Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: KK Partizan

    [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219450#msg219450 date=1293647779]
    Pa dok nije bilo NLB mucili smo se u EL,a otkad igramo NLB,koja je jedna od najjacih liga u Evropi,imamo uspeha u EL,a imali su Hemofarm,FMP i Zvezda u Eurocupu.Solidan je broj jakih utakmica za Partizan,pre svega nezgodna gostovanja,u Pioniru nam niko ne moze nista.NLB liga je znacajno doprinela razvoju kosarke na Balkanu.
    [/quote]


    Daj, Kanidja nemoj da me zezas.
    NLB kvalitena liga?!

    Ko je tu osim Partizana kvalitetan?
    Moze Olimpija i niko vise. A i oni su u teskim finansijskim problemima.

    Zvezda koja je na pocetku necega, sto se nadam da ce izaci na ozbiljan klub. Ali sad je ocajan tim.
    Cibona koja se raspada, nema dva normalna igraca.
    Hemofarm kome je pitanje da li ce nastaviti za egzistiranjem i sledece sezone. I koji je prodajom Macvana zapecatio sudbinu,
    FMP koji vise ne moze da postigne ratio proizvedenih/prodatih igraca, koji propadaju u evro timovima.
    Radnicki i lici na nesto, ali nikad nece imati neki uspeh. Nisu sampionski tim.
    Zadar se raspada, i jak je kandidat za out, sto se nece desiti. Ispasce pre Srpski tim.
    Nymbruk, ne njega vise niko ne racuna, kad su i sami videli da su se zahebali sa stalnim putovanjima u bivsu Jugu.
    Ostali timovi su jenaki nicemu.

    Najveci sam protivnik ove lige, koja je unistila nase super jako prvenstvo.
    Ko je mogao da dobije u Kraljevu, Nisu, Spartak u Subotici ... imali smo igraca za izvoz ... a sad? Sad nemamo nista. Nema ni jednog igraca koga bi mogli da dovedu u Partizan. A pored Partizana vise nemamo ni jedan tim.
    A timovi koji su je politickim odlukama osnovali, sad su najglasniji da se istupi iz nje.
    Domace takmicenje bi bilo 100000 puta gledanije i kvalitetnije.

    Onog dana kada ta abortus liga dobije na znacaju (ne daj Boze), nece se vise ni jedan Srpski klub ovajditi.


    Slazem se i da postoji, ali da se igra samo PO na kraju domacih takmicenja.
    Bas bi voleo da vidim te Slovenacke, Bosanske, Hrvatske .. lige da nisu napravili ovaj abortus.
    A nasa? Nikada ne bi propala.

    Comment


    • Re: KK Partizan

      [quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2675.msg219467#msg219467 date=1293649199]
      Izvinjavam se %QWT&W
      [/quote]


      &(/+q

      Comment


      • Re: KK Partizan

        Da se gledaju samo imena timova bila bi kvalitetna ali kada se pogledaju trenuti kvaliteti Cibone,Zadra liga je smesna,Partizan ce to da ocisti i ove godine,olimpija je mozda tvrdji orah ali nece biti problema ,pa poslednjih godina se vise mucimo u plej ofu nase lige,samo Srpska liga moze da spasi nasu kosarku i treba raditi na tome i bataliti NLB.

        Comment


        • Re: KK Partizan

          [quote author=mr.gold link=topic=2675.msg219473#msg219473 date=1293649669]
          [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219450#msg219450 date=1293647779]
          Pa dok nije bilo NLB mucili smo se u EL,a otkad igramo NLB,koja je jedna od najjacih liga u Evropi,imamo uspeha u EL,a imali su Hemofarm,FMP i Zvezda u Eurocupu.Solidan je broj jakih utakmica za Partizan,pre svega nezgodna gostovanja,u Pioniru nam niko ne moze nista.NLB liga je znacajno doprinela razvoju kosarke na Balkanu.
          [/quote]

          Daj, Kanidja nemoj da me zezas.
          NLB kvalitena liga?!

          Ko je tu osim Partizana kvalitetan?
          Moze Olimpija i niko vise. A i oni su u teskim finansijskim problemima.


