PDA

Pogledati punu verziju : MotoGP - vesti, informacije, glasine ...

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

mr.gold
24.07.2010, 21:17
Da otvorimo temu sa informacijom da ce doktor, mozda, sledece sezone voziti za Italijanski tim.

vesna8.11
24.07.2010, 21:27
Tema za razmisljanje i to ozbiljno. Gotovo je sigurno da ce preci u Dukati, iako je Rosi, na pitanje novinara u Laguni, da li je tacno da prelazi u Dukati, sa osmehom odgovorio : Kazao sam da cu svoje namere reci u Brnu. A ovo nije Brno, zar ne ?:
Ono sto je zanimljivo i sto otvara mnoga pitanja--gde ce Jeremi B. Rosi i on su vise od glavnog inzenjera i vozaca.
Mnogo toga su prosli zajedno, mnoge pobede i sampionske titule su osvojili.
JB. je u godinama kada vec razmislja o povlacenju, zato je i kazao, nezvanicno, da je kasno da pocinje ispocetka, a tu je mislio na Dukati.
Ali koji zadatak ce imati u Yamahi, kada i Lorenco i Spiz vec imaju uhodanu ekipu ?

L. Lawliet
25.07.2010, 10:08
Mislim da to vise nije pitanje iako nije zvanicno, pitanje je samo koliko i sitna slova u ugovoru.
Celnik Ducatia je vec izjavio da su u pregovorima i da im je tesko da potpisu Haydena dok se njegovi
uslovi ne finalizuju, a Hayden je vec trebao da objavi u Laguna Seci kako stvari stoje sa Ducatiem
al ga je Rossi prolongirao sad. E kad Hayden objavi znacemo i da je Valentino odlucio a neko
cje od novinara vec dobit info iz staba za neke pare kako se odlucilo :D

Lorenzo-fan
27.07.2010, 13:24
moja prognoza za prelaske vozaca nagodinu je ovakva:
Yamaha- Lorenzo, Spies
Ducati- Doviziozo, Rossi
Honda- Pedrosa, Stoner
Tech 3 yamaha- Heyden, Edwards

L. Lawliet
27.07.2010, 13:55
moja prognoza za prelaske vozaca nagodinu je ovakva:
Yamaha- Lorenzo, Spies
Ducati- Doviziozo, Rossi
Honda- Pedrosa, Stoner
Tech 3 yamaha- Heyden, Edwards

Nadam se da se shalis za Haydena.

vesna8.11
27.07.2010, 14:06
LL, sigurno se salio za Hejdena, malo sale nije na odmet.
A mozda su to ipak njegove zelje, koje nemaju veze sa realnoscu.
Medjutim, mastanje nije zakonom zabranjeno, na srecu svih nas %QWT&W

L. Lawliet
27.07.2010, 14:43
Ma o Haydenu u Tech 3 prije 2012 ne smijesh ni da mashtas. Ducati je odlucan da ga zadrzi
samo da rijese problem sa Valentinom a ovaj nije lud da ode iz tima u koji dolazi Valentino.
Vidis kako je Jorge profitirao od toga.

Lorenzo-fan
27.07.2010, 15:35
Ja Heydena postujem kao vozaca i navijao sam za njega dok nije dosao Lorenzo, ali Dovizioza Ducati hoce zbog marketinga, ipak dva italijana u Dukatiju. To sam citao na Dukatijevom sajtu, da nebude da izmisljam.

L. Lawliet
27.07.2010, 15:40
Ja Heydena postujem kao vozaca i navijao sam za njega dok nije dosao Lorenzo, ali Dovizioza Ducati hoce zbog marketinga, ipak dva italijana u Dukatiju. To sam citao na Dukatijevom sajtu, da nebude da izmisljam.

Daj link da vidim.

Aenima
31.07.2010, 00:23
hayden je, zbog veeeeeeelikog americkog trzista, jako znacajan ducatiju. ne verujem da ce ga se odreci jos uvek.

Aenima
31.07.2010, 00:52
naleteh sad na ovu sliku. sa parkinga u laguni.

http://i227.photobucket.com/albums/dd44/PIJ46/rossiduclaguna.jpg

L. Lawliet
31.07.2010, 02:04
hayden je, zbog veeeeeeelikog americkog trzista, jako znacajan ducatiju. ne verujem da ce ga se odreci jos uvek.

Apsolutno ne pogotovo kad se Yamaha probila na to trziste zahvaljujuci Valentinu, a to je najvece trziste za prodaju motora koliko mi se cini. Odlicno zapazanje Aenima svaka cast!

Aenima
03.08.2010, 13:14
postoji mogucnost da ce sledece godine americke runde biti organizovane jedna za drugom (sto ne znam zasto odmah nije uradjeno) i da ce na laguni voziti i 125 i moto 2.

nadam se da ce se ovo ostvariti, mada pomisao na 40 motora u prvom krugu niz corkscrew je poprilicno zastrasujuca.

L. Lawliet
03.08.2010, 16:10
Citah o tome i navijam za to #$&+|r #$&+|r #$&+|r ^a%v

mr.gold
03.08.2010, 19:51
Ako LL navija, navijam i ja #$&+|r

Covek zna najbolje $8#a

gusta3303
13.08.2010, 13:54
Mislim da je sve reseno, jer izasla je vest da Ben Spies testira Yamahu za 2011 godinu u ponedeljak.
http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2010/August/aug1210-spies-to-test-2011-yamaha/
http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2010/August/aug0610-rossi-banned-from-riding-new-yamaha/

L. Lawliet
14.08.2010, 19:37
Rijeseno ROSSI IDE U DUCATI! :)

mr.gold
14.08.2010, 19:52
:fc-[

Tomos4ever
18.08.2010, 19:06
Tech 3 boss Hervé Poncharal smatra da buducnost MotoGP-ja lezi u 1000cc i da je njegov licni osecaj da ce svi preci na tu kubikazu u 2012.

"Svako shvata da je buducnost MotoGP-ja 1000cc, tako da sto pre pocnete, bolji cete biti."

"Osecam, to je znaci samo osecaj, da ce jedan od njih, mozda i vise, biti spreman da se trka sa 1000cc prototipom, a ako to uradi jedan, onda ce i svi morati to da urade. Dakle, mozda, vec od 2012 , 800cc nece vise biti problem, jer zbog pravila koja vec imamo, skoro da vec mozete izbrisati 800cc."

mr.gold
18.08.2010, 19:14
To bi bilo sjajno '65slif

Tomos4ever
18.08.2010, 20:43
Ako niste znali, mada je vest malo bajata %QWT&W
Swiss motorcycle manufacturer Eskil Suter je potvrdio da pravi ram u kojoj ce se naci agregat BMW S1000RR i da se sprema za ucesce u MotoGP 2012.
Testiranja bi trebalo da su vec pocela.

Tomos4ever
18.08.2010, 21:34
Rekord Aprilije

Uspehom Spanskog vozaca Nica Terola u klasi 125 na stazi u Brnu, Aprilia je postigla novi rekord u broju pobeda na svetskim Moto GP takmicenjima.
Sa ovom pobedom konstruktor iz Noala je zabelezio 276 pobeda, jednu vise od MV Auguste, dosadasnje vodece talijanske i evropske marke prema broju ukupnih pobeda.
Aprilia je osvojila: 133 trke u klasi 125 i 143 pobede u klasi 250, osvojivsi 36 naslova svetskog prvaka: 18 među vozacima (9 u klasi 125, 9 u klasi 250) i 18 medju konstruktorima (9 u klasi 125, 9 u klasi 250).

Mnogi moto sampioni su zapoceli svoju karijeru na Apriliji: od Maxa Biaggia do Lorisa Capirossija, od Valentina Rossija preko Casey Stonera pa sve do Jorhea Lorenza, Marca Melandrija i Marca Simoncellija.

#$&+|r

L. Lawliet
19.08.2010, 14:15
Swiss motorcycle manufacturer Eskil Suter je potvrdio da pravi ram u kojoj ce se naci agregat BMW S1000RR i da se sprema za ucesce u MotoGP 2012.

Stara vijest :). Ali jedva cekam Apriliju i Bmw volio bih da je Valentino opeth napravio od Aprilije sampionski motor al ovog puta u 1000cc

Lorenzo-fan
19.08.2010, 19:49

Stara vijest :). Ali jedva cekam Apriliju i Bmw volio bih da je Valentino opeth napravio od Aprilije sampionski motor al ovog puta u 1000cc

Ja sam cak cuo da ako Aprilija dodje u moto gp ( a doci ce ) da ce Mad Max ( Biagi ) voziti za nju

Tomos4ever
19.08.2010, 21:03
Koliko ja znam Biagi nece doci u MotoGP.

Norton se vraca u MotoGP 2012?

Velika promena pravilnika 2012 kojoj je osnovna namena bila povecavanje MotoGP grida se vec cini uspesnom. Ovaj put vest nije vezana za Apriliu ili BMW, koji se sa uspehom takmice u WSBK, vec je vezana za jednog istorijskog i legendarnog proizvodjaca. Magazin Speedweek prenosi da engleski proizvodjac Norton zeli da se pridruzi sampionatu.

Sudeci po informacijama, Norton je od Dorne trazio dva mesta na gridu 2012, i njegov gazda Stuart Garner je podneo potpisanu prijavnicu Dorninom izvrs. dir. Carmelu Ezpeleti da ce se vratiti trkanju cim se MotoGP vrati na 1000cc.

Nortonov povratak u MotoGP je deo dugorocnog plana da promeni svoj imidz proizvodjaca klasicnih motociklala u proizvodjaca modernih sportskih motocikala.

Tomos4ever
19.08.2010, 21:46
Davide Brivio spreman da napusti Yamahu

Kako prenosi GPOne, Davide Brivio napusta Yamahu na kraju sezone. Italijan ce pratiti Valentino Rossia ali ne kao deo Ducati tima vec kao menadzer odnosno agent.

"Ne bi mi nista smetalo da idem stopama Carlo Pernata - rekao je u Brnu - i mislim da ce ovo biti pravac u kojem ce se kretati moja karijera. Istorijsko poglavlje se zavrsava u Yamahi, i ne vidim cime bih mogao dalje da doprinesem. Nista jos nije potvrdjeno u ovom trenutku, ali imam dovoljno vremena da sredim detalje o mom sledeccem poslu. Za sada samo mogu iskljuciti moguccnost nastavka sa Yamahom."

3006
25.08.2010, 09:11
http://www.motogp.com/en/news/2010/aoyama+confirms+returns+at+indianapolis+gp
Povratak velikog vozača i čoveka.

Nadam se da nisam pogrešio mesto za post.

L. Lawliet
25.08.2010, 17:12
Odlicna vijest, molim te i da je prebacis direktno u Indijanaplis temu cisto da imamo sve najedno.

Stanoje
26.08.2010, 11:34
Jedan video sa testiranja nove ZX-10R masine za sledecu godinu :fc-[

Masina se na testiranju nasla u rukama WSBK pilota Toma Sykesa i Akire Yanagawane na pisti Autopolis u Japanu, koja se nalazi u vlasnistvu Kawasakija od 2005.

AvLxwP6tNjE

L. Lawliet
26.08.2010, 12:48
Vec su pricali da se spremaju za sledecu godinu al ovo je stvarno brzo #$&+|r #$&+|r #$&+|r #$&+|r

Stanoje
26.08.2010, 23:05
Evo malo zanimljivosti h5g6k8

Prosečne zarade MotoGP vozača

I dok su nam cifre koje MotoGP vozači dobijaju u svojim timovima i te kako poznate, milionske račune najboljih moto takmičara dobrim delom dopunjavaju i sponzori.

Gpone, sajt specijalizovan u oblasti MotoGP-a, objavio je listu mogućih zarada svih vozača, pa se tako pretpostavlja da Valentino Rossi pored 15 miliona teškog ugovora potpisanog sa Ducatijem, dobija još 12 do 15 miliona eura. Naravno, dragoceni santimetri na kombinezonima vozača imaju različite cene, a ponajviše zavise od uspeha i popularnosti nosioca tog odela. Tako na primer, Valentinov klupski kolega i trenutno vodeći u šampionatu Jorge Lorenzo, zarađuje upola manje i ta cifra iznosi između 4 i 7 miliona. Počasno drugo mesto na listi s Loenzom deli i Casey Stoner za koga se pretpostavlja da zarađuje istu sumu.

Na trećem mestu našao se Dani Pedrosa koji od sponzora dobija 3-4 miliona. Iza njega tu su još i Dovizioso i Simoncelli sa po 2 miliona, zatim Capirossi i Spies sa milion i po i Alvaro Bautista koji zarađuje ravno milion. Ostali vozači zarađuju znatno manje, pa tako Randy de Puniet i Marco Melandri zarađuju po 500.000, Mika Kalio 350.000, dok Colin Edwards i Aleix Espargaro zarađuju svega 250.000.

L. Lawliet
27.08.2010, 14:24
35.000.000 (ovo da steknete utisak koliko je to nula) zaradjuje Rossi sa sve platom godisnjom I#^@8

L. Lawliet
29.08.2010, 09:17
NICKY HAYDEN POTPISAO ZA DUCATI DVOGODISNJI UGOVOR

"I am very proud to be signing for Ducati again. Last year I felt like I rode for Ducati but now I really feel as if I am a Ducati rider. The team, sponsors and Ducati fans have really taken me in and supported me a lot and I really hope to pay them back with the results they deserve. Next year I'll be teamed with some guy named Rossi who knows a little something about bikes! We're going to have a strong squad - I won't predict results but I have no doubt this team will have some real passion, real work ethic and a lot of fun. It is the start of a new era at Ducati and it is an honour for me to be a part of it."

L. Lawliet
29.08.2010, 09:20
Mislim da je Edwards sve blizi tome ugovoru sa Ducatiem u Superbike iduce godine. Ovo iskustvo iz MotoGp-a ce mu donijeti dosta dobrog za Superbike, jer evo i superbike sve vishe lici na MotoGp elektronike sve vise, mora se voziti po odredjenoj liniji sve shto je Edwards morao da uci da radi u GP-u.

3006
30.08.2010, 11:30
Mislim da je Edwards sve blizi tome ugovoru sa Ducatiem u Superbike iduce godine. Ovo iskustvo iz MotoGp-a ce mu donijeti dosta dobrog za Superbike, jer evo i superbike sve vishe lici na MotoGp elektronike sve vise, mora se voziti po odredjenoj liniji sve shto je Edwards morao da uci da radi u GP-u.

Pitanje je koliko je to pametno. Fabrički tim se povlači, ostaće privatni ali sa smešnom podrškom (Rosi odvlači sve pare u MotoGP). Na lošoj mašini može samo da odveze jednu lošu sezonu pa u penziju. Ružan kraj za šampiona.

L. Lawliet
30.08.2010, 15:22
Pitanje je koliko je to pametno. Fabrički tim se povlači, ostaće privatni ali sa smešnom podrškom (Rosi odvlači sve pare u MotoGP). Na lošoj mašini može samo da odveze jednu lošu sezonu pa u penziju. Ružan kraj za šampiona.

Imas tu poentu, al koliko sam cuo izjave Ducatia nece povlaciti fabricki team zbog Rossia.

3006
31.08.2010, 12:29
Koliko znam, Dukati sledeće godine neće imati fabrički tim u WSBK. Sada, koliko to ima veze sa prelaskom Rosija... Oni će, normalno, reći da nema, ali smo svi svesni koliko je njima bitna titula u MotoGP sa Rosijem. Rekao bih i bitnija nego samom Rosiju.

L. Lawliet
31.08.2010, 16:15
To se pisalo po novinama ali nidje nisam vidio zvanicnu izjavu u kojoj kazu da povlace fabricki team iz WSB

onaj tamo levo
31.08.2010, 21:52
To se pisalo po novinama ali nidje nisam vidio zvanicnu izjavu u kojoj kazu da povlace fabricki team iz WSB

Pogledaj ovaj link:
http://goo.gl/ryjG

L. Lawliet
01.09.2010, 09:38
Dakle nema vise superbike. Onda je sve sto 3006 kaze tacno. Resursi idu Valentinu.
Ovo je kao 2004 kad je Valentino dosao u Yamahu

3006
01.09.2010, 10:30
Dakle nema vise superbike. Onda je sve sto 3006 kaze tacno. Resursi idu Valentinu.
Ovo je kao 2004 kad je Valentino dosao u Yamahu

Nisu oni naivni, svaki dolar uložen u doktora vratiće se tri puta.

