PDA

Pogledati punu verziju : FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2017 (Monte Carlo)

Vanja #66
23.05.2017, 16:32
https://u.cubeupload.com/ChrisDanger/201706Banner.jpg

http://www.fia.com/sites/default/files/styles/image_full_wide/public/2017_monaco_preview_page_2.png

https://cdn-1.motorsport.com/images/mgl/0LvBAZaY/s8/f1-monaco-gp-2017-pirelli-selected-sets-per-driver.jpg

Lociran u srcu Mediterana, kao neslužbeni glavni grad kneževine Monaka, uz samu obalu Sredozemnog mora, Monte Karlo je dom najpoznatijim i najbogatijim koji u njemu provode lagodan svakodnevni život. Još od 1929. Monako je poznat po jednoj stvari – Formuli 1. Čini se kao da su bolidi oduvijek zujali ulicama kneževine, na čijem su se asfaltu stvarale legende i ispisivale stranice istorije koje niko nikada neće izbrisati. Staza koja se u 80-ak godina jako malo promijenila, većina rubnika i krivina je ista kao i one kroz koje su prolazile najveće legende F1, i upravo zbog toga svaki vozač želi da se popne na balkon i primi trofej kneza Monaka.
VN Monaka je jedinstvena i kao takva je očuvana, iako već odavno ne pruža pretjerano zanimljive trke, gledaoci ju vole zbog posebnog osjećaja koji im pruža.

Prva trka u Monaku je održana 1929., ali nije se održavala svake naredne. Od 1938. do 1948. zbog rata trkanje u Evropi je potpuno stalo,a u Monako se vratilo nešto kasnije u odnosu na druge zemlje. Prva službena trka Formule 1 je održana 1950. na ulicama Monte Karla, kao druga trka sezone, ujedno i druga trka F1 ikada. Cijelim događajem je dominirao Fangio koji je drugoplasiranog Ascarija prestigao za cijeli krug. U to vrijeme trka se vozila okruglih 100 krugova, a broj vozača koji su završavali utrku je bio znatno manji nego danas. Trka u Monaku je održana još 1952., a zatim je od 1955. postala standardna u kalendaru F1. Samo su velikani i šampioni odnosili pobjede na zahtijevnim ulicama Monaka, kada su bolid imali sirovu snagu i nula aerodinamike, te je bila umjetnost zadržati bolid daleko od zidova u trenutku kada stisnete papučicu gasa. Moss, Hill, McLaren, Hulme, Brabham, Stewart, Lauda, Peterson, Scheckter, Reutmann, Villeneuve, Patrese, Prost, Senna, Schumacher, Hakkinen... Svi su oni, bar jednom, osjetili prestižni trenutak vidjevši kockastu zastavu kako se viori iznad ulica Monaka.
https://www.formula1.com/en/championship/races/2017/Monaco.html

http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2016/05/XPB_814452_HiRes.jpg

https://www.thestar.com/content/dam/thestar/sports/2016/05/29/lewis-hamilton-wins-thrilling-monaco-grand-prix-in-the-rain/lewishamiltononcar.jpg.size.custom.crop.1086x767.j pg

http://gas2.org/wp-content/uploads/2016/05/Monaco-Grand-Prix-2016-Podium-1024x589.png

Sa kišom početkom trke i užasnim Pirelli Cintauro gumama za mokre uslove na stazi, neizbežan je bio start iza bezbednosnog vozila. Ricciardo je vodio i zamenu izvršio pre Hamiltona. Lewis je pokušao da ode direktno na gume za suvo i zahvaljujući prirodi staze uspeo je da se odbrani. Red Bull je u narednom krugu napravio grešku, nespremno su dočekali Danija i ostali bez prilike da pobede. Rosberg, koji je pobedio na prve četri trke bio je nevidljiv tokom trke, a Lewis je došao do prve pobede u sezoni. U narednim trkama Lewis će smanjivati vođstvo Rosberga sve do letnje pauze i atmosfera će početi da se zagreva u timu... Perez je maestralno došao do podijuma na trci, ostavivši Vettela iza sebe sve do kraja...

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/05/29/15/34BF3C1300000578-3615106-image-a-44_1464531749587.jpg

Tarantula
23.05.2017, 16:34
Najdosadnija trka. Džaba i sav glamur koji je prati.

