PDA

Pogledati punu verziju : MLB

Strane : [1] 2

grpetrovic
23.05.2007, 15:13
Da li SportKlub ima u planu da pocne sa prenosima MLB lige jer mislim da ce biti ogromna zainteresovanost kao i za NFL i NHL?

srogovic
25.05.2007, 19:44
I ja se nadam baseball-u, i uspesima St. Louis-a, za koga vi navijate

drix
01.07.2007, 16:04
Da...jel imate u planu da prenosite BASEBALL??? Ja igram bejzbol i imam veliku elju da gledam MLB, ali niko ne prenosi...ima dosta klubova u Srbiji, samo to se malo o njima zna...nedavno se zavrila i avirex liga!!! ;D

drix
01.07.2007, 16:06
E, da...mislim da rai sport ponekad prenosi MLB!!!!! ;)

nemili
22.08.2007, 17:42
Da li postoji mogucnost da SportKlub prenosi playoff MLB-a? Inace pozdrav svim ljubiteljima bejzbola i naravno mog omiljnog kluba Boston Red Sox!

firmans
23.08.2007, 00:01
E, da...mislim da rai sport ponekad prenosi MLB!!!!! ;)

Ja nemam rai sport :-\

Mogao bi Sportklub da otkupi prava prenosa, mislio da bi to bio pravi potez!

palilulac
17.03.2009, 01:58
Bilo bi lepo da krenu sa prenosom MLB
Napred Baltimore Orioles, idemo na titulu!!

Liverpool FC
28.03.2009, 09:24
Kada Filadelfija krece u odbranu trona?

dr.dule
03.04.2009, 10:00
Kada Filadelfija krece u odbranu trona?

kada pocne sezona, naravno. 6.4. :D

fare
03.04.2009, 10:14
to nemam posebnog favorita mozda yankeesi

Liverpool FC
03.04.2009, 11:58
to nemam posebnog favorita mozda yankeesi

sampioniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

nani17
03.04.2009, 19:10
bilo bi extra kad bi se pocelo sa prenosima mlb. jos vise bih volio vidjeti uzivo baseball utakmicu. mozda jednog dana, kad se osnuje Banjaluka Capitals. a do tad navijanje za Detroit. odigro sam do sad dvadesetak sezona s njima na baseball mogulu, i osvojio desetak titula svjetskog prvaka, otad su mi prirasli srcu. mozda da pokrenemo kakvu peticiju za prenose?

dr.dule
03.04.2009, 23:47
imas na Espn America po dva prenosa ili snimka svaki dan pocev od 6.4.

Liverpool FC
12.04.2009, 23:16
Ne zna se cim se sazna javicemo.

Colts4Life
30.05.2009, 12:10
DETROIT TIGERS!!!

dobreta
02.06.2009, 21:18
Stvarno bi bilo super da SK pocne da prenosi i MLB. Pogotovo sto je sad kraj svih fudbalskih liga a oni skoro svaki dan igraju u 1pm (19.00 po nasem) tako da umesto silnih repriza
mozemo da gledamo baseball!!!!!!!!!!!!

P.S. Posto je Sportklub u sastavu SBB-a, a ako vec Sportklub ne zeli da emituje MLB, da li SBB moze da pusti NASN preko svog kabla pa da tamo moze da se gleda i Baseball i jos
dosta toga!!!

dr.dule
03.06.2009, 23:36
Stvarno bi bilo super da SK pocne da prenosi i MLB. Pogotovo sto je sad kraj svih fudbalskih liga a oni skoro svaki dan igraju u 1pm (19.00 po nasem) tako da umesto silnih repriza
mozemo da gledamo baseball!!!!!!!!!!!!

P.S. Posto je Sportklub u sastavu SBB-a, a ako vec Sportklub ne zeli da emituje MLB, da li SBB moze da pusti NASN preko svog kabla pa da tamo moze da se gleda i Baseball i jos
dosta toga!!!

Sbb je pustio ESPNAmerica (bivsi NASN) preko D3 sportskog paketa ( PTT KDS je pomenuti kanal uvrstio u osnovnu ponudu, doduse mislim da nemaju SK +)...sta li ce Neca reci da je SK i GK u sastavu SBB-a. ;)
usput vidim da tresnja nije rodila vrbi... zar su prava prenosa poskupela na 2$

nani17
16.07.2009, 12:35
cehoslovacki novasport takodje daje prenose nedjeljom, cini mi se, i poneki snimak. zna li neko gdje mogu naci punu, besplatnu verziju baseball mogul 2007? ovo sto sam dosad skino sve ograniceno na 6omin.

T-Snell
09.07.2011, 20:01
Ima li neko slucajno da prati MLB? :D

.....
09.07.2011, 20:08
Ja sam pokusavao par puta da gledam al ne ide mnogo je dosadno:D.

Kalu
09.07.2011, 21:36
Jedini sport koji jednostavno ne kapiram..:) Kao i kriket..:D

T-Mac je l' ti pratis MLB? :hat_1:

Indigo
09.07.2011, 21:40
Gledao sam jedno 10 filmova o bejzbolu i Bejb Rutu on je navodno legenda ali sam odgledao samo jedan mec bejzbola i to pre 3 godine na Olimpijadi cini mi se igrali su Cuba i Japan ili Koreja ne secam se ali fora je da ja nista nisam skontao....
Znam da se vrti nesto oko Houm rana, da postoje bacaci i udaraci i da je teren podeljen u 3 baze, i kada se valjda loptica izbaci izvan igralista to je odmah poen, znam valjda da bacaci 4 puta bacaju....to je sve sto znam....
Bilo bi lepo kada bi neko ko se razume objasnio malo pravila..... :)

T-Snell
09.07.2011, 21:48
Jedini sport koji jednostavno ne kapiram..:) Kao i kriket..:D

T-Mac je l' ti pratis MLB? :hat_1:

Poceo sam pre 2 godine... Nije da se nesto posebno razumem, ali volim da pogledam, posebno sad leti kad nocu nema NBA-a, pa da se ubije vreme. :D

Nebojsa
10.07.2011, 18:46
Ja pratim od prosle godine (od kad imam ESPN Ameriku) i dosta je zanimljivo kada se skontaju osnovna pravila.
Navijam za Red Soxe i nesto manje za Cubse, tako da se ti i ja Mac necemo bas slagati ;)
Mada je Jeter legenda. Onako preksinoc filmski, 3000 hit home runom.

T-Snell
10.07.2011, 21:39
Ja pratim od prosle godine (od kad imam ESPN Ameriku) i dosta je zanimljivo kada se skontaju osnovna pravila.
Navijam za Red Soxe i nesto manje za Cubse, tako da se ti i ja Mac necemo bas slagati ;)
Mada je Jeter legenda. Onako preksinoc filmski, 3000 hit home runom.

Jesi gledao brate ono sinoc, 3000-ti udarac home run, 5-5, resio utakmicu, alal vera velikom kapitenu... :wthy:
Btw i moj drugi tim su Cubs-i, tako da ono... :D

T-Snell
12.07.2011, 00:58
Za nekih sat vremena pocinje home run derby, tako da ko ima ESPN, ne treba da propusti... :)

Nebojsa
12.07.2011, 11:45
Robinson Cano (NYY) osvojio Home run derby, u finalu pobedio Adriana Gonzalesa (BRS). Igraci sa najboljim brojkama ove godine Prince Fielder i Jose Bautista razocarali, nazalost nije bilo Pujolsa zbog povrede.
Veceras je All Star game ili kako ga Ameri zovu Midsummer classic. U MLB je specificno sto ova utakmica ima tezinu jer pobednik (American ili National League) dobija domacinstvo u World Seriesu. Ipak ove godine nece biti dosta zvezda, sto zbog povreda, sto zbog zelje da odmore, sto zbog pravila koja sprecavaju pitchere da igraju ako su bili starteri u nedelju, pa zato nece biti Sabathije i Pricea. Ipak, bice vrlo zanimljivo.
@Tmac Jeter je verovatno najbolji shortstop u poslednjih 20 godina, verovatno i medju top 3 ikada. Covek vodi u vecini napadackih kategorija Jenkija, mislim da je time dosta receno.

T-Snell
12.07.2011, 15:24
Kako je my boy Robi Cano pokidao jutros, pa to nije bilo normalno. :wthy:
Ostvario je rekord u finalima sa 12 HR-ova, a jos mu ostalo 4 out-a viska. :wthy:
Elem, kako je Adrian krenuo ja sam mislio da 99% on osvaja, medjutim Robi mislim pre svega zahvaljujuci caletu sa kojim ovo radi verovatno od pete-seste godine pokidao. Bilo je nekoliko bombi, posebno onaj HR za izjednacenje u finalu. :D
Prince, Bautista i Papi su malo razocarali, Fielder je bar u onom swing off-u uradio fenomenalnu stvar i digao publiku na noge, a Jose nije nikako mogao da pronadje tajming, to ga je i unistilo...

Elem, veceras All Star tekma, kao sto rece Šone, ima veliki znacaj za razliku od drugih americkih sportova i videcemo ko ce biti bolji. Ako se ne varam startni bacaci su naravno Roy Halladay i Weaver iz Angels-a.

Nebojsa
12.07.2011, 15:41
Da, Roy i Weaver su starteri, ne verujem da se udaraci raduju tome. Roy je pogotovo dobar, nema neke nehumane cifre sa strikeoutima, ali gadja uglove (ima strasnu kontrolu) i jako je tesko protiv njega imati HR. Bullpen mnogo jaci kod Nationala, posle Halladaya ide Lincecum, pa Lee, dok je American dosta slab, falice im 3 najbolja pitchera posle Jordana (Sabathia, Price, Verlander). To bi mogla da bude razlika koja ce presuditi pobednika. American jeste jaci udaracki, iako ce faliti A-Rod, ali pitanje je koliko mogu sa ove godine Weaverom i realno osrednjom ekipom posle njega. Mislim da jako, jako dugo National nije dobio 2 puta uzastopno All Star, tamo je bas disbalans za razliku od drugih sportova, jer su dva kroz istoriju nesumnjivo najjaca tima u istoj ligi.

T-Snell
12.07.2011, 15:55
Steta sto je CC igrao u nedelju, inace bi ih sve pobacao veceras. :sd:

Salu na stranu, ima AL dosta dobrih reliever-a pored odlicnih Beckett-a, Crow-a, Gonzalez-a... Ma samo neka se dovuku sa prednoscu do devetog inning-a, tu se zna ko stupa na scenu. :sd:

Nebojsa
12.07.2011, 17:17
Mariano ne igra zbog povrede.

T-Snell
12.07.2011, 18:05
E vidis to nisam znao... Steta, onda ce ga verovatno Brandon League zameniti koji igra fantasticno ove godine u Mariners-ima.

Nebojsa
12.07.2011, 18:26
Jose Valverde ce biti closer, ali svejedno. Niko ne moze zameniti Mariana. Sa druge strane ce biti onaj bradati ludak Wilson.

T-Snell
12.07.2011, 18:42
Ma nema zamene za Mariana, ono je legenda koja hoda... A, Brian Wilson mi je isto kralj, volim takve neortodoksne likove. :D

Nebojsa
21.07.2011, 11:50
Ovde se nesto niko ne javlja, mislio sam da vise ljudi prati. Poceo je drugi deo sezone, vec sada se kao glavni favoriti isticu Philies, Rangers, Red Sox, Yankies. Iz senke vrebaju Brewers, Pirates i Indians, eventualno Mets ako budu imali neki ludacki kraj sezone i Cardinals ako Albert bude zdrav. Videcemo ko ce izdrzati, svi ovi timovi imaju bolje sezone nego sto je ocekivano, pogotovo Pirates kojima je ovo prva50%+ sezona posle 18 godina. Ceka nas u svakom slucaju zanimljiva druga polovina i playoff. Rangers su u seriji od 12 pobeda, rekord fransize je 14, veceras se sastaju sa Angelsima i Harenom koji je sjajan kuci.
Blizi se i kraj prelaznog roka, najtrazeniji je svakako Carlos Beltran iz Metsa, ali igra outfield koji je vec dobro popunjen u ekipama koje su u borbi za titulu, a od onih u kojima bi mogao da igra, jedni nemaju novca ili ne zele da mu daju koliko trazi, u druge on ne zeli da ide. Da Cardinalsi imaju para, sigurno bi ga uzeli i tako napravili udaracku ekipu u rangu Soxa i NYY ali imaju suvise skupih igraca na spisku, a legao bi im jedan outfielder.

T-Snell
06.08.2011, 14:06
Šone, dobismo vas sinoc, veceras chapter 2. :sd:

Nebojsa
06.08.2011, 14:20
Neka, neka, mi smo vas dobijali mnogo puta ove sezone. Poslednjih 2 nedelje mozda imamo velikih problema sa pitcherima, Lester sinoc :facepalm: Napad je jos uvek dobar, mada se malo bore sa situacijom kada imaju ljude na bazama, kontam da je sinoc bio izuzetak. Sad mi je jako zao sto nismo bar pokusali da zgrabimo Umbalda Jimeneza, sada bi nam jako dobro dosao tako dobar starter da razbije ovu losu seriju. Mnogo veruju Lesteru koji realno nije nista posebno, stucace ovako i u oktobru, ali ce onda biti kasno.
Nista, veceras prenos drugee utakmice sa Fenwaya u 10 na ESPN Americi, to se mora gledati. Ovo je borba za diviziju i domacinstvo u PO seriji, prstace svuda.

