Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja iskreno mislim da ce ta eventualna cetvorka u mnogome zavisi koliko para ce se puci na dve najvaznije pozicije a to su plej i centar.Tako da ja tu cetvorku ocekujem tamo negde krajem septembra kao i obicno da proberemo od onog sto ostane nesto jeftino na do kraja sezone isl.

    Comment


    • Pazi Evropa trpi te PF/C bruisere kao centre. Plus ovaj trend sa small-ball laznim peticama jos pomaze tome. Ne kazem da ce biti lako, u suprotnom bi Zvezda imala startnog centra sada

      Trenutno imas gomilu ekipa koji su u istom sosu. Khimki jos nema resenog prvog centra ljudski, PAO ce da gura Vougouikasa (mada ce igrati mnogo vise small ball Singleton-Gist), Brose Radosevica , Malaga Shermadinija, Zalgiris Kavaliuskasa ili Daviesa. Sve su to usiljena resenja, ali nema tako je. Tesko je naci klasicnu peticu a da ti ne bude minus na terenu, sve se razgrabi.

      Comment


      • Misli li ko od vas koji pricate o stretch cetvorci o skoku, odbrani, zastiti reketa? Da preformulisem, mislite li da ako dodje Dej ovaj skraceni Francuz moze da zatvori nas reket? Nije kosarka samo postici kos. Dej kad moze i u kontri da zavrsi na obruc on stane i sutne.

        Comment


        • Originally posted by Genije10 View Post
          Misli li ko od vas koji pricate o stretch cetvorci o skoku, odbrani, zastiti reketa? Da preformulisem, mislite li da ako dodje Dej ovaj skraceni Francuz moze da zatvori nas reket? Nije kosarka samo postici kos. Dej kad moze i u kontri da zavrsi na obruc on stane i sutne.
          Imali smo Mitrovića prošle godine na PF, pa se sećam gomile mečeva gde je na poluvremenu imao 0 skokova, a na kraju 1, ili 2.

          Ne znam kakav je izbor, i da li će se uopšte dovoditi PF, ali Dej bi svakako unapredio ofanzivni potencijal ekipe. Sezonu u Galati ne uzimam kao reper, ono je bio raspad od 1. dana.

          Comment


          • Ne treba bas sad ismejavati Daya nakon jedne lose sezone u Turskoj u Galati gde su se svi raspadali...
            Btw u Italiji je imao sledeće statse, 21,2 ppg 9 skokova 36,5% za tri 85% bacanja..

            Comment


            • Pa ne uzimaj Mitrovica za poredjenje. Ja govorim o igracu tipa Gist koji je spomenut kako nije kompetentan sa Kuzmicem.

              Comment


              • Francuz nije skraćen. Ima brzinu, ručurde i odraz, koji kompenzuju mali manjak visine za C, ali ima dosta nižih od njega koji su glavna opcija na C u EL ekipama.

                Comment


                • Originally posted by Wook View Post
                  Francuz nije skraćen. Ima brzinu, ručurde i odraz, koji kompenzuju mali manjak visine za C, ali ima dosta nižih od njega koji su glavna opcija na C u EL ekipama.
                  Tacno. Ali da li moze on da zatvori reket Zvezde? Zaboravi epitet skracen. Nije on elitni defanzivac. Moze da postane, ali nije.

                  Comment


                  • Originally posted by Genije10 View Post
                    Pa ne uzimaj Mitrovica za poredjenje. Ja govorim o igracu tipa Gist koji je spomenut kako nije kompetentan sa Kuzmicem.
                    Pazi nije kraj sveta kad imas takav nula shuterski duo pod kosem, ako okolo svi prshte Naravno ako govorimo o nekim malo ozbiljnijim EL ambicijama. Za ABA ligu tvrdo ispod kosa za vecinu ekipa je i dalje vasiona.