L. Lawliet
01.09.2010, 12:32
Nisu oni naivni, svaki dolar uložen u doktora vratiće se tri puta.

To se ocekuje, ja znam da je Valentino dobar al vidjecemo koliko moze adaptirat taj Ducati.

A sto se tice superbike-a zeznuta situacija usli su BMW i Aprilija ali izlazi Ducati, potpuno cudno.

3006
01.09.2010, 13:58
Mislim da SBK dobija ovim potezom. Dukati izlazi, ali samo fabrički, dok će par privatnih timova ostati još par godina. Za to vreme će se pojaviti još neki proizvođač, a Aprilija i BMW će naoštriti mašine za Moto GP i, uz Norton, imaćemo ponovo jaku timsku konkurenciju, a ne samo ličnu između par vozača.
Što se Rosija tiče, mislim da će biti konkurentan na Dukatiju i da će uzeti 1-2 titule, ali onako dominantan kao na Jamahi neće biti. Mada, on će njima vratiti razvijanjem tog motora i prodajom svega i svačega. Kada počne sledeća sezona (pogotovo oko trke u Muđelu) Rosi može da se kandiduje za predsednika Italije i pobediće sigurno. On je definitivno ekonomski najisplativiji lik u auto-moto sportu, a to se ne postiže samo titulama. Čovek je harizmatičan i to je to.

onaj tamo levo
01.09.2010, 19:50
Sledeće sezone je od svih u najboljoj poziciji da osvoji titulu J. Lorenzo i to je svakom ko prati jasno (tj. ako isključimo D. Pedrosu). Od vodeće četvorke jedino on i D. Pedrosa ne menjaju timove odnosno motore. Rossi??? Uz dužno poštovanje Valentinu, on nije svakim danom sve mlađi, veće šanse dajem C. Stoneru na vrlo brzoj Hondi.
Da, on će da razvije motor %QWT&W pokazaće Preziosiu kako da napravi konkurentan V4, a Jeremyu kako da podesi sasiju. h5g6k8 On moze samo da objasni kako mu se motor ponasa i da gleda kako tim radi, i odprilike to je sve.

L. Lawliet
01.09.2010, 21:54
Pa mislim da Valentino moze da im pokaze mnogo vise od toga. Mislim da zaboravljas da inputi koje on daje su uvijek neprocjenjvi. Cak i ljudi koji rade te motore kazu da kad on sjedne i da resenja, motor postaje neshto sasvim drugo od onoga sto su oni poslali iz fabrike. Ne znam vidjecemo. Po meni Jerremy je jak tehnicar, Preciozi jos veci, al jedan ne moze da rijesi problem viljuske dok drugi ne moze problem trakcije a Valentino moze da ih istrpi sve i odvozi sezonu za pobjedu.

Moje misljenje, zivi bili pa vidjeli.

onaj tamo levo
01.09.2010, 22:43
Pa mislim da Valentino moze da im pokaze mnogo vise od toga. Mislim da zaboravljas da inputi koje on daje su uvijek neprocjenjvi. Cak i ljudi koji rade te motore kazu da kad on sjedne i da resenja, motor postaje neshto sasvim drugo od onoga sto su oni poslali iz fabrike. Ne znam vidjecemo. Po meni Jerremy je jak tehnicar, Preciozi jos veci, al jedan ne moze da rijesi problem viljuske dok drugi ne moze problem trakcije a Valentino moze da ih istrpi sve i odvozi sezonu za pobjedu.

Moje misljenje, zivi bili pa vidjeli.

U redu, naravno da svako treba da ima svoje mišljenje.
Slučajno znam da je Jeremy Burgess radio u Hondi kao mehaničar još 85' u vreme Spencerovog pohoda na titulu. Pored toga bio je glavni inženjer Wayne Gardneru i Mick Doohanu pre Valentino Rossia. Hoću da kažem podešavao je mašine koje su itekako bile dominantne i osvajao trke dok se Rossi još nije ni takmičio. Sem toga V. Rossi u svojoj autobiografiji ističe koliko je bitno imati dobar tim oko sebe, e sad druga je stvar to što je on vrla pažljivo napravio mit o sebi da može sve. Ako je tako, njemu ne treba niko da namesti motor, prljave poslove bi radio njegov drug Uccio ali nažalost to nije baš tako. Celom pričom da može sve umanjuje ljude oko sebe, a posebno Burgessa što je u najmanju ruku smešno. Ispada da on govori Burgessu šta treba da uradi na motoru, i da Burgess bez njega ne bi znao šta da radi na motoru što naravno nije tako, on može da da input tipa - trese mi se u toj krivini, ovde mi ulazi preširoko itd...ostalo urade inženjeri.
Zanimljiva stvar, koliko bi J. Lorenzo tek bio brz da radi sa Burgessom? Ili C. Stoner? D. Pedrosa?

L. Lawliet
02.09.2010, 10:39
Jerremy jeste bio tehnicar jos za vrijeme Spencera al je i dalje najpoznatiji po radu sa Duanom mimo Valentina.
Duanu je navodno on dao sampionski motor, ali Duan je bio bolesnik za voznju i bez Burgesa (ovo cisto malo da dotaknemo istoriju)

E sad ajmo bitne stvari, Rossi je stvorio mit oko sebe mislim najvise svojim sujevjerjem izlascima na stazu, pa svojim dolascima u garazu noc prije trke pa da prica s motorom i ispada da je on samo zaduzen za motor, ali nije umanjio nikad ulogu Burgesa daleko od toga on uvijek kaze da mu je Burges bitan. Cak sam vise puta cuo da je rekao "Moj team je poslije warm up-a doshtelovao motor sto mi je omogucilo da pobjedim danas" i "Hvala svima, posebno momcima u Yamahi koji su mi omogucili ovu pobjedu..." onda ih nabraja po imenu itd, itd.
Citaj izjave tenicara o njemu, koliko im je on zahvalan, koliko on nikad se ne dere u boxu kao Stoner, koliko ih postuje i sl.
Ljudi su stvorili mit Rossi, Rossi je cvrsto na zemlji uvijek i ovo je glavni razlog zasto navijam za njega. Jer je covjek.

E sad jedan bitan detalj, Burges nije rijesio problem Yamahe 2006-2008 to je bio Masao Furosava. Valentino je kumio i molio da mu daju Bridgestonke i jedva su mu uslisili zelje. Takodje Valentino (Ne Burges ovo mozes da nadjes na netu) je trazio izricitio da mu se promjeni balans motora i da ce on prilagoditi tom stilu sa prednjeg na zadnji tockak, da mu se na volan umetne jedan dio koji ce mu ogmoguciti lakse upravljanje i skinuo je od Stonera (vidio je na njegovom motoru) neki dio (tada nisam mogao da shvatim sto je, a clanak se nalazi u MCN-u i ja sam vidio samo skeniranu kopiju) za podesavanje viljuske 2008. Dakle 3 ideje koje nemaju veze sa Burgesom i sam JB kaze da je to Valentinova ideja. Zato prve 4 trke nije pobjedio 2008 a kasnije ih je demolirao.

Takodje Lagunu Secu 2008 nije pobjedio Burges nego Valentino. Iako je stoner 0.7 imao brza vremena po krugu. Dakle ono
shto si mozda chuo da uvijek izjavljuje JB za motore jeste: "It's not machine, It's the rider" mislim da to dovoljno govori koliko pobjede zavise od Valentina i koliko oni uce od njega.

Casey Stoner ima Preciozzia kojeg ja smatram boljeg tehnicara od Burgesa
Dani Pedrosa ima Alberta koji nije naivan, i svu podrsku Hondinog i Spanskog lobija pa nista. Haydena su odbacili zbog njega
i prilagodili motor njemu o tome smo pricali na MotoGP temu.
Kod Lorenca da dodje? Pa Lorencov team je u Yamahi rijesio problem trakcije dok Jerremy za Valentina nije, tu su stvari same po sebi jasne zar ne?

P.S. Sjeti se testa Valentinovog na R1 u Misano i Brno. Pogledaj izjave Yamahinih tehnicara nakon sto im je Valentino dao inpute, koliko su naucili od njega.

onaj tamo levo
02.09.2010, 13:05
Jerremy jeste bio tehnicar jos za vrijeme Spencera al je i dalje najpoznatiji po radu sa Duanom mimo Valentina.
Duanu je navodno on dao sampionski motor, ali Duan je bio bolesnik za voznju i bez Burgesa (ovo cisto malo da dotaknemo istoriju)

E sad ajmo bitne stvari, Rossi je stvorio mit oko sebe mislim najvise svojim sujevjerjem izlascima na stazu, pa svojim dolascima u garazu noc prije trke pa da prica s motorom i ispada da je on samo zaduzen za motor, ali nije umanjio nikad ulogu Burgesa daleko od toga on uvijek kaze da mu je Burges bitan. Cak sam vise puta cuo da je rekao "Moj team je poslije warm up-a doshtelovao motor sto mi je omogucilo da pobjedim danas" i "Hvala svima, posebno momcima u Yamahi koji su mi omogucili ovu pobjedu..." onda ih nabraja po imenu itd, itd.
Citaj izjave tenicara o njemu, koliko im je on zahvalan, koliko on nikad se ne dere u boxu kao Stoner, koliko ih postuje i sl.
Ljudi su stvorili mit Rossi, Rossi je cvrsto na zemlji uvijek i ovo je glavni razlog zasto navijam za njega. Jer je covjek.

E sad jedan bitan detalj, Burges nije rijesio problem Yamahe 2006-2008 to je bio Masao Furosava. Valentino je kumio i molio da mu daju Bridgestonke i jedva su mu uslisili zelje. Takodje Valentino (Ne Burges ovo mozes da nadjes na netu) je trazio izricitio da mu se promjeni balans motora i da ce on prilagoditi tom stilu sa prednjeg na zadnji tockak, da mu se na volan umetne jedan dio koji ce mu ogmoguciti lakse upravljanje i skinuo je od Stonera (vidio je na njegovom motoru) neki dio (tada nisam mogao da shvatim sto je, a clanak se nalazi u MCN-u i ja sam vidio samo skeniranu kopiju) za podesavanje viljuske 2008. Dakle 3 ideje koje nemaju veze sa Burgesom i sam JB kaze da je to Valentinova ideja. Zato prve 4 trke nije pobjedio 2008 a kasnije ih je demolirao.

Takodje Lagunu Secu 2008 nije pobjedio Burges nego Valentino. Iako je stoner 0.7 imao brza vremena po krugu. Dakle ono
shto si mozda chuo da uvijek izjavljuje JB za motore jeste: "It's not machine, It's the rider" mislim da to dovoljno govori koliko pobjede zavise od Valentina i koliko oni uce od njega.

Casey Stoner ima Preciozzia kojeg ja smatram boljeg tehnicara od Burgesa
Dani Pedrosa ima Alberta koji nije naivan, i svu podrsku Hondinog i Spanskog lobija pa nista. Haydena su odbacili zbog njega
i prilagodili motor njemu o tome smo pricali na MotoGP temu.
Kod Lorenca da dodje? Pa Lorencov team je u Yamahi rijesio problem trakcije dok Jerremy za Valentina nije, tu su stvari same po sebi jasne zar ne?

P.S. Sjeti se testa Valentinovog na R1 u Misano i Brno. Pogledaj izjave Yamahinih tehnicara nakon sto im je Valentino dao inpute, koliko su naucili od njega.

Što se tiče Burgessa, želeo sam da kažem da je Burgess radio na GP mašinama dok se još Valentino nije ni trkao u GP-u i da je znao 'ponešto' o njima i pre Valentina %QWT&W

Što se tiće inputa, to su upravo oni inputi o kojima sam ti pisao i koje vozač može sam da oseti, a ne oni tipa zadnja viljuska treba da mi bude 2mm kraća itd.

Što se tiče inputa koje je dao Yamahinom WSBK timu, pa i očekivano je bilo, tada Valentino još nije doneo odluku (bar ne naglas) o odlasku.

Mislio sam koliko bi dobri bili Lorenzo, Stoner da rade sa Burgessom...a ne ko radi sa njima %QWT&W

BTW - Burgess i Preziosi ne rade na istom mestu i nemaju isti značaj u timu i ne možemo ih ni uporediti. Bruno Leoni vodi Casey Stonerov tim.

L. Lawliet
02.09.2010, 15:27
Znam sto si htio da kazes @R&}*

Preciozi ima isto mjesto kao Furosava u Yamahi cini mi se, to mi je jasno. Al pomaze i Haydenu i Stoneru jednako kao Burges i Forcada, Valentinu i Lorenzu . Bruno zvanicno jeste Stonerov vodja tehnickog tima ali Preciozzi resava probleme kad ovaj kaze "Viljuska ne valja" i Preciozi uglavnom nalazi ta velika resenja. Jedno od njih je "faring" ne znam kako se kod nas taj dio zove.

Ti znash da Preciozi jeste strucnjak uglavnom za engine, specijalista za V4 o tome ne moramo ni da pricamo, ali uvijek izlazi u susret i Stoneru i Haydenu kad "zapnu" vikendom, i stalno ga vidis u box Ducati team-a. To je ono shto ja stalno potenciram kao pozitivnu stranu Ducatia. Furosava se pojavljuje po potrebi i to ovog puta kad je nestala trakcija Valentinu dosao je u njegov box vidjeli ste ga za vikend, dok Preciozzi je stalno tu, stalno sa onim crvenim slusalicama spreman da uleti kad god jednom od dva vozaca zatreba.

Zasto sam potencirao da Valentino razvije Ducati. Izjava Preciozia nakon potpisivanja ugovora je bila da ce on raditi blisko sa Valentinom na razvijanju motora. Znaci da ipak Valentino ima sto da ga nauci.

A ovo sto kazes smanji viljusku za 2mm moguce je i to da radi. Kao sto sam pomenuo on se dosjetio 2008 da na upravljac zbog prilagodjavanja Bridgestone gumama stave umetak ovalnog oblika zbog boljeg upravljanja. Taj umetak cak i nema ime jer je to Valentinova kreacija. Tako da me ne bi cudilo da i u tom dijelu ucestvuje koliko mu sto treba. Na kraju krajeva ono sto ja uvijek govorim MI kao publika ne znamo sto se odvija u boxu i na kraju nase znanje po tim tehnickim detaljima je ograniceno na ono sto izadje u novine i mi procitamo i koliko team zeli da otkrije.

Koliko bi dobri bili Lorezno, Pedrosa i Stoner upravo sam to objasnjavao, Burges nije najbolji tehnicar u gridu niti su tehnicari koje sjede sa Lorenzom i Pedrosom mnogo losiji od njega ako ne i u rangu s njim. I plus to sto sam objasnio Lorenzov tehnicar je rijesio problem trakcije Burges nije to samo po sebi daje odgovor da ne bi bili puno bolji niti losiji sa JB-ijem. Ne zaboravi JB nije svetac niti je svemoguc, i njegovo djelovanje na motoru je dobro toliko koliko vozac umije da mu objasni sto mu nedostaje. Burges odlicno zna da Valentino umije sve do detalja da mu objasni zato su i tako dobar team.