T-Snell
06.08.2011, 14:27
Jebe me vecerasnji termin, nadam se da cu uspeti da pogledam bar deo... Ma, mi onako igramo redovno, dovoljan je jedan inning da se napravi prednost i resi tekma. Bullpen je pokidao, prvo Logan, pa Soriano, Robertson i za kraj Mariano...
Colon je malo podbacio, hvala Bogu pa je Girardi odlucio tacno na vreme da ga izvede jer je Logan iscupao situaciju sa punim bazama. Najbitnije da smo konacno preuzeli prvo mesto.
Nista, vidimo se veceras. :sd:

Nebojsa
06.08.2011, 22:00
Cubsi se sprdaju sa Redsima, nadam se da ce skoro biti gotovo da se gleda prava stvar. E da ovako igraju cesce a ne triput godisnje ne bi poslednji put bili sampioni 1908. Velika fransiza, malo uspeha, a opet mnogo publike i uopste navijaca sirom sveta.

Edit: Starlin zivotinja, sta im radi, ovako mlad a verovatno najbolji napadacki igrac u MLBu, respect...

T-Snell
06.08.2011, 22:25
Pa Chicago je to majku mu... :sd:

Z-a obozavam, covek bolje udara nego sto baca. :hah:

Nebojsa
07.08.2011, 10:01
To bre, Soxi, idemo do titule ove godine. Kako su razbili sinoc CCa, 7 ranova, od toga 5 u jednom iningu, ako se Crawford probudi kao sto jeste ovaj put, nema nikom spasa. Lackey konacno odigrao normalnu utakmicu, sam sebe ubacio u nevolju nekoliko puta, ali se fino i vadio, nek bude takav i na dalje, od njega sasvim dosta. Odbrana odigrala odlicna, 3 double playa, 2 na punim bazama. Jenkijima jako fali A - Rod, kao i nekoliko pitchera, pre svega Chaimberlain, cudno je da su i do ove situacije dosli, ali im za velike meceve trebaju gore pomenuti. CC ocigledno ima problem sa Soxima,ima 3 puta veci ERA protiv nas nego protiv drugih ekipa.

Nebojsa
07.08.2011, 10:10
Pa Chicago je to majku mu... :sd:

Z-a obozavam, covek bolje udara nego sto baca. :hah:

Z je kraljina, sad kako stigao Garza moze se bez problema staviti na pinch hittera kada Mat startuje. Samo zadrzati glavne igrace, ojacati malo outfield i dovesti jednog levorukog razbijaca (Big Pappi je slobodan posle ove sezone :biggrin: ) i bice nesto od tog tima.

Mr.M
23.04.2012, 10:48
Je li moguce da niko ne prati novu sezonu ?

Sam Hornish Jr.
23.04.2012, 11:52
Pratim ja ponekad kad uhvatim.

Nebojsa
23.04.2012, 12:05
Pratim i ja ali mi smor da pisem jer su Red Soxi uzas :D Kada Bobby prodrma bullpen onda cu da smaram :biggrin:

Sam Hornish Jr.
23.04.2012, 12:10
Ja navijam za NYY jel su oni dobri?

Nebojsa
23.04.2012, 16:39
Ja navijam za NYY jel su oni dobri?

Oni su jako dobri ove godine, po meni uz Angelse (ako se uigraju), Detroit i Philu glavni kandidati za titulu. Resili su probleme sa pitchingom, sada nije tu samo CC vec i nekoliko jos dobrih igraca, Teixeira je nesto losije poceo sezonu ali ce se zagrejati, Cano je mozda najbolji sa palicom u celom MLB, naravno tu su uvek Jeter i A Rod. Mocna ekipa nema sta.

Heartbreak
30.04.2012, 23:05
Treću sezonu za redom pratim MLB ligu :D Navijam za Njujork Jenkise, Sinsinati Redse i Atlantu Brejverse i mogu reći da su sva tri tima solidno započela sezonu. Najprijatnije iznenadjenje su svakako LA Dodžersi koji su konačno krenuli da igraju nakon par očajnih sezona ali videćemo koliko će to potrajati. Njihovi gradski rivali Ejndželsi katastrofalno loši.

Branioci titule, Sent Luis Kardinalsi odlični za sada, kao i Tamba Bej, meni najiritantnije ekipe u celoj ligi :D

Tek je početak sezone, rano je govoriti o bilo čemu :D

Nebojsa
30.04.2012, 23:09
Ma naravno da je rano, ali vec se vidi da se Boston raspada, jbg nije nam trebao Bobby, koliko god da zna, mnogo je konfliktna licnost i uspeo je valjda vec sa svima da se posvadja a sezona jos nije ni pocela kako treba. Opet pitching los, kada spoijis ceo bullpen taman 2/3 dobrog igraca. Mora se podmladiti tim i dovesti neko ko zna da baca a ne samo da pije pivo.

T-Snell
30.04.2012, 23:11
Pineda zavrsio sezonu, dadosmo Montero-a uzalud. :facepalm:

Al' dobro, imamo i ovako najbolji napad u ligi, samo nece moci Kapiten i A-Rod da igraju doveka.

Nebojsa
30.04.2012, 23:11
Jeter ce valjda igrati i kada mi budemo ostarili, nije normalan covek :D A Rod je pozer i verovatno ce mu se brzo smuciti pa ce u penziju :D

Heartbreak
30.04.2012, 23:14
A Boston je i prošle sezone krenuo katastrofalno loše pa se trgao u nastavku sezone :D
Doduše ja baš ne volim Boston kao i Tampu jer su glavni suparnici mojim Jenkinsima u diviziji :D tako da slobodno nek malo olade ahhaha :D

Nebojsa
30.04.2012, 23:16
Ne brinem ja kada prorade Dustin, Youkilis i Big Pappi, samo treba to cekati, nemamo pitchere da nas izvuku iz takvih meceva gde ne ide.

T-Snell
30.04.2012, 23:16
Isto pratim MLB tek otkad smo dobili ESPN, znaci ovo je treca sezona, i trebalo mi je malo vremena da shvatim zbog cega je Jet tolika legenda, i Boga mi u zadnje vreme ne da mi je jasno, nego sam i ja poceo da ga worship-ujem, klasican Bogotac! Kad je udario onaj homerun za 3000. hit vristao sam po kuci kao kad Derrick :cry: uradi nesto ludo.

Elem, gledao sam sinoc Rays-Rangers, imali su sansu Rangers-i po onoj kisi da izjednace bar u zadnjem iningu, ali Kinsler bio ocajan u zadnjem at bat-u sa punim bazama, cini mi se da je sva 3 pitch-a promasio loptu.

Nebojsa
30.04.2012, 23:18
Jet je legenda da nema dalje, mozda i najcenjeniji sportista u New Yorku, dobro sada je dobio konkurenciju u Eliju, samo sto Iliju ne voli svi, a ovog vole i navijaci Metsa. Simbol grada, bukvalno.

Elem, gledao sam sinoc Rays-Rangers, imali su sansu Rangers-i po onoj kisi da izjednace bar u zadnjem iningu, ali Kinsler bio ocajan u zadnjem at bat-u sa punim bazama, cini mi se da je sva 3 pitch-a promasio loptu.

Najgori luzerski tim u MLBu, daj im 10 razlike i opet ce naci nacina da izgube, gori su od Cubsa.

Heartbreak
30.04.2012, 23:19
A ja pratim na šugavoj areni koja je ove sezone prenosila svega 3-4 duela :( Protekle 2 sezone su puštali po 3-4 nedeljno, ali valjda će se popraviti kad se završi NHL.

Nebojsa
30.04.2012, 23:21
A ja pratim na šugavoj areni koja je ove sezone prenosila svega 3-4 duela :( Protekle 2 sezone su puštali po 3-4 nedeljno, ali valjda će se popraviti kad se završi NHL.

Jbg, na ESPN America je brutalno, komentatori sabijaju. Ovi nasi su ok, ali nije to to. Ja sam uz ove bukvalno za mesec dana pohvatao sve fore, iako baseball u zivotu nisam gledao. A prenose non stop nesto, svaki dan. Mnogo, mnogo dobar sport kada malo udjes.

Nebojsa
04.05.2012, 16:40
http://www.nytimes.com/2012/05/04/sports/baseball/yankees-mariano-rivera-injured-during-batting-practice.html

Mariano Rivera mozda zavrsio karijeru zbog povrede ACL, strasno :cry: Ne volim Jenkije, ali on je bio kraljina, najveci broj saveova u istoriji MLB, verovatno najbolji closer ikada.

T-Snell
04.05.2012, 16:44
Da li je moguce ovo jbt!? :ninja:

Sad ce pretpostavljam Soriano da bude closer?

Nebojsa
04.05.2012, 16:50
Tako nesto pricaju. Ne znam, pre mislim da je bolje da tradeuju za nekog nego da stave njega. Ili da zrtvuju nekog iz startne rotacije (Chamberlain recimo). Videcemo, Girardi je to, svasta mozemo ocekivati. A i njima ne gori za pitching, toliko su jaki u napadu da mogu da dopuste i koji run vise.

Mr.M
05.05.2012, 02:51
JA zaboravio za ovu temu :D ... Vidim ima nas pomalo fanova, prosle sezone sam svrljao kroz sezonu , pratio na areni sve meceve koje sam mogao , ove isto pratim , pogledam par meceva kad imam vremena, navijam za Jenkije iako nisam sad neki ogroman fan kao recimo u kosarci za Knickse :D ... Valjda ce nesto napraviti ove sezone ;)

T-Snell
10.07.2012, 04:32
Kakav je Bog Prince.

Nebojsa
24.07.2012, 01:49
Suzuki Ichiro presao u Yankees. Colby Lewis zavrsio sezonu zbog povrede.

T-Snell
24.07.2012, 01:52
Hvala Miko

:ha: :ha: :ha:

Heartbreak
20.08.2012, 23:57
Ova sezona MLB lige je kao savrsena za moje favorite...Jenkisi prvi u svojoj diviziji, Sinsinati u svojoj, dok mi Atlanta trenutno drzi vajld kard u nacionalnoj ligi :cheer: Vasington najprijatnije iznenadjenje, takodje su mi super, a nadam se samo da ce na zapadu San Francisko prestici Dodzerse i otici u plej of seriju.

Sampioni Kardinalsi nista posebno, mada su oni prosle sezone gas dodali upravo u poslednjih mesec dana, dok su Red Soksi i Filadelfija definitivno promasaj ::)

Mr.M
21.08.2012, 00:24
Hvala Miko

:ha: :ha: :ha:

Tek sad ovo vidim , sta bi ovo trebalo znaciti :biggrin:

Heartbreak
16.09.2012, 20:50
Usli smo u poslednjih 15-ak dana regularne sezone...

I dok se u americkoj ligi jos uvek nista ne zna oko ucesnika plaj ofa, u nacionalnoj se vec zna da su Vasington, Sinsinati i San Francisko osvojili svoju diviziju, a Atlanta skoro siguran dobitnik WC. Da sam mogao da izreziram bolje ne bih mogao, sobzirom da su mi ova 4 tima uz NYY omiljeni ::) Vasington je pokazao najvise ove sezone, ali milion puta se pokazalo da kad dodje plej of, tu favorita nema. Ocekivao sam vise od sampiona Sent Lujsa i uvek nezgodne Filadelfije, ali nista od toga...LA Dodzersi su odlicno zapoceli sezonu i konacno sam mislio da mogu ove godine do play ofa, ali ih je San Francisko iskusno prestigao.

Sto se tice Americke lige, u sve tri divizije se vodi paklena borba...Na istoku NYY i Baltimor, mada je i Tampa tu blizu, dok su Red Soksi daleko daleko iza. jos jedna razocaravajuca sezona za Boston...U centralnoj se bore Cikago vajt soksi i Detroit, dok su na zapadu predvodnici Teksas i Okland. Razlika izmedju svih njih je pobeda-dve, tako da ce americka liga ove godine biti zanimljiva do poslednjeg kola sasvim sigurno.

Moje prizeljkivano veliko finale je NYY i Atlanta, mada se ne bih bunio ni da bude Sinsinati ::)

Heartbreak
24.09.2012, 15:27
Sinsinati osvojio centralnu diviziju, San Francisko zapadnu, a Vasington je jako blizu da trijumfuje na istoku nacionalne lige, mada se Atlanta priblizila na 4 pobede zaostatka....sasvim sigurno ce Atlanta dobiti WC iako ostane na toj drugoj poziciji, jer su LA Dodzersi i Sent Lujs dosta daleko u ovom trenutku.

U americkoj ligi Teksas se malo odvojio od Oklanda i verovatno ce osvojiti zapad, u centralnoj se kolju i dalje Vajt Soksi i Detroit, dok se u najjacoj diviziji bore Jenkiji i Baltimor, dok Tampa polako gubi bitku sa ostalima...WC ovde trenutno drzi Baltimor, mada im je Okland samo 1 pobedu iza...bice u americkoj diviziji jako zanimljivo u ovih 10 dana koliko je jos ostalo do kraja prvenstva :D

Mr.M
24.09.2012, 15:33
Vreme je da mocni Billy Beane uzme :biggrin:

Heartbreak
03.10.2012, 19:46
Jel se meni cini ili su tek od ove godine uveli da po dva tima iz svake konferencije dobiju WC i u medjusobnom duelu odluce ko ce u 1/2 finale??? Cini mi se da su ranije delili samo jednu i taj bi direktno isao u 1/2 finale. :hm:

Kako god, izgleda da su se proslogodisnji sampioni izvukli i uzeli drugu WC pa ih ocekuje duel sa Atlantom...verujem da ce Brejvsi opravdati ulogu favorita i naci se u polufinalu, gde su vec Sinsi, San Francisko i Vasington.

Ovamo je siguran polufinalista Detroit, dok ce se veceras odluciti koja dva tima dobija WC a koja idu u 1/2 finale direktno...NYY-Baltimor, Njujorcani protiv najvecih rivala Redsoksa, dok ce Baltimor igrati sa Tampom, Texas-Oukland (u direktnom okrsaju) odlucuju ko ce gde nakon regularne sezone.

