu jer da budem iskren nemam sa kim da vodim nikakavu diskusiju. Polovina je banovana, a druga polovina je prestala da pise.

Jer vidis, ja sam dobar sa vama, nemam svadja, i onda mogu da se tolerisem!? Ne mogu. Svi smo jednaki.
Sta bi se dobilo sa mojim banom, pa verovatno to da bi ostali Aleksoni, Pobeda i Madrid da forumu da pisu.
Tj pitanje bi bilo do kada bi i oni ostali tj kada bi postali trn u oku.

Evo pitanje za sve koliko postova je Vladan napisao u zadnjih 10 dana!? Eeeej Vladan. Covek je ovaj forum. A on ne pise.. Sta da pricamo vise.

bojanaBG
08.10.2017, 14:28
Meni ti stvarno nisi jasan, znaci ako bi sad popio ban, onda bi bio srecan :ne_znam:

l1m4r
08.10.2017, 14:33
Meni ti stvarno nisi jasan, znaci ako bi sad popio ban, onda bi bio srecan :ne_znam:

Vidis ni vi meni niste jasni.

Samo pitam, ako sam se oglusio na sva pravila zasto me trpite?

Iskren da budem stvarno mi je sve jedno da li da cu budem banovan ili ne. Samo mi vredja inteligenciju, kao i mnogima ovde ti dvostruki arsini.

Postavio sam pitanje svima, jedino je Ricpa odgovorio. Cega se plasite? Normalne diskusije? Pa zar nismo zbog toga ovde?

bojanaBG
08.10.2017, 14:36
Iskreno, ja sam sad procitala sve sta se desavalo ovde jutros i ti mi nikako nisi jasan, ne znam ni sto se bunis, nisu mi jasna tvoja pitanja...
Evo sad npr.: cega se plasite? normalne diskusije?...pa kakve crne normalne diskusije kad ti ides djonom i u postu pre toga kazes da ces namerno da nam skaces po mozgu

Ako je moguce, spusti loptu, iskuliraj pa onda mozemo da pricamo koliko god zelis

Lord Aleksoni
08.10.2017, 14:36
Sada su sve stavri vrlo jasne:D

7528.
08.10.2017, 14:37
Limar nisi isto ti koji si miran ceo životni vek na forumu, i neko ko dobija ban na mesec dana. Da se upola ovako cimate protiv prave vlasti što nas jebe kako stigne, da bar 20% ove energije ulažemo svi, jbg. Mnogo je više i do načina, trebali ste lepo da se obratite Notu, on ih zna sve sa b92, pa on da porazgovara sa Kronosom, čisto dok se i on čovek navikne, da pitate i zamolite da malo bude blaži itd. Kad bi svi na fin način i solidarnošću radili, siguran sam da bi bilo bolje.

Ovako kad svi, ne ti Limare, skaču na prvu traže neku pravdu, kao deca, studira pravni pa sad bi da pokaže da je bolji u postupku ili je gledao Suits, to onda samo produbi sukobe.

I Wolf je kosio pa niko nije smeo da pisne. A i sam mi je rekao toliko vremena jer se nakupilo prekršaja. Npr pobeda je bio prošli put 10 dana na ivici bana, i tolerisan je zato što nije bio problematičan, ali svemu dodje kraj. Zato je i dobio mislim 14 dana.

Dakle rlx, opustite se svi, samo forum.

Žao mi je što Prskaj i Apacrow(?) nisu tu, ja nisam dobio šansu ni da se raspravljam ovoliko. Dobijem ban 3 meseca lagano.

mark it zer0
08.10.2017, 14:41
Iskreno, ja sam sad procitala sve sta se desavalo ovde jutros i ti mi nikako nisi jasan, ne znam ni sto se bunis, nisu mi jasna tvoja pitanja...
Evo sad npr.: cega se plasite? normalne diskusije?...pa kakve crne normalne diskusije kad ti ides djonom i u postu pre toga kazes da ces namerno da nam skaces po mozgu

Ako je moguce, spusti loptu, iskuliraj pa onda mozemo da pricamo koliko god zelis

Nisi u pravu, covek vam je prethodnih dana postavio dosta pitanja koje svako od nas pokusava da postavi. A dobio je odgovor na jedno. Sve sto dolazi sa vase strane je spinovanje kako vi to radite iz dobre volje, kako se to ne placa, neke podele po PDF-ovima, gornji I donji sprat. A ocigledno je da je forum napustilo (ne znam tacan razlog) brdo odlicnih forumasa, zbog kojih se i dolazio ovde, a hteli vi da priznate ili ne, forum je u problemu, a sigurno da par forumasa ne moze biti krivo za to, kako ste vi pokusali da prikazete.

Ricma
08.10.2017, 14:42
Nemam animozitet ni prema kome. A da li neko ima prema meni, to vec ne znam. Ili kako si vec hteo da kazes nije mi bas jasna prva recenica.

Znaci, sada ce se banovati neko zato je nekome trn u oku?! Odnosno banovani su neki zato sto su nekome trn u oku?! Vidis to ne sme da postoji, i ako postoji taj neko ne moze i ne sme da bude mod ili admin.
Vidis da sam ja popio Ban, to bi bilo opravdano skroz opravdano. Sva moguca pravila sam ignorisao i ignorisacu ih i dalje jer su besmislena. I nastavicu da vam skacem po mozgu jer da budem iskren nemam sa kim da vodim nikakavu diskusiju. Polovina je banovana, a druga polovina je prestala da pise.