Za razliku od Duana Valentino sjedne i kaze sve u detalje, Duan dodje u box i kaze napravite mi motor. Burges je o tome pricao na MotoGP.com-u. Zato Duan nikad nije mogao da pobjedi Rainey-a sto mi je izuzetno drago.. Isti takav je Stoner samo vristi u Box (opeth malo uporednih detalja za one koji ne znaju ) :)

onaj tamo levo
02.09.2010, 17:25
Za razliku od Duana Valentino sjedne i kaze sve u detalje, Duan dodje u box i kaze napravite mi motor. Burges je o tome pricao na MotoGP.com-u. Zato Duan nikad nije mogao da pobjedi Rainey-a sto mi je izuzetno drago.. Isti takav je Stoner samo vristi u Box (opeth malo uporednih detalja za one koji ne znaju ) :)

Nikada se ne bih usudio da kažem tako nešto. Jer je to bez uvrede to u najmanju ruku smešno. Kako misliš dođe i kaže sve detalje? Koje detalje? Otkud to znaš? Misliš da i drugi profesionalci ne znaju šta treba da se uradi na mašini posle par krugova na stazi? Razumi, svi vozači dođu u box i traže od tima-inženjera da im se namesti mašina po specifikacijama staze i individualnom osećaju u odnosu na inicijalni set up, Valentino nije ništa poseban. Vidiš, dok je bio u Hondi nije se razbacivao izjavama o razviću mašine, razlog je vrlo jednostavan - nije ih ni razvijao %QWT&W Dakle, ne pričam o podešavanju motocikla po vozačevim afinitetima, već o aktivnom uključivanju u razviće prototipa. RC211V nije ni pipnuo u razviću, a bio je i više nego dominantan...
Doohan nije mogao da pobedi Raineya? Nije mi jasno?
E da zaboravih, dobro je da je i Valentino konačno dobio konkurenciju jer je celu karijeru nije ni imao...Hayden ga je pobedio 2006, Stoner oduvao 2007, dok je mogao da ima bolju mašinu od Lorenza ostao je u Yamahi, čim je Lorenzu ugovorom garantovan isti motor kao Valentinu, Valentino beži u Ducati...kada ga budu pobeđivali biće priča nema Ducati resurse da se izbori sa japanskim gigantima... %QWT&W

L. Lawliet
02.09.2010, 19:37
Nikada se ne bih usudio da kažem tako nešto. Jer je to bez uvrede to u najmanju ruku smešno. Kako misliš dođe i kaže sve detalje? Koje detalje? Otkud to znaš? Misliš da i drugi profesionalci ne znaju šta treba da se uradi na mašini posle par krugova na stazi? Razumi, svi vozači dođu u box i traže od tima-inženjera da im se namesti mašina po specifikacijama staze i individualnom osećaju u odnosu na inicijalni set up, Valentino nije ništa poseban. Vidiš, dok je bio u Hondi nije se razbacivao izjavama o razviću mašine, razlog je vrlo jednostavan - nije ih ni razvijao %QWT&W Dakle, ne pričam o podešavanju motocikla po vozačevim afinitetima, već o aktivnom uključivanju u razviće prototipa. RC211V nije ni pipnuo u razviću, a bio je i više nego dominantan...
Doohan nije mogao da pobedi Raineya? Nije mi jasno?
E da zaboravih, dobro je da je i Valentino konačno dobio konkurenciju jer je celu karijeru nije ni imao...Hayden ga je pobedio 2006, Stoner oduvao 2007, dok je mogao da ima bolju mašinu od Lorenza ostao je u Yamahi, čim je Lorenzu ugovorom garantovan isti motor kao Valentinu, Valentino beži u Ducati...kada ga budu pobeđivali biće priča nema Ducati resurse da se izbori sa japanskim gigantima... %QWT&W

Please, citaj moje postove detaljno, ja ionako mnogo mrzim da pisem duge postove, a ne da objasnjavam svaki detalj jer tebe mrzjelo da citas i obratis paznju +-*^%*

Ide ovako: BURGES je pricao o Valentinu na MotoGP sajtu i objasnjavao razliku izmedju Duana i Rossija. Dok Rossi dodje sjedi u box i objasnjava svaki segment ponasanja motora detalji kliza, ne kliza, trakcija, poskakivanje, wheelee, krivina 9 mi zadaje muke jer pozicija sjedenja, pritisak na ruke ili neshto sasvim 15o potpuno nebitno mu ne dozvoljava da uradi krug kako on zeli.

Duan je druga prica bio, mnogo hladniji, nije imao nikakav odnos sa ekipom, prepotentan i kad je davao podatke teze je od njega bilo izvuc neku krstenu rijec. Prosto neki vozaci ne umiju da izraze shto zele, tj nemaju odnos sa ekipom udju u box kazu napravi mi motor analiziraj podatke i vidji ti sam idem ja da se ladim. To je tako nisu to masine to su ljudi, moras da stanes par sekundi, postavis se u poziciju tehnicara i shvatis da rade sa ljudima i da svi ne umiju jednako dobro da daju inpute.

Zato su inputi recimo Cal Crutchlow-a losiji, od inputa recimo Valentina. i Dakle ne umije svaki vozac da daje inpute.
Mala digresija sve ova poredjenja koja pravim a koja su sve novijeg doba, pravim ih da bi se lakse stekao utisak kako to izgleda da ne krecem sad istorijom kako je to i ko uradio. Lakse je pricati o Stoneru, Rossiju i Lorencu, Crutchlow-u jer je to svjezije svima u sjecanje.

Evo recimo primjer: Viljuska mi ne valja idem ja da se ladim a ti vidji sto nije uredu, mene nikako ne lezi. Super al sto u vezi viljuske, kako se ponasa, kako ona lezi na meke, tvrde gume, dal je predugacka, dal je prekratka, dal koci dal imas povecan pritisak na kocenju dal imas osjecaj na ulazak u krivinu, dobijas li pravilan feedback ili prosto odjednom ode motor, Stoner je npr takav. Jedna od izjava 2007 je bila smeta mi vjetar. Usporava me i to je to. Nista dalje.

Ako te zanima gdje kupim sve informacije, pratim MotoGP na italijanski, engleski i spanski kako gdje uhvatim. Slusam komentatore kako u sredini trke prilaze tehnicarima ekipa i postavljaju pitanja. Tako cujem shto tenicari kazu, sto misle i sl i povezujem stvari. Malo tu, malo tamo i dodjem do nekog zakljucka.

Mozda se ne sjecas ali Duan nije uzeo nijednu titulu dok Rainey nije prestao da vozi. Pa neka je on Imao Jerremy Burgesa pored sebe.

E sad sam se dosta raspisao, ovo je moj zadnji dugacki post na neko vrijeme. Mrzi me mnogo da sve objasnjavam.
Ako vec neshto u vezi mojih postova nije jasno WIKI, MotoGP sajt, MCN magazine sve o cemu pricam imate tamo ^a%v

P.S. Pricali su i za Stonera nikad ovako jaku konkurenciju nije imao Valentino zavrsio je karijeru sada. VIDJECEMO l5'%9

onaj tamo levo
02.09.2010, 22:13
Uh volim ovo, izvedeš zaključak, raspišeš se i onda tražiš da ti hvatam nit. Vrati se na moj originalni post i videćeš šta sam pisao.

Rossievi inputi o kojim pišeš 'kliza, ne kliza, trakcija, poskakivanje, wheelee...' su upravo oni o kojima ti non stop pišem, dakle subjektivni osećaji vozača na pisti. Svi profesionalci to rade. Dalje sve zavisi od tima koliko će dobro odraditi posao, jer ako nemaš čoveka koji zna zašto se to dešava nemaš ništa. Možda ništa ne fali sa inputima Cruthclowa već sa timom koji treba da odradi ostalo...

Pominješ Wikipediu, ako ukucaš Mick doohan videćeš ovaj pasus o J. Burgessu i koliko je on bitan za podešavanje mašine:

Although pure riding skill clearly played a large part in his success, the ability of his chief race engineer, Jeremy Burgess, to perfect the suspension and geometry of a racing motorcycle gave him an enormous advantage over his rivals. Other Honda riders (particularly Doohan's teammates), though, also benefited somewhat from his ability to perfect the bike's handling. It is generally accepted that Burgess' development of the Honda throughout the 1990s helped the company to dominate racing for many years. At the time of Doohan's retirement, the Honda had developed into a much better handling machine than it had ever been previously.

Dosta sam pisao o Burgessu, imaš svoj stav i to je to. Neće tebe ovaj pasus ubediti ni u šta. Po tebi ovakav lik ispada ne najbolji nego negde tu u vrhu kada je podešavanje mašine u pitanju i to je to. Nemoj samo da ispadne da Burgess uči od Rossia %QWT&W

Ah da, Doohan-Rainey, sećaš li se 1992, mogu ti je dati ako ti treba da te podseti, imam sve sezone od 1992 pa na ovamo %QWT&W Tu sezonu, Doohanovu četvrtu, je Mick startovao sa pet pobeda i dva druga mesta na sedam trka kada se u Holandiji desio pad zbog koje propušta nardenih pet trka i umalo da izgubi nogu, dalje propušta 4 trke i zatim vozi finalne dve u sezoni sa 12 i 6 završenim mestom, zbog njegovog odsustav Rainey ga stiže i uzima titulu sa bednih 4 poena prednosti i te 1992 Rainey pravi 3 pobede. Tako da je priča da ga Doohan nije pobedio %QWT&W

Uostalom, ne možemo ni porediti W. Raineya sa M. Doohanom, nikako pa ni čisto statistički, Doohan sa samo tri odvežene sezone više ima i više nego duplo pobeda od Raineya, tako da h5g6k8

Što se tiče mojh izvora ja MotoGP pratim-gledam isključivo preko MotoGP.com sajta, dakle izjave, trke... %QWT&W

Vidim, na svakom postu pominješ C. Stonera? Jel još boli 07' h5g6k8 Koliko li tek boli ova sezona gde je Valentino izgubio bitku sa Lorenzom i psihički i fizički, zbog njega je na kraju i napustio Yamahu.

Sada sam se setio nečega, da li je onaj zid zaista bio toliko potreban? Mogao je da nauči španski, prisluškuje Lorenza, jer mu očigledno i opisne sposobnosti (ono tipa - kliza, ne kliza) sa godinama opadaju h5g6k8

L. Lawliet
02.09.2010, 22:31
OK $*(5f

mr.gold
02.09.2010, 22:36
Ovo nije tema za ovakve vrste razgovora.
Forum je mesto diskusije, gde se tudja razmisljanja i stavovi uvazavaju.
Dokazivanje ispravnosti svojih postova kroz kilometarske postove ne vodi nicemu.
Smatram da je ovim ova rasprava zavrsena.

Bio bih ti zahvalan, onaj tamo levo, kada bi energiju koju ulazes u dokazivanje svojih stavova iskoristio u unapredjenje rada foruma, kroz svoje sjajno poznavnje MotoGP.

L. Lawliet
02.09.2010, 22:42
Mislim da je mnogo glupo da odgovaram na provokacije, moraces da nadjes nekog drugog za te sitne fore onaj tamo levo al ne na ovom forumu jer ako napises nekom clanu jedan takav post bice obrisan i predlozicu te za ban.

vesna8.11
02.09.2010, 23:57
Onaj tamo levo, nemoj tako da razmisljas, svako ima pravo na svoje misljenje,
i mora ga izneti, bez obzira sto to nekome nece prijati. Stvar je samo u interpretaciji, odnosno u nacinu iznosenja svojih stavova,
O tome se mora voditi racuna i ni o cemu vise.
Jedna stara Srpska poslovica kaze:

Ako svi isto mislimo, znaci da niko ne razmislja

nucle0
03.09.2010, 00:35
E 'onaj tamo levo' mene zanima zbog cega si postao Stonerov fan?
Mislim kapiram da je to od skoro, pa mi zato nije jasno, posto nije uradio nista spektakularno u poslednje vreme, tacnije od 2007...

Btw procitao sam ove nenormalno duge postove i sto se tice Duana i Burgesa, ja bih rekao da ukoliko je Duan stvarno bio tako hladan prema ekipi i nije davao nikakve inpute utoliko je Burges bolji tehnicar.

vesna8.11
03.09.2010, 00:40
Predpostavljam da onaj tamo levo, nema nekog posebno omiljenog vozaca,
vec omiljenu fabriku ili motor. A to je Honda, pa stoga i navija za Stonera.
Ako gresim, onaj tamo levo, ce me vec ispraviti. @(*6sd$%

onaj tamo levo
03.09.2010, 00:48
Mislim kapiram da je to od skoro, pa mi zato nije jasno, posto nije uradio nista spektakularno u poslednje vreme, tacnije od 2007...

Btw procitao sam ove nenormalno duge postove i sto se tice Duana i Burgesa, ja bih rekao da ukoliko je Duan stvarno bio tako hladan prema ekipi i nije davao nikakve inpute utoliko je Burges bolji tehnicar.

Ma nije davao baš nikakve inpute, on je samo odvozao, ušao i pit i tvrdoglavo ćutao, a sve ostalo je radio Burgess. I to napamet, pa mu (Micku Doohanu) se tako jednostavno i slučajno zalomilo da pet puta bude šampion i postigne rekord od 12 pobeda u sezoni. I to sve ćuteći, zamisli! Nije bilo lako JB-u, morao je da gleda u pasulj.
Tek je od Rossia Burgess počeo da priča sa vozačima.
Ironija-naravno.

onaj tamo levo
03.09.2010, 00:54
Predpostavljam da onaj tamo levo, nema nekog posebno omiljenog vozaca,
vec omiljenu fabriku ili motor. A to je Honda, pa stoga i navija za Stonera.
Ako gresim, onaj tamo levo, ce me vec ispraviti. @(*6sd$%

Vesna, čitaš me kao otvorenu knjigu. @(*6sd$% %QWT&W
Ali, za Stonera navijam, još dok nije postao to što je postao...kupio me je već u Katru 2006-te.

L. Lawliet
03.09.2010, 09:13
Ovako dal te boli 07 je namjerna provokacija sad kao tu ja treba da se iznerviram ili neshto?
Ovdje nismo da procjenjujemo moje psihicko stanje, nit si ti kompetentan da na tu temu govoris, nego da raspravljamo o motorima i cinjenicama.

Mislim da sam u tom postu objasnio lijepo da navodim primjere novijeg doba kako bih svima priblizio o cemu se radi.
Bas zbog ovoga sto preskaces bitne detalje u mojim postovima necu vise da vodim debatu.

I dalje stoji prvi post u koji kazem vidim li jos jednu takvu provokaciju cju da brishem. Zadnjim postom si mi samo pokazao da ne razmisljas o cemu pisem zato sam prekinuo svaku debatu.
Postovi u kojima pise Istina boli i slicne tvoje psiholoske evaluacije clanova bice obrisane. Jedan post sam te ispostovao i to sam ti rekao, vise nijedan necu.

L. Lawliet
03.09.2010, 09:28

Naravno da je odlican to sam pisao u svim svojim postovima od kad sam na forum.
I nisam rekao da Duan nije davao nikakve inpute nego da ih je davao preko volje i kratko. Suptilna razlika koju sam pokusao da objasnim na primjeru Valentina i Crutchlow-a ali nikako ne ide jer prosto neki ljudi ne zele da shvate.
Rekao sam takodje da je Duan odlican vozac i da je demolirao konkurenciju.

I jos da mi neko krene objasniti da je on potukao Wayne Rainy-a 1992 al mu ovaj uzeo titulu zbog slomljene noge (ajde ok jeste) iako je rainey imao par DNFova
A iduce godine Wayne Rainey slomi kicmu, ostane paralizovan ali osvoji #$&+|r

Ja znam da onaj tamo levo nije odgledao nijednu ovu trku, niti je imao dje da je odgleda izmedju Rainey-a i Duana
i zato mi glupo da raspravljam o kvalitetu izmedju dva heroja MotoGP-a a jos pokusava da me provocira i to je to nista vise.

Svako ko oce da udje u kvalitetnu debatu sa cistim namjerama da upotpuni forum, dobro je dosao Sandra, Moto, Zeka su mi lijepo objasnili neke stvari kad su htjeli da se raspravljaju bez provokacija, dobronamjerni ljudi.

Prosto ne mogu da se raspravljam. Dje je Sandra &*#GI(]

onaj tamo levo
03.09.2010, 12:11

Naravno da je odlican to sam pisao u svim svojim postovima od kad sam na forum.
I nisam rekao da Duan nije davao nikakve inpute nego da ih je davao preko volje i kratko. Suptilna razlika koju sam pokusao da objasnim na primjeru Valentina i Crutchlow-a ali nikako ne ide jer prosto neki ljudi ne zele da shvate.
Rekao sam takodje da je Duan odlican vozac i da je demolirao konkurenciju.

I jos da mi neko krene objasniti da je on potukao Wayne Rainy-a 1992 al mu ovaj uzeo titulu zbog slomljene noge (ajde ok jeste) iako je rainey imao par DNFova
A iduce godine Wayne Rainey slomi kicmu, ostane paralizovan ali osvoji #$&+|r

Ja znam da onaj tamo levo nije odgledao nijednu ovu trku, niti je imao dje da je odgleda izmedju Rainey-a i Duana
i zato mi glupo da raspravljam o kvalitetu izmedju dva heroja MotoGP-a a jos pokusava da me provocira i to je to nista vise.

Svako ko oce da udje u kvalitetnu debatu sa cistim namjerama da upotpuni forum, dobro je dosao Sandra, Moto, Zeka su mi lijepo objasnili neke stvari kad su htjeli da se raspravljaju bez provokacija, dobronamjerni ljudi.

Prosto ne mogu da se raspravljam. Dje je Sandra &*#GI(]

Znaš li koliko čudno izgleda kada pišeš da vozač nevoljno i šturo daje inpute koji će mu poboljšati motor i performanse?

Tačno je da je Rainey imao par DNF te sezone (1992) ali ko je gledao, mogao je da vidi da je Doohan bio dominantan do pada kao Lorenzo ove godine.