Dakle veceras poslednje kolo i onda krece razigravanje za titulu :cheer: Sobzirom da su mi svi timovi za koje navijam usli u plejof (Sinsinati, NYY, Atlanta, San Francisko, Vasington) bice mi svejedno ko god od njih bude osvojio :D

Nebojsa
03.10.2012, 22:30
Bas me briga za PO, hocu da Miggy uzme Triple crown :D

I za ono oko WC si u pravu. Od ove sezone je promenjeno.

Heartbreak
04.10.2012, 00:54
Oukland unistava Texas na svom terenu 12-5, poslednji ining je u toku, tako da po svemu sudeci Teksas uzima WC, a Oukland osvajaj zapad americke lige.

Pod uslovom da NYY i Baltimor dobiju svoje protivnike veceras (tj samo Njujorcani se pitaju), parovi plej ofa bi trebalo biti

Americka liga
1/4 finale: Baltimor-Texas 1/2 finale: Oukland-Detroit, NYY-pobednik 1/4 finala

Nacionalna liga
1/4 finale: Atlanta-Sent Lujs 1/2 finale: Sinsinati-San Francisko, Vasington-pobednik 1/4 finala

Nebojsa
04.10.2012, 01:00
Wow, kakav mec. Ali jos jedna bitna stvar.

MIGUEL CABRERA TRIPLE CROWN WINNER!!!

Prvi triple crown od 1967 i velikog Jaza.

Texas bi mogao da ima dosta problema, nema sumnje da su kvalitetan tim, ali su potrosili dva starting pitchera a nista nisu uradili. Oriolsi bi mogli da im predstavljaju bas problem. Ili Jemkiji sto da ne, nista nije sigurno.

Nebojsa
04.10.2012, 08:02
http://cdn3.sbnation.com/uploads/chorus_image/image/611523/a4vf31aceaanhom.0_standard_730.0.png

Seal of approval :wthy:

Zao mi je sto se ovde ne prati bejzbol pa ljudi ne kontaju kakav je ovo istorijski momenat.

Heartbreak
04.10.2012, 17:35
Sve cestitke za Kabreru :tu2: Naklon :wthy:

Nebojsa
06.10.2012, 09:39
Wow, sta se ono desilo jutros :krsta: Mislim prosla su dva tima koja sam zeleo, ali kakva je ono sudijska odluka, Seattle je mala maca. A Rangersi potvrdili ono sto svi znamo, da su teski luzeri. Josh molim te bezi odatle, Bostone reaguj :D

Heartbreak
06.10.2012, 12:42
a dajjjjjjjj breeeeeeeeeee :wall: pa da li je moguce da su Brejvsi ispali :cry: Jedna dobra sezona na kraju otisla u zaborav, zbog tog novog pravila oko WC-a :angry: Nadam se da ci ih Kapitalsi istresti samo tako ::)

Heartbreak
07.10.2012, 07:06
Tooooooo breeeeeee Sinsinatiiiiii :cheer: Pobeda u San Francisku, brejk napravljen ::)

Idemo Redsi :dw:

Heartbreak
07.10.2012, 21:37
Detroit poveo 2-0 u plejof seriji protiv Oklanda.

Krenuli su Kapitalsi, kasnije i Jenkiji zapocinju plejof, dok ce Sinsi traziti jos jedan brejk u San Francisku :D

Nebojsa
07.10.2012, 21:38
Nisu Capitalsi nego Nationalsi, ovi prvi su NHL tim.

Heartbreak
07.10.2012, 21:44
Nisu Capitalsi nego Nationalsi, ovi prvi su NHL tim.

ahhahahahhahah da li sam napisao kapitalsi hahahahhahahahahha :facepalm: Vidi se da mi nedostaje NHL :(

Heartbreak
08.10.2012, 00:53
Vasington savladao u gostima Sent Lujs sa 3-2 i tako poveo u polufinalnoj seriji nacionalne divizije sa 1-0 :cheer:

Kad bi Redsi i veceras savladali Dzajantse to bi bilo zaista sjajno ::)

Inace kisa u Baltimoru pa mec sa Jenkijima ne pocinje jos uvek :(

Heartbreak
08.10.2012, 11:10
ohohohohohoohoh unisten San Francisko nocas :njt::njt::njt: Sad od tri tekme na domacem terenu, da se dobije jedna i eto nas u finalu konferencije :cheers:

Ovamo Jenkinsi napravili brejk u Baltimoru za 1-0 u seriji :cheer:

Danas svoje druge meceve igraju Baltimor i Njujork, odnosno Sent Lujs i Vasington

Heartbreak
09.10.2012, 23:29
Sinoc je Sent Lujs oprao Vasington, mada bih pre rekao da su Nationalsi bili zaista ocajni, pogotovo suplji u odbrani, a i piceri im nisu bili bas raspolozeni, tako da je trenutno 1-1 u ovoj seriji, bas kao i u duelu izmedju Baltimora i Jenkinsa.

Veceras gledamo dve mec lopte, jedna je za moj Sinsinati koji docekuje San Francisko, a Detroit ima priliku da okonca seriju protiv Oklanda, doduse oni su na gostovanju, ali preostale tri utakmivce ce se igrati u Oklandu tako da jednu moraju dobiti, a siguran sam da hoce.

Ajmo Sinsinati, rasturi San Francisko, pa da se lepo pripremimo za finale konferencije ::)

Nebojsa
12.10.2012, 09:34
Neverovatno, svi mecevi ce biti reseni u majstoricama, kakav PO :wthy: Detroit za sada prosao, Verlander ponovo sabio. Wash se izvukao, Redsi izgubili veliko vodjstvo, NYY i Bal ponovo izjednaceni kao i pola sezone i sve ce odluciti jedna utakmica (A Rod ponovo tragican). Kontam da prolazi Wash (domaci teren), SF (Buster udara kao sumanut, a i bez uvrede Heartbreak, Redsi su jednostavno luzeri) i NYY (CC pitchuje danas, ne gube oni sa njim).

Bas mi je zao sto Strasbourga ne gledamo u PO, Harper se raspao u PO, zanima me kako bi on odreagovao.

Heartbreak
12.10.2012, 17:07
ahahhahahah ovo sada definitivno potvrdjuje cinjenicu da su veliki luzeri :( ali ja ih ipak i dalje najvise volim ::) A konacno sam se ponadao da ce biti u prilici da osvoje nacionalnu ligu, a oni vise od sampiona centralne divizije izgleda ne mogu :( A sezona je bas obecavala, pogotovo drugi deo...zaista steta...

Dakle Atlante mi nema jos od borbe za WC, Redsi su mi sinoc ispali, dakle sve snage polazem u Jenkinse :D

Inace ocekivao sam da Sent Lujs izbaci Vasington juce, ali nekako se izvukoce tako da ipak majstorica...navijacu za D.C, mada ce pticurine ici u finale sa San Franciskom (dva poslednja pobednika MLB-a).

Ovamo verujem u Jenkinse, ne bi smeli da zeznu (mada proteklih godina nikako nisu znali igrati ovaj plej of :( )

Videcemo sve veceras, bice napeto :D

Nebojsa
14.10.2012, 12:03
Tigersi da zahvale Valverdeu sto je zamalo ispustio utakmicu, sada ce verovatno dobiti, NYY nije isti tim bez Jetera, pogotovo u odbrani. Ko ce ga zameniti, A Rod je u ocajnom stanju i nema sanse da se vrati na svoju prirodnu poziciju SS, Neku rezervu jedino da izvedu.

Nebojsa
19.10.2012, 09:44
Broom service :D

Heartbreak
24.10.2012, 21:35
ahahhahah Sent Lujs na kraju ispustio prednost od 3-1 i tako se San Francisko plasirao u novo finale MLB-a, nakon pauze od godinu dana.

Po meni Detroit favorit, ali navija se za Dzajantse :ajde:

Heartbreak
26.10.2012, 19:14
2-0 za Dzajantse :cheer: Sad bar jedan brej u Detroitu :D

Heartbreak
30.10.2012, 12:17
ahhahaah pa da ali je moguce da je San Francisko oduvao Tajgerse sa 4-0??? U prve 3 utakmice su izdominirali i stvorili kljucnu prednost. Jedva su prosli i Redse i Kardinalse (imali poprilican zaostatak) i na kraju lako savladali Detroit koji je delovao mocno u plej ofu.

2. titula u poslednje 3 godine i ono sto je meni najdraze, trecu godinu za redom osvaja tim iz nacionalne dizvizije :D

Ono sto je meni obelezilo sezonu je sjajan nastup Vasingtona koji se po prvi put u istoriji plasirqao u plej of i to sa najvise pobeda od svih...sad kad su probili led, ocekujem dobar nastup i sledece sezone.

Redsi su takodje imali sjajnu sezonu, ali po ko zna koji put u plej ofu nista nisu pokazali :(

Jenkinsi standardno trijumfuju u najjacoj diviziji americke lige, ali evo i trecu godinu za redom ne stizu do samog finala.

Najvece razocarenje su mi Boston i Filadelfija, a LA Dodzers i Angels su konacno krenuli da igraju (nakon par godina suse) i bili jako blizu plej ofa. Najveci luzeri i ove godine Cikago Kabsi.

Cabrera je takodje obelezio sezonu sa neverovatnom Triple Crown-om, ali i Pablo Sandoval koji je izdominirao u finalnoj seriji (sto u napadu, sto u odbrani) i predvodio SF do novog prstena.

Da sumiram, bila je ovo sasvim pristojna sezona, uspesna i za moje favorite (na zalost samo do plej ofa). Jedva cekam narednu sezonu, a pre toga imacemo u martu i World Baseball Classic :D

Mr.M
19.03.2013, 22:31
Hoce se pratiti ove sezone ? :D

Rondo9
19.03.2013, 22:39
Gledacu ja opening day (Red Sox vs Yankees, valjda) ako ne bude nekog basketa. Za dalje cemo videti.

Mr.M
19.03.2013, 22:39
Ja cu sigurno gledati Boston-NYY , ne bi bilo lose da nas se par skupi :D

Rondo9
19.03.2013, 22:41
Bacice Sone neku analizu pobednika, broja poena i slicnog... :tnt:

Nebojsa
19.03.2013, 22:45
Nisam ja Wada da samo radim. Go Red Sox, go Big Papi :dw:

Mladen
23.03.2013, 12:44
Definitivno krecem sa pracenjem MLB ove godine. I naravno "Go Chicago, Go White Sox" :dw:

Heartbreak
23.03.2013, 22:02
Naravno da se prati bejzbol i ove sezone :dw:

Miljenici uvek bili i ostali Jenkinsi, Brejvsi i Redsi :srce:

Nebojsa
01.04.2013, 01:52
Pocinje MLB sezona :D Na ESPN America Texas i Houston, lokalni derbi.

Rondo9
01.04.2013, 02:09
Na koga da igram ? :D

Nebojsa
01.04.2013, 02:15
Texas.

Rondo9
01.04.2013, 12:16
Texas.

Znao sam da nemas pojma <3

Nebojsa
01.04.2013, 12:26
Tim koji vredi 35 miliona dobio onaj koji vredi 135. Jbg, desava se.

Rondo9
01.04.2013, 12:34
Ma sve ok, vraticemo danas. :D

U 6 Red Soxi i Yankeesi. Cuo sam da je to jedno od najvecih, ako ne i najvece rivalstvo u svetu sporta. :ne_znam:

T-Snell
01.04.2013, 13:13
U 6 ili u 7? Danas 4 opening day tekme, mozda ce morati da se baci koji dinar :(

Rondo9
01.04.2013, 13:24
U 7 ipak. Moja greska.

Ae Sone nek kaze sta da igram, pa da opicim suprotno. :biggrin:

Nebojsa
01.04.2013, 13:32
Red Sox navijacki, a i Jenkijima fali nekoliko znacajnih igraca.

dejanmm
01.04.2013, 19:17
ovaj mlb se mora ozbiljno pratiti s obzirom da se nema na sta igrati preko leta

dajte da ga i ovde bar malo popularizujemo...

Heartbreak
01.04.2013, 19:19
Ima li strima za Jenkije i Redsokse??? Ja ne mogu naci :angry:

dejanmm
01.04.2013, 19:21
ako nemas espn probaj ovo http://www.rojadirecta.me/goto/capodeportestv1.blogspot.com

Heartbreak
01.04.2013, 19:26
ako nemas espn probaj ovo http://www.rojadirecta.me/goto/capodeportestv1.blogspot.com

to care :tu2: Ma nemam ESPN, a Arena od ove sezone vise ne prenosi bejzbol :angry: Tako da sam osudjen na ove linkove koji su uglavnom slabog kvaliteta i na mbl tv koji svaki dan pusta free po jednu tekmu (obicno one koje se meni najmanje dopadaju hahahha)

Ali daj sta das ::)

Nebojsa
01.04.2013, 19:28
Taman pomislim da se Lester opametio a on baci ona tri debilna pitcha. No dobro, nek drzi ovako, ispod 20 pitcheva po inningu i ja zaddovoljan, znajuci kako ume da se bori sam sa sobom. Mora se dovesti krsteni picher majku vam nenormalnu skrtu, ako ne uhvatite Strasburga sledece sezone treba vas tuci. Victorino ce dosta znaciti.

dejanmm
01.04.2013, 19:30
vidim ja koga cemo ovde zvati "ucitelju: :)

Nebojsa
01.04.2013, 19:32
Sta god treba :D Brat Bryce Harper od prvog at bata udara, neverovatan igrac, decko je sa 20 HoF kvalitet.

Nebojsa
01.04.2013, 19:40
Jackie zeznuo CCa, posle uspeo da dodje do druge :D Bas mi se svidja, napricali se o njemu spring campu, izgleda zasluzeeno. Mnogo bolje ovo sve izgleda nego prosle sezone, manje glupih gresaka.

