PDA

Pogledati punu verziju : Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Strane : 1 [2] 3 4

madrid
08.10.2017, 16:35
Zasto je obrisan bicijev post i sta je bilo na njemu?

bojanaBG
Nema veze sa temom

Победа
Pa ne znam sta da vam kazem, forum nikog ne zanima, kad admin dobije mail od mene da nesto ne radi, mislim da mu je to najveca kazna u zivotu, a ja gazde SK ne poznajem

Pa prepusti funkciju nekom drugom, bolje će funkcionisati. Od ovoga ne može gore.

bojanaBG
08.10.2017, 16:37
Pa prepusti funkciju nekom drugom, bolje će funkcionisati. Od ovoga ne može gore.

Da li je tebi jasno da niko ne zeli da bude moderator, a ne administrator?

madrid
08.10.2017, 16:37
Je l' moze onda u pricaonici da ga postavi? Da vidimo i mi sta je napisao.

Победа
08.10.2017, 16:38
Da li je tebi jasno da niko ne zeli da bude moderator, a ne administrator?

Bolje će funkcionisati bez administratora nego s ovakvim adminstratorima.

bojanaBG
Moze, na ovoj temi ne moze

bojanaBG
Bolje će funkcionisati bez administratora nego s ovakvim adminstratorima.

Bez admina ne moze da funkcionise

madrid
08.10.2017, 16:39
Moze, na ovoj temi ne moze

Ok korektno.

Seoski Terminator
08.10.2017, 16:39
Vreme je Pobeda da dobije moderatora ovde.

EDIT: Ozbiljan sam.

l1m4r
08.10.2017, 16:40
Bez admina ne moze da funkcionise

Diskutabilno.

bojanaBG
08.10.2017, 16:41
Diskutabilno.

Nije, milion i jednu stvar na forumu moze samo admin da odradi i niko vise, tako da bi stalno morao onaj admin da se cima, dakle nista ne bi funkcionisalo

l1m4r
08.10.2017, 16:42
Nije, milion i jednu stvar na forumu moze samo admin da odradi i niko vise, tako da bi stalno morao onaj admin da se cima, dakle nista ne bi funkcionisalo

Mozda je dosao kraj..

madrid
08.10.2017, 16:43
Pa ispada da je biti admin u stvari kazna ili bolje reci zrtva:confused::confused:

Победа
08.10.2017, 16:44
Pa ispada da je biti admin u stvari kazna ili bolje reci zrtva:confused::confused:

Tako je, nama Bojana čini uslugu. Naravno, da ne zaboravimo da ona radi sve dobrovoljno.

bojanaBG
08.10.2017, 16:44
Mozda je dosao kraj..

pa mozda...

torpedo
08.10.2017, 16:50
Moram priznati da imamo smajlića u izobilju i nedajbože da neko nešto dira jer će i oni nestati - sve ostalo ne funkcioniše . Osposobiti lajk da radi je nemoguća misija - lajk je jedino pravo mjerilo kad se vode ovake diskusije. A ove reputacije su smješne, ničemu ne služe.

bojanaBG
08.10.2017, 16:51
Lajk ne moze da se instalira vise, par puta smo pisali adminu i on je rekao da je taj plugin oborio forum u januaru.
I ja bih vise volela da postoji lajk, ali nazalost mislim da ne moze

l1m4r
08.10.2017, 16:53
Bojana,

Ko je na kraju ostao od Admina/Moderatora?

miloolja
08.10.2017, 16:53
Dakle ne svidja se narodu kako admini rade, a to su: Pobeda, limeni, madrid, Aleksa...i ko jos?
Da se razumemo clanova ima mnogo...da vidimo i koliko nezadovoljnih.
Prvo pitanje...a drugo...sta vam se ne svidja konkretno kod admina te je forum propao zbog toga i naravno sta bi vi u tim konkretnim situacijama radili drugacije?

A nije na odmet da vas podsetim da vi admine niste ni postavljali.

tt

bojanaBG
08.10.2017, 16:55
Bojana,

Ko je na kraju ostao od Admina/Moderatora?

mrzi me da nabrajam

http://www.sportklub.info/forum/showgroups.php

madrid
Bar 20 ljudi sigurnih, vrv i jos njih ali za to ne mogu da tvrdim.

Победа
Dakle ne svidja se narodu kako admini rade, a to su: Pobeda, limeni, madrid, Aleksa...i ko jos?
Da se razumemo clanova ima mnogo...da vidimo i koliko nezadovoljnih.
Prvo pitanje...a drugo...sta vam se ne svidja konkretno kod admina te je forum propao zbog toga i naravno sta bi vi u tim konkretnim situacijama radili drugacije?

Nije na odmet da vas podsetim da vi admine niste ni postavljali.

tt

Ispisasmo mi ovde strane i strane i ti dođeš i pitaš šta nam se ne sviđa?

Žao mi je, ali moram da prijavim post, mislim da je ovo klasično trolovanje.

l1m4r
08.10.2017, 16:57
Nisam ih postavljao.

Nisam ni trazio da odu. Samo sam pitao normalna pitanja, na koja i dalje nisam dobio odgovor od njih.

Sto povlaci pitanje, ako ne mogu da daju normalan odgovor kako mogu da rade taj "posao"?

miloolja
08.10.2017, 16:58
Ispisasmo mi ovde strane i strane i ti dođeš i pitaš šta nam se ne sviđa?

Žao mi je, ali moram da prijavim post, mislim da je ovo klasično trolovanje.Samo napred.

Toliko buke ni oko cega...vrti u krug sve jedno te isto i nista konkretno...kazem konkretno..crno na belo.
Situacija...resenje. Prosto.

tt

Vladan
08.10.2017, 16:58
Nemojte da se glupirate, forum ne moze bez admina, i da nema Bojane da radi od najbanalnijih stvari kao sto je ubacivanje smajlija koji su vam neophodni i cesto jedini bitni, do mnogo ozbiljnijih tehnickih stvari i da cima admina kad obicni admini nesto ne mogu da rijese, to apsolutno niko nije radio do Bojana od kad je ovdje i Olja od kad je SM, sad vise nije. Tako da ne treba biti nezahvalan i traziti glavu nekom ko je toliko dao forumu. Ja sam joj prvi cesto pakao priredjivao, ali da joj trazim glavu, pa to je suludo. Ona je glavna za tenis i sve radi oko tehnickih stvari, njeno mijesanje od nove reorganizacije je nastalo dva puta i apsolutno zeli da noto ostane admin, a da modovi ostanu Nikola i Vulf. U ovoj prici je potpuno razumna i ne vidim zasto je sad ona jedini i glavni problem? Tako da je ta prica da je Bojana jedini prioblem je bas losa.

Dalje, mozete da se zalite adminu ili SPORTKLUBU, niko vam ne brani, ali ce se SK(neko zna ko se krije iza tog nika, neko ne, nije ni bitno) na kraju meni obratiti i nikom drugom 99,9% i traziti da to rijesim, to je fakat. Ko je god zeljan i voljan moze da se javi i pomogne u radu, bice uzet u razmatranje. I po meni bili smo na pravom putu, sad je s toga puta skrenuto. I dalje moze da bude dobro kad bi se svi potrudili. Ali posto ocigledno necemo onda jbg.

l1m4r
08.10.2017, 17:01
A ko je spomenuo da je jedino ona losa?

Vladan
08.10.2017, 17:02
Tako mi izgleda, trazenje da se skloni, ustupi funkciju i sl. Njoj bi lakse bilo masu kad bi to uradila, ali je cinjenica da forum bez nje ne moze. I svakako bi forum mnogo vise izgubio nego ona.

Победа
08.10.2017, 17:04
Tako mi izgleda, trazenje da se skloni, ustupi funkciju i sl. Njoj bi lakse bilo masu kad bi to uradila, ali je cinjenica da forum bez nje ne moze. I svakako bi forum mnogo vise izgubio nego ona.

Oko tehničkih stvari ne znam, ali bi mogla da prepusti nekome drugom stvari kao što su banovi i određivanje modova. Nadrealno mi je da vrše pritisak na Marića i Vulfa, a vamo Kronosu daju apsolutnu podršku. S tim što Marić i Vulf rade dobro posao, a Kronos ne.

l1m4r
08.10.2017, 17:04
Mislim da je mnogo veci problem, sto vise niko nece da bude ni mod ni admin.

Sto je opet pitanje zasto je to tako.

shminka
08.10.2017, 17:09
Mislim da je mnogo veci problem, sto vise niko nece da bude ni mod ni admin.

Sto je opet pitanje zasto je to tako.

Pitanje sa najlakšim odgovorom na svijetu - ikad. Zato što je lakše srat po onima koji nešto rade, nego nešto konkretno i sam raditi :cf:

l1m4r
08.10.2017, 17:11
Pitanje sa najlakšim odgovorom na svijetu - ikad. Zato što je lakše srat po onima koji nešto rade, nego nešto konkretno i sam raditi :cf:

Hmmm. Pa cak i ako rade pogresno u kontinuitetu? Ok.

Dosta od mene.. Nista se nece promeniti..

Vladan
08.10.2017, 17:17
Oko tehničkih stvari ne znam, ali bi mogla da prepusti nekome drugom stvari kao što su banovi i određivanje modova. Nadrealno mi je da vrše pritisak na Marića i Vulfa, a vamo Kronosu daju apsolutnu podršku. S tim što Marić i Vulf rade dobro posao, a Kronos ne.

Pa nije bas da je ona odredila modove. Kad su ljudi presli sa B92 dobili su pravo izbora da ih predstavljaju njihovi ljudi. I izabrali su fair and square. Ja se nisam petljao u rad foruma, ali me fino zamolila da joj pomognem oko fudbala. I predlozio sam posto znam kakva je PL da se postavi mod iz svake od tri najvece navijacke grupe. Dakle predlozio, nisam zapisao u kamenu ili postavio. Srdjan kao predstavnik Junajteda, Scauser kao predstavnik Liverpula i Ves kao predstavnik Arsenala. Ova dvojica kao blagi i mirni, i Ves kao malo ostriji, beskrupulozniji lik koji ima izuzetno konstruktivne postove. Dakle Ves s kojim sam ja u proslosti imao prilicnih trzavica, da ne kazem problema, kad sam ga svojevremeno banovao pisali su po meni i smatrali da je to epska nepravda, tarzili da mu smanjim kaznu, pa sad neki od tih koji su ga tada branili, traze da ne bude mod. Licemjerno zar ne? Jax je sjajan forumas i meni bi isto bio SM, ali je ideja bila da se niko od tri najvece navijacke grupe ne osjeti zapostavljenim. To na kraju dana nije proslo sa Scauserom, ja ne znam ni bi li on prihvatio na kraju krajeva. Znamo sta se desilo sa Vesom zbog kaznenih poena koje je dao, napadan zestoko i on strane jednog dijela forumasa ali i administracije.

Dalje za ovaj dio foruma noto je zelio da preuzme palicu i odma mu je data. Je li neko pravio problem? Bojana? Nije. A nije bas da izmedju njih dovje cjetaju ruze. Nasao ljude i dogovor je bio kao sto sam i prije rekao svako svoj dio. I po meni jako je lijepo sve funkcionisalo, eto desila su se ta dva mijesanja i mimoilazenja, ali i dalje dobra volja psotoji da se vrati i nastavi dje je stao. I vjerujem da mu se Bojana nece mijesati sekunde. Jer znam sta misli o trenutnoj situaicji i o notu, Nikoli i Maricu. Stavise Bojana sem uplitanja u ovom dijelu nikad nije zeljela da brine o bilo cemu drugom sem o tenisu i tehnikalijama. Tako da su ti napadi potpuno neosnovani. Ovo sve pricam za period od dolaska ljudi sa B92 i reorganizacije koja je nastala. Prije toga je forum interesovao samo Bojanu i Olju i to je isto fakat. Ali ko god zeli moze da pomogne, predlogom, sugestijom, ali stvarati konstantan pritisak, glumiti buntovnike i revolucionare, time se nista ne moze dobiti. Jer ce jaz biti sve veci i veci.

Ne znam zeli li Nash da se petlja vise, ali zeli dobrodosao je, pa da vidte kako sve ide lagano i brzo i po kratkom postpuku.

shminka
08.10.2017, 17:20
Hmmm. Pa cak i ako rade pogresno u kontinuitetu? Ok.

Pa tu bi valjda trebali uskočiti oni koji bi posao radili bolje, a sam si konstatovao da takvih baš i nema :biggrin::biggrin::biggrin:

l1m4r
08.10.2017, 17:24
Pa tu bi valjda trebali uskočiti oni koji bi posao radili bolje, a sam si konstatovao da takvih baš i nema :biggrin::biggrin::biggrin:

Sminkenzi ima njih. Pitanje je samo zasto nece, a provode dosta vremena na forumu.

shminka
08.10.2017, 17:25
To je pitanje za njih, a sasvim sam siguran da od administracije niko nikada nije odbijen ni za kakvu konstrukvinu ideju koja bi unaprijedila kvalitet foruma :)

bojanaBG
08.10.2017, 17:26
Sminkenzi ima njih. Pitanje je samo zasto nece, a provode dosta vremena na forumu.

Necu da kazem ko je u pitanju, ali odgovor od forumasa kojeg sam pitala da bude mod na tenisu, i to u dogovoru sa Vladanom, da ne bude neke zabune:
"na ovom našem forumu kao moderator izgleda imaš izbor između dve opcije: Da se zameriš nekome ili da ne obavljaš svoj posao kako treba"

l1m4r
08.10.2017, 17:28
Ni ne moras, znam tacno koje u pitanju.

Победа
08.10.2017, 17:30
Necu da kazem ko je u pitanju, ali odgovor od forumasa kojeg sam pitala da bude mod na tenisu, i to u dogovru sa Vladanom, da ne bude neke zabune:
"na ovom našem forumu kao moderator izgleda imaš izbor između dve opcije: Da se zameriš nekome ili da ne obavljaš svoj posao kako treba"

Hoćeš da kazeš da Srdjan i Jax loše rade posao?

bojanaBG
08.10.2017, 17:31

Kakve oni imaju veze?
Ja ti kazem koji je razlog zasto ljudi odbijaju mesto moderatora i to osobe, koji bi bili 100% odlicni moderatori

Seoski Terminator
08.10.2017, 17:31

Citirala je sta je neko drugi nesto napisao, ne vidim potrebu da nju davis za tudje reci, bespotrebno si namerno naporan. Niti je napisala sta si pitao, al opet se onda vracamo na to da si bespotrebno namerno naporan.

Vladan
08.10.2017, 17:32
Znamo svi ko je, najbolji forumas vjerovatno. I pokusao sam da ga postavim na silu, i opet se nije moglo :D

Ako se ikad predomisli moze da bira sta ce da bude, ali mu je ovo svakako mnogo pametnije.

Победа
08.10.2017, 17:32
Kakve oni imaju veze?
Ja ti kazem koji je razlog zasto ljudi odbijaju mesto moderatora i to osobe, koji bi bili 100% odlicni moderatori

Čim spominješ to, znači da se slazeš s njima. U suportnom nema svrhe i morao bih da ti prijavim post kao off.

bojanaBG
08.10.2017, 17:33
Čim spominješ to, znači da se slazeš s njima. U suportnom nema svrhe i morao bih da ti prijavim post kao off.

Prijavi :)

madrid
08.10.2017, 17:34
Ne znam ja mislim da sigurno moze da se nadje kompromis izmedju 2 stvari sto je Bojana navela. Sigurno ima neka sredina (i da se radi korektno i da nemas milion zamerki). Eto moje misljenje

Ivan_PG
08.10.2017, 17:35
Ja samo da kazem da je Bokica suvo zlato ovog foruma,dragulj nemojte da mi je dirate.

torpedo
08.10.2017, 17:36
To je pitanje za njih, a sasvim sam siguran da od administracije niko nikada nije odbijen ni za kakvu konstrukvinu ideju koja bi unaprijedila kvalitet foruma :)

Nisam shvatio:cf:
Kvalitet foruma ima osnovna dva aspekta. Jedan je tehnički dio koji nije na zavidnom nivou.
A ovaj drugi je ljudski faktor: odnos ljudi prema forumu i administracije prema ljudima. Ova sad diskutovanja na tu temu bi trebala uticati na kvalitet foruma, sad ako to neko smatra običnim mlaćenjem prazne slame, jbg tu nema pomoći. Ja se trudim da nikog ne napadam, smjenjujem, postavljam, osuđujem...

l1m4r
08.10.2017, 17:37
Znamo svi ko je, najbolji forumas vjerovatno. I pokusao sam da ga postavim na silu, i opet se nije moglo :D

Ako se ikad predomisli moze da bira sta ce da bude, ali mu je ovo svakako mnogo pametnije.

Greota. A zasluzuje lagano da bude admin

goku
08.10.2017, 18:44

To je garant kafedžija iz Šapca.

Znam koliko ga ceniš.

Sandugp
08.10.2017, 21:32
Vidim zanimljivo bilo danas.
Mrzi me da citam, ali kontam da je bilo frke. A frka je dobra stvar zar ne?

Mr. Wolf
08.10.2017, 23:04
Pricaonica je tema za opusteno caskanje, zezanje (koje ne prelazi granice) i slicno, a ne za komentarisanje banova. Isto tako, ako pise u pravilima da nije dozvoljena rasprava o banovima, to ne znaci da ce neko automatski popiti ban cim nesto zucne o tome (bar ne na ovom pdf-u), prvo ce biti upozoren, tj. bice mu napomenuto da takve stvari idu preko PP moderatoru/adminu, pa ako namerno nastavi preduzece se neke mere. E sad, posto sam bas zbog poslednje frke odlucio da otvorim ovu temu (iako sam znao da je jednom postojala i da je dozivela katastrofu, bas zbog nemogucnosti da se komunicira normalno), zato nisam kaznjavao, jer sam hteo da postoji ovakvo jedno mesto gde bi takva rasprava bila moguca....................i opet napominjem - sve dok je komunikacija normalna.