Jer vidis, ja sam dobar sa vama, nemam svadja, i onda mogu da se tolerisem!? Ne mogu. Svi smo jednaki.
Sta bi se dobilo sa mojim banom, pa verovatno to da bi ostali Aleksoni, Pobeda i Madrid da forumu da pisu.
Tj pitanje bi bilo do kada bi i oni ostali tj kada bi postali trn u oku.

Evo pitanje za sve koliko postova je Vladan napisao u zadnjih 10 dana!? Eeeej Vladan. Covek je ovaj forum. A on ne pise.. Sta da pricamo vise.

Nikome nisi omrazena licnost(ni meni, a trenutno ni drugima), zbog toga nisi banovan.Ja sam malo potegao u proslost kako je bilo i cinjenica je da su se potezala odredjena pravila kako bi se odredjeni forumas banovao dok bi drugi prolazili nekaznjeno.

Kada smo ja i Wolf ovde banovali forumase koji su nama trn u oku?Tako jeste bilo pre nas, nazalost nije tako stalo.U pogresnoj temi trosis energiju, jer ja nisam u ogromnoj meri odgovoran za trenutno stanje.Deo krivice osecam, ali vec vise ljudi je reklo da nije do mene, a ti si se zakacio za mene.Da li ti znas zbog cega su ljudi konkretno banovani?Ne mora ovde napisacu ti u porukama.

Mene stavljas tamo gde ne treba, trenutno imam problema samo sa tobom posto sam sa drugima rascistio situaciju i znaju da nije do mene.Mene bas zanima koga sam ja ovde nefer tretirao i koji mi je forumas trn u oku, pa cu da ga banujem. :D Svi potezi u proslosti ukazuju na to, a da sam ja povezan sa tim jok.

Zapravo ne znas da Vladan vec neko vreme odlazi niti znas celu pozadinu dogadjaja, a sa njim i Noto.A obojica su napisali dugacak post u Kritikama gde su se osvrnuli na dogadjaje i gde se izmedju redova moze zakljuciti zasto ih nema.Dva coveka koja su stajala iza mene i podrzavali moje odluke, iako bi drugacije postupili.Razumem ja obojicu i njihove postupke, stavise pozeleli bi da im se sada pridruzim iako ne sumnjaju da ce se to kad-tad desiti.Dosta dogadjaja nema puno veze sa mnom, a ti pises u pdfu gde generalno nema puno velikih prestupa i sve sto je sada odradjeno je bilo na mestu(iako nisam zeleo da povucem neke poteze).Najmanji problem je ovaj pdf, a negativna atmosfera sa drugog podforuma se prenela ovde.

bojanaBG
08.10.2017, 14:47
Nisi u pravu, covek vam je prethodnih dana postavio dosta pitanja koje svako od nas pokusava da postavi. A dobio je odgovor na jedno. Sve sto dolazi sa vase strane je spinovanje kako vi to radite iz dobre volje, kako se to ne placa, neke podele po PDF-ovima, gornji I donji sprat. A ocigledno je da je forum napustilo (ne znam tacan razlog) brdo odlicnih forumasa, zbog kojih se i dolazio ovde, a hteli vi da priznate ili ne, forum je u problemu, a sigurno da par forumasa ne moze biti krivo za to, kako ste vi pokusali da prikazete.

Podela na pdfove je oduvek postojala, samo je problem bio sa ovim forumom sto su osim tenisa i fudbala, ostali delovi bili mrtvi. Trenutno je tenis mrtav, jer ne igra Djokovic i realno tamo mod nije ni potreban, ali od januara ocekujem totalno drugaciju sliku.
Pre je bilo 15-20 ljudi online i to je bilo to, sad je posecenost mnogo veca, mnogo se vise pise, pravila vise nisu toliko labava i odjednom ste se vi (i mislim na starosedeoce, iako mrzim tu podelu) nasli u ogromnom cudu: jbt. kako to, ne mogu da pisem sta mi prvo padne napamet i da prodjem nekaznjeno :confused:
A veliki broj kvalitetnih forumasa je mnogo ranije otisao, samo sto ti to nekako nisi primetio...pogledaj samo tenis, pre su se pisale analize, kvlaitetni postovi, a toga nema vec vise godinu dana.

l1m4r
08.10.2017, 14:49

Nije moguce spustit loptu, jer vi konstantno pricate jedno, a radite drugo.

Dokazao vam svima na 10 razlicitih primera da pravila nisu za sve ista. Postavim pitanje, na koje jedino Ricpa odgovori. I odgovori tako, da verovatno nece biti mod posle tog posta. Izvini Ricpa.
Zasto se jos neki admin ili mod nije ukljucio u pricu? O cemu se radi. Rekao sam ti i za djon, pokusavali smo lepo, posto niko nece da resi probleme sada i za ubuduce kako ces drugacije?!