Wayne Rainey nije osvojio titulu 93', te godine je pao u Misanu i završio karijeru. Titulu je te godine osvojio Schwantz. Rainey je bio šampion 90', 91', i 92'.

Pošto imam pass za MotoGP sajt mogu da gledati sve trke od 1992 pa naovamo, ali ti on i treba da bi gledao te sezone.

Evo linka da skineš pogledaš i ti, pošto si prilično siguran da ih ja nisam gledao:

http://proracerdd.blogspot.com/2008/11/review-1992-motogp.html

P.S. ovde nemaš samo sezonu 1992, nju sam stavio kao prvu namerno.

P.S.S. ja sam Doohanov fan i znam sve o 90' ali to sada nije ni bitno.

3006
03.09.2010, 13:11
Onaj tamo levo malo ide đonom, ali se slažem sa njim u većini stvari. Na kraju, lepo je pročitati da neko ne navija za Rosija. OTL, ako je tačno da imaš sve snimke od '92 na ovamo, ja sam spreman da kupim kopije (naravno, ako su na prodaju).
Ovo će da mi obrišu, garant h5g6k8

L. Lawliet
03.09.2010, 13:14
Da da moja greska Shwantz je uzeo Rainey je bio drugi opeth ispred Duana.

Ja ne znam sto oces da ti kazem. Ima vozaca koji su jednostavno takvi. Ako imas pass nadji interviju u kojem Burges prica o tome i to je to.

L. Lawliet
03.09.2010, 13:31
Onaj tamo levo malo ide đonom, ali se slažem sa njim u većini stvari. Na kraju, lepo je pročitati da neko ne navija za Rosija. OTL, ako je tačno da imaš sve snimke od '92 na ovamo, ja sam spreman da kupim kopije (naravno, ako su na prodaju).

Ja necu :) Mada ce te se morati dogovarati o tome detaljno preko PP I#^@8

Iduce sezone cju ja opeth morati uzeti pass, nekako sam se odvikao od toga al sad sam nabavio neku nenormalnu vezu od 15MB pa cu poceti da se bavim skidanjem i pravljenjem kolekcije. Youtube je pociscen dosta nekada je bilo masu tih snimaka. Imao sam na Valentinovom forumu jednog lika koji je djelio te linkove za skidanje ali bem li ga nisam imao tada dobru vezu, neku tricavu od 1mb.

onaj tamo levo
03.09.2010, 19:01

Naravno, pogledaj link koji sam postavio, tu imaš većinu stvari, čak od sezone 81'. Na tom sajtu bi trebalo da ima ukupno oko 20 sezona, neke su review, a neke su cele-imaju sve trke. Pregledaj link dobro, imaš i razne profile: Doohan, Roberts, Lawson...
Ako ti treba nešto mimo toga, pusti mi privatnu poruku. Pozdrav.

stevankuvar
05.09.2010, 14:16
kako strasan udes!!

mkovac
05.09.2010, 14:35
Shoya Tomizawa je umro u bolnici posle onog udesa.

stevan1987
05.09.2010, 15:39
strasno.bas mi je zao. //h*svb

Nemke
05.09.2010, 15:40
Pocivaj u miru Soja! Nije bila losa trka u gp-ju. Komentatori najbolji u Srbiji. STo se tice prenosa trka. Svaka cast momci!

Lancelot
05.09.2010, 16:15
RIP Shoya Tomizawa //h*svb //h*svb //h*svb $%&5qw7

malimali
06.09.2010, 17:23
R.I.P Tomizawa nemam rjeci, veoma mi je zao za ovoga mladog motociklista.

milosxm
07.09.2010, 10:12
Ljudi ja sam skrhan kao da mi je nedaj bože stradao neko najmiliji, inače Tomi je bio moj favorit u moto 2 kategoriji.... nek mu je laka zemlja....Shoya Tomizawa N1.... //h*svb //h*svb //h*svb //h*svb

onaj tamo levo
07.09.2010, 21:35
Neka ti je laka zemlja Shoya, nećeš biti zaboravljen.

Rainmaker777
07.09.2010, 21:42
Ljudi, danas po treci put gledam trku moto 2 sampionata, pa me interesuje da li sam jedini koji je video da su Shoya-u Tomizawa-u ispurustili redari dok su ga sklanjali sa staze i to prilikom, mozda, mu jos vise ugrozili zivot?
Nek pociva u miru.

onaj tamo levo
07.09.2010, 22:41
Ne druže, dobro si video.
Strašno koja neopreznost redara.
Povedena je istraga o tome da li je to ispadanje sa nosila moglo ikako da utiče na finalni ishod.

vesna8.11
10.09.2010, 12:00
Where The Wheels Came Off: Yamaha MotoGP Boss Lin Jarvis On The Rossi Exodus

Valentino Rossi has proclaimed many times since 2004 that he hoped to finish his motorcycle racing career on a Yamaha. It's non-debatable that Rossi has enjoyed a close collaboration with Yamaha and their engineers since he joined them in 2004, closer perhaps than any manufacturer he's worked with in GP. However, with his current contract up, the Italian reigning world champion instead signed a two year deal with Marlboro Ducati.

One insider at Yamaha, when asked for an opinion on the specific reason as to why Rossi and Yamaha split, said that most of the rumored reasons were probably, at least in part, true. That his leaving was based on salary and economics, a personality conflict between Rossi and Lorenzo and that Rossi didn't want to ride for a team that was catering to another rider in terms of development.

And, of course, there was Rossi's crash and injury, the first major injury of his career. Rossi will say that it was not a factor, but only his fan club believe him.

How, exactly did it all unravel?

Managing Director of Yamaha Motor Racing, Lin Jarvis, spoke carefully about the process.

"We had many discussions in the early part of this year," Jarvis explained, "and a lot of very positive discussions with Valentino, and his intention was to continue his career and to stay with Yamaha. Yamaha's intention was, and has always been, to continue with Valentino until he closed his career in MotoGP. That was the scenario we mapped out, so that he could close his career with Yamaha and eventually remain an ambassador of the brand in the future. The negotiations proceeded well early this year. We made a proposal for another two-year agreement. And then there came a moment when Valentino, the discussions were effectively completed, and Valentino wanted more time. He wanted a period of time to consider what he wanted to do. So in that time, we were optimistic still that he would choose to stay with us. But unfortunately, he chose to go a different direction."

Jarvis said that Yamaha were not shocked that Rossi would indeed sign with another manufacturer, even though some in Grand Prix said it would never happen, that Rossi would never leave Yamaha.

"Shocked? No," Jarvis said. "Disappointed? Yes."

Ovaj Dzarvis stvarno pnekad ide na zivce $JS}|

onaj tamo levo
15.09.2010, 14:51
Inače, V. Rossi je izjavio da motiv prelaska u Ducatiu nije novac jer će imati ista primanja kao u Yamahi, već da traži nove izazove. Pa to i nije toliko tačno. Jedan od razloga odlaska iz Yamahe je pored ostalog bio upravo novac! Yamaha mu je ponudila novi ugovor koji je podrazumeva smanjenje plate sa 14 na 9 miliona eura, a njemu se nije svidelo što će taj novac (od smanjenja njegove plate) biti iskorišćen za povećanje J. Lorenzove plate.
Inače, njegova plata u Ducatiu će biti 15 miliona eura.

milosxm
15.09.2010, 15:44
Ja baš nisam siguran ali ako je uzrok Tomijeve smrti bilo kakva povreda kičmene moždine onda su ga itekako mogli dokrajčiti redari onakvim postupanjem... //h*svb //h*svb //h*svb

Srdjan Erceg
15.09.2010, 21:44
Inače, V. Rossi je izjavio da motiv prelaska u Ducatiu nije novac jer će imati ista primanja kao u Yamahi, već da traži nove izazove. Pa to i nije toliko tačno. Jedan od razloga odlaska iz Yamahe je pored ostalog bio upravo novac! Yamaha mu je ponudila novi ugovor koji je podrazumeva smanjenje plate sa 14 na 9 miliona eura, a njemu se nije svidelo što će taj novac (od smanjenja njegove plate) biti iskorišćen za povećanje J. Lorenzove plate.

Rosi je u intervjuu po završetku testa u Brnu, odmah po potpisivanju ugovora, rekao da nije u pitanju novac, jer mu je Jamaha ponudila isto koliko i Dukati. http://motomatters.com/news/2010/08/16/valentino_rossi_ducati_was_not_about_mon.html

Srdjan Erceg
15.09.2010, 21:50
Ja baš nisam siguran ali ako je uzrok Tomijeve smrti bilo kakva povreda kičmene moždine onda su ga itekako mogli dokrajčiti redari onakvim postupanjem... //h*svb //h*svb //h*svb

Prema rezultatima autopsije, uzork smrti je nagnječenje grudnog koša, što je dovelo do otkazivanja rada pluća i srca. Da tragedija bude veća, pretrpeo je i teško povrede abdomena. Ne jednom, već dva puta je na njega neko naleteo... Počivaj u miru Šoja.

L. Lawliet
16.09.2010, 00:02

Rosi je u intervjuu po završetku testa u Brnu, odmah po potpisivanju ugovora, rekao da nije u pitanju novac, jer mu je Jamaha ponudila isto koliko i Dukati. http://motomatters.com/news/2010/08/16/valentino_rossi_ducati_was_not_about_mon.html

To sam i ja pricao na forumu jedno milion puta ali nekim ljudima je zaista tesko objasniti.

onaj tamo levo
16.09.2010, 00:48

To sam i ja pricao na forumu jedno milion puta ali nekim ljudima je zaista tesko objasniti.

Znam Srdjane, pratim Motomatters, zar ti ni malo nije čudno što ni na Ducatievom sajtu nije objavljeno koliko će V. Rossi zaraditi? Jedno pitanje? Da li je Valentino mislio na ponudu Yamahe pre smanjenja ili kada mu je ono ponuđeno? Evo linka sa Ducatievog sajta, baš i nema bitnih podatka o plati, zar ne: http://www.ducati.com/racing/motogp/news/valentino_rossi_and_ducati_together_from_2011/2010/08/15/352/index.do?urlBack=%2Fnews%2Findex.do%3FkeyWord%3D%2 6dateToS%3D%26dateFromS%3D%26pageNumber%3D2%26cate goryId%3D236%26titleOrder%3Dasc%26dateOrder%3Ddesc %26sortOrder%3Ddate%26fromSearch%3Dtrue

Svi strani mediji su objavili da je cifra za koju Valentino vozi 15 miliona eura, a jedan od njih je i : http://www.asphaltandrubber.com/racing/valentino-rossi-signs-two-year-contract-with-ducati/

Ono što je činjenica je da pravu cifru zaista i ne znamo, imamo samo nagađanjq raznih sajtova, što je u neku ruku čudno. Zar ne? Zašto se to krije?

L. Lawliet pogledaj na wikipedii, možda nađeš informaciju koja ti treba. Tamo ima sve! Pa i trke od 1992...

L. Lawliet
16.09.2010, 05:51
Objasnicu ti cifru od 15 miliona. To je cifra koju su nagadjali novinari prije potpisivanja ugovora i cak tada kada su pitali Preciozija rekao je nece nista da otkriva u vezi dogovora sa Valentinom ali sigurno nije ta cifra to je mnogo i da ne zna kako su dosli do te proizvoljne cifre . Moze da pise sto god oce dje god oce, covjek jasno kaze novinarima na konferenciji poslije Brna da je otisao za ISTE pare da se nista nije promjenilo. Ne vidim zasto bi vjerovao nagadjanjima umjesto validnome izvoru a to je Valentino koji je javno rekao sto i koliko nista nije sakrio. Naravno da nece pokazati detalje ili ugovor javno, to je njihova stvar i to se cuva, iskoristi malo zdravog razuma i pusti filozofiranje sto dje mozes da nadjes, ne zanima me klinacko prepucavanje s tobom ni trunku, al postaje dosadno to tvoje: Nnovinar napisao, kad covjek ti da tvrde dokaze o necemu $*(5f

Srdjan Erceg
16.09.2010, 08:30
[quote author=Srdjan Erceg]
Pravu cifru verovatno nećemo saznati u skorije vreme, ako je uopšte saznamo. Svi nagađamo da se radi o 15 miliona evra, pošto su veliki sponzori stali iza celog projekta i verujem da je tako. Jedan veliki razlog zašto verujem da je ovo prilično verodostojna pretpostavka je činjenica da je Rosi prihvatio, za razliku od dosadašnjih ugovora, da se bavi marketinškim aktivnostima. Obratite pažnju na njegovu izjavu: "It means also PR days and days of work outside the Grand Prix and work into the weekend, all these things." Svaka aktivnost ove vrste, kada je Rosi u pitanju, vredi MNOGO. Zamislite samo njegovu pojavu na, recimo, predstavljanju novog SBK za Dukati ili Monstera ili otvaranje nekog predstavništva... Cifra od 15 miliona zapravo nije velika. Jamaha je sigurno želela da ga zadrži i kao što reče Džarvis, želeli su da im bude ambasador i po završetku karijere. Zamislite koliko samo to vrede. RR modeli i ostale prateće stvari mnogo vrede. Ne zaboravimo da iza svega stoji posao. A, istvoremeno sam siguran da je Rosi razmišljao i o parama. Nije prešao za manje, ali po svemu sudeći je nešto drugo odigralo ključnu ulogu, što ne znači da novac nije bio važan. Da nije važan, mogao je da pređe za 5 miliona i ostalo kaže Dukatiju da uloži u razvoj, ali nije. Kada već spominjem novac evo dobrog linka: http://sportsillustrated.cnn.com/more/specials/fortunate50/2009/index.20.html Pokušaću da vidim da li su izbacili i ovogodišnju listu.

Inače, link koji sam poslao nije inervju MotoMatters-a, već transkripcija njegovog debrifinga posle test u Brnu. MotoMatters je najbolje organizovan sajt za ovakve stvari, otud i link ka njemu. Radi se o zvaničnoj transkripciji. S druge strane Asphalt & Rubber je ovo pisao početkom jula, kada se još više nagađalo šta će se zapravo desiti. Na kraju dana ili Rosi ne govori istinu ili A&R nema pravu informaciju. Kao što si rekao, zapravo nećemo znati, ali Rosi je ovde dao zvaničnu izjavu da nije bilo razlike i to nosi mnogo veću snagu. No, znamo da Rosi uvek koristi medije za svoje potrebe, tako da i ovo može biti deo igre. I onda smo opet na početku. Videćemo, sve ostalo ostalo će do daljnjeg ostati stvar mišljenja, a svačije treba ispoštovati.

onaj tamo levo
16.09.2010, 10:05
Objasnicu ti cifru od 15 miliona. To je cifra koju su nagadjali novinari prije potpisivanja ugovora i cak tada kada su pitali Preciozija rekao je nece nista da otkriva u vezi dogovora sa Valentinom ali sigurno nije ta cifra to je mnogo i da ne zna kako su dosli do te proizvoljne cifre . Moze da pise sto god oce dje god oce, covjek jasno kaze novinarima na konferenciji poslije Brna da je otisao za ISTE pare da se nista nije promjenilo. Ne vidim zasto bi vjerovao nagadjanjima umjesto validnome izvoru a to je Valentino koji je javno rekao sto i koliko nista nije sakrio. Naravno da nece pokazati detalje ili ugovor javno, to je njihova stvar i to se cuva, iskoristi malo zdravog razuma i pusti filozofiranje sto dje mozes da nadjes, ne zanima me klinacko prepucavanje s tobom ni trunku, al postaje dosadno to tvoje: Nnovinar napisao, kad covjek ti da tvrde dokaze o necemu $*(5f

Veruj mi, nemaš ti meni šta da objasniš (niti mogu da saznam nešto novo od tebe) ali ti u svakom slučaju hvala što si probao.

onaj tamo levo
16.09.2010, 10:08
Pravu cifru verovatno nećemo saznati u skorije vreme, ako je uopšte saznamo. Svi nagađamo da se radi o 15 miliona evra, pošto su veliki sponzori stali iza celog projekta i verujem da je tako. Jedan veliki razlog zašto verujem da je ovo prilično verodostojna pretpostavka je činjenica da je Rosi prihvatio, za razliku od dosadašnjih ugovora, da se bavi marketinškim aktivnostima. Obratite pažnju na njegovu izjavu: "It means also PR days and days of work outside the Grand Prix and work into the weekend, all these things." Svaka aktivnost ove vrste, kada je Rosi u pitanju, vredi MNOGO. Zamislite samo njegovu pojavu na, recimo, predstavljanju novog SBK za Dukati ili Monstera ili otvaranje nekog predstavništva... Cifra od 15 miliona zapravo nije velika. Jamaha je sigurno želela da ga zadrži i kao što reče Džarvis, želeli su da im bude ambasador i po završetku karijere. Zamislite koliko samo to vrede. RR modeli i ostale prateće stvari mnogo vrede. Ne zaboravimo da iza svega stoji posao. A, istvoremeno sam siguran da je Rosi razmišljao i o parama. Nije prešao za manje, ali po svemu sudeći je nešto drugo odigralo ključnu ulogu, što ne znači da novac nije bio važan. Da nije važan, mogao je da pređe za 5 miliona i ostalo kaže Dukatiju da uloži u razvoj, ali nije. Kada već spominjem novac evo dobrog linka: http://sportsillustrated.cnn.com/more/specials/fortunate50/2009/index.20.html Pokušaću da vidim da li su izbacili i ovogodišnju listu.