Meni (bar za sada) nije problem da sa bilo kim raspravim zasto je neko banovan, ne mora da dodje do slaganja izmedju mene i clana sa kojim sam usao u diskusiju, ali isto tako ne bezim od toga da i ja mogu da pogresim kod nekih stvari. Vazno mi je da se to prosto raspravi. I napominjem odmah - to ne znaci da ce svaki moderator/admin zeleti, zato sam i zamislio da ovo bude tema samo za ovaj podforum.

Kad kazem na pocetku teme da trazim normalnu komunikaciju, ocigledno je iz ovih 20ak strana da imamo razlicite poglede na to sta znaci normalna rasprava. I jedna i druga strana je u ovom slucaju kriva i to je jos veci problem za opstanak ovakve teme.

Dajte da spustimo loptu najzad, hajde da normalnim tonom diskutujemo i da se pomerimo sa mrtve tacke. Treba truda i sa vase i sa nase strane.

Marija81
09.10.2017, 15:08
Sve si lepo napisao ali ovo na kraju "i sa vaše i sa naše strane..." To nije trebalo.Jer po meni time se otvoreno ukazuje na to da postoje "vladari" i "sirotinja". Prva stavka je da baš ovoga nema, pa dalje...

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока

torpedo
09.10.2017, 16:24
Po meni je komunikacija bila normalna :cf:lopta je na zemlji :bb:

Mr. Wolf
10.10.2017, 00:15
Sve si lepo napisao ali ovo na kraju "i sa vaše i sa naše strane..." To nije trebalo.Jer po meni time se otvoreno ukazuje na to da postoje "vladari" i "sirotinja". Prva stavka je da baš ovoga nema, pa dalje...

Au bre, sto se oko sitnica hvatate i pravite od muve magarca. :D
Sa jedne strane su admini i modovi, sa druge strane clanovi. Jedni (pored toga sto pisu) uredjuju i kaznjavaju, drugi pisu i doprinose na taj nacin forumu. Svi zajedno se trudimo da ucinimo forum sto boljim mestom.
Ne mora odmah na negativan nacin da se shvata svaka "podela". Ovde je valjda jasno zasto sam napravio "podelu", bas zato sto je frka nastala izmedju onih clanova koji imaju vecu moc na forumu (mod, admin) i clanova koji nemaju to.
Svaki forum na svetu ima ovu podelu, stvarno ne razumem zasto uvek mora da se shvati na los nacin :D

Marija81
10.10.2017, 08:02
Slažem se. Svaki forum ima podelu, ali ne vidim potrebu da se to naglašava ovako. Zašto ne reći - problem je izmedju uredništva i članstva, ali to "mi", "vi" nekako mi bode oči. Svi se hvatamo za sitnice a to znači da je sve otišlo do vraga i da nešto mora ozbiljno da se menja, za početak u "vašem" pristupu. Dobar korak je kao što sam već rekla otvaranje ove teme što sam predlagala Bojana još pre godinu dana što je ona odbila (da ne kažem kako). A još tada je sve moglo da se izbegne postojanjem ovakve teme na nivou celog foruma. [emoji4]

bojanaBG
10.10.2017, 08:08
Problem je izmedju urednistva i clanstva...znaci tebi je Maro bitno da se napise da bude politicki korektno, a sto to sustiniski znaci "mi" i "vi" to nema veze.

I da, iskustvo je pokazalo da su ovakve teme velika greska, videcemo kako ce ova da prodje

Marija81
10.10.2017, 08:19
Problem je izmedju urednistva i clanstva...znaci tebi je Maro bitno da se napise da bude politicki korektno, a sto to sustiniski znaci "mi" i "vi" to nema veze.

I da, iskustvo je pokazalo da su ovakve teme velika greska, videcemo kako ce ova da prodjeOdatle kreće veruj mi, ma koliko to banalno zvučalo. A svako insistiranje na "mi" i "vi" se shvata kao nova provokacija i samo zateže situaciju. Što je najgore "vi" stalno to pominjete, štaviše insistirate...a to je tek vrh ledenog brega. [emoji4]

bojanaBG
10.10.2017, 08:25
Ne, to je cista forma, kao sto je politicki korektno da se kaze Afroamerikanac, a ne crnac, a on je crn pa je crn.

Ja ne delim forumase na urednistvo i clanstvo, kako si ti napisala, nego na one koji svojim postovim doprinose da forum bude bolje mesto i one druge.

Marija81
10.10.2017, 08:27
Ne, to je cista forma, kao sto je politicki korektno da se kaze Afroamerikanac, a ne crnac, a on je crn pa je crn.

Ja ne delim forumase na urednistvo i clanstvo, kako si ti napisala, nego na one koji svojim postovim doprinose da forum bude bolje mesto i one druge.To je lepo. Mada su neki koji su doprinosili odustali zbog ovakve situacije... No da ne zalazim u to...

Mr. Wolf
10.10.2017, 12:40
Licne sukobe preko PP, ovo nije tema za takve stvari.

Marija81
10.10.2017, 12:52
Sada videh.Obrisani postovi.Vuče od kada si ti postao tako strog?Ovo je gušenje slobode govora i smatram da je bilo vrlo pristrasno i da štitiš Sandua.Pri tom sve vreme smo delom u temi.Napisah ti i u pp da se nadam da mi nisi brisao postove,ali sa druge strane drago mi je da jesi jer si time potvrdio ono na šta se mi -sirotinja mesecima žalimo.

Mr. Wolf
10.10.2017, 12:58
Evo i ovde da odgovorim.
Izbrisani su postovi koji su licni sukob sa Sanduom i za koje stvarno ne vidim kako pripadaju ovoj temi. Niti je neka kritika, niti zalba, niti predlog, diskusija o banu itd.... vec rasprava izmedju vas dvoje ko je kakav bio u odredjenim situacijama. To lepo mozete da objasnite jedno drugom preko PP.

Stitim ovu temu, za koju ne zelim da postane mesto za licne sukobe koji nemaju veze sa radom ovog pdf-a.

Marija81
10.10.2017, 13:01
Odlično.Onda imaš još puno da brišeš kada vratiš par strana u nazad.A ako nećeš da ih vratiš pošalji mi u pp moje postove da mogu tamo da nastavim diskusiju sa Sanduom i da to natenane izanaliziramo.Hvala.

Mr. Wolf
10.10.2017, 13:07
Poslednjih dana nisam imao mogucnost da budem tu i brisem ako je necega bilo, sada za to nema ni svrhe jer je prosto proslo.

Napisao sam onaj post juce bas zbog svih rasprava koje su se desile i rekao da se proba sa spustanjem lopte....... zato sad sprecavam sve sto nema veze sa ovom temom i onim cemu ona treba da sluzi.

Marija81
10.10.2017, 13:32
Poslednjih dana nisam imao mogucnost da budem tu i brisem ako je necega bilo, sada za to nema ni svrhe jer je prosto proslo.

Napisao sam onaj post juce bas zbog svih rasprava koje su se desile i rekao da se proba sa spustanjem lopte....... zato sad sprecavam sve sto nema veze sa ovom temom i onim cemu ona treba da sluzi.

Misliš da je ok da ono od pre par dana pustiš a ovo moje i Sanduovo brišeš jer si slučajno naleteo na to?Meni to ne deluje ok-a dobar mod/admin nema dvostruke aršine. :)

Mr. Wolf
10.10.2017, 13:41
Jucerasnjim postom sam stavio tacku na ono od pre par dana i rekao:

Kad kazem na pocetku teme da trazim normalnu komunikaciju, ocigledno je iz ovih 20ak strana da imamo razlicite poglede na to sta znaci normalna rasprava. I jedna i druga strana je u ovom slucaju kriva i to je jos veci problem za opstanak ovakve teme.

Mislim da nema potrebe vracati se na nesto sto je proslo, a iz ovog komentara je dovoljno zakljuciti da sam sve samo ne zadovoljan nekim postovima na prethodnim stranicama. Bilo ko da je napisao nesto sto nema potrebe da bude na ovoj temi nakon mog posta, postovi bi bili izbrisani. Igrom slucaja ste to bili ti i Sandu.

Marija81
10.10.2017, 13:46
Jucerasnjim postom sam stavio tacku na ono od pre par dana i rekao:

Mislim da nema potrebe vracati se na nesto sto je proslo, a iz ovog komentara je dovoljno zakljuciti da sam sve samo ne zadovoljan nekim postovima na prethodnim stranicama. Bilo ko da je napisao nesto sto nema potrebe da bude na ovoj temi nakon mog posta, postovi bi bili izbrisani. Igrom slucaja ste to bili ti i Sandu.

Ne znam, i dalje mislim da si trebao ostaviti,jer onaj moj poslednji post je stavio tačku na raspravu.Ovo opet daje argumente u korist toga da se guši sloboda i opet se vrtimo u krug.Pre izvesnog vremena,ne znam koliko se sećaš si obrisao neke postove u pričaonici - a- nisam rekla ali ovo je ipak malo mnogo...A veruj mi ne rešava situaciju,samo je čini gorom.
To je ujedno i primedba ( da ne odem u off) da previše postova brišeš, a neminovno je da se nekada udaljimo malo od teme.Kapiram da pokušavaš tako da održiš prividan red,ali veruj mi to samo stvara veće nezadovoljstvo kod članova koje se usmerava ka tebi iako je do skoro sve blo ok.

P.S. Nemam lične sukobe ni sa kim ,to zaboravih malopre da ti napišem.:)

Vladan
10.10.2017, 13:55
Odrzava prividan red i izaziva nezadovoljstvo kod clanova i to zbog Dusana, koji je siva eminencija foruma, to je poznato.

Marija81
10.10.2017, 13:56
Odrzava prividan red i izaziva nezadovoljstvo kod clanova i to zbog Dusana, koji je siva eminencija foruma, to je poznato.

Ako je zog toga, onda mi nije žao i povlačim sve što sam rekla.Msm na ovaj deo o Sanduu.

Vladan
10.10.2017, 13:57
Zbog toga je.

Mr. Wolf
10.10.2017, 14:02
Iz tvog ugla to mozda izgleda tako, mislis da si stavila tacku na raspravu, ali ko zna sta bi Sandu odgovorio na to, pa da li bi ti opet nesto njemu odgovorila ili bi se neko treci prikljucio, itd.....a sve to zbog licne rasprave kojoj, opet ponavljam, ova tema ne sluzi. :D
Sto se brisanja tice, mislim da nisam toliko mnogo brisao, ali isto tako ne iskljucujem potpuno mogucnost ni da sam mozda negde preterao, jos sam nov i jos trazim neku ravnotezu u svemu ovome.
Postavljen sam od strane clana koga svi veoma postuju na ovom forumu, tako da i mi komuniciramo, a u narednom periodu (verovatno) cemo cesce to raditi, bas zato da bi se nasao pravi balans koji svima odgovora ili bar vecini, jer nikad nece nista odgovarati bas svima :D

Prihvatanjem ovog sam prihvatio i cinjenicu da mogu da navucem gnev nekih :D

Marija81
10.10.2017, 14:04
Iz tvog ugla to mozda izgleda tako, mislis da si stavila tacku na raspravu, ali ko zna sta bi Sandu odgovorio na to, pa da li bi ti opet nesto njemu odgovorila ili bi se neko treci prikljucio, itd.....a sve to zbog licne rasprave kojoj, opet ponavljam, ova tema ne sluzi. :D
Sto se brisanja tice, mislim da nisam toliko mnogo brisao, ali isto tako ne iskljucujem potpuno mogucnost ni da sam mozda negde preterao, jos sam nov i jos trazim neku ravnotezu u svemu ovome.
Postavljen sam od strane clana koga svi veoma postuju na ovom forumu, tako da i mi komuniciramo, a u narednom periodu (verovatno) cemo cesce to raditi, bas zato da bi se nasao pravi balans koji svima odgovora ili bar vecini, jer nikad nece nista odgovarati bas svima :D

Prihvatanjem ovog sam prihvatio i cinjenicu da mogu da navucem gnev nekih :D

Smanji brisanje,pusti i da dođe nekada do neke rasprave, to nekada mnogo bolje reši problem,nego brisanje...Jer ovde ima i nerešenih stvari i između članova...a ne samo na relaciji članovi-modovi :)

61563
10.10.2017, 14:09
100 dana za Wolfa i nove admine/modove da udju u stos:D...kako god bilo Wolf je otvorio temu na kojoj ce se najvise pisati, po meni ima dobre sanse da nadmasi i KKCZ,samo nek promeni ime u (kritika za sve admine i modove),ostale teme su za par dana vec u debeloj senci Kritika i zalbi.

Mr. Wolf
10.10.2017, 14:14
Marija, razumem ja tebe, ali ova tema, ova tema nije mesto za to. To pokusavam da ti kazem sve vreme.
Zamisli da svako ko ima sukob neki na ovom forumu, dodje ovde i pocne da raspravlja :D Na sta bi to licilo? A ti sukobi/prepirke (nazovi kako hoces), niti se ticu teme, niti drugih clanova jer su to - licni sukobi, nesto sto vi (ne samo ti i sadnu, vec bilo ko) treba da resite izmedju sebe. Mislim da su se cesto dopustale u Pricaonici takve rasprave, ali ova tema to nije. :)

Marija81
10.10.2017, 14:14
100 dana za Wolfa i nove admine/modove da udju u stos:D...kako god bilo Wolf je otvorio temu na kojoj ce se najvise pisati, po meni ima dobre sanse da nadmasi i KKCZ,samo nek promeni ime u (kritika za sve admine i modove),ostale teme su za par dana vec u debeloj senci Kritika i zalbi.

Dok oni uđu u štos već 20+ starosedelaca otišlo sa foruma,uđu povremeno...Uglavnom smo na privatnom četu...dok se stanje ne popravi.Znači nije samo 2-3...

Marija81
10.10.2017, 14:15
Marija, razumem ja tebe, ali ova tema, ova tema nije mesto za to. To pokusavam da ti kazem sve vreme.
Zamisli da svako ko ima sukob neki na ovom forumu, dodje ovde i pocne da raspravlja :D Na sta bi to licilo? A ti sukobi/prepirke (nazovi kako hoces), niti se ticu teme, niti drugih clanova jer su to - licni sukobi, nesto sto vi (ne samo ti i sadnu, vec bilo ko) treba da resite izmedju sebe. Mislim da su se cesto dopustale u Pricaonici takve rasprave, ali ova tema to nije. :)

Onda nam prebaci postove u pričaonicu...:)

Mr. Wolf
10.10.2017, 14:21
Ako vec zelis tako javno, u redu :D

Marija81
10.10.2017, 14:22
Ako vec zelis tako javno, u redu :DHvala.[emoji3]

Ricma
10.10.2017, 22:34
Dok oni uđu u štos već 20+ starosedelaca otišlo sa foruma,uđu povremeno...Uglavnom smo na privatnom četu...dok se stanje ne popravi.Znači nije samo 2-3...

Od toga su barem dvojica napustili forum i iz pogresnog razloga.Gang na osnovu nekih nagadjanja prozivao Olju izmedju redova, a ona uopste nije veliki faktor kao sto Rosso i Gang misle niti je uticala na to da neko dobije ban od kad smo Wolf i ja modovi.Jedino se zbog Ganga pobunila sto je prosao nekaznjeno, a to je vec bilo na licnoj osnovi i sa te strane je razumem sto je tako reagovalo.Gangov ban je povukao Rossa, pa je on zbog toga dobio ban.Korektna je bila prema meni i Wolfu, ovo sto je napisao Gang nije imalo nikakvog osnova i napisao je samo iz licnog animoziteta prema njoj.Uz to da naglasim, banovanje Akija je bila Wolfova odluka zbog koje je Gang pretpostavljam prozivao Olju, a ja Wolfovu odluku podrzavam.Niko drugi nije uticao na to da on dobije ban.Nakon neprijatnosti koje su joj priredili Gang i Rosso, ona vise nije admin.

Olja, nemoj da mi zameris ali morao sam ovo da napisem.Obojica trebaju da se osecaju lose zbog toga sto su ti napisali i siguran sam da ce ovo neko da im prosledi.

Da je neki drugi clan, sem mozda Rossa ,napisao to Olji bez osnova, lupio bih mu ban od 15 dana bez razmisljanja.Zbog specificnosti odnosa i zbog njegove neobavestenosti, hteo sam da idem drugim putem.

Mozda previse ocekujem, ali bez obzira na istoriju njihovih odnosa Gang kad se vrati sledece nedelje treba javno ili preko PP-a da se izvini zbog onoga sto joj je napisao.

Marija81
10.10.2017, 22:42
Gang i Roso su preterali ali Rosu godinu dana a nekom drugom bi dao 15. Nisu li to opet dvostruki aršini?

bojanaBG
10.10.2017, 22:46
Roso je dobio ban zbog bljuvotina preko pp, neko drugi bi dobio dozivotni, on je dobio samo godinu dana.

z3 compact using Tapatalk

Ricma
10.10.2017, 22:49
Pricao sam za Gangov ban, a ne Rossov.Da je Rosso napisao isto, mozda bih krenuo da postupim kao sto sam hteo sa Gangom inace minimum 15 dana ladjenja.Rossov prekrsaj je mnogo tezi, a nisam ja bio taj koji mu je dodelio tu kaznu.

Победа
10.10.2017, 22:50
Od toga su barem dvojica napustili forum i iz pogresnog razloga.Gang na osnovu nekih nagadjanja prozivao Olju izmedju redova, a ona uopste nije veliki faktor kao sto Rosso i Gang misle niti je uticala na to da neko dobije ban od kad smo Wolf i ja modovi.Jedino se zbog Ganga pobunila sto je prosao nekaznjeno, a to je vec bilo na licnoj osnovi i sa te strane je razumem sto je tako reagovalo.Gangov ban je povukao Rossa, pa je on zbog toga dobio ban.Korektna je bila prema meni i Wolfu, ovo sto je napisao Gang nije imalo nikakvog osnova i napisao je samo iz licnog animoziteta prema njoj.Uz to da naglasim, banovanje Akija je bila Wolfova odluka zbog koje je Gang pretpostavljam prozivao Olju, a ja Wolfovu odluku podrzavam.Niko drugi nije uticao na to da on dobije ban.Nakon neprijatnosti koje su joj priredili Gang i Rosso, ona vise nije admin.