Vanja #66
23.05.2017, 16:52
Dobri stari Monako. Jedna od najdosadnijih trka u kalendaru F1 a opet nekako ima svoju draž.
Malo si promenio mišljenje od prošle godine :D

Mark0
23.05.2017, 17:33
Podrska Batonu ovaj vikend, vidim i da samo on ima drugaciju strategiju sa gumama :D

Vanja #66
23.05.2017, 19:58
Button moguće želi da iskoristi taj jedan set soft guma više da odveze praktično celu trku sa njim...

Tarantula
23.05.2017, 20:42
Malo si promenio mišljenje od prošle godine :D

Kako brate promijenio ako i dalje stojim iza toga da je najdosadnija? :D

Vanja #66
24.05.2017, 06:28
Velika je razlika između "opet nekako ima svoju draž" i "Džaba i sav glamur koji je prati" :D Zezamo se malo, čekajući fotke bolida sa tehničkih pregleda...

Šta mislite, koliki problem može biti ogromno međuosovinsko na Mercedesu u ovoj trci? I kako će svih 20 bolida proći prvu krivinu sad kad su 200mm širi? :D

Tarantula
24.05.2017, 08:15
Kad pogledam prvu sliku koju si objavio, ne može da nema draž, a opet džaba joj taj glamur kad je dosadna trka. :biggrin:

Vanja #66
24.05.2017, 17:58
A, dobar dobar, lepo si se izvukao :D

Sile
24.05.2017, 21:13
Ocekujem ferrari 1-2 ali najozbiljnije sada! "Miki" Lauda :) je rekao da ocekuju da ce ferrari biti jaci ovaj vikend,a ako se setimo prosle sezone red bull je sama sebi unistio pobedu tako da... E sada to sto ferrari nije dobio od 2001....... mogao bi Kimi da ponovi 2005 Monako :) Meni je licno draze ovo da gledam od singapura recimo pa sad kako kome se sta svidja

Sam Hornish Jr.
24.05.2017, 21:21
Nadam se da ce Hamilton pobediti. Ovo je vozacka staza a Hamilton je bolji vozac od Fetela ::)

Tarantula
24.05.2017, 21:48
Možda pobjednika dobijemo već u subotu. Ako me razumijete. :D

Vanja #66
24.05.2017, 22:28
Šanse su da dobijamo pobednika u subotu, ali manje nego ranije iskreno. Mečka je imala bolje startove ove sezone, ali Ferrari je doneo novitete oko toga koji su sigurno dosta pomogli Vettelu na prošloj trci... Tako da mislim da subota ne mora previše da znači. Inače, biće suv i lep vikend što me raduje, manje šanse da SC ili VSC nekome drastično pomognu tokom trke...

Tarantula
25.05.2017, 12:04
https://pbs.twimg.com/media/DAqaE-9WAAAx9PP.jpg:large

Sam Hornish Jr.
25.05.2017, 12:34
Možda pobjednika dobijemo već u subotu. Ako me razumijete. :D

Nazalost to je negativna strana ove trke. Ko osvoji pol 90% je pobednik.

Vanja #66
25.05.2017, 12:55
Bolje je reći - ko prvi uđe u prvu krivinu je 95% pobednik...

Sam Hornish Jr.
25.05.2017, 15:13
Pa tesko da ce osvajac pola izgubiti prvo mesto na startu. Prva krivina je blizu.

Tarantula
25.05.2017, 15:48
https://pbs.twimg.com/media/DArQp5OXoAArGUp.jpg:large

Vanja #66
25.05.2017, 17:24
Velika prednost Vettela na FP2 i pored čukanja tokom FP1. Sumnjam da je Mercedes pokazao sve, navodno su izvršili veliku promenu podešavanja bolida između terninga. Promena koja ne može da se vrati na staro za kratko vreme, pa su vozili kompromitovani FP2... Red Bull solidan, McLaren očekivano bolji nego na drugim stazama... Nije isključeno da bi Alonso danas bio u Top 5 npr...