Inače, link koji sam poslao nije inervju MotoMatters-a, već transkripcija njegovog debrifinga posle test u Brnu. MotoMatters je najbolje organizovan sajt za ovakve stvari, otud i link ka njemu. Radi se o zvaničnoj transkripciji. S druge strane Asphalt & Rubber je ovo pisao početkom jula, kada se još više nagađalo šta će se zapravo desiti. Na kraju dana ili Rosi ne govori istinu ili A&R nema pravu informaciju. Kao što si rekao, zapravo nećemo znati, ali Rosi je ovde dao zvaničnu izjavu da nije bilo razlike i to nosi mnogo veću snagu. No, znamo da Rosi uvek koristi medije za svoje potrebe, tako da i ovo može biti deo igre. I onda smo opet na početku. Videćemo, sve ostalo ostalo će do daljnjeg ostati stvar mišljenja, a svačije treba ispoštovati.

Drago mi je da delimo mišljenje.

L. Lawliet
16.09.2010, 10:18
Srdjane moje licno misljenje je da je 15 miliona mnogo za jednog vozaca da dobije od proizvodjaca i to Preciozi zna. Ali ono sto je sustina i sto si perfektno pogodio jesu sponzori. Od njih ima da dobije nenormalne pare i tih 15 miliona pri tim parama djeluju smijesno i to je ono sto je svakome jasno kao dan. Italijanski vozac na italijanskoj masini on ce obezbjedi praunucice ako vec nije do sad. Pa covjek je dao 35 miliona poreznicima a nije ni trepnuo, dakle sto se tice njegovog finansijskog stanja on se obezbjedio100% a siguran sam da kad on javno kaze da nema nista od 15 miliona da je to tako. I sto bi se on bezveze prepucavao oko 4-5 miliona od ekipe kad dodatnih 20 zaradjuje od marketinga.

Prelazak u Ducati ako ima veze sa parama povezan je sa jos jednom stvari a to je sloboda, snaga i ekipa da razvije motor.
Dzabe ti prelazis u bilo koju ekipu navedimo Suzuki kad ta masina nece da osvaja i sav marketing koji raids je dzabe jer sa sobom ne nosis pobjede i pare prosto nece da se slivaju jer nikog ne zanima covjek koji ne pobjedjuje ma koliko dobar bio.

Dakle cinjenica je da je on u Precioziju prepoznao mehanicara, u Ducatiju ekipu koja moze da pobjeduje a tek poslije svega toga marketing i pare za sebe jer bez prethodna dva ovo trece ne moze da dodje. Zato mislim da je covjek na konferenciji sasvim realan i odgovorio potpuno iskreno.

Citaj od Apshalt and Rubber kakve promasaje su imali od pocetka sezone njima ni vremensku progonozu ne bih vjerovao.

Srdjan Erceg
16.09.2010, 13:24
Srdjane moje licno misljenje je da je 15 miliona mnogo za jednog vozaca da dobije od proizvodjaca i to Preciozi zna. Ali ono sto je sustina i sto si perfektno pogodio jesu sponzori. Od njih ima da dobije nenormalne pare i tih 15 miliona pri tim parama djeluju smijesno i to je ono sto je svakome jasno kao dan. Italijanski vozac na italijanskoj masini on ce obezbjedi praunucice ako vec nije do sad. Pa covjek je dao 35 miliona poreznicima a nije ni trepnuo, dakle sto se tice njegovog finansijskog stanja on se obezbjedio100% a siguran sam da kad on javno kaze da nema nista od 15 miliona da je to tako. I sto bi se on bezveze prepucavao oko 4-5 miliona od ekipe kad dodatnih 20 zaradjuje od marketinga.

Prelazak u Ducati ako ima veze sa parama povezan je sa jos jednom stvari a to je sloboda, snaga i ekipa da razvije motor.
Dzabe ti prelazis u bilo koju ekipu navedimo Suzuki kad ta masina nece da osvaja i sav marketing koji raids je dzabe jer sa sobom ne nosis pobjede i pare prosto nece da se slivaju jer nikog ne zanima covjek koji ne pobjedjuje ma koliko dobar bio.

Dakle cinjenica je da je on u Precioziju prepoznao mehanicara, u Ducatiju ekipu koja moze da pobjeduje a tek poslije svega toga marketing i pare za sebe jer bez prethodna dva ovo trece ne moze da dodje. Zato mislim da je covjek na konferenciji sasvim realan i odgovorio potpuno iskreno.

Citaj od Apshalt and Rubber kakve promasaje su imali od pocetka sezone njima ni vremensku progonozu ne bih vjerovao.

Srdjan Erceg
16.09.2010, 13:24
Napisah odgovor ali sam imao time out i ćao tekst... Pišem kasnije ponovo. AAAAAAAAA

vesna8.11
16.09.2010, 13:27
Napisah odgovor ali sam imao time out i ćao tekst... Pišem kasnije ponovo. AAAAAAAAA

Meni se to vise puta dogodilo,narocito kada napisem duzi tekst.A to me onda posebno "obraduje" (&$E#

L. Lawliet
16.09.2010, 16:01

Meni se to vise puta dogodilo,narocito kada napisem duzi tekst.A to me onda posebno "obraduje" (&$E#

Postoji tehnika za vracanje txta :D

3006
17.09.2010, 11:44
Pišem ovde zato što je tema "istorija Jamahe" zaključana. Taj "članak" je klasičan c/p sa foruma bjbikers (da ne kažem krađa). Naravno, očekujem da mi adm. obriše ovaj post. @(*6sd$%

Edit - promenjeno, ne zaslužuju svi odgovorni kritike.

vesna8.11
17.09.2010, 12:31
Pišem ovde zato što je tema "istorija Jamahe" zaključana. Taj "članak" je klasičan c/p sa foruma bjbikers (da ne kažem krađa). Naravno, očekujem da mi obrišete ovaj post. @(*6sd$%

O tome mozemo i kada se zavrse treninzi, ok?

L. Lawliet
17.09.2010, 14:55
Niko nije rekao da ga nismo iskopirali ali ne vidim tvoju poentu uopste, mislim da je cilj da sto vise ljudi zna. TI ako imas vremena na gubljenje mozes slobodno da napises takav clanak o necijem istorijatu i bice objavljen mislim da sam davno to rekao. Ne kapiram te? #^GH*#

3006
17.09.2010, 15:15
Jeste cilj da što više ljudi zna, ali ako se nešto prepiše onda se napiše "preuzeto od...". Ludi koji to pišu gube vreme, a mi ga ne gubimo, pa prepišemo.
Ne, ja nemam vremena za gubljenje, ne mogu da pišem o nečemu što ne poznajem, ali i ne potpisujem tuđe postove. Mislim da me odlično kapiraš.

L. Lawliet
17.09.2010, 15:34
Niko se nije javio za autorska prava a mislim da svako moze danas da vidi odakle dolazi koji txt. Nama je cilj da na jedno mjesto pokupimo sto vise informacije odakle god da su samo da su tacne.
Ne vidim sto tebi smeta, ne mogu da skapiram?

3006
17.09.2010, 15:59
Ma kakva autorska prava na internetu, može samo da se javi onaj ko je pisao sa prozivkom, ali čisto sumnjam da je na ovom forumu. Ne smeta to meni lično, samo mislim da je red prepisan tekst potpisati pravim autorom. Ali, ok, da ne spamujem temu dalje, nije ni vreme ni mesto.

L. Lawliet
17.09.2010, 17:01
Hmmm mozda razmislicemo iduci put i to da uradimo ^a%v

onaj tamo levo
17.09.2010, 23:42
Ma kakva autorska prava na internetu, može samo da se javi onaj ko je pisao sa prozivkom, ali čisto sumnjam da je na ovom forumu. Ne smeta to meni lično, samo mislim da je red prepisan tekst potpisati pravim autorom. Ali, ok, da ne spamujem temu dalje, nije ni vreme ni mesto.

U potpunosti se slažem sa tobom.

milosxm
18.09.2010, 18:20
Ja sam bio siguran da ću pročitati nešto zanimljivije od bespotrebne rasprave.... @(*6sd$%
Uzgred Rosi je danas uprsko.... Videćemo sutra... $*(5f

vesna8.11
18.09.2010, 21:01
Jerry Burgess will join Rossi at Ducati
According to a Twitter post by MCN's MotoGP reporter Matt Birt, Valentino Rossi and Ducati have succeeded in tempting crew chief Jerry Burgess and his team of mechanics to join him in leaving Yamaha for Ducati at the end of the year.

Credit: Fiat Yamaha

"No great surprise, but Yamaha just confirmed to MCN that Jerry Burgess and all of Rossi's crew WILL go to Ducati next season," wrote Birt (@birtymotogp).

Burgess won world titles with Wayne Gardner (1) and then Mick Doohan (5) before teaming up with Rossi for his first year of premier-class racing in 2000. They have since won seven titles together, three with Honda then four with Yamaha.

Burgess and three mechanics - Bernard Anciau, Alex Briggs and Gary Coleman - left Honda with Rossi at the end of 2003. It will be interesting to see exactly how many leave Yamaha with him this time.

The 'confirmation' - combined with the previous news that Rossi's team manager Davide Brivio is also likely to leave Yamaha, for a personal management role - means that the Japanese factory will have to put together a new team for Rossi's replacement Ben Spies.

It is rumoured that Massimo Meregalli, team manager for Spies at Sterilgarda Yamaha in WSBK last year, could take Brivio's role, while crew chief Tom Houseworth is confirmed to be moving with the Texan from Tech 3.

In a separate development, Cal Crutchlow - who will replace Spies at Tech 3 - has revealed that he is bringing his crew chief from Sterilgarda Yamaha WSBK with him next year.

"I'll be taking my crew chief from this year and last year, the one that I won the World Supersport title with and my crew chief now," he said. "His name is Marcus Eschenbacher, a German guy who's been employed by Yamaha for years. It'll be good for me to take someone with me."

There is no still no word on whether Rossi will be allowed by Yamaha to make his debut for Ducati at the Valencia test… but if he is taking "all" his team with him, Yamaha might feel less 'sporting' about the situation.

L. Lawliet
18.09.2010, 21:04
Odlican txt, zao mi je sto Burges ide u Ducati sa Rossiem ali nije neocekivano. Koliko ce mehanicara preci ukupno je prvo pitanje, ne sjecam se da Ducati bas voli da radi osim sa Italijanima. Ovo ce biti haos #$&+|r

vesna8.11
18.09.2010, 21:10
Ne zaboravi nesto, jako vazno.Rosi nije bilo koji vozac.Rosi je za Italijane najveci sportista, pa stoga ce on moci o mnogo cemu da odlucuje.
A toga su svesni i u Dukatiju, znaci, pristali su na to.

L. Lawliet
19.09.2010, 00:15
Sigurno su spremni na ustupke zbog njega, ali se meni vise svidja da neka svjeza krv radi sa njim.
Tipa neshto sto je Lorenzo uradio ove godine doveo nove tehnicare da rijese stare probleme i ide mu dobro. Doduse nije svojevoljno to uradio ali svejedno...

Nego dobro nadam se da ce Preciozi i Burges da rade blisko sa Valentinom na razvijanju novog motora.

vesna8.11
22.09.2010, 20:15
Valentino Rossi to set up Moto2 team in 2011
Valentino Rossi has launched a bid to become a team owner in the 2011 Moto2 world championship.

MCN understands Rossi will help fund the project with lifelong friend Uccio Salucci installed as boss of the Italian legend’s new Grand Prix venture.

MCN sources claimed Rossi was in negotiations with Eskil Suter at the Motorland Aragon race last weekend about a chassis deal as the reigning world MotoGP champion looks to finalise his plans.

Any new team wishing to enter Moto2 must have submitted an official application to the International Race Teams Association by September 28.

One rider will be Italian Andrea Iannone, who won Sunday’s Moto2 race for his third win of the campaign.

It is the second big career change for Rossi in the space of two months after he completed a shock move from Yamaha to Ducati in a two-year deal announced at Brno in mid-August.

A prominent source told MCN: “It looks like one very high profile MotoGP rider will have his own Moto2 team next season. Iannone will be one rider. He has interest from just about every team, but it looks like he will end up with Valentino.”

Provisional acceptance for the 2011 Moto2 series will be made on October 8 at the Sepang Grand Prix in Malaysia.

Those teams granted an entry will then need to a pay 20,000 Euro security deposit per rider by October 29 in Estoril.

The idea is then to unveil a list of accepted entries during the final round of the season in Valencia in early November.

L. Lawliet
24.09.2010, 15:00
Siromah covjek kupuje sopstevni team :)

vesna8.11
30.09.2010, 11:36
kalendar rasporeda trka za 2011g

Full 2011 calendar

20th March - Qatar* - Losail
3rd April - Spain - Jerez
24th April - Japan - Motegi
1st May - Portugal - Estoril
15th May - France - Le Mans
5th June - Catalunya – Catalunya
12th June - Great Britain – Silverstone
25th June - Netherlands** - Assen
3rd July - Italy - Mugello
17th July - Germany - Sachsenring
24th July - United States*** - Laguna Seca
14th August - Czech Republic - Brno
28th August - Indianapolis - Indianapolis
4th September - San Marino & Riviera di Rimini - Misano
18th September – Aragon – Motorland
16th October - Australia - Phillip Island
23rd October - Malaysia - Sepang
6th November – Valencia - Ricardo Tormo Valencia

* Night Race
** Saturday Race
*** Only MotoGP class

Boca
01.10.2010, 18:35
Steta sto ni ove godine nece biti trka na Balatonring-u.
Nista, onda cemo opet u Brno!

L. Lawliet
01.10.2010, 19:39
Nemaju finansije za stazu. Zeznuto veoma.

malimali
02.10.2010, 10:15
Ovo ja mislim da je najiskreni odgovor za Rosije mislim da zeli da pobije Horhea u zemlji i da dokaze who is No-1 in moto gp, covek je prosto gladan za pobede a zna da dukati je stvarno dobar motor heheh videcemo to u narednoj sezoni

IvAnA
11.10.2010, 15:21
bas steta sto se nece voziti trka u madjarskoj +-*^%*....ali ni brno nije daleko tako da se vidimo u brnu &*%R*

milosxm
11.10.2010, 21:16
Ovo ja mislim da je najiskreni odgovor za Rosije mislim da zeli da pobije Horhea u zemlji i da dokaze who is No-1 in moto gp, covek je prosto gladan za pobede a zna da dukati je stvarno dobar motor heheh videcemo to u narednoj sezoni
Slažem se, jer da nije tako verovatno mu ovo ne bi bila 105 pobeda.....KRALJ.... +*@WT*48*

milan021
17.10.2010, 08:13
Mene interesuje kad ce Pasini vec jednom biti u dobroj ekipi da pokaze napokon svoj talenat,nije mi jasno.Kad sam ga gledao u Polaris ekipi u 125 jako me je njegov stil voznje podsecao na Lorenca,a kad mu je motor bio ispravan niko nije mogao da mu se priblizi.Neverovatno mi je da za vozaca takvog kalibra nema interesovanja,e sad mozda sam subjektivan ali za mene je on jedan od najboljih mladih vozaca samo nije imao motor da se dokaze.

djurdjev
21.10.2010, 16:01
Da li neko moze da mi kaze kako i gde da porucim karte za GP...
Hteo bih na vreme da obezbedim karte za Brno...

gp_girl
28.10.2010, 17:25
Da li neko moze da mi kaze kako i gde da porucim karte za GP...
Hteo bih na vreme da obezbedim karte za Brno...