                    Ja samo samo rekao da bi 4ku doveo na kraju, zavisno od toga sta potpise na 1 i 5. Nadjes igraca da uklopis u sistem, kakav god bio. Na kraju mozes i da sharash postave malo, nije recimo Jovanovic drvo ofanzivno ima i midrange i spolja, a moze i da spusti loptu kad zatreba a igrace 5cu. Promesas malo lineupove, podelis minutazu itd....

                    Comment


                    • Originally posted by Genije10 View Post
                      Tacno. Ali da li moze on da zatvori reket Zvezde? Zaboravi epitet skracen. Nije on elitni defanzivac. Moze da postane, ali nije.
                      Jbg. ti bi hteo sad novog Kuzmića, a koliko je to realno? Ima tu dosta i do trenera, postavki, timske odbrane...Francuz je veliki potencijal, ne gotov igrač koji će da nam odmah digne plafon, a realno takvi nam i ne trebaju, kad smo krenuli u restart.

                      Comment


                      • Moramo neku Nba zvjerku pod obruc ako mislimo nesto ozbiljnije da uradimo ove sezone, cak nisam siguan koliko smo dobri i za aba ligu, buducnost i cedevita bice mnogo vise napaljeni da nas skinu sa trona.

                        Comment


                        • Ne očekujte nikakve NBA zverke. Sam Čović je rekao koliki je plafon za plaćanje igrača.

                          Comment


                          • iako se nije razvio kao sto se ocekivalo, mislim da smo mogli pojuriti mouhammadou jaiteh-a. ja vise volim te old school petice. posto je parakhouski?

                            Comment


                            • Originally posted by Genije10 View Post
                              Pa ne uzimaj Mitrovica za poredjenje. Ja govorim o igracu tipa Gist koji je spomenut kako nije kompetentan sa Kuzmicem.
                              Pa, smislenije je uporedjivati sa proslom godinom nego sa imaginarnim igracima od kojih su nam mnogi nedostupni. Mi smo prosle godine na cetvorci imali Mitrovica i Simonovica, njima sa glave nije uzeo skok samo ko nije hteo. Sad imamo onog Jankovica od 211 a i Dej ima isto toliko, ako nista drugo bar imaju size da pokupe skok u odbrani. Nama je veci probem to sto u ovom trenutku nemamo igraca na cije poene cemo moci da racunamo u kontinuitetu, cak i Feldein je prilicno nekonstantan suter. Ako dovedemo nekog Riljatorea bez suta na cetvorci onda cemo morati nekog mitraljesca na pleja a takvi obicno ne igraju u odbrani da se useres od srece. Mozemo mi i te dve pozicije da zatvorimo igracima koje cemo traziti zbog skoka, zagradjivanja i riljanja u odbrani ali onda ko predje 50 poena celava mu keva.
                              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                              Comment


                              • Originally posted by Wook View Post
                                Francuz nije skraćen. Ima brzinu, ručurde i odraz, koji kompenzuju mali manjak visine za C, ali ima dosta nižih od njega koji su glavna opcija na C u EL ekipama.
                                Mene malo vise brine to sto ima 21 godinu, nego sve ostalo. Ima on talenat i fizikalije da obrise sve sto udje u reket ali on to na terenu sada ne radi i pritom u nizem rangu takmicenja. Moze on da bude zverina za koju godinu kako kapira igru i napreduje. Bas je veliki optimizam da ce on da udje i da pocisti sve sto udje u reket i da opere tablu u napadu. Opet sve zavisi sta ti je cilj ove godine, da stvarno stvoris mocnu ekipu za buducnost ili da osiguras vec ove godine neke rezultate u EL naravno (ABA ne sme biti upitna). Ako je ovo prvo, onda se kockas na upside, ako je drugo onda trazis ipak neki Musli-type kog mozes da priustis i za kog znas sta ti daje za 20-25 minuta iako mozda nece da mrdne mnogo napred.

                                Comment

                                Working...
                                X