          [/quote]


          Pogledaj Grcku ligu,ko je tu kvalitetan osim Olympiakosa i Panathinaikosa?
          Ruska,osim CSKA,Khimkia i UNICS,mozda ima jos jedna ekipa.


          U NLB,ima kvalitetnih timova,ne mogu oni svi igrati evroligu,ove godine Cibona nije imala pobedu u evroligi a videmo da ni u NLB ligi ne prolazi bolje.Sto znaci da su ove godine zalutali u Evropu zahvaljujuci licenci i bankrotu.Cedevita je jaka ove sezone,igraju dobro i u evrokupu i u NLB ligi.Olimpija se pokazala u oba takmicenja,liga je izjednacena,i ja sam siguran da Partizan ne bi pravio ovakve uspehe da nema jake protivnike.Mnogi igraci iz NLB lige odu u druge slabije klubove zbog novca


          Zasto su onda Litvanija i Rusija napravile Balticku ligu,iz istog interesa iz kojeg bi trebalo da postoji i NLB.
          Jedina liga u Evropi koja napreduje je spanska ACB liga.Italijanska liga je veoma oslabila u poslednje 3-4 godine.Turska liga "napreduje" ovu i proslu godinu zbog para vodecih klubova i Mundobasketa,ali nece to puno trajati.


          [quote author=DovlaBGD link=topic=2675.msg219476#msg219476 date=1293649899]
          Da se gledaju samo imena timova bila bi kvalitetna ali kada se pogledaju trenuti kvaliteti Cibone,Zadra liga je smesna,Partizan ce to da ocisti i ove godine,olimpija je mozda tvrdji orah ali nece biti problema ,pa poslednjih godina se vise mucimo u plej ofu nase lige,samo Srpska liga moze da spasi nasu kosarku i treba raditi na tome i bataliti NLB.
          [/quote]


          Naravno da treba raditi na izgradnji nase lige,i ja sam za to...ali sa ovakvim savezom kakav je,bolje nista ne rizikovati i ostati u NLB.Jer,zamislite da imamo samo 1 ili dve tvrde utakmice u citavoj godini.Tesko sada da mogu Hemofarm,Zvezda i Radnicki da pariraju.





          sigpic

          Comment


          • Re: KK Partizan

            Mozemo u nedogled.
            Cenim tvoj stav, ali i branim svoj.

            Balticka liga je napravljena iz istog razloga, kao i ova. Pare, zarada, profit.
            Samo sto su nasi klubovi, svi do jednog poduvali, i ni dinara akcija ne dobijaju.
            Niti ce. Zato sad placu i hoce domacu ligu. Sad kad su videli da su ih Hrvati i Slovenci zahebali.

            Obzirom da sport vise nije sport, i da neko moze da potpise A licencu kao garant da ce igrati najjace takmicenja, bez obzira ne rezultate koje ostvari, tu je iskljucivo profit primaran, sekundaran ... kako se vec dalje kaze.

            Sve sto se desava vodi se motivom profita a ne sportskim ili kakvim drugim.

            Nasa liga da nije ugrobljena, bila bi jaca od ove.
            Lako je sad kad je unistena reci da je abortus liga jaca.

            Comment


            • Re: KK Partizan

              Pa zbog pada pojedinih klubova nije ove sezone,ali pre koju sezonu dok je bio Pesic u Zvezdi bili su dobri,Cibona je bila dobra kao i Zadar,Hemofarm,FMP,Buducnost,Olimpija,bilo je to izuzetno jako takmicenje.Kako bi nasa liga mogla biti jaca?Sa kim,Mega Vizurom,Metalcem i ostalima.Nikako,NLB liga je ove sezone tek pala,a do sada je bila odlicno takmicenje i koristila Partizanu koji jeste najjaci,ali bilo je dosta teskih gostovanja i jakih i zanimljivih utakmica,ne samo Partizana.Uostalom zanimljivije je bilo i za gledanje.Sta je bolje,kad Partizan igra sa Borcem ili Cibonom?
              sigpic

              Comment


              • Re: KK Partizan

                [quote author=mr.gold link=topic=2675.msg219493#msg219493 date=1293652309]
                Mozemo u nedogled.
                Cenim tvoj stav, ali i branim svoj.