Mi smo ove godine isli,rezervisali preko sajta www.motogp.com i dobili na kucnu adresu.Ne moras tako rano kupovati karte,mi smo kupili 2 meseca pre trke.

djurdjev
29.10.2010, 12:42
kako platis karte preko motogp.com,i opusteno ti stignu na kucnu adresu???

gp_girl
29.10.2010, 15:21

Da,platis karticom i oni ti posalju karte.

djurdjev
29.10.2010, 16:21
e sada mi je lakse kada sve znam @(*6sd$%
hvala %QWT&W

IvAnA
29.10.2010, 19:57

a je mozes da kupis karte na stazi?

vesna8.11
30.10.2010, 15:29
Ioda Racing Moto3 project presented at Estoril

Friday, 29 October 2010
Giampiero Sacchi unveiled the TR 001 prototype in Portugal and gave details of the Italian project for the new category, due to be introduced in 2012.

The TR 001 prototype was unveiled by Giampiero Sacchi at Estoril on Thursday in a presentation of the new Italian bike, designed to run in the new Moto3 class in 2012.

Moto3 is due to replace the current 125cc class with a 250cc four-stroke category in 2012 and the Ioda Racing chassis, developed with an engine produced by TM Racing, will be further evolved during the 2011 season.

Part of the process will see the bike being run in the Italian National Championship in line with its 125cc regulations, courtesy of the Italian Motorcycle Federation.

“It’s a small factory and produces bikes especially for young riders. This is the first prototype and it’s been developed in line with the fundamental regulations of Moto3 – 250cc four-stroke,” explained Sacchi.

“We have to work hard to prepare this engine further. We have the winter to do a good job of further developing the bike, and we expect to have a bike which is competitive and not expensive,” he concluded.
http://resources.motogp.com/files/images/xy/2010/125cc/n516506_IMG_0124.preview.JPG

gp_girl
30.10.2010, 15:39

a je mozes da kupis karte na stazi?

to stvarno ne znam

vesna8.11
30.10.2010, 17:01
Ducati confirm Valentino Rossi crew for Valencia test
By Matthew Birt - MotoGP 30 October 2010 15:35

Ducati has confirmed that all of Valentino Rossi’s crew have been released to work with the Italian when he makes his much-hyped Bologna factory debut in Valencia next month.

Rossi was released from his Yamaha contract during the recent Australian Grand Prix at Phillip Island and Ducati has confirmed that Jerry Burgess and the rest of the nine-times world champion’s crew are free to join the 31-year-old when he tests in Valencia on November 9.

Ducati has also freed Casey Stoner’s crew to move immediately with the Australian to Honda at the Valencia test.

That includes his long-serving crew chief Cristian Gabbarini.

nsdjole62
07.11.2010, 08:31
kOLIKO VIDIM, IPAK ĆE BITI PRENOSA MOTO GP NA SK......IZGLEDA DA SU KRITIKE URODILE PLODOM

nsdjole62
07.11.2010, 09:54
hhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaa ipak ima prenosa....hvala,....ali.....mosa

Rosijevac
07.11.2010, 10:58
hhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaa ipak ima prenosa....hvala,
ali samo 125 se prenose na obicnom sk

MOTOM888
25.11.2010, 22:27
Suter-BMW ‘Moto1’ bike makes test debut for 2012

http://img193.imageshack.us/img193/3826/pa814205.jpg (http://img193.imageshack.us/i/pa814205.jpg/)

XxRossixX#46
07.12.2010, 10:07

Nije tacno to da su hteli da mu smanje platu i da je zbog toga on otiso u Ducati #%d*
Yamaha mu nije ponudila novi ugovor zbog njegovog pada i lose sezone, a i zelela je da dobije podrsku Spanije, kao sto je i Honda dobila zbog Pedrose. Yamaha je izabrala da ostane Lorenzo, onda je ponizavala Rossija, nije mu dala da proba nov agregat, nego ga je prvi put vozio za vreme trke, dok je Lorenzo mogao da ga proba na treninzima. To da Rossi prelazi u Ducati se pricalo jos od pocetka 2009.
Da li bi bilo ko ostao u nekom timu da mu sve ovo rade????? (%fsd%&j
Odgovor je ..... NARAVNO DA NE BI h5g6k8

Pablo
16.03.2011, 20:11
Najnoviji trac (ili istina? (%fsd%&j ) - Rosijeva devojka je trudna! %QWT&W
http://affaritaliani.libero.it/sport/valentino-rossi-160311.html

Batajnica
17.03.2011, 07:52
Aaaaaaaaa ljudi sta je ovo sa mjesanjem Sport Kluba i Arene...dajte ljudi...nemojte da me plasite pred pocetak sezone...ionako sam cuo da je Arena otkupila i prava za F1...aaaaa ma mogu da otkupe sta hoce...NECU kupit dodatni paket..trazicu po internetu, gledati satelit, ici po kladionicama...al necuuu ..aaa prije sam sa sobnom antenom mogao gledati italijane, engleze, spance, nase, sve derbije, el classica, trke....a sad sa 50 kanala da ne mogu ako ne otkupim taj jedan...majku vam.. &d$7

Hurricane
17.03.2011, 10:56
Svako ko hoce da gleda trke, a nece da uzme Arene ili Sport Klubove 2,4,73,54, sta ti ja znam, i ako nema direktan prenos na Sport Klubu, neka mi se javi, znam sajt na kome definitivno ima svega. Probao sam razne sajtove ali me je ovaj odusevio, pa ako nekome prigusti neka se javi %QWT&W

Pablo
17.03.2011, 17:45
Rosi pica-majstor! h5g6k8 h5g6k8 h5g6k8
http://gpone.com/index.php/en/news/35-in-evidenza/3126-che-pizza-valentino.html

Kejsi Stoner
19.03.2011, 19:29
Ljudi ja razumem da niko ne prenosi mec tenisa. Ali ako vec jedna televizija prenosi taj isti mec. Dajte nama gp trku da gledamo kao ljudi! Brdo nas voli te trke a nemam sport klub 3!!!! Ili pustite trku na klubu + jer u to vreme nema nikakvih utakmica. Nadjite neko resenje pobogu! Svake godine mi trpimo zbog tenisa i ne mozemo da gledamo omiljeni sport!!! APELUJEM NA SVE U KLUBU DA NAM TO VISE NE RADE!Mi necemo da gledamo tenis i Novaka Djokovica, hocemo trke!!! Srdjana bih zamolio da nekako utice na urednike sport kluba da se vise ovo ne desava! Jer mislim da je tenis smorio i da je mnogo bolje da se gleda jedan Valentino Rosi od ovih likova sto udaraju onu loptu kao mentoli! Hvala!

Batajnica
20.03.2011, 09:26
Stoner je u pravu skroz...ma dajte ljudi trka je svake druge sedmice..sa pola godine skoro pauze...a sa tenisom ubise na svim kanalima 24/7 365 dana u godini...i budite sigurni da cete imati vecu gledanost ako budete trke prenosili...Vole nasi ljudi automoto sport vise od ovog sminkerskog tenisa budite sigurni, samo sto se sad od njih ne moze oka otvoriti...samo cekam jednom frizider kad otvorim da u njemu ima prenos nekog tenis meca (&$E# ...Ne dozvolite da pored vas ceprkam po internetu..jer zaista vas cenim..a i komentatori razbijaju....LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE!!! &*%R*

malimali
20.03.2011, 10:19
ej pozdrav svima moze neko dati listu na televizije koje imaju prava da prenosi motogp i hvala sport klubu sta ce da prenosi motogp sad jedna jedna ali se isplati hvala pozdrav

nasao sam pozdrav

andrijast
20.03.2011, 11:35
ROSSI jedan jedini neponovljovi.......Mali andrea je velika faca u moto gp.........mislim da ce biti naslednik rosija.....italijanska skola motociklizma forever....

malimali
20.03.2011, 18:04
za sve one koje sta imaju satelitske antene a ne mogu gledati Motogp onda vrtite arabsat 26 east i jsc sport komentator je na angliskoga pozdrav

Batajnica
22.03.2011, 09:39
Eeee mnogo je glupo ovo sa Hondom i tri vozaca...

yasig
22.03.2011, 11:36
za Hurricane

Interesuje me svakako online MOTO GP, napisi mi link gde se moze pratiti ili na pm
pozdrav

L. Lawliet
24.03.2011, 09:58
http://www.crash.net/motogp/news/167655/1/jerez_safe_for_five_years_brno_now_in_doubt.html?u tm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Mozda se brno nece voziti ove godine?

Hurricane
24.03.2011, 10:44
O neeeee, nece valjda da se ne vozi. Nadam se da ce da nadju pravo resenje, jer jos samo to fali, jos jedna trka manje i aj u pm //h*svb

L. Lawliet
24.03.2011, 11:31
I ja se nadam, jer ako maknu Brno u kalendar ulazi jos jedna staza iz Spanije. Mnogo ih je majku mu.

Hurricane
24.03.2011, 13:59
Nije valjda da ce biti i Herez i Katalunja i Aragon i Valensija i + jos neka? Ako je tako onda drze cetvrtinu sezone majku mu

Nebojsa
24.03.2011, 14:16
Najbolje da pobednik dobije titulu spanski sampion... Postaje vec malo glupo... Razumem ja da je tamo najvece trziste ali opet zasto $%&5qw7

Pablo
24.03.2011, 14:19
Najbolje da pobednik dobije titulu spanski sampion... Postaje vec malo glupo... Razumem ja da je tamo najvece trziste ali opet zasto $%&5qw7

Sampion Spanije i ostatka sveta! ^*#(-

vesna8.11
24.03.2011, 14:20
Nije tamo najvece trziste, ali je Dorna s panska firma, a ona je glavna kada je motogp u pitanju.
Ako bude 5 trka u Spaniji, onda je to van svake pameti, jer ima jos toliko dobrih staza.
A bice i ocigledno da rade sve, da spanski vozaci pobede.
Nadam se da ce im Stoner, a kasnije i Rosi, pomrsiti racune.

Nebojsa
24.03.2011, 14:28
Nije tamo najvece trziste, ali je Dorna s panska firma, a ona je glavna kada je motogp u pitanju.
Ako bude 5 trka u Spaniji, onda je to van svake pameti, jer ima jos toliko dobrih staza.
A bice i ocigledno da rade sve, da spanski vozaci pobede.
Nadam se da ce im Stoner, a kasnije i Rosi, pomrsiti racune.

Nisam znao to (%fsd%&j Da u pravi si za drugi deo. Poptuno je bezveze. Nadam se da ce ih Vale i Stoner ocistiti. Mada ce im onda pasti na pamet da imaje 8 trka u Spaniji, za svaki slucaj $#^%RT

Batajnica
24.03.2011, 17:17
Zasto ne i Spies, zasto ne i Spies @(*6sd$% @(*6sd$% @(*6sd$%

Nebojsa
24.03.2011, 17:22
Zasto ne i Spies, zasto ne i Spies @(*6sd$% @(*6sd$% @(*6sd$%

Tetka po babine linije mu je iz Spanije $8#a Salim se moze i on, jeste mali propust <thumbsup>

milosxm
24.03.2011, 19:13
Ako ispadne Brno ubacujemo Beranovac.... ^*#(- ^*#(- &*#GI(] &*#GI(]

Motori Zauvek u Srcu
24.03.2011, 19:41
Ako ispadne Brno ubacujemo Beranovac.... ^*#(- ^*#(- &*#GI(] &*#GI(]
i Kula %QWT&W

L. Lawliet
24.03.2011, 20:11
Monza forever i Batajnica :)

Nebojsa
24.03.2011, 20:16
Usce, ljudi, bila bi prva gradska trka u Moto GP istoriji. h5g6k8

Miss Poison
03.06.2011, 10:56
Ljudi, nisam imala pojma gdje ovo da postavim, pa odlucih ovdje. Sta mislite da uradimo nesto slicno kao u pdf-u F1? Da napravimo istoriju MotoGp-a i istoriju karijera najvecih vozaca Motogp-a? :)

Pablo
03.06.2011, 11:00
Ja sam skroz za!
Podelimo se, svakom po jedan vozac. Nastavimo LLov istorijat! :)

Terel Ovens
03.07.2011, 13:06
Pozdrav svim forumasima!!!
S obzirom da sam novi clan (redovno citam vase diskusije, ali ne ucestvujem u njima - nedostatak slobodnog vremena :( ), zelim da vam se predstavim i podrzim ovu vasu ideju za tekstove u vezi istorije MOTO GP-a i najvecih vozaca u karavanu na dva tocka. Ja sam Nenad Manojlovic, saradnik na sajtu Sport Kluba (napisem s vremena na vreme neki tekst, pa posaljem uredniku sajta, nisam imao priliku da do sad upoznam Srdjana i Acu, ali mi je to iskreno velika zelja) i poprilicno me je odusevila ova vasa ideja. Zelim da vam pruzim pomoc (ukoliko ste zainteresovani) da se od ovog jos uvek predloga teme napravi mesto gde bi ljubitelji MOTO GP-a mogli saznati neke nove informacije, a takodje i mesto gde bi se mladi ljubiteji dvotockasa mogli informisati i zainteresovati za ne samo trenutna desavanja, vec i istoriju ovog sampionata. Neke tekstove vec imam gotove, ali bilo koja vrsta tekstova da vam je potrebna ne predstavlja mi nikakav problem, jer mi ovo zaista predstavlja hobi i zeleo bih da vam pomognem. S toga, ukoliko upadam u tu vasu raspodelu tekstova i citavu zamisao, samo mi recite na koju temu tekst treba da glasi i dobijate tekst u najskorijem periodu... :)

IVAN_MOTOGP
04.07.2011, 13:30
Da li neko zna ko organizuje Moto GP u Brnu, u avgustu???
Cuo sam za agenciju Sport tours, ali oni nemaju siguran polazak.
Zna li neko nesto? Bilo kakav vid prevoza da je organizovan?
Pozdrav!!!

denia_el
04.07.2011, 21:06
Da li neko zna ko organizuje Moto GP u Brnu, u avgustu???
Cuo sam za agenciju Sport tours, ali oni nemaju siguran polazak.
Zna li neko nesto? Bilo kakav vid prevoza da je organizovan?
Pozdrav!!!
organizuju srdjan i aca:)samo prati u pitanjima za komentatore i ovih dana bi trebalo da nas obaveste dokle se stiglo sa organizacijom:)planiramo da idemo zajedno,srdjan,aca i forumasi;)

IVAN_MOTOGP
05.07.2011, 08:57
Organizuju preko SPORT KLUBA ili neke agencije? Kada cemo dobiti detalje vezane za organizaciju? Moram da se organizujem zbog odmora

denia_el
05.07.2011, 14:48
stvarno ne znam,srdjan je rekao da ce nam javiti cim bude znao detalje,trebalo bi ovih dana....

Vanja #66
06.07.2011, 10:33
Jel ovde da dodjemo Vesna?

vesna8.11
06.07.2011, 10:35
Upravo tu.
Sada, svi dajte predloge, kako da nazovemo novu temu, da bih mogla da je zvanicno postavim.

Vanja #66
06.07.2011, 10:37
A o cemu cemo tacno pisati, o svim sadasnjim vozacima ili samo o bitnijim istorijskim licnostima?
Nisam bas skapirao celu ovu pricu, moze li mala pomoc? :D

vesna8.11
06.07.2011, 10:42
Pa i o tome se moramo dogovoriti.
Moramo i da znamo do kakvih sve podataka mozemo doci, da li neko ima i moze da pronadje biografije.
Svi predlozi su dobrodosli.
Inace, sto se tice statistickih podataka, ja ih imam. Imam knjigu---motogp rezultati od 1949--2007g
Tu se nalaze svi rezultati svih vozaca, od nastanka motogp-a, pa do 2007.
Tako, da za te podatke cete se meni obracati, da ih ne bi jurili po netu.

Vanja #66
06.07.2011, 10:48
Sta mislite onda o ovome, da pisemo o svakom svetskom sampionu, sve o njemu, ima ih sigurno bar 30 do sad ako ne i vise?

Meni je to onako najbolje, svaki je zasluzio da se o njemu pise, a svi koji su bili velikani ovog sporta su osvajali titule, tako da mi je to nekako najpravednije...

I moramo da nadjemo jednu osobu koaj ce pisati o istoriji MotoGPa u smislu da pise o svakoj sezoni ukratko, koje su se trke vozile, koja je bila najzanimljivija, koje su bile klase, sta je odlikovalo svaku itd...

vesna8.11
06.07.2011, 10:52
Odlican predlog.
Asto se tice istorije motogp-a, vec imam coveka ko ce to pisati.
Sada da se dogovorimo, ko ce o kom vozacu pisati.
Samo, da to ne budu sture informacije, vec nesto u stilu pismenih iz srpskog jezika.