Mark0
25.05.2017, 17:44
Imaju li Seb i Kimi isti bolid ovaj vikend, ili opet postoje neke razlike?

bice
25.05.2017, 17:47
Ne znam za vas, ali ja ocekujem dosta od RB-a ovog vikenda, ovakve staze njima odgovaraju, iako bih voleo da dobije Kimi :D

Vanja #66
25.05.2017, 17:59
Imaju li Seb i Kimi isti bolid ovaj vikend, ili opet postoje neke razlike?

Nema razlike, Kimi je samo uvek bio loš ovde...

Vanja #66
26.05.2017, 06:43
https://video.twimg.com/tweet_video/DAqKrOJXgAIKG7j.mp4

Preciznost vozača F1...

NEMANJA97
26.05.2017, 21:41
Brutalno izgleda prva slika:biggrin::biggrin:

mare6
27.05.2017, 00:15
mad max uzima ovo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mark0
27.05.2017, 11:12
Glavno pitanje, da li mercedes krije karte ili ne..

Tarantula
27.05.2017, 11:29
https://pbs.twimg.com/media/DA00Bo2XgAAIu19.jpg:large

Vanja #66
27.05.2017, 11:37
Ne sme Mercedes da krije karte, izgubili su ceo drugi trening juče. Hamilton mi ne deluje dobro u bolidu, liči malo na situaciju u Rusiji po pitanju balansa... Vettel i Kimi sa druge strane deluju jako dobro, a ni RBovci nisu loši uopšte.

Sam Hornish Jr.
27.05.2017, 12:53
Glavno pitanje, da li mercedes krije karte ili ne..

Sta ima da krije. Ne mogu parirati Ferariju na ovoj stazi.

BogdanB
27.05.2017, 13:43
Ogromna prilika za Fetela, ne sme da je upropasti

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока

miloolja
27.05.2017, 14:00
Takoooo eeeee :dw:

BogdanB
27.05.2017, 14:04
Ispreci se Kimi Fetelu :D

Vanja #66
27.05.2017, 14:15
Velika greška za Lewisa, daleko manja za Vettela i eto nama Kimija na pol poziciji :D Mogao je da sačeka još 2 trke, čisto da prođe 130 trka od prethodne pol pozicije :lol1: Crveni startni red, ovo u Kneževini nije bilo od 2008, a pobeda još od 2001. Vreme je...

Crni Đorđe
27.05.2017, 14:15
Kimi na polu i dva Meklarena u top 10.

Dobri dani.

Tarantula
27.05.2017, 14:28
https://pbs.twimg.com/media/DA1ehXBXUAQ8OSV.jpg:large

Mark0
27.05.2017, 14:43
Svaka cast za Ferari, velika sansa za Fetela.
Mercedes je ipak imao tempo gledajuci Botasov rezultat, ovo je bilo bas bas blizu, ne pamtim kada su vozaci na podijumu bili ovako blizu

Sam Hornish Jr.
27.05.2017, 14:44
Bravo za Kimija. Sta li moj Max moze sutra?:hm:

bice
27.05.2017, 16:52
Bravo Kimi care, konacno pol pozicija posle dugih 9 godina! Jos kad bi sutra pobedio, da zaokruzi odlican vikend. :cheers:

NEMANJA97
27.05.2017, 17:12
Posle Q2 se videlo da je Hamilton u neverici to skoro nisam video.
Bravo za Kimija, konačno!
Dobro je i Vettel odradio.
Nadam se da će Ferari zatvoriti trku i da Raikonen dođe do pobede. Vettel će i sa drugim mestom povećati razliku u šampionatu:biggrin:

Vanja #66
27.05.2017, 21:57
Videćemo šta će Ferrari učiniti sa vozačima, sumnjam da će narediti bilo kom od njih da se sklanja iako bi sa taktičke strane to bilo opravdano - pogotovu jer je Mercedes to učinio više puta. Hamilton ima sreću u nesreći što može da krene sa sporijim gumama u trku i da sa prvom prilikom (SV ili VSC) pređe na mekše i tako završi trku - što je gotovo sigurno bolja taktika nego obrnuto. Vozači koji su prošli u Q3 nemaju tu opciju. Nesreća u nesreći je što i te sporije gume deluju problematično za zagrevanje i dovođenje u optimalne radne uslove, kao i to što će biti dobrih vozača u sporijim bolidima ispred njega koji sigurno neće olako predati poziciju...

Red Bull bi mogao odigrati veliku ulogu na ovoj trci, ali od trke zavisi na čiju štetu i u čiju korist...

NEMANJA97
27.05.2017, 22:32
Što bi bilo taktički ispravno? Na primer: ako Raikonen bude prvi , a Vettel drugi pa šta bi bio tu problem Vettel bi povećao prednost , a i Ferari bi bio ubedljivo najbolji. Pa što bi baš bilo logično da ga pusti?

madrid
27.05.2017, 22:49
Zato sto bi ovako povecali za 6 bodova vise u individualnom a timski plasman bi ostao isti jer bi eventualno imali 1-2 u obe zamisljene opcije(valjda nece:D). Mislim ja naravno ne bih to voleo da se desi, ali mi je jasno zasto bi neko iz Ferarija mogao da misli na taj nacin.

NEMANJA97
27.05.2017, 22:52
Šta bi povećali za 6 više? Vettel može jedino da ima 7 više ako bi prvi , ali to je to.
Ipak to je vrlo besmisleno neće sad misliti tako o svakom bodu. Mislim konačno je formula krenula na bolje ne mora tako brzo da se nekim potezima vraća unazad

Vanja #66
27.05.2017, 22:53
Zato što protivnik to radi, te ako ti to ne radiš to znači da propuštaš priliku i da prepuštaš prednost... Tim pre što se taj isti protivnik muči i to je šansa da se prednost uveća još više. F1 je timski sport, tim želi da osvoji obe titule, a Ferrariju je vozačka titula daleko bitnija od konstruktorske.

NEMANJA97
27.05.2017, 22:56
Neka to protivnik radi , ali evo malo da se naśalim počela izgleda i karma da ih zeza:biggrin:
Nije to propuštanje prilike, Vettelu dobro ide i uvek treba izvući pravi maksimum , a ono ostalo vrlo lako može da se vrati kad i ne očekuješ.

madrid
27.05.2017, 22:59
Na 7 poena sam mislio:facepalm:. Ono sto hocu da ti kazem, a vidim i Vanja je da Merc ima jasnog broja 1 ove godine, a ako Ferari ne bude imao nego jedan drugom budu konkurencija automatski im padaju sanse, sad za koliko to ce zavisiti od rezultata i Hamiltona i 2 crvena u medjusobnim duelima, to jest koliko ce onaj koji na kraju sezone bude losije plasiran otkinuti bodova onom drugom. Sada stoje stvari da je Fetel u prednosti.

NEMANJA97
27.05.2017, 23:03
Pa teško će Raikonen držati baš ovako stalno , a već se to vidi po zaostatku.
Mercedes ima jasnog broja 1? A evo danas Hamilton u problemima i tu je džabe i to što je broj 1.
Šta da na primer Bottasa bude više sreća gledala? Na primer sa ovakvim situacijama...

madrid
27.05.2017, 23:08
Mada mora da postoji i balans. U teoriji svaki rezultat u kome je "drugi" vozac ispred prvog je otkidanje odredjenog broja bodova. Pa cak iako je ovaj(primer Botas) 3. iza 2 crvena a Hamilton 10. opet mu uzima 1 bod jer da njega nema Hamilton bi bio 9. i uzeo 2 boda. Mada to nekad vise pomogne nego sto odmogne u slucaju da se nalazi i ispred Fetela npr. pobedi onda Botas i dalje desetom Hamiltonu skida taj 1 poen ali i Fetel osvaja 7 manje jer je iza Botasa na hipotetickoj 2. poziciji tako da je u tom slucaju bolje za Luisa da Botas bude ispred njega. Najgore je kada je iza konkuren(a)ta a ispred timskog kolege tu izmedju, onda direktno steti svom vozacu, a najbolje ako je iza kolege a ispred konkurencije za titulu jer onda njima smanjuje poteencijalne bodove a njemu nista. E to ti je primer zasto bi Kimi mogao da dobije instrukcije, mada se ja iskreno nadam da do toga nece doci i da ce najbolji pobediti.

Pa u slucaju da vide da Botas ima vece sanse za titulu i da je blizi osvajanju promenice taktiku i zamenice uloge(bar u teoriji sujeta i realnost znaju nekad da pomute plan), za sada po njima( i po ogromnoj vecini ali to nije bitno) jos uvek nije.

NEMANJA97
27.05.2017, 23:13
Ma najbolje svima ukinuti drugog vozača i da svi imaju po jednog vozača kad očigledno ovo izgleda besmisleno:biggrin:

Vanja #66
28.05.2017, 08:26
Poenta priče je da direktna zamena pozicija vozača u trci na naredbu tima nije zabranjena. Nije zabranjeno ni da se to dešava između različitih timova (sećam se koliko su puta Toro Rossovci propuštali RBovce bez borbe), samo što to ipak u većini slučajeva nije dobro za tim koji propušta... :D Zbog događaja sa prethodne trke Finci su sad u velikom zaostatku za svojim kolegama (iako ne svojim greškama) i to je moguća tačka u sezoni kad počinje diferenciranje između vozača. Naravno da je moguće da Seba i Hamiltona zadesi isto u naredne 2 trke i da Finci budu ispred odjednom... Ako se to desi, diferenciranje neće imati poente očigledno. :)

Ferrari do sad nije hteo da izdaje bilo kakve naredbe, Kimi nije bio dovoljno brz (ovde ću opet morati da im zamerim za Kinu i manjak odlučnosti da maknu Kimija) i to je prosto to. Da li će danas Kimi biti dovoljno brz na startu (zadržao je stari start sistem, Vettel kao i u Španiji koristi novi) će biti jako bitno za trku, ali ne i odlučujuće... A da će u toku trke odraditi zamenu pozicija na stazi, ako uopšte budu hteli, u to baš sumnjam...

Potpuno nevezano za ovu priču, juče je napravljena bar jedna savršena fotografija... :D

https://pbs.twimg.com/media/DA2BeJdVwAA6Gm9.jpg

I malo statistike:

868499642568200192

Na samoj trci pobedio je Massa - Kimijev timski kolega, Hamilton je završio 10...

Alan
28.05.2017, 11:51
a Ferrariju je vozačka titula daleko bitnija od konstruktorske.

A kome je bitnija konstruktorska?

Mark0
28.05.2017, 13:18
Alonso i Baton :tu2::hah:

bice
28.05.2017, 13:56
Neverovatne krugove je vrteo Fetel dok je Kimmi bio iza Verlajna, i eto ga na 1. mestu, steta za Kimija zaista. Fantasticni Rikardo!

Tarantula
28.05.2017, 14:58
Forza Ferrari, forza Ferrari.

Mark0
28.05.2017, 15:12
Steta za Kimija, ali tempo njega i Seba je bio neuporediv.
Drago mi je da nije bilo timskih naredbi.

Vanja #66
28.05.2017, 15:17
Vettel odlično i hrabro do pobede, mogao je odmah posle Kimija da ode na zamenu, nije imao šta da izgubi i lepo je odradio posao. Kimi solidan, jako mi je drago što je na podijumu, ali danas je pobeđen. Dani je dobio nadoknadu za prošlu godinu, odlični krugovi i za njega kad je bilo najbitnije. Hamilton uz malo sreće i uz korektnu taktiku do odlične 7. pozicije, a Sainzu sve pohvale na odrađenom poslu! :hat: Šteta za Force India ekipu, oni imaju drugi najduži bolid ove godine i ne čude me muke koje su imali, nadam se da će trkački incident Kvyat-Perez i pred sudijama biti samo incident.

Button nažalost neslavno završava ovaj vikend, agresivan potez izbacio je i njega i Pascala, ali to je sve trkanje i bilo je dobro videti makar i pokušaj obilaženja. Ponovo užasni vikendi i za McLaren i za Sauber. Boulier se hvalio poenima za oba bolida u ovoj trci - mislim da mu je pametnije da ubuduće drži jezik za zubima...

Tarantula
28.05.2017, 15:28
https://pbs.twimg.com/media/DA634cjWAAAswxW.jpg

https://pbs.twimg.com/media/DA642rgXoAAHoys.png

Sam Hornish Jr.
28.05.2017, 15:54
Fetel je jednostavno brzi od Kimija. To je pokazo prethodne 2 godine to pokazuje i ovu. Ne znam sta Kimiju moze biti motiv da produzi ugovor.