                Balticka liga je napravljena iz istog razloga, kao i ova. Pare, zarada, profit.
                Samo sto su nasi klubovi, svi do jednog poduvali, i ni dinara akcija ne dobijaju.
                Niti ce. Zato sad placu i hoce domacu ligu. Sad kad su videli da su ih Hrvati i Slovenci zahebali.

                Obzirom da sport vise nije sport, i da neko moze da potpise A licencu kao garant da ce igrati najjace takmicenja, bez obzira ne rezultate koje ostvari, tu je iskljucivo profit primaran, sekundaran ... kako se vec dalje kaze.

                Sve sto se desava vodi se motivom profita a ne sportskim ili kakvim drugim.

                Nasa liga da nije ugrobljena, bila bi jaca od ove.
                Lako je sad kad je unistena reci da je abortus liga jaca.
                [/quote]


                Da svakako,cenim i ja tvoje misljenje.
                NLB liga je trenutno jaka,bila je jaka i prosle godine,i pre dve godine,ali zbog takvog rada,prihoda koje klubovi dobijaju ona nema sansu da ostane konkurentna na duze vreme.
                sigpic

                Comment


                • Re: KK Partizan

                  [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219496#msg219496 date=1293652809]
                  Pa zbog pada pojedinih klubova nije ove sezone,ali pre koju sezonu dok je bio Pesic u Zvezdi bili su dobri,Cibona je bila dobra kao i Zadar,Hemofarm,FMP,Buducnost,Olimpija,bilo je to izuzetno jako takmicenje.Kako bi nasa liga mogla biti jaca?Sa kim,Mega Vizurom,Metalcem i ostalima.Nikako,NLB liga je ove sezone tek pala,a do sada je bila odlicno takmicenje i koristila Partizanu koji jeste najjaci,ali bilo je dosta teskih gostovanja i jakih i zanimljivih utakmica,ne samo Partizana.Uostalom zanimljivije je bilo i za gledanje.Sta je bolje,kad Partizan igra sa Borcem ili Cibonom?
                  [/quote]


                  Majstore, to i kazem.
                  Sad kad je sistem vrednosti poremecen, kad od nasih klubova nije nista ostalo, jer vec 5-6 godina nemaju gde da igraju, lako je reci da je Cibona bolja od Borca.
                  Doduse uvek je bila, i to je normalno.
                  Ali nije losiji od Igokee, Sirokog Brijega, Heliosa ... i ostalih Zagreba.

                  Comment


                  • Re: KK Partizan

                    [quote author=mr.gold link=topic=2675.msg219503#msg219503 date=1293653161]
                    Majstore, to i kazem.
                    Sad kad je sistem vrednosti poremecen, kad od nasih klubova nije nista ostalo, jer vec 5-6 godina nemaju gde da igraju, lako je reci da je Cibona bolja od Borca.
                    Doduse uvek je bila, i to je normalno.
                    Ali nije losiji od Igokee, Sirokog Brijega, Heliosa ... i ostalih Zagreba.
                    [/quote]
                    Pa sad jeste losiji,ali ranije bar koliko ja znam ovih nigde nije bilo,dok je Borac kao i Sloga i Radnicki vazio za jedno nezgodno gostovanje i davali su dobre mlade igrace.

                    Ja licno bi najvise voleo da imamo dovoljno jaku ligu da se izdvojimo iz regiona,ali sta je tu je.Nazalost nemamo i NLB liga je bolja opcija.
                    sigpic

                    Comment


                    • Re: KK Partizan

                      Da ali ta mega vizura,sloga,borac da imaju svake godine jake utakmice sa Partizanom,Hemofarmom,Radnickim bile bi i dostojan protivnik,publika bi dosla u velikom broju bilo bi jako takmicenje,sve su to gradovi koji zive za sport i kosarku,kroz par godina bi to bilo veoma jako takmicenje.Sad posto je savez u fazi raspada od toga verovatnio nista nece biti u skorije vreme,treba raditi na poboljsanju nase kosarke u celini,a ne gledati samo interese Partizana,zvezde hemofarma,radnickog...Naravno ovo govorim kao navijac Partizana koji nije ni hteo u jadransku ligu nego je ucenjen,ali sve to moze da se promeni.

                      Comment


                      • Re: KK Partizan

                        [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219505#msg219505 date=1293653436]
                        Pa sad jeste losiji,ali ranije bar koliko ja znam ovih nigde nije bilo,dok je Borac kao i Sloga i Radnicki vazio za jedno nezgodno gostovanje i davali su dobre mlade igrace.

                        Ja licno bi najvise voleo da imamo dovoljno jaku ligu da se izdvojimo iz regiona,ali sta je tu je.Nazalost nemamo i NLB liga je bolja opcija.
                        [/quote]


                        Sad jeste bolja, jer je nasa zbog iste unistena.
                        Moj stav je da dugorocno nije bolje resenje.
                        Moguce da je pogresan, moguce da je iz patriotskih ili bilo kojih razloga, ali ja tako vidim stvari.
                        Bolje jako nase takmicenje, nego da pravimo njima jaku ligu u kojoj nemamo ni zarade ni nista.

                        Comment


                        • Re: KK Partizan

                          Pa bilo bi lepo izdvojiti se,ali kakav je rad saveza to ce tesko biti u skorije vreme.U slucaju da jednog dana u savez dodju pravi ljudi,treba raditi na tome da se razvije jaka srpska liga.Uostalom,Borac,Sloga,Radnicki,OKK Beograd imaju odlicna mladja godista.Protiv Borca sam igrao,imaju odlicnog pleja,imali smo strasan duel nas dvojica,a sa Slogom smo bili na jednom kampu pa smo igrali utakmice i znam kakvi su.Imamo ogroman broj talenata,ali se na kraju veoma mali broj probije.
                          sigpic

                          Comment


                          • Re: KK Partizan

                            [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219518#msg219518 date=1293654068]
                            Pa bilo bi lepo izdvojiti se,ali kakav je rad saveza to ce tesko biti u skorije vreme.U slucaju da jednog dana u savez dodju pravi ljudi,treba raditi na tome da se razvije jaka srpska liga.Uostalom,Borac,Sloga,Radnicki,OKK Beograd imaju odlicna mladja godista.Protiv Borca sam igrao,imaju odlicnog pleja,imali smo strasan duel nas dvojica,a sa Slogom smo bili na jednom kampu pa smo igrali utakmice i znam kakvi su.Imamo ogroman broj talenata,ali se na kraju veoma mali broj probije.
                            [/quote]


                            Znaci,mogli bismo i tebe videti za koju godinu u srpskoj ligi?!? $8#a
                            sigpic

                            Comment


                            • Re: KK Partizan

                              [quote author=Black Mamba 24 link=topic=2675.msg219519#msg219519 date=1293654234]
                              Znaci,mogli bismo i tebe videti za koju godinu u srpskoj ligi?!? $8#a
                              [/quote]
                              Nazalost,ne.Prestao sam sa kosarkom zbog cestih povreda i zato sto nisam mogao da dobijem ispisnicu i predjem u drugi klub.Posle sam mogao da predjem samo da treniram,ali ne i da igram,sto sam i uradio,ali sam se na trecem treningu povredio po ko zna koji put i mogao bi da se vratim tek negde u avgustu.
                              sigpic

                              Comment


                              • Re: KK Partizan

                                [quote author=caniggia7 link=topic=2675.msg219523#msg219523 date=1293654379]
                                [quote author=Black Mamba 24 link=topic=2675.msg219519#msg219519 date=1293654234]
                                Znaci,mogli bismo i tebe videti za koju godinu u srpskoj ligi?!? $8#a
                                [/quote]
                                Nazalost,ne.Prestao sam sa kosarkom zbog cestih povreda i zato sto nisam mogao da dobijem ispisnicu i predjem u drugi klub.Posle sam mogao da predjem samo da treniram,ali ne i da igram,sto sam i uradio,ali sam se na trecem treningu povredio po ko zna koji put i mogao bi da se vratim tek negde u avgustu.
                                [/quote]


                                Koleno?

                                Comment

                                Working...
                                X