Vanja #66
06.07.2011, 10:54
Jel te ne mrzi da nam iz te kjnige otkucas svakog vozaca koji je osvojio titulu, pa onda da se raspodelimo? Ko zna, mozda ce neko morati i da ih uzme po vise...

vesna8.11
06.07.2011, 11:04
Nije mi tesko, samo treba vremena jer se tu nalaze sve trke sa svim postignutim vremenima, ima jako mnogo podataka.
Moracu da je dobro prelistam.
A svakako ce morati da se uzme po vise vozaca.

Vanja #66
06.07.2011, 11:09
Nista onda, ti polako pa kad otkucas, ionako nigde ne idemo! :D

vesna8.11
06.07.2011, 11:16
Dogovoreno.
A sada, dok se ne pojave i drugi, ako neko ima nesto o sadasnjim dogadjanjima, to cemo pisati na temi--Mudjelo
Dok ne odemo u Nemacku.A tamo krecemo vec u ponedeljak.

Hayate.33
06.07.2011, 11:25
Upravo tu.
Sada, svi dajte predloge, kako da nazovemo novu temu, da bih mogla da je zvanicno postavim.

Vesna i Prijatelji :D

Vanja #66
06.07.2011, 11:28
Vesna i Prijatelji :D

Nemoj tako, ispasce da necemo da se druzimo sa ostalima! :D

Neka bude nesto u fazonu Istorijski pogled na MotoGP sampionat, ili tako nesto...

MLADOSTLE
06.07.2011, 11:30
I ja bih nesto pisao.

Vanja #66
06.07.2011, 11:33
I ja bih nesto pisao.

Svi cemo pisati, svi koji su zainteresovani, samo da se dogovorimo oko cega, ovo izmedju vesne8.11 i mene je bilo samo razmatranje, kad se svi skupe i kazu sta misle, onda se dajemo u akciju! :D

Hayate.33
06.07.2011, 11:41
Nemoj tako, ispasce da necemo da se druzimo sa ostalima! :D

Neka bude nesto u fazonu Istorijski pogled na MotoGP sampionat, ili tako nesto...

Naravno, salio sam se...:)
Ja bih preuzeo Melandrija, za to sam najvise motivisan & informisan. Ne znam da li smem vise od jednog, otpustice me sa posla! :D

P.S. Ovaj post je informativnog karaktera i ne podrazumeva da sam jos prihvatio. Zasad mi rezervisite M.M. jer bih najpre razmislio da li imam vremena i dara za tako nesto. :)

vesna8.11
06.07.2011, 11:59
Nema izvlacenja Hayate. Mozes i nocu da pises.
Znaci, jedan vozac manje.Tvoj je Melandri--dogovoreno.

vesna8.11
06.07.2011, 12:01
I ja bih nesto pisao.

Svi, koji su raspolozeni za pisanje, su i vise nego dobrodosli.
Hvala, Mladostle.Imas li vec na umu nekog odredjenog ili jos nisi odlucio.

vesna8.11
06.07.2011, 13:17
Mislim da pocnemo od 1990g.

1. W.Rainey--usa---Yamaha--------256 bodova

1991g
1.W.Raine--usa---Yamaha---233bodova

1992g
1.W.Raine--usa---Yamaha---140bodova

1993g
1.K.Schwantz--usa---Suzuki---248bodova

1994g
M.Doohan--aus--Honda--317bodova

1995g
M.Doohan--aus--Honda--248bodova

1996g
M.Doohan---aus--Honda---309bodova

1997g
M.Doohan--aus--Honda--340bodova

1998g
M.Doohan--aus--Honda--260bodova

1999g
A.Criville--spa---Honda---267bodova

2000g
K.Roberts.Jr---usa--Suzuki--258bodova

2001g
V.Rossi--ita---Honda----325bodova

2002g
1.V.Rossi--ita--Honda--355bodova

2003g
1.V.Rossi--ita---Honda---357bodova

2004g
1.V.Rossi--ita--Yamaha---304bodova

2005g
1.V.Rossi--ita--Yamaha--367bodova

2006g
1.N.Hayden--usa--Honda--252boda

2007g
1.C.Stoner--aus---Ducati---367boda

2008g
1.V.Rossi--ita--Yamaha---

2009g
1.V.Rossi--ita---Yamaha--

2010g
1.J.Lorenco--spa---Yamaha---

MLADOSTLE
06.07.2011, 13:59
Ako se pisu samo motogp onda mi je sve jedno,ako i nize klase ja bih Danija.

vesna8.11
06.07.2011, 14:11
Ako se pisu samo motogp onda mi je sve jedno,ako i nize klase ja bih Danija.

Ma slobodno, meni su trazili da ispisem ko je sve osvojio titulu, ali to ne znaci da se nece pisati i o drugim vozacima.
Naravno, naglasice se o kojoj je klasi rec.
Uostalom, Dani je vozac najjace klase, to sto jos nije osvojio titulu, nema nikakve veze.
Hayate ce pisati o Melandriju, iako vise nije ovde.
Mozes i o jos nekom, ako zelis.Sto vise, to bolje.

Hayate.33
06.07.2011, 14:24
Ma slobodno, meni su trazili da ispisem ko je sve osvojio titulu, ali to ne znaci da se nece pisati i o drugim vozacima.
Hayate ce pisati o Melandriju, iako vise nije ovde.

Melandri ima titulu u 250cc, cime je usao u istoriju motogp-a, pa ako pisemo o bivsim sampionima red je pomenuti i njega. Svetski sampion je svetski sampion, koja god da je klasa u pitanju.
Hteo ne hteo, pisacu, sa Vesnom nema zezanja! :)

vesna8.11
06.07.2011, 14:30
Melandri ima titulu u 250cc, cime je usao u istoriju motogp-a, pa ako pisemo o bivsim sampionima red je pomenuti i njega. Svetski sampion je svetski sampion, koja god da je klasa u pitanju.

Naravno da nema zezanja.:tp:jer onda, zna se sta sledi.
Pa cak i da nije osvojio ni jednu titulu, bio je vozac motogp-a, i to je dovoljan razlog da se pise o njemu.

denia_el
06.07.2011, 15:10
uf.....ja bas ne volim da pisem sastave,ali kad se mora....:s sa vesnom se nije saliti:lol:bicu skromna pa bih od ponudjenih da rezervisem nikija,ako moze::)a i za spiza sam uvek tu;)markeza nikako ne bih da preskocim:srce:za zarka je verovatno jos rano,ali kad dodje vreme uzimam ga ja:pove bitnije s razlogom preskacem,ostavljam ih nekim iskusnijim forumasima i poznavaocima motogp-ja::)

i trebalo bi da vidimo koga ce uzeti VR i rossini,jer trenutno ne mogu sami:ne_znam:

Vanja #66
06.07.2011, 15:23
Nista onda, vidim svi zaobilaze Doktora, ja cu onda o njemu... Pogledacu jos neke starije velikane, pa cu i o njima pisati, baremo o jos 3-4 vozaca zelim da pisem! :D

vesna8.11
06.07.2011, 17:25
Au, ja sam bas srecna.:njt: Vi cste da pisete, a ja cu da :bch:

Vanja #66
06.07.2011, 17:31
Nadaj se, nadaj se! Ostace sigurno 20ak vozaca koje niko nece hteti a oni padaju tebi na teret! :p :D

vesna8.11
06.07.2011, 17:37
Nadaj se, nadaj se! Ostace sigurno 20ak vozaca koje niko nece hteti a oni padaju tebi na teret! :p :D
Nema teritorije da ja pisem o toliko vozaca:D
Ja sam htela doktora, ali posto si ga prisvojio, ja cu da pisem o Lorencu:biggrin:
Sto ce to da bude rad................

Vanja #66
06.07.2011, 17:42
Nema teritorije da ja pisem o toliko vozaca:D
Ja sam htela doktora, ali posto si ga prisvojio, ja cu da pisem o Lorencu:biggrin:
Sto ce to da bude rad................

Dakle tebi Lorenzo, ja bih da sam ti uzeo i Stonera! :rofl:

vesna8.11
06.07.2011, 17:45
Nije iskljuceno, ne sekiraj se.:D

Vanja #66
06.07.2011, 17:47
Nije iskljuceno, ne sekiraj se.:D

Ajoj, pa sta ce onda Djuka i Hurricane da rade? :D

vesna8.11
06.07.2011, 17:51
Ajoj, pa sta ce onda Djuka i Hurricane da rade? :D

Lorenco mi se izmigoljio.Ocekujem isto da se desi i sa Stonerom.
Djuka mi je javio da ce on pisati o Lorencu.
Izgleda da cu ja ipak:bch: :hvala:

Vanja #66
06.07.2011, 17:55
Eto, izvuce se nas moderator i sav posao prepusti nama... Cccc, nema smisla stvarno, mi da rintamo a ti da lencaris! :D

E, jel mogu da uzmem jos Giacomo Agostinija, Carlo Ubbialija i Daijiro Kata? To je samo za pocetak... :D

vesna8.11
06.07.2011, 18:02
Agostini je vec rezervisan, a o ostalima mozes.
Neko mora da pise i o Duanu, Svancu, ima ih jos.
Moramo da obuhvatimo sve sampione motogp--ne bas bukvalno, ne moramo o onima iz 49. 50 i tamo neke godine.
Ali ove, novijeg datuma, da.

Mogla bi tema da se zove-------------sampioni motogp-a. Bez obzira sto su neki iz slabije klase.

Djuka99gp
06.07.2011, 18:04

Bravo druze,meni je Melandri jedaan od boljih vozaca i jako ga volim,i naravno da u SBK navijam za njega. :)

Vanja #66
06.07.2011, 18:04
A Fast Freddie Spencer?

vesna8.11
06.07.2011, 18:06
A Fast Freddie Spencer?
Ko ti je taj?
I sta radi ?

Djuka99gp
06.07.2011, 18:06
Mogla bi da se tema zove MotoGP sampioni iz ociju navijaca

vesna8.11
06.07.2011, 18:08
Mogla bi da se tema zove MotoGP sampioni iz ociju navijaca

Nemam nista protiv.O tome ce odluciti vecina.
Demokratija na delu.:aha:

Djuka99gp
06.07.2011, 18:09
Evo ti ko je bio Fredi http://www.youtube.com/watch?v=OAMm0GMghN8

Vanja #66
06.07.2011, 18:11
Ko ti je taj?
I sta radi ?

Nisi cula za Fast Freddia??? :O E, sad sam razocaran! Salim se naravno! :D

Vozac Honde iz osamdesetih, progurao je Hondu u sam vrh bodovnih lista u svojim najboljim godinama!

http://www.motogp.com/en/riders/Freddie+Spencer

Napravio je bum kad se pojavio! I otvorio je trziste Honde u Americi, tacnije bio je jedan od najzasluznijih za to...

EDIT: Dobar si, Djuka! :D

vesna8.11
06.07.2011, 18:16
Videla sam.Nemam reci.
Uostalom, slobodno pisite ako imate dovoljno podatakam o tim vozacima.

Vanja #66
06.07.2011, 18:17
Ma nema problema! :LL:

Djuka99gp
06.07.2011, 18:20
A kad ce tema biti otvorena???

vesna8.11
06.07.2011, 18:23
A kad ce tema biti otvorena???
Kada budu stigli radovi.
Bice postavljeno da bude pregledno, isto kao sto je NebojsaNS, na F1 uradio.sa timovima.
Uostalom, mozete tamo videti kako to izgleda.

Vanja #66
06.07.2011, 18:27
Ono tamo je odlicno odradjeno! Bas sam se odusevio, izgleda da ce se stvoriti neki rivalitet izmedju F1 i MotoGP pdfova! :D

Inace pozdravljam vas, vdm se! :D

vesna8.11
06.07.2011, 18:30
Ono tamo je odlicno odradjeno! Bas sam se odusevio, izgleda da ce se stvoriti neki rivalitet izmedju F1 i MotoGP pdfova! :D

Inace pozdravljam vas, vdm se! :D
Nece, dogovorili smo saradnju.
Vidimo se:LL:

Pablo
06.07.2011, 18:51
Odlicna ideja! :)
Ja bih pisala o nekom starijem vozacu, na primer, Keni Roberts Junior. Moze?

Inace, najnoviji trac:
Vale je progovorio: Marva nije trudna! http://sportemotori.blogosfere.it/2011/07/valentino-rossi-papa-svela-non-ce-nessun-bambino-in-arrivo.html

:D

Fredi
06.07.2011, 21:26
Prvo da vam se predstavim. Imam 44 god. A 30 i vise pratim Auto i Moto sport. A sad malo o Frediju Spenseru: Jedan od najbiljih vozaca 80 tih a po meni uz Valentina najbolji vozac svih vremena. 1985 osvojio titule u 500 i 250
Zbog problema sa povredama se prerano povukao. Agostini je u to vreme izjavio " Da je ostao srusio bi moje rekorde"
Toliko za prvi put nadam se da ce mo se lepo druziti.

vesna8.11
06.07.2011, 21:38
Prvo da vam se predstavim. Imam 44 god. A 30 i vise pratim Auto i Moto sport. A sad malo o Frediju Spenseru: Jedan od najbiljih vozaca 80 tih a po meni uz Valentina najbolji vozac svih vremena. 1985 osvojio titule u 500 i 250
Zbog problema sa povredama se prerano povukao. Agostini je u to vreme izjavio " Da je ostao srusio bi moje rekorde"
Toliko za prvi put nadam se da ce mo se lepo druziti.

Fredi, dobro dosao.Drago nam je sto si nam se pridruzio.
Tvoje poznavanje istorijata motogp-a, bice nam od velike pomoci.
A sasvim je sigurno da cemo se lepo druziti.:)

denia_el
06.07.2011, 21:57
vesna,mozda bi mogla da postavis listu svih vozaca za koje mislis da bi trebalo da imaju svoju temu,okvirno naravno,lako cemo je dopuniti.i da onda pored svakog imena dodas ko ce pisati o njemu,da nam bude preglednije i da tacno znamo ko sta radi

Nebojsa
06.07.2011, 22:29
Ja bih da uzmem Majkla Duana.

vesna8.11
06.07.2011, 22:55
Dogovoreno.
Sutra cu sastaviti listu.
Dobar predlog.
I NebojsaNS, hvala ti sto ces uzeti Duana i sto nam se pridruzujes u ovom ipak, dosta zahtevnom poslu.

denia_el
06.07.2011, 23:06
isla sam da vidim kako je nebojsa to uradio u f1,i odlicno izgleda,a on je sve to jadan sam postavljao:s
jao vesna kakve ti clanove imas,otimaju se za posao::)

vesna8.11
06.07.2011, 23:27
isla sam da vidim kako je nebojsa to uradio u f1,i odlicno izgleda,a on je sve to jadan sam postavljao:s
jao vesna kakve ti clanove imas,otimaju se za posao::)

Clanovi, definitivno najbolji na svetu.Ma kakvi, i sire:)
NebojsaNS ce mi pomoci oko postavljanja ovoga.
Tako da ce i nase pisanije izgledati super.

Vanja #66
07.07.2011, 12:43
E, gledam sad sta ima na onom delu istorijat... To su dobre stvari, ali zbog toga sto je sve pisano za stari forum, izgleda malo lose... Predlog-kopirajte sve to kod vas na racunare i obrisite sve te podforume, pa da pocnemo ispocetka... Vi znate sta je najbolje zadrzati, a ostalo bi, rekao bih, lepse bilo izbrisati i ponovo napisati... Da sve bude uredno i pod konac! :D

vesna8.11
07.07.2011, 15:49
Vozaci I clanovi koji pisu o njima

M.Duan----------NebojsaNS

Dj.Agostini--------Terel Ovens
K.Roberts Ju.---------Pablo
M.Melandri--------Hayate33
V.Rosi--------------Vanja66
H.Lorenco---------Djuka99
D.Kato-----------Vanja66
N.Hejden----------Denia_el
M.Markez----------Denia_el
D.Pedroza---------Mladostle
W.Rainey
K.Schwantz
A.Criville
K.Stoner

Ovi jos nemaju zainteresovanih.
Vi mozete da pocnete.
Osim biografskih podataka, bitno je da pokusate da ih sagledate i sa one druge strane,one koja nije za medije.
Ako moze u obleku neke zabavne price, da bude interesantno za citanje.
Znaci, ako pronadjete neke anegdote, zgode............
Hvala i na posao.