I pored tog posta, opet nisam dobio ni upozorenje! A pravila za sve ista?! I da, sa kim Bojana da vodimo diskusiju? Za ceo dan ima 100 postova od toga je 70 ovde. Gde ja imam 60. :D

@Urose,

Stalno se napominje da nije vazno koliko je neko na forumu, i koliko svadja ima ili nema, ako je prekrsio pravila trebas da budes kaznjen. A ne zato sto sam ja ok sa Bojanom, Vladanom, sto pijem pivo sa Paricem, generalno sa svima ok, da se trpim.
Iskreno i meni je zao sto nisu tu Prskaj i Apa, jel moze neko da se seti kada je neko pokusao da ospori njihov ban!? A prskaj je znao da bude nemilosrdan.

Bas sam se razocarao, koliko sam godina ovde, nekolicinu znam i druzimo se privatno. Nemam pojma vise.. Besmisleno. Jbg :/

Ricma
08.10.2017, 14:53
Pritom moja reakcija u afektu najvise ima veze sa tim sto sta god da se desi, ja uvek nastradam ili budem povezan sa tim.To mogu da ti potvrde i Vladan i Noto i jos par ljudi.Napisao sam lepo, stagod da se desilo ja sam najebo pa zato i moja burna reakcija kada ste krenuli da pisate u Pricaonici.Prekipelo mi je, a ne znate kroz sta sam prosao.Nema veze sa privatnim zivotom.Ovo sada pisem sve hladne glave.

Ne ljutim se.

bojanaBG
08.10.2017, 14:54
Nije moguce spustit loptu, jer vi konstantno pricate jedno, a radite drugo.

Dokazao vam svima na 10 razlicitih primera da pravila nisu za sve ista. Postavim pitanje, na koje jedino Ricpa odgovori. I odgovori tako, da verovatno nece biti mod posle tog posta. Izvini Ricpa.
Zasto se jos neki admin ili mod nije ukljucio u pricu? O cemu se radi. Rekao sam ti i za djon, pokusavali smo lepo, posto niko nece da resi probleme sada i za ubuduce kako ces drugacije?!

I pored tog posta, opet nisam dobio ni upozorenje! A pravila za sve ista?! I da, sa kim Bojana da vodimo diskusiju? Za ceo dan ima 100 postova od toga je 70 ovde. Gde ja imam 60. :D

Koje probleme?
Sad da ti dobijes upozorenje za neki post, to bi onda resilo sve :ne_znam:

Trenutno je banovano njih 9, od koga neki jos davnih dana, tako da je realno njih 6 banovano i od tih 6 njih 3 su starosedeoci, a ti predstavljas kao da je pola foruma banovano :mute:

l1m4r
08.10.2017, 14:56
Pritom moja reakcija u afektu najvise ima veze sa tim sto sta god da se desi, ja uvek nastradam ili budem povezan sa tim.To mogu da ti potvrde i Vladan i Noto i jos par ljudi.Napisao sam lepo, stagod da se desilo ja sam najebo pa zato i moja burna reakcija kada ste krenuli da pisate u Pricaonici.Prekipelo mi je, a ne znate kroz sta sam prosao.Nema veze sa privatnim zivotom.Ovo sada pisem sve hladne glave.

Ne ljutim se.

Ricpa,

Burazeru, 100x put ti kazem. Nemoj previse licno ti da shvatas. I da upoznat sam sa svim banovima, sa Vladanom, Notom.. Jednostanvo nije ti pravo.

7528.
08.10.2017, 14:58
Prskaj i on su bili najjači. Veruj mi ne daju mi pravo na žalbu. Sledeći put, opet stiže ban. Da je Vladan admin isto bi bilo, ne bi se ovde sad ovako raspravljalo, a Bojana i Olja nose veliku odgovornost pa ne smeju baš da prave seču ali po meni svakako greše.

Od pravila se ne sme odstupati, a ako pravila ne valjaju, menjajte. Ban mora ići svima po zasluzi, i nema praštanja.

Zovite ovu dvojicu trojicu, da pokose ovde pola foruma, doći će novi ljudi, a pola pokošenih će se vratiti.

Ova tema je takodje debilna. Kritike koje niko ne uvažava i koja služi samo pordubljivanju sukoba. Ja bih i nju ugasio. Pa kome se ne svidja nek se žali sudu u Strazburu.

Meni se sigurno nije svidjalo kad mi je Apa napisao 3 meseca i na letnji raspust, da se malo odmori forum od tebe u tom fazonu, ali niko me ne tera da budem ovde i nije ovo jedini forum.

Poenta priče je pomiri se sa nepravodom na forumu, nebitna je. Dešavaće se uvek jer su i admini i modovi obični ljudi. Neko je u tome bolji, neko lošiji, a najgore ide onim adminima i modovima koji se upuštaju u preteranu raspravu i pokazuju slabost. Bolje da te se plaše nego da im budeš pravedan u očima.

l1m4r
08.10.2017, 15:00
Koje probleme?
Sad da ti dobijes upozorenje za neki post, to bi onda resilo sve :ne_znam:

Trenutno je banovano njih 9, od koga neki jos davnih dana, tako da je realno njih 6 banovano i od tih 6 njih 3 su starosedeoci, a ti predstavljas kao da je pola foruma banovano :mute:

Sada i da me banujete, samo ce te vi da ispadnete najblaze receno smesni. Jer ste to trebali pre 3 dana. Kao i sa opomenama. Ako ce nesto moj ban da promeni, pffff. Lagano. I onako mi se nakupilo knjiga za citanje.