Nebojsa
02.04.2013, 00:17
Clayton Kershaw, kakav car. Em razvalio kako baca, a onda na 0:0 HR u osmom iningu, prvi u karijeri. Stadion u delirijumu, Magic na nogama.

dejanmm
02.04.2013, 00:49
ni najmanju sansu im nije dao, koliko ja vidim HoF igrac u najavi, tek mu je 24...

Nebojsa
02.04.2013, 00:56
Polako, to sa pitcherima nikada nije izvesno. Jedna mala povreda i ode karijera u majcinu, to je mozda najosetljivija pozicija u sportu uopste. Drugacije je sa udaracima, ako je neko dobar u jednoj sezoni bice dobar inace. Tako je Tim Lincecum iz SF Giantsa je imao nekoliko strasnih sezona, pa je prosle bio sramotan, ne samo po svojim standardima nego inace. Ili recimo najbolji pitcher prosle godine R.A. Dickey kojeg nigde nije bilo 10 godina, pa je dobio ekvivalent MVPa prosle sezone. Jedina tri sigurna HoF pitchera u ovom momentu su Roy Halladay, Justin Verlander i CC Sabathia. Verovatno i Felix Hernandez. Ostalima je jos dug put do uopste razmatranja, tesko je uci HoF u bejzbolu.

dejanmm
04.04.2013, 21:45
BASEBALL 101

Bejzbol je sport koji se igra između dve ekipe od po 9 igrača u kojem glavni obrambeni igrač - bacač (pitcher) - nastoji baciti lopticu (baseball) prema svom hvataču (catcheru), dok napadački igrač – udarač (batter) - tu istu lopticu pokušava udariti palicom i izbaciti je van točno označenog područja kako bi postigao jedan ili više bodova.

http://www.marinacoveresort.com/resourcefiles/mainimages/pet-friendly-hotels-st-petersburg-beach-special-baseball-top.jpg

Bejzboj je jedan od tri najpopularnija sporta u SAD i prograšen je za nacionalni sport. Tamo je ujedno osnovana i najpopularnija bejzbol liga na svetu MLB (Major League Baseball) koja je sastavljena od timova iz Američke i Nacionalne lige. Liga sadrži 30 timova (29 SAD, 1 Kanada). MLB beleži najveću posetu tokom sezone od svih profesionalnih sportskih liga.

Pravila(ukratko):

Teren je podeljen na tri dela: Infild, Outfield i Faul teritorija

http://image.absoluteastronomy.com/images/encyclopediaimages/b/ba/baseball_diamond.svg.png

Ekipa koja se brani ima 9 igrača na terenu, dok ekipa koja napada kreće samo sa udaračem, koji kad udari loptu(po propisima) napreduje prema bazama i na njegovo mesto dolazi sledeci udarac.

Igra je podeljena u 9 izmena(ininga), I svaka izmena na dva dela tokom kojeg jedna ekipa, a druga se brani i obrnuto.

U bejzbolu se osnovna interakcija događa između bacača i udarača. Bacač baca loptu prema kućnoj bazi, iza koje se nalazi hvatač (catcher) i čeka da je uhvati. Udarač stoji pored kućne baze u jednom od dva udaračeva polja (batter’s boxes) i pokušava da udari lopticu palicom.
Hvatačev zadatak je da hvata loptice koje udarač ne uspe da udari i da pokretima ruku signalizira bacaču gde i na koji način da baci lopticu.

Lopta je sve vreme u posedu odbrane.

Cilj bacača (pither) je da baci loptu hvataču koji se nalazi iza udarača(batter) protivničke ekipe tako da lopta prodje kroz zamisljeni pravougaonik(strike zona) i time postize STRIKE. Sa 3 strike-a izbacuje udarača iz igre. Kada izbaci tri udarača igra se prekida i ekipe menjaju uloge. Ukoliko bacač baci loptu 4 puta van strike zone(BALL) udarač automatski prelazi na prvu bazu(WALK) i na njegovo mesto dolazi novi bacac.

http://www.d.umn.edu/cla/faculty/troufs/tr/images/strike_zone.gif

Cilj udaraca(batter) je da udari loptu i posalje je u deo terena gde je odbrambeni napadaci nece uhvatiti, jer u suprotnom ispada. Takodje ne sme da udara loptu koja ide van strike zone, jer ce se racunati STRIKE.
Kad udarac udari ispravnu loptu on postaje trkac(RUNNER) i trci prema bazama tako da stigne do njih pre nego sto odbrana uspe da vrati loptu do baze. Igrac koji stigne do domace baze(HOME BASE) postize poen za svoju ekipu.

PRAVILA

Igra

Utakmica traje devet ininga (izmena) tokom kojih se ekipe po jednom smenjuju na udaranju
Gostujuća ekipa uvek udara prva, a domaća se brani, dok je u drugom delu ininga obrnuto. U bejzbolu je lopta u posedu odbrane, što ovaj sport čini drugačijim od svih drugih ekipnih sportova.

Timovi se smene na udaranju kada tim koji se brani izbaci tri igrača iz udaračke ekipe. Pobednik je ona ekipa koja osvoji više poena (runova) nakon devet ininga. Ukoliko posle odigranih devet ininga rezultat bude bio nerešen, igraju se dodatni ininzi sve dok se ne dobije pobednik.

Cilj ekipe koja se brani je da izbaci tri igrača protivničkog tima.
To može uraditi na sledeće načine:
- Kada udarač udari loptu a neko od odbrambenih igrača je uhvati pre nego što padne na zemlju.
-Kada bacač baci tri strike. Strike se računa kada bacač baci lopticu kroz zamišljeni pravougaonik, koji se nalazi između kolena i lakata udarača, a širok je isto kao i kućna baza. Kada udarač zamahne pa promaši loptu i kada udari lopticu koja završi u faul teritoriju. S tim što treći strike ne može da se narpavi faul udarcem.
- Kada nakon udarca koji završi na zemlji loptica stigne pre trkača do baze.
- Kada neko od trkača krene u krađu baze a loptica stigne do baze pre njega.
- Kada bacač pre pitcha baci lopticu na bazu na kojoj se nalazi trkač, ukoliko primeti da se on suviše odvojio od nje u pokušaju da uhvati zalet prilikom krađe baze. To se najčešće događa na prvoj bazi i zove se pick-off.
- Nakon što tim koji se brani izbaci tri igrača protivničke ekipe, polovina ininga se završava i onda timovi menjaju uloge.
Cilj bejzbol ekipe koja udara je da postigne više poena od protivničkog tima.
Udarač koji udari lopticu postaje trkač. Trkač može na udarce drugih udarača da dodirne preostale baze, dođe do kućne baze i postigne poen.
Udarač takođe može da udari lopticu preko ograde u fer teritoriji. To se popularno zove houm-ran (home run). Houm-ran donosi onoliko poena koliko je igrača bilo na bazama u trenutku kada je udaren. Što znači da može najmanje doneti jedan poen (ako su baze bile prazne), a najviše četiri poena (ako se na svakoj od tri baze nalazio po jedan trkač).

Odbrana

Odbrana ima devet igrača i glavni zadatak joj je da spreči trkače da postignu poen. Igrači koji igraju odbranu takođe se nalaze u udaračkom redosledu.
Postoji devet defanzivnih bejzbol pozicija, ali samo dve su fiksne. Udaračeva i bacačeva. Ostalih sedam nisu fiksirane pravilima, a jedino u trenutku kada bacač baci lopticu moraju da se nalaze u fer teritoriji.
Defanzivne pozicije koje se najčešće koriste su: bacač, hvatač, igrač prve baze (frst baseman – 1B), igrač druge baze (second baseman – 2B), međubazni igrač (short stop – SS), igrač treće baze (third baseman – 3B) i tri oufieldera (levi, centralni i desni). Ipak u specifičnim ali retkim situacijama, timovi mogu koristiti drugačije odbrambene šeme, kao što je izbacivanje jednog outfieldera i uvođenje dodatnog infieldera.
Osnovni igrači odbrane su bacač, koji stoji na brdu i hvatač koji se nalazi iza kućne baze. Ova dva igrača su u direktnoj interakciji sa udaračem protivničke ekipe tokom svakog pitcha.

Bacač i hvatač

Glavna uloga bacača je da baca loptu prema kućnoj bazi sa ciljem da izbaci udarača. Bacač takođe sakuplja loptice koje udarač udari a koje završe u njegovoj blizini, pokriva baze i pokušava da izbaci trkače koji se nalaze na bazama.
Glavna uloga hvatača je da uhvati loptice koje udarač ne uspe da udari. Zajedno sa trenerima i bacačem, hvatač je odgovoran za bacačku strategiju, tako što sugerira pokretima ruku bacaču koje vrste pitcheva bi trebalo da baci. Takođe je odgovoran za odbranu u oblasti oko kućne baze.

Infilderi

Četiri infildera su: igrač prve baze, igrač druge baze, međubazni igrač i igrač treće baze.
Zadatak igrača prve baze je uglavnom da hvata loptice koje ostali infilderi pokupe. Kada infilder pokupi lopticu udarenu po zemlji, mora da je baci ka igraču prve baze koji mora da je uhvati i ostvari kontakt sa bazom kako bi izbacio udarača. Igrač prve baze mora da bude u stanju da dobro hvata loptice, stoga nosu specijalno dizajniranu bejzbol rukavicu. Igrač prve baze takođe sakuplja loptice udarene u blizini prve baze. Sama pozicija je fizički manje zahtevna od ostalih, ali je potrebno dosta veštine. Infilderi često ne bace dobro lopticu ka prvoj bazi, pa igrač na toj poziciju mora da bude u stanju da napravi razne manevre kako bi je uhvatio.
Igrač druge baze pokriva prostor između prve i druge baze. Njegov zadatak je da saskuplja loptice koje završe u tom prostoru i prosledi ih do igrača na prvoj bazi.
Međubazni igrač ili šortstop pokriva prostor između druge i treće baze. S obzirom da je većina bejzbol udarača desnoruka, loptice udarene po zemlji uglavnom završavaju u tom delu terena. Stoga je pozicija šortstopa najzahtevnija pozicija u infildu i primarno je defanzivna, što znači da većina šortstopova uglavnom nisu dobri udarači.
Od igrača na trećoj bazi primarno se zahteva da ima jaku ruku, pošto mora da baca lopticu preko celog infilda do igrača na prvoj bazi.

http://www.theoleballgame.com/image-files/start-of-4-6-3-doubleplay-c.jpg

Outfilderi

Postoje tri outfield pozicije. Leva, centralna i desna.

http://media.orangeandwhite.com/media/img/photos/2012/03/09/BB124_t607.JPG

Desni outfilder generalno ima najjaču ruku, pošto mora da baca loptice ka trećoj bazi kako bi sprečio trkače da do nje dođu.
Centralni outdfilder pokriva najveću teritoriju u outfildu, pa igrač koji igra na toj poziciji mora da bude brz i da ima dobru ruku. Kao i pozicija šortstopa, ova pozicija je primarno defanzivna.
Levi outfilder najčešće ima najslabiju ruku od svih outfildera, pošto ne mora da baca lopticu daleko. Ipak, igrači koji igraju na toj poziciji moraju da imaju dobre hvatačke sposbnosti, pošto najvieći broj udarenih loptica u outfildu završi u njihovom delu terena.

Bacanje (pitching)

Efektivan pitching (bacanje) je najbitnije za svaki bejzbol tim, pošto je pitching ključ odbrane u izbacivanju udarača i sprečavanju trkača da osvajaju baze i napreduju.
Bacači se dele na startere i relievere.
Starteri su oni bacači koji počinju utakmicu i najčešće bacaju 6 ili 7 ininga, osim ako se ne povrede ili odigraju izrazito loše u prvih nekoliko ininga. Nakon odigrane utakmice startnom bacaču je potrebno minimum četiri dana odmora, pa stoga svaka ekipa ima bar pet startera.
Relieveri su bacači koji ulaze sa klupe (bullpen) tokom utakmice. Postoji posebna vrsta relievera a to je closer (zatvarač). Closer najčešće ulazi u poslednjem iningu pri tesnom vođstvu svoje ekipe.
Ne postoji određen broj bacača koje ekipa može koristiti tokom utakmice.

http://www.thecompletepitcher.com/images/roy_halladay_1.jpg

Postoji nekoliko vrsta pitcheva koje bacači koriste tokom meča. Najčešće se koriste fastball (brza lopta) koji se baca brzinom od 90 do 100 milja na sat (145 kmh); change-up, lopta koja deluje kao fastball ali joj je let znatno sporiji; curveball ili krivudava lopta; slider…

Udaranje(batting)

Udarači mogu napredovati do prve baze na sedam načina:
-Nakon udaraca
-Nakon walka (kada bacač baci četiri puta lopticu izvan zamišljenog pravougaonika, udarač automatski napreduje do prve baze)
- Nakon što bacač pogodi udarača lopticom
- Nakon što neko od odbrambenih igrača napravi grešku u polju
- Nakon izbora odbrambenog igrača (fielder’s choice), kada umesto na prvu odluči da baci lopticu na drugu, treću ili kućnu bazu kako bi sprečio druge trkače da napreduju.
-U retkim slučajevima udarač može napredovati nakon interferenca i nakon strikeouta kada hvatač ispusti loptu.
Nakon što udari lopticu u fer teritoriju, udarač mora da krene da trči do prve baze i može da nastavi da trči ili da se zaustavi na bilo kojoj od baza ukoliko pre toga ne bude izbačen. Kada udarač posle udarca osvoji prvu bazu to se zove single, drugu – double, treću – triple. Ukoliko se dogodi da loptica završi u polju a udarač uspe da dodirne sve baze i stigne do kućne, to se zove inside the park home run.
Svako pojavljivanje udarača sadrži seriju pitcheva u kojima bacač baca loptice prema kućnoj bazi a udarač stoji u specijalno obeleženom polju za udaranje sa leve ili desne strane ( batter’s box). Tokom svakog pitcha udarač mora da odluči hoće li zamahnuti i pokušati da udari lopticu. Pitchevi dolaze brzo tako da udarač mora u desetom delu sekunde da proceni da li loptica ide ka strike zoni i pogodna je za udaranje ili ne.
Kada god udarač zamahne i promaši lopticu, to se sudi kao strike. Ako udarač ne zamahne, sudija koji se nalazi iza hvatača, procenjuje da li je loptica prošla kroz strike zonu ili ne. Ukoliko proceni da jeste, sudi se strike, u suprotnom sudi se ball. tri strikea izbacuju udarača a četiri balla šalju udarača automatski na prvu bazu.
Ako se dogodi da udarač napravi kontakt sa lopticom, ali je pošalje u faul teritoriju, to se računa kao strike, osim ukoliko prethodno nisu napravljena dva strikea. U tom slučaju udarač može da udara neograničen broj faul lopti.
Onog trenutka kada udarač udari lopticu u fer teritoriju, ili ukoliko bacač baci četiri balla, on postaje trkač. Cilj trkača je da osvoji sve četiri baze i postigne poen.

http://www.bettingonbaseball.org/wp-content/uploads/2012/06/Baseball-Game.jpg

On može osvojiti baze na sledeće načine:
-Na dobar udarac udarača,
-Krađom baze. Trkač može probati da ukrade bazu kada se bacač priprema da baci lopticu, kada bacač baca lopticu ili kada bacač čeka da mu hvatač vrati lopticu nakon pitcha.
- Ukoliko bacač baci walk a trkač se nalazi, recimo, na prvoj bazi, onda automatski osvaja drugu.
- Ukoliko se dosudi balk. Balk se sudi kada bacač krene da baci lopticu, ali je ne baci; kada bacač fintira bacanje na prvoj bazi; kada bacač baci lopticu bez da iskorači ka kućnoj bazi, itd.