Hayate.33
07.07.2011, 16:32
je l mogu ja to ovako: otvorim new word document, napravim lepo stranu i onda kad zavrsim i dodje vreme da se postavi samo uraim copy-paste direktno u post. Je l postoje neka posebna pravila koja treba da se postuju, tipa font, rezolucija slika... bilo bi jako lepo da svima sve bude isti font i sve slike priblizno iste velicine(recimo u 2, za vece i za manje), pa da to onda ispade profi. Da izgleda kao da je sve jedan pravio, ko Panini album sa slicicama, a ne ko neki leksikon iz prvog osnovne!

EDIT: ja mogu i u HTML-u to da uradim, u dreamweaver-u za vrlo kratko vreme, cim nekako sve prevedem. Mogu li i drugi?

Pozivam Administratore i Moderatore da ukoliko zele da malo ozbiljnije ucestvujem u ovome da mi posalju PP. Bavio sam se web dizajnom 2 godine, sada sam presao na Microsoft, oblast serveri i administracija mreza. Ako mogu ikako da pomognem, tu sam.

Vanja #66
07.07.2011, 17:34
A o ostalima Vesna, pa kako cemo bez Brzog Fredija? :cry: :D

Hayate.33
07.07.2011, 18:31
ima opcija Go Advanced, istrazio sam dodatne funkcije, postoji mogucnost da se napravi tabela pa da se u nju onda pejstuju tektovi, slike... Svasta mi se mota po glavi skupio sam skoro sav materijal i krecem! Imam nekoliko pitanja, odgovorite mi sto pre:

1.Je l zabranjeno igranje sa bojama teksta i velicinama slova?
Ne mislim ko Rossini da okrvavim celu stranu uz size 7 bold.... u glavi mi je nesto sasvim drugo, daleko diskretnije, a u granicama dobrog ukusa. cisto malo da da neki smek i formu postu. Je l' to dozvoljeno ili nije?

2.Ja bih voleo da veceras kad zavrsim odmah postavim ver.1 koja je na engleskom, pa da onda sutra na poslu prevedem sve na srpski i posle samo edit i gotovo! Je l' to ok?

3.Ako jeste, gde mogu da postujem?

Fredi
07.07.2011, 20:05
Predlozio bih i Dzona Sertisa jedinog vozaca koji bio sampion u motociklizmu(1954) i F1 1964 . Majk Hejvuld prvak od 62 do 65
Beri Sin 76-77 pa Keni Roberts (otac Kenija Robertsa juniora) 78,79,80 prvak. Ja bih pomogao ali nisam vican pisanju i neznam engkeski pa iformacije crpim iz starih Automagazina koje godinama sakupljami cuvam.

vesna8.11
07.07.2011, 20:26
Uh, ne znam ni sama.
Radite i pisite, ako neko zeli da pise i otim vozacima, kao sto je Fredi, Sertis i drugi, slobodno.
Hayate, sve sto si napisao, kao predloge i na sva pitanja odgovor je---DA.
A za postovanje, to probno, mogli bi da iskoristimo---motogp slike, video klipovi, taj deo se ionako najmanje koristi.

denia_el
07.07.2011, 22:41
tako to ide vesna,kakav moderator-takvi i clanovi:hi5:
htela bih da kazem da se slazem sa vanjom,ako mozete malo da posredite stare teme,neke ne mogu ni da se procitaju,pa da nam sve bude bas onako lepo:D
citam sad sta hayate pise i malo sam se prepala,ja to nikada nisam radila i ne mogu to uraditi profesionalno,bojim se da moj rad ne bude smesan u odnosu na ostale:blush:mada ne znam ni sta me ceka,jer nisam jos pocela.bilo bi dobro da se malo konsultujemo izmedju sebe:)

vesna8.11
07.07.2011, 22:55
tako to ide vesna,kakav moderator-takvi i clanovi:hi5:
htela bih da kazem da se slazem sa vanjom,ako mozete malo da posredite stare teme,neke ne mogu ni da se procitaju,pa da nam sve bude bas onako lepo:D
citam sad sta hayate pise i malo sam se prepala,ja to nikada nisam radila i ne mogu to uraditi profesionalno,bojim se da moj rad ne bude smesan u odnosu na ostale:blush:mada ne znam ni sta me ceka,jer nisam jos pocela.bilo bi dobro da se malo konsultujemo izmedju sebe:)
Tvoje je samo da napises interesantnu pricu o vozacu, a nase je da je postavimo.
Naravno, navescemo ko je autor.Da se zna.

Vanja #66
07.07.2011, 23:18
Lepo je sto ce ipak biti samo jedan autor, da ne bude posle: Sta sad trista ljudi otvara teme...

Nekima smeta previse stvari... :D

Samo je bitno da dole pise ko je ko i ko nosi pantalone a ko suknjice! :D

Hayate.33
07.07.2011, 23:28
Lepo je sto ce ipak biti samo jedan autor, da ne bude posle: Sta sad trista ljudi otvara teme...

Nekima smeta previse stvari... :D

Samo je bitno da dole pise ko je ko i ko nosi pantalone a ko suknjice! :D

Ne mogu ja ovo ovako, nece ispasti ni blizu kako ja zelim!:( Treba mi mogucnost da importujem html, ovaj quick reply i go advanced su cisto gubljenje vremena.
A, mozda sam se i ja previse istripovao i ovo preozbiljno shvatio! Videcu ujutru...

vesna8.11
07.07.2011, 23:30
Ne mogu ja ovo ovako, nece ispasti ni blizu kako ja zelim!:( Treba mi mogucnost da importujem html, ovaj quick reply i go advanced su cisto gubljenje vremena.
A, mozda sam se i ja previse istripovao i ovo preozbiljno shvatio! Videcu ujutru...

Nema nijednog admina.
Sve jedno, ja cu im pustiti PP, pa cemo videti sta ce da odgovore.

mirzacale
07.07.2011, 23:41
Citam ovu temu i gledam kuda sve ovo ide,ja sam nekako zamisljao da ovo ide u nekom drugom pravcu,u pravcu tekstova o vozacima koji vise nisu aktivni (mislim pomalo je glupo pisati o M.Markezu koji ima iza sebe 2 sezone u motogp-u pred kojim je buducnost) vise bih volio ovako kao sto je clan fredi(sa 20-30 godina pracenja mootogp-a)da angazujemo i da nas obogate historijatom i zanimljivim cinjenicama koje 90% od nas ne zna.Zadnjih 10-15 godina sampionata vjerovatno smo svi upoznati i znamo vecinu stvari.To sam samo ja i moje vidjenje kako bi to trebalo izgledati,nemojte sta zamjeriti :)

vesna8.11
07.07.2011, 23:52
Citam ovu temu i gledam kuda sve ovo ide,ja sam nekako zamisljao da ovo ide u nekom drugom pravcu,u pravcu tekstova o vozacima koji vise nisu aktivni (mislim pomalo je glupo pisati o M.Markezu koji ima iza sebe 2 sezone u motogp-u pred kojim je buducnost) vise bih volio ovako kao sto je clan fredi(sa 20-30 godina pracenja mootogp-a)da angazujemo i da nas obogate historijatom i zanimljivim cinjenicama koje 90% od nas ne zna.Zadnjih 10-15 godina sampionata vjerovatno smo svi upoznati i znamo vecinu stvari.To sam samo ja i moje vidjenje kako bi to trebalo izgledati,nemojte sta zamjeriti :)

Ne znam sta da kazem.Ja sam ostavila svakome da bira o kome ce pisati.
To, o nekadasnjim vozacima, bilo bi fenomenalno, ali ko ce toliko istrazivati.
Za ove, podaci su nam dostupni.Osim toga, ovo ce umnogome biti price, neka vrsta zabavnog stiva, o vozacima.
Ali, ako si zainteresovan da pises o tim, nekadasnjim legendama, samo napred.

mirzacale
08.07.2011, 00:06
Javio bi se ja vec da imam dugogodisnje znanje i poznavanje (vise od 20 godina) da na osnovu starih casopisa mogu odraditi rad,al u svakom slucaju bit ce i od mene neki doprinos ovoj temi :D

Pablo
08.07.2011, 00:19
Predlozio bih i Dzona Sertisa jedinog vozaca koji bio sampion u motociklizmu(1954) i F1 1964 . Majk Hejvuld prvak od 62 do 65
Beri Sin 76-77 pa Keni Roberts (otac Kenija Robertsa juniora) 78,79,80 prvak. Ja bih pomogao ali nisam vican pisanju i neznam engkeski pa iformacije crpim iz starih Automagazina koje godinama sakupljami cuvam.

Posto sam se prihvatila posla oko Kenija Robertsa Mladjeg, mogla bih ipak u jednom radu da obuhvatim i oca, nesto kao "Otac i sin, sampioni". Tako da me rezervisete i za King Kenija! :)

vesna8.11
08.07.2011, 00:21
Posto sam se prihvatila posla oko Kenija Robertsa Mladjeg, mogla bih ipak u jednom radu da obuhvatim i oca, nesto kao "Otac i sin, sampioni". Tako da me rezervisete i za King Kenija! :)

Rezervisano ,Pablo.

Ja pisem o Stoneru.

Pablo
08.07.2011, 00:22
Rezervisano ,Pablo.

Ja pisem o Stoneru.

To ce biti pravi navijacki tekst! ;)

vesna8.11
08.07.2011, 00:28
To ce biti pravi navijacki tekst! ;)

Mozda i nece.Sacekacemo da vidimo da li ce mozda Yamaha zeleti da pise o njemu, sto bih ja rado prihvatila:)
Tek ako on ne bude mogao, ja cu pisati o njemu.

Miss Poison
08.07.2011, 05:34
Ja bih uzela Kevina Schwantz-a, za pocetak (isto mi je interesantnije ove vozace sa zavrsenim karijerama).
I imam pitanje. Gledala sam prethodne strane, ali ipak. To treba da izgleda kao ono sto smo radili o Legendama F1?
Mogli bi iskoristiti onaj LL-ov tekst da neko uoblici i prosiri samu istoriju Motogp-a (bilo bi mi zadovoljstvo da to radim, ako vec neko nije uzeo, i ako se ideja cini prihvatljivom)?

Ps. Ima li neki odredjeni period u kom moramo da zavrsimo biografije? Znam da je bolje sto prije, ali...?

Vanja #66
08.07.2011, 08:24
A ja sam lepo govorio da uzmem i Fast Freddyjai Carlo Ubialija, jest da je Ubiali jedan od prvih i mozda nije toliko zanimljivo pisati o njemu, ali ipak je osvojio 9 titula, nebitno sto je par njih osvajao po dve iste godine...

Upravu je mirzacale, sto se tice Marqueza...

Na MotoGP sajtu stvarno ima onaj deo MotoGP Legends, i svako ko je tamo zasluzuje da se o njemu pise...

Sad se nesto mislim, da mi lepo napravimo dve kategorije, Legende i aktivni vozaci (ali oni znacajniji aktivni, tj. oni koji su uzeli bar jednu titulu u bilo kojoj klasi), pa o aktivnima pisemo koliko su do sad odradili, pa kad se povuku i ostalo, mogu da se prebace u legende... :D

Jest malo komplikovanije, ali glupo je mesati nekadasnje i sadasnje, barem meni jeste...

Miss Poison
08.07.2011, 10:16
@Vanja
Potpuno se slazem. Da ide jedna tema za legende (kao u F1), a druga za ove sadasnje vozace.

Vanja #66
08.07.2011, 10:20
Dakle brojimo, za sad je 2-0 da se naprave dve teme! :D Ajmo jos neko, ljudi, prihvatamo svaciji glas... :D

vesna8.11
08.07.2011, 11:39
Istoriju moto gp-a vec uveliko pise jedan clan.
Cekam odgovor od Hayate-a, pa cu vam detaljno izloziti kako cete raditi.
Za sada, prikupljajte informacije.

Hayate.33
08.07.2011, 16:47
cekam i ja da mi odgovore na pitanja, ali kad malo bolje razmislim ne deluje mi logicno da se html strana moze okaciti umesto klasicnog posta. najverovatnije, moracu sve ponovo, samo u word-u, jer tako izgleda jedino moze. ove advanced sam pregledao sve i bezveze, ne moze sa njima nista ozbiljnije da se napravi!

javljam se jos tokom vikenda, pozz.:)

Djuka99gp
08.07.2011, 17:34
Ja nisam za dve teme i mislim da nema potrebe da se dele stariji vozaci i sadasnji.Malo mi je to glupo.

Djuka99gp
08.07.2011, 18:13
A ja sam lepo govorio da uzmem i Fast Freddyjai Carlo Ubialija, jest da je Ubiali jedan od prvih i mozda nije toliko zanimljivo pisati o njemu, ali ipak je osvojio 9 titula, nebitno sto je par njih osvajao po dve iste godine...

Upravu je mirzacale, sto se tice Marqueza...

Na MotoGP sajtu stvarno ima onaj deo MotoGP Legends, i svako ko je tamo zasluzuje da se o njemu pise...

Sad se nesto mislim, da mi lepo napravimo dve kategorije, Legende i aktivni vozaci (ali oni znacajniji aktivni, tj. oni koji su uzeli bar jednu titulu u bilo kojoj klasi), pa o aktivnima pisemo koliko su do sad odradili, pa kad se povuku i ostalo, mogu da se prebace u legende... :D

Jest malo komplikovanije, ali glupo je mesati nekadasnje i sadasnje, barem meni jeste...

A Vanja al si zapeo za Fredija,nadam se da citas postove i da si video da ce ovaj novi lik "Fredi" uzeti da pise o frediju. :D

denia_el
08.07.2011, 18:37
vanjice pa i markez je jedan od "znacajnijih aktivnih",zasto ti je onda glupo da pisemo o njemu?mislim da ce on u narednim godinama mozda biti i jedan od najznacajnijih vozaca ikada (ili se bar nadam:)),pa bi bilo lepo da ga pratimo
jos da pitam vesnu.....kada zavrsimo radove i kada vi sve postavite,da li ce naknadno biti moguce neke izmene i da li ce moci da se dodaju novi vozaci?

Vanja #66
08.07.2011, 19:01
Zato sam denia i rekao da se podele u dve grupe... Marquez je mladji, o njemu nema toliko puno da se pise kao o nekim starijima, pa cemo mozda biti velika razlika u duzini postova... Ne znam, logicnije mi je da se napravi podela, tako je i u F1, nije da je uzimam kao vodilju, ali kad je vec lepo reseno, zasto ne preuzeti takvo resenje...

denia_el
08.07.2011, 19:07
jeste,ali o legendama kada jednom napises,to je to,tu vise nema sta da se prati i dodaje,a o ovim mladjim ima novosti iz dana u dan.meni je svejedno,neka oni koji prave vide kako bi bilo najbolje,samo da sve bude lepo i pregledno:)i da posrede ono sa starog foruma kako si ti i predlozio:)

Fredi
08.07.2011, 20:12
Negde imam fotografiju Kenija Robertsa juniora kada je imao desetak godina. Fotografija je sa neke trke 83 -4 god. u Yamahinoj garazi a mali propinje BMX. Fotka je inace iz Auto magazina JEL sme to da se postavi? Imam i Valentina kada je imao oko 3 god. u narucju Grasijanija

vesna8.11
08.07.2011, 20:38
Negde imam fotografiju Kenija Robertsa juniora kada je imao desetak godina. Fotografija je sa neke trke 83 -4 god. u Yamahinoj garazi a mali propinje BMX. Fotka je inace iz Auto magazina JEL sme to da se postavi? Imam i Valentina kada je imao oko 3 god. u narucju Grasijanija

Mislimk da bi najbolje bilo da te fotografije dostavis onima koji pisu o tim vozacima da bi ih iskoristili u cilju boljeg prikazivanja samih vozaca.
To im mozes poslati na PP.
Ali, naravno da mozes i ovde da postavis,nista nije zabranjeno, imas potpunu slobodu odlucivanja.

Fredi
08.07.2011, 20:40
I mislio sam da ih posaljem onima koji pisu o tim vozacima. Pitanje je bilo zbog autorskih prava posto su slike iz Auto magazina.

vesna8.11
08.07.2011, 21:21
I mislio sam da ih posaljem onima koji pisu o tim vozacima. Pitanje je bilo zbog autorskih prava posto su slike iz Auto magazina.

Mislim da to nece biti uopste nikakav problem.
Uostalom, fotografije su vec samim tim sto su se nasle u novinama, postale dostupne svima. Bar je to moje misljenje.

Pablo
09.07.2011, 21:19

Pozdrav, Fredi!
Ja se prihvatila posla da pisem o Robertsima i necu se buniti ako mi posaljes sta god imas o njima. :D
Moze i slika, jos uvek iscitavam informacije da bih ih slozila u finu celinu, a fotografije nisam jos ni pocela da trazim! ;)