Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo kažem ovako, nisam ni mislio da se razmatra. Pokupiće ga neki Armani u EL pa će se posle čuti za njega, ako uopšte dodje u Evropu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by vinetu View Post
      Bobinator posto vidim da i ti dosta pratis koledz, da malo prostudiramo jednog igraca
      Daniel Ochefu ako si ga pratio, legao bi nam kao kec na desetku.
      Nisam ga baš previše uživo pratio. Znam da je igrao za Villanovu. Jak centar, solidna ledjna tehnika. Mislim da bi solidno legao ekipi. Ovi mladjani JJ nisu klasični centri, ne brane baš previše dobro obruč, tako da bi ovaj solidno došao. Dobar atleta, može da trči i u tranziciji, znači nije neki trut.

      Comment


      • Čekaj bre, jel vi stvarno mislite da mi možemo da biramo po NBA, NBA-D ... i t.d.
        a da se malo prizemljimo ... ne bi bilo loše.
        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

        Comment


        • Realnost i Prelazni Rok tema - choose one

          Comment


          • Originally posted by kankkunen View Post
            Čekaj bre, jel vi stvarno mislite da mi možemo da biramo po NBA, NBA-D ... i t.d.
            a da se malo prizemljimo ... ne bi bilo loše.
            Iskreno da ti kažem, i tebi i drugima, da mi ne zamere jer nemam predstavu koji je odnos snaga koledž, razvojna itd. Kapirao sam da možemo da biramo po tim razvojim. Aj ne baš svakoga ali ono.



            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • Monte Morris sigurno nije skuplji od Gossa a bolji igrac definitivno, toliko eksplozivan igrac.
              Vlazan san.

              Comment


              • Pratim baš ovu diskusiju oko Williams Gossa, i ne budem lenj nego odem da da proverim šta o ovom dečkonji kažu oni koji jedu leba od basket skautinga. Kažu dakle "floor general", "leader", "pick and roll", "inteligent", "competitive". Za vas ne znam ali ja kad kažem plejmejker pomislim baš na ove reči. Osim toga kažu na tom istom mestu ( nbadraft.net) da je sličan tip igrača pleju Australijske reprezentacije Dellavedovi. Jebi ga, valjda neće biti mekel od njega.

                Comment


                • Potpisao je ugovor sa Denverom. Toliko o tome.

                  Comment


                  • Originally posted by Genije10 View Post
                    Pa ja rekoh da nisu vjerovali. Mora ekipa kao Zvezda da preuzme rizik.
                    Ovi veci mogu da kupuju gotovo. Ali ne treba bjezati od rizika. Gist i Lodzeski su recimo direktno sa koledza dosli. Zeka Augustia su potpisali recimo.
                    Da nastavim niz:
                    Markus Denmon,Feldin zaigrao za Breogan sa koledza,Keni Gabrijel takođe sa koledza dosao u Evropu,
                    Džamal Meklin i Dominik Voters pored vec pomenutog Lodzeskog u Oly.
                    Pa imamo i one što dođeđoše u Evropu direktno sa koledza i NBA omirisali nisu,Derila Midltona, Kurtisa Džerelsa, Majka Batista ili Rikija Hikmena.
                    Onda u komšiluku imamo primer straha od dužeg potpisa koledz igrača Pjera Džeksona,koji je porobio otišao,imao epizodu u NBA,
                    sad je u Makabiju za veliki novac došao.

                    I što reče jedan dobar poznavalac košarke,odličan forumaš,
                    Ima mali milion takvih primera i, samo istine radi, treba napomenuti da je priča o koledž igračima koje prati generalna ocena da su mačke u džaku - običan mit. Koji se, naravno, uvek potegne u nedostatku analitike i ozbiljnijeg promišljanja.

                    Naravno, najbogatiji klubovi čekaju da vide kako će se oni adaptirati na evrpsku košarku jer mogu da ih posle kupe i preplate ako treba, ali manji klubovi nemaju takav ekskluzivitet i moraju da se uzdaju u lični skauting.

                    Nešto poput Boldena, koji je najbolji primer kako može čak i da se zaradi kad se dovede igrač sa koledža bez profesionalnog iskustva.


