Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I sad kome je gore odnosno bolje.. njemu što ne zna, a ja kažem neće da zna, nije zainteresovan da sazna, ne treba mu to u životu ili tebi što znaš? Kakve koristi imaš od toga konkretne?

    Oni se osoposobljavaju za život, a ne za mlaćenje prazne slame i učenje gomile podataka kome nikome nikada u životu neće trebati. Pa se prisetite kakve ste sve budalaštine učili u školi.
    Last edited by miloolja; 01-12-16, 21:41.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Aki, mnogo si zelen, izvini što moram tako da ti kažem.

      Razmišljao bi verovatno da si sa 14 morao da nađeš neku fizikaliju da bi pomagao da ti porodica preživi. Da ti studiranje nije bila opcija, jer si 12 sati dnevno na skeli.
      Igrom slucaja moji roditelji su gradj. inzinjer i stomatolog. Roditelji moje mame su bili zidar i nepismena domacica. Roditelji moga oca su bili doktor / asistent na medinskom fakultetu i knjigovodja.

      Moj otac je ostao bez oba roditelja otprilike kada je bio star koliko sam ja sada star. Mama je jedina od troje djece koja je zavrsila fakultet.

      Ja jesam imao prednost u odnosu na veliku vecinu drustva, ali niko nije rekao da su moji roditelji imali prednost, te ja znam sta je i kako je.

      Ja se vodim recenicom, zaradices onoliko koliko zasluzis. I ta osoba sa gradjevine, niko njoj ne brani da se edukuje usput, ali nazalost 90% ljudi sa gradjevine provede svoje slobodno vrijeme napijajuci se i zaleci se na sistem, a usput se i ozeni i napravi petero djece koje ne moze izdrzavati.

      Problem je u generalnoj slici, sto ljudi su osudjeni od roditelja, pa onda i od nastavnika da je potrebno da se drze ovoga sto im se kaze i uspijet ce. Nazalost to je bilo moguce u Titnoj Jugi, a i pri kraju njegovog rezima kad je udarala inflacija za inflacijom nazirao se pocetak veoma mracne buducnosti.

      Ja mogu napisati 3 knjige o mana sa aspekta ekonomije, edukacije i politike i kako su one u korelaciji, ali nemam zivaca za toga.


      I sto se mog Iphona tice, ja sam ga sam platio, kao i prethodna 4 telefona koja sam nosio, a prvi sam dobio sa 13 godina.
      Last edited by maliajnstajn; 01-12-16, 21:43.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ajde da proteramo sve ljude iz svih profesija koji naprave grešku u svom poslu. Mislim da je to pošteno. Što samo terati ljude iz prosvete koji sa završenim fakultetima rade pošteno svoj posao velika većina za nešto preko 40 000 din., dok ovi sa srednjom stručnom spremom sede po kancelarijama jedno drugom na glavi i primaju 65 000 din. Kada ne dođu na posao niko i ne primeti da nisu tu, toliko su bitni i tako odgovoran posao rade.

        Imam druga i drugaricu, završili srednju školu, oboje rade u državnim firmama i zato znam kako stoje stvari.

        Sistem obrazovanja nije dobar, ali ne mogu nastavnici i profesori da ga menjaju, oni mogu samo da svojom veštinom i smislom za organizaciju amortizuju loše stvari, ali ne i da ih u potpunosti eliminišu. To treba da uradi država, da se sistemski reši, ali to se ne želi, nekom odgovara ovakvo stanje stvari. Evo jedan video koji sve objašnjava:



        Predajem fizičko i znam po sebi koliko sam morao da promenim način rada jer stvari koje su predviđene planom i programom su besmislene. Dolaze sve nesposobnije generacije, potpuno motorički neobučene. Dve godine ovim boljima treba da nauče dvokorak ili odbiju loptu čekićem, o gimnastičkim elementima da i ne govorim, samo gubljenje vremena. Učiteljice nemaju znanje da ih obuče, a oni se ne igraju u slobodno vreme. I taj zlatni period za učenje motorike od 7-11 godine je nepovratno izgubljen.