Mozda jeste banovan mali broj ljudi, ali mogu da ti napisem ako bas hoces 30tak ljudi koji verovatno nece vise pisati na forumu. I koje kada su zvali da se vrate, samo su rekli, ni za zivu glavu.

bojanaBG
08.10.2017, 15:05
Sada i da me banujete, samo ce te vi da ispadnete najblaze receno smesni. Jer ste to trebali pre 3 dana. Kao i sa opomenama. Ako ce nesto moj ban da promeni, pffff. Lagano. I onako mi se nakupilo knjiga za citanje.

Mozda jeste banovan mali broj ljudi, ali mogu da ti napisem ako bas hoces 30tak ljudi koji verovatno nece vise pisati na forumu. I koje kada su zvali da se vrate, samo su rekli, ni za zivu glavu.

Pa sta ja tu mogu, ako nece da se vrate, nece :ne_znam:

A mogu samo da konstatujem da su to strasno osetljive duse, jer sta sam ja ovde sve dozivela, psovanje, vredjanje, pretnje itd. pa se vracam jer ima par ljudi do kojih mi je stalo.

Победа
08.10.2017, 15:15

Ne mogu da tvrdim da se plašite normalne diskusije, ali očigledno imate problem sa istom. Prve žalbe koje su upućene zbog bahatog ponašanje Kronosa su ignorisane, ti si rekla da je to njegov PDF i da može da radi šta hoće, a on je bezobrazno odgovorio meni i nekolicini forumaša.

Dali ste dvojici čoveka s kojima nemam nikakav problem da vode ovaj deo foruma, a u stvari ste konstantno vršili pritisak na iste. Zbog vaših ličnih problema s pojedinim forumašima što je sada direktno povrdio Marić, oterali ste nekoliko forumaša. Doduše sve je započeto kada si banovala Akija mimo svih pravila jer te iznervirao što je alaudirao da ne krši ništa. Tada je već bilo jasno da nemate želju da banujete po zasluzi nego kako se vama prohte. Sada svaki put kada se neko žali na neki ban vi shvatate lično, ide standardna priča da ste vi žrtve, mi nasilnici i da vi ovo radite dobrovoljno. E pa znate šta, ubeđen sam da nema administratora i moderatora da bi ovo mesto mnogo bolje funkcionisalo, zato vas molim da prestanete da radite sve ovo na dobrovoljnoj bazi. Pogledajte PL gde je savršeno. Moderatori se ne mešaju u off teme jer nikome ne smetaju, ne kažnjava se za vulgarizam, velika slova itd. Nema nacionalizma i može se reći da je najbolji deo foruma s obzirom da tu dosta članova komentariše. Zbog egzibicija s Vesom kada mu je dat moderator, odma je nastao haos kada je krenuo da sprovodi pravila koja su veoma, veoma, veoma glupa do detalja. Ne krivim njega ovde, nego pravila protiv kojih smo bili odma čim su doneta. Uostalom u tim istim pravilima piše da možete da radite šta hoćete. Pa nije ovo vaš forum.

Moj ban je sramotan kao i Gangarićev. Na stranu što ste me nekoliko vas okaraktersiali kao nekoga ko širi mržnju i tako dalje, jasno je bilo da nisam dobio ban zbog Wolfa. Može on koliko god da tvrdi da je sam doneo odluku i hteo da me bauje, neću poverovati u to jer me je samo opomenuo jedanput u raspravi i dao mi 25 negativnih. Gangarić dobija 30 dana posle KONSULTACIJA s admin timom. Svi znamo šta to znači. Banujete ljude zbog vaših animoziteta prema istim, što je Limar upravo dokazao jer piše danima ovde i niko ga nije ni upozorio. Da je pisao Aki, leteo bi s foruma.

Tako da ponoviću još jedanput, molim vas, nemojte da radite ovo na dobrovoljnoj bazi i napusite funkcije. Biće bolje za nas, a i za vas.

miloolja
08.10.2017, 15:16
Da mi je ikada palo na pamet da ce sve ovo da ode toliko daleko i da ce neki bukvalno da shvate "ekskluzivu" admina i modova...u zivotu tako nesto ne bih napisala u Pravilniku, jer ni u vreme kada je ovde bila neka hajka na nas dve i kada sam zbog toga to i malo namerno postavila... nikada nismo na taj nacin zloupotrebile, ma kakva licna percepcija bila svakog od vas. Brisala sam samo ekstremne postove vredjanja i preterivanja...a to je bilo mali broj. Ovo sta se desava ne razumem.

Pa nisu svi postovi u Pricaonici od pre 2 dana bili za brisanje jer boga ti "nisu za onu temu". Rekao si Maricu da ces da iscitas i da vratis....iscitao si, rekao si to....i..? Sta bi?