Izmene

Svakom bejzbol timu je dozvoljeno da napravi neograničen broj izmena tokom utakmice. Udarač koji zameni drugog udarača naziva se pinch hitter, a trkač koji zameni drugog trkača naziva se pinch runner. Igrač koji zameni drugog igrača tokom pauze između ininga ili dok se odbrana nalazi na terenu, naziva se “defanzivna zamena” (defensive replacement). Rezervni bacač se naziva relief pitcher.
Svaka izmena je trajna, što znači da se igrač koji je napustio igru ne može vratiti. Stoga bacač koga je zamenio drugi bacač više ne može da ulazi u igru i baca, kao što ni udarač koji je izašao ne može više do kraja utakmice da udara niti da igra odbranu.

Bacači kao udarači i designated hitter pozicija

Pitching je specijalizovana veština naročito na koledž i profesionalnom nivou, pa su stoga većina bacača veoma loši udarači. S obzirom na to, timovi uvode rezervnog udarača kada je red na bacača da udara, osim ako ostanak bacača u igru nije glavni prioritet, kao što je to slučaj sa startnim bacačem tokom prvih 6-7 ininga. Rezervnog udarača nakon toga zamenjuje relief pitcher kada se na teren izađe odbrana.
Mnoge lige dozvoljavaju poziciju designated hitter, a najpoznatija po tome je Američka Liga (American League) MLB-a. Disgnated hitter (DH) je igrač čija je namena samo da udara i to umesto bacača. DH se ne smatra zamenom već čisto ofanzivnom bejzbol pozicijom. Designated hitter ne igra odbranu i može ostati u igru nezavisno od promena bacača. Ukoliko DH tokom utakmice pređe da igra na neku od pozicija u odbrani, onda tim gubi DH poziciju i igračevo mesto u udaračkom redolsedu zauzima bacač.
DH pozicija je u Američkoj Ligi uvedena 1973. godine, a osim što se koristi u AL, mnge niže lige u Americi (Minor Leagues) takođe imaju u upotrebi ovu poziciju. Sa druge strane Nacionalna Liga (National League) MLB-a nema DH poziciju i u njoj udara bacač zajedno sa ostalim igračima.

Sastavi bejzbol ekipa

Broj igrača u sastavu jednog MLB tima varirao je vremenom i zavisio je od dogovora i pravilnika. Prema trenutnim pravilima, jedan tim može imati maksimalno 25 igrača u svom sastavu od provg dana sezone do 31. avgusta, nakon čega svoj sastav može povećati na 40 igrača. Playoff je izuzetak, pošto se tada sastavi timova učesnika fiksiraju na 25 igrača. Do 2007. timovi nisu mogli da zamene igrače u svojim playoff sastavima ukoliko bi došlo do povrede, međutim od 2007. ukoliko dođe do povrede igrača tokom playoffa on može biti stavljen da listu povređenih a umesto njega pozvan neki drugi igrač. Međutim, onaj igrač koji bi usled povrede bio izbačen iz sastava, ne bi mogao da igra u narednoj rundi playoffa ukoliko bi se njegov tim plasirao.

Nadam se da ce tekst pomoci onima koji su poceli da prate bejzbol (ili bar pokusavaju) :) Uvodni deo sam sažeo koliko se može ako je nekog smor čitati ga celog.
Šone, ako sam šta zajebao slobodno prepravljaj...

Nebojsa
04.04.2013, 22:50
Sto se tice bazicnih pravila, ovaj referat je sasvim dovoljan za pracenje :) Ja cu sada malo da se bacim na trivia sitnice:

- Za razliku od drugih americkih sampionata, American League i National League u bejzbolu fakticki nisu jedan vec dva odvojena sampionata ciji se sampione sastaju u World Series na kraju sezone. Veoma mali broj utakmica se igra izmedju timova iz razlicitih liga, samo tokom kratkog perioda koji se zove Interleague play. Prednost domaceg terena u World series dobija liga koja pobedi na All Star mecu, takozvanom Summer Classic. Jedan od razloga zasto ove dve lige nikada nisu do kraja srasle jeste i prailo o Designated hitteru, koji je dozvoljen u AL i zato je ta liga ofanzivno mnogo jaca. NL su tradicionalisti i smatraju da je uvodjenje takve striktno ofanzivne pozicije znacajno uticanje na originalna pravila igre.
- Svaki tim ima startnu rotaciju koju sacinjava 5 pitchera. Ukoliko odradi qualifying game (odnosno utakmicu koja ce mu se racunati u onom skoru koji vidite, mora da baca 6 ininga) pitcher ne moze da igra sledecih 5 dana. Dakle ni da udje da baci nekoliko puta u kasnijim ininzima. Takodje, svaki tim ima odredjenog pitchera koji ima ulogu closera. Oni u specificna fela, obicno najveci ludaci u svakoj ekipi. Dozvoljavaju jako mali broj udaraca, najcesce bacaju one bombe od preko 95 mph, nema razloga da se stede. Ako uspeju da zadrze prednost, dobijaju Save. Najveci broj ima Mariano Rivera iz Jenkija, ove godine se vraca iz neugodne povrede ACLa (da, Macove mezimce nesto bas hoce ta povreda), tako da treba iskoristiti priliku da se pogleda legenda.
- Velicina terena u bejzbolu nije specifikovana pravilima. Zna se koliki je dijamant sa 4 baze, ali ceo teren moze da bude raznih velicina i oblika, pa su tako neki veci i pogoduju pitcherima i odbrani, a drugi su manji i odgovaraju udaracima. Vecina stadiona ima neki zastitni znak, a medju njima su recimo ogroman zeleni zid na stadionu Boston Red Sox ,,Green Monster``, zbun na stadionu Chicago Cubsa, takozvani ,,ivey`` gde se povremeno zaglavi lopta pa to bude prava nocna mora za fieldere, fontana na stadionu Kansas Citya, okean blizu stadiona San Francisca, gde loptice cesto zavrsavaju u vodi itd
- Bejzbol je u Americi religija, bukvalno. Tako ima i svoje rituale. Najpoznatiji je svakako 7th inning strech, kada svi gedaoci ustanu, gegaju se sa noge na nogu i pevaju Take me out to a ball game, obicnoo sa nekim specijalnim gostom. Spikeri na stadionima su takodje najcesce zive legende, ostaju po nekoliko decenija i postaju prepoznatljiv glas koji se vezuje za odredjeni tim. Nivo fanatizma najbolje opisujeprica oko Boston Red Soxa, gde postoje odredjena mesta koja su u vlasnistvu odredjenog coveka ili porodice decenijama. Prenose se sa kolena na koleno, u testamentima, bukvalno, vode se kao asset kada se prijavljuje porez. Tako postoje odredjeni vlasnici koji polazu pravo na neko mesto prakticno od izgradnje stadiona.
- U vezi sa prethodnom tackom, postoje i kletve. Dve najpoznatije vezane su za Red Soxe i Chicago Cubse. Prva je Curse of the Bambino, i vezana je za verovatno najboljeg bejzbol igraca svih vremena, Babe Rutha. On je presao iz Bostona u najveceg rivala i tada, NY Jenkije. Od tada, a pricamo o dvadesetim godinama proslog veka, Boston do 2004. nije osvojio nijednu titulu, a Jenkiji su postali najuspesnija fransiza u istoriji americkog sporta. Druga, u Chicagu, jos nije razbijena. Zove se Cure of the Billy goat, potice iz `45 kada je navodno jenom starcu abranjen prilaz stadionu jer je vodio kozu a on je urekao tim da nikada ne osvoji World Series. Cubsi su poslednji put bili sampioni pre ravno 104 godine. Posebno je bilo zanimljivo 2003. godine i predlazem vam da pogledate ovaj dokumentarac

http://www.youtube.com/watch?v=o6NsWdRfgAk

Toliko za sada, uzecu ovih dana da napisem o najboljim igracima svih vremena.

czbg
07.04.2013, 11:42
Dejanmm i Nebojša hvala za objašnjenje , zaista već neko vreme se nakanjujem da počnem da pratim baseball i sad kad mi je malo jasnije sigurno će biti lakše za praćenje.

Nebojsa
07.04.2013, 11:55
Dejanmm i Nebojša hvala za objašnjenje , zaista već neko vreme se nakanjujem da počnem da pratim baseball i sad kad mi je malo jasnije sigurno će biti lakše za praćenje.

Dobrodosla :) Nadam se da ces biti aktivna. Sta god treba, pitaj slobodno, bejzbol nije sport koji se razume posle nekoliko utakmica, vec su potrebni meseci i sezone. Barem meceva ima na kilo i ESPN sve zivo prenosi, a imaju odlicne i komentatore pa se lakse udje u materiju.

I kako vidim logo Kelta, moras da navijas za Soxe, to se podrazumeva :)

Mr.M
07.04.2013, 11:58
Dobrodosla :) Nadam se da ces biti aktivna. Sta god treba, pitaj slobodno, bejzbol nije sport koji se razume posle nekoliko utakmica, vec su potrebni meseci i sezone. Barem meceva ima na kilo i ESPN sve zivo prenosi, a imaju odlicne i komentatore pa se lakse udje u materiju.

White Soxe :biggrin:

Nebojsa
07.04.2013, 12:03
White Soxe :biggrin:

Tisina tu, luzeri iz crnackog dela Chicaga se ne racunaju, jedni su Soxi.

czbg
07.04.2013, 12:12

Hvala. Naravno za Red Soxe. Sreća pa imam ESPN, a pošto preko leta nema baš sporta ništa nam drugo ne preostaje nego da gledamo baseball. :)

Nebojsa
07.04.2013, 12:20
Tokom leta je ok, ali je oktobar prava stvar. Kad smo vec kod toga, jos jedan odlican dokumenarac, ovaj put o jednom od najvecih preojreta u istoriji americkog sporta, 2004. godina, Boston i pocetak skidanja Bambina sa ledja.

http://www.youtube.com/watch?v=pZNujnIojMw

Nebojsa
08.04.2013, 01:54
Soxi oducili Blue Jayse od zivota sa sve Dickeyem, Will 3 komada, malo falilo za 4 HR sa kojim bi postao rekorder fransize u jednoj utakmici. Sutra home opener, Fenway je spreman.

dejanmm
08.04.2013, 02:43
vredi li to odigrati ? :) 1.7 kvota... ja kolko vidim buchholz i chen startni

czbg
08.04.2013, 09:19
10392

Večeras na Espn u 20h live Boston - Baltimor.

Nebojsa
08.04.2013, 09:25
vredi li to odigrati ? :) 1.7 kvota... ja kolko vidim buchholz i chen startni

Ja bih igrao, stvarno ovo na pocetku izgleda bas dobro, koliko god da Oriolsi nikako nisu naivni, Opening day na Fenwayu kroz istoriju tesko uzimaju Jenkiji, a kamoli oni.

dejanmm
08.04.2013, 19:58
espn ukljucen, novci uplaceni...idemo carapani !

czbg
08.04.2013, 20:16
Šta znači druga i treća kolona kod rezultata?

Nebojsa
08.04.2013, 20:19
Druga je hits, odnosno broj udaraca kada je batter dosao do baze. Treca su greske, odnosno one greske koje dovode do osvajanja baze.

dejanmm
08.04.2013, 21:45
ajoj tekme. sad sam ko oni ameri sto zabodu glavu dole i cekaju da ih probudi onaj zvuk udarca pa da skoce...:)

Nebojsa
08.04.2013, 21:49
Ide malo tesko bez Big Pappija, bitno da je odbrana tu koliko god da Clay nema sjaju partiju. Moraju duze da drze onog kosookog, po cenu da sve izbacuju foul. Imao je nekoliko ininga sa jednocifrenim brojem pitcheva, ne sme tako..