        I kada izađu napolje sede na klupama i kuckaju po telefonu, ako i zaigraju fudbal drže telefon u ruci, katastrofa. Sav moj domet u radu sa njima je odraditi neko jednostavnije dinamičko zagrevanje i istezanje, posle malo vežbi snage, brzine i koordinacije, jedna sportska igra, rukomet kao najpribližniji njihovom uzrastu i najdinamičniji i fudbal u okviru sekcije za ove malo talentovanije, a ti talentovaniji u moje vreme bi bili golamani jer bi bili najlošiji.

        A evo još jedan video:

        Comment


        • Originally posted by Lord Gangara View Post
          Da brate sistem obrazovanja , greška jedne učiteljice na jednom zadatku od 2000 koliko pregleda godišnje , otišao nam sistem u tri lepe



          To sa pečenjem je bila samo šala na svoj račun i čisto ubijanje dosade a ne bacanje pomračine na društvo zbog jedne greške u radu koja se dešava i meni i tebi i svima koji imaju bilo kakve obaveze i zadatke koje obavljaju tokom dana. Problem što ljudi ovde sad prave zonu sumraka , propada nam država, obrazovanje bla bla i mrače takvim komentarima . Sistem nam je takav kakav je , nije bio bolji i neće biti bolji a mi možemo sad da se pravimo da smo stručnjaci za obrazovanje omladine i genijalci koji nikad grešku nisu napravili i da solimo pamet a možemo da se sprdamo i pričano o vedrijim temama , tako da masno pečenje daleko ispred ove zone sumraka
          Joj...
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Ali to nije razlog da sada svi vičemo, a vičemo decenijama.. ovde se ništa neće promeniti.. zato ćuti i trpi. Biram da neću da ćutim i da trpim. Bar to mogu, da pričam i da govorim koliko sam protiv takvog stanja svesti, društva, pojedinca.
            Možeš li na poslu da pričaš koliko si protiv?

            Meni npr. smeta milion stvari na poslu, opravdanih stvari. Isto tako znam da kad bih počeo da pričam da bi taj posao bio prošlost.
            E sad da sam u normalnoj državi, tražio bih nešto drugo, ali znam da ovde od toga nema ništa.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Ne mogu mom bratu Goranu da dam reputaciju , ua forume
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Goran je prosvetni radnik, logicno je da ce on braniti svoje
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ode ti Goxy u drugu krajnost. Da li da pominjem svoju drugaricu sa ekonomskim koja radi kod Kineza, koji je izrabljuju najstrašnije ili snaju sa mašinskim faksom koja je radila u Maxiju gde su je izrabljivali ko stoku? Šta misliš koliko one zarađuju?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Dajte ljudi, ovde pricamo o uciteljici, ona je zavrsila uciteljski fakultet i izabrala sa svojih 19 godina da joj to bude zanimanje, tako da mi ta prica o plati totalno glupa, jer to nije osoba koja je silom prilika zavrsila u prosveti.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by z0La View Post
                      Možeš li na poslu da pričaš koliko si protiv?

                      Meni npr. smeta milion stvari na poslu, opravdanih stvari. Isto tako znam da kad bih počeo da pričam da bi taj posao bio prošlost.
                      E sad da sam u normalnoj državi, tražio bih nešto drugo, ali znam da ovde od toga nema ništa.
                      Protiv koga da pričam na poslu? Protiv države mogu, jer smo svu u istom sosu, mala firma gde nas uništavaju najstrašnije, pre svega nametima, a politički slično mislimo.
                      Protiv poslodavca nemam potrebe, mali smo i složni i čovek živi za ovu firmu, pa i sve nas, osim ako država ne odluči tako da moramo da stavimo ključ u bravu.
                      Ovde je sve moguće.

                      Ali pričam o dizanju glasa kad god imam priliku, evo i ovde sada ovako.. ne mislim da idem ulicom i lupam o šerpe i lonce, jer će me strpati u neku od dve institucije i nema koristi onda od mog bukanja. A bilo je i toga, bila sam klinka doduše pored nekih značajnijih faca i lupala sam o šerpe i lonce... ehhh
                      Last edited by miloolja; 01-12-16, 21:52.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by z0La View Post
                        Možeš li na poslu da pričaš koliko si protiv?

                        Meni npr. smeta milion stvari na poslu, opravdanih stvari. Isto tako znam da kad bih počeo da pričam da bi taj posao bio prošlost.
                        E sad da sam u normalnoj državi, tražio bih nešto drugo, ali znam da ovde od toga nema ništa.
                        Nisi mene pitao, ali voleo bih da ti odgovorim.
                        Ja mogu da pricam, pa cak kada sam izrevoltiran i pricam - i ne snosim nikakve konsekvence. Ali glavni problem je sto tom pricom ne postizem nista. Kada bi vise nas pricalo, kada bi bili slozniji, organizovaniji, kolegijalniji onda bi mozda nesto i mogli uraditi. Medjutim velikoj vecini odgovara stanje kakvo jeste tipa : "Jeste mi plata pisljivih 300 eura, ali barem ne radim nista!" i onda su jednostavno u toj kolotecini koja uvlaci sve...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Na ovim prostorima nema nikakve fajde da se ostaje.

                          Nepovoljni uslovi za kreiranje biznisa, kretenske regulacije, o birokratiji da ne pricam. Jedan od njagorih poreznih sistema na planeti, sa skorim reformama u Hrv, Bosni i Srbiji koje ce biti katastrofalne za ekonomiju, a pritome EU je na rubu raspada.

                          Bjezat odavde u zemlje gdje imas priliku da pokazes nesto, edukovati se maksimalno, koristiti svaki trenutak da naucis nesto novo i nema zime za pojedince. Nazalost, za cjeli region, nastupit ce jedna dugacka zima, gora od ove koju trenutno imamo.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Kaže Aki a čovek fura najnoviji Ajfon i Bembaru od 30k evra
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Meni je prosto fascinantno sto mi je trebalo 4 godine da skapiram da se Sandu zove Dusan

                              Mora manje :vinjarulz:


                              A sto se tice obrazovanja, pre jedno mesec ipo dana sa dva drugara krenuli u KST posle 100god, i cekajuci u redu sprdamo sadasnje studente:"Da li znaju gde je bilo drugo zasedanje Avnoja!?" Aludirajuci na to da su "dosli" odatle, ljudi nas gledaju kao budale! Od 20 klinaca samo je jedan znao. Mi se smorili i otisli kuci..

                              Sto kaze Zola, mnogo je gore sto je kultura danasnje dece otisla u 3 lepe. Sto se vise niko ne postuje. A sto se tice znanja, i kod nas u generaciji (89) je bilo svega i svacega. Ali ko je hteo da nauci nesto naucio je, pitanje je bilo samo kakvu je motivaciju imao. Sto svoju licno sto od porodice.

                              NE bih se slozio Aki da ce biti tolika zima.

                              Vise ce biti period prilagodjavanja. Pa sad, neko ce biti milioner. A neko ce biti prosjak. Majka/maceha.
                              Last edited by l1m4r; 01-12-16, 22:06.
                              Originally posted by Vladan
                              SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                              :vinjaksmajli:

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Goran je prosvetni radnik, logicno je da ce on braniti svoje
                                Nikog ja ne branim, samo pričam o stvarima koje znam i u koje sam direktno uključen. Vi ostali bi morali biti malo rezervisaniji prilkom kritika jer ipak stvari posmatrate spolja, a ja ipak iznutra.

                                Originally posted by miloolja View Post
                                Ode ti Goxy u drugu krajnost. Da li da pominjem svoju drugaricu sa ekonomskim koja radi kod Kineza, koji je izrabljuju najstrašnije ili snaju sa mašinskim faksom koja je radila u Maxiju gde su je izrabljivali ko stoku? Šta misliš koliko one zarađuju?
                                Duboko saosćam sa njima iskreno, ali neću se osećati bolje što ovo znam, već samo još gore.

                                Originally posted by Lord Gangara View Post
                                Ne mogu mom bratu Goranu da dam reputaciju , ua forume
                                Nisam ni ja Zoli mogao, ali daću mu kad budem mogao, nemoj ni ti mene zaboraviti.
                                Last edited by goku; 01-12-16, 22:05.

                                Comment

                                Working...
                                X