Drugo, ovakva tema je bila davno, ista original ovakva, pa se zbog slicnih stvari cemu se i sada naginje....nakon nekog vremena zatvorila. I bilo je u vise navrata inicijative da se otvori opet...ali zdrav razum je govorio da ne treba. Nesto i sada govori da ce biti slicno, jer je normalno da kada imas ovoliko razlicitih ljudi medu kojima neki cesto misle da se nesto radi na njihovu stetu (a gresaka ima sa obe strane) i imaju mesto koje se zove Zalbe, pretvori se za cas sve to u nesto totalno deseto, da ne kazem cirkus, a sa druge strane ako je smisao moda da ide okolo i da brise postove, jer misli da ce tako problem da nestane ili da se smanji..... e dodjavola onda.

Ja sam malo potegao u proslost kako je bilo i cinjenica je da su se potezala odredjena pravila kako bi se odredjeni forumas banovao dok bi drugi prolazili nekaznjeno.

Kada smo ja i Wolf ovde banovali forumase koji su nama trn u oku?Tako jeste bilo pre nas, nazalost nije tako stalo.U pogresnoj temi trosis energiju, jer ja nisam u ogromnoj meri odgovoran za trenutno stanje.Deo krivice osecam, ali vec vise ljudi je reklo da nije do mene, a ti si se zakacio za mene.Da li ti znas zbog cega su ljudi konkretno banovani?Ne mora ovde napisacu ti u porukama.

Moras da prestanes da pises na nacin kako da si bogom dan i kako je ovaj forum samo na tebe cekao da ga spases. Sta to znaci da se nekada ljudi banovali jer su bili nekima trn u oku? Kome to? Meni? Posto godinama unazad retko ko je pored mene banovao..da cujem..jel ja, koga to tacno, kada i ko je meni trn i oku?
Gospode..pa tek si 2 meseca mod a vec si pomislio da si dosao sa ne znam kakvom misijom i da imas neku ideju koji drugi nisu imali? Znas li koliko je modova bilo pre tebe ovde i ko je sve bio, a aktivni su i dalje?
Sta znavi tacno kada pitas limenog da li zna zasto su neki ljudi bili banovani..i ako ne zna poslaces mu to na pp? Sta to znaci?

Moj ti je savet da ako si se prihvatio posla prestanes da pominjes sta je bilo, da provlacis insinuacije neke izmedju redova, jer ocigledno da i ne znas bas sta je i kako bilo nekada...a i te kako si pristrasan i da su i te kako neki povlasceniji kod tebe. Rekoh ti vec.. najlakse je upirati pristima u druge. Kada budes imao neki staz onda mozemo da debatujemo koliko si uspesan. Pusti to... imam viziju. Svi ih imamo.

tt

bici
08.10.2017, 15:18
Pa sta ja tu mogu, ako nece da se vrate, nece :ne_znam:

A mogu samo da konstatujem da su to strasno osetljive duse, jer sta sam ja ovde sve dozivela, psovanje, vredjanje, pretnje itd. pa se vracam jer ima par ljudi do kojih mi je stalo.

Kakav spin u stilu kineskih velemajstora stonog tenisa.

dekkard
08.10.2017, 15:21
https://media.giphy.com/media/l3fzSbpE9NJfLMSo8/giphy.gif

l1m4r
08.10.2017, 15:24
Olja,

A sto ti ako nisi moderator/admin napadas sada Marica?

Sto si ti sada to toliko licno shvatila?
Staz? Pricas kao da si isla u rat, a bila na forumu..

:krsta:

mark it zer0
08.10.2017, 15:29
Da je tako ostro reagovala na Kronosa kada je i ona bila u prici, zavrsilo bi se sve za dva sata :biggrin:

Ricma
08.10.2017, 15:30
Neko je vec povratio sve postove, a to nisam bio ja.Hteo sam da povratim samo par koji su bili vezani za temperaturu u petak i preplitali su se sa postovima koji nisu bili pozeljni u Pricaonici, posto me je mrzelo sve da iscitam.Sada nemam zelju bilo sta da brisem tamo, nebitno je sada.

miloolja
08.10.2017, 15:39
Olja,

A sto ti ako nisi moderator/admin napadas sada Marica?

Sto si ti sada to toliko licno shvatila?
Staz? Pricas kao da si isla u rat, a bila na forumu..

:krsta:Ne napadam ja njega vec on mene.
Od prvog dana se brani ..i upire prstlm u druge. Pa normalno da staz...2 meseca je tek tu, treba valjda da se pokaze ko mod.
Ne postoji valjda staz u ratu samo limeni :huh:

Nije Gang dobio nikakav produzen ban Pobeda zbog mog animoziteta, vec je obrnuto... zato sto mu je to ko zna koji prekrsaj po redu prema meni...nikako da sidje sa kicme moje. To da sam ja Firerka koja zabranjuje ljudima po forumu da brane Akija koji je banovan vece pre toga i da ucenjujem ljude, pa ne smeju da zucnu..sada cujem neki kazu da sam mu promenila sifru i usla u njegov nalog citala mu poruke..:krsta:..pa dal.moze nize...izvini al da je i Sv Petar... ne ide. Ja njega ne pominjem, skoro i ne citam, ne postoji za mene, al jbg nazalost nije i obrnuto. Kap u prepunoj casi.

tt

Ricma
08.10.2017, 15:42
Preveliki je jaz izmedju modova/admina i clanova, a ja ipak ma koliko god da se trudio ne bih zeleo da vise igram izmedju dve vatre jer vidim da nista ne mogu da promenim.Moji kompromisi su bezvredni.