Olja, nemoj da mi zameris ali morao sam ovo da napisem.Obojica trebaju da se osecaju lose zbog toga sto su ti napisali i siguran sam da ce ovo neko da im prosledi.

Da je neki drugi clan, sem mozda Rossa ,napisao to Olji bez osnova, lupio bih mu ban od 15 dana bez razmisljanja.Zbog specificnosti odnosa i zbog njegove neobavestenosti, hteo sam da idem drugim putem.

Mozda previse ocekujem, ali bez obzira na istoriju njihovih odnosa Gang kad se vrati sledece nedelje treba javno ili preko PP-a da se izvini zbog onoga sto joj je napisao.

Diskredituješ sam sebe ovakvim postovima. Pre neki dan na istoj ovoj temi pišeš kako ljude banuju iz mržnje i zato što su nekome trn u oku, a sada kako se ne meša niko u rad i sve je bajno. Ovde su kuće od čokolade, prozori su..

Lord Aleksoni
10.10.2017, 22:51
Sramota je što ovo radite ali zaista, stidite se

l1m4r
10.10.2017, 22:53
Roso je dobio ban zbog bljuvotina preko pp, neko drugi bi dobio dozivotni, on je dobio samo godinu dana.

Bilo je slicnih bljuvotina preko postova, pa su dobijali 3 meseca i smanjivalo se na mesec dana.

bice
10.10.2017, 22:55
Za nacionalizam je bilo 7 dana. :ne_znam:
Po meni je to najveci i najstrozi prekrsaj.

bojanaBG
Bilo je slicnih bljuvotina preko postova, pa su dobijali 3 meseca i smanjivalo se na mesec dana.Ja se licno ne secam, ali najiskrenije.

Dale
Za nacionalizam je bilo 7 dana. :ne_znam:

I to na Rossovu intervenciju, da on nije vidio taj post, ni tih 7 dana ne bi bilo :)

Ali se zato za spam dobija po mjesec :D :D

Ricma
10.10.2017, 22:56
Diskredituješ sam sebe ovakvim postovima. Pre neki dan na istoj ovoj temi pišeš kako ljude banuju iz mržnje i zato što su nekome trn u oku, a sada kako se ne meša niko u rad i sve je bajno. Ovde su kuće od čokolade, prozori su..

Tako je oduvek od kad sam ja bio tu, secam se kada je Nash banovao tako Akija i kada je isto tako Aki par puta najebao.To ima mnogo duzu istoriju nego sto ti mislis.Ja sam napisao da se Olja nije mesala, samo mi reci gde sam ja rekao da se ona konkretno mesala sem u Gangovom slucaju sto je bilo na licnoj osnovi?

l1m4r
10.10.2017, 22:56
Ja se licno ne secam, ali najiskrenije.

Imas u Banovima. Vladan banovao uz komentar:"Mozes ti i bolje"

mark it zer0
10.10.2017, 22:58
Moje misljenje je da je ta kazna od godinu dana previse, ja sigurno ne bih nastavio posle da pisem. A kapiram da je Rosso član za koga bi velika vecina forumasa volela da nastavi da pise.

bojanaBG
Imas u Banovima. Vladan banovao uz komentar:"Mozes ti i bolje"Ne mogu sad da trazim jer sam preko telefona, sutra cu kad budem za kompom.
Ili cu pitati njega, cinjenica je da on bolje pamti od mene :D

bice
Neujednaceni kriterijumi definitivno.
Trolovanje i "podmetanje" 15-30 dana, nacionalizam 7 dana. :cf:
Izmenite pravila, ubacite lepo kriterijume banovanja i po tome radite.

Победа
10.10.2017, 22:59
Moje misljenje je da je ta kazna od godinu dana previse, ja sigurno ne bih nastavio posle da pisem. A kapiram da je Rosso član za koga bi velika vecina forumasa volela da nastavi da pise.

Tako ti je to u životu. Vređaš nekome porodicu, mesec dana. Poruka preko pp, godinu dana. Mada šta se žalimo ovde, pravde nikad nije bilo već isključivo banovanje zbog ličnih sukoba.

Jax Teller
10.10.2017, 23:00
Kratko pamćenje imamo, jako kratko..

Ricma
10.10.2017, 23:00
I to na Rossovu intervenciju, da on nije vidio taj post, ni tih 7 dana ne bi bilo :)

Iskren da budem hteo sam da ga banujem barem na 20 dana, njega i jos jednog clana u kosarkaskom pdfu, ali nije moj rejon.

Glupo je buniti se na moda(koji je izabran od vecine u kosarkaskom pdfu), a koji je u medjuvremenu postao otac i nije nalazio vremena za forum.Nasao se slucajno u tom trenutku i banovao, inace nije bio upoznat sa pravilima.Ima nesto i do drugih, trebali smo odmah da napomenemo da treba za nacionalizam da teze sankcionisemo.Tu je greska do svih nas sto novajliju nismo bolje uputili.Posle je bio neki softverski problem, pa nismo mogli iz nekog razloga da povecamo kaznu.Hteli smo svi da je povecamo, svi smo govorili da je 7 dana premalo za takav ispad.

Ljudi su glasali vecinski zato sto nismo znali ko je kakav bio, a oni se odlicno poznaju i zbog njih je kosarkaski pdf aktivan.

l1m4r
10.10.2017, 23:01
Ne mogu sad da trazim jer sam preko telefona, sutra cu kad budem za kompom.
Ili cu pitati njega, cinjenica je da on bolje pamti od mene :D

Izvini, Olja je banovala na 3 meseca, Vlajko smanjio na mesec sada sam proverio.

Na trecoj strani. Mozes i preko fona.

bojanaBG
10.10.2017, 23:02
Izvini, Olja je banovala na 3 meseca, Vlajko smanjio na mesec sada sam proverio.Posalji mi na pp ako hoces ko je to bio banovan i koji prekrsaj, ja se najiskrenije ne secam.

Победа
10.10.2017, 23:02
Tako je oduvek od kad sam ja bio tu, secam se kada je Nash banovao tako Akija i kada je isto tako Aki par puta najebao.To ima mnogo duzu istoriju nego sto ti mislis.Ja sam napisao da se Olja nije mesala, samo mi reci gde sam ja rekao da se ona konkretno mesala sem u Gangovom slucaju sto je bilo na licnoj osnovi?

Nisi davao imena. Rekao si da su se ljudi banovali iz mrznje i jer su nekom trn u oku. Takodje su Noto i Vladan potvrdili da su se u 2 bana mesali ljudi vama. Indirektno mi je potvrdjeno da je Olja u oba.

Iskren da budem hteo sam da ga banujem barem na 20 dana, njega i jos jednog clana u kosarkaskom pdfu, ali nije moj rejon.

Glupo je buniti se na moda(koji je izabran od vecine u kosarkaskom pdfu), a koji je u medjuvremenu postao otac i nije nalazio vremena za forum.Nasao se slucajno u tom trenutku i banovao, inace nije bio upoznat sa pravilima.Ima nesto i do drugih, trebali smo odmah da napomenemo da treba za nacionalizam da teze sankcionisemo.Tu je greska do svih nas sto novajliju nismo bolje uputili.

Ljudi su glasali vecinski zato sto nismo znali ko je kakav bio, a oni se odlicno poznaju i zbog njih je kosarkaski pdf aktivan.

Nemoj ovde na Bogija da svaljujes. On je dao 7 dana, nije problem da mu kaze neko od admina da se za to daje mesec dana minimum i promeni kaznu. Samo sto to ljude ne interesuje jer s tim clanom koji je banovan nisu imali nikakav los odnos.

l1m4r
10.10.2017, 23:03
Posalji mi na pp ako hoces ko je to bio banovan i koji prekrsaj, ja se najiskrenije ne secam.

Nemoj da me lozis, nasao sam preko fona da je na trecoj strani :) Koje banovao, razlog i sve.. Dan kasnije ti banovala Akija

Lord Aleksoni
10.10.2017, 23:03
http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/1960-Banovi?p=1375139&viewfull=1#post1375139

Ovo je bilo mesec pa je smanjeno, o čemu dalje da pričamo dvostruki aršini

Marija81
10.10.2017, 23:04
Ja se licno ne secam, ali najiskrenije.

z3 compact using TapatalkA kada je Erik Akiju isprobao sve po spisku dobio mesec dana a Roso godinu... A ja tek danas saznah šta je kod Rosa konkretno bilo. Jeste bilo ružno ali je kazna preoštra.

Ricma
10.10.2017, 23:05
Nisi davao imena. Rekao si da su se ljudi banovali iz mrznje i jer su nekom trn u oku. Takodje su Noto i Vladan potvrdili da su se u 2 bana mesali ljudi vama. Indirektno mi je potvrdjeno da je Olja u oba.

Kako je Olja u oba bana indirektno umesana?U jedan jeste i to direktno, ali zato sto je ona potkacena.Nazvati nekog Firerkom je ban 1/1, ma o kom god da se radi.Ja sam rekao zasto sam hteo da napravim izuzetak i da ne primenim pravilo u njegovom slucaju.

Nemoj ovde na Bogija da svaljujes. On je dao 7 dana, nije problem da mu kaze neko od admina da se za to daje mesec dana minimum i promeni kaznu. Samo sto to ljude ne interesuje jer s tim clanom koji je banovan nisu imali nikakav los odnos.[/QUOTE]

Posle je bio neki softverski problem, pa nismo mogli iz nekog razloga da povecamo kaznu.Hteli smo svi da je povecamo, svi smo govorili da je 7 dana premalo za takav ispad.

Posto sam editovao komentar dok si mi ti odgovarao, da ti ovo ne promakne.

Lord Aleksoni
10.10.2017, 23:06
Kako je Olja u oba bana indirektno umesana?U jedan jeste i to direktno, ali zato sto je ona potkacena.Nazvati nekog Firerkom je ban 1/1, ma o kom god da se radi.Ja sam rekao zasto sam hteo da napravim izuzetak i da ne primenim pravilo u njegovom slucaju.

Ali kako to može da bude veće od psovanja mrtve familije

bojanaBG
Aman bre ljudi, ne secam se, ne znam kako da vam dokazem i da vas ubedim...
To za Erika ne znam ni gde je bilo, na kom delu

Победа

Direktno je umesana u oba. Indirektno mi je potvrdjeno, da razgranicimo to. Kada sam Vulfu pisao da su se ona, Bojana i Kronos umesali, on mi je odgovorio u ovoj temi ili pricaonici s recima :"Nisu samo oni."

Dale
10.10.2017, 23:07

Glupo je buniti se na moda(koji je izabran od vecine u kosarkaskom pdfu), a koji je u medjuvremenu postao otac i nije nalazio vremena za forum.Nasao se slucajno u tom trenutku i banovao, inace nije bio upoznat sa pravilima.Ima nesto i do drugih, trebali smo odmah da napomenemo da treba za nacionalizam da teze sankcionisemo.Tu je greska do svih nas sto novajliju nismo bolje uputili.Posle je bio neki softverski problem, pa nismo mogli iz nekog razloga da povecamo kaznu.Hteli smo svi da je povecamo, svi smo govorili da je 7 dana premalo za takav ispad.

Niti znam ko je mod u kosarkaskom pdfu, niti me zanima, ali je smijesno da takva stvar promakne, a neke smijesne stvari se iste sekunde kaznjavaju .

Ni na koga konkretno se ne zalim, samo mi je smijesno ovo sve .

I ako je promaklo ok, desi se, ali nakon sto Rosso intervenise dodijeli se ban od 7 dana, e to je tek posebna prica .

Pa valjda bi rasizam, nacionalizam i direktne uvrede clanova forume trebale ubjedljivo najteze da se kaznjavaju .

Marija81
10.10.2017, 23:08

Nemoj ovde na Bogija da svaljujes. On je dao 7 dana, nije problem da mu kaze neko od admina da se za to daje mesec dana minimum i promeni kaznu. Samo sto to ljude ne interesuje jer s tim clanom koji je banovan nisu imali nikakav los odnos.

Posle je bio neki softverski problem, pa nismo mogli iz nekog razloga da povecamo kaznu.Hteli smo svi da je povecamo, svi smo govorili da je 7 dana premalo za takav ispad.

Posto sam editovao komentar dok si mi ti odgovarao, da ti ovo ne promakne.[/QUOTE]To za Ganga? To je možda pre za opomenu i brisanje. Kako ste vi u školi zvali stroge nastavnice?

Ricma
10.10.2017, 23:10
Direktno je umesana u oba. Indirektno mi je potvrdjeno, da razgranicimo to. Kada sam Vulfu pisao da su se ona, Bojana i Kronos umesali, on mi je odgovorio u ovoj temi ili pricaonici s recima :"Nisu samo oni."

Iskopaj taj post, posto nisam naleteo na njega.I bas me interesuje Oljin udeo.

Jos jedna stvar, kako je ona pogotovo pogresila u Gangovom slucaju?Uostalom ona uopste nije uticala na to da se Gangu poveca kazna.Samo je od mene licno trazila da ga sankcionisem.

Posto sam editovao komentar dok si mi ti odgovarao, da ti ovo ne promakne.To za Ganga? To je možda pre za opomenu i brisanje. Kako ste vi u školi zvali stroge nastavnice?

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока[/QUOTE]

Ne znam ovo iskreno kako je tada sljakalo, ali bas mogu da navatam screenshot gde ide takav post gde pise da ne moze na duze da se banuje ako te toliko interesuje.Ja to nisam pokusao, jer kao sto rekoh nije na meni da banujem prestupe sa kosarkaskog pdfa kao sto nije ni drugim modovima da banuju ovde.

Pa valjda bi rasizam, nacionalizam i direktne uvrede clanova forume trebale ubjedljivo najteze da se kaznjavaju .

Slazem se sa ovim, nazalost kriterijumi nam se dosta razlikuju.Jedini zesci ispad koji smo imali konkretno u ovom pdfu je bio 30 dana, sledeci put od istog clana bice duzi.

61563
10.10.2017, 23:11

Ja i dalje ne znam sto sam ja dobio 5 meseci,mada kad bolje razmislim mozda i znam,spominjalo se neko trnje u ocima:D

bojanaBG
10.10.2017, 23:12
Ja i dalje ne znam sto sam ja dobio 5 meseci,mada kad bolje razmislim mozda i znam,spominjalo se neko trnje u ocima:DMoja licna procena, da je to dovoljno da se smiris malo...i nije da nisam bila upravu :D

Победа
10.10.2017, 23:16
Iskopaj taj post, posto nisam naleteo na njega.I bas me interesuje Oljin udeo.

Jos jedna stvar, kako je ona pogotovo pogresila u Gangovom slucaju?Uostalom ona uopste nije uticala na to da se Gangu poveca kazna.Samo je od mene licno trazila da ga sankcionisem.

To za Ganga? To je možda pre za opomenu i brisanje. Kako ste vi u školi zvali stroge nastavnice?

https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/22429134_1424128767712990_1495592174_o.png?oh=3417 316b6f3ea7c6c308d37b7235dba5&oe=59DF8710

E i pitao bih te Maricu, Gangaric nije direktno nikog nazvao firerkom, kako je on zasluzio ban? Je l' vi imate neke sposobnosti za koje mi ne znamo da citate tudje misli? Posto ti tvrdis da ja ne znam da li je Olja direktno ucestvovala, takodje ne mozes ti da banujes onda Gangarica jer ne znas na koga je on mislio.

z0La
10.10.2017, 23:16
Ovde nisu problem banovi, već kriterijumi. Ili banujte ravnopravno, ili gasi forum. Nema tu između.

Smešno je koliko su neki banalni banovi produženi, a sa druge strane koliko su neki ozbiljni prekršaji ignorisani.

torpedo
10.10.2017, 23:17
Svaki ban do mjesec dana ima smisla, sve preko nema logike - trajni ban.
Kakva god da su pravila bitno je da su ujednačena i bez iznimki.

Jax Teller
10.10.2017, 23:18
Ovde nisu problem banovi, već kriterijumi. Ili banujte ravnopravno, ili gasi forum. Nema tu između.

Smešno je koliko su neki banalni banovi produženi, a sa druge strane koliko su neki ozbiljni prekršaji ignorisani.

Druže niko nije lobirao da se to produži i ostalo je tako.

madrid
10.10.2017, 23:19
Mora da se napismeno uvede neki kriterijum koliko koji prekrsaj "vredi" (ili grupa prekrsaja), da bi se izbegle licne procene raspolezenje admina u tom trenutku, brzina vetra na Maldivima itd.

Zamislite sudiju donosi za isti prekrsaj nekome godinu zatvora, nekome 25 godina, zato sto taj dan nije bio raspolozen i zato sto mu se optuzeni ne svidja.

mark it zer0
10.10.2017, 23:20
Posto su se svi administrarori I moderatori slozili da je Rossov ban za perm ali je dobio godinu I jos "dobro prosao", zanima me njihovo licno misljenje za ovo gore Erikovo, pogotovu Oljino misljenje.:)

Ricma
10.10.2017, 23:27
https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/22429134_1424128767712990_1495592174_o.png?oh=3417 316b6f3ea7c6c308d37b7235dba5&oe=59DF8710

E i pitao bih te Maricu, Gangaric nije direktno nikog nazvao firerkom, kako je on zasluzio ban? Je l' vi imate neke sposobnosti za koje mi ne znamo da citate tudje misli? Posto ti tvrdis da ja ne znam da li je Olja direktno ucestvovala, takodje ne mozes ti da banujes onda Gangarica jer ne znas na koga je on mislio.