Bane je
28.05.2017, 17:08
Odgledah par zadnjih krugova..
Ono su bili Erceg i ..?

Mark0
28.05.2017, 17:13
Pavle Zivkovic?

BogdanB
28.05.2017, 17:43
Erceg i Pavle rade F1

Bane je
28.05.2017, 19:13
Hvala

Sam Hornish Jr.
28.05.2017, 19:25
Taj Pavle je katastrofa, slusam ga na Nascaru nema pojma.

Mark0
28.05.2017, 19:51
https://youtu.be/LTsvwMXaXKw
Batonov odgovor :biggrin:

Vanja #66
28.05.2017, 23:09
Pavle se mnogo popravio od kako je počeo prenos F1 na SK. Može to i bolje još i biće sigurno u narednim godinama :)

Kakvo je mišljenje na ovom forumu, da li je Ferrari namerno povukao Kimija prvog u boks ili je Vettelov trijumf posledica njegove brzine? Gde god se okrenem, svugde se vode žučne rasprave na temu... :D

NEMANJA97
29.05.2017, 00:22
Nisam ostavio komentar , ali samo ću kratko na ovo pitanje: apsolutno je očigledno da je Vettelov trijumf posledica brzine i drago mi je što je na takav način dobio.
Ferari je pokušao Kimija ostaviti na prvom pa zato je on išao prvi i to je bilo skroz logično jer samo da su prvo povukli Vettela pa tek onda Kimija u boks , e samo u ovoj situaciji bi se imao razlog da se "napadne" Ferari

Nikoletina
29.05.2017, 00:30
Iako sam fan Kimija, Fetel je zasluženo dobio, imao je bolji tempo i tačka. To se najbolje videlo posle stajanja kada je napravio 10s razlike. Da nisu Kimija povukli prvog opet bi se pravile neke teorije zavere, povukli su ga da pobedu zaštite od Botasa i Ferštapena, to što je izašao u gužvu i što nije bio dovoljno brz u ta tri kruga, to je samo on kriv. Iskreno se nadam još boljim vožnjama od njega.

Vanja #66
29.05.2017, 07:03
Ima onih koji smatraju da je bolja taktika bila ostati duže na stazi, jer crvenim gumama treba malo više vremena da se zagreju i uđu u operativnu zonu. I navodno, i pored reakcija RB-a sa maxom i Mečke sa Bottasom, timovi su sigurno znali da je to bolja taktika i zato su u Ferrariju Kimija prvog povukli, kako bi Seb imao čist put i šansu da pobedi... Potpuno nebitno što je Seb imao pola sekunde brži prolaz kroz boks, što je imao 2 neverovatno brza kruga pre odlaska u boks i pored svega toga jedva je izašao ispred Kimija... :D

Da se razumemo, verujem da su timovi imali saznanja i neku prvu taktiku da što duže ostanu na stazi. Ali Max je pokrenuo lavinu, Dani i Seb su odlučili da rizikuju i isplatilo im se. Inače, mislio sam da je samo Ferrari taj koji uspeva da iz guma u dva navrata izvuče najbolje performanse, ali izgleda da i RB to može. U Sochiju sećamo se kako se Seb odjednom približio Bottasu neposredno pre odlaska u boks i kako je dugo vrteo dobre krugove na jako starim gumama. To se i juče desilo, ali ne samo njemu već i Daniju. Pitam se da li i Mercedes to može, ali često među prvima ulaze na zamenu i nismo imali priliku da to vidimo...

NEMANJA97
29.05.2017, 07:58
To za gume mislim da nije bilo tako pa baš je bilo suprotno da Mercedesu treba vremena da se zagreju gume, a da Ferari mnogo brže uđe u ritam.
Jednastavno Kimi mi je nekako otprilike drugu polovinu trke bio lošiji i sad bzvz praviti teorije kad se to može uvek.

Mark0
29.05.2017, 08:18
Kimija je pobede kostao samo Baton i Verlejn. Da nisu oni napravili vozic, ne bi se onako brzo islo na zamenu, Max se kockao jer je znao da ne moze nista drugo. Kimi je morao da bira bolji tren za box, tj ekipa je trebala da mu proveri izlazi li na cistu stazu. Jedino oko toga moze da se polemise. Ali kao sto rekoh i posle trke, Seb je imao mnogo bolji tempo i to se videlo i pre boxa.
Inace je dao posle trke izjavu da je bio potpuno ravnodusan kada je video da je Seb prvi, jer je znao da niko ne moze da ga obidje, otuda mozda onolika razlika..

miloolja
29.05.2017, 10:21
https://pbs.twimg.com/media/DA64aKTWsAASDFO.jpg

Sam Hornish Jr.
29.05.2017, 11:10
Kimi pokiso :rofl:

Vanja #66
29.05.2017, 11:18
To za gume mislim da nije bilo tako pa baš je bilo suprotno da Mercedesu treba vremena da se zagreju gume, a da Ferari mnogo brže uđe u ritam.
Crvene soft gume su i Ferrariju bile problematične za brzo zagrevanje, prosto previše su tvrde sve smeše. Imam osećaj da se narandžaste hard gume neće koristiti ni u Japanu, u Barsi su bile potpuno neupotrebljive...

Alan
29.05.2017, 15:19
I drugo i prvo, Vetel je neosporno i bzi i bollji vozac od Kimija i da je u pitanju bila normlana staza to bi mu bilo dovoljno za pobedu, ali posto je u pitanju Monako malo su mu pomogli iz ekipe, ne sto je Kimi prvi isao u boks nego sto Vetel nije isao u sledecem krugu nego jos koji kasnije. Ja tu nevidim nista sporno Vetel se bori za titulu Kimi ne, sporno je sto to nece da priznaju.

NEMANJA97
29.05.2017, 15:22
Auuff jake mi pomoći što neko ode krug kasnije u boks, pa to je toliko strašno pa sad nešto mora da se prizna?
Šta tek onda reći za one koji otvoreno kažu vozaču da se skloni?? A nama ispalo strašno ovaj postupak kod Ferarija...

Sam Hornish Jr.
29.05.2017, 15:23
I drugo i prvo, Vetel je neosporno i bzi i bollji vozac od Kimija i da je u pitanju bila normlana staza to bi mu bilo dovoljno za pobedu, ali posto je u pitanju Monako malo su mu pomogli iz ekipe, ne sto je Kimi prvi isao u boks nego sto Vetel nije isao u sledecem krugu nego jos koji kasnije. Ja tu nevidim nista sporno Vetel se bori za titulu Kimi ne, sporno je sto to nece da priznaju.
A zasto bi Fetel isao u sledecem krugu kad se bori za pobedu?

Vanja #66
30.05.2017, 08:31
Čitajući strane medije, stičem utisak da se pitanje "kontraverze" oko različite taktike Ferrarijevih vozača veštački nameće od strane engleskih (ne čak ni britanskih) medija. Znaju koliko je stav javnog mnjenja postao bitan, koliko su ljudi postali uključeniji u sport posredstvom društvenih mreža i vrše pritisak na Ferrari.

Po pravilima, a dozvoljeno je sve što pravilima nije zabranjeno, nije zabranjeno imati i naredbe u toku trke, propuštanje između vozača i slično. Mercedes je jasno stao iza Hamiltona u Bahreinu i u Španiji, Ferrari nije stao iza Vettela u Kini. Poput Alena, nemam nikakav problem sa prvim i drugim vozačem, ali u 5 trka pre Monaka jasno je koji je tim to primenjivao. U Monaku, šta god da je Ferari uradio sa svojim vozačima bila bi "kontraverza" ako bi Seb pobedio, teren za to se pripremao odmah nakon kvalifikacija (prenosi Sky F1 su postali izrazito neprofesionalni i zato ih ni ne gledam od početka sezone).

Krugovi su pokazali da je Seb bio brži jer bi imao bar 15s prednosti na kraju trke da nije bilo SC-a, a tih 15s je samo prednost tokom polovine trke. I baš zbog tih krugova sam ubeđen da bi Seb izašao prvi i da je bio samo 1 krug duže na stazi nego Kimi. A kao što smo videli, da nije bilo sporog stajanja za Maxa, obišao bi Bottasa kroz boks, tako da je ta taktika imala jednako rezona koliko i taktika za Seba i Danija.