Over&Out

l1m4r
08.10.2017, 15:47
Cek bre Olja,

Evo imas sve ispisano zadnjih 5 strana. Budi realna, da je sve ovo sto sam ja pitao napisao bilo ko drugi? Leteo bi naglavacke. Meni se gleda kroz prste?

Koja je to fora da su Vulf i Ricpa admini, imaju odresene ruke, a u stvari se ne pitaju uopste?

Sad mi jos i zao Parica.. Ricpa duzan sam ti pivo. :/

Jaz je ogroman, to je ta prica. Nema razlike stari/novi, ali u stvari je prevelika!

bojanaBG
08.10.2017, 15:48
Zao ti je Marica, a vec 2 dana ne znas da stanes...licemeran si limare

Princoni Snow
08.10.2017, 15:50
Jedino seoski terminator moze da resi sve probleme ovoga foruma, samo on. Eh, da je on sada ponovo neki funkcioner, ne bi se ovakva pesma pevala :cf:.

l1m4r
08.10.2017, 15:53
Zao ti je Marica, a vec 2 dana ne znas da stanes...licemeran si limare

Cek, ti si mi to napisala posle svega? Licemerstvo?

AHAHAHAHHA.

Zao mi je zato sto shvata sve licno, a nije nista protiv njega licno upuceno. Covek hteo da bude mod, a vise nije. Ljudski je da ti bude zao nekoga, pogovoto nekoga sa kim privatno pijes pivo. Ali ok, licemeran sam.

miloolja
08.10.2017, 15:54
Limeni bre..pravila postoje i treba ih se drzati, ali postoje i slobodna tumacenja kao i uvek u nas...i da ti sada toliko insistiras na tome sto nisi dobio ban ...a ne moras da dobijes ban..ne razumem. Ne moras da dobijes ban iz vise razloga:
1. Nikada nisi pravio probleme
2. Ovaj prekrsaj ne mora automatski da vuce ban...nije nacionalizam, nije psovanje...
3. Ocigledno nece da ti ucine tu uslugu iako insistiras na njoj..mada bi trebao na par sati da se oladis

tt

Lord Aleksoni
08.10.2017, 15:57
4. Nikome nije trn u oku :D

mark it zer0
Jedino seoski terminator moze da resi sve probleme ovoga foruma, samo on. Eh, da je on sada ponovo neki funkcioner, ne bi se ovakva pesma pevala :cf:.

Drago mi je da je jos neko prepoznao pptencijal I zelju terminatora. Za dan bi resio sve probleme na forumu, a posle I poskupljenje struje, migrante, niske plate, E to su problemi rodjaci, a ne ovo. :cf:

bojanaBG
Cek, ti si mi to napisala posle svega? Licemerstvo?

AHAHAHAHHA.

Zao mi je zato sto shvata sve licno, a nije nista protiv njega licno upuceno. Covek hteo da bude mod, a vise nije. Ljudski je da ti bude zao nekoga, pogovoto nekoga sa kim privatno pijes pivo. Ali ok, licemeran sam.Pa normalno da jesi, da si makar malo prikocio, iskulirao, bas iz razloga sto idete na to pivo, on se ne bi iznervirao i bio bi jos mod.
Ali ne, ti si zapeo kao da je ovaj forum nedto najbitnije na svetu, kao ds je pitanje zivota i smrti.

l1m4r
08.10.2017, 15:59
Limeni bre..pravila postoje i treba ih se drzati, ali postoje i slobodna tumacenja kao i uvek u nas...i da ti sada toliko insistiras na tome sto nisi dobio ban ...a ne moras da dobijes ban..ne razumem. Ne moras da dobijes ban iz vise razloga:
1. Nikada nisi pravio probleme
2. Ovaj prekrsaj ne mora automatski da vuce ban...nije nacionalizam, nije psovanje...
3. Ocigledno nece da ti ucine tu uslugu iako insistiras na njoj..mada bi trebao na par sati da se oladis

tt

Vi kapirate o cemu vam pricamo vec 3 dana, ali ne zelite to da prihvatite.

Isto tako slobodna tumacenja kod drugih forumasa bi zavrsila sa permenentim banom. Ja licno sam nebitan, ali je dovoljno da vidim koliko ljudi se ukljucilo posto im iste stvari smetaju kao i meni. A jos 10 ljudi se nije ukljucilo da se ne bi ponavljali.

Sta bi bilo da sam se svdjao sa tobom i Bojanom? Bio bi na giljotini?

Pa normalno da jesi, da si makar malo prikocio, iskulirao, bas iz razloga sto idete na to pivo, on se ne bi iznervirao i bio bi jos mod.
Ali ne, ti si zapeo kao da je ovaj forum nedto najbitnije na svetu, kao ds je pitanje zivota i smrti.

Aha, nije pitanje zivota i smrti kada ja pokrenem pricu. Ali kada vi dobrovoljno radite, onda jeste. Kul, kul

bojanaBG
08.10.2017, 16:01
Ako Roso za oni nije dobio permanentni ban, odakle ti ideja da tvrdis da bi neki forumas dobio ban za ovo sto si ti pisao ovih par dana?

l1m4r
08.10.2017, 16:02
Ako Roso za oni nije dobio permanentni ban, odakle ti ideja da tvrdis da bi neki forumas dobio ban za ovo sto si ti pisao ovih par dana?

Nema veze duzina bana. Perma dodje isto kao i godinu dana, Barem meni.

bojanaBG
08.10.2017, 16:02
Nema veze duzina bana. Perma dodje isto kao i godinu dana, Barem meni.

Da li ti znas sta je Roso uradio?

l1m4r
08.10.2017, 16:05
Da li ti znas sta je Roso uradio?

Znam.
Detinjasta stvar. Glupa skroz. Koja ne prilici njemu, i coveku kao sto je on.
I apsolutno je zasluzio, i znam da i on zna da je on zaluzio.

Princoni Snow
08.10.2017, 16:05
Drago mi je da je jos neko prepoznao pptencijal I zelju terminatora. Za dan bi resio sve probleme na forumu, a posle I poskupljenje struje, migrante, niske plate, E to su problemi rodjaci, a ne ovo. :cf:

Jedini covek koji bi bio bolji mod i od brata Parica koji ima vec dva meseca drzi sam ovaj forum na svojim plecima :D.

Veliki hendikep za ovaj forum je izostanak i Akana, britke sablje pravde i pravicnosti medju administratorima. Pa nisu slucajno njega kao malog zvali Justicija :cf:

bojanaBG
08.10.2017, 16:06
Znam.
Detinjasta stvar. Glupa skroz. Koja ne prilici njemu, i coveku kao sto je on.
I apsolutno je zasluzio, i znam da i on zna da je on zaluzio.

Dobro je da smo se makar slozili da je zasluzio ban.

Победа
08.10.2017, 16:07
Bojana, što ne prepustiš svoju funkciju nekom drugom?

l1m4r
08.10.2017, 16:07
Dobro je da smo se makar slozili da je zasluzio ban.

NIkada ja nisam pokusao da osporim njegov ban. Niti Akijev niti Gangov.

Cak ni on nije poenta cele ove price.

madrid
08.10.2017, 16:08
Aki, Rosso, Gang vec danima nisu na forumu, a ne vidim nesto pozitivnije stanje. Bilo je price(mogu da nadjem komentare) da je problem u njima i steko se utisak da nema njih, ovde bi bilo blagostanje. Kada su neki skretali paznju da mozda nije problem samo u njima, niko od admina se nije javno zapitao. Evo "najnemirnije dece" nema, a ovde nije sve procvetalo. Postavlja se pitanje da li samo do njih. Danas je to Aki, sutra Limar npr.

bojanaBG
08.10.2017, 16:09
Bojana, što ne prepustiš svoju funkciju nekom drugom?

Koju funkciju?

Победа
08.10.2017, 16:10
Koju funkciju?

Šta misliš?

Postani običan član, ostavi se administratorske funkcije pošto ionako radiš sve na dobrovoljnoj bazi.

bojanaBG
08.10.2017, 16:12
Šta misliš?

Postani običan član, ostavi se administratorske funkcije pošto ionako radiš sve na dobrovoljnoj bazi.

A sto?

Победа
08.10.2017, 16:14
A sto?

Moć je čudo. Sve mi je jasno :cf:

bojanaBG
08.10.2017, 16:15
Moć je čudo. Sve mi je jasno :cf:

Aha, znaci cim treba konkretno da se napise, odjednom se spinuje da je moc cudo.
Lepo te pitam, sto?

Lord Aleksoni
A sto?

A što ne bi, žališ se da ti je mnogo teško na toj poziciji odmori malo i stavi se u našu poziciju običnih članova.

madrid
Cisto onako, nema preterani razlog. Da pogledas stvari i iz drugog ugla.

Победа
Aha, znaci cim treba konkretno da se napise, odjednom se spinuje da je moc cudo.
Lepo te pitam, sto?

Zato što je na forumu haos.

bojanaBG
08.10.2017, 16:16
Zato što je na forumu haos.

I forum ce da procveta kad se ja sklonim?

Koliko shvatam, ja sam ovde najveci problem?

Победа
08.10.2017, 16:19
I forum ce da procveta kad se ja sklonim?

Koliko shvatam, ja sam ovde najveci problem?

S obzirom da si ti glavna koliko sam shvatio, od 2008. si ovde, a haos je nastao zbog odnosa članova i moderacije koju ti postavljaš, da.

Princoni Snow
08.10.2017, 16:19
Polako ali sigurno Pobeda postaje trn u oku Bojaninom :cf:

bojanaBG
08.10.2017, 16:20
S obzirom da si ti glavna koliko sam shvatio, od 2008. si ovde, a haos je nastao zbog odnosa članova i moderacije, da.

Ja apsolutno nisam glavna, pogresno si shvatio.

mark it zer0
08.10.2017, 16:20
Polako ali sigurno Pobeda postaje trn u oku Bojaninom :cf:

Steta, bio je dobar dečko. :cf::biggrin:

Победа
08.10.2017, 16:21
Ja apsolutno nisam glavna, pogresno si shvatio.

Kome onda da se žalimo na tvoj rad?

madrid
08.10.2017, 16:21
Nisi ti Bojana najveci problem, bar meni, nego imas 50 000 postova skoro 10 godina, a mnogi ljudi misle da je izostala konkretna reakcija od tebe ovih dana. Onaj komentar kako ces po svaku cenu da stanes na stranu bilo kog moda, je jedan takav primer.

Princoni Snow
08.10.2017, 16:23
Steta, bio je dobar dečko. :cf::biggrin:

Bio je plemenit mladic, ali krenu putem stranputice i nemorala :cf:

Seoski Terminator
08.10.2017, 16:23
Kome onda da se žalimo na tvoj rad?

Admin im sredjuje forum na lajv serveru, nikoga iz SK ovaj forum ne zanima ni 1%.

bojanaBG
08.10.2017, 16:25
Nisi ti Bojana najveci problem, bar meni, nego imas 50 000 postova skoro 10 godina, a mnogi ljudi misle da je izostala konkretna reakcija od tebe ovih dana. Onaj komentar kako ces po svaku cenu da stanes na stranu bilo kog moda, je jedan takav primer.

Uzmimo npr da si ti moderator, mozda sam te cak i ja zamolila da budes mod, jos ti kazem da imas potpunu autonomiju na tom delu...i ti pristanes
Posle nekog vremena shvatis kako sve funkcionise i pocnes da kaznjavas, dajes poene i banujes i ja pocnem da ti prebacujem i nalazim zamerku za svaki tvoj postupak.
Kako bi ti reagovao?
1. cutao bi i slusao bi me
2. oterao bi me gde ne treba i rekao, onda sama moderisi kad tako dobro znas

Победа
08.10.2017, 16:26
Uzmimo npr da si ti moderator, mozda sam te cak i ja zamolila da budes mod, jos ti kazem da imas potpunu autonomiju na tom delu...i ti pristanes
Posle nekog vremena shvatis kako sve funkcionise i pocnes da kaznjavas, dajes poene i banujes i ja pocnem da ti prebacujem i nalazim zamerku za svaki tvoj postupak.
Kako bi ti reagovao?
1. cutao bi i slusao bi me
2. oterao bi me gde ne treba i rekao, onda sama moderisi kad tako dobro znas

Molim te mi odgovori kome da se žalim na tvoj rad ako ti nisi glavna na ovom forumu. Ne računam admina koji sređuje stvari, interesuje me ko se pita ovde, ko postavlja moderaciju i ostale admine itd.

bojanaBG
08.10.2017, 16:27
Molim te mi odgovori kome da se žalim na tvoj rad ako ti nisi glavna na ovom forumu. Ne računam admina koji sređuje stvari, interesuje me ko se pita ovde, ko postavlja moderaciju i ostale admine itd.

Ne znam :ne_znam:

Lord Aleksoni
08.10.2017, 16:28
Ne znam :ne_znam:

Pa ko će onda znati :cf:

bojanaBG
08.10.2017, 16:29
Pa ne znam sta da vam kazem, forum nikog ne zanima, kad admin dobije mail od mene da nesto ne radi, mislim da mu je to najveca kazna u zivotu, a ja gazde SK ne poznajem

madrid
08.10.2017, 16:30
Iskreno ne bih kaznjavao ljudi, nego bih sa njima imao dijalog, popricao kao Jax sa mnom a ne ostru ruku. Klasican primer Katalonija, los potez policije izazvao bes i stotine hiljada ljudi na ulici narednog dana, osudu drugih ljudi u svetu. Cim su malo pametnije odreagovali, i smirili strasti odmah su danas imali miting podrske hiljada i hiljada u sred Barselone, ubacili Pucdemona u problem. Treniranje strogoce i takvo zavodjenje reda mi ne bi bila ispravna solucija u trenutku zaljenja par ljudi.

torpedo
08.10.2017, 16:33
Pogrešno je što se o problemima foruma raspravlja samo u ovom PDF-u, ovo bi se trebalo odnositi na sve urednike, modove, nove, stare članove...
Podjele na forumu unose razdor, razlišita tumačenja pravila isto tako. U neku ruku je logično da ljudi koji su u temi i pitaju se o istoj, ali....jel to znači da su nedodirljivi. Gurneš glavu u pjesak i kažeš nije to moj problem:cf:
Protivnik sam nekih kvalifikacija kao što je spinovanje, trolovanje itd. do prije par mjeseci tako nešto skoro pa i nije postojalo. Pogotovo mi smeta što se zbog takvih paušalnih procjena nečijeg pisanja izriču kazne 15,20,30 dana. Ljudi treba da pišu, forum je mjesto gdje se ne mjeri kvocijent inteligencija i ne primaju članovi po tom osnovu. Ako se ne piše forum je mrtav. Osuđujem vulgarizam i vređanja po nacionalnoj osnovi - sve ostalo je ljudski i ne treba sankcionisati. Ako se sankcioniše, nek to bude: ajde oladi na 24 sata.
Na komentar iznad (hoće li biti bolje) ja pitam hoće li biti gore.

mark it zer0
08.10.2017, 16:34
Bici :wthy::biggrin:

Lord Aleksoni
08.10.2017, 16:35
Zašto je obrisan post Bicija?