Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2017 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX (Singapore)







    Jos jedna uzbudljiva trka je pred nama. Na red je dosao Singapur. Ovo ce biti jubilarna 10. trka velike nagrade Singapura, a takodje ovo je ujedno i prva trka koja je vozena pod reflektorima davne 2008. godine.
    I ove godine kao i prethodnih ocekujemo veoma uzbudljive kvalifikacije. Ovo nije bas omiljena staza Mercedes, u proslosti su se dosta mucili, nisu bili toliko dominatni na ovoj stazi, mada prosle godine pobedu je odneo Niko Rosberg.
    Najvise pobeda na ovoj stazi ima Sebastian Fetel cak 4, dok su iza njega Fernando Alonso i Luis Hamilton sa 2.







    Prosle godine pol poziciju odneo je Nico Rosberg ispred Daniela Rikarda i Luisa Hamiltona. Mora se napomenuti i to da je Sebastijan Fetel startovao kao poslednji, ali je uspeo da zavrsi trku na 5. poziciji.
    Takodje, imali smo tezak incident pri startu trke kada je Nico Hulkenberg udario u zid, ali srecom bez ikakvih posledica. Zanimljivo je i to da je u svakoj velikoj nagradi Singapura do sada izlazio SC na stazu, tipicno za ulicne staze.




    Novi lider u sampionatu je Luis Hamilton, koji je posle letnje pauze uspeo da veze 2 trijumfa i tako prestigne Sebastiana Fetela. Ima jos dosta trka pred nama tako da ce se ovde voditi zestoka borba.







    Evo i satnica:

    Last edited by bice; 12-09-17, 13:53.
    Dreams are coming true.


    Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

  • #2
    Prvo pa muško, bice

    Kao što si napisao, jubilarna 10. trka, Ferrari ovde mora da uzvrati udarac. Red Bull bi mogao da odigra veliku ulogu u šampionatu u ovoj trci, jer bi i njima ova staza morala da odgovara...

    Comment


    • #3
      Da, definitivno, RB odlican u ovim ulicnim stazama i tamo gde ima puno krivina. Mercedesu ovde snaga motora nece puno znaciti jer ima mozda 2-3 mesta gde se moze preticati. Najbitnije ce biti kvalifikacije, a ja ocekujem RB na podijumu.
      Dreams are coming true.


      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

      Comment


      • #4




        Comment


        • #5
          Nova kaciga za Hulka...

          Spoiler

          Noviteti na nekim bolidima...

          Spoiler






          Last edited by Vanja #66; 15-09-17, 07:55.

          Comment


          • #6
            Pre FP1 bili su pljuskovi i grmljavina, predviđa se isto i za nedelju. Ne znam hoće li pod svetlima moći da se vozi ako bude kiše, zbog jakog odsjaja staze i sličnog...

            Comment


            • #7
              Zar nisu zabranili da se menjaju kacige tokom sezone?
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #8
                To se nešto čudno završilo, uvedeno je pravilo, pa su malo olabavili... Seb i dalje često menja dizajn pozadine kacige, ali u globalu dizajn je isti.

                A evo i Red Bulla koji nešto direktno kopira od drugih, u ovom slučaju od Ferrarija.



                Evo i rezultata FP1



                Staza je na pojedinim mestima bila vlažna i verovatno ne treba uzimati previše u obzir ove rezultate. Mada, očigledno je da je RB sigurno dosta bliže vodećim timovima nego do sad.
                Last edited by Vanja #66; 15-09-17, 12:13.

                Comment


                • #9
                  U koliko je sledeci trening danas? Prvi sam morala da propustim... Mada rezultate prvog nikad ne uzimam kao neki reper za ono sto slijedi za vikend.

                  Comment


                  • #10
                    U 14 i 30.

                    Comment


                    • #11
                      Alen uvek ravnosno na zadatku.
                      Dobrodošla aquaria, pridruži nam se u diskusijama, verujem da će ti boravak na forumu biti prijatan. Ništa značajno nisi propustila, tu i tamo vlažna staza, tako da vremena nisu reprezentativna. Iako je Dani već oborio rekord staze...

                      Comment


                      • #12
                        Hvala Alene, hvala Vanja. Vjerujem da cemo se fino druziti ovdje

                        Koliko volim voznju po kisi, toliko se najezim kad se sjetim onog haosa i cekanja tokom kvalifikacija u Monci nadam se da ovaj put to nece bit slucaj

                        A za RB se ocekivalo da ce biti blize Ferariju i Mercedesu na ovoj stazi ali sam citala i da Ferari sprema neke novitete na bolidu za ovu trku. Navodno nove difuzore koje su testirali u Madjarskoj

                        Comment


                        • #13
                          Tako je, testiran je novi, agresivniji difuzor u Mađarskoj i nije se pojavio na prethodne dve trke. Očekuje se da je predviđen za trke na kojima treba srednja ili veća količina aero prijanjanja, tj. sve naredne trke su takve.

                          Za sad nema zamena komponenti pogona ni kod jednog tima.

                          Comment


                          • #14
                            Mnogo lose ovo djeluje po Ferari za sad, osim ako ne sandbaguju. RB fantastican.

                            Comment


                            • #15
                              Dobrodosla,jacamo kult Scuderie koliko vidim Sve ce sutra doci na svoje ,lici mi na madjarsku i tamo je Rikardo izdominirao petak pa su stvari dosle na svoje.. Ferrari dosta pasivan danas ko zna i koji motor istroseni su koristili.. Sutra je dan D nebude li Seb u prvom redu kraj je...

                              Comment

                              Working...
                              X