                    Rizik je kad dovodiš bilo kakvog igrača bez obzira na godine u Evropi i van nje.Rizik su i Sofo i Mekel i ovi gore pomenuti.
                    Rizik je i Pulen ali i Ročesti.Ovaj drugi igrao za milionče baš kao i Grejndzer kojeg ovde prizivamo.
                    Mi nismo Makabi da možemo da plaćamo toliko,mi moramo da rizikujemo i nadamo se najboljem poput Kvinsija.

                    Lično sam više za ovu varijantu sa koledza neko za matore ispusene mustikle Ročestija i ekipu kojima je samo jedno na pameti,
                    ne cimati se mnogo i uzeti jos koju hiljadu evra pred kraj karijere.
                    Last edited by Talični Tom; 06-08-17, 23:54.
                    sigpic
                    ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                    Comment


                    • Ovo je ono o cemu sam pisao, argumentovani komentar. Bravo za upis Talicni.

                      Comment


                      • Originally posted by Talični Tom View Post
                        Da nastavim niz:
                        Markus Denmon,Feldin zaigrao za Breogan sa koledza,Keni Gabrijel takođe sa koledza dosao u Evropu,
                        Džamal Meklin i Dominik Voters pored vec pomenutog Lodzeskog u Oly.
                        Pa imamo i one što dođeđoše u Evropu direktno sa koledza i NBA omirisali nisu,Derila Midltona, Kurtisa Džerelsa, Majka Batista ili Rikija Hikmena.
                        Onda u komšiluku imamo primer straha od dužeg potpisa koledz igrača Pjera Džeksona,koji je porobio otišao,imao epizodu u NBA,
                        sad je u Makabiju za veliki novac došao.

                        I što reče jedan dobar poznavalac košarke,odličan forumaš,
                        Ima mali milion takvih primera i, samo istine radi, treba napomenuti da je priča o koledž igračima koje prati generalna ocena da su mačke u džaku - običan mit. Koji se, naravno, uvek potegne u nedostatku analitike i ozbiljnijeg promišljanja.

                        Naravno, najbogatiji klubovi čekaju da vide kako će se oni adaptirati na evrpsku košarku jer mogu da ih posle kupe i preplate ako treba, ali manji klubovi nemaju takav ekskluzivitet i moraju da se uzdaju u lični skauting.

                        Nešto poput Boldena, koji je najbolji primer kako može čak i da se zaradi kad se dovede igrač sa koledža bez profesionalnog iskustva.


                        Rizik je kad dovodiš bilo kakvog igrača bez obzira na godine u Evropi i van nje.Rizik su i Sofo i Mekel i ovi gore pomenuti.
                        Rizik je i Pulen ali i Ročesti.Ovaj drugi igrao za milionče baš kao i Grejndzer kojeg ovde prizivamo.
                        Mi nismo Makabi da možemo da plaćamo toliko,mi moramo da rizikujemo i nadamo se najboljem poput Kvinsija.

                        Lično sam više za ovu varijantu sa koledza neko za matore ispusene mustikle Ročestija i ekipu kojima je samo jedno na pameti,
                        ne cimati se mnogo i uzeti jos koju hiljadu evra pred kraj karijere.
                        .
                        Ja sam covek fin i suptilan.

                        Comment


                        • Nego, jel ozbiljna neka priča da je u opticaju da dovedemo Victor Rudda?

                          Comment


                          • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                            Nego, jel ozbiljna neka priča da je u opticaju da dovedemo Victor Rudda?
                            Nuđen nam je baš kao i Ostin Day.E sad koliko je ozbiljna ,ne znam.
                            Mislim da je Day bio jako blizu .
                            sigpic
                            ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                            Comment


                            • Originally posted by Talični Tom View Post
                              Nuđen nam je baš kao i Ostin Day.E sad koliko je ozbiljna ,ne znam.
                              Mislim da je Day bio jako blizu .
                              Bio, više nije?

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Iskreno da ti kažem, i tebi i drugima, da mi ne zamere jer nemam predstavu koji je odnos snaga koledž, razvojna itd. Kapirao sam da možemo da biramo po tim razvojim. Aj ne baš svakoga ali ono.
                                Mi smo na dnu, al bukvalno ... da prekočimo Evropu
                                Kina, Koreja, Japan, Filipini, Liban, pa onda ... Portoriko, Venecuela, Australija ... verovatno sam nešto i preskočio.
                                Sve koje sam pomenuo plaćaju bolje od nas ... šta onda da biramo?
                                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                                Comment

                                Working...
                                X