Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Partizan

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: KK Partizan

    [quote author=Raikkonen_Rossi_Vettel link=topic=2675.msg217631#msg217631 date=1293142804]
    Slazem se sa tobom u vezi jerrelsa.Ma bice bolje sledeci put nema nama ravnih <3 Problem je samo sto cemo dobiti teze protivnike zbog 4-og mesta a mogli smo sebi da olaksamo sve.
    [/quote]
    Pa bili smo i ranije 4. pa smo prolazili dalje.Ako budemo igrali kako znamo,u Pioniru svi padaju,a mora se dobiti jedno gostovanje i to bi bilo to.Mada je sad mnogo vaznije iskoristiti period pauze u EL,uigrati se i vezati pobede u NLB ligi jer moramo na Final 4.
    sigpic

    Comment


    • Re: KK Partizan

      Pa znam ali zasto mi uvek moramo tezim putem kada postoji laksi?! Mi kada smo u nekom svom elementu i jos u Pioniru nema koga ne mozemo da pobedimo &+I}\
      <3 <3 <3 *K*I*M*I* *R*A*I*K*K*O*N*E*N*!!!!!!!! <3 <3 <3
      *93*26*46* <3 RAIKKONEN,MARQUEZ,VETTEL,PEDROSA,ROSSI!<3
      *CHELSEA FOOTBALL CLUB! *
      LUIZ! DROGBA! SZCZESNY! ROONEY! DE GEA! CECH! IVANOVIC! PIAZZON! TORRES! PARTIZAN,MANCHESTER UNITED!
      Red-Bull,Evra,Tomizawa,Kubica,Schumacher,Lorenzo,Vesel y,Vidic,Van Der Sar,Real,West Ham,Cleo,Caroll,Stojkovic,Stanic,Teodosic,Keselj,S avanovic,Morgersten,Schrili,Djokovic,Tsonga<3
      JOE COLE IS RETARDED LOSERPOOL FAN BUT I STILL LOVE HIM VERY MUCH <3

      sigpic

      Comment


      • Re: KK Partizan

        Mi nemamo bekove &amp;*(@W6

        Comment


        • Re: KK Partizan

          Caniggia , brate uzivam citajuci tvoje postove o Partizanu , svaki je optimistican . h5g6k8
          Uglavnom sam navikao da slusam kako nismo ni za 3. ligu Mozambika , ali ovako je drugacije .
          Tacnije , to je koliko i pozitivno toliko i realno . Zaista ne verujem da cemo imati neki poraz u Pioniru u Top 16 , pogotovu sto sledi pauza u kojoj ce se doprineti uigranost Jerellsa , posto znamo da su ostali igraci zajedno 4 meseca . Potrebna nam je samo jedna pobeda u gostima , kao sto je bilo i u grupnoj fazi , i pobede u Pioniru i ja prezadovoljan .
          Samo se nadam da ce Vlada da dopusti Curti vecu slobodu , covek zasluzuje . Sinoc sam video najbolji dribling ovogodisnje Evrolige , kada je u kontri bio udvojen pa je zaredom izveo lednju a onda noznu promenu , i spustio Jawai-u . Kada bi makar svaki 5. napad isao na realizaciju ... gde bi mu kraj bio?

          Comment


          • Re: KK Partizan

            [quote author=ЕлБиЏеј link=topic=2675.msg217696#msg217696 date=1293186759]
            Caniggia , brate uzivam citajuci tvoje postove o Partizanu , svaki je optimistican . h5g6k8
            Uglavnom sam navikao da slusam kako nismo ni za 3. ligu Mozambika , ali ovako je drugacije .
            Tacnije , to je koliko i pozitivno toliko i realno . Zaista ne verujem da cemo imati neki poraz u Pioniru u Top 16 , pogotovu sto sledi pauza u kojoj ce se doprineti uigranost Jerellsa , posto znamo da su ostali igraci zajedno 4 meseca . Potrebna nam je samo jedna pobeda u gostima , kao sto je bilo i u grupnoj fazi , i pobede u Pioniru i ja prezadovoljan .
            Samo se nadam da ce Vlada da dopusti Curti vecu slobodu , covek zasluzuje . Sinoc sam video najbolji dribling ovogodisnje Evrolige , kada je u kontri bio udvojen pa je zaredom izveo lednju a onda noznu promenu , i spustio Jawai-u . Kada bi makar svaki 5. napad isao na realizaciju ... gde bi mu kraj bio?
            [/quote]
            Drago mi je da ima bar neko ko voli moje postove. &amp;*#GI(] $#^%RT
            Sad spremam jedan post o svakom igracu Partizana pojedinacno,neka moja analiza,bice danas verovatno.
            sigpic

            Comment


            • Re: KK Partizan

              Evo nekog mog misljenja o igracima Partizana za prvi deo sezone,pa da pocnemo od kapitena:

              Petar Bozic

              Njegova uloga u ekipi se zna vec godinama,jak defanzivac i dobar suter.Izuzetno smiren igrac,siguran u prenosu lopte.Ove sezone kad god je on u igri,igra se jaka odbrana na granici faula.Ima veliki pad u odnosu na proslu sezonu sto se tice suta jer za 3 poena sutira 22,7%,dok je ranijih godina uvek na oko 40%.U odbrani je konstatno dobar,dok sut mora da vrati i to je dovoljno sa njegove strane,jer to i jeste njegov posao u ekipi.

              Nemanja Jaramaz

              Ovaj decko za sada nema minutazu kod Vlade Jovanovica.Radi se o talentovanom igracu,velikom radniku na terenu,kako na utakmici tako i na treninzima.Nadam se da ce trener nagraditi njegov trud tako sto ce mu davati kakvu-takvu minutazu u NLB ligi,dok ce je verovatno dobijati u zavrsnici naseg prvenstva i protiv slabijih ekipa(Borca,Metalca ili ko vec bude igrao).Inace,prosle godine je zajedno sa Banetom Djekicem bio nosilac igre na sampionatu Evrope do 19 godina gde je Srbija osvojila zlato.U narednim godinama ce verovatno pokazati svoj talenat igrama u Evroligi.

              Curtis Jerrels

              Stigao je kao zamena za Lafayetta u trenutku kad je Partizan trebao da obezbedi plasman u TOP16.Za sada se nije uigrao sa ekipom.Poseduje izuzetan prodor i dobar je suter,pre svega iz driblinga.Od njegove igre ce puno zavisiti u drugom delu sezone.Mnogo napretka u igri bismo dobili sa njegovim prodorom.1. Mogao bi on da resava 1 na 1.Vec na njegovom debiju protiv Himkija smo videli kakav prodor ima.Raul Lopez,koji je sigurno medju boljim defanzivcima u EL,je imao dosta problema sa njim.2. Mogao bi se igrati pick and roll sa Jawaiem,iz kog bi on mogao da ide do kosa,da se digne na sut sa distance,da trazi Jawaija i da razigrava saigrace spolja,a u Partizanu je veliki broj igraca koji su dobri suteri za 3 poena i retko promasuju otvorene suteve.3.Mogao bi da se igra pick and pop sa Gistom,koji sjajno sutira i za 2 i za 3 poena,ali ocigledno Jovanovic ne vidi to kao neko od resenja u napadu.Jerrels bi morao i da brze otvara napade jer Partizan ove sezone daje mali broj poena iz kontri,sto ranije nije bio slucaj,a i te kontre najcesce vuce Gist,ciji je zadatak da ih istrci i zakucava.Vesely,Lucic i Klobucar su takodje igraci koji dobro trce kontre. U odbrani ce morati da igra angazovanije i pokaze vecu zelju,jer nije los defanzivac.Jovanovic mu za sada nije dao veliku slobodu u igri,a Jerrels je tip igraca koji voli kad ima punu slobodu i dobar je u improvizaciji napada.Takodje,vidi se da nema dovoljno samopouzdanja koje mora da stekne u ovom periodu pauze.Partizan je dovodjenjem Jerrelsa dobio prilicno kompletnog plejmejkera koji bi svojim kvalitetom sigurno mogao da bude u TOP5 u EL ukoliko posle Partizana predje u neki tim iz EL.Mnogi navijaci Partizana ga vec kritikuju i smatraju da je on lose pojacanje,ali ipak za plejmejkera uvek treba najvise vremena da se uigra i nauci akcije,jer on mora da ih postavlja i sve krece od njega.Za Curtisa treba imati strpljenja.Ako se secate nije ni Bo McCaleb bio nista specijalno u prvom delu sezone,a danas se svaki Grobar kune u njega.Moje je misljenje da je Jerrels igrac kom je dovoljna jedna utakmica da eksplodira i nastavi da igra konstantno dobro.Do pocetka TOP16 faze ima nesto manje od mesec dana sto bi trebalo da je dovoljno vremena da se Jerrels 100% uigra sa ekipom u mecevima NLB lige.

              Jaka Klobucar

              Najvece razocarenje prvog dela sezone.On u ekipi ima istu ulogu kao Bozic,odbrana i u napadu sut.Dobar je defanzivac sto je pokazao u Olimpiji i reprezentaciji Slovenije.Kod njega se vidi zelja,ali ima ogromnu psihicku blokadu.Zbog toga pravi previse bespotrebnih faulova i promasuje veliki broj otvorenih suteva za 3 poena.Inace,on je dobar igrac i za presing,gde je u Olimpiji znao da uzme par lopti na protivnickoj polovini,a takodje je dobar i za kontre.Moze i mora mnogo vise u drugom delu sezone.

              Dusan Kecman

              Ziva legenda ovog kluba,ljubimac Grobara.Prilicno kompletan igrac,dobar u svim segmentima igre.Timski igrac,radi uvek ono sto u tom trenutku fali ekipi u igri.Za 35 minuta zna da ne postigne ni jedan poen,ali onda kad je najteze,on u tih 5 minuta je u stanju da ubaci 10 poena i resi mec.Ove godine je izvukao Partizan protiv Caje sa 8 vezanih poena i najzasluzniji za preokret.Protiv Prokoma je takodje pogodio sut sa zvukom sirene 2 minuta pre kraja i to preko ruke iz okreta.Doduse,on ove godine kao i svi bekovi igra sa dosta oscilacija i u nekim mecevima se prosto ne vidi u napadu(u odbrani je konstantno dobar).Mada u njega niko ni ne sumnja da ce igrati odlicno u nastavku sezone,jer sto je mec vazniji,on igra bolje.Nije prvo resenje u napadu,ali se zna kome ide lopta kad je gusto.

              Dragan Milosavljevic

              Jedno od dva nova otkrica Partizana ove sezone.Igrac slican Kecmanu.Velika zelja za pobedom,agresivan u odbrani.Ide na skok i u odbrani i u napadu.Jedini bek koji ove sezone ne pravi bespotrebne faulove,a retko ispada.Najbolja partija ove sezone protiv Zalgirisa gde je bio igrac utakmice.Tad je pokazao sav svoj talenat i odigrao skoro bez greske.Pokazao je da poseduje dobar prodor,a ima i dobar sut koji ove sezone bas i nije pokazao vec prosle sezone u Radnickom.Mlad je igrac,ima 21 godinu i ima dosta prostora za napredak.Pre svega mora da pruza konstatno dobre partije i da smanji broj promasenih otvorenih suteva.Samim tim ce mu igraci cesce skakati na fintu suta,na kojoj takodje mora da radi jer nije dovoljno uverljiva.Prvi korak mora da mu bude jos eksplozivniji,jer voli da probija i ne boji se prodora,a sa poboljsanim prodorom moze da iznudi dosta faulova i faul-koseva.Kvalitetan igrac,uostalom da nije ne bi dosao do 14 igraca u reprezentaciji i otpao sa spiska pred sam pocetak Mundobasketa.Uz dobro odigran nastavak sezone mozda bi i mogao da bude u reprezentaciji za EP2011.

              Vladimir Lucic

              Drugo otkrice Partizana.Igra sa velikom dozom samopouzdanja i odlicno koristi ukazanu minutazu.U odbrani se kida,ali mu je jos tesko da igra sa igracima kao sto su Teletovic,Eidson i ostali koje je cuvao do sada.Ima zaista odlican procenat suta iz igre za svoju prvu sezonu u EL(62,5% za 2,40% za 3).Ne boji se da probije,odlicno trci kontre,ide na skok uvek,kako u odbrani tako i u napadu.Na momente podseca na Novicu Velickovica.Ima jos prostora za napredak,a njegov konstantan napredak se vidi.Sledece sezone ce verovatno imati i vecu minutazu,jer Vesely ide u NBA.Posle odlaska igraca kojima je bio rezerva,Novica je eksplodirao kad je bio u prvoj petorci.Nadam se da ce isti slucaj biti i sa Lucicem.

              Jan Vesely

              Po mom misljenju najveci talenat koji je Vujosevic otkrio.Predvidja mu se sjajna karijera.U odnosu na proslu sezonu je znatno popravio sut i prvi korak,sto ga cini jos opasnijim i ubitacnijim u napadu.U poslednje 2 utakmice u EL je trojke sutirao 5/5.Ove sezone sutira trojke 46,2% i time je iznenadio sve navijace Partizana.Zbog svega do sada prikazanog,treba da bude prvo resenje u napadu uz Gista.Svojim zakucavanjima zna da podigne atmosferu u ekipi,a i na tribinama Pionira.Njegov prodor je zaista sjajan,nema igraca u EL kog ne moze da probije.Poboljsao je i igru na niskom postu,a sa ovim sutem je postao neverovatno tezak igrac za cuvanje.

              James Gist

              Do sada se pokazao kao najbolje pojacanje Partizana ove sezone i vec ima posebno mesto u srcima navijaca.Jedan od najboljih krilnih centara u EL,po meni u top 3 uz Teletovica i Lorbeka.All-round igrac,opasan sa svih pozicija.Za sada sa 7,3 skokova po mecu najbolji skakac ekipe,a i najbolji suter za 3 poena(60%).Borben igrac,koji se nikad ne predaje,sto je pokazao protiv Zadra kad je vratio ekipu sa - 20 u egal mec,ali nije sam mogao da preokrene.Odlican defanzivac,Teletovica kojeg niko ove sezone ne moze da cuva je juce stavio u dzep u prvom poluvremenu,posle nije mogao da bude agresivan zbog problema sa faulovima koje je napravio zbog ispadanja saigraca.Po meni odlican igrac za pick and pop igru.Takodje je dobar i na niskom postu gde ima raznovrsna resenja.Voli da se izvuce napolje i krene u prodor sa kapice,redje kad izadje na 45 stepeni.Finta suta mu je losa,nije uopste uverljiva i tu previse mlati s loptom,a posle toga uvek ide u desnu stranu,samo sto to nisu primetili igraci koji su ga do sada cuvali.Poseduje timski duh i fenomenalno se uklapa u sistem Partizana.Sa svojih 206 cm ima sasvim dobar dribling,iznenadio me je kako vuce kontre,ja sam mislio da ih on samo istrci i zakuca.Zbog svojih atraktivnih poteza je za ovo kratko vreme otkad je tu vec postao ljubimac velikog dela publike.U ovoj ekipi Partizana ima najvise samopouzdanja uz Kecmana.Takodje je dobar i u improvizaciji i zna iz nicega da resi napad.Nije mi jasno da za njega nema mesta u NBA ligi.Dosta je kompletniji igrac od velikog broja rezervnih krilnih centara u NBA.Jos kad bi ga mogli zadrzati za sledecu sezonu gde bi nam bio kraj.

              Branislav Djekic

              Jos jedan igrac koji je podbacio.Posle prosle sezone se vise od njega ocekivalo.Nije uopste napredovao.Igrac koji poseduje veliki talenat,ali nema cuku,a znamo da sve igrace koji su igrali u Partizanu krasi srcanost i borbenost,koji su razlog broj 1 zbog cega Partizan ima uspeha u EL.Po meni je on bolji za poziciju 3 nego 4 jer je dobar suter,a slabo igra na niskom postu.U odbrani se ne zalaze dovoljno,a u napadu se izvlaci na sut i boji se prodora.Mozda ce ovih nekoliko utakmica koje nije uopste igrao pozitivno uticati na njega i uneti mu vecu zelju za dokazivanjem.Juce je igrao malo,posle duzeg vremena jer je Gist usao u problem sa faulovima.Jednom je fino odigrao odbranu na Teletovicu koji nije stigao da uputi sut,a posle par napada je krenuo na prodor i poentirao.Treba mu davati minutazu jer samo tako mogu od njega da naprave igraca.Ono sto mi se ne svidja je sto jedini od igraca Partizana i prosle i ove sezone slabo ide na skok.Dzaba mu talenat ako nema cuku i ne bori se.

              Nathan Jawai

              Snazan centar,jedan od najjacih u EL.Nije preterano kvalitetan igrac ali svojom borbenoscu daje veliki doprinos.Drugi skakac ekipe posle Gista sa 5,9 skokova po mecu.Dobro se uklopio u Partizanov sistem.Solidno resava situacije 1 na 1 na niskom postu,ali mora da smanji broj promasenih zicera.Odlican procenat sa linije penala(80%).U napadu mu fali raznovrsnosti jer je lako predvideti sta ce da uradi.Jedan iskusan centar poput Varde ga je odlicno sacuvao.Takodje u odbrani je imao problema bas sa Vardom.Imali smo srece da u grupi igramo sa ekipama koje nemaju preterano dobre centre.Himki ima Ezea koji i nije klasicna petica,sa kojim su i Jawai i Katic izlazili lako na kraj.Maccabi je imao problema sa povredama centara,ali Sofoa su dobro cuvali,mada za njega ce svaki malo bolji trener naci resenje.Takodje ni Zalgiris nije bog zna kako popunjen u reketu.Problem je nastao kad smo igrali sa Prokomom i Cajom koji imaju pokretljive centre koji su dobri suteri,sa kojima se moze igrati i pick and roll i pick and pop.Jawai je tesko uspevao to da isprati.Mora jos angazovanije u odbrani.Inace moje je misljenje da smo na poziciji centara mozda i najslabije popunjeni iako se za sada ne cini tako.Videcemo,za Partizan je poznato da tokom sezone konstantno podize formu,kao i da je odlican rad sa centrima,pa bi trebalo i Jawai da poboljsa svoju igru u odbrani i raznovrsnost u napadu.

              Rasko Katic

              Dosao u Partizan posle dobrih partija koje je pruzao u Hemofarmu.Za sada se pokazao kao solidno pojacanje.Igra sa dosta samopouzdanja,angazovano i agresivno u odbrani.Za njega vaze neke stvari koje vaze i za Jawaija a to je u vezi odbrane na jacim centrima.Videcemo u TOP16 fazi kako ce Partizan braniti pick,sa kojim su do sada imali problema i posle kog je primano dosta koseva.Katic ima malo skokova(2,8)a u napadu mora vise da ide u kontakt i iznudi vise faulova.Za razliku od Jawaia zna da pogodi izvan reketa.Fali nam ove sezone u pojedinim mecevima skok u napadu gde se vise ocekuje od centara,pre svega Katica,Jawai je dobar u skoku.Katic takodje mora da smanji broj promasenih zicera.Dobro suta penale,negde oko 70%.Ocekujem od njega bolju igru u odbrani jer je izuzetno borben igrac,to smo videli u Hemofarmu,gde je bio bolji u skoku i odbrani.Ako je Vranes igrao sve bolje,moze i Katic,kao i Jawai.

              Ova ekipa Partizana ima sve potrebno za uspeh.Kao i svake sezone,u prvom delu ima problema.Mora bolje da se brani pick,da se smanji broj nepotrebnih faulova,Jerrelsu se mora dati vise slobode sto on treba da iskoristi na najbolji moguci nacin,mora se smanjiti broj promasenih zicera i otvorenih suteva,a ne treba davati toliko lopti centrima vec raznovrsno deliti lopte i napadati sa svih pozicija.Zbog svega vidjenog ranijih sezona,nema razloga da ne verujemo u ovu ekipu Partizana,koja bi kao i svake prethodne sezone trebalo da eksplodira u TOP16 fazi.

              Sad ce LBJ opet da uziva. $#^%RT
              sigpic

              Comment


              • Re: KK Partizan

                Svaka cast na analizi,sa nekim konstatacijama se ne bih slozio ali uglavnom je sve tacno ,dodao bih samo da je ova ekipa po imenima jaca od proslogodisnje i da je problem samo sto Vlada nije Vujosevic i ne moze izgleda uvek da ih iskontrolise,odlican je trener treba mu vremena da se sav njegov trud koji je ogroman ovih godina isplati

                Comment


                • Re: KK Partizan

                  [quote author=DovlaBGD link=topic=2675.msg218032#msg218032 date=1293307528]
                  Svaka cast na analizi,sa nekim konstatacijama se ne bih slozio ali uglavnom je sve tacno ,dodao bih samo da je ova ekipa po imenima jaca od proslogodisnje i da je problem samo sto Vlada nije Vujosevic i ne moze izgleda uvek da ih iskontrolise,odlican je trener treba mu vremena da se sav njegov trud koji je ogroman ovih godina isplati
                  [/quote]
                  Hvala,a sa tim sa cime se ne slazes napisi,jer to bi zeleo da cujem.

                  Polako,treba i za Vladu imati vremena.Mlad trener,dobar je,dugo je bio sa Duletom i to je isti sistem.Nema jos autoritet kao sto je Dule imao,ali bitno je da je sistem ostao isti.Partizan je inace ekipa koja zaista puno trenira.Posle njih su imali termin pioniri OKK Beograda i cesto je znalo da se desi da ostanu bez termina koliko ovi duze ostanu i koliko ih je Dule drzao.Njihov rad i trud ce se isplatiti.
                  sigpic

                  Comment


                  • Re: KK Partizan

                    Veselog da iskomentarisem ono sto ja zapazam je da ako planira da ode u NBA bolje mu je da ne ide,od igraca sa njegovim predispozicijama a takvog u Evropi nema osim njega se ocekuje da moze da odigra licem 1 na 1 i da resava ko dobar dan medjutim on to tako lose radi da svaki put kad krene licem napravi ili korake ili faul u napadu,veoma vazan segment igre koji mora da popravi ako hoce u NBA,na sutu isto da poradi,mada se vidi neki napredak sad da li je slucajno ili je stvarno radio ne znam.Ima dobru igru ledjima ,skok,i odbranu i mnogo prostora za napredovanje,ove godine je treba da bude mozda i glavni igrac,ali pruza promenljive partije...

                    Milosavljevic -ne znam taj momak je cudan odigra jednu odlicnu utakmicu i 3 lose,nekako mi je sav neiskontrolisan s loptom previse zuri brza,ne zna da stane na loptu,ali vremenom ce to da bude kako treba verujem.

                    E sad moj omiljeni $#^%RT Bane Djekic,mozda preteram ali decko s najboljim kosarkaskim znanjem za svoje godine u Srbiji a i u top 5 Evrope za njegovo godiste,e sad kako to da dodje do izrazaja kada ima 2 grama misica na sebi,i takav je otkad je dosao u Partizan,mora da se radi na snazi sa njim,svi ga oduvaju u reketu,Teletovic ga je pojeo.Ne smemo da propustimo takav talenat. Toliko od mene,ocekujem da se jos neko ukljuci u raspravu da ne laprdamo samo nas dvojica l5&#039;%9

                    Comment


                    • Re: KK Partizan

                      Vesely ima jos dosta prostora za napredak,ali konstantan napredak se vidi.Moje je misljenje da on jeste za NBA,ali ne sledece sezone da ode.

                      Milosavljevic-takodje dosta prostora za napredak,od njega se ocekuje dogodine da bude mozda i jedan od nosilaca igre.

                      Od Baneta sam ocekivao vise ove sezone,ne da postize 30 poena po mecu,ali on nije pokazao napredak u odnosu na proslu sezonu.Ogroman talenat je pokazao na onom EP do 18 godina i slazemo se da ce biti prava steta ako od njega ne postane igrac.
                      sigpic

                      Comment


                      • Comment


                        • [/quote]
                          Pa hoce sigurno,imam uvek inspiraciju za voljeni tim.Sad znam i gde NLB mogu da pratim preko neta,posto nemam Arenu,pa cu biti vise upucen u igre u NLB ligi.
                          sigpic

                          Comment


                          • Re: KK Partizan

                            Sjajna analiza Caniggia +*@WT*48*


                            Sutra derbi ove sezone , nadamo se jos jednim Kecmanovim projektilom i pobedom crno belih ... I dobroj partiji Curte .

                            Comment


                            • Re: KK Partizan

                              Moramo dobiti Cibonu tamo,jer su u krizi a nama ce za samopouzdanje mnogo znaciti pobeda u gostima.
                              sigpic

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X