Nebojsa
08.04.2013, 22:10
Hajde sad, Dustin i Will po jedan i da se zavrsava ovo mucenje, popisa se Korejanac najstrasnije.

dejanmm
08.04.2013, 22:18
tako je bre, ajmo sad jos samo jednu...dobar chen danas, ovo se mora iskoristiti !

edit: ajme sta ovaj zamahuje :facepalm:

Nebojsa
08.04.2013, 22:22
Pravo na cudoviste, bravo Dani :D

dejanmm
08.04.2013, 22:22
Navaaaaa !!! fala palcu vise...

Nebojsa
08.04.2013, 22:53
Malo neprijatno gusto na kraju, no dobro. Korejanac je ostao 2 at bata duze nego sto je trebalo i to bi bilo to. Morao je da ga menja posle Mikeovog doubla, videlo se da nema sanse da izadje iz ininga.

dejanmm
08.04.2013, 23:14
a bas se videlo, kako se tekma odmicala bacanje mu je bilo slabije.. kako je krenuo na pocetku i kako je clay bacao u prvim nisam mislio da ce soxi dobiti do kraja..

taman ta dva inninga viska za chenga presudila.

sta je sledece ? :)

Nebojsa
08.04.2013, 23:19
Finale March Madnessa, dosta bejzbola za danas :D

dejanmm
08.04.2013, 23:24
dobro, to cemo nocas...al da zakazemo sledecu tekmu ovde(ko zna, mozda nam se jos neko pridruzi :D)

neko predvidjanje mozda ?

stefan12
09.04.2013, 19:01
Jel veceras u 20:00h igraju Red soxi.

dejanmm
09.04.2013, 19:08
Ne igraju.

Sledeca tekma im je u cetvrtak u 01:00 protiv baltimora.

Veceras Toronto - Detroit na espn.

Nebojsa
09.04.2013, 19:08
Ne igra Boston veceras. Na ESPN America Detroit i Toronto.

Dejane, vec bi trebalo da je pocelo.

dejanmm
09.04.2013, 19:18
Jeste pocelo. Bice utakmica dosta zanimljivija od one jucerasnje,sigurno veci broj runova...

Nebojsa
09.04.2013, 19:25
Gomila strasnih udaraca u oba tima, dosta njih bi bili najbolji u lineupima sinoc, samo Pappi i mozda Jones iz Baltimorea mogu da se porede sa Princom, Cabrerom, Reyesom... Sa druge strane one ekipe sinoc su defanzivno mnogo bolje, Shane Victorrno je za mene najbolji defanzivni LF u AL sigurno.

dejanmm
09.04.2013, 19:36
au kakvo hvatanje kelija...mogao je ruku sjebati :D

Kad se ortiz vraca ?

Nebojsa
09.04.2013, 19:45
Ma sa njim se nikad ne zna, kao tokom cele karijere. Trebalo je da se vrati sinoc, ali ko zna kad ce mu dunuti. Verovatno do kraja nedelje, nema ga od avgusta jbt, ali obozavam ga, to je takva legenda da je nemoguce opisati.

dejanmm
09.04.2013, 20:34
100-ti home run cabrere na comerica parku...

Mladen
12.04.2013, 10:30
Molio bih navijača Crvenih čarapica, el meastra Šoneta, da mi objasni zbog čega njegov tim 2 utakmice za redom gubi od Baltimora, i na taj način mi izbija kintu iz ruku. Hvala ! :D

czbg
20.04.2013, 19:02
Evo počinje Boston - KC . Ajmo Čarapice idemo po još jednu pobedu.

dejanmm
23.06.2013, 17:38
MAJOR LEAGUE BASEBALL

http://mentalfloss.com/sites/default/legacy/wp-content/uploads/2008/11/MLB.jpg

Major League Baseball je profesionalna bejzbol liga sastavljena od timova Nacionalne lige i Američke lige. Ove dve lige su nastale 1876. i 1901. Prva World Series utakmica odigrana 1903, između pobednika Nacionalne lige (Pittsburgh Pirates) i Američke lige (Boston Americans, današnji Red Sox) koju dobija tim iz Bostona i tako postaje prvi osvajac u istoriji ovog takmicenja.
Inače MLB ima najvecu posetu od svih Američkih sportova, sa posetom od 75mil. 2012.

MLB liga je sačinjena od 30 ekipa (29 USA , 1 Canada), od po 15 iz svake lige i svaka liga je sačinjena od po 3 divizije: East, Central i West. 2013. liga je odlučila da premesti ekipi Houston Astros iz NL Central u AL West, kako bi se lige izjednačile sa po 15 iz svake i po 5 timova iz svake divizije.
Između dve lige i danas postoje razlike, iako su se te dve lige spojili 2000. godine u jednu, MLB. Najveća razlika je u pravilu dessignated hitter, koje po pravilu Američke lige znači da svaka ekipa može imati jednog određenog udarača koji može da udara umesto pitchera(bacača), kada dođe na red.
Svaki tim odigra 162 utakmice tokom regularne sezone koja traje 6 meseci, od Aprila do Septembra. Prvih 5 timova iz svake lige igraju postseason, pobednici divizija + 2 (wild card)tima sa najboljim skorom.

http://1.bp.blogspot.com/-uISvJb9XsWA/UT1BfPf-fhI/AAAAAAAAAGY/4cuwKX7llkY/s1600/realignment-divisions-2013.jpg

DRAFT

Draft je glavni mehanizam timova za potpisivanje amaterskih igrača. Iz srednjih skola, sa koledža ili nekog drugog amaterskog kluba. Pozicije timova na draftu se određuju prema učinku u prethodnoj sezoni tako da poslednje plasirani tim iz prethodne sezone prvi bira. U slučaju da dva tima imaju isti učinak, gleda se i sezona pre te. Timovi koji su u predsezoni ostali bez igraca kojima je istekao ugovor, mogu dobiti kompenzacioni pik.

Održava se na pola sezone u junu mesecu. Novim dogovorom biranje je ograničeno na 40 rundi plus kompenzacioni pikovi. Dok nije bilo ovog ograničenja, ceo proces je isao u nedogled, tj. odrzavao se dok timovi ne uzmu sve što im treba, ili dok se ne smore, da se drugačije izrazim. Tako je recimo draft 1991. trajao 101 rundu. Primera radi NBA traje 2, a NFL i NHL po 7 rundi.

Prvi pikovi MLB drafta ne dobijaju ni šačicu medijske pažnje naspram onoga što dobijaju glavne zvezde NBA, NHL i NFL draftova. Takođe srednjoškolsi i NCAA bejzbol nije toliko popularan koliko je američki fudbal i košarka. Glavni potencijali se kreću ispod radara i u vreme njihovog draftovanja malo ko je čuo za njih. U poslednjih desetak godina su nešto zastupljeniji, ali nedovoljno.

Za razliku od pikova prve runde NBA, NFL i NHL od kojih se očekuje da odmah ostave svoj uticaj u ekipi i postanu zvezde i nosiocu ekipe, u MLB je to drugačije. Igrači se prvo šalju u niže lige gde moraju prvo da se dokazuju i zasluže svoje mesto u velikoj ligi. Tako je recimo cela prva runda 2007. (64 igrača) odigrala ukupno jedan inning u MLB ligi. Većina draftovanih igrača će ostati i da igraju u nižim ligama. Primera radi, 31 od 53 pikova prve runde 1997. je doguralo do nastupa u MLB ligi, dok od tih što su nastupili samo 13 ih je odigralo više od 100 mečeva (zaključno sa 2009.). Iste te godine runda 18 nije dala nijednog MLB igrača, dok je 19. proizvela all-star igrača David Eckstein.
Ovo samo govori kolika je teško predvideti nečiju bejzbol karijeru na osnovu pređašnjeg učinka.

http://www.autotrucktoys.com/accessories/images/NIF8759-FanMats-Vinyl-Floor-Mats-MLB-Logos.jpg

Od 1903. do 1953. lige su brojale ukupno 16 timova koncentrisanih u samo 10 gradova uglavnom na severoistoku i srednjem zapadu SAD. Njujork je imao 3, Boston, Čikago, Filadelfija i Sent Luis po 2 tima. Verovatno i najduže putovanje tada od Bostona do Sent Luisa je trajalo 24 sata vozom. Te 1953. počinju seobe timova i ekspanzija lige.
1953. Boston Braves postaju Milwaukee Braves
1954. St. Louis Browns postaju Baltimore Orioles
1955. Philadelphia Athletics postaju Kansas City Athletics
1958. Brooklyn Dodgers postaju Los Angeles Dodgers, a New York Giants postaju San Francisko Giants
1961. Washington Senators postaju Minnesota Twins, a Washington dobija novu franšizu, takođe Senators
1966. Milwaukee Braves postaju Atlanta Braves
1968. Kansas City Athletics postaju Oakland Athletics, a Kansas City dobija novu franšizu, Royals
1970. Seattle Pilots postaju Milwaukee Brewers, a Seattle dobija novu franšizu, Mariners
1972. Washington Senators postaju Texas Rangers
2005. Montreal Expos postaju Washington Nationals

http://rencsi.com/b/wp-content/uploads/2009/04/baseball-map1.jpg

REGULAR SEASON

Sezona obično započinje prvom nedeljom u aprilu, a završava na prvu nedelju u oktobru, između kojih svaki tim odigra ukupno 162 utakmice, uglavnom u serijama od po 3( 3 vezane utakmice protiv iste ekipe), nekad to bude 2 ili 4, a retko 5. Obično igraju 6 utakmica nedeljno, često ponedeljkom ili četvrtkom pauziraju. Svaki tim odigra 20 utakmica po sezoni protiv ekipa iz druge lige (AL ili NL), u kojima se designated hitter pravilo igra po pravilima domaćina.
Raspored je takav da se utakmice uglavnom igraju uveče, ali tokom raspusta, tj. juna, jula i avgusta više dnevnih se igra. Nedeljom se obično igraju u poslepodnevim satima kako bi timovi imali vremena da otpuju na sledeću destinaciju u igraju utakmicu u ponedeljak uveče. Tokom regularne sezone timovi pokušavaju da izbore jedno od 5 mesta kako bi igrali i u oktobru. Ta mesta obezbeđuju osvajanjem divizije ili wild card pozicije. U slučaju da su timovi na 5. poziciji izjednačeni, igra se dodatna utakmica.

http://www.rantsports.com/mlb/wp-content/slideshow/2013/05/2013-mlb-award-races/medium/Miguel-Cabrera3.jpg

ALL STAR

All Star utakmica se održava početkom jula, sastavljena od najboljih igrača iz svake lige i trenerima iz prošlogodisnje World Series. Ono zbog čega je ova utakmica bitna je to da pobednik dobija prednost domaćeg terena u Word Series utakmicama (prve dve igraju kući i poslednje dve ako bude potrebno).
Prva MLB All Star utakmica je održana 1933. u Čikagu, najvećom zaslugom Arch Ward-a, sportskog urednika The Chicago Tribune, prvobitno planirana kao jednokratni događaj, ali kada je uviđeno koliki je uspeh postigla postalo je događaj koji se održava svake godine. U čast Arch Ward-a 1966. trofej namenjem MVP-u utakmice je dobio naziv "Arch Ward Trophy" (2002. je preimenovan u "Ted Williams Most Valuable Player Award").
Igrače koji će učestvovati na ovom događaju biraju fanovi, glasajući preko interneta.

http://3.bp.blogspot.com/-R5ZmN03TWqM/T_z6JDbXpiI/AAAAAAAAEIY/RM9fRDhJOdM/s1600/DPMLBAllStar2012.jpg

POSTSEASON

Postseason takmičenje se sastoji iz 4 dela. Wild Card Game, Division Series, League Championship Series i World Series.

Wild Card Game igraju 2 tima koja nisu pobednici divizija i igra se na jednu dobijenu.

Division Series se sastoje od po 2 para u svakoj ligi. Jedan čine pobednik Wild Card Game i prvoplasirani tim lige, a drugi par čine 2. i 3. tim lige. Igra se na 3 dobijene.

League Championship Series čine pobednici Division Series. Igra se na 4 dobijene i pobednik igra World Series sa pobednikom iz druge lige, u seriji na 4 dobijene.

Prikaz kako je sve to izgledalo prošle godine:

http://i.imgur.com/Np8LT.png

WORLD SERIES

Prva World Series utakmica je odigrana davne 1903. između Pittsburgh Pirates i Boston Americans (današnji Red Sox). Boston je tada postao prvi šampion, i u sledećim godinama su osvojili još 4 (1912,1915,1916,1918) i zanimljivo je da im je trebalo 86 godina kako bi se opet okitili titulom. Postoje i priče o kletvi (http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/1749-MLB/page8?p=991814#post991814) koja je snašla ovu ekipu...
New York Yankees su najuspešnija ekipa osvojivši do sada 27 titula iz 40 pokušaja, i svake godine su jedan od pretendenata na titulu.
Kao što sam već rekao World Series je takmičenje u kome se sastaju pobednik American League i National League i trenutni odnos je 62 prema 44 u koristi osvajača American League.

Titule timova i godine u kojima su ih osvajali:

http://www.dodaj.rs/f/39/eu/4VrZnRPY/mlb-champions.jpg

Tradicionalno je ovo takmičenje vezano za oktobar, a pošto je tad i jesen na severnoameričkom kontinentu naziva se i Fall Classic. Pobednicima se uglavnom dodeljuje šampionsko prstenje kao znak sećanja na ovu pobedu, i tradicionalno dobijaju poziv u Belu kuću da upoznaju predsednika SAD.

