Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX (Sepang)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2017 FORMULA 1 PETRONAS MALAYSIA GRAND PRIX (Sepang)

    Uvod uskoro tokom dana, obaveze preko glave...

  • #2

    Comment


    • #3
      Kako mi se stomak okrene kad vidim mokru stazu i SC koji kruzi... kakav flesbek na Moncu

      Comment


      • #4
        Valjda neće biti slična situacija i na FP2...

        Rezultati FP1, kišna sesija:



        Leclerc brži od Wehrleina... A i Sirotkin od Palmera.

        Comment


        • #5
          Jedan od razloga zašto je Sepang jedna od najboljih staza na kalendaru jeste njena infrastruktura. Drenaža je perfektna, posle tolikog pljuska sat i po kasnije staza je potpuno suva i guma se utabava nazad, a obaraju se rekordi staze...

          Comment


          • #6
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • #7
              https://streamable.com/isvbt

              Taman što pohvalih stazu, labavi šaht uništi petak Grosjeanu... Ogromne su sile podpritiska koji stvaraju ovi bolidi na podu, gume su šire i lepljivije, ne čudi me da se ovako nešto dogodilo.

              Što se tiče FP2 u globalu, prilično sam siguran da je Mečka dobrano smanjila snagu agregatima kako bi ih što više sačuvala(setite se da će njihova 2, tj. broj 3 i broj 4, agregata morati da odrade preko 12 trka od kad su uvedeni). Međutim, izletanja oba vozača (više puta) kao i nepovoljno ponašanje super mekih pneumatika na njihovim bolidima (lete klikeri sa gume posle 1-2 kruga) govori i o problemu sa oslanjanjem i podešavanjem. I pored toga, Ferrari deluje izuzetno dobro, a kako je staza isprana posle kiše tokom FP1 očekujem da budu dosta bolji svi sutra.

              I da, Gasly koji drži isti tempo kao Sainz, za svaku pohvalu obzirom na uspehe Sainza ove sezone... Ocon, Gasly, Leclerc, lepa vremena čekaju francuske navijače.
              Last edited by Vanja #66; 29-09-17, 11:38.

              Comment


              • #8
                Koje francuske navijače? Ja znam samo jednog....
                ¡Si Señor!

                Comment


                • #9
                  Kad sam Vilneva stavio medju francuze, moze i ovaj iz Monaka.

                  Comment


                  • #10
                    Alen i cela Francuska, to je 65 miliona ljudi somborac Leclerc je rodom Francuz u suštini. Ima još jedan momak iz FR koji će veroatno upasti u F1 kad tad, tako da će ih biti 4 verovatno. Ne mogu sad nikako da se setim imena...

                    http://www.f1fanatic.co.uk/2017/09/2...ival-for-2018/

                    A ovo je nešto što se pominjalo u prenosu, bivši tehnički direktor FIA-e je na plaćenom odsustvu nakon davanja ostavke i sumnja se da prelazi u Renault. U tom slučaju, ništa osim moralnih načela ga ne sprečava da odaje tajne drugih timova. A kako je odustvo 3 meseca, to je sasvim dovoljno vremena da neke bitne i velike ideje jakih timova i dalje budu nepoznate njegovom budućem potencijalnom poslodavcu.
                    Last edited by Vanja #66; 29-09-17, 12:48.

                    Comment


                    • #11


                      Comment


                      • #12

                        Comment


                        • #13
                          FP3:



                          Sporija vremena nego juče, mada se Mercedes i dalje muči. Neki problem pred kraj treninga za Seba, saznaćemo šta je uskoro...

                          Ugradiće mu novi motor za kvalifikacije i trku. To je sve za sad, moguće da postoji problem sa motorom koji ne može nikako da se otkloni ili može da se otkloni u Maranelu, nije poznato još uvek.

                          Što se Mercedesa tiče, problemi postoje sa novim delovima koji ne rade kako se očekivalo (prednje krilo i neki elementi na nosu i bočnim pločama), međutim tim sinoć nije bio siguran da je samo to problem. Na FP3 su se vratili na staro, kako bi proverili podešavanje bolida.
                          Last edited by Vanja #66; 30-09-17, 09:30.

                          Comment


                          • #14
                            https://www.motorsport.com/f1/news/v...gp-959402/?s=1

                            Ok, dakle nova specifikacija motora je u pitanju, koja je trebala da bude ugrađena tek u Japanu. Čini se da motor koji se menja (br 3) ima neke probleme sa elektrikom, pa je ovo potez iz predostrožnosti. Verujem da će taj agregat moći da se koristi i u narednim trkama, a sigurno će morati bar u jednoj...

                            Comment


                            • #15
                              Ako sam dobro pohvatao, ovo je zadnji dozvoljeni agregat za Seba, i nema još kazne sada...., ili?
                              ¡Si Señor!

                              Comment

                              Working...
                              X