Da i ja tebe matiram.

https://i.imgur.com/knS4Xn7.png

Ovo je neodbranjivo, a ti da napises to sto smo ti dozvolili u Pricaonici bi prosao sa banom na svakom drugom forumu.Svi banovi su na mestu, to sto ja i Wolf nismo hteli odmah da vas banujemo je vise stvar dobre volje.

Vladan
10.10.2017, 23:27
Apsurdno je porediiti ban Erikov i Rosov, odnosno poslednji njegov ban, ne taj kad je Akiju svasta rekao jer s tim banom nemam nikakve dodirne tacke. Prvo Erik i ja smo u sjanim odnosima cijelo vrijeme od kad je on na forumu. I onda je naisao taj neki period dje su moji postovi njemu smetali, a ja ga stavio na ignore jer je to Erik, pa nisam zelio bas da se napusavamo i svadjamo, bilo mi je trulo. Ipak on je prekoracio granicu s jednim postom i dobio kaznu, koju sam ja smanjio jer sam ja doprinio tome da on u afektu napise sto je napisao. I jedno je to reci meni, drugo djevojci i to direktno, reci ono sto se ne smije, nemojmo da se pravimo naivni sad. Ja sam toliko bio bijesan na Erika da to nije bilo normalno, ali iz razloga sto smo ja i on drugovi i ne znam kako je doslo do toga da meni to napise posle svega. Ipak kad je prosao mjesec, covjek mi je poslao pm, iskreno se izvinio i vidio sam da se pokajao. Da je neko drugi u pitanju cisto sumnjam da bi nastavili kontakt, ali opet on je jedan od mojih najboljih drugova na forumu, prihvatio sam izvinjenje i nastavili smo dalje. Ali i ja sam ga isprovocirao svojim reakcijama i postupcima, Olja Rosa nije, on joj je bukvalno ni iz cega poslao to sto je poslao i da je neko drugi u pitanju bio bi dozivotno banovan.

Sto se napustanja tice i sl. nije nikakav problem. Ali optuzivati bilo koga da je hakovao nalog i citao poruke, to nece moci. te stvari ja shvatam jako ozbiljno i to je provjereno vise puta, a bice provjereno jos i kod admina, to vam garantujem. Iako ja vec znam o cemu se tacno radi. To su ozbiljne stvari s kojima nema igre. A to dje ste, koliko vas je i sl. imate pravo da budete i svaka cast. Svako ima pravo da se druzi s ljudima koji im odgovaraju. na mnogima foruma clanovi su nezadovoljni i odu i naprave svoj forum. Ajde da vidimo da se situaicja rijesi, aako moze, moze, ako ne moze, niko ne prisiljava nikoga da bude ovdje. na jednom drugom forumu sam bio optuzen za rasizam jer sam naravno ismijavao jednog lika sarkasticno, a moj sarkazam nije prepoznat. Paf, tri mjeseca ban. Zalio se, ej ja rasista, pa nemojmo :D je li mi skinut ban? Naravno da nije. Pritom mi je receno, privatni forum, tvoja je privilegija da budes ovdje, takve stvari se ovdje ne govore i evo pokusava se na sve nacine cini mi se i glas forumasa se itekako cuje. Ali ne precerujte, forum zivi i bez dva i bez 20, a i bez 200 clanova.

Sandugp
10.10.2017, 23:29
Posto su se svi administrarori I moderatori slozili da je Rossov ban za perm ali je dobio godinu I jos "dobro prosao", zanima me njihovo licno misljenje za ovo gore Erikovo, pogotovu Oljino misljenje.:)

Secam se da sam bas o tome diskutovao sa jos nekim clanovima foruma u trenutku kada je Roso dobio ban i spomenuo sam Erikovu situaciju i kaznu.
E sada sto se toga tice, ne treba da pitate Olju nego Akana.
Ili je u ovom Rosonerovom slucaju administracija bila preostra ili je u Erikovom bila preblaga. Trece nema.
Bas me interesuje sta mislite o tome? Jesu li preterali sa malim Rosom ili su bili mnogo popustljivi sa Erikom?

61563
10.10.2017, 23:31
Moja licna procena, da je to dovoljno da se smiris malo...i nije da nisam bila upravu :D

Licna procena hm...onomad kad pitah bese odluka raznih drugih ljudi :D,no nebitno da se vratim na tenis vrv bi se procena povecala na 1 godinu:D

Trenutno, je malo anarhicno jer vise se ne zna ko je admin sem tebe(a da ucestvuju u radu foruma),na PL su modovi odlicni, u Pricaonici je ok, al da rade posao bez uplitanja,drugih ako je moguce

Na tenisu bih admina menjao jer je pristrasan i to mu ometa da valjano na tom delu obavlja duznost :D na ostalim delovima se jos nisam susreo sa istima malo sa kronosom na basketu,ali priznao covek gresku i to je pozitivno,bitno je da arsini budu isti prema svima,deluje da bi posle ovog to moglo da se desi,sem na tenisu tamo nema spasa :D

Licno pravila su rigorozna zna se sta treba kaznjavati drasticno nacionalizam,rasizam,licno vredjanje psovanje porodice i sl,i to da se tacno zna sta i koliko posle tri takva prekrsaja cao zdravo,a ovo ostalo tipa,trol,spam,psovke velika slova ,sitne provokacije ,peckanje,svi bre ko da ste nezni ne znam kako,ili kad neko vredja igrace,timove ili psuje uopsteno to kaznjavati na forumu je besmislica

I da se Papi i Dale uhvate duznosti sto pre:biggrin:

madrid
10.10.2017, 23:31
A kada je Akiju psovao sve? Komentar je potvrda da je bitno kakav si sa kim i da nema apsolutno nikakvog kriterijuma. Svako tumaci kako mu se cefne SRAMOTA!!!!

Kakve veze ima u kakvim si odnosima sa nekim?

l1m4r
10.10.2017, 23:32
Znaci ako si ortak sa nekim možeš da radis šta hoćeš? Bitno je da si u drugarskom odnosu sa pravim ljudima? Šteta što Vlajko i Manda više nisu admini..:)

Sandugp
10.10.2017, 23:33
Vladan je pogresno poredio. Nije sporan taj Erikov ban nego onaj kada je Akisi sve po spisku.

Vladan
10.10.2017, 23:35
A kada je Akiju psovao sve? Komentar je potvrda da je bitno kakav si sa kim i da nema apsolutno nikakvog kriterijuma. Svako tumaci kako mu se cefne SRAMOTA!!!!

Kako liberal pise tako? Joj do cega smo dosli.

Znaci ako si ortak sa nekim možeš da radis šta hoćeš? Bitno je da si u drugarskom odnosu sa pravim ljudima? Šteta što Vlajko i Manda više nisu admini..:)

Da, bas steta. Jer ja kad sam bio admin, ovaj smajli je :md: vezivan uz moje ime, a nadimak mi je ako se sjecate bio administrator eraser. I bio sam najveci problem foruma. Tako da je malo licemjerno kao prisjecati se dobrih starih vremena, kad je situacija na forumu bila mnogo drugacija i strozija. Jer kad smo Tmac i ja bili admini ovog kukumakanja na stotinu strana nije bilo. Forum je sad mnogo opsuteniji nego sto je tada bio i slobode su mnogo vece, vjeruj mi.

Победа
10.10.2017, 23:36
Da i ja tebe matiram.

https://i.imgur.com/knS4Xn7.png

Ovo je neodbranjivo, a ti da napises to sto smo ti dozvolili u Pricaonici bi prosao sa banom na svakom drugom forumu.Svi banovi su na mestu, to sto ja i Wolf nismo hteli odmah da vas banujemo je vise stvar dobre volje.

Šta sam to napisao u pričanoci?

Imaš sve na 1030 i nekoj stranici. Slobodno mozes da mi nadjes post koji je sporan. Smucila mi se ta prica da sam presao granicu, pa raspravljao sam o toj istoj temi i s Marijom pa nikada mi nije nazvala fasistom, rasistom i ksenofobom. Naravno taj koji me nazvao nije dobio ban, a njegov post i dalje stoji. Od tebe, Vulfa, Kronosa, Olje i Bojane koji ste citali temu, nije vam palo na pamet da ga baujete. Vulf je posten i izvinio se zbog toga jer nije video, verujem da i ti nisi video, ali ovi ostali su ucestvovali u raspravi i nije ih zanimalo. O tome sve vreme govorimo, o nejednakosti. Banuju clanove koje ne vole, a s onima koji nemaju problem, pa ti mogu da vredjaju zive i mrtve, da vredjaju po nacionalnoj osnovi itd. kazna nece biti velika.

madrid
10.10.2017, 23:37
@ Vladan

Kakve to veze ima sa mojim postom? Ja sam rekao samo da je sramota da se gledaju licni odnosi i ko je sa kim kakav i da je lose sto nema propisanih kriterijuma.

Marija81
10.10.2017, 23:38
I dalje smo neki jednaki a drugi jednakiji...

Princoni Snow
Ovde je Erik pao na provokaciju, a toga nije bilo u slucaju Rosa i Olje tako da je donekle razumljiva razlika u sankciji.

Sa druge strane, ako se uzme u obzir cemu bi sankcija trebala da sluzi, mislim da bi se isti efekat postigao i sa 6 meseci. Ne opravdavam ono sto je napisao, bilo je vrlo ruzno i glupo, ali stice se utisak da je to vise bio odraz licne nemoci i afekta. S obzirom da je clan foruma dugi niz godina, da se prethodno nije isticao takvim vidovima vredjanja na forumu, 6 meseci bi bilo sasvim dovoljno da preispita svoje postupke i vise tako nesto nikada ne ponovi.

l1m4r
Slobodno se vrati. Kao i Manda.

Licemerno je što nisu ista pravila za sve? Nemoj bar ti...

Mrkela
10.10.2017, 23:39
:wthy: borite li se vi u stvarnom zivotu ovako kao na ovoj temi? Svaka cast pojedincima :wthy: koliko mozete mlatit praznu slamu, umjesto da sami sebi napravite da vam bude bolje i ignorirate one koji vam smetaju

l1m4r
10.10.2017, 23:39
Upravo te ignorišem

Vladan
10.10.2017, 23:40
Slobodno se vrati. Kao i Manda.

Licemerno je što nisu ista pravila za sve? Nemoj bar ti...

Problem u poslednje vrijeme su dva bana po meni, taliesin mjesec dana, ja da sam se pitao godina bi bila i Panchev nedelja dana, ja bih dao tri mjeseca. To je no, no.

l1m4r
10.10.2017, 23:41
Niko nije protiv oštrine, samo da je prema svima ista. Ništa više.

Dale
10.10.2017, 23:42
Niko nije protiv oštrine, samo da je prema svima ista. Ništa više.

To bi bilo to :)

Ricma
10.10.2017, 23:42
Moja greska, nije bio softverski problem.Lako se mogu uzeti dokazi i videti gde skoro svi pisu da je trebao da stavi mesec dana, ali je svima nama jasno da smo svi kao kolektiv pogresili sto nismo povecali kaznu iz danasnje perspektive.I sam Bogi je rekao da sledeci put daje mesec dana.Pancev je imao srecu u kom trenutku i u kom pdfu je to napisao.Da je ovde napisao, prosao bi verovatno slicno kao i Abraham.

Uostalom nesto sam izmiksovao, pa sam pitao nekoliko dana kasnije da li zbog softverskog problema nismo mogli da mu povecamo kaznu.Nisam se uopste do veceras osvrtao na taj razgovor.

Edit:Upravo to sto je napisao Vladan.Samo su ta dva bana ''preblaga''.

madrid
10.10.2017, 23:43
Madrid:

Vladan:
Kako liberal pise tako? Joj do cega smo dosli.

Sta je ovde odgovor na moje pitanje i zamerku?!!?

Vladan
10.10.2017, 23:43
@ Vladan

Kakve to veze ima sa mojim postom? Ja sam rekao samo da je sramota da se gledaju licni odnosi i ko je sa kim kakav i da je lose sto nema propisanih kriterijuma.

Malo te provociram, a ti si sa svima u sjajnim odnosima bio i sve je bila livada, srna i cvijece, razumio si svaku odluku administracije, sta se promijenilo u medjuvremenu? A i volis onako na fino kao da navuces druge da ti odgovore pa popiju ban.

Mrkela
10.10.2017, 23:44
Malo te provociram, a ti si sa svima u sjajnim odnosima bio i sve je bila livada, srna i cvijece, razumio si svaku odluku administracije, sta se promijenilo u medjuvremenu? A i volis onako na fino kao da navuces druge da ti odgovore pa popiju ban.

Kud svi Turci tud i mali Madrid

Sandugp
10.10.2017, 23:46
Ovde je Erik pao na provokaciju, a toga nije bilo u slucaju Rosa i Olje tako da je donekle razumljiva razlika u sankciji.

Sa druge strane, ako se uzme u obzir cemu bi sankcija trebala da sluzi, mislim da bi se isti efekat postigao i sa 6 meseci. Ne opravdavam ono sto je napisao, bilo je vrlo ruzno i glupo, ali stice se utisak da je to vise bio odraz licne nemoci i afekta. S obzirom da je clan foruma dugi niz godina, da se prethodno nije isticao takvim vidovima vredjanja na forumu, 6 meseci bi bilo sasvim dovoljno da preispita svoje postupke i vise tako nesto nikada ne ponovi.

Ovo je tacno, i to se secam da ste ga ti i Akisa isprovocirali. Jel tako? Cak mislim da ste hteli da ga navucete na tako nekakvu reakciju?

dekkard
10.10.2017, 23:46
Upravo te ignorišem

:fct::rleys:

Princoni Snow
10.10.2017, 23:49
Ovo je tacno, i to se secam da ste ga ti i Akisa isprovocirali. Jel tako? Cak mislim da ste hteli da ga navucete na tako nekakvu reakciju?

Nisam ja u tome ucestvovao :ne_znam:

madrid
10.10.2017, 23:52
I posle mog stotog komentara se nastavlja ista prica. Cime sam ja navukao Akija(ne znam ko je jos dobio ban zbog mene)?? Covek je nezasluzeno dobio ban po meni, odmah sam se obratio Wolfu on je rekao da je to njegova odluka, da se nakupilo itd..

Kako sam ga navukao pokazi mi komentar.

Za ovo drugo. Ja ne znam da sam ranije komentarisao banove tako da reci da sam podrzavao svaku odluku ili ne je netacno(sigurno jesam neke, ali ni to nikad nisam javno podrzavao). Znam da je bilo po 2-3 zamerke ljudi su dobijali opomene i smirilo se(nekoliko puta sto sam pohvatao).

Ali jos uvek stoji da je lose da se licno procenjuje ban i to u kakvim si odnosima. Ne mislim sada na tebe, nego uopsteno.

Ricma
10.10.2017, 23:53
Šta sam to napisao u pričanoci?

Imaš sve na 1030 i nekoj stranici. Slobodno mozes da mi nadjes post koji je sporan. Smucila mi se ta prica da sam presao granicu, pa raspravljao sam o toj istoj temi i s Marijom pa nikada mi nije nazvala fasistom, rasistom i ksenofobom. Naravno taj koji me nazvao nije dobio ban, a njegov post i dalje stoji. Od tebe, Vulfa, Kronosa, Olje i Bojane koji ste citali temu, nije vam palo na pamet da ga baujete. Vulf je posten i izvinio se zbog toga jer nije video, verujem da i ti nisi video, ali ovi ostali su ucestvovali u raspravi i nije ih zanimalo. O tome sve vreme govorimo, o nejednakosti. Banuju clanove koje ne vole, a s onima koji nemaju problem, pa ti mogu da vredjaju zive i mrtve, da vredjaju po nacionalnoj osnovi itd. kazna nece biti velika.

Nije jedan sporan post, nego nekoliko gde si sa svojim postovima dizao stalno tenzije, a i ti si to radio vec neko vreme.Previse slicnih postova ti se nakupilo.Ja nisam hteo da te banujem, ali sam znao da treba da dobijes ban i da ces ga dobiti na vecini drugih mesta.Ti mozes da pricas sta hoces, ali ono je bila ksenofobija 1/1.Ja tebi kao pojedincu sam verovao da ces da se smiris, samo da ti damo bilo koji vid opomene koji nije ban.Drugi ti nisu verovali i imali su dobar razlog za to, pa je dolazilo do nesuglasica.Jeste greska sto Ves nije banovan i sto ja konkretno nisam ponovo iscitao temu kako bih registrovao Vesov odgovor.

Sandugp
10.10.2017, 23:54
Pisem ti jer se provlaci pitanje jednakosti-nejednakosti. A kao primer se uzima ban koji se desio pre nekoliko godina. I banovao je Akan na svoju ruku (tacnije sam je odredio kaznu, nije bilo konsultacije), nakon sto mu je Akisa poslao ss Erikovog prekrsaja.
A sada su vecali moderatori i administratori jedno dva sata dok se nisu slozili da je godinu dana prava kazna.
Sam prestup kao prestup se moze porediti (teske uvrede i jedno i drugo), sve ostalo nikako...

Princoni Snow
10.10.2017, 23:57
Nije jedan sporan post, nego nekoliko gde si sa svojim postovima dizao stalno tenzije, a i ti si to radio vec neko vreme.Previse slicnih postova ti se nakupilo.Ja nisam hteo da te banujem, ali sam znao da treba da dobijes ban i da ces ga dobiti na vecini drugih mesta.Ti mozes da pricas sta hoces, ali ono je bila ksenofobija 1/1.Ja tebi kao pojedincu sam verovao da ces da se smiris, samo da ti damo bilo koji vid opomene koji nije ban.Drugi ti nisu verovali i imali su dobar razlog za to, pa je dolazilo do nesuglasica.Jeste greska sto Ves nije banovan i sto ja konkretno nisam ponovo iscitao temu kako bih registrovao Vesov odgovor.

Potpuno opravdan ban, ksenofobiji nije mesto na forumu, a Ves je samo konstatovao ono sto je video.

madrid
10.10.2017, 23:58
Dok su vecali nisu mogli da idu unazad da pogledaju za sta se koliko banovalo, nego po licnoj proceni.

Vladan
10.10.2017, 23:58
I posle mog stotog komentara se nastavlja ista prica. Cime sam ja navukao Akija(ne znam ko je jos dobio ban zbog mene)?? Covek je nezasluzeno dobio ban po meni, odmah sam se obratio Wolfu on je rekao da je to njegova odluka, da se nakupilo itd..

Kako sam ga navukao pokazi mi komentar.

Za ovo drugo. Ja ne znam da sam ranije komentarisao banove tako da reci da sam podrzavao svaku odluku ili ne je netacno(sigurno jesam neke, ali ni to nikad nisam javno podrzavao). Znam da je bilo po 2-3 zamerke ljudi su dobijali opomene i smirilo se(nekoliko puta sto sam pohvatao).

Ali jos uvek stoji da je lose da se licno procenjuje ban i to u kakvim si odnosima. Ne mislim sada na tebe, nego uopsteno.

Volis tako da podbadas na finjaka, ne samo za tu situaciju, generalno. Pa kad ti se odgovori onda se iscudjavas. A itekako si podrzavao sve odluke administracije jedno vrijeme i smirivao strasti, podrzavao ih, a sad pises sramota svaki sekund. Ako kazem sta mislim uvrijedicu te bojim se.

Ti imas pravo da komentarises banove samo zato sto su administratori i moderatori preblagi. Nekad bi ga prokomentarisao i bio banovan. Nedelja dana tipa, pa bi se vratio, prokomentarisao ga i bio banovan, dvije nedelje. pa bi se opet vratio i ako bi ga prokomentarisao bio bi banovan mjesec dana. Posle mjesec dana bi se ili vratio ili ne bi. Ali jedno ti garantujem, komenarisao ga ne bi. AKo bi se ipak odlucio, dobio bi tri mjeseca, pa sest, pa godinu dana, pa dvije, pa dozivotni. Obicno su i najistrajniji odustajali posle tri komentarisanja.

Ricma
11.10.2017, 00:00
Kompromisi mogu da se naprave, ali za to je potrebno da su obe strane saglasne po pitanju nekih stvari.Voleo bih kad bismo se slozili da Rossova kazna nije konacna i kada bismo je smanjili.Ovako idemo iz jedne u drugu krajnost.

torpedo
11.10.2017, 00:00
Nazire se krah/gašenje ovog eksperimenta.
Kritike i žalbe pljušte na sve strane u svim pravcima. Prijedlozi se ne razmatraju kao da ni ne postoje. Kompromisa ni na vidiku, vjerovatno će batina raditi- predviđam rigorozniju politiku :cf:

madrid
11.10.2017, 00:02
Dobro nadji mi moj komentar, onda mi pokazi odgovor na taj komentar, i onda mi pokazi da je neko zbog tog odgovora banovan. Ja cu povuci sve.

Tog primera nema. Niko nikada nije banovan zbog reply-a na moje "podbadanje" jer nikada nisam podbadao. Osim kada je Wolf banovao jer je Aki napisao "nemas pojma". Nadji mi komentar podrske ili kritike na ban do ove situacije.

61563
11.10.2017, 00:02
Pisem ti jer se provlaci pitanje jednakosti-nejednakosti. A kao primer se uzima ban koji se desio pre nekoliko godina. I banovao je Akan na svoju ruku (tacnije sam je odredio kaznu, nije bilo konsultacije), nakon sto mu je Akisa poslao ss Erikovog prekrsaja.
A sada su vecali moderatori i administratori jedno dva sata dok se nisu slozili da je godinu dana prava kazna.
Sam prestup kao prestup se moze porediti (teske uvrede i jedno i drugo), sve ostalo nikako...

Ma koja jednakost i nejednakost ja dobio 5 meseci nisam nikog opsovao i prvi uvredio pogotovo na nacinalnoj osnovi ili rasizmu,niti mi brisani postovi za taj ban

Zbog takvih nejednakosti,nejasnoca u pravilima dovelo je do svega ovoga sto se sad desava,banovanje na licnoj osnovi pojedinaca i razlicitih visina kazni

Dok se jasno ne definisu pravila i postave ljudi koji ce banovati i svog brata ako treba nema napretka

Победа
11.10.2017, 00:06

Ono nije bila ksenofobija. Ksenofobija je iracionalna mrznja prema strancima, tj. ljudima druge nacionalnosti. Ja sam na ovom forumu u vrhunskim odnosima s ljudima druge nacionalnosti i za mene se ne moze to nikako reci. Svi postovi su tu i mozes da ih pogledas. Vasa je stvar kako vi vidite te postove.

Mrkela
11.10.2017, 00:07
Ma koja jednakost i nejednakost ja dobio 5 meseci nisam nikog opsovao i prvi uvredio pogotovo na nacinalnoj osnovi ili rasizmu,niti mi brisani postovi za taj ban

Zbog takvih nejednakosti,nejasnoca u pravilima dovelo je do svega ovoga sto se sad desava,banovanje na licnoj osnovi pojedinaca i razlicitih visina kazni

Dok se jasno ne definisu pravila i postave ljudi koji ce banovati i svog brata ako treba nema napretka

To ti je kazna jer nisi ispostovao okladu sa Akijem :cf:

Najbolje da stavite anketu kome od banovanih da se smanji ban. Nesto kao sto je Poncije Pilat dozvoljavao starim Rimljanima da jednoga oslobode :cf:

Sandugp
11.10.2017, 00:07

Pa vidis da se provlaci pitanje, da li je fer ili nije. I ti sam po svom primeru kritikujes administraciju.
Ono sto ja pricam nema veze sa tvojim banom, vec sa poredjenjem Erikovog i Rosonerovog koji su slicni prekrsaji ali je jedan sankcionisan znatno blaze nego sto bi trebalo; ili jedan je sakcionisan znatno strozije nego sto bi trebalo (gledajte to kako vam je drago).
E sada je pitanje zasto je to tako?

madrid
11.10.2017, 00:08
To ti je kazna jer nisi ispostovao okladu sa Akijem :cf:

Najbolje da stavite anketu kome od banovanih da se smanji ban. Nesto kao sto je Poncije Pilat dozvoljavao starim Rimljanima da jednoga oslobode :cf:

Ne, mozda je ipak najbolje da se daju jasni kriterijumi.

mark it zer0
11.10.2017, 00:09
Apelujem administraciji da se promeni nick Sandugp u Littlefinger. :D

Mrkela
11.10.2017, 00:11
Ne, mozda je ipak najbolje da se daju jasni kriterijumi.

Daj nam neki primjer sa drugih foruma, pomozi...

Nije mogice tocno definirati unaprijed duzinu bana za odredeni prekrsaj. Jebiga, jednostavno nije.

Marija81
11.10.2017, 00:13
Daj nam neki primjer sa drugih foruma, pomozi...Ne treba sa drugih imali smo Vladanov pravilnik ali je letos promenjen

madrid
11.10.2017, 00:16
Ne znam idem samo jos na meteo forum, tamo nema banova. Niko nema licna prepucavanja, a postovi o politici se brisu. Ne pratim sve forume da bih bio kompetentan. To ima ljudi koji su vise zaokupljeni i bolje upoznati, samim tim i kompetentniji. Mene interesuje forum na kom pisem.

Mrkela
11.10.2017, 00:17
Ne treba sa drugih imali smo Vladanov pravilnik ali je letos promenjen

Zar je tamo pisalo koliko ce odredeni clan dana odmoriti usred nekog prekrsaja? Evo prosao sam samo dvije stranice banova, i Bojana, JC, manda su razlicito banovali za isti prekrsaj(provociranje i vrjedanje). Kako je to moguce ccc

Marija81
11.10.2017, 00:20
Zar je tamo pisalo koliko ce odredeni clan dana odmoriti usred nekog prekrsaja? Evo prosao sam samo dvije stranice banova, i Bojana, JC, manda su razlicito banovali za isti prekrsaj(provociranje i vrjedanje). Kako je to moguce cccStajalo je npr. spamovanje 3-7dana,vređanje-xy dana, zabrana politike i kazna xy dana...

61563
Pa vidis da se provlaci pitanje, da li je fer ili nije. I ti sam po svom primeru kritikujes administraciju.
Ono sto ja pricam nema veze sa tvojim banom, vec sa poredjenjem Erikovog i Rosonerovog koji su slicni prekrsaji ali je jedan sankcionisan znatno blaze nego sto bi trebalo; ili jedan je sakcionisan znatno strozije nego sto bi trebalo (gledajte to kako vam je drago).
E sada je pitanje zasto je to tako?

Pa tako je zbog lose definisanih pravila i sta ,kad i koliko,licnih odnosa,znam da nema veze sa mojim nego sam povukao paralelu jednakost/nejednakost
A ovo sam iskometarisao bojanu jer tako i mislim sa njom moze al na tenisu onako kako bi ja pisao o RF, a i o Noletu proslo bi banovanjem ,iako sam navijac Noleta,ali njih dvoje ko da su bezgresni i da su svete krave na tenisu pa ako im se napise da im je majica ruzna mozes da odes na hladjenje,a mislimda i treba biti dozvoljeno komentarisanje rada administracije da bi se nasli kompromisi ako nesto nije kako valja ili ima problema na forumu

A i ovo sa Bojanom se ja malo zezam na tenis ne idem digao sam ruke a ona se na drugim delovima foruma ne mesa,bilo proslo,ali evo opet se desava samo sa drugim clanovim jer se situacija nikad ne razresi i postave jasni kriterijumi

madrid
@ Mrkela
Pa zato i kazemo da bi trebalo da se napravi kriterijum. Ovo nije uopste protiv administracije, ako je Vladan tako shvatio. Ovo bi sprecilo nezadovoljstvo kod clanova, dizanje buke, zaljenje, kritikovanje admina, izvuklo bi odredjene admine iz nezavidnog polozaja da ih svi napadaju, pa da moraju da se brane i "opravdavaju" potez, ukinulo licnu netrpeljivost prema neki clanovima ili dobre odnose prema drugim. Znaci pogodovalo bi i jednima i drugima.

Mrkela
11.10.2017, 00:23
Stajalo je npr. spamovanje 3-7dana,vređanje-xy dana, zabrana politike i kazna xy dana...

Stajalo ali se nije tako ophodilo i nitko se nije bunio.

Ja dobijem ban na mjesec dana od prskaja jer napisem "evo Rafinih suza, ali suza radosnica" nakon osvojenog RG,a dan prije su se jel najavljivale Rafine suze zbog poraza. Znaci provokacija, ali i odgovor na provokaciju.
Ali on se tako ophodio i boli ga briga, dero je svima tabane. Sad ne smijes nikog banat

61563
11.10.2017, 00:26
Daj nam neki primjer sa drugih foruma, pomozi...

Nije mogice tocno definirati unaprijed duzinu bana za odredeni prekrsaj. Jebiga, jednostavno nije.

Sta nije moguce kako nacinonlan,rasna,verska uvreda ili licno vredjnje psovanje porodice i neke optuzbe licne prirode prva kazna mesec dana,ako se ponovi opet 3 meseca ako se ponovi opet cao zdravo sa foruma
A ostale gluposti i sitnice ne treba banovati sem ako se ne pretera i namerno nesto sabotira u nekoj nenormanoj meri tipa spamovanje.ili ako bas mora 5 do 7 dana

Ricma
11.10.2017, 00:27
Ono nije bila ksenofobija. Ksenofobija je iracionalna mrznja prema strancima, tj. ljudima druge nacionalnosti. Ja sam na ovom forumu u vrhunskim odnosima s ljudima druge nacionalnosti i za mene se ne moze to nikako reci. Svi postovi su tu i mozes da ih pogledas. Vasa je stvar kako vi vidite te postove.

Знам да је ова слика десно пропаганда, јер је та обишла свет како човек с дететом не може да прође ограду коју је зли Орбан поставио. Испоставило се да је тај лик борац Хезболаха.

Зато ћемо ми дати деци овој уџбенике, сутрадан пасоше па када схвате да немају због чега да живе јер немају породицу, онда ће да се детонирају, је л' тако?

Поента је да ће та деца данас добити уџбенике пре наших, да ће та деца сутрадан добити посао пре наших итд. и да ће имати већа права.

Је л' Европа у тим тренуцима имала проблем с радикалним хришћанством или православљем? Је л' су се дешавали терористички напади по Европи од стране Срба?

Ovo nije za ban?

Inace stav ti je bio u nekoliko postova toliko pogresan nevezano za to vece, ali meni tada kao modu nije da se mesam.

A generalno dizanje tenzije sto si ti radio 2-3 nedelje u kontinuitetu nije za ban?I da dobijaju se banovi za dizanje tenzija i to bi dobio od mene da nisam popustljiv.

Ne grese oni koji traze ban, gresim ja koji sam to dopustao.

Zapravo napravio si toliko sitnih prekrsaja od kada smo ja i Wolf modovi, da bi trebalo od svih ljudi ti najmanje da se bunis jer si ti jedan od likova kojem je data veca sloboda.Od svih ljudi koji su pisali ovde, ti si najvise prednjacio po prekrsajima.

Sada kada citam ponovo, trebao je taliesin da dobije 45-60 dana, ali to povlaci i tebe i Akija zato sto ste ga ''isprovocirali'' samo su to neki sitni banovi.

Vladan
11.10.2017, 00:28
Ne treba sa drugih imali smo Vladanov pravilnik ali je letos promenjen

Ne budi naivna Maro, nije to moj pravilnik, to je prekopiran pravilnik sa nekog random foruma.

miloolja
11.10.2017, 00:28
A i više to potenciranje kako je neko napustio forum zbog nekog. Svašta..da mi je znati ko su ti fini ljudi i zbog koga.. pošto Mara malo, malo pa neke insinuacije baca, a sve se nešto snebiva da kaže...

Elem Mariću... ne zameram ti, što bih. Samo su tvoja očekivanja prevelika..ja niti očekujem izvinjenje, niti ću ga dobiti, niti je bitno na kraju. Tako je kako je, ništa od ovga nije trebalo da bude ovako, pogotovu posle toliko prethodnih godina NORMALNIH forumaških odnosa... ili sam bila u zabludi? :hm:
Samo iskreno nije mi jasan ovaj tvoj poriv za ovakvim postom. Mislim otkud to? Sad da nisam baš bitna :D..pa mislim da smo svi bili jednaki, hteo si da kažeš nisam na onaj način uticala na ljude ovde da ih ucenjujem i da branim nekome nesto kao što je Gang rekao, to jel da? :)
I btw...sama sam skinula admin funkciju i privilegije, niko mi nije to tražio. Toliko.

Vuče, Vuče...pitah te lepo juče da li sam se mešala u banove...meni nisi tako odgovorio :D

Da ne bude zabune...pošto dajete pušalne ocene po običaju...retko sam van tenisa..u periodu dok sam bila SM i radila sama na forumu (osim na tenisu sa Bojanom, pa i kasnije u Pričaonici), a to je bilo do relativno skoro...nisam kažnjavala ljude po svom nahodjenju, već pitala uglavnom Vladana. To prvo. Drugo, za Rosa su mnogi rekli daj doživotni ili višegodišnji ban..ja sam dala godinu. Mnogo? Mozda, ali kad neko bezrazložno onako nešto napiše, a uvek sam mu izlazila u sustet za sve živo i kada je nekih ranijih godina bio šikaniran od nekih drugih ovde meni se žalio...pa lična percepcija i emocije (vaše sada)...su na mestu, jel da. I taj neki poriv koji je stalno bio prisutan kod njega poslednjih nedelja prema meni...a nije mu bilo uzvraćeno ni jednim slovom, ako izuzmemo 2-3 puta da sam mu skrenula pažnju da se smiri, jer je od Vesove greške sa negativnim poenima prema Gangu podivljao totalno. I to je to.

Znam kakva je to nepravda kada neko nama drag nadrlja sa kojim smo bliski, pijemo pivo, kafu, dopisujemo se godinama...lična percepcija i emocije, subjektivnost...znam.
Vidi se i iz vaših postova, ne samo naših banova.

tt

Ricma
11.10.2017, 00:35
Hteo sam da kazem da za nas pdf nisi donosila bitne odluke u smislu ti kazes to i to ja i Wolf to moramo da ispunimo i da ti se daje prevelika uloga nego sto ona zapravo jeste, pa si zbog toga dobijala uvrede zbog licnog animoziteta.Ako su nekog trebali da vredjaju, trebali su mene.Nazvati nekog Firerkom je kaznjivo na svakom dobro regulisanom forumu.

Iskreno 2-3 stvari se dobro ne secam kada je Pobeda banovan i to sam uvideo veceras, izmedju ostalog par detalja mi je promaklo tada sto se i moglo videti veceras.

miloolja
11.10.2017, 00:39
I jesam li se mesala? Da rascistimo jednom za svagda..ukoliko niste trazili savet naravno, to je nesto drugo.

tt

Победа
11.10.2017, 00:39
Ovo nije za ban?

Inace stav ti je bio u nekoliko postova toliko pogresan nevezano za to vece, ali meni tada kao modu nije da se mesam.

A generalno dizanje tenzije sto si ti radio 2-3 nedelje u kontinuitetu nije za ban?I da dobijaju se banovi za dizanje tenzija i to bi dobio od mene da nisam popustljiv.

Ne grese oni koji traze ban, gresim ja koji sam to dopustao.

Zapravo napravio si toliko sitnih prekrsaja od kada smo ja i Wolf modovi, da bi trebalo od svih ljudi ti najmanje da se bunis jer si ti jedan od likova kojem je data veca sloboda.Od svih ljudi koji su pisali ovde, ti si najvise prednjacio po prekrsajima.

Sada kada citam ponovo, trebao je taliesin da dobije 45-60 dana, ali to povlaci i tebe i Akija zato sto ste ga ''isprovocirali'' samo su to neki sitni banovi.

Prvo da te pohvalim za posvecenost sto si trazio :). Sada da ti odgovorim.

Ja sam trebao da dobijem ban iskljucivo za Margaret Tacer kada sam okacio onaj klip i napisao ono. Te sitne preksraje i provociranje mozes da batalis, to sto Taliesin nije sposoban da vodi normalnu raspravu i tudje misljenje prihvati pa vredja, njegov problem. Sramotno je da kazes da smo ga mi provocirali jer ja tako pricam sa svim clanovima foruma, a niko mi nije rkao da provociram.

Dalje da nastavim, ovaj post ne moye da se shvati ako se ne vidi sira slika i vec sam rekao da sam za ovaj post pogresio i da sam zasluzio poene, ali nikako ban. Ovaj post je direktan odgovor Bojani koja je rekla da ljudi koji vrse terorizam su odrasli u tim zemljama pa sam i ja sam napisao, na pogresan nacin i napravio poredjenje.

Ova poslednja recenica, je l' za to hoces da me optuzis da sirim mrznju i ksenofobiju? Ne razumem. Jer ako stavljas to, morao bi stavljas i sta su meni ljudi pricali da bi se videla sira slika.

Indigo
11.10.2017, 00:41
Jako je tesko isterati stvari na cistinu kad se uvek vuku stvari is proslosti, sto neki presedani sto neki bezrazlozni banovi.

Moj predlog je restart. Ukinuti sve vazece banove, prepraviti pravila foruma da odgovaraju nasim potrebama I krenuti iz pocetka.

Administraciju I moderaciju ne bih menjao jer uopste nije bitno ko su oni. Ako imate razlicite stavove I suceljavanja sve Se moze resiti intelogentnim I zrelim pristupom.

Kao neko ko je bio moderator mogu da kazem da je to najnezahvalnija funkcija na forumu, jer je tesko ostati objektivan I realan. Pogotovo prema osobama koje vas iritiraju.

Dakle, restart, rigoroznija pravila i npr prilikom bana kada se odredjuje duzina kazne bitno je da se napise da je bila konsultovana adminska/moderacijska grupa foruma koja se slaze i prihvata tu duzinu kazne. Da se sto manje radi na svoju ruku.

Marija81
11.10.2017, 00:44
@Olja neka bude da bacam i situacije ali imena neću otkrivati... Ti si dala Rosu godinu dana a do večeras si tvrdila da nemaš veze sa tim. Uvredio te je, stoji ali da je meni to rekao bilo ko ne bih tražila ban uopšte posebno jer je u pp, nego prekinula komunikaciju.Ereik je javno Akiju psovao celu familiju i dobio mesec dana... Evo sada i Sandu za onaj nacionalistički post mesec dana... Ma dajte...

Mr. Wolf
11.10.2017, 00:46
Vuče, Vuče...pitah te lepo juče da li sam se mešala u banove...meni nisi tako odgovorio :D

tt

Pa danas smo ti i ja diskutovali oko ovog, meni ono ne lici na tvoje mesanje, vec normalnu diskusiju. Je l si mi rekla "MORAS OVO DA URADIS, MORAS NA TOLIKO"? Nisi. :ne_znam:

miloolja
11.10.2017, 00:47
Maro, Maro...cesto, precesto govoris o stvarima koje ili ne znas ili si pogresno informisana. Pa ja sam Rosu dala ban...ne razumem...gde sam tvrdila da sa tim nemam veze :huh:...pa pise tamo pobogu.

tt

miloolja
11.10.2017, 00:48
Pa danas smo ti i ja diskutovali oko ovog, meni ono ne lici na tvoje mesanje, vec normalnu diskusiju. Je l si mi rekla "MORAS OVO DA URADIS, MORAS NA TOLIKO"? Nisi. :ne_znam:Pa Pobeda kaze da si njemu rekao nesto drugo, zato pitam.

tt

Победа
11.10.2017, 00:49
Pa Pobeda kaze da si njemu rekao nesto drugo, zato pitam.

tt

Ne pricam ja nista napamet, ja sam okacio sliku Maricu koja to potvrdjuje.

madrid
11.10.2017, 00:49
Sandu mesec dana ahaha. Pa ja sam dobio mesec dana. I nemojte da mi sada objasnjavate zbog cega, jer manje razloga od mog nije moglo da bude. Meni je bio prvi ban, nisam sakupljao prekrsaje, nisam bio u licnom prepucavanju ni sa kim. Ban mi je dao admin sa kojim skoro nikada nisam ni pisao do tad.

Jos sam i opomenu dobio, i pojasnjavao i sve. I opet isto kao Sandu koji je namerno ovo napisao. Ako ovi prekrsaji i komentari isto vrede, onda ja stvarno ne znam.

Marija81
11.10.2017, 00:50
Maro, Maro...cesto, precesto govoris o stvarima koje ili ne znas ili si pogresno informisana. Pa ja sam Rosu dala ban...ne razumem...gde sam tvrdila da sa tim nemam veze :huh:...pa pise tamo pobogu.

ttOvde si pisala da se nisi mešala u taj ban...

Ricma
11.10.2017, 00:51
I jesam li se mesala? Da rascistimo jednom za svagda..ukoliko niste trazili savet naravno, to je nesto drugo.

tt

Ja se za Pobedu ne secam sto sam i napisao u pocetku, dok si sa punim pravom stavila do znanja da Gang treba da se banuje.Nisi imala nikakve veze sa njegovim povecanjem bana, zbog kojeg je Rosso pomislio da si ucestvovala pa je napisao sta je napisao.Ali opet razumem reakciju, jer te je vredjao izmedju redova, pa i da se odnosilo na Bojanu ponovo je trebao da bude banovan samo sam ja hteo da predjem preko pravila i resim drugacije.

Prvo da te pohvalim za posvecenost sto si trazio :). Sada da ti odgovorim.

Ja sam trebao da dobijem ban iskljucivo za Margaret Tacer kada sam okacio onaj klip i napisao ono. Te sitne preksraje i provociranje mozes da batalis, to sto Taliesin nije sposoban da vodi normalnu raspravu i tudje misljenje prihvati pa vredja, njegov problem. Sramotno je da kazes da smo ga mi provocirali jer ja tako pricam sa svim clanovima foruma, a niko mi nije rkao da provociram.

Dalje da nastavim, ovaj post je izvucen iz konteksta i vec sam rekao da sam za ovaj post pogresio i da sam zasluzio poene, ali nikako ban. Ovaj post je direktan odgovor Bojani koja je rekla da ljudi koji vrse terorizam su odrasli u tim zemljama pa sam i ja sam napisao, na pogresan nacin i napravio poredjenje.

Ova poslednja recenica, je l' za to hoces da me optuzis da sirim mrznju? Ne razumem. Jer ako stavljas to, morao bi stavljas i sta su meni ljudi pricali da bi se videla sira slika.

Gledao sam vas kao izolovane slucajeve od ostalih, ali naravno da ako bih vas trojicu banovao da sam trebao to da uradim i sa fiksnim i sa Vesom, a sigurno i sa jos par clanova.Napravljena je kompenzacija, sada koliko je to pogresno ne znam da kazem u ovom trenutku.Taliesinov ban je mnogostruko tezi, vas je negde izmedju 3 i 7 dana zbog ceka i kazem da su sitni.Uostalom napisao ti je jedan post da li majka zna da si budan i javi se kada napunis 26 godina.Ali opet sve polazi od toga kada ste se ti i Aki sukobili sa njim, ne mogu tu poslednju raspravu da posmatram kao poseban entitet.Sto ti kazes, nije sira slika.

Kod mene padas zbog stalnog dizanja tenzija sto generalno najvise povezujem sa tobom, ne sa ksenofobijom.To je moj rezon.Bio sam spreman da predjem preko toga u nadi da ces se smiriti.Nije mi bila namera da svaki put primenjujem pravilo, nego za svake teze prekrsaje, jer stagod da se primenjuje strogo po pravilima vremenom ubija zabavu.Zar ne?

Vladan
11.10.2017, 00:51
taliesin mjesec dana isto, a goru stvar rekao po meni. Svakako kazna je mogla biti i veca. Ali kriterijum kod ta dva bana je slican. Preblag doduse, ali slican ili ako cemo da budemo skroz egzaktni, isti.

miloolja
11.10.2017, 00:52
Ovde si pisala da se nisi mešala u taj ban...

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ ТапатокаIli citas sa nerazumevanjem ili ne citas uopste...nigde to nisam mogla da napisem..jer u Banovima lepo pise sve crno na belo...ne razumem sta ti sada ovo znaci.

tt

Mr. Wolf
11.10.2017, 00:54
Ne pricam ja nista napamet, ja sam okacio sliku Maricu koja to potvrdjuje.

Sta potvrdjuje? Da su dali svoje misljenje? To sto ti i jos neki ovde uvek kad se spomene konsultovanje sa drugim modovima/adminima mislite da je to vrsenje pritiska, to nije moj problem. :ne_znam:
Napisao sam gore Olji......

Je l si mi rekla "MORAS OVO DA URADIS, MORAS NA TOLIKO"? Nisi

I po stoti put kazem, nakon sto sam procitao sve, ban je bio neizbezan, samo sam se konsultovao na koliko ces biti banovan 7 dana ili vise. I odlucio sam se na kraju za vise, tj. 2 nedelje. Ban ti je svejedno visio nad glavom.
Ako mislis da je Olja ( Bojana ili bilo ko drugi) vrsila pritisak na mene oko toga, gresis debelo. Konsultacije su normalne stvari u toj temi. Vrsenje pritiska je nesto sasvim drugo.

Ricma
11.10.2017, 00:57
Sandu mesec dana ahaha. Pa ja sam dobio mesec dana. I nemojte da mi sada objasnjavate zbog cega, jer manje razloga od mog nije moglo da bude. Meni je bio prvi ban, nisam sakupljao prekrsaje, nisam bio u licnom prepucavanju ni sa kim. Ban mi je dao admin sa kojim skoro nikada nisam ni pisao do tad.

Jos sam i opomenu dobio, i pojasnjavao i sve. I opet isto kao Sandu koji je namerno ovo napisao. Ako ovi prekrsaji i komentari isto vrede, onda ja stvarno ne znam.

Stvarno je fascinantno kako se banovi porede iz dva razlicita perioda, kada ovde nije postojala moderacija i sada kada postoji kako bi se neka mera i kriterijumi uspostavili.Svaki ban u ovom pdfu koji treba da se poredjuje je od druge polovine avgusta pa do danas.

Marija81
11.10.2017, 00:58
Ili citas sa nerazumevanjem ili ne citas uopste...nigde to nisam mogla da napisem..jer u Banovima lepo pise sve crno na belo...ne razumem sta ti sada ovo znaci.

ttTo u Banovima je ok, sporno je što si ovde tvrdila da odluka nije bila samo tvoja... A malopre kažeš suprotno. Eto valjda se sada razumemo...

Победа
11.10.2017, 00:59
Gledao sam vas kao izolovane slucajeve od ostalih, ali naravno da ako bih vas trojicu banovao da sam trebao to da uradim i sa fiksnim i sa Vesom, a sigurno i sa jos par clanova.Napravljena je kompenzacija, sada koliko je to pogresno ne znam da kazem u ovom trenutku.Taliesinov ban je mnogostruko tezi, vas je negde izmedju 3 i 7 dana zbog ceka i kazem da su sitni.Uostalom napisao ti je jedan post da li majka zna da si budan i javi se kada napunis 26 godina.Ali opet sve polazi od toga kada ste se ti i Aki sukobili sa njim, ne mogu tu poslednju raspravu da posmatram kao poseban entitet.Sto ti kazes, nije sira slika.

Kod mene padas zbog stalnog dizanja tenzija sto generalno najvise povezujem sa tobom, ne sa ksenofobijom.To je moj rezon.Bio sam spreman da predjem preko toga u nadi da ces se smiriti.Nije mi bila namera da svaki put primenjujem pravilo, nego za svake teze prekrsaje, jer stagod da se primenjuje strogo po pravilima vremenom ubija zabavu.Zar ne?

Mi smo se sukobili s njim iskljucivo, ali iskljucivo argumentovano i na normalan nacin. Fiksnog sam par puta pokusao da isprovociram pa sam se smirio posle vasih pp, ali s Taliesinom je bila normalna rasprava dok je on bas nipodastavao moje i Akijevo misljenje. Mada da se ne vracamo na to.

Ma ok za ovo drugo, samo mi je krivo da me ljudi nazivaju ksenofobom i takvim glupostima jer je to rang evropskih liberalnih medija koji svako tudje misljenje pokusavaju da objasne fasizmom i rasizmom. Nije problem, rekao sam i Vulfu ili tebi, vise ni ne pamtim s kim sam pricao da ste me samo vas dvojica banovali zbog dizanja tenzija, prekrsaja itd. jer vi znate najbolje sta sam pisao u toj temi i s time nemam nikakav problem, ali znam da sam banovan zbog drugih clanova administracije i moderacije i to mi je potvrdjeno vise od vise ljudi, tu me bog ne moze razuveriti.

torpedo
11.10.2017, 01:01
Vidjela se ta namjera da Sandu isprovocira sopstveni ban. Ne znam momka ali sam imao pozitivno mišljenje o njemu. Tražio ban-dobio ga, to je po pravilima. Drugo mi se nešto ne sviđa, na forumu je u tom momentu bilo prisutno više članova, admina, modova i niko se nije udostojio (možda griješim) da ga poslije prve reakcije sa Marom upita u čemu je problem i možda oladi na 24 sata. Ovako se sad prave poređenja za šta je ko-koliko dobio, mislim prvenstveno na tebe Madrid. I koji je razlog da se to desi par sati kasnije kad je tako očigledno.

Ricma
11.10.2017, 01:02
Fiksnog sam vise spomenuo kada sam ti rekao da sam trebao da ga banujem nakon sto te je izvredjao, a sa njim sam trebao i tebe da povucem zbog Tacerke a post Fiksnog se desio zato sto te zbog toga nismo sankcionisali.Morala je da se napravi kompenzacija.

Mrkela
11.10.2017, 01:07
To u Banovima je ok, sporno je što si ovde tvrdila da odluka nije bila samo tvoja... A malopre kažeš suprotno. Eto valjda se sada razumemo...

Jel trolujes ili si ozbiljna :biggrin:

Marija81
11.10.2017, 01:08
Vidjela se ta namjera da Sandu isprovocira sopstveni ban. Ne znam momka ali sam imao pozitivno mišljenje o njemu. Tražio ban-dobio ga, to je po pravilima. Drugo mi se nešto ne sviđa, na forumu je u tom momentu bilo prisutno više članova, admina, modova i niko se nije udostojio (možda griješim) da ga poslije prve reakcije sa Marom upita u čemu je problem i možda oladi na 24 sata. Ovako se sad prave poređenja za šta je ko-koliko dobio, mislim prvenstveno na tebe Madrid. I koji je razlog da se to desi par sati kasnije kad je tako očigledno.Reagovala sam jer je ono skandalozno što je napisao. Sve posle upućeno meni je zezanje.

Marija81
11.10.2017, 01:09
Jel trolujes ili si ozbiljna [emoji3]Ja sam skroz ozbiljna, i znam kako zvuči ali tako je.

miloolja
11.10.2017, 01:15
To u Banovima je ok, sporno je što si ovde tvrdila da odluka nije bila samo tvoja... A malopre kažeš suprotno. Eto valjda se sada razumemo...

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ ТапатокаAjmo iz pocetka. Tako nesto nigde nisam tvrdila.
Kada sam dobila Rosovu poruku, obratila sam se Bojani prvo... ona je odmah rekla da je postavim u mod cetu..da vidimo sta ce ljudi da kazu, jer tako nesto ipak nije uobicajeno, niti svakodnevno...i svi su ...sem Fresa admina koji je takodje rekao kao i ja godinu dana... napisali ili visegodisnji ili permanentni, sto znaci dozivotni ban... dala sam mu godinu. Nigde nisam rekla da je bilo ko vrsio neki pritisak ili da odluka nije moja. Savetovanje je sasvim normalna stvar uvek ovde bila.

tt

Marija81
11.10.2017, 01:23
Upravo sam uspela da kontakriram Rosa. Kaže ovo što pominješ da si mu pomagala oko nekih sukoba da nije istina.

Победа
11.10.2017, 01:24
Fiksnog sam vise spomenuo kada sam ti rekao da sam trebao da ga banujem nakon sto te je izvredjao, a sa njim sam trebao i tebe da povucem zbog Tacerke a post Fiksnog se desio zato sto te zbog toga nismo sankcionisali.Morala je da se napravi kompenzacija.

Sve mi je to jasno i za Tacerku sam definitivno zasluzio ban i zahvalan sam vam tada bio sto nisam dobio.

Nego bih hteo da prokomentarisem neke stvari koje me strasno izludjuju i moram da priznam da sam izgubio postovanje za vas dvojicu moderatora ovog dela foruma. Cenio sam vas i imao pozitivno misljenje, ali neke stvari, kad moram tako da se izrazim, mi se gade. Dodju Noto i Vladan i napisu javno da je bilo opasnog mesanja u 2 bana, Vladan napise isto tako javno da je zbog toga Noto otisao s funkcije i vi nas (mene) ovde ubedjujete da ste vi donosili odluke?

Da ne pricamo sto jedno pisete preko pp, a drugo piste ovde. Da li ne smete da se zamerite Bojani ili Olji posto vidim da je sada branite i kolko vidim kako javno pisete ona se nista nije mesala i sve je super, vi ste sami donosili odluke. Maricu pre par dana pises jedno, otvoris se i sve lepo objasnis, da bi danas vrteo drugu pricu. Vulf posle svega ovde dodje da nas ubedjuje da su bile konsultacije i nikakav pritisak. Ja zavrsavam na ovu temu jer nema svrhe. Nastavite vi da se konsultujete, upropasticete jos vise forum.

Mr. Wolf
11.10.2017, 01:27
Evo, nek ode Vladan u tu temu i nek kaze da li mi je Olja sedela nad glavom i govorila "ban, ban , ban, ban" ili sam ja imao post gde sam rekao da sam sve opet procitao i da treba da budes banovan i pitao za misljenje samo na koliko, pritom stavio pod znak pitanja 7 dana :ne_znam:

Marija81
11.10.2017, 01:30
Evo, nek ode Vladan u tu temu i nek kaze da li mi je Olja sedela nad glavom i govorila "ban, ban , ban, ban" ili sam ja imao post gde sam rekao da sam sve opet procitao i da treba da budes banovan i pitao za misljenje samo na koliko, pritom stavio pod znak pitanja 7 dana :ne_znam:Jao Vuče nije šija nego vrat. Kažeš lepo da je bio dogovor i da si posavetovan oko dužine kazne i rešena stvar...

miloolja
11.10.2017, 01:34
Upravo sam uspela da kontakriram Rosa. Kaže ovo što pominješ da si mu pomagala oko nekih sukoba da nije istina.

Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ ТапатокаBoze Marija...ja sam misila ti si ozbiljna zena...cime se ti bavis. Svasta.

Ako one zalopojke na AKana onda jos, nisu bile pomoc jer saslusas, posavetujes..onda jbg nisam..sta da se radi. Ni sve ostalo...bas degutantno.
Ali samo jedno znam o to mnogo dobro znam, a zna i on.....da mu nista nisam uradila...ali nista..i ajd mani se corava posla.
Imas pametnija valjda.

tt

弱肉強食
11.10.2017, 01:38
Olja je oduvek pričala istu priču što se tiče tog Rosa, znam da njoj ne treba advokat niti sam nešto preblizak sa njom, ali jadno je napadati je. Prejadno po meni, kad je odmah rekla da su svi tražili više pa i doživotni.

Zbog par likova ste dozvolili da forum propadne i to samo zbog ove glupe teme i glupog pravdanja. Olja ti si prva pogrešila nisi bila dovoljno oštra kao ni Bojana. Ja vas razumem, ali mora da se zavede red. Jednostavno mora.

Kakvo raspravljanje banova? Marić da flertuje dečko sa obe strane, ogradjuje se od ranijih situacija, i njega razumem, razumem i Limara, i sve, ali ovo nigde ne vodi. Ja sam i prestao da ulazim na forum toliko a vidim i mnogi ljudi sa kojima sam bio u kontaktu.

Ne smatram da je Aki kriv ali smatram da je sve počelo onim da se direktno izrazim proseravanjima sa temama, huškanjima fiksnog, pa onda upad madrida, pa aki, pa gang sa strane, pa onda roso i ekipa. Jedna besmislena tema.

Ja bih ugasio i pričaonicu, ovo je sportski forum kome je do pričaonice ima PM, ima društvene mreže. Radio je ovaj forum i sa temom chat vrlo dobro, a pojedinici dodju da se dokažu i svoje frustracije pokažu u takvim temama. Besmisleno. Prvi ja nisam cvećka nego se kontrolišem, ali sa kojim bih ja apetitom izvršio ovde seču knezova.

Najviše mi se svidja Vladanov predlog sa prethodnih stranica o komentarisanju bana. Predlagao sam to već. Pa ko je uporan neka izvoli.

madrid
11.10.2017, 01:43
Boze Marija...ja sam misila ti si ozbiljna zena...cime se ti bavis. Svasta.

Ako one zalopojke na AKana onda jos, nisu bile pomoc jer saslusas, posavetujes..onda jbg nisam..sta da se radi. Ni sve ostalo...bas degutantno.
Ali samo jedno znam o to mnogo dobro znam, a zna i on.....da mu nista nisam uradila...ali nista..i ajd mani se corava posla.
Imas pametnija valjda.

tt

A cime se to bavi? Sta je tako lose u komentaru pitala sam Rosa i saznala da to i to nije istina.

Mr. Wolf
11.10.2017, 01:43
Jao Vuče nije šija nego vrat. Kažeš lepo da je bio dogovor i da si posavetovan oko dužine kazne i rešena stvar...

Aha, znaci ne smem da trazim jos par misljenja, jer je to odmah pritisak na mene? Okej, sta da ti kazem drugo :ne_znam:
Ocigledno ne razumes sta znaci kad neko vrsi pritisak na nekog.

Marija81
11.10.2017, 01:45
A cime se to bavi? Sta je tako lose u komentaru pitala sam Rosa i saznala da to i to nije istina.Pusti, to ne govori o meni...

notorious
11.10.2017, 02:48
Ok, valjda ste rekli šta ste imali, skoro je zora i Messi je spasio fudbal i otišao na SP. Sve je rečeno i samo se ponavljate i ubjeđujete a niko neće odstupiti. Vladan sve što je rekao tako je bilo.
Nisam imao pojma da je Erik vrijeđao Akija i dobio mjesec za najteže uvrede i sad je logično da se hvatate za to i Rossa i razumijem vas. Uvijek je bilo grešaka i ličnih procjena i nikada se to ne može usaglasiti, ne postoji pravilo koje to može regulisati.

Ako se odlučim vratiti, a vjerovatno hoću od sutra, to će biti pod uslovima potpunog restarta i da isključivo nas trojica donosimo odluke. Tu mi treba vaša pomoć da se mjesto učini boljim. Kad obrišem neki post da se ne uhvatite šta je bilo prije mjesec ili godinu. Da mi pošaljete PP ako imate problem s nekim ili ako mislite da su Wolf ili Marić negdje pogriješili. Sve se da riješiti ako se hoće. Da prestanete s pričom šta je bilo jer oni na koje se žalite se neće ništa pitati. Što se tiče smanjenja bana Rossu, nije se dogodilo u našoj oblasti i na ličnom je nivou pa se tako treba i riješiti, dok se ban Gangu može smanjiti ili maknuti, dogovorićemo se sutra.

Tražili ste od Bojane ostavku, a ona sama radi oko foruma i oko tehničkih stvari. Dakle najzaslužnija je što forum fercera, ali neće odlučivati o kaznama van tenisa. Zato očekujem i od vas da se unormalite i ostavite priče za sobom jer je to završena priča.

Ovi što su uvrijeđeni da se vrate, Aki i družina, s tim što i od vas tražim restart i razumijevanje. Slobodno se obrušite po meni čim uočite da sam negdje odreagovao pogrešno, sve ćemo riješiti dijalogom, bilo u PP ili ovdje u temi. Imate od mene garancije ravnopravnosti i da neće biti povlaštenih osim mene, ja ću moći da radim šta hoću :cool:
Konsultacije oko eventualnih kazni ćemo odrađivati isključivo nas trojica, a mi znamo da ste vi fini i da kazni neće biti. Do kraja 2017 očekujem da najveća kazna bude u bodovima, nemojte me razočarati :cool:

Ricma
11.10.2017, 05:57
Sve mi je to jasno i za Tacerku sam definitivno zasluzio ban i zahvalan sam vam tada bio sto nisam dobio.

Nego bih hteo da prokomentarisem neke stvari koje me strasno izludjuju i moram da priznam da sam izgubio postovanje za vas dvojicu moderatora ovog dela foruma. Cenio sam vas i imao pozitivno misljenje, ali neke stvari, kad moram tako da se izrazim, mi se gade. Dodju Noto i Vladan i napisu javno da je bilo opasnog mesanja u 2 bana, Vladan napise isto tako javno da je zbog toga Noto otisao s funkcije i vi nas (mene) ovde ubedjujete da ste vi donosili odluke?

Da ne pricamo sto jedno pisete preko pp, a drugo piste ovde. Da li ne smete da se zamerite Bojani ili Olji posto vidim da je sada branite i kolko vidim kako javno pisete ona se nista nije mesala i sve je super, vi ste sami donosili odluke. Maricu pre par dana pises jedno, otvoris se i sve lepo objasnis, da bi danas vrteo drugu pricu. Vulf posle svega ovde dodje da nas ubedjuje da su bile konsultacije i nikakav pritisak. Ja zavrsavam na ovu temu jer nema svrhe. Nastavite vi da se konsultujete, upropasticete jos vise forum.

Reakcija je dosla zato sto ja nisam banovao, a napisao sam jos u prvom postu da bi svaki drugi sem Ganga i mozda Rossa(pre svega zato sto sam dobar sa mandom) da je napisao Firerka u onakvom postu da bi dobio 15 dana.Napisao sam da sam bio u nekim situacijama da predjem preko pravila kako bih izgladio stvar i da su to na relaciji Olja i ta dvojica previse specificni odnosi zbog kojih sam zeleo ovaj put da predjem preko pravila.Rezultat svega toga je da sam tog dana imao dve nezadovoljne strane, prva sto nisam odmah banovao Ganga nego samo obrisao post, pa zatim druga zato sto sam ga banovao(kod ovog slucaja sam imao dve nezadovoljne strane iz razlicitih razloga) pa zato sto sam mu povecao.Ja u svom slucaju, nisam skrivao da nisu postojali pritsci.Ponavljam se Olja je trazila samo sankcije zbog Firerke, nije uopste trazila povecanje bana Gangare.I dalje mozemo sto kaze noto da pokusamo da pregovaramo oko duzine banova.Pritisak jeste postojao, ali se stekao utisak na osnovu onog posta kao da smo mi Oljini poslusnici i samo slusamo nju i na osnovu konsultacija sa njom donosimo odluke.Na osnovu toga moze se doci do zakljucka da su Gang i Rosso dobili banove, jer su nju okrivili za stanje na forumu.Dobro pitanje bi bilo, zasto nisu jos nekog tako iznapusavali nego samo nju? Ne svidjaju mi se odredjeni postupci koji su se sprovodili kao i to kakav sam ja konkretno tretman imao, ali je fakat da je Olja primila previse udarca i uopste to nije zasluzila od kada sam ja mod.Ja nigde nisam direktno krivio Olju, pa sam sinoc promenio plocu pa da krenem da pisem kako ona nije povezana u toj meri kao sto se cini.Dobro se secam njegog ucesca u Gangovom slucaju, ali time sto nju nisam registrovao kod Wolfa dovoljno govori koliko je ona ostavila tu utisak.Ne branim ja admine i moderatore, samo Olju zato sto je najgore prosla i pripisuje joj se mnogo veca uloga nego sto zapravo jeste.A o tome se zapravo najvise radi sukob na relaciji Olja-Gang koji je bio bespotreban i posledica toga su dva bana.Pritom kaze covek sa kojim nije bas u odlicnim odnosima, sto bi trebalo da dobije na tezini.

Tu su noto i Vladan sa kojima delim slicno misljenje i pokusacemo neke stvari da ispeglamo.

Princoni Snow
11.10.2017, 11:09
Ako zelite da sprovodite restart, nemojte da krecete od krova, krenite od pravila. Vratite stara pravila i dopunite ih i minimalno izmenite. Ova ne mogu da funkcionisu jer su previse uopstena, nema predvidjenih minimalnih i maksimalnih kazni za prekrsaje i prevelika sloboda je data svima sa funkcijom i to bez bilo kakve odgovornosti, dok je znacaj obicnih clanova obezvredjen iako zbog njih forum i postoji, a sve je to dovelo do toga da se u kratkom roku ispisu ovolike strane u ovoj temi.

Marija81
11.10.2017, 11:11
Setila sam se Draže legende... Isto što je Olji Roso rekao u pp Draža je meni javno samo drugim rečima i on je dobio 2 nedelje.

Победа
11.10.2017, 11:17
Ok, valjda ste rekli šta ste imali, skoro je zora i Messi je spasio fudbal i otišao na SP. Sve je rečeno i samo se ponavljate i ubjeđujete a niko neće odstupiti. Vladan sve što je rekao tako je bilo.
Nisam imao pojma da je Erik vrijeđao Akija i dobio mjesec za najteže uvrede i sad je logično da se hvatate za to i Rossa i razumijem vas. Uvijek je bilo grešaka i ličnih procjena i nikada se to ne može usaglasiti, ne postoji pravilo koje to može regulisati.

Ako se odlučim vratiti, a vjerovatno hoću od sutra, to će biti pod uslovima potpunog restarta i da isključivo nas trojica donosimo odluke. Tu mi treba vaša pomoć da se mjesto učini boljim. Kad obrišem neki post da se ne uhvatite šta je bilo prije mjesec ili godinu. Da mi pošaljete PP ako imate problem s nekim ili ako mislite da su Wolf ili Marić negdje pogriješili. Sve se da riješiti ako se hoće. Da prestanete s pričom šta je bilo jer oni na koje se žalite se neće ništa pitati. Što se tiče smanjenja bana Rossu, nije se dogodilo u našoj oblasti i na ličnom je nivou pa se tako treba i riješiti, dok se ban Gangu može smanjiti ili maknuti, dogovorićemo se sutra.

Tražili ste od Bojane ostavku, a ona sama radi oko foruma i oko tehničkih stvari. Dakle najzaslužnija je što forum fercera, ali neće odlučivati o kaznama van tenisa. Zato očekujem i od vas da se unormalite i ostavite priče za sobom jer je to završena priča.

Ovi što su uvrijeđeni da se vrate, Aki i družina, s tim što i od vas tražim restart i razumijevanje. Slobodno se obrušite po meni čim uočite da sam negdje odreagovao pogrešno, sve ćemo riješiti dijalogom, bilo u PP ili ovdje u temi. Imate od mene garancije ravnopravnosti i da neće biti povlaštenih osim mene, ja ću moći da radim šta hoću :cool:
Konsultacije oko eventualnih kazni ćemo odrađivati isključivo nas trojica, a mi znamo da ste vi fini i da kazni neće biti. Do kraja 2017 očekujem da najveća kazna bude u bodovima, nemojte me razočarati :cool:

Nadam se da ce i nama biti pruzen luksuz kao ljudima s B92 da biramo moderatore glasanjem.

miloolja
11.10.2017, 11:17
Ako zelite da sprovodite restart, nemojte da krecete od krova, krenite od pravila. Vratite stara pravila i dopunite ih i minimalno izmenite. Ova ne mogu da funkcionisu jer su previse uopstena, nema predvidjenih minimalnih i maksimalnih kazni za prekrsaje i prevelika sloboda je data svima sa funkcijom i to bez bilo kakve odgovornosti, dok je znacaj obicnih clanova obezvredjen iako zbog njih forum i postoji, a sve je to dovelo do toga da se u kratkom roku ispisu ovolike strane u ovoj temi.

Pa tek se po starim pravilima ništa nije radilo i postajala su proforme, mislim na one sankcije za prekršaje na kraju.
Definitivno treba napraviti okvirno kazne za neke prekršaje i bila je ideja da se to napravi, i ne sumnjam da će do toga i doći.
A ove strane nisu zbog toga ispisane, nismo deca.

Kakav bre Draža, ko je taj? I taj ti je drugar, jel i on neki mlad momak, pa se baš tebi javio? Maro, Maro đavole...

madrid
11.10.2017, 11:19
Zapravo Maro meni je rekao haha:D:D

Kakav lik, napisao 5 komentara i jos uvek ga se secam kao da je do juce pisao. A tog komentara se tacno secam.

mark it zer0
11.10.2017, 11:19
Setila sam se Draže legende... Isto što je Olji Roso rekao u pp Draža je meni javno samo drugim rečima i on je dobio 2 nedelje.

Sta ti je cudno, koliko se secam ti nisi mod. :cf: A i Draza je ovde vec toliko vremena, i bitan deo ovog foruma, glupo bi bilo tkavog clana kazniti na godinu dana recimo, ne zelimo da ga igubimo. A i mnogo je postenije to uraditi javno, zato mu je tako mala kazna, da je bilo u pp, sigurno bi bilo godinu dana. Ali ti ipak nisi nista na ovom forumu, ne znam sto se zalis. :biggrin:

Marija81
11.10.2017, 11:24
Sta ti je cudno, koliko se secam ti nisi mod. :cf: A i Draza je ovde vec toliko vremena, i bitan deo ovog foruma, glupo bi bilo tkavog clana kazniti na godinu dana recimo, ne zelimo da ga igubimo. A i mnogo je postenije to uraditi javno, zato mu je tako mala kazna, da je bilo u pp, sigurno bi bilo godinu dana. Ali ti ipak nisi nista na ovom forumu, ne znam sto se zalis. [emoji3]Ma ja uopšte nisam tada odreagovala... Samo nije ok imati duple aršine. A tražila sam uporedite situacije...

miloolja
11.10.2017, 11:25
I tebi se javio madride.. u bre koliko vas je.. svima se javio draža legenda... mnogo vas je, a ja samo jedna :(

Ti Maro kao devojka, žena i to kao jedna od tek tri aktivne na ovom forumu, umesto da braniš i budeš uz jednu od preostale dve kojoj su upućene gnusne reči i uvrede i to od starog člana sa kojim nikada nije imala nikakav konflikt.. pa da smiruješ onako lepo situaciju kako si to već uvek pre radila ili da nađeš neku duhovitu stranu svega ovoga, znaš već kako ti ide sa onima koji imaju-nemaju smisla za humor, ti nasedaš na neke jeftine trikove i manipulacije. Ehhhh žene...

mark it zer0
11.10.2017, 11:28
Ma ja uopšte nisam tada odreagovala... Samo nije ok imati duple aršine. A tražila sam uporedite situacije...

Moras da shvatis da nismo svi jednaki. Evo npr, ovo sto Pobeda lepo kaze, ljudi koji su dosli sa B92 foruma su glasali ko ce da im bude mod jer se poznaju i znaju ko je najbolji za to. Mi nemamo tu mogcnost jer neko(stvarno ne znam ko) zna mnogo bolje od nas ko je najbolji da nas banuje i deli poene, a i plus nismo mi kao kolege koje su skoro dosle, mi smo nezahvalni i ne cenimo tezak rad moderatora koji pritom obavljaju potputno besplatno i dobrovoljno. :cf:

Marija81
11.10.2017, 11:28
I tebi se javio madride.. u bre koliko vas je.. mnogo, a ja samo jedna :(

Ti Maro kao devojka, žena i to kao jedna od tek tri aktivne na ovom forumu, umesto da braniš i budeš uz jednu od preostale dve kojoj su upućene gnusne reči i uvrede i to od starog člana sa kojim nikada nije imala nikakav konflikt.. pa da smiruješ onako lepo situaciju kako si to već uvek pre radila ili da nađeš neku duhovitu stranu svega ovoga, znaš već kako ti ide sa onima koji imaju-nemaju smisla za humor, ti nasedaš na neke jeftine trikove i manipulacije. Ehhhh žene...Nije se on nikome javio to je onaj što je na temi MC 2017 mene nazvao, citiram "šljamurom iz picinog parka"... I dobio prvobitno 15 dana od Bojane...

mark it zer0
11.10.2017, 11:29
Nije se on nikome javio to je onaj što je na temi MC 2017 mene nazvao, citiram "šljamurom iz picinog parka"... I dobio prvobitno 15 dana od Bojane...

Lepo ti kaze Olja, treba kao zene da se drzite zajedno i branite. Pa secas se samo kako su tu skocile Olja i Bojana koja je cak drakonski kaznila Drazu za te gnusne reci koje je napisao. :biggrin:

bojanaBG
11.10.2017, 11:30
Da li vi znate sta znaci reset?

miloolja
11.10.2017, 11:33
Ja sam koliko znam dražu odstranila zauvek, a sad zbog čega tačno, ko će ga znati.. mnogo gluposti i gadosti sa svakakvima sam imala za sve ove godine .. tako da eto čovek nije tu, a neki bitan član rekla bih, svi ga poznajete dobro. Svaka čast, zadivljena sam...

madrid
11.10.2017, 11:34
Zbog duplih naloga Olja. Da je ostalo ovo sa Marom bilo bi 2 nedelje.

mark it zer0
11.10.2017, 11:35
Da li vi znate sta znaci reset?

Mozes li da nam objasnis sta u ovom slucaju znaci reset?

Marija81
Ja sam koliko znam dražu odstranila zauvek, a sad zbog čega tačno, ko će ga znati.. mnogo gluposti i gadosti sa svakakvima sam imala za sve ove godine .. tako da eto čovek nije tu, a neki bitna član rekla bih, svi ga poznajete dobro. Svaka čast, zadivljena sam...Za ono što je meni rekao je dobio 15 dana, odstranila si ga trajno kada je napravio dupli, zapravo treći cc i nastavio da proziva dalje...

miloolja
Zbog duplih naloga Olja. Da je ostalo ovo sa Marom bilo bi 2 nedelje.

Jel? Zanimljivo da ja reagujem kada neko vređa teniserke, žene uopšte, a nisam kada je neko Maru... Ehh grešna li sam, bože oprosti mi... bar ti

bojanaBG
11.10.2017, 11:36
Mozes li da nam objasnis sta u ovom slucaju znaci reset?

Noto vam je lepo napisao, trazi restart i razumevanje, da se spusti lopta...a koliko ja vidim, od kad ste svi ustali i dosli na forum, ista prica se vrti kao i nocas.

madrid
11.10.2017, 11:37
A za onaj komentar da se u stvari "meni" obratio je zato sto ga se tacno secam. Bilo je ovako. Mara ja, jos jedan decko i on smo nesto pisali. Onda je on u jednom komentaru meni "objasnjavao" ko je ofanzivan igrac, a u nastavku je napisao za Maru koja ga je pre toga vrv iznervirala zato sto je rekla da Izner nije ultra ofanzivan igrac ili tako nesto "pozdravi ono tvoju *** iz piciniog parka, kada se sledeci put vidite" Zato sam se nasalio da je u stvari meni napisao.:biggrin:

P.S. Rec ima vise zvezdica da ne dodje do zabune

Marija81
11.10.2017, 11:38
Jel? Zanimljivo da ja reagujem kada neko vređa teniserke, žene uopšte, a nisam kada je neko Maru... Ehh grešna li sam, bože oprosti mi... bar tiOtvori predposlednju stranu na MC temi gde si bila zapanjena i odreagovala tako... Između ostalog pitajući se gde su normalni ljudi sa foruma

kronostime
11.10.2017, 11:39
Gde celjad nisu besna, ni kuca nije tesna:cf:

miloolja
11.10.2017, 11:39
Šta je sve pisano po forumu za Bojanu i mene, psovane i vređane od svakakavih.. pa neko je prošao ovako, neko onako... a šta vi tačno hoćete, kakvu satisfakciju, ličnu.. ili grupnu :fp2: pa da grupnu..

Mani me se Maro, uživaj međ muškarcima mladjim i ostavi se ćorava posla...rekoh ti već.

Tarantula
11.10.2017, 11:41
:cool: :bch: :dance:

https://pbs.twimg.com/profile_images/582123299074899969/tzBdZcAq_400x400.jpg

madrid
11.10.2017, 11:42
"Šta je sve pisano po forumu za Bojanu i mene, psovane i vređane od svakakavih.. pa neko je prošao ovako, neko onako... a šta vi tačno hoćete,"

Upravo to da neko ne prolazi ovako, neko onako. A naravno da i kada vas psuju da treba da budete ostre. Cilj je samo imati kriterijum

Marija81
11.10.2017, 11:42
Šta je sve pisano po forumu za Bojanu i mene, psovane i vređane od svakakavih.. pa neko je prošao ovako, neko onako... a šta vi tačno hoćete, kakvu satisfakciju, ličnu.. ili grupnu :fp2: pa da grupnu..Ne. Grešiš. A ujedno i Bojani da odgovorim, ovo je samo da ubuduće ne dolazi do ovakvih stvari već da se zna jasno da je kazna za ovakve uvrede xy, a ne od 15 do godinu dana prepušteno slobodnom tumačenju modova.

A i ovo što si na kraju dodala je uvreda...

notorious
11.10.2017, 11:44
Moras da shvatis da nismo svi jednaki. Evo npr, ovo sto Pobeda lepo kaze, ljudi koji su dosli sa B92 foruma su glasali ko ce da im bude mod jer se poznaju i znaju ko je najbolji za to. Mi nemamo tu mogcnost jer neko(stvarno ne znam ko) zna mnogo bolje od nas ko je najbolji da nas banuje i deli poene, a i plus nismo mi kao kolege koje su skoro dosle, mi smo nezahvalni i ne cenimo tezak rad moderatora koji pritom obavljaju potputno besplatno i dobrovoljno. :cf:

Ok, sad bar znate da sam ja taj u budućnosti :cool: Jesu li napravljene promjene od danas? Nikog nisam postavio da dijeli kazne, moje mišljenje i da ne treba vlast ako su forumaši razumni :cf: Nije ista situacija i rekoh vam da ostavite te priče iza sebe i da se obratite meni ako vidite neku grešku u budućnosti. Trudiću se da sve bude fer, a ova tema će vam biti ostavljena da ukažete na propuste ili predložite nešto za boljitak foruma. Samim tim ovo je odgovor i Princu, u tim pravilima piše da nema komentarisanja i da vlast zadržava ekskluzivno pravo za uređenje foruma, a ja idem na to da zajedno uređujemo ovaj dio i tu ne vidim problem. Za dužine bana stvar je paušalna i svaki ban se može drugačije protumačiti. Najbitnije je da banova uopšte ne bude jer to nije svrha foruma. Urazumite se i prestanite, jer ako nastavite onda mi nije jasno šta tačno želite :cf:

Poslije ovog mog komentara ću vidjeti ko nije za restart i vratio bi se na staro :biggrin:

bojanaBG
11.10.2017, 11:45
Ne. Grešiš. A ujedno i Bojani da odgovorim, ovo je samo da ubuduće ne dolazi do ovakvih stvari već da se zna jasno da je kazna za ovakve uvrede xy, a ne od 15 do godinu dana prepušteno slobodnom tumačenju modova.

A i ovo što si na kraju dodala je uvreda...

Noto vam je lepo napisao, trazi restart i razumevanje, a vi sad izvlacite postove od pre par meseci i vrsite uporedjivanje kazni, ja tu sve vidim samo ne vidim dobru volju da se resi ovaj problem.

mark it zer0
11.10.2017, 11:47
Ukinite ban gangu, redukujte ili ukinite Rossu, valjda vam je jasno da se to trazi, pa onda da pricamo o restartu i bajnoj buducnoti koja nas ceka. :biggrin:

miloolja
"Šta je sve pisano po forumu za Bojanu i mene, psovane i vređane od svakakavih.. pa neko je prošao ovako, neko onako... a šta vi tačno hoćete,"

Upravo to da neko ne prolazi ovako, neko onako. A naravno da i kada vas psuju da treba da budete ostre. Cilj je samo imati kriterijum

Pa gde se baš takvog primera uhvati.. neki draža nn došo bio kratko i kako došo tako otišo... niti sam ja jedina ovde kažnjavala, onoliko admina i modova... normalno da je bilo i da će biti sigurna sam i dalje...kakve god sankcije da se uvedu i koliko god precizne za određene prekršaje,a ne mogu da budu toliko precizne jer mnogo toga mora da utiče na kaznu.. opet će biti odstupanja.. ima ga u Krivičnom, neće na jednom forumu. Pravite cirkus bezvze.

madrid
OK restart. Neka bude, sto se mene tice.

Princoni Snow
11.10.2017, 11:48
Pa tek se po starim pravilima ništa nije radilo i postajala su proforme, mislim na one sankcije za prekršaje na kraju.
Definitivno treba napraviti okvirno kazne za neke prekršaje i bila je ideja da se to napravi, i ne sumnjam da će do toga i doći.
A ove strane nisu zbog toga ispisane, nismo deca.

Kakav bre Draža, ko je taj? I taj ti je drugar, jel i on neki mlad momak, pa se baš tebi javio? Maro, Maro đavole...

Pa druga je stvar sto se nisu primenjivala, ali bila su konkretnija i trebalo ih je nadograditi u potpuno drugom pravcu i primenjivati. Sa ovim novim pravilima samovolji administratora i moderatora nema kraja i ne postoji nikakav red. Cak se na forumu vise i ne zna ko ima funkciju, a ko ne, jer se jednog dana vraca funkcija, a drugog ponovo uzima. Onda imas Vladana za kojeg se sve vreme predstavljalo da je obican clan, a onda ti pises kako si se sa njim konsultovala oko svakog bana. Znaci taj Vladan nije obicni clan kojem je tek tako ispisan crvenim slovima nick. Ima jos mnogo stvari koje treba urediti, ali se namece pitanje ima li svrhe uopste ih pominjati jer je izvesno da ce ostati sve po starom i da ce se iz dana u dan menjati jedni isti na funkcijama i to predstavljati nekim restartom.

Marija81
11.10.2017, 11:48
Noto vam je lepo napisao, trazi restart i razumevanje, a vi sad izvlacite postove od pre par meseci i vrsite uporedjivanje kazni, ja tu sve vidim samo ne vidim dobru volju da se resi ovaj problem.Grešiš ja i pišem u najboljoj volji. Dajem primer kako je bilo i da je to izazivalo nezadovoljstvo... A da do toga ubuduće ne bi dolazilo. Kako je rekao Mišić "da bi znao kuda ideš moraš znati odakle dolaziš"...

bojanaBG
11.10.2017, 11:50
Grešiš ja i pišem u najboljoj volji. Dajem primer kako je bilo i da je to izazivalo nezadovoljstvo... A da do toga ubuduće ne bi dolazilo. Kako je rekao Mišić "da bi znao kuda ideš moraš znati odakle dolaziš"...

Ako mislis da mi ne znamo sta je izazvalo nezadovoljstvo posle ovolike price i sta tacno hocete da se desi, onda nas smatras izuzetno glupim.

shminka
11.10.2017, 11:50
OK restart.

uz evergrin na tu temu :laugh::laugh::laugh:

https://www.youtube.com/watch?v=tmPL8xvOy04

Marija81
11.10.2017, 11:53
Ako mislis da mi ne znamo sta je izazvalo nezadovoljstvo posle ovolike price i sta tacno hocete da se desi, onda nas smatras izuzetno glupim.Ja mogu samo u svoje ime, a ja ti opet ponavljam ono što sam mesecima govorila da ista pravila moraju biti ista za sve. Tebe, mene ili nekoga ko je juče došao... Ne znam zašto spinuješ ali tvoja stvar.

notorious
11.10.2017, 11:53
Grešiš ja i pišem u najboljoj volji. Dajem primer kako je bilo i da je to izazivalo nezadovoljstvo... A da do toga ubuduće ne bi dolazilo. Kako je rekao Mišić "da bi znao kuda ideš moraš znati odakle dolaziš"...

Znači daješ primjer meni i smatraš da nisam u stanju da rezonujem za ubuduće :biggrin: Neka, neka Maro, zapamtiću ti ovo :cry:

bojanaBG
11.10.2017, 11:54
Ja mogu samo u svoje ime, a ja ti opet ponavljam ono što sam mesecima govorila da ista pravila moraju biti ista za sve. Tebe, mene ili nekoga ko je juče došao... Ne znam zašto spinuješ ali tvoja stvar.

Kako spinujem? :ne_znam:

Lepo pise: restart i razumevanje, a ne kopanje postova i uporedjivanje kazni

Marija81
11.10.2017, 11:55
Znači daješ primjer meni i smatraš da nisam u stanju da rezonujem za ubuduće [emoji3] Neka, neka Maro, zapamtiću ti ovo :cry:Ma ne tebi nego generalno... Ne plači... Restartujem [emoji4]

Победа
11.10.2017, 12:10
Posto je Erik dobio mesec dana za ono, restart podrazumeva da se Gangu skine ban i Rosou smanji na mesec dana.

Posle toga moze restart i drugacija pravila.

notorious
11.10.2017, 12:10
Promjene su napravljene upravo zbog velikog nezadovoljstva i nekih grešaka. Ovo sad djeluje kao da meni pripisujete što se ranije radilo :cf: Aki aka Mali Fizičar ima takođe neke prijedloge, razgovarali smo i Vladan i ja s njim, sačekajte malo.

Mark i Pobeda, takođe strpljenje, ne može sve sad i odmah.

Nadam se da smo s pričom šta je bilo završili. Idemo dalje u bolje sutra, ali ne brže i jače :biggrin:

Победа
11.10.2017, 12:17
Takodje su ljudi skepticni u sposobnost Marica i Vulfa da vrse moderatorske duznosti. Ajde nek ovo sluzi kao predlog, to sam i njima rekao, brisanje postova nikome nista ne donosi, cak iritira ljude kada vide da im se brisu postovi i to donosi samo vecu nestabilnost.

Vladan
11.10.2017, 12:20
Ovi ultimatumi su mi najjaci, sem Akija ja ne vidim da je taj grupni chat za dijalog i rjesavanje situacije. Stavise vidim samo tvrdoglavost i bezobrazluk.

Princoni ja jesam obican clan bio do reorganizacije, odnosno pokusao da budem, ali mi to tesko uspijeva. Jer kad god izbije neka frka kome se obracaju i clanovi i administracija, meni? Kad dodje gazda, kome se obraca? Meni. Kad me neko nesto pita ja svakako odgovorim. Kad me neko nesto zamoli da mu se napise ispod nicka,, napisem, tako da ne peceruj.

Aki me je pitao kod jezickih nedoumica i ja sam mu rekao sta ja mislim i da ga ja ne bih kaznio. Je li tako Aki? Moje je pravo da kazem da mislim da to nije ban, ali da preinacim bilo koju odluku, nije. Niti sam.

Olja je uvijek bila blaga kod banova i kod konsultovanja misli da me pita sta bih ja uradio u toj u toj situaciji. Nisam joj naredjivao kako ti sad zelis da predstavis.

Indigo
11.10.2017, 12:23
Posto je Erik dobio mesec dana za ono, restart podrazumeva da se Gangu skine ban i Rosou smanji na mesec dana.

Posle toga moze restart i drugacija pravila.

Ja mislim da sam to i napisao kada sam spomenuo restart.
Mislim na ponistavanje bana aktivnim clanovima, ne npr tenisu, ajmooo, bignole i ostalim moze se reci sabanima.

Takodje sam za uvodjenje teme "Zuti karton" gde ce svaki clan foruma koji na neki nacin prekrsi pravila, prvo biti opomenut trasnparentno sa jasno navedenim razlozima. Opomene nece ici preko privatnih poruka nego javno u temu.
Na ovaj nacin se izbegava samovolja administratora i moderacije a transparetnost ostalim obicnim clanovima pruza uvid sta je dozvoljeno a sta ne.

Takodje clan koji je preksrsio pravila nece se momentalno preseliti u Banovice i to treba primenjivati osim ako se ne radi o najtezim prekrsajima.
Ukoliko clan nastavi sa krsenjem pravila onda se seli na period propisan tezini prekrsaja.

miloolja
11.10.2017, 12:25
Naravno da mi Vladan ništa nije naređivao, samo sam htela da se konsultujem, da ne bih prvila greške i imala probleme sa vama :facepalm: Sada vidim nažalost da je to bila velikaaaa greška... lepo je rekao noćas Uroš, bila sam previše blaga....zato sada imam probleme.

bojanaBG
11.10.2017, 12:26
Forum ima sistem poena, kad neki clan dobije poene, napravi se posebna tema, tako da cela administracija ima uvid koliko poena je dobio i zbog cega, sto je sasvim dovoljno.
Kad se skupi odredjen broj poena, mislim da je stavljeno na 100, automatski ide ban od mesec dana. Kad neko skupi 80 poena, ide u grupu "Poslednja opomena".
Tema "Zuti karton" je po meni nepotrebna.

Marija81
11.10.2017, 12:29
Meni se ti poeni ne dopadaju. Zašto? Svi imamo opcije prijavljivanja postova, samim tim postoje opcije da neko ni kriv ni dužan popije ban. Po meni bi trebalo razmotriti ukidanje bodova,i takođe ukinuti reputacije (ovakve kakve su sada nemaju nikakav smisao)