Format takmičenja je 2-3-2, koje je prvi put uveden 1924. kako bi se uštedilo na putovanju, i menjan je samo tokom drugog svetskog rata na 3-4. Do štrajka 1994. pobednik National League je imao prednost domaćeg terena u parnim, a pobednik American League u neparnim godinama, zatim se ovaj redosled obrnuo i nastavio sve do 2002. Te godine all-star utakmica je završena nerešenim rezultatom da veliko nezadovljstvo navijača i sportskih novinara, koji su se žalili na nezainteresovanost igrača i manjak borbenosti. Kako bi dali značaj utakmici, liga je odlučila da ulog bude prednost domaćeg terena u World Series.

Nadam se da ce ovo štivo pomoći svima koji pokušavaju da prate ovaj sport i ligu, i doprineti popularizaciji MLB makar na forumu. Pokušao sam da ne dužim previše, da izdvojim relevantno i učinim donekle zanimljivim.

PRAVILA BEJZBOLA (http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/1749-MLB/page8?p=991742#post991742)

аутсајдер
27.06.2013, 19:42
Први пут у историји освојен трофеј у NCAA CWS :cool:

http://www.gannett-cdn.com/media/USATODAY/USATODAY/2013/06/25/1372218354000-USP-NCAA-Baseball-College-World-Series-UCLA-vs-Mi-1306252347_4_3_rx404_c534x401.jpg?87cc7ae5b5e3d133 be9f113f907a13faa9f8741e

http://i.azcentral.com/i/e/e/7/L169_CIFRc3aaacf42e5ffd1e8d4ff8c60765f7ee.jpg

dejanmm
04.07.2013, 18:07
Poklon Riveri od strane Minnesota Twins-a...Staracka stolica napravljena od polomljenih palica.

http://images.ftw.usatoday.com/wp-content/uploads/2013/07/AP-Yankees-Twins-Baseball.jpg

Inace Mariano Rivera igra svoju poslednju, 19. sezonu u MLB u dresu NY Yankeesa, sa kojima je osvojio 5 titula. Verovatno i najbolji closer svih vremena, prepoznatljiv po svojoj zasecenoj lopti.

http://cdn.bleacherreport.net/images_root/slides/photos/001/337/606/121651628_crop_650x440.jpg?1316748253

Prava legenda bejzbola, ko ima priliku nek pogleda majstora na delu dok jos moze

Mr.M
22.07.2013, 05:48
Bejzbol najludji sport, mec moze 2 sata trajati a moze preko 5, NYY i Red Soxi ulaze jos malo u 5-ti sat meca

аутсајдер
22.07.2013, 16:01
Bejzbol najludji sport, mec moze 2 sata trajati a moze preko 5, NYY i Red Soxi ulaze jos malo u 5-ti sat meca

Нешто као тенис......

Mr.M
02.08.2013, 03:01
Jbg izgleda niko ne prati desavanja, Oakland opet ima dosta dobru sezonu uprkos prosecnom timu,Giantsi titulu odbraniti nece :biggrin:

аутсајдер
01.05.2014, 20:44
....

powerslave
18.02.2015, 16:35
A-Rod is the subject of an ESPN The Magazine article written by J.R. Moehringer and released on Wednesday. Moehringer talked with Rodriguez about his PED use and his year away from baseball last season. It's a must read.

In addition to explaining A-Rod considered retirement last year, Moehringer also wrote former Biogenesis chief Anthony Bosch may gave given Rodriguez placebos.

hahahahahahaha sto se radi sa A-prevarom :D

Ovo je cirkus. Bice da je ovaj debil placao 10-15 hiljada dolara mjesecno za bombonice... kako je?

sphone
27.05.2015, 14:00
Da li neko ima informaciju da li će Sport klub ili neko drugi u narednom periodu tj. od naredbe sezone prenositi MLB?

powerslave
10.10.2015, 00:33
Pogledaj ti ove gadove iz Texas-a. Kako se ne daju, bajo moj :D

Sent from my LGL34C using Tapatalk

powerslave
13.10.2015, 19:58
Danas okrsaj veterana u Cikagu. Ajde Cubs-i, vrijeme je vise :D

A za dovece poslastica. Ruki - ljevoruki, hladnokrvni Matz u najbitnijoj utakmici njegove karijere protiv Kershaw-a, koji je imao samo tri dana odmora.

powerslave
15.10.2015, 00:58
Bautista, otac! :eek:

powerslave
15.10.2015, 01:46
Kakva utakmica Blue Jays-a! Bravo!

powerslave
15.10.2015, 22:32
Idemo Mets-i veceras! Bice j*beno.. Greinke baca za LA, mada nece imati svog standardnog hvataca(Grandal-a) ali ne vjerujem da ce ga to zaustaviti. Ako izgube veceras, ovo mu moze biti poslednja utakmica za Dodgers-e jer juri dosta veci ugovor. Mislim da je svim navijacima Mets-a lakse kad znaju da i oni imaju nekoga da utjera strah u kosti. Uz svo duzno postovanje prema ostalim igracima, ali ovo veceras je Greinke vs deGrom :)

powerslave
25.03.2016, 06:06
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/884666ced19689ca623e4e4613d7d07c.jpg

Sent from my Samsung GALAXY S5.

sphone
05.04.2016, 12:44
Zar ni ove godine SK ne prenosi MLB? Teško je poverovati da se nascar gleda više od bejzbola.

powerslave
07.04.2016, 21:48
4.5.2016. - Marlins Park, Tigers vs Marlins :)

Vrhunski dozivljaj :D Prelijepo vrijeme, Majami, brutalan stadion, imao sam dobra sjedista(skupo u pm ali vrijedi svaki dolar) odlicna utakmica, 11 ininga i pobjeda Detroita. Nije moglo bolje :)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/9e786f13a912d1e22e4a27fcbd95c743.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/331a52479f926c64b68eb3dcb545f118.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/f6cef42755aa6460b1b0e1abd40d2ce1.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/be1d81125f83b81f8b63801ab9c5c325.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/b963a8b416b8e0141a0377ed6677e365.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/11837ed229fc0245547a7df504923639.jpg

Lord Aleksoni
07.04.2016, 21:48
Ti si verovatno levi na prvoj slici?

powerslave
07.04.2016, 21:55
Jesam :D

sphone
08.04.2016, 09:30
Brate stvarno je privilegija gledati uzivo ovaj sport, nisam imao prilike ali pričali su mi ljudi koji su bili. Lepe slike, lep događaj. Pozdrav.
:cheers:

powerslave
14.04.2016, 21:24
Kako rade palice Detroita, samo da ih povrede zaobidju.

powerslave
29.04.2016, 07:49
Dee Gordon suspendovan sa 80 utakmica kazne!
Auuu, slabo sam pratio vijesti poslednjih nedelju dana ali ovo nikako nisam ocekivao. Pa j*balo majku, nije ni cudo sto je imao onakvu sezonu.
Auuuu jbt. Pa malo je ovo, sine. Trebali bi da mu udare 2 godine pa neka se onda bode koliko mu volja.

Eto, a upravo na utakmici koju sam gledao uzivo, posle Kinsler-a, on je ostavio najbolji utisak.

Bravo mali, Barry Bonds je sigurno ponosan...

powerslave
29.04.2016, 07:52
Eeee neka cuje narod da se i ostali bodu, da se skrene malo paznja sa slugger-a.

powerslave
25.09.2016, 21:03
Aaaa jbt, kakva tragedija... Uzas! :(

Jedan od najboljih bacaca lige. Takav talenat i zelja za zivotom uopste i djavo ga odnese, a samo 24 godine. Vrhunska karijera je bila pred njim.

Imao sam tu privilegiju da ga gledam uzivo.

Veliki gubitak za svijet sporta, za Kubu, za Majami.. za sve ljude koji vole Bejzbol i koji su culi pricu Jose Fernandez-a.

Pocivaj u miru!

powerslave
06.10.2016, 20:58
Kakva utakmica sinoc! MadBum kralj oktobra :D

powerslave
17.10.2016, 03:23
Kershaw je bog otac ove igre. I dalje mislim da ce Cubs-i napokon da osvoje, jer su ubjedljivo najkompletniji tim + taj njihov mentalitet cijele sezone ali ako kojim slucajem prodju Dodgers-i, ne bi mi bilo krivo makar samo zbog ove sportske velicine koja ce da baca svaku drugu utakmicu ako treba.

powerslave
17.10.2016, 04:34
Bacao brat 7 ininga. Da je mogao, bacao bi on do kraja. Ali jbg... niko nije ocekivao vise od njega jer je prije 3 dana ugasio utakmicu. Otac svih bacaca.

powerslave
23.10.2016, 04:47
I evo Cubs-i napokon idu u WS!

powerslave
26.10.2016, 02:15
Gasim i NHL i NBA, poceo praznik :D

Ja sam mislio da sam neutralan, ali isto malo naginjem Cubs-ima :D sad kad je krenulo.

powerslave
26.10.2016, 06:08
Kluber ima 0.75 ERA u dosadasnjem dijelu PO. 9Ks veceras... zmaj!

powerslave
31.10.2016, 05:03
Bravo! Bravo! Bravo!

Uuuu kako ni bilo dobro da i sledecu uzmu, pa da se igra sedma. I ovako je ovogodisnji WS vec jedan od buducih istorijskih dogadjaja za MLB, sedma utakmica bi samo bila slag na torti i utakmica za uzivanje.

powerslave
02.11.2016, 04:22
Idemo!!! Game 7 :D

powerslave
02.11.2016, 04:46
LBJ je uvjek tu da podrzi Tribe, a sa druge strane. Cubs-i imaju Bill Murray-a i vidis dvije legende sjede zajedno u lozi.. Eddie Wedder i Chris Chelios :D

Auuu al ce biti atmosfera za Game 7!

powerslave
02.11.2016, 19:05
Prosjecna cijena karte za Game 7 prava sitnica... 2600$.

Crni Đorđe
02.11.2016, 19:35
Prosjecna cijena karte za Game 7 prava sitnica... 2600$.

Sport za buržuje. :biggrin:

powerslave
03.11.2016, 04:30
Kakva utakmica sve im j*bem :D

Evo oce da se poubijaju ovi oko mene sto sjede :D

powerslave
03.11.2016, 05:56
Nema... morao je ovaj tim da osvoji!

Jbt, ovo su Cubs-i cekali od 1908. !!! Gubili 3-1 I na kraju ova, jednostavno receno, epska utakmica!

powerslave
03.11.2016, 07:05
Ali dje Bill Murray intervjuise Epstein-a a ovaj ga svako malo prsne sampanjcem :D

najob
03.11.2016, 15:21
kakva game 7,uff vredelo je ostati budan 5 sati :D

powerslave
04.11.2016, 20:39
Gledao sam malo ovu paradu u Cikagu. Sve ulice su pune... ja ovoliku masu jos nisam vidio.

Sad je bilo ma ESPN-u da je po njihovim procjenama oko 5 miliona ljudi na ulicama! 5 miliona...

powerslave
17.11.2016, 01:16
Pa ovo je nevjerovatno... Kad se pogledaju brojke, jasno je svakome da je Verlander zasluzio AL Cy Young. I brojke na stranu, tu je i ogroman doprinos Tigers-ima... Imao je 14 glasova za prvo mjesto i pogledaj... Sprdnja. Iz*ebali su ga samo tako. I jos posle svih povreda i godina, da odigra ovakvu sezonu kad ga je vecina unaprijed otpisala... Sprdnja.

Sam Hornish Jr.
18.03.2017, 12:26
Voleo bi da na vasim kanalima gledam americku profesionalnu ligu u bejzbolu, kakve su sanse?

Tarantula®
18.03.2017, 13:28
Konkurentska kuća ima prava, tako da barem neko vrijeme nema šansi.

powerslave
23.03.2017, 02:56
Isto bi mi bilo milije da USA osvoji ovo.

Sam Hornish Jr.
23.03.2017, 08:23
Isto bi mi bilo milije da USA osvoji ovo.
Sta?

powerslave
15.05.2017, 01:11
Kakva ceremonija za Jeter-a.

Sent from my SAMSUNG-SM-G900A using Tapatalk

powerslave
25.10.2017, 02:25
Chris Taylor! Ajmo Dodgers-i! Tako se otvara WS!

powerslave
30.10.2017, 06:38
Kakva utakmica... ma cijeli WS do sad je brutalan.

Sam Hornish Jr.
30.10.2017, 11:33
Kakva utakmica... ma cijeli WS do sad je brutalan.

Gde gledas?

powerslave
01.11.2017, 04:56
Fox Sports

Sam Hornish Jr.
01.11.2017, 12:20
Fox Sports

Gde to ima u Srbiji?

61563
01.11.2017, 15:39
Gde to ima u Srbiji?

Nema to u Srbiji @Powerslave jezdi USA-o,mada mislim da u Srbiji prenosi Arena,ali nisam siguran,jer je to jedan od retkih sportova koji ne pretim,al kad citam komentare prosto mi bude krivo jer deluje da je perverzno dobro pogotovo PO i prosle godine se secam kad su Cubsi uzeli protiv Indijanaca,bilo je neko ludilo

Sam Hornish Jr.
01.11.2017, 17:02
A nista moracu navatati strim.

Rondo9
01.11.2017, 19:05
Od sinoc. Tvitovi su pre, tokom i posle seste utakmice:

CONFIRMED RUMOR Unknown Vegas bettor 5-0 in W Series - letting it all ride each game. Now up $8 MILLION! He bet it all on #Dodgers tonight!!

What we know about $8 Million bettor
* Younger than 30
* Eastern European
* Spreading bets across town (tried to bet 2.8M at one Strip book)

[$8 Million Bettor cont ...] Only betting history in Vegas = MONSTER bets in UFC. One source tells me he’s also undefeated on those bets!

One source swears this bettor is just a beard for a mysterious group. Others say pros would NOT bet the bad odds this guy is accepting.

Let It Ride bettor wins again. 6 for 6 in WS! Expected to have $14 Million in action tomorrow!! I'll let you know who he's betting ASAP ...

I od danas (ovaj tvit ne stavljam kao prosle u citat zbog slike):

925761319180972032

Rondo9
02.11.2017, 00:16
Ako nekoga zanima kako se ova prica zavrsava, odgovor je razocaravajuce:

925858168680230912

powerslave
02.11.2017, 01:03
Jos malo do pocetka utakmice :D

Ako i ova bude tijesna(nadam se da hoce), onda ce ovo lagano biti jedan od najboljih WS-a ikad.

Yu Darvish i Lance McCullers Jr. pocinju. Darvish mora da se iskupi za onaj uzas od prije nekoliko dana i opet ce ga cekati Gurriel. Niko nece biti iznenadjen ako u nekom trenutku vidimo Kershaw-a i/ili Wood-a na terenu... Kershaw ce bacati sigurno jer zeli da se iskupi za prosli start. Sa druge strane i Keutchel i Morton ce vjerovatno bacati ako zatreba.. ko zna, ako muka natjera mozda i Verlander koji je juce bacio 93. Da vidimo hoce li se Altuve i Correa "pojaviti" veceras ili je to to od njih za ovu sezonu. Hoce li potencijalni MVP Joc Pederson ponovo zakucati HR?

Dodgers-i su favorit, ali nikad se ne zna!

powerslave
02.11.2017, 01:27
Gle Darvish-a kako je otvorio utakmicu :facepalm:

Sam Hornish Jr.
02.11.2017, 02:38
Sad sam se ukljucio Dodgersi gube 5:0 :(

powerslave
02.11.2017, 04:05
Darvish je bas zajebao... jos gore nego sto je zajebao u trecoj. Jbt, Kershaw baca kao lud a imao nepuna dva dana da odmori.

Morton flamethrower trenutno.

powerslave
02.11.2017, 04:20
Turner, Bellinger, Puig... Dako nesto naprave sad.

Mr.M
02.11.2017, 04:23
Darviš ih je ukanalio. Ako sad ne iščupaju 2 runa to bi bilo to.

powerslave
02.11.2017, 04:30
K*rcina... Bas ih jede Morton veceras.

Edit: Nema sta, zasluzili su. Fenomenalan tim.. meni je drago zbog Verlander-a, kao da mi je iz kuce :D

powerslave
07.11.2017, 22:59
Uuuu jbt, poginuo Roy Halladay :(

powerslave
09.12.2017, 22:51
Da li ovo Stanton dolazi kod Judge-a? :wthy:

powerslave
25.01.2018, 11:38
Od juce i zvanicno clan HoF! :)

https://cdn-s3.si.com/images/GettyImages-566202.jpg

powerslave
20.02.2018, 11:02
Darvish u Cikagu, Hosmer u San Dijegu i evo od juce J.D. Martinez u Bostonu. Ne volim Red Sox-e nikako a on mi je jedan od omiljenih igraca tako da cu ih koliko-toliko pratiti zbog njega... a i dobar je to transfer jer ce biti paklena borba za diviziju izmedju njih i NYY-a. Padres-i su previse dali Hosmer-u, ali koga boli ona stvar... nista novo od njih. Jos me interesuje da vidim dje ce Arrieta. Nisam citao sta se pise po forumima, ali cijenim da ce generalno misljenje biti da su Red Sox-i precijenili J.D.-a... mozda sam ja u zabludi, ali on ako bude odigrao makar 150 utakmica, mislim da ce imati bolju sezonu nego Stanton zbog kojeg navijaci vide J.D.-a kao utjesnu nagradu.

powerslave
28.02.2018, 06:07
Tim Lincecum potpisao za Rangers-e... The Freak is back :cool:

powerslave
01.03.2018, 11:49
https://www.google.com/amp/s/amp.mlb.com/267528188-jeff-samardzija-reflects-on-10-years-in-majors.amp.html

Interesantan intervju sa Samardzijom. Nisam do sad imao prilike da cujem/procitam kako ih u fudbalu dresiraju da ne razmisljaju mnogo.

powerslave
17.03.2018, 18:54
Altuve 5 godina $151m kukala ti majka...

Sam Hornish Jr.
17.03.2018, 22:14
Ko je taj?

powerslave
17.03.2018, 23:01
Pa kako ko je jbt :D Jose Altuve iz Astros-a

powerslave
20.03.2018, 08:52
Justin Turner polomio zglob. Out makar 45 dana... koje sranje jbt, sad kad treba da pocne sezona.

Nego, sezona pocinje za 9 dana. Valjalo bi da ove godine malo aktiviramo temu. Dosta da nas bude 3-4 da tema bude aktivna. Eno na hokeju Petar, Fiksni i moja malenkost uz povremene posjete Trigger-a, obaramo rekorde kad je u pitanju broj postova u temi za NHL. Mogli bi nesto slicno i odje da napravimo, samo ako nas ima voljnih :)

MarkoNFL
22.03.2018, 19:38
Igrao sam fantasi MLB dok je ESPN bio u Evropi i drao amere :biggrin:

Eto ideje sa Slejva.

powerslave
22.03.2018, 20:37
Pratis li i dalje ili si batalio? :D

MarkoNFL
22.03.2018, 21:11
Batalio...

Jbg. ESPN je prenosio po 2,3 utakmice. Uz emisije, kao i NFL.

Pisao sam i SK da uzmu bejzbol jer ima dosta termina 22, 24 po našem ali mi nisu odgovorili...

powerslave
22.03.2018, 21:26
Znaci niko ne prenosi tamo kod nas? Ja se sjecam da je posle ESPN-a Arena nesto mrcila ali je to bilo bas bezveze... Jedan komentator koji nema pojma.

MarkoNFL
22.03.2018, 21:40
Mislim da Arena prenosi nešto kao. Nisam siguran...

Moj operater je u sukobu sa Arenom. Ali i nije to to...

Inače Miggy mi je bio omiljeni igrač. Oukland ekipa. Frankone couch....
Pedroja infielder, beše to sve nekad...

Ne može domaći komentator... treba ukapirati toliko stvari... šta je knuckleballer, da ne pričam pravila oko baza, uopšte šta je cilj igre.

powerslave
22.03.2018, 21:54
Bejzbol je u sustini jednostavan sport. Cini se da ima dosta pravila ali nije ih tesko pohvatati ako pratis utakmicu... isto kao i za svaki drugi sport. Mnogo lakse naucis gledajuci nego da odes na google i da bubas :D

Miggy je propao kao zeton :( Ubise ga povrede ledja i diskus.. a i sad je vec u tim godinama kad je neki cudesni comeback nemoguc. Bas mi ga je zao jer je definitvno najbolji desni hitter svoje generacije... Mada nema on vise sta da dokazuje. Covjek je buduci first ballot HOF i legenda sporta.

Na zalost, poslednje godine u MLB-u ce provesti kao clan vjerovatno i najlosijeg tima lige jer su sve raskrcmili i bacili se u rebuild koji ce trajati makar 5 sezona. Prosle sezone izgubili 98 utakmica, a ove mozda i prebace stotku.

MarkoNFL
22.03.2018, 22:01
Ortiz se naigrao kao DH i kad nije moga 3 metra da pretrči.

Šteta za Miggija...

Brutalan igrač. Detroit je onda išao na titulu, a bullpen ostavili na Verlanderu i relif pičerima.

Jednostavan sport, ali znaš kakvi su naši ljudi. Em im smor, em nemaju živaca, itd.

Harper, Trout, onaj ludi Kubanc Puig. Dokle su stigli.

Iznendaio sam se kad sam čuo da je živozinja Harvi iz Metsa isto propao.

Edit:Harvi

powerslave
22.03.2018, 22:51
Ma oni kad nisu uzeli titulu 2012. ili 2013. znalo se da je voz prosao.

Imali su ubitacnu rotaciju: Verlander, Scherzer, Porcello, Fister i Sanchez(i dalje mi je nevjerovatno kakve su bacace imali u rotaciji). Cabrera bio na vrhuncu karijere, Prince Fielder je isto bio tu... imao jaku sezonu. Ali dzabe kad su imali los... ma uzasan bullpen. To ih je i kostalo uspjeha.

MarkoNFL
23.03.2018, 01:22
Sećam se tog tima.
Miggy je pomeren na 3. bazu, da bi Princ Fielder mogao na 1.

I ostatak ekipe sve - udarači.

Ali na tom sam primeru naučio koliko moraš da napuniš bullpen pičerima.

powerslave
23.03.2018, 01:31
Ma to je jasno. Ako ti je bullpen los, nes' daleko dogurati. Moze rotacija da melje, ali dje ces bez bullpena u PO...

Isto jedva cekam da krene sezona :D

MarkoNFL
23.03.2018, 01:38
Igrali su WS. Verlander zatrokirao 1. utakmicu i SF uzeo. OK, SF je imao ok ekipu.
Ali... ništa posebno realno. Mada su se borili do kraja svaku tekmu.

Ne znam da li si tad bio ovde, ESPN je prenosio MLB, koledž fudbal, NFL + specijalne emisije sa analizama i ostalim 24/7. E to behu vremena....

powerslave
23.03.2018, 01:48
Bio sam. Kad su bjese ugasili ESPN America? 2014. bjese je li?

A jbg, to je bilo vrijeme kad su Giants-i uzimali svake druge godine :biggrin:

ESPN i dalje sabija sa prenosima, samo steta sto ih ne prenose u Evropi.

MarkoNFL
23.03.2018, 02:06
Mislim 2013.

Imali su velike planove...

Ali formirao se BT Sports i dao bolju ponudu za PL inače je ESPN hteo da to kupi.

Onda se pojavio neki kanal za američke vojnike/digitalni koji je sve živo prenosio.

I ovi se spakovali i otišli. Jer je bila mala gledanost NFLa,MBLa i koledž fudbala.

Giantsi, malo malo pa ode loptica u okean :biggrin:

powerslave
23.03.2018, 02:14
Cini mi se da je AT&T i ove godine od strane Timesa proglasen za najbolji bejzbol park. Nisam bio, pa ne bi znao :biggrin: Sta znam, od ovih parkova koje sam ja posjetio, Marlins park def omiljeni.

A isao je i NHL na tom kanalu isto. Bas steta sto su ga ugasili... morao sam ovamo da se preselim da bi opet gledao ESPN :biggrin:

MarkoNFL
23.03.2018, 02:21
To što sam se još pored US fudbala navukao i na bejzbol - dosta od mene :biggrin:

Marinersi imaju mislim ok stadion, onda ono čudo u Majamiu što kažeš.

Preko TV-a nemaš osećaj da su drugačije dimenzije, samim tim i postavka igre.

Ako se sećam dešavalo se da i brdašće zaravne ispod propisa ako ide u korist :biggrin:

powerslave
23.03.2018, 02:27
E vidis pored toliko lijepih sportova, nema potrebe da se patim i gledam Murinja i njegov bijedni izgovor za fudbal :D

MarkoNFL
23.03.2018, 02:32
Nemaš ovde neki izbor. Imaš odbojku i Evropsku košarku još...

Bejzbol... gde još možeš da pustiš bradurinu, odvališ stomačinu i budeš atleta :biggrin:

powerslave
23.03.2018, 02:35
https://sports.cbsimg.net/images//visual/whatshot/Ccf2ThpUAAAO7q5.jpg

Big Sexy, olicenje profesionalnog sportiste :wthy:

MarkoNFL
23.03.2018, 02:44
http://www.bostonherald.com/sites/default/files/styles/featured_big/public/media/ap/2017/05/17/ef33f7b825764f0386e448b25c5f7f0f.jpg?itok=jjod95UA

powerslave
23.03.2018, 02:53
Hahahahahaha a CC je poseban slucaj. Pa ja nikad necu zaboraviti kad je prije 3-4 godine noc pred wild card utakmicu izasao u grad, napio se kao stoka, prebio izbacivaca i onda otisao i prijavio se sam u centar za rehabilitaciju. Bog otac :ha:

MarkoNFL
23.03.2018, 03:01
Čekaj a najbolji igrač u istoriji ovog sporta koji ima sve rekorde koje su mu kao izbrisali zbog klađenja :biggrin: Pit Rouz.

Mislio sam da pitam to pitanje :biggrin:

Ljudi ovde nisu svesni koliko oni zarađuju.

Šteta što nisam počeo sa bejzbolom kao klinac, pa posle do neke rotacije makar bi stigao... dosta bi bio :biggrin:

powerslave
23.03.2018, 03:06
Ima toliko fenomenalnih likova u istoriji MLB-a. Pete je car :D Mogu samo da ga povuku za onu stvar :D

Ma jasta... ja cu svoje dijete, ako bude musko :D , da naviknem na palicu cim prohoda :biggrin: Nenormalne pare zaradjuju. Treba neko nase balvane balkanse da trenira.. vala bi jedan u 100 nesto napravio :D

MarkoNFL
23.03.2018, 03:14
50 mil za 10 god - da budeš grejač klupe :biggrin:

Nikad se ne zna možda zatrebaš :biggrin: Kad sam to video... ::)

Koja je atmosfera samo, kad si pomenuo Murilja... sve namrčeno... ma idi...

Obavezno! Klinca na bejzbol i neka beži sa pičer pozicije :biggrin:

powerslave
23.03.2018, 03:19
Mali ako bude ista na mene povukao ima da bude bogom dan za nekog slugger-a kao Cabrera, Ortiz, Pujols i ta ekipa :D Majka priroda da se pobrine za fizicke predispozicije, a treneri da ga nauce da prepoznaje bacanja :D

Neka bude i zamjena na prvoj bazi ako moze, meni je i to dosta da budem ponosan na njega :biggrin:

MarkoNFL
23.03.2018, 03:46
Vidi mi neku debelu latinu :biggrin:

Inače ga je moj jebao ježa na